TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sot, mot i ngrohtë dhe me diell

Lajm - 12.07.2015

Sot në Maqedoni do të mbajë mot i ngrohtë me diell dhe me temperatuar deri më 35 gradë celsiuz, që do të shpqërohet edhe me erë të dobët nga drejtimi i veriut.

Sot, mot i ngrohtë dhe me diell

Almakos - 12.07.2015

Sot në Maqedoni do të mbajë mot i ngrohtë me diell dhe me temperatuar deri më 35 gradë celsiuz, që do të shpqërohet edhe me erë të dobët nga drejtimi i veriut.

Pritet rritje të temperaturave

Portalb - 12.07.2015

Lajme lidhur me temën Në Pakistan afër 700 të vdekur nga vapa Nga vala e të nxehtit që goditi Pakistanin, humbën jetën 140 njerëz Nga nesër Maqedonia në “fazë të verdhë” Tetovë, pishinat ‘ilaç’ për ...

Nis i nxehti afrikan, ISHP: Këshillat për verë të sigurt

BalkanWeb - 12.07.2015

NGA ERMELINDA HOXHAJ TIRANE- I nxehti afrikan ‘godet’ vendin! Temperaturat e këtyre ditëve të korrikut i kanë kaluar 37 gradë, ndërkohë që java që vjen, sipas sinoptikanëve, pritet të shkojë në 40 ...

Nxehtë në javën e ardhshme

Koha.net - 12.07.2015

Në Kosovë gjatë javës së ardhshme pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet ...

Ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme

Botasot - 12.07.2015

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion relativisht të lartë. Në këto kushte do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperatura të larta në Maqedoni, evitoni daljet në diell

Shkupi24 - 12.07.2015

Edhe sot Maqedonia është përfshirë nga një mot me temperatura të larta dhe me diell. Sipas meteorologëve, temperaturat e ditës do të varijojnë nga 28 në 35 gradë celcius.

Nis të hënën java më e nxehtë, temperaturat 40 gradë

Java News - 12.07.2015

Gjate javës së ardhshme në Shqipëri do të regjistrohen temperaturat më të larta të kësaj vere. Sinoptikanet thonë se termometri në disa qytete të vendit do të shenoje deri në 38 gradë celcius.

Nis të hënën java më e nxehtë

Republika - 12.07.2015

Mot i ndryshueshëm, por indeksi i rrezeve ultravjollcë do të jetë tepër i lartë. Këto janë parashikimet e motit për ditët në vijim njofton Alsat . Sinoptikët thonë se edhe pse temperaturat nuk do të ...

Sot, mot me diell dhe temperaturë 34 gdarë

Lajm - 11.07.2015

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell, me vranësira lokale në rajonet malore. Do të fryej erë nga drejtimi veri-perëndimor, i cili në orët e pasditës do të pushojë.

Ja moti në Kosovë gjatë fundjavës

Albeu.com - 11.07.2015

Fundjavë e nxehtë në Kosovë. Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e zonave me presion të lartë që do të sjellin mot të kthjellët dhe me diell. Temperaturat minimale do të jenë nga 11-13 gradë celcius ...

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare

Tetova Sot - 19.07.2019

Sot në mëngjes po mban mot me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite pritet të ketë paraqitje lokale të shiut të rrëmbyeshëm dhe vetëtima. Temperatura e mëngjesit lëvizë prej nëntë deri në 18 gradë ...

Moti me diell dhe kushte për reshje shiu!

Zhurnal - 10.07.2015

Shkup, 9 korrik - Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Në disa vende posaçërisht në orët e pasditës do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa do të ketë ...

Moti sot me diell dhe kushte për reshje shiu

Lajm - 10.07.2015

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Në disa vende posaçërisht në orët e pasditës do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa do të ketë kushte edhe për ...

KOMENT/ “Cicërima” Tiranë-Beograd-Tiranë në 34 gradë

Albeu.com - 10.07.2015

Sot temperature maksimale në Tiranë është 34 gradë,kurse në Beograd 26 gradë. Publikimi vendimit të Gjykatës së Apelit Sportiv i ka rritur edhe më tej temperaturat mes dy kryeqyteteve duke rikthyer ...

