TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqiptarët a ja kanë pa hajrin Kroacisë, mëso detaje?!

Ina - 15.07.2018

Nga Mentor Mellova/ Shqiptarët janë meritorë dhe për shtetin e ri kroat, pasi që kontributi i tyre zë vend në historinë më të re të këtij shteti që u shkëput me luftë nga ish-Jugosllavia.

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Ina - 15.07.2018

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e ...

Sot mësojmë fituesin e Kupës së Botës, Franca apo Kroacia?

Lajmi.net - 15.07.2018

Sot do të luhet finalja e Kupës së Botës. Ëndrra e vetme çdo fëmije që apasionohet pas futbollit është Kupa e veshur me flori. Pjesa më e madhe nuk arrijnë as t’i afrohen, madje fati nuk i’ua ...

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Lajm - 15.07.2018

Të gjithë prisnin që Franca të shkonte larg në Rusi dhe nuk është një surprizë që ata janë një nga finalistet, duke parë talentet e shumtë që kanë në dispozicion.

Kroacia “zbarkon” në Moskë, 7 avionë sjellin 2 mijë tifozë shtesë

Lajm - 15.07.2018

Rreth 4 milionë kroatë janë mbledhur sot para televizorit dhe në sheshe për të ndjekur finalen e Botërorit “Rusi 2018”, ku kombëtarja e tyre do të luajë ndaj Francës.

Asnjë ekip nuk ka fituar kaq shumë me shtesa sa Kroacia

Portalb - 15.07.2018

Ndeshja e sotme do të jetë përballja e gjashtë mes Francës dhe Kroacisë. Në tri raste kanë ngadhënjyer transalpinët (1998, 1999, 2000) teksa dy barazimet janë realizuar në 2004-ën dhe 2011-ën.

Kroacia 'zbarkon' në Rusi, 7 avionë sjellin 2 mijë tifozë shtesë

SOT - 15.07.2018

Rreth 4 milionë kroatë janë mbledhur sot para televizorit dhe në sheshe për të ndjekur finalen e Botërorit “Rusi 2018”, ku kombëtarja e tyre do të luajë ndaj Francës.Por mjaft tifozë kanë vendosur që ...

Finalja e Botërorit “Rusi 2018” përmes shifrave statistikore

Portalb - 15.07.2018

Kupa e Botës është mbyllur me fitoren 4-2 të marrë nga Franca kundër Kroacisë. Këto janë statistikat që kanë dalë nga përballja e sapo mbyllur në “Luzhniki Arena” të Moskës, shkruan Telesport.

Bomberat e finales vijnë nga Italia, arsyeja që “bën me krahë” Kroacinë

SOT - 15.07.2018

Kampionati italian nuk është më i bukuri në botë, edhe pse me transferimin e Kristiano Ronaldos, pritet që do t’i rikthehet prestigji i munguar. Sigurisht, ata janë kampionati që nuk i shërbejnë ...

Kroatët ftuan me ftesë speciale një shqiptar në finalen e madhe të Kampionatit Botëror

Ina - 15.07.2018

Të gjithë në këmbë, pra në pesë kontinente, në pritje të finales së madhe të Kampionatit Botëror – “Rusia 2018” në futboll. Një shqiptar është ftuar me ftesë speciale në finalen e madhe! Federata e ...

Franca kampione Bote në Rusi 2018

SOT - 15.07.2018

Franca ja ka dalë që të fitojë ‘luftën’ në Rusi, duke u bërë për herë të dytë ‘pronare’ e Kupën e Botës në Futboll. Didier Deshamps e provoi herën e parë kur ishte kapiten i Francës dhe të dytën e ...

Pas finales së Botërorit, këto imazhe po bëjnë xhiro në rrjete

SOT - 15.07.2018

Franca arriti të fitojë Kupën e Botës këtë vit për të dytën herë në historinë e saj, pasi mposhtën 4-2 Kroacinë. Menjëherë pas vërshëllimës finale të arbitrit, festa nisi e çmendur në fushë e jashtë ...

Shihni festën e çmendur të tifozëve kroatë para finales (VIDEO)

SOT - 15.07.2018

Ata mund të konsiderohen si tifozët më me fat të botës, pasi skuadra e tyre do të luajë për herë të parë në një finale kupe bote, pak rëndësi ka nëse do e fitojë apo jo atë.

Grande Nation kundër Kroacisë!

DW - 15.07.2018

Finale! Kush e mendonte, dy kombe të pabarabarta, me yje futbolli që i kanë ngritur peshë zemrat e sportdashësve të tyre. Franca kërkon të përsërisë triumfin e para 20 viteve.

Arben Milori: Futbolli ynë as i afrohet Kroacisë, sepse Shqipëria nuk prodhon lojtarë

SOT - 15.07.2018

Futbolli shqiptar është në vendnumëro prej shumë vitesh, për të mos thënë se është bërë regres në shumë drejtime. Kur po vjen fundi i këtij Kampionati Botëror, kupton sesa shumë kanë investuar vendet ...

