TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta, Basha i “vjedh” Ramës bulevardin

Shekulli - 16.02.2014

Luis Tanushi Aty ku dikur PS ka organizuar protestat e saj gjatë 8 viteve të drejtimit nga Rama, tashmë është Partia Demokratike që e merr bulevardin për protestën e saj.

Basha: Më 20 shkurt në shesh kundër qeverisë

Gazeta Start - 16.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një aktivitet të organizuar të dielën në Tiranë, u bëri thirrje qytetarëve që më 20 shkurt të dalin të protestojnë kundër mashtrimeve të dyshes ...

Basha përjashton militantët që e tradhtuan në 23 qershor, shtyhen zgjedhjet në PD pas përplasjeve në bazë

SOT - 16.02.2014

Zgjedhjet për krerët e degëve të Partisë Demokratike në rrethe, të cilat ishin parashikuar se do të nisnin këtë muaj, janë futur në kolaps. Largimi i pjesës dërmuese të militantëve te parti të tjera ...

Basha i “vjedh” ramës bulevardin

Zhurnal - 16.02.2014

Aty ku dikur PS ka organizuar protestat e saj gjatë 8 viteve të drejtimit nga Rama, tashmë është Partia Demokratike që e merr bulevardin për protestën e saj.

Basha trembet nga skenaret ogurzeza të Berishës, kërkon protestë paqësore më 20 Shkurt

SOT - 16.02.2014

Paralajmërimet dhe skenaret ogurzeza të Sali Berishës, për një revansh dhe sulm të organizuar kundër mazhorancës së një milion shqiptarëve në 20 Shkurt, kanë trembur kryetarin e Partisë Demokratike, ...

Protesta, Basha i "vjedh" Ramës bulevardin

Portalb - 16.02.2014

Aty ku dikur PS ka organizuar protestat e saj gjatë 8 viteve të drejtimit nga Rama, tashmë është Partia Demokratike që e merr bulevardin për protestën e saj.

Basha me aktivistët PD në Tiranë: Ne s'jemi parti numrash

24 orë - 16.02.2014

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mbledh aktivin e PD-së së kryeqytetit në një takim që po zhillohet në Teatrin e Operas dhe Baletit. Basha tha se një numër të rinj i janë bashkuar PD-së.

Basha fton qytetarët në shesh: Më 20 shkurt kundër qeverisë

SOT - 16.02.2014

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mbledh aktivin e PD-së së kryeqytetit në një takim që po zhvillohet në Teatrin e Operas dhe Baletit për të përcjellë edhe një herë thirrjen ndaj qytetarëve për t’iu ...

Basha: Më 20 shkurt të gjithë në protestë

Ina - 16.02.2014

Bashkim në sheshin e historisë për të përciellë dhe njëherë mesazhet e gjalla të 20 shkurtit, apeloi kryetari i Parisë Demokratike Lulzim Basha në mbledhjen e Aktivit të PD-së në Tiranë.

“Rinia nuk pranon mashtrimin”

Top Channel - 16.02.2014

“Rinia nuk pranon mashtrimin” 16/02/2014 Përpara aktivit të zgjeruar të Tiranës, kryetari demokrat Lulzim Basha e ka nisur thirrjen për pjesëmarrje në marshimin protestë në 20 shkurt me atë që ai ...

Basha: Të gjithë në këmbë kundër mashtrimeve

Portalb - 16.02.2014

Rinia është garancia se populli nuk mund të mashtrohet. Si pjesë e një fushate antarësimesh në të gjithë shqipërinë, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në aktivin e Tiranës u ka kërkuar të ...

Basha: Të gjithë në shesh më 20 shkurt

Lajmeshqip - 16.02.2014

Partia Demokratike e Shqipërisë ka mbledhur sot aktivin e Tiranës prej nga kreu i kësaj force politike, Lulzim Basha u ka bërë edhe një herë thirrje qytetarëve për t’u bashkuar në protestën popullore ...

Basha në aktivin e Tiranës: Më 20 shkurt, kundër mashtrimeve dhe dështimeve të Ramës e Metës

Panorama - 16.02.2014

UPDATE- Nga aktivi i Tiranë, kreu i PD-së Lulzim Basha ftoi qytetarët e Tiranës që 20 shkurt të jenë të parët në shesh për të protestuar, ashtu siç bënë 23 ejt më parë me heqjen e monumentit të ...

Basha fton qytetarët në protestë: Në shesh kundër mashtrimeve kolosale

Ora news - 16.02.2014

Aktivi i Tiranës ka qenë ndalesa e radhës e kreut të Partisë Demokratike për të përcjellë edhe një herë thirrjen ndaj qytetarëve për t’iu bashkuar protestës së 20 shkurtit.

Basha: Të gjithë në sheshin e historisë, kundër mashtrimeve të qeverisë

BalkanWeb - 16.02.2014

TIRANË- Bashkim në sheshin e historisë për të përciellë dhe njëherë mesazhet e gjalla të 20 shkurtit, apeloi kryetari i Parisë Demokratike Lulzim Basha në mbledhjen e Aktivit të PD-së në Tiranë.

