TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Safet Gjici dhe Artur Bushi kallëzim penal për shpifje ndaj Palokës, Bogdanit dhe Bylykbashit

SOT - 15.04.2015

Safet Gjici dhe Artur Bushi do të ngrenë sot padi penale për shpifje në Gjykatën e Lartë ndaj deputetëve demokratë, Edi Paloka, Gerti Bogdani dhe Oerd Bylykbashi.

Basha për dekriminalizimin

Vision Plus - 15.04.2015

Pasi ka përfunduar prezantimin e kandidates për Durrësin, Lulzim Basha ne grup ka folur serish për zgjedhjet, por këtë here per problematiken e dekriminalzimit nje nga kauzat me te rëndësishme te PD.

Cila është e vërteta e dëshmisë së penalitetit të Artur Bushit, kandidatit të PS-së për Krujën

BalkanWeb - 14.04.2015

TIRANË- Pasi Partia Socialiste publikoi një certifikatë, që sipas saj tregon se deputeti Artur Bushi nuk është i dënuar në Itali, zëdhënësja e ish-kryeministrit Berisha, Erla Mëhilli reagon duke ...

Mediat e huaja: Ja si u arrestua për drogë deputeti socialist Bushi

Botasot - 14.04.2015

Cila është e vërteta e dëshmisë së penalitetit të Artur Bushit, kandidatit të PS-së për Krujën Pasi Partia Socialiste publikoi një certifikatë, që sipas saj tregon se deputeti Artur Bushi nuk është i ...

Balla: Kandidatët Bushi dhe Gjici padi për shpifje ndaj deputetëve të PD

Panorama - 14.04.2015

Kandidati i PS për Bashkinë Krujë Artur Bushi dhe ai për Bashkinë Kamzë Safet Gjiçi në zgjedhjet e 21 qershorit do të padisin ditën e nesërme për shpifje deputetët e Partisë Demokratike, që i akuzuan ...

Balla: Gjici dhe Bushi nesër padi deputetëve të PD për shpifjet e bëra

Shqiptarja - 14.04.2015

TIRANE - Kandidatët e mazhorancës për bashkitë e Krujës dhe të Kamzës, respektivisht Artur Bushi dhe Safet Gjici do të depozitojnë nesër kallëzim penal për deputetët e Partisë Demokratike lidhur me ...

Paloka: Kandidati për Bashkinë e Krujës u arrestua për trafik në Itali

Gazeta Start - 13.04.2015

Tiranë – Opozita tha se kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Krujës është dënuar me burg nga drejtësia italiane. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, tha se më 12 qershor të vitit 2010, mediat ...

“Deputeti Bushi me certifikatë pafajësie”

Gazeta Start - 13.04.2015

Tiranë – Partia Socialiste i konsideron shpifje akuzat e opozitës në lidhje me deputetin Artur Bushi. Deputeti Ulsi Manja, tha se drejtësia italiane ka dhënë certifikatë pafajësie për Bushin.

PD: Rama refuzon dekriminalizimin, kandidon në Krujë të arrestuarin për drogë

LajmiFundit - 13.04.2015

Partia Demokratike deklaron se me kandidimin e Artur Bushit në Fushë Krujë, Edi Rama ka vendosur zyrtarisht të dalë kundër dekriminalizimit. Sipas selisë blu, jo vetëm e përzgjodhi dhe i hapi dyert e ...

PD: Kandidati i PS për Krujën i arrestuar për trafik droge

SOT - 13.04.2015

Partia Demokratike ka deklaruar dje se kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Krujës, Artur Bushi, është arrestuar në Itali për trafik droge. Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Edi ...

PD: Rama kandidon në Krujë të arrestuarin për drogë

Albeu.com - 13.04.2015

PD ka denoncuar për lidhje kriminale në të shkuarën dhe si një person i përfshirë në trafik droge deputetin e PS, Artur Bushi. Ky i fundit do të jetë kandidati zyrtar i mazhorancës për Bashkinë e ...

PD: Rama kandidon në Krujë të arrestuarin për drogë. PS e përgënjeshtron: Shpifje e radhës nga Shqupi

SOT - 13.04.2015

Deputeti i Partisë Socialiste Ulsi Manja ka reaguar pas deklaratave të PD-së për deputetin Artur Bushi. Sipas tij, edhe kjo është një shpifje e Shqupit, pasi institucionet italiane e kanë pajisur ...

PS publikon certifikatën e pafajësisë për Artur Bushin

Albeu.com - 13.04.2015

Sot PS ka reaguar pas akuzave të PD në lidhje me deputetin socialist Artur Bushi , që sipas demokratëve, është arrestuar në Itali për trafik droge. Sipas PS, kjo është një shpifje e PD.

PS reagon ndaj akuzave të opozitës për kandidimin e Artur Bushit në Krujë

LajmiFundit - 13.04.2015

Partia Socialiste reagoi sot ndaj deklarës së Edi Palokës në lidhje me kandidimin e Artur Bushit në qytetin e Krujës, sipas së cilit u hodh pretendentimi që ishtë person me precedentë penalë.

PD publikon foton e policisë italiane: Artur Bushi, kandidati i PS-së në Krujë i dënuar për trafik droge

Panorama - 13.04.2015

Pasi akuzoi kreun e qeverisë për zgjedhje të ‘Mr. Kokainës’ për bashkinë e Krujës, PD-ja ka faktuar sot akuzat e veta, duke publikuar foton e policisë italiane dhe lajmin në median fqinje.

PD: Rama refuzon dekriminalizimin

ABC News - 13.04.2015

Për Partinë Demokratike, me kandidimin e Bushit, Edi Rama ka vendosur zyrtarisht të dalë kundër dekriminalizimit. Kryetari i grupit kuvendor demokrat, Edi Paloka, deklaroi gjatë një deklarate për ...

