TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tifozët çeçen i dhurojnë 100 kg tortë Mohamed Salah për ditëlindje

Lajm - 17.06.2018

Gjithsesi, një grup tifozësh nga Çeçenia kanë arrë përsipër t’i rikthejnë humorin yllit të Liverpool, duke i dhuruar një tortë 100 kg, të dekoruar me Këpucën e Artë.

Vije konfirmimi nga Egjipti: Salah do të luajë ndaj Rusisë

Telegrafi - 17.06.2018

Lajm i madh te Egjipti vije pas humbjes në ndeshjes hapëse të Kampionatit Botëror. Kombëtarja egjiptiane luajti një ndeshje mjaftë të mirë por në fund u mposht me rezultat minimal 0-1 nga Uruguai.

Misteri i shpatullës së dëmtuar, një foto tregon gjendjen e vërtetë të Mohamed Salah

Mapo - 17.06.2018

E njëjta histori, të njëjtat deklarata, i njëjti problem. Nga kampi i Egjiptit largohen dyshimet dhe thuhet se Salah do të jetë në fushë kundër Rusisë.

Salah i gatshëm për ndeshjen me Rusinë

Koha.net - 17.06.2018

Agjenti i Mohamed Salahut ka konfirmuar se sulmuesi i Egjiptit është i gatshëm për lojë. 26-vjeçari mungoi ndaj Egjiptit të premten në ndeshjen e parë të Kupës së Botës, për shkak të lëndimit që ...

Salah “tremb” Rusinë, rikthehet në fushën e lojës

Mapo - 17.06.2018

Pas dëmtimit të rëndë që mori në finalen e Champions, tashmë mund të thuhet me siguri që Muhamed Salah është rikuperuar. Ylli egjiptian mungoi në sfidën e parë të kombëtares së tij ndaj Uruguajit, ...

Salah është gati! Ylli egjiptian rikthehet në fushë në sfidën me Turqinë

Java News - 17.06.2018

Pas dëmtimit të rëndë që mori në finalen e Champions, tashmë mund të thuhet me siguri që Muhamed Salah është rikuperuar. Ylli egjiptian mungoi në sfidën e parë të kombëtares së tij ndaj Uruguajit, ...

FOTO: Vijojnë problemet për Salah, dëmtimi në shpatull nuk ka kaluar

Gazeta Tema - 17.06.2018

Nga grumbullimi i kombëtares egjiptiane dalin sërish dyshime në lidhje me formën fizike të sulmuesit egjiptian Mohamed Salah. Sulmuesi i Liverpulit nuk u aktivizuar në ndeshjen e parë ndaj Uruguajit ...

Uruguaji thyen Egjiptin në minutën e 90-të, i bashkohet Rusisë në krye të grupit A

SOT - 16.06.2018

Kupa e Botës nisi të dhurojë emocione të forta që në startin e saj. Pas fitores së thellë 5-0 të Rusisë ditën e enjte ndaj Arabisë Saudite, dje ishte radha e Uruguajit të shijonte një fitore mjaft të ...

Ishte në kundërshtim me fenë, portieri i Egjiptit refuzon trofeun e “Lojtarit të Ndeshjes”

SOT - 16.06.2018

Portieri i Egjiptit, Mohamed El-Shenaui, në përfundim të ndeshjes me Uruguain ka befasuar jo pak, duke refuzuar trofeun e “lojtarit më të mirë të takimit” që akordohet nga FIFA.

Befasi për Salah, shikojeni dhuratën e ditëlindjes nga skuadra e Egjiptit

Lajmi.net - 16.06.2018

Mohamed Salah mori një dhuratë të këndshme nga skuadra e Egjiptit. Egjipti i ka realizuar një befasi sulmuesit kryesor, Mohamed Salah. Ylli i Liverpoolit të premten festoi ditëlindjen e 26-të.

Messi këshillon drejtuesit e Barçës: Blini Salah

SuperSport - 16.06.2018

Të përditshmet spanjolle dalin me lajmin se ikona e Kombëtares Argejntinase njëherazi dhe e Barcelonës Lionel Messi i ka kërkuar drejtuesve të klubit katalan të marrin shërbimet lojtarit të vitit në ...

Ishte në kundërshtim me fenë, portieri i Egjiptit refuzon trofeun e “Lojtarit të Ndeshjes”

BalkanWeb - 16.06.2018

Portieri i Egjiptit, Mohamed El-Shenaui, në përfundim të ndeshjes me Uruguain ka befasuar jo pak, duke refuzuar trofeun e “lojtarit më të mirë të takimit” që akordohet nga FIFA.

Mohamed Salah plotësisht i gatshëm për duelin ndaj Rusisë

Gazeta Express - 16.06.2018

Mohamed Salah është plotësisht i gatshëm për ndeshjen e dytë të Egjiptit në Kupën e Botës kundër Rusisë të martën, ka njoftuar Federata e Futbollit të ...

Nesër ndeshja kundër Uruguait, trajneri i Egjiptit jep lajmin për Mohamed Salah

Tetova Sot - 16.06.2018

Hector Cuper gëzon të gjithë popullin egjiptian dhe tifozët e futbollit. Mohamed Salah do të luajë ndaj Uruguait në ndeshjen e parë të Grupit A të Botërorit të Rusisë.

