TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vijon protesta e shoferëve të furgonëve

Gazeta Start - 16.02.2014

Ka vijuar edhe mëngjesin e sotëm protesta e shoferëve të furgonëve 8+1, kundër vendimit të bërë të ditur disa ditë më pare nga Ministria e Brendshme. Në rrugën nacionale Korçë-Pogradec, në afërsi të ...

Protesta e taksive 8+1, bllokohet një kah i Korçë-Pogradec

Albeu.com - 16.02.2014

Ka hyrë në ditën e saj të 10 protesta e shoferëve të taksive 8+1 në qarkun e Korçës. Ashtu si edhe ditët e mëparshme mëngjesin e sotëm shoferët kanë dalë në rrugë dhe kanë bllokuar njërin kah të ...

"Kam Gjergj Elez Alinë në Tiranë unë, kam Ilir Metën" (VIDEO)

Albeu.com - 16.02.2014

Në Shqipëri vazhdon debati i ndalimit të punës së furgonave ndërsa deklaratat kontradiktore të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe kryeministrit Edi Rama në lidhje me këtë çështje, kanë bërë që ...

Vijojnë protestat e furgonëve

Almakos - 16.02.2014

Drejtuesit e furgonëve 8+1 në Korçë vazhdojnë protestat duke shënuar ditën e 11 të tyre. Pas apeleve të vazhdueshme për plotësimin e kërkesave të tyre, dhjetëra drejtues të mjeteve nga Korça, ...

Bllokimi i furgonëve, kaos në transportin ndërqytetës

BalkanWeb - 16.02.2014

TIRANE- Bllokimi i furgonëve të linjave ndërqytetëse, ka krijuar kaos në transportin e qytetarëve. Ditën e shtunë, në akset nacionale të rretheve Vlorë, Fier, Durrës me dhjetëra e dhjetëra qytetarë ...

Vijon protesta e taksive 8+1, shoferët bllokojnë njërin kah të aksit Korçë-Pogradec

BalkanWeb - 16.02.2014

KORÇË- Ka hyrë në ditën e saj të 10 protesta e shoferëve të taksive 8+1 në qarkun e Korçës. Ashtu si edhe ditët e mëparshme mëngjesin e sotëm shoferët kanë dalë në rrugë dhe kanë bllokuar njërin kah ...

Protesta e furgonëve, edhe sot drejtuesit e automjeteve e në grevë

Ora news - 16.02.2014

Në ditën e 11-të të protestës, drejtuesit e furgonave taksi 8+1 jane vendosur serish pergjate aksit nacional Korçe-Pogradec pranë fshatit Lumalas,nga ku serish i kane bere thirrje Kryeminstrit Rama ...

Protesta e furgonave të Vlorës, përplasje mes drejtuesve

ABC News - 16.02.2014

Perpjekja per te ruajtur vendin e punes, ka bere qe shoferet e furgonave te perplasen mes njeri tjetrit. Ndersa ishin duke protestuar ne autostraden Levan – Vlore, nje furgon nga Tirana u ndalua dhe ...

Polici përplaset me furgonin që ndiqte

Panorama - 16.02.2014

TIRANE – Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur dje në Tiranë gjatë ndjekjes që Policia Rrugore ka bërë ndaj një furgoni që transportonte pasagjerë në mënyrë të paligjshme.

Protesta, bllokohen rrugët nacionale

Panorama - 16.02.2014

Furgonë në proteste VLORE/KORÇE – Protesta e shoferëve të furgonëve të Vlorës u shpërngul dje në rrugën nacionale Vlorë-Levan, duke bllokuar për 20 minuta aksin kundër urdhrit për të mos marrë ...

Burrel, shoferët e furgonëve i bashkohen protestave

Gazeta Dita - 16.02.2014

Vijon edhe shtunën protesta e shoferëve furgonëve taksi në qytetet e Elbasanit, Korçës, Burreli. Sipas tyre po favorizohen shoqëritë e autobusëve, prandaj ata do vazhdojnë të protestojnë deri në ...

Shoferët e furgonëve sërish protestë. Bllokohet njëri krah i aksit Korçë-Pogradec

Gazeta Idea - 16.02.2014

Korçë- Për të disatën ditë radhazi, shoferët e furgonëve kanë bllokuar edhe sot punën për të protestuar kundër vendimit të qeverisë që nuk i lejon ata të marrin pasagjerë në kthim.

Të udhëtosh me autobus, më shumë siguri

Vision Plus - 16.02.2014

Edhe pas vendimit të qeverisë që ndalon furgonat të marrin pasagjerë në kthim, sërish mjetet 8+1 vijojnë që të punojnë lirisht. Këtë e konstatuam në stacionin më të ri të autobusëve të Durrësit në ...

Korçë, protesta në ditën e 11, asnjë zgjidhje për drejtuesit e furgonëve

Shqiptarja - 16.02.2014

KORÇË - Protesta e drejtuesve të furgonave 8+1 në rrethin e Korçës ka hyrë në ditën e 11-të, e ndërsa ndryshe nga herët e tjera situata paraqitet edhe më e rënduar.

Bllokohen disa akse, shoferët e furgonave taksi në grevë

AlbanianScreen - 16.02.2014

Tiranë - Angazhimi i qeverisë për të bllokuar lëvizjen e furgonëve pa liçensë si dhe ata që nuk e zbatojnë atë, nuk e ka frenuar lëvizjen tek të gjitha këto mjete.

Vijon protesta e shoferëve të furgonëve 8+1

Shekulli - 15.02.2014

Duket se protesta disaditore e zhvilluar nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taxi, ka planifikuar që të mos të ndalet, por të qëndrojë rezistente dhe afatgjatë.

Shoferët bllokojnë furgonët “piratë”

Top Channel - 15.02.2014

Shoferët bllokojnë furgonët “piratë” 14/02/2014 Pronarët e furgonëve në disa qytete të Shqipërisë dolën në protestë mëngjesin e të premtes, ku disa raste bllokuan përkohësisht rrugët, të zemëruar nga ...

Taksitë 8+1 vijojnë protestat

Albeu.com - 15.02.2014

Drejtuesit e furgonave taksi taksive 8+1 vijojnë edhe sot protestën e tyre pas urdhrit që nuk lejon furgonët të marrin pasagjerë në kthim. Sipas taksistëve, vijimi i protestës së drejtuesve të ...