Moti me diell dhe kushte për reshje shiu!

Botasot - 10.07.2015

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Në disa vende posaçërisht në orët e pasditës do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa do të ketë kushte edhe për ...

Moti sot i ndryshueshëm

Shkupi24 - 10.07.2015

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Në disa vende posaçërisht në orët e pasditës do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa do të ketë kushte edhe për ...

Ja çfarë temperatura na presin nesër

Republika - 10.07.2015

Nesër moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në vende të caktuara, veçanërisht në orët e pasdites do të ketë një rritje të vranësirave, dhe do të ketë kushte për shi të ...

Mot me diell me kushte për shi

Republika - 10.07.2015

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Në disa vende posaçërisht në orët e pasditës do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa do të ketë kushte edhe për ...

Moti në Gostivar sot do të jetë më freskët

Radio Vala - 10.07.2015

Moti në Gostivar sot do të jetë më freskët. Temperatura deri në 30 gradë Celsius Shkup, 9 korrik - Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare.

Rikthehet freskia dhe të reshurat e shiut. Freskët deri në ditën e Fitër Bajramit

Radio Vala - 10.07.2015

Deri në përfundim të muajt Ramazan, do të kemi mot kryesisht të freskët, kurse në ditën e festës së Fitër Bajramit na pret mot i qetë dhe i thatë me temperature maksimale deri 29 gradë”, transmeton ...

Moti deri në 39 gradë Celsius, kujdes nga i nxehti!

Zhurnal - 09.07.2015

Shkup, 9 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, posaçërisht në gjysmën e parë të ditës. Në orët e pasditës do të paraqitet rritje kaluese e vranësirave me reshje të ...

Sot, deri në 39 gradë celsius

Lajm - 09.07.2015

Ne territorin e Republikes se Maqedonise sot do te ketë mot të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, sidomos në gjysmën e parë të ditës. Pasdite do të paraqitet rritje kaluese e vranësirave me reshje të ...

Temperatura deri në 39 gradë, pasdite priten shira të rrëmbyeshëm

Albeu.com - 09.07.2015

Moti në Maqedoni do të vazhdojë të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, veçanërisht në gjysmën e parë të ditës. Në orët e pasditës do të ketë vranësira dhe reshje të rrëmbyeshme dhe erë të fuqishme ...

Moti sot me diell dhe shumë i nxehtë

Shqipmedia - 09.07.2015

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, posaçërisht në gjysmën e parë të ditës. Në orët e pasdites do të paraqitet rritje kaluese e vranësirave me reshje të rrëmbyeshme të shiut, ...

Ruhuni nga vapa e madhe! Temperaturat deri në 39 gradë

Top Channel - 09.07.2015

Temperaturat e larta pritet të vijojnë deri në mesin e javës së ardhshme, kur termometri pritet të shënojë 38 deri në 39 gradë celcius në ...

Temperatura më e lartë prej 45,7 gradë e matur në Demir Kapi në vitin 2007

Idividi - 09.07.2015

Shkup, 9 korrik 2015 (MIA) - Temperatura më e lartë maksimale në Maqedoni në korrik është regjistruar në vitin 2007 më 24 korrik në Demir Kapi prej 45,7 gradë Celsius.

Në Shqipëri, temperaturat deri në 39 gradë

Lajm - 09.07.2015

Temperaturat e larta në Shqipëri pritet të vijojnë deri në mesin e javës së ardhshme, kur termometri pritet të shënojë 38 deri në 39 gradë Celsius në hije.

Nesër mot me diell me temperaturë deri 35 gradë

Lajm - 09.07.2015

Në Maqedoni, nesër do të mbajë kohë me diell dhe me vranësira. Në vise të caktuara do të jetë edhe vende të caktuara, do të ketë shi të shkurtër me stuhi të rralla, veçanërisht në pjesën ...

Nesër mot me diell me temperaturë deri 35 gradë

Almakos - 09.07.2015

Në Maqedoni, nesër do të mbajë kohë me diell dhe me vranësira. Në vise të caktuara do të jetë edhe vende të caktuara, do të ketë shi të shkurtër me stuhi të rralla, veçanërisht në pjesën ...