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Lajmi.net - 15.07.2018

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e ...

Franca “macja e zezë” e Kroacisë, ja si kanë dalë 5 përballjet

LajmiFundit - 15.07.2018

Franca konsiderohet si “macja e zezë” për Kroacinë. Këto dy skuadra janë përballur 5 herë me njëra-tjetrën në sfida zyrtare e miqësore, e bilanci flet për transalpinët që kanë 3 fitore dhe 2 barazime.

“Rusi 2018”, shumica e futbolldashësve presin që Kroacia të bëhet kampione e botës

Portalb - 15.07.2018

Me ndeshjen e sotme finale mes Kroacisë dhe Francës, do të mësohet kampioni i Kupës së Botës “Rusi 2018”, raporton Anadolu Agency (AA). Ndërkaq shumica e futbolldashësve në kryeqytetin e Rusisë, ...

Në stadium mbërrinë trofeu i lavdishëm i Kupës së Botës

Lajmi.net - 15.07.2018

Në stadiumin "Luzhniki" në Moskë ka mbërritur tani edhe trofeu. Sot e gjithë bota i ka sytë nga Rusia, ku luhet finalja e Kupës së Botës. Franca dhe Kroacia ballafaqohen në luftën për të fituar ...

“Çmenduri” kroate në Rusi, ja çfarë po ndodhë në Moskë

Lajmi.net - 15.07.2018

Ata e kanë shpalosur edhe një flamur gjigant të Kroacisë. Në Moskë po mbretëron një atmosferë e jashtëzakonshme para finales së Kupës së Botës. Kroatët kanë pushtuar sheshin te Manezhnaya Square, ...

Kroacia “zbarkon” në Moskë, 7 avionë sjellin 2 mijë tifozë shtesë

Lajmi.net - 15.07.2018

Rreth 4 milionë kroatë janë mbledhur sot para televizorit dhe në sheshe për të ndjekur finalen e Botërorit “Rusi 2018”, ku kombëtarja e tyre do të luajë ndaj Francës.

Francë – Kroaci, formacionet zyrtare të finales së madhe

Lajmi.net - 15.07.2018

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Franca dhe Kroacia do të ndeshen mes vete në finalen e madhe të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

E gjithë bota po flet për këtë që po ndodhë mes tifozëve francezë dhe atyre kroatë

Lajmi.net - 15.07.2018

. Franca zhvillon sot ndeshjen më të madhe të 20 viteve të fundit, ndërsa Kroacia luan sfidën më të rëndësishme në histori. Përkundër këtij fakti, tifozët e dy Kombëtareve janë të bashkuar para ...

Atmosferë ekektrizuese në Kroaci para finales së Kupës së Botës

Lajmi.net - 15.07.2018

. E gjithë Kroacia nën ethe po pret finalen e Kupës së Botës. Me fillim nga ora 17:00 në Luzhniki, Kroacia dhe Franca takohen mes vete për të zhvilluar finalen e Kupës së Botës.

Mos e humbisni atë që po ndodhë në Paris para ndeshjes Francë – Kroaci

Lajmi.net - 15.07.2018

Tifozët në Francë me padurim po presin finalen e Kupës së Botës. Kombëtarja e Francës nga ora 17:00 do të takohet me Kroacinë në finalen e Kupës së Botës që këtë herë është mbajtur në Rusi.

Ja edhe formacionet e finales së madhe Francë – Kroaci

Lajm - 15.07.2018

Franca arriti në finale pasi mposhti në gjysmëfinale Belgjikën me rezultatin 1-0, ndërsa Kroacia mposhti Anglinë me rezultatin 2-1, transmeton Gazeta Express.

Këtu mund ta ndiqni live finalen Francë – Kroaci (VIDEO)

Portalb - 15.07.2018

Kanë mbetur vetëm disa minuta nga finalja e madhe mes Francës e Kroacisë. “Gjelat” e kërkojnë këtë trofe pas 20 vjetëve, kurse Kroacia tashmë ka shkruar histori duke u kualifikuar në mesin e dy më të ...

Francë vs Kroaci – formacionet zyrtare

Portalb - 15.07.2018

Janë zbuluar edhe formacionet zyrtar të ndeshjes finale të kampionatit botëror Francë vs Kroaci, njofton Klan Kosova. Dy ekipet kanë ndryshuar fare pak, ose aspak nga formacionet e tyre me të cilat ...

Nis finalja e madhe mes Francë-Kroaci, kush do të fitojë?

SOT - 15.07.2018

Ka nisur në ‘Luzhniku Stadium’ finalja e madhe mes Francës dhe Kroacisë. Kush do të jetë ...

Nis finalja e Kupës së Botës, Franca dhe Kroacia në kërkim të lavdisë botërore

Lajmi.net - 15.07.2018

. Ka nisur finalja e Kupës së Botës. Në ‘Luzhniki Arena’ në Moskë, Franca dhe Kroacia do të kërkojnë triumfin në Kupën e Botës. Kombëtarja e Francës është në kërkim të titullit të dytë të botës, ...