Basha: Rama mashtrues, do ta shkundim Qeverinë

Panorama - 16.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Kavajës ka ftuar të gjithë qytetarët të protestojnë për mashtrimet e qeverisë në datën 20 shkurt.

Shqipëri: PD organizon protesta

VOA - 16.02.2014

Në Tiranë, Partia Demokratike e opozitës deklaroi sot se qeveria po i braktis premtimet e saj dhe, sipa saj, reformat e nisura në ekonomi po dështojnë.

Basha-kavajasve: Në 20 shkurt ejani shkundi qeverinë

Shqiptarja - 16.02.2014

TIRANE- Lulzim Basha kërkon që kavajasit të shkundin qeverinë. Në një aktivitet që kreu i Partisë Demokratike zhvilloi në qytetin e Kavajës theksoi se të gjithë qytetarët e këtij qyteti duhet të ...

Basha: Më 20 shkurt ora 14:00 në shesh kundër qeverisë

Shqiptarja - 16.02.2014

TIRANE- Kryetari i PD-së Lulzim Basha mbledh aktivin e PD-së së kryeqytetit në një takim që po zhillohet në Teatrin e Operas dhe Baletit. Basha tha se një numër të rinj i janë bashkuar PD-së.

Aktivi i PD-së së Tiranës/ Basha: Me popullin nuk mund të luhet, nuk mund të mashtrohet, nuk mund të nëpërkëmbet

Gazeta Tema - 16.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha sërisht i ka drejtuar një apel qytetarëve që ti bashkohen protestës së thirrur nga opozita më 20 shkurt në kuadrin e 23 vjetorit të rrëzimit të bustit të ...

Basha: Të gjithë në sheshin e historisë, dinjiteti e krenaria nuk janë në gjumë

Gazeta Idea - 16.02.2014

Tiranë- Nga takimi me aktivin e Tiranës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka lajmëruar se protesta marshim e 20 shkurtit do të mbahet në orën 14:00, duke ftuar të gjithë qytetarët që t’i ...

Basha: Tirana të kryesojë marshimin e 20 shkurtit

Vision Plus - 16.02.2014

Turi i liderit të opozitës, Lulzim Basha, për protestën e 20 shkurtit ka mbërritur në Tiranë. Para demokratëve të kryeqytetit Basha ka numëruar edhe njëherë dështimet e qeverisjes së majtë, ...

Basha: PD është shtëpia e përgjegjësisë

AMA-News - 16.02.2014

Partia Demokratike organizoi sot një aktivitet nëpërmjet të cilit ftoi demokratët të marrin pjesë në protestën e 20 shkurtit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, tha se protesta e të enjtes do të jetë një ...

Basha : 20 shkurt, protestë kundër mashtrimeve

InfoGlobi - 16.02.2014

Partia Demokratike e Shqipërisë(PD) ka mbledhur sot aktivin e Tiranës prej nga kreu i kësaj force politike, Lulzim Basha u ka bërë edhe një herë thirrje qytetarëve për t’u bashkuar në protestën ...

Thirrje për marshimin, Basha: Më 20 shkurt në sheshin historik

AlbanianScreen - 16.02.2014

Tiranë - Nga aktivi i partisë demokratike në Tiranë, kreu i opozitës Lulzim Basha ftoi të gjithë qytetarët ti bashkohen protestës së 20 shkurtit ashtu si 23 vite më parë me rrëzimin e monumentit të ...

Basha thirrje demokratëve: Në 20 shkurt të gjithë në Tiranë

Albeu.com - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu bëri sot thirrje demokratëve të Kavajës por edhe gjithë Shqipërisë që të bashkohen në protestën e planifikuar nga PD në datën 20 shkurt në Tiranë.

Basha: PD më e hapur se kurrë ndaj kontribuesve dhe gjakut të ri

24 orë - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një takimi sot me anëtarë të kësaj partie në qytetin e Kavajës, deklaroi se forca më madhe politike opozitare është më e hapur se kurrë ndaj ...

Basha: Ta detyrojmë dyshen e papërgjegjshme Rama-Meta të kthehet në binarët e ligjit

SOT - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Kavajës. Në fjalën e tij Basha i ka bërë thirrje mbështetësve të Partisë Demokratike të marrin pjesë në ...

Protesta e 20 shkurtit, Basha qetëson: Nuk ka dhunë

Albeu.com - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , qetëson qytetarët se nuk do të ketë ngjarje të dhunshme në protestën e 20 janarit. Nisur edhe nga zërat që kanë filluar që të qarkullojnë për ndonjë ...

Basha zbardh itinerarin: Protestë edhe para Kuvendit

BalkanWeb - 15.02.2014

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi dje gjatë një komunikimi telefonik me Arjan Çanin në emisionin "Zonë e Lirë" se protesta e opozitës më 20 shkurt do të shtrihet para ...

