TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kotzias: Muajin e ardhshëm do kemi zhvillime pozitive me Shqipërinë

Lajmi.net - 17.06.2018

Pas firmosjes së marrëveshjes më Maqedoninë për çështjen e emrit, ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka folur edhe për negociatat me Shqipërinë, duke u shprehur optimist.

Shqipëria arrin paktin me Greqinë? Kotzias: Muajin e ardhshëm kemi zhvillime pozitive!

Gazeta Express - 17.06.2018

Nikos Kotzias ka përmendur sërish negociatat mes Shqipërisë e Greqisë duke deklaruar përpara gazetarëve se së shpejti do të ketë sërish lajme pozitive, ashtu siç ndodhi mes Maqedonisë e ...

Kotzias optimist: Muajin e ardhshëm do kemi zhvillime pozitive me Shqipërinë

Mapo - 17.06.2018

Pas firmosjes së marrëveshjes më Maqedoninë për çështjen e emrit, ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka folur edhe për negociatat me Shqipërinë, duke u shprehur optimist.

Shqipëria arrin paktin me Greqinë? Kotzias: Muajin e ardhshëm kemi zhvillime pozitive!

Tetova Sot - 17.06.2018

Nikos Kotzias ka përmendur sërish negociatat mes Shqipërisë e Greqisë duke deklaruar përpara gazetarëve se së shpejti do të ketë sërish lajme pozitive, ashtu siç ndodhi mes Maqedonisë e Greqisë.

Kotzias: Marrëveshja është patriotike, me kompromis nga të dyja palët

Lajmi.net - 16.06.2018

Marrëveshja është patriotike dhe na ndihmon që t’i përqendrojmë forcat aty ku kemi probleme, tha shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias, në Kuvendin grek gjatë debatit për votë besimit të qeverisë.

Mediat greke: Kotzias do të paraqesë në Kuvend dokumente të besueshme për bisedimet për emrin

Lajm - 16.06.2018

Me urdhrin e Nikos Kotzias, rreth 30 dokumente lidhur me bisedimet për emrin, janë kërkuar nga Ministria e Jashtme të Greqisë që të diskualifikohen, ndërsa sot ministri për Punë të Jashtme të Greqisë ...

Mediat greke: Kotzias do të paraqesë në Kuvend dokumente të besueshme për bisedimet për emrin

Telegrafi - 16.06.2018

Me urdhrin e Nikos Kotzias, rreth 30 dokumente lidhur me bisedimet për emrin, janë kërkuar nga Ministria e Jashtme të Greqisë që të diskualifikohen, ndërsa sot ministri për Punë të Jashtme të Greqisë ...

Kotzias: Marrëveshja është patriotike, me kompromis nga të dyja palët

Telegrafi - 16.06.2018

Marrëveshja është patriotike dhe na ndihmon që t’i përqendrojmë forcat aty ku kemi probleme, tha shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias, në Kuvendin grek gjatë debatit për votë besimit të qeverisë, ...

Kotzias: Marrëveshja është patriotike, me kompromis nga të dyja palët

Flaka - 16.06.2018

Marrëveshja është patriotike dhe na ndihmon që t’i përqendrojmë forcat aty ku kemi probleme, tha shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias, në Kuvendin grek gjatë debatit për votë besimit të qeverisë.

Kotzias: “Maqedonia Veriore” nuk do të pengohet për anëtarësim në NATO e BE

Telegrafi - 15.06.2018

Nikos Kotzias, shef i Diplomacisë greke shpreson se qytetarët do ta mbështetin marrëveshjen për çështjen e emrit të Maqedonisë, përmes referendumit. Në intervistën e tij për gazetën ruse “Izvestija”, ...

Kotzias do të publikojë 33 dokumente të deklasifikuara për propozimet e qeverive të kaluara për emrin e Maqedonisë

Telegrafi - 15.06.2018

Mediat greke përcjellin se ministri i jashtëm, Nikos Kotzias nesër do të prezantojë 33 dokumente që pritet të jenë “bombë” e vërtetë, ndërsa janë në lidhje me mënyrën në të cilën janë zhvilluar ...

