TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hetimet për pasurinë: Balilit i “zbulojnë” vetëm 3.3 milionë lekë

Zhurnal - 21.05.2016

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me Drejtorinë e Pastrimit të Parave dhe ILDKP, nisin kontrollin për pasurinë e Balilit. I akuzuari për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, rezulton me borxhe ...

“Escobari shqiptar”, ja pasuria që disponon Klemend Balili

Ina - 21.05.2016

Pasi u shpall në kërkim për llogari të autoriteteve greke, pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim nga Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe ...

Zbulohet firma e Kelmend Balilit

SOT - 21.05.2016

Mediat greke e kanë cilësuar si “Baroni i Ballkanit” apo “Escobari shqiptar”, Klemend Balili është akuzuar si drejtuesi i një organizate ndërkombëtare të drogës që furnizon Evropën me kanabis e ...

Zbulohet firma e Kelmend Balilit, ja si është

LajmiFundit - 21.05.2016

I cilësuar nga mediat greke si “Baroni i Ballkanit” apo “Escobari shqiptar”, Klemend Balili është akuzuar si drejtuesi i një organizate ndërkombëtare të drogës që furnizon Evropën me kanabis e ...

Hetimet për pasurinë: Balilit i “zbulojnë” vetëm 3.3 milionë lekë

Mapo - 21.05.2016

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me Drejtorinë e Pastrimit të Parave dhe ILDKP, nisin kontrollin për pasurinë e Balilit. I akuzuari për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, rezulton me borxhe ...

“Escobari shqiptar”, ja pasuria që disponon Klemend Balili

Syri.net - 21.05.2016

Pasi u shpall në kërkim për llogari të autoriteteve greke, pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim nga Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe ...

FOTO/ “Baroni i Ballkanit”, zbulohet firma e Kelmend Balilit

Syri.net - 21.05.2016

I cilësuar nga mediat greke si “Baroni i Ballkanit” apo “Escobari shqiptar”, Klemend Balili është akuzuar si drejtuesi i një organizate ndërkombëtare të drogës që furnizon Evropën me kanabis e ...

Ja firma e “Eskobarit”, zbulohet emri i vërtetë i Balilit (FOTO)

Mapo - 21.05.2016

Mediat greke publikuan të dhënat e para se furnizuesi me drogë i një rrjeti të fuqishëm të trafikut të drogës kishte inicialet K.B. I pagëzuar si “Eskobari i Ballkanit”, emri i ish drejtorit të ...

Politika, Reforma dhe Shqipëria xhungël! Nga Aleksandër Rrema

Intervista - 21.05.2016

Pritshmëria e reformës për t’u votuar, ka nxjerrë sëfundmi risi të reja, si ajo e Eskobarit Balili dhe fenomenin Shukri të përfolur shumë në këto kohë tepër të nxehta për situatën në vend.

Sali Berisha: Balili është marrë në mbrojtje nga Rama dhe jo nga LSI, dorëzoni pajisjen e përgjimit dhe mos kërcënoni ...

SOT - 20.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer sërish çështjes së arratisjes së Klemend Balilit, duke bërë përgjegjës kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri.

Rama ia kërkon Berishës votën e PD-së. Ish-kryeministri: Kemi video të tjera

Almakos - 20.05.2016

Reforma në drejtësi Sulmon Nishanin: Kryetar komplementar i Partisë Demokratike HERION MESI Reforma në drejtësi dhe vonesa e miratimit të saj ka përfshirë në debate dhe akuza të forta ...

“Eskobari i Ballkanit” deklaroi një pasuri 3.3 milionë lekë, por sa disponon në të vërtetë?

SOT - 20.05.2016

Pasi u shpall në kërkim për llogari të autoriteteve greke, pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim nga Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe ...

‘Escobari’/ Vendet ku janë përqendruar kërkimet e policisë për Klemend Balilin

Panorama - 20.05.2016

Një ditë pas njoftimit të urdhërarrestit të palës greke për Klement Balilin me akuzën e trafikut të drogës, 44-vjeçari nuk është arritur të lokalizohet në Shqipëri.

Tahiri: Hetimi ndaj Balilit nisi që në mars, Prokuroria s'firmosi arrestimin

Botasot - 20.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, thotë se nuk e njeh Klemend Balilin, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet greke. I pyetur nëse e njeh personalisht Klemend Balilin, Tahiri është ...

Nis hetimi pasuror për Balilin, ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime

BalkanWeb - 20.05.2016

TIRANE – E gjithë pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim. Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave dhe Inspektoriati i Lartë i ...

Ja sa lekë ka deklaruar, ish-zyrtari i Transportit, Klemend Balili

Mapo - 20.05.2016

E gjithë pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim. Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave dhe Inspektoriati i Lartë i ...

Hetim pasurisë së “Escobarit të Ballkanit”, ku “humbi” kompleksi Santa Quaranta?

Syri.net - 20.05.2016

Pasi u shpall në kërkim për llogari të autoriteteve greke, pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim nga Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe ...

Nis hetimi pasuror për Kelmend Balilin, ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime

Panorama - 20.05.2016

E gjithë pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim. Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave dhe Inspektoriati i Lartë i ...

Video/ Tahiri në emisionin “Opinion”.Nuk e kam njohur kurrë Balilin

Shqiperia Ime - 20.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar në emisionin “Opinion”thotë se nuk e njeh Klemend Balilin. Kur Tahiri është pyetur nga Blendi nëse e njihte përsonalisht Klemend Balilin, ai ka thënë që se ...

Paradoksi, qeveria e quan sukses arratisjen e Balilit. Policia ende pa komunikatë zyrtare për operacionin

Respublica - 20.05.2016

Kryeministri Rama tundi dje një variant të korrigjuar të komunikatës së Europol për të bërë policinë shqiptare pjesë të operacionint ndërkombëtar të antidrogës që vuri në pranga anëtarët e një ...

Europol pranon ndryshimin e njoftimit për “rastin Balili”: “Në fillim nuk kishim të dhëna për rolin e Shqipërisë në ...

Respublica - 20.05.2016

Dje u bë i njohur lajmi se Europol, agjencia policore europiane, kishte ndryshyar tekstin e njoftimit për shtyp për operacionin e kapjes së disa trafikantëve të drogës në Greqi.

Nis hetimi pasuror ndaj Kelmend Balilit, ja kursimet që ka deklaruar

Gazeta Tema - 20.05.2016

E gjithë pasuria që Kelmend Balilit zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim. Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave dhe Inspektoriati i Lartë i ...

Hetimi për “Eskobarin e Ballkanit”, ja sa pasuri ka deklaruar

NOA - 20.05.2016

E gjithë pasuria që Kelmend Balili zotëron në Shqipëri apo jashtë vendit është vënë nën hetim. Policia e Shtetit, Drejtoria e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave dhe Inspektorati i Lartë i ...

SMS-ja e fundit: Ja me cilin politikan të lartë është i lidhur “Escobari i Ballkanit”

Ina - 19.05.2016

Policia e gjithë Europës është duke ndjekur Kelmend Balilin, zyrtarin shqiptar që njihet me emrin edhe si “Escobari i Ballkanit”, ndërsa një denoncim ka ardhur sërish për lidhjet e tij me qeverinë ...

Zbulohet sms, ja me cilin politikan është i lidhur “Escobari i Ballkanit”

LajmiFundit - 19.05.2016

Policia e gjithë Europës është duke ndjekur Kelmend Balilin, zyrtarin shqiptar që njihet me emrin edhe si “Escobari i Ballkanit”, ndërsa një denoncim ka ardhur sërish për lidhjet e tij me qeverinë ...

Berisha akuzon Ramën: Kryeministri i dha Ngjelës 5 mijë euro për të më regjistruar mua

SOT - 19.05.2016

Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi sot sërish Edi Ramën se ndikoi për të lënë të arratiset Klement Balilin, e akuzuar nga drejtësia greke për trafik droge.

Berisha, Ramës: Balilin e largove ti, dorëzo pajisjen e përgjimit

Almakos - 19.05.2016

Ish-kryeministri Berisha tha se Rama e ka zhytur Shqipërinë dhe e ka shndërruar në një vend të neveritshëm, qesharak dhe të rrezikshëm. Sipas tij, këtu kalohet nga skandali nga skandal dhe që ...

Berisha: Balili dhe përgjimi, skandalet e Ramës; Rama: Do ta votosh reformën?

Top Channel - 19.05.2016

Rasti i Klement Balilit dhe ai i pajisjes së përgjimit kanë qenë në fokus të fjalimit të ish-kryeministrit Berisha në Parlament, i cili ka akuzuar direkt kryeministrin Rama si përgjegjësin kryesor të ...

Ku është fshehur Klemend Balili?!

Albeu.com - 19.05.2016

I dyshuari për trafikimin e 680 kg drogë nga Shqipëria drejt Greqisë dhe si kreu i një grupi kriminal shqiptaro - grek Klemend Balili është zhdukur dhe se nuk ka lëë asnjë gjurmë.