Vazhdojnë protestat e shoferëve të furgonëve 8+1

Portalb - 15.02.2014

Duket se protesta disaditore e zhvilluar nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taxi, ka planifikuar që të mos të ndalet, por të qëndrojë rezistente dhe afatgjatë.

Vazhdojnë protestat e shoferëve të furgonëve 8+1

Albtime - 15.02.2014

Duket se protesta disaditore e zhvilluar nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taxi, ka planifikuar që të mos të ndalet, por të qëndrojë rezistente dhe afatgjatë.

Aksident në Rusi, dhjetë të vdekur

Alsat - 15.02.2014

Dhjetë persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur kur një kamion është përplasur me një furgon në rajonin e Leningradit në Rusi. Policia thotë se ka indikacione që tregojnë se nëntë persona ...

Taksitë 8+1 bllokojnë akset nacionale, Tahiri i PDIU: Do kërkoj amendament për furgonat

BalkanWeb - 15.02.2014

TIRANË- Protestat disaditore të nisura pas urdhrit që nuk lejon furgonët të marrin pasagjerë në kthim, vijojnë nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taksi në qytetet e Elbasanit, Korçës, Burrelit, ...

Protesta, shoferët e Kukësit dhe Korçës bllokojnë rrugët

Panorama - 15.02.2014

Shoferët e Kukësit, Korçës, Elbasanit dhe të disa rretheve të tjera janë të vendosur që të vazhdojnë grevën deri në zgjidhjen e kërkesave të tyre. Ata kërkojnë shfuqizimin e urdhrit të ministrit të ...

Problemet me transportin urban, dëm për qytetarët dhe bizneset

ABC News - 15.02.2014

Problemet me transportin publik nuk mund te vinin ne kohe me te veshtira. Me greven e ditëve të fundit të furgonave edhe autobuzëve, mundësia e shqiptarëve për të kursyer është bërë e pamundur… Per ...

Për një ndryshim të teknikës qeverisëse: plani në fillim, pastaj provokimi

Mapo - 15.02.2014

Alfred Lela Kryeministri Rama, me të drejtë, u kujton kundërshtarëve politikë kohën kur edhe Tirana ishte në epokën e furgonit . Ka të drejtë, gjithashtu, në pretendimin e tij estetik për ta kthyer ...

Vazhdon prej disa ditësh protesta e furgonëve

ABC News - 15.02.2014

Prej disa ditesh vazhdon protestat e furgoneve 8+1 ne disa qytete te vendit. Shoferet paralajmerojne se do te hyjne ne greve urie te marten nese qeveria nuk ploteson kerkesat e tyre.

Aksident në Rusi, dhjetë të vdekur

Yll Press - 15.02.2014

Policia thotë se ka indikacione që tregojnë se nëntë persona në furgon kanë vdekur në vendin e ngjarjes. Dhjetë persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur kur një kamion është përplasur me ...

Shoferët e furgonëve ende në protestë: Po favorizohen linjat e autobusëve

Gazeta Idea - 15.02.2014

Tiranë- Shoferët e furgonëve në disa qytete të vendit janë hedhur sërish në protestë kundër urdhrit të qeverisë për të mos lejuar marrjen e pasagjerëve në kthim.

Vlorë dhe Korçë, shoferët e furgonëve bllokojnë rrugët

Shqiptarja - 15.02.2014

VLORË/KORÇË- Vazhdon protesta e furgonëve 8 plus 1 në disa akse rrugore të Shqipëri. Sot po protetestohet në hyrje të autostradës nga Vlora dhe në Korçë.

Protesta e furgonëve, shoferët kthejnë edhe pasagjeret nga rruga

Vision Plus - 15.02.2014

Qytete të ndryshme janë përfshirë nga protestat e taksive 8+1. Që herët në mëngjes drejtues të mjeteve me targa të verdha janë grumbulluar në stacionet e tyre.

Testim shoferësh dhe kontroll teknik mjeteve

Gazeta Dita - 15.02.2014

SMS në DITA Në 0689073730 Përshëndetje Dita! Mendoj se vendimi për bllokimin e furgonave është i gabuar e qeveria duhet të tërhiqet sepse e para, aksidentet nuk kanë ardhur vetëm nga furgonat, por ...

SHËNIM: Furgonat janë turpi i transportit tonë publik

Gazeta Dita - 15.02.2014

Po bëhet një gurgulé e madhe lidhur me furgonat që përdoren si mjet për transportimin e udhëtarëve në Shqipëri qysh prej vitit 1998. Dhe kjo gurgulé zuri fill në një konferencë për shtypin të ...

Protesta e furgonëve, shoferët kthejnë edhe pasagjerët nga rruga

Gazeta Tema - 15.02.2014

Qytete të ndryshme janë përfshirë nga protestat e taksive 8+1. Që herët në mëngjes drejtues të mjeteve me targa të verdha janë grumbulluar në stacionet e tyre.

Rusi: Aksident i rëndë, 10 të vdekur

InfoGlobi - 15.02.2014

Si pasojë e një aksidenti mes një furgoni dhe një kamioni dhjetë persona kanë mbetur të vdekur derisa tre të tjerë janë plagosur. Ngjarja ka nodhur në rajonin e Leningradit në Rusi.

Furgonat janë turpi i transportit tonë publik

Durres Lajm - 15.02.2014

Nga Mustafa Nano Po bëhet një gurgulé e madhe lidhur me furgonat që përdoren si mjet për transportimin e udhëtarëve në Shqipëri qysh prej vitit 1998. Dhe kjo gurgulé zuri fill në një konferencë për ...

Pirateria e 19 mijë furgonëve “kushton” 38 milionë dollarë humbje në vit

Gazeta Tema - 15.02.2014

Nga Përparim Halili Protesta e furgonëve “Taksi” të udhëtarëve po vazhdon. Qeveria “foli” me ta dhe po përgatit modelin e funksionimit të këtij shërbimi, ndërsa pronarët e furgonëve kanë zbritur ...

Taksitë 8+1 vijojnë protestat në disa qytete

AlbanianScreen - 15.02.2014

Tiranë - Protestat disaditore të nisura pas urdhrit që nuk lejon furgonët të marrin pasagjerë në kthim, kanë vijojnë edhe sot, nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taksi në qytetet e Elbasanit, ...

