TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova nuk duhet ta ekstradojë dëshmitarin Osmani

Shqipmedia - 09.07.2015

Dy muaj pas konfliktit dy ditor në Kumanovë, Policia e Kosovës, ka arritur të arrestoj të vetmin person që kishte arritur që me 10 maj t`i ikte forcave policore të Maqedonisë, dhe kështu t`i ...

Sulejman Osmani nuk do të ekstradohet në Maqedoni, ja shkaqet!

Lajm - 09.07.2015

Kosova nuk do të ekstradojë së shpejti në Maqedoni Sulejman Osmanin (55) nga fshati Brezë, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e grupit të Kumanovës. Shkak për mosekstradimin e tij është revolja pa leje ...

Sulejman Osmani nuk do të esktradohet në Maqedoni, ja arsyeja

Albeu.com - 09.07.2015

Sulejman Osmani nuk do të esktradohet nga Kosova në Maqedoni. Shkak për këtë është pistoleta pa leje e cila i është gjetur gjat arrestimit nga ana e policisë kosovare, shkruan gazeta maqedonase ...

Sulejman Osmani nuk do të ekstradohet në Maqedoni!

Zhurnal - 09.07.2015

Shkup, 9 korrik - Kosova nuk do të ekstradojë së shpejti në Maqedoni Sulejman Osmanin (55) nga fshati Brezë, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e grupit të Kumanovës.

Sulejman Osmani nuk do të ekstradohet në Maqedoni

Lajmi.net - 09.07.2015

Kosova nuk do të ekstradojë së shpejti në Maqedoni, Sulejman Osmanin (55) nga fshati Brezë, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e "Grupit të Kumanovës". Shkak për mos ekstradimin e tij është revolja pa ...

Sulejman Osmani nuk do të ekstradohet në Maqedoni, ja shkaqet

Botasot - 09.07.2015

Kosova nuk do të ekstradojë së shpejti në Maqedoni Sulejman Osmanin (55) nga fshati Brezë, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e grupit të Kumanovës. Shkak për mosekstradimin e tij është revolja pa leje ...

Sulejman Osmani nuk do të ekstradohet në Maqedoni!

Telegrafi - 09.07.2015

Kosova nuk do të ekstradojë së shpejti në Maqedoni, Sulejman Osmanin (55) nga fshati Brezë, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e "Grupit të Kumanovës". Shkak për mos ekstradimin e tij është revolja pa ...

Sulejman Osmani nuk do të ekstradohet në Maqedoni, ja shkaqet

Tetova Sot - 09.07.2015

Kosova nuk do të ekstradojë së shpejti në Maqedoni Sulejman Osmanin (55) nga fshati Brezë, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e grupit të Kumanovës. Shkak për mosekstradimin e tij është revolja pa leje ...

Sulejman Osmani nuk do të ekstradohet në Maqedoni!

Shprehja - 09.07.2015

Kosova nuk do të ekstradojë së shpejti në Maqedoni, Sulejman Osmanin (55) nga fshati Brezë, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e “Grupit të Kumanovës”. Shkak për mos ekstradimin e tij është revolja pa ...

Arrestohet Sulejman Osmani i cili iu arratis policisë pas aksionit në Kumanovë

Idividi - 08.07.2015

Prishtinë, 7 korrik 2015 (MIA) - Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejman Osmanin nga fshati Brezë, i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë dhe i cili arriti t’i ikë policisë gjatë hetimeve në terren.

Flet MPB e Maqedonisë pas arrestimit të Sulejman Osmanit nga MPB e Kosovës

Lajm - 08.07.2015

Ministria e punëve t ë brendshme është njoftuar nga policia e Kosovës se dje në fshatin Letnic të komunës së Vitisëështë arrestuar Sulejman Osmani nga fshati i Brezës, i dyshuar për pjesëmarrje në ...

Flet MPB e Maqedonisë pas arrestimit të Sulejman Osmanit nga MPB e Kosovës

Almakos - 08.07.2015

Ministria e punëve të brendshme është njoftuar nga policia e Kosovës se dje në fshatin Letnic të komunës së Vitisë është arrestuar Sulejman Osmani nga fshati i Brezës, i dyshuar për pjesëmarrje në ...