Franca drejt shpalljes kampione e botës, shënon edhe golin e katërt kundër Kroacisë

Lajmi.net - 15.07.2018

Franca është rrugës së mirë për t’u shpallur kampione e botës. ‘Gjelat’ kanë arritur të shënojnë edhe golin e katërt ndaj Kroacisë, për 4:1. Është sulmuesi Mbappe që ka shënuar në minutën e ...

Francë- Kroaci, finale e çmendur, shënohet goli i 6-të

SOT - 15.07.2018

Ajo çfarë po ndodh në “Luzhiniki Stadium” është e pabesueshme! Menjëherë pas golit të Francës, është Kroacia ajo që përgjigjet. 4-2 është rezultati dhe ndeshja nuk mund të quhet ende e mbyllur… jo me ...

Notat e lojtarëve: Franca 4-2 Kroacia (FOTO)

Ina - 15.07.2018

Franca ka mposhtur Kroacinë në finale të Kupës së Botës në Rusi, për t’u shpallur për herë të dytë fitues i kampionatit botëror. Francezët arritën të dominojnë ndaj kroatëve, për të fituar me ...

Franca Kampione e Botës, vjen urimi i ish-kryeministrit

SOT - 15.07.2018

Franca është shpallur Kampione e Botës në botërorin e futbollit ‘Rusi 2018’, duke mundur në finale me rezultatin 4 me 2 Kroacinë. Pas këtij triumfi ka ardhur edhe një urim nga ish-kryeministri Sali ...

Rusi 2018, Franca është kampione e botës në futboll

Portalb - 15.07.2018

Përfaqësuesja e Francës është fituese e Kampionatit Botëror Rusi 2018, pasi në finale triumfoi përballë Kroacisë me rezultat 4:2. Në stadiumin “Luzhniki”të Moskës u zhvillua njëra nga ndeshjet më të ...

Ja kush është shqiptari “baksuz” që humbi Kroacia, shpërthejnë portalet!!!

Ina - 15.07.2018

Finalja e Botërorit ka ofruar një spektakël të jashtëzakonshëm nga të dyja ekipet, por me kurorëzimin e Francës si kampione e këtij edicioni, nuk kanë munguar dhe “sulmet humoristike” në rrjetet ...

Festë në shi për francezët në Rusi, “çmendet” Parisi e mbarë Franca – FOTO

Top Channel - 15.07.2018

Për të dytën herë në historinë e saj, Franca arrin të fitojë titullin Kampione e Botës në Futboll, në një Botëror të shkëlqyer për ta, të cilët në finale mposhtën 4-2 Kroacinë.

Franca kampione e botës, mposht Kroacinë në finalen më spektakolare të viteve të fundit

Lajmi.net - 15.07.2018

Kombëtarja e Francës është kampione e botës në futboll. ‘Gjelat’ kanë arritur të shënojnë fitore me rezultat 4:2 ndaj Kroacisë në finalen spektakolare të zhvilluar në stadiumin ‘Luzhniki’ në Moskë.

Finalja e Botërorit “Rusi 2018” përmes shifrave statistikore

Alsat - 15.07.2018

Kupa e Botës është mbyllur me fitoren 4-2 të marrë nga Franca kundër Kroacisë. Këto janë statistikat që kanë dalë nga përballja e sapo mbyllur në “Luzhniki Arena” të Moskës.

Festa e Kombëtares së Francës nëpërmjet fotografive

Lajmi.net - 15.07.2018

Kombëtarja e Francës është kampione e botës. ‘Gjelat’ për të dytën herë në histori kanë fituar titullin e botës, duke e mundur 4:2 Kroacinë në stadiumin ‘Luzhniki’ në Moskë.

Ja çfarë thotë trajneri i Kroacisë pas humbjes nga Franca

Lajmi.net - 15.07.2018

. Zlatko Daliq është deklaruar pas humbjes së Kroacisë në finale të Kupës së Botës nga Franca. Trajneri i Kroacisë ka përgëzuar ekipin e tij për ndeshjen e zhvilluar, ndërsa Francën për suksesin e ...

Momenti epik i botërorit: Presidentja e Kroacisë bëri gjithçka për të puthur trofeun e Kupës së Botës

Lajmi.net - 15.07.2018

. Kombëtarja e Kroacisë ka përmbyllur një kampanjë të suksesshme në Kupën e Botës, duke arritur për herë të parë në finale, por duke mos qenë në gjendje ta fitonte përballë një France shumë të fortë.

Franca kampione bote, kroatët të pafatë

Ina - 15.07.2018

90+2 Fundi i ndeshjes. 87’ Po vije fundi i lojës, Kroacia në presion. 83’ Lojë me nerva sidomos për kroatët që kërkojnë mrekullinë, kurse Franca është më komode. 80′ Pak shpresa për Kroacinë.

