TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Australia e Ramadanit pëson humbje të thellë

Ina - 16.01.2011

Përfaqësuesja e Australisë në hendboll ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen e saj të parë në kuadër të botërorit "Suedia 2011". Australia që drejtohet nga trajneri kosovar, Taip Ramadani, të premten mbrëma u mposht nga Danimarka me ...

Ramadani debuton me humbje të thellë

Koha.net - 16.01.2011

Stokholm, 16 janar - Përfaqësuesja e Australisë në hendboll ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen e saj të parë në kuadër të botërorit "Suedia 2011".

Ramadani udhëheq Australinë në botëror

Ina - 15.01.2011

Ish-reprezentuesi i Kosovës në hendboll, Taip Ramadani është duke udhëhequr përfaqësuesen e Australisë në kampionatin botëror të hendbollit që po mbahet në Suedi. Ramadani 39-vjeçar është përzgjedhës i Australisë, shkruan Koha Ditore.

Ramadani udhëheq Australinë në botëror

Koha.net - 15.01.2011

Prishtinë, 15 janar - Ish-reprezentuesi i Kosovës në hendboll, Taip Ramadani është duke udhëhequr përfaqësuesen e Australisë në kampionatin botëror të hendbollit që po mbahet në Suedi.

Të habitur dhe të mërzitur!

Botasot - 15.01.2011

Skënder Sahiti me dorëheqje nga posti i kryetrajnerit nga zënë në pozicionin mat kryesinë e klubit të hendbollit Kastriotit të Ferizajt dhe në fakt përveç që habiten, edhe mërziten me një vendim të tillë të tij.

Sahiti jep dorëheqje të parevokueshme

Botasot - 14.01.2011

Klubi i hendbollit Kastrioti i Ferizajt (meshkujt), kampion në fuqi, mbetet pa kryetrajner. Skënder Sahiti dha dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryetrajnerit.

Si injorohen talentet?

Botasot - 14.01.2011

Pas shumë hamendjeve më në fund vendosi hendbollisti i talentuar 19-vjeçar, Vlerëson Zherka, të tregoi arsyet pse është larguar nga klubi me nam të hendbollit, Kastrioti i Ferizajt, katër ndeshje para se të përfundojë pjesa vjeshtore e ...

Koha për hendbollin më të mirë botëror

Mnogoo - 13.01.2011

Publiku i hendbollit prej sot vëmendjen do ta drejtojë nga Suedia dhe fillimin e Kampionatit të 22 Botëror në Hendboll. Cilësia e Kampionatit do të jetë më e dobët në lidhje me takimin në Kroaci para dy vjetësh, sepse këtë herë nuk do të ...

Nis Kampionati Botëror në hendboll

Koha.net - 13.01.2011

Stokholm, 13 janar - Kampionati Botëror në hendboll për meshkuj fillon sot në Suedi, ku 24 kombëtare, duke përfshirë tre nga Afrika, do të luftojnë për medalje dhe për vizën në Lojërat Olimpike në Londër më 2012.

Janë larguar apo vetëlarguar?

Botasot - 12.01.2011

Në klubin me traditë të hendbollit, Kastrioti i Ferizajt (meshkujt), gjërat nuk shkojnë ashtu si duhet në binarë dhe si mendojnë të tjerët. Pakënaqësi ka në mesin e hendbollistëve, por ka prej atyre që nuk janë pjesë e klubit për shkak të ...

Kabashi e Xhemajli më të mirët e 2010-ës

Koha.net - 11.01.2011

Prishtinë, 11 janar - Enis Kabashi dhe Mimoza Xhemajli u shpallën më të mirët për vitin 2010 nga Federata e Hendbollit e Kosovës, në një ceremoni të mbajtur të hënën në Prishtinë.

Xhemajli e Kabashi - laureatët e vitit

Botasot - 11.01.2011

Enis Kabashi dhe Mimoza Xhemajli, janë shpallur më të mirët e hendbollit për vitin 2010 nga Federata e Hendbollit të Kosovës përkatësisht votat e trajnerëve të Superligës, duke ruajtur krenarinë e skuadrave të Prishtinës, në të dyja ...

Cili do të fitojë kurorën e vitit?

Botasot - 10.01.2011

Shumë federata sportive kanë shpallur më të mirët për vitin 2010, ndërsa, kanë mbetur edhe disa prej tyre që të zgjedhin laureatët më të mirë. Prej sporteve kolektive Federata e Futbollit e Kosovës gjatë javës që e lamë pas shpalli më të ...

Afati kalimtar dimëror - një javë

Botasot - 10.01.2011

Federata e Hendbollit e Kosovës ka vendosur që afati kalimtar dimëror për hendbollistë dhe hendbolliste të fillojë nga dita e sotme dhe të përfundojë me 17 janar.

Hyseni: Trofetë, ku tjetër pos në Prishtinë!

Botasot - 10.01.2011

Njëra prej hendbollisteve më meritore që është Prishtina kampione në fuqi dhe kampione e vjeshtës, Lumnije Hyseni, tha se është kënaqësi të luash në petkun e kësaj skuadre që ka traditë të gjatë të kësaj loje.