TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vizat, Topi: Njerëzit s’mund të mbeten peng i humoreve politike

Telegrafi - 17.04.2010

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi ka deklaruar se çështja e liberalizimit të vizave lidhet me standardet që Shqipëria i ka plotësuar dhe po i plotëson, ndërkohë që ka shtuar se lëvizja e lirë e ...

Intervistë e Presidentit Topi dhënë në Shkup për Televizionin Top Channel

Botasot - 17.04.2010

Gazetari Endri Xhafo, Top Channel: Zoti President, vizita juaj është vlerësuar si shumë e rëndësishme nga Presidenca shqiptare, ndoshta për atë mesazh që ju dhatë këtu në Maqedoni dhe në Parlamentin ...

Topi: Vizita në Maqedoni ishte shumë e rëndësishme

Yll Press - 17.04.2010

"Askush nuk mund të thotë se Marrëveshja e Ohrit është realizuar në të gjtiha pikat e saj. Kur flas për fktorin shqiptar në Maqedoni, flas në tërësi për faktorin shqiptar në rajon", deklaroi Topi, ...

Topi nderohet me “Honoris Causa” nga Univ. i Tetovës

Gazeta Start - 16.04.2010

Tetovë - Presidenti Bamir Topi u prit dje në Tetovë nga Kryetari i Komunës së Tetovës, Sadi Bexheti, ndërkohë që në rrugët e qytetit qindra qytetarë tetovarë përshëndetën Kreun e Shtetit.

Vizat, Topi: Njerëzit s'mund të mbeten peng i humoreve politike

Shekulli - 16.04.2010

TIRANË- Presidenti Bamir Topi ka deklaruar se çështja e liberalizimit të vizave lidhet me standardet që Shqipëria i ka plotësuar dhe po i plotëson, ndërkohë që ka shtuar se lëvizja e lirë e ...

Presidenti shqiptar Topi e fitoi titullin “Doctor Honortis Causa" nga USHT-ja

Idividi - 16.04.2010

Tetovë, 15 prill (MIA) - Rektori i Universitetit shtetëror të Tetovës, Agron Reka sot presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, i cili gjendet për vizitë dyditore në Republikën e ...

Topi: Për jetë jete me shqiptarët e Maqedonisë

Lajm - 16.04.2010

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi është nderuar me çmimin më të lartë të Universitetit Shtetëror të Tetovës (USHT), “Doctor Honoris Cauza”.

Topi, "Qytetar Nderi" i Dibrës së Madhe

Top Channel - 16.04.2010

Shiu i rrëmbyer nuk i pengoi dibranët të dilnin të shumtë në numër për të pritur presidentin Bamir Topi. Qyteti i Dibrës së Madhe në Maqedoninë veriperëndimore, pak kilometra nga kufiri me ...

President, të gënjyen !!!

Ina - 16.04.2010

Suat Saqipi Më la përshtypje në këtë rrafsh edhe mesazhet që vinin nga delegacioni shqiptarë, i cili nuk hezitoi të lëshojë mllef dhe zhgënjim nga politika shqiptare në Maqedoni, duke e konsideruar ...

Topi: Vizat, jo peng i politikës

Top Channel - 16.04.2010

Presidenti i Republikës Bamir Topi flet në Top Channel për vizitën e tij në Maqedoni, problematikën mbarëshqiptare, jo vetem atje, por edhe në Kosovë.

Çarshia e Shkupit u vizitua nga presidenti Topi

Yll Press - 16.04.2010

Presidenti shqiptar i shoqëruar nga ana e kryetarit të komunës së Çairit dhe nga deputetë shqiptarë të Parlamentit të Maqedonisë ka shëtitur dhe takuar qytetarë në këtë pjesë të vjetër të Shkupit.

Presidenti Topi nga sot edhe "Dibran Nderi"

Yll Press - 16.04.2010

Vizita e Presidentit Topi në qytetin e Dibrës vijoi me ceremoninë për nderimin e tij me titullin “Qytetar Nderi” me motivacionin: “Për merita të veçanta në promovimin e bashkëpunimit ndërkufitar dhe ...