Çfarë e ka bërë Ballën të qeshë me lot?

SOT - 15.07.2018

Menjëherë pas vërshëllimës finale të arbitrit, festa nisi e çmendur per francezet në fushë e jashtë saj, e cila papritur u shoqërua edhe nga një shi i lehtë në “Luzhniki Stadium”.

Veliaj: Nuk isha me fituesin, Kroacia shembull

Lajmi.net - 15.07.2018

Nga sheshi “Skënderbej”, finalen e Kupës së Botës e ka ndjekur edhe kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me ambasadoren e BE, Romana Vlahutin.

Gjesti fantastik i presidentit të Francës me lojtarët e Kroacisë për të cilin po flet e gjithë bota

Lajmi.net - 15.07.2018

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë një gjest për t’u vlerësuar pas finales së Kupës së Botës. Franca u shpall kampione e botës për herë të dytë në histori, duke mposhtur 4:2 Kroacinë në ...

Foto/ Spektakli i tribunave, ja disa nga imazhet më të bukura nga finalja e Moskës

SOT - 15.07.2018

Francë-Kroaci pati spektakël në fushë, por pas nuk mbetet as ai i tribunave. Aparatet fotografike kanë kapur disa nga fotot më pikante në tribunat e stadiumit Luzhniki të Moskës, nga të dyja kampet e ...

17.00: Finalja e madhe, Francë-Kroaci, përbërjet

Botasot - 15.07.2018

(E plotësuar) - Gjithçka është gati për finalen e madhe mes Francës dhe Kroacisë, e cila luhet në stadiumin “Luzhniki” në Moskë. Franca apo Kroacia, cila do të jetë më e fortë? Franca një herë ka ...

Franca apo Kroacia? Sot finalja e madhe e ‘Rusia 2018’, Botërorit të surprizave

Mapo - 15.07.2018

Finalja Francë-Kroaci është supersfida e vitit që zhvillohet sot prej 17:00. Kjo do jetë ndeshja e jetës për 46 lojtarët e të dyja skuadrave(45 në fakt se Kroacia ka përjashtuar Nikola Kalinic) dhe ...

Premtimi i lojtarëve të Kroacisë nëse fitojnë titullin e Kupës së Botës

Zeri - 15.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë të dielën do të zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në histori të kombit të tyre. Kroacia ka arritur të kualifikohet për në finale të Kupës së Botës, pasi mposhti 2:1 Anglinë ...

Premtimi i lojtarëve të Kroacisë: Ja çfarë do bëjnë nëse fitojnë Kupën e Botës

Botasot - 15.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë të dielën do të zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në histori të kombit të tyre. Në finalen e së dielës, Kroacia do të kërkojë titullin e parë të botës, ku kanë përballë ...

Statistika dhe kuriozitete, ja çfarë duhet të dini për Francën dhe Kroacinë

BalkanWeb - 15.07.2018

Sot do të luhet finalja e trofeut më të lavdishëm në futboll, e Botërorit, mes Francës dhe Kroacisë. “Gjelat” e synojnë për herë të dytë këtë trofe, ndërsa skuadra dalmate kërkon të shkruajë ...

Kroacia e nderon në finale shqiptarin nga Kosova, Ardian Kozniku

Zeri - 15.07.2018

Federata e Futbollit e Kroacisë e ka nderuar një shqiptar. Fjala është për ish-futbollistin e famshëm të saj Ardian Kozniku. Si një futbollist i një gjenerate të artë kroate Kozniku ishte ftuar si ...

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Zeri - 15.07.2018

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e ...

Tifozët kroat çojnë në këmb Moskën

Botasot - 15.07.2018

Në Moskë po mbretëron një atmosferë e jashtëzakonshme para finales së Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Kroatët kanë pushtuar sheshin te “Manezhnaya Square”.

Ja imazhet që po bëjnë xhiron e rrjetit pak pas finales së Botërorit…

Botasot - 15.07.2018

Franca arriti të fitojë Kupën e Botës këtë vit për të dytën herë në historinë e saj, pasi mposhtën 4-2 Kroacinë. Menjëherë pas vërshëllimës finale të arbitrit, festa nisi e çmendur në fushë e jashtë ...

Sot France-Kroaci, ja disa statistika interesante per dy skuadrat…

Mapo - 15.07.2018

Sot pritet një ndeshje spektakolare mes Francës dhe Kroacisë në finalen e madhe të Botërorit. Franca dhe Kroacia janë përballur pesë herë më parë, me Francën që ka fituar 3 ndeshje (në 1998, 1999 dhe ...

Grande Nation kundër Kroacisë!

Botasot - 15.07.2018

Finale! Kush e mendonte, dy kombe të pabarabarta, me yje futbolli që i kanë ngritur peshë zemrat e sportdashësve të tyre. Franca kërkon të përsërisë triumfin e para 20 viteve.

