TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LETRA/ Presidenti i ri Donald Trump: Për Shqipërinë kam dëgjuar se... (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “ Illyria ”, në New York. Rastësia e deshi që dita e festës të binte në të njëjtën ...

Donald Trump takohet për të dytën ditë me ekipin e tranzicionit

Lajmi.net - 13.11.2016

President i zgjedhur Donald Trump po takohet për të dytën ditën radhazi me ekipin e tij të tranzicionit për në Shtëpinë e Bardhë, duke synuar të plotësojnë me shpejtësi një listë të anëtarëve të rinj ...

Letra e presidentit Trump: Shqipëria, një vend shumë i bukur (Foto)

Lajmi.net - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Kush është shqiptari që u gjend në ballë të fushatës zgjedhore pro Donald Trump të cilit nuk i shkoi mundi huq?

Ina - 13.11.2016

Serbet, kot e lavdërojnë Donald Trump, sepse presidenti i ri i SHBA-ve do te mbështes dhe sjell ndryshime te mire për Amerikanet dhe popujt pro amerikan, thotë fillimisht për “Presheva jonë” ...

Shtëpia e Bardhë, ku bëhesh proshqiptar

SOT - 13.11.2016

Fitorja e Trump zuri në befasi elitën politike perëndimore këndej dhe andej Atlantikut. Bile edhe atë vetë sepse hodhi shumë teza, deri edhe të bujshme dhe se tani i duhet t’i vërë në jetë.

Kush është shqiptari që u gjend në ballë të fushatës zgjedhore pro Donald Trump të cilit nuk i shkoi mundi huq?

Lajm - 13.11.2016

Serbet, kot e lavdërojnë Donald Trump, sepse presidenti i ri i SHBA-ve do te mbështes dhe sjell ndryshime te mire për Amerikanet dhe popujt pro amerikan, thotë fillimisht për “Presheva jonë” ...

Trump, Presidenti i tretë i Amerikës që refuzon rrogën e Presidentit

Portalb - 13.11.2016

Trump kishte deklaruar disa herë gjatë fushatës që nëse zgjidhej President ai nuk do ta pranonte rrogën e Presidentit. Miliarderi tha që paga nuk ishte e rëndësishme.

Kjo është përgjigja që stafi i Presidentit Trump ia ktheu Bleonës (Foto)

Zhurnal - 13.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, ajo që pasoi nga këngëtarja e hitit ‘Take You Over’, Bleona ishte një urim i përzemërt për mikun e saj.

Stephen Hawking tregon të vërtetën për Donald Trumpin

Lajm - 13.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të SHBA-ve. Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ...

Zbulohet letra e Presidentit Donald Trump për Shqipërinë: Kam dëgjuar vetëm gjëra ...!

SOT - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë një koment mbi Shqipërinë. Ky koment u bë gjatë festës së 20-vjetorit të themelimit të gazetës shqiptaro-amerikane “Illyria”, në ...

Donald Trump: Kam dëgjuar vetëm gjëra të mira për Shqipërinë

Shqipmedia - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Daçiq: Trump s’do të hedh dollarë në Serbi

Lajmi.net - 13.11.2016

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se pas ardhjes se republikanit Donald Trump në krye të SHBA-së, do të zbuten presionet ndaj Serbisë në ...

Trimërohet Daçiç: Kosova është Serbi

Albeu.com - 13.11.2016

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se pas ardhjes se republikanit Donald Trump në krye të SHBA-së, Trump do t'i zbusë presione e ...

“Trump është jetim nga Pakistani” (Video)

Lajm - 13.11.2016

Ai kaloi vite duke u përpjekur që të bind botën se Barack Obama nuk ishte, në fakt, një qytetar amerikan. Por tani, presidenti i ri i zgjedhur, Donald J.

Flet Donald Trump: Ja si e mposhta Klinton-in

Albeu.com - 13.11.2016

Presidenti i ri i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , më në fund ka rrëfyer se si mundi ta mposhtë demokraten Hillari Klinton në këto zgjedhje presidenciale.

Ja çfarë thoshte taksisti shqiptar para 1 muaji për Trump

Lajmi.net - 13.11.2016

Kolgjegja kishte premtuar se, në rast se Trump bëhet president, ai do të shkojë para selisë së kryeministrit Rama dhe do t`i ndezë 200 raketa, fishekzjarrë Para se të mbaheshin zgjedhjet në SHBA, në ...

Dëshmia/ Donald Trump, një jetim nga Pakistani

Albeu.com - 13.11.2016

Donald Trump , presidenti më I SHBA-së po bën xhiron e mediave botërore për shkak të fitores gati “ të papritur” që ai arriti në Amerikë. Një televizion i quajtur “Neo News”, pretendon se Trump me ...

"Kërkohen aktivistë kundër Trump, 15-20 dollarë ora"

Albeu.com - 13.11.2016

Vetëm pak orë pas shpalljes zyrtare të fitores së republikanit Trump si president i SHBA-ve, qindra qytetarë dolën në protesta kundër fitores së tij. Por mediet amerikane kanë zbuluar një faqe online ...

Donald Trump letër shqiptarit: Kam dëgjuar gjëra të mira për vendin tuaj

LajmiFundit - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë një koment mbi Shqipërinë. Ky koment u bë gjatë festës së 20-vjetorit të themelimit të gazetës shqiptaro-amerikane “Illyria”, në ...

Trump: Rrjetet sociale më me pushtet se paratë që shpenzohen nëpër fushata

Lajmi.net - 13.11.2016

Gjatë një interviste për emisionin ’60 Minutes’ në CBS, Presidenti i sapo zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka theksuar se rrjetet sociale kanë luajtur një rol të madh ...

Dhoma gjumi dhe rubineta të artë, brenda avionit superluksoz të Trump

SOT - 13.11.2016

Ai është i gjatë 47 metra dhe në të mund të udhëtojnë deri 43 persona. Ka dy dhoma gjumi dhe një sallë ngrënieje. Është avioni superluksoz Boing 757, i Donald Trump.

Protesta e modeles ndaj Trump, pozon nudo (Foto, +16)

Lajmi.net - 13.11.2016

Emily Ratajkowski ka bërë një ‘deklaratë’ të fuqishme kundër botëkuptimeve seksiste të Donald Trumpit. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku ka pozuar nudo dhe kjo është protesta e ...

?Donald Trump do t?i japë fund terrorit ISIS-it?

Albeu.com - 13.11.2016

Donald Trump është i vetëdijshëm se ISIS është “kërcënim i vërtetë ndaj njerëzimit” dhe duhet të formojë një koalicion global kundër tij. Kështu thotë Paul Nuttall, një politikan britanik.

"Çmendet" modelja e famshme, pozon nudo kundër Donald Trump (FOTO +18)

SOT - 13.11.2016

Emily Ratajkowski ka bërë një ‘deklaratë’ të fuqishme kundër botëkuptimeve seksiste të Donald Trumpit. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku ka pozuar nudo dhe kjo është protesta e ...

Trump përmbush premtimin: Paralajmëron dëbimin e menjëhershëm të tre milionë emigrantëve

Lajmi.net - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump, tha në një intervistë për CBS se planifikon që menjëherë të dëbojë dy- tre milionë emigrantë. Sipas tij, njerëzit të cilën nuk kanë dokumente nuk do të qëndrojnë ...

DioGuardi: Trump i njeh shqiptarët, ka respekt për ta (Video)

Lajmi.net - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmen amerikan me origjinë arbëreshe, nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump, ndaj shqiptarëve.

Trump i përkushtuar për dëbimin e miliona migrantëve pa dokumente

Evropaelire - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha se është i përkushtuar për ta mbajtur premtimin e tij për dëbimin e miliona migrantëve pa dokumente nga Shtetet e Bashkuara, përfshirë afro 3 ...

Trump konfirmon: Muri me Meksikën do ndërtohet

Top Channel - 13.11.2016

Pas zgjedhjes se tij president, e veçanërisht pas fjalimit me tone të zbutura të fitores, u mendua se Donald Trump do të bënte një hap prapa sa i përket politikave kontroverse të propozuara gjatë ...

Shokon Donald Trump me deklaratën e parë si President, kërcënon emigrantët: Do t’iu shporr nga vendi!

SOT - 13.11.2016

Donald Trump u duk fillimisht se pas fitores do të hiqte dorë nga disa premtime të tij të bëra gjatë fushatës elektorale. Por, duket se ai është i vendosur sa i takon dëbimit të emigrantëve të ...

Rama flet për fitoren e Trumpit: Tani jam në telashe?

Albeu.com - 13.11.2016

Edi Rama ka folur nga New York-u, ku po merr pjesë në çeljen e një ekspozite me piktura, për fitoren e zgjedhjeve nga Donald Trump. Rama theksoi se është në telashe, për shkak të kritikave në adresë ...

Presidenti i ri paralajmëron dëbimin e menjëhershëm të rreth tre milionë emigrantëve ilegalë nga SHBA-ja

Lajm - 13.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë sot se është duke planifikuar t’i dëbojë menjëherë dy deri në tre milionë emigrantë pa dokumente, dhe se do ta ndërtojë murin përgjatë ...

"Dorëzohet" Edi Rama, e pranon nga New York: Jam në telashe pse dola kundër Trump, kundërshtarët e mi gëzohen ...

SOT - 13.11.2016

Edi Rama ka komentuar nga New York-u, ku po merr pjesë në çeljen e një ekspozite me piktura, për fitoren e zgjedhjeve nga Donald Trump. Gjatë bashkëbisedimit me Hans Obrist dhe Rirkrit Tiravanija, ...

Teoria më e re konspirative: Trump ka lindur në Pakistan

Top Channel - 13.11.2016

Pasi Trump pretendoi për disa vite se Presidenti Barack Obama nuk ka lindur në SHBA, një agjensi pakistaneze ka ngritur të njëjtin pretendim për Presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump.

Trump konfirmon: Muri me Meksikën do ndërtohet

Portalb - 13.11.2016

Pas zgjedhjes se tij president, e veçanërisht pas fjalimit me tone të zbutura të fitores, u mendua se Donald Trump do të bënte një hap prapa sa i përket politikave kontroverse të propozuara gjatë ...

Trump konfirmon: Muri me Meksikën do ndërtohet

Lajmi.net - 13.11.2016

Pas zgjedhjes se tij president, e veçanërisht pas fjalimit me tone të zbutura të fitores, u mendua se Donald Trump do të bënte një hap prapa sa i përket politikave kontroverse të propozuara gjatë ...

“Kosovo if Trump Wins”, për ta promovuar shtetin e Kosovës (Video)

Lajmi.net - 13.11.2016

Për promovimin e bukurive natyrore por edhe të vendit në përgjithësi disa të rinj krijuan një faqe interneti. Bile ata përdoren edhe emrin e presidentit të sapo zgjedhur amerikan Donald Trump e disa ...

Donald Trump tregon sekretin e suksesit: Ja si e mposhta Clinton-in

Zhurnal - 13.11.2016

Presidenti i ri i SHBAve, Donald Trump ka rrëfyer një sekret për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Ai ka thënë se “Twitteri” e ka ndihmuar së tepërmi që të fitojë garën e vështirë me ...

Zbardhet letra/Donald Trump: Kam dëgjuar shumë fjalë të mira për Shqipërinë

BalkanWeb - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Ish-parukieri tregon sekretin e flokëve të Donald Trump

Gazeta Express - 13.11.2016

Flokët e Donald Trump, tashmë Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, jo pak herë kanë qenë në objekt ...

Dy kandidatët e Trump për Sekretar Shteti, “rreziku” për Shqipërinë e Kosovën

Gazeta Express - 13.11.2016

Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 ...

Letra e presidentit Trump: Shqipëria, një vend shumë i bukur (FOTO)

Zeri - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Letra/ Trump: Kam dëgjuar vetëm gjëra të mira për Shqipërinë

Mapo - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Sekreti i flokëve të Donald Trump

Telegrafi - 13.11.2016

Jo pak herë është diskutuar në publik dhe në media për flokët e Donald Trump, tashmë Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një parukier, Amy Lasch 52 vjeç, i cili ka punuar dikur për ...

Letra e Donald Trump: Kam dëgjuar vetëm gjëra të mira për Shqipërinë

Ora news - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës duket se ka dëgjuar për Shqipërinë. Gazeta shqiptaro-amerikane “Illyria” shkruan se Donald Trump do të merrte pjesë në festën e ...

Kjo është përgjigja që stafi i Presidentit Trump ia ktheu Bleonës (Foto)

Zeri - 13.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, ajo që pasoi nga këngëtarja e hitit ‘Take You Over’, Bleona ishte një urim i përzemërt për mikun e saj.

Ish-parukieri tregon sekretin e flokëve të Donald Trump

Zeri - 13.11.2016

Flokët e Donald Trump, tashmë Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, jo pak herë kanë qenë në objekt diskutimi. Një parukier, Amy Lasch 52 vjeç, i cili ka punuar dikur për miliarderin ...

“Trump është jetim nga Pakistani” [video]

Koha.net - 13.11.2016

Ai kaloi vite duke u përpjekur që të bind botën se Barack Obama nuk ishte, në fakt, një qytetar amerikan. Por tani, presidenti i ri i zgjedhur, Donald J.

Trimërohet Daçiq: Trump nuk do të na kthejë Kosovën, Kosova është Serbi

Telegrafi - 13.11.2016

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se pas ardhjes se republikanit Donald Trump në krye të SHBA-së, do të zbuten presionet ndaj Serbisë në ...

Daçiç: Trump nuk do të na kthejë Kosovën

Ora news - 13.11.2016

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se pas ardhjes se republikanit Donald Trump në krye të SHBA-së, do të zbuten presionet ndaj Serbisë në ...

Trump ishte nxënës i Medresesë, u lind në Pakistan? (VIDEO)

Gazeta Express - 13.11.2016

Emri i vërtetë i Donald Trump është Dawood Ibrahim Khan dhe ishte lindur në Pakistan. Ky lajm i çuditshëm është transmetuar në një kanal televiziv në Pakistan, i quajtur “Neo ...

Sali Berisha: Edi Rama në protestat kundër Donald Trump në New York (Foto)

Telegrafi - 13.11.2016

Ndërkohë që Edi Rama merr pjesë në hapjen e ekspozitës së tij me piktura në New Jork, aty ka pasur edhe disa protesta kundër zgjedhjes së Donald Trump që siç raportojnë mediat vendase, organizohen ...

“Trump është një jetim nga Pakistani”

Ora news - 13.11.2016

Ai kaloi disa vite duke u përpjekur për të bindur botën se Barack Obama nuk ishte një qytetar amerikan, por tani Donald Trump duhet të ofrojë prova se nuk është një jetim nga Pakistani.

Sali Berish: Edi Rama në protestat kundër Donald Trump në New York (FOTO)

Zeri - 13.11.2016

Ndërkohë që Edi Rama merr pjesë në hapjen e ekspozitës së tij me piktura në New Jork, aty ka pasur edhe disa protesta kundër zgjedhjes së Donald Trump që siç raportojnë mediat vendase, organizohen ...

Jeremy Corbyn: Trump duhet të rritet dhe ta harrojë ndërtimin e murit përgjatë kufirit SHBA-Meksikë

Gazeta Express - 13.11.2016

Lideri i Partisë Labursite të Britanisë së Madhe, Jeremy Corbyn, ka thënë se presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, duhet të rritet sa i përket qëndrimit që mban për emigrantët dhe se ...

Trump i dërgon mesazh të qartë Bashkimit Europian

ABC News - 13.11.2016

Kjo fotografi është mesazh i qartë për të gjithë ato liderë europianë që prisnin fitoren e kandidates Demokrate Hilari Klinton. Zgjedhja e Donald Trump për të takuar të parin Nigel Farazh nuk ishte ...

'Trump është jetim nga Pakistani' (VIDEO)

Zeri - 13.11.2016

Emri i vërtetë i Donald Trump është Dawood Ibrahim Khan dhe ishte lindur në Pakistan. Ky lajm i çuditshëm është transmetuar në një kanal televiziv në Pakistan, i quajtur “Neo News”.

Marine Le Pen: Unë do të bëhem presidente e Francës pas Brexit dhe fitores së Trumpit

Gazeta Express - 13.11.2016

Liderja franceze e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, ka deklaruar se pas daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja dhe fitores së Donald Trumpit në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, fitorja e saj ...

Kundër Trump, demonstruesit protestojnë përpara Shtëpisë së Bardhë

Ora news - 13.11.2016

Qindra persona në qytete të ndryshme të Shteteve të Bashkuara vijojnë të protestojnë për fitoren e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale. Ata argumentojnë se republikani përbën një kërcënim për të ...

Dhoma gjumi dhe rubineta të artë, brenda avionit superluksoz të Trump

BalkanWeb - 13.11.2016

Ai është i gjatë 47 metra dhe në të mund të udhëtojnë deri 43 persona. Ka dy dhoma gjumi dhe një sallë ngrënieje. Është avioni superluksoz Boing 757, i Donald Trump.

Donald Trump është një “jetim nga Pakistani” (Video)

Telegrafi - 13.11.2016

Një televizion pakistanez, “Neo News”, pretendon se Trump ka lindur në Vaziristan të Pakistanit në vitin 1946 dhe quhej Dawood Ibrahim Khan. Ky televizion i kaloi disa vite duke u përpjekur për të ...

“Fitorja e Trump rrit shanset e mia për triumf në Francë”

Ora news - 13.11.2016

Liderja e krahut të djathtë, Marine Le Pen ka deklaruar se fitorja e Trump në Shtetet e Bashkuara, ka rritur shanset e saj për t’u shpallur Presidente në zgjedhjet e vitit të ardhshëm, në Francë.

Diplomacia amerikane në tranzicion

VOA - 13.11.2016

Retorika e fushatës së presidentit të sapo-zgjedhur Donald Trump ka lënë pas ankth dhe konfuzion se çfarë rruge do të ndjekë politika e jashtme amerikane.

“Donald Trump do t’i japë fund terrorit të Shtetit Islamik”

Gazeta Express - 13.11.2016

Donald Trump e di se ISIS është “kërcënim i vërtetë ndaj njerëzimit” dhe duhet të formojë një koalicion global kundër tij, thotë Paul Nuttall, një politikan ...

Rama flet përsëri për Trump

ABC News - 13.11.2016

Kryeministri Rama nuk duket i impresionuar nga numri i votave me të cilat fitoi Donald Trump. Nga New York-u, ku çeli një ekspozitë personale, Rama e cilësoi fitoren e Trump si një nivel mesatar, ...

Ministri Ivica Dacic: Populli serb fluturon lehtë

ABC News - 13.11.2016

Në një prononcim për mediat vendase, Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç tha se populli serb fluturon lehtë nëse medon se Trump do të ndihmojë Beogradin.

Protesta e modeles ndaj Trump, pozon nudo (Foto, +16)

Telegrafi - 13.11.2016

Emily Ratajkowski ka bërë një ‘deklaratë’ të fuqishme kundër botëkuptimeve seksiste të Donald Trumpit. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku ka pozuar nudo dhe kjo është protesta e ...

Trump: Do të deportojmë 2-3 milionë imigrantë

Telegrafi - 13.11.2016

Presidenti i porsazgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, në një intervistë për “60 minuta” që do të transmetohet e plotë sot në mbrëmje, ka thënë se ai do të angazhohet që të deportojë 2-3 milion ...

Presidenti i ri paralajmëron dëbimin e menjëhershëm të rreth tre milionë emigrantëve ilegalë nga SHBA-ja

Gazeta Express - 13.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë sot se është duke planifikuar t’i dëbojë menjëherë dy deri në tre milionë emigrantë pa dokumente, dhe se do ta ndërtojë murin përgjatë ...

Vazhdojnë manifestimet kundër fitores së Trump në SHBA

ABC News - 13.11.2016

Vazhdojnë për të pestën ditë manifestimet kundër fitores së Donald Trump në Shtetet e Bashkuara. Në shumë shtete manifestuesit janë përleshur me forcat e rendit. Ndërsa të ndaluar janë me qindra.

Trump do t’i mbajë premtimet për murin me Meksikën dhe dëbimin e tre milionë njerëzve

Koha.net - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump në intervistën e parë pasi fitoi zgjedhjet presidenciale ka thënë se do të mbajë premtimin për të ndërtuar një mur në kufi me Meksikën dhe largimin e ...

Brenda avionit të Donald Trump

Ora news - 13.11.2016

Kjo është pamja mahnitëse e avionit të pasagjerëve prej 80 milionë eurosh që Donald Trump ka përdorur për të vizituar Shtëpinë e Bardhë. Ndërsa politikanët në Mbretërinë e Bashkuara siç shkruajnë ...

Donald Trump do të deportojë 3 milionë emigrantë menjëherë

Ora news - 13.11.2016

Në intervistën e parë pas zgjedhjes së tij si president i SHBA-së, Donald Trump thotë se planifikon të deportojë menjëherë afro 2- 3 milionë emigrantë që janë pa dokumente.

Trump: Do të deportojmë 2 deri 3 milionë imigrantë

Zeri - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, në një intervistë për “60 minuta” që do të transmetohet e plotë sot në mbrëmje, ka thënë se ai do të angazhohet që të deportoj 2 deri në 3 milion ...

Trump paralajmëron Meksikën

Zeri - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka thënë se muri i tij i planifikuar përgjatë kufirit meksikan mund të jetë pjesërisht gardh. Në disa zona, "një mur është më e përshtatshme", i tha ai televizionit ...

Donald Trump: Muri amerikan përgjatë kufirit me Meksikën do të jetë gjysmë rrethojë

Gazeta Express - 13.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë se muri të cilin ka planifikuar ta ndërtojë përgjatë kufirit meksikan mund të jetë pjesërisht ...

Video/ Futuni brenda avionit të Trump. Çdo gjë prej ari

Mapo - 13.11.2016

Ai është i gjatë 47 metra dhe në të mund të udhëtojnë deri 43 persona. Ka dy dhoma gjumi dhe një sallë ngrënieje. Është avioni superluksoz Boing 757, i Donald Trump.

DioGuardi: Lobim të fortë për shqiptarët në administratën Trump, nuk ka pasur kurrë deklaratë pro serbëve

Gazeta Express - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmeni amerikan me origjinë arbëreshe, ose Joe, siç i pëlqen ta thërrasin shkurt, nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump ...

DioGuardi: Trump i njeh shqiptarët, ka respekt për ta, e ne do ta shtojmë lobimin te administrata e tij (Video)

Telegrafi - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmen amerikan me origjinë arbëreshe, nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump, ndaj shqiptarëve.

Donald Trump i kthehet premtimeve “të vjetra”: Jashtë Amerikës 3 milionë emigrantë. Si do bëhet muri me Meksikën

BalkanWeb - 13.11.2016

SHBA- Kush tha që Donald Trump do hiqte dorë nga premtimet e fushatës? Presidenti i zgjedhur i ka lënë të gjithë pa fjalë sot kur iu kthye premtimeve të tij më të bujshme, siç ishte dëbimi i ...

Trump paralajmëron dëbimin e tre milionë emigrantëve ilegalë nga SHBA

Mapo - 13.11.2016

Presidenti më i ri i Amerikës Donald Trump duket se do t’i vërë në zbatim premtimet e tij gjatë fushatës për dëbimin e emigrantëve nga SHBA. Ai ka thënë sot në një intervistë në emisionin “60 minuta” ...

Nostradamus parashikoi Donald Trumpin 400 vjet më parë

Gazeta Express - 13.11.2016

Këto pasazhe nga Nostradamus janë dëshmi se ai ‘parashikoi’ fitoren e Trump më ...

DioGuardi: Trump i njeh shqiptarët shumë mirë

Zeri - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmeni amerikan me origjinë arbëreshe nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump ndaj shqiptarëve.

Përpjekjet për formimin e qeverisë së re

VOA - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump po vepron me shpejtësi për formuar qeverinë e re, megjithë mijëra protestues që dalin çdo mbrëmje në demonstrata kundër zgjedhjes së tij.

BE-ja, takim urgjent pas fitores së Donald Trump

VOA - 13.11.2016

Ministrat e jashtëm të Britanisë dhe Francës nuk do të marrin pjesë në bisedimet e posaçme të sotshme të BE-së për të diskutuar se si do të ndërveprohet me presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Donald ...

Trump do ta zgjedhë shefin e Stafit 'shumë shpejt'

Gazeta Express - 13.11.2016

​Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, po vepron me shpejtësi për formuar qeverinë e re, megjithë mijëra protestues që dalin çdo mbrëmje në demonstrata kundër zgjedhjes së ...

Diplomacia amerikane në tranzicion

Ora news - 13.11.2016

Retorika e fushatës së presidentit të sapo-zgjedhur Donald Trump ka lënë pas ankth dhe konfuzion se çfarë rruge do të ndjekë politika e jashtme amerikane.

Trump zotohet të përmbushë premtimet e fushatës

VOA - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se do të deportojë dy deri në tre milionë imigrantëve pa dokumente që kanë të kaluar kriminale, kur të marr pushtetin dhe do të mbaj premtimin e tij të ...

VIDEO/“Donald Trump një jetim mysliman, lindi në Pakistan”

BalkanWeb - 13.11.2016

Zbulohen detaje të reja për presidentin e ri të Amerikës. Në disa media të huaja është duke qarkulluar lajmi se Donald Trump është një jetim që ka lindur në Pakistan dhe jo në Shtetet e Bashkuara.

Video/ “Donald Trump është jetim me origjinë nga Pakistani”

Mapo - 13.11.2016

Emri i vërtetë i Donald Trump është Dawood Ibrahim Khan dhe ishte lindur në Pakistan. Ky lajm i çuditshëm është transmetuar në një kanal televiziv në Pakistan, i quajtur “Neo News”.

VIDEO/Ish- kongresmeni amerikan: Trump i njeh shqiptarët, ka respekt për ta

BalkanWeb - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmen amerikan me origjinë arbëreshe, nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump, ndaj shqiptarëve.

Ish- kongresmeni amerikan: Trump i njeh shqiptarët, ka respekt për ta

Mapo - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmen amerikan me origjinë arbëreshe, nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump, ndaj shqiptarëve.

VIDEO/ Rama komenton nga New York fitoren e Donald Trump: Tani jam në “telashe”

BalkanWeb - 13.11.2016

Edi Rama ka komentuar nga New York-u, ku po merr pjesë në çeljen e një ekspozite me piktura, për fitoren e zgjedhjeve nga Donald Trump. Gjatë bashkëbisedimit me Hans Obrist dhe Rirkrit Tiravanija, ...

Modelja pozon nudo për protestë ndaj Trump

Mapo - 13.11.2016

Modelja e famshme, Emily Ratajkowski ka bërë një ‘deklaratë’ të fuqishme kundër botëkuptimeve seksiste të Donald Trumpit. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku ka pozuar nudo dhe kjo ...

Nëna e qet djalin nga shtëpia pasi zbulon se kishte ‘votuar’ për Trumpin (Video)

Gazeta Express - 13.11.2016

Video e një nëne nga Teksasi në SHBA, e cila nxjerr nga shtëpia të birin pasi zbulon se ka votuar për Donald Trump, në një imitim të zgjedhjeve, të organizuar gjatë një aktiviteti ...

Donald Trump: Ja çfarë kam dëgjuar për Shqipërinë

Durres Lajm - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Donald Trump për Shqipërinë: Vend shumë i bukur, vetëm fjalë të mira kam dëgjuar

Java News - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Pas zgjedhjes së Trump, tremben britanikët: Rusia do të na sulmojë!

Gazeta Tema - 13.11.2016

Donald Trump u zgjodh president i SHBA-ve dhe kjo gjë natyrisht që e gëzoi Rusinë dhe Putinin. Por në Britaninë e Madhe ka shqetësim. Mirror shkruan se Rusia tashmë mund të sulmojnë Britaninë e Madhe ...

Daçiç: Trump nuk do të na kthejë Kosovën. Ne serbët, një popull që “fluturojmë” me…!

Gazeta Tema - 13.11.2016

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se pas ardhjes se republikanit Donald Trump në krye të SHBA-së, do të zbuten presionet ndaj Serbisë në ...

Flokët e Donald Trump, parukieri tregon sekretin

Java News - 13.11.2016

Flokët e Donald Trump jo pak herë kanë qenë në objekt diskutimi. Një parukier, Amy Lasch 52 vjeç, i cili ka punuar dikur për miliarderin amerikan, ka treguar sekretet sa i përket formës së flokëve të ...

“Trump është jetim nga Pakistani” (Video)

Alb Portali - 13.11.2016

Ai kaloi vite duke u përpjekur që të bind botën se Barack Obama nuk ishte, në fakt, një qytetar amerikan. Por tani, presidenti i ri i zgjedhur, Donald J.

Daçiç: Trump nuk do të na kthejë Kosovën

Durres Lajm - 13.11.2016

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se pas ardhjes se republikanit Donald Trump në krye të SHBA-së, do të zbuten presionet ndaj Serbisë në ...

“Lobim i fortë në administratën Trump”

Vision Plus - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmeni amerikan me origjinë arbëreshe, ose Joe, siç i pëlqen ta thërrasin shkurt, nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump ...

DioGuardi: Do lobojmë që presidenti Trump të ketë një plan edhe për të ndihmuar shqiptarët

Respublica - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmeni amerikan me origjinë arbëreshe, i ka dhënë një prononcim Vizion Plus, përmes të cilit komenton zgjedhjen e Donald Trump president i SHBA-së.

Daçiç: Trump s’do të na e kthejë Kosovën

Java News - 13.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se nuk duhet krijuar iluzione se presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump, do të bëjë mrekulli.

Donald Trump, një jetim nga Pakistani (Video)

Tetova Sot - 13.11.2016

Donald Trump, presidenti më I SHBA-së po bën xhiron e mediave botërore për shkak të fitores gati “ të papritur” që ai arriti në Amerikë. Një televizion i quajtur “Neo News”, pretendon se Trump me ...

Le Pen: Fitorja e Trump rrit shanset e mia për zgjedhjet në Francë

Vision Plus - 13.11.2016

Marine Le Pen, liderja e krahut të djathtë në Francë, ka deklaruar se fitorja e Trump në Shtetet e Bashkuara, ka rritur shanset e saj për t’u shpallur Presidente në zgjedhjet e vitit të ardhshëm, në ...

DioGuardi: Do lobojmë që presidenti Trump të ketë një plan edhe për të ndihmuar shqiptarët

Gazeta Tema - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmeni amerikan me origjinë arbëreshe, i ka dhënë një prononcim Vizion Plus, përmes të cilit komenton zgjedhjen e Donald Trump president i SHBA-së.

Ish kongresmeni me origjinë arbëreshe: Trump gëzon respekt për shqiptarët, nuk është proserb

Java News - 13.11.2016

Joseph DioGuardi, ish-kongresmeni amerikan me origjinë arbëreshe, ose Joe, siç i pëlqen ta thërrasin shkurt, nuk e di me siguri se cili do të jetë qëndrimi i presidentit te ri amerikan, Donald Trump ...

Trump ‘rikthehet’: Do ndërtoj murin dhe do largoj emigrantët!

Gazeta Tema - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump në intervistën e parë pasi fitoi zgjedhjet presidenciale ka thënë se do të mbajë premtimin për të ndërtuar një mur në kufi me Meksikën dhe largimin e ...

Trump: Muri do të ndërtohet, 3 mln emigrantë “kriminelë” do të deportohen

Java News - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump në intervistën e parë pasi fitoi zgjedhjet presidenciale ka thënë se do të mbajë premtimin për të ndërtuar një mur në kufi me Meksikën dhe largimin e ...

A është Tramp një jetim nga Pakistani?

Vision Plus - 13.11.2016

Tramp për shumë kohë u mundua të bindte amerikanët se Barack Obama nuk ishte një qytetar amerikan, por tani Donald Trump duhet të ofrojë prova se nuk është një jetim nga Pakistani.

Trump paralajmëron dëbimin e 3 milionë njerëz nga SHBA-ja

Ilirida - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump ka thënë se plani i tij për vendosjen e murit përgjatë kufirit meksikan, do të realizohet Në një intervistë për rrjetin amerikan CBS, Trump insistoi se do ...

Trump: Do dëboj emigrantet e paligjshëm

Vision Plus - 13.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump i është rikthyer njërit prej premtimeve te fushatës elektorale per te larguar nga vendi emigrantet e paligjshëm.

VIDEO/ Nëna nxjerr të birin nga shtëpia pasi zbulon se kishte votuar për Trump

Gazeta Tema - 13.11.2016

Video e një nëne nga Teksasi në SHBA, e cila nxjerr nga shtëpia të birin pasi zbulon se ka votuar për Donald Trump, është duke bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Batuta/ Rama: Jam në “telashe” sepse sulmova Trump. Fitorja e tij u pa si humbja ime

Gazeta Tema - 13.11.2016

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë nga SHBA, për fitoren e zgjedhjeve residenciale nga kandidati republikan, Donald Trump. Nga Nju Jorku ku po merr pjesë në çeljen e një ekspozite me ...

Presidenti i ri paralajmëron dëbimin e menjëhershëm të rreth tre milionë emigrantëve ilegalë nga SHBA-ja

Alb Portali - 13.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë sot se është duke planifikuar t’i dëbojë menjëherë dy deri në tre milionë emigrantë pa dokumente, dhe se do ta ndërtojë murin përgjatë ...

VIDEO/ Rama në SHBA: Tani jam në telashe sepse e kam sulmuar Trump-in

Durres Lajm - 13.11.2016

Nga New York-u ku po merr pjesë në çeljen e një ekspozite me piktura, Edi Rama ka komentuar mbi fitoren e zgjedhjeve nga Donald Trump dhe deklaratat e ashpra që ka bërë kundër tij, i veshur me ...

Trump nuk bën prapa: Muri me Meksikën do ndërtohet!

Durres Lajm - 13.11.2016

Pas fjalimit me tone të zbutura të fitores, u mendua se Donald Trump do të bënte një hap prapa sa i përket politikave kontroverse të propozuara gjatë fushatës së ashpër që ka mbajtur.

New York, Rama për Trumpin: Fitorja e tij u përjetua si humbja ime në Shqipëri

Java News - 13.11.2016

Edi Rama ka komentuar nga New York-u, ku po merr pjesë në çeljen e një ekspozite me piktura, për fitoren e zgjedhjeve nga Donald Trump. Gjatë bashkëbisedimit me Hans Obrist dhe Rirkrit Tiravanija, ...

Teoria e çuditshme: Donald Trump ka lindur në Pakistan!

Gazeta Tema - 13.11.2016

Donald Trump është njeriu më i diskutuar ditët e fundit, pasi u zgjodh president i Amerikës. Por në rrjet po qarkullon një teori tejet e çuditshme sipas së cilës ai ka lindur në Pakistan.

FOTOT/ “Hiqi duart nga pi*** im!” Nuk ndalet protestat kundër Trump

Gazeta Tema - 13.11.2016

Trump është zgjedhur president prej 5 ditësh por protestat në SHBA nuk ndalen. Qindra qytetarë kanë dalë sot në protestë në Nju Jork kundër tij. “Hiqi duart nga pi*** im”, shkruanin shumë prej ...

Trump konfirmon: Muri me Meksikën do ndërtohet

Tetova Sot - 13.11.2016

Pas zgjedhjes se tij president, e veçanërisht pas fjalimit me tone të zbutura të fitores, u mendua se Donald Trump do të bënte një hap prapa sa i përket politikave kontroverse të propozuara gjatë ...

Befasohen Ismet Hebibi: Thotë se Donald Trump ka ndarë fond për partinë e tij (Video)

Tetova Sot - 13.11.2016

ëtë javë në emisionin “Kojshia Show” ka qenë mysafir Ismet Hebibi, i cili thotë se është mik i ngushtë me Donald Trump, shkruan Botapress. Gjatë emisionit Hebibi ka thënë që miku i tij Donald Trump ...

Donald Trump mund të mos jetojë gjatë gjithë kohës në Shtëpinë e Bardhë

Tetova Sot - 13.11.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA Donald Trump mund të mos jetojë me kohë të plotë në Shtëpinë e Bardhë, por do qëndrojë në apartamentin e tij 100 milionë Dollarësh në Nju Jork.

Donald Trump tregon sekretin e suksesit: Ja si e mposhta Clinton-in

Tetova Sot - 13.11.2016

Presidenti i ri i SHBA­ve, Donald Trump ka rrëfyer një sekret për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Ai ka thënë se “Twitter­i” e ka ndihmuar së tepërmi që të fitojë garën e vështirë ...

“Kjo do të jetë presidentja e parë femër e SHBA-së”

Antpress - 13.11.2016

Ish-portieri i Manchester United, Anders Lindergard, ka dalë kundër presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump. Para dy jave i dhanë fund martesës Anders Lindegaard dhe Mise Beqiri ...

Behgjet Pacolli për Donald Trump: A do ta ndryshoi Trump Amerikën (Video)

Republika - 13.11.2016

Biznesmeni me synime politike, Behgjet Pacolli, i cili për një kohë ishte president ka folur për zgjedhjen e Donald Trump për ...

Letra e Donald Trump: Kam dëgjuar vetëm gjëra të mira për Shqipërinë

Antpress - 13.11.2016

Republican presidential candidate Donald Trump speaks to supporters as he takes the stage for a campaign event in Dallas, Monday, Sept. 14, 2015. (AP Photo/LM Otero) Presidenti i sapozgjedhur ...

Donald Trump nga Pakistani

Antpress - 13.11.2016

Ai kaloi disa vite duke u përpjekur për të bindur botën se Barack Obama nuk ishte një qytetar amerikan, por tani Donald Trump duhet të ofrojë prova se nuk është një jetim nga Pakistani.

Trump paralajmëron dëbimin e menjëhershëm të rreth tre milionë emigrantëve ilegalë

Republika - 13.11.2016

Donald Trump u duk fillimisht se pas fitores do të hiqte dorë nga disa premtime të tij të bëra gjatë fushatës elektorale. Por, duket se ai është i vendosur sa i takon dëbimit të emigrantëve të ...

A do të vërshojë edhe në Europë, një revoltë “alla Trump”?

Bota.al - 13.11.2016

Në fillim Brexit, më pas presidenti i zgjedhur, Donald Trump. Tani, tërmeti politik që po shkund Perëndimin, rrezikon udhëheqësit liberalë demokratikë në Europë Një reagim i fuqishëm nacionalist ...

Snowden porosit botën: Nuk duhet të frikësoheni nga Donald Trump (Video)

Lajm - 12.11.2016

Amerikani Edward Snowden, i është drejtuar opinionit pas zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, përmes një transmetimi live (livestream) nga Moska, ku tha se njerëzit nuk duhet t’i shikojnë ...