PD: Rama kandidon trafikantin e drogës. PS përgënjeshtron

Ora news - 13.04.2015

Partia Demokratike pas akuzave publike, ka provuar të faktojë se kandidati i Socialistëve për Bashkinë e Krujes, ka të shkuar kriminale. Nënkryetari i Demomrateve Edi Paloka, ka publikuar disa ...

“Arrestohet Artur Bushi, detto “Turi””

Mapo - 13.04.2015

“Arrestohet Artur Bushi, detto “Turi”” Postuar më: 13 Prill 2015 11:53 Partia Demokratike doli me një deklaratë zyrtare pas kandidimit të Artur Bushit nga mazhoranca në Krujë.

PD: Rama kandidon në Krujë të arrestuarin për drogë‏, PS: Shpifje, Artur Bushi i padënuar në Itali

BalkanWeb - 13.04.2015

*Mediat italiane: Ndalohet banda e kokainës, kapet Artur Bushi i quajtur “Turi” TIRANË- Partia Demokratike deklaroi sot se kryeministri Rama refuzon dekriminalizimin dhe kandidon në Krujë një person ...

PD: Bushi u arrestua për trafik droge në Itali

Botasot - 13.04.2015

Partia Demokratike denoncoi sot kandidatin e përzgjedhur nga aleanca e majtë për Bashkinë e Krujës, Artur Bushin, për përfshirjen e tij me krimin. Në një deklaratë për mediat kreu i Grupit ...

Reagon PS: Artur Bushi është i padënuar ne Itali, ja certifikata

Panorama - 13.04.2015

Pas akuzave të PD-së se Artur Bushi, kandidati i PS-së në Krujë është i dënuar për trafik droge në Itali, ka mbërritur edhe reagimi i PS, e cila përgenjështon selinë blu.

“Lajm i mirë që për dekriminalizimin nuk po flet Basha”

Mapo - 13.04.2015

“Lajm i mirë që për dekriminalizimin nuk po flet Basha” Postuar më: 13 Prill 2015 14:08 Partia Socialiste iu kundërpërgjigj sulmeve të PD lidhur me kandidatin Artur Bushi.

A vlen certifikata e pafajësisë e Artur Bushit?

Mapo - 13.04.2015

A vlen certifikata e pafajësisë e Artur Bushit? Postuar më: 13 Prill 2015 18:27 Partia Demokratike denoncoi zyrtarisht sot kandidatin e mazhorancës për qytetin e Krujës, Artur Bushi.

Paloka: Kandidati i PS për Krujën u arrestua në 2010 për trafik droge

Gazeta Tema - 13.04.2015

Partia Demokratike ka denoncuar për lidhje kriminale në të shkuarën dhe si një person i përfshirë në trafik droge, deputetin e Partisë Socialiste Artur Bushi, i cili do të jetë edhe kandidati zyrtar ...

Arrestimi më 2010-n i kandidatit të PS për Krujën në Itali për drogë, Artur Bushi. Paloka del para mediave

Respublica - 13.04.2015

Duke ilustruar daljen për shtyp me përmbajtjen e gazetës Varese News të datës 12 qershor 2010, Partia Demokratike doli me një deklaratë zyrtare pas kandidimit të Artur Bushit nga mazhoranca në Krujë.

PD denoncon Artur Bushin me shkrimin e një gazete lokale italiane

Gazeta Dita - 13.04.2015

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj deputetit Artur Bushi, që është zyrtarizuar si kandidat i PS-së për Krujën. Edi Paloka tha se ai është arrestuar për trafik droge në Itali.

PD: Bushi u kap për trafik droge në Itali. PS: Ja çertifikata e pafajësisë

Shqiptarja - 13.04.2015

TIRANE - Dekriminalizimi si dhe përfshirja e personave me rekorde kriminale në Kuvend, është sërish ditën e sotme objekt akuzash dhe replikash në distancë ndërmjet Partisë Demokratike dhe Partisë ...

PD: Artur Bushi, trafikant droge

Vision Plus - 13.04.2015

Demokratet kane denoncuar te paren kandidature te maxhorances per zgjedhjet lokale, Artur Bushin i cili sipas tyre ka precedentë penale. Kryetari i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka ne nje ...

PS publikon çertifikatën e pafajësisë nga drejtësia italiane për Artur Bushin

Gazeta Tema - 13.04.2015

Partia Socialiste ka reaguar pas akuzave të PD-së, në lidhje me deputetin socialist Artur Bushi, që sipas demokratëve, është arrestuar në Itali për trafik droge.

PS publikon çertifikatën e pafajësisë nga drejtësia italiane për Artur Bushin

Gazeta Dita - 13.04.2015

Partia Socialiste ka reaguar pas akuzave të PD-së, në lidhje me deputetin socialist Artur Bushi, që sipas demokratëve, është arrestuar në Itali për trafik droge.

Shënim: Koalicion me certifikata pafajësie

Respublica - 13.04.2015

Partia Socialiste ka publikuar sot përmes deputetit Ulsi Manja, çertifikatën e pafajësisë së deputetit tjetër, Artur Bushi, i cili është propozuar si kandidat i të majtës zyrtare në Krujë.

Kandidimi i Bushit në Krujë, PD: Rama me një të arrestuar për drogë

AlbanianScreen - 13.04.2015

Tiranë - Opozita vijon akuzat ndaj Artur Bushit, aktualisht, deputet, dhe i shpallur nga socialistët, si kandidat për bashkinë e Krujës, por PS duket se nuk do të tërhiqet nga garimi i tij.