TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hapen tл gjitha rrugлt, problem зarja e tubacioneve tл ujit nga ngricat

Botasot - 15.01.2017

Në qytetin e Pukës situata e krijuar pas kushteve të përkeqësuara të motit po shkon drejt normalizimit, dhe aktualisht problem mbetet çarja e disa tubacioneve të Ujësjellësit si pasojë e ngricave.

Pukë, hapen të gjitha rrugët, problem çarja e tubacioneve të ujit nga ngricat

Vision Plus - 15.01.2017

Në qytetin e Pukës situata e krijuar pas kushteve të përkeqësuara të motit po shkon drejt normalizimit, dhe aktualisht problem mbetet çarja e disa tubacioneve të Ujësjellësit si pasojë e ngricave.

Vlorë, 80 familje prej 10 ditësh vuajnë mungesën e ujit të pijshëm

Ora news - 14.01.2017

Rreth 80 familje në Vlorë, prej me shume se 10 ditesh kanë mungesë të ujit të pijshëm. Banore te lagjes 24 maji ne qytetin e Vlores,thonë se situata është krijuar nga dëmtimi i rrjetit kryesor te ...

Ngrica dëmton matësit e ujit në Kukës

Top Channel - 13.01.2017

Ngrica ka dëmtuar matësit e ujit në Kukës. Qindra aparate kanë dalë jashtë funksionit, por Ndërmarrja e Ujësjellësit e ka të pamundur të bëjë zëvendësimin e tyre, për shkak të borxheve të trashëguara.

Ngrica dëmton matësit e ujit në Kukës

LajmiFundit - 13.01.2017

Temperaturat e acarta nën zero kanë dëmtuar matësit e ujit në Kukës. Qindra aparate kanë dalë jashtë funksionit, por Ndërmarrja e Ujësjellësit e ka të pamundur të bëjë zëvendësimin e tyre, për shkak ...

Qindra aparate matës të uijt dalin jashtë funksionit, dëmtohen nga ngrica

SOT - 13.01.2017

Ngrica ka dëmtuar matësit e ujit në Kukës. Qindra aparate kanë dalë jashtë funksionit, por Ndërmarrja e Ujësjellësit e ka të pamundur të bëjë zëvendësimin e tyre, për shkak të borxheve të trashëguara.

Ngricat lënë pa matësa Kukësin, Ujësjellësi s’ka lekë për zëvendësim

Ora news - 13.01.2017

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në Kukës ka konstatuar se një pjesë e konsiderueshme e matësve të ujit në lidhjet me abonentët janë dëmtuar si pasojë e ngricës dhe temperaturave shumë të ulëta.

Ja si t’i zhbllokoni tubacionet e ngrira

Bota.al - 13.01.2017

I ftohti që ka “mbërthyer” vendin javët e fundit ka shkaktuar probleme të mëdha në shumë qytete. Një ndër shqetësimet më të mëdha është edhe ngrirja e tubacioneve duke bllokuar në këtë mënyrë ...

Iu kanë ngrirë tubacionet?! Ja mënyra e thjeshtë për t'i zhbllokuar

SOT - 12.01.2017

I ftohti që ka “mbërthyer” vendin javët e fundit ka shkaktuar probleme të mëdha në shumë qytete. Një ndër shqetësimet më të mëdha është edhe ngrirja e tubacioneve duke bllokuar në këtë mënyrë ...

Ja se si t’i zhbllokoni tubacionet e ngrira

Gazeta Express - 26.10.2018

Tashmë koha e ftohtë veçse ka filluar në vendin ...

Ja se si t’i zhbllokoni gypat e ngrirë të ujit

Tetova Sot - 12.01.2017

ftohti që ka “mbërthyer” vendin javët e fundit ka shkaktuar probleme të mëdha në shumë qytete. Një ndër shqetësimet më të mëdha është edhe ngrirja e tubacioneve duke bllokuar në këtë mënyrë ...

Ngrijnë tubacionet në Shkodër, furnizimi me ujë bëhet me autobot

Java News - 12.01.2017

Ujësjellës-Kanalizime Shkodër vazhdon furnizimin me ujë të pijshëm të banorëve me autobot, pas ngrirjes së tubacioneve që shkaktoi edhe mungesën e ujit në disa zona.

Çahen të gjitha tubacionet që funrizojnë me ujë Radhimën dhe Orikumin

Ora news - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta dhe ngricat kanë shkaktuar probleme të shumta më ujin dhe energjinë. Në Vlorë janë çarë të gjitha tubacionet që furnizojnë me ujë Radhimën dhe Orikumin.

Ngricat - Çahen të gjitha tubacionet që funrizojnë me ujë Radhimën dhe Orikumin

Botasot - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta dhe ngricat kanë shkaktuar probleme të shumta më ujin dhe energjinë. Në Vlorë janë çarë të gjitha tubacionet që furnizojnë me ujë Radhimën dhe Orikumin.