Topi mbyll vizitën në Maqedoni, "Qytetar Nderi" në Dibër

BalkanWeb - 16.04.2010

DIBER- Presidenti Bamit Topi ka mbyllur vizitën e tij në Maqedoni me një vizitë në qytetin e Tetovës dhe atë të Dibrës. Në ndalesën e tij në Tetovë, Presidenti u prit nga kreu i komunës Sadi Bexheti.

Topi, "Qytetar Nderi" i Dibrës së Madhe

Botasot - 16.04.2010

Shiu i rrëmbyer nuk i pengoi dibranët të dilnin të shumtë në numër për të pritur presidentin Bamir Topi. Qyteti i Dibrës së Madhe në Maqedoninë veriperëndimore, pak kilometra nga kufiri me ...

Topi- Ahmetit e Thaçit: Forconi dialogun midis jush

Gazeta Start - 15.04.2010

Tetovë - Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Maqedoni, Presidenti Bamir Topi zhvilloi dje pasdite takime të veçanta me Kryetarin e Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, me Kryetarin e ...

"Në kaos politik !"

Shekulli - 15.04.2010

Nëse do të kuptosh se në çfarë niveli ka degraduar mungesa e dialogut politik dhe institucional në vend, mjafton t'i hedhësh një sy ngjarjeve të ditës së djeshme.

Bashkëpunimi rajonal vetëm politik

BBC - 15.04.2010

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi është duke qëndruar për një vizitë në Maqedoni. Ai të enjten bashkë me homologun e tij maqedonas Gjorge Ivanov do të marrin pjesë në forumin e biznesit ...

Topi në forumin ekonomik shqiptaro - maqedonas

Shekulli - 15.04.2010

SHKUP - Presidenti, Bamir Topi dhe Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov morën pjesë sot në forumin ekonomik të biznesit maqedonas-shqiptar, të mbajtur në Shkup, me pjesëmarrjen e një grupi të ...

Topi rikthen në jetë Marrëveshjen e Ohrit

Lajm - 15.04.2010

Pas një kohet të gjatë harrese nga burrështetasit e huaj që vizitojnë Maqedoninë dhe mbetje nën hijen e problemit të emrit, ka qenë presidenti i Shqipërisë Bamir Topi i cili e ka ritheksuar rolin e ...

Biznes forum ndërmjet Maqedonisë dhe Shqipërisë

Alsat - 15.04.2010

Në kuadër të vizitës së delegacionit shtetëror shqiptar në Maqedoni i kryesuar nga presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot do të mbahet biznes-forum ndërmjet aqedonisë dhe Shqipërisë me pjesëmarrje ...

Bamir Topi nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa”

Ina - 15.04.2010

Universiteti Shtetëror i Tetovës, sot do t’i ndajë presidentit të Republikës së Shqipërisë, z. Bamir Topi, titullin, “Doctor Honoris Causa”.

Topi takon faktorin politik shqiptar në Maqedoni

Top Channel - 15.04.2010

Presidenti i Republikës, Bamir Topi gjatë vizitës së tij në Shkup, u takua me sh-presidentin maqedonas dhe aktualisht, liderin e partisë më të madhe opozitare maqedonase, LSDM, Branko Cervenkovski.

Tetovë: Pritje madhështore për presidentin Topi

Shqipmedia - 15.04.2010

Tetova të enjten ka shkëlqyer në një atmosferë të ngrohtë pritjeje. Me tone të thella vëllazërore presidenti i Shqipërisë, z.Bamir Topi ka realizuar vizitën e tij në komunën e Tetovës, ku është ...

Pritje madhështore për presidentin Topi

Ina - 15.04.2010

Tetova të enjten ka shkëlqyer në një atmosferë të ngrohtë pritjeje. Me tone të thella vëllazërore presidenti i Shqipërisë, z.Bamir Topi ka realizuar vizitën e tij në komunën e Tetovës, ku është ...

Presidenti Topi nderohet me titullin “Dr. Honoris Causa”

Ina - 15.04.2010

Universiteti Shtetëror i Tetovës ka nderuar presidentin e Shqipërisë Bamir Topi me titullin “Dr. Honoris Causa”, me motivacionin “Për merita dhe kontribut të jashtëzakonshëm për krijimin e kushteve ...