Protesta anti-Trump e Emily Ratajkowski

Top Channel - 12.11.2016

Ajo njihet gjerësisht si një ndër modelet më të suksesshme të ditëve tona dhe pak njohin anën tjetër të saj; angazhimin në politikë. Emily Ratajkowski bën pjesë tek të famshmet që nuk pajtohen me ...

Risia amerikane fut Europën nën sulmin e antieuropianizmit!

SOT - 12.11.2016

Tashmë mbaroi momentin “election” në SHBA dhe sigurisht janë zgjedhje që demokratikisht nuk mund të kenë të sharë dhe normalisht vota e amerikanëve në bazë të ligjit të tyre, ka zgjedhur Donald Trump ...

Trump nuk dëshiron të fluturojë me “Air force One”, por Shërbimi Sekret e ndalon. Njihuni me superavionin e presidentit ...

Ina - 12.11.2016

Donald Trump duhet që ti thotë lamtumirë avionit të tij privat, për të paktën 4 vitet e ardhshme. Presidenti i ri i SHBA-së, kishte premtuar se do të zëvendësonte avionin presidencial, Air Force One ...

Donald Trump: Nuk do ta marr pagën e presidentit (Video)

Lajmi.net - 12.11.2016

Amerika e ka zgjedhur presidentin e saj të ri. Donald Trump, biznesmeni i njohur botëror në krye të shtetit ka thënë se nuk do të pranojë pagën e presidentit, pasi siç ka thënë ai, nuk çon kjo peshë ...

Edward Snowden mesazh botës: Mos u frikësoni nga Donald Trump por nga Obama (VIDEO)

Ina - 12.11.2016

Amerikani Edward Snowden, i është drejtuar opinionit botëror e sidomos atyre amerikan pas zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, përmes një transmetimi live (livestream) nga Moska, ku tha ...

Trump ndryshon mendje, nuk prek “Obamacare”

Top Channel - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Trump nuk dëshiron të fluturojë me “Air force One”, por Shërbimi Sekret e ndalon. Njihuni me superavionin e presidentit ...

Lajm - 12.11.2016

Donald Trump duhet që ti thotë lamtumirë avionit të tij privat, për të paktën 4 vitet e ardhshme. Presidenti i ri i SHBA-së, kishte premtuar se do të zëvendësonte avionin presidencial, Air Force One ...

Trump nuk e do rrogën e Presidentit

Lajm - 12.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk do ta pranojë pagën e presidentit të SHBA-së. Menjëherë pas kësaj, u tha se Trump nuk e pranon pagën pasi ka të ardhura të mira, ...

Donald Trump: Nuk do ta marr pagën e presidentit (VIDEO)

Albeu.com - 12.11.2016

Donald Trump , presidenti i sapozgjedhur i SHBA-së ka deklaruar se gjatë mandatit të tij nuk do të pranojë pagën e presidentit për shkak se ai ka mjaftueshëm të ardhura të mira.

SHBA: Trump e ka emëruar udhëheqësin e ekipit të tranzicionit

Evropaelire - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka emëruar zëvendëspresidentin e tij, Mike Pence, për udhëheqës të ekipit të tranzicionit për në Shtëpinë e Barrdhë.

Trump nuk dëshiron të fluturojë me ?Air force One?, por Shërbimi Sekret e ndalon

Albeu.com - 12.11.2016

Trump kishte premtuar se do të zëvendësonte avionin presidencial , Air Force One me avionin e tij personal i cili është emërtuar “ Trump Force One”, por një funksionar i Shërbimeve Sekrete që ka për ...

Lulzim Basha nis lëvizjet për t’u afruar me republikanët e SHBA pas akuzave të Ramës, letër urimi Donald Trump

SOT - 12.11.2016

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka nisur një letër urimi Presidentit të zgjedhur të amerikanëve, Donald Trump. Ndërsa dy ditë më parë, kryedemokrati Basha e uroi Presidentin Trump për ...

Spartak Ngjela: Të korruptuarit nuk i shpëtojnë dot reformës në drejtësi, zgjedhja e Trump se zbeh rolin e amerikanëve

SOT - 12.11.2016

Avokat Spartak Ngjela është prononcuar dje sa i takon zgjedhjes së Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë dhe marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, lidhur kjo dhe me reformën në drejtësi.

Trump i gatshëm për bisedë telefonike me Putinin

Evropaelire - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një të ardhme të afërt, ka thënë Trump gjatë një interviste të ...

Trump ndryshon mendje për një nga premtimet kryesore të tij gjatë fushatës

Lajmi.net - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Khatami: Trump të kërkoj falje që iranianët i ka quajtur “terroristë”

Lajmi.net - 12.11.2016

Ajatollahu iranan, Ahmad Khatami, i ka tërhequr vërejtjen presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos luajë me Iranin dhe se Trump duhet të kërkoj falje para popullit të Iranit, pasi ...

Khatami: Trump të kërkoj falje që iranianët i ka quajtur “terroristë”

Evropaelire - 12.11.2016

Ajatollahu iranan, Ahmad Khatami, i ka tërhequr vërejtjen presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos luajë me Iranin dhe se Trump duhet të kërkoj falje para popullit të Iranit, pasi ...

Khatami: Trump të kërkojë falje, që i ka quajtur iranianët “terroristë”

Lajm - 12.11.2016

Ajatollahu iranan, Ahmad Khatami, i ka tërhequr vërejtjen presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos luajë me Iranin dhe se Trump duhet të kërkoj falje para popullit të Iranit, pasi ...

Trump ndryshon mendje, nuk prek “Obamacare”

Lajm - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Donald Trump shet “Shtëpinë e Bardhë”

Top Channel - 12.11.2016

Shtëpia që dikur i përkiste gjyshit të Donald Trump në një fshat të Gjermanisë, ka dalë në shitje. Por pronarët aktualë nuk po kërkojnë para për shkak të famës së presidentit të zgjedhur të Amerikës.

Kandidati për sekretar të shtetit në Amerikë që pritet me drojë në Kosovë

Lajmi.net - 12.11.2016

Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 janar.

Shesheli mobilizon serbët pro Trump-it (Foto)

Lajm - 12.11.2016

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel, nuk mundi të fshehë gëzimin e tij ndaj fitores së Donald Trump-it në zgjedhjet ...

Trump i gatshëm për bisedë telefonike me Putinin

Portalb - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një të ardhme të afërt, ka thënë Trump gjatë një interviste të ...

Trump ndryshon mendje, nuk prek “Obamacare”

Almakos - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Berisha: Edi Rama në protestat kundër Donald Trump në Nju Jork?

SOT - 12.11.2016

Ndërkohë që Edi Rama merr pjesë në hapjen e ekspozitës së tij me piktura në New Jork, aty ka pasur edhe disa protesta kundër zgjedhjes së Donald Trump që siç raportojnë mediat vendase, organizohen ...

Tramp tani dëshiron që të ndryshojë reformën shëndetësore të Obamës, e jo ta pezullojë atë

Portalb - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Tramp, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Reagimi/ “Edi Rama ishte në protestat kundër presidentit Trump në New York”

LajmiFundit - 12.11.2016

Ish-kryeministri Berisha i referohet një postimi të fotografes së Ramës, ku shkruan se “duket se ajo bashkë me Ramën kanë marrë pjesë në protestë”. Postimi i Berishës A mori pjese Rama ne protetestat ...

Emily Ratajkowski poston foto provokuese kundër zgjedhjes së Trump (Foto)

Lajm - 12.11.2016

Modelja londineze Emily Ratajkowski si shumë yje të Hollywood që u zhgënjyen nga fitorja e Trump ka postuar një fotografi provokuese në ...

Donald Trump heq dorë nga paga e presidentit

Top Channel - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur republikan Donald Trump thotë se nuk do ta pranojë rrogën e presidentit. Pyetja vjen pas shqetësimeve se çfarë do të ndodhë me të ardhurat e tij në prag të kalimit në Shtëpinë e ...

Si mundet Trump t’i kthejë prapa disa politika të Obamës ndaj Rusisë?

Evropaelire - 12.11.2016

Më pak se dy javë para fitores së jashtëzakonshme të Donald Trumpit në zgjedhjet presidenciae amerikane, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin , e ka përpiluar një listë të ankesave kundër ...

Trump, presidenti i tretë në historinë e Amerikës që refuzon rrogën e presidentit

Lajmi.net - 12.11.2016

Mediat ndërkombëtare i rikthehen premtimit të Donald Trump që ka bërë gjatë fushatës elektorale. Trump në shtator 2015 në një event në Rochester, ka deklaruar së nëse do zgjidhej si president i ...

Trump shpreh publikisht dëshirën për t'i telefonuar Putin

Albeu.com - 12.11.2016

Donald Trump në një intervistë për Wall Street Journal ka shprehur haptas dëshirën për një bisedë telefonike më Putin . Presidenti më i ri i SHBA-së është shprehur i gatshëm për një bashkëpunim dhe ...

Shtëpia e gjyshit të Trump në shitje, pronarët të lodhur nga media

Albeu.com - 12.11.2016

Shtëpia e gjyshit të Donald Trump në një fshat të gjermanisë është vënë në shitje për shkak se pronarët e saj janë të lodhur nga prania e medias. Friedrich Trump , gjyshi i presidentit të zgjedhur, ...

Protesta më seksi që keni parë për zgjedhjen e Donald Trump

LajmiFundit - 12.11.2016

Bukuroshja Emily Ratajkowski bën pjesë tek të famshmet që nuk pajtohen me zgjedhjet e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë. Modelja nuk ka dalë në rrugë të protestojë kundër zgjedhjes së tij, ...

Juncker: Donald Trump nuk e njeh botën, do humbim 2 vite duke ia treguar

Albeu.com - 12.11.2016

Presidenti më i ri i SHBA-së Donald Trump pavarsisht fitores që korri në zgjedhje, do i duhet një kohë e gjatë për të rregulluar imazhin e tij dhe të ndryshojë mendimin e kritikëve të tij.

Kthesa e papritur/ Trump s?do ndryshojë ligjin ?Obamacare?

Albeu.com - 12.11.2016

Edhe pse gjatë fushatës u zotua se do të anulonte ligjin e quajtuar “ Obamacare ”, Trump ka deklaruar ditën e sotme se nuk do të ndryshonte nenin për ndalimin e mbulimit të shërbimit për sëmundjet e ...

Jennifer Lawrence kritikon ashpër Trump

Top Channel - 12.11.2016

Jennifer Lawrence u ka bërë thirrje fansave të saj të mos dëshpërohen pas fitores së Donald Trump. Ylli i “Hunger Games” ka qenë një mbështetëse e fortë e Hilary Clinton, e cila pritej të bënte ...

Aktorja shpërthen ashpër ndaj Trump

Albeu.com - 12.11.2016

Aktorja Jennifer Lawrence e cila ka pushtuar kohët e fundit mediat rozë për shkak të një romance të re dashurie, ka qënë një mbështetëse e fortë e Hilary Clinton.

Donald Trump heq dorë nga rroga 400 mijë dollarëshe e presidentit

Almakos - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur republikan, Donald Trump ka thënë se nuk do ta pranojë rrogën e presidentit. Pyetja ka dalë në pah pas shqetësimeve se çfarë do të ndodhë me të ardhurat e tij pasi u zgjodh ...

Komentatori: Meqë Trump u bë President, pse të mos fitojë Kosova në Turqi?

Albeu.com - 12.11.2016

Përfaqësuesja e Kosovës është përpara një sfide të vështirë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror. Skuadra që drejtohet nga Albert Bunjaku, zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese ndaj ...

Dy kandidatët e Trump për Sekretar Shteti, ?rreziku? për Shqipërinë e Kosovën

Albeu.com - 12.11.2016

Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 janar.

Ish-parukieri tregon sekretin e flokëve të Donald Trump

Albeu.com - 12.11.2016

Flokët e Donald Trump , tashmë Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, jo pak herë kanë qenë në objekt diskutimi. Një parukier, Amy Lasch 52 vjeç, i cili ka punuar dikur për miliarderin ...

Lawrence s’i ndal kritikat ndaj Trump, fansave: Mos u dëshpëroni (Foto)

Lajmi.net - 12.11.2016

Jennifer Lawrence u ka bërë thirrje fansave të saj të mos dëshpërohen pas fitores së Donald Trump. Ylli i “Hunger Games” ka qenë një mbështetëse e fortë e Hillary Clinton, e cila pritej të bënte ...

Nuk është shaka, Donald Trump i kushtojnë këngë në… Mokër (Video)

Gazeta Express - 12.11.2016

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, kanë patur çuditërisht një impakt mjaft të madh edhe në ...

Flet njeriu më inteligjent i planetit: Ja e vërteta e Donald Trumpit

Gazeta Express - 12.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të ...

Intensifikohen protestat anti-Trump në SHBA (Video live)

Gazeta Express - 12.11.2016

Protestat anti zgjedhjes se Donald Trump për president të SHBA po bëhen gjithnjë edhe më të ...

Facebook i ndihmoi Donald Trump të fitojë? Ja faktet

Gazeta Express - 12.11.2016

​ Në SHBA, gazetat e marrin përgjegjësinë e procesit demokratik shumë seriozisht. Aq seriozisht sa mund të vijnë me shkrime pompoze për një lexues britanik.

Protestat kundër Trump-it po bëhen të rrezikshme (Foto/Video)

Gazeta Express - 12.11.2016

Mijëra protestues, në të gjithë qytetet më të mëdha të Shteteve të Bashkuara, janë duke protestuar që nga dita kur Donald Trump u shpall presidenti i ...

Stephen Hawking tregon të vërtetën për Donald Trumpin

Telegrafi - 12.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të SHBA-ve. Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ...

Histori dashurie e padëgjuar e Donald Trump: I skuqur nga marrja (Foto)

Gazeta Express - 12.11.2016

Sot ai është një nga fytyrat më të njohura amerikane, një biznesmen miliarder dhe Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të ...

Pse po vendosin njerëzit paramana pas fitores së Trump?

Ora news - 12.11.2016

Paramanat janë kthyer sërish në një simbol solidariteti për viktimat e abuzimit racist, fetar apo homofobik, pas sulmeve në SHBA me zgjimin e fitores së Donald Trmp në zgjedhjet presidenciale.

Donald Trump nuk e do rrogën e Presidentit (Video)

Gazeta Express - 12.11.2016

​Presidenti i sapo zgjedhur republikan i SHBA’së, Donald Trump ka thënë se nuk do ta pranojë pagën e presidentit të ...

Lëvizja e papritur e Trump, s’do ndryshojë ligjin Obamacare

Ora news - 12.11.2016

Presidenti i ri amerikan Donald Trump ka bërë një lëvizje të papritur duke deklaruar se nuk do të ndryshojë disa pika kyçe të ligjit shëndetësor të presidentit Obama që njihet me emrin Obamacare.

Trump nuk e do rrogën e Presidentit (Video)

Telegrafi - 12.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk do ta pranojë pagën e presidentit të SHBA-së. Menjëherë pas kësaj, u tha se Trump nuk e pranon pagën pasi ka të ardhura të mira, ...

Populistët janë jashtë për të na ndarë. Ata duhen ndalur

Mapo - 12.11.2016

Nga Timothy Garton Ash, The Guardian Dhe tani sfida në pamje të parë është: Ne përballemi me globalizimin e antiglobalizmit, një front popullor për populistët, internacionalja e nacionalistëve.

Zgjedhjet në SHBA: Zgjedhje në shtëpinë tonë

Mapo - 12.11.2016

Ç’do bëhet me integrimin në BE, interesat amerikane në Shqipëri dhe rritja e ndikimit të Rusisë në Ballkan. Flasin Fatos Tarifa, ish-ambasadori në SHBA, kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë Mark ...

Donald Trump më në fund “u flet” shqiptaro-amerikanëve! (Video)

Telegrafi - 12.11.2016

Si asnjëherë më parë në historinë e re të marrëdhënieve mes shqiptarëve dhe politikanëve amerikanë, shqiptarët- qoftë ata në SHBA ashtu edhe këta në Ballkan, nuk e kanë huqur më shumë “lidhjen” me ...

Donald Trump nuk e do rrogën e Presidentit (Video)

Zeri - 12.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur republikan i SHBA’së, Donald Trump ka thënë se nuk do ta pranojë pagën e presidentit të SHBA’së Menjëherë pas kësaj, u tha se Trump nuk e pranon pagën pasi ka të ardhura të ...

Trump përfshin fëmijët e tij në skuadrën e tranzicionit

Ora news - 12.11.2016

Vendimi i Donald Trump për të lënë pasurinë në duart e fëmijëve gjatë presidencës së tij ishte një hap i pazakontë. Dhe këtë të premte, u bë edhe më i çuditshëm.

Emily Ratajkowski poston foto provokuese kundër zgjedhjes së Trump (Foto)

Gazeta Express - 12.11.2016

Modelja londineze Emily Ratajkowski si shumë yje të Hollywood që u zhgënjyen nga fitorja e Trump ka postuar një fotografi provokuese në ...

Trump i gatshëm për bisedë telefonike me Putinin

Telegrafi - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një të ardhme të afërt, ka thënë Trump gjatë një interviste të ...

Khatami: Trump të kërkojë falje, që i ka quajtur iranianët “terroristë”

Telegrafi - 12.11.2016

Ajatollahu iranan, Ahmad Khatami, i ka tërhequr vërejtjen presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos luajë me Iranin dhe se Trump duhet të kërkoj falje para popullit të Iranit, pasi ...

Serbia pret ndryshimin e politikës së jashtme të Trump-it rreth Kosovës

Gazeta Express - 12.11.2016

Në Serbi, jo vetëm tabloidet, por edhe një pjesë e politikanëve serbë, përfshirë edhe shefin e shtetit, presin ndryshim të politikës së jashtme dhe mirëkuptim për qëndrimin e Beogradit për ...

Shesheli mobilizon serbët pro Trump-it (Foto)

Gazeta Express - 12.11.2016

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel, nuk mundi të fshehë gëzimin e tij ndaj fitores së Donald Trump-it në zgjedhjet ...

Trump nuk prek “Obamacare”-a, po ndryshon ai?

Gazeta Express - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Trump: Jam i hapur për të lënë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si “Obamacare”

RTSH - 12.11.2016

Presidenti i ri amerikan Donald Trump ka bërë një lëvizje të papritur duke deklaruar se nuk do të ndryshojë disa pika kyçe të ligjit shëndetësor të presidentit Obama që njihet me emrin Obamacare.

Trump tregon se kur do të flasë me Putin

Gazeta Express - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një të ardhme të afërt, ka thënë Trump gjatë një interviste të ...

Trump i gatshëm për bisedë telefonike me Putinin

Zeri - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një të ardhme të afërt, ka thënë Trump gjatë një interviste të ...

Dy proçeset gjyqësore që presin Presidentin Amerikan Donald Trump

ABC News - 12.11.2016

Donald Trump duhet të përballet me dy procese gjyqësore që në hapat e parë të presidencës së tij. Fillimisht janë disa ish-studentë të universitetit të tij të cilët kanë paguar me mijëra dollarë që ...

Nata e tretë e protestave kundër zgjedhjes së Donald Trump si President

ABC News - 12.11.2016

Vijojnë protestat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundër zgjedhjes së Donald Trump si president i vendit. Nën moton: Jo presidenti im!, me mijëra persona kanë marshuar në natën e tretë të ...

Trump zgjedh skuadrën e tranzicionit

RTSH - 12.11.2016

Vendimi i Donald Trump për të lënë pasurinë në duart e fëmijëve gjatë presidencës së tij, ishte një hap i pazakontë. Një ditë pasi avokati i Trump, Michael Cohen, lajmëroi se tre fëmijët më të ...

Irani kërkon që Trump të kërkojë falje që i quajti "terroristë"

Gazeta Express - 12.11.2016

​Ajatollahu iranan, Ahmad Khatami, i ka tërhequr vërejtjen presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos luajë me Iranin dhe se Trump duhet të kërkoj falje para popullit të Iranit, pasi ...

Trump ka dy kandidatë për Sekretar të Shtetit, njëri shumë i mirë për Kosovën

Telegrafi - 12.11.2016

Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 janar.

Trump nuk prek “Obamacare”-a, po ndryshon ai?

Zeri - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Trump ka marrë letër të “shkëlqyeshme” nga Putini, do ta telefonojë

Koha.net - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një të ardhme të afërt, ka thënë Trump gjatë një interviste të ...

Berisha: A mori pjesë Rama në protestat anti-Trump në New York?!

Mapo - 12.11.2016

Nga Sali Berisha* Te dashur miq, fotografja e Edvinit, Blerta Kambo, qe shoqeron Ramen i cili ndodhet New York per motive personale me parate e takspagueseve, poston ne fb e saj video nga protestat ...

Trump i duhen dy vjet të mësojë për Europën

Ora news - 12.11.2016

Donald Trump e shpërfill Bashkimin Europian dhe mënyrën e funksionimit të tij, prandaj do të duhet të paktën dy vite të shkuara dëm derisa lideri i ri amerikan të mësojë për ato pjesë të Europës që ...

FOTO/ Donald Trump ka një koleksion makinash super luksoze

BalkanWeb - 12.11.2016

SHBA- Donald Trump, presidenti i 45-të i SHBA-ve, ka një koleksion mahnitës të makinave super të shtrenjta. Manjati amerikan, i cili fitoi zgjedhjet e 8 nëntorit për president të SHBA –ve në garën me ...

Flet njeriu më inteligjent i planetit: Ja e vërteta e Donald Trump-it

Gazeta Express - 12.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit, ka komentuar zgjedhjen e Donald Trump-it president të ...

Pas zgjedhjes president, rritet interesimi në masë të madhe për pronat e Trumpit

Koha.net - 12.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump president tashmë është mirë edhe për biznesin, në veçanti bizneset me pseudonimin “Trump”. Rritet interesimi për të investuar në patundshmërinë Trump, sipas sondazhit të TMZ ...

Junker: Trump, rrezik për marrëdhëniet BE-SHBA

VOA - 12.11.2016

Presidenti i Komisionit të Bashkimit Evropian Jean-Claude Juncker tha se presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump përbën rrezik për marrëdhëniet mes BE-së dhe Shteteve të Bashkuara.

Trump refuzon ‘Air force One’/ Ja ‘fortesa fluturuese’ e SHBA-ve

Mapo - 12.11.2016

Donald Trump duhet që t’i thotë lamtumirë avionit të tij privat, për të paktën 4 vitet e ardhshme. Presidenti i ri i SHBA-ve, kishte premtuar se do të zëvendësonte avionin presidencial, “Air Force ...

Hawking: Ja e vërteta e Donald Trump-it

Zeri - 12.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit, ka komentuar zgjedhjen Donald Trump-it president të SHBA-ve. Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ...

Trumpi e refuzon pagën e presidentit të SHBA-ve

Telegrafi - 12.11.2016

Presidenti i porsazgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, nuk ka pranuar pagën presidenciale prej 400 mijë dollarëve në vit. Siç njofton N1, Trump vuri në dukje se do të marrë vetëm disa gjëra të vogla, që ...

Dy kandidatët për Sekretar Shteti në presidencën ‘Trupm’, njëri i mirë për shqiptarët, tjetri jo

Mapo - 12.11.2016

Foto 1 nga 3 Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 janar.

Donald Trump e konfirmon: Nuk e pranoj rrogën e presidentit, s’më nevojitet

Mapo - 12.11.2016

Mediat ndërkombëtare i janë rikthyer premtimeve të Donald Trump gjatë fushatës elektorale. Një prej tyre është edhe ai që Trump ka bërë në shtator 2015 në një event në Rochester, ku ka deklaruar se ...

Donald Trump takohet për të dytën ditë me ekipin e tranzicionit

VOA - 12.11.2016

President i zgjedhur Donald Trump po takohet për të dytën ditën radhazi me ekipin e tij të tranzicionit për në Shtëpinë e Bardhë, duke synuar të plotësojnë me shpejtësi një listë të anëtarëve të rinj ...

Stafi i Trump flet për Kosovën

Zeri - 12.11.2016

Politika amerikane karshi Kosovës nuk pritet të ndryshojë pavarësisht ardhjes në pushtet të Donald Trump i cili ka lënë të nënkuptohet se do të ketë raporte të mira me Rusinë.

Behgjet Pacolli për Donald Trump: A do ta ndryshoi Trump Amerikën (Video)

Gazeta Express - 12.11.2016

Biznesmeni me synime politike, Behgjet Pacolli, i cili për një kohë ishte president ka folur për zgjedhjen e Donald Trump për ...

Lawrence s’i ndal kritikat ndaj Trump, kërkon nga fansat të mos dëshpërohen përkundër zgjedhjes së tij për president ...

Telegrafi - 12.11.2016

Jennifer Lawrence u ka bërë thirrje fansave të saj të mos dëshpërohen pas fitores së Donald Trump. Ylli i “Hunger Games” ka qenë një mbështetëse e fortë e Hillary Clinton, e cila pritej të bënte ...

Pacolli tregon të përbashkëtat me Donald Trump (Video)

Gazeta Express - 12.11.2016

Behgjet Pacolli dhe Donald Trump shpesh është thënë se kanë shumë të ...

Donald Trump më 2011: Kam dëgjuar gjëra të mira për Shqipërinë

Telegrafi - 12.11.2016

Presidenti i porsazgjedhur amerikan, Donald Trump, do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria” në New York, më 22 maj 2011.

Donald Trump bën kthesë, heq dorë nga premtimi i madh i fushatës

Durres Lajm - 12.11.2016

Presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump ka bërë një kthesë të papritur teksa ka hequr dorë nga një prej premtimeve më të mëdha gjatë fushatës së tij. Ai tha se do ta zhbënte reformën në shëndetësi të ...

Donald Trump më në fund u flet shqiptaro-amerikanëve! (VIDEO)

Tetova Sot - 12.11.2016

Si asnjëherë më parë në historinë e re të marrëdhënieve mes shqiptarëve dhe politikanëve amerikanë, shqiptarët- qoftë ata në SHBA ashtu edhe këta në Ballkan, nuk e kanë huqur më shumë “lidhjen” me ...

Trump nuk dëshiron të fluturojë me “Air force One”, por Shërbimi Sekret e ndalon. Njihuni me superavionin e presidentit ...

Alb Portali - 12.11.2016

Donald Trump duhet që ti thotë lamtumirë avionit të tij privat, për të paktën 4 vitet e ardhshme. Presidenti i ri i SHBA-së, kishte premtuar se do të zëvendësonte avionin presidencial, Air Force One ...

Donald Trump: Nuk do ta marr pagën e presidentit (Video)

Java News - 12.11.2016

Amerika e ka zgjedhur presidentin e saj të ri. Donald Trump, biznesmeni i njohur botëror në krye të shtetit ka thënë se nuk do të pranojë pagën e presidentit, pasi siç ka thënë ai, nuk çon kjo peshë ...

FOTOT/ Si do jetë Shtëpia e Bardhë, gjatë presidencës Trump

Gazeta Tema - 12.11.2016

Donald Trump u zgjodh presidenti i 45-të i shtetit më të fuqishëm në botë. Ai do të marrë detyrën në janarin e vitit të ardhshëm. Por kjo nuk do të thotë që rrjeti të mos tallet me të, të paktën deri ...

Trump nuk e do rrogën e Presidentit

Alb Portali - 12.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk do ta pranojë pagën e presidentit të SHBA-së. Menjëherë pas kësaj, u tha se Trump nuk e pranon pagën pasi ka të ardhura të mira, ...

(VIDEO) ​“Dritë o Donald Trump, yll i Amerikës”. Mokra i thur këngë

Java News - 12.11.2016

Një këngë në shqip për Donald Trump, presidentin e ri amerikan. Nuk është Linda Morina, është Ramadan Kllogjri që është gëzuar kaq shumë sa i ka kushtuar një këngë republikanit të sapozgjedhur ...

Përplasja e parë SHBA-BE, Juncker: Trump duhet të mësojë se çfarë është Evropa

Respublica - 12.11.2016

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker deklaroi një ditë më parë se Donald Trump duhet "të mësojë se çfarë është Evropa dhe si funksionon" duke shtuar se "ne do të humbasim dy vjet ...

VIDEO/ Trump: Nuk e dua rrogën e presidentit

Gazeta Tema - 12.11.2016

Donald Trump nuk e do rrogën e presidentit, të paktën kështu ka deklaruar në një miting të një viti më parë. Teksa ishte duke folur para turmës në shtatorin e 2015, Trump tha se nuk do të marrë asnjë ...

Fitorja e Trump, revanshi i njeriut të zakonshëm!

Gazeta Tema - 12.11.2016

Nga Carlo Lottieri, Il Giornale Nga shumë këndvështrime, demokracia moderne ka zhvilluar një marrëdhënie të veçantë me SHBA-të, ku më shumë se kudo mbizotëron ideja se në qendër të skenës duhet të ...

Trump ndryshon kurs: Reforma në Shëndetësi mund të mbijetojë

Java News - 12.11.2016

Në intervistën e parë si Kreu i Shtepisë së Bardhë, Donald Trump edhe një herë ritheksoi mesazhin e tij se vendi duhet bashkuar. Por ai ndryshon diskursin politik, duke theksuar se prioritetet e tij ...

Kjo është arsyeja pse njerëzit po vendosin paramane në rroba, pas fitores së Trump (FOTO)

Durres Lajm - 12.11.2016

Pas fitores së Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA dhe protestave kundër tij, paramanet janë kthyer sërish në një simbol solidariteti për viktimat e abuzimit racist, fetar apo homofobik.

Trump nuk prek “Obamacare”- a po ndryshon ai?

Tetova Sot - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

FOTOT/ Skuadra presidenciale! Trump vendos fëmijët dhe dhendrin në “skuadrën e tranzicionit”

Gazeta Tema - 12.11.2016

Donald Trump nuk humbet kohë dhe ka nisur që sot krijimin e “skuadrës së tranzicionit”. Në krye të tij ai ka vendosur zëvendëspresidentin e ardhshëm Mike Pence.

(Foto) Emily Ratajkowski poston foto provokuese kundër zgjedhjes së Trump

Java News - 12.11.2016

Modelja londineze Emily Ratajkowski si shumë yje të Hollywood që u zhgënjyen nga fitorja e Trump ka postuar një fotografi provokuese në Instagram. Ajo ka postuar një foto nga trupi i saj dhe ka u ka ...

FOTOT/ Nuk ndalen protestat: Amerika në “këmbë” kundër Trump

Gazeta Tema - 12.11.2016

Nuk ndalen protestat anti-Trump në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mijëra njerëz janë duke protestuar në qytete të ndryshme me parrullën “Nuk është presidenti im”.

TRANZICIONI PRESIDENCIAL/ Trump vendos fëmijët dhe dhëndrrin në “skuadrën e transferimit”

Java News - 12.11.2016

Donald Trump nuk humbet kohë dhe ka nisur që sot krijimin e “skuadrës së tranzicionit”. Në krye të tij ai ka vendosur zëvendëspresidentin e ardhshëm Mike Pence.

Trump ndryshon mendje, nuk prek “Obamacare”

Alb Portali - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Shesheli mobilizon serbët pro Trump-it (Foto)

Tetova Sot - 12.11.2016

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel, nuk mundi të fshehë gëzimin e tij ndaj fitores së Donald Trump-it në zgjedhjet amerikane. “I kam ndjekur numërimet e votave gjithë natën dhe jam i ...

Trump jep direktivat për ndryshim kursi: Të heqim qafe Shtetin Islamik dhe jo të luftojmë me Rusinë

Respublica - 12.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump është shprehur në një intervistë e për gazetën “The Wall Street Journal” se Shtetet e Bashkuara do të futen në luftë me Rusinë, nëse nëse do sulmojnë ...

Edhe modelja amerikane proteston për fitoren e Trump-it

Tetova Sot - 12.11.2016

Emily Ratajkowski bën pjesë tek të famshmet që nuk pajtohen me zgjedhjet e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë. Modelja nuk ka dalë në rrugë të protestojë kundër zgjedhjes së tij, por ka ...

Rrini të qetë! “Zbutet” Kremlini: Fitorja e Trump shpëtoi botën nga Lufta e III-të

Tetova Sot - 12.11.2016

Më në fund, Kremlini jep një lajm të mirë… paqe dhe stabilitet për planetin Tokë. Fitorja e Donald Trump, si udhëheqësi i ri i Shtëpisë së Bardhë mund të ketë parandaluar Luftën e Tretë Botërore.

Trump ndryshon mendje për shëndetësinë

Vision Plus - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump rishikon qëndrimin e tij per nje nga premtimet kryesore te bera gjate fushatës, ate per reformën e paraardhësit te tij Obama ne shëndetësi.

Shesheli mobilizon serbët pro Trump-it (Foto)

Alb Portali - 12.11.2016

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel, nuk mundi të fshehë gëzimin e tij ndaj fitores së Donald Trump-it në zgjedhjet amerikane. “I kam ndjekur numërimet e votave gjithë natën dhe jam i ...

A do të jetë sekretari i ri i Shtetit mik i shqiptarëve, apo “armiku” i pavarësisë së Kosovës?

Gazeta Tema - 12.11.2016

Nga Ruben Avxhiu Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 janar.

Stephen Hawking tregon të vërtetën për Donald Trumpin

Java News - 12.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të SHBA-ve. Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ...

Eduard Snowden: mos keni frikë nga Trump!

Java News - 12.11.2016

Ish-këshilltari i Agjencisë Kombëtare amerikane të Sigurimit NSA, Edward Snowden i bëri thirrje popujve për ”të punuar së bashku” për t’u mbrojtur nga monitorimet abuzive të kryesuara nga qeveritë ...

Donald Trump shpreh zyrtarisht dëshirën për t’i telefonuar Vladimir Putin

Tetova Sot - 12.11.2016

Gjatë një interviste të publikuar sot në të përditshmen “Wall Street Journal”, Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir ...

Berisha bëhet qesharak: Rama në Nju Jork për të protestuar kundër Trump!

Gazeta Tema - 12.11.2016

Prej disa ditësh në Shqipëri të gjithë analistët e PD dhe mediat pranë tyre diskutojnë vetëm një gjë: deklaratën e Ramës kundër Trump, disa muaj më parë.

George Soros pas protestave në SHBA? Nëse po, kjo shpjegon alarmin e dishepujve në Tiranë

Respublica - 12.11.2016

Amerika votoi. Ajo votoi qartë dhe pa asnjë ekuivok: Donald Trump është presidenti. Ai është në krye të shtetit me votë demokratike dhe të lirë. Asnjë nuk e ka vënë në dyshim procesin e votës.

FOTOT/ Brenda Zyrës Ovale të Donald Trump

Gazeta Tema - 12.11.2016

Rrjeti nuk pushon së krijuar fotomontazhe rreth Donald Trump. Pasi “ridekoruan” Shtëpinë e Bardhë me ar dhe e kthyen në stilin Trump, të njëjtën gjë kanë bërë edhe me Zyrën Ovale, ku qendron ...

Berisha komplet qesharak: Rama në Nju Jork për të protestuar kundër Trump!

Java News - 12.11.2016

Prej disa ditësh në Shqipëri të gjithë analistët e PD dhe mediat pranë tyre diskutojnë vetëm një gjë: deklaratën e Ramës kundër Trump, disa muaj më parë.

A po paguhen protestat anti-Trump? Njoftimi që ngjall shumë dyshime

Gazeta Tema - 12.11.2016

Protestat anti-Trump kanë pushtuar gjithë Amerikën. Seattle, Nju jork, Uashington, Portland etj, janë disa prej qyteteve ku po kryhen protesta. Por ka zëra që këto protesta janë të paguara.

Emily Ratajkowski poston foto provokuese kundër zgjedhjes së Trump (Foto)

Alb Portali - 12.11.2016

Modelja londineze Emily Ratajkowski si shumë yje të Hollywood që u zhgënjyen nga fitorja e Trump ka postuar një fotografi provokuese në Instagram. Ajo ka postuar një foto nga trupi i saj dhe ka u ka ...

“Edi Rama, në protestat kundër presidentit Trump në New York”

Tetova Sot - 12.11.2016

A ka qenë kyeministri Edi Rama pjesë e protestave që u zhvilluan në New York kundër presidentit të sapozgjedhur të Amerikës, Donald Trump? Ish-kryeministi Berisha teksa i referohet postimit të ...

Donald Trump shet “Shtëpinë e Bardhë”

Tetova Sot - 12.11.2016

Shtëpia që dikur i përkiste gjyshit të Donald Trump në një fshat të Gjermanisë, ka dalë në shitje. Por pronarët aktualë nuk po kërkojnë para për shkak të famës së presidentit të zgjedhur të Amerikës.

Khatami: Trump të kërkoj falje që iranianët i ka quajtur “terroristë”

Tetova Sot - 12.11.2016

Ajatollahu iranan, Ahmad Khatami, i ka tërhequr vërejtjen presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos luajë me Iranin dhe se Trump duhet të kërkoj falje para popullit të Iranit, pasi ...

VIDEO/ Protestat anti-Trump, një person qëllohet nga ‘mbështetësit e republikanit’

Gazeta Tema - 12.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump si president i SHBA, është shoqëruar nga protesta të vazhdueshme. Në disa shtete, grumbullimet e protestuesve kanë qenë paqësore, por në Portland ka patur edhe përplasje me ...

Trump ka marrë letër të “shkëlqyeshme” nga Putini, do ta telefonojë

Java News - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka shprehur dëshirën për bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një të ardhme të afërt, ka thënë Trump gjatë një interviste të ...

Donald Trump heq dorë nga paga e presidentit

Ilirida - 12.11.2016

Në shtator të 2015, në New Hampshire ai tha: “Gjëja e parë që do tu them është se nëse zgjidhem President, nuk do të pranojë pagën, në rregull?. Në pyetje-përgjigjet online në Twitter dikush e pyeti ...

T-Bird me “përkëdheli”. Avioni super luksoz i Donald Trump

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Në udhëtimin e tij nga Nju Jorku drejt Ëashingtonit për të diskutuar tranzicionin e pushtetit me presidentin në largim Obama, manjati Trump përdori avionin ë tij superluksoz të quajtur me përkëdheli ...

Video/ Ironia e mediave në “luftën” Trump-Rama

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Një video animacion e realizuar nga emisioni ‘Stop’, tregon Donald Trump në vesrionin 300 spartanët që lufton kryeministrin shqiptar Edi Rama. ...

