TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 vjet Pavarësi, Thaçi: Çfarë pritet të ndodhë me Serbinë

LajmiFundit - 18.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se brenda këtij viti Kosova do të ketë një marrëveshje me Serbinë. Gjatë fjalës së tij në konferencën e Munichut, me temën: “In or out? The counties ...

“The Telegraph” shkruan 13 fakte për Kosovën

LajmiFundit - 18.02.2018

Në dhjetëvjetorin e Pavarësisë, shumë medie botërore, kanë shkruar për Kosovën dhe të arriturat e saj, përgjatë këtyre viteve. E përditshmja angleze “The Telegraph”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë ...

"The Telegraph" shkruan 13 fakte për Kosovën

Albeu.com - 18.02.2018

Në dhjetëvjetorin e Pavarësisë, shumë medie botërore, kanë shkruar për Kosovën dhe të arriturat e saj, përgjatë këtyre viteve. E përditshmja angleze “The Telegraph”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë ...

Veseli: Dekada e dytë e shtetit, dekadë e transformimit ekonomik

Almakos - 18.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për nderë të 10 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se dekada e dytë e shtetit kërkon më shumë punë e ...

Hoxhaj në ‘Pan-Europa’, vlerëson lartë mbështetjen e miqve ndërkombëtarë për pavarësi

Almakos - 18.02.2018

Hoxhaj në konferencën ndërkombëtare Pan-Europa, vlerëson lartë mbështetjen e miqve ndërkombëtarë për pavarësinë e Kosovës. Është mbajtur sot në Prishtinë, konferenca ndërkombëtare e PanEuropa-Kosova, ...

Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë

Almakos - 18.02.2018

Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqiptar pas Pavarësisë së Shqipërisë.

10 vjetori i pavarësisë, Thaçi: Kosova e bekuar me miq si Amerika e BE

SOT - 18.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar dje qytetarët e Kosovës për dhjetë vjetorin e pavarësisë së vendit, duke shpallur të realizuar ëndrrën e madhe të lirisë, pavarësisë e sovranitetit.

Deklarata e Pavarësisë promovohet në libër

Almakos - 18.02.2018

Deklarata e Pavarësisë së Kosovës dhe mendimi i Gjykatës Ndërkombëtare për Drejtësisë sot janë promovuar në libra. Në këtë promovim merrnin pjesë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe ...

Veseli: Dekada e dytë e shtetit, dekadë e transformimit ekonomik

Lajmi.net - 18.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për nderë të 10 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se dekada e dytë e shtetit kërkon më shumë punë e ...

Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë

Albeu.com - 18.02.2018

Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqiptar pas Pavarësisë së Shqipërisë.

Hoxhaj në konferencën PanEuropa, vlerëson mbështetjen e miqve ndërkombëtarë për Kosovës

Lajmi.net - 18.02.2018

Është mbajtur sot në Prishtinë, konferenca ndërkombëtare e PanEuropa-Kosova, me temën “Një dekadë e pavarësisë – Rruga Evropiane e Kosovës”, ku morën pjesë diplomatë të njohur evropianë, përfshirë ...

Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë

LajmiFundit - 18.02.2018

Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovësështë arritja më e madhe e popullit shqiptar pas Pavarësisë së Shqipërisë. Luftërat dhe përpjekjet shekullore për liri e ...

Liri të kërkuam ndër shekuj – Pavarësia

Portalb - 18.02.2018

Xhelal Zejneli Kosova dhe vise të tjera shqiptare, me ndihmën e Rusisë, u pushtuan nga Serbia në vitin 1912. Gjatë tërë qindvjeçarit XX, në forma të ndryshme, shqiptarët luftuan për liri.

Thaçi: Këtë vit presim marrëveshjen e madhe me Serbinë

BalkanWeb - 18.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë më dije se brenda këtij viti Kosova do ta ketë një marrëveshje të madhe me Serbinë. Ai ka thënë se Kosova është e interesuar që të ketë një epilog të ...

Hoxhaj në ‘Pan-Europa’, vlerëson lartë mbështetjen e miqve ndërkombëtarë për pavarësi

Telegrafi - 18.02.2018

Hoxhaj në konferencën ndërkombëtare Pan-Europa, vlerëson lartë mbështetjen e miqve ndërkombëtarë për pavarësinë e Kosovës. Është mbajtur sot në Prishtinë, konferenca ndërkombëtare e PanEuropa-Kosova, ...

“The Telegraph” rendit 13 fakte për Kosovën: Burim rinie, zemra e rajonit

BalkanWeb - 18.02.2018

Në dhjetëvjetorin e Pavarësisë, shumë media botërore, kanë shkruar për Kosovën dhe arritjet e saj, përgjatë këtyre viteve. E përditshmja angleze “The Telegraph”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë ...

‘The Telegraph’ shkruan 13 fakte për Kosovën

Telegrafi - 18.02.2018

Në dhjetëvjetorin e Pavarësisë, shumë medie botërore, kanë shkruar për Kosovën dhe të arriturat e saj, përgjatë këtyre viteve. E përditshmja angleze “The Telegraph”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë ...

Veseli: Dekada e dytë e shtetit, dekadë e transformimit ekonomik

Telegrafi - 18.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për nderë të 10 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se dekada e dytë e shtetit kërkon më shumë punë e ...

Hoxhaj në “Pan-Europa”, vlerëson lartë mbështetjen e miqve ndërkombëtarë për pavarësi

Koha.net - 18.02.2018

Është mbajtur sot në Prishtinë, konferenca ndërkombëtare e PanEuropa-Kosova, me temën “Një dekadë e pavarësisë – Rruga Evropiane e Kosovës”, ku morën pjesë diplomatë të njohur evropianë, përfshirë ...

Deklarata e Pavarësisë promovohet në libër

Telegrafi - 18.02.2018

Deklarata e Pavarësisë së Kosovës dhe mendimi i Gjykatës Ndërkombëtare për Drejtësisë sot janë promovuar në libra. Në këtë promovim merrnin pjesë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe ...

Veseli: Dekada e dytë e shtetit, dekadë e transformimit ekonomik

Koha.net - 18.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për nderë të 10 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se dekada e dytë e shtetit kërkon më shumë punë e ...

Hoxhaj: Dekada e dytë e shtetësisë kërkon më shumë punë e angazhime

Koha.net - 18.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në dekadën e dytë të shtetësisë, kërkohet më shumë punë dhe angazhim, për t’i bërë krenarë ata që sakrifikuan për Kosovën.

Deklarata e Pavarësisë tani edhe në libër

Koha.net - 18.02.2018

Deklarata e Pavarësisë së Kosovës dhe mendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë sot janë promovuar në libra. Në këtë promovim merrnin pjesë figura të larta të shtetit të Kosovës, kryetari i ...