Çfarë do të tregojë tash “Supermeni” Sulejman Osmani për rastin e Kumanovës

Zhurnal - 08.07.2015

Shkup, 8 korrik – Sulejman Osmani nga fshati Brezë i Shkupit i njohur si "Sula" është njëri nga dëshmitarët e gjallë të aksionit policor të 9 majit në Kumanovë.

MPB: Arrestohet Sulejman Osmani i cili arriti të arratiset pas aksionit në Kumanovë

Portalb - 08.07.2015

Lajme lidhur me temën FRI – Kumanovë organizoi Mbrëmjen Kuranore me lexues nga Turqia Banorët e Lagjes së Trimave urgjentishtë kërkojnë riparimin e ambulancës ‘Iftari i Madh’ në Kumanovë (FOTO) ...

Çfarë do të tregojë tani Sulejman Osmani për "Kumanovën"?

Albeu.com - 08.07.2015

MPB mori njoftim nga policia e Kosovës se dje në fshatin Letinçe të Vitisë është arrestuar Sulejman Osmani nga fshati Brezë, i dyshuar për pjesëmarrjen në ngjarjet e Kumanovës në maj të këtij viti, ...

Maqedonia do të kërkojë ekstradimin e Osmanit të arrestuar nga Kosova

Idividi - 08.07.2015

Shkup, 8 korrik 2015 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme nga ana e shërbimeve policore kosovare ishte njoftuar se është arrestuar Sulejman Osmani (55) nga fshati Brezë, për të cilin MPB-ja kishte ...

MPB: Arrestohet Sulejman Osmani i cili arriti të arratiset pas aksionit në Kumanovë

Idividi - 08.07.2015

Prishtinë,7 korrik 2015 (MIA) - MPB mori njoftim nga policia e Kosovës se dje në fshatin Letinçe të Vitisë është arrestuar Sulejman Osmani nga fshati Brezë, i dyshuar për pjesëmarrjen në ngjarjet e ...

Maqedonia i kërkon Kosovës ekstradimin e Sulejman Osmanit

Albeu.com - 08.07.2015

Ministria e Brendshme e Maqedonisë do të kërkojë ekstradimin e Sulejman Osmanit , i cili i iku policisë më 9 maj. Osmani u arrestua në "Lagjen e Trimave" në Kumanovë bashkë me grupin e armatosur dhe ...

Ministria e Drejtësisë ka nisur procedurën për ekstradimin e Sulejman Osmanit

Lajm - 08.07.2015

Ministria e drejtësisë ka filluar procedurën për ekstradimin e Sulejman Osmanit, personit të dyshuar për pjesëmarrje në ngjarjet e Kumanovës, i cili më pas i shpëtoi nga duart policisë.

Arrestohet Sulejman Osmani i cili iu arratis policisë pas aksionit në Kumanovë

Yll Press - 08.07.2015

Sipas policisë, Osmani në shtëpinë e tij, kishte fshehur një pjesë të armatimit të konfiskuar gjatë sulmit në karakollin në Gushincë, raporton 'Lajmpress.com'.

Kosova nuk duhet ta ekstradojë dëshmitarin Osmani

Botasot - 08.07.2015

Dy muaj pas konfliktit dy ditor në Kumanovë, Policia e Kosovës, ka arritur të arrestoj të vetmin person që kishte arritur që me 10 maj t`i ikte forcave policore të Maqedonisë, dhe kështu t`i ...

MPB: Arrestohet Sulejman Osmani i cili arriti të arratiset pas aksionit në Kumanovë

Botasot - 08.07.2015

MPB mori njoftim nga policia e Kosovës se dje në fshatin Letinçe të Vitisë është arrestuar Sulejman Osmani nga fshati Brezë, i dyshuar për pjesëmarrjen në ngjarjet e Kumanovës në maj të këtij viti, ...

