TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Andi Deliana: Kinematografisë shqiptare i mungon akademizmi, regjisorët kopjojnë “profesorët” e viteve ’60 të shkollës ...

SOT - 17.06.2018

Problemi i zhvillimit të kinemasë shqiptare nuk janë vetëm buxhete e pakta, por dhe mungesa e ligjeve dhe mënyra se si punojnë regjisorët. Kjo situatë për regjisorin Andi Deliana tregon se duhet bërë ...

Ish-mafiozi shqiptar John Alite tha që i ka ngelur fiksim dhe i ka shkruar mesazh, reagon Kallashi

LajmiFundit - 17.06.2018

Mbrëmjen e së premtes, i ftuar në “Zonë e Lirë”, ishte mafiozi me origjinë shqiptare John Alite, i konsideruar si “krahu i djathtë” i familjes mafioze Gambino dhe padronit John Angeli.

FOTOT: “Më ka ngelur fiksim Kallashi”, balerina i përgjigjet ish-mafiozit shqiptar John Alite

Gazeta Tema - 17.06.2018

Ish-mafiozi me origjinë shqiptare John Alite, i konsideruar si “krahu i djathtë” i familjes mafioze Gambino dhe padronit John Angeli, ka shfaqur pëlqyeshmëri publike ndaj balerinës Donjeta Kosumi apo ...

Ish-mafiozi Xhon Alite tregon shqiponjën në trupin e tij

LajmiFundit - 16.06.2018

Ish-mafiozi shqiptaro-amerikan nuk i ka harruar kurrë rrënjët e tij. Xhon Alite, me origjinë nga Gjirokastra, ka qenë pjesë e familjes mafioze amerikane Gambino në SHBA në vitet ’80-’90.

‘’Dikush duhet t’ia mbyllte gojën”, ish-mafiozi shqiptar rrëfen vrasjen e parë: Më kanë ngelur vetëm çorapet

LajmiFundit - 16.06.2018

Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka treguar historinë e jetës së tij në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Ish-gangsteri i famshëm ka treguar vrasjen e tij të parë, marrëdhënien me ...

Habit ish-mafiozi Gjirokastrit: Gjyshi im ishte mik me Enver Hoxhën

SOT - 16.06.2018

Gangsteri i njohur shqiptar, i cili rrëzoi familjen “Gambino” të mafies italiane, është i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, për të rrëfyer të pathënat e jetës së tij.

Ish-bossi shqiptar i familjes mafioze “Gambino” tregon pasurinë/VIDEO

Ina - 16.06.2018

Ish-mafiozi me origjinë shqiptare John Alite ka habitur mbrëmë shqiptarët në “Zonën e Lirë” ku ka rrëfyer më shumë mbi jetën e tij, veprat e pasurinë.

Ish-mafiozi shqiptar rrëfen historinë e dashurisë me vajzën e Gottit: Ishte e martuar, ata e dinin

LajmiFundit - 16.06.2018

Mbrëmjen e djeshme, ish-mafiozi shqiptar John Alite, ka treguar në lidhje me një histori dashurie dhe flirt që ka përjetuar me vajzën e kryemafiozit John J Gotti.

Alite tregon romancën e fshehtë me vajzën e kryemafiozit: Kur ajo ishte e martuar…

Mapo - 16.06.2018

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ish mafiozi i famshëm shqiptar John Alite, ka folur për punën e tij si trafikant i familjes së famshme kriminale. Alite u shpreh se mafia është biznes dhe se me të ...

Ish-mafiozi Xhon Alite pyetet për “Babalen” dhe gangsterët shqiptarë, ja si përgjigjet

Java News - 16.06.2018

Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Alite, ish-mafiozi i familjes së famshme mafioze Gambino në SHBA në vitet ’80-’90, ...

Habit mafiozi i famshëm shqiptar, John Alite: Gjyshi im ishte mik me Enver Hoxhën

Tetova Sot - 16.06.2018

Gangsteri i njohur shqiptar, i cili rrëzoi familjen “Gambino” të mafies italiane, është i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, për të rrëfyer të pathënat e jetës së tij.

Ish-bossi shqiptar i familjes mafioze “Gambino” tregon pasurinë (VIDEO)

Tetova Sot - 16.06.2018

Ish-mafiozi me origjinë shqiptare John Alite ka habitur mbrëmë shqiptarët në “Zonën e Lirë” ku ka rrëfyer më shumë mbi jetën e tij, veprat e pasurinë.