Pas fitores së Donald Trump e gjithë bota po kërkonte në google, por çfarë?

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Lajmi i papritur se Donald Trump ka fituar zgjedhjet presidenciale në SHBA ka bërë të gjithë botën të bëjë një pyetje; Si? Të gjithë kanë drejtuar pyetje në Google : “Si fitoi Donald Trump?”, “Si ...

Stephen Hawking: Trump, një demagog I rrezikshëm

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit, është shprehur I habtiur sesi arriti Trump të bëhej kaq popullor dhe të zgjidhej si president i SHBA-ve.

Befason Trump; Ndryshon qëndrim për ligjet e Obamës. “Më pëlqejnë shumë”

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Donal Trump ka habitur me qëndrimin e tij të mbajtur ndaj ligjit për shëndetësinë të njohur si “Obamacare”,i cila gjatë fushatës elektorale ishte kundra, por tashmë duket se ka ndërruar mendje.

660 persona tentuan vetëvrasjen pas fitores e Trump

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump si President i SHBA është përjetuar si dramë për një pjesë të votuesve amerikanë. CNN raporton se më 9 nëntor, momentin kur po shpallej fituesi i zgjedhjeve, Qendra e ...

Donald Trump heq dorë nga paga e presidentit

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur republikan Donald Trump thotë se nuk do ta pranojë rrogën e presidentit. Pyetja vjen pas shqetësimeve se çfarë do të ndodhë me të ardhurat e tij në prag të kalimit në Shtëpinë e ...

Diplomati amerikan që kundërshtonte pavarësinë e Kosovës zgjidhet Sekretar Shteti nga Trump?

Java News - 12.11.2016

Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 janar.

A mori pjesë Rama në protestat anti-Trump ne New York?!

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Në një postim në Facebook ish Kryeministri Sali Berisha ka kapur një video dhe disa foto nga profili i Blerta Kambos, fotografes së Kryeministri Rama, të cilat tregojnë protestën që po ndodh në ...

Fjalimi i Trump për Kosovën 17-vjet më parë

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Rreth 17 vite më parë, presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka deklaruar se ishte kundër Kosovës. I pyetur nga Larry King në vitin 99, ai kërkon të ndërhyhet me trupa ...

Jean Claude Juncker: Donald Trump, injorant ndaj BE-së dhe i rrezikshëm për marrëdhëniet mes dy vendeve

Gazeta Tema - 12.11.2016

Fitorja e Donald Trump rrezikon të vështirësojë marrëdhëniet me Bashkimit Europian dhe SHBA-ve, tha Jean Claude Juncker gjatë një takimi me studentët në Luksemburg.

Emily Ratajkowski poston foto provokuese kundër zgjedhjes së Trump (FOTO)

Tetova Sot - 12.11.2016

Modelja londineze Emily Ratajkowski si shumë yje të Hollywood që u zhgënjyen nga fitorja e Trump ka postuar një fotografi provokuese në Instagram. Ajo ka postuar një foto nga trupi i saj dhe ka u ka ...

Protesta kundër vullnetit të votës së lirë në SHBA

Respublica - 12.11.2016

Protesta kundër zgjedhjes së Donald Trump president ka hyrë në ditën e tretë. Foto 1 nga 1 ...

Ja nga çfarë do të heqë dorë Donald Trump gjatë mandatit presidencial

Durres Lajm - 12.11.2016

Presidenti i zgjedhur republikan Donald Trump thotë se nuk do ta pranojë rrogën e presidentit. Pyetja vjen pas shqetësimeve se çfarë do të ndodhë me të ardhurat e tij në prag të kalimit në Shtëpinë e ...

Rrëfimi i miliarderit shqiptar: Përse refuzova takimin me Donald Trump

Durres Lajm - 12.11.2016

Një nga njerëzit që ka treguar publikisht mbështetjen për Presidentin e ri të SHBA-ve, është dhe biznesmeni nga Kosova, Behgjet Pacolli. Gjatë një interviste për RTV Dukagjini, ai shprehu se e njihte ...

Dy kandidatët e Trump për Sekretar Shteti, ‘rreziku’ për Shqipërinë e Kosovën

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij në 20 janar.

Flet viktima e ngacmimit seksual: Trump nuk do të më bëjë të resht së thëni të vërtetën

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Summer Zervos, ish konkurentja e një TV show, që e kishte akuzuar më parë presidentin e sapozgjedhur, Donald Trump, për ngacmim seksual ka nxjerrë një tjetër deklaratë.

Letra e Donald Trump: Kam dëgjuar shumë gjëra të mira për Shqipërinë

Gazeta Tema - 12.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Pacolli tregon të përbashkëtat me Donald Trump (VIDEO)

Tetova Sot - 12.11.2016

Behgjet Pacolli dhe Donald Trump shpesh është thënë se kanë shumë të përbashkëta Sa janë të ngjashëm me Donald J. Trump dhe a kanë të përbashkëta flet #meShukin Behgjet Pacolli (kryetar i Kosovës për ...

A do të tërhiqet SHBA nga Ballkani?

Respublica - 12.11.2016

Daniel Serwer dhe Siniša Vuković, profesorë të menaxhimit të konfliketeve në Shkollën e Studimeve të Avancuara “Johns Hopkins” i kushtojnë një analizë të shkurtër situatës në Ballkan dhe perspektivës ...

Presidenti Donald Trump: Kam dëgjuar shumë gjëra të mira për Shqipërinë (Foto)

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump do të merrte pjesë në festën e 20-vjetorit të themelimit të gazetës “Illyria”, në New York. Mirëpo, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të ...

Tramp tani dëshiron që të ndryshojë reformën shëndetësore të Obamës, e jo ta pezullojë atë

Republika - 12.11.2016

Ndonëse ishte shprehur për të kundërtën, Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Tramp, tani thotë se është i hapur që të lerë të paprekura disa pjesë të ligjit të shëndetësisë, të njohur si ...

Protesta nudo anti-Trump e Emily Ratajkowski (Foto)

Republika - 12.11.2016

Ajo njihet gjerësisht si një ndër modelet më të suksesshme të ditëve tona dhe pak njohin anën tjetër të saj; angazhimin në politikë. Emily Ratajkowski bën pjesë tek të famshmet që nuk pajtohen me ...

Stephen Hawking tregon të vërtetën për Donald Trumpin

Bota.al - 12.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të SHBA-ve. Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ...

Protesta në natën e dytë, Trump thotë se “mediat po i nxisin"

Evropaelire - 11.11.2016

Protesuesit marshuan sërish kundër Presidentit të zgjedhur Donald Trump gjithandej SHBA-ve më 10 nëntor, duke nxitur reagimin e tij me cilësimet se janë “profesionistë” dhe “të nxitur nga media”.

Rrezik për marrëdhëniet shqiptaro – amerikane ?

Ina - 11.11.2016

Frank Shkreli/ Ishte kjo një deklaratë sa bombastike aq edhe e papërgjegjëshme nga Kryeministri shqiptar Edi Rama, nga udhëheqsi i një vendi siç është Shqipëria e cila historikisht, por sidomos në ...

Protesta në natën e dytë, Trump thotë se “mediat po i nxisin”

Lajmi.net - 11.11.2016

Protesuesit marshuan sërish kundër Presidentit të zgjedhur Donald Trump gjithandej SHBA-ve më 10 nëntor, duke nxitur reagimin e tij me cilësimet se janë “profesionistë” dhe “të nxitur nga media”.

Vazhdojnë protestat anti-Trump, Presidenti i zgjedhur akuzon mediat

Top Channel - 11.11.2016

Protestat kundër presidencës së Donald Trump kanë vazhduar për një natë të dytë në Amerikë, ndonëse në përmasa më të vogla. Shumica e tubuesve ishin të rinj që mendojnë se lidershipi i manjatit do të ...

Zyrtarët amerikanë druajnë se Trump mund ta prish marrëveshjen me Iranin

Evropaelire - 11.11.2016

Zyrtarët amerikanë thanë se Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, mund të prish marrëveshjen bërthamore të Iranit me fuqitë botërore duke u tërhequr nga ajo siç është zotuar të bëjë.

“Kjo do të jetë presidentja e parë femër në SHBA” (Foto)

Zhurnal - 11.11.2016

​Ish-portieri i Manchester United, Anders Lindergard, ka dalë kundër presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump. Para dy jave i dhanë fund martesës Anders Lindegaard dhe Mise Beqiri ...

Zyrtarët amerikanë druajnë se Trump mund ta prish marrëveshjen me Iranin

Lajmi.net - 11.11.2016

Zyrtarët amerikanë thanë se Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, mund të prish marrëveshjen bërthamore të Iranit me fuqitë botërore duke u tërhequr nga ajo siç është zotuar të bëjë.

Fitorja e Trump dobëson pozitat e Bashës, lidhjet me Soros rrezikojnë postin e kreut të PD, vihen në lëvizje Nishani ...

SOT - 11.11.2016

Fitorja e republikanit Donald Trump në garën për Shtëpinë e Bardhë, duket se do të sjellë ndikim dhe në politikën shqiptare. Trump dhe republikanët në përgjithësi njihen si armiq të George Soros dhe ...

Kanye West të kandidojë për President të SHBA-së (Foto)

Lajmi.net - 11.11.2016

Vetëm disa orë pasi Donald Trump u zgjodh si presidenti i ri i Amerikës, fansat i kanë bërë thirrje Kanye West që të zërë vendin e tij. Thuajse 1 vit më parë, reperi i famshëm ka shprehur dëshirën se ...

A do i pranojë Trump shqiptarët që fitojnë Lotarinë Amerikane? Përgjigjet Ambasada

LajmiFundit - 11.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump si president i SHBA-së ka shtuar dyshimet për pranimin e emigrantëve bazuar në deklaratat e bëra më parë prej tij. Një pjesë e mirë e shqiptarëve janë të shqetësuar se Trump ...

Melanie gëzon luksin, por ja sesi jeton ish-gruaja e Donald Trumpit (Foto)

Zhurnal - 11.11.2016

Donald Trump e Marla Maples janë divorcuar në vitin 1999, por pavarësisht nga një e kaluar e trazuar ata ende i lidh bija e përbashkët Tiffany Trump. Marla edhe pse qëndroi e martuar më Trumpin për ...

Koço Kokëdhima: Bushati t’i kërkojë llogari ambasadorit Lu për akuzat që bën në publik, Trump të na çlirojë nga kjo ...

SOT - 11.11.2016

Ish-deputeti Koço Kokëdhima ka reaguar sërish për akuzat e pak ditëve më parë të ambasadorit amerikan Donald Lu, i cili e futi në listën e njerëzve të korruptuar dhe të inkriminuar.

Modelja shqiptare punon për Donald Trumpin, por befason me reagimin pas fitores për president! (Foto)

Lajmi.net - 11.11.2016

Punon për të, por nuk i pëlqen ideja e të zgjedhurit presidenti i SHBA-së. Modelja shqiptare, e cila punon për agjencinë e modës ‘Trump Models’, ka befasuar ndjekësit në llogarinë personale në ...

Artan Fuga: Pse fitoi Trump dhe gafa e madhe e Edi Ramës

LajmiFundit - 11.11.2016

Akademiku Artan Fuga jep tre arsye përse Donald Trump u zgjodh president i SHBA-së. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, ai tha se arsyeja e parë është se si ...

Vazhdojnë protestat anti-Trump, Presidenti i zgjedhur akuzon mediat

Portalb - 11.11.2016

Protestat kundër presidencës së Donald Trump kanë vazhduar për një natë të dytë në Amerikë, ndonëse në përmasa më të vogla. Shumica e tubuesve ishin të rinj që mendojnë se lidershipi i manjatit do të ...

Tregtia e lirë me SHBA; Meksika: Bisedime, jo rinegociata

Top Channel - 11.11.2016

Meksika është e gatshme të diskutojë me SHBA marrëveshjen e Amerikës Veriore për tregtinë e lirë me Presidentin e zgjedhur Donald Trump. Qeveria meksikane tha se do të përpiqet t’i shpjegojë Trumpit ...

Vazhdojnë protestat anti-Trump, Presidenti i zgjedhur akuzon mediat

Zhurnal - 11.11.2016

Washington, 11 nëntor - Protestat kundër presidencës së Donald Trump kanë vazhduar për një natë të dytë në Amerikë, ndonëse në përmasa më të vogla. Shumica e tubuesve ishin të rinj që mendojnë se ...

Protesta në natën e dytë, Trump thotë se “mediat po i nxisin”

Lajm - 11.11.2016

Protestuesit marshuan sërish kundër presidentit të zgjedhur, Donald Trump gjithandej SHBA-ve më 10 nëntor, duke nxitur reagimin e tij me cilësimet se janë “profesionistë” dhe “të nxitur nga media”.

Henri Çili ‘kacafytet’ me Blushin në mbrojtje të Edi Ramës

Ina - 11.11.2016

Ashtu siç ka bërë në çdo studio televizive dhe në gazetën e tij kohët e fundit, edhe mbrëmë në emisionin e Ylli Rakipit “Të Pa Ekspozuarit”, Henri Çili mori pozicionin e mbrojtësit të flaktë të ...

Protesta në natën e dytë, Trump thotë se “mediat po i nxisin”

Shqipmedia - 11.11.2016

Protesuesit marshuan sërish kundër Presidentit të zgjedhur Donald Trump gjithandej SHBA-ve më 10 nëntor, duke nxitur reagimin e tij me cilësimet se janë “profesionistë” dhe “të nxitur nga media”.

Vazhdojnë protestat anti-Trump, Presidenti i zgjedhur akuzon mediat

Almakos - 11.11.2016

Protestat kundër presidencës së Donald Trump kanë vazhduar për një natë të dytë në Amerikë, ndonëse në përmasa më të vogla. Shumica e tubuesve ishin të rinj që mendojnë se lidershipi i manjatit do të ...

A do të ndalohet Lotaria Amerikane pas zgjedhjes së Donald Trump-it?

Zhurnal - 11.11.2016

Tirane, 11 nento r - humë shqiptarë janë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump-it President i SHBA-ve Kjo për shkak të retorikave të tij kundër emigracionit.

Artan Fuga: Përse fitoi Trump dhe gafa e madhe e Ramës

Albeu.com - 11.11.2016

Akademiku Artan Fuga jep tre arsye përse Donald Trump u zgjodh president i SHBA-së. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, ai tha se arsyeja e parë është se si ...

Modelja shqiptare punon për Donald Trumpin (Foto)

Ina - 11.11.2016

Punon për të, por nuk i pëlqen ideja e të zgjedhurit presidenti i SHBA-së. Modelja shqiptare, Mirjeta Shala e cila punon për agjencinë e modës ‘Trump Models’, ka befasuar ndjekësit në llogarinë ...

"Lamtumirë Putin", në Mitrovicë vjen Trump

Albeu.com - 11.11.2016

Mitrovica e veriut i ka dhënë lamtumirën presidentit rus Vladimir Putin, duke e zëvendësuar atë me Donald Trumpin. Qytetarët kanë vendosur postera me mbishkrime "Serbët të kanë mbështetur!", të ...

Donald Trump i kërkon Kryeministres britanike ta vizitojë sa më shpjet

Lajm - 11.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ftoi kryeministren britanike, Theresa May, që ta vizitojë sa më shpejtë të jetë e mundur, gjatë bisedës së tyre të parë telefonike pas zgjedhjeve të ...

A ka qënë Donald Trump në “I vetëm në shtëpi”?

Top Channel - 11.11.2016

Teksa botës i duhet të pranojë lajmin se Donald Trump është Presidenti i ardhshëm i SHBA, duhet të shohim disa nga daljet e tij përpara kamerës. Dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë fjalim fushate, por për ...

Artan Fuga: Rama bëri një gafë të rëndë! Ja pse fitoi Trump dhe si do sillet me kryeministrin shqiptar

SOT - 11.11.2016

Akademiku Artan Fuga jep tre arsye përse Donald Trump u zgjodh president i SHBA-së. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, ai tha se arsyeja e parë është se si ...

“Paralajmërimi” i Angela Merkel për Donald Trump

Top Channel - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërore po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojmë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

Fotografi të Donald Trump në Mitrovicën veriore

Evropaelire - 11.11.2016

Në veri të Mitrovicës, në njërën nga rrugët me të frekuentuara, janë vendosur tri pano (stendë afishimi) me foton e presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Trump i “dashuruar” në sportisten serbe (FOTO)

Lajmi.net - 11.11.2016

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka një simpati të madhe për tenisten serbe Ana Ivanovic. Ana Ivanovic është femra më e bukur që ka parë ndonjëherë presidenti i ri i ...

Fotografi të Donald Trump në Mitrovicën veriore

Lajm - 11.11.2016

Në veri të Mitrovicës, në njërën nga rrugët me të frekuentuara, janë vendosur tri pano (stendë afishimi) me foton e presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

“Paralajmërimi” i Angela Merkel për Donald Trump

Lajmi.net - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërore po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojmë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

Nikoliç gëzohet fort për Trumpin, e fton atë mysafir në Serbi

Lajm - 11.11.2016

Fitorja e zgjedhjeve presidenciale të kandidatit republikan, Donald Trump ka gëzuar jashtë mase liderët serbë, por edhe qytetarët ...

12 gjërat që ndodhën në SHBA pak orë pas zgjedhjes së Trump

Albeu.com - 11.11.2016

Shumë gjëra kanë ndodhur në SHBA vetëm pak orë pasi Donald Trump u zgjodh president i vendit, edhe pse do të bëhet zyrtarisht president në 27 janar të vitit të ardhshëm. 1.

Donald Trump ka një koleksion të super veturave (FOTO)

Portalb - 11.11.2016

Donald Trump, presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, ka një koleksion mbresëlënës të makinave të shtrenjta. Siç e dimë të gjithë Trump është parë më shumë duke fluturuar me avionët e tij privat sesa duke ...

‘Paralajmërimi’ i Angela Merkel për Donald Trump

Lajm - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërore po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojmë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

Letra e çuditshme e pronarit për punonjësit: Nëse keni votuar Trump, largohuni!

SOT - 11.11.2016

Nëse ke votuar për Donald Trump, nuk je i mirëpritur në Grubhub. Ky është email-it që drejtori ekzekutiv i Gruhbug, restorant online për ushqim, i cili u kërkon punonjësve të tij që të largohen nëse ...

Lulzim Basha letër Presidentit Donald Trump: Miqësia shqiptaro-amerikane, historike dhe e pathyeshme!

SOT - 11.11.2016

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ka dërguar një letër urimi presidentit të ri të SHBAve, Donald Trump. Në letër, Basha e uron atë për zgjedhjen në krye të SHBA-ve, duke theksuar se zgjedhja dhe ...

Aeroplani i Donald Trump vs Air Force One. Cili është më i mirë? (VIDEO)

Albeu.com - 11.11.2016

Shumë përfaqësues shtetëror do të ishin të kënaqur dhe do të pranonin me kënaqësi të udhëtonin me aeroplanin tanimë të njohur të Shtëpisë së Bardhë, Air Force One.

Lulzim Basha letër Donald Trump-it (Foto)

Lajm - 11.11.2016

Pas zgjedhjes së Donald Trump-it në krye të SHBA-së, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka nisur një letër atij, duke e uruar për detyrën e re, si dhe duke shprehur mbështetjen e tij për të vazhduar edhe më ...

Shesheli lëshon këngë çetnike për Donald Trumpin në Kuvendin e Serbisë (Video)

Lajm - 11.11.2016

Lideri i Partisë Radikale Serbe dhe i akuzuari për krime lufte nga Tribunali i Hagës, Vojisllav Sheshel luajti një version të regjistruar së fundmi të një kënge nacionaliste në parlament, me tekst që ...

Ish-shefi i NATO-s porosi për Trumpin: Putini respekton vetëm një dorë të fortë

Lajm - 11.11.2016

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump të ...

A ka qenë Donald Trump në “I vetëm në shtëpi”?

Lajm - 11.11.2016

Teksa botës i duhet të pranojë lajmin se Donald Trump është Presidenti i ardhshëm i SHBA, duhet të shohim disa nga daljet e tij përpara kamerës. Dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë fjalim fushate, por për ...

Ish-shefi i NATO-s këshillon Trump-in: Putin e respekton vetëm forcën

Lajm - 11.11.2016

Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të ri të SHBA-ve Donald Trump të ...

A do ta “braktisë” Trump avionin personal me tualete ari?

LajmiFundit - 11.11.2016

Një nga gjerat që duhet të heq dorë Donald Trump, pas zgjedhjes si president i SHBA është dhe avioni i tij. A do preferoj Trump të udhëtojë me “Air Force One”? A do ta braktise ‘T-Bird’”? Avioni i ...

Trump nxit “Calexit”, fushatën për shkëputje nga SHBA

Top Channel - 11.11.2016

Interesi që Kalifornia të shkëputet nga Shtetet e Bashkura pas fitores së Donald Trump është rritur. Ata e quajnë thjesht “#Calexit”. Të frymëzuar nga suksesi i “Brexit”, që nxori Britaninë e Madhe ...

Merkel bisedë telefonike me Trump: Gjermania e vendosur të ruajë marrëdhëniet me SHBA-të

Albeu.com - 11.11.2016

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka zhvilluar një bisedë telefonike më Presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump , të cilin e ka uruar për fitoren.

Fotografi të Donald Trump në Mitrovicën veriore

Portalb - 11.11.2016

Në veri të Mitrovicës, në njërën nga rrugët me të frekuentuara, janë vendosur tri pano (stendë afishimi) me foton e presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Trump bën fajtore mediat për protestat kundër tij

Albeu.com - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , ka akuzuar mediat se po ndikojnë në protestat kundër fitores së tij. Demonstratat kundër Trump kanë nisur pas rezultateve jo ...

Vendosen foto të Donald Trump në veri të Mitrovicës

LajmiFundit - 11.11.2016

Në veri të Mitrovicës, në njërën nga rrugët me të frekuentuara, janë vendosur tri pano (stendë afishimi) me foton e presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Hollande bëri “bisedë të përzemërt” me Trumpin

Evropaelire - 11.11.2016

Presidenti i Francës, Francois Hollande, bisedoi në telefon për herë të parë me presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Se kush e ka iniciuar bisedën 7-8 minutëshe nuk është ...

Meksika e gatshme për marrëveshje me Trump për NAFTA

Albeu.com - 11.11.2016

Meksika është e gatshme të diskutojë Marrëveshjen për Tregtinë e Lirë Amerikano-Veriore të njohur si NAFTA, me presidentin e zgjedhur, Donald Trump . Ministri i Ekonomisë, Ildefonso Guajardo tha se ...

Hollande bëri “bisedë të përzemërt” me Trumpin

Portalb - 11.11.2016

Presidenti i Francës, Francois Hollande, bisedoi në telefon për herë të parë me presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Se kush e ka iniciuar bisedën 7-8 minutëshe nuk është ...

Rasmussen porosit Trumpin: Putin e respekton vetëm forcën

Ina - 11.11.2016

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, mendon presidenti rus Vladimir Putin e respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka bërë thirrje Presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump, që ...

Trump paralajmëron: Së shpejti vendime shumë të rëndësishme

Lajmi.net - 11.11.2016

Presidenti i ri amerikan, Donald Trump, thotë se do ta shfrytëzojë Ditën e Veteranëve që sot shënohet si detyrim për formimin e administratës së re. “Ditë e zënë në Nju Jork.

Fansat i kërkojnë Kanye West të bëhet President dhe të zërë vendin e Trump

Albeu.com - 11.11.2016

Nuk janë të pakët ata që kanë mbetur të pakënaqur nga zgjedhja e Donald Trump si presidenti i ri i Amerikës. Kështu fansat e Kanye West i kanë bërë thirrje atij që të zërë vendin e Trump .

Stafi i Presidentit Trump i kthen përgjigje Bleonës

Lajmi.net - 11.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, ajo që pasoi nga këngëtarja e hitit ‘Take You Over’, Bleona ishte një urim i përzemërt për mikun e saj.

A do të heqë dorë Trump nga luksi i tepërt për “Air Force One”?

Top Channel - 11.11.2016

Në momentin kur Donald Trump udhëtoi nga Nju Jorku drejt Uashingtonit këtë javë, për të diskutuar tranzicionin e pushtet me presidentin në largim Barack Obama, ai përdori avionin e tij privat dhe ...

Stafi i Presidentit Trump i kthen përgjigje Bleonës, ja letra publike

SOT - 11.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, ajo që pasoi nga këngëtarja e hitit ‘Take You Over’, Bleona ishte një urim i përzemërt për mikun e saj.

Grupimit racist ?Ku Klux Klan? vazhdon të mbështesë Donald Trump

Albeu.com - 11.11.2016

Organizata raciste, “Ku Klus Klan ” vazhdon mbështetjen për presidentin e sapozgjedhur në SHBA, Donald Trump . Këta të fundit do të organizojnë një manifestim për fitoren e kandidatit republikan.

Flet njeriu më inteligjent i planetit: Ja e vërteta e Donald Trumpit

Albeu.com - 11.11.2016

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të SHBA-ve. Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ...

Snowden porosit botën: Nuk duhet të frikësoheni nga Donald Trump (VIDEO)

Albeu.com - 11.11.2016

Amerikani Edward Snowden, i është drejtuar qytetarëve pas zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara , përmes një transmetimi live (livestream) nga Moska, ku tha se njerëzit nuk duhet t’i ...

Trump bisedë telefonike me kryeministren britanike, e fton për vizitë

BalkanWeb - 11.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ftoi sot kryeministren britanike, Theresa May, që ta vizitojë sa më shpejtë të jetë e mundur, gjatë bisedës së tyre të parë telefonike pas ...

Ja kush janë 10 premtimet e çuditshme të Donald Trump

BalkanWeb - 11.11.2016

Njihet për karakterin e tij kontravers dhe deklaratat e drejtpërdrejta të cilat marrin vëmendje dhe shkaktojnë debat. Shumë pak besonin në fitoren e Donald Trump pikërisht për shkak të deklaratave të ...

Rusia e pranon: Kemi pasur kontakte me punonjës të fushatës Trump

BalkanWeb - 11.11.2016

Zyrtarë të qeverisë ruse kanë qenë në kontakt me punonjës të fushatës së Donald Trumpit, para zgjedhjeve të së martës tha Zv/Ministri i Jashtëm rus Sergei Riabkov të enjten.

Ja si jeton ish-gruaja e Donald Trump-it (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

​Donald Trump e Marla Maples janë divorcuar në vitin 1999, por pavarësisht nga një e kaluar e trazuar ata ende i lidh bija e përbashkët Tiffany ...

Ish-presidenti Carter: Trump ka nevojë për lutjet e amerikanëve

Ora news - 11.11.2016

Ish-Presidenti amerikan Jimmy Carter ka deklaruar se Presidenti i sapozgjedhur, Donald Trumb ka nevojë për mbështetjet dhe lutjet tona, ndërkohë që ai përgatitet të marrë detyrën.

A do të ndalohet Lotaria Amerikane pas zgjedhjes së Donald Trump?

Gazeta Express - 11.11.2016

Shumë shqiptarë janë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump President të ...

Protesta në natën e dytë, Trump thotë se “mediat po i nxisin”

Telegrafi - 11.11.2016

Protestuesit marshuan sërish kundër presidentit të zgjedhur, Donald Trump gjithandej SHBA-ve më 10 nëntor, duke nxitur reagimin e tij me cilësimet se janë “profesionistë” dhe “të nxitur nga media”.

Kanye West të kandidojë për President të SHBA-së

Telegrafi - 11.11.2016

Vetëm disa orë pasi Donald Trump u zgjodh si presidenti i ri i Amerikës, fansat i kanë bërë thirrje Kanye West që të zërë vendin e tij. Thuajse 1 vit më parë, reperi i famshëm ka shprehur dëshirën se ...

Veriu i Mitrovicës në përkrahje të Donald Trump-it (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

Zgjedhja e Presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka çuar në këmbë gjithë botën, pasi ky rezultat nuk ishte i pritur nga ...

Fansat i kërkojnë Kanye West të bëhet President

Ora news - 11.11.2016

Edhe pse Donald Trump u zgjodh si presidenti i ri i Amerikës, të pakënaqurit janë të shumtë. Por fansat e Kanye West i kanë bërë thirrje atij që të zërë vendin e Trump.

Zyrtarët amerikanë druajnë se Trump mund ta prish marrëveshjen me Iranin

Telegrafi - 11.11.2016

Zyrtarët amerikanë thanë se presidenti i zgjedhur, Donald Trump, mund të prish marrëveshjen bërthamore të Iranit me fuqitë botërore duke u tërhequr nga ajo siç është zotuar të bëjë.

Tani që Trump është president a do të pranohen më emigrantë shqiptarë në Amerike?

Ora news - 11.11.2016

Deklaratat e Presidentit të sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump gjatë fushatës dhe premtimet e tij për zgjedhësit për eliminimin e emigracionit kanë shkaktuar pak dilema për lotarinë amerikane.

A do të ndalohet Lotaria Amerikane pas zgjedhjes së Donald Trump-it?

Gazeta Express - 11.11.2016

Shumë shqiptarë janë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump-it President i ...

Donald Trump puthet me Angela Martinin (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

​Duket se Trump ka pasur raport të shkëlqyer kur bëhet fjalë për modelet shqiptare që jetojnë dhe punojnë në ...

Biznesmeni President: Raportet e Trump me sipërmarrësit shqiptarë

Mapo - 11.11.2016

Donald Trump, i njohur botërisht për protagonizmin e tij veçanërisht në fushën e biznesit, ku ka dhe arritjet e jetës së vet, natyrisht që ka patur kontakte edhe me sipërmarrësit shqiptarë.

Modelja shqiptare punon për Donald Trumpin, por befason me reagimin pas fitores për president! (Foto)

Telegrafi - 11.11.2016

Punon për të, por nuk i pëlqen ideja e të zgjedhurit presidenti i SHBA-së. Modelja shqiptare, e cila punon për agjencinë e modës ‘Trump Models’, ka befasuar ndjekësit në llogarinë personale në ...

Entuziazmi për Trump që kërkon të errësojë hapjen e negociatave me BE

Mapo - 11.11.2016

Nga Ervis Iljazaj * Kjo javë na solli dy ngjarje të rëndësishme politike që lidhen në mënyrë direkte apo indirekte me fatin e Shqipërisë. Njëra në interes direkt, rekomandimin e Komisionit Europian ...

Mediat serbe: Trump serbi (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

Kurir.rs ka vendosur që t’ua bëjë dhuratë lexuesve të gazetës nga një poster ku shkruan “Trump ...

Kremlini: Putin dhe Trump shumë të ngjashëm

Ora news - 11.11.2016

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov tha se Vladimir Putin “shpreson vërtetë” të përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës tani që Donald Trump u zgjodh President i SHBA-së.

Marrëdhëniet mes dy vendeve - Kremlini: Putin dhe Trump shumë të ngjashëm

Zeri - 11.11.2016

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov tha se Vladimir Putin “shpreson vërtetë” të përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës tani që Donald Trump u zgjodh President i SHBA-së.

Trump kritikën e parë si president ia rezervon medias (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur Amerikan, Donald Trump ka kritikuar mediat në lidhje me protestat që po zhvillohen kundër tij. Kjo është edhe kritika e parë e Trump'it pas fitores në zgjedhjet ...

Në Mitrovicën Veriore Trump zëvendëson Putinin

Telegrafi - 11.11.2016

Në dy posterë të vendosur në qendër të qytetit në Mitrovicën Veriore si dhe një poster tjetër në sheshin “Shumadija” në fotografinë e presidentit të sapozgjedhur amerikan Donald Trump është dhënë një ...

Ivanka Trump: Vajza që ndihmoi babain të bëhej president

Mapo - 11.11.2016

Foto 1 nga 14 Babai i saj mund të ketë fituar postin më të rëndësishëm në planet, por Ivanka Trump ka të tjera punë për momentin. Ajo duhet të bindë djalin e saj 3-vjeçar të shkojë në kopsht.

Nikoliq fton Trumpin për vizitë në Serbi

Zeri - 11.11.2016

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq i ka dërguar një ftesë zyrtare presidentit të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump që ta vizitoj Serbinë, duke thënë se zgjedhja e tij do të ndryshoj komplet ...

Trump vendbanimet izraelite në Palestinë s’i sheh pengesë për paqe

Koha.net - 11.11.2016

Presidenti i ri amerikan i zgjedhur Donald Trump, vendbanimet izraelite në territoret e pushtuara palestineze nuk i sheh si pengesë për paqe dhe nuk do t’i dënojë aktivitetet që bashkësia ...

Trump: Protestat të padrejta, janë nxitur nga media

Ora news - 11.11.2016

Protestat pas zgjedhjes së Donald Trump si president, kanë vijuar në ditën e tyre të dytë, në qytete të ndryshme të Shteteve të Bashkuara, por në masë më të vogël.

Trump vendbanimet izraelite në Palestinë s’i sheh pengesë për paqe

Gazeta Express - 11.11.2016

Presidenti i ri amerikan i zgjedhur, Donald Trump, vendbanimet izraelite në territoret e pushtuara palestineze nuk i sheh si pengesë për paqe dhe nuk do t’i dënojë aktivitetet që bashkësia ...

Portland protesta të dhunshme kundër Trump. Policia qëllon me plumba gome

Ora news - 11.11.2016

Protestat për zgjedhjen e Donald Trump si president, kanë hyrë në ditën e tyre të dytë, teksa në qytete të ndryshme, policia raporton se është përballur me vandalizëm dhe sjellje agresive.

Kokëdhima: Ndikimi i ‘Soros’, i dëmshëm! FoxNews: Po nxit trazira

Mapo - 11.11.2016

Foto 1 nga 10 Protestat kundër presidentit të zgjedhur në SHBA, Donald Trump vazhduan sërish në SHBA. Këtë herë ato ishin më të dhunshme në zonën e Oregonit.

Në Mitrovicën Veriore Trump zëvendëson Putinin

Zeri - 11.11.2016

Në dy posterë të vendosur në qendër të qytetit në Mitrovicën Veriore si dhe një poster tjetër në sheshin “Shumadija” në fotografinë e presidentit të sapozgjedhur amerikan Donald Trump është dhënë një ...

Brenda aeroplanit të ‘artë’ të Donald Trump [video]

Koha.net - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka aeroplanin super luksoz, e me shumë ari në të, transmeton koha.net. Boeing 757-200 super luksoz, të cilin ai e bleu në vitin ...

Brenda aeroplanit të ‘artë’ të Donald Trump [Foto/Video]

Gazeta Express - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka aeroplanin super luksoz, e me shumë ari në ...

Tregjet botërore rimëkëmben pas fitores së Trump

Zeri - 11.11.2016

Tregjet botërore kanë rimarrë veten, pas rënies menjëherë pas zgjedhjes së papritur të Donald Trump në zgjedhjet e SHBA-së. Tregjet botërore të aksioneve dhe dollari amerikan pësuan rënie të thellë ...

'Paralajmërimi' i Angela Merkel për Donald Trump

Zeri - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërore po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojmë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

Trump: Protestat janë nxitur nga media

Koha.net - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump deklaroi se protestat kundër tij në qytete të ndryshme, që nisën të mërkurën dhe vazhduan deri ditën e djeshme janë vepër e protestuesve profesionistë, të ...

Ja çështjet që ngrihen para nesh sot

Mapo - 11.11.2016

Nga Spartak Ngjela Një President i ri në Uashington që duket se ka shqetësuar shqiptarët: a do të vijojë aleanca shqiptaro-amerikane dhe reforma shqiptaro-amerikane? Deklarimi i hapjes së negociatave ...

Nikoliq gëzohet fort për Trump-in, e fton atë mysafir në Serbi

Gazeta Express - 11.11.2016

Fitorja e zgjedhjeve presidenciale të kandidatit republikan, Donald Trump, ka gëzuar jashtë mase liderët serbë, por edhe qytetarët ...

Meta komenton fitoren e Trump-it, vendimi për koalicionin e ardhshëm: Në thelb interesat e qytetarëve

Gazeta Express - 11.11.2016

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama për presidentin e zgjedhur të SHBA, Donald ...

“Paralajmërimi” i Angela Merkel për Donald Trump

Telegrafi - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërorë po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojnë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

Profesor Artan Fuga: Tre arsye përse Donald Trump fitoi

Ora news - 11.11.2016

Akademiku Artan Fuga jep tre arsye përse Donald Trump u zgjodh president i SHBA-së. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, ai tha se arsyeja e parë është se si ...

Fotografi të Donald Trump në Mitrovicën veriore

Ora news - 11.11.2016

Në veri të Mitrovicës, në njërën nga rrugët me të frekuentuara, janë vendosur fotot e presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Ja sa ka pasuri Donald Trump, brenda shtëpive luksoze të mbuluara me ar (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka marrë vëmendjen e të gjitha mediave për jetën që ai ...

Zhduket nga faqja deklarata e Trump kundër myslimanëve

Zeri - 11.11.2016

Deklaratat e bëra nga Donald Trump për ndalimin e myslimanëve që të hyjnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë hequr nga faqja e tij e internetit e ngritur gjatë fushatës.

Aeroplani i Donald Trump vs Air Force One – cili është më mbresëlënës? (Video)

Telegrafi - 11.11.2016

Shumë përfaqësues shtetëror do të ishin të kënaqur dhe do të pranonin me kënaqësi të udhëtonin me aeroplanin tanimë të njohur të Shtëpisë së Bardhë, Air Force One.

Meksika e gatshme për marrëveshje me Trump për NAFTA

Ora news - 11.11.2016

Meksika është e gatshme të diskutojë Marrëveshjen për Tregtinë e Lirë Amerikano-Veriore të njohur si NAFTA, me presidentin e zgjedhur, Donald Trump. Ministri i Ekonomisë, Ildefonso Guajardo tha se ...

Shesheli, me këngë çetnike për Donald Trumpin (Video)

Telegrafi - 11.11.2016

Lideri i Partisë Radikale Serbe dhe i pandehuri për krime lufte Vojisllav Sheshel luajti një version të regjistruar së fundmi të një kënge nacionaliste në parlament, me tekst që e lavdëron Donald ...

Beogradi pret të vizitohet nga Trump

Koha.net - 11.11.2016

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq ka paralajmëruar se presidentit të sapozgjedhur të SHBA-së Donald Trump së shpejti do t’ia dërgojë ftesën për ta vizituar Beogradin, transmeton Koha.net.