Ujësjellësi Durrës: Ja si është situata e furnizimit me ujë të pijshëm! (VIDEO)

Durres Lajm - 11.01.2017

Ka patur probleme me linjat e ujësjellësit si pasojë e ngrirjes, por është bërë zhbllokimi i të gjitha linjave, përveç zonës së Currilave. Problemi është tek qytetarët, sepse u kanë ngrirë linjat e ...

NGRICAT/ Veliaj: UKT do përballojë me shpenzimet e saj zëvendësimin e matësve të ujit

Albeu.com - 10.01.2017

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit, banorët e zonës së Allias-Bregu i Lumit do të kenë mundësi që të furnizohen normalisht me ujë të pijshëm, pasi zona në ...

Veliaj: UKT do të përballojë me shpenzimet e saj zëvendësimin e të gjithë matësve të ujit që u dëmtuan nga ngricat

SOT - 10.01.2017

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit, banorët e zonës së Allias-Bregu i Lumit do të kenë mundësi që të furnizohen normalisht me ujë të pijshëm, pasi zona në ...

Alliasi me linjë të re të ujit të pijshëm

Top Channel - 10.01.2017

Banorët e zonës Allias-Bregu i Lumit do të kenë një furnizim normal me ujë të pijshëm, falë nisjes së ndërtimit të rrjetit të ri të ujësjellësit. Kryebashkiaku Erion Veliaj, bashkë me drejtorin e ...

Moti i keq/ Veliaj: Ja kush i mbulon shpenzimet e sahateve të dëmtuara

LajmiFundit - 10.01.2017

Nisur nga temperaturat e ulëta që po kalon kryeqyteti këto ditë,kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj falenderoi punonjësit e Ujësjellës-Kanalizimeve për menaxhimin e situatës, ndërsa garantoi ...

Durrësi pa ujë, ngrica ka dëmtuar tubacionet

Top Channel - 10.01.2017

Në qytetin e Durrësit janë zhdukur bidonat 5 litërsh të ujit. Uji është ndër më të kërkuarit këto ditë ngricash në qytetin bregdetar, ku ngricat kanë prekur edhe tubacionet e ujit të pijshsmë dhe ...

Burgu i Durrësit pa ujë se ngrinë tubacionet, familjarët dërgojnë ujë vetë

Ora news - 10.01.2017

Temperaturat e ulëta dhe ngricat gjatë natës që lamë pas kanë sjelle probleme dhe në furnizimin me ujë të pijshëm të burgut të Durrësit. Sakaq raportohet se është paralizuar dhe lëvizja e mjeteve që ...

Veliaj: UKT do të përballojë me shpenzimet e saj zëvendësimin e të gjithë matësve të ujit që u dëmtuan nga ngricat

Mapo - 10.01.2017

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit në zonën Allias-Bregu i Lumit Falë investimit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit, banorët e zonës së Allias-Bregu ...

Ju janë dëmtuar sahatet nga ngricat? Veliaj: Ja kush i mbulon shpenzimet

BalkanWeb - 10.01.2017

TIRANE- Nisur nga temperaturat e ulëta që po kalon kryeqyteti këto ditë,kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj falenderoi punonjësit e Ujësjellës-Kanalizimeve për menaxhimin e situatës, ndërsa ...

Ngricat në Lushnjë. Banorët ankohet për tubacionet e ngrira

ABC News - 10.01.2017

Ngricat kanë shkaktuar probleme jo vetëm për qytetin por edhe për fshatrat e Lushnjes.Banorët ankohen se kanë disa ditë pa ujë si pasojë e tubacioneve të ngrira, ndërsa fermerët nuk dinë c’të bëjnë ...

UKT do mbulojë shpenzimet për matësat e ujit që u dëmtuan nga ngricat

Ora news - 10.01.2017

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit, banorët e zonës së Allias-Bregu i Lumit do të kenë mundësi që të furnizohen normalisht me ujë të pijshëm, pasi zona në ...

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit në zonën Allias-Bregu i Lumit

ABC News - 10.01.2017

Banoreve te kryeqyetetit qe ngricat i demtuan matesat e ujit ndermarrja e Ujesjelles-Kanalizimeve do t’jua zevendesoje pa asnje kosto shtese. Kryetari i Bashkise Erion Veliaj tha se e ka lene porosi.

Ngrijnë tubacionet, qytetarët ankohen për mungesën e ujit

Ora news - 10.01.2017

Qindra depozita dhe tuba uji kanë ngrirë si pasojë e temperaturave të ulëta që përfshinë kryeqytetin. Qytetarët ankohen se po vuajnë mungesën e furnizmit me ujë ndërsa bashkia premton veshje të ...