Historia e finaleve favorizon debutuesit

Botasot - 15.07.2018

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e ...

Trofeu i Botërorit ka arritur në stadiumin “Luzhniki”

Koha.net - 15.07.2018

Finalja e Kampionatit Botëror do të zhvillohet sot nga ora 17:00 në mes të Francës dhe Kroacisë. Këto dy skuadra do të luftojnë për ta marrë trofeun e famshëm.

Asnjë ekip nuk ka fituar kaq shumë me shtesa sa Kroacia

Koha.net - 15.07.2018

Ndeshja e sotme do të jetë përballja e gjashtë mes Francës dhe Kroacisë. Në tri raste kanë ngadhënjyer transalpinët (1998, 1999, 2000) teksa dy barazimet janë realizuar në 2004-ën dhe 2011-ën.

Formacionet zyrtare/ Franca nuk ndryshon as në finale, Perisic gati për Kroaten

Mapo - 15.07.2018

Franca dhe Kroacia do të luajnë mes tyre finalen e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Ky takim do të luhet në orën 17:00 në “Luzhniki Stadium” të Moskës dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

“Çmenduri” kroate në Rusi, ja çfarë po ndodhë në Moskë

Zeri - 15.07.2018

Ata e kanë shpalosur edhe një flamur gjigant të Kroacisë. Në Moskë po mbretëron një atmosferë e jashtëzakonshme para finales së Kupës së Botës. Kroatët kanë pushtuar sheshin te Manezhnaya Square, ...

Dyndje kroatësh drejt Moskës, 7 avionë charter çojnë ‘përforcime’ për finalen e Botërorit

BalkanWeb - 15.07.2018

Më shumë se 4 mln kroatë do të jenë sot më të fokusuar se kurrë para ekranit për të ndjekur kombëtaren e tyre e cila ka mundësinë që për herë të parë në histori të fitojë Kupën e Botës.

'Kallet' Zagrebi para finales së Kupës së Botës (VIDEO)

Zeri - 15.07.2018

E gjithë Kroacia nën ethe po pret finalen e Kupës së Botës. Me fillim nga ora 17:00 në Luzhniki, Kroacia dhe Franca takohen mes vete për të zhvilluar finalen e Kupës së Botës.

Parisi sot nuk ka më vende, ‘derdhen’ tifozët rrugëve…

Mapo - 15.07.2018

Tifozët në Francë me padurim po presin finalen e Kupës së Botës. Kombëtarja e Francës nga ora 17:00 do të takohet me Kroacinë në finalen e Kupës së Botës që këtë herë është mbajtur në Rusi.

Plas gallata në rrjet pas humbjes së Kroacisë... ''zbulohet'' tersi!

Zeri - 15.07.2018

Finalja e Botërorit ka ofruar një spektakël të jashtëzakonshëm nga të dyja ekipet, por me kurorëzimin e Francës si kampione e këtij edicioni, nuk kanë munguar dhe “sulmet humoristike” në rrjetet ...

Presidentja kroate i përqafoi të gjithë, në fund e puthi edhe trofeun

Zeri - 15.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë ka përmbyllur një kampanjë të suksesshme në Kupën e Botës, duke arritur për herë të parë në finale, por duke mos qenë në gjendje ta fitonte përballë një France shumë të fortë.

Veliaj: Nuk isha me fituesin, Kroacia shembull

Botasot - 15.07.2018

Nga sheshi “Skënderbej”, finalen e Kupës së Botës e ka ndjekur edhe kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me ambasadoren e BE, Romana Vlahutin.

Gjesti fantastik i presidentit të Francës me lojtarët e Kroacisë për të cilin po flet e gjithë bota

Zeri - 15.07.2018

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë një gjest për t’u vlerësuar pas finales së Kupës së Botës. Franca u shpall kampione e botës për herë të dytë në histori, duke mposhtur 4:2 Kroacinë në ...

Spektakli i tribunave nuk mbetet pas, ja disa nga imazhet më të bukura nga finalja në Moskë (FOTO)

Zeri - 15.07.2018

Francë-Kroaci pati spektakël në fushë, por pas nuk mbetet as ai i tribunave. Aparatet fotografike kanë kapur disa nga fotografitë më pikante në tribunat e stadiumit Luzhniki të Moskës nga të dyja ...

Sot është finalja, formacionet e mundshme Francë – Kroaci

Gazeta Express - 15.07.2018

Sot nga ora 17:00 do të zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Botëror në stadiumin “Luzhniki”, ...

Sot vendoset Kampioni i Botës

Botasot - 15.07.2018

Sot me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja finale e Kampionatit Botëror Russia 2018, mes Francës dhe Kroacisë. Të dyja këto kombëtare nuk kanë pasur një rrugëtim të lehtë për të ardhur deri ...