Tahiri del "bllof" teksa pyetet për Klement Balilin, ja si u shmanget përgjigjeve

SOT - 19.05.2016

Ministri Tahiri është pyetur edhe për të përfolurin e ditëve të fundit, "Escobarin e Ballkanit", Klement Balilin. Por, teksa u është shmangur shumë pyetjeve të Fevziut, këtu ministri duket se ka ...

Tahiri: Prokuroria nuk lëshoi urdhër arresti për Klemend Balilin

LajmiFundit - 19.05.2016

I ftuar sot në emision “Opinion” të gazetarit Bledi Fevziu, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka folur për disa nga temat më të nxehta të këtyre javëve.

Berisha: Ti përgjegjës për skandalet në vend. Po ju vjen një tjetër i madh! Rama: Më lidhe me drogën që kur mbolla ...

BalkanWeb - 19.05.2016

*Berisha: “Shukriu”, prisni skandalin e radhës që po ju vjen! TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kreun e qeverisë se e ka zhytur vendin në skandale llumi, dhe e ka shndërruar në vendin ...

‘Escobari shqiptar’, Berisha: Ju thoni që Balili është i LSI, por mbrojtjen ia bën Edi Rama

Syri.net - 19.05.2016

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri se mbrojtën “Escobarin shqiptar” Klemend Balili nga arrestimi dhe i dhanë atij të gjithë ...

Berisha në Kuvend: Pse duhet të them Balili i LSI, kur mbrojtjen ia jep Edi Rama

Ora news - 19.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer sërish çështjes së arratisjes së Kelmend Balilit, duke bërë përgjegjës kryeministrin dhe ministrin e Brendshëm Tahiri.

“Escobari shqiptar”, Berisha: Thoni, Balili është i LSI, por mbrojtjen ia bën Rama

Mapo - 19.05.2016

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri se mbrojtën “Escobarin shqiptar” Klemend Balili nga arrestimi dhe i dhanë atij të gjithë ...

Rama-Berisha debatojnë në Parlament

ABC News - 19.05.2016

Nga reforma në Drejtësi te Klemend Balili, duke kaluar përmes Erion Velisë dhe Shukri Xhelilit. Ishin të shumta çështjet për të cilat ish-kryeministri Berisha dhe pasardhësi i tij Edi Rama u ...

“Rama i dha Ngjelës 5 mijë euro për të më regjistruar mua”

Panorama - 19.05.2016

Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi sot sërish Edi Ramën se ndikoi për të lënë të arratiset Klement Balilin, e akuzuar nga drejtësia greke për trafik droge.

Europol ndryshon deklaratën për Kelmend Balilin

Mapo - 19.05.2016

Europol ndryshon deklaratën e bërë për operacionin antidrogë që çoi në arrestimin e 17 personave shqiptarë e grekë dhe në shpalljen në kërkim të ish-drejtorit të transporteve të Sarandës, Kelmend ...

Fotot: Tension apo dashuri mes Ramës dhe Metës?

Mapo - 19.05.2016

Gjatë javës së fundit në media është shkruar shumë se marrëdhëniet mes PS dhe Lsi kanë hyrë sërish në vorbullën e një krize. Gjithçka nisi pas aksidentit që u mori jetën dy fëmijëve dhe shpalljes në ...

“Escobari i Ballkanit”, Kelmend Balili, ministri Tahiri ngec pas pyetjeve për arratisjen e tij

Syri.net - 19.05.2016

Ministri i Rendit ka mbetur keq kur Blendi Fevziu filloi serinë e pyetjeve për Eskobarin e Ballkanit, Klement Balili. A e dinit që ai shishte dosje të pa pastër kriminale ka qenë pyetja e gazetarit? ...

A e njeh Saimir Tahiri personalisht Klemend Balilin? Ministri sqaron publikun

Ora news - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri thotë se nuk e njeh Klemend Balilin, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet greke. Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, ministri tha se nuk ishte ...

Berisha: Qytetari dixhital denoncon: Lidhjet e Ramës me Edeskobarin

Shqiperia Ime - 19.05.2016

Ish-kryeminsitri Berisha, edhe më parë, ka akuzuar qeverinë Rama për lidhjet e tij me Klement Balilin. Klement Balili i njohur si “Escobari i Ballkanit” është arratisur prej ditesh dhe nuk ka akoma ...

Berisha: Zhyti vendin në skandale, kryebalili e bëri Shqipërinë qesharake

Java News - 19.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në parlament se Edi Rama e ka shndërruar Shqipërinë në vendin më të rrezikshëm e qesharak. “Skandalet janë bërë të përditshme”, tha Berisha.

Berisha: Qeveria përditë skandale llumi, dorëzoni pajisjen e përgjimit

NOA - 19.05.2016

Tiranë, 19 maj 2016, NOA.al - Tiranë, 19 maj 2016, NOA.al - Ish-kryeministri Sali Berisha iu referua kërkesës së deputetit Shalsi drejtuar kreut të Kuvendit Meta lidhur me respektimin e rendit të ...

Berisha- Pse duhet të themi se Balili është i LSI, kur mbrohet nga Edi Rama

Shqiperia Ime - 19.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer sërish çështjes së arratisjes së Kelmend Balilit, duke bërë përgjegjës kryeministrin dhe ministrin e Brendshëm Tahiri.

Berisha: Balili dhe përgjimi, skandalet e Ramës; Rama: Do ta votosh reformën?

Shqiperia Ime - 19.05.2016

Rasti i Klement Balilit dhe ai i pajisjes së përgjimit kanë qenë në fokus të fjalimit të ish-kryeministrit Berisha në Parlament, i cili ka akuzuar direkt kryeministrin Rama si përgjegjësin kryesor të ...

“Eskobari i Ballkanit”/ Asnjë gjurmë nga Klemend Balili

Java News - 19.05.2016

Një ditë pas njoftimit të urdhërarrestit të palës greke për Klement Balilin me akuzën e trafikut të drogës, 44-vjeçari nuk është arritur të lokalizohet në Shqipëri.

Tahiri në "Opinion" i shmanget përgjigjeve për Klement Balilin

Durres Lajm - 19.05.2016

Ministri Tahiri është pyetur edhe për të përfolurin e ditëve të fundit, "Escobarin e Ballkanit", Klement Balilin. Por, teksa u është shmangur shumë pyetjeve të Fevziut, këtu ministri duket se ka ...

Vjen urdhër-arresti për Klemend Balilin, dosja dorëzohet në Prokurorinë e Përgjithshme

SOT - 18.05.2016

Një ditë pasi policia greke shpalli në kërkim Klemend Balilin, në zyrat e Interpol Tiranës ka mbërritur urdhër -arresti ndërkombëtar për ish -Drejtorin e Transporteve të Sarandës, Klemend Balilin.

Balili zyrtarisht trafikant, mbërriti fletëarresti ndërkombëtar

Ina - 18.05.2016

Urdhërarresti për Klement Balilin mbërriti nga autoritet greke në Tiranë, pak pas orës 16.00 të së martës. Burimet zyrtare të Policisë së Shtetit i konfirmuan Top Channel se dokumentacioni i plotë ...

Policia shqiptare shpall në kërkim Kelmend Balilin

Zhurnal - 18.05.2016

Tiranë, 18 maj - Kelmend Balili shpallet në kërkim nga policia shqiptare, pas urdhër-arrestit ndërkombëtar të lëshuar nga autoritet drejtësisë greke. ABC News ka mësuar se urdhër arresti, në zyrën e ...

PD në Delvinë: Kokëdhima gënjen, Hamza Hamza nuk është pjesë e strukturave të PD

SOT - 18.05.2016

Dega e Partisë Demokratike në Delvinë përmes një dalje për media tha se Kokëdhima nxjerr gjithmonë gënjeshtra në gazetën e tij. Sipas saj, qytetari Hamza Hamza, që përdoret si dëshmitar i rremë nga ...

“Hamza Hamzai është dëshmitari i rremë i Kokëdhimës”

Albeu.com - 18.05.2016

PD në Delvinë bën me dije se ish-deputeti Koço Kokëdhima po përdor dëshmitarë të rremë për të fshehur lidhjen e tij me Klement Balilin, si psh një person të quajtur Hamza Hamzai , që e prezanton si ...

Policia greke s'ka sjellë prova në Tiranë për “Escobarin e Ballkanit”

Albeu.com - 18.05.2016

Pas lëshimit të urdhër-arrestit të lëshuar nga pala greke , policia vijon kërkimin e Kelmend Balilit. Burimet pranë Prokurorisë për Krime të Rënda thanë se drejtësia greke ka sjelle urdhër-arrestin ...

Ja ku fshihet baroni i drogës

Albeu.com - 18.05.2016

Policia po heton në tre pista , lidhur me gjetjen e Kelmend Balilit . Dy struktura të njësisë operacionale të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë janë angazhuar për identifikimin e vendndodhjes ...

Zbardhen të tjera detaje të "Baronit të drogës", ja si hynte në Shqipëri krahu i tij i djathtë

SOT - 18.05.2016

Ksenofondos Anagnostopoulo ishte përgjegjës për sigurimin e shoferëve të rinj për transportin e lëndës narkotike drejt Gjermanisë dhe që kishte rolin e kujdestarit për të arrestuarit e grupit të ...