Për intensifikimin e bashkëpunimit ekonomik

DW - 15.04.2010

Në kuadër të vizitës së delegacionit të Shqiperisë në Maqedoni, të udhëhequr nga presidenti i shtetit Bamir Topi, në Shkup u mbajt biznes forumi maqedono-shqiptar me afaristë nga të dy shtetet.

Bamir Topi, doktor nderi i USHT-së

Alsat - 15.04.2010

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi, u nderua me titullin ‘Doctor Honoris Causa’ nga Universiteti Shtetëror i Tetovës. Titulli iu dha për arritjet akademike dhe shkencore si dhe meritat në të mirë të ...

Topi-Ivanov: Të thellohen raportet ekonomike

Alsat - 15.04.2010

Marrëdhëniet ekonomike midis Maqedonisë dhe Shqipërisë nuk duhet të shihen vetëm si një shkëmbim i turistëve në sezonin e dimrit dhe të verës.

Topi merr titullin “Dr. Honoris Causa”

Top Channel - 15.04.2010

Universiteti Shtetëror i Tetoves ka nderuar me cmimin “Dr. Honoris Causa” presidentin e Shqipërisë Bamir Topi, i cili po qëndron për një vizitë në Maqedoni.

Topi “Qytetar Nderi” i Dibrës, premton përkujdesje për qytetin kufitar

Ina - 15.04.2010

Vizita zyrtare e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi në Maqedoni u përmbyll me një vizitë në qytetin e Dibrës, ku nga kreu i kësaj komune u shpallë “Qytetar Nderi”.

PDSH-ja nuk merrë pjesë në fjalimin e Topit në Parlament

Yll Press - 15.04.2010

Presidenti Topi në fjalimin e tij para deputetëve ka vlerësuar angazhimin e subjektit politik shqiptar. “Edhe në Republikën e Maqedonisë partitë politike shqiptare sa në pozitë dhe në opozitë kanë ...

Forum i biznesit Maqedoni - Shqipëri

Yll Press - 15.04.2010

Forumin do ta hapin presidentët e Maqedonisë dhe të Shqipërisë Gjorge Ivanov dhe Bamir Topi, ndërsa qëllimi është thellimi i lidhjeve ekonomike midis dy vendeve dhe vendosja e formave më të larta të ...

Vizat, Topi në Shkup: LIberalizimi, do rrise shkëmbimet tregtare

BalkanWeb - 15.04.2010

SHKUP- Shkëmbimet tregtare dhe bashkëpunimi ekonomik mes Shqipëri dhe Maqedonisë janë të kënaqshme por jo në ato standarde ku aktualisht gjendet bashkëpunimi politik bilateral, duhen intensifikuar ...

Presidenti Topi takon ish-presidentin dhe Kryetarin e partisë maqedonase LSDM, Cervenkovski

Botasot - 15.04.2010

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi pati dje një takim të veçantë me ish-presidentin maqedonas dhe aktualisht, liderin e partisë më të madhe opozitare maqedonase, LSDM, Branko Cervenkovski.

Presidenti Topi takon drejtuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, si dhe vizitojë permendoren e Nënë Terezës

Botasot - 15.04.2010

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi zhvilloi dje pasdite takime të veçanta me Kryetarin e Bashkimit Demokratik për integrim të Maqedonisë, ...

Presidenti Topi dhe Presidenti maqedonas Ivanov përshëndetën Forumin ekonomik të biznesit maqedonas-shqiptar

Botasot - 15.04.2010

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi dhe Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorgje Ivanov përshëndetën sot Forumin ekonomik të biznesit maqedonas-shqiptar, të mbajtur në Shkup, me ...

Bamir Topi në Tetovë nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa”

Koha.net - 15.04.2010

Tetovë, 15 prill - Universiteti Shtetëror i Tetovës, sot do t’i ndajë presidentit të Republikës së Shqipërisë, z. Bamir Topi, titullin, “Doctor Honoris Causa”.

Presidenti Topi vizitoi Tetovën

Yll Press - 15.04.2010

Presidenti Topi ka vizituar edhe Xhaminë e Pashës në Tetovë, objektin kulturor historic të Tetovës dhe Arabatin Baba Teqe në Tetovë. Topi është shoqëruar nga autoritetet komunale dhe lokale.