Moti deri në 39 gradë celsius, kujdes nga i nxehti!

Botasot - 09.07.2015

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, posaçërisht në gjysmën e parë të ditës. Në orët e pasditës do të paraqitet rritje kaluese e vranësirave me reshje të rrëmbyeshme të shiut, ...

Vranësira, më freskët dhe diku-diku shi

Koha.net - 09.07.2015

Sot në Kosovë pritet të mbajë mos i ndryshueshëm me vranësira e freski, diku- diku edhe me të reshura shiu e bubullima, parashohin meteorologët. Temperatura më e lartë e ditës pritet të jetë nga 27 ...

Temperatura më e lartë prej 45,7 gradë e matur në Demir Kapi në vitin 2007

Yll Press - 09.07.2015

Sipas informatave nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, më ngrohtë në Prilep ka qenë më 7 korrik të vitit 1988 kur janë matur 41,5 gradë, ndërsa në Manastir më 6 korrik të vitit 1988 me 41,2 ...

Në Shqipëri, temperaturat deri në 39 gradë

Koha.net - 09.07.2015

Temperaturat e larta në Shqipëri pritet të vijojnë deri në mesin e javës së ardhshme, kur termometri pritet të shënojë 38 deri në 39 gradë Celsius në hije.

Korriku dhe Gushti me temperatura të larta, Zorba: Do jenë 2 gradë mbi nivelin normal

BalkanWeb - 09.07.2015

NGA:MARIGLEN MERTIRI* TIRANE – Meteorologët parashikojnë ruajtjen e stabilitetit të temperaturave të hasura ditët e fundit edhe për Korrikun dhe Gushtin.

Ja sa do të jetë nesër temperatura në Maqedoni!

Botasot - 09.07.2015

Nesër moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në vende të caktuara, veçanërisht në orët e pasdites do të ketë një rritje të vranësirave, dhe do të ketë kushte për shi të ...

I nxehti afrikan ‘godet’ vendin, mjekët: Kujdes me ushqimet

Java News - 09.07.2015

Korriku ka sjellë me vete edhe të nxehtin afrikan. Temperaturat, kanë kapur vlerën e 37 gradë celcius në maksimumin e tyre, duke e tejkaluar kështu me 7 gradë vlerën normale të këtij muaji.

Ruhuni nga vapa e madhe!

Gazeta Dita - 09.07.2015

Temperaturat e larta pritet të vijojnë deri në mesin e javës së ardhshme, kur termometri pritet të shënojë 38 deri në 39 gradë celcius në hije. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon një fundjavë ...

Ja në cilin qytet të Maqedonisë ka qenë temperatura më e lartë prej 45,7 gradë

Tetova Sot - 09.07.2015

Temperatura më e lartë maksimale në Maqedoni në korrik është regjistruar në vitin 2007 më 24 korrik në Demir Kapi prej 45,7 gradë Celsius. Atë ditë janë matur 45,3 gradë në Gjevgjeli, 43,3 gradë në ...

Në Shqipëri, temperaturat deri në 39 gradë

Tetova Sot - 09.07.2015

Temperaturat e larta në Shqipëri pritet të vijojnë deri në mesin e javës së ardhshme, kur termometri pritet të shënojë 38 deri në 39 gradë Celsius në hije.

Ja sa do të jetë nesër temperatura në Maqedoni!

Tetova Sot - 09.07.2015

Nesër moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në vende të caktuara, veçanërisht në orët e pasdites do të ketë një rritje të vranësirave, dhe do të ketë kushte për shi të ...

Ja sa do të jetë nesër temperatura në Maqedoni!

Shkupi24 - 09.07.2015

Nesër moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në vende të caktuara, veçanërisht në orët e pasdites do të ketë një rritje të vranësirave, dhe do të ketë kushte për shi të ...

Mot me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite shi

Republika - 09.07.2015

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, posaçërisht në gjysmën e parë të ditës. Në orët e pasditës do të paraqitet rritje kaluese e vranësirave me reshje të rrëmbyeshme të shiut, ...