Mafiozi shqiptar tregon vrasjen e parë: Dikush duhej t'ia mbyllte gojën

Durres Lajm - 16.06.2018

Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka treguar historinë e jetës së tij në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Klan. Ish-gangsteri i famshëm ka treguar vrasjen e tij të parë, marrëdhënien me familjen ...

John Alites i ngel fiksim Kallashi: Më ka shkruar mesazh (FOTO)

Tetova Sot - 16.06.2018

Deklarata e John Alite për Kallashin i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Zonë e lirë” ka shkaktuar zhurmë në rrjet. Alite e kishte njohur Kallashin kur ajo ka qenë e ftuar në “Zonë e lirë” muaj më parë ...

Ish-mafiozi i famshëm Gjirokastrit, nesër “surprizë” bashkëqytetarëve të tij

SOT - 15.06.2018

Xhon Alite, ish-mafiozi i familjes së famshme mafioze Gambino në SHBA në vitet ’80-’90, thotë se nesër do të shkojë në Gjirokastër, në vendin e tij të origjinës.

John Alite rrëzoi madian më të fuqishme në botë, zbulohet lidhja familjare që ka me Stresin

LajmiFundit - 15.06.2018

Mafiozi i njohur shqiptar John Alite ka ardhur në Shqipëri së bashku me dy djemtë e tij. Gjatë qëndrimit në burg John Alite bashkëpunoi me autoritetet federale amerikane dhe dëshmoi kundër familjes ...

Stresi takohet me mafiozin shqiptar

SOT - 15.06.2018

Ai është shqiptari më i njohur në Amerikë, për vrasjet, trafikun e drogës dhe paratë e pista e të falsifikuara. John Alite, dikur pjesë e grupit mafioz Gambino në Amerikë, sot është i penduari dhe i ...

Ish mafiozi John Alite, në Tiranë për librin dhe dokumentarin

SOT - 15.06.2018

John Alite biri i një emigranti shqiptar, ish mafioz tashmë i penduar në lidhje me familjen e famshëm të krimit Gambino në vitet ’80- ’90, pasi vizitoi Prishtinën, vizitoi dhe Tiranën për prezantimin ...

Ish-mafiozi shqiptar, ja për çfarë kam urdhëruar të bëhen vrasje. Nëse vdes dua…

Mapo - 15.06.2018

John Eduard Alite alias “Johnny Alletto” ka lindur në shtator të vitit 1962. Alite është një mafioz amerikan nga Nju York-u, me origjinë shqiptare, nga Gjirokastra.

Video/ Xhon Alite tregon shqiponjën në trupin e tij

Mapo - 15.06.2018

Ish-mafiozi shqiptaro-amerikan nuk i ka harruar kurrë rrënjët e tij. Xhon Alite, me origjinë nga Gjirokastra, ka qenë pjesë e familjes mafioze amerikane Gambino në SHBA në vitet ’80-’90.

Mafiozi shqiptar njeh Moisi Habiljan?! John Alite flet për lidhjet e gjyshit me Enver Hoxhën

Gazeta Express - 15.06.2018

I njohur si njëri ndër personat e afërt të familjes mafioze Gambino në SHBA, shqiptari John Alite ka folur këtë të premte në lidhje me jetën e tij si një mafioz në Amerikë dhe nëse ai ka patur njohje ...

Xhon Alite tregon shqiponjën në trupin e tij

ABC News - 15.06.2018

Ish-mafiozi shqiptaro-amerikan nuk i ka harruar kurrë rrënjët e tij. Xhon Alite, me origjinë nga Gjirokastra, ka qenë pjesë e familjes mafioze amerikane Gambino në SHBA në vitet ’80-’90.

Ish-mafiozi i famshëm: ‘Kam shpenzuar shumë para dhe do t’u ndryshoj imazhin gjirokastritëve’

Mapo - 15.06.2018

Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Alite, ish-mafiozi i familjes së famshme mafioze Gambino në SHBA në vitet ’80-’90, ...

Mafiozi shqiptar njeh Moisi Habiljan?! John Alite flet për lidhjet e gjyshit me Enver Hoxhën

Durres Lajm - 15.06.2018

I njohur si njëri ndër personat e afërt të familjes mafioze Gambino në SHBA, shqiptari John Alite ka folur këtë të premte në lidhje me jetën e tij si një mafioz në Amerikë dhe nëse ai ka patur njohje ...