Rama: Do të riorganizojmë tërësisht transportin publik

Shekulli - 14.02.2014

Luis Tanushi Qeveria shqiptare pritet që të nisë riorganizimin e transportit publik në vend. Në fjalën e tij në Kuvend kreu i qeverisë sqaroi se në muajt në vijim do të ketë transformim të ...

Parajsa fugon, e “liberal-komunizmit” shqiptar!

SOT - 14.02.2014

Nga Besi BEKTESHI Në fillimet e tyre shqiptarët, ose një shumicë e tyre kryesisht nga zonat rurale, një automjeti pasagjerësh me 5-8 vende e quajtën “fugon”!! I mungon një “R” në mes.

Korçë, drejtuesit e fugonave 8+1 prej nëntë ditësh në grevë

SOT - 14.02.2014

Vijon prej nëntë ditësh protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 në Korçë, të cilët shprehen të vendosur për ti vazhduar ato deri në tërheqjen e urdhrit që ndalon marrjen e pasagjerëve në kthim.

Drejtuesit e furgonëve përshkallëzojnë protestën

Albeu.com - 14.02.2014

Drejtuesit e furgonëve vijojnë protestën. Tashmë protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 është shtrirë në Fier, Burrel e Korçë, ku drejtuesit shprehen tepër të indinjuar me vendimin drastik që ...

Mallra higjienike kontrabandohen nga Shqipëria

Lajmi.net - 14.02.2014

Dogana e Kosovës ka arritur të parandaloj një tentim kontrabande nga Republika e Shqipërisë, ku në një furgon janë gjetur një sasi e konsiderueshme e mallrave higjienike të fshehura.

Furgonët e kukësit bllokojnë njërën korsi të Rrugës së Kombit

Zhurnal - 14.02.2014

Shoferet e furgoneve taksi në Kukës, bllokuan për një orë njërën korsi të Rrugës së Kombit. Ata thonë se këtë do ta bëjnë në të gjithë autostradën,madje mund të hyjnë në greve urie, nëse kërkesat e ...

Drejtuesit e furgonëve vijojnë protestat: Nuk ndalemi deri në plotësimin e kërkesave

BalkanWeb - 14.02.2014

KORCE - Protestat disaditore të nisura pas urdhrit që nuk lejon furgonët të marrin pasagjerë në kthim, kanë vijuar edhe sot nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taksi.

Qeveria tërhiqet pas protestave, Rama: Furgonëve me licencë do t’u jepet kohë

Panorama - 14.02.2014

Kryeministri Rama, zv.Kryeministri Peleshi dhe ministri Tahiri dje ne Kuvend Kreu i Qeverisë përplaset me opozitën në Kuvend pas protestës . Kryeministri: Shërbim taksi, ta bëjnë kthimin pa pasagjerë ...

Ishin nisur për mort, shoqërohen 12 pasagjerët dhe shoferi i furgonit

Panorama - 14.02.2014

Gjatë protestës së shoferëve të furgonëve Protesta e shërbimit taksi 8+1 vijon në të gjitha rrethet e vendit. Në Fier, Kukës, Korçë, Shkodër, Durrës, Vlorë, Elbasan, Lushnjë, Burrel etj.

Rama tërhiqet nga bllokimi i furgonëve, por greva vazhdon

Mapo - 14.02.2014

Nisi si një plan masash kundër aksidenteve rrugore, por u kthye në një konflikt të madh mes shoferëve të rreth 20 mijë furgonëve të licencuar dhe qeverisë.

Furgonët e Kukësit bllokojnë njërën korsi të Rrugës së Kombit

ABC News - 14.02.2014

Shoferet e furgoneve taksi ne Kukes, bllokuan per nje ore njeren korsi te Rruges se Kombit., Ata thone se kete do ta bejne ne te gjithe autostraden,madje mund te hyjne ne greve urie,nese kerkesat e ...

Protesta në ditën e 9-të, drejtuesit: Nuk tërhiqemi, edhe familjet në protesta

Ora news - 14.02.2014

Ne diten e 9 te protestes, drejtuesit e furgonave taksi 8+1 jane vendosur serish pergjate aksit nacional Korçe-Pogradec, nga ku serish i kane bere thirrje Kryeminstrit Rama apo edhe Ministrit Tahiri ...

Durrës, furgonat “fikin motorët”, shoferët: Po na ngelen familjet pa të ardhura

Ora news - 14.02.2014

Menjehere pas deklarates se kryeministrit Edi Rama ne lidhje me problematiken e transportit te furgonave 8+1 dhe ndezjen e drites se kuqe per moslejimin e transportit me pasagjere ne rrugen e ...

Kapen mallra të kontrabanduara në Vërmicë

InfoGlobi - 14.02.2014

Dje në orët e pasditës njësitet e Doganës kanë arritur të parandaloj një tentim kontrabande nga Shqipëria, ku në një furgon janë gjetur një sasi e konsiderueshme e mallrave higjienike të fshehura.

Shoferët e furgonëve vijojnë protestat: Do bllokojmë akset nacionale

Gazeta Idea - 14.02.2014

Korçë- Shoferët e furgonëve taksi 8+1 në disa rreth të vendit kanë vijuar edhe sot protestat kundër vendimit, i cili i ndalon që ata të marrin pasagjerë në kthim.

Korçë-Kukës, shoferët e furgonave në protestë

Vision Plus - 14.02.2014

Shoferët e furgonave 8 plus 1 në Korçë, shprehen kundër qëndrimit të kryeministrit Rama në parlament për debatin e ditëve të fundit për transportin ndërqytetas.

Në Vërmicë kapen mallra kontrabandë

Fish Media - 14.02.2014

Dje në orët e pasditës njësitet e Doganës së Kosovës kanë arritur të parandalojnë një tentim kontrabande nga Shqipëria. Në një furgon është gjetur një sasi e konsiderueshme e mallrave higjienike të ...

Ne, një republikë furgonash!

Gazeta Dita - 14.02.2014

Tej debatit edhe politik mbi fatin e furgonave, në kushtet shqiptare, furgoni nuk është thjesht një mjet transporti me katër rrota, një timon, një shofer dhe ca pasagjerë; furgoni është një variant ...