Temperatura më e lartë prej 45,7 gradë e matur në Demir Kapi në vitin 2007

Republika - 09.07.2015

Temperatura më e lartë maksimale në Maqedoni në korrik është regjistruar në vitin 2007 më 24 korrik në Demir Kapi prej 45,7 gradë Celsius. Atë ditë janë matur 45,3 gradë në Gjevgjeli, 43,3 gradë në ...

Temperaturat sot deri në 40 gradë, kujdes nga ora 11.00-17.00

Zhurnal - 08.07.2015

Shkup, 7 korrik - Në periudhën më të rrezikshme prej orës 11 deri në ora 17 të shmanget aktiviteti fizik, të mos dilet në qiell të hapur në ekspozim direkt në diell, të përdoret ushqim i lehtë, të ...

Në Gjenevë janë matur temperatura rekorde 39,7 gradë Celsius

Idividi - 08.07.2015

Gjenevë, 8 korrik 2015 (MIA) - Temperatura rekorde janë shënuar dje në disa qytete në Zvicër, duke e përfshirë edhe Gjenevën, ku janë matur 39,7 gradë Celsius, temperatura më e lartë deri më tani e ...

Temperatura deri në 40 gradë, shmangni daljet në diell

Albeu.com - 08.07.2015

Vazhdojnë të rriten temperaturat. Në pikun e të nxehtit, ora 11:00 deri në 17:00, të shmanget aktiviteti fizik, të mos dilet në qiell të hapur dhe në ekspozim direkt në diell , të përdoret ushqim i ...

Sot ferr – temperatura deri 40 gradë!

Lajm - 08.07.2015

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë nxëhtë me re lokale mesatare. Do të fryj erë e dobët me kahje të ndryshueshme. Temperatura mëngjesit do të lëviz prej 12 deri 22 gradë, ndërsa ...

Maqedonia në fazë të verdhë, Ministria e shëndetësisë me këshilla për mbrojtje

Portalb - 08.07.2015

Lajme lidhur me temën Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni Moti i nxehtë Mot me diell Ministria e shëndetësisë në Maqedoni, për shkak të temperaturave të larta ka dalë me disa kësilla për këto ...

Maqedonia në fazën e verdhë, 40 gradë dhe UV indeks 9

Almakos - 08.07.2015

Për shkak të valës së ngrohtë i cila e përfshiu vendin, Ministria e Shëndetësisë rekomandon të shmanget aktiviteti fizik prej orës 11 deri në orën 17, të mos dilet në qiell të hapur në ekspozim ...

Në Maqedoni vijnë temperatura mbi 80 gradë ditëve në vijim

Lajm - 08.07.2015

Ditët në vijim në Maqedoni priten temperature nga 80 deri 90 gradë, paralajmëron ueb faqja e njohur “Accuweather”. Megjithatë nuk ka nevojë për panik, sepse parashikimet e kësaj ueb faqe janë të ...

Maqedonia në fazën e verdhë, 40 gradë dhe UV indeks 9

Idividi - 08.07.2015

Shkup, 8 korrik 2015 (MIA) - Maqedonia sot hyn në fazën e verdhë për ç'arsye priten temperatura deri 40 gradë dhe indeks i lartë UV 9. Moti i tillë, sipas parashikimit të Drejtorisë për Punë ...

Kosovë, dyndje pacientësh në QKUK nga temperaturat e larta

Top Channel - 08.07.2015

Ngritja e menjëhershme e temperaturave, nga 19 në 36 gradë Celcius, ka sjellë rritjen e numrit të pacientëve në Qendrën Klinike Universitare në ...

Sot dita më e nxehtë e javës, si po e përballojnë atë qytetarët (Video)

Lajmi.net - 08.07.2015

Pas një kohe me temperatura të ulëta për stinën në të cilën jemi, ditëve të fundit vendi ynë është përfshirë nga temperatura shumë të larta. Por, ato gjatë fundit të këtij muaji mund të jenë edhe më ...

Gjatë ditës shumë nxehtë, në mbrëmje mund të ketë shi

Koha.net - 08.07.2015

Sot në Kosovë do të mbajë mot i kthjelltë dhe shumë i ngrohtë. Temperatura në termometër pritet të jetë mbi 35 gradë celsius, thonë meteorologët, ndërsa për në mbrëmje ata kanë paraparë mundësi ...