Ja pse portieri i Egjiptit refuzoi trofeun “Lojtari i Ndeshjes”

Java News - 16.06.2018

Portieri i Egjiptit, Mohamed El-Shenaui, vendosi dje të bënte një veprim të çuditshëm, pasi refuzoi çmimin e “Lojtarit të ndeshjes” pas paraqitjes së tij mbresëlënëse kundër Uruguait.

E çuditshme / Portieri i Egjiptit refuzoi trofeun e “Lojtarit të ndeshjes”

Gazeta Tema - 16.06.2018

Portieri i Egjiptit, Mohamed El-Shenaui, vendosi dje të bënte një veprim të çuditshëm, pasi refuzoi çmimin e “Lojtarit të ndeshjes” pas paraqitjes së tij mbresëlënëse kundër Uruguait.

Mohamed Salah feston ditëlindjen, dhuratë një tortë… 100 kilogramëshe (VIDEO)

Tetova Sot - 16.06.2018

Ylli i Egjiptit, Mohamed Salah mori një tortë gjigande në ditën e ditëlindjes në Grozny. Një tortë prej 100 kilogramësh, në krye me një “Këpucë të Artë”, u paraqit për futbollistin e njohur nga ...

Egjipt-Uruguai, publikohen formacionet zyrtare

LajmiFundit - 15.06.2018

Edhe pse pritej që Mohamed Salah të ishte nga minuta e parë në fushë, trajneri Hector Cooper nuk ka kërkuar të rrezikojë. Per kete aresye sulmuesi me numër 10 do të ulet në pankinë në fillimin e ...

Egjipt-Uruguai/ Kuriozitetet, formacionet dhe gjithçka tjetër për duelin

Ina - 15.06.2018

Dueli mes Egjiptit dhe Uruguait është shumë i veçantë pasi vë përballë nga një anë ekipin që merr pjesë për herë të tretë në këtë aktivitet dhe nga ana tjetër atë që e ka fituar dy herë turneun.

Salah ka dy arsye të forta për të qenë në fushë sot

Lajmi.net - 15.06.2018

Ka qenë padyshim një prej futbollistëve më të ndjekur gjatë muajit të fundit. Keqardhja për dëmitimin në finalen e Ligës së Kampioneve dhe shpresa për t’u rikuperuar në kohë për Botërorin, kanë qenë ...

Egjipt-Uruguai, publikohen formacionet zyrtare

Portalb - 15.06.2018

Edhe pse të gjithë prisnin që Mohamed Salah të ishte nga minuta e parë në fushë, trajneri Hector Cooper nuk ka kërkuar të rrezikojë dhe sulmuesi me numër 10 do të ulet në pankinë në fillimin e ...

Statistikat e pjesës së parë mes Egjiptit dhe Uruguait

Lajmi.net - 15.06.2018

45 minutat e para nuk kanë dhuruar asnjë gol në ndeshjen mes Egjiptit dhe Uruguait. Ka përfunduar me rezultatin e barabartë pjesa e parë mes Egjiptit dhe Uruguait.

Uruguai mundi Egjiptin

Alsat - 15.06.2018

Jose Maria Gimenez i ka sjellë fitoren Uruguait në përballjen e vështirë ndaj Egjiptit. Qendërmbrojtësi 22-vjeçar realizoi me kokë kur po zhvillohej minuta e 90 e takimit në të cilin mungoi ylli ...

Egjipt – Uruguaj, formacionet e skuadrave për duelin e Grupit A

Lajmi.net - 15.06.2018

Egjipti dhe Uruguaji ndeshen në duelin e dytë të Grupit A në Kampionatin botëror 2018. Egjipti dhe Uruguji takohet sot në ndeshjen e dytë të Grupit A në Kampionatin botëror 2018.

Formacionet zyrtare: Egjipt – Uruguaj

Lajmi.net - 15.06.2018

. Egjipti dhe Uruguaji kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në Grupin A të “Botërorit 2018”. Egjipti: El Shenawy, Fathy, Gabr, Hegazy, Abdelshafy, Elneny, Hamed, Warda, Elsaid, ...

Egjipt – Uruguai, zhbllokohen shifrat në "Central Stadium"

SOT - 15.06.2018

Egjipti dhe Uruguaj "debutojnë" në Rusi 2018 në kuadër të ndeshjes së parë të Grupit A për Kupën e Botës. Lojtari Gimenez ka shënuar në minutat e fundit dhe ka kaluar në avantazh ...

Salah nuk ia del, Uruguai me sulm të frikshëm

SOT - 15.06.2018

Janë publikuar formacionet zyrtare te ndeshjes që do të nis pas pak, në orën 14:00, mes Egjyptit dhe Uruguait. Mungesa e madhe e kësaj ndeshjeje do të jetë Salah.

Egjipt 0-1 Uruguai, ja kush është shpallur lojtari i ndeshjes

Lajmi.net - 15.06.2018

Mohamed El Shenawy është përzgjedhur lojtari i ndeshjes Egjipt – Uruguai. Uruguai e ka fituar 1:0 përballjen e ndeshjes së xhiros së parë në grupin A, duke e mposhtur Egjiptin.