Bomberat e finales vijnë nga Italia, arsyeja që “bën me krahë” Kroacinë

BalkanWeb - 15.07.2018

Kampionati italian nuk është më i bukuri në botë, edhe pse me transferimin e Kristiano Ronaldos, pritet që do t’i rikthehet prestigji i munguar. Sigurisht, ata janë kampionati që nuk i shërbejnë ...

Kroatët ftojnë me ftesë speciale një shqiptar në finalen e madhe të Kampionatit Botëror

Botasot - 15.07.2018

Të gjithë në këmbë, pra në pesë kontinente, në pritje të finales së madhe të Kampionatit Botëror – “Rusia 2018” në futboll. Një shqiptar është ftuar me ftesë speciale në finalen e madhe! Federata e ...

Ja sa para do i fitojë fituesi i finales Francë - Kroaci

Gazeta Express - 15.07.2018

Milionat e shpërndarë nga FIFA për Botërorin “Rusi 2018” kalonin çdo herë kompeticion tjetër të zhvilluar më parë nga institucioni më i lartë i ...

Sot finalja e madhe e Botërorit, Francë-Kroaci

InfoSport - 15.07.2018

Kupa e Botës “Rusia 2018”, sot vjen me finalen e madhe. Pas një muaj rresht, ky eveniment i madh i futbollit, do të mbyllet më super-sfidën Francë-Kroaci.

Trofeu i botërorit sapo ka arritur në Luzhniki

Botasot - 15.07.2018

Finalja e Kampionatit Botëror do të zhvillohet sot nga ora 17:00 në mes të Francës dhe Kroacisë. Këto dy skuadra do të luftojnë deri në fund për ta marrë trofeun e famshëm.

Asnjë ekip nuk ka fituar kaq shumë me shtesa sa Kroacia

Botasot - 15.07.2018

Kjo e sotmja do të jetë përballja e gjashtë mes Francës dhe Kroacisë. Në tri raste kanë ngadhënjyer transalpinët (1998, 1999, 2000) teksa dy barazimet janë realizuar në 2004 dhe 2011.

Francë-Kroaci, “Gjelat” nuk kanë humbur asnjëherë

ABC News - 15.07.2018

Finalistet e sotme të Botërorit kanë luajtur pesë herë në të kaluarën me njëra-tjetrën. Skuadra favorite për të marrë titullin, ka bilanc më pozitiv. Franca dhe Kroacia synojnë fitore në finalen e ...

Trofeu i Botërorit arrin në ‘Luzhniki’

Zeri - 15.07.2018

Botërorit i erdhi fundi! Sot prej orës 17:00 do të zhvillohet finalja e kompeticionit më të madh në sportin e futbollit mes Francës dhe Kroacisë, transmeton zeri.info Trofeu i Kupës së Botës tashmë ...

Franca apo Kroacia? Kampionia e re e botës mësohet sot

ABC News - 15.07.2018

Kush do të jetë kampione e botës, Franca apo Kroacia? Kjo do të mësohet pas finales së madhe të Botërorit, që luhet në orën 17:00 në Moskë. Ja edhe udhëtimi i fundit.

Ja edhe formacionet e finales së madhe Francë – Kroaci

Gazeta Express - 15.07.2018

Kanë dalë formacionet zyrtare të ndeshjes së fundit të këtij Kampionati Botëror. Franca do të përballet me Kroacinë në finalen e madhe që do të zhvillohet në ‘Luzhniki’, ...

17.00: Finalja e madhe, Francë-Kroaci

Botasot - 15.07.2018

(E plotësuar) - Gjithçka është gati për finalen e madhe mes Francës dhe Kroacisë, e cila luhet në stadiumin “Luzhniki” në Moskë. Franca apo Kroacia, cila do të jetë më e fortë? Franca një herë ka ...

Formacionet zyrtare: Franca – Kroacia

Zeri - 15.07.2018

Franca dhe Kroacia i kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do ta nisin përballjen e sotme finale të Botërorit, shkruan Zeri.info. Finalja e madhe do të zhvillohet në Moskë duke filluar nga ...

Trofeu mbërrin në stadium, i gatshëm të ngritet në qiell nga fituesit e Kampionatit Botëror

Telegrafi - 15.07.2018

Po i vije fundi Kampionatit Botëror Rusia 2018. Një kampionat me plot spektakël ka qenë, ku Kroacia befasisht ka arritur deri në finale duke eliminuar disa ekipe të mëdha.

Tri arsyet pse Kroacia e meriton të fitojë Kupën e Botës

Telegrafi - 15.07.2018

Faqja zyrtare e FIFA-s ka përpiluar tri arsyet pse Kombëtarja e Kroacisë e meriton të fitojë trofeun e Kupës së Botës “Rusia 2018”. Kampionati Botëror është në fazën finale, pasi fitues i vitit 1998, ...

Finalja e madhe Francë-Kroaci, ja cilët lojtarë luajnë sot…

Mapo - 15.07.2018

Në orën 17:00 nis finalja e madhe e këtij Botërori, ku Franca dhe Kroacia do të luajnë për të bërë historinë. Ndërkohë, janë publikuar formacionet me të cilat dy skuadrat finaliste do të zbresin në ...