Si hynte në Shqipëri trafikanti grek, krahu i djathtë i Balilit

Albeu.com - 18.05.2016

Ksenofondos Anagnostopolo ka qenë përgjegjës për shoferët e rinj që e transportonin drogën me kamion drejt Gjermanisë. Ai kishte rolin e kujdestarit në grupin kriminal të udhëhequr nga ana e Klemend ...

Zbardhen përgjimet/ Tentativa e Balilit të kalonte 60 kg kokainë 5 ditë pas sulmeve të Parisit

BalkanWeb - 18.05.2016

Mediat greke kanë zbardhur të tjera detaje nga përgjimet që janë pjesë e dosjes të grupit të narkotrafikut të drejtuar nga Klement Balili. Në këto telefonata ai thirrej me pseudonimin “Kelly” ose ...

Baroni i drogës/ “Si ia çorri maskën Europoli Ramës, Tahirit e Çakos”

Panorama - 18.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha në një reagim në rrjetet sociale, teksa i referohet deklaratës së Europol, thotë se kryeministri Rama, ministri Tahiri dhe drejtori i policisë Çako kanë gënjyer ...

Përgjimet/ Mënyra si e transportonte drogën në BE “Escobari i Ballkanit”

Panorama - 18.05.2016

Klement Balili, i cilësuar si “baroni i drogës” apo ndryshe dhe “Escobari i Ballkanit” sipas asaj që raportojnë mediat greke ka trafikuar në vendet perëndimore qindra tonë hashash dhe dhjetëra kg ...

VIDEO/ Në shtëpinë e “Escobarit”, bashkëfshatarët: Është bamirës

Panorama - 18.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

Në shtëpinë e “Eskobarit”, bashkëfshatarët e Balilit: Ai është bamirës

BalkanWeb - 18.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë, raporton Top ...

Mbërrin urdhër-arresti për Balilin, policia e kërkon pa adresë…

Mapo - 18.05.2016

Në zyrat e Interpol-Tiranës mbërrin urdhër-arresti ndërkombëtar për Klement Balilin, të akuzuar nga drejtësia greke për dy vepra të rënda mbi trafikun e narkotikëve.

Policia shqiptare shpall në kërkim Kelmend Balilin

ABC News - 18.05.2016

Kelmend Balili shpallet në kërkim nga policia shqiptare, pas urdhër-arrestit ndërkombëtar të lëshuar nga autoritet drejtësisë greke. ABC News ka mësuar se urdhër arresti, në zyrën e Interpo-Tiranës ...

Mbërrin në Tiranë urdhër-arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin

Botasot - 18.05.2016

Urdhri i arrestit ndërkombëtar për Klemend Balilin ka mbërritur sot pasdite edhe në Shqipëri. Autoritetet greke kanë dërguar në zyrën e Interpol Tiranës dokumentin që përmban njoftimin për ...

Top-Channel në shtëpinë e Klemend Balilit, tregon bamirësitë e “Baronit”

Syri.net - 18.05.2016

Top-Channel ka qenë dje në fshatin Stjare të Delvinës ku ndodhet edhe banesa e Klemend Balilit, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Greqia i akuzuar si “Escobari shqiptar” që drejton organizatën ...

PD e Delvinës: Kokëdhima mashtron me gazetën e tij për të fshehur lidhjet që ka me Balilin

BalkanWeb - 18.05.2016

DELVINE- Dega e Partisë Demokratike në Delvinë ka reaguar sot ndaj ish-deputetit Koço Kokëdhima. Në një deklaratë për mediat, nga PD Delvinë thuhet se Kokëdhima nëpërmjet medias së tij, ka tentuar të ...

PD-ja e Delvinës demaskon Hamzain e Kokëdhimës

Syri.net - 18.05.2016

Partia Demokratike në Delvinë deklaron se ish-deputeti Koço Kokëdhima po përdor dëshmitarë të rremë për të fshehur lidhjen e tij me Klement Balilin, ish-drejtorin e Transportit të shpallur në kërkim ...

Policia në kërkim të Kelmend Balilit

ABC News - 18.05.2016

Policia e shtetit vazhdon kërkimin e Kelmend Balilit, pas lëshimit të urdhër-arrestit të lëshuar nga pala greke. Burimet pranë Prokurorisë për Krime të Rënda thanë se drejtësia greke ka sjelle ...

“Escobari i Ballkanit” në kërkim, policia greke nuk ka sjellë prova në Tiranë për Kelmend Balilin

Syri.net - 18.05.2016

Policia e shtetit vazhdon kërkimin e Kelmend Balilit, pas lëshimit të urdhër-arrestit të lëshuar nga pala greke. Burimet pranë Prokurorisë për Krime të Rënda thanë se drejtësia greke ka sjelle ...

Prokuroria: Greqia nuk ka sjellë prova për Balilin

Mapo - 18.05.2016

Policia e shtetit vazhdon kërkimin e Kelmend Balilit, pas lëshimit të urdhër-arrestit të lëshuar nga pala greke. Burimet pranë Prokurorisë për Krime të Rënda thanë se drejtësia greke ka sjelle ...

Zbulohen udhëtimet në Shqipëri, të krahut të djathtë të Kelmend Balilit

Syri.net - 18.05.2016

Ksenofondos Anagnostopoulos ishte përgjegjës për sigurimin e shoferëve të rinj për transportin e lëndës narkotike drejt Gjermanisë dhe që kishte rolin e kujdestarit për të arrestuarit e grupit të ...

Udhëtimet/ Si hynte në Shqipëri krahu i djathtë i Klement Balilit

Panorama - 18.05.2016

Ksenofondos Anagnostopoulo ishte përgjegjës për sigurimin e shoferëve të rinj për transportin e lëndës narkotike drejt Gjermanisë dhe që kishte rolin e kujdestarit për të arrestuarit e grupit të ...

SMS-ja e fundit: Ja me cilin politikan të lartë është i lidhur “Escobari i Ballkanit”

Syri.net - 18.05.2016

Policia e gjithë Europës është duke ndjekur Kelmend Balilin, zyrtarin shqiptar që njihet me emrin edhe si “Escobari i Ballkanit”, ndërsa një denoncim ka ardhur sërish për lidhjet e tij me qeverinë ...

Berisha: Europol çorri maskën e Ramës dhe Tahirit, nuk bashkëpunuan për Balilin

Durres Lajm - 18.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha bazuar tek deklarata e Europol, ka reaguar në profilin e tij në facebook duke thënë se kryeministri Edi Rama, ministri Saimir Tahiri dhe kreu i policisë Haki Çako kanë ...

Si e transportonte drogën në vendet e BE, “Escobari i Ballkanit”

NOA - 18.05.2016

Klement Balili, i cilësuar si “baroni i drogës” apo ndryshe dhe “Escobari i Ballkanit” sipas asaj që raportojnë mediat greke ka trafikuar në vendet perëndimore qindra tonë hashash dhe dhjetëra ...

Rasti Balili, fillimi i fundit për qeverinë Rama ka nisur

Respublica - 18.05.2016

Implikimi i një zyrtari shtetëror në trafikun ndërkombëtar të drogës dhe gjithçka pasoi me mosarrestimin dhe zhdukjen e tij ekspozon turpshëm qeverinë shqiptare përpara partnerëve ndërkombëtarë dhe ...

Policia në kërkim të Kelmend Balilit

Vision Plus - 18.05.2016

Nje dite pas mbërritjes së urdhërarrestit për Kelmend Balilin, policia është ende në kërkim të cilësuarit nga mediat si “Eskobari i Ballkanit”. Pas kontrollit në banesën e tij në Stjar të Delvinës ...

"Përgjimet e Tahirit", Corriere Della Sera implikon Interforce

NOA - 18.05.2016

Klemend Balili është një menaxher i shtetit, një i besuar i qeverisë shqiptare. 7 kuintalë marijuanë të destinuara për në Milano. Trafikantët preferojnë kryeqendrën lombarde, pasi çmimet shkojnë 700 ...

Si hynte në Shqipëri Anagnostopoulos, krahu i djathtë i Kelmend Balilit

Gazeta Tema - 18.05.2016

Ksenofondos Anagnostopoulos ishte përgjegjës për sigurimin e shoferëve të rinj për transportin e lëndës narkotike drejt Gjermanisë dhe që kishte rolin e kujdestarit për të arrestuarit e grupit të ...

Në shtëpinë e “Eskobarit të Ballkanit,” bashkëfshatarët: U pasurua me anë bujqësisë

Gazeta Tema - 18.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua si “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

“Skafi me drogë i Balilit kaloi para Portit të Sarandës, mund të shihet në kamera”

LajmiFundit - 17.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha pretendon se Qytetarët dixhitalë i kanë denoncuar: “Urdherin e Saje qorrit per Klement Balilin per t’u larguar nga Shqiperia.

CNN në Greqi: Klemend Balili shpallet në kërkim ndërkombëtar brenda 48 orëve, gjykimi do bëhet në Shqipëri

SOT - 17.05.2016

Autoritetet greke kanë njoftuar se kanë gati urdhër-ndalimin ndërkombëtar për Klemend Balilin i cili konsiderohet si një nga liderët e grupit më të madh të trafikimit të drogës në Europë, i njohur ...