Kadri Veseli thotë se ka ardhur koha për zhvillimin ekonomik e jo e patriotizmit folklorik

Alb Portali - 18.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për nderë të 10 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se dekada e dytë e shtetit kërkon më shumë punë e ...

“Burim rinie, zemra e rajonit”, The Telegraph: 13 fakte për Kosovën

Java News - 18.02.2018

Në dhjetëvjetorin e Pavarësisë, shumë media botërore, kanë shkruar për Kosovën dhe arritjet e saj, përgjatë këtyre viteve. E përditshmja angleze “The Telegraph”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë ...

Seanca solemne, Veseli: Dekada e dytë, sfida e transformimit ekonomik

Java News - 18.02.2018

Pak pas mesditës së kësaj të diele, Kuvendi i Kosovës nisi punimet e seancës solemne për 10-vjetorin e Pavarësisë së vendit. Të pranishëm në seancën solemne ishin nga presidenti Meta, te kryeministri ...

“The Telegraph” shkruan 13 fakte për Kosovën: Është zemra e rajonit

Gazeta Tema - 18.02.2018

Në dhjetëvjetorin e Pavarësisë, shumë media botërore, kanë shkruar për Kosovën dhe arritjet e saj, përgjatë këtyre viteve. E përditshmja angleze “The Telegraph”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë ...

Veseli: Dekada e dytë e shtetit, dekadë e transformimit ekonomik

Kosova Live - 18.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për nderë të 10 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se dekada e dytë e shtetit kërkon më shumë punë e ...

Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë

Antpress - 18.02.2018

Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqiptar pas Pavarësisë së Shqipërisë.

Hoxhaj vlerëson lartë mbështetjen e miqve ndërkombëtarë për Pavarësinë e Kosovës

Kosova Live - 18.02.2018

Është mbajtur sot në Prishtinë, konferenca ndërkombëtare e PanEuropa-Kosova, me temën “Një dekadë e pavarësisë – Rruga Evropiane e Kosovës”, ku morën pjesë diplomatë të njohur evropianë, përfshirë ...

Ish-presidenti i SHBA, George W. Bush, uron Kosovën për 10 vjetorin e Pavarësisë

SOT - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar sot shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj dite ...

Xhorxh Bush e uron Kosovën për 10 vjetorin e pavarësisë

Portalb - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush përmes një letre ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Geroge W Bush letër Kosovës për 10 vjetorin: Zoti të bekoftë!

LajmiFundit - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj ...

George Bush i dërgon letër Kosovës për Pavarësinë

Albeu.com - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës . Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj ...

10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Veliaj: Ka qenë një rrugëtim i jashtëzakonshëm

SOT - 17.02.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, me anë të një videomesazhi ka uruar të gjithë qytetarët për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Veliaj shprehet i lumtur për arritjet e Kosovës në këto vite, ...

Ish-presidenti Bush ka dy fjalë për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Ina - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj ...

11 fakte rreth ditës së shpalljes së pavarësisë së Kosovës

Lajm - 17.02.2018

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ju ...

Basha: Pavarësia e Kosovës, vetëm drejtësi njerëzore dhe historike

Lajmi.net - 17.02.2018

“Sot të gjithë jemi me mendje dhe zemër në Kosovë. Përulemi para veprës së Ibrahim Rugovës, Adem Jasharit e mijëra bijave e bijëve të Kosovës dhe mbarë kombit që luftuan e sakrifikuan për këtë ditë ...

Ish-presidenti i SHBA-së, George W. Bush, uron shqiptarët për 10 vjetor të Pavarësisë së Kosovës

Almakos - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj ...

Thaçi në Mynih: Kosova dhe Serbia sivjet duhet të arrijnë marrëveshje finale

Portalb - 17.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, ka folur për rrugëtimin e Kosovës në këto 10 vjet të pavarësisë së saj dhe ka shprehur bindjen se Kosova ...

Pacolli jep datën kur do të liberalizohen vizat me BE-në

Albeu.com - 17.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes Facebookut ka uruar dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës . Ka thënë se të rinjtë e Kosovës janë motivi i tij më i madh.

Kosova 10 vjet shtet

Almakos - 17.02.2018

Sot qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë, festojnë 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat ...

Sot, ne jemi të gjithë me mendje dhe me zemër në Kosovë

Ina - 17.02.2018

Gëzuar Pavarësinë, Kosovë! Gëzuar këtë ditë të madhe për të gjithë shqiptarët! Sot, ne jemi të gjithë me mendje dhe me zemër në Kosovë. Përulemi para veprës së Ibrahim Rugovës, Adem Jasharit e mijëra ...

Kosova 10 vjet shtet

Zhurnal - 17.02.2018

Kosova 10 vjet shtet Prishtinë, 17 shkurt - Sot qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë, festojnë 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Ish-presidenti i SHBA-së, George W. Bush, me një letër për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Lajm - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj ...

Presidenti i Hungarisë, Janosh Ader, uron presidentin Thaçi për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 17.02.2018

Presidenti i Hungarisë, Janosh Ader, i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Kosova 10 vjet shtet

Lajm - 17.02.2018

Sot qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë, festojnë 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat ...

Basha për 10-vjetorin e Pavarsisë së Kosovës: Përulemi për ata që luftuan për këtë ditë të madhe

SOT - 17.02.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me një status në profilin e tij në ‘Facebook ka bërë një urim të veçantë për qytetarët e Kosovës, me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë.

Mustafa uron qytetarët për 10 vejtorin e Pavarësisë

Almakos - 17.02.2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e shënimit të 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë nga deputetët e Kuvendit, më 17 shkurt 2008.

10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Bushati: Ja sfidat e reja që na presin

SOT - 17.02.2018

Urime të përzemërta i janë përcjellë Kosovës në këtë ditë të veçantë dhe nga ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Bushati shkruan se 17 shkurti 2008 i dha jetë ...

Bush, me një letër për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj ...

Kosova shënon jubileun e parë të pavarësisë

Portalb - 17.02.2018

Kosova po shënon jubileun e parë të pavarësisë. Për 10 vjet të shtetësisë, Kosovën e kanë njohur 116 shtete . Por, shteti më i ri evropian ende nuk e ka siguruar ulësen që i takon në Organizatën e ...

Thaçi në Mynih: Kosova dhe Serbia sivjet duhet të arrijnë marrëveshje finale

Almakos - 17.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, ka folur për rrugëtimin e Kosovës në këto 10 vjet të pavarësisë së saj dhe ka shprehur bindjen se Kosova ...

Një vështrim për Pavarësinë e Kosovës

Almakos - 17.02.2018

Festimet e sotme në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, në mënyrë të pashmangshme na sjellin në mend përpjekjet e mëdha që çuan deri te kjo ngjarje.

Fitorja e madhe Juridike e Republikës

Lajmi.net - 17.02.2018

“Ne, udhëheqësit e popullit tonë, të zgjedhur në mënyrë demokratike, nëpërmjet kësaj Deklarate shpallim Kosovën shtet të pavarur dhe sovran. Kjo shpallje pasqyron vullnetin e popullit tonë dhe është ...