Tetovë: Pritje madhështore për presidentin Topi

Botasot - 15.04.2010

“Nuk ishte e vështirë të dalloje respektin dhe dashurinë që kanë për përfaqësuesin e shtetit shqiptarë që nga ana e vet sigurisht është shumë i ndjeshëm për të gjithë banorët , për shqiptarët që ...

USHT e nderoi Presidentin Bamir Topi me titullin ,,Doctor Honoris Causa”

Yll Press - 15.04.2010

Ky titull u ndahet personaliteteve më të njohura për rezultate shkencore dhe për të mirën e njerëzimit. Zotëri president kam kënaqësinë e veçantë tu informoj se Universiteti ynë si institucion ...

Presidenti Topi nderohet në Tetovë me titullin "Dr.Honoris Causa"

BalkanWeb - 15.04.2010

TETOVE- Presidenti i Republikës, Bamir Topi, u nderua sot me titullin "Dr. Honoris Causa" nga Universiteti Shtetëror i Tetovës, me motivacionin: “Për merita dhe kontribut të jashtëzakonshëm për ...

Presidenti Topi nderohet me titullin “Dr. Honoris Causa” nga Universiteti Shtetëror i Tetovës

Botasot - 15.04.2010

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi u prit sot në Tetovë nga Kryetari i Komunës së Tetovës, Sadi Bexheti, ndërkohë që në rrugët e qytetit qindra qytetarë tetovarë përshëndetën Kreun e ...

Presidenti Bamir Topi në Tetovë

VOA - 15.04.2010

Presidenti shqiptar Bamir Topi gjatë vizitës së tij zyrtare, dyditëshe në Maqedoni, u ndal sot në Tetovë. Universiteti i Tetovës i dha atij titullin Doctor Honoris Causa.

Topi në Shkup: Zbatimi i “Ohrit”, sjell stabilitet

Gazeta Start - 14.04.2010

Shkup Gjatë qëndrimit në Maqedoni presidenti Bamir Topi ka mbajtur një fjalim me Parlamentin maqedonas, duke theksuar ndër të tjerash se marrëveshja e Ohrit, është me rëndësi për ...

Topi në Shkup, takon Ivanovin: Të zbatohet Marrëveshja e Ohrit

Shekulli - 14.04.2010

SHKUP - Presidenti Bamir Topi gjatë vizitës së tij në Maqedoni ka takuar homologun George Ivanov me të cilin kanë diskutuar për vazhdimin e Marrëveshjes së Ohrit, marrëdhëniet ...

Topi nisi vizitën zyrtare në Maqedoni

Shqipmedia - 14.04.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi në krye të një delegacioni zyrtar ka filluar sot në mbrëmje një vizitë zyrtare të Republikën e Maqedonisë.

Presidenti i Shqipërisë Topi për vizitë dyditëshe në Maqedoni

Alsat - 14.04.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi me ftesë të presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë dyditore në Republikën e Maqedonisë.

Mirësevjen President Topi !

Lajm - 14.04.2010

Arsim SINANI Derisa Juve president i nderuar Bamir Topi, po ju dekorojnë gjithandej që është një shenjë e respektit të veçantë që kemi të gjithë Ne për figurën e Presidentit të ...

“24 orë”: President, na ndihmo

Ina - 14.04.2010

Shoqatat dhe një pjesë e partive politike në Maqedoni kërkojnë ndërhyrjen dhe ngritjen e zërit të presidentit shqiptar Bamir Topi që të shtrojë çështjen e shqiptarëve në Maqedoni ...

Topi-Ivanov, vlerësohen marrëdhëniet dypalëshe

Top Channel - 14.04.2010

Presidenti shqiptar Bamir Topi dhe homologu i tij George Ivanov vlerësuan si shumë të mira marrëdhëniet mes dy vendeve.

Topi-Ivanov: Te zbatohet marreveshja e Ohrit

Albeu.com - 14.04.2010

Presidenti i Republikës Bamir Topi nisi sot vizitën e tij zyrtare në Republikën e Maqedonisë, me ftesë të Presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov.