Basha për protestën e 20 shkurtit: Apel për të treguar papajtueshmëri me shkeljen e ligjit

ABC News - 15.02.2014

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në një takim në degën e partisë në Kavajë. Basha foli për ato që i quajti zullumet e dyshes Rama-Meta, ndërsa ftoi demokratët të marrin pjesë ...

Zogaj: Suksesi i Bashës do të jetë suksesi i fundit i Berishës në politikë

Mapo - 15.02.2014

Intervistoi: Nevila Perndoj U bënë kohë, thuajse një vit, që Preç Zogaj po kontribuon pranë Partisë Demokratike, pa pasur nevojën e ndonjë ftese të veçantë.

Basha “rimerr” bastionin e PD, thirrje nga Kavaja: Ta shkundim qeverinë

Ora news - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Kavajës. Basha i ka bërë thirrje mbështetësve të Partisë Demokratike të marrin pjesë në protestën e 20 shkurtit.

Basha: 20 shkurti, marshim kundër mashtrimit. Të shkundim qeverinë, të ndalim të keqen

Panorama - 15.02.2014

Kreu i PD-se Lulzim Basha KAVAJE- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me anëtarët e Partisë Demokratike në Kavajë.

Kavajë/ Basha: 20 shkurti marshim paqësor kundër mashtrimeve të qeverisë

Mapo - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot në Kavajë në një takim me anëtarët e Partisë Demokratike, ku bëri thirrje qytetarëve që ti bashkohen protestës së 20 shkurtit.

Basha takim me demokratët e Kavajës: 20 shkurti një marshim kundër mashtrimit

BalkanWeb - 15.02.2014

KAVAJË- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me anëtarët e Partisë Demokratike në Kavajë. Gjatë fjalës së tij Basha theksoi se ky takim ka në plan të parë të sotmen ...

Basha për 20 shkurtin: Apel për të treguar papajtueshmëri me shkeljen e ligjit

ABC News - 15.02.2014

Me demokratët e Kavajës u bëri thirrje gjithë shqiptarëve të pakënaqur nga qeveria Rama-Meta që të dalin dhe të protestojnë më 20 shkurt. Kryetari i opozitës Lulzim Basha tha se qeveria Rama Meta ...

Skenarët eldquo;pranverorëerdquo;

Shqiptarja - 15.02.2014

Pas largimit të bujshëm nga posti i presidentit të Republikës, Sali Berisha duroi nga mesi i vitit 1997, deri në shtator të 1998-ës, për të rinisur revanshin e tij ndaj institucioneve shtetërore.

Kavajë, Basha: Më 20 shkurt të marshojmë kundër qeverisë

Shqiptarja - 15.02.2014

KAVAJË- “Kemi thirrur marshimin të Enjten në Tiranë, më 20 Shkurt në orën 14.00 në sheshin ‘Skënderbej’. Të kthehen në binarët e ligjit, ose të ikin”.

VIDEO / Aktivi i PD-së në Kavajë/Basha: Më 20 shkurt ti themi ndal së keqes. Qeveria ose të kthehet në binarët e ligjit ...

Gazeta Tema - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i bëri thirrje qytetarëve të Kavajës që të marrin pjesë masivisht në mitingun që do të organizohet më 20 Shkurt ora 14:00 në sheshin ‘Skëndërbej’.

Ja itenerari i protestës së PD-së. Basha: Kundër mashtrimeve të qeverisë

Gazeta Idea - 15.02.2014

Kavajë- Kreu i PD-së, Lulzim Basha ishte sot në Kavajë për një takim me demokratët e këtij qyteti. Fokus i takimit ishte edhe marshimi i protestës që PD-ja do të zhvillojë në 20 shkurt në Tiranë, në ...

Basha në Kavajë: Bashkojuni protestës në 20 shkurt

Gazeta Dita - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim me demokrat ët e Kavajës. Ai u bëri thirrje qytetarëve kavajas të marrin pjesë masivisht në mitingun që opozita ka parashikuar m ë ...

Basha në Kavajë: Bashkojuni protestës në 20 shkurt

AMA-News - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim me demokrat ët e Kavajës. Ai u bëri thirrje qytetarëve kavajas të marrin pjesë masivisht në mitingun që opozita ka parashikuar m ë ...

Basha “rimerr” bastionin e PD, thirrje nga Kavaja: Ta shkundim qeverinë

Info Shqip - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Kavajës. Basha i ka bërë thirrje mbështetësve të Partisë Demokratike të marrin pjesë në protestën e 20 shkurtit.

Basha “rimerr” bastionin e PD, thirrje nga Kavaja: Ta shkundim qeverinë

Gazeta Shqip - 15.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Kavajës. Basha i ka bërë thirrje mbështetësve të Partisë Demokratike të marrin pjesë në protestën e 20 shkurtit.

Basha: Më 20 shkurt protestojmë paqësisht

Respublica - 15.02.2014

Deputetë të Partisë Demokratike ditët e fundit kanë bërë thirrje radikale për protestën e paralajmëruar më 20 shkurt. Por, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për një marshim paqësor.