Porosi Trumpit: Putin respekton vetëm forcën

Koha.net - 11.11.2016

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të ri të SHBA-ve Donald Trump të ...

Ish-shefi i NATO-s porosi për Trumpin: Putini respekton vetëm një dorë të fortë

Telegrafi - 11.11.2016

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump të ...

Trump merr Presidencën Amerikane

ABC News - 11.11.2016

Fitoi zemrat e pjesës më të madhe të amerikanëve por nuk ka arritur të bëjë dot për vete edhe fashionistët. Donald Trump, presidenti i 45 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka qënë përherë në ...

12 ndryshimet që kanë ndodhur brenda pak orëve, që nga zgjedhja e Trumpit president

Telegrafi - 11.11.2016

Donald Trump nuk do të bëhet zyrtarisht president i SHBA deri në janar 2017, por brenda pak orëve nga fitorja e tij në botë tashmë ka filluar ndryshimi.

Ish-shefi i NATO-s këshillon Trump-in: Putin e respekton vetëm forcën

Gazeta Express - 11.11.2016

Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të ri të SHBA-ve Donald Trump të ...

Serbët i bëjnë dhuratë Donald Trumpit [FOTO]

Zeri - 11.11.2016

Qytetarët serbë në Serbi, pas fitores së republikanit Donald Trump, tanimë kanë marrë një aksion për të vënë sa më shumë fotografi (billborde) të tij nëpër rrugë, raporton Zëri.info.

Çfarë kanë të përbashkët Berlusconi dhe Trump?!

Telegrafi - 11.11.2016

Amerikanët mund t’i hedhin një sy Italisë për të parë se si do të rrjedhin gjërat… The Economist vjen me një analizë krahasuese të dy liderëve që kanë hyrë në politikë pas një karriere të suksesshme ...

Trump u hedh fajin mediave për protestat kundër tij

Gazeta Express - 11.11.2016

​Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka akuzuar mediat për ndikimin e tyre në protestat kundër fitores së tij, transmeton ...

Ku Kluks Klan organizon festë fitoreje për Trump: E zgjodhëm president! (Foto)

Telegrafi - 11.11.2016

Ku Kluks Klan po parashikon të bëjë një festë fitoreje për presidentin Donald Trump. Grupi famëkeq ka njoftuar se do të marshojë në Karolinën e Veriut për të festuar fitoren e Trump.

FOTO/ Trump u përgjigjet protestuesve në SHBA me diplomaci: Po tregoni dashuri për vendin tuaj!

BalkanWeb - 11.11.2016

Në disa qytete të ndryshme të SHBA-ve vijojnë për të dytën natë radhazi protestat kundër zgjedhjes së Donald Trump si President i SHBA-ve. Tubimet më të ashpra janë mbajtur në Portland të Oregonit, ...

Merkel bisedë telefonike me Trump

Ora news - 11.11.2016

Ndonëse me pak kohë vonesë, kancelarja gjermane Angela Merkel ka zhvilluar një bisedë telefonike më Presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të cilin e ka uruar për fitoren si ...

Kjo video ia solli fitoren Donald Trump

Gazeta Express - 11.11.2016

Një video e publikuar në YouTube më 9 qershor të këtij viti, e titulluar “Donald J. Trump – Rruga e gjatë për në Shtëpinë e Bardhë”, duket se ndikoi shumë në mendjen e votuesve amerikanë, të cilët ...

Ish- kreu i NATO-s: Putin respekton dorën e fortë, Trump duhet t’i tregojë fuqinë

BalkanWeb - 11.11.2016

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, është shprehur se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të sapozgjedhur të SHBA-ve, ...

Hollande dhe Trump zhvillojnë “bisedë të përzemërt”

Gazeta Express - 11.11.2016

Presidenti i Francës, Francois Hollande, bisedoi në telefon për herë të parë me presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald ...

Kështu u ndjenë karikaturistët nëpër botë pas fitores së Trump

Gazeta Express - 11.11.2016

Pas fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA e gjithë bota u ...

VIDEO/ Donald Trump tek filmi “I vetëm në shtëpi”?!

BalkanWeb - 11.11.2016

SHBA – Donald Trump është personi më i folur i ditëve të fundit. Pasi u zgjodh presidenti i 45-të i SHBA-ve, të gjithë mediat flasim për jetën e manjatit nga New York-u.

Fitorja e Trump, Juncker: Ideja ime sinqerisht? Me të do të humbasim 2 vite, nuk e njeh botën

BalkanWeb - 11.11.2016

“Me Donald Trump do të humbasim 2 vjet. Kohën që do të bëjë xhiron e botës, të cilën nuk e njeh”. Kështu ka deklaruar Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker duke iu përgjigjur pyetjeve ...

Presidenti i KE: Do humbasim 2 vite me Trump për t’i shpjeguar botën

ABC News - 11.11.2016

Kreu i Komisionit Europian ka sulmar presidentin e sapozgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, duke thënë se ky i fundit nuk e njeh botën. Sipas Zhan Klod Junker, manjati amerikan rrezikon ...

Juncker: Me Trump do të humbasim 2 vjet duke i treguar botën, pasi nuk e njeh

Mapo - 11.11.2016

Presidenti më i ri i SHBA-ve ka një fillim të vështirë. Protestat dhe kritikat nga mera të njohur të politikës botërore janë të parat që ai ka hasur në ditët e para.

Vazhdon mbështetja e grupimit racist Ku Klux Klan për Donald Trump

ABC News - 11.11.2016

Organizata raciste, Ku Klus Klan vazhdon mbështetjen për presidentin e sapozgjedhur në SHBA, Donald Trump. Këta të fundit do të organizojnë një manifestim për fitoren e kandidatit republikan.

Rusia mirëpret fitoren e zotit Trump

VOA - 11.11.2016

Rusia mirëpriti me entuziazëm fitoren e presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump. Zv/Ministri i Jashtëm rus, Sergei Riabkov, tha dje se përfaqësues të qeverisë ruse kanë qenë në kontakt me ...

Shikoni 26 karikaturat më të bukura pas fitores së Trump

Mapo - 11.11.2016

Pas fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA e gjithë bota u habit. Shume prej tyre reaguan nëpër rrjete sociale në forma të ndryshme, duke shprehur zhgënjimin e tyre për fitoren e ...

Trump “pushton” veriun e Mitrovicës- përqeshen Thaçi e Rama (Video)

Gazeta Express - 11.11.2016

Imazhi i presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump, ka pushtuar Veriun e ...

Kjo është përgjigja që stafi i Presidentit Trump ia ktheu Bleonës (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, ajo që pasoi nga këngëtarja e hitit ‘Take You Over’, Bleona ishte një urim i përzemërt për mikun e ...

Stafi i Donald Trump i kthen përgjigje Bleona Qeretit (Foto)

Telegrafi - 11.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, ajo që pasoi nga këngëtarja e hitit ‘Take You Over’, Bleona ishte një urim i përzemërt për mikun e saj.

Donald Trump? Një Silvio Berlusconi me “salcë” amerikane!

BalkanWeb - 11.11.2016

Nga: Franck Iovene UASHINGTON– Dy miliarderë, të apasionuar pas femrave, pa eksperiencë politike para se të vinin në pushtet, parë nga Italia, profilet e Donald Trump dhe Silvio Berlusconi paraqesin ...

Snowden porosit botën: Nuk duhet të frikësoheni nga Donald Trump (Video)

Telegrafi - 11.11.2016

Amerikani Edward Snowden, i është drejtuar opinionit pas zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, përmes një transmetimi live (livestream) nga Moska, ku tha se njerëzit nuk duhet t’i shikojnë ...

Snowden porosit botën: Nuk duhet të frikësoheni nga Donald Trump (Video)

Gazeta Express - 11.11.2016

Amerikani Edward Snowden, i është drejtuar opinionit pas zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, përmes një transmetimi live (livestream) nga Moska, ku tha se njerëzit nuk duhet t’i shikojnë ...

Kjo është vajza seksi e Donald Trump (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

Donald Trump njihet për prezencën aktive në rrjetet sociale. Por jo gjithmonë për arsye të ...

Çfarë do të bënte ushtria nëse Trump do të jepte urdhër të paligjshëm?

Gazeta Express - 11.11.2016

Kur Donald Trump të futet në zyrën e tij, pjata e tij do të jetë e mbushur me sfida të sigurisë kombëtare, duke filluar prej ISIS-it e deri tek ...

Snowden: Fitorja e Donald Trump moment i errët për historinë, por nuk duhet të kemi frikë

BalkanWeb - 11.11.2016

Ish-këshilltari i Agjencisë Kombëtare amerikane të Sigurimit NSA, Edward Snowden i bëri thirrje popujve për ”të punuar së bashku” për t’u mbrojtur nga monitorimet abuzive të kryesuara nga qeveritë ...

Kanye West për President!

Vision Plus - 11.11.2016

Kanye deklaroi për herë të parë aspiratat e tij politike në MTV VMA të 2015, dhe ndërkohë që atëherë shumë pak njerëz e morën seriozisht, #Kanye2020 ka qenë një trend i madh në rrjete sociale që pas ...

A do mbijetojë në Tiranë korrupsioni i elitës plitike shqiptare me presidentin Trump?

Gazeta Tema - 11.11.2016

Nga Spartak Ngjela Ja çështjet që ngrihen para nesh sot: Një President i ri në Uashington që duket se ka shqetësuar shqiptarët: a do të vijojë aleanca shqiptaro-amerikane dhe reforma ...

Artan Fuga: Përse fitoi Trump dhe gafa e madhe e Edi Ramës

Gazeta Tema - 11.11.2016

Akademiku Artan Fuga jep tre arsye përse Donald Trump u zgjodh president i SHBA-së. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, ai tha se “arsyeja e parë është se si ...

Vazhdojnë protestat anti-Trump, Presidenti i zgjedhur akuzon mediat

Ilirida - 11.11.2016

Protestat kundër presidencës së Donald Trump kanë vazhduar për një natë të dytë në Amerikë, ndonëse në përmasa më të vogla. Shumica e tubuesve ishin të rinj që mendojnë se lidershipi i manjatit do të ...

Donald Trump sulmon mediat: Nxitën protestues profesionistë të dalin në rrugë kundër meje

Gazeta Tema - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump deklaroi se protestat kundër tij në qytete të ndryshme, që nisën të mërkurën dhe vazhduan deri ditën e djeshme janë vepër e protestuesve profesionistë, të ...

Këngë me çifteli nga Vushtrria për “vizionarin” Trump (VIDEO)

Java News - 11.11.2016

Urimeve të shumta që mund të ketë marrë Donald Trump nga e gjithë bota u bashkohet edhe një i veçantë me muzikë, nga këngëtarja popullore kosovare, Linda Morina.

Trump reagon ndaj protestuesve: E padrejtë, profesionistë të nxitur nga mediat

Java News - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara Donald Trump reagoi pas protestave të shumta të mbajtur në qytetet amerikane pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve.

Të mbrojmë Europën në Epokën e Trump

Gazeta Tema - 11.11.2016

Presidenca e Donald Trump do të sjellë një ndryshim gjeopolitik me përmasa epike: për herë të parë që nga viti 1941, Europa nuk mund të mbështetet në ombrellën mbrojtëse të Shteteve të Bashkuara.

Koço Kokëdhima: Me Sorosin kam punuar edhe vetë, por duhet ta shpëtojmë Shqipërinë nga tentakulat e tij

Gazeta Tema - 11.11.2016

Koço Kokëdhima thotë se Soros ka ndikim të rrezikshëm për Shqipërinë. Duke folur për emisionin e Dritan Hilës, Kokëdhima është shprehur se i duhet dhënë fund ndikimit të tij në politikën shqiptare.

Nuk ndalen protestat kundër Trump

Vision Plus - 11.11.2016

Protestuesit amerikane marshuan sërish kundër Presidentit të zgjedhur Donald Trump, ndërsa ky i fundit ne profilin e tij ne Twitter reagoi duke thëne se jane “profesionist” te nxitur nga media.

FOTOT/ Momenti kur Donald Trump puthet me super-modelen shqiptare

Java News - 11.11.2016

Duket se Trump-i ka pasur raport të shkëlqyer kur bëhet fjalë për modelet shqiptare që jetojnë dhe punojnë në Amerikë. Falë agjensisë së tij të modeleve dhe organizimit të spektakleve të bukurisë, ...

“Paralajmërimi” i Angela Merkel për Donald Trump

Gazeta Tema - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërore po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojmë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

Brenda aeroplanit të ‘artë’ të Donald Trump (Video)

Alb Portali - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka aeroplanin super luksoz, e me shumë ari në të. Boeing 757-200 super luksoz, të cilin ai e bleu në vitin 2011, përfshin një ...

12 ndryshimet që kanë ndodhur brenda pak orëve nga zgjedhja e Trump president

Gazeta Tema - 11.11.2016

Donald Trump nuk do të bëhet zyrtarisht president i SHBA deri në janar 2017, por brenda pak orëve nga fitorja e tij në botë tashmë ka filluar ndryshimi.

Fotografi të Donald Trump në Mitrovicën veriore

Alb Portali - 11.11.2016

Në veri të Mitrovicës, në njërën nga rrugët me të frekuentuara, janë vendosur tri pano (stendë afishimi) me foton e presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

FOTOT/ Tiffany, vajza e “harruar” e Donald Trump

Gazeta Tema - 11.11.2016

Ajo është një ndër dy vajzat e Donald Trump dhe quhet Tiffany, por për mediat më shumë njihet për jetën e saj luksoze dhe aventurat e shumta. Tiffany Ariana Trump u lind në 13 tetor 1993 dhe është ...

‘Paralajmërimi’ i Angela Merkel për Donald Trump

Alb Portali - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërore po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojmë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

VIDEO/ Aeroplani i Donald Trump vs Air Force One: Kush është më mbresëlënës?

Gazeta Tema - 11.11.2016

Shumë përfaqësues shtetëror do të ishin të kënaqur dhe do të pranonin me kënaqësi të udhëtonin me aeroplanin tanimë të njohur të Shtëpisë së Bardhë, Air Force One.

Nostradamus parashikoi fitoren e Trump, udhëheqësi që sjell fundin e botës?

Tetova Sot - 11.11.2016

Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duket se është parashikuar më parë se do të ulej në shtëpinë e bardhë. Një nga profetcitë e Nostradamus (1503- 1566) i ...

Përse mund, madje duhet, kritikuar Trump!

Gazeta Tema - 11.11.2016

Donald Trump nuk është Kaligula. Është lideri i zgjedhur i një demokracie antike dhe një vend mik për shumicën e botës. Duhet ta respektojmë dhe ta pranojmë, por mundemi, madje duhet, ta kritikojmë.

Nikoliç fton Trumpin për vizitë në Serbi

Java News - 11.11.2016

Presidenti serb, Tomislav Nikoliç i ka dërguar një ftesë zyrtare presidentit të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump që ta vizitoj Serbinë, duke thënë se zgjedhja e tij do të ndryshoj komplet ...

Ish-shefi i NATO-s porosi për Trumpin: Putini respekton vetëm një dorë të fortë

Alb Portali - 11.11.2016

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump të ...

VIDEO/ Shesheli përshëndet nga parlamenti me këngë çetnike Donald Trump

Gazeta Tema - 11.11.2016

Lideri i Partisë Radikale Serbe dhe i pandehuri për krime lufte Vojisllav Sheshel luajti një version të regjistruar së fundmi të një kënge nacionaliste në parlament, me tekst që e lavdëron Donald ...

Ish- shefi i NATO-s porosi për Trumpin: Dorë e fortë për Putinin

Tetova Sot - 11.11.2016

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai i ka apeluar presidentit të ri të SHBA-ve Donald Trump të ...

Rasmussen porosit Trumpin: Putin e respekton vetëm forcën

Ilirida - 11.11.2016

Bruksel, 11 nëntor 2016 – Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, mendon presidenti rus Vladimir Putin e respekton vetëm dorën e ...

Ku Kluks Klan bën festë fitoreje për Trump: E zgjodhëm president!

Gazeta Tema - 11.11.2016

Ku Kluks Klan po parashikon të bëjë një festë fitoreje për presidentin Donald Trump. Grupi famëkeq ka njoftuar se do të marshojë në Karolinën e Veriut për të festuar fitoren e Trump.

Marshimi në Karolinën e Veriut/ Ku Kluks Klan festë fitoreje për Trump: E zgjodhëm president!

Java News - 11.11.2016

Ku Kluks Klan po parashikon të bëjë një festë fitoreje për presidentin Donald Trump. Grupi famëkeq ka njoftuar se do të marshojë në Karolinën e Veriut për të festuar fitoren e Trump.

Çfarë kanë të përbashkët Berlusconi dhe Trump?!

Gazeta Tema - 11.11.2016

Amerikanët mund t’i hedhin një sy Italisë për të parë se si do të rrjedhin gjërat… The Economist vjen me një analizë krahasuese të dy liderëve që kanë hyrë në politikë pas një karriere të suksesshme ...

ANALIZA/ Çfarë kanë të përbashkët Berlusconi dhe Trump?!

Java News - 11.11.2016

Amerikanët mund t’i hedhin një sy Italisë për të parë se si do të rrjedhin gjërat… The Economist vjen me një analizë krahasuese të dy liderëve që kanë hyrë në politikë pas një karriere të suksesshme ...

Trump presidenti më i pasur? E keni gabim! Ja kush është miliardieri më i madh

Durres Lajm - 11.11.2016

Duke marrë parasysh zhvillimin në SHBA, tek shumë persona mund të krijohet idea se edhe presidenti i Amerikës është më i pasuri, por është përshtypje e gabuar… Presidenti më i pasur në botë është ...

FOTOT/ Mermer dhe ar: Do ta braktisë Trump avionin 100 mln dollarësh?

Gazeta Tema - 11.11.2016

Donald Trump pritet të marrë detyrën në 20 janarin e vitit të ardhshëm. Pasi të bëhet president ai do të udhëtojë me Air Force One, avionin presidencial.

A do të vijojë aleanca shqiptaro- amerikane pas zgjedhjes së Trump?

Java News - 11.11.2016

Nga Spartak Ngjela Ja çështjet që ngrihen para nesh sot: Një President i ri në Uashington që duket se ka shqetësuar shqiptarët: a do të vijojë aleanca shqiptaro-amerikane dhe reforma ...

Nga dikush që votoi në Amerikë

Gazeta Tema - 11.11.2016

Nga Mimoza Dervishi Votova në 07:50 të mëngjesit në 8 nëntor, në një shtet ku Hillary Clinton fitoi masivisht, në një palë zgjedhje që ishin shumë afër për t’u quajtur historike dhe që në fund fituan ...

Donald Trump: Do ta zbardh me çdo kusht 11 shtatorin!

Gazeta Tema - 11.11.2016

Donald Trump ka rideklaruar se do të nisë një investigim të ri për 11 shtatorin. Në një ndër mitingjet e tij në shkurt, i pati deklaruar se ishte i çuditur se si në raportin me 585 faqe për 11 ...

KALIFORNIA/ Trump nxit “Calexit”, fushatën për shkëputje nga SHBA

Java News - 11.11.2016

Interesi që Kalifornia të shkëputet nga Shtetet e Bashkura pas fitores së Donald Trump është rritur. Ata e quajnë thjesht “#Calexit”. Të frymëzuar nga suksesi i “Brexit”, që nxori Britaninë e Madhe ...

Protestat në SHBA, Trump: Të padrejta, janë nxitur nga media (FOTO)

Tetova Sot - 11.11.2016

Kanë hyrë në ditën e dytë të tyre protestat pas zgjedhjes së Donald Trump si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndonëse në masë më të vogël.

Angela Merkel përgëzon Trump, por ka dhe një “paralajmërim” për të

Java News - 11.11.2016

Ngadalë të gjithë udhëheqësit botërore po pajtohen me faktin që do t’u duhet të bashkëpunojmë me Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë në katër vitet e ardhshme dhe kanë nisur ta urojnë atë për ...

Nga dikush që votoi në Amerikë

Java News - 11.11.2016

Nga Mimoza Dervishi Votova në 07:50 të mëngjesit në 8 nëntor, në një shtet ku Hillary Clinton fitoi masivisht, në një palë zgjedhje që ishin shumë afër për t’u quajtur historike dhe që në fund fituan ...

Lulzim Basha i Dërgon një letër Trump: Të lutem, më fal që mora pjesë në Konventën e Clinton…

Gazeta Tema - 11.11.2016

Lulzim Basha i ka dërguar ditën e djeshme një letër presidentit të ri amerikan, Donald Trump. Letra është zbardhur nga mediat pranë Bashës. “Miqësia shqiptaro-amerikane është historike dhe e ...

Donald Trump ka një koleksion të super veturave (FOTO)

Tetova Sot - 11.11.2016

Donald Trump, presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, ka një koleksion mbresëlënës të makinave të shtrenjta. Siç e dimë të gjithë Trump është parë më shumë duke fluturuar me avionët e tij privat sesa duke ...

Kështu u ndjenë karikaturistët nëpër botë pas fitores së Trump (FOTO)

Tetova Sot - 11.11.2016

Pas fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA e gjithë bota u trondit. Të gjithë reaguan nëpër rrjete sociale në forma të ndryshme, duke shprehur zhgënjimin e tyre për fitoren e ...

Ekskluzive: Stafi i Presidentit Trump i kthen përgjigje Bleonës

Alb Portali - 11.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, ajo që pasoi nga këngëtarja e hitit ‘Take You Over’, Bleona ishte një urim i përzemërt për mikun e saj.

Flet njeriu më inteligjent i planetit: E vërteta e Donald Trump

Tetova Sot - 11.11.2016

Stephen Hawking, një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ...

VIDEO/ Nuk është shaka, Donald Trump i kushtojnë këngë në… Mokër

Gazeta Tema - 11.11.2016

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, kanë patur çuditërisht një impakt mjaft të madh edhe në Shqipëri. Por, veç mbështetjes së kandidatëve gjatë fushatës dhe zemërimit apo lumturisë për fitoren e Donald ...

Protesta kundër Trump, mbi 200 të arrestuar në SHBA

Ilirida - 11.11.2016

Mbi 200 persona janë arrestuar nga policia në natën e dytë radhazi, të protestave kundër zgjedhjes së Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë, nën parullën: Jo presidenti im.

Kremlini: Putin dhe Trump shumë të ngjashëm

Antpress - 11.11.2016

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov tha se Vladimir Putin “shpreson vërtetë” të përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës tani që Donald Trump u zgjodh President i SHBA-së.

Brenda aeroplanit luksoz të Donald Trump (Video)

Republika - 11.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka aeroplanin super luksoz. Njësojë si shtëpia edhe aeroplani ka me shumë ar në të.

Ja aeroplani luksoz privat i Donald Trump qe do tju le pa mend

Antpress - 11.11.2016

Donald Trump kishte shpenzuar plotë 80 milion dollarë në vitin 2011 kur e bleu këtë aeroplan privat, të cilin së fundmi e përdori për të udhëtuar drejtë Uashingtonit.

Letra e çuditshme e pronarit për punonjësit: Nëse keni votuar Trump, largohuni!

Antpress - 11.11.2016

Nëse ke votuar për Donald Trump, nuk je i mirëpritur në Grubhub. Ky është email-it që drejtori ekzekutiv i Gruhbug, restorant online për ushqim, i cili u kërkon punonjësve të tij që të largohen nëse ...

Amnesty i bën thirrje Trump t?i përkushtohet të drejtave të njeriut

Albeu.com - 10.11.2016

Organizata “Amnesty International” i bëri thirrje Donald Trump -it t’i përkushtohet çështjes së të drejtave të njeriut . Organizata tha të mërkurën, se megjithëse e kishte kritikuar më parë ...

Diaspora shqiptare në SHBA dhe Trump

Portalb - 10.11.2016

Parim Marku Jam i bindur që sikur të kishte fituar Hillary Clinton në zgjedhjet e SHBA-ve, të gjithë shqiptarët do të kishim marrë frymë më lehtë. Lidhja emocionale tona me këtë emër është mëse ...

Samit SHBA-BE, kërkohet siguri mbi politikat e Trump

Top Channel - 10.11.2016

Përzgjedhja e Donald Trump si president për shumë kolegë politikanë ishte e papritur, ndërsa për populistët një lajm i mirë. Brukseli duket se ishte përgatitur për një skenar tjetër.

DioGuardi lidhje të forta me republikanët, raportet me nënpresidentin e ri amerikan Pence (FOTO)

Ina - 10.11.2016

Kryetari i Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikan dhe ish-Kongresisti, Joseph DioGuardi mbetet një nga figurat e respektuara dhe me ndikim tek Republikanët që kanë fituar në zgjedhjet e 9 nëntorit.

Trump, analistët: Karrigia e presidentit do e mbajë brenda kornizave

Top Channel - 10.11.2016

Shumë pyesin: Përse fitoi Donald Trump presidencën? Analistët thonë se klasat e larta të shoqërisë votuan për Clinton, ndërsa ata që janë shumica , pikërisht shtresat më të ulëta besojnë se Trump do ...

Myslimanët amerikanë, të shokuar dhe të frikësuar

Lajmi.net - 10.11.2016

Dilshad Aliu asnjëherë nuk ka ndjerë frikë. As edhe kur Donald Trump propozoi ndalimin e hyrjes së myslimanëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Madje as atëherë kur Trump sugjeroi monitorimin e ...

Kjo është familja e Donald Trampit (Foto)

Portalb - 10.11.2016

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, dje ka mbajtur fjalimin e tij të fitores në një sallë në Nju-Jork i rrethuar nga gruaja e tij dhe familja e “zgjeruar”.

Kerry i thotë stafit të Departamentit të Shtetit të bashkëpunojë me Trump

Evropaelire - 10.11.2016

Sekretari i shtetit i SHBA-së, John Kerry, tha se u ka thënë zyrtrëve të Departamentit të Shtetit që të bashëkpunojnë plotësisht me administratën në ardhje të presidentit e zgjedhur.

Kerry i thotë stafit të Departamentit të Shtetit të bashkëpunojë me Trump

Lajmi.net - 10.11.2016

Sekretari i shtetit i SHBA-së, John Kerry, tha se u ka thënë zyrtarëve të Departamentit të Shtetit që të bashkëpunojnë plotësisht me administratën në ardhje të presidentit e zgjedhur.

Raportet Kosovë – SHBA mbesin të njëjta

Lajmi.net - 10.11.2016

Fitorja e republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA nuk ndikon në prishjen e marrëdhënieve të mira ndërmjet shqiptarëve dhe Amerikës.

Njihuni me Ivanka Trump, vajzën seksi të presidentit më të ri të SHBA-ve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.11.2016

Ivanka Trump është vajza e parë e Doland Trump , presidentit më të ri të SHBA-ve. Ajo lindi nga martesa me Ivanën, gruan e tij të parë. Në moshë të re Ivanka nisi karrierën si modele dhe tashmë punon ...

DioGuardi lidhje të forta me republikanët, raportet me nënpresidentin e ri amerikan Pence (Foto)

Lajm - 10.11.2016

Kryetari i Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikan dhe ish-Kongresisti, Joseph DioGuardi mbetet një nga figurat e respektuara dhe me ndikim tek Republikanët që kanë fituar në zgjedhjet e 9 nëntorit.

Politika shqiptare reagon për fitoren e Trump, Rama sqaron deklaratat kundër tij, Meta e Nishani kërkojnë forcimin e ...

SOT - 10.11.2016

Pas fitores së thellë që korri republikani Donald Trump ndaj Hillary Clinton në zgjedhjet presidenciale në SHBA, ka reaguar menjëherë politika shqiptare.

Pas zgjedhjes së Trumpit, takohen urgjent ministrat e jashtëm të BE-së

Lajmi.net - 10.11.2016

Me kërkesë të Gjermanisë, ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të mbajnë një mbledhje të jashtëzakonshme dedikuar fitores së Donald Trump, në zgjedhjet për presidenciale në ...

Trump, analistët: Karrigia e presidentit do e mbajë brenda kornizave

Shqipmedia - 10.11.2016

Shumë pyesin: Përse fitoi Donald Trump presidencën? Analistët thonë se klasat e larta të shoqërisë votuan për Clinton, ndërsa ata që janë shumica , pikërisht shtresat më të ulëta besojnë se Trump do ...

Fitorja e Trump, shikoni reagimin ironik dhe poshtërues të reperit amerikan (Foto)

LajmiFundit - 10.11.2016

Pas fitores së Trump, shumë këngëtar, aktorë janë shprehur ashpër ndaj presidentit më të ri të vendit të tyre. KËtë herë bëhet fjalë për Snoop Dogg, i cili në një foto në Instagram shkruan: “Sot ...

Donald Trump me rrënjë gjermane

DW - 10.11.2016

Donald Trump gjatë fushatës për zgjedhjet presidenciale i shigjetoi imigrantët ilegalë, por vetë ai ka rrënjë gjermane. Imigrantët ilegalë, ngritja e murit me Meksikën për të penguar meksikanët të ...

DW: Fitorja e Trump nuk do të sjell ndryshime spektakolare në Maqedoni

Zhurnal - 10.11.2016

Shkup, 10 nëntor – Analistët në Maqedoni nuk shohin ndonjë shqetësim nga fitorja e Presidentit të ri amerikan, Donald Trump, se kinse ky i fundit do ta ndryshojë politikën e jashtme ndaj Maqedonisë, ...

Presidenti Trump, Evropa dhe Kosova

Lajmi.net - 10.11.2016

Edhe nëse Presidenti Trump do ta ruan në tërësi politikën tradicionale të Amerikës në NATO dhe me Evropën, këndejpari duhet të marrim vesh që përgjegjësia për shtetin e Kosovës bie para se të ...

Rrëfehet Rama: Ja pse isha kundër Donald Trump

Ina - 10.11.2016

Kryeministri Edi Rama ka shuar heshtjen dhe i është përgjigjur të gjithë atyre që i përmendën deklaratat kundër presidentit të Ri të SHBA-ve, Donald Trump.

Presidenti Trump s’i do shqiptarët? WtF.. Ja deklarata pro Kosovës

Ina - 10.11.2016

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër shtetit të tyre. “Express” sjell një deklaratë të tij dhënë për Larry King ...

Presidenti Trump, Evropa dhe Kosova

Ina - 10.11.2016

Edhe nëse Presidenti Trump do ta ruan në tërësi politikën tradicionale të Amerikës në NATO dhe me Evropën, këndejpari duhet të marrim vesh që përgjegjësia për shtetin e Kosovës bie para se të ...

Bota e sportit kundër zgjedhjes së Trump

Lajm - 10.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë ka krijuar shumë zhurmë edhe në ambjentet sportive u shumë emra të njohur ishin investuar për mbështetjen e Hillary Clinton.

Foto të rralla nga jeta e Presidentit të 45-të të SHBA-së

Top Channel - 10.11.2016

Manjati i pasurive të patundshme, biznesmen, zotërues konkursesh të bukurisë, ylli i “reality shoë”-t, e tani, në kulmimin shpërthyes të një fushate populiste e ndjeshëm të polarizuar, President i ...

Trump, analistët: Karrigia e presidentit do e mbajë brenda kornizave

Almakos - 10.11.2016

Shumë pyesin: Përse fitoi Donald Trump presidencën? Analistët thonë se klasat e larta të shoqërisë votuan për Clinton, ndërsa ata që janë shumica , pikërisht shtresat më të ulëta besojnë se Trump do ...

Nishani uron Donald Trump

Albeu.com - 10.11.2016

Presidenti Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh në të cilin shpreh urimet më të mira në emër të popullit shqiptar , për fitoren historike të Presidentit të 45-të të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara ...

Nishani mesazh Presidentit të SHBA, Donald Trump

SOT - 10.11.2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh në të cilin shpreh urimet më të mira në emër të popullit shqiptar për fitoren historike të Presidentit të 45-të të zgjedhur të Shteteve ...

Mustafa uron presidentin e ri të SHBA-ve

Lajmi.net - 10.11.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump. Kryeministri Mustafa, me këtë rast, në emër të Qeverisë së Kosovës ka uruar Donald Trump ...

Nishani uron Trump: Të punojmë në të mirë të dy popujve

Top Channel - 10.11.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh presidentit të sapozgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në të cilin i shpreh urimet më të mira për fitoren ...

Njihuni me familjen e re presidenciale dhe 5 fëmijët e Donald Trump

Zhurnal - 10.11.2016

Donald Trump mbajti fjalimin e tij të fitores në një hotel në New York i rrethuar nga gruaja dhe familja e tij e madhe. Por kush është familja presidenciale e Shteteve të Bashkuara? Barron Trump ...

Deklarata për Trump/ “Edi Rama edhe mund të heshtë, por nuk din as përpara budallallëkut”

SOT - 10.11.2016

Në një shkrim analizë të botuar në portalin Lapsi.al, analisti Andi Bushati komenton deklaratat e kryeministrit Edi Rama pas fitores së republikanit Donald Trump si President i SHBA.

Tregjet botërore rimëkëmben pas fitores së Trump

Evropaelire - 10.11.2016

Tregjet botërore kanë rimarrë veten, pas rënies menjëherë pas zgjedhjes së papritur të Donald Trump në zgjedhjet e SHBA-së. Tregjet botërore të aksioneve dhe dollari amerikan pësuan rënie të thellë ...

Diaspora maqedonase kërkon nga Trump të heq vizat për Maqedoninë

Zhurnal - 10.11.2016

Shkup, 10 nëntor - Në emër të maqedonasve në Amerikë, diaspora e bashkuar maqedonase përmes një delegrami deri tek Donald Trump duke i uruar atij zgjedhjen për president të vendit ka kërkuar që të ...

Tregjet botërore rimëkëmben pas fitores së Trump

Lajmi.net - 10.11.2016

Tregjet botërore kanë rimarrë veten, pas rënies menjëherë pas zgjedhjes së papritur të Donald Trump në zgjedhjet e SHBA-së. Tregjet botërore të aksioneve dhe dollari amerikan pësuan rënie të thellë ...

Miqësia e radikalëve serb me Donald Trump…

Lajm - 10.11.2016

Lideri i Partisë radikale serbe Vojislav Sheshel ka uruar Donald Trumpin dhe ka shfaqur shpresën se me zgjedhjen e tij kryetar të SHBA-së ka marrë fund “episodi i turpshëm” në marrëdhëniet ndërmjet ...

Mijëra njerëz çohen në protestë kundër Trump, ja komentet e tyre

SOT - 10.11.2016

Shtetet e bashkuara të Amerikes jane perfshire nga protesta masive pas fitores se Donald Trump si president i vendit. Mijëra njerëz kanë zbritur në sheshet kryesore të shumë qyteteve amerikane, për ...

Hollande i shtangur për fitoren e Trump, thotë se do të ketë kujdes në dialogun me të

Lajm - 10.11.2016

Lider i Francës Francois Hollande vetëm pas disa orësh mundi ta urojë Donald Trump’in. Hollande ka qenë një nga mbështetësit e hapur për Hillary Clinton dhe ky rezultat u duk i papritur për ...

Trump urdhër BE-së: Të mblidhen urgjentisht ministrat e Jashtëm në Bruksel!

Albeu.com - 10.11.2016

Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të mbajnë një mbledhje të jashtëzakonshme në Bruksel dedikuar fitores së Donald Trump .

Mustafa uron Trumpin, falënderon Obamën, Kerryn e Clintonin

Lajm - 10.11.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump. Kryeministri Mustafa, me këtë rast, në emër të Qeverisë së Kosovës ka uruar z.

Pas fitores, shtatorja e Trump “vendoset” në Prishtinë (Foto)

Lajmi.net - 10.11.2016

Edhe pse shumë nga ne e kemi marrur me shqetësim fitoren e Donald Trum në SHBA, ka nga ata që po gjejnë vend edhe për shaka. Duke ditur që Kosova është një vend mik i Amerikës, shakaja në rrjetet ...

“Gjermani” që u bë president i SHBA-ve

Lajm - 10.11.2016

Imigrantët ilegalë, ngritja e murit me Meksikën për të penguar meksikanët të vijnë në Amerikë, ishin këto tema, me të cilat ndër të tjera Donald Trump bëri fushatë, e madje arriti të bënte votuesit ...

DioGuardi lidhje të forta me republikanët, raportet me nënpresidentin e ri amerikan Pence

Zhurnal - 10.11.2016

SHBA, 10 nentor - Kryetari i Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikan dhe ish-Kongresisti, Joseph DioGuardi mbetet një nga figurat e respektuara dhe me ndikim tek Republikanët që kanë fituar në zgjedhjet ...

“Kosova edhe me tej e përkushtuar të bashkëpunojë me SHBA-në”

Zhurnal - 10.11.2016

Prishtine, 10 nento r - Mustafa ka shprehur mirënjohjen e popullit të Qeverisë së Kosovës edhe për Presidentin Barack Obama Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e ...

Myslimanëve në Amerikë u kërkohet të mos veshin shami, pas fitores së Trump (Foto)

Lajm - 10.11.2016

Myslimanët në Shtetet e Bashkuara janë duke shprehur frikë të madhe pas fitores së papritur të Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit, me disa që kanë thënë se janë paralajmëruar që të ...

Të rinjtë me ueb faqet propaganduese për Trump nuk besojnë se kanë ndikuar në zgjedhje

Portalb - 10.11.2016

Të rinjtë nga Velesi të cilët përhapën qindra ueb faqe në favor të presidentit të sapoemëruar , Donald Trump, thotë se nuk mendojnë se “portalet” e tyre kanë pasur ndikim në epilogun final të ...

Fitorja e Trump, emigrantët në frikë nga deportimi

Top Channel - 10.11.2016

Pas fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të së martës, frika e deportimit përndjek shumë familje emigrantësh në Shtetet e Bashkuara. Ëndrra amerikane e Omar Castillo dhe Erica Garcia u ...

Çmendet taksisti shqiptar, vendos foton e Trumpit në makinë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.11.2016

Edhe në Shqipëri ka mbështetës të zjarrtë të Donald Trump . Një ndër to është edhe një taksist, i cili nuk ka nguruar që të dizenjojë makinën e tij me foton e Trump .

Trump – Cassano, lajm qesharak nga Italia (FOTO)

Lajmi.net - 10.11.2016

Antonio Cassano krahasohet me presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Donald Trump është zgjedhur president i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Bota e sportit kundër zgjedhjes së Trump

Almakos - 10.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë ka krijuar shumë zhurmë edhe në ambjentet sportive u shumë emra të njohur ishin investuar për mbështetjen e Hillary Clinton.