Ne, një republikë furgonash!

AMA-News - 14.02.2014

Tej debatit edhe politik mbi fatin e furgonave, në kushtet shqiptare, furgoni nuk është thjesht një mjet transporti me katër rrota, një timon, një shofer dhe ca pasagjerë; furgoni është një variant ...

Paradoksi: Vetëm 2150 furgona kanë licencë

Gazeta Tema - 14.02.2014

Drejtuesit e furgonëve kanë vijuar edhe gjatë ditës së sotme protestat e tyre, duke kërkuar nga qeveria që të lejohen të transportojnë udhëtarët. Protesta ka pasur në Kukës, Korçë, Pogradec, Elbasan ...

Dogana kap mallra gjatë tentim kontrabandës në Vërmicë

Kosova Live - 14.02.2014

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se në orët e pasdites të së enjtes njësitet e Doganës kanë arritur ta parandalojë një tentim kontrabande nga Republika e Shqipërisë, ku në një furgon janë gjetur një ...

Policia bllokon 250 leje qarkullimi furgonash

Albeu.com - 13.02.2014

Shërbimet e Policisë Rrugore bllokuan dje rreth 250 leje qarkullimi të furgonëve që transportonin qytetarë brenda dhe jashtë Tiranës. Furgonët- taksi , me targa të verdha , të licencuar për kryerjen ...

Fugonat 8+1 sot ditë në protestë, do bllokojmë rrugët

SOT - 13.02.2014

Vijon sot dita e 8 e protestës së fugonave 8+1. Kërto protesta gjatë mëngjesit të sotëm janë shtrirë edhe në Fier, Burrel e Korçë ku drejtuesit e fugonëve shprehen tepër të indinjuar me vendimin ...

Durrës: Bllokimi i furgonëve, agjencitë e autobuzëve masa për kërkesat e udhëtarëve

24 orë - 13.02.2014

Furgonët me targa të bardha, që prej 24 orësh nuk qarkullojnë në Durrës, ndërsa në stacionin e autobuzëve ndërqytetas, agjencitë po marrin masa për t’iu përgjigjur numrit në rritje të udhëtarëve.

Vështirësi në transportin interurban

Top Channel - 13.02.2014

Vështirësi në transportin interurban 13/02/2014 Protestat e drejtuesve të mjeteve 8+1 ka vijuar sërish në disa qytete. Pasi janë ndalur përgjatë aksit nacional Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit ...

Rama: Bllokuam furgonët pa licencë

Top Channel - 13.02.2014

Rama: Bllokuam furgonët pa licencë 13/02/2014 “Askush as ka dhënë urdhër dhe as ka ndaluar dhe deri në sekondën që po flasim, dhe as ka ndërmend të ndalojë deri në momentin kur do të ristrukturohet i ...

Aksidenti Kukës-Shishtavec, shkon 7 numri i viktimave

SOT - 13.02.2014

Bilanci i aksidentit tragjik të ndodhur 5 ditë më parë në aksin rrugor Kukës-Shishtavec është rënduar duke e çuar në 7 numrin e viktimave. Ditën e sotme ka ndërruar jetë në spital Petrit Mustafa një ...

Aksidenti i Kukësit, vdes i plagosuri

Top Channel - 13.02.2014

Aksidenti i Kukësit, vdes i plagosuri 13/02/2014 Ka ndërruar jetë mbrëmjen e së enjtes një nga personat e plagosur në aksidentin fatal të 8 shkurtit, në aksin rrugor Kukës-Shishtavec.

Aksidentet rrugore, ose nga t'ia nisim më parëehellip;

BalkanWeb - 13.02.2014

Qeveria ka bërë të ditur ditët e fundit marrjen e disa masave, 60 në total, që do të synojnë të frenojnë numrin e madh të aksidenteve rrugore. Në këtë nismë janë përfshirë Ministria e Brendshme dhe ...

Protesta e drejtuesve të furgonëve shënon tetë ditë: Do bllokojmë rrugët

BalkanWeb - 13.02.2014

KORCE- Protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 ka shënon sot ditën e tetë. Mëngjesin e sotëm, protesta është shtrirë në Fier, Burrel e Korçë ku drejtuesit e furgonëve shprehen tepër të indinjuar me ...

"Furgonat", Rama: Sistemi i transportit duhet të riorganizohet, udhëtari kërkon siguri

BalkanWeb - 13.02.2014

TIRANE - Kryeministri Edi Rama thekson nevojën e riorganizimit të sistemit të transportit publik në vend, në mënyrë që të garantojë siguri për udhëtarët.

Protesta për furgonët, bllokohen 250 leje qarkullimi

Panorama - 13.02.2014

Dje gjatë protestës së shoferëve të furgonëve “Panorama” shkruan sot se rreth 250 leje qarkullimi të furgonëve, që transportonin qytetarë brenda dhe jashtë Tiranës, janë bllokuar dje nga shërbimet e ...

Protesta në vend pas urdhrit: Jemi me licencë

Panorama - 13.02.2014

Dje gjatë protestës së shoferëve të furgonëve Protestat disaditore të nisura se nuk lejoheshin të merrnin pasagjerë në kthim, janë ndezur më ashpër dje nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taksi.

Rama: Asnjë mjet pa licencë. Furgonët licencë si taxi, jo për transport ndërqytetas

Panorama - 13.02.2014

TIRANE – Kreu i qeverise, Rama premtoi riorganizimin e sistemit per transportin nderqytetas, se pari me ndeshkimin e furgoneve pa licence. Nderkohe qe furgonet me licence do te marrin kohe per te ...

Braçe: Sipas udhëzimit të Berishës, numri i taksive vetëm 373

Panorama - 13.02.2014

TIRANE- Deputeti i PS-se, Erjon Brace ka deklaruar ne Kuvend se numri sipas udhezimit te qeverise se Sali Berishes numri Iitaksive 8+1 duhet te jete vetem: 373 taksi.

Replikat Rama-Paloka me citatin e Mao Ce Dun

Mapo - 13.02.2014

Në seancën e sotme parlamentare nuk kanë munguar batutat dhe fyerjet. Protagonist këtë herë janë bërë kryetari i grupit parlamentar të PD-së Edi Paloka dhe kryeministri Edi Rama.