Egjipt 0-1 Uruguai, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 15.06.2018

Kombëtarja e Uruguait e ka fituar ndeshjen e xhiros së parë në grupin A, duke mposhtur minimalisht Egjiptin. Ishte një gol i minutës së fundit që i solli fitoren Uruguait.

ZYRTARE: Egjipt – Uruguaj, lajm i keq nga Salah

Lajmi.net - 15.06.2018

Federata e Futbollit të Egjiptit ka konfirmuar se sulmuesi nuk do të luajë nga minuta e parë ndaj Uruguajit. Mohamed Salah nuk do të luajë në formacionin bazë të Egjiptit për ndeshjen ndaj Uruguajit.

Uruguaj fitore minimale ndaj Egjiptit me “golin e vonuar”

LajmiFundit - 15.06.2018

Uruguaj ka arritur të fitojë ndeshjen e parë të botërorit në përballje me Egjiptin. Goli ka vonuar por në fund ka mbërritur në minutën e 89 të takimit kur Jose Gimenez ka arritur të konkretizojë në ...

Egjipti nis lojën pa Salahun

Evropaelire - 15.06.2018

Egjipti ka nisur garën në Kampionatin e futbollit për Kupën e Botës pa lojtarin Mohamed Salah, pavarësisht se egjiptasit i kanë të gjitha shpresat në futbollistin e Liverpoolit.

Uruguaj mposht Egjiptin, kap në krye Rusinë

SOT - 15.06.2018

Uruguaj e ka nisur mbarë "debutimin" në Kupën e Botës, Rusi 2018, me amerikano-jugorët që arritën të mposhtin minimalisht Egjiptin. Me Suarez e Cavani që nuk arritën të "thyenin" murin e ngritur nga ...

Uruguai në minutat e fundit i shënoi gol Egjiptit

Ina - 15.06.2018

Uruguai ka shënuar fitore në grupin B të botërorit që po zhvillohet në shtetin rus. Uruguaianët kanë triumfuar në stadiumin Central të Yekaterinburg me rezultat minimal 1-0.

Egjipt – Uruguaj, goli i fitores në minutat e fundit

Lajmi.net - 15.06.2018

Jose Gimenez realizoi me kokë duke thyer rezistencën e Egjiptit për fitoren e Uruguajit me rezultat 1:0. Uruguaji ka shënuar fitore të vështirë por shumë të rëndësishme ndaj Egjiptit duke e mposhtur ...

Lineker “tallet” me Suarezin

Lajmi.net - 15.06.2018

Gary Lineker ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të kritikuar Luis Suarezin për paraqitjen e dobët në fitoren 1:0 të Uruguait ndaj Egjiptit. Uruguai arriti që me shumë mund të mposhte Egjiptin, me ...

Trajneri i Egjiptit: Ja pse Salah nuk luajti ndaj Uruguait

Lajmi.net - 15.06.2018

Hector Cuper ka treguar arsyet e lënies në bankinë të Mohamed Salah në humbjen e Egjiptit kundër Uruguait. Egjipti u mposht 0-1 nga Uruguai me një gol të pranuar në minutën e fundit në ndeshjen e ...

Egjipti pasi pësoi gol, Salah “shpërthen” në lot/VIDEO

Ina - 15.06.2018

Mohamed Salah nuk ishte në fushë prej dëmtimit në ndeshjen që Egjipti zhvilloi ndaj Uruguait, për të ndihmuar kombin e tij, por sulmuesi i Liverpool nuk mund ta fshehë zhgënjimin pas golit të vetëm ...

Mungon Salah, Uruguaj fiton ndaj Egjiptit në minutat e fundit

Portalb - 15.06.2018

Uruguaj fitoi ndaj Egjiptit në ndeshjen e grupit A në kuadër të Kampionatit Botëror FIFA 2018 e cila u zhvillua në qytetin Yekaterinburg të Rusisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Egjipt-Uruguai/ Kuriozitetet, formacionet dhe gjithçka tjetër për duelin

Mapo - 15.06.2018

Dueli mes Egjiptit dhe Uruguait është shumë i veçantë pasi vë përballë nga një anë ekipin që merr pjesë për herë të tretë në këtë aktivitet dhe nga ana tjetër atë që e ka fituar dy herë turneun.

Sot zhvillohen tri ndeshje në Kupën e Botës, Salah vs Suarez – Ronaldo vs Iniesta

Gazeta Express - 15.06.2018

​Egjipt-Uruguai (14:00), Marok-Iran (17:00) dhe Spanjë-Portugali (20:00), këto janë tri ndeshjet që do të zhvillohen në ditën e dytë të botërorit që po mbahet në ...

Botërori vazhdon me super ndeshje, Egjipt vs Uruguai – Salah në stol

Gazeta Express - 15.06.2018

​Salah nuk është titullar në ndeshjen e dytë të Botërorit “Rusi 2018”, e vlefshme për Grupin ...

Salahu rezervist ndaj Uruguait

Koha.net - 15.06.2018

Mohamed Salah është lënë jashtë formacionit startues për ndeshjen e parë të Egjiptit në Botëror kundër Uruguait. Anësori i Liverpoolit ishte i gatshëm për ndeshjen e sotme, por pritet të jetë në ...