11 fakte rreth ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 17.02.2018

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ju ...

Hoxhaj uron qytetarët: Nuk dorëzohemi deri sa ta ngrisim flamurin në OKB

Lajmi.net - 17.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ma uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e pavarësisë. Hoxhaj tha se Kosova nuk do të dorëzohet asnjëherë, deri sa flamuri i saj të valojë në OKB dhe ...

Jubileu i parë

Lajmi.net - 17.02.2018

Flamuri i Kosovës është ngritur lartë nën tingujt e himnit shtetëror para syve të botës me kampionen olimpike e botërore, Majlinda Kelmendi. Kurse emri i Kosovës, lakohet për të mirë në opinionin dhe ...

10 vjetori i pavarësisë, presidenti: Kosova është e bekuar pse ka përkrahës si Amerikën e BE

SOT - 17.02.2018

Presidenti i Kosovës, përmes profilit të tij në Facebook ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës, për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës. “Dhjetë vjet më parë realizuam ëndrrën e madhe që krahas ...

Thaçi në Konferencën e Munihut: Sivjet e presim marrëveshjen e madhe me Serbinë

Lajmi.net - 17.02.2018

Fjala e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Konferencën e Munihut, në temën: ‘In or out? The countries in-between Russia and Europe?’ Sot jam shumë i privilegjuar që jam në mesin e juaj, ...

Fitorja e madhe juridike e Republikës së Kosovës

Almakos - 17.02.2018

“Ne, udhëheqësit e popullit tonë, të zgjedhur në mënyrë demokratike, nëpërmjet kësaj Deklarate shpallim Kosovën shtet të pavarur dhe sovran. Kjo shpallje pasqyron vullnetin e popullit tonë dhe është ...

Dardanët urojnë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një video speciale (Video)

Almakos - 17.02.2018

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës “Dardanët” kanë incizuar një video speciale për të uruar 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Dardanët nuk e lënë asnjëherë vetëm Kosovën dhe që nga themelimi i ...

Kronologji historike e pavarësisë së Kosovës

Alsat - 17.02.2018

Kosova feston sot 10-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Më poshtë vijon një kronologji e historisë së pavarësisë së Kosovës: Shkatërrimi i Jugosllavisë Mbrojtja ndërkombëtare ...

Mustafa uron qytetarët për 10 vejtorin e Pavarësisë

Lajmi.net - 17.02.2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e shënimit të 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë nga deputetët e Kuvendit, më 17 shkurt 2008.

Ish-presidenti i SHBA-së, George W. Bush, me një letër për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Zhurnal - 17.02.2018

Ish-presidenti i SHBA-së, George W. Bush, me një letër për Ditën e Pavarësisë së Kosovës Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W.

Jubileu i parë

Evropaelire - 17.02.2018

Kosova po shënon jubileun e parë të pavarësisë. Për 10 vjet të shtetësisë, Kosovën e kanë njohur 116 shtete . Por, shteti më i ri evropian ende nuk e ka siguruar ulësen që i takon në Organizatën e ...

Kosova 10 vjet shtet

Alsat - 17.02.2018

Kosova sot feston jubileun e parë të pavarësisë së shpallur në 17 Shkurtin historik 2018, pas arritjes së lirisë në 12 qershor 1999, kur nisën të hyjnë forcat paqeruajtëse shpëtimtare të NATO-s e të ...

Ky është mesazhi i presidentit Thaçi për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 17.02.2018

Presidenti i Kosovës, përmes profilit të tij në Facebook ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës, për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës. “Dhjetë vjet më parë realizuam ëndrrën e madhe që krahas ...

”The Telegraph”: 13 fakte interesante për vendin më të ri të Europës

Alsat - 17.02.2018

Gazeta e njohur britanike ”The Telegraph” i ka kushtuar Kosovës, që feston sot 10-vjetorin e pavarësisë, një shkrim të gjatë , ku nënvizon 13 fakte, sipas saj, magjepsëse, për shtetin më të ri të ...

Valon Berisha me urim të veçantë për Kosovën

Lajmi.net - 17.02.2018

. Pas shumë sportistëve shqiptarë, edhe Valon Berisha ka uruar Kosovën për 10 vjetorin e Pavarësisë. Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar ...

Haxhi Krasniqi me urimin më të mirë për 10 vjetorin e pavarësisë e Kosovës

Lajmi.net - 17.02.2018

Boksieri me famë botërore, Haxhi Krasniqi, ka zgjedhur dy fotografi të veçanta për të uruar pavarësinë e Kosovës. Haxhi Krasniqi është personaliteti i radhës që uron Kosovën për festën e 10 vjetorit ...

Vulin: Pavarësia e Kosovës, turp i drejtësisë ndërkombëtare

Albeu.com - 17.02.2018

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin , në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës ka thënë se Serbia nuk do ta njoh asnjëherë atë. Sipas tij, pavarësia e Kosovës u ndërtua mbi dhunë, shkruajnë ...

‘Dardanët’ përgatisin një video speciale për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 17.02.2018

Shteti i Kosovës sot po feston përvjetorin e 10-të të pavarësisë. Jubileu i parë ka sjellë emocione të mëdha të qytetarët e Kosovës e të figura eminente sportive e kulturore.

Ish-presidenti i SHBA, Bush uron për pavarësinë: Krenar që njoha Kosovën si shtet sovran

BalkanWeb - 17.02.2018

SHBA- Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush përmes një mesazhi ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Videomesazhi/ Veliaj uron 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës: Rugëtim i jashtëzakonshëm

BalkanWeb - 17.02.2018

Me anë të një videomesazhi, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka uruar të gjithë qytetarët e Kosvës për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në urimin e tij Veliaj shprehet i lumtur për arritjet ...

Ish-presidenti i SHBA-së, George W. Bush, uron shqiptarët për 10 vjetor të Pavarësisë së Kosovës

Telegrafi - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në një letër ai ka thënë disa fjalë me rastin e kësaj ...

Thaçi në Munih: Marrëveshja e madhe me Serbinë, garancë për paqen dhe stabilitetin në Ballkan

Koha.net - 17.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Munih të Gjermanisë për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë, ku edhe ka mbajtur një fjalë rasti në temën ‘In or out? The countries in-between ...

Mustafa uron dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Ibrahim Rugovën e quan arkitekt të Pavarësisë

Koha.net - 17.02.2018

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka uruar qytetarët e Kosovës për dhjetëvjetorin e pavarësisë. Ka thënë se pavarësia e Kosovës është kurorëzim i sakrificave të gjeneratave të tëra të artikuluara në nivelin ...