Bllokohen furgonat në rrugë

ABC News - 13.02.2014

Ishin nisur familjarisht per ne nje ceremoni mortore, por keta qytetare lezhjane perfunduan ne polici. Shkak u be furgoni. Ne Kukes furgonet taksi qendruan ne shenje proteste ne sheshin kryesor te ...

Furgonat çojnë debatin në Kuvend, Rama “tërheq” moratoriumin e Ministri Tahiri

Ora news - 13.02.2014

Vendimi i qeverisë për të ndaluar qarkullimin e furgonave ka shkaktuar debate në seancën e sotme plenare. Opozita e ka cilësuar si të padrejtë vendimin e qeverisë ndërsa kryeministri Edi Ramaka ...

Bllokimi i furgonëve 8+1 në Lezhë, ishin nisur për mort, ndalohen nga policia

Ora news - 13.02.2014

Ashtu siç edhe ishte paralajmeruar, furgonet pa liçense perkatese per transport udhetaresh jane shenjestruar nga policia e Lezhes. Por teksa aksioni i rrugoreve te Lezhes ka synuar te penalizoje ...

Bllokohet aksi Korçë-Pogradec, drejtuesit të vendosur në kërkesat e tyre

Ora news - 13.02.2014

Ne diten e 8 te protestes, drejtuesit e furgonave 8+1 ne Korçe kane bllokuar aksin nacional Pogradec-Korçe, ku kesaj proteste diten e sotme i jane bashkuar edhe me dhjetra protestues nga qyteti i ...

Lushnja i bashkohet protestës: Do futemi në grevë urie nëse nuk ndryshon gjë

Ora news - 13.02.2014

Protesta nga ana e drejtuesve të furgonëve 8+1 ka pasur edhe në Lushnje, ku drejtuesit kerkojne te drejtat e tyre si taksapagues. Drejtuesi i sindikates se pavarur te transportit me furgona 8+1 ka ...

Frika nga protestat, qeveria: Furgona me licencë deri në ristrukturimin e transportit

ABC News - 13.02.2014

Nga frika e një përshkallëzimi të protestave, Qeveria ka zbutur qëndrimin e saj mbi furgonët. Kryeministri Rama pohoi nga salla e Parlamentit se kush ka një licencë të rregullt do të mund të ...

Protesta në Shkodër nga furgonët: Do bëjmë protestën më të madhe në 20 vjet

Ora news - 13.02.2014

Perballe frikes se do te ndeshkohen nga policia rrugore, drejtuesit e furgoneve 8 +1 ne Shkoder vijojne te qendrojne pa levizur nga stacioni i tyre i perhershem.

'Furgonat', protesta në disa qytete, shoferët: Shteti të reagojë

BalkanWeb - 13.02.2014

TIRANË -Vijon protesta e shërbimit taksi 8+1 në disa rrethe të vendit, kundër ndalimit të transportit të udhëtarëve nga ky shërbim. Në Fier, Shkodër, Durrës, Vlorë, Elbasan, Lushnjë, Burrel janë ...

Brace: Ja e vërteta e furgonave 8+1 sipas udhëzimeve të qeverisë "Berisha'

BalkanWeb - 13.02.2014

TIRANË -Deputeti socialist Erjon Brace sqaron sot rregullat për furgonat që sipas tij i kanë nxjerrë dy ish-ministra të Berishës. Ja cfarë shkruan Brace në Facebook.

Rëndohet bilanci i aksidentit Kukës-Shishtavec, numri i viktimave shkon 7

BalkanWeb - 13.02.2014

TIRANË- Është rënduar bilanci i aksidentit tragjik të ndodhur 5 ditë më parë në aksin rrugor Kukës-Shishtavec. Ditën e sotme ka ndërruar jetë në spital Petrit Mustafa një nga pasagjerët e furgonit që ...

Aksidenti në Kukës-Shishtavec, shkon në 7 numri i viktimave

Ora news - 13.02.2014

Rritet bilanci i viktimave të aksidentit tragjik në Kukës-Shishtavec. Mbrëmjen e sotme Petrit Mustafa, një nga të mbijetuarit e këtij aksidentit ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak të Tiranës pas 5 ...

Aksidenti në Kukës, shkon në 7 numri i viktimave

Panorama - 13.02.2014

FURGONI I AKSIDENTIT TRAGJIK NE SHISHTAVEC TE KUKESIT UPDATE- Ka shkuar në shtatë numri i të vdekurve në aksidentin e disa ditëve më parë në Kukës. Petrit Mustafa, 26 vjeç, i cili ndodhej në gjendje ...

“Lazarati” i furgonave dhe ai i hashashit

Gazeta Dita - 13.02.2014

Gjykuar nga ajo çfarë shprehnin gjithë nervozitet drejtuesit e furgonëve të transportit ndërurban, të ngjan se qeveria ka ndërhyrë në “Lazaratin” e furgonëve, por me një tjetër standart nga ai i ...

Stop udhetimit me furgon drejtuesit pershkallezojne protesten

Shqiperia - 13.02.2014

Drejtuesit e furgonëve kanë nisur sot ditën e nëntë të protestës, pasi me një vendim nga Ministria e Transportit është ndaluar udhëtimi me këto mjete.

Ndalohen furgonat, protestat në disa qytete

InfoGlobi - 13.02.2014

Drejtuesit e furgonëve kanë nisur sot ditën e tetë të protestës, pasi është ndaluar transporti me këto mjete. Protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 është shtrirë në Fier, Burrel e Korçë ku ...

Nga Mentor Kikia- Aksidentet rrugore, ose nga t’ia nisim më parë…

Gazeta Idea - 13.02.2014

Qeveria ka bërë të ditur ditët e fundit marrjen e disa masave, 60 në total, që do të synojnë të frenojnë numrin e madh të aksidenteve rrugore. Në këtë nismë janë përfshirë Ministria e Brendshme dhe ...

Furgonët stacion pasagjerësh  në mes të autostradës

Shqiptarja - 13.02.2014

TIRANË- Kamera e “A1Report” ka fiksuar momentet ku furgonët e linjave Durrës-Tiranë, ndalojnë në mes të autostradës për të marrë pasagjerin e radhës, pa u shqetësuar se kthehen në burim aksidenti për ...