Uruguai e mposhti në fund Egjiptin

Gazeta Express - 15.06.2018

​Uruguai ka marrë pikët e plota kundër Egjiptit, duke triumfuar në fund të ...

Egjipti pa Salahun mbahet në pjesën e parë

Koha.net - 15.06.2018

Pjesa e parë mes Egjiptit dhe Uruguait është mbyllur pa gola me latino-amerikanët që kanë dominuar në këtë pjesë, por egjiptianët pa yllin e tyre Mohamed Salah që është në bankë rezervë, ishin të ...

Kur luan kombëtarja në botëror, shkollat nuk do të punojnë në Uruguai

Telegrafi - 15.06.2018

Uruguai do të luajë sot ndeshjen e parë të këtij edicioni të kampionatit botëror. Uruguaianët do të kenë punë të vështirë në ndeshjen hapëse të kampionatit ku do të takohen me Egjiptin.

Egjipti – Uruguai, ky është rezultati i pjesës së parë…

Mapo - 15.06.2018

​Ka përfunduar 0-0 pjesa e parë mes Egjiptit dhe Uruguait. 45 minutat e para nuk kanë dhuruar asnjë gol në ndeshjen mes Egjiptit dhe Uruguait që po zhvillohet në “Ekaterinburg Arena”.

Mediat egjiptiane: Mohamed Salah nuk do të luajë kundër Uruguait

Telegrafi - 15.06.2018

Mohamed Salah është pothuajse e sigurt se nuk do të debutojë gjatë ditës së sotme (e premte) kundër Uruguait. Kështu së paku shkruajnë mediumi egjiptian el-ahly.com, portali kryesor i atij vendi dhe ...

Formacionet zyrtare/ Egjipti e nis keq, nuk ka surpriza nga Uruguai

Mapo - 15.06.2018

Kur kanë mbetur edhe pak nga fillimi i takimit Egjipt-Uruguai, teknikët përkatës të skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare që do të hedhin ën fushë në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare: Egjipti – Uruguai, mungon Salah

Telegrafi - 15.06.2018

Sot do të luhet ndeshja e dytë e grupit A pas takimit mes Rusisë dhe Arabisë Saudite. Egjipti dhe Uruguai do të takohen sot me fillim në ora 14:00 në stadiumin Central të Yekaterinburgut Tashmë ...

Ndeshjet e sotme në Botëror, spikat Portugali-Spanjë

ABC News - 15.06.2018

Sot do të luhen tri ndeshje në Kupën e Botës në Rusi. Në orën 14:00 zhvillohet takimi i dytë i Grupit A, mes Egjiptit dhe Uruguajit. Për skuadrën egjiptiane, enigma më e madhe është aktivizimi i ...

Egjipti-Uruguai, njhuni me formacionet e mundshme dhe disa kuriozitete nga kjo ndeshje

InfoSport - 15.06.2018

Dueli mes Egjiptit dhe Uruguait është shumë i veçantë pasi vë përballë nga një anë ekipin që merr pjesë për herë të tretë në këtë aktivitet dhe nga ana tjetër atë që e ka fituar dy herë turneun.

Mos i humbisni këto foto…/ Si Mohamed Salah solli të pamundurën, bashkoi Egjiptin

Mapo - 15.06.2018

Mohamed Salah, sulmuesi i Liverpool-it që në Kampionatin Botëror të Futbollit “Rusi 2018”, përfaqëson vendin e tij Egjiptin, raportohet se është kthyer në gjendjen e tij të mëparshme fizike dhe është ...

Egjipti bie në fund, Uruguain e nderon qendërmbrojtësi i Atletikos (Video)

BalkanWeb - 15.06.2018

Po luhet në “Central Stadium” të Yekaterinburg ndeshja e parë e ditës së sotme të Botërorit mes Egjiptit dhe Uruguait, e vlefshme për Grupin A. Egjipt 0-1 Uruguai Komenti i ndeshjes 46′ Nis pjesa e ...

Egjipt-Uruguai, simulim qesharak dhe gabim nga Luis Suarez

Mapo - 15.06.2018

​Luis Suarez ka dështuar të shënojë i vetëm me portierin, ndërsa ka ardhur deri më tani edhe simulimi më qesharak në Kupën e Botës. Pasi Rusia e hapi Botërorin me spektakël, duke fituar 5-0 ndaj ...

Uruguai fare në fund mposhti Egjiptin (VIDEO)

InfoSport - 15.06.2018

Uruguai ka mposhtur Egjiptin me rezultat 1:0 në ndeshjen e dytë të Grupit “A” të vlefshme për Kupën e Botës “Rusia 2018”. Ishte kjo një ndeshje mjaft interesante ku fituesi u vendos fare në fund.

“Faraonët” bien në fund! Gimenez i jep fitoren Uruguait

Mapo - 15.06.2018

Uruguai mposhti në fundin e takimit Egjiptin në ndeshjen e dytë të këtij Botërori me një gol të shënuar me kokë nga Gimenez. Edhe pse pa Mohamed Salah në fushën e lojës, Egjipti arriti të mbahet mirë ...