Temperaturat sot deri në 40 gradë, kujdes nga ora 11.00-17.00

Botasot - 08.07.2015

Në periudhën më të rrezikshme prej orës 11 deri në ora 17 të shmanget aktiviteti fizik, të mos dilet në qiell të hapur në ekspozim direkt në diell, të përdoret ushqim i lehtë, të pihen më shumë ...

Maqedonia në fazën e verdhë, 40 gradë dhe UV indeks 9

Yll Press - 08.07.2015

Nëse qytetarët duhet të dalin në diell, të praktikohet pushim nën hije ose në ndonjë hapësirë të klimatizuar, si dhe me vete të mbahet ujë. Maqedonia sot hyn në fazën e verdhë për ç'arsye priten ...

Ja cila është temperatura më e lartë e arritur ndonjëherë

Botasot - 08.07.2015

Organizata Botërore Meteorologjike, ka regjistruar temperaturën rekord të nxehtit deri me tani. Temperatura zyrtare më e lartë e regjistruar ndonjëherë është 56.7 gradë celsius, e cila ishte matur me ...

Maqedonia në fazën e verdhë, 40 gradë dhe UV indeks 9

Tetova Sot - 08.07.2015

Maqedonia sot hyn në fazën e verdhë për ç’arsye priten temperatura deri 40 gradë dhe indeks i lartë UV 9. Moti i tillë, sipas parashikimit të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, do të vazhdojë ...

Kujdes, sot dita më e nxehtë, temperatura deri 40 gradë

Shkupi24 - 08.07.2015

Temeperaturat maksimalet pritet të jenë prej 34 gradë celsius deri në 40 gradë. Më nxehtë do të jetë në rajonin e Gjevgjelisë. Por në pjesën më të madhe të vendit temperatura do të jetë 38 gradë.

Maqedonia në fazë të verdhë, Ministria e shëndetësisë me këshilla për mbrojtje

Republika - 08.07.2015

Ministria e shëndetësisë në Maqedoni, për shkak të temperaturave të larta ka dalë me disa kësilla për këto ditë të nxehta vere. Në periudhën më të rrezikshme prej orës 11 deri në ora 17 të shmanget ...

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Në Gostivar pritet të arrijë 38 gradë Celsius

Radio Vala - 08.07.2015

Gostivar, 8 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Kujdes, sot moti deri 38 gradë Celsius dhe UV indeksi 9

Zhurnal - 07.07.2015

Shkup, 7 korrik - Moti në Maqedoni sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët të kohëpaskohshme nga drejtimi verilindor.

Sot moti deri 38 gradë celsius, nesër edhe më nxehtë!

Lajm - 07.07.2015

Moti në Maqedoni sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët të kohëpaskohshme nga drejtimi verilindor.

Maqedoni, të mërkurën dhe të enjten temperaturat deri në 40 gradë

Shqipmedia - 07.07.2015

Maqedonia në ditët e ardhshme do të ndikohet nga masa shumë e nxehtë e ajrit që do të shkaktojë një rritje të konsiderueshme në temperaturat ditore. Sidomos nxehtë do të jetë të mërkurën dhe të ...

Sot 38 gradë, nesër dhe pasnesër akoma më nxehtë

Albeu.com - 07.07.2015

Maqedonia do të pushtohet sot nga një mot i nxehtë, me termometrin që pritet të shënojë 38 gradë celcius. Në Shkup moti do të jetë i nxehtë dhe me temperatura që do të arrijnë deri në 37 gradë, ...

Prej nesër kontrolle dhe këshilla falas për parandalim nga koha e ngrohtë

Idividi - 07.07.2015

Shkup, 7 korrik 2015 (MIA) - Në periudhën më të rrezikshme prej orës 11 deri në ora 17 të shmanget aktiviteti fizik, të mos dilet në qiell të hapur në ekspozim direkt në diell, të përdoret ushqim i ...

Moti sot deri në 40 gradë, kujdes nga ora 11.00-17.00

Lajm - 07.07.2015

Në periudhën më të rrezikshme prej orës 11 deri në ora 17 të shmanget aktiviteti fizik, të mos dilet në qiell të hapur në ekspozim direkt në diell, të përdoret ushqim i lehtë, të pihen më shumë ...