Ish-mafiozi mbërrin me dy djemtë e tij në Tiranë: Kam urdhëruar vrasjen e meshkujve që përdhunojnë femrat

LajmiFundit - 14.06.2018

Krimi shqiptar ka arritur të gjejë shtgje edhe jashtë vendit duke ngjalur kshtu damkën e zezë të bandave dhe drogës që buron nga Shqipëria. John Eduard Alite alias “Johnny Alletto” ka lindur në ...

Xhon Alite, shqiptari që tmerronte mafian italiane vjen në Tiranë

Mapo - 14.06.2018

Ish-mafiozi me origjinë shqiptare, Xhon Alite, tashmë i penduar dhe bashkëpunëtor me FBI nga e cila mbrohet, ka ardhur në Tiranë për prezantimin e librave të tij dhe dokumentarit “The perfect ...

Mafiozi i njohur shqiptaro – amerikan, Xhon Alite: “Kam urdhëruar vrasjen e përdhunuesve e do e bëja sërish”

Telegrafi - 14.06.2018

Xhon Alite ishte një vrasës, trafikant droge dhe gangster. I lindur në Amerikë nga dy prindër shqiptarë me origjinë nga Gjirokastra, Alite për më shumë se 25 vite zhvilloi një aktivitet të gjatë ...

Xhon Alite, shqiptari që tmerronte mafian italiane vjen në Tiranë

ABC News - 14.06.2018

Ish-mafiozi me origjinë shqiptare, Xhon Alite, tashmë i penduar dhe bashkëpunëtor me FBI nga e cila mbrohet, ka ardhur në Tiranë për prezantimin e librave të tij dhe dokumentarit “The perfect ...

Një ish-mafioz në Tiranë

Durres Lajm - 14.06.2018

Xhon Alite ishte një vrasës, trafikant droge dhe gangster. I lindur në Amerikë nga dy prindër shqiptarë me origjinë nga Gjirokastra, Alite për më shumë se 25 vite zhvilloi një aktivitet të gjatë ...

John Alite në Kosovë: Do formoja ushtrinë time, sikur ta dija që shqiptarët janë kaq trima

Lajmi.net - 13.06.2018

Biri i një emigranti shqiptar, ish mafioz, tashmë i penduar, me lidhje me familjen e famshme të krimit Gambino, në vitet 80-90, pritet në Prishtinë me duartrokitje.

John Alite: Do formoja ushtrinë time, sikur ta dija që shqiptarët janë kaq trima

LajmiFundit - 13.06.2018

Biri i një emigranti shqiptar, ish mafioz, tashmë i penduar, me lidhje me familjen e famshme të krimit Gambino, në vitet 80-90, pritet në Prishtinë me duartrokitje.

Ish-mafiozi John Alite: Do formoja ushtrinë time, sikur ta dija që shqiptarët janë kaq trima

Mapo - 13.06.2018

Biri i një emigranti shqiptar, ish-mafioz, tashmë i penduar, me lidhje me familjen e famshme të krimit Gambino, në vitet 80-90, pritet në Prishtinë me duartrokitje, raporton TCH.

INTERVISTA/ John Alite: Unë, shqiptari që rrëzova familjen e fundit të Cosa Nostra-s. Mafia shqiptare në Amerikë sot ...

Gazeta Tema - 13.06.2018

Si u përfshi Alite në familjen Gambino, pse ishte krahu i djathtë i padrinos John Gotti, vrasjet dhe pse bashkëpunoi me FBI-në. Historia e John Alite është unike.

John Alite në Kosovë: Do formoja ushtrinë time, sikur ta dija që shqiptarët janë kaq trima

Antpress - 13.06.2018

John Alite po viziton Kosovën bashkë me dy djemtë e tij, për të parë, siç thotë vetë ai, jetën që bëjnë shqiptarët në këtë vend. E pas përshtypjeve të para, thotë duke qeshur se është penduar që nuk ...

Viziton Kosovën ish mafiozi i familjes Gambino që shkatërroi “Cosa Nostran”: Shqiptarët duhet të dinë çfarë ndodhi

SOT - 12.06.2018

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka ardhur sot një ish-mafioz i familjes Gambino. John Alites përpara në aeroport i doli një djalë i fortë nga Kosova, Halil Budakova.