Basha: Të gjithë t’i themi ndal abuzimit të qeverisë

Gazeta Start - 14.02.2014

Elbasan - Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, thotë se më 20 shkurt të gjithë duhet të marrin pjesë në marshimin e opozitës për t’i thënë ndal abuzimit të qeverisë.

Basha nga Elbasani: Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh me 20 shkurt

Albtime - 14.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në aktivin e degës së PD-së në Elbasan. Ndërsa qindra të rinj të këtij qyteti i janë bashkuar Partisë Demokratike të Shqipërisë, zoti ...

Basha në Elbasan, apel qytetarëve që t’i bashkohen protestës së 20 Shkurtit

SOT - 14.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u bën apel qytetarëve që të marrin pjesë në protestën popullore të 20 Shkurtit. Pas Durrësit, këtë herë Basha u ndal në Elbasan ku zhvilloi një takim më ...

Plas sherri në PD, krerët e rretheve ultimatum Bashës për largimin e koordinatorëve të rretheve, po emërojnë njerëzit e ...

SOT - 14.02.2014

Ditë edhe më të zeza në horizont për opozitën shqiptare. As kushtrimi për protesta popullore, as thirrjet për rebelim ndaj qeverisë dhe as kërcënimi me grushte shteti, duket se nuk e shpëtojnë dot ...

Reforma territoriale, Basha: Jemi për konsensus

Panorama - 14.02.2014

Basha dje në Elbasan Kreu i PD në Elbasan kërkon pjesëmarrje në protestën e 20 shkurtit: Ndal korrupsionit e varfërisë Basha: T’i lënë fjalët e të kalojnë në vepra, ka hendek të madh .

Basha fton qytetarët në protestën e 20 shkurtit

Gazeta Start - 13.02.2014

Durrës – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u bëri thirrje qytetarëve të Durrësit që të marshojnë më 20 shkurt në Tiranë, jo vetëm për të përkujtuar rrëzimin e bustit të Enver Hoxhës, por ...

Basha kërkon mobilizim për protestën e 20 shkurtit, paralajmëron rrethimin e qeverisë

SOT - 13.02.2014

Opozita do të përdorë ditën e rënies së bustit të diktatorit Enver Hoxha për të rrethuar qeverinë. Partia Demokratike po mobilizon militantët për protestën e paralajmëruar të 20 shkurtit në Tiranë.

Protesta e 20 Shkurtit, Basha mbledh krerët e grupeve në rrethe

SOT - 13.02.2014

Për të biseduar në lidhje me zgjedhjet në parti dhe organizimin e marshimit protestë, të parashikuar për në datën 20 shkurt në kryeqytet, kryetari i PD-së Lulzim Basha po zhvillon një takim me ...

Basha: Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh me 20 shkurt

SOT - 13.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në aktivin e degës së PD-së në Elbasan. Ndërsa qindra të rinj të këtij qyteti i janë bashkuar Partisë Demokratike të Shqipërisë, Basha ...

“Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh”

Top Channel - 13.02.2014

“Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh” 13/02/2014 Në Elbasan, kryetari i PD, Lulzim Basha, nuk kërkoi as më shumë e as më pak nga demokratët, por vetëm përkushtim dhe mirënjohje ndaj çdokujt, që ...

Basha: Qeveria e ka mbushur kupën, koha për t’i thënë “ndal”

Panorama - 13.02.2014

Kreu i PD, Basha dje në Durrës Kryetari i Partisë Demok-ratike, Lulzim Basha, u bën thirrje të gjitha strukturave nga Durrësi të mobilizohen për protestën që ka thirrur opozita më 20 shkurt.

Basha: Më 20 shkurt marshim proteste, hapni dyert e PD-së edhe për të larguarit

Mapo - 13.02.2014

Në procesin e rifreskimit dhe anëtarësimeve të reja të partisë Demokratike, ka vend për të gjithë, përfshi edhe ata që janë larguar më parë nga kjo parti.

PD: Protesta e 20 shkurtit, në të njëjtën orë që u rrëzua busti i Enver Hoxhës

BalkanWeb - 13.02.2014

TIRANE - Partia Demokratike vendosi që marshimi protestë i 20 shkurtit të zhvillohet në orën 14:00, në të njëjtën orë që u rrëzua edhe busti i ish-diktatorit Enver Hoxha 23 vjet më parë.

20 shkurti, Basha takim me strukturat e PD. Marshimi, në orën që u rrëzua busti i Hoxhës

Panorama - 13.02.2014

Kreu i PD, Basha TIRANE- Kreu i opozites, Lulzim Basha ka mbledhur sot ne nje takim strukturat e PD-së në rrethe. Takimi, zhvilluar ne seline e PD-se, mbahet nje jave para protestes se lajmeruar te ...