Zvicër, temperatura përvëluese deri në 40 gradë

Lajmi.net - 07.07.2015

Në disa pjesë të Zvicrës frankofone është aq nxehtë sa nuk mbahet mend. Temperaturat kanë shkuar deri në 39.7 gradë, raportojnë meteorologët. Në Gjenevë të martën pasdite është regjistruar 39.7 ...

Kujdes, sot moti deri 38 gradë celsius dhe UV indeksi 9

Botasot - 07.07.2015

Moti në Maqedoni sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët të kohëpaskohshme nga drejtimi verilindor.

Në Gjermani janë matur 40,3 gradë rekorde

Yll Press - 07.07.2015

Kjo është temperatura më e lartë e ajrit e shënuar në Gjermani që nga viti 1881, që kur mbahen të dhënat meteorologjike. Rekordi i mëparshëm ishte 40,2 gradë.

Teksa ne po përvëlohemi nga i nxehti, në këtë qytet bie borë! (VIDEO)

Tetova Sot - 07.07.2015

Teksa pothuajshe e tërë bota është duke u ‘përvëluar’ nga temperaturat e larta që kanë kapluar këto ditë, në njerin pjesë të planetit tonë moti është si ajo e dhjetorit dhe e janarit.

Sot moti deri 38 gradë celsius, nesër edhe më nxehtë!

Tetova Sot - 07.07.2015

Moti në Maqedoni sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët të kohëpaskohshme nga drejtimi verilindor.

Ballkani piqet nën valën e të nxehtit të pazakontë të korrikut

Gazeta Tema - 07.07.2015

Një valë të nxehti hyri në shtetet e Ballkanit nga perëndimi në fillim të kësaj jave dhe ditët e ardhshme priten të jenë më të nxehtat e këtij viti. Në Rumani, autoritetet kanë lëshuar paralajmërim ...

Saharaja ballkanike: Shkupi, Beogradi, Sofja digjen në 40°

Java News - 07.07.2015

Një valë të nxehti hyri në shtetet e Ballkanit nga perëndimi në fillim të kësaj jave dhe ditët e ardhshme priten të jenë më të nxehtat e këtij viti. Në Rumani, autoritetet kanë lëshuar paralajmërim ...

Mot me diell dhe ngrohtë, UV indeksi 9

Republika - 07.07.2015

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë me diell, me vrenjtësira të vogla lokale dhe me erë verilindja. Temperaturat pritet të sillen prej 13 deri më 21 gradë, ndërsa gjatë pasdites prej 31 deri më 38 ...

Prej nesër kontrolle dhe këshilla falas për parandalim nga koha e ngrohtë

Republika - 07.07.2015

Në periudhën më të rrezikshme prej orës 11 deri në ora 17 të shmanget aktiviteti fizik, të mos dilet në qiell të hapur në ekspozim direkt në diell, të përdoret ushqim i lehtë, të pihen më shumë ...

Ndodhemi në fazën e verdhë alerte, temperaturat deri 38 gradë Celsius

Radio Vala - 07.07.2015

Gostivar, 7 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët të kohëpaskohshme nga drejtimi verilindor.

Moti i nxehtë, sot deri në 37 gradë Celsius

Zhurnal - 06.07.2015

Shkup, 6 korrik - Moti do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë me erë veriore të dobët deri në mesatare. Temperatura do të lëvizë prej 26 deri në 37 gradë Celsius.

Moti për ditët në vijim

Lajmi.net - 06.07.2015

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit të cilat burimin e kanë nga Afrika Veriore. Këto masa do të jenë të qëndrueshme në pjesën dërmuese të javës që po hymë.

Moti i nxehtë, sot deri në 37 gradë celsius

Lajm - 06.07.2015

Moti do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë me erë veriore të dobët deri në mesatare. Temperatura do të lëvizë prej 26 deri në 37 gradë Celsius.