Integrimi dhe bashkëpunimi ekonomik, prioritete të Maqedonisë dhe Shqipërisë

Alsat - 14.04.2010

Për Maqedoninë dhe Shqipërinë integrimi në strukturat euroatlantike është alternativë e pazëvendësueshme për prosperitetin e mëtejshëm dhe stabilitetin e rajonit.

Ivanov dhe Topi premtuan mbështetje të ndërsjellë për hyrje në BE

Shqipmedia - 14.04.2010

Për Maqedoninë dhe Shqipërinë integrimi në strukturat euroatlantike është alternativë e pazëvendësueshme për prosperitetin e mëtutjeshlm dhe stabilitetin e rajonit.

Presidenti Topi u takua edhe me Gruevskin

Shqipmedia - 14.04.2010

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi u prit sot paradite në selinë e qeverisë maqedonase, në Shkup, nga Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Nikola Gruevski.

Tetovë, gjithçka gati për pritjen e presidentit Topi

Ina - 14.04.2010

“Të nderuar qytetarë, Tetova është përpara një ngjarjeje tepër të rëndësishme. Të enjten më 15 prill nga ora 10:00 deri më ora 13:00, në komunën e Tetovës do të qëndrojë për ...

Topi: Lëvizja e lirë është sinjal për stabilitetin rajonal

Evropaelire - 14.04.2010

Jetësimi i Marrëveshjes së Ohrit, marrëdhëniet midis dy vendeve, si dhe falënderimi për njohjen e Kosovës nga ana e Shkupit kanë qenë temat kryesore të takimit midis presidentit ...

Presidenti i Shqipërisë Topi për vizitë dyditëshe në Maqedoni

Idividi - 14.04.2010

Shkup, 13 prill (MIA) - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi me ftesë të presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë dyditore në ...

Ivanov-Topi: Eurointegrimi dhe bashkëpunimi ekonomik, prioritete të Maqedonisë dhe të Shqipërisë

Idividi - 14.04.2010

Shkup, 14 prill (MIA) - Për Maqedoninë dhe Shqipërinë integrimi në strukturat euroatlantike është alternativë e pazëvendësueshme për prosperitetin e mëtutjeshlm dhe stabilitetin e ...

Topi deputeteve maqedonas: Zbatoni Marreveshjen e Ohrit

Albeu.com - 14.04.2010

Presidenti Bamir Topi vlerësoi sot në fjalën e tij të mbajtur para parlamentit maqedonas se Zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit është elementi kyc në stabilitetin e Maqedonisë në ...

Integrimi dhe bashkëpunimi ekonomik, prioritete të Maqedonisë dhe Shqipërisë

Lajm - 14.04.2010

Për Maqedoninë dhe Shqipërinë integrimi në strukturat euroatlantike është alternativë e pazëvendësueshme për prosperitetin e mëtejshëm dhe stabilitetin e rajonit.

Topi në Shkup: Zbatoni “Ohrin”

Top Channel - 14.04.2010

Presidenti i Republikës Bamir Topi ka nisur një vizitë zyrtare dyditore në Shkup, e para e një kryetari shteti që prej disa vitesh.

Topi takon Ivanovin, diskutohet integrimi i dy vendeve

Alsat - 14.04.2010

Për Maqedoninë dhe Shqipërinë, integrimi në strukturat euro-atlantike është alternativë e pazëvendësueshme për prosperitetin e mëtejshëm dhe stabilitetin e rajonit.

Marrëdhëniet Shqipëri - Maqedoni

Evropaelire - 14.04.2010

Jetësimi i Marrëveshjes së Ohrit, marrëdhëniet midis dy vendeve, si dhe falënderimi për njohjen e Kosovës nga ana e Shkupit zyrtar, kanë qenë temat kryesore të takimit midis ...

Topi në Kuvend, mungon PDSH

Alsat - 14.04.2010

Një numër i konsiderueshëm i deputetëve respektuan vizitën dhe fjalimin e presidentit shqiptar Bamir Topi në parlament me praninë e tyre përveç deputetëve të PDSH.

Topi-Gruevski, vlerësohen marrëdhëniet

Top Channel - 14.04.2010

Presidenti i vendit, Bamir Topi, gjatë vizitës së tij në Maqedoni është takuar edhe me kryeministrin Nikolla Gruevski, me të cilin ka biseduar kryesisht mbi marrëdhëniet dypalëshe.