Braçe nxjerr blof Berishën, me një urdhër të fshehtë për taksitë në 2008

AMA-News - 13.02.2014

Deputeti socialist Erjon Brace sqaron sot rregullat për furgonat që sipas tij i kanë nxjerrë dy ish-ministra të Berishës. Ja cfarë shkruan Brace në Facebook.

Braçe: Ja e vërteta e furgonave 8+1 sipas udhëzimeve të qeverisë ‘Berisha’

Gazeta Dita - 13.02.2014

Deputeti socialist Erjon Brace sqaron sot rregullat për furgonat që sipas tij i kanë nxjerrë dy ish-ministra të Berishës. Ja cfarë shkruan Brace në Facebook.

Ndërron jetë në spital 26-vjeçari, viktima e shtatë nga aksidenti në Kukës

Gazeta Idea - 13.02.2014

Tiranë- Ka shkuar në shtatë numri i viktimave të aksidentit në Kukës që ndodhi të shtunën e kaluar. Këtë të enjte ka ndërruar në repartin e traumës 26 vjeçari Petrit Mustafa, njëri nga të plagosurit ...

Aksidenti në Kukës-Shishtavec më 8 shkurt, shkon në 7 numri i viktimave

Shqiptarja - 13.02.2014

TIRANE - Ka shkuar në shtatë numri i viktimave të aksidentit të ndodhur pak ditë më parë në aksin rrugor Kukës-Shishtavec. Petrit Mustafa ka ndërruar jetë ditën e sotme në Spitalin Ushatarak.

Vdes i plagosuri në aksidentin e Kukësit, shkon në shtatë numri i viktimave

Gazeta Tema - 13.02.2014

Rëndohet bilanci i aksidentit tragjik në aksin Kukës- Shishtavec. Pesë ditë pas aksidentit, ka humbur jetën i plagosuri Petrit Mustafa. Në këtë mënyrë numri i të vdekurve nga ky aksident ka shkuar në ...

Aksidenti i Kukësit, vdes edhe i shtati

AMA-News - 13.02.2014

Është rënduar bilanci i aksidentit tragjik të ndodhur 5 ditë më parë në aksin rrugor Kukës-Shishtavec. Ditën e sotme ka ndërruar jetë në spital Petrit Mustafa një nga pasagjerët e furgonit që ra në ...

PD-ja qeverisë "Rama": Po penalizoni ekonominë e 21 mijë shqiptarëve

Shekulli - 12.02.2014

Reagimi i deputetëve të Partisë Demokratike ka qenë imediat kundrejt vendimit të pozitës për bllokimin e transportit të pasagjerëve me mjete të tipit, furgona.

Berisha kalon çdo cak: Ndalimi i furgonëve, shkatërron mijëra vende pune

Shekulli - 12.02.2014

Ish-kryeministri, Sali Berisha në betejën e ashpër politike po kalon çdo kufi. Ai e cilëson të papërgjegjshëm dhe korruptiv vendimin e qeverisë për të ndaluar transportin e qytetarëve me furgonë.

Drejtuesit e furgonëve në protestë

Gazeta Start - 12.02.2014

Tiranë – Një ditë më parë, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, paralajmëroi se do të hiqen nga transporti ndërqytetës të gjithë furgonët. Vendimi ka shkaktuar indinjatë tek drejtuesit e tyre, teksa ...

Shoferët: Masat e reja të sigurisë rrugore ndëshkim, kjo punë na mban me bukë

SOT - 12.02.2014

Drejtuesit e furgonëve 8+1 janë ndaluar nga policia që të transportojnë pasagjerë, ndërsa kanë kërcënuar me grevë urie nëse nuk do të lejohet që të qarkullojnë.

Drejtuesit e furgonave në protestë

Albeu.com - 12.02.2014

Ndalimi nga policia i furgonave për transport udhëtarësh është shoqëruar me protesta nga drejtuesit e fugomave në disa qytete si në Shkodër, Korçë dhe Berat.

Furgonët në protestë

Top Channel - 12.02.2014

Furgonët në protestë 12/01/2014 Vendimi për të hequr tërësisht nga transporti ndërqytetas furgonat ka shkaktuar protesta në shumë qytete të vendit. Në Elbasan, Korce, Pogradec, Berat, Lushnjë, Fier, ...

Tiranë, policia kontroll ndaj fugonave 8+1

SOT - 12.02.2014

Policia e Tiranës ka nisur sot një kontroll ndaj fugonave që transportojnë udhëtarët, me qëllim zbatimin e urdhëresave të Këshillit Bashkiak. Sipas policisë, furgonat 8+1 janë lejuar të futen në ...

PD, Papa: Rama dënon kolektivisht 21 mijë familje shqiptare

SOT - 12.02.2014

Deputeti i Partisë Demokratike, Gjergji Papa, përmes një deklarate për shtyp ka dënuar urdhërin e Kryeministrit për të bllokuar furgonët në transportin e udhëtarëve.

Berisha: Meta-Rama po mbyllin 20 mijë vende pune

Top Channel - 12.02.2014

Berisha: Meta-Rama po mbyllin 20 mijë vende pune 12/01/2014 Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e bërë me dije nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri për bllokimin e të gjithë ...

Berisha: Meta-Rama po mbyllin 20 mijë vende pune

Albeu.com - 12.02.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha reagon ndaj vendimit të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për bllokimin e të gjithë furgonave që transportojnë pasagjerë.

Ndalimi i furgonëve, Berisha: Qëndrim korruptiv i qeverise Rama-Meta

SOT - 12.02.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka reaguar në Facebook në lidhje me vendimin e qeverisë për të ndaluar furgonat me pasagjerë.

PD-ja qeverisë "Rama": Po penalizoni ekonominë e 21 mijë shqiptarëve

Almakos - 12.02.2014

Reagimi i deputetëve të Partisë Demokratike ka qenë imediat kundrejt vendimit të pozitës për bllokimin e transportit të pasagjerëve me mjete të tipit, furgona.

PD: Rama dënon kolektivisht 21 mijë familje shqiptare

Albeu.com - 12.02.2014

Partia Demokratike është shprehur sot kundër vendimit të qeverisë për bllokimin e transportit të pasagjerëve me automjete të tipit, furgona. Në një deklaratë për mediat, deputeti Gjergji Papa u ...