Jubileu i parë

Koha.net - 17.02.2018

Kosova po shënon jubileun e parë të pavarësisë. Për 10 vjet të shtetësisë, Kosovën e kanë njohur 116 shtete. Por, shteti më i ri evropian ende nuk e ka siguruar ulësen që i takon në Organizatën e ...

Thaçi në Mynih: Kosova dhe Serbia sivjet duhet të arrijnë marrëveshje finale

Telegrafi - 17.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, ka folur për rrugëtimin e Kosovës në këto 10 vjet të pavarësisë së saj dhe ka shprehur bindjen se Kosova ...

Kronologji: Kosova nga 1999 deri 10 vjet pas Pavarësisë

Koha.net - 17.02.2018

Festimet e sotme në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, në mënyrë të pashmangshme na sjellin në mend përpjekjet e mëdha që çuan deri te kjo ngjarje.

11 fakte rreth ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

BalkanWeb - 17.02.2018

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ju ...

Kosova 10 vjet shtet

Telegrafi - 17.02.2018

Sot qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë, festojnë 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat ...

Një vështrim për Pavarësinë e Kosovës

Telegrafi - 17.02.2018

Festimet e sotme në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, në mënyrë të pashmangshme na sjellin në mend përpjekjet e mëdha që çuan deri te kjo ngjarje.

Kjo është intervista e Ismail Kadaresë për Express, në ditën e Pavarësisë, më 17 Shkurt 2008

Gazeta Express - 17.02.2018

Gjuha është e papërgatitur për ngjarje të tilla, siç është pavarësia e Kosovës. Gogoli i Shqipërisë së Madhe ka ikur. Bashkimi do të ndodhë në BE. Kjo është intervista shkrimtarit Ismail Kadare, e ...

Presidenti i Hungarisë uron dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës

Koha.net - 17.02.2018

Presidenti i Hungarisë, Janos Ader, i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

AXHENDA/ Kosova feston sot 10-vjetorin e Pavarësisë

BalkanWeb - 17.02.2018

PRISHTINE- Sot shënohet 10-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës.

10-vjetori i pavarësisë, Basha kujton veprat e Rugovës dhe Jasharit: Përulemi para tyre

BalkanWeb - 17.02.2018

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka uruar 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Basha theksoi se gjithë shqiptarët janë me mendje ...

Mustafa uron qytetarët për 10 vejtorin e Pavarësisë

Telegrafi - 17.02.2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e shënimit të 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë nga deputetët e Kuvendit, më 17 shkurt 2008.

Bushati: 17 shkurti i dha jetë dëshirës së popullit të Kosovës

BalkanWeb - 17.02.2018

TIRANE- Ministri për Europën dhe Politikat e Jashtme, Ditmir Bushati iu është bashkuar urimeve me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ...

Hoxhaj uron qytetarët: Nuk dorëzohemi deri sa ta ngrisim flamurin në OKB

Telegrafi - 17.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ma uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e pavarësisë. Hoxhaj tha se Kosova nuk do të dorëzohet asnjëherë, deri sa flamuri i saj të valojë në OKB dhe ...

Intervista e Kadaresë ditën e Pavarësisë së Kosovës, ja çfarë thoshte shkrimtari 10 vite më parë

BalkanWeb - 17.02.2018

Gjuha është e papërgatitur për ngjarje të tilla, siç është pavarësia e Kosovës. Gogoli i Shqipërisë së Madhe ka ikur. Bashkimi do të ndodhë në BE. Kjo është intervista shkrimtarit Ismail Kadare, e ...

Krasniqi me fotografi të rralla uron 10 vjetorin e Pavarësisë: “Pa bashkim nuk ka fuqi, pa Kosovë nuk ka Shqipëri”

Gazeta Express - 17.02.2018

Pas shumë sportistëve shqiptarë, edhe Haxhi Krasniqi e ka uruar Kosovën për 10 vjetorin e ...

Kosova, një vështrim për pavarësinë

VOA - 17.02.2018

Festimet e sotme në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, në mënyrë të pashmangshme na sjellin në mend përpjekjet e mëdha që çuan deri te kjo ngjarje.

“Dardanët” urojnë Pavarësinë me një video të veçantë

Gazeta Express - 17.02.2018

Grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës në futboll “Dardanët” kanë uruar 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një postim të veçantë në ...

Fitorja e madhe juridike e Republikës së Kosovës

Telegrafi - 17.02.2018

“Ne, udhëheqësit e popullit tonë, të zgjedhur në mënyrë demokratike, nëpërmjet kësaj Deklarate shpallim Kosovën shtet të pavarur dhe sovran. Kjo shpallje pasqyron vullnetin e popullit tonë dhe është ...

Serbët në Veri shënojnë “10 vjetorin e okupimit të Kosovës”

Koha.net - 17.02.2018

Si çdo vit, serbët janë të mllefosur më 17 shkurt. Mitrovica Veriore u zgjua e mbushur me pllakate bardhë e zi në të cilat shkruante: “10 vjet okupim të Kosovës e Metohisë”.

Kronologji: Kosova nga 1999 deri 10 vjet pas Pavarësisë

Gazeta Express - 17.02.2018

Festimet e sotme në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, në mënyrë të pashmangshme na sjellin në mend përpjekjet e mëdha që çuan deri te kjo ngjarje.

Politika shqiptare uron 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

RTSH - 17.02.2018

Politika shqiptare ka zgjedhur fjalët më të ngrohta për të uruar për 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Presidenti Ilir Meta ka uruar presidentin Hashim Thaçi, duke u shprehur se “kam ...

Dardanët urojnë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një video speciale (Video)

Telegrafi - 17.02.2018

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës “Dardanët” kanë incizuar një video speciale për të uruar 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Dardanët nuk e lënë asnjëherë vetëm Kosovën dhe që nga themelimi i ...

Ish-Presidenti Bush uron Kosovën: Krenar që njoha Pavarësinë

Flaka - 17.02.2018

Urimeve për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës i është bashkuar edhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush. Me anë të një letre, ai ka uruar pavarësinë e Kosovës, ndërsa ...

Ish-Presidenti Bush uron Kosovën: Krenar që njoha Pavarësinë

Durres Lajm - 17.02.2018

Urimeve për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës i është bashkuar edhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush. Me anë të një letre, Bush ka uruar pavarësinë e Kosovës, ...

MESAZHI/ Ish-presidenti i SHBA, Bush: Krenar që njoha Kosovën si shtet sovran!

Java News - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush përmes një mesazhi ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

11 fakte rreth ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

Durres Lajm - 17.02.2018

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dilnin dhe të festonin. Me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ju ...

Presidenti: Këtë vit presim Marrëveshjen e Madhe me Serbinë

Flaka - 17.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë më dije se brenda këtij viti Kosova do ta ketë një marrëveshje të madhe me Serbinë. Ai ka thënë se Kosova është e interesuar që të ketë një epilog të ...