Uruguaj fiton në fund ndaj Egjiptit, falë golit të Himenezit

ABC News - 15.06.2018

Uruguaj e fitoi në fund ndeshjen ndaj Egjiptit në Kupën e Botës, duke u barazuar me pikë me Rusinë në krye të grupit A. Një përballje shumë e fortë në stadiumin e Shën Petersburgut u vendos në ...

Gimenez ‘nderon’ Uruguain, Egjipti ‘bie’ në fund

SuperSport - 15.06.2018

Muhamed Salah nuk ia doli të zbresë në fushë, ndërsa Egjipti i tij rezistoi deri në minutën e 90’ ndaj Uruguait, për t’u mposhtur pastaj 1-0, falë një goli të shënuar nga Gimenez.

Uruguajin e nderon një mbrojtës, fiton ndaj Egjiptit 1-0

RTSH - 15.06.2018

Uruguaji fiton 1-0 me shumë mund ndaj Egjiptit, duke marrë 3 pikë me vlerë që e pozicionojnë në vend të dytë të grupit A me pikë të barabarta me Rusinë.

Rusi 2018: Rezultatet e ndeshjeve të ditës

RTSH - 15.06.2018

Uruguaji çan murin mbrojtjës të Egjiptit. Ky është përkufizimi i ndeshjes Egjipt-Uruguaj e vlefshme për grupin A. Një gol i realizuar në fund të ndeshjes nga e Himenez, i ka dhënë tri pikët Uruguajit.

Egjipti 0-1 Uruguai: Notat e lojtarëve

Telegrafi - 15.06.2018

Uruguai ka shënuar fitore në grupin B të botërorit që po zhvillohet në shtetin rus. Uruguaianët kanë triumfuar në stadiumin Central të Yekaterinburg me rezultat minimal 1-0.

Egjipti nuk i reziston Uruguait

Koha.net - 15.06.2018

Jose Maria Gimenez i ka sjellë fitoren Uruguait në përballjen e vështirë ndaj Egjiptit. Qendërmbrojtësi 22-vjeçar realizoi me kokë kur po zhvillohej minuta e 90 e takimit në të cilin mungoi ylli ...

Uruguai në minutat e fundit triumfon ndaj Egjiptit të Salahut

Telegrafi - 15.06.2018

Uruguai ka shënuar fitore në grupin B të botërorit që po zhvillohet në shtetin rus. Uruguaianët kanë triumfuar në stadiumin Central të Yekaterinburg me rezultat minimal 1-0.

Ja arsyeja pse Mohamed Sallah nuk luajti ndaj Uruguait

InfoSport - 15.06.2018

Egjipti e nisi me humbje aventurën e tij në Botërorin e “Rusi 2018”, pasi u mund 1:0 nga Uruguai, me një gol të pësuar në minutën e 89-të, atëherë kur mendohej se sfida po mbyllej me një barazim pa ...

Egjipt-Uruguaj/ Ja formacionet e mundshme… Kuper konfirmon Salah-në, Tabarez s’jep detaje

Mapo - 15.06.2018

Lajme të shkëlqyera vijnë për Egjiptin, i cili sot në Ekaterinburg, në orën 14:00 do të debutojë në Botëror kundër Uruguait. Mohamed Salah do të jetë.

VIDEO: Triumfon Uruguai, Egjipti bie pa Salah

Gazeta Tema - 15.06.2018

Pas Rusisë vendit organizator edhe Uruguai ka shënuar fitore në grupin B të botërorit duke mposhtur në stadiumin “Central” të Yekaterinburg me rezultat minimal 1-0 skuadrën e Egjiptit.

Egjypt- Uruguai, Salah ka dy arsye të forta për të qenë në fushë sot

Java News - 15.06.2018

Ka qenë padyshim një prej futbollistëve më të ndjekur gjatë muajit të fundit. Keqardhja për dëmitimin në finalen e Ligës së Kampioneve dhe shpresa për t’u rikuperuar në kohë për Botërorin, kanë qenë ...

Egjipti fantastik ndaj Uruguajit, edhe pa Salahun

Tetova Sot - 15.06.2018

Po zhvillohet ndeshja e dytë në kuadër të Grupit B në Kupën e Botës, Rusia 2018 mes Egjiptit dhe Uruguajit, shkruan Periskopi. Derisa Uruguaji po luan me skuadër të kompletuar, me Luis Suarezin dhe ...

KLASIFIKIMI: Rusia udhëheq grupin A, e ndjekur nga Uruguai

Gazeta Tema - 15.06.2018

Kanë mbaruar ndeshjet e para të Grupit A ku bëjnë pjesë Rusia, Egjipti, Uruguai dhe Arabia Saudite. Rusia dhe Uruguai janë dy ekipet që kanë siguruar tre pikët e parë duke hedhur një hap të ...

Egjipti “merr frymë”, Salah do të jetë në fushë në sfidën me Uruguain

Java News - 15.06.2018

Egjipti “merr frymë” Mohamed Salah do të jetë në fushë kundër Uruguajit. Salah ka zhvilluar një sezon të jashtëzakonshëm me Liverpool dhe tani ai është kthyer edhe në një hero kombëtar.