Ja çfarë duhet të dimë për rrezet ultravjollcë

Shqipmedia - 06.07.2015

Në hije rrezet ultravjollcë (UV) reduktohen deri 50 % e tyre. Përdorimi i veshjeve prej pambuku lejon kalimin në trupin tonë vetëm 10 % të rrezeve ultravjollcë.

Moti i nxehtë

Portalb - 06.07.2015

Lajme lidhur me temën Mot me diell Mot i ngrohtë Kthehet i nxehti, sot temperatura deri 32 gradë celsius Prej nesër temperatura më të larta Moti do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë me ...

Moti i nxehtë

Almakos - 06.07.2015

Moti do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë me erë veriore të dobët deri në mesatare. Temperatura do të lëvizë prej 26 deri në 37 gradë Celsius.

Në Gjermani, 40.3 gradë Celsiuz

Lajm - 06.07.2015

Gjermania disa ditë është kapluar me valë e nxehtë, ndërsa dje në qytetin bavarez Kicingen janë matur rekorde 40.3 gradë Celsiuz, lajmëroi Shërbimi meteorologjik gjerman.

I nxehti i “merr frymën” Italisë, temperaturat mbi 40 gradë

Top Channel - 06.07.2015

Deri të mërkurën, në Itali termometri do të shënojë mbi 40 gradë celsius, ndërsa e gjithë Europa ka hyrë ngadalë në darën e një të nxehti ...

I nxehti i “merr frymën” Italisë, temperaturat mbi 40 gradë

Lajm - 06.07.2015

I nxehti i “merr frymën” Italisë, temperaturat mbi 40 gradë Deri të mërkurën, në Itali termometri do të shënojë mbi 40 gradë celsius, ndërsa e gjithë Europa ka hyrë ngadalë në darën e një të nxehti ...

Të mërkurën dhe të enjten deri në 40 gradë

Portalb - 06.07.2015

Lajme lidhur me temën Ngrin Liqeni i Dojranit, nga e hëna temperaturat do të ulen sërish Kjo është temperatura më e ulët ndonjëherë në Maqedoni Acar në SHBA, verë në Brazil! Rekord i ri i ...

Në Gjermani janë matur 40,3 gradë rekorde

Idividi - 06.07.2015

Berlin, 6 korrik 2015 (MIA) - Gjermania veç disa ditë është e përfshirë nga vala e të nxehtit, dhe dje në qytetin bavarez Kicingen janë matur 40,3 gradë Celsius rekorde, kumtoi Shërbimi meteorologjik ...

Të mërkurën dhe të enjten deri në 40 gradë

Idividi - 06.07.2015

Shkup, 6 korrik 2015 (MIA) - Maqedonia në ditët e ardhshme do të ndikohet nga masa shumë e nxehtë e ajrit që do të shkaktojë një rritje të konsiderueshme në temperaturat ditore.

38 gradë celsiuz, nesër në Maqedoni

Lajm - 06.07.2015

38 gradë celsizu, nesër do jetë shkalla në të cilën do të ngjitet treguesi i matësit të kohës. Në Maqedoni nesër do të mbajë mot me diell, i ngrohtë dhe me erë të lehtë të herëpashershme, nga ...

"Çmendet" moti në Gjermani, diell ekstrem dhe shi i rrëmbyeshëm brenda të dielës, thyhet rekordi i të nxehtit ...

SOT - 06.07.2015

Stina e verës ka prekur më së shumti Gjermaninë, ku vala e të nxehtit në fundjavë ka thyer rekordin kombëtar. Shërbimi gjerman për motin tha se termometri në Kitzingen, në qytetin jugor të Bavarisë, ...

38 gradë celsiuz, nesër në Maqedoni

Almakos - 06.07.2015

38 gradë celsizu, nesër do jetë shkalla në të cilën do të ngjitet treguesi i matësit të kohës. Në Maqedoni nesër do të mbajë mot me diell, i ngrohtë dhe me erë të lehtë të herëpashershme, nga ...

Të nxehtit shton frekuentimin e plazheve Shqipëri

Botasot - 06.07.2015

Temperaturat e larta që kanë pushtuar Europën Lindore, Qendrore dhe Jugore kanë prekur edhe Shqipërinë. Gjatë fundjavës, sipas medieve shqiptare, që i referohen Shërbimit Metereologjik temperatura më ...