VIDEO / Urimi i veçantë i Erion Veliajt për Pavarësinë e Kosovës

Java News - 17.02.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, me anë të një videomesazhi ka uruar të gjithë qytetarët për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Veliaj shprehet i lumtur për arritjet e Kosovës në këto vite, ...

11 fakte rreth ditës së shpalljes së pavarësisë së Kosovës

Gazeta Tema - 17.02.2018

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ju ...

Kosova feston sot 10-vjetorin e Pavarësisë, 11 fakte rreth kësaj dite të shënuar

Java News - 17.02.2018

Kosova feston sot 10 vjetorin e Pavarësisë. Festimet janë shtrirë në të gjitha trojet shqiptare, por epiqendra e aktiviteteve dhe festës do të jetë në Prishtinë.

“Gëzuar Kosovë e shtrenjtë”, Basha uron Pavarësinë

Durres Lajm - 17.02.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar këtë të shtunë 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në një mesazh të postuar në rrjetet sociale, Basha shkruan: “Gëzuar Pavarësinë, Kosovë! ...

10-vjetori i pavarësisë, Basha kujton Rugovën dhe Jasharin: Përulemi para tyre!

Java News - 17.02.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka uruar 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Basha theksoi se gjithë shqiptarët janë me mendje dhe ...

Ministri Bushati për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës: Cilat janë sfidat që na presin

Java News - 17.02.2018

Urime të përzemërta i janë përcjellë Kosovës në këtë ditë të veçantë dhe nga ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Bushati shkruan se 17 shkurti 2008 i dha jetë ...

Ish-presidenti i SHBA-së, George W. Bush, me një letër për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Alb Portali - 17.02.2018

Loading... Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Kadare në ditën e Pavarësisë së Kosovës: Eshtë kryer diçka e cila s’merrej me mend se do të kryhej!

Java News - 17.02.2018

Gjuha është e papërgatitur për ngjarje të tilla, siç është pavarësia e Kosovës. Gogoli i Shqipërisë së Madhe ka ikur. Bashkimi do të ndodhë në BE. Kjo është intervista shkrimtarit Ismail Kadare, e ...

Dehari: 17 Shkurti shënon datën historike të Pavarësisë së Kosovës

Flaka - 17.02.2018

“17 Shkurti shënon datën historike të Pavarësisë së Kosovës dhe arritjen e madhe për krijimin e Kosovës Republikë. Vizioni i përbashkët dhe universal për liri, pavarësi dhe demokraci për Kosovë të ...

(Video) 10 vjet pavarësi

Alb Portali - 17.02.2018

Kosova sot shënon dhjetë vjet pavarësi. Për një dekadë si shtet i pavarur dhe sovran, Kosovën e kanë njohur 116 shtete, ndërsa sa u përket shteteve evropiane, janë pesë prej tyre të cilët ende nuk e ...

Kosova: Dhjetë vite pavarësi

Java News - 17.02.2018

Nga Sylë Ukshini, Ambasador i Kosovës në Tiranë 17 shkurti përbënë datën më të shënuar në historinë më të re të Kosovës. Në këtë datë, 10 vjet më parë , Kosova vulosi të ardhmen e saj, pavarësinë dhe ...

10 mite, klishe dhe të vërteta zvicerane për Kosovën

Gazeta Tema - 17.02.2018

A ngasin të gjithë kosovarët e Zvicrës BMW? A ishte Zvicra shteti i parë që e pranoi pavarësinë e Kosovës? A erdhën kosovarët në Zvicër në vitet ‘90? Cilën kulturë politike e sollën në Kosovë ata ...

Bush: Krenar që njoha Kosovën si shtet sovran. Shikoni letrën e plotë

Antpress - 17.02.2018

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush përmes një mesazhi ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

11 fakte rreth ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

Antpress - 17.02.2018

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ju ...

Pacolli: 10 vjetori histori suksesi me të kaluar të dhimbshme, që duhet ta kujtojmë gjithmonë

Kosova Live - 17.02.2018

Zëvendës kryeministri i parë i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar popullin e Kosovës për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Kosova feston 10 vjet pavarësi

Antpress - 17.02.2018

Kosova po shënon jubileun e parë të pavarësisë. Për 10 vjet të shtetësisë, Kosovën e kanë njohur 116 shtete . Por, shteti më i ri evropian ende nuk e ka siguruar ulësen që i takon në Organizatën e ...

Presidenti i Hungarisë Áder uron presidentin Thaçi për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kosova Live - 17.02.2018

Presidenti i Hungarisë, János Áder, i ka dërguar një telegram urimi presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Mustafa uron 10 vjetorin e Pavarësisë

Kosova Live - 17.02.2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e shënimit të 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë nga deputetët e Kuvendit, më 17 shkurt 2008.

Fjala e Presidentit Thaçi, në konferencën e Mynihut

Kosova Live - 17.02.2018

Fjala e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Konferencën e Mynihut, në temën: ‘In or out? The countries in-between Russia and Europe?’ “Sot jam shumë i privilegjuar që jam në mesin e juaj, ...

Kosovë, ora e parë e mësimit i kushtohet Pavarësisë

Alsat - 16.02.2018

Në të gjitha shkollat e Kosovës sot ora e parë e mësimit do t’i kushtohet 10 vjetorit të Pavarësisë. Me vendim të Ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, në të gjitha ...

Sot ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 16.02.2018

​Me vendim të Ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, sot në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit do t’i kushtohet historikut të ...

Sot ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Almakos - 16.02.2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, më 16 shkurt 2018, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i ...

Pacolli siguron qytetarët e Kosovës: Verës do të udhëtoni lirshëm në Evropë

Lajmi.net - 16.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes Facebookut ka uruar dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ka thënë se të rinjtë e Kosovës janë motivi i tij më i madh.

Editorial nga Hashim Thaçi: Jubileu i parë i shtetit të Kosovës

Lajmi.net - 16.02.2018

Shteti i Kosovës është një rrëfim i suksesshëm dhe krenar i gjithë kosovarëve. Këtë kurrë nuk duhet ta harrojmë të gjithë ne që kemi privilegjin, nderin dhe përgjegjësinë për të qenë në shërbim të ...

Jubileu i parë i shtetit të Kosovës

Lajm - 16.02.2018

Shteti i Kosovës është një rrëfim i suksesshëm dhe krenar i gjithë kosovarëve. Këtë kurrë nuk duhet ta harrojmë të gjithë ne që kemi privilegjin, nderin dhe përgjegjësinë për të qenë në shërbim të ...

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës: “The Guardian” shkruan për të arriturat dhe sfidat, përfshirë edhe deklaratat ...

Almakos - 16.02.2018

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull të veçantë Kosovës, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

10 vite pavarësi , përparim por edhe ngecje

Lajmi.net - 16.02.2018

10-vjetori i pavarësisë e gjen Kosovën me një perspektivë të zymtë. Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të mbeten pa lëvizje të lirë në zonën Shengen e BE-ja nuk duket e qartë në strategjinë për integrimin ...