Lidhja mes Kelmend Balilit e Dritan Zaganit, italianët dhe pajisjen e përgjimit

Almakos - 17.05.2016

Dy artikujt e “Corriere Della Sera” dhe “Il Secolo XIX” për kompromisin e aparatit shtetëror me trafikantët e drogës “IMCI Catcher” – Pajisja quhet “IMCI Catcher” dhe është një lloj “Big Brother”, e ...

Dosja “Balili”, ministrat Manjani dhe Tahiri, njëzëri: Pyesni prokurorinë…

Almakos - 17.05.2016

Ministri i Brendshëm në Top Story: “Balili? As unë dhe as kryeministri nuk e njeh dhe se ka takuar” DEKLARATAT 1 Llalla – “Mbështetja e institucioneve të tjera është shumë e rëndësishme për të ...

Politika, Reforma dhe Shqipëria xhungël!

Portalb - 17.05.2016

Aleksandër Rrema Pritshmëria e reformës për t’u votuar, ka nxjerrë sëfundmi risi të reja, si ajo e Eskobarit Balili dhe fenomenin Shukri të përfolur shumë në këto kohë tepër të nxehta për situatën në ...

Shqiptarët nuk kishin dijeni për "Escobarin" e Ballkanit, por çfarë thonë grekët?! "Emri i Balilit u ...

SOT - 17.05.2016

“Escobari i Ballkanit” është sërish në fokusin e mediave greke. Newsit.gr, ka publikuar të tjera fakte në lidhje me implikimin e Kelmend Balilit, si ‘truri’ i trafikut të drogës nga Shqipëria në ...

Klement Balili në kërkim ndërkombëtar, mbërrin në Tiranë urdhër-arresti nga autoritetet greke

SOT - 17.05.2016

Ka mbërritur nga autoritetet greke urdhëri i arrestit ndërkombëtar për “Baronin e drogës”, Klement Balilin. Urdhër arresti ka mbërritur në Interpol Tirana në orën 14:00 Lajmi është konfirmuar nga ...

Mbërrin në Tiranë fletë-arresti për “Escobarin e Ballkanit”

Albeu.com - 17.05.2016

Ka mbërritur në Tiranë fletë-arresti për Kelmend Balilin. Lajmi bëhet i ditur nga burimet policore, të cilat thanë se në orën 14:00 në zyrat e Interpol Tiranës ka ardhur fletë arresti nga Greqia.

Mbërrin në Tiranë urdhër-arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin

Almakos - 17.05.2016

Urdhri i arrestit ndërkombëtar për Klemend Balilin ka mbërritur sot pasdite edhe në Shqipëri. Autoritetet greke kanë dërguar në zyrën e Interpol Tiranës dokumentin që përmban njoftimin për ...

Mbërrin në Shqipëri urdhër-arresti ndërkombëtar për Balilin

Almakos - 17.05.2016

Urdhri i arrestit ndërkombëtar për Klemend Balilin ka mbërritur sot pasdite edhe në Shqipëri. Autoritetet greke kanë dërguar në zyrën e Interpol Tiranës dokumentin që përmban njoftimin për ...

Mbërrin në Tiranë urdhër-arresti për “Baronin e drogës” Klemend Balili

LajmiFundit - 17.05.2016

Mberrin ne Tirane urdher arresti nderkombetar per Klemend Balilin, 44-vjecarin e konsideruar si baroni i droges ne Ballkan. Urdher arresti i leshuar nga Interpol Athina ka mberritur ne Shqiperi ne ...

Mediat greke: Ja pasuria e Klemend Balilit

Albeu.com - 17.05.2016

Mediat greke kanë shkruar të tjera detaje rreth "Escobarit të Ballkanit" ku ndër të tjera japin edhe detaje për pasurinë e tij marramandëse. Balili i cili deri pak kohë më parë mbante postin e ...

"Escobari" i Ballkanit, mediat greke i "fusin ethet" politikës shqiptare: Është financuesi kryesor ...

SOT - 17.05.2016

Mediat greke kanë publikuar sot fakte të reja lidhur me akuzat ndaj Klement Balilit, të cilësuar si baroni i trafikut të drogës apo “Escobari i Ballkanit”.download Balili, i cili deri pak ditë më ...

Balili, zyrtarisht trafikant; mbërrin fletarresti ndërkombëtar nga Greqia

Top Channel - 17.05.2016

Urdhërarresti për Klement Balilin mbërriti nga autoritet greke në Tiranë, pak pas orës 16.00 të së martës. Burimet zyrtare të Policisë së Shtetit i konfirmuan Top Channel se dokumentacioni i plotë ...

Në shtëpinë e “Eskobarit”, bashkëfshatarët e Balilit: Ai është ...

Top Channel - 17.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

Politika, Reforma dhe Shqipëria xhungël!

Albeu.com - 17.05.2016

nga Aleksandër Rrema - Pritshmëria e reformës për t'u votuar, ka nxjerrë sëfundmi risi të reja, si ajo e Eskobarit Balili dhe fenomenin Shukri të përfolur shumë në këto kohë tepër të nxehta për ...

Berisha: Europol u çjerr masken Ramës, Tahirit dhe Haki Çakos për Klemend Balilin! Ja padronët e grupit trafikant

SOT - 17.05.2016

Ish-Kryeministri Sali Berisha është shprehur se EUROPOL i ka çjerrë maskën Kryeministrit Edi Rama, Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit, dhe Drejtorit të Policisë, Haki Çako, lidhur me çështjen ...

Berisha: Rama, Tahiri dhe Çako mbrojtën baronin e drogës

Albeu.com - 17.05.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka shkruar një status në "Facebook" ku shprehet se Europol ua çorri maskën Ramës, Tahirit dhe Çakos lidhur me Klemend Balilin.

“Europoli i cjerr maskën Ramës, Tahirit e Cakos për Klement Balilin”

LajmiFundit - 17.05.2016

Europol u çjerr masken Edi Ramës, Saimir Tahirit, Haki Çakos për Klemend Balilin! Te dashur miq, sot Europol u çorri masken Edi Rames, Saje qorrit dhe Haki Çakos duke faktuar se ata jane padrinot e ...

Dalin në shesh përgjimet, ja si e transportonte drogën në BE “Escobari i Ballkanit”

SOT - 17.05.2016

Klement Balili, i cilësuar si “baroni i drogës” apo ndryshe dhe “Escobari i Ballkanit” sipas asaj që raportojnë mediat greke ka trafikuar në vendet perëndimore qindra tonë hashash dhe dhjetëra kg ...

Si e kryente transportin e drogës "Escobari i Ballkanit”

Albeu.com - 17.05.2016

Mediat greke raportojnë se Klemend Balili i njohur ndryshe edhe si "Escobari i Ballkanit" ka trafikuar në vendet perëndimore qindra tonë hashash dhe dhjetëra kg kokainë.

“Shkuma party” në lokalin e baronit të drogës në Sarandë (VIDEO)

Panorama - 17.05.2016

Në verën e vitit 2015 në youtube është postuar video e një party të çmendur në Sarandë. Bëhet fjalë për një “shkuma party” që është bërë në shtëpinë e Eskobarit të dtogës, Kelmend Balilit, shkruan ...

“Balili ka ikur jashtë shtetit me urdhër të shefit të Policisë Sarandë”

Panorama - 17.05.2016

Ish-kryeministri Berisha ka postuar në profilin e tij në “Facebook’ tre SMS nga disa të ashtuquajtur “qytetarë dixhitalë”. Në këto mesazhe, thuhet se Klement Balili, i cilësuar si “Eskobari i ...

Escobari i Ballkanit/ “Balili me llogari bankare në 10 vende të Evropës”

Panorama - 17.05.2016

Ndaj Klement Balilit, i konsideruar nga autoritetet greke si lideri i në prej grupeve më të mëdha të trafikimit të drogës në Evropë, Greqia ka lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar.

Dosja personale/ Kush e hoqi Klemend Balilin nga sistemi TIMS?

Panorama - 17.05.2016

Dosja e Kelmend Balilit në policinë e shtetit dhe sistemin TIMS është e pastër. “Abc News” ka arritur të kontrollojë dosjen personale të biznesmenit Balili, e cila ndodhet e regjistruar në mënyrë ...

Ironia e Hoxhës: Ja kompleksi më i mirë turistik në Shqipëri

Mapo - 17.05.2016

Këto ditë, kur Klemend Balili është emri më i përfolur në median shqiptare, përveç tij, po flitet shumë edhe për resortin turistik, Santa Quaranta në Sarandë.

Europol nxjerr bllof Ramën dhe Tahirin për Kelmend Balilin

Mapo - 17.05.2016

Kryeministri Edi Rama dhe Ministir i Brendshëm Saimir Tahiri kishin përgënjeshtruar lajmet se policia shqiptare ishte lënë jashtë operacionit antidrogë kundër rrjetit që dyshohet se drejtohej nga ...