John Alite viziton Kosovën. Kush është shqiptari që u dashurua me vajzën e kapos së “Cosa Nostra”

BalkanWeb - 12.06.2018

John Alite, shqiptari me origjinë nga Gjirokastra, i lindur dhe i rritur në Queens të NYC, nga i biri i një taksixhiu, tek i besuari i John Gotti, bossit të organizatës mafioze më të famshme në botë ...

Ish-mafiozi shqiptar që shkatërroi “Cosa Nostran” viziton Kosovën: Jam hero, jo kriminel!

Java News - 12.06.2018

John Alite, shqiptari me origjinë nga Gjirokastra, i lindur dhe i rritur në Queens të NYC, nga i biri i një taksixhiu, tek i besuari i John Gotti, bossit të organizatës mafioze më të famshme në botë ...

Ish-mafiozi shqiptar që shkatërroi “Cosa Nostran”: Dua që të rinjtë të më shohin si idhull (historia e shqiptarit që u ...

Gazeta Tema - 12.06.2018

John Alite, shqiptari me origjinë nga Gjirokastra, i lindur dhe i rritur në Queens të NYC, nga i biri i një taksixhiu, tek i besuari i John Gotti, bosit të organizatës mafioze më të famshme në botë ...

Ish-mafiozi shqiptar që shkatërroi “Cosa Nostran”: Dua që të rinjtë të më shohin si idhull (historia e shqiptarit që u ...

Tetova Sot - 12.06.2018

John Alite, shqiptari me origjinë nga Gjirokastra, i lindur dhe i rritur në Queens të NYC, nga i biri i një taksixhiu, tek i besuari i John Gotti, bosit të organizatës mafioze më të famshme në botë ...

I besuari i Joh Gotti, mafiozi vrasës me origjinë shqiptare: Jam penduar që nuk e kam bërë ‘ushtrinë’ me shqiptarë

Antpress - 12.06.2018

sh mafiozi me prejardhje shqiptare John Alite, së bashku me dy djemtë e tij ka zbarkuar në Kosovë. Ai tha se qëllimi i vizitës së tij është për të parë nga afër jetën që bëjnë shqiptarët në Kosovë.

Mafiozi me prejardhje shqiptare tregon pse ka ardhur në Kosovë

Ina - 11.06.2018

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë dje ka mbërritur në Prishtinë një ish-mafioz i familjes Gambino. Ish-mafiozi me prejardhje shqiptare John Alites ka qenë një prej pjesëtarëve të familjes ...

Fundosi klanin e fuqishëm mafioz , shqiptari rikthehet në Kosovë si shkrimtar

SOT - 11.06.2018

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë. Dje ka mbërritur në Prishtinë një ish-mafioz i familjes Gambino. Ish mafiozi me prejardhje shqiptare John Alites ka qenë një prej pjesëtarëve të ...

Dikur mafioz i rrezikshëm e më pas u bë “hero”, shqiptari i famshëm viziton Kosovën

LajmiFundit - 11.06.2018

John Alite, shqiptari me origjinë nga Gjirokastra, i lindur dhe i rritur në Queens të NYC, nga i biri i një taksixhiu, tek i besuari i John Gotti, bossit të organizatës mafioze më të famshme në botë ...

Mafiozi me prejardhje shqiptare tregon pse ka ardhur në Kosovë

Gazeta Express - 11.06.2018

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë dje ka mbërritur në Prishtinë një ish-mafioz i familjes Gambino. Ish mafiozi me prejardhje shqiptare John Alites ka qenë një prej pjesëtarëve të familjes ...

VIDEO/ Mafiozi i dikurshëm John Alite viziton Kosovën

Durres Lajm - 11.06.2018

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë mbërriti dje në Kosovë një ish-mafioz i familjes Gambino. Ish-mafiozi me prejardhje shqiptare John Alite ka qenë një prej pjesëtarëve të familjes ...

Mafiozi me prejardhje shqiptare tregon pse ka ardhur në Kosovë

Antpress - 11.06.2018

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë dje ka mbërritur në Prishtinë një ish-mafioz i familjes Gambino. Ish-mafiozi me prejardhje shqiptare John Alites ka qenë një prej pjesëtarëve të familjes ...