Ora e parë e mësimit i dedikohet Pavarësisë së Kosovës

Zhurnal - 16.02.2018

Ora e parë e mësimit i dedikohet Pavarësisë së Kosovës Prishtinë, 16 shkurt - Me vendim të Ministrit të Arsimit, Shyqiri Bytyqi, sot në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë ...

“US News”: Dhjetë gjërat që mund të mos i keni ditur për Kosovën

Almakos - 16.02.2018

Gazeta amerikane US News ka publikuar një artikull kushtuar Kosovës, në prag të festimit të 10 vjetorit të pavarësisë. 1 Kosova është vendi i dytë në botë më i ri, që më 17 shkurt të vitit 2008 ...

Isa Mustafa lajmërohet me telefon nga klinika në Gjermani, uron 10 vjetorin e pavarësisë

Lajmi.net - 16.02.2018

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa nga klinika në Gjermani ku po vazhdon shërimin uron qytetarët e Kosovës me rastin e festës së pavarësisë. Lideri i LDK-së, ish-kryeministri Isa Mustafa ka uruar 10 ...

Pacolli: Në verë kosovarët udhëtojnë pa viza në Europë

Albeu.com - 16.02.2018

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli , ka thënë se pret që deri në verë qytetarët e Kosovës të mund të lëvizin lirshëm, pa viza, në Europë, ndërsa ka uruar të gjithë në dhjetë-vjetorin e pavarësisë së ...

‘Dardanët’ urojnë gjithë shqiptarët në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 16.02.2018

. Tifo grupi i Përfaqësueses së Kosovës ‘Dardanët’, kanë uruar gjithë shqiptarët për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Kosova, nesër (e shtunë) feston 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së ...

10 vjetori i pavarësisë së Kosovës, festë apo zhgënjim!?

Portalb - 16.02.2018

Florim Zeqa Dhjetë vjet më parë, më saktësisht një javë para se të rishpallej pavarësia e vendit tonë, në kohën kur në Kosovë ende nuk dihej data e sakt e shpalljes së pavarësisë, derisa isha në një ...

Kosova 10 vjet pas shpalljes së pavarësisë

DW - 16.02.2018

10-vjetori i pavarësisë e gjen Kosovën me një perspektivë të zymtë. Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të mbeten pa lëvizje të lirë në zonën Shengen e BE-ja nuk duket e qartë në strategjinë për integrimin ...

Sot ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Koha.net - 16.02.2018

Me vendim të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, sot në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit do t’i kushtohet historikut të pavarësisë së Republikës ...

Sot ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Gazeta Express - 16.02.2018

​Me vendim të Ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, sot në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit do t’i kushtohet historikut të ...

Ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Telegrafi - 16.02.2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, më 16 shkurt 2018, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i ...

Kosova 10 vjet pas shpalljes së pavarësisë, arritjet dhe sfidat gjatë këtij 10-vjeçari

RTSH - 16.02.2018

Dhjetë vjet pas shpalljes së pavarësisë, që u mbështet nga shumica e vendeve demokratike, Kosovën e kanë njohur 116 shtete të botës. Gjatë kësaj periudhe dhjetë vjeçare, Kosova përmbylli mbikqyrjen ...

Hoxhaj: Daçiç e Vulin papagaj të Rusisë, nuk ka shkëmbim territoresh për njohje nga Serbia

BalkanWeb - 16.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar sot se nuk ka shkëmbim territoresh për njohje nga Serbia. Në një intervistë për Telegrafin Hoxhaj ka folur për 10-vjetorin e shtetësisë së ...

Pacolli thotë që kosovarët verës mund të udhëtojnë pa viza

Telegrafi - 16.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes Facebookut ka uruar dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ka thënë se të rinjtë e Kosovës janë motivi i tij më i madh.

“US News”: Dhjetë gjërat që mund të mos i keni ditur për Kosovën

Telegrafi - 16.02.2018

Gazeta amerikane US News ka publikuar një artikull kushtuar Kosovës, në prag të festimit të 10 vjetorit të pavarësisë. 1 Kosova është vendi i dytë në botë më i ri, që më 17 shkurt të vitit 2008 ...

Shkruan Hashim Thaçi: Jubileu i parë i shtetit të Kosovës

Gazeta Express - 16.02.2018

Shteti i Kosovës është një rrëfim i suksesshëm dhe krenar i gjithë kosovarëve. Këtë kurrë nuk duhet ta harrojmë të gjithë ne që kemi privilegjin, nderin dhe përgjegjësinë për të qenë në shërbim të ...

Mustafa lajmërohet me telefon nga klinika në Gjermani, uron për 10 vjetorin e pavarësisë

Gazeta Express - 16.02.2018

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa nga klinika në Gjermani ku po vazhdon shërimin uron qytetarët e Kosovës me rastin e festës së ...

Pacolli siguron qytetarët e Kosovës: Verës do të udhëtoni lirshëm në Evropë

Gazeta Express - 16.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes Facebookut ka uruar dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ka thënë se të rinjtë e Kosovës janë motivi i tij më i madh.

Mustafa përmes telefonit uron 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Koha.net - 16.02.2018

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa përmes lidhjes telefonike në televizionin publik, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për dhjetë vjetorin e Pavarësisë.

Hoxhaj: Daçiq e Vulin papagaj të Rusisë, nuk ka shkëmbim territoresh për njohje nga Serbia (Video)

Telegrafi - 16.02.2018

Zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur edhe për 10 vjetorin e shtetësisë së Kosovës si dhe dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë.

Pacolli: Verës do të udhëtoni lirshëm në Evropë

Koha.net - 16.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes Facebookut ka uruar dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ka thënë se të rinjtë e Kosovës janë motivi i tij më i madh.

Hashim Thaçi: Jubileu i parë i shtetit të Kosovës

Koha.net - 16.02.2018

Shteti i Kosovës është një rrëfim i suksesshëm dhe krenar i gjithë kosovarëve. Këtë kurrë nuk duhet ta harrojmë të gjithë ne që kemi privilegjin, nderin dhe përgjegjësinë për të qenë në shërbim të ...

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës: “The Guardian” shkruan për të arriturat dhe sfidat, përfshirë edhe deklaratat ...

Telegrafi - 16.02.2018

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull të veçantë Kosovës, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

Jubileu i parë i shtetit të Kosovës

Java News - 16.02.2018

Shteti i Kosovës është një rrëfim i suksesshëm dhe krenar i gjithë kosovarëve. Këtë kurrë nuk duhet ta harrojmë të gjithë ne që kemi privilegjin, nderin dhe përgjegjësinë për të qenë në shërbim të ...

Pacolli siguron qytetarët e Kosovës: Verës do të udhëtoni lirshëm në Evropë

Flaka - 16.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes Facebookut ka uruar dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ka thënë se të rinjtë e Kosovës janë motivi i tij më i madh.