Berisha: Meta-Rama po mbyllin 20 mijë vende pune, shoferët e furgonave në protestë me PD

Portalb - 12.02.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e bërë me dije nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri për bllokimin e të gjithë furgonave që transportojnë pasagjerë.

Shqipëria ndalon transportin me furgonë, drejtuesit në protestë

Koha.net - 12.02.2014

Tiranë, 12 shkurt – Drejtuesit e furgonëve në Shkodër, Korçë dhe Berat kanë nisur një zinxhir protestash, duke kërcënuar edhe me grevë urie. Shkak për këtë protestë është bërë ndalimi nga policia që ...

Ndalimi i furgonëve, Berisha: Qëndrim i korruptiv nga Rama-Meta

Ora news - 12.02.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në Facebook në lidhje me vendimin e qeverisë për të ndaluar furgonat me pasagjerë. Në një profil në faqen zyrtare, Berisha e ka cilësuar këtë vendim si të ...

‘Beteja me furgonët shkatërron 20 mijë vende pune. Marshi i 20 shkurtit, përgjigje revanshit’

Panorama - 12.02.2014

TIRANE- Qendrim te papergjegjshem e korruptiv te qeverise Rama – Meta qe shkaterron se paku 17-20 mije vende pune, e ka quajtur ish kryeministri Berisha vendimin per ndalimin e transportit te ...

Ndalimi i qarkullimit të furgonëve, reagon PD

ABC News - 12.02.2014

Sipas Partisë Demokratike në vend u hap një plagë e re sociale me ndalimin e qarkullimi të furgonëve. Deputeti Gjergji Papa tha, se me këtë vendim 21 mijë persona ,që ushqenin familjet e tyre me këtë ...

Moratoriumi i Tahirit, drejtuesit e furgonave revoltë: Do vdesim për bukë

Ora news - 12.02.2014

Policia rrugore ne Shkoder ndryshe nga shume qytete te tjera te vendit i eshte pergjigjur menjehere urdherit te Ministrit te Brendshem, Saimir Tahiri, per ndalimin e automjeteve te sherbimit taksi ...

Furgonat/ Protesta të shoferëve në disa qytete. Berisha: Tahiri shkatërroi 20 mijë vende pune

Mapo - 12.02.2014

Vendimi për të hequr tërësisht nga transporti ndërqytetas furgonat ka shkaktuar protesta në shumë qytete të vendit. Në Elbasan, Korce, Pogradec, Berat, Lushnjë, Fier, por edhe Burrel kanë vijuar ...

PD në krah të drejtuesve të furgonave: Qeveria po lë pa bukë mbi 21 mijë familje

Ora news - 12.02.2014

Partia Demokratike ka dalë në krah të drejtuesve të furgonave. Deputeti demokrat për qarkun e Korçës, Gjergji Papa, tha se qeveria po lë pa bukën e gojës mbi 21 mijë familje.

Drejtuesit e furgonëve protestojnë në Tiranë

ABC News - 12.02.2014

Vendimi për të hequr tërësisht nga transporti ndërqytetas furgonat ka shkaktuar protesta edhe ne Tirane. Drejtuesit e furgoneve kërkuan që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit pasi sipas ...

Policia ndalon transportin me furgon drejtuesit ne proteste

Shqiperia - 12.02.2014

Përfaqësuesve të furgonave në Shkodër, Korçë dhe Berat kanë nisur një zinxhir protestash në vend, duke kërcënuar edhe me grevë urie. Shkak për këtë protestë është bërë ndalimi nga policia që të ...

Ndalimi i furgoneve/ Shoferët-Tahirit: Po na lë fëmijët pa bukë

Alb Observer - 12.02.2014

Aksidentet e fundit në vend kanë rritur masat e sigurisë, një prej tyre është heqja nga trasporti publik furgonët… Drejtuesit e furgonëve 8+1 kanë 7 ditë në protesë dhe janë shprehur mjaft të ...

Furgonët 8+1, bllokohen vetëm ata me targa të bardha

Shqiptarja - 12.02.2014

SHKODËR - Drejtuesit e furgonëve me targa të bardha në Shkodër, Korçë dhe Berat e Fier të cilët nuk kanëlicenë për të ushtruar aktivitetin e transportit të qytetarëve, janë ndaluar nga policia që të ...

Greva e Korçës shtrihet edhe në Kukës. Drejtuesit e furgonëve: "Në lojë mbijetesa jonë ekonomike"

Respublica - 12.02.2014

Ndalimi i transportit të pasagjerëve përmes furgonëve rrezikon të kthehet në një problem social jo të vogël. Sot grevës stë nisur nga drejtuesit e këtyre mjeteve në Korçë, i është bashkuar edhe një ...

Nis bllokimi i furgonëve, shoferët kundër: S’kemi mundësi tjetër punësimi

Gazeta Idea - 12.02.2014

Korçë- Drejtuesit e furgonëve 8+1 në disa qytete të vendit, kryesisht në Korçë dhe Elbasan kanë vijuar edhe sot protesta duke hyrë në ditën e shtatë, teksa kërkojnë që të hiqet vendimi që i ndalon ...

“Furgonët”, PD: Dënim kolektiv për 21 mijë familje. Berisha: Shoferët të dalin në protestë

Gazeta Idea - 12.02.2014

Tiranë- Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po dënon kolektivisht 21 mijë familje shqiptare duke vendosur heqjen nga qarkullimi të furgonëve që transportojnë pasagjerë nga një qytet në tjetrin.

Ndalimi i furgonëve/ Berisha: Qëndrim i papërgjeshëm dhe korruptiv. Bashkohuni me ne në protestë

Gazeta Tema - 12.02.2014

Vendimi për të hequr tërësisht nga transporti ndërqytetas furgonat, ka sjellë edhe reagimin e ish-kryeministrit Berisha në rrjetin social “Facebook. ” Qendrim i papërgjegjshem korruptiv i qeverisë ...

Berisha fton në protestë shoferët e furgonëve: Të bëjmë greva e demonstrata

Gazeta Dita - 12.02.2014

Ish-kryeministri Berisha e cilëson veprim të papërgjegjshëm masën e heqjes së transportit me furgonë, pjesë e paketës së masave që prezantuan dje nga ministri i Brendshëm dhe ai i Transporteve, me ...