Uruguaji mund Egjiptin 1-0, “faraonët” të pafat, ndëshkohen në fund

Java News - 15.06.2018

Pa yllin Mohamed Salah, Egjipit ka rezistuar për 89 minuta nga yjet e Uruguajit Suarez dhe Cavani. Ndeshja mes këtyre ekipeve është mbyllur me triumfin e Uruguajit 1-0 që ka kaluar në avantazh vetëm ...

Egjipt-Uruguai/ Kuriozitetet, formacionet dhe gjithçka tjetër për duelin

Antpress - 15.06.2018

Dueli mes Egjiptit dhe Uruguait është shumë i veçantë pasi vë përballë nga një anë ekipin që merr pjesë për herë të tretë në këtë aktivitet dhe nga ana tjetër atë që e ka fituar dy herë turneun.

Uruguai në minutat e fundit i shënoi gol Egjiptit

Antpress - 15.06.2018

Uruguai ka shënuar fitore në grupin B të botërorit që po zhvillohet në shtetin rus. Uruguaianët kanë triumfuar në stadiumin Central të Yekaterinburg me rezultat minimal 1-0.

Egjiptianët optimist: Salahu i bashkohet ekipit në stërvitje

Lajm - 14.06.2018

Ka entuziazëm në radhët e Egjiptit vetëm dy ditë para ndeshjes me Uruguajin. Mohamed Salah, i dëmtuar në shpatull gjatë finales së Championsit mes Realit të Madridit dhe Liverpoolit, pas një ...

Cuper jep lajmin e mirë: Salah do të luajë ndaj Uruguajit!

LajmiFundit - 14.06.2018

Hector Cuper gëzon të gjithë popullin egjiptian dhe tifozët e futbollit. Mohamed Salah do të luajë ndaj Uruguajit në ndeshjen e parë të Grupit A të Botërorit të Rusisë.

Egjipti konfirmon lajmin e madh për Salah

Lajmi.net - 14.06.2018

. Mohamed Salah do të jetë gati për ndeshjen e parë të Kupës së Botës. Sipas raportimeve të fundit nga Rusia, Salah është riaftësuar 100%, përcjellë “Lajmi.net”.

Botërori, Salah pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Uruguajit

Portalb - 14.06.2018

Mohamed Salah, ylli i kombëtares së Egjiptit në futboll ka mbajtur stërvitjen me intensitet të plotë, njoftojnë nga stafi teknik, raporton Anadolu Agency (AA).

Egjipti në festë pas deklaratës së trajneri Cuper

Lajm - 14.06.2018

Mohamed Salah do të luajë në ndeshjen hapëse të Egjiptit në Kupën e Botës kundër Uruguait. Lojtari, i dëmtuar në finalen e Champions League të majit të kaluar, e humbur 3-1 nga Liverpool kundër Real ...

Sallah luan në botëror

Alsat - 14.06.2018

Sulmuesi egjiptian Mohamed Sallah është gati për të luajtur në ndeshjen e kombëtares së tij me Uruguain. Paraqitja e Sallah në botërorin e Rusia 2018 ishte nën një pikëpyetje të madhe.

Salah i gatshëm për Uruguain

Koha.net - 14.06.2018

Trajneri i Egjiptit, Hector Cuper, ka thënë se gati 100 për qind është i bindur se anësori Mohamed Salah do të luajë në ndeshjen kundër Uruguait që zhvillohet nesër.

Cuper jep lajmin e mirë: Salah do të luajë ndaj Uruguajit

Mapo - 14.06.2018

Hector Cuper gëzon të gjithë popullin egjiptian dhe tifozët e futbollit. Mohamed Salah do të luajë ndaj Uruguajit në ndeshjen e parë të Grupit A të Botërorit të Rusisë.

Buzëqeshin egjiptianët, Salah në fushë ndaj Uruguait, por tremb deklarata e mjekut!

SuperSport - 14.06.2018

Hector Kuper dhe i gjithë populli egjiptian mund të marrin frymë lirisht. Mohamed Salah ylli i përfaqësues afrikane është rikuperuar në kohë nga dëmtimi që pësoi në shpatull në finalen e Champions ...

Lajm i mirë për Egjiptin në prag të ndeshjes me Uruguain

InfoSport - 14.06.2018

Trajneri i Kombëtares së Egjiptit, Hektor Kuper ka gëzuar të gjithë popullin egjiptian dhe tifozët e futbollit me lajmin që ka dhënë gjatë konferencës për shtyp para takimit të parë në kuadër të ...

Salah: Këta 3 lojtarë ishin idhujt e fëmijërisë time

VeqSport - 14.06.2018

Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah ka zbuluar se Zidane, fenomeni Ronaldo dhe Totti ishin të preferuarit e tij gjatë kohës si fëmijë. “Ndjeva se ata ishin unike.

Lideri autokrat i Çeçenisë po shfrytëzon Salahun për të ndrequr imazhin në botë

Koha.net - 13.06.2018

Ramzan A. Kadyrov nuk u përmbajt si lider autokratik i Republikës çeçene, duke dështuar të kuptojë vlerën e propagandës dhe spektaklit. Kështu që ai nuk ishte i përmbajtur kur përfaqësuesja e ...