Simbolika e 20 shkurtit/ Protesta e PD-së në të njëjtën orë që u rrëzua busti i Enver Hoxhës

Mapo - 13.02.2014

Partia Demokratike vendosi sot që marshimi-protestë i 20 shkurtit të zhvillohet në orën 14:00, në të njëjtën orë që u rrëzua edhe busti i ish-diktatorit Enver Hoxha 23 vjet më parë.

Basha: Nuk ka vend për negociata për reformën territoriale

ABC News - 13.02.2014

Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha ka thirrur ne nje mbledhje, aktivistet e partise ne rrethe, per te folur per organizimin e protestes se 20 shkurtit.

Basha mbledh krerët e degëve, porositë për protestën e 20 shkurtit

Ora news - 13.02.2014

Një javë para zhvillimit të protestës së opozitës më 20 shkurt, kreu i Partisë Demokratike ka zhvilluar një takim me strukturat e PD-së në rrethe. Takimi është zhvilluar në selinë e Partisë ...

Basha: 20 Shkurti një ndarje mes dy epokave

BalkanWeb - 13.02.2014

ELBASAN- Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha takoi ditën e sotme strukturat e kësaj partie në Elbasan. Gjatë fjalës së tij në këtë takim Basha theksoi se PD është parti moderne dhe evropiane ...

Basha nga Elbasani: Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh me 20 shkurt

Ora news - 13.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në aktivin e degës së PD-së në Elbasan. Ndërsa qindra të rinj të këtij qyteti i janë bashkuar Partisë Demokratike të Shqipërisë, zoti ...

Basha nga Elbasani: Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh me 20 shkurt

ABC News - 13.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në aktivin e degës së PD-së në Elbasan. Ndërsa qindra të rinj të këtij qyteti i janë bashkuar Partisë Demokratike të Shqipërisë, zoti ...

Basha: Hapim dyert edhe për të larguarit

InfoGlobi - 13.02.2014

Në procesin e rifreskimit dhe anëtarësimeve të reja të partisë Demokratike, ka vend për të gjithë, përfshi edhe ata që janë larguar më parë nga kjo parti.

VIDEO / Protesta e 20 Shkurtit/ Basha mbledh koordinatorët, strukturat dhe drejtuesit e qarqeve

Gazeta Tema - 13.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me strukturat e Partisë Demokratike në kuadër të përgatitjeje për protestën e 20 Shkurtit, e cila konsiderohet si një marshim-proteste ...

Protesta e 20 shkurtit, Basha takim me strukturat e PD-së

Info Shqip - 13.02.2014

Një javë para zhvillimit të protestës së opozitës më 20 shkurt, kreu i Partisë Demokratike ka zhvilluar një takim me strukturat e PD-së në rrethe. Takimi është zhvilluar në selinë e Partisë ...

Protesta e 20 shkurtit, Basha takim me strukturat e PD-së

Gazeta Shqip - 13.02.2014

Një javë para zhvillimit të protestës së opozitës më 20 shkurt, kreu i Partisë Demokratike ka zhvilluar një takim me strukturat e PD-së në rrethe. Takimi është zhvilluar në selinë e Partisë ...

Ndarja e territorit, Basha: Nuk ka më vend për arritjen e konsensusit

Gazeta Idea - 13.02.2014

Tiranë- Partia Demokratike duket se nuk do t’i bashkohet reformës territoriale pasi kreu i saj sot ka deklaruar se tani nuk ka më vend për konsensus. Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me ...

Basha shpërndan paratë për mitingashët e protestës së 20 shkurtit

AMA-News - 13.02.2014

Partia Demokratike vendosi që marshimi protestë i 20 shkurtit të zhvillohet në orën 14:00, në të njëjtën orë që u rrëzua edhe busti i ish-diktatorit Enver Hoxha 23 vjet më parë.

Sherr në PD, akuza ndaj Bashës: Ti po konkurron ende me një të vdekur

Shqiptarja - 13.02.2014

TIRANE - Situata brenda PD nuk është e lehtë për shkak të përplasjeve që tashmë kanë marrë formë. Burime brenda grupit parlamentar të PD informojnë se kreu demokrat Lulzim Basha ka kërkuar një ...

Sherr në PD, akuza ndaj Bashës: Ti po konkurron ende me një të vdekur

AMA-News - 13.02.2014

Situata brenda PD nuk është e lehtë për shkak të përplasjeve që tashmë kanë marrë formë. Burime brenda grupit parlamentar të PD informojnë se kreu demokrat Lulzim Basha ka kërkuar një distancim të ...

Durrës. Lulzim Basha: Bashkim dhe ribashkim

Durres Lajm - 13.02.2014

* Kërbaçi / Kryetari de jure i PDSH detyrohet të kërkojë përmirësimin e gjendjen e partisë në rrethin bregdetar, e cila ka pësuar shumë rrudhje, duke shkuar deri në kërcënime për zëvendësime në ...

Elbasan, Basha ftesë qytetarëve të protestojnë më 20 shkurt

Shqiptarja - 13.02.2014

ELBASAN - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Elbasani ku zhvilloi një takim më të rinjtë e kësaj force politike ka ripërsëritur ftesën e tij karshi elektoratit të djathtë për të marrë ...