Mediat greke: Drejt finalizimit marrëveshja për ‘Detin’! Çështja çame nuk hapet!

Java News - 15.06.2018

Mediat greke shkruan dje, se Greqia dhe Shqipëria janë drejt arritjes përfundimtare dhe nënshkrimit të marrëveshjes për përcaktimin e kufijve detarë. Kështu, gazeta elektronike www.news247.gr shkruan ...

Koxias: Pas Shkupit, problemet do t’i zgjidhim edhe me Shqipërinë

Portalb - 14.06.2018

“Kemi përfunduar problemet irredentiste me Shkupin”, ka thënë sot në Moskë shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias duke shtuar se në radhë është zgjidhja e problemeve me Shqipërinë, transmeton ...

Kotzias “konfirmon” mbylljen e negociatave me Shqipërinë, MEPJ hedh poshtë pretendimet: Bisedimet vijojnë

SOT - 13.06.2018

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias deklaroi dje se tashmë janë zgjidhur të gjitha problemet mes Tiranës dhe Athinës. Në një intervistë të dhënë në televizionin grek Kontra Channel, Kotzias ...

Kotzias i vendosur: Nuk shkoj me pushime pa i zgjidhur problemet me Shqipërinë

SOT - 13.06.2018

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë.

Kotzias: Ka përfunduar kontesti i emrit me Maqedoninë Veriore

Lajm - 13.06.2018

Në konferencën për shtyp për mediat në Moskë, pas takimit me ministrin e jashtëm rus, Sergej Lavrov, kreu i diplomacisë greke, Nikos Kotzias në pyetjet e gazetarëve u përgjigj duke përdorur emrin e ...

Nikos Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur çështjet me Shqipërinë

SOT - 13.06.2018

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias gjatë një konference me homologun rus Sergei Lavrov në Moskë ka komentuar edhe çështjet e mbetura pezull me palën shqiptare.

Kotzias flet nga Moska për problemet me Shqipërinë: Do t’i zgjidh…

LajmiFundit - 13.06.2018

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias është takuar sot në Moskë me homologun rus Sergei Lavrov gjatë një vizite zyrtare. Lavrov pranoi ftesën e Kotzias për të vizituar Greqinë në muajin shtator.

Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

Mapo - 13.06.2018

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë.

Nikos Kotzias i prerë: Nuk iki me pushime pa zgjidhur çështjet me Shqipërinë

BalkanWeb - 13.06.2018

Kryediplomati grek, Nikos Kotzias gjatë një konference me homologun rus Sergei Lavrov në Moskë ka komentuar edhe çështjet e mbetura pezull me palën shqiptare.

Kotzias: Ka përfunduar kontesti i emrit me Maqedoninë Veriore

Telegrafi - 13.06.2018

Në konferencën për shtyp për mediat në Moskë, pas takimit me ministrin e jashtëm rus, Sergej Lavrov, kreu i diplomacisë greke, Nikos Kotzias në pyetjet e gazetarëve u përgjigj duke përdorur emrin e ...

“Do zgjidhet para pushimeve”, Kotzias flet për marrëveshjen me Shqipërinë

Mapo - 13.06.2018

Ministria i Jashtëm i Greqisë, Niko Kotzas, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes me Maqedoninë, duke thënë se është shpresë plotë që një gjë e tillë të arrihet shumë shpejt dhe më Shqipërinë.

Kotzias: Pas Shkupit, problemet do t’i zgjidhim edhe me Shqipërinë

Koha.net - 13.06.2018

“Kemi përfunduar problemet irredentiste me Shkupin”, ka thënë sot në Moskë shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias duke shtuar se në radhë është zgjidhja e problemeve me Shqipërinë, transmeton ...

Kotzias: Ka përfunduar kontesti i emrit me Maqedoninë Veriore

Tetova Sot - 13.06.2018

Në konferencën për shtyp për mediat në Moskë, pas takimit me ministrin e jashtëm rus, Sergej Lavrov, kreu i diplomacisë greke, Nikos Kotzias në pyetjet e gazetarëve u përgjigj duke përdorur emrin e ...