Mesazhe miqësie - Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi për vizitë në Maqedoni

DW - 14.04.2010

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi ndodhet për vizitë zyrtare në Maqedoni. Marrëdhëniet dypalëshe, bashkëpunimi ekonomik, hapat e përbashkët drejt integrimit në BE dhe NATO, ...

Presidenti Topi shëtitje në Çarshinë e Shkupit

Ina - 14.04.2010

Presidenti shqiptar Bamir Topi ka vizituar “Çarshinë e Vjetër” në Shkup, duke vendosur kurora lule pranë bustit të Skënderbeut.

Shkup; Topi në parlament: Zbatoni Marrëveshjen e Ohrit

Shqipmedia - 14.04.2010

Presidenti Bamir Topi vlerësoi sot në fjalën e tij të mbajtur para parlamentit maqedonas se Zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit është elementi kyc në stabilitetin e Maqedonisë në ...

Presidenti Topi takoi Ahmetin, Thaçin dhe Selmanin

Ina - 14.04.2010

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi zhvilloi sot pasdite takime të veçanta me Kryetarin e Bashkimit Demokratik për ...

Topi takon kreret e partive shqiptare ne Maqedoni

Albeu.com - 14.04.2010

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka takuar pasditen e sotme dy krerët e partive shqiptare në Maqedoni. Kështu presidenti Topi ka takuar kreun e PDI-së Ali Ahmeti dhe kreun e ...

Topi: Partitë shqiptare në Maqedoni të forcojnë dialogun mes veti

Shqipmedia - 14.04.2010

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi zhvilloi sot pasdite takime të veçanta me Kryetarin e Bashkimit Demokratik për ...

Ahmeti i kërkoi Topit ndihmë për emrin

Lajm - 14.04.2010

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti gjatë takimit me presidentin shqiptarë Bamir Topi kërkoi nga ky i fundit që që të lobojë në tejkalimin e problemit ...

Presidenti Topi u takua me homologun e tij maqedonas, Ivanov

Botasot - 14.04.2010

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi nisi sot vizitën e tij zyrtare në Republikën e Maqedonisë, me ftesë të Presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov.

Të zbatohet Marrëveshja e Ohrit

Telegrafi - 14.04.2010

Jetësimi i Marrëveshjes së Ohrit, marrëdhëniet midis dy vendeve si dhe falënderimi për njohjen e Kosovës nga ana e Shkupit kanë qenë temat kryesore të takimit midis presidentit ...

Presidenti shqiptar Topi takon homologun Ivanov

Koha.net - 14.04.2010

Shkup, 14 prill - Presidenti shqiptar Bamir Topi ka vlerësuar sot në Shkup se Maqedonia dhe Shqipëria janë dy vende që kanë një rol kyç për stabilitetin rajonal në Ballkan.

Presidenti Topi takoi Kryeministrin e Maqedonisë, Gruevski

Botasot - 14.04.2010

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi u prit sot paradite në selinë e qeverisë maqedonase, në Shkup, nga Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Nikola Gruevski.

Ivanov-Topi: Eurointegrimi dhe bashkëpunimi ekonomik, prioritete të Maqedonisë dhe të Shqipërisë

Yll Press - 14.04.2010

"Segment i rëndësishëm në marrëdhëniet tona duhet të jetë bashkëpunimi ekonomik për të cilin vlerësoj se aspak nuk korrespondon me nivelin e marrëdhënieve politike, me mundësitë e ...

Topi, ligjvënësve maqedonas: Zbatoni Marrëveshjen e Ohrit

BalkanWeb - 14.04.2010

SHKUP- Topi ligjvënesve maqedonas: Zbatoni të plotë Marrëveshjen e Ohrit Ora 14:00 - Presidenti Bamir Topi vlerësoi sot në fjalën e tij të mbajtur para parlamentit maqedonas se ...

Topi-Gruevski: Zgjerim bashkepunimit Shqipëri-Maqedoni

BalkanWeb - 14.04.2010

SHKUP - Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe Kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski vlerësuan sot, gjatë një takimi në Shkup, rëndësinë e zgjerimit dhe thellimit të ...