Nishani uron Trump: Të punojmë në të mirë të dy popujve

Almakos - 10.11.2016

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh në të cilin shpreh urimet më të mira në emër të popullit shqiptar për fitoren historike të Presidentit të 45-të të zgjedhur të ...

Trump i ka hequr deklaratat për myslimanët nga internet faqja e tij

Shqipmedia - 10.11.2016

Nga sajti zyrtar i presidentit të sapozgedhur amerikan Donald Trump, janë larguar deklaratat e tij për planet e tij që myslimanëve t’ua ndalojë hyrjen në SHBA, transmeton sot gazeta “Indipendent”.

Studentët nga Velesi: Nuk kemi ndikuar në fitoren e Trump (Foto)

Almakos - 10.11.2016

Studentët e Velesit të Maqedonisë i pushtuan mediat botërore me gjetjen e tyre për të përfituar para ”në kurriz” të Donald Trump, duke punuar ueb faqe me përmbajtje interesante, që ndonjëherë nuk ...

Frika nga sulmet terroriste, ndalohet fluturimi mbi ndërtesën ku jeton Trump (Foto)

Lajm - 10.11.2016

Donald Trump është duke marrë masa masive siguri, dhe ka ndaluar fluturimet mbi ndërtesën ku ai jeton e punon në New York, për të mos rënë viktimë e aeroplanëve të ...

Pacollit i duket vetja si Trump-i

Lajmi.net - 10.11.2016

Ish-presidentit të Kosovës, Behgjet Pacollit, po i duket vetja si presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump Të dy vijnë nga bota e biznesit që kanë hyrë në politikë.

Trump, Rama replika me opozitën për deklaratat e fushatës

Top Channel - 10.11.2016

“Shpresoj të mos e marrë vesh Trump deklaratën e Ramës, se do ta quajë Shqipërinë jo serioze. Edi Rama ishte përgatitur se çështja Trump do t'i përmendej nga opozita në Parlament.

Çfarë na mësoi Trump?

Portalb - 10.11.2016

Fation Nikolla TË SHOKUAR!!! ABSOLUTISHT PA FJALË!!! DOKTRINA “TRUMP” KA TRONDITUR SISTEMIN INTELEKTUAL TË TË MENDUARIT… TË GJITHA KATEDRAT E MJESHTRAT E PERCEPTIMIT PUBLIK SAPO KANË MARRË NOTËN 0!!! ...

A e dini kush është Presidenti më i pasur në botë, Donald Trump është shumë larg tij

Lajm - 10.11.2016

Miliarderi amerikan, Donald Trump është zgjedhur Presidenti i 45-të i Amerikës dhe me shumë të drejtë mund të mendojnë se ai është Presidenti më i pasur në ...

Kanye West kandidat për President? Ja si reagojnë fansat

Albeu.com - 10.11.2016

Thuajse 1 vit më parë, reperi i famshëm Kanye West ka shprehur dëshirën se do të kandidonte për president në 2020. Por vetëm disa orë pasi Donald Trump u zgjodh si presidenti i ri i Amerikës, fansat ...

Jong-un paralajmëron Trump të pranojë Korenë e Veriut si fuqi bërthamore

Albeu.com - 10.11.2016

Koreja e Veriut ka paralajmëruar sot presidentin e sapo-zgjedhur amerikan, Donald Trump , të njohë shtetin e tij si një "shtet bërthamor ". "Ai i ka trashëguar qeverisë së re peshën e përballjes me ...

Frika nga sulmet terroriste, ndalohet fluturimi mbi ndërtesën ku jeton Trump (Foto)

Portalb - 10.11.2016

Donald Trump është duke marrë masa masive siguri, dhe ka ndaluar fluturimet mbi ndërtesën ku ai jeton e punon në New York, për të mos rënë viktimë e aeroplanëve të terroristëve, transmeton koha.net.

Trump “shpenzoi” 337 miliardë dollarë për vetëm një ditë!

Lajmi.net - 10.11.2016

Zgjedhjet presidenciale që çuan në fitoren e Donald Trump-it si president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ndezur shqetësime se plani i tij për stimulimin e rritjes ekonomike çojë në një ...

Punonjësja e Trump: Nuk e imagjinoj dot si President

Albeu.com - 10.11.2016

Pas Barak Obamës, në karrigen e presidentit të SHBA-ve, do të ulet republikani Donald Trump . Fitorja e tij ka ngjallur dinamika të papara në SHBA dhe jo vetëm.

Skedina e çmendur/ Vuri bast për Trump, bëhet milioner brenda natës

Lajm - 10.11.2016

Fitorja e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të Amerikës, nuk ka gëzuar vetëm atë apo mbështetësit e tij, por të gjithë ata njerëz që kishin ven bast për të.

Trump si aktor i ?Sex and the City?, ?Wrestelmania?, ?Home Alone? (VIDEO & FOTO)

Albeu.com - 10.11.2016

Donald Trump padyshim që është njeriu i skenës dhe shoë-t dhe si i tillë ai nuk i ka munguar skenës së Hollywood-it. Lista e filmave ku ai ka marrë pjesë është e gjatë, ndonëse jo në role kryesore me ...

Lady Gaga shfaqet me mesazh për Trump: Dashuria jonë tejkalon urrejtjen (Foto)

Lajm - 10.11.2016

Këngëtarja Lady Gaga është shfaqur në publik për herë të parë pas fitores së Donald Trump. Ajo ka qenë mbështetëse e hapur ndaj Hilary Clinton dhe tashmë ka një mesazh për Trump.

Administrata “Trump”, nis përzgjedhja për 4.000 emërimet

Top Channel - 10.11.2016

Presidentit të zgjedhur Donald Trump do t’i duhet të mbushë gati 4.000 pozicione qeveritare, ku hyjnë edhe disa prej posteve më të rëndësishme të administratës amerikane.

Presidenti meksikan, bisedë “të ngrohtë” telefonike me Trump

Lajm - 10.11.2016

Presidenti i Meksikës, vendin e të cilit Donald Trump kërcënon ta ndajë nga Amerika me mur, i përcolli republikanit urimet e tij për zgjedhjen në krye të Shtëpisë së Bardhë dhe tha se do të kërkojë ...

Meksika përshëndet Trumpin. Filipinasi Duterte: Ai është si unë

Top Channel - 10.11.2016

Presidenti i Meksikës, vendin e të cilit Trump kërcënon ta ndajë nga Amerika me mur, i përcolli republikanit urimet e tij për zgjedhjen në krye të Shtëpisë së Bardhë, e tha se do të kërkojë ...

Profecia e “the Simpsons”

Top Channel - 10.11.2016

Ekziston një episod i filmit të famshëm vizatimor “The Simpsons”, ku si me shaka, zgjedhja e Donald Trumpit president profetizohej me një saktësi të frikshme.

Trump president, bota humb 337 miliardë dollarë brenda ditës

Zhurnal - 10.11.2016

Zgjedhjet presidenciale që çuan në fitoren e Donald Trump-it si president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ndezur shqetësime se plani i tij për stimulimin e rritjes ekonomike çojë në një ...

Blindohet si kurrë më parë Shtëpia e Bardhë, dyer "të hekurta" për mbrojtjen e Donald Trump

SOT - 10.11.2016

Transformimi i shpejtë i Donald Trump nga biznesmen dhe personalitet televiziv në Presidenti të SHBAve po i hap punë shërbimit të sigurisë. Hapësira ajrore mbi shtëpinë e tij në Kullën Trump, në ...

Lady Gaga proteston përpara Trump Tower

Portalb - 10.11.2016

Pasi zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nxorrën fitues republikanin Donald Trump, këngëtarja Lady Gaga – një mbështetëse e zjarrtë e Hillary Clinton-it – ka protestuar përpara ...

Aeroplani i Trumpit laget me ujë me të mbërritur në Uashington, a e dini pse…? (Video)

Lajmi.net - 10.11.2016

Ka mbetur vetëm edhe pak kohë që presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump do të takohet në Shtëpinë e Bardhë me presidentin në largim Barack Obama.

Shikoni si reagoi modelja shqiptare që punon për Trump pas zgjedhjes së tij president

Lajm - 10.11.2016

Ish Miss-i, Mirjeta Shala e cila është edhe modele në agjencinë “Trump Models” , ka befasuar me rastin e zgjedhjeve në Amerikë. Me që dihet botërisht se në emër të kujt është agjencia në të cilën ...

Aeroplani i Donald Trump laget me ujë në nisje për takimin me Obamën. Ja përse (VIDEO)

Albeu.com - 10.11.2016

Ka mbetur vetëm edhe pak kohë që presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump do të takohet në Shtëpinë e Bardhë me presidentin në largim Barack Obama.

Qëllojani kush ia bën ftesën e parë Trumpit për ta takuar… Izraeli! (Video)

Lajmi.net - 10.11.2016

Presidenti në ardhje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka ftuar kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahun që ta vizitojë atë në SHBA.

Djalin e Trump-it e zë gjumi gjatë fjalimit të tij

Portalb - 10.11.2016

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve nga të cilat u vërtetua se Donald Trump do të jetë presidenti i ri amerikan, ai mbajti edhe fjalimin e tij të parë, ku i pranishëm ishte edhe djali i tij 10 ...

Takimi i parë i Trumpit? Fton Netanyahun në SHBA

Top Channel - 10.11.2016

Donald Trump ka ftuar Benjamin Netanyahun për takim në Shtetet e Bashkuara “me t’u krijuar rasti”, në atë që cilësohet si ftesa e parë ndaj një udhëheqësi ndërkombëtar nga presidenti i zgjedhur i ...

Gjërat të cilat nuk i keni ditur për Kayne West

Lajmi.net - 10.11.2016

Kanye West në listën e reperëve të preferuar pa hezitim fut edhe veten. Njihet si një ndër reperët më të famshëm në botë, por jo vetëm për këtë; ai është edhe tekstshkrues, producent si dhe dizajner.

Tregjet botërore rimëkëmben pas fitores së Trump

Portalb - 10.11.2016

Tregjet botërore kanë rimarrë veten, pas rënies menjëherë pas zgjedhjes së papritur të Donald Trump në zgjedhjet e SHBA-së. Tregjet botërore të aksioneve dhe dollari amerikan pësuan rënie të thellë ...

Zhduket nga faqja deklarata e Trump kundër myslimanëve

Albeu.com - 10.11.2016

Deklaratat e bëra nga Donald Trump për ndalimin hyrjes së myslimanëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë hequr nga faqja e tij e internetit e ngritur gjatë fushatës.

Çfarë do ndodhë me shqiptarët pas fitores së Donald Trump?! Mbërrin përgjigjja befasuese nga Konsulli

SOT - 10.11.2016

Deklaratat e presidentit të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump, kundër emigrantëve dhe myslimanëve, kanë shqetësuar edhe shqiptarët, të cilët janë të paqartë nëse mund të përfitojnë nga Lotaria ...

Donald Trump president. A do të pranohen më shqiptarët në Amerikë? Përgjigjet Konsulli!

LajmiFundit - 10.11.2016

Deklaratat e Presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump gjatë fushatës dhe premtimet e tij për zgjedhësit për eliminimin e emigracionit kanë sjellë jo pak pakënaqësi ne opinionin amerikan, ...

Kaliforni, shtohen zërat për shkëputje nga SHBA pas fitores së Trump

Top Channel - 10.11.2016

Për të dytën natë me radhë, mijëra protestues janë mbledhur nëpër qytete të ndryshme të shtetit të Kalifornisë, për të kundërshtuar idenë e një Amerike të udhëhequr nga Donald Trump, teksa disa prej ...

A do të pranohen emigrantët shqiptarë në SHBA tani që Trump u bë president? Ja përgjigja

Albeu.com - 10.11.2016

Shumë shqiptarë duket se jaanë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump President të SHBA-ve. Kjo për shkak të deklaratave të tij kundër emigracionit. Në edicionin e sotëm “Pyet Konsullin” në ambasadën ...

Pse po ndodh kjo? Një herë e votuan, tani e gjithë SHBA-ja kundër Trumpit (Video/Foto)

Lajmi.net - 10.11.2016

Mijëra njerëz në qytetet më mëdha në të gjithë Shtetet e Bashkuara dolën në rrugë për të shprehur pakënaqësinë e tyre për fitoren e Donald Trump. Siç është raportuar nga mediat në SHBA sot në disa ...

Ben Blushi: Nuk e kam menduar në asnjë moment fitoren e Trump, Amerika nuk pranoi një Presidencë të trashëgueshme

SOT - 10.11.2016

Kreu i partisë më të re “LIBRA”, Ben Blushi, po flet këtë mbrëmje në një media për fitoren e papritur të Donald Trump si President i SHBA. Blushi ka thënë se nuk e kishte menduar në asnjë moment ...

Kanadezët ironizojnë Trump: Mur akulli mes nesh dhe SHBA-ve pas fitores së republikanit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale se meksikanët po marrin paratë dhe vendet e punës nga amerikanët dhe për këtë arsye ai do të ...

Koço Kokëdhima njeri i mafies ruse?! Ish-deputeti: Ja e vërteta! Ku bashkëpunova me SOROS dhe ndikimi i tij i ...

SOT - 10.11.2016

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima është i ftuari i sotëm i Dritan Hilës, në emisionin “Arena”. Gjatë intervistës, Kokëdhima rrëfen se pse mbështeti Donald Trump për zgjedhjen e tij si ...

Fenomeni Trump shqetëson Evropën, BE thërret mbledhje urgjente

Lajmi.net - 10.11.2016

Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të BE-së do të mbajë takim urgjent të dielën. Kjo mbledhje urgjente vije pasi republikanit Donald Trump-it, iu dha e drejta nga vota elektorale të jetë ...

Donald Trump ka një koleksion të super veturave

Lajmi.net - 10.11.2016

Donald Trump, presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, ka një koleksion mbresëlënës të makinave të shtrenjta. Siç e dimë të gjithë Trump është parë më shumë duke fluturuar me avionët e tij privat sesa duke ...

Hoxhaj: SHBA mbetet aleati i Kosovës

Lajmi.net - 10.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj e ka uruar presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump. Hoxhaj në një postim në Twitter ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të mbesin aleat i rëndësishëm i ...

Sherr për deklaratat e Ramës kundër Trump, Çili: Na ka përfaqësuar! Blushi: Kë, ty?! Lubonja: Fol në emrin tënd ore!

SOT - 10.11.2016

Deputeti Ben Blushi ka debatuar me analistët, teksa kanë diskutuar mbi deklaratat e forta të kryeministrit Edi Rama kundër Donald Trump. Ka qenë Henri Çili, i cili ka mbrojtur Ramën dhe deklaratat e ...

Kaliforni, shtohen zërat për shkëputje nga SHBA pas fitores së Trump

Lajmi.net - 10.11.2016

Për të dytën natë me radhë, mijëra protestues janë mbledhur nëpër qytete të ndryshme të shtetit të Kalifornisë, për të kundërshtuar idenë e një Amerike të udhëhequr nga Donald Trump, teksa disa prej ...

Blushi i “mbyll gojën” Çilit: Rama, kryeministri më qesharak në Evropë, u shit kaq lirë! Analisti: Edhe unë jam shumë ...

SOT - 10.11.2016

Vijon debati mes deputetit Ben Blushi dhe analistit Henri Çili për deklaratat e Ramës kundër Presidentit të sapozgjedhur të SHBA, Donald Trump. Kreu i “LIBRA” është treguar shumë i ashpër ndaj Ramës, ...

Këto janë dhjetë gjërat e çuditshme në të cilat Donald Trump beson

Lajmi.net - 10.11.2016

Donald Trump ka çuditur shpesh me deklaratat e tij. Por ka disa gjera që ai vërtet beson, ose ka dhënë këtë përshtypje. Ja cilat janë ato: Duhet të ketë video mbikëqyrje në çdo xhami.

Melanie gëzon luksin, por ja sesi jeton ish-gruaja e Donald Trumpit (Foto)

Lajmi.net - 10.11.2016

Donald Trump e Marla Maples janë divorcuar në vitin 1999, por pavarësisht nga një e kaluar e trazuar ata ende i lidh bija e përbashkët Tiffany Trump. Marla edhe pse qëndroi e martuar më Trumpin për ...

“Nëse keni votuar Trump, largohuni”, mesazhi që morrën punëtorët nga shefi

Lajmi.net - 10.11.2016

"Nëse ke votuar për Trump, nuk je i mirëpritur në Grubhub", - ky ishte mesazhi që morrën punëtorët e restorantit online për ushqim nga drejtori ekzekutiv i tyre.

Ahmeti: Fitorja e Trump është fatkeqësi e madhe, ai është President i keq

Ina - 10.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë në Zona e Debatit në Klan Kosova, se zgjedhja e Donald Trump President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është një “fatkeqësi e madhe”.

Presidenti francez e uron Donald Trump

Gazeta Express - 10.11.2016

Presidenti francez, Francois Hollande i ka dërguar një letër urimi presidentit të sapo zgjedhur të SHBA-ve, Donald ...

Trajnerët me karakter po aq të fortë sa Trump (Foto/Video)

Telegrafi - 10.11.2016

Donald Trump ka fituar zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 70-vjeçari mposhti Hillary Clinton dhe duke befasuar të gjithë u bë presidenti i 45-të në historinë e Amerikës.

Gjashtë klubet që u shpallën kampion dhe befasuan botën po aq sa Trump (Foto)

Telegrafi - 10.11.2016

Bota (ne së paku) u zgjuam me lajmin se Donald Trump është zgjedhur president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Të gjithë u befasuam pasi në shikim të parë dukej se Hillary Clinton do të fiton dhe ...

Pas fitores së Trump, në Kaliforni nis fushata për shkëputjen nga SHBA

BalkanWeb - 10.11.2016

Fitorja në zgjedhjet presidenciale amerikane e kandidatit republikan, Donald Trump, ka shkaktuar një tronditje të madhe në SHBA, veçanërisht në shtetet e konsideruara bastione të demokratëve.

Fansat thirrje Kanye West të kandidojë për President të SHBA-së

Gazeta Express - 10.11.2016

Vetëm disa orë pasi Donald Trump u zgjodh si presidenti i ri i Amerikës, fansat i kanë bërë thirrje Kanye West që të zërë vendin e ...

Largohet nga faqja zyrtare deklarata e Trump për t’iu ndaluar hyrjen myslimanëve në SHBA

Gazeta Express - 10.11.2016

Ekipi i Donald Trump ka larguar nga uebfaqja e tij zyrtare deklaratën e tij për përjashtimin e të gjithë myslimanëve nga Shtetet e ...

Njihuni me familjen e presidentit amerikan Donald Trump

BalkanWeb - 10.11.2016

Presidenti më i ri i SHBA-ve, Donald Trump ka mbajtur fjalimin e tij të fitores në një sallë në New York i rrethuar nga gruaja e tij dhe familja e “zgjeruar”.

Martin Shkreli mban premtimin pas fitores së Donald Trump

Gazeta Express - 10.11.2016

Fitorja e Donald Trump në garën presidenciale ka bërë që Martin Shkreli të publikoi disa nga këngët e albumit Wu-Tang Clan, që bleu vitin e kaluar për 2 milionë ...

“Shpërthejnë” protestat anti-Trump në Amerikë [Video]

Gazeta Express - 10.11.2016

Mijëra njerëz kanë nisur të protestojnë kundër zgjedhjes së Donald Trumpit, president të ...

Modelet shqiptare që kanë punuar me Donald Trump

BalkanWeb - 10.11.2016

Presidenti i ri i SHBA-ve Donald Trump është i njohur për bizneset e tij dhe disa prej tyre përfshijnë edhe fushën e modës. Agjencia e modelingut me qendër në New York, “Trump’s Models”, është ...

Ana e butë e Donald Trump përmes fotove personale (Foto)

Telegrafi - 10.11.2016

Një qilar kujtimesh i Donald Trump, që përfshin një mijë foto të presidentit të 45-të të SHBA-ve, familjes dhe miqve të tij janë siguruar nga një koleksionist nga Florida dy vite më parë pasi gruaja ...

Faktorët që sollën fitoren e Donald Trumpit

Ora news - 10.11.2016

Fushata presidenciale dhe procesi zgjedhor në Shtetet e Bashkuara kanë marrë fund duke nxjerrë fitues republikanin Donald Trump. Që në orët e vona të ditës së martë u bë e qartë se zoti Trump kishte ...

Raportet Kosovë - SHBA mbesin të njëjta

Zeri - 10.11.2016

Fitorja e republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA nuk ndikon në prishjen e marrëdhënieve të mira ndërmjet shqiptarëve dhe Amerikës.

Amnesty International thirrje Trump: Përkushtim për të drejtat e njeriut

Ora news - 10.11.2016

Organizata “Amnesty International” i bëri thirrje Donald Trump-it t’i përkushtohet çështjes së të drejtave të njeriut. Organizata tha të mërkurën, se megjithëse e kishte kritikuar më parë “retorikën ...

Cila do të jetë supermakina e blinduar që do të ruajë Donald Trump-in (Fotot)

Gazeta Express - 10.11.2016

Zbulohet supermakina e cila do të shoqërojë presidentin e 45-të të SHBA-së Donald Trump gjatë udhëtimeve të ...

Frikë pas zgjedhjes së Trump-it

Gazeta Express - 10.11.2016

Frikë për zbehje të vëmendjes nga Shtetet e Bashkuara ka ngjallur në Kosovë triumfi i Donald Trump-it në garën për Shtëpinë e Bardhë. Kjo, edhe për shkak të “ndërhyrjes” në garë nga lidershipi ...

Ana e butë e Donald Trump-it përmes fotografive personale (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Një qilar kujtimesh i Donald Trump-it, që përfshin një mijë foto të presidentit të 45-të të SHBA-ve, familjes dhe miqve të tij janë siguruar nga një koleksionist nga Florida dy vjet më parë pasi ...

Donald Trump si ekuilibrim i një të majte radikale dhe Shqipëria

Mapo - 10.11.2016

Nga Fitim Zekthi Pavarësisht neverisë që do të ngjallin, siç po ndodh, fjalët e mira, lavdërimet, letrat që urojnë sukses dhe vlerësim për “vlerat e mëdha të demokracisë amerikane”, nën shtysa ...

Bota e re me Trumpin

Mapo - 10.11.2016

Nga Ermira Kazhani Si do jetë bota e re apo Amerika e re, kjo është një analizë-parashikim që do bëhet nga specialistët e gjeopolitikës dhe që pas Janarit koha do e tregoja para fjalëve.

Për Trump dhe demonë të tjerë

Mapo - 10.11.2016

Nga Armand Sallabanda Jo nuk është një shaka. Sepse kështu u konsiderua nga politologë dhe ekspertë të ndryshëm, që panë në figurën e Donald Trump-it , që rezultoi të qe kandidati më i votuar në ...

Dhjetra mijëra qytetarë amerikanë në protesta masive

ABC News - 10.11.2016

Dhjetra mijëra persona kanë dalë në protestë në qytete të ndryshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas fitores së Donald Trump. Me parullën “nuk është presidenti im” njerëzit kanë zbritur ne ...

Liderët botërorë përshëndesin zgjedhjen e Trump-it

Zeri - 10.11.2016

Liderët botërorë kanë nisur të urojnë presidentin e ri amerikan, duke vendosur theksin në një bashkëpunim të mëtejshëm drejt objektivave të përbashkëta.

Berisha: Marrëdhëniet me SHBA do të njohin horizonte të reja

Zeri - 10.11.2016

Politikani nga Shqipëria, Sali Berisha ka folur për fitoren e Donald Trump në SHBA. “Fitorja e Trump ishte e jashtëzakonshme, si për përmasat e saj, por edhe për faktin se ajo erdhi si tejkalim në ...

Pesë të plagosur nga të shtënat afër protestës anti-Trump në Seattle [foto]

Koha.net - 10.11.2016

Një person i armatosur ka hapur zjarr në qendër të Seattle në mbrëmjen e së mërkurës pas një grindjeje dhe ka plagosur pesë persona ja shumë larg protestës kundër Donald Trump për president, ...

Ja çka kanë të përbashkët Hashim Thaçi e Donald Trump (FOTO)

Zeri - 10.11.2016

Padyshim lajmi me i madh sot në të gjitha mediat e botës është zgjedhja e Donald Trump president i Shteteve të Bashkuara Amerikës. Kjo ngjarje është tema kryesore edhe në Kosovë dhe ndoshta me e ...

OKB shpreson mbështetjen ee Trump për të luftuar ndryshimet klimatike

Koha.net - 10.11.2016

Uashington, 10 nëntor – OKB-ja beson tek presidenti i sapozgjedhur i SHBA-së, Donald Trump për ta ndihmuar të luftojë kundër ngrohjes globale dhe të promovojë të drejtat e njeriut, deklaroi të ...

Myslimanët amerikanë, të shokuar dhe të frikësuar

Zeri - 10.11.2016

Dilshad Aliu asnjëherë nuk ka ndjerë frikë. As edhe kur Donald Trump propozoi ndalimin e hyrjes së myslimanëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Madje as atëherë kur Trump sugjeroi monitorimin e ...

Donald Trump, ngritja e një vizionari që ngadhënjeu mbi realitetin

BalkanWeb - 10.11.2016

NGA: ILIR SINANAJ Historia e suksesit e Donald Trump fillon në Nju Jork në fillimvitet ’70, kur ky qytet ishte gati të falimentonte. Trump nuk shihte një qytet në vështirësi, por një qytet, që ...

Bota e sportit kundër zgjedhjes së Trump

SuperSport - 10.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë ka krijuar shumë zhurmë edhe në ambjentet sportive u shumë emra të njohur ishin investuar për mbështetjen e Hillary Clinton.

Kerry i thotë stafit të Departamentit të Shtetit të bashkëpunojë me Trump

Koha.net - 10.11.2016

Sekretari i shtetit i SHBA-së, John Kerry, tha se u ka thënë zyrtarëve të Departamentit të Shtetit që të bashkëpunojnë plotësisht me administratën në ardhje të presidentit e zgjedhur.

Rikuperohet Bursa pas rënies së shkaktuar nga fitorja e Trump

Ora news - 10.11.2016

Tregjet aziatike janë rikuperuar pas rënies drastike të së mërkurës, shkaktuar nga fitorja e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale. E enjtja nisi me një rritje në tregjet europiane dhe amerikane, ...

Rama si Merkel: Ja çfarë i kujton presidentit Trump

Mapo - 10.11.2016

Pas zgjedhjes së presidentit të ri amerikan, shumëkush e priti me interes reagimin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, duke pasur në mendje deklaratat e tij kundër Trump gjatë fushatës zgjedhore në ...

Mustafa e uron Donald Trump

Gazeta Express - 10.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Donald ...

Nishani mesazh urimi për Trump: Miqësi të pakushtëzuar nga shqiptarët

BalkanWeb - 10.11.2016

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh në të cilin shpreh urimet më të mira në emër të popullit shqiptar për fitoren historike të Presidentit të 45-të të zgjedhur të ...

Studentët nga Velesi: Nuk kemi ndikuar në fitoren e Trump (Foto)

Telegrafi - 10.11.2016

Studentët e Velesit të Maqedonisë i pushtuan mediat botërore me gjetjen e tyre për të përfituar para ”në kurriz” të Donald Trump, duke punuar ueb faqe me përmbajtje interesante, që ndonjëherë nuk ...

Presidenti Nishani uron Trump: Fitorja juaj historike

Ora news - 10.11.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të SHBA, Donald Trump. Nishani i shpreh urimet më të mira në emër të popullit shqiptar për fitoren ...

Pesë ndryshimet e premtuara nga Trump, që do prekin botën

Koha.net - 10.11.2016

Donald Trump, presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës mund të ndryshojë marrëdhëniet e vendit më të fuqishëm me pjesën tjetër të botës. BBC ka bërë një analizë ku mundohet të shpjegojë se ...

Skenaristi i ‘Simpsons’: Pse e parashikova Trump-in president

Mapo - 10.11.2016

Foto 1 nga 7 16 vjet më parë, një prej serialeve më të suksesshëm në historinë e televizionit, “The Simpsons”, parashikonte se si Donald Trump do bëhej president i SHBA.

Të shtëna në një qytet në Amerikë, pesë të plagosur

Telegrafi - 10.11.2016

Në Sietell të SHBA-ve mbrëmë nga të shtënat janë plagosur pesë persona, nga të cilët dy janë në gjendje kritike. Policia lokale vlerëson se ky incident nuk ka lidhje me protestat që u mbajtën pas ...

Mustafa e uron Donald Trump

Zeri - 10.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati dhe partneri kryesor strategjik i Republikës së Kosovës.

Presidenti Bujar Nishani uron Donald Trump për zgjedhjen në krye të Shtëpisë së Bardhë

ABC News - 10.11.2016

Kreu i shtetit Bujar Nishani i ka drejtuar presidentit të 45-të të Shteteve të bashkuara të Amerikës, Donald Trump, urimet e tij për fitoren. Në mesazhin e tij presidenti Nishani shpreh besimin se ...

Fotografi nga protestat e dhunshme në SHBA pas fitores së Trump-it

Gazeta Express - 10.11.2016

Nata e parë pas zgjedhjes së Donald Trump-it President ka kaluar me protesta të dhunshme në Amerikë. Në shumë zona protestues thërrisnin se Trump nuk është presidenti i tyre, shkruan Gazeta ...

Koreja e Veriut apel për Trump

ABC News - 10.11.2016

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të trajtojnë Korenë e veriut si të barabartë, pra si fuqi bërthamore. Ky është thelbi i një editoriali të publikuar në “Rodong Sinmun”, organ i Partisë së ...

Pas fitores, shtatorja e Trump “vendoset” në Prishtinë (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Edhe pse shumë nga ne e kemi marrur me shqetësim fitoren e Donald Trum në SHBA, ka nga ata që po gjejnë vend edhe për ...

Punëtorja e Trump-it: Nuk besoj se ai mund ta bëjë këtë punë

Gazeta Express - 10.11.2016

Barbara Res e cila punon në ndërtesën Trump të Donald Trump-it, ka thënë se nuk beson se Trump mund ta bëjë punën e Presidentit të ...

Zgjedhjet në SHBA, mijëra njerëz protestojnë kundër Trump: ‘Nuk është presidenti im’

BalkanWeb - 10.11.2016

SHBA -Shtetet e bashkuara të Amerikes jane perfshire nga protesta masive pas fitores se Donald Trump si president i vendit. Mijëra njerëz kanë zbritur në sheshet kryesore të shumë qyteteve amerikane, ...

Modelet shqiptare që kanë punuar me Donald Trump (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Tashmë është bërë e ditur se Donald Trump do të jetë presidenti i ri ...

Hollande i shtangur për fitoren e Trump-it, thotë se do të ketë kujdes në dialogun me të

Gazeta Express - 10.11.2016

Lider i Francës, Francois Hollande, vetëm pas disa orësh mundi ta urojë Donald Trump-in. Hollande ka qenë një nga mbështetësit e hapur për Hillary Clinton-in dhe ky rezultat u duk i papritur për ...

Avxhiu: Reforma shqiptare në drejtësi, jo më prioritet i SHBA

Mapo - 10.11.2016

Ruben Avxhiu, kryeredaktor i gazetës “Illyria”, tha në emisionin “Dritare me Rudinën”, se me ardhjen e Donald Trump në pushtet, Amerika nuk do të ketë të njëjtin angazhim që të ndihmojë Shqipërinë në ...

Bursat botërore rimëkëmben pas fitores së Trump

Telegrafi - 10.11.2016

Tregjet botërore kanë rimarrë veten, pas rënies menjëherë pas zgjedhjes së papritur të Donald Trump në zgjedhjet e SHBA-së. Tregjet botërore të aksioneve dhe dollari amerikan pësuan rënie të thellë ...

Nishani uron Trump: Të punojmë në të mirë të dy popujve

Mapo - 10.11.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh presidentit të sapozgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në të cilin i shpreh urimet më të mira për fitoren ...

100 ditët e para të Donald Trump

ABC News - 10.11.2016

Tani që Donald Trump ka fituar, duhet të kthejë në realitet premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale. Miliarderi ka premtuar se do i rikthejë Amerikës madhështinë e saj, duke rimëkëmbur ekonominë ...

Edhe në Shqipëri Trump ka mbështetësit e tij

Ora news - 10.11.2016

Mbështetësit e Trump shkojnë përtej Amerikës, edhe në një vend të vogël si Shqipëria. Taksisti i njohur ne Tirane Uljan Kolgjegja ka qenë një nder mbeshtetësit e tij.

Lidhjet e Trump me Shqipërinë

Mapo - 10.11.2016

Shumëkush mendon se Donald Trump nuk e njeh Shqipërinë dhe as që i ka rënë ndonjëherë rasti të diskutojë me shqiptarët për çështje konkrete, e aq më pak për të ardhmen e tij politike.

Bujar Nishani uron Donald Trump për fitoren

RTSH - 10.11.2016

Historike e ka cilësuar presidenti Bujar Nishani fitoren e Donald Trump si President i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një mesazh urimi, kreu I shtetit shqiptar shprehu edhe një herë ...

Edi Ramës i kujtojnë deklaratat për Trump-in, kryeministri nis “sulmin” ndaj opozitës dhe medias

Gazeta Express - 10.11.2016

Kryeministri Rama reagoi pas deklaratave të deputetit demokrat Astrit Patozi në lidhje me Presidentin ...

Martin Shkreli mban premtimin pas fitores së Donald Trump

Zeri - 10.11.2016

Nëse fitonte Donald Trump, do të publikonte “Once Upon a Time in Shaolin”. Është ky premtimi që shqiptari Martin Shkreli dha nëse Republikanët do të merrnin Shtëpinë e Bardhë.

Myslimanëve në Amerikë iu është futur frika në palcë nga Presidenti i ri

Gazeta Express - 10.11.2016

Dilshad Aliu asnjëherë nuk ka ndjerë frikë. As edhe kur Donald Trump propozoi ndalimin e hyrjes së myslimanëve në Shtetet e Bashkuara të ...

Myslimanëve në Amerikë u kërkohet të mos veshin shami, pas fitores së Trump (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Myslimanët në Shtetet e Bashkuara janë duke shprehur frikë të madhe pas fitores së papritur të Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit, me disa që kanë thënë se janë paralajmëruar që të ...

Ky njeri ka zbuluar diçka shokuese për Trump-in

Gazeta Express - 10.11.2016

Eksperti i kodeve të Biblës, rabini Matityahu Glazerson, thotë me siguri të plotë se, president i ardhshëm i SHBA-së do të jetë Donald ...

Berisha – Ramës: Bëre marrëveshje me Beogradin pa Kosovën, e mban veten padron të Prishtinës

Gazeta Express - 10.11.2016

Duke folur për sqarimin që Edi Rama bëri në lidhje me deklaratat e tij për Donald Trump-in, ish- kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si absurd, një sqarim të bërë në rrethana ...

Myslimanët në Amerikë frikësohen pas fitores së Trumpit (Foto)

Zeri - 10.11.2016

Myslimanët në Shtetet e Bashkuara janë duke shprehur frikë të madhe pas fitores së papritur të Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit, me disa që kanë thënë se janë paralajmëruar që të ...

Mediat botërore krahasojnë Trump-in me horror e apokalips (VIDEO)

Zeri - 10.11.2016

Mëngjesi i 9-të nëntorit e gjeti botën të shokuar. Ndodhi ajo që nuk pritej. Rruga e kontroversit Donald Trump drejt Shtëpisë së Bardhë përfundoi me sukses madhështor.

Askush nuk e ka vërejtur këtë detaj gjatë fjalimit të Trump

Gazeta Express - 10.11.2016

Tanimë presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, menjëherë pas daljes së rezultateve nga të cilat u vërtetua se ai do të jetë presidenti i ardhshëm, mbajti një fjalim para ...

Thirrja për t'ia ndaluar hyrjen myslimanëve në Amerikë, fshihet nga sajti i Trump

Gazeta Express - 10.11.2016

Deklarata e Donald Trump për ndalimin e myslimanëve në Amerikë, është fshirë nga sajti i ...

Ja çfarë do të bëjë tani Donald Trump

Gazeta Express - 10.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA’ve, Donald Trump tani ka mjaft punë nëse do t’i pastrojë para popullit fjalët raciste dhe fyese që i ka thënë gjatë fushatës së tij për ...

Mustafa uron presidentin e ri të SHBA-ve

Telegrafi - 10.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati dhe partneri kryesor strategjik i Republikës së Kosovës.

Rama fillon të “moderojë” deklaratat: Nuk fola për Trump-in si President, por si kandidat

Gazeta Express - 10.11.2016

Debate të ashpra u zhvilluan ne seancën e sotme mes opozitës dhe Edi Rama në lidhje me deklaratat e këtij të fundit kundër Donald ...

Ndalohet fluturimi mbi Trump Tower, presidenti jeton aty

Koha.net - 10.11.2016

Donald Trump është duke marrë masa masive siguri, dhe ka ndaluar fluturimet mbi ndërtesën ku ai jeton e punon në New York, për të mos rënë viktimë e aeroplanëve të terroristëve, transmeton koha.net.

Mijëra anti-Trump pushtojnë Amerikën (Video)

Gazeta Express - 10.11.2016

Mijëra protestues anti-Trump tashmë kanë dalë në rrugët e vendeve më të mëdha në ...

Faktorët që sollën fitoren e Donald Trumpit

Telegrafi - 10.11.2016

Fushata presidenciale dhe procesi zgjedhor në Shtetet e Bashkuara kanë marrë fund duke nxjerrë fitues republikanin Donald Trump. Që në orët e vona të ditës së martë u bë e qartë se zoti Trump kishte ...

Trump ka mohuar, por rusët insistojnë se kishin kontakte me të gjatë fushatës

Gazeta Express - 10.11.2016

Zyrtarë qeveritarë rusë kishin kontakte me ekipin e tashmë Presidentit amerikan, Donald Trump, ka thënë një zyrtar i lartë diplomatik ...

Frika nga sulmet terroriste, ndalohet fluturimi mbi ndërtesën ku jeton Trump (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Donald Trump është duke marrë masa masive siguri, dhe ka ndaluar fluturimet mbi ndërtesën ku ai jeton e punon në New York, për të mos rënë viktimë e aeroplanëve të ...

Programi i 100 ditëve të para të Trump si President

Ora news - 10.11.2016

Programi i 100 ditëve të para, me të cilin Trump pritet të ndryshojë Amerikën, është ilustruar me detaje në tubimin e 22 tetorit në Gettysburg, Pensilvani, një vend historik i Luftës Civile, ku ...