Arrestimi i Balilit, shpërthen policia greke: Na mbyllën dyert për prangosjen e “Escobarit”

Syri.net - 17.05.2016

Prej më shumë se 1 viti, policia greke në bashkëpunim me DEA-n amerikane kanë kryer hetime për organizatën ndërkombëtare të drogës të drejtuar nga ‘Escobari shqiptar’, për të cilin shtypi grek dhe ...

Mbërrin në Tiranë urdhër-arresti për Balilin. Policia greke: Për ‘Eskobarin” e dinte dhe Evropa, por nuk kishin prova

BalkanWeb - 17.05.2016

* Emri i tij u përfol në 2014-ën TIRANE- Një ditë pasi u shpall zyrtarisht në kërkim nga policia greke, ka mbërritur në Interpol Tirana urdhër-arresti për 44-vjeçarin shqiptar Klemend Balili.

Mbërrin në Tiranë fletë-arresti për Klemend Balilin

Syri.net - 17.05.2016

Ka mbërritur në Tiranë edhe fletë-arresti për Klemend Balilin, të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Greqia. Lajmi bëhet i ditur nga burme policore të cilat thanë se në orën 14:00 në zyrat e ...

Mbërrin në Tiranë fletë-arresti për “Escobarin e Ballkanit”, Klemend Balilin

Syri.net - 17.05.2016

Ka mbërritur në Tiranë edhe fletë-arresti për Klemend Balilin, që për grekët është shpallur si “Escobari i Ballkanit”, i cili është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Greqia.

Mbërrin nga Greqia urdhëri i arrestit ndërkombëtar për Balilin

Ora news - 17.05.2016

Ka mbërritur nga autoritetet greke udhëri i arrestit ndërkombëtar për Klemend Balilin, i cili akuzohet nga autoritetet greke për trafik droge. Lajmi për mbërritjen e urdhër arrestit është konfirmuar ...

Arrestimi i Klemend Balilit, mbërrin urdhri ndërkombëtar

Gazeta Express - 17.05.2016

Ka mbërritur nga autoritetet greke urdhri i arrestit ndërkombëtar për Kelmend Balilin. Urdhri i ka mbërritur autoriteteve shqiptare rreth orës 14:00. Balili i cilësuar si “Baroni i drogës” në Ballkan ...

Interpoli sjell në Tiranë urdhër-arrestin, Balili me pushime në Karaibe?

Mapo - 17.05.2016

Ka mbërritur në Interpol Tirana urdhër arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, ish-drejtorin e Transporteve në Tiranë, i cili kërkohet nga autoritetet greke si kreu i një organizate kriminale të ...

Akuza e policisë greke për Balilin: I gjetëm dyert të mbyllura

Mapo - 17.05.2016

Prej më shumë se 1 viti, policia greke në bashkëpunim me DEA-n amerikane kanë kryer hetime për organizatën ndërkombëtare të drogës të drejtuar nga baroni shqiptar, Klemend Balili nga Saranda.

Në fshatin e “Eskobarit të Ballkanit”, ja çfarë mendojnë bashkëfshatarët për Klemend Balilin (Video)

Gazeta Express - 17.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

Në fshatin e “Eskobarit të Ballkanit”, bashkëfshatarët e ngrenë në qiell Klemend Balilin (Video)

Mapo - 17.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

“Europol u çjerr masken Edi Ramës, Saimir Tahirit, Haki Çakos për Klemend Balilin!”

Mapo - 17.05.2016

Nga Sali Berisha Te dashur miq, sot Europol u çorri masken Edi Rames, Saje qorrit dhe Haki Çakos duke faktuar se ata jane padrinot e vertet te Klement Balilit dhe vellezerve Poti.

‘Escobari i Ballkanit’, Berisha: Europol i çorri maskën Ramës, Tahirit, padrinove të Balilit

BalkanWeb - 17.05.2016

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha bazuar tek deklarata e Europol, pohoi se kryeministri Edi Rama, ministri Saimir Tahiri dhe kreu i policisë Haki Çako kanë gënjyer në lidhje me përfshirjen e ...

Përgjimet/ Mënyra si e transportonte drogën në BE “Escobari i Ballkanit”

Mapo - 17.05.2016

Klement Balili, i cilësuar si “baroni i drogës” apo ndryshe dhe “Escobari i Ballkanit” sipas asaj që raportojnë mediat greke ka trafikuar në vendet perëndimore qindra tonë hashash dhe dhjetëra kg ...

Baroni i drogës e përdorte shtëpinë për “Shkuma party”, ja pamjet e festës së çmendur

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Në verën e vitit 2015 në youtube është postuar video e një party të çmendur në Sarandë. Bëhet fjalë për një “shkuma party” që është bërë në shtëpinë e Eskobarit të dtogës, Kelmend Balilit.

Klementi i fundos të gjithë. Tahiri: Llalla nuk më la ta arrestoj

Respublica - 17.05.2016

I gjithë shteti është i eskspozuar ndaj rastit flagrant të mosarrestimit të Klemend Balilit, zyrtarit të LSI-së që nga zyrat e Drejtorisë së Transporteve drejtonte trafikun ndërkombëtar të drogës.

“Baroni i drogës” Klement Balili shpallet në kërkim ndërkombëtar

Shqiperia Ime - 17.05.2016

CNN greke shkruan se Kelmend Balili pritet të shpallet në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet greke, duke theksuar se 44-vjeçari nga Saranda, ish-drejtor i Transporteve në qytetin bregdetar, akuzohet ...

Greek Nights by Keli in "Santa Quaranta". Komentet, "Baroni zemërmirë i LSI-së mban me bukë 400 ...

Respublica - 17.05.2016

Emri i Keli Balilit ka tërhequr vëmendjen e mediave greke jo vetëm sepse mbeti në rrjetën e policisë së Atikës, e cila arriti të çmontonte organizatën kriminale që drejtohej nga Shqipëria, për të ...

Në pritje të urdhërarrestit për Klemend Balilin

Vision Plus - 17.05.2016

Pas lëshimit te urdherarrestit për Klemend Balilin autoritetet presin shndërrimin nga ana e prokurorive greke nje urdherarrest ndërkombëtar per te dyshuarin si kreu i narkotrafikut mes Shqipërisë dhe ...

Politika, Reforma dhe Shqipëria xhungël!

Tetova Sot - 17.05.2016

Nga : Aleksandër Rrema Pritshmëria e reformës për t’u votuar, ka nxjerrë sëfundmi risi të reja, si ajo e Eskobarit Balili dhe fenomenin Shukri të përfolur shumë në këto kohë tepër të nxehta për ...

Europol: Asnjë rol i Policisë Shqiptare në hetimin e trafikut ndërkombëtar të drogës ku përfshihet edhe Balili

Respublica - 17.05.2016

Qëkurse doli në sipërfaqe çështja “Balili” qeveria shqiptare deklaroi edhe përmes kryeministrit Edi Rama, apo drejtorit të Policisë, Haki Çako, se operacioni ka qenë i koordinuar me DEA-n amerikane.

Lajmi i fundit/ Mbërrin nga pala greke urdhëri i arrestit për “Escobarin e drogës”

Java News - 17.05.2016

Autoritet greke kanë sjellur në Shqipëri urdhër arrestin për Klement Balilin, i njohur ndryshe dhe si Escobari i drogës së Ballkanit. Urdhëri i arrestit ka mbërritur në Interpol Tirana.

Mbërrin në Tiranë urdhër arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin

Gazeta Tema - 17.05.2016

Klemend Balili është zyrtarisht një person i kërkuar edhe në Shqipëri. Ka mbërritur sot në fakt në Interpol Tirana urdhër-arresti ndërkombëtar për ish-drejtorin e Transportve i cili kërkohet nga ...

Mbërrin urdhërarresti për Balilin

Vision Plus - 17.05.2016

Urdhërarresti per Klemend Balilin, mbërrin ne Tirane. Zyra e Interpol Tiranës, ka marrë dokumentin qe pritej nga autoritetet, duke e shpërndarë atë zyrtarisht në të gjitha pikat e kalimit kufitar si ...

Mbërrin në Tiranë urdhërarresti për Klemend Balilin

NOA - 17.05.2016

Ka mbërritur nga autoritetet greke urdhëri i arrestit ndërkombëtar për Klemend Balilin, i cili akuzohet nga autoritetet greke për trafik droge. Burime nga policia bëjnë të ditur se urdhëri i arrestit ...

Escobari i Ballkanit/ Mbërrin në Tiranë urdhërarresti për Balilin

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Ka mbërritur urdhri ndërkombëtar i arrestit në Interpol Tirana për Klement Balilin, ish-kreu i Transporteve në Sarandë që është në kërkim pasi akuzohet si kreu i një organizate të madhe e trafikut ...

Kjo është shtëpia e “Escobarit” të drogës Klement Balili (FOTO)

Java News - 17.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

VIDEO/ Në shtëpinë e “Eskobarit”. Bashkëfshatarët e Balilit: Ai ështe bamirës

Gazeta Tema - 17.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

Në shtëpinë e “Eskobarit”. Bashkëfshatarët e Balilit: Ai ështe bamirës (VIDEO)

Tetova Sot - 17.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

Balili, zyrtarisht trafikant; mbërrin fletarresti ndërkombetar nga Greqia

Flaka - 17.05.2016

Urdhërarresti për Klement Balilin mbërriti nga autoritet greke në Tiranë, pak pas orës 16.00 të së martës. Burimet zyrtare të Policisë së Shtetit i konfirmuan Top Channel se dokumentacioni i plotë ...