Basha në Elbasan: Marshim më 20 shkurt, kundër korrupsionit e rrënimit

Gazeta Idea - 13.02.2014

Elbasan- Në vijim të turit për anëtarësimet e reja në bazë, kreu i demokratëve Lulzim Basha ishte sot në Elbasan nga ku u bëri edhe prej andej thirrje qytetarëve që të bashkohen me protestën marshim ...

Basha nga Elbasani: Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh me 20 shkurt

Info Shqip - 13.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në aktivin e degës së PD-së në Elbasan. Ndërsa qindra të rinj të këtij qyteti i janë bashkuar Partisë Demokratike të Shqipërisë, zoti ...

Basha nga Elbasani: Çdo shqiptar ka arsye të jetë në shesh me 20 shkurt

Gazeta Shqip - 13.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në aktivin e degës së PD-së në Elbasan. Ndërsa qindra të rinj të këtij qyteti i janë bashkuar Partisë Demokratike të Shqipërisë, zoti ...

PD: Protesta e 20 shkurtit, në orën që u rrëzua busti i Enver Hoxhës

AlbanianScreen - 13.02.2014

Tiranë - Partia Demokratike vendosi që marshimi protestë i 20 shkurtit të zhvillohet në orën 14:00, në të njëjtën orë që u rrëzua edhe busti i ish-diktatorit Enver Hoxha 23 vjet më parë.

Basha: Më 20 shkurt do t'i japim fund të keqes

Shekulli - 12.02.2014

Durrës- Kreu i PD-së. Lulzim Basha bëri thirrje për marshim popullor më 20 shkurt, në ditën kur përkujtohet 23-vjetori i rrëzimit të regjimit diktatorial të Enver Hoxhës.

Basha, thirrje për protestën e 20 shkurtit

Top Channel - 12.02.2014

Basha, thirrje për protestën e 20 shkurtit 12/02/2014 Përpara se muajin e ardhshëm të nisë procesi i zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka nisur një tur të ri kombëtar me ...

Anëtarësimet në PD, Basha: Askujt të mos i mbyllet dera. Më 20 shkurt të gjithë në protestë

Panorama - 12.02.2014

Lulzim Basha sot ne Durres DURRES- “Bashkim dhe ribashkim pa asnjë paragjykim të të gjithë kontributeve, pranimeve të reja, por pa i mbyllur derën askujt që dëshiron të anëtarësohet në PD.

20 shkurti, Basha: Marshim popullor, të ndalojmë të keqen pa na marrë frymën

Ora news - 12.02.2014

Takimin me aktivin e Durresit, kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha e ka shfrytezuar per ti bere thirrje demokrateve ne mbare vendin qe te mobilizohen per te derdhur ne sheshin “Skenderbej” me ...

Basha: Marshimi i 20 shkurtit, detyrë e çdo qytetari në demokraci

ABC News - 12.02.2014

Thirrja e kryetarit te Partise Demokratike, Lulzim Basha per marshimin e 20 shkurtit iu drejtua te gjithe atyre qe duan te protestojne per papunesine, rritjen e taksave, shtrenjtimin e çmimeve, ...

Basha: Më 20 shkurt marshim proteste, të ndalim të keqen para se të na marrë frymën

BalkanWeb - 12.02.2014

DURRES - Kryetari i PD-së, Lulzim Basha përsëriti ftesën e tij ndaj të gjithë qytetarëve shqiptarë, pa dallime politike, që të marrin pjesë në marshimin e protestës popullore të 20 shkurtit, që ...

Blerim Çela: Rikthehem në PD nëse kam ftesë konkrete

BalkanWeb - 12.02.2014

TIRANE- Njëri prej ish-themeluesve dhe drejtuesve të lartë të PD-së z.Blerim Çela është gati të rikthehet në partinë ku kontribuoi vite me radhë. Por ai e sheh këtë mundësi vetëm përmes një ftese ...

Xhaferri: Humbja, konservatorizmi i Berishës nuk u pëlqye nga PD-ja

BalkanWeb - 12.02.2014

TIRANE -Ish-ministri i Kulturës, Ferdinand Xhaferri mirëpret projektin e Lulzim Bashës për hapjen e PD-së ndërsa thekson se një nga faktorët e humbjes së zgjedhjeve në 23 qershor 2013 ishte ...

Protesta e 20 shkurtit, PD përgatiti skenarin që dy muaj më parë

Shqiptarja - 12.02.2014

TIRANE - Protesta që do të organizojë Partia Demokratike në 20 shkurt në Tiranë duket se është e mirë-organizuar nga drejtuesit e partisë shumë kohë më parë.

Basha thirrje shqiptarëve: Më 20 shkurt të gjithë në protestë

Shqiptarja - 12.02.2014

DURRËS-- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të marrin pjesë në protestën që do të zhvillohet më 20 shkurt në Tiranë, në ditën e përkujtimit të ...