Ministri grek Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

Gazeta Tema - 13.06.2018

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë.

“Nuk ka pushime verore pa zgjidhur problemet me Shqipërinë”

Java News - 13.06.2018

“Pa zgjidhur brenda verës problemet e mbetura me Shqipërinë, nuk ka pushime”. Kështu ka deklaruar ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias. Deklarata sipas mediave greke, është bërë gjatë një ...

Negociatat e Shqipërisë me BE/ Kotzias: I mbështesim plotësisht dhe do japim miratimin

Ina - 12.06.2018

Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë për televizionin grek Kontra.

Negociatat e Shqipërisë me BE/ Kotzias: I mbështesim plotësisht dhe do japim miratimin

SOT - 12.06.2018

Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë për televizionin grek Kontra.

Kotzias: Kemi zgjidhur të gjitha problemet, mbështesim anëtarësimin eShqipërisë në BE

LajmiFundit - 12.06.2018

Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias gjatë një interviste në televizionin grek Kontra Channel deklaroi se tashmë janë zgjidhur të gjitha problemet mes Tiranës dhe Athinës.

Athina mbështet plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në

Koha.net - 12.06.2018

Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë për televizionin grek Kontra, ...

Kotzias është i bindur: I kemi zgjidhur të gjitha problemet me Tiranën

Mapo - 12.06.2018

Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, gjatë një interviste në televizionin grek ‘Kontra Channel’, deklaroi se tashmë janë zgjidhur të gjitha problemet mes Tiranës dhe Athinës.

Kotzias: Nëse arrihet marrëveshja, Greqia do të japë dritë jeshile për anëtarësim e Maqedonisë në BE dhe NATO

Telegrafi - 12.06.2018

Shefi i diplomacisë grek, Nikos Kotzias, mbrëmë në një intervistë për televizionin grek “Kontra” tha se me bisedën telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë është marrë hap vendimtar.

Kotzias: Mbështesim hapjen e negociatave Shqipëri – BE

ABC News - 12.06.2018

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, u shpreh se Greqia mbështet plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Në një intervistë për televizionin grek Kontra, ai shtoi se në ...

Greqia i thotë ‘PO’ Shqipërisë për negociatat, Kotzias: Jemi miq, kemi zgjidhur çdo problem!

Java News - 12.06.2018

“Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian”, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë për televizionin grek ...

Kotzias: Greqia lejon anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE nëse arrihet marrëveshje

Tetova Sot - 12.06.2018

Kreu i diplomacisë greke, Nikos Kotzias ka komentuar bisedën telefonike mes dy kryeministrave, Tsipras dhe Zaev. “Sot kemi bërë hapin vendimtar” deklaroi në një intervistë për televizionin grek ...

Kotzias: Greqia mbështet plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE, ne jemi miq

Gazeta Tema - 12.06.2018

“Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian”, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë për televizionin grek ...

Negociatat e Shqipërisë me BE/ Kotzias: I mbështesim plotësisht dhe do japim miratimin

Antpress - 12.06.2018

Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë për televizionin grek Kontra.

Zaev: Ekskluzive është se do të kalojë optimizmi im!

Telegrafi - 11.06.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev është i ftuar në emisionin Top Tema në Tv Telma për të diskutuar për emrin e Maqedonisë. Kjo sipas gjitha gjasave do të jetë një ndër emisionet historike ku ...

Kotzias: Zaev ka pranuar të ndryshojë emrin, nëse ka marrëveshje të dyja vendet do të jenë miqtë më të mirë

Telegrafi - 11.06.2018

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias tha të hënën se kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka rënë dakord për ndryshimin e emrit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kotzias: Zaev ka pranuar të ndryshojë emrin, nëse ka marrëveshje të dyja vendet do të jenë miqtë më të mirë

Flaka - 11.06.2018

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias tha të hënën se kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka rënë dakord për ndryshimin e emrit. “Ne kemi shumë interesa të përbashkëta me IRJM-në dhe nëse gjejmë ...