PD: Rama dënon kolektivisht 21 mijë familje shqiptare

InfoGlobi - 12.02.2014

Deputeti demokrat, Gjergji Papa, Papa, ka dënon urdhërin e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për të bllokuar furgonët në transportin udhëtar. “Edi Rama ka vendosur të lerë pa punë, mbi 21 mijë ...

Berisha gjen mitingashë shoferët e furgonëve për protestën e 20 shkurtit

AMA-News - 12.02.2014

Ish-kryeministri Berisha e cilëson veprim të papërgjegjshëm masën e heqjes së transportit me furgonë, pjesë e paketës së masave që prezantuan dje nga ministri i Brendshëm dhe ai i Transporteve, me ...

PD sulmon qeverinë:La pa punë 21 mijë furgonistë

AMA-News - 12.02.2014

Deputeti Gjergji Papa është shprehur kundër vendimit të qeverisë për bllokimin e transportit të pasagjerëve me automjete të tipit, furgona. Sipas Gjergji Papa, në këtë formë penalizohen të ardhurat ...

Opozitë mashtruese, policia do bllokojë vetëm furgonët pa licenca

AMA-News - 12.02.2014

Drejtuesit e furgonëve me targa të bardha në Shkodër, Korçë dhe Berat e Fier të cilët nuk kanëlicenë për të ushtruar aktivitetin e transportit të qytetarëve, janë ndaluar nga policia që të ...

Fund udhëtimit me furgonë?

Shekulli - 11.02.2014

“Masë e menjëhershme për ndalimin e qarkullimit të furgonave si mjete të transportit publik interurban”. Ky do të jetë një nga hapat konkretë, që qeveria do të ndërmarrë në rritjen e sigurisë rrugore.

Furgoni bie në greminë, humbin jetën 6 pasagjerë

Idividi - 11.02.2014

Tiranë, 8 shkurt 2014 (MIA) - Gjashte pasagjeret e një furgoni humbën jetën dhe disa të 5 tjerë u lënduan rëndë në një aksident tragjik ne aksin Kukës-Shishtavec.

Korçë, shoferët e furgonëve nuk tërhiqen nga protesta

Gazeta Dita - 11.02.2014

Nuk ndalen në protestën e tyre shoferët e furgonëve taksi 8+1 në qytetin e Korçës. Drejtuesit e mjeteve protestojnë kundër konkurrencës së pandershme, ndërsa kërkojnë heqjen e kushtit për të mos ...

Fund udhëtimit me furgona

Vision Plus - 11.02.2014

“Masë e menjëhershme për ndalimin e qarkullimit të furgonave si mjete të transportit publik interurban. Ky do të jetë një nga hapat konkretë, që qeveria do të ndërmarrë në rritjen e sigurisë rrugore.

Korçë, vijon dita e pestë e protestës së furgonave 8+1

SOT - 10.02.2014

Vijon edhe sot në ditën e pestë të saj protesta e furgonëve 8+1 të linjës Korçë-Tiranë kundër konkurrencës së pandershme. Drejtuesit e mjeteve kanë pezulluar aktivitetin e tyre në shenjë proteste ...

Korçë, drejtuesit e furgonave vijojnë protestën

Albeu.com - 10.02.2014

Drejtuesit e furgonave 8+1 në qytetin e Korçës vijojnë protestën kundër konkurrencës së pandershme duke kërkuar heqjen e kushtit për të mos marrë pasagjerë në kthim.

Protestë e drejtuesve të furgonëve

Top Channel - 10.02.2014

Protestë e drejtuesve të furgonëve 10/02/2014 Pas disa ditë protestash dhe apelesh të vazhdueshme, të cilat kane rënë në vesh të shurdhër, drejtuesit e furgonave 8+1 në qarkun e Korçës kanë vijuar ...

Tragjedia me 6 viktima, shoferi pa patentë

Panorama - 10.02.2014

Kukës, dalin pistat e para për aksidentin me 6 viktima . Shoferit Bashkim Çuni i është tërhequr vëmendja në momentin e aksidentit tragjik, që i mori jetën 6 personave dhe rrezikon të tre të tjerëve.

Aksidentet s’kanë të sosur, 8 pasagjerë furgoni plagosen në Dibër

Mapo - 10.02.2014

Dashamir Biçaku Pas së shtunës së zezë të aksidenteve, tetë persona të tjerë u plagosën dje pasdite në një fshat të Peshkopisë. Të aksidentuarit po udhëtonin me një furgon në aksin Peshkopi-Katund i ...

Rrëfimi: E mbijetuara e aksidentit: S’ishte me shpejtësi

Panorama - 10.02.2014

Veç viktimave të aksidentit të Kukësit, 4 persona të plagosur ndodhen në Spitalin Ushtarak. Petrit Mustafa, Xhevahir Çuni dhe Rustem Biba ndodhen në gjendje të rëndë, dy prej të cilëve kanë mbetur të ...

Furgoni me defekt del nga rruga, plagosen tetë persona

Panorama - 10.02.2014

PESHKOPI – Një furgon me pasagjerë ka dalë dje pasdite nga rruga në rrethin e Dibrës, duke shkaktuar plagosjen e 8 personave, mes tyre një foshnjë vetëm 4-muajshe.

Aksidentet tragjike, shkak gabimet njerëzore

Mapo - 10.02.2014

Policia ka nxjerrë ekspertizat paraprake të dy aksidenteve të rënda që ndodhën gjatë së shtunës në Sarandë dhe në Kukës. Në të dyja rastet dyshimet bien mbi gabimet njerëzore.

Aksident i rëndë/ Përplaset furgoni me 10 pasagjerë, 8 të plagosur mes tyre foshnja 4-muajshe në gjendje kritike

Alb Observer - 10.02.2014

Një tjetër aksident i rëndë u shënua një ditë më parë në Peshkopi… Një furgon me 10 persona doli nga rruga dhe u përplas, duke plagosur kështu 8 persona.

Furgonët vijojnë protestat, shoferët: Të na plotësohen kërkesat ose futemi në grevë urie

Gazeta Idea - 10.02.2014

Tiranë- Vijon greva e transportit publik të taksive 8+1 në të gjithë vendin. Drejtuesit e sindikatave në ditën e 9-të të pezullimit të punës shprehen se nuk do të ndalen deri në plotësimin e ...