Topi: Pavarësia e Kosovës, realitet i pakthyeshëm

BalkanWeb - 14.04.2010

SHKUP -Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi që ndodhet sot në Shkup me ftesë të Presidentit të Maqedonisë përshëndeti sot parlamentin maqedonas me një fjalim ku përmendi dhe shtetin ...

Topi-Gruevski: Zgjerim të bashkëpunimit Shqipëri-Maqedoni përmes projekteve të përbashkëta

Yll Press - 14.04.2010

Kreu i shtetit shqiptar u prit sot paradite në selinë e qeverisë në Shkup nga kreu i saj Gruevksi. Gjatë takimit, Presidenti Topi vlerësoi nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve ...

Topi: Pavarësia e Kosovës, realitet i pakthyeshëm

Koha.net - 14.04.2010

Shkup, 14 prill - “Procesi i çlirimit përfundimtar të popujve të ish-Jugosllavisë u mbyll me Pavarësinë e Republikës së Kosovës.

Presidenti Topi pritet nga Presidenti i Asamblesë së Republikës së Maqedonisë, Veljanoski

Botasot - 14.04.2010

Në mjediset e Selisë së Parlamentit maqedonas, Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi dhe delegacioni që e shoqëron, u prit sot nga Presidenti i Asamblesë së Republikës së ...

Topi në Shkup: Zbatoni “Ohrin”

Botasot - 14.04.2010

Presidenti i Republikës Bamir Topi ka nisur sot një vizitë zyrtare në Shkup, ku është pritur në një takim nga homologui i tij maqedonas, George Ivanov.

Tetova do t'i organizojë pritje madhështore presidentit Bamir Topi

Botasot - 14.04.2010

“Të nderuar qytetarë, Tetova është përpara një ngjarjeje tepër të rëndësishme. Të enjten më 15 prill nga ora 10:00 deri më ora 13:00, në komunën e Tetovës do të qëndrojë për ...

Realiteti duhet pranuar, sado i dhimbshëm të jetë

Telegrafi - 14.04.2010

Procesi i çlirimit përfundimtar të popujve të ish-Jugosllavisë u mbyll me Pavarësinë e Republikës së Kosovës.

Presidenti Bamir Topi në Shkup

VOA - 14.04.2010

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ndodhet për një vizitë dyditëshe në Maqedoni. Ai u prit në Shkup nga krerët më të lartë shtetërorë.

Presidenti Topi takohet me liderin e BDI-së Ahmeti

Yll Press - 14.04.2010

Maqedonia mbeti jashtë axhendës së Adriatikut, kështu që kërkova nga presidenti Topi që Shqipëria edhe më tej të lobojë që kjo çështje sa më parë të mbyllet dhe Maqedonia të zë ...

USHT -ja ndanë titullin "Doctor Honoris Causa" për Presidentin Topi

Yll Press - 14.04.2010

Universiteti Shtetëror i Tetovës, më 15.04.2010, do t’i ndajë presidentit të Republikës së Shqipërisë, z. Bamir Topi, titullin, “Doctor Honortis Causa”.

Takim i liderit të DR-së Selmani me Presidentin Topi

Yll Press - 14.04.2010

Presidenti i Shqipërisë, Topi falënderoi Kryetarin e DR-së Selmani për pranimin e ftesës për tu takuar, ndërsa nga ana tjetër Kryetari i DR-së Selmani shprehu kënaqësinë dhe ...

Topi u takua me Ali Ahmetin

Koha.net - 14.04.2010

Shkup, 14 prill - Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi, në kuadër të vizitës së tij dyditore në Republikën e Maqedonisë, u takua edhe me liderin e Bashkimit Demokratik ...

E fton Ivanov, Topi vizitë treditore në Maqedoni

Shekulli - 13.04.2010

TIRANË- Presidenti Bamir Topi, shoqëruar nga zonja e parë janë nisur për një vizitë zyrtare treditore në Maqedoni.

Bamir Topi sot viziton Maqedoninë

Ina - 13.04.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi të martën mbrëma do të arrijë për një vizitë zyrtarë në Republikën e Maqedonisë.