Në shtëpinë e “Eskobarit”, bashkëfshatarët e Balilit: Ai është bamirës(Video)

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Palmat e larta shënojnë nga larg shtëpinë e Klement Balilit, në fshatin Stjare, disa kilometra larg Delvinës. Por, njeriu që u cilësua “Eskobari i Ballkanit” nuk ndodhet në banesë.

Berisha: Europol nxorri bllof Ramën, policia shqiptare s’ka qenë pjesë e operacionit për Escobarin

Java News - 17.05.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka shkruar në rrjetin e tij social se Europol i ka çjerrur maskën Ramës, “Saje Qorrit” dhe Haki Çakos duke treguar në hetimet për Escobarin e Drogës kanë marrë pjesë ...

Përgjimet e autoriteteve greke/ Ja sesi e transportonte drogën në Europë “Escobari”

Java News - 17.05.2016

Klement Balili, i cilësuar si “baroni i drogës” apo ndryshe dhe “Escobari i Ballkanit” sipas asaj që raportojnë mediat greke ka trafikuar në vendet perëndimore qindra tonë hashash dhe dhjetëra kg ...

Balili shpallet në kërkim policor, nuk ka kaluar kufirin

Albeu.com - 16.05.2016

Policia e Shtetit shpall në kërkim policor ish-drejtorin e Shërbimit të Transportit Rrugor të Sarandës, Klement Balili. Sipas Policisë së Shtetit, emri i Balilit është përfshirë në listën e të ...

CNN grek: Nesër Balili shpallet në kërkim

Almakos - 16.05.2016

“Baroni i drogës” me llogari bankare në 10 vende të Europës Kelmend Balili pritet të shpallet në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet greke. Kështu shkruan CNN grek, duke theksuar se 44-vjeçari nga ...

DEA përjashtoi policinë dhe prokurorinë shqiptare nga hetimet e “Eskobarit të Ballkanit”

SOT - 16.05.2016

Në mars të këtij viti, autoritetet greke informuan policinë dhe prokurorinë shqiptare se një shtetas me emrin “Keli” ishte kreu i një organizate narkotrafiku, me shtrirje në disa vende të Europës.

“Escobari” i Ballkanit, Manjani flet sërish për arratisjen e tij

LajmiFundit - 16.05.2016

Ministri i Drejtësisë ka folur sërish rreth çështjes së Klemend Balilit, duke komentuar edhe lajmet për arratisjen e tij nga Shqipëria. I pyetur nga gazetarët pas takimit që pati me kryeprokurorin ...

Manjani ia kalon stafetën Prokurorisë për "Escobarin shqiptar"

Albeu.com - 16.05.2016

Pas lajmit për arratisjen e Klemend Balilit, ku edhe familjarët dhe fqinjët deklaruan se nuk dinin për fatin e tij, ministri Manjani tha se nuk ka dijeni nëse është në kërkim apo jo.

Si e komentoi Ylli Manjani arrestimin e “Eskobarit të Ballkanit”?

SOT - 16.05.2016

Ministri i Drejtësisë ka folur sërish rreth çështjes së Klemend Balilit, duke komentuar edhe lajmet për arratisjen e tij nga Shqipëria. I pyetur nga gazetarët pas takimit që pati me kryeprokurorin ...

Zbulohet jeta luksoze e Klement Balilit në Milano. Ja çfarë shkruan Corriere della Sera

LajmiFundit - 16.05.2016

E përditshmja italiane “Corriere della Sera” ka publikuar sot artikullin me titull; “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”.

Zbulohet jeta luksoze e Klement Balilit në Milano

Albeu.com - 16.05.2016

Përpos mediave greke, janë edhe ato italiane të cilat përcjellin të dhëna në lidhje me "Escobarin e Ballkanit". Sipas një gazete greke, Klemend Balili është pronar i resortit luksoz "Santa Quaranta" ...

Corriere della Sera: “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”

SOT - 16.05.2016

E përditshmja italiane “Corriere della Sera” ka publikuar sot artikullin me titull; “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”.

“Corriere”: Klemend Balili përdori postin shtetëror për trafik droge

Almakos - 16.05.2016

Gazeta prestigjioze italiane, “Corriere Della Sera” ka publikuar një artikull në lidhje me “Eskobarin e Ballkanit”, Klemend Balili. Në shkrim thuhet se ai ishte një zyrtar i shtetit dhe kjo ia ka ...

“Baroni i drogës” fut në sherr Shqipëri-Itali-Greqi, ja akuzat

LajmiFundit - 16.05.2016

Kelmend Balili, i akuzuar si “Baroni i Ballkanit”, vijon të jetë në arrati dhe nuk ka asnjë gjurmë prej tij. Dilema qëndron në faktin se si mundi të arratisej, kur akuzat nga mediat greke ...

"Escobari i Ballkanit" me llogari bankare në 10 vende të Evropës

Albeu.com - 16.05.2016

Nga hetimet aktuale të autoriteteve greke rezulton se Klement Balili ka llogari bankare në 10 vende të ndryshme të Evropës. I konsideruar nga autoritetet greke si lideri i një prej grupeve më të ...

Klemend Balili, drogë edhe në Itali; “Eskobari”, jetë luskoze në Milano

Top Channel - 16.05.2016

Rasti i Klemend Balilit ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave italiane, të cilat shkruajnë se ngarkesa e fundit prej 768 kg kanabis e kapur në brigjet e Greqisë kishte si destinacion zonën e ...

Kush e kërkon Balilin? Manjani e Tahiri: Nuk kemi dijeni

Top Channel - 16.05.2016

Klemend Balili, i konsideruar nga autoritetet policore greke si “baroni i drogës” në Ballkan, duket se është zhdukur dhe po vijon i qetë arratinë e tij.

‘Baroni i Ballkanit’ shpallet zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar, disponon llogari bankare në 10 vende të BE

SOT - 16.05.2016

Klemend Balili shpallet zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet greke, i akuzuar si kreu i organizatës ndërkombëtare të drogës dhe i etiketuar si ‘Baroni i Ballkanit’.

Vendi vijon të "gumëzhijë" për "Escobarin" e Ballkanit! Zbardhet dosja personale, kush e fshiu ...

SOT - 16.05.2016

Dosja e Kelmend Balilit në Policinë e Shtetit dhe në sistemin TIMS është e pastër. ABC News ka arritur të kontrollojë dosjen personale të biznesmenit Balili, e cila ndodhet e regjistruar në mënyrë ...

CNN grek: Balili, zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar

Almakos - 16.05.2016

Greqia ka lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, i njohur ndryshe si “Eskobari i Balkkanit”, pasi akuzohet si një nga trafikantët më të mëdhenj të kohëve të fundit.

Kush ia ka fshirë Klement Balilit dosjen në polici?

Albeu.com - 16.05.2016

Nga kqyrja e të dhënave ka rezultuar se dosja e Klement Balilit në Policinë e Shtetit dhe sistemin TIMS është e pastër. Ai rezulton i pastër dhe i pa shoqëruar ndonjëherë në Policinë e Shtetit apo i ...

Artan Hoxha ngre një tjetër alarm: Agjentura italiane ka zbarkuar në Shqipëri për të hetuar mbjelljen e drogës

SOT - 16.05.2016

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, duke folur për Klement Balilin, i cilësuar si “Escobari” i Ballkanit, tha se mbjellja e drogës në Shqipëri ka vënë në alarm qeverinë italiane.

Dora e fshehtë “pastroi dosjen” e Klemend Balilit në TIMS, ja lëvizjet e tij të fundit

LajmiFundit - 16.05.2016

Biznesmeni Klemend Balili, ish-drejtor i transportit në Sarandë, ka një dosje të pastër në policinë shqiptare. Në sistemin TIMS nuk rezulton që ai të ketë pasur precedentë penalë edhe pse është fakt ...

Balili ka 10 llogari bankare në Europë

Zhurnal - 16.05.2016

Mediat greke njoftuan sot se autoritetet e këtij vendi pritet të lëshojnë në 48 orët e ardhshme një urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin Klement Balili, i dyshuar si një ndër krerët e një ...

"Zëri i Amerikës" e konfirmon: Klement Balili ka 10 llogari bankare në Evropë

SOT - 16.05.2016

Mediat greke njoftuan sot se autoritetet e këtij vendi pritet të lëshojnë në 48 orët e ardhshme një urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin Klement Balili, i dyshuar si një ndër krerët e një ...

Corriere della Sera’: Shqipëria, ‘Kolumbia e Evropës’

Lajmi.net - 16.05.2016

E përditshmja italiane Corriere della Sera i ka kushtuar një artikull të gjerë sot skandalit të drogës që ka shpërthyer në Shqipëri, por që duket se po u bën më përshtypje të huajve se sa ...