Ministria e Drejtësisë ka nisur procedurën për ekstradimin e Sulejman Osmanit

Botasot - 08.07.2015

Ministria e drejtësisë ka filluar procedurën për ekstradimin e Sulejman Osmanit, personit të dyshuar për pjesëmarrje në ngjarjet e Kumanovës, i cili më pas i shpëtoi nga duart policisë.

MPB: Arrestohet Sulejman Osmani i cili arriti të arratiset pas aksionit në Kumanovë

Tetova Sot - 08.07.2015

MPB mori njoftim nga policia e Kosovës se dje në fshatin Letinçe të Vitisë është arrestuar Sulejman Osmani nga fshati Brezë, i dyshuar për pjesëmarrjen në ngjarjet e Kumanovës në maj të këtij viti, ...

Maqedonia kërkon nga Kosova ekstradimin e Sulejman Osmanit i grupit të Kumanovës

Tetova Sot - 08.07.2015

Ministria e Punëve të Brendshme nga Shërbimi Policor i Kosovës thuhet kanë ndaluar dhe arrestuar Sulejman Osmani (55) nga fshati Brezë, për të cilin Ministria e Brendshme e Maqedonisë kishte lëshuar ...

Kosova arreston të dyshuarin për ngjarjet e Kumanovës

Gazeta Dita - 08.07.2015

Policia e Kosovës arrestoi Sulejman Osmanin, i njohur si “Komandat Sula” të martën, për llogari të një urdhërarresti të lëshuar nga policia maqedonase.

Arrestohet Sulejman Osmani, pjesëtari i i arratisur i grupit të Kumanovës

Lajm - 07.07.2015

Policia kosovare ka arrestuar Sulejman Osmanin nga fshati Brezë, i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë dhe i cili arriti t’i ikë policisë gjate hetimeve në teren.

Arrestohet personi nga Kumanova që iku nga duart e policisë

Almakos - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejman Osmanin nga Breza, i dyshuar për ngjarjet e Kumanovës, i cili i kishte shpëtuar forcave të policisë së Maqedonisë gjatë hetimit të bërë në teren.

Policia e Kosovës arrestoi Sulejman Osmanin, pjesëtarin e grupit të kumanovës

Zhurnal - 07.07.2015

Prishtinë, 7 korrik -Policia e Kosovës arrestoi Sulejman Osmanin nga fshati Brezë, i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë dhe i cili arriti t’i ikë policisë në Karadakun e Shkupit.

Kosovë, arrestohet shqiptari nga Kumanova, i shpëtoi policisë

LajmiFundit - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejman Osmani nga Breza i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë, i cili i iku policisë së Maqedonisë gjatë një inspektimi në terren.

Policia e Kosovës arrestoi Sulejman Osmanin, pjesëtarin e grupit të Kumanovës

Lajmi.net - 07.07.2015

Policia e Kosovës arrestoi Sulejman Osmanin nga fshati Brezë, i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë dhe i cili arriti t’i ikë policisë në Karadakun e Shkupit.

Kosovë, arrestohet një i dyshuar si i përfshirë në ngjarjen e Kumanovës

Top Channel - 07.07.2015

Policia e Kosovës arreston Sulejman Osmanin, nën dyshimin se ka qenë i përfshirë në përleshjen e armatosur në Kumanovë të ...

Kush është pjesëtari i grupit të Kumanovës i arrestuar nga Policia e Kosovës

Lajmi.net - 07.07.2015

Në bazë të urdhër - arrestit ndërkombëtarë të lëshuar nga Maqedonia, Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejamn Osmanin, i cili dyshohet të jetë përfshirë në rastin e Kumanovës.

Policia konfirmon arrestimin e Komandat Sules

Lajm - 07.07.2015

Pjesëtari i grupit të Kumanovës i cili arriti të arratisej nga policia maqedonase gjatë luftimeve të fundit atje, Sylejman Osmani, është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Kosovë, arrestohet një i dyshuar për ngjarjen e Kumanovës

ikub - 07.07.2015

Raportohet se Policia e Kosovës ka arrestuar një person si të dyshuar për ngjarjen e Kumanovës. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, i cili tha se i dyshuari është ...