Sipas shqiptarëve, cila skuadër do ta fitojë Kupën e Botës?! (FOTO)

Zeri - 15.07.2018

Finalja e Kupës së Botës që zhvillohet pas pak çastesh ne Rusi ndërmjet Kroacisë dhe Francës po pritët me interesim të madh edhe në Kosovë si ne gjithë botën.

Në “Luzhniki” arrinë trofeu i Kupës së Botës (FOTO)

InfoSport - 15.07.2018

Në stadiumin “Luzhniki” në Moskë ka mbërritur tani edhe trofeu i Kupës së Botës, për të cilin do të diskutojnë Franca dhe Kroacia. Në stadiumin “Luzhniki” në Moskë ka mbërritur tani edhe trofeu, ...

Francë – Kroaci, formacionet zyrtare të finales së madhe

Telegrafi - 15.07.2018

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Franca dhe Kroacia do të ndeshen mes vete në finalen e madhe të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Francë-Kroaci, formacionet zyrtare

Koha.net - 15.07.2018

Franca dhe Kroacia do të luajnë mes tyre finalen e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Ky takim do të luhet në orën 17:00 në “Luzhniki Stadium” të Moskës dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Ja me çfarë fanella do të paraqiten Franca dhe Kroacia sot në finale!

Zeri - 15.07.2018

Franca dhe Kroacia do të luajnë sot nga ora 17:00 në Moskë në finale të Botërorit, shkruan Zeri.info. Dhe, të dyja skuadrat finaliste i kanë publikuar formacionet zyrtare, por edhe ngjyrat e ...

Statistikat e Francës dhe Kroacisë deri në finalen e Kupës së Botës

Telegrafi - 15.07.2018

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Kroacisë do të luajnë mes vete në finalen e madhe të Kampionatit Botëror “Rusia 2018”. Finalja e madhe e Kupës së Botës do të sfidohet në mes të Francës dhe Kroacisë në ...

Kroacia duhet të trembet, shikoni statistikën “e frikshme” të Rafael Varan

Mapo - 15.07.2018

Ndeshja që do të zhvillohet midis Kroacisë dhe Francës do të garantojë patjetër spektakël. Franca vjen si ekip favorit dhe këtë e ka treguar loja që bën dhe yjet që i ka me shumicë në ekip.

Nis finalja e Botërorit

Koha.net - 15.07.2018

Ka filluar finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë. Francezët për herë të fundit kampionë botërorë ishin në vitin 1998 kur mposhtën Brazilin në finale derisa për Kroacinë kjo është finalja e ...

Nis finalja e madhe Francë-Kroaci

Mapo - 15.07.2018

Ka nisur ndeshja e finales mes Francës dhe Kroacisë. Finalja e këtij Botërori luhet në ‘Luzhniku Stadium’. Kush do të jetë fitues? Këtë do ta ...

Franca – Kroacia, vjen goli i parë

Zeri - 15.07.2018

Franca ka kaluar në epërsi 1:0 ndaj Kroacisë, transmeton zeri.info Mario Mandzukic realizoi në portën e gabuar për t’i dhënë epërsinë Francës në minutën e 18–të.

Transmetim direkt për Kosovë i finales Francë – Kroaci

Telegrafi - 15.07.2018

Në Luzhniki Stadium zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Përfaqësuesja e Francës dhe ajo e Kroacisë janë në kërkim të trofeut në turneun më të madh botëror të futbollit.

Franca – Kroacia, shënohet goli i dytë

Zeri - 15.07.2018

Kroacia ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Francës në finalen e Kupës së Botës, transmeton zeri.info Kroatët barazuan përmes golit të Ivan Perisicit në minutën e 28-të.

Iniciativë e lehtë e Kroacisë në finale

Koha.net - 15.07.2018

Kur kanë kaluar pesë minutat e parë të finales, Kroacia ka një iniciativë të lehtë ndaj Francës. Kroatët me dy gjysmëraste tentuan të rrezikojnë portën e Hugo Lloris por mbrojtja franceze u tregua e ...

Franca – Kroacia, vjen goli i tretë

Zeri - 15.07.2018

Franca ka kaluar në epërsi 2:1 ndaj Kroacisë në finalen e Botërorit, transmeton zeri.info Antoine Griezmann shënoi nga penaltia në minutën e 38–të./Zëri © zëri.info #Franca #Kroacia ...

Franca shënon nga një goditje dënimi që nuk ekziston (VIDEO)

InfoSport - 15.07.2018

Franca avanson 1:0 në finalen e madhe ndaj Kroacisë, edhe atë falë një autogoli të shënuar nga Mario Manxhukiq, njofton “infOSport.mk”. Këtij goli i parapriu një goditje dënimi, që nuk ekzistonte ...