Ronaldo për Salahun: Vetëm nëse shërohet mund ta fitojë “Topin e Artë”

Telegrafi - 13.06.2018

Cristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah janë ndër favoritët kryesor për të fituar këtë vit “Topin e Artë”. Portugezi mendon se egjiptiani mund ta rivalizoj për titullin prestigjioz vetëm në një rast.

Ronaldo injoron Messi-n: Ja kush mund ta fitojë ‘Topin e Artë’

Mapo - 13.06.2018

Vetëm një ditë na ndan nga nisja e Botërorit Rusi 2018, në prag të tij ka folur ylli portugez Cristiano Ronaldo. Sulmuesi i Realit të Madridit është ndalur te konkurrenca për “Topin e Artë” këtë vit, ...

Salah stërvitet me grupin, por mbetet në dyshim ndaj Uruguajit

SuperSport - 13.06.2018

Ka entuziazëm në radhët e Egjiptit vetëm dy ditë para ndeshjes me Uruguajin. Mohamed Salah, i dëmtuar në shpatull gjatë finales së Championsit mes Realit të Madridit dhe Liverpoolit, pas një ...

Salah merr ”hak” ndaj Realit

Mapo - 13.06.2018

Mohamed Salah do të refuzojë kategorikisht ofertën e Real Madrid gjatë kësaj merkatoje vere. Sulmuesi egjiptian nuk dëshiron të ketë asnjë kontakt dhe akord me gjigantët e La Liga-s, për shkakun e ...

Salah teston krahun e lënduar, por nuk dihet nëse do luajë

Java News - 13.06.2018

Mohamed Salahu është i vendosur që të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë të Egjiptit në botërorin që mbahet në Rusi dhe për këtë ka bërë disa testime të krahut që e lëndoi në finalen e Ligës së ...

Ronaldo “injoron” Messin, flet për “Topin e Artë”

Antpress - 13.06.2018

Sulmuesi i Realit të Madridit është ndalur te konkurrenca për “Topin e Artë” këtë vit, e cila me shumë mundësi do të jetë mes tij dhe egjiptianit Mohamed Salah, i cili mori një goditje në finalen e ...

Nuk do ta besoni kush është personi në fotografi me Salah

Lajmi.net - 12.06.2018

. Mohamed Salah, u gjend krejt papritur në qendër të polemikave pas publikimit të disa fotove ku ai shfaqet përkrah liderit çeçen prorus, Ramzan Kadyrov, një personazh kontravers, për të cilin ka ...

Ronaldo tregon se kush mund ta fitojë Topin e Artë këtë vit

SOT - 12.06.2018

Cristiano Ronaldo beson se sensacioni i Liverpoolit, Mohamed Salah, është konkurrent i mirëfilltë për ta thyer dominimin një dekade të gjatë të tij dhe Lionel Messit në garë për Topin e Artë.Salah ka ...

Ronaldo mesazh për Salah: Shpresoj të vish në Botëror

LajmiFundit - 12.06.2018

Ylli egjiptian është lënduar në finalen e Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo shpreson që Mohamed Salah të jetë i gatshëm të luajë në Kampionatin Botëror dhe e ka cilësuar atë si njërin prej ...

Të gjithë i kanë sytë nga Salah, ja çfarë thotë mjeku…

Mapo - 12.06.2018

Mohamed Salah mund të jetë grumbulluar nga Egjipti për pjesëmarrjen në Rusi 2018, por nuk është e thënë që ai të përfundojë në fushën e lojës që në ndeshjen e parë të kësaj përfaqësueseje, atë ndaj ...

I akuzuari Kadyrov, foto me Salah për të pastruar imazhin

SuperSport - 12.06.2018

“Ylli” i Egjiptit, Mohamed Salah, u gjend krejt papritur në qendër të polemikave pas publikimit të disa fotove ku ai shfaqet përkrah liderit çeçen prorus, Ramzan Kadyrov, një personazh kontravers, ...

Befason Ronaldon, thotë se Salah mund ta fitojë Topin e Artë këtë vit

Gazeta Express - 12.06.2018

Cristiano Ronaldo beson se sensacioni i Liverpoolit, Mohamed Salah, është konkurrent i mirëfilltë për ta thyer dominimin një dekade të gjatë të tij dhe Lionel Messit në garë për Topin e ...

“Zgjohu Mo, do dalësh foto me diktatorin”

Mapo - 12.06.2018

Mohamed Salah është zgjuar nga stafi i Egjiptit ndërsa flinte, vetëm për të bërë foto me diktatorin çeçen Ramzan Kadyrov. Skuadra egjiptiane është sistemuar në Grozny e ndërsa po kryente stërvitjen ...

Salahu teston krahun e lënduar

Koha.net - 12.06.2018

Mohamed Salahu është i vendosur që të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë të Egjiptit në botërorin që mbahet në Rusi dhe për këtë ka bërë disa testime të krahut që e lëndoi në finalen e Ligës së ...

“Zgjohu Mo, do dalësh foto me diktatorin”

Tetova Sot - 12.06.2018

Mohamed Salah është zgjuar nga stafi i Egjiptit ndërsa flinte, vetëm për të bërë foto me diktatorin çeçen Ramzan Kadyrov. Skuadra egjiptiane është sistemuar në Grozny e ndërsa po kryente stërvitjen ...