Presidenti shqiptar Topi viziton Maqedonine

Albeu.com - 13.04.2010

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot fillon një vizitë zyrtare në Maqedoni. Gjatë qëndrimit treditor (12-15 prill) Topi do të takohet me personalitetet më të larta politike të ...

Topi nis vizitën zyrtare në Maqedoni

Top Channel - 13.04.2010

Presidenti i Republikës, Bamir Topi në krye të një delegacioni zyrtar ka filluar sot në mbrëmje një vizitë zyrtare të Republikën e Maqedonisë.

Presidenti shqiptar Bamir Topi, vizitë në Maqedoni

Alsat - 13.04.2010

Me ftesë të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, kryetari i Shqipërisë, Bamir Topi nisi sot një vizitë tre ditore në vendin fqinj.

Topi nis vizitën zyrtare në Maqedoni

Lajm - 13.04.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi në krye të një delegacioni zyrtar ka filluar sot në mbrëmje një vizitë zyrtare të Republikën e Maqedonisë.

Topi në Maqedoni, nderohet me çmimin “Honoris Causa”

Telegrafi - 13.04.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi ndodhet në Maqedoni, në kuadrin e një vizite zyrtare 3-ditore në këtë vend fqinj të Shqipërisë.

Presidenti shqiptar Topi viziton Maqedoninë

Koha.net - 13.04.2010

Shkup, 13 prill – Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot fillon një vizitë zyrtare në Maqedoni. Gjatë qëndrimit treditor (12-15 prill) Topi do të takohet me personalitetet më të ...

Presidenti Topi niset për vizitë zyrtare në Maqedoni

BalkanWeb - 13.04.2010

TIRANË- Presidenti i Republikës, Bamir Topi, së bashku me Zonjën e Parë, u nis sot për një vizitë zyrtare treditore në Republikën e Maqedonisë, i ftuar nga Presidenti maqedonas, ...

Komuna e Dibrës do të shpall Qytetar Nderi, Presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi

Botasot - 13.04.2010

Në Dibër u mbajt seanca e dymbëdhjetë e Këshillit të Komunës. Në rendin e ditës së kësaj seance u propozua një pikë: Propozim vendim për shpalljen – qytetar nderi i Dibrës për ...

Presidenti Topi pritet me nderimet më të larta në Maqedoni

Yll Press - 14.04.2010

Gjatë vizitës, presidenti Topi krahas takimit tet-a-tet me nikoqirin e tij presidentin e Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit, ...

Tetova nderon presidentin Topi: Doctor Honoris Causa

Shekulli - 12.04.2010

TETOVË- Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi nderohet me titullin Doctor Honoris Causa. Vendimi është marrë sot nga Senati i Universitetit Shtetëror të Tetovës, në mbledhjen e tij ...

Bamir Topi sot viziton Maqedoninë

Shqipmedia - 12.04.2010

Presidenti shqiptar Bamir Topi do të mbërrijë për vizitë tre ditore në Maqedoni. Vizita e presidentit Topi do të jetë e ngjeshur me takime zyrtare duke pasur takime me presidentin ...

Topi nderohet me titullin Doctor Honoris Causa

Ina - 12.04.2010

Senati i Universitetit Shtetëror të Tetovës, në mbledhjen e rregullt, të mbajtur sot, më 12 prill 2010, njëzëri miratoi Vendimin për ndarjen e titullit: Doctor Honoris Causa, ...

Topi nderohet me titullin Honoris Causa

Top Channel - 12.04.2010

Senati i Universitetit Shtetëror të Tetovës ka miratuar sot në mbledhjen e tij vendimin për dhënien e titullit Doctor Honoris Causa presidentit të Shqipërisë, Bamir Topi.

Presidenti Topi nderohet në USHT me titullin Doctor Honoris Causa

Yll Press - 12.04.2010

Në këtë aktivitet janë ftuar të marrin pjesë personalitete nga jeta akademike, shkencore, shoqërore dhe politike në Republikën e Maqedonisë, nga Republika e Kosovës, Republika e ...

Zgjohu nderon Presidentin Topi me mirënjohje

Yll Press - 12.04.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi nga Lëvizja qytetare ZGJOHU! u dekorua me mirënjohje me rastin e katërvjetorit të themelit të saj, për kontributin e ...