Amerikanët e “djegin” Trump-in (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Protesta masive kanë filluar në gjithë SHBA-në. Por, ajo më e dhunshmja po zhvillohet në Los Angeles të ...

Presidenti meksikan, bisedë “të ngrohtë” telefonike me Trump

Telegrafi - 10.11.2016

Presidenti i Meksikës, vendin e të cilit Donald Trump kërcënon ta ndajë nga Amerika me mur, i përcolli republikanit urimet e tij për zgjedhjen në krye të Shtëpisë së Bardhë dhe tha se do të kërkojë ...

Mijëra anti-Trump pushtojnë Amerikën (Video)

Zeri - 10.11.2016

Mijëra protestues anti-Trump tashmë kanë dalë në rrugët e vendeve më të mëdha në SHBA. Mijëra amerikanë dolën në rrugë në shenjë proteste kundër zgjedhjes së Donald Trumpit si president i SHBA’ve, ...

Faktorët që sollën fitoren e Donald Trumpit

Zeri - 10.11.2016

Fushata presidenciale dhe procesi zgjedhor në Shtetet e Bashkuara kanë marrë fund duke nxjerrë fitues republikanin Donald Trump. Që në orët e vona të ditës së martë u bë e qartë se zoti Trump kishte ...

Ndalohet fluturimi mbi Trump Tower

Telegrafi - 10.11.2016

Tani që Donald Trump është zgjedhur presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, rezidenca e tij, Trump Tower është bërë një vend që kërkon siguri më të shtuar.

Pacolli për Trump: Perëndimi preferon biznesmenët, do t’i fitoja presidencialet në Kosovë

Telegrafi - 10.11.2016

Presidenti i AKR’së dhe biznesmeni Behgjet Pacolli duke komentuar zgjedhjen e Donald Trup për President të SHBA’ve, po thotë se sikur edhe Kosova të lejonte zgjedhjen direkte të presidentit, atëherë ...

Lady Gaga shfaqet me mesazh për Trump: Dashuria jonë tejkalon urrejtjen (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Këngëtarja Lady Gaga është shfaqur në publik për herë të parë pas fitores së Donald Trump. Ajo ka qenë mbështetëse e hapur ndaj Hilary Clinton dhe tashmë ka një mesazh për Trump.

Donald Trump nënshkroi një kontratë me votuesit, ja çfarë parashikon

BalkanWeb - 10.11.2016

Donald Trump nënshkroi një kontratë formale me zgjedhësit e tij, ku rendiste masat politike që do të ndërmerrte si president i SHBA-ve. Manjati premtoi se për të rindezur ekonominë, duhet të ...

A po e pret Donald Trump fati i njëjtë me Kennedy?

Gazeta Express - 10.11.2016

Gazetari rus, Dmitry Kisiliov paralajmëroi se elita mund ta “vrasë” Donald Trump, për shkak të dëshirës së tij për të ndërtuar marrëdhënie më të mira me ...

Daçiq thotë se Donald Trump do të shkojë në Serbi

Gazeta Express - 10.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiq ka thënë për “Blic.rs” se Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump mund ta vizitojë Serbinë, transmeton Gazeta ...

Pas fitores së Trump, miliarderët kanë pësuar humbje të mëdha

Telegrafi - 10.11.2016

Njerëzit më të pasur të botës humbën plot 41 miliardë dollarë, si pasojë e votës së amerikanëve për Donald Trump. Carlos Slim, që është njeriu më i pasur i Meksikës, dhe i pesti më i pasur në glob, ...

Thirrja për t'ia ndaluar hyrjen myslimanëve në Amerikë, fshihet nga sajti i Trump-it

Gazeta Express - 10.11.2016

Deklarata e Donald Trump-it për ndalimin e myslimanëve në Amerikë, është fshirë nga sajti i ...

Ish-bashkëshorti i modeles shqiptare: Kardashian do të jetë presidentja e parë femër (Foto)

Telegrafi - 10.11.2016

Ish-portieri i Manchester United, Anders Lindergard ka dal kundër presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump. Para dy jave i dhanë fund martesës Anders Lindegaard dhe Mise Beqiri ...

Të rinjtë maqedonas me ueb-faqet propaganduese për Trump nuk besojnë se kanë ndikuar në zgjedhje

Gazeta Express - 10.11.2016

Maqedonasit e rinj nga Velesi, të cilët përhapën qindra ueb faqe në favor të presidentit të sapoemëruar amerikan Donald Trump, thonë se nuk mendojnë se “portalet” e tyre kanë pasur ndikim në epilogun ...

Pas rezultatit të zgjedhjeve kështu reagoi modelja shqiptare që punon për Trump (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Ish Missi, Mirjeta Shala e cila është edhe modele në agjencinë “Trump Models” , ka befasuar me rastin e zgjedhjeve në ...

Kritikat e Ramës për Donald Trump

ABC News - 10.11.2016

Fjalët e Kryeministrit Rama për Donald Trump kur ky i fundit ishte kandidat për President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, u kthyen në temë debati në sallën e Parlamentit.

Fortesa Trump! E pabesueshme çfarë po ndodh në New York (Foto)

Telegrafi - 10.11.2016

Donald Trump u shpall mëngjesin e djeshëm presidenti i ri i Amerikës. Siguria ndaj tij natyrisht që do të jetë më e madhe. Por ajo që po ndodh në Manhattan është e jashtë të zakonshmes.

Fortesa Trump! E pabesueshme çfarë po ndodh në New York

Botasot - 10.11.2016

Donald Trump u shpall mëngjesin e djeshëm presidenti i ri i Amerikës. Siguria ndaj tij natyrisht që do të jetë më e madhe. Por ajo që po ndodh në Manhattan është e jashtë të zakonshmes.

Donald Trump ka luajtur edhe në filmin 'I vetëm në shtëpi - Home Alone' (Video)

Gazeta Express - 10.11.2016

Filmi ' I vetëm në shtëpi ' është një nga filmat më të ndjekur të të gjitha kohrave në Shqipëri. Shumë prej nesh mund të na ketë shpëtuar një detaj që Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të ...

Ekspertët e quajnë ‘puthje seksuale’ atë të Trump me vajzën e tij. Ai i kap edhe të pasmet

Mapo - 10.11.2016

Foto 1 nga 8 Fenomeni Donald Trump e ka pushtuar botën, ndërsa mediat janë duke e komentuar edhe një puthje në buzë me vajzën e tij. Presidenti i shpallur i SHBA-ve thuajse e puthi në buzë vajzën e ...

Masa ekstreme sigurie në shtëpinë e Donald Trump

Mapo - 10.11.2016

Hapësira ajrore mbi shtëpinë e tij në Kullën Trump, në Fifth Avenue në New York është ndaluar për fluturim. Ndërtesa me 58 kate nuk është e vetmja rezidenca kryesore e Trump, por edhe një nga pikat ...

Ky është politikani i parë i huaj që Trump e ka ftuar për vizitë në SHBA

Gazeta Express - 10.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka ftuar kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu, për takim në SHBA sa më shpejt që të jetë e ...

Pamje të rënda: Rrihet keq një votues i Donald Trump (Video+16)

Gazeta Express - 10.11.2016

Janë publikuar pamje kur një person është rrahur keq nga disa persona, e kjo për shkak se ai ishte përkrahës i Donald ...

Patozi: Deliri i një kryeministri që po na bën vend qesharak

Mapo - 10.11.2016

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi , i ka konsideruar zgjedhjet amerikane si një pasqyrë ku ne shohim shëmtinë tonë. Në fjalën e tij në Kuvend, Patozi ka komentuar gjithashtu edhe ...

Zhduket nga faqja deklarata e Trump kundër myslimanëve

Ora news - 10.11.2016

Deklaratat e bëra nga Donald Trump për ndalimin e myslimanëve që të hyjnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë hequr nga faqja e tij e internetit e ngritur gjatë fushatës.

Pas zgjedhjes së Trump, Palestinës po i vjen fundi

Gazeta Express - 10.11.2016

Ministri i Arsimit në Izrael ka shprehur urimet e tij ndaj Presidentit të zgjedhur të Amerikës në fitoren e tij historike, duke thënë se dëshiron që dy vendet të kenë marrëdhënie edhe më të ...

Ky është politikani i parë botëror që Trump e fton të takohen (Video)

Telegrafi - 10.11.2016

Presidenti në ardhje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka ftuar kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu-n që ta vizitojë atë në SHBA.

Trump ndodhet edhe në Viti (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Pas rezultatit të zgjedhjeve presidenciale në Amerikë, një kafene në Viti është emëruar me mbiemrin e presidentit të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald ...

Komente të pabesueshme nga Donald Trump për gruan e Schweinsteiger (Foto)

Telegrafi - 10.11.2016

Donald Trump, presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-së, është adhurues i femrave të bukura. Ai pos që ka pasur edhe agjencinë e vet të modelimit, ku ka pasur afera me shumë modele, nuk ka hezituar të ...

Humor në Prishtinë pas fitores në SHBA, “ngrihet” statuja e Donald Trump

Mapo - 10.11.2016

Foto 1 nga 2 Fitorja e Donald Trump në SHBA, ka bërë që shumë njerëz të bëjnë edhe shaka. Duke ditur që Kosova është një vend mik i Amerikës, shakaja në rrjetet sociale i ka kaluar kufijtë.

Reagime të myslimano-amerikanëve

VOA - 10.11.2016

Myslimanët në Shtetet e Bashkuara po përgatiten për të jetuar nën udhëheqjen e një presidenti, i cili fillimisht propozoi që t’u ndalohet myslimanëve nga vende të huaja të hyjnë në Shtetet e ...

Trump President: Çdo shaka ka një të vërtetë (FOTO)

Zeri - 10.11.2016

Thuhet se në çdo shaka është një e vërtetë. E duket që e njëjta po ndodh me njërën nga episodet e serialit të famshëm “The Simpsons” të cilët 16 vjet më parë kishin emetuar zgjedhjen e Donald Trump ...

Lotaria amerikane/ Tani që Donald Trump është president, a do të pranohen më shqiptarët në SHBA? Ja si përgjigjet ...

BalkanWeb - 10.11.2016

Deklaratat e Presidentit të sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump gjatë fushatës dhe premtimet e tij për zgjedhësit për eliminimin e emigracionit kanë sjellë jo pak pakënaqësi dhe shqetësim edhe për ...

Vendet që po e festojnë fitoren e Trump

Gazeta Express - 10.11.2016

Të mërkurën, bota u trondit nga fitorja e befasishme e Donald Trump në garën presidenciale në ...

Video/ Të gjithë ju e njihni Donald Trump. Ja ku e keni parë

Mapo - 10.11.2016

Filmi ‘ i vetëm në shtëpi ‘ është një nga filmat më të ndjekur të të gjitha kohrave në Shqipëri. Shumë prej nesh mund të na ketë shpëtuar një detaj që Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të ...

Besëtytni? Avioni i Trump laget me ujë

Ora news - 10.11.2016

Është fuqi ushtarake më e madhe në botë, por megjithatë me sa duket edhe amerikanët besojnë në besëtytni. Avioni që solli presidentin e zgjedhur Donald Trump në Uashington, u lag me ujë nga dy ...

Kremlini: Kemi qenë në kontakte me fushatën Trump

VOA - 10.11.2016

Zyrtarë të qeverisë ruse kanë qenë në kontakt me punonjës të fushatës së Donald Trumpit, para zgjedhjeve të së martës tha Zv/Ministri i Jashtëm rus Sergei Riabkov të enjten.

“Kjo do të jetë presidentja e parë femër në SHBA”

Mapo - 10.11.2016

Foto 1 nga 4 Ish-portieri i Manchester United, Anders Lindergard, ka dalë kundër presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump. Para dy jave i dhanë fund martesës Anders Lindegaard dhe Mise ...

Donald Trump president. A do të pranohen më shqiptarët në Amerikë? Përgjigjet Konsulli!

Mapo - 10.11.2016

Deklaratat e Presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump gjatë fushatës dhe premtimet e tij për zgjedhësit për eliminimin e emigracionit kanë sjellë jo pak pakënaqësi ne opinionin amerikan, ...

Njeriu që parashikoi vdekjen e Muhamed Ali thotë se Donald Trump do të vdesë

Gazeta Express - 10.11.2016

Një përdorues në Facebook pati “mashtruar” rreth 60,000 njerëz pasi shpërndau një status nga viti 2015 që “parashikonte” (thoshte ai) vdekjen e Prince, Muhamed Ali dhe të Donald ...

Kaliforni, shtohen zërat për shkëputje nga SHBA pas fitores së Trump

Telegrafi - 10.11.2016

Për të dytën natë me radhë, mijëra protestues janë mbledhur nëpër qytete të ndryshme të shtetit të Kalifornisë, për të kundërshtuar idenë e një Amerike të udhëhequr nga Donald Trump, teksa disa prej ...

“Fitorja e Trump e shpëtoi botën nga Lufta e Tretë Botërore”

Gazeta Express - 10.11.2016

Një politikan i njohur rus thotë se zgjedhja e Trump parandaloi Luftën e Tretë ...

Foto/ Si ishte jeta e Presidentit Trump, kur ai ishte vetëm Donald

Mapo - 10.11.2016

Foto 1 nga 23 Ka pasur një fëmijeri të lumtur dhe një adoleshencë të mbushur me kujtime dhe sakrifica, por më pas jeta e Presidentit të 45-të të ShBA-ve, Donald Trump, ka njohur shumë suksese por dhe ...

Starton “Të paekspozuarit”, Ylli Rakipi sjell në News24 “Trump, presidenti që tronditi botën”

BalkanWeb - 10.11.2016

TIRANË- Emisioni “Të paekspozuarit” i gazetarit të njohur Ylli Rakipi ka ngritur sot siparin në televizionin News24 për të sjellë tema, personazhe dhe debate me temat më të nxehta të aktualitetit.

Fitorja e Trump, Kanadaja ironizon: Mur akulli mes nesh dhe SHBA-së (Foto)

Telegrafi - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale se do të ndërtojë një mur nis mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, për të ndaluar ...

Fitorja e Trump, Lubonja: Nuk është fundi i botës por i një “bote”. Blushi: E kam të pamundur të parashikoj pasojat

BalkanWeb - 10.11.2016

* Starton “Të paekspozuarit”, Ylli Rakipi sjell në News24 “Trump, presidenti që tronditi botën” TIRANË- Emisioni “Të paekspozuarit” i gazetarit të njohur Ylli Rakipi ka ngritur sot siparin në ...

Hoxhaj uron Trump: SHBA mbetet aleati i Kosovës

Gazeta Express - 10.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj e ka uruar presidentin e ri të SHBA’së, Donald Trump. Hoxhaj në një postim në Twitter ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të mbesin aleat i rëndësishëm i ...

Kokëdhima: Implikimet politike të Soros në Shqipëri të rrezikshme

Ora news - 10.11.2016

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima është i ftuari i sotëm i Dritan Hilës, në emisionin “Arena”. Gjatë intervistës, Kokëdhima rrëfen se pse mbështeti Donald Trump për zgjedhjen e tij si ...

“Kjo do të jetë presidentja e parë femër në SHBA” (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

​Ish-portieri i Manchester United, Anders Lindergard, ka dalë kundër presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald ...

Ish-bashkëshorti i modeles shqiptare parashikon: Ja kush do të jetë presidentje e parë femër

BalkanWeb - 10.11.2016

Ish-portieri i Manchester United, Anders Lindergard ka dalë kundër presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump. Ish-bashkëshorti i modeles shqiptare, Mise Beqiri ka parashikuar ndër të tjera ...

Këto janë dhjetë gjërat e çuditshme në të cilat Donald Trump beson

Telegrafi - 10.11.2016

Donald Trump ka çuditur shpesh me deklaratat e tij. Por ka disa gjera që ai vërtet beson, ose ka dhënë këtë përshtypje. Ja cilat janë ato: Duhet të ketë video mbikëqyrje në çdo xhami.

Një herë e votuan, tani e gjithë SHBA-ja kundër Trumpit (Video&Foto)

Zeri - 10.11.2016

Mijëra njerëz në qytetet më mëdha në të gjithë Shtetet e Bashkuara dolën në rrugë për të shprehur pakënaqësinë e tyre për fitoren e Donald Trump. Siç është raportuar nga mediat në SHBA sot në disa ...

‘Të Paekspozuarit’/ Blushi: Nuk besoja se Trump do zgjidhej president

Mapo - 10.11.2016

Deputeti Ben Blushi dhe analisti Fatos Lubonja shprehen se nuk kanë besuar që Donald Trump do të fitonte zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ekspertët rusë në kontakt me Trump gjatë fushatës elektorale

Ora news - 10.11.2016

Një diplomat rus dhe zëdhënës i Vladimir Putin tha se ekspertët rusë kanë qënë në kontakt me disa anëtarë të stafit të Donald Trump gjatë fushatës presidenciale, një periudhë kjo në të cilën Shtetet ...

Deklaratat e Ramës kundër Trump, Bushati: Sharlatanizëm! Lubonja: Foli si De Niro. Çili: Na përfaqësoi. Blushi: U mor ...

BalkanWeb - 10.11.2016

TIRANE- Në emisionin “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në “News24”, nuk mungoi as një debat mes analistit Andi Bushati dhe politologut Henri Çili kur gazetari Ylli Rakipi iu kthye ...

BE i vazhdon sanksionet Rusisë para së Trump të merr mandatin e Presidentit

Telegrafi - 10.11.2016

Bashkimi Evropian ka gjasa që në dhjetor t’i zgjasë sanksionet ekonomike ndaj Rusisë, por kjo mund të jetë shumë më e vështirë në të ardhmen, në qoftë se Donald Trump zbut marrëdhëniet me Rusinë.

Pronari letër punonjësve: Nëse keni votuar Trump, largohuni

Gazeta Express - 10.11.2016

Nëse ke votuar për Donald Trump, nuk je i mirëpritur në Grubhub. Ky është email-it që drejtori ekzekutiv i Gruhbug, restorant online për ushqim, i cili u kërkon punonjësve të tij që të largohen nëse ...

Kokëdhima hakmerret ndaj Ramës, uron me zemër Trump-in: I përktheva dy libra në shqip, do na shpëtojë nga Sorosi

Gazeta Express - 10.11.2016

Edhe ish deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima ka uruar fitoren e presidenti të ri të Amerikës Donald Trump nëpërmjet të cilit jep edhe disa mesazhe të qarta për klasën e politikës shqiptare ...

A do të lejojë Trump, Lotarinë Amerikane për shqiptarët? Përgjigjet Ambasada

Telegrafi - 10.11.2016

Shumë shqiptarë që kërkojnë të emigrojnë në Amerikë janë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump President të SHBA-ve. Kjo për shkak të retorikave të tij kundër emigracionit.

Njihuni me ish-gruan e Donald Trump, ja si jeton sot (FOTO)

Zeri - 10.11.2016

Donald Trump e Marla Maples janë divorcuar në vitin 1999, por pavarësisht nga një e kaluar e trazuar ata ende i lidh bija e përbashkët Tiffany Trump. Marla edhe pse qëndroi e martuar më Trump-in për ...

Trump: Prioritet do të janë emigracioni, kujdesi shëndetësor dhe vendet e punës

Telegrafi - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump është takuar sot me udhëheqësin e shumicës republikane në Senat, Mitch McConnell. Pas takimit, Trump u tha gazetarëve se tre prioritetet e tij kryesore ...

Edhe një president minor?

Telegrafi - 10.11.2016

Kulumnen time të fundit që e shkrova me 7 nëntor, për një moment mendova se do të ishte e fundit për këto zgjedhje presidenciale në ShBA. Por, menjëherë pas rezultateve të para, kur edhe u konfirmuan ...

Këto janë dhjetë gjërat e çuditshme në të cilat Donald Trump beson

Zeri - 10.11.2016

Donald Trump ka çuditur shpesh me deklaratat e tij. Por ka disa gjera që ai vërtet beson, ose ka dhënë këtë përshtypje. Ja cilat janë ato: Duhet të ketë video mbikëqyrje në çdo xhami.

Pas fitores, Trump heq nga faqja zyrtare deklaratën për largimin e muslimanëve nga SHBA

Java News - 10.11.2016

Ekipi i Donald Trump ka larguar nga uebfaqja e tij zyrtare deklaratën e tij për përjashtimin e të gjithë myslimanëve nga Shtetet e Bashkuara. Menjëherë pas rezultatit të zgjedhjeve të 8 nëntorit, ...

Njihuni me Trump-ët! Këta janë anëtarët e familjes më të fuqishme në botë!

Durres Lajm - 10.11.2016

Fjalimin e tij të parë si president, Donald Trump e mbajti në një hotel në Nju-Jork i shoqëruar nga bashkëshortja, fëmijët dhe anëtarët e tjerë të familjes.

FOTOT e vajzës seksi të presidentit të ri amerikan…

Java News - 10.11.2016

Ivanka Trump është fëmija i parë i Donald Trump. Ajo lindi nga martes me Ivanën, gruan e tij të parë. Në moshë të re Ivanka nisi karrierën si modele. Tashmë është martuar dhe ka 3 fëmijë, Arabella, 5 ...

Kush janë emrat e njohur me të cilët do qeverisë Trump, industrialistë dhe manjatë nafte…

Gazeta Tema - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump nuk ka kuadrot apo donatorët tradicionalë të Ëashingtonit për t’i përfshirë në kabinetin e tij, por skuadra e tij e tranzicionit ka shpenzuar muajt e fundit duke ...

Pse në Kosovë po ndihet frikë pas fitores së Trump-it

Durres Lajm - 10.11.2016

Frikë për zbehje të vëmendjes nga Shtetet e Bashkuara ka ngjallur në Kosovë triumfi i Donald Trump-it në garën për Shtëpinë e Bardhë. Kjo, edhe për shkak të “ndërhyrjes” në garë nga lidershipi ...

“Lista e armiqve” të Trump-it

Gazeta Tema - 10.11.2016

Aleatja e afërt e Trump-it, Omarosa Manigault, ka deklaruar për revistën e djathtë, Independent Journal Review, se Trump-i ka kujtesë të fortë dhe se ai mban një listë të njerzve që iu kundërvunë ...

Sheshelj: “SHBA dhe Serbia ishin aleatë, por erdhi Clintoni”

Java News - 10.11.2016

Lideri i Partisë radikale serbe Vojislav Sheshel ka uruar Donald Trumpin dhe ka shfaqur shpresën se me zgjedhjen e tij kryetar të SHBA-së ka marrë fund “episodi i turpshëm” në marrëdhëniet ndërmjet ...

Kalimi i pushtetit te Trump, sekretari Kerry porosit zyrtarët e DASH

Java News - 10.11.2016

Sekretari i shtetit i SHBA-së, John Kerry, tha se u ka thënë zyrtarëve të Departamentit të Shtetit që të bashëkpunojnë plotësisht me administratën në ardhje të presidentit të zgjedhur.

Shtypi botëror reagon për zgjedhjen e Trump si President i SHBA (FOTOT)

Java News - 10.11.2016

Trump është president i SHBA-ve dhe të gjitha gazetat botërore nga Europa deri në Australi kanë vënë në faqen e parë fytyrën e tij. Disa kanë mbajtur qëndrime krejtësisht kundërshtuese, duke vënë në ...

Kerry i thotë stafit të Departamentit të Shtetit të bashkëpunojë me Trump

Tetova Sot - 10.11.2016

Sekretari i shtetit i SHBA-së, John Kerry, tha se u ka thënë zyrtarëve të Departamentit të Shtetit që të bashkëpunojnë plotësisht me administratën në ardhje të presidentit e zgjedhur.

Majmuni kinez ia qëlloi se Trump do të zgjedhej president (FOTO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Përderisa shumica e ekonomistëve, gjeneralëve të penzionuar, gazetave, ish-presidentëve dhe votuesve amerikanë nuk mendonin se Donald Trump duhet të zgjedhet president, të paktën kështu nuk mendonte ...

Trump, një tragjedi amerikane

Durres Lajm - 10.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump President nuk është asgjë më pak se një tragjedi për republikën amerikane, një tragjedi për Kushtetutën, dhe një triumf për forcat, brenda dhe jashtë vendit, e nativizmit, ...

Largohet nga faqja zyrtare deklarata e Trump për t’iu ndaluar hyrjen myslimanëve në SHBA

Tetova Sot - 10.11.2016

Ekipi i Donald Trump ka larguar nga uebfaqja e tij zyrtare deklaratën e tij për përjashtimin e të gjithë myslimanëve nga Shtetet e Bashkuara. Menjëherë pas rezultatit të zgjedhjeve të 8 nëntorit, ...

FOTOT/ “American Psycho”, W.T.F”: Si e komentojnë gazetat më të mëdha në botë, fitoren e Trump

Gazeta Tema - 10.11.2016

Të gjitha mediat e mëdha në botë, janë hapur me lajmin e zgjedhjes së Donald Trump, president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gazetat kryesore në botë, e kanë konsideruar zgjedhjen e tij ...

Këshilltari i Trump: SHBA të dorëzojë Gulen. Netanjahu rezervon takimin e parë me presidentin e ri amerikan

Respublica - 10.11.2016

Pikëpyetjet më të mëdha pas zgjedhjes së Donald Trump si president i Shteteve të Bashkuara lidhen me politikën e jashtme amerikane dhe qasjet e administratës së re amerikane në çështje kruciale për ...

Faktorët që sollën fitoren e Donald Trumpit

Gazeta Tema - 10.11.2016

Fushata presidenciale dhe procesi zgjedhor në Shtetet e Bashkuara kanë marrë fund duke nxjerrë fitues republikanin Donald Trump. Që në orët e vona të ditës së martë u bë e qartë se zoti Trump kishte ...

Trump kundër emigrantëve, por vetë është me origjinë gjermane…

Gazeta Tema - 10.11.2016

Donald Trump gjatë fushatës për zgjedhjet presidenciale i shigjetoi imigrantët ilegalë, por vetë ai ka rrënjë gjermane. Imigrantët ilegalë, ngritja e murit me Meksikën për të penguar meksikanët të ...

Protesta kundër Trump në SHBA

Vision Plus - 10.11.2016

Donald Trump fitoi garën per Shtëpinë e Bardhe, por amerikanet e zhgënjyer dolën neper rruge per te protestuar kundër zgjedhjes se tij president. Ne mbi 25 qytete përfshire edhe New Yorkun, mijëra ...

Çfarë do të ndodhë tani me bizneset e Donald Trump?

Gazeta Tema - 10.11.2016

Pas zgjedhjes në krye të Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump duhet të vendosë se çfarë do të bëjë me bizneset që e bënë të pasur dhe të famshëm në të gjithë botën.

Letra/ Nishani uron Trump: Lidhjet mes dy vendeve tona do të forcohen më tej

Java News - 10.11.2016

Presidenti Bujar Nishani ka dërguar një mesazh drejtuar presidentit të sapozgjedhur Donald Trump. Duke e uruar për fitoren, Nishani ka shtuar se beson që marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe ...

Do të deportojë muslimanë e meksikanë… por Trump është vetë “emigrant” gjerman

Java News - 10.11.2016

Imigrantët ilegalë, ngritja e murit me Meksikën për të penguar meksikanët të vijnë në Amerikë, ishin këto tema, me të cilat ndër të tjera Donald Trump bëri fushatë, e madje arriti të bënte votuesit ...

“Me fitoren e Trump, reforma në drejtësi jo më prioritet i SHBA në Shqipëri”

Java News - 10.11.2016

“Me ardhjen e Trump në pushtet, Amerika nuk do të ketë të njëjtin angazhim që të ndihmojë Shqipërinë në realizimin e reformës në drejtësi”. Kështu ka deklaruar Ruben Avxhiu, kryeredaktor i gazetës ...

Skuadra e Trump: Kush do qeverisë me të

Gazeta Tema - 10.11.2016

Tashmë që Donald Trump fitoi sfidën më të madhe të jetës së tij, atë të zgjedhjes president, ‘angaria’ e fundit është zgjedhja e kabinetit qeveritar. Shtypi i gjithë botës është shqetësuar më së ...

“Gjermani” që u bë president i SHBA-ve

Tetova Sot - 10.11.2016

Imigrantët ilegalë, ngritja e murit me Meksikën për të penguar meksikanët të vijnë në Amerikë, ishin këto tema, me të cilat ndër të tjera Donald Trump bëri fushatë, e madje arriti të bënte votuesit ...

“Zgjedhja e Trump, shmangu Luftën e Tretë Botërore”

Gazeta Tema - 10.11.2016

Pas zgjedhjes së Donald Trump president janë të shumë personat që janë gëzuar, jo vetëm në Amerikë. Rusia e mirëpriti fitoren e tij dhe presidenti Putin ishte i pari lider botëror që e uroi.

Portali i Zenit thirrje Lu-së: E dimë që je mërzit pse u zgjodh Trump, po dil e mbroje se po ta tallin dhe degjenerojnë ...

Gazeta Tema - 10.11.2016

Zgjedhje e Donald Trump si president, ka shokuar shumë media të rëndësishme botërore. Në SHBA madje kanë nisur protesta të dhunshme kundër zgjedhjes së Trump.

Përse fitoi Donald Trump?

Vision Plus - 10.11.2016

Pas fitores se Donald Trump ne zgjedhjet presidenciale amerikane, pyetja qe ngrihet është nese ai do te realizoje premtimet elektorale, disa prej te cilave nuk jane pritur mire veçanërisht nga ...

Këshilltari i Putin: Zgjedhja e Donald Trump shmangu një Luftë të Tretë Botërore

Java News - 10.11.2016

Pas zgjedhjes së Donald Trump president janë të shumë personat që janë gëzuar, jo vetëm në Amerikë. Rusia e mirëpriti fitoren e tij dhe presidenti Putin ishte i pari lider botëror që e uroi.

Kabineti Trump, ja tre njerëzit e tij të besuar

Vision Plus - 10.11.2016

Krahas Presidentit Trump dhe krahut të tij të djathtë, Mike Pence i cili mban postin e zv/presidentit, mediat kanë publikuar tre prej emrave kryesorë që do të mbajnë pozicionet kyce në kabinetin e ...

Kërkesa e Koresë së Veriut drejtuar Presidentit Trump: SHBA të na trajtojë si fuqi nukleare

Java News - 10.11.2016

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet ta trajtojnë Korenë e Veriut si fuqi nukleare”. Është ky mesazhi i një editoriali të publikuar në “Rodong Sinmun”, organ i Partisë së Punëtorëve në Kore, ...

Martin Shkreli mban premtimin pas fitores së Donald Trump

Java News - 10.11.2016

Fitorja e Donald Trump në garën presidenciale ka bërë që Martin Shkreli të publikoi disa nga këngët e albumit Wu-Tang Clan, që bleu vitin e kaluar për 2 milionë dollarë.

FOTOT/ Putin ‘përkëdhelet’ me Trump, por NATO kërcënon nga veriu!

Gazeta Tema - 10.11.2016

Këto foto tregojnë stërvitjen e NATO-s në veriun e Europës, midis Islandës dhe Norvegjisë. Flota ajrore çeke, si pjesë e NATO-s, ka përfunduar disa manovra ajrore.

Faktorët që sollën fitoren e Donald Trump

Java News - 10.11.2016

Fushata presidenciale dhe procesi zgjedhor në Shtetet e Bashkuara kanë marrë fund duke nxjerrë fitues republikanin Donald Trump. Që në orët e vona të ditës së martë u bë e qartë se zoti Trump kishte ...

A e dini kush është Presidenti më i pasur në botë, Donald Trump është shumë larg tij

Tetova Sot - 10.11.2016

Miliarderi amerikan, Donald Trump është zgjedhur Presidenti i 45-të i Amerikës dhe me shumë të drejtë mund të mendojnë se ai është Presidenti më i pasur në botë.

10 “idiotësitë” që Donald Trump i beson

Gazeta Tema - 10.11.2016

Donald Trump ka çuditur shpesh me deklaratat e tij. Por ka disa gjëra që ai vërtet beson, ose ka dhënë këtë përshtypje, që mund të cilësohen si idiotësi.

Trump pranë fitores presidenciale, del jashtë funksionit uebfaqja Kanadeze e emigracionit

Alb Portali - 10.11.2016

Sipas shumë burimeve, Donald Trump është shumë pranë zgjedhjes së presidentit të ardhshmë Amerikan. Por kjo ka frikësuar shumë shtetas Amerikanë, që kanë para-lajmëruar edhe më parë se n.q.s Trump do ...

Hollande i shtangur për fitoren e Trump, thotë se do të ketë kujdes në dialogun me të

Alb Portali - 10.11.2016

Lider i Francës Francois Hollande vetëm pas disa orësh mundi ta urojë Donald Trump’in. Hollande ka qenë një nga mbështetësit e hapur për Hillary Clinton dhe ky rezultat u duk i papritur për të.

Myslimanëve në Amerikë u kërkohet të mos veshin shami, pas fitores së Trump (Foto)

Alb Portali - 10.11.2016

Myslimanët në Shtetet e Bashkuara janë duke shprehur frikë të madhe pas fitores së papritur të Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit, me disa që kanë thënë se janë paralajmëruar që të ...

Bota e sportit kundër zgjedhjes së Trump

Alb Portali - 10.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë ka krijuar shumë zhurmë edhe në ambjentet sportive u shumë emra të njohur ishin investuar për mbështetjen e Hillary Clinton.

Ivanka Trump, vajza modele e Presidentit të SHBA-së

Vision Plus - 10.11.2016

Ivanka Trump është vajza e parë e Doland Trump, presidentit më të ri të SHBA-ve. Ajo lindi nga martesa me Ivanën, gruan e tij të parë. Në moshë të re Ivanka nisi karrierën si modele dhe tashmë punon ...

Trump ka mohuar, por rusët insistojnë se kishin kontakte me të gjatë fushatës

Tetova Sot - 10.11.2016

Zyrtarë qeveritarë rusë kishin kontakte me ekipin e tashmë Presidentit amerikan, Donald Trump, ka thënë një zyrtar i lartë diplomatik rus. Gjatë fushatës, Trump vazhdimisht mohonte akuzat që e ...

Frika nga sulmet terroriste, ndalohet fluturimi mbi ndërtesën ku jeton Trump (Foto)

Alb Portali - 10.11.2016

Donald Trump është duke marrë masa masive siguri, dhe ka ndaluar fluturimet mbi ndërtesën ku ai jeton e punon në New York, për të mos rënë viktimë e aeroplanëve të terroristëve.

Punëtorja e Trumpit: Nuk besoj se ai e bën dot këtë punë

Java News - 10.11.2016

Barbara Res e cila punon në ndërtesën Trump të Donald Trump, ka thënë se nuk beson se Trump mund ta bëjë punën e Presidentit të SHBA-së Res ka thënë për BBC këtë mëngjes se nuk mund ta imagjinoi se ...

Blindohet “Trump tower”, ndalohet fluturimi mbi shtëpinë e Presidentit të ri

Vision Plus - 10.11.2016

Trump tower, qiell gërvishtësja ku banon presidenti i sapozgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, është blinduar. Policia ka marrë masa ekstreme sigurie duke ndaluar dhe fluturimet mbi ndërtesën ku ai ...

“Tani që u zgjodh Trump, Europës i duhet një ushtri e fortë!”

Gazeta Tema - 10.11.2016

Donald Trump ka deklaruar se do të largohet nga NATO nëse zgjidhet president, dhe ndoshta do ta mbajë këtë premtim. Ndaj përfaqësues të Bashkimit Europian janë shumë të shqetësuar për këtë gjë.

A e dini kush është Presidenti më i pasur në botë, Donald Trump është shumë larg tij

Alb Portali - 10.11.2016

Miliarderi amerikan, Donald Trump është zgjedhur Presidenti i 45-të i Amerikës dhe me shumë të drejtë mund të mendojnë se ai është Presidenti më i pasur në botë.

Kryeministria britanike, Theresa May, nuk i telefonon Trump

Java News - 10.11.2016

Trump ende nuk ka marrë një telefonatë urimi nga kryeministrja e Anglisë Theresa May që nga momenti kur fitoi betejën e zgjedhjeve presidenciale në Amerikë.

Nis kthesa e Trump: Zhduket premtimi i madh elektoral!

Gazeta Tema - 10.11.2016

Donald Trump bëri disa deklarata që shokuan botën, gjatë fushatës së tij. Por zgjedhja si president duket se e ka bërë më të ftohtë gjykimin e tij. Ndryshimi i parë ka ardhur që sot, dhe ndoshta do ...

Trump nis të heq dorë nga disa prej premtimeve më të mëdha elektorale

Java News - 10.11.2016

Donald Trump bëri disa deklarata që shokuan botën, gjatë fushatës së tij. Por zgjedhja si president duket se e ka bërë më të ftohtë gjykimin e tij. Ndryshimi i parë ka ardhur që sot, dhe ndoshta do ...

FOTOT Fortesa Trump! E pabesueshme çfarë po ndodh në Nju Jork

Gazeta Tema - 10.11.2016

Donald Trump u shpall mëngjesin e djeshëm presidenti i ri i Amerikës. Siguria ndaj tij natyrisht që do të jetë më e madhe. Por ajo që po ndodh në Manhattan është jashtë të zakonshmes.

Presidenti meksikan, bisedë “të ngrohtë” telefonike me Trump

Alb Portali - 10.11.2016

Presidenti i Meksikës, vendin e të cilit Donald Trump kërcënon ta ndajë nga Amerika me mur, i përcolli republikanit urimet e tij për zgjedhjen në krye të Shtëpisë së Bardhë dhe tha se do të kërkojë ...

Moti i ligë, Donald Trump dhe vdekja e Astrit Deharit?!

Tetova Sot - 10.11.2016

Nga Skënder MULLIQI Moti i keq në rajon i përcjellur më vershime dhe dëme të konsiderueshme , vrasja institucionale e Astrit Deharit në burgun e Prizrenit, dhe zgjedhja per president të Amerikës e ...

Rusia pranon: Kemi kontaktuar me ekipin e Trump gjatë fushatës

Java News - 10.11.2016

Gjatë fushatës presidenciale ka patur kontakte mes Rusisë dhe pjesëtarëve të fushatës së Trump. Lajmi është konfirmuar nga zv/ministri i jashtëm rus Riabkov, i cili shtoi se kontaktet do të ...

Deklaratat e liderëve botërorë për Trump, ja si ndryshuan qëndrimet pas fitores së tij

Gazeta Tema - 10.11.2016

Donald Trump ishte një ndër kandidatët më të debatua të zgjedhjeve presidenciale në SHBA. Madje, pjesa më e madhe politikanëve amerikanë, por edhe e udhëheqësve të tjerë botërorë kanë folur kundër ...