VIDEO/ Ja si organizoheshin "shkuma party" në lokalin luksoz të baronit të drogës

SOT - 16.05.2016

Në verën e vitit 2015 në youtube është postuar video e një party të çmendur në Sarandë. Bëhet fjalë për një “shkuma party” që është bërë në shtëpinë e Eskobarit të dtogës, Kelmend Balilit, shkruan ...

Tahiri akuza të drejtpërdrejta Llallës: Je fajtor për mos arrestimin e Klement Balilit

SOT - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, thotë se fajtore për “arratisjen” e Klement Balilit është Prokuroria. Në studion e “Top Story”, ai tha se menjëherë pasi dolën lajmet për këtë çështje nga policia ...

Berisha zbulon të tjera të fshehta: Ja lidhjet e ngushta të Balilit me drejtues të policisë në jug!

SOT - 16.05.2016

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhet e tre qytetarëve të cilët denoncojnë dhe japin detaje lidhur me rastin e “Escobarit” të Ballkanit, Klemend Balili.

‘Escobari’/ Balili shpallet në kërkim policor, nuk ka kaluar kufirin

Panorama - 16.05.2016

Policia e Shtetit shpall në kërkim policor ish-drejtorin e Shërbimit të Transportit Rrugor të Sarandës, Klement Balili. Shpallja në kërkim është bërë me iniciativën e Policisë, me qëllim shoqërimin e ...

Pse DEA përjashtoi policinë dhe prokurorinë shqiptare nga hetimet

Mapo - 16.05.2016

Në mars të këtij viti, autoritetet greke informuan policinë dhe prokurorinë shqiptare se një shtetas me emrin “Keli” ishte kreu i një organizate narkotrafiku, me shtrirje në disa vende të Europës.

Urdhër arresti ndërkombëtar për “Eskobarin e Ballkanit”

ABC News - 16.05.2016

Autoritetet greke kanë lëshuar një urdhër arresti për të ashtuquajturin nga mediat vendase si “Eskobari i Ballkanit” dhe që sillet të jetë identifikuar si Klemend Balili.

“Eskobari i Ballkanit”, DEA përjashtoi policinë dhe prokurorinë shqiptare nga hetimet

BalkanWeb - 16.05.2016

Në mars të këtij viti, autoritetet greke informuan policinë dhe prokurorinë shqiptare se një shtetas me emrin “Keli” ishte kreu i një organizate narkotrafiku, me shtrirje në disa vende të Europës.

‘Escobari i Ballkanit’, Manjani flet për arratisjen e Klemend Balilit

Syri.net - 16.05.2016

Ministri i Drejtësisë ka folur sërish rreth çështjes së Klemend Balilit, duke komentuar edhe lajmet për arratisjen e tij nga Shqipëria. I pyetur nga gazetarët pas takimit që pati me kryeprokurorin ...

“Escobari shqiptar”, pse DEA përjashtoi policinë shqiptare nga hetimet?

Syri.net - 16.05.2016

Në mars të këtij viti, autoritetet greke informuan policinë dhe prokurorinë shqiptare se një shtetas me emrin “Keli” ishte kreu i një organizate narkotrafiku, me shtrirje në disa vende të Europës.

Corriere della Sera: Jeta mondane e Klemend Balilit në Milano , ku organizata ishte mjaft aktive

Ora news - 16.05.2016

E përditshmja italiane “Corriere della Sera” ka publikuar sot artikullin me titull; “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”.

“Escobari i Ballkanit”, zbulohet jeta luksoze e Klement Balilit në Milano. Ja çfarë shkruan Corriere della Sera

Syri.net - 16.05.2016

E përditshmja italiane “Corriere della Sera” ka publikuar sot artikullin me titull; “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”.

“Escobari shqiptar”, ministri Tahiri ia kalon “topin” Prokurorisë për Klemend Balilin

Syri.net - 16.05.2016

Ndryshe nga herët e tjera, kur ministri i Brendshëm Saimir Tahiri reagonte i pari për operacione të suksesshme të policisë shqiptare në bashkëpunim edhe me partnerët e huaj, vazhdon të mos ketë asnjë ...

“Gjuetia për Eskobarin e Ballkanit”, “Corriere”: Ja jeta luksoze e Klemend Balilit në Milano

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANE – E përditshmja italiane “Corriere della Sera” i ka kushtuar një artikull Klemend Balilit, që mban titullin: “Droga, gjuetia e madhe në Europë për “Eskobarin e Ballkanit”.

“Escobari shqiptar”, si qëndron e vërteta e urdhër-arrestit për Klemend Balilin? Greqia e Italia akuza Shqipërisë

Syri.net - 16.05.2016

Kelmend Balili, i akuzuar si “Baroni i Ballkanit”, vijon të jetë në arrati dhe nuk ka asnjë gjurmë prej tij. Dilema qëndron në faktin se si mundi të arratisej, kur akuzat nga mediat greke ...

Corriere della Sera: Droga, gjueti e madhe në Europë për Balilin, “Escobarin e Ballkanit”, njeriun e besuar të qeverisë ...

Syri.net - 16.05.2016

Kelmend Balili një funksionar i shtetit dhe një njeri i besuar qeverisë shqiptare. Shtatë kuintalët e drogës kishin si destinacion Milanon. Trafikantët preferojnë kryeqendrën e Lombardisë sepse ...

Urdhër-arresti për Balilin që prej 9 majit (dhe një komplot grek)

Mapo - 16.05.2016

Një biznesmen shqiptar, i cili deri javën e shkuar mbante një post drejtori në administratën vendore, ka pasur një urdhër-arresti të lëshuar ndaj tij prej Greqisë që prej datës 9 maj.

CNN: Urdhër-arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, ka llogari bankare në 10 vende të BE

Syri.net - 16.05.2016

Klemend Balili do të shpallet zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet greke, i akuzuar si kreu i organizatës ndërkombëtare të drogës dhe i etiketuar si ‘Baroni i Ballkanit’.

CDS: ‘Eskobari i Ballkanit’, sponsor i qeverisë

Mapo - 16.05.2016

Kelmend Balili është një manaxher i shtetit, një njeri i besuar i Qeverisë shqiptare. Shtatë kuintalë marijuanë të destinuar për në Milano. Trafikantët preferojnë qendrën e Lombardisë si destinacion ...

Klemend Balili zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar, llogari bankare në 10 vende të Evropës

Gazeta Express - 16.05.2016

Është punë orësh që Klemend Balili, ish drejtori i Transporteve në Sarandë të shpallet në kërkim ndërkombëtar, me akuzën e organizatorit të një rrjeti kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës, ...

Corriere Della Sera: Balili “i besuari” i qeverisë shqiptare

ABC News - 16.05.2016

Rasti i “Eskobarit të Ballkanit” i ka tërhequr vëmendjen edhe të përditshmes italiane “Corriere della Sera”. Në një artikull me titullin “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të ...

CNN grek: Urdhër-arrest ndërkombëtar për “Escobarin e Ballkanit”, do gjykohet në Shqipëri

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANE- Autoritetet greke kanë lëshuar urdhër-arrest ndërkombëtar për Klement Balilit, i cili konsiderohet si lideri i në prej grupeve më të mëdha të trafikimit të drogës në Evropë, ndryshe ...

Dosja penale e Klement Balilit në polici është e pastër

ABC News - 16.05.2016

Dosja e Kelmend Balilit në policinë e shtetit dhe sistemin TIMS është e pastër. ABC News ka arritur të kontrollojë dosjen personale të biznesmenit Balili, e cila ndodhet e regjistruar në mënyrë ...

CNN grek: Urdhër-arresti për Klemend Balilin, kërkesa brenda 48 orëve

Ora news - 16.05.2016

Greqia ka lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar për biznesmenin nga Saranda Klemend Balilin. Lajmi bëhet i ditur nga CNN në gjuhën, greke sipas të cilit, urdhër-arresti ndërkombëtar pritet të ...

MISTERI/ Kush ia ka fshirë Klemend Balilit dosjen në Policinë e Shtetit?

Syri.net - 16.05.2016

Dosja e Kelmend Balilit në Policinë e Shtetit dhe në sistemin TIMS është e pastër. ABC News ka arritur të kontrollojë dosjen personale të biznesmenit Balili, e cila ndodhet e regjistruar në mënyrë ...

Urdhër-arresti nga Greqia: “Ndërhyrje” në TIMS për Balilin

Mapo - 16.05.2016

Mediat greke shkruajnë se për Klement Balilin është lëshuar urdhër-arresti ndërkombëtar dhe brenda 48 orësh, ky dokument që e shpall atë në kërkim, do të mbërrijë në Shqipëri.

SHËNIM/ Dy gazetarë në kërkim të “atësisë” së “Escobarit të Ballkanit”

Syri.net - 16.05.2016

Ajo që po ndodh në Shqipëri me një pjesë opinionistësh vështirë se mund të ndodhë në vend tjetër. Prej ditësh mediat ndërkombëtare po raportojnë për një skandal të përmasave ndërkombëtare, por që në ...