Hashim Thaçi: Jubileu i parë i shtetit të Kosovës

Kosova Live - 16.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar editorial me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. “Shteti i Kosovës është një rrëfim i suksesshëm dhe krenar i gjithë kosovarëve.

Si i tradhtoi BE-ja Ahtisaarin dhe Kosovën

Shqipmedia - 15.02.2018

Nga: Augustin Palokaj Deklaratat e pavarësisë për nga natyra e tyre janë unilaterale: Një entitet shpall pavarësinë e vet. Shpallja e Pavarësisë së Kosovës është më së paku unilaterale, sepse u bë ...

11 fakte rreth ditës të shpalljes së Pavarësisë të Kosovës

Albeu.com - 15.02.2018

17 shkurti i vitit 2008 "> 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës ...

UBISHZ: Pavarësia e Kosovës është një nga rezultatet më të mëdha të këtij shekulli për shqiptarët

Zhurnal - 15.02.2018

UBISHZ: Pavarësia e Kosovës është një nga rezultatet më të mëdha të këtij shekulli për shqiptarët Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës Të dashur bashkatdhetarë Vëllezër dhe motra Kam ...

Gjithçka gati për festën e Kosovës, ngrihet skena gjigande për Rita Orën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.02.2018

Gjithçka është gati në Kosovë për të festuar 10-vjetorin e parë si një shtet i pavarur dhe sovran. Në sheshet e Prishtinës janë vendosur zbukurime ndërsa në sheshin Skëndërbeu është vendosur edhe një ...

Presidenca nuk i tregon emrat e mysafirëve që do të vinë për festime

Albeu.com - 15.02.2018

70 delegacione ndërkombëtare do të vinë në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Mirëpo se kush janë ata nuk dihen. Ndërkaq festimet për përvjetorin e ditëlindjes së dhjetë të Kosovë s"> ...

Sali Berisha tregon çfarë u tha dy presidentëve Bush për Kosovën

Koha.net - 15.02.2018

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka treguar në detaje bisedat e tij me dy ish-presidentët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, nga familja Bush.

Berisha: Bashkimi kombëtar është një ideal që nuk shuhet kurrë

Koha.net - 15.02.2018

00:32 - “Bashkimi kombëtar është një ideal që nuk shuhet kurrë”, ka thënë Sali Berisha, dikur president dhe pastaj kryeministër i Republikës së Shqipërisë.

Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Të premten, me vendim të ministrit të arsimit, Shyqiri Bytyqi, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës Ministri i Arsimit, ...

Berisha tregon bisedën me Xhorxh Bush: Të gjithë u shtangën kur më tha…

Ina - 14.02.2018

Ish-kryeministri Berisha ka zhvilluar një intervistë mbrëmjen e sotme në emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH ku ka folur për integrimin e Shqipërisë dhe Kosovës në BE.

Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Albeu.com - 14.02.2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten , në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës , ora e parë e mësimit t’i kushtohet historikut të ...

Berisha tregon projektin që përfaqëson Kosovën dhe qëndrimi që duhet të mbajë Tirana

Almakos - 14.02.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha se shoqëria shqiptare është me trashëgiminë më të vështirë më të egër në Evropë. Në këtë kuadër, Berisha tha se shoqëria shqiptare trashëgon totalitarizmin më të ...

Erion Velijaj: Ajo që është arritur në Kosovë është e mrekullueshme (Video)

Almakos - 14.02.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, është i impresionuar me arritjet e Kosovës për 10 vjet si shtet. Në një videomesazh, duke uruar qytetarët e Kosovës për ditën e pavarësisë, Velijaj shprehet ...

Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Almakos - 14.02.2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, 16 shkurt 2018, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i kushtohet ...

Urimi i veçantë i Erion Veliajt për Pavarësinë e Kosovës (VIDEO)

Albeu.com - 17.02.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, me anë të një videomesazhi ka uruar të gjithë qytetarët për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovë s. Veliaj shprehet i lumtur për arritjet e Kosovë s në këto vite, ...

AFP: Kosova, një historik i shkurtër i luftës për pavarësi

Albeu.com - 14.02.2018

Kosova , e cila të shtunën shënon 10 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, u nda nga Serbia pas shpërbërjes së përgjakshme të Jugosllavisë. Më poshtë ju sjellim ngjarjet kryesore që nga viti 1945 që ...

Të hënën ditë pushimi për nder të 10 vjetorit të shtetit të Kosovës

Albeu.com - 14.02.2018

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës , të gjitha institucionet shtetërore do të pushojnë të hënën e 19 shkurtit. Kështu ka njoftuar Qeveria e Kosovës , respektivisht Ministria e ...

Të hënën ditë pushimi për nder të 10 vjetorit të shtetit të Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, të gjitha institucionet shtetërore do të pushojnë të hënën e 19 shkurtit. Kështu ka njoftuar Qeveria e Kosovës, respektivisht Ministria e ...

Erion Velijaj: Ajo që është arritur në Kosovë është e mrekullueshme

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, është i impresionuar me arritjet e Kosovës për 10 vjet si shtet. Në një videomesazh, duke uruar qytetarët e Kosovës për ditën e pavarësisë, Velijaj shprehet ...

Miqtë e Serbisë në Çeki do të mbajnë protestë kundër pavarësisë së Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Disa shtetas të Çekisë nga organizata “Çekët miq të serbëve të Kosovës” kanë paralajmëruar një protestë kundër Pavarësisë së Kosovës, dhe kundër faktit që shteti i tyre e ka njohur Pavarësinë e ...

Dhjetë vjet shtet

Lajmi.net - 14.02.2018

Shteti i Kosovës meriton gjithë dashurinë tonë, gjithë respektin tonë, gjithë nderin tonë. Nga: Blerim Shala E pra, po i bëjmë këto ditë dhjetë vjet shtet.

Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Koha.net - 14.02.2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, 16 shkurt 2018, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i kushtohet ...

Berisha tregon projektin që përfaqëson Kosovën dhe qëndrimi që duhet të mbajë Tirana

Telegrafi - 14.02.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha se shoqëria shqiptare është me trashëgiminë më të vështirë më të egër në Evropë. Në këtë kuadër, Berisha tha se shoqëria shqiptare trashëgon totalitarizmin më të ...

Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Telegrafi - 14.02.2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, 16 shkurt 2018, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i kushtohet ...

Erion Velijaj: Ajo që është arritur në Kosovë është e mrekullueshme (Video)

Telegrafi - 14.02.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, është i impresionuar me arritjet e Kosovës për 10 vjet si shtet. Në një videomesazh, duke uruar qytetarët e Kosovës për ditën e pavarësisë, Velijaj shprehet ...

Erion Velijaj: Ajo që është arritur në Kosovë është e mrekullueshme

Gazeta Express - 14.02.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, është i impresionuar me arritjet e Kosovës për 10 vjet si ...