Befason Ronaldon, thotë se Salah mund ta fitojë Topin e Artë këtë vit

Tetova Sot - 12.06.2018

Cristiano Ronaldo beson se sensacioni i Liverpoolit, Mohamed Salah, është konkurrent i mirëfilltë për ta thyer dominimin një dekade të gjatë të tij dhe Lionel Messit në garë për Topin e Artë.

I akuzuari Kadyrov, foto me Salah për të pastruar imazhin

Gazeta Tema - 12.06.2018

“Ylli” i Egjiptit, Mohamed Salah, u gjend krejt papritur në qendër të polemikave pas publikimit të disa fotove ku ai shfaqet përkrah liderit çeçen prorus, Ramzan Kadyrov, një personazh kontravers, ...

S’ka më enigma, Salah nis stërvitjen dhe tregon datën e kthimit në fushë

SOT - 11.06.2018

Muhamed Salah është i bindur se do të jetë në fushë më 15 qershor, ditën kur kombëtarja e Egjiptit do të luajë ndaj Uruguait në ndeshjen e Grupit A, në botërorin “Rusi 2018”.

Salah paraqitet, por nuk stërvitet me skuadrën

Koha.net - 11.06.2018

Ylli egjiptian Mohamed Salah është paraqitur me pjesën tjetër të skuadrës së Egjiptit në seancën e fundit stërvitore në Kajro para nisjes për në Rusi të dielën, ku përfaqësuesja do të marrë pjesë për ...

“Nëse duhet, e kafshoj unë Suarez!”

Mapo - 11.06.2018

Të zotët e shtëpisë shpresojnë në një paraqitje dinjitoze në Botëror edhe pse në letër i favorizon vetëm fakti që luhet në tokën e tyre. Në grup, Rusia përveç Egjiptit dhe Arabisë Saudite, ka edhe ...

Pritje e ngrohtë për Salahun në Rusi, ylli egjiptian stërvitet në stadiumin ku valëvitet flamuri kombëtar dhe ai i ...

Telegrafi - 11.06.2018

Njëri nga futbollistët më të mirë në botë, Mohamed Salah ka mbërritur në Rusi me Kombëtaren e Egjiptit. Ylli i Liverpool ka qenë në rrezik për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror pas lëndimit në ...

VIDEO/ ‘Selfie’ e tifozit alarmon Egjiptin, Mohamed Salah jashtë forme për Botërorin

BalkanWeb - 11.06.2018

Prej pak ditësh në Rusi kanë nisur të mbërrijnë kombëtaret të cilat do të marrin pjesë në Botëror. Të dielën ishte radha e Egjiptit që u prit me entuziazëm nga shumë tifozë.

S’ka më enigma, Salah nis stërvitjen dhe tregon datën e kthimit në fushë

Java News - 11.06.2018

Muhamed Salah është i bindur se do të jetë në fushë më 15 qershor, ditën kur kombëtarja e Egjiptit do të luajë ndaj Uruguait në ndeshjen e Grupit A, në botërorin “Rusi 2018”.

Mbrojtësi rus: Nëse duhet, e kafshoj unë Suarez! Salah? Ramos na tregoi se si mund të ndalet…

Gazeta Tema - 11.06.2018

Të zotët e shtëpisë shpresojnë në një paraqitje dinjitoze në Botëror edhe pse në letër i favorizon vetëm fakti që luhet në tokën e tyre. Në grup, Rusia përveç Egjiptit dhe Arabisë Saudite, ka edhe ...

“Nëse duhet e kafshoj unë Suarezin!”

Tetova Sot - 11.06.2018

Të zotët e shtëpisë shpresojnë në një paraqitje dinjitoze në Botëror edhe pse në letër i favorizon vetëm fakti që luhet në tokën e tyre. Në grup, Rusia përveç Egjiptit dhe Arabisë Saudite, ka edhe ...

Salah mund të largohet nga Liverpooli pas Kupës së Botës

Tetova Sot - 11.06.2018

Salah vazhdon të lidhet me një largim të mundshëm nga Liverpooli, Real Madridi dhe Barcelona janë të interesuara për egjiptianin. Mohamed Salah është duke u përgatitur që të largohet nga Liverpooli ...

Mbrojtësi i Rusisë: Nëse do të jetë e nevojshme do e kafshoj Suarezin

VeqSport - 11.06.2018

Të zotët e shtëpisë shpresojnë në një paraqitje dinjitoze në Botëror edhe pse në letër i favorizon vetëm fakti që luhet në tokën e tyre. Në grup, Rusia përveç Egjiptit dhe Arabisë Saudite, ka edhe ...

Tifozi i prek shpatullën e dëmtuar, shikoni reagimin alarmant të Salah

VeqSport - 11.06.2018

A do të luajë Salah në Kupën e Botës? Kjo është dilema që po mundon të gjithë Egjiptin që i ka shpresat te heroi Salah i cili zhvilloi një sezon fantastik.

Salah- Liverpool, lajm i papritur

VeqSport - 11.06.2018

Salah vazhdon të lidhet me një largim të mundshëm nga Liverpooli, Real Madridi dhe Barcelona janë të interesuara për egjiptianin. Mohamed Salah është duke u përgatitur që të largohet nga Liverpooli ...