Deri të mërkurën nxehtë dhe deri 35C

Koha.net - 06.07.2015

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit të cilat burimin e kanë nga Afrika Veriore. Këto masa do të jenë të qëndrueshme në pjesën dërmuese të javës që po hymë.

Kujdes! Të mërkurën dhe të enjten deri në 40 gradë

Yll Press - 06.07.2015

Nga e shtuna përsëri do të mbajë mot i qëndrueshëm me një rritje të butë të temperaturave ditore. Maqedonia në ditët e ardhshme do të ndikohet nga masa shumë e nxehtë e ajrit që do të shkaktojë një ...

Vapë afrikane në Kosovë: Qytetarët veç filluan të kërkojnë ndihmë mjekësore! (Video)

Telegrafi - 06.07.2015

Kjo javë pritet të karakterizohet me temperatura të larta, të cilat e kanë burimin nga Afrika Veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15 e 17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës, ...

Vapë afrikane në Kosovë

Botasot - 06.07.2015

Kjo javë pritet të karakterizohet me temperatura të larta, të cilat e kanë burimin nga Afrika Veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15 e 17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës, ...

I nxehti i “merr frymën” Italisë

Gazeta Dita - 06.07.2015

Deri të mërkurën, në Itali termometri do të shënojë mbi 40 gradë celsius, ndërsa e gjithë Europa ka hyrë ngadalë në darën e një të nxehti përvëlues. E djela solli që në orët e para të ditës ...

Temperaturat të mërkurën dhe të enjten deri në 40 gradë

Tetova Sot - 06.07.2015

Maqedonia në ditët e ardhshme do të ndikohet nga masa shumë e nxehtë e ajrit që do të shkaktojë një rritje të konsiderueshme në temperaturat ditore. Sidomos nxehtë do të jetë të mërkurën dhe të ...

Regjistrohen temperatura rekord në Gjermani (FOTO)

Tetova Sot - 06.07.2015

Në Landin e Bavarisë temperatura është regjistruar 40,3 gradë celsius, duke shënuar kështu një rekord të ri në historinë e deritanishme të vendit, ndërkohë që në veri shirat e rrëmbyeshme kanë ...

Të mërkurën dhe të enjten deri në 40 gradë

Shkupi24 - 06.07.2015

Maqedonia në ditët e ardhshme do të ndikohet nga masa shumë e nxehtë e ajrit që do të shkaktojë një rritje të konsiderueshme në temperaturat ditore. Sidomos nxehtë do të jetë të mërkurën dhe të ...

Kujdes gjatë përdorimit të kondicionerit

Shprehja - 06.07.2015

Ekspozimi me orë të zgjatura i pajisjes së klimës dhe diferenca mes temperaturës brenda dhe jashtë, i bën shumë dëm për shëndetin. Duheni ta keni në mendje se si me përdorimin e pajisjes së klimës ...

Në Gjermani janë matur 40,3 gradë rekorde

Republika - 06.07.2015

Gjermania veç disa ditë është e përfshirë nga vala e të nxehtit, dhe dje në qytetin bavarez Kicingen janë matur 40,3 gradë Celsius rekorde, kumtoi Shërbimi meteorologjik gjerman.

Temperaturat të mërkurën dhe të enjten deri në 40 gradë

Republika - 06.07.2015

Maqedonia në ditët e ardhshme do të ndikohet nga masa shumë e nxehtë e ajrit që do të shkaktojë një rritje të konsiderueshme në temperaturat ditore. Sidomos nxehtë do të jetë të mërkurën dhe të ...

38 gradë celsiuz, nesër në Maqedoni

Shprehja - 06.07.2015

38 gradë celsizu, nesër do jetë shkalla në të cilën do të ngjitet treguesi i matësit të kohës. Në Maqedoni nesër do të mbajë mot me diell, i ngrohtë dhe me erë të lehtë të herëpashershme, nga ...

Moti në Gostivar do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë

Radio Vala - 06.07.2015

Gostivar, 6 maj - Moti do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë me erë veriore të dobët deri në mesatare. Temperatura do të lëvizë prej 26 deri në 37 gradë Celsius.