AFP: Kosova, historik i shkurtër i luftës për pavarësi

Gazeta Express - 14.02.2018

Kosova, e cila të shtunën shënon 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë, u nda nga Serbia pas shpërbërjes së përgjakshme të ...

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë, të hënën ditë pushimi (Dokument)

Telegrafi - 14.02.2018

Për shkak të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Ministria e Administratës Publike ka njoftuar se të hënën do të jetë ditë pushimi. “Duke u bazuar në Ligjin nr.03/L-64 për Festat Zyrtare të ...

AFP: Kosova - një historik i shkurtër i luftës për pavarësi

Koha.net - 14.02.2018

Kosova, e cila të shtunën shënon 10 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, u nda nga Serbia pas shpërbërjes së përgjakshme të Jugosllavisë. Më poshtë ju sjellim ngjarjet kryesore që nga viti 1945 që ...

Si i tradhtoi BE-ja Ahtisaarin dhe Kosovën

Koha.net - 14.02.2018

Deklaratat e pavarësisë për nga natyra e tyre janë unilaterale: Një entitet shpall pavarësinë e vet. Shpallja e Pavarësisë së Kosovës është më së paku unilaterale, sepse u bë krejtësisht në koordinim ...

MASHT: Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet Pavarësisë së Kosovës

Kosova Live - 14.02.2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, 16 shkurt 2018, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i kushtohet ...

Engel: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj (Video)

Lajmi.net - 13.02.2018

Në Nju Jork u mbajt mbrëmë një diskutim me diplomatë dhe personalitete të tjera mbi 10-vjetorin e Kosovës dhe sfidat që e presin pas dekadës së parë të pavarësisë.

Pavarësia e Kosovës, Basha: Kisha emocion si një Maratonomak afër finishit

Lajmi.net - 13.02.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha flet për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në një intervistë për RTSH-në, Basha kujton momentin e 10 viteve më parë dhe vizitën e parë në Kosovën e pavarur.

Hoxhaj në New York: Kompletimi i sovranitetit bëhet me anëtarësimin e Kosovës në OKB

Lajmi.net - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në New York, ku ka marrë pjesë në panelin e organizuar nga Instituti Amerikan “Independent Diplomat” dhe Konsullata e Kosovës në ...

Si portretizohen liderët e pavarsisë në librat e historisë

Lajmi.net - 13.02.2018

Përveç kthesave historike botërore dhe të kaluarës së përgjakshme nga lufta e fundit në Kosovë, nxënësit kosovarë mësojnë në shkollë edhe për Pavarësinë e Kosovës, tashmë Republikë.

Hoxhaj: Kompletimi i sovranitetit bëhet me anëtarësimin e Kosovës në OKB

Koha.net - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në New York, ku ka marrë pjesë në panelin e organizuar nga Instituti Amerikan “Independent Diplomat” dhe Konsullata e Kosovës në New York, për ...

Engel: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Në Nju Jork u mbajt mbrëmë një diskutim me diplomatë dhe personalitete të tjera mbi 10-vjetorin e Kosovës dhe sfidat që e presin pas dekadës së parë të pavarësisë.

Hoxhaj në New York: Kompletimi i sovranitetit të Kosovës bëhet me anëtarësimin në OKB

Telegrafi - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në New York, ku ka marrë pjesë në panelin e organizuar nga Instituti Amerikan “Independent Diplomat” dhe Konsullata e Kosovës në New York, për ...

Nju Jork, diskutim mbi arritjet dhe sfidat e Kosovës

VOA - 13.02.2018

Në Nju Jork u mbajt mbrëmë një diskutim me diplomatë dhe personalitete të tjera mbi 10-vjetorin e Kosovës dhe sfidat që e presin pas dekadës së parë të pavarësisë.

Berisha tregon bisedën me Xhorxh Bush: Çfarë folëm për pavarësinë e Kosovës

BalkanWeb - 13.02.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH u ndal gjerësisht tek integrimi i Shqipërisë në BE.

Basha tregon se kur vizitoi për herë të parë Kosovën: Ditën e ditëlindjes time

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë për emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH solli në vëmendje 17 shkurtin, ditën kur u shpall pavarësia e Kosovës.

Albin Kurti: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së

Java News - 13.02.2018

Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës të gazetës sllovene DELO.

Albin Kurti “ndërron” mendje: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë …

Gazeta Tema - 13.02.2018

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për gazetën sllovene DELO, ka folur për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, dialogun me Serbinë dhe për shumë gjëra që kanë ndodhur këto ...

Pavarësia e Kosovës, Basha: Kisha emocion si një Maratonomak afër finishit

Durres Lajm - 13.02.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha flet për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në një intervistë për RTSH-në, Basha kujton momentin e 10 viteve më parë dhe vizitën e parë në Kosovën e pavarur.

Intervista/Sali Berisha tregon se çfarë i tha Xhorxh Bushit: Vetëm pavarësi për Kosovën

Java News - 13.02.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH u ndal gjerësisht tek integrimi i Shqipërisë në BE.

Hoxhaj në Nju Jork: Kompletimi i sovranitetit bëhet me anëtarësimin e Kosovës në OKB

Kosova Live - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në Nju Jork, ku ka marrë pjesë në panelin e organizuar nga Instituti Amerikan “Independent Diplomat” dhe Konsullata e Kosovës në ...

Kurti për gazetën sllovene: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së

Lajmi.net - 12.02.2018

Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës të gazetës sllovene DELO.

Kurti për gazetën sllovene: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE

Albeu.com - 12.02.2018

"Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së", ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , në një intervistë për edicionin e së shtunës të gazetës sllovene DELO.

Kurti: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së

Portalb - 12.02.2018

“Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës të gazetës sllovene DELO.

Albin Kurti për DELO, flet për Bashkimin me Shqipërinë

Zhurnal - 12.02.2018

Albin Kurti për DELO, flet për Bashkimin me Shqipërinë “Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së ...

Kurti për Delo: Kosova duhet ta ketë të drejtën për bashkim me Shqipërinë

Koha.net - 12.02.2018

Në burgun e Sllobodan Millosheviqit dhe Vojisllav Kushtinicës ka kaluar dy vite e gjysmë burg, për shkak të aktivizmit të tij politik po ashtu ka qenë i burgosur edhe në Kosovën e pavarur.

Kurti: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së

Telegrafi - 12.02.2018

“Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës të gazetës sllovene DELO.

Kurti për gazetën sllovene: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë, kundër BE'së

Gazeta Express - 12.02.2018

"Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së", ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës të gazetës sllovene ...

Kosova një çështje europiane “par exellence”

Gazeta Tema - 12.02.2018

Nga Mimoza Kelmendi Shpallja e pavarësisë së Kosovës në vitin 2008 dhe njohjet e paskëtajme të pavarësisë së saj e sidomos deklarimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë mbi legjitimitetin e këtij ...