Basha thirrje për protesta popullore: Qeveria s’ka mbajtur asnjë premtim

Tetova Sot - 12.02.2014

Kreu i PD-së. Lulzim Basha bëri thirrje për marshim popullor më 20 shkurt, në ditën kur përkujtohet 23-vjetori i rrëzimit të regjimit diktatorial të Enver Hoxhës.

Basha: Më 20 shkurt do t’i japim fund të keqes

Express - 12.02.2014

Kreu i PD-së. Lulzim Basha bëri thirrje për marshim popullor më 20 shkurt, në ditën kur përkujtohet 23-vjetori i rrëzimit të regjimit diktatorial të Enver Hoxhës.

VIDEO / Aktivi i PD-së në Durrës/ Basha: Më 20 shkurt në protestë. Mirëprisni në strukturat e Partisë edhe të larguarit

Gazeta Tema - 12.02.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka drejtuar një apel të gjithë shqiptarëve, pavarësisht bindjeve të tyre politike, që të marrin pjesë në marshimin protest të Shkurtit që do të ...

Basha më në hall se Berisha, nis të kërkojë mitingashë me ‘para’ dhe borxh

AMA-News - 12.02.2014

Përpara se muajin e ardhshëm të nisë procesi i zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka nisur një tur të ri kombëtar me qëllim nxitjen e anëtarësimeve të reja në forcën më të ...

Basha: Marshimi i 20 shkurtit kundër qeverisë ‘Rama’, detyrë e çdo qytetari

Gazeta Idea - 12.02.2014

Durrës- Nga një takim me anëtarë të PD-së në degën e partisë në Durrës, shefi i opozitës Lulzim Basha ka bërë thirrje qytetarëve që të bëhen pjesë e marshimit që opozita ka organizuar më 20 shkurt ...

Basha: Me 20 shkurt, të gjithë në protestë kundër rrënimit

Info Shqip - 12.02.2014

Përpara se muajin e ardhshëm të nisë procesi i zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka nisur një tur të ri kombëtar me qëllim nxitjen e anëtarësimeve të reja në forcën më të ...

Basha: Me 20 shkurt, të gjithë në protestë kundër rrënimit

Gazeta Shqip - 12.02.2014

Përpara se muajin e ardhshëm të nisë procesi i zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka nisur një tur të ri kombëtar me qëllim nxitjen e anëtarësimeve të reja në forcën më të ...

Protesta e 20 shkurtit, Basha: Të ndalim mashtrimet e të keqen

AlbanianScreen - 12.02.2014

Tiranë - Nga qyteti i Durrësit, ku mori pjesë në aktivin e partisë Demokartike Lulzim Basha ftoi qytetarët për t'iu bashkuar marshimit popullor në 20 shkurt kundër mashtrimeve dhe keqqeverisjes së ...

Berisha-Basha aksion për rrëzimin e qeverisë, më 20 shkurt nisim valën e protestave

SOT - 11.02.2014

Sali Berisha dhe Lulzim Basha, kanë paralajmëruar një aksion për rrëzimin e qeverisë. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka paralajmëruar protesta në datën 20 shkurt, për situatën e ...

Basha: Kjo qeveri ka nevojë për shkundje popullore, më 20 shkurt protestë

Mapo - 11.02.2014

TIRANË Në 20 minuta të mbledhjes me dyer të hapura të grupit parlamentar të PD-së, kryetari i opozitës, Lulzim Basha foli për shumëçka që lidhet me situatën ekonomike në vend.

Protestat, PD në shesh më 20 shkurt

Panorama - 11.02.2014

Basha dje në mbledhjen e Grupit të PD Kreu i PD kundër Qeverisë: PS, jo eksperimente në fushën e pensioneve, t’i rikthehet konsensusit . Basha: Shkundje popullore kundër varfërisë dhe papunësisë .

Basha: Nishani na nderoi në SHBA, Rama po bëhet gazi i botës

Shekulli - 10.02.2014

Partia Demokratike do të organizojë një protestë më 20 shkurt, kundër varfërisë. 20 shkurti përkon edhe me 23-vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës.

Basha: Më 20 shkurt, në protestë

Top Channel - 10.02.2014

Basha: Më 20 shkurt, në protestë 10/02/2014 Partia Demokratike njofton se në datë 20 shkurt do të organizojë një protestë popullore në shenjë reagimi për situatën ekonomike dhe të rendit.

Basha: Protestë masive në 20 shkurt

SOT - 10.02.2014

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë thirrje që në datën 20 shkurt në 23 vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, të mbahet një protestë kundër qeverisë, kundër përkeqësimit të situatës ekonomike ...

Basha: Të gjithë në protestë kundër varfërisë dhe papunësisë më 20 shkurt

24 orë - 10.02.2014

Kreu i Partia Demokratike, Lulzim Basha ka bërë me dije se më datë 20 shkurt, me rastin e 23-vjetorit të rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha do të organizohet një protestë popullore në ...