New York, policia dhe shërbimi sekret blindojnë Trump Tower (FOTO)

Java News - 10.11.2016

Donald dhe Melania në apartamentin e tyre në Trump Tower më 2003 Donald Trump u shpall fitues i zgjedhjeve në SHBA më 9 nëntor, por atij do t’i duhet të presë deri më 20 janar 2017 që të zhvendoset ...

Bota e sportit kundër zgjedhjes së Trump

Durres Lajm - 10.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë ka krijuar shumë zhurmë edhe në ambjentet sportive ku shumë emra të njohur ishin investuar për mbështetjen e Hillary Clinton.

Deklaratat përshëndetëse nga Tirana për Donald Trump

Gazeta Tema - 10.11.2016

Lulzim Basha: Zoti Presidet! Më lejoni tiu uroj nga zemra për fitoren tuaj. Unë po ju uroj jam kryetar i opoitës në Shqipëri por jetoj në Holland. Mos më paragjyko për orientimin seksual pasi ...

Deklaratat ndaj Donald Trump

Vision Plus - 10.11.2016

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar ne Parlament qëndrimin e tij gjate fushatës presidenciale ne Amerike ne raport me Donald Trump, qëndrim qe prej 24 orësh është vendosur ne qendër te debatit politik.

Zv/ministri rus: Po, kemi kontaktuar me Trump gjatë fushatës!

Gazeta Tema - 10.11.2016

Qeveria ruse ka qenë në kontakt me anëtarë të fushatës së Donald Trump. Kështu ka deklaruar një zyrtar i lartë rusë. Zv/ministri i Jashtëm rus Sergei Ryabkov tha se ka patur komunikime mes Rusisë dhe ...

Pas rezultatit të zgjedhjeve kështu reagoi modelja shqiptare që punon për Trump (FOTO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Ish Missi, Mirjeta Shala e cila është edhe modele në agjencinë “Trump Models” , ka befasuar me rastin e zgjedhjeve në Amerikë. Me që dihet botërisht se në emër të kujt është agjencia në të cilën merr ...

Shikoni si reagoi modelja shqiptare që punon për Trump pas zgjedhjes së tij president

Alb Portali - 10.11.2016

Ish Miss-i, Mirjeta Shala e cila është edhe modele në agjencinë “Trump Models” , ka befasuar me rastin e zgjedhjeve në Amerikë. Me që dihet botërisht se në emër të kujt është agjencia në të cilën ...

Ky është politikani i parë botëror që Trump e fton të takohen

Tetova Sot - 10.11.2016

Presidenti në ardhje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka ftuar kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu-n që ta vizitojë atë në SHBA, njofton Klan Kosova.

Trump ka arritur në Washington

Tetova Sot - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump ka arritur në Washington ku duhet të takohet me presidentin në ikje Barack Obama Trump në Washington ka fluturuar nga New York-u me aeroplanin e tij ...

Masa ekstreme sigurie në shtëpinë e Donald Trump (FOTO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Hapësira ajrore mbi shtëpinë e tij në Kullën Trump, në Fifth Avenue në New York është ndaluar për fluturim. Ndërtesa me 58 kate nuk është e vetmja rezidenca kryesore e Trump, por edhe një nga pikat ...

Lotaria Amerikane, çfarë do të bëjë Trump me shqiptarët? Përgjigjet konsulli

Java News - 10.11.2016

Deklaratat e presidentit të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump, kundër emigrantëve dhe myslimanëve kanë shqetësuar edhe shqiptarët, të cilët janë të paqartë nëse mund të përfitojnë nga Lotaria ...

“Kjo do të jetë presidentja e parë femër në SHBA” (FOTO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Ish-portieri i Manchester United, Anders Lindergard, ka dalë kundër presidentit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump. Para dy jave i dhanë fund martesës Anders Lindegaard dhe Mise Beqiri ...

Ja si u prit aeroplani i Trumpit në aeroportin e Uashingtonit (VIDEO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, sapo ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, në një takim me presidentin aktual Barack Obama.

Modelet shqiptare që kanë punuar me Donald Trump (FOTO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Tashmë është bërë e ditur se Donald Trump do të jetë presidenti i ri SHBA-së. Të shumtë kanë qenë ata që e kanë mbështetur dhe gjithashtu e kanë kundërshtuar në këto zgjedhje presidenciale, jo vetëm ...

A do të shënojë fitorja e Donald Trump fundin e NATO-s?

Java News - 10.11.2016

Nga Juliet Samule Çfarë do të thotë për Europën zgjedhja e Donald Trump? Në fakt, çdo gjë. Europa, një turli me forca të varfra mbështetet tërësisht tek SHBA-ja për mbrojtjen e saj që prej Luftës së ...

Me Trump president do të pranohen më shqiptarët në Amerikë? Ja si përgjigjet konsulli

Durres Lajm - 10.11.2016

Deklaratat e Presidentit të sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump gjatë fushatës dhe premtimet e tij për zgjedhësit për eliminimin e emigracionit kanë sjellë jo pak pakënaqësi dhe shqetësim edhe për ...

Kaliforni, shtohen zërat për shkëputje nga SHBA pas fitores së Trump

Gazeta Tema - 10.11.2016

Për të dytën natë me radhë, mijëra protestues janë mbledhur nëpër qytete të ndryshme të shtetit të Kalifornisë, për të kundërshtuar idenë e një Amerike të udhëhequr nga Donald Trump, teksa disa prej ...

Njeriu që parashikoi vdekjen e Muhamed Ali thotë se Donald Trump do të vdesë

Tetova Sot - 10.11.2016

Një përdorues në Facebook pati “mashtruar” rreth 60,000 njerëz pasi shpërndau një status nga viti 2015 që “parashikonte” (thoshte ai) vdekjen e Prince, Muhamed Ali dhe të Donald Trump.

Zgjedhjet amerikane si pasqyra ku shohim shëmtinë tonë

Gazeta Tema - 10.11.2016

Nga Astrit Patozi* Kam vendosur të flas gjithmonë për zgjedhjet deri në fund të këtij mandati dhe do ta mbaj fjalën, sepse edhe qeveria e mbajti premtimin, kur na paralajmëroi këtë javë që do të ...

Fitorja e Trump, Kanadaja ironizon: Mur akulli mes nesh dhe SHBA-së (FOTO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale se do të ndërtojë një mur nis mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, për të ndaluar ...

Fenomeni Trump shqetëson Evropën, BE mbledhje urgjente të dielën

Java News - 10.11.2016

STRAATSBURG - Vlaggen voor het gebouw van het Europese Parlement. ANP XTRA LEX VAN LIESHOUT Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të BE-së do të mbajë takim urgjent të dielën.

Ben Blushi: Nuk besoja se Donald Trump do zgjidhej president

Tetova Sot - 10.11.2016

Deputeti Ben Blushi dhe analisti Fatos Lubonja shprehen se nuk kanë besuar që Donald Trump do të fitonte zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

(FOTO) Donald Trump ka një koleksion të super veturave

Java News - 10.11.2016

Donald Trump, presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, ka një koleksion mbresëlënës të makinave të shtrenjta. Siç e dimë të gjithë Trump është parë më shumë duke fluturuar me avionët e tij privat sesa duke ...

Kaliforni, shtohen zërat për shkëputje nga SHBA pas fitores së Trump

Ilirida - 10.11.2016

Në rrjetet sociale, “hashtag”-u #Calexit ka zënë një vend kryesor, duke i bërë kështu jehonë edhe vendimit të britanikëve për t’u larguar nga Bashkimi Europian.

A do të lejojë Trump, Lotarinë Amerikane për shqiptarët? Përgjigjet Ambasada e SHBA

Gazeta Tema - 10.11.2016

Shumë shqiptarë janë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump President të SHBA-ve. Kjo për shkak të retorikave të tij kundër emigracionit. Në edicionin e sotëm “Pyet Konsullin” në ambasadën amerikane ...

Donald Trump shpall tri prioritetet

Ilirida - 10.11.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump është takuar sot me udhëheqësin e shumicës republikane në Senat, Mitch McConnell. Pas takimit, Trump u tha gazetarëve se tre prioritetet e tij kryesore ...

Pronari letër punonjësve: Nëse keni votuar Trump, largohuni

Tetova Sot - 10.11.2016

Nëse ke votuar për Donald Trump, nuk je i mirëpritur në Grubhub. Ky është email-it që drejtori ekzekutiv i Gruhbug, restorant online për ushqim, i cili u kërkon punonjësve të tij që të largohen nëse ...

BE i vazhdon sanksionet Rusisë para së Trump të merr mandatin e Presidentit

Ilirida - 10.11.2016

BE ka gjasa që në dhjetor t’i zgjasë sanksionet ekonomike ndaj Rusisë Bashkimi Evropian ka gjasa që në dhjetor t’i zgjasë sanksionet ekonomike ndaj Rusisë, por kjo mund të jetë shumë më e vështirë në ...

Trump-Netanyahu takim urgjent

Tetova Sot - 10.11.2016

I sapozgjedhur Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu në Shtetet e Bashkuara për një takim. Është raportuar në gazetën izraelite Haaretz një bisedë ...

Dalin emrat e parë të kabinetit të Donald Trump

Tetova Sot - 10.11.2016

Miliarderi amerikan Donald Trump është zgjedhur presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili e merr zyrtarisht detyrën në Janar 2017. Në mediat amerikane kanë filluar të dalin emrat e ...

A do të lejojë Trump, Lotarinë Amerikane për shqiptarët? Përgjigjet Ambasada

Tetova Sot - 10.11.2016

Shumë shqiptarë që kërkojnë të emigrojnë në Amerikë janë trembur pas zgjedhjes së Donald Trump President të SHBA-ve. Kjo për shkak të retorikave të tij kundër emigracionit.

ANALIZA / A po i braktis Amerika aleatët e saj?

Bota.al - 10.11.2016

Nëse Donald Trump i mban premtimet elektorale për të zvogëluar apo mundësisht, për t’i braktisur marrëveshjet e sigurisë me aleatët e SHBA, si psh NATO, fitorja e tij në zgjedhje, i detyron kombet në ...

Zëri i Amerikës: “Faktorët që sollën fitoren e Donald Trumpit”

Bota.al - 10.11.2016

Fushata presidenciale dhe procesi zgjedhor në Shtetet e Bashkuara kanë marrë fund duke nxjerrë fitues republikanin Donald Trump. Që në orët e vona të ditës së martë u bë e qartë se zoti Trump kishte ...

Dhjetra mijëra qytetarë amerikanë në protesta masive pas fitores së Donald Trump 10:13 – 10/11/2016 Bota 0 Dhjetra ...

Antpress - 10.11.2016

Dhjetra mijëra persona kanë dalë në protestë në qytete të ndryshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas fitores së Donald Trump. Me parullën “nuk është presidenti im” njerëzit kanë zbritur ne ...

Urimi i kryeministrit Mustafa për presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Trump

Kosova Live - 10.11.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump. Kryeministri Mustafa, me këtë rast, në emër të Qeverisë së Kosovës ka uruar Donald Trump ...

Njihuni me Trump-ët! Kush janë anëtarët e familjes më të fuqishme në botë!

Bota.al - 10.11.2016

Fjalimin e tij të parë si president, Donald Trump e mbajti në një hotel në Nju Jork i shoqëruar nga bashkëshortja, fëmijët dhe anëtarët e tjerë të familjes.

Zbulohet super makina Presidenciale e Trump, më e sigurt se e Obamës (FOTO)

Antpress - 10.11.2016

Me fitoren e Trump në zgjedhjet Presidenciale, ka bërë që meidta e huaja të gërrmojnë dhe të gjejnë cdo gjë për të. Tashmë është radha e prezantimit të maikës.

Torta për festën e Trumpit është gati, por ka diçka që nuk shkon te ajo?! (Foto)

Lajm - 09.11.2016

Kandidati republikan për president të Amerikës, Donald Trump tashmë e ka gati tortën festive. Ëmbëlsira është gati gjersa amerikanët në shumë shtete janë akoma duke votuar për njeriun që do t`i ...

Unifikimi i partive shqiptare në Maqedoni, DioGuardi mesazh në heshtje?!

Ina - 09.11.2016

Ish-kongresmeni shqiptaro- amerikan, Joseph DioGuardi është një nga zërat që në fillim të këtij viti në Nju Jork kishte kërkuar unifikimin e partive të reja shqiptare LR-PDSH, BESA dhe partive tjera.

Shtetet e lëkundura, shtohet numri i shteteve të paqarta në rezultat

Top Channel - 09.11.2016

Në zgjedhjet presidenciale, shpesh gara përqendrohet në të ashtuquajturat “shtete të lëkundura”. Shtete që kanë treguar se shkojnë herë me njërën e herë me tjetër palë.

Kush është Donald Trump? Manjati dhe kandidati kontrovers i republikanëve

Ina - 09.11.2016

Për shumë kohë përpara se të kthehej në kandidatin aq të pagjasë presidencial të Partisë Republikane, Donald Trump ishte miliarderi më i famshëm e piktoresk i Amerikës.

Trump trondit bursën, dollari e peso pësojnë rënie

Top Channel - 09.11.2016

Duket se kanë filluar të ndjehen pasojat e para të fitores së Donald Trump. Rezultatet, të cilat sondazhet nuk i parashikuan, bënë që dollari të pësonte humbje në bursa. “Dow Jones” ra me 750 pikë.

Ky është shqiptari në Amerikë që mbështeti Trump

Ina - 09.11.2016

Jo të gjithë shqiptarët nuk e duan Donald Trump. Ka edhe nga ata që e mbështesin në kandidaturën e tij për president të Shteteve të Bashkuara. Ai është personi i konsideruar si “njeriu më i urryer i ...

Trump trondit bursën, dollari e pezoja pësojnë rënie

Lajm - 09.11.2016

Duket se kanë filluar të ndjehen pasojat e para të fitores së Donald Trump. Rezultatet, të cilat sondazhet nuk i parashikuan, bënë që dollari të pësonte humbje në bursa. “Dow Jones” ra me 750 pikë.

Donald Trump fiton Pensilvaninë, bastionin e demokratëve

Albeu.com - 09.11.2016

Donald Trump ka fituar zgjedhjet edhe në Pensilvani, shtet që ka qenë historikisht bastion i demokratëve . Republikani fitoi me më shumë se 200 mijë vota diferencë ndaj demokrates Hillary Clinton, ...

Kur Edi Rama thoshte se Trump e dëmton Amerikën (Video)

Lajmi.net - 09.11.2016

Republikani Donald Trump është drejt afirmimit si President i SHBA. Por çfarë ka thënë pak muaj më parë Kryeministri Edi Rama për miliarderin amerikan? Nga studio e CNN, Edi Rama deklaroi se nëse ...

Trump trondit bursën, dollari e pezoja pësojnë rënie

Albeu.com - 09.11.2016

Ende herët për të folur, por duket se kanë filluar të ndjehen pasojat e para të fitores së Donald Trump . Rezultatet, të cilat sondazhet nuk i parashikuan, bënë që dollari të pësonte humbje në bursa.

Edi Rama: Turp për SHBA që të zgjedhin një president si Donald Trump

SOT - 09.11.2016

Ka qenë 24 marsi i këtij viti, kur për herë të parë kryeministri i Shqipërisë Edi Rama vendosi që të sulmojë Donald Trump. Pak ditë para se të shkonte në SHBA, ku do të pritej në Shtëpinë e Bardhë ...

Trump shpallet president, basketbollisti i njohur kërkon largimin nga NBA (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Donald Trump nuk mbështetet nga një prej basketbollistëve të njohur nga NBA. Donald Trump është president i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por, shpallja e tij në krye të shtetit nuk është ...

Kush është Donald Trump? Manjati dhe kandidati kontrovers i republikanëve

Shqipmedia - 09.11.2016

I mposhti të gjithë, fillimisht republikanët tradicionalë në garën brenda partisë së tyre, e më pas edhe demokratët në zgjedhjet presidenciale. Ky është Donald Trump, Presidenti i 45-të i Shteteve të ...

Donald Trump: Një jetë në biznes dhe televizion

Evropaelire - 09.11.2016

Donald Trump është zgjedhur presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Manjati i patundshmërive u lind në një familje të pasur nju jorkeze dhe krijoi një perandori biznesi, duke e ...

Këshilltari i Trump: Korrupsioni i Sorosit në Shqipëri do të marrë fund

Albeu.com - 09.11.2016

Këshilltari i Trump për politikën, Shannon Burns është shprehur mjaft entuziast se Donald Trump do të jetë Presidenti i ri amerikan. Duke folur për "News 24", ai tha se me fitoren e Trump ...

Deputeti shqiptar: Amerikanët votuan për një president për veten, jo për botën!7

LajmiFundit - 09.11.2016

Deputeti Ben Blushi ka folur për zhvillimet më të fundit në SHBA. Blushi u shpreh se nuk është aspak i habitur për fitoren e Trump dhe shtoi se “amerikanët kanë një mendim tjeter për Trump, ndryshe ...

Këshilltari i Trumpit, flet pas fitorës, ja çka do ti bëjmë shqiptarëve

Lajm - 09.11.2016

Këshilltari i Trump për politikën, Shannon Burns është shprehur mjaft entuziast se Donald Trump do të jetë Presidenti i ri amerikan. Shannon BurnsDuke folur për “News 24”, ai tha se me fitoren e ...

Trump shpallet president, shikojeni çfarë ka bërë Dwayne Wade (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Dwayne Wade nuk është aspak i kënaqur me zgjedhjen e Donald Trump për president të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Donald Trump është president i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

8 fakte të pabesueshme për Donald Trump

Albeu.com - 09.11.2016

Donald Trump sot zyrtarisht është president i SHBA-së dhe të gjithë po presim me ankth për frymën që do të sjellë në Amerikë dhe gjithë botën. Por sa e njohim Donald Trump ? Më poshtë ju njohim me 8 ...

Ish-presidenti Pacolli uron Presidentin Donald Trump

Lajmi.net - 09.11.2016

Presidenti i ri i Amerikës, Donald Trump ka marr urimin e parë nga politikanët në Kosovë. Behgjet Pacolli president i AKR-së dhe ish-president i Kosovës është i pari nga politikanët që ka uruar ...

Mbështetësit e Klinton në lot, ja ç'ndodh në fushatën e Trump (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Fitorja e republikanit Trump , ka entuziazmuar stafin e tij, ndërsa stafi i demokratës Klinton , duket mjaft gri. Edhe pse kreu i fushatës së Klinton , Podesta iu drejtua mbështetësve të kapluar nga ...

Blushi: Fitorja e Trump leksion demokracie, Rama i papjekur

SOT - 09.11.2016

Kreu i partisë Lista e Barabartë, deputeti Ben Blushi, ka komentuar fitoren e Donald Trump si president i SHBA-ve. Blushi tha se në Europë ishte krijuar një perceptim i gabuar për Trump por mënyra se ...

Kjo është këngëtarja e parë shqiptare që e uroi Trump-in (Foto)

Zhurnal - 09.11.2016

Këngëtarja e njohur Bleona Qerreti është kosovarja e cila minuta më parë ka uruar presidentin e ri të SHBA-ve Donald J.Trump. Ajo në rrjetin social Facebook ka ndarë me fansat e saj një video nga ...

Të famshmit reagojnë pas fitores së Trump

Albeu.com - 09.11.2016

Republikani Donald Trump është zgjedhur presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara. Por fitorja e tij ka shokuar mjaft njerëz, po ashtu edhe të famshëm.

Blushi: Rama, papjekuri në sulmin ndaj Trump-it

Albeu.com - 09.11.2016

Pak minuta më parë, kryetari i Partisë "Libra" ka komentuar zgjedhjen e Trump si President të SHBA, ndërsa nënvizoi se amerikanët zgjodhën President për veten e tyre, që të bëjë më shumë për shtresën ...

Bleona uron Trump-in

Lajmi.net - 09.11.2016

Bleona Qereti është artistja e parë shqiptare që ka uruar presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bleona duket se i është gëzuar fitores së Donald Trump për President të Shteteve të ...

“The Simpson” e parashikuan 16 vjet më parë

Top Channel - 09.11.2016

Ambicien për të marrë Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump e ka shprehur më shumë se dy dekada më parë. Atëherë, por edhe deri pak ditë para votimit, të paktë ishin ata që besonin se ai do ta jetësonte ...

Fitorja e Trump, reagon Basha: Tregoi që fati është në duart e qytetarëve

SOT - 09.11.2016

Kryetari i Partisë Dmokratike, Lulzim Basha, uroi Donald Trump për fitoren në garën për Presidenti të SHBA-së. Në një prononcim për median, Basha u shpreh se ky është një mesazh i çmuar që populli ...

Këngëtarja shqiptare e entuziasmuar uron Trump (Foto)

LajmiFundit - 09.11.2016

Zgjedhjet në Amerikë përfudnuan, tani është momenti i urimeve, dhe në këtë pjesë nuk ka munguar këngëtarja shqiptare e cila tashmë e ka krijuar jetën e saj në Amerikë.

Reagimet e para nga BE / Mogherini: Lidhjet me SHBA-në janë të thella

Albeu.com - 09.11.2016

Pas fitores së republikanit Donald Trump për president të SHBA-ve, kanë ardhur edhe urimet e para. Përfaqësuesja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini, ka qenë e para që ka reaguar për ...

Zgjedhjet / Putin uron Trumpin për fitoren, ja çfarë i thotë

Albeu.com - 09.11.2016

Kandidati republikan Donald Trump është shpallur presindenti i 45 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Për këtë fitore, me anë të një mesazhi e ka uruar dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin .

Donald Trump President/ Basha: Fati është në duart e qytetarëve

Albeu.com - 09.11.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , ka përcjellë një urim për Donald Trump, lidhur me fitoren në garën për President të SHBA-së. Në një prononcim për median, Basha u shpreh se ky është një ...

Kaos në SHBA: Protestuesit nuk e njohin Trump për president?

Zhurnal - 09.11.2016

Qindra njerëz në Oakland , Kaliforni, kanë dalë për të protestuar kundër Trump, pas rezultateve të zgjedhjeve presidenciale në SHBA, transmeton Klan Kosova.

A u priste fitorja e Trump? Ja reagimet e të famshmëve

SOT - 09.11.2016

Donald Trump është zgjedhur presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara dhe të famshmit kanë shfrytëzuar Tëitterin për të ndarë reagimet e tyre në lidhje me fitoren e tij.

Putin e uron presidentin e ri amerikan

Lajmi.net - 09.11.2016

Kremlini ka lëshuar një deklaratë për fitoren e Donald Trump-it në Amerikë Aty thuhet se presidenti Putin i ka dërguar mesazh urimi Trump-it për fitoren e zgjedhjeve presidenciale, shkruan CNN, ...

Putin uron Trumpin, shpreson që të punojnë në çështjet ndërkombëtare

Lajm - 09.11.2016

Siç shkruan RT, përcjell Telegrafi, përmes një mesazhi, presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar tanimë të zgjedhurin nga amerikanë si president i ardhshëm i tyre, Donald Trumpin, për zgjedhjen ...

Reagojnë qytetarët amerikanë, nuk e duan Trump-in president (Foto)

Lajmi.net - 09.11.2016

Pas fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, kanë filluar reagimet e para në Twitter Shumë qytetarë amerikanë kanë filluar të postojnë ‘#NotMyPresident’, duke refuzuar kështu ...

SHOKUESE/ ?The Simpson? parashikuan 16 vjet më parë fitoren e Donald Trump (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Filmi vizatimor “The Simpson ” ka qënë ndër të parë t që e ka parashikuar Donald Trumpin President të Shteteve të Bashkuara 16 vjet më parë. Në episodin “Bart to the Future”, i transmetuar në mars të ...

Putin uron Trump: Dialogu Moskë-Uashington, t’i shërbejë të dy vendeve

Top Channel - 09.11.2016

Presidenti rus Vladimir Putin është i pari lider botëror që ka uruar për fitoren Donald Trump. Në një telegram dërguar të presidentit të sapozgjedhur, Putin shprehet se dialogu mes Moskës dhe ...

Donald Trump president, ja çfarë thotë Putin

SOT - 09.11.2016

Presidenti rus Vladimir Putin ka uruar Donald Trump për fitoren. Në një mesazh që i ka dërguar presidentit të ri amerikan, Putin shprehu besimin se dialogu mes Moskës dhe Washingtonit do të jetë për ...

Fitorja e Trump, flet Basha: Do ndihmojë Shqipërinë të rigjejë rrugën e humbur

LajmiFundit - 09.11.2016

Pas fitores së Trump, edhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka një urim dhe një mesazh. Pasi u pyet për marrëdhënien e Shqipërisë me SHBA-të, ai u përgjigj se do marrëdhënia do të forcohet, duke u ...

Ja pesë arsyet pse fitoi Donald Trump

Lajmi.net - 09.11.2016

Donald Trump kishte definuar pritshmërinë e tij që nga fillimi i fushatës së tij presidenciale nga më shumë se një vit, shkruan BBC. Shumë pak njerëz menduan që ai do të garonte me të vërtetë, por e ...

Nishani uron zgjedhjen e Trump: Marrëdhëniet me SHBA s'ndërtohen në bazë deklaratash të individëve

SOT - 09.11.2016

Politika shqiptare ka uruar në unison zgjedhjen e Presidentit të ri amerikan, Donald Trump. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, zv/kryeministri Niko Peleshi, kryetari i PD, Lulzim Basha si dhe Presidenti ...

Deklaratat e Ramës kundër Trump/ Meta: Ai është vizionar, marrëdhëniet do jenë afatgjata

Albeu.com - 09.11.2016

Për Metën, "zgjedhja e Trump , por edhe raporti i Clinton me të duke e uruar dhe vlerësimi i tij për rivalen pas përfundimit të garës, tregojnë qartë se Amerika është vend me dinamikë të ...

Halil Matoshi: Amerikanët votuan për paratë e Trump

Lajm - 09.11.2016

Analisti Halil Matoshi pas fitores së Donald Trump për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se bota po bëhet më e ...

BE uron Trump: Të forcojmë marrëdhëniet transatlantike

Top Channel - 09.11.2016

Europa ka uruar Donald Trump për fitoren, duke e ftuar në samitin për marrëdhëniet BE-SHBA, për 4 vitet e ardhshme. Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk dhe ai i Komisionit Europian, Jean ...

Këshilltari i Donald Trump: Do i japim fund korrupsionit të Soros në Shqipëri, ka shumë të korruptuar që qeverisin ...

SOT - 09.11.2016

Në një komunikim telefonik me News 24, Shannon Burns, këshilltari i Trump për politikën e jashtme, shprehu mendimin se në Shqipëri ka shumë të korruptuar që drejtojnë vendin, ndonëse shtoi se nuk ...

Bushati uron Trump: Roli i SHBA, jetik për rajonin tonë

Top Channel - 09.11.2016

Urimi i parë nga Shqipëria për Donald Trump ka mbërritur nga Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Kryediplomati shqiptar ka zgjedhur rrjetet sociale për të përcjellë mesazhin e tij për presidentin e ...

Putin uron Trumpin, shpreson që të punojnë në çështjet ndërkombëtare

Zhurnal - 09.11.2016

SHBA, 9 nentor - Siç shkruan RT, përcjell Telegrafi, përmes një mesazhi, presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar tanimë të zgjedhurin nga amerikanë si president i ardhshëm i tyre, Donald Trumpin, për ...

Fitorja e Trump, flet Meta: Marrëdhëniet do jenë edhe më të mira

LajmiFundit - 09.11.2016

Një urim për Trump ka dhënë dhe kryetari i vendit Ilir Meta. Ai duke uruar flet dhe për marrëdhënien që dy shtetet do të kenë. Sipas tij marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA me Trump presidenti do të ...

Bleona Qerreti e uron Donald Trump “Urime President” (FOTO) bleona

Lajm - 09.11.2016

Këngëtarja e njohur Bleona Qerreti është kosovarja e cila minuta më parë ka uruar presidentin e ri të SHBA-ve Donald J.Trump. Ajo në rrjetin social Facebook ka ndarë me fansat e saj një video nga ...

Trump shpallet president, basketbollisti i njohur kërkon largimin nga NBA (Foto)

Lajm - 09.11.2016

Donald Trump nuk mbështetet nga një prej basketbollistëve të njohur nga NBA. Donald Trump është president i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por, shpallja e tij në krye të shtetit nuk është ...

Ja çfarë shkruajnë mediet botërore për fitoren e Trump (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Republikani Donald Trump është zgjedhur presidenti i 45-të i SHBA-ve, në zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit. Mediet amerikane kanë shkruar në faqet e tyre të para për fitoren e Trump me titullin " ...

Miliarderi Donald Trump, presidenti i 45-të i SHBA-së

Lajmi.net - 09.11.2016

Kandidati republikan, Donald Trump është zgjedhur president i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka arritur të sigurojë 270 votat e nevojshme elektorale.

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerika

Zhurnal - 09.11.2016

SHBA, 9 nentor - E çfarë nuk ka shkruar media gjatë kësaj kohe për Donald Trump, presidentin e ri të SHBA. E kanë portretizuar si njeriun që do sjellë kaq shumë dëme dhe shkatërrim.

Meta uron Trump: Mundësi për të lulëzuar më tej raportet me SHBA

SOT - 09.11.2016

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, e sheh zgjedhjen e Donald Trump President të SHBA, si një mundësi për të lulëzuar më tej raportet me SHBA-në. Meta komentoi deklaratat e kryeministrit Rama për Trump, ...

Donald Trump President/ Basha: Fati është në duart e qytetarëve

Zhurnal - 09.11.2016

Tirane, 9 nentor - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , ka përcjellë një urim për Donald Trump, lidhur me fitoren në garën për President të SHBA-së.

Deklaratat e Ramës për Trump, Blushi: I papjekur

Zhurnal - 09.11.2016

Tirane, 9 nentor - Pak minuta më parë, kryetari i Partisë "Libra" ka komentuar zgjedhjen e Trump si President të SHBA, ndërsa nënvizoi se amerikanët zgjodhën President për veten e tyre, që të bëjë më ...

Meta dhe Basha shtrëngojnë duart për fitoren e Trump

Albeu.com - 09.11.2016

Sot Meta e Basha kanë shtrënguar duart në fitoren e Donald Trump. Ata për një çast janë fotografuar bashkë, ndërsa nuk kanë munguar edhe buzeqeshjet mes palëve.

Shqiptari merr një mesazh nga Trump, përgjigja e tij do t'ju shkrijë së qeshuri (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

E gjithë bota i ka sytë nga fitorja e Donald Trump por një shqiptar ka vendosur ta urojë atë drejtpërdrejt nëpërmjet një mesazhi në Facebooj. "Urime Donald J Trump nga Shqipëria”.

Deklarata e Ramës kundër Trump, ja përgjigja e Ilir Metës

LajmiFundit - 09.11.2016

Leksion demokracie e ka quajtur kreu i LSI-së, Ilir Meta fitoren e Donald Trump si president i SHBA-ve. Në një prononcim për “News 24”, Meta theksoi se “zgjedhja e Trump, por edhe raporti i Clinton ...

Trump president, Mogherini: Lidhjet me SHBA-në janë të thella

Lajmi.net - 09.11.2016

Pas zyrtarizimit të fitores së Donald Trump kanë ardhur edhe urimet e para. Ka qenë përfaqësuesja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini e para që ka reaguar në lidhje me fitoren e Trump.

Putin uron Trump: Dialogu Moskë-Uashington, t’i shërbejë të dy vendeve

Zhurnal - 09.11.2016

Moskë, 9 nëntor - Presidenti rus Vladimir Putin është i pari lider botëror që ka uruar për fitoren Donald Trump. Në një telegram dërguar të presidentit të sapozgjedhur, Putin shprehet se dialogu mes ...

Pas fitores së Trump, reperi shqiptar planifikon të largohet nga Amerika

Lajmi.net - 09.11.2016

Nëse deri para pak orësh, çështja e shpërnguljes nga Amerika me rastin e zgjedhjes së Donald Trump si President ishte shaka e rrjeteve sociale, tashmë gjërat kanë ndryshuar.

Trump shpallet president, shpërthen Kompany (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Vincent Kompany ka kritikuar ashpër zgjedhjen e Donald Trump për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, Vincent Kompany nuk është aspak i kënaqur me ...

“The Simpsons” 16 vjet më parë parashikoi Trumpin president [video]

Lajm - 09.11.2016

Seria e famshme televizive “The Simpsons” 16 vjet më parë në njërën prej episodeve kishte paralajmëruar se Donald Trump do të jetë president i Amerikës.

TENSIONET / A i rrezikon fitorja e Trump myslimanët?

Albeu.com - 09.11.2016

Amerikanët zgjodhën presidentin e tyre të 45 të Shteteve të Bashkuara . Por, a do t'i rrezikojë ardhja e Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë, marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe myslimanëve? ...

Ja çfarë thoshte Edi Rama për Donald Trump (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2016

Pas një gare të gjatë elektorale, sot Donald Trump është zyrtarisht i shpallur president i SHBA-së. Mbështetja nga populli amerikan ka qënë shumë e madhe për kandidatin republikan, pavarësisht ...

Qeveria shqiptare uron Trump-in, ja kush ia dërgoi mesazhin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Shefi i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati është uroi zgjedhjen e Donald Trumpit President i SHBA-ve nëpërmjet një mesazhi në rrjetin social Twitter.

Nishani uron Donald Trump: Do ketë më shumë bashkëpunim

Albeu.com - 09.11.2016

Presidenti Nishani , teksa ishte prezent në Ambasadën Amerikane, ka theksuar se marrëdhëniet mes dy vendeve do të njohin më shumë përmirësime. "Është një demonstrim tjetër i demokracisë amerikane.

A do e mbajnë fjalën të famshmit?

Top Channel - 09.11.2016

Zgjedhjet në Amerikë janë në qendër të vëmendjes së gjithë botës, por fitorja e Trump është një trishtim i madh për ‘bandën’ e Hollivudit që mbështeti Hillary Clinton.

Fitorja e Trump afron Metën me Bashën, shkëmbim miqësor duarsh

SOT - 09.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump si president i Shteteve të Bashkuara duket se ka “afruar” akoma më tepër kryetarin e opozitës, Lulzim Bashën me kryetarin e parlamentit zotin Meta.

Presidenca Trump, 5 ndryshimet që prekin gjithë botën

Top Channel - 09.11.2016

Udhëheqësit e Bashkimit Europian kanë nisur ngadalë të urojnë njëri pas tjetrit Presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara. Donald Trump në krye të Shteteve të Bashkuara mund të ndryshojë marrëdhëniet ...

Seriali i famshëm ka parashikuar fitoren e Trump 16 vjet më parë! (Video)

Lajmi.net - 09.11.2016

Ambicien për të marrë Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump e ka shprehur më shumë se dy dekada më parë. Atëherë, por edhe deri pak ditë para votimit, të paktë ishin ata që besonin se ai do ta jetësonte ...

Nishani uron Donald Trump për fitoren, reagon për Ramën

Ina - 09.11.2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka uruar sot presidentin e ri të SHBA-ve, Donald Trump për fitoren, në emrin e tij personal dhe të të gjithë shqiptarëve.

“The Simpsons” 16 vjet më parë parashikoi Trumpin president (VIDEO)

Portalb - 09.11.2016

Seria e famshme televizive “The Simpsons” 16 vjet më parë në njërën prej episodeve kishte paralajmëruar se Donald Trump do të jetë president i Amerikës.

Trump president, amerikanët “kërkojnë” largimin drejt Kanadasë e Zelandës së ...

Top Channel - 09.11.2016

Faqja zyrtare kanadeze e emigracionit ka pësuar një problem, ose më saktë është bllokuar nga trafiku i tepërt, ndërkohë që një gjë të tillë ka raportuar edhe Zelanda e Re sa i përket faqes së saj për ...

Fitorja e Trump, këngëtarja amerikane ‘’shpërthen’’ në lot trishtimi (Foto)

LajmiFundit - 09.11.2016

Superylli botëror, Rihanna, nuk e ka pritur mirë zgjedhjen e Donald Trump për president. Riri në rrjetin social Instagram ma publikuar një foto me deklaratën e Trump nga viti 1998 në revistën People.

Britania e Madhe uron Trumpin për fitoren

Lajm - 09.11.2016

Qeveria britanike ka lëshuar një deklaratë nga kryeministrja britanike Theresa May, e cila ka uruar Donald Trump për fitoren në zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve.

Nuk do besoni se çka i ka ndodhur sot në mëngjes shqiptarit nga Maqedonia me restorantin më të mirë në botë

Ina - 09.11.2016

Pasojat e zgjedhjes së Donald Trump-it President i SHBA-ve janë ndier deri te Rene Redzepi, shqiptari nga Maqedonia që për vite rresht, përfshirë edhe 2016-n fiton çmimin e restorantit më të mirë në ...

Presidenca Trump, 5 ndryshimet që prekin gjithë botën

Portalb - 09.11.2016

Donald Trump në krye të Shteteve të Bashkuara mund të ndryshojë marrëdhëniet e vendit më të fuqishëm me pjesën tjetër të botës. Një analizë e BBC mundohet të shpjegojë se cilat do të jenë pesë ...

Ju nuk e keni parë akoma vajzën e Presidentit Trump (Foto)

Ina - 09.11.2016

Presidenti i ri i SHBA-ve Donald Trump, përveç bashkëshortes seksi që ka ai ka edhe vajzat e ti të cilat kanë vëmendjen e mediave në të gjithë ...

A e parashikoi Nostradamus fitoren e Trump? Çfarë ndodh më pas... (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Nostradamus (1503- 1566) është konsideruar si një nga shkrimtarët më të rëndësishëm dhe të famshëm të profecive të historisë. Fama e tij erdhi me botimin e libirt të tij Profecitë, që përbehet nga ...

Trump, Basha: Një mësim demokracie për gjithë botën

Top Channel - 09.11.2016

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i quan zgjedhjet në SHBA një mësim të çmuar demokracie që ky shtet i dha gjithë botës. “Ky është një mësim i çmuar demokracie që Shtetet e Bashkuara, populli amerikan i ...

Pesë arsyet pse fitoi Donald Trump

Lajm - 09.11.2016

Donald Trump kishte definuar pritshmërinë e tij që nga fillimi i fushatës së tij presidenciale nga më shumë se një vit, shkruan BBC. Shumë pak njerëz menduan që ai do të garonte me të vërtetë, por e ...