Tiranë, i ftohti ka sjelle probleme me energjine dhe ujin

RTSH - 10.01.2017

Banorët e kryeqytetit pohojnë se tubacionet apo depozitat në ambjentet e jashtme në shumë raste kanë dalë jashtë funksionit, si pasojë e temeperaturave të ulta.

Akulli mbërthen tubacionet dhe lë pa ujë banorët në Durrës, Fier e Gjirokastër

Ora news - 10.01.2017

Temperaturat minus ka shkaktuar probleme edhe në zonat jugore dhe bregdetare të vendit. Situata më e rënduar paraqitet në Durrës dhe veçanërisht në burgun e qytetit ku për shkak të acarit që ka ...

Ngrijnë tubacionet e ujësjellësit

ABC News - 10.01.2017

Shumë banorë të Kuksit, Durrësit dhe Vlorës nuk furnizohen me ujë pasi tubacionet kanë ngrrë nga temperaturat e ulta. Zgjidhjet për daljen nga kjo situatë janë individuale.

Dëmtimi i sahatëve të ujit nga ngricat, UKT do t’i paguajë vetë shpenzimet

Java News - 10.01.2017

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit, banorët e zonës së Allias-Bregu i Lumit do të kenë mundësi që të furnizohen normalisht me ujë të pijshëm, pasi zona në ...

Veliaj: UKT do riparojë sahatet e dëmtuar nga ngrica

Vision Plus - 10.01.2017

Investimet e Bashkisë Tiranë nuk përqendrohen vetëm në qendër, por kujdes po tregohet edhe ndaj periferisë. Kryebashkiaku Veliaj, tha se ndërtimi i rrjetit të ujësjellësit në zonën Allias-Bregu i ...

FOTOT/ Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit në zonën Allias-Bregu i Lumit

Gazeta Tema - 10.01.2017

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit, banorët e zonës së Allias-Bregu i Lumit do të kenë mundësi që të furnizohen normalisht me ujë të pijshëm, pasi zona në ...

Ngrijnë tubacionet e ujit

Vision Plus - 10.01.2017

Përveç të ftohtit që ka përfshirë të gjithë vendin, qytetaret duhet të përballen edhe me mungesën e ujit, kjo pasi një pjesë e madhe e tubacioneve ka ngrirë.

UKT zëvendëson matësat e prishur nga ngrica

Top Channel - 09.01.2017

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka marrë përsipër rinovimin e matësve të dëmtuar nga ngricat. Sipas një njoftimi të UKT-së, të dëmtuarit të sinjalizojnë brenda 5 ditësh në njësinë përkatëse për të ...

UKT zëvendëson matësat e prishur nga ngrica

Almakos - 09.01.2017

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka marrë përsipër rinovimin e matësve të dëmtuar nga ngricat. Sipas një njoftimi të UKT-së, të dëmtuarit të sinjalizojnë brenda 5 ditësh në njësinë përkatëse për të ...

Fotoalbum: Shqipëri e “ngrirë”, pa ujë dhe nën acar

Mapo - 09.01.2017

Foto 1 nga 12 Situatë kaotike në të gjithë vendin si pasojë e motit të keq. Problemeve të izolimit nga dëbora dhe akulli i shtohet edhe mungesa e ujit të pijshëm në disa qytete.

Ngricat sjellin defekte dhe mungesa në furnizimin me ujë

RTSH - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta nën zero gati në të gjithë Shqipërinë, kanë sjellë një problem të ri për qytetarët shqiptar. Ngrirja e tubacioneve dhe depozitave me ujë të pijshëm ka sjellë mungesa në ...

Ngricat, UKT: Situata e furnizimit me ujë nën kontroll, matësat e dëmtuar do t’i zëvendësojmë falas

BalkanWeb - 09.01.2017

TIRANE – Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve në Tiranë mori një vendim të rëndësishëm për qytetarët, ku për një periudhë kohore 5-ditore zëvëndësimi i aparatëve matëse të ujit, në rast ...

UKT rinovon të gjithë matësit e dëmtuar nga ngrica

Ora news - 09.01.2017

Temperaturat disa gradë nën zero kanë shkaktuar dëmtime në rrjetin e ujësjellësit si pasojë e ngricave të shumta. Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime në Tiranë njofton se merr përsipër rinovimin e të ...

Furnizimi me ujë në Durrës/ Sërish probleme për shkak të ngricave, ja çfarë të bëni nëse ju është prishur matësi

Durres Lajm - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta dhe ngricat kanë sjellë probleme të shumta në furnizimin me ujë të pijshëm të lagjeve të qytetit të Durrësit dhe fshatrave përreth.

Moti i keq/ UKT zëvendëson matësat e dëmtuar nga ngricat

Java News - 09.01.2017

Ndërmarrja Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka marrë përsipër rinovimin e matësve të dëmtuar nga ngricat gjatë ditëve të fundit. Sipas një njoftimi të shpërndarë për mediat nga UKT, të dëmtuarit të ...