Ja kush është shqiptari i arrestuar për “luftën në Kumanovë”

LajmiFundit - 07.07.2015

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani, i cili tregon se arrestimi është bërë dje në fshatin Letnicë të Vitisë. “Mund t’ju konfirmoj se në bazë të një urdhërarresti ...

Arrestohet Sulejman Osmani, komandant Sula

Shqipmedia - 07.07.2015

Pjesëtari i grupit të Kumanovës i cili arriti të arratisej nga policia maqedonase, Sylejman Osmani, është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai u kap pas dy muajsh arrati nga një fletëarresti të ...

Policia konfirmon arrestimin e Komandat Sules

Almakos - 07.07.2015

Pjesëtari i grupit të Kumanovës i cili arriti të arratisej nga policia maqedonase gjatë luftimeve të fundit atje, Sylejman Osmani, është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Policia e Kosovës arreston Sulejman Osmanin, pjesëtarë e grupit të Kumanovës

Botasot - 07.07.2015

Policia e Kosovës arrestoi Sulejman Osmanin nga fshati Brezë, i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë dhe i cili arriti t’i ikë policisë në Karadakun e Shkupit.

Arrestohet komandant Sula, i dyshuar për përfshirje në luftimet në Kumanovë

Koha.net - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar njërin prej personave të përfshirë në luftimet e 9 dhe 10 majit në Kumanovë. “Mund t’ju konfirmoj se në bazë të një fletarrestimi ndërkombëtar të lëshuar nga Maqedonia, ...

Arrestohet Sulejman Osmani, pjesëtar i Grupit të Kumanovës

Telegrafi - 07.07.2015

Lajmin për KosovaPress-in e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani, i cili tregon se arrestimi është bërë dje në fshatin Letnicë të Vitisë.

“Kumanova”, kapet në Kosovë Komandant Sula

Panorama - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar një nga pjesëtarët në grupin e zjarrit në Kumanovë. Ai është Sulejman Osmani dhe është kapur në fshatin Letnicë të Vitisë.

“Kumanova”, kapet në Kosovë një nga pjesëtarët në grupin e zjarrit, komandant Sula

BalkanWeb - 07.07.2015

KOSOVE- Policia e Kosovës ka arrestuar një nga pjesëtarët në grupin e zjarrit në Kumanovë. Ai është Sulejman Osmani dhe është kapur në fshatin Letnicë të Vitisë.

Arrestohet shqiptari nga Kumanova që iku nga duart e policisë

Tetova Sot - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejman Osmani nga Breza i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë, i cili i iku policisë së Maqedonisë gjatë një inspektimi në terren.

Arrestohet Sulejman Osmani

Shkupi24 - 07.07.2015

Pjesëtari i grupit të Kumanovës i cili arriti të arratisej nga policia maqedonase, Sylejman Osmani, është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai u kap pas dy muajsh arrati nga një fletëarresti të ...

Arrestohet “Komandant Syla” i dyshuar për Kumanovën

Vision Plus - 07.07.2015

Ne Kosove arrestohet, Sylejman Osmani, pjesëtar i grupit të Kumanovës i cili arriti të arratisej nga policia maqedonase gjatë luftimeve të fundit atje.

Arrestohet personi nga Kumanova që iku nga duart e policisë

Shprehja - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejman Osmanin nga Breza, i dyshuar për ngjarjet e Kumanovës, i cili i kishte shpëtuar forcave të policisë së Maqedonisë gjatë hetimit të bërë në teren.

Arrestohet personi nga Kumanova që iku nga duart e policisë

Republika - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejman Osmanin nga Breza, i dyshuar për ngjarjet e Kumanovës, i cili i kishte shpëtuar forcave të policisë së Maqedonisë gjatë hetimit të bërë në teren.

Arrestohet Sulejman Osmani, pjesëtar i grupit të Kumanovës

Kosova Live - 07.07.2015

Policia e Kosovës ka arrestuar Sulejman Osmanin nga fshati Brezë, i dyshuar për ngjarjet në Kumanovë dhe i cili arriti t’i ikë policisë në Karadakun e Shkupit.