Reperi shqiptar planifikon të largohet nga Amerika, shkak fitorja e Trump-it

Zhurnal - 09.11.2016

Nëse deri para pak orësh, çështja e shpërnguljes nga Amerika me rastin e zgjedhjes së Donald Trump-it President ishte shaka e rrjeteve sociale, tashmë gjërat kanë ndryshuar.

Nuk do besoni se çka i ka ndodhur sot në mëngjes shqiptarit me restorantin më të mirë në botë

Zhurnal - 09.11.2016

Pasojat e zgjedhjes së Donald Trump-it President i SHBA-ve janë ndier deri te Rene Redzepi, shqiptari nga Maqedonia që për vite rresht, përfshirë edhe 2016-n fiton çmimin e restorantit më të mirë në ...

Rama uron Trump: Marrëdhëniet do forcohen në funksion të interesave të përbashkëta

Albeu.com - 09.11.2016

Kryeministri Rama, përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka përcjellë një urim për fitoren e Donald Trump . Ai nënvizon se marrëdhënia jonë strategjike me SHBA do të vijojë të forcohet në ...

Rihanna qanë pas fitores së Donald Trump (Foto)

Lajm - 09.11.2016

Fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, nuk i është gëzuar as njëra ndër këngëtaret më të famshme në botë, Rihanna. Ajo ka zgjedhur një fotografi të Trumpit – tashmë ...

Lëvizja Besa uron zgjedhjen e Trump për President: Zoti e bekoftë Amerikën

Lajm - 09.11.2016

Sa vijnë dhe shtohen urimet për zgjedhjen e Donald Trump për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këtë herë, Lëvizja Besa me një komunikatë të drejtuar Telegrafit në Maqedoni i shpreh ...

Liderët botërorë reagojnë pas fitores së Trump, ja deklaratat e tyre

SOT - 09.11.2016

Liderët botërorë kanë reaguar me mosbesim për zgjedhjen surprizuese të Donald Trump si Presidenti më i ri i SHBA-së. Presidenti rus Vladimir Putin ishte i pari që e uroi Donald Trump-in për fitoren e ...

Linda Morina e shpejtë, i kushton këngë Donald Trump-it (Video)

Lajm - 09.11.2016

Këngëtarja Linda Morina është treguar e shpejtë, duke uruar me këngë presidentin të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump. Linda përmes kësaj këngë ka thurur lëvdata për Trump-in.

Rihanna në lot për Amerikën (Foto)

Lajmi.net - 09.11.2016

Fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, nuk i është gëzuar as njëra ndër këngëtaret më të famshme në botë, Rihanna. Ajo ka zgjedhur një fotografi të Trumpit – tashmë ...

Bushati uron Trampin: Roli i SHBA-së, jetik për rajonin tonë

Idividi - 09.11.2016

Tiranë, 9 nëntor 2016 (MIA) - Urimi i parë nga Shqipëria për Donald Tramp ka mbërritur nga Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, informo TCH. Kryediplomati shqiptar ka zgjedhur rrjetet sociale për të ...

Lëvizja Besa uron zgjedhjen e Trump për President: Zoti e bekoftë Amerikën

Almakos - 09.11.2016

Sa vijnë dhe shtohen urimet për zgjedhjen e Donald Trump për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Lëvizja Besa i shpreh urimet ambasadorit të SHBA-ve në Maqedoni, Jess Baily për ...

Alarmon ministri francez: Tash Evropa duhet ta mbroj vetën

Lajmi.net - 09.11.2016

Evropa nuk duhet të lëkundet nga interesat e veta dhe mbrojtja e qytetarëve të saj, tash pasi Donald Trump fitoi zgjedhjet presidenciale dhe pas Brexit-it, ka deklaruar ministri i Brendshëm i Francës ...

Presidenca Trump, 5 ndryshimet që prekin gjithë botën

Almakos - 09.11.2016

Donald Trump në krye të Shteteve të Bashkuara mund të ndryshojë marrëdhëniet e vendit më të fuqishëm me pjesën tjetër të botës. Një analizë e BBC mundohet të shpjegojë se cilat do të jenë pesë ...

Trump president, tronditet bursa botërore

Lajmi.net - 09.11.2016

Fitorja e republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale ka tronditur bursat botërore, me rënien dramatike të vlerave të aksioneve dhe me frikën e investitorëve për paqartësinë në sektorin ...

Trump, Basha: Një mësim demokracie për gjithë botën

Almakos - 09.11.2016

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ka përcjellë Donald Trump urimet më të përzemërta për zgjedhjen e tij si Presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Bushati uron Trump: Roli i SHBA, jetik për rajonin tonë

Almakos - 09.11.2016

Urimi i parë nga Shqipëria për Donald Trump ka mbërritur nga Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Kryediplomati shqiptar ka zgjedhur rrjetet sociale për të përcjellë mesazhin e tij për presidentin e ...

Trump president, tronditet bursa botërore

Lajm - 09.11.2016

Fitorja e republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale ka tronditur bursat botërore, me rënien dramatike të vlerave të aksioneve dhe me frikën e investitorëve për paqartësinë në sektorin ...

Valë urrejtje nga yjet e Hollywood-it: Do ikim, fitoi Trump (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Të famshmit e Hollywood-it, më herët kanë bërë betimet e tyre elektorale. Sipas tyre, nëse Trump do të shpallej president , ata do të largoheshin nga Shtetet e Bashkuara.

Haradinaj uron Trumpin

Lajm - 09.11.2016

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj e ka uruar për fitoren presidentin e ri të ShBA-ve republikanin, Donald Trump. Duke uruar popullin amerikan për zgjedhjen e presidentit të ri, Haradinaj ka shtuar ...

Reagojnë qytetarët amerikanë, nuk e duan Trump-in president (Foto)

Lajm - 09.11.2016

Pas fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në Amerikë, kanë filluar reagimet e para në Twitter Shumë qytetarë amerikanë kanë filluar të postojnë ‘#NotMyPresident’, duke refuzuar kështu ...

10 faktet e parashikuara nga seriali Simpsons (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2016

Simpsons , seriali më i dashur për fëmijët dhe të rriturit, ditën e sotme po bëhen hit në internet për shkak të një lloj parashikimi që mendohet të jetë bërë gjatë serialit për presidentin e SHBA-së.

Eduart Ndocaj: Dështova për t'i garantuar azilin Kryeministrit tonë

SOT - 09.11.2016

Jam ne Gjermani e me keqardhje njoftoje se deshtova t'i siguroja azilin Kryeministrit tone. Te gjithe besoj po e mendoni komentin e panevojshem dhe aspak profesional te Kryeministrit tone per ...

Pas fitores së Trumpit, amerikanët kërkojnë punë në restorantin e shqiptarit

Lajm - 09.11.2016

Pasojat e zgjedhjes së Donald Trump-it President i SHBA-ve janë ndier deri te Rene Redzepi, shqiptari nga Maqedonia që për vite rresht, përfshirë edhe 2016-n fiton çmimin e restorantit më të mirë në ...

Ju nuk e keni parë akoma vajzën e Presidentit Trump (Foto)

Lajm - 09.11.2016

Presidenti i ri i SHBA-ve Donald Trump, përveç bashkëshortes seksi që ka ai ka edhe vajzat e ti të cilat kanë vëmendjen e mediave në të gjithë botën. Është kjo Ivanka Trump vajza bukuroshe e ...

Lëvizja Besa uron zgjedhjen e Trump për President: Zoti e bekoftë Amerikën

Ina - 09.11.2016

Sa vijnë dhe shtohen urimet për zgjedhjen e Donald Trump për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këtë herë, Lëvizja Besa me një komunikatë të drejtuar Telegrafit në Maqedoni i shpreh ...

Njihuni me vajzën bukuroshe të Donald Trump (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Tashmë është zyrtare, Donald Trump është President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë fjalimit të tij ai ka falënderuar edhe familjen e tij, e sigurisht që pjesë e familjes është edhe vajza e ...

“Intelektual e vizionar, Amerika me ty është krenar”, këngë me cifteli për Trump

LajmiFundit - 09.11.2016

Urim për Trump ka dhe Linda Morina. Ndryshe nga të tjerët, ajo i ka dedikuar një këngë atij, kjo tregon se ajo është e entuziasmuar për këtë fitore. Ajo në ato vargje ka thurur lëvdata për ...

Los Angeles/ Fillojnë protestat kundër Trump (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2016

Shteti i Los Angeles duket se është zhgënjyer nga fitorja e bindshme e republikanit Trump . Përkëtë arsye, një numër i konsiderueshëm simpatizantësh të Hillari Klinton kanë dal në rrugë dhe po ...

Ankthi i komentuesit të CNN: Si do ua shpjegoj fëmijëve të mi

Top Channel - 09.11.2016

Van Jones, komentues i CNN dhe një ish punonjës i administratës Obama e ka shfaqur hapur ankthin e tij për fitoren e Donald Trump. “Tetë vjet me Obamën dhe tani ky fakt”, thotë Jones.

Pse fitoi Donald Trump?

Top Channel - 09.11.2016

Drejtori i Departamentit të Informacionit në Top Channel, Sokol Balla i ndoqi nga afër në Uashington zgjedhjet presidenciale amerikane. Ai analizon arsyet e triumfit të paparashikuar të Donald ...

Bleona Qerreti e uron Trump: Urime President (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Bleona Qereti ka uruar përzemërsisht presidentin e sapozgjedhur të Amerikës, Donald Trump . Në një postim të saj në rrjetin social Facebook, ajo fillimisht ka uruar Trump për fitoren, ndërsa më pas i ...

Merkel i ofron Trumpit bashkëpunim mbi bazën e vlerave

DW - 09.11.2016

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka uruar për fitoren në zgjedhjet për president të SHBA kandidatin republikan Donald Trump . Ajo i ofroi bashkëpunim, por mbi bazën e vlerave.

Behgjet Pacolli uron Donald Trump për fitoren

Albeu.com - 09.11.2016

Zgjedhjet e SHBA-së kanë pasur ndikim edhe në Kosovë, ku sipas medieve vëndase, shumë prej qytetarëve kosvarë dëshironin fitoren e demokrates Hillari Klinton .

Fiton Trump, ministri i Jashtëm gjerman i shqetësuar: Nuk e duam këtë rezultat

Lajm - 09.11.2016

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier, është shumë i shqetësuar pas zgjedhjes së Donald Trump në krye të SHBA-së. Ai ka kërkuar një takim urgjent me ministrat e Jashtëm të BE-së ku ...

Komentuesit "gjunjëzojnë" Ramën pas urimit për Trump (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Ka mjaftuar një mesazh në rrjetin social Facebook nga ana e kryeministrit Rama , ku shprehte urimet për fitoren e Trump , që mënjëherë të shpërthenin komentet dhe ngacmimet nga ana e komentuesve të ...

Berisha përshëndet zgjedhjen e Donald Trump: Marrëdhëniet me SHBA nuk ndikohen nga deklaratat e Ramës

SOT - 09.11.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur zgjedhjen e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë, ndërsa nuk ka harruar të flasë edhe për deklaratat e Edi Ramës.

Shqiptari uron Donald Trump për fitoren, biseda do t’ju shkrijë së qeshuri (Foto)

Lajm - 09.11.2016

E gjithë vëmendja e medias dhe jo vetëm sot ka qenë tek zgjedhjet presidenciale në SHBA. Fitorja e republikanit Trump duket se ka gëzuar shumë shqiptarë, e ka mërzitur të tjerë.

Yjet e futbollit me frizurë si Trump (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

“Goal.com” ka publikuar një galeri interesante duke i paraqitur yjet e futbollit me frizurë si presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Presidenti Thaçi uron homologun Donald Trump

Lajmi.net - 09.11.2016

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka uruar presidentin e ri të Amerikës për detyrën etij në krye të shtetit. “Në emër të popullit dhe institucioneve të Kosovës i uroj presidentit të zgjedhur ...

Vjen dhe kënga e Linda Morinës për Donald Trump (Video)

Lajmi.net - 09.11.2016

Këngëtarja Linda Morina është treguar e shpejtë, duke uruar me këngë presidentin të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump. Linda përmes kësaj këngë ka thurur lëvdata për Trump-in, shkruan Magazina.al.

Thaçi i uron Trampit fitoren

Zhurnal - 09.11.2016

Prishtinë, 9 nëntor - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Donald Trampin për fitoren në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Trump ishte afër këtij klubi të futbollit (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Donald Trump në të kaluarën ka qenë i përmendur si pronar i mundshëm i klubit argjentinas, San Lorenzo. Donald Trump është president i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Trump president, “The Simpsons” e parashikuan 16 vjet më parë

Almakos - 09.11.2016

Seria e famshme televizive “The Simpsons” 16 vjet më parë në njërin prej episodeve paralajmëronte Donald Trump president të Amerikës. Në një episod të transmetuar në vitin 2000, konkretisht në “Barti ...

Trump premton të jetë president i të gjithë amerikanëve

Evropaelire - 09.11.2016

Kandidati republikan, Donald Trump , është zgjedhur presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ai do të udhëheqë Shtëpinë e Bardhë në katër vjetët e ardhshëm. Trump ka fituar 276 vota elektorale.

Njihuni me vajzën bukuroshe të Donald Trump (FOTO)

Zhurnal - 09.11.2016

Tashmë është zyrtare, Donald Trump është President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë fjalimit të tij ai ka falënderuar edhe familjen e tij, e sigurisht që pjesë e familjes është edhe vajza e ...

Rihanna në lot për Amerikën (Foto)

Zhurnal - 09.11.2016

Fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, nuk i është gëzuar as njëra ndër këngëtaret më të famshme në botë, Rihanna. Ajo ka zgjedhur një fotografi të Trumpit – tashmë ...

Erdogan komenton fitoren e Trump

Lajmi.net - 09.11.2016

Presidenti turk Rexhep Tayiip Erdogan, sot deklaroi se shpreson që fitorja e republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së do të sjellë në ndërmarrjen e hapave pozitivë për Lindjen ...

Kur do transferohet në Shtëpinë e Bardhë dhe kur do të bëjë betimin Trump?

Lajmi.net - 09.11.2016

Nga zgjedhjet e djeshme presidentciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) fitues doli Donald Trump, i cili u zgjodh Presidenti i 45-të i Amerikës.

8 fakte që nuk i dini për Donald Trump

Lajm - 09.11.2016

Tani, më shumë se asnjëherë më parë janë mundësitë që Donald Trump të bëhet president i SHBA-së. Donald Trump, gjatë fushatës së tij ka bërë që shumë ta duan, por ka bërë që edhe shtete të caktuara ...

Berisha uron Trump ndërsa thumbon Ramën: Je i dezekuilibruar mendërisht

Albeu.com - 09.11.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur zgjedhjen e Donald Trump -it, por nuk ka harruar që edhe të thumbojë për deklaratat e Edi Ramës. Sipas Berishës, marrëdhëniet me SHBA-në do njohin ...

Trump ia shkatërroi ëndrrën futbollistit të Bayernit (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Javi Martinez ka thënë se i është shuar ëndrra e transferimit në Major League Soccer pas shpalljes së Donald Trump për president të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

A do e mbajnë fjalën të famshmit?

Zhurnal - 09.11.2016

Zgjedhjet në Amerikë janë në qendër të vëmendjes së gjithë botës, por fitorja e Trump është një trishtim i madh për ‘bandën’ e Hollivudit që mbështeti Hillary Clinton.

Kokëdhima: Trump do na çlirojë nga politika e kalbur dhe ndikimi i Soros

SOT - 09.11.2016

Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima, në një postim të gjatë në FB uroi presidentin e ri të SHBA, Donald Trump për fitoren në Shtëpinë të Bardhë. Kokëdhima shprehet se Donald Trump do të ndihmojë ...

Fitorja e Trump/ Kokëdhima: Do na çlirojë nga Soros-i

Albeu.com - 09.11.2016

Ish deputeti socialist Koço Kokëdhima, duke uruar Trump për fitoren, thekson se me atë në krye të SHBA-ve, do çliroje diplomacinë ndërkombëtare për Shqipërinë nga ndikimi i Sorosit.

Snoop Dogg : Pas 09.11, 11.09 dita tjetër më e keqe në histori të SHBA-së

Shqipmedia - 09.11.2016

Legjenda e hip hopit amerikan, Snoop Dogg, aspak nuk është ndarë i kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA. Reperi në një postim në Instagram ka cilësuar ditën e zgjedhjes së Donald ...

Putin: Dua marrëdhënie të mira me SHBA-në e Trump-it

Lajm - 09.11.2016

Fitorja e kandidatit republikan, Donald Trump, ka ngritur në këmbë të gjithë botën, po ashtu edhe liderët botërorë. Disave po iu pëlqen kjo zgjedhje ndërsa disa të tjerëve jo.

Merkel i ofron Trumpit bashkëpunim mbi bazën e vlerave

Lajmi.net - 09.11.2016

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka uruar për fitoren në zgjedhjet për president të SHBA kandidatin republikan Donald Trump . Ajo i ofroi bashkëpunim, por mbi bazën e vlerave.

Nostradamus parashikoi fitoren e Trump, udhëheqësi që sjell fundin e botës?

Lajmi.net - 09.11.2016

Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duket se është parashikuar më parë se do të ulej në shtëpinë e bardhë. Një nga profetcitë e Nostradamus (1503- 1566) i ...

FOTO/ Kjo është vajza seksi e presidentit Trump

LajmiFundit - 09.11.2016

Gjatë fushatës elektorale, Donald Trump prezantoi bashkëshorten e tij seksi dhe e “përdori” atë për të marrë vota. Por përveç saj, edhe vajzat e tij kanë vëmendjen e mediave në të gjithë botën.

Gaga pas fitores së Trump: Tani të kujdesemi për njëri-tjetrin

Lajm - 09.11.2016

jo që e mbështeti fuqishëm kandidaten demokrate për President të SHBA, Hillary Clinton, e cila doli humbëse në këtë garë, ishte këngëtarja Lady Gaga. Që prej fillimit, Gaga e ka shprehur haptazi ...

Snoop Dog: Pas 9/11 sot është dita më e keqe në Amerikë

Lajm - 09.11.2016

Legjenda e hip hopit amerikan, Snoop Dogg, aspak nuk është ndarë i kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA. Reperi në një postim në Instagram ka cilësuar ditën e zgjedhjes së Donald ...

Këto janë bukuroshet shqiptare që kaluan nëpër duart e Donald Trump (Foto)

Zhurnal - 09.11.2016

Nga dita e sotme SHBA do të kenë një emër të ri si president të tyre, fjala është për Donald Trump një figurë mjaft e njohur edhe shumë vite përpara kandidimit të tij.

Kryeministri i Izraelit: Presidenti i sapo zgjedhur Trump është mik i vërtetë i Izraelit

Lajm - 09.11.2016

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka shprehur besimin se presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, mund të punojë së bashku me të për t’i çuar në nivelin më të lartë marrëdhëniet ...

Entuziazëm në Serbi: Trump do të na e kthejë Kosovën

Lajm - 09.11.2016

Në Serbi, për dallim nga Kosova, fitorja e republikanit Donald Trump, ka gëzuar shumë njerëz, pavarësisht se edhe atje ka jo pak të tillë që mendojnë se ai është i rrezikshëm për ...

Fatmir Limaj uron fitoren e Trumpit

Lajmi.net - 09.11.2016

Kryetari i Nismas për Kosovën, Fatmir Limaj, ka uruar Donald Trump për zgjedhjen e tij president të Amerikës. Ai ka thënë se SHBA-të do të vazhdojnë ta mbështesin Kosovën.

10 vendet më të mira për të emigruar, pas fitores së Trump (VIDEO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Donald Trump së shpejti do të vendoset në Shtëpinë e Bardhë, pas fitores së një prej garave më të fuqishme në historinë e zgjedhjeve në SHBA. Biznesmeni i Nju Jorkut, i cili ka degraduar gratë, nxiti ...

Presidenti amerikan Donald Trump me modelet shqiptare (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Vajzat e bukura shqiptare që kanë synuar garën e Miss Universe, janë takuar edhe me presidentin e tanishëm të SHBA-ve, Donald Trump, më poshtë mund ti shihni disa nga fotografitë.

Ikin amerikanët (Live)

Lajmi.net - 09.11.2016

Numri i popullsisë vendase në Amerikë po ndryshon në mënyrë drastike. Kjo po ndodhë pas zgjedhjes së Donald Trump në krye të shtetit, transmeton lajmi.net Ndiqeni njoftimin ...

“A je penduar për deklaratat kundër Trump?” Ja si përgjigjet Rama

LajmiFundit - 09.11.2016

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference të përbashkët për media është pyetur nëse është penduar në lidhje me deklaratat e bëra kundër Trump. Donald Trump u zgjodh sot president i SHBA-ve.

Rama: Ja pse fola kundër Trump, deklaratat e mia janë një pikë në ujë

SOT - 09.11.2016

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar se çfarë e ka nxitur të thotë ato deklarata kundër presidentit të Ri të SHBA-ve, Donald Trump. Kreu i qeverisë e cilëson veten një pikë ujë në detin e gjithë ...

Fitorja e Trump, deputeti: Do na çlirojë nga Soros, që kontrollon zhvillimet politike

LajmiFundit - 09.11.2016

Deputeti Koço Kokëdhima e cilësoi zgjedhjen e Donald Trump në postin e presidentit të SHBA-ve si një fitore të popullit amerikan kundër tërë establishmentit politik.

Limaj: Familja Klinton do jetë e dashur nga populli ynë

Lajm - 09.11.2016

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj ka uruar zgjedhjen e Donald Trump’it në postin e presidentit të Amerikës. Ai ka thënë se SHBA-të do vazhdojnë ta mbështetin dhe të jenë partner strategjik i ...

Ikin amerikanët (Live)

Lajm - 09.11.2016

Numri i popullsisë vendase në Amerikë po ndryshon në mënyrë drastike. Kjo po ndodhë pas zgjedhjes së Donald Trump në krye të shtetit. Ndiqeni njoftimin ...

Trump mban fjalimin e fitores, djali i tij në luftë me gjumin

Almakos - 09.11.2016

Gjatë kohës që Donald Trump mbaj fjalimin përpara zgjedhësve për fitoren si President i SHBA-së, djali i tij duket shumë i lodhur. 10-vjeçari, përpiqet që të qëndrojë në këmbë dhe të mbajë sytë ...

Ja çka i ka ndodhur sot në mëngjes shqiptarit nga Maqedonia me restorantin më të mirë në botë

Almakos - 09.11.2016

Pasojat e zgjedhjes së Donald Trump-it President i SHBA-ve janë ndier deri te Rene Redzepi, shqiptari nga Maqedonia që për vite rresht, përfshirë edhe 2016-n fiton çmimin e restorantit më të mirë në ...

Rama thyen heshtjen: Ja pse i thashë ato fjalë për Donald Trumpin!

Albeu.com - 09.11.2016

Pas akuzave që mori lidhur me deklaratat e tij kundër Donald Trump, kryeministri Rama ka sqaruar se përse i bëri ato deklarata. Rama duket se nuk është penduar për deklaratat e mëparshme, duke thënë ...

Erdogan shpreson se fitorja e Trampit do të jetë në dobi të Lindjes së Afërt

Idividi - 09.11.2016

Stamboll, 9 nëntor 2016 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot deklaroi se shpreson që fitorja e republikanit Donald Tramp në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së do të sjellë në ndërmarrjen e ...

Thaçi i uron Trampit fitoren

Idividi - 09.11.2016

Prishtinë, 9 nëntor 2016 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Donald Trampin për fitoren në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Rama: Deklarata ime për Trumpin, kur ishte kandidat

Almakos - 09.11.2016

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar sot në një konferencë për mediat qëndrimet e tij për Presidentin e zgjedhur në SHBA, Donald Trump. Kryeministri tha në konferecën për prezantimin e raport progresit ...

Trump shpallet president, futbollisti i njohur e ofendon rëndë

Zhurnal - 09.11.2016

Pas zgjedhjes së presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Ameriksë, Donald Trump, ka reaguar edhe mbrojtësi belg Vicente Kompany. Ky i fundi është shprehur i pakënaqur me zgjedhjen e Trump si ...

Bleona Qereti, artistja e parë shqiptare që uron Donald Trump (VIDEO)

SOT - 09.11.2016

Bleona Qereti është artistja e parë shqiptare që ka uruar presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bleona duket se i është gëzuar fitores së Donald Trump për President të Shteteve të ...

Trump ishte afër këtij klubi të futbollit

Lajm - 09.11.2016

Donald Trump në të kaluarën ka qenë i përmendur si pronar i mundshëm i klubit argjentinas, San Lorenzo.Donald Trump është president i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

10 gjërat që Trump është zotuar ti bëjë që në ditën e parë të tij si president

Shqipmedia - 09.11.2016

Gazeta The Independent ka shkruar një listë prej dhjetë premtimeve të cilat Donald Trump është zotuar ti përmbushë qysh në ditën e parë si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Trump shpallet president, ky është plani i Xhemajlit (FOTO)

Lajmi.net - 09.11.2016

Blerim Xhemajli planifikon të luajë në Major League Soccer përkundër shpalljes së Donald Trump për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sportistë të ndryshëm kanë shprehur pakënaqësinë e ...

Presidenti i porsazgjedhur i SHBA-ve ishte pro ndërhyrjes ushtarake në Kosovë më 1999 (Video)

Lajmi.net - 09.11.2016

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Express sjell një deklaratë të tij dhënë për Larry King në vitin ...

Këtë deklaratë të Presidentit Trump pro Kosovës nuk e keni dëgjuar asnjëherë (VIDEO)

Portalb - 09.11.2016

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Express sjell një deklaratë të tij dhënë për Larry King në vitin ...

Ja si duken yjet e futbollit në variantin "Trump" (FOTO)

Albeu.com - 09.11.2016

Zgjedhja e Donald Trump si presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është padyshim lajmi i ditës. Por portali "Goal" ka menduar t’i japë nota disi humoristike këtij momenti duke sjellë ...

Lady Gaga proteston para ndërtesës së Trump (Foto)

Lajmi.net - 09.11.2016

Lady Gaga ka hyrë në një protestë pas rezultateve të zgjedhjeve në SHBA. Këngëtarja 30 vjeçare ka qenë një përkrahëse e pasionuar dhe e zëshme e demokrates Hillary Clinton, transmeton Klan Kosova.

Deklaratat kundër Trump, Rama: Jam një pikë ujë në detin e prononcimeve kundër tij

Lajmi.net - 09.11.2016

Kryeministri Edi Rama, gjatë një konference për shtyp me ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin, është pyetur edhe për zgjedhjen e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë.

Ndriçohet me fytyrën e Trump Empire State Building

SOT - 09.11.2016

Empire State Building është ndriçuar me fytyrën e presidentit të ri, Donald Trump. Për të gjithë natën një nga gratacelat më simbolike të botës është mbuluar me fytyrën e presidentit të ri amerikan.

Kokëdhima: Të mësojmë nga Trump, boll më në Kuvend e qeveri njerëz që s’i do populli

Zhurnal - 09.11.2016

Tiranë, 9 nëntor - Ish-deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima ka përshëndetur sot fitoren e Donald Trump në garën presidenciale në SHBA. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Kokëdhima ...

Limaj uron Trumpin: SHBA do të jetë çdoherë mike e Kosovës

Zhurnal - 09.11.2016

Prishtinë, 9 nëntor - Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka uruar presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Sipas Limajt, SHBA-të do vazhdojnë ta mbështetin dhe të ...

Deklarata e Presidentit Trump pro Kosovës (Video)

Lajm - 09.11.2016

Shtetasit e Kosovës, duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Ai në një deklaratë të tij dhënë për Larry King në ...

Kokëdhima shpreson te Trump: Do na çlirojë nga politika e kalbur

Almakos - 09.11.2016

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima ka uruar zgjedhjen e Donald Trump, President të SHBA-ve. Në një postim në “Facebook”, Kokëdhima shprehet se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Trump do ...

Merkel i ofron Trumpit bashkëpunim mbi bazën e vlerave

Zhurnal - 09.11.2016

Munich, 9 nëntor - Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka uruar për fitoren në zgjedhjet për president të SHBA kandidatin republikan Donald Trump. Ajo i ofroi bashkëpunim, por mbi bazën e vlerave.

Ekskluzive: Këtë deklaratë të Presidentit Trump pro Kosovës nuk e keni dëgjuar asnjëherë (VIDEO)

Ina - 09.11.2016

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Express sjell një deklaratë të tij dhënë për Larry King në vitin ...

Angela Martini kaloi nëpër duart e Donald Trump? Publikohet fotoja e dyshes duke u puthur

Lajm - 09.11.2016

Duket se Trum ka pasur raport të shkëlqyer kur bëhet fjalë për modelet shqiptare që jetojnë dhe punojnë në Amerikë. Falë agjensisë së tij të modeleve dhe organizimit të spektakleve të bukurisë, ...

Premtimet shokuese të Trump: "Nëse fitoj, do të?"

Albeu.com - 09.11.2016

Republikani Donald Trump u zyrtarizua si presidenti i ardhshëm i SHBA-ve. Por, gjatë fushatës së tij të egër kundër demokrates Hillari Klinton, Trump ka bërë disa premtime mjaft shokuese dhe shumë të ...

Këto ishin disa nga premtimet e Donald Trampit gjatë fushatës

Portalb - 09.11.2016

Sot u zyrtarizua Donald Trump si presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë kohës së fushatës, shkruan mapo.al, Trump dha disa premtime, sa do i realizojë ai ato? Vlen të kujtojmë se ...

Veseli: Presim me kënaqësi të punojmë me Donald Trump

Lajmi.net - 09.11.2016

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka uruar presidentin e ri të Amerikës, Donald Trump. Ai ka shprehur respektin dhe mirënjohjen ndaj Clinton, e cila, siç shkruan ai, pavarësisht nga ...

A do sjellë Donald Trump fundin e botës?! Ja parashikimi shokues i Nostradamus

SOT - 09.11.2016

Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duket se është parashikuar më parë se do të ulej në Shtëpinë e Bardhë. Një nga profecitë e Nostradamus (1503- 1566), i ...

Shqiptari fatlum kap skedinën që vuri bast për fitoren e Donald Trump

SOT - 09.11.2016

Gara presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk ka mbetur jashtë vëmendjes së kompanive të basteve në Shqipëri, të cilat nxituan të publikojnë koefiçentët për t’i ftuar shqiptarët të ...

Berisha: Deklaratat e Ramës të mos ndikojnë në marrëdhëniet me SHBA-në

LajmiFundit - 09.11.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një fitore të jashtëzakonshme dhe historike atë të Donald Trampit, që u zgjodh sot president i SHBA-ve. Përmes një komenti në “Facebook”, Berisha thekson ...

Pesë mënyra se si do të ndryshojë bota me Donald Trump

Lajmi.net - 09.11.2016

BBC thotë se bota mund të ndryshojë në mënyrë të ndjeshme pas fitores së Trump, nëse ky i fundit mban premtimet e bëra përgjatë fushatës. Tregtia e lirë Nëse Trump do të zbatojë me përpikmëri ...

Ja çfarë tha Donald Trump për Kosovën 17 vite më parë (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2016

Rreth 17 vite më parë, presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka deklaruar se ishte kundër Kosovës. Në video , i pyetur nga për Larry King në vitin 99, ai kërkon të ...

Përleshje mes mbështetësve të Clinton dhe Trump jashtë Shtëpisë së Bardhë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Fitorja e zgjedhjeve nga kandidati republikan Donald Trump ka shkaktuar protesta në të gjithë Amerikën me disa demonstrues që i kanë vënë zjarrin koshave të plehrave, kanë thyer xhama dhe kanë djegur ...

‘’Nëse fitoj, do të…’’, – këto janë premtimet shokuese të Donald Trump

Lajm - 09.11.2016

Sot u zyrtarizua Donald Trump si presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë kohës së fushatës, shkruan mapo.al, Trump dha disa premtime, sa do i realizojë ai ato? Vlen të kujtojmë se ...

Shqiptari kap skedinën pasi vuri bast për fitoren e Trump (FOTO)

Albeu.com - 09.11.2016

Një skedinë e vendosur nga një shqiptar për rezultatet e zgjedhjeve në SHBA, e ka lumturuar atë pasi ka marrë një shumë të konsiderueshme. Shqiptari në fjalë ka rezultuar fatlum , pasi ka siguruar ...

Deklarata e Donald Trump për Kosovën, ja çfarë tha 17 vite më parë

LajmiFundit - 09.11.2016

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Por në një video të 17 viteve më parë, ai shfaqet në televizion ...

Trump mban fjalimin e fitores, por shihni si vuante djali i tij (Video)

Lajm - 09.11.2016

Tanimë presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, menjëherë pas daljes së rezultateve nga të cilat u vërtetua se ai do të jetë presidenti i ardhshëm, mbajti një fjalim para simpatizantëve.

Zbulohet deklarata e pabesueshme e Donald Trump, ja çfarë tha 17 vite më parë Presidenti i ri i SHBA për Kosovën ...

SOT - 09.11.2016

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Mediat kanë zbuluar një deklaratë të tij dhënë për Larry King në ...

Vatikani uron Trump, dëshiron që republikani të punojë për paqen në botë

Albeu.com - 09.11.2016

Listës së personaliteteve që uruan Donald Trump për fitoren i është shtuar edhe sekretari i Vatikanit Kardinali Pietro Parolin . Duke e përgëzuar Trump-in ai ka thënë se lutet që Zoti ta ndriçojë dhe ...

Kosovë, Thaçi uron presidentin Trump

Top Channel - 09.11.2016

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për fitoren në zgjedhjet presidenciale.

Amerikanët kërkojnë të largohen, ja çfarë i ndodhi kuzhunierit shqiptar (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2016

Mesa duket, jo vetëm yjet e show bizzit botëror, por edhe një shqiptar , që me shumë mundësi nuk është i vetmi, kanë ndjerë pasojat e zgjedhjeve në Amerikë.

A e kishte parashikuar Nostradamus fitoren e Donald Trump? Çfar vjen më pas?

Lajm - 09.11.2016

Nostradamus (1503- 1566) është konsideruar si një nga shkrimtarët më të rëndësishëm dhe të famshëm të profecive të historisë. Fama e tij erdhi me botimin e libirt të tij Profecitë, që përbehet nga ...

Pse shqiptarët më shumë brengosen për fitoren e Trumpit, e nuk i rrëzojnë “trump-at” tonë nga pushteti?!

Almakos - 09.11.2016

Përzgjedhja e Donald Trump si president i 45-të në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si duket më shumë i ka brengosur për të keqe shqiptarët e Maqedonisë, se sa vet amerikanët të cilët e ...

Presidenti meksikan Nieto i gatshëm të bashkëpunojë me Trump

Portalb - 09.11.2016

Presidenti meksikan Pena Nieto deklaroi se është i gatshëm që të punojë me presidentin e sapozgjedhur amerikan Donald Trump në avancimin e marrëdhënieve të të dy vendeve, raporton Anadolu Agency (AA).

Ankthi i komentuesit të CNN: Si do ua shpjegoj fëmijëve të mi

Lajm - 09.11.2016

Van Jones, komentues i CNN dhe një ish punonjës i administratës Obama e ka shfaqur hapur ankthin e tij për fitoren e Donald Trump. “Tetë vjet me Obamën dhe tani ky fakt”, thotë Jones.

Shqiptari Martin Shkreli mban premtimin, ja çfarë bën për fitoren e Donald Trump (Video)

Lajm - 09.11.2016

Fitores së Donald Trump si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës i është gëzuar edhe shqiptari më i urryer në SHBA. Shkreli ka uruar Trump për fitoren dhe ka mbajtur premtimin që kishte bërë.

Shqiptari Martin Shkreli mban premtimin, ja çfarë bën mbas fitores së Donald Trump (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2016

Shqiptari me i urryer në SHBA, Martin Shkreli ka uruar Trump për fitoren dhe në të njetën kohë ka mbajtur premtimin që kishte bërë më herët. Ai ka transmetuar në Youtube disa këngë të grupit amerikan ...

Të gjithë njerëzit e Trumpit: Kështu do të mund të duket përbërja e re e Shtëpisë së Bardhë

Lajmi.net - 09.11.2016

Kohë para se të mbaheshin zgjedhjet për president të SHBA-ve, kishin filluar spekulimet se kush mund të ishin njerëzit që do ta përbënin kabineti i e presidentit tashmë të zgjedhur, Donald Trump.

Triumfon Trump, uebfaqja e emigracionit e Kanadasë del jashtë funksionit

Lajmi.net - 09.11.2016

Uebfaqja e emigracionit e Kanadasë ka dalur jashtë funksionit dhe kjo për shkak të fitores së Donald Trump në garat për presidentin e ri të SHBA-ve. E pakuptueshme! Me të vërtetë.

Myslimanja 5-vjeçare qan kur e merr lajmin se Trump zgjidhet president (Foto)

Lajmi.net - 09.11.2016

Adam Saleh e ka publikuar në Twitter një video të mbesës së vet myslimane 5-vjeçare, e cila qan kur e merr lajmin se Donald Trump e ka mposhtur Hillary Clintonin dhe është bërë president i Shteteve ...

Kërcënohet me vdekje Donald Trump, sot u zgjodh President i SHBA!

SOT - 09.11.2016

Fitorja e Donald Trump me sa duket nuk është pritur dhe aq mirë, edhe pse shumica e Shteteve të bashkuara të Amerikës ia dhanë votën. Shumë përdorues të rrjeteve sociale tashmë kanë filluar ta duan ...

Veseli: Kosova e pret me kënaqësi bashkëpunimin me Donald Trump

Albeu.com - 09.11.2016

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përgëzuar fitoren e Donald Trumpit në zgjedhjet presidentciale, duke u shprehur se Kosova e pret me kënaqësi bashkëpunimin me presidentin e ri.

TRUMP, rreziku dhe Shqipëria kundër

Albeu.com - 09.11.2016

nga Erion Muça - Me fitoren e Donald Trump qytetarët amerikanë dolën praktikisht kundra të gjithëve me votën e tyre. Ky votim apo kjo zgjedhje surprizoi të gjithë politikën ndërkombëtare dhe u duken ...

Femrat shqiptare që “kaloi” Donald Trump

Portalb - 09.11.2016

Donald Trump është presidenti i ri i Amerikës dhe për disa javë do të marrë zyrtarisht detyrën e re. Por miliarderi amerikan është i ri në politikë dhe njihet për bizneset e tij dhe organizimin e ...