TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Të paktën 36 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur në një seri shpërthimesh në tërë Irakun (PLT)

Idividi - 20.04.2012

Bagdad, 19 prill 2012 (MIA) - Të paktën 36 persona e humbën jetën, ndërsa mbi 100 janë plagosur sot pas shpërthimit të mbi 20 bombave në disa rajone irakiane.

Seri shpërthimesh në Irak

Ina - 19.04.2012

Një seri shpërthimesh vdekjeprurëse janë raportuar në Bagdad dhe në qytete tjera irakiane. Zyrtarët thanë se të paktën tri sulme me bomba që duket të kenë qenë të koordinuara kanë vrarë të paktën gjashtë persona në Bagdad dhe kanë plagosur ...

Të paktën 15 të vdekur në shpërthimet në rajonet shiite të Bagdadit

Alsat - 19.04.2012

Të paktën 15 shpërthime kanë jehuar mëngjesin e sotëm në rajonet shiite të Bagdadit. Sipas burimeve policore ka shumë gjasa që të bëhet fjalë për sulme të koordinuara. Shpërthime kishte edhe në qytetin Kirkuk.

Rritet numri i viktimave në Irak

Alsat - 19.04.2012

Pas sulmit në Kirkuk, Irak, 19 prill 2012 Një seri shpërthimesh vdekjeprurëse janë raportuar në Bagdad dhe në qytete tjera irakiane. Numri i viktimave vazhdon të arrijë nga gjashtë provincat në të cilat kanë ndodhur sulmet, por ...

Irak, sulme të koordinuara në disa qytete

Top Channel - 19.04.2012

Një seri shpërthimesh të fuqishme kanë tronditur disa qytete irakene mëngjesin e së enjtes, duke vrarë të paktën 23 persona dhe duke plagosur disa të tjerë.

Irak, sulm me bomba – 36 viktima

Alsat - 19.04.2012

Të paktën 36 persona humbën jetën ndërsa më shumë se 100 të tjerë janë plagosur në një seri sulmesh ne shumë rajone në Bagdad dhe në pjesët veriore të vendit.

Të paktën pesë shpërthime kanë jehuar në rajonet shiite të Bagdadit

Idividi - 19.04.2012

Bagdad, 19 prill 2012 (MIA) - Të paktën pesë shpërthime kanë jehuar mëngjesin e sotëm në rajonet shiite të Bagdadit. Sipas burimeve policore ka shumë gjasa që të bëhet fjalë për sulme të koordinuara.

Të paktën 18 të vdekur dhe mbi 70 të plagosur në shpërthimet në rajonet shiite të Bagdadit dhe në pjesën veriore të ...

Idividi - 19.04.2012

Bagdad, 19 prill 2012 (MIA) - Të paktën 18 persona e humbën jetën, ndërsa mbi 70 janë plagosur sot në një seri sulmesh me bomë në shumë rajone të Bagdadit dhe në pjesën veriore të vendit.

Të paktën 15 të vdekur në shpërthimet në rajonet shiite të Bagdadit (PLT)

Idividi - 19.04.2012

Bagdad, 19 prill 2012 (MIA) - Të paktën 15 shpërthime kanë jehuar mëngjesin e sotëm në rajonet shiite të Bagdadit. Sipas burimeve policore ka shumë gjasa që të bëhet fjalë për sulme të koordinuara. Shpërthime kishte edhe në qytetin Kirkuk.

Seri shpërthimesh në Irak

Ora news - 19.04.2012

Një seri shpërthimesh vdekjeprurëse janë raportuar në Bagdad dhe në qytete të tjera të Irakut. Zyrtarët thanë se të paktën tre sulme me bomba që duket të kenë qenë të koordinuara kanë vrarë të paktën gjashtë persona në Bagdad dhe kanë ...

Seri shpërthimesh në Irak

Botasot - 19.04.2012

Një seri shpërthimesh vdekjeprurëse janë raportuar në Bagdad dhe në qytete tjera irakiane. Zyrtarët thanë se të paktën tri sulme me bomba që duket të kenë qenë të koordinuara kanë vrarë të paktën gjashtë persona në Bagdad dhe kanë plagosur ...

Seri shpërthimesh në Irak

Telegrafi - 19.04.2012

Disa sulme me bomba që janë raportuar në Bagdad dhe në qytete tjera irakiane kanë vrarë të paktën gjashtë persona dhe kanë plagosur më shumë se 20 të tjerë.

Seri shpërthimesh në Irak

Koha.net - 19.04.2012

Bagdad, 19 prill - Një seri shpërthimesh vdekjeprurëse janë raportuar në Bagdad dhe në qytete tjera irakiane. Zyrtarët thanë se të paktën tri sulme me bomba që duket të kenë qenë të koordinuara kanë vrarë të paktën gjashtë persona në ...

Rritet numri i viktimave në Irak

Ora news - 19.04.2012

Vijon të rritet numri i viktimave të një serie sulmesh në gjashtë provincat të Irakut, ndërsa informacionet fillestare flasin për 20 deri në 35 të vrarë dhe deri 100 të plagosur.