Basha: Protestë masive në 20 shkurt, kundër qeverisë e varfërisë

Portalb - 10.02.2014

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë thirrje që në datën 20 shkurt në 23 vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, të mbahet një protestë kundër qeverisë, kundër përkeqësimit të situatës ekonomike ...

Basha paralajmëron protesta

Ina - 10.02.2014

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka paralajmëruar një marshim-protestë më 20 shkurt, ditën e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha. Duke folur në mbledhjen e grupit, Basha theksoi se 23-vjetori i ...

Basha: Nishani na nderoi në SHBA, Rama po bëhet gazi i botës

Zhurnal - 10.02.2014

Partia Demokratike (PD), do të organizojë një protestë më 20 shkurt, kundër varfërisë. 20 shkurti përkon edhe me 23-vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës.

PD: Rama nuk gjeti 1 minutë kohë të ngushëllonte familjet

Panorama - 10.02.2014

Kreu i PD-së, Lulzim Basha Partia Demokratike deklaroi dje se, pas tragjedive në rrugë të së shtunës, kryesocialisti Rama nuk gjeti as të dielën një minutë kohë t’u shprehë ngushëllime familjarëve të ...

Basha: Më 20 shkurt, protestë për varfërinë, pasigurinë dhe arbitraritetin e qeverisë Rama

Panorama - 10.02.2014

Basha në mbledhjen e Grupit të PD TIRANE- PD ka njoftuar sot mbajtjen e nje marshimi mbarepopullor me 20 shkurt, ne 23 vjetorin e rrezimit te bustit te Enver Hoxhes, si nje proteste kunder ...

Basha thërret për marshim proteste më 20 shkurt

Koha.net - 10.02.2014

Tiranë, 10 shkurt - Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka paralajmëruar një marshim-protestë më 20 shkurt, ditën e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha.Duke folur në mbledhjen e grupit, Basha ...

Opozita protestë më 20 shkurt. Basha: Protestojmë për varfërinë e pasigurinë

Mapo - 10.02.2014

Opozita ka lajmëruar një protestë popullore kundër qeverisë më datë 20 shkurt. Protesta merr shkas nga përvjetori i shembjes së bustit të diktatorit komunist Enver Hoxha ndërsa lajtmotivi i saj është ...

Basha: 20 shkurt, protestë për varfërinë, pasigurinë dhe arbitraritetin e qeverisë

ABC News - 10.02.2014

Opozita paralajmeron protesta ne Tirane ne 20 shkurt, diten e rrezimit te monumentit te Enver Hoxhes. Ndersa deklaroi kete nisme te se djathtes gjate mbledhjes se grupit parlamentar demokrat, Lulzim ...

VIDEO/ Basha: Më 20 shkurt marshim protestë për të shkundur Qeverinë

Gazeta Tema - 10.02.2014

Partia Demokratike do të organizojë më 20 Shkurt një marshim protestë kundër Qeverisë dhe politikave të saj, që sipas kreut demokrat Lulzim Basha po varfëron gjithmonë e më shumë shqiptarët.

PD, Basha: Protestë masive në 20 shkurt,kundër qeverisë e varfërisë

Shqiptarja - 10.02.2014

TIRANË - Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë thirrje që në datën 20 shkurt në 23 vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, të mbahet një protestë kundër qeverisë, kundër përkeqësimit të situatës ...

SHËNIM: A e mban dot Luli?

Gazeta Dita - 10.02.2014

Në PD ka nisur faza parapërgatitore për zgjedhjet e strukturave në bazë. Aktualisht janë dërguar delegatët në rrethe për të kryer procesin e ri-hartimit të listave të anëtarësisë.

Basha thërret protestë: Më 20 shkurt marshim kundër qeverisë “Rama”

Gazeta Idea - 10.02.2014

Tiranë- Në ditën e përkujtimit të rrëzimit të bustit të ish-diktatorit Enver Hoxha, më 20 shkurt, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve që të ngrihen në protestë kundër ...

A mban dot Luli?

AMA-News - 10.02.2014

Në PD ka nisur faza parapërgatitore për zgjedhjet e strukturave në bazë. Aktualisht janë dërguar delegatët në rrethe për të kryer procesin e ri-hartimit të listave të anëtarësisë.

Basha hedh kushtrimin e protestave më 20 shkurt, fton të pakënaqurit, por ata i ka brenda PD

AMA-News - 10.02.2014

Lulzim Basha ne panik. Frika e shkermoqjes se partise qe nisi nga cikloni i Durresit ku u shty takimi gjoja me preteksin e dites se zise per aksidentin e Kukesit, pasohet edhe nga debatet dhe ...

Basha: Më 20 shkurt protestë kundër varfërisë

Express - 10.02.2014

Partia Demokratike do të organizojë një protestë më 20 shkurt, kundër varfërisë. 20 shkurti përkon edhe me 23-vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës.

Marshim kundër varfërisë, Basha: Me 20 shkurt të gjithë në shesh

AlbanianScreen - 10.02.2014

Tiranë - Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se 23-vjetori i rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha do të jetë një marshim-protestë.