Greqia në kërkim ndërkombëtar të Balilit

VOA - 16.05.2016

Mediat greke njoftuan sot se autoritetet e këtij vendi pritet të lëshojnë në 48 orët e ardhshme një urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin Klement Balili, i dyshuar si një ndër krerët e një ...

Greqia në kërkim ndërkombëtar të Balilit

Botasot - 16.05.2016

Mediat greke njoftuan sot se autoritetet e këtij vendi pritet të lëshojnë në 48 orët e ardhshme një urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin Klement Balili, i dyshuar si një ndër krerët e një ...

“Corriere della Sera”: Ja kush e solli në Shqipëri pajisjen e përgjimit

Panorama - 16.05.2016

“Droga, gjuetia e madhe në Europë e Escobarit të Ballkanit” është titulli i një shkrimi që “Corriere della Sera” ka publikuar sot për Klemend Balilin, ish-drejtorin e Transportit të Sarandës, tashmë ...

‘Escobari’/ Pse DEA përjashtoi policinë e prokurorinë shqiptare nga hetimet?

Panorama - 16.05.2016

Lidhjet e forta politike të Klement Balilit, të theksuara nga CNN grek, mund të jetë një nga arsyet përse DEA dhe prokuroria greke përjashtuan nga hetimet dhe finalizimi i operacionit palën shqiptare.

VOA: Balili 10 llogari bankare në BE, sekuestro pasurive të tij

Mapo - 16.05.2016

Mediat greke njoftuan sot se autoritetet e këtij vendi pritet të lëshojnë në 48 orët e ardhshme një urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin Klement Balili, i dyshuar si një ndër krerët e një ...

Shqipëria “Kolumbia e Evropës”, po tani kush na e heq damkën?!

Mapo - 16.05.2016

E përditshmja italiane Corriere della Sera i ka kushtuar një artikull të gjerë sot skandalit të drogës që ka shpërthyer në vendin tonë, por që duket se po u bën më përshtypje të huajve se sa ...

Kush e hoqi Klemend Balilin nga sistemi TIMS? Dosja penale e pastër

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANE- Dosja e Kelmend Balilit në Policinë e Shtetit dhe sistemin TIMS është e pastër. “Abc News” ka arritur të kontrollojë dosjen personale të biznesmenit Balili, e cila ndodhet e regjistruar në ...

Baroni i drogës e përdorte resortin për “Shkuma party”, ja pamjet e festës së çmendur

Mapo - 16.05.2016

Festa është zhvilluar në kompleksin “Santa Quranta” në Sarandë, në pronësi të Balilit, tashmë person në kërkim, pas arratisjes nga Shqipëria. Kelmend Balili akuzohet për drejtimin e një rrjeti ...

VIDEO/ Ja festat e çmendura në lokalin e baronit të drogës në Sarandë

Syri.net - 16.05.2016

Në verën e vitit 2015, në rrjetin social Youtube, është postuar video e një “shkuma party” në një nga bizneset e Kelmend Balilit, të quajtur “Eskobar i Ballkanit”.

“Skafi me drogë i Balilit kaloi para Portit të Sarandës, mund të shihet në kamera”

Mapo - 16.05.2016

Sali Berisha pretendon se Qytetarët dixhitalë i kanë denoncuar: “Urdherin e Saje qorrit per Klement Balilin per t’u larguar nga Shqiperia. Lidhjet e ngushta te Eskobarit me drejtuesit e Policise se ...

"Fluks" denoncimesh nga "Qyetari Dixhital" për Kelmend Balilin

Gazeta Express - 16.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha, për dallim nga postimet e tjera që i vijnë nga “qytetari dixhita”, kësaj here i kanë ardhur tre denoncime nga këta të fundit.

Escobari Drogës/ Pse DEA amerikane la jashtë hetimeve Policinë dhe Prokurorinë

Java News - 16.05.2016

Në mars të këtij viti, autoritetet greke informuan policinë dhe prokurorinë shqiptare se një shtetas me emrin “Keli” ishte kreu i një organizate narkotrafiku, me shtrirje në disa vende të Europës.

“Corriere della Sera”: Jeta mondane e Klemend Balilit në Milano. Shqipëria është “Kolumbia” e Europës

Gazeta Tema - 16.05.2016

E përditshmja italiane “Corriere della Sera”, ka publikuar sot një shkrim me titull: “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”.

“Corriere della Sera”: Jeta mondane e Klemend Balilit në Milano

Java News - 16.05.2016

E përditshmja italiane “Corriere della Sera”, ka publikuar sot një shkrim me titull: “Droga, gjuetia e madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”.

Pse DEA përjashtoi policinë dhe prokurorinë shqiptarë në hetimin e Klement Balilit…?

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Lidhjet e forta politike të Klement Balilit, të theksuara nga CNN grek, mund të jetë një nga arsyet përse DEA dhe prokuroria greke përjashtuan nga hetimet dhe finalizimi i operacionit palën shqiptare.

Roli kompromentues i policisë shqiptare në operacionin e drogës dhe pse u vonua urdhërarresti për Balilin

Respublica - 16.05.2016

Urdhërarresti ndërkombëtar për Klemend Balilin pritet të lëshohet brenda kësaj jave nga autoritetet greke siç zbulon portali, "The Toc. gr", referuar burimeve të policisë greke.

“Corriere della Sera” / “Escobari i Ballkanit”-Droga, gjuetia me madhe në Europë

Shqiperia Ime - 16.05.2016

“Droga, gjuetia e madhe në Europë e “Escobarit të Ballkanit” është titulli i një shkrimi që ka publikuar sot për Klemend Balilin, ish-drejtorin e Transportit të Sarandës, tashmë në kërkim pas ...

Greqia urdhërarrest ndërkombëtar për Balilin

Vision Plus - 16.05.2016

Autoritetet në Greqi do të lëshojnë urdhërarrestin ndërkombëtar për Klement Balilin brenda 48 orëve. Mediat greke shkruajnë se Balili, i njohur me pseudonimin “Eskobari i Ballkanit”, është një ndër ...

Klemend Balili zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar, llogari bankare në 10 vende të Evropës

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Është punë orësh që Klemend Balili, ish drejtori i Transporteve në Sarandë të shpallet në kërkim ndërkombëtar, me akuzën e organizatorit të një rrjeti kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës, ...

Greqia nxjerr urdhër-arresti ndërkombëtar për Klement Balilin

Java News - 16.05.2016

Autoritetet greke kanë lëshuar urdhër-arrest ndërkombëtar për Klement Balilit, i cili konsiderohet si lideri i në prej grupeve më të mëdha të trafikimit të drogës në Evropë.

Kush e hoqi Klemend Balilin nga sistemi TIMS?

Gazeta Tema - 16.05.2016

Dosja e Kelmend Balilit në policinë e shtetit dhe sistemin TIMS është e pastër. “Abc News” ka arritur të kontrollojë dosjen personale të biznesmenit Balili, e cila ndodhet e regjistruar në mënyrë ...

Greqia shpall në kërkim Klemend Balilin, brenda 48 orësh merr formën e urdhërarrestit ndërkombëtar

Respublica - 16.05.2016

Autoritetet greke kanë shpallur në kërkim Klemend Balilin, i akuzuar si kreu i organizatës më të madhe të trafikut të drogës në Europë. Brenda 48 orëve të ardhshme, prokurori i çështjes pritet ta ...

Pastrimi i dosjes personale, Balilit i “humbet” arrestimi i vitit 2006

Java News - 16.05.2016

Dosja e Klement Balilit në policinë e shtetit dhe sistemin TIMS është e pastër. ABC News ka arritur të kontrollojë dosjen personale të biznesmenit Balili, e cila ndodhet e regjistruar në mënyrë ...

Dosjet e kuqe ku fshihet Balili dhe përgjegjësitë e ekipit "proletar"

Respublica - 16.05.2016

Qeveria po vihet përballë disa skandaleve për të cilat deri më tani nuk është e aftë as të mbrohet e as të shfajësohet, a thua jeton në tjetër planet dhe populli që ka nën vete dhe që i ka rënë për ...

Urdhër-arrest ndërkombëtar për Balilin, llogari bankare në 10 vende të Evropës

NOA - 16.05.2016

Autoritetet greke kanë vendosur të lëshojnë një urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin Klement Balili. Vendimi u publikua sot nga mediat greke që thanë se shpallja e urdhër-arrestit do të bëhet ...

Dosjet e kuqe ku fshihen Balili dhe përgjegjësitë e skandaleve të ekipit "proletar"

Respublica - 16.05.2016

Qeveria po vihet përballë disa skandaleve për të cilat deri më tani nuk është e aftë as të mbrohet e as të shfajësohet, a thua jeton në tjetër planet dhe populli që ka nën vete dhe që i ka rënë për ...

‘Escobari’: Pse DEA përjashtoi policinë e prokurorinë shqiptare nga hetimet?

Republika - 16.05.2016

Lidhjet e forta politike të Klement Balilit, të theksuara nga CNN grek, mund të jetë një nga arsyet përse DEA dhe prokuroria greke përjashtuan nga hetimet dhe finalizimi i operacionit palën shqiptare.