Super Perishiç dhe Kroacia barazon rezultatin në finale (VIDEO)

InfoSport - 15.07.2018

Kroacia i është përgjigjur shumë shpejtë Francës, duke barazuar rezultatin në 1:1, njofton “infOSport.mk”. Pas autogolit të Manxhukiç në minutën e 18-të, Ivan Perishiç në minutën e 29-të shënoi një ...

Franca – Kroacia, shënohet goli i katërt

Zeri - 15.07.2018

Franca tani kryeson 3:1 ndaj Kroacisë, transmeton zeri.info Paul Pogba shënoi për francezët në minutën e 59-të./Zëri © zëri.info #Kroacia ...

Vjen incidenti i parë në finalen e botërorit

Mapo - 15.07.2018

Është ndërprerë për pak sekonda ndeshja mes Francës dhe Kroacisë. Një spektator është futur në fushë, duke bërë që gjyqtari të ndërprerë ndeshjen. Menjëherë spektatori është nxjerrë jashtë fushe nga ...

Franca – Kroacia, vjen edhe goli i pestë

Zeri - 15.07.2018

Franca ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Francës dhe tani është në avantazh me rezultatin 4:1, transmeton zeri.info Kylian Mbappe shënoi për francezët në minutën e 65-të.

Franca – Kroacia, vjen edhe goli i gjashtë

Zeri - 15.07.2018

Kroacia ka ngushtuar në 4:2 epërsinë e Francës, transmeton zeri.info Mario Madnzuikic e shfrytëzoi një gabim katastrofal të portierit Hugo Lloris për të shënuar gol në minutën e 69-të.

Franca e mposht Kroacinë, shpallet kampione e Botës për herë të dytë në histori

Gazeta Express - 15.07.2018

Franca e ka fituar për herë të dytë Kupën e Botës pasi e mposhti Kroacinë në finale të Botërorit Rusia 2018 të dielën në ...

Franca gjunjëzon “gjeneratën e artë” kroate për titullin e botës

Koha.net - 15.07.2018

Franca është Kampione e Botës në futboll pasi ka mposhtur “gjeneratën e artë” të Kroacisë me rezultat 4 me 2. Përbërja e Kroacisë me liderin Luka Modriq, Ivan Rakitiq e Mario Manxhukiq konsiderohej ...

Franca – Kroacia, ky ishte lojtari i ndeshjes

Zeri - 15.07.2018

Antoine Griezmann është zgjedhur futbollisti më i mirë i ndeshjes finale të Botërorit ndërmjet Francës dhe Kroacisë, shkruan Zeri.info. Sulmuesi francez e bëri një lojë fantastike, ndërsa shënoi gol ...

Ja sa para kanë fituar Franca dhe Kroacia nga finalja e Botërorit

Zeri - 15.07.2018

Përveç aspektit sportiv, Franca dhe Kroacia kanë përfituar edhe para të majme për lojën e tyre në finalen e Kupës së Botës, transmeton zeri.info Franca, si fituese e këtij kompeticioni ka arkëtuar 30 ...

Plas gallata në rrjet pas humbjes së Kroacisë... “zbulohet” tersi!

Gazeta Express - 15.07.2018

Finalja e Botërorit ka ofruar një spektakël të jashtëzakonshëm nga të dyja ekipet, por me kurorëzimin e Francës si kampione e këtij edicioni, nuk kanë munguar dhe “sulmet humoristike” në rrjetet ...

Kujtim Shala ka një fjalë për kroatët

Botasot - 15.07.2018

Ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala që ka luajtur një ndeshje në fillim të viteve të 90-ta për kombëtaren e Kroacisë, megjithatë ndihet krenarë për suksesin e madh të kroatëve, që u stolisen me ...

Francë-Kroaci, këto janë notat e lojtarëve

Botasot - 15.07.2018

Me fitoren 4-2 kundër Kroacisë Franca, e cila shpallet kampione e Botës në tokën ruse. Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall nga FIFA Antoine Griezmann, i cili shënoi golin e dytë për Francën nga ...

Franca e mposht Kroacinë, shpallet kampione e Botës për herë të dytë në histori

Mapo - 15.07.2018

Franca ja ka dalë që të fitojë ‘luftën’ në Rusi, duke u bërë për herë të dytë ‘pronare’ e Kupën e Botës në Futboll. Didier Deshamps e provoi herën e parë kur ishte kapiten i Francës dhe të dytën e ...

Futbollisti më i mirë i ndeshjes finale është…..

InfoSport - 15.07.2018

Antuan Grizman i cili shënoi një gol nga pika e bardhë në finalen e madhe kundër Kroacisë (4:2), është zgjedhur futbollist më i mirë i ndeshjes. Sulmuesi i Atletiko Madridit kaloi në epërsi për herë ...

Franca dhe Kroacia, shikoni si federatat urojnë njëra-tjetrën pas finales së Botërorit

BalkanWeb - 15.07.2018

Futbolli është një sport që është shpikur për të bashkuar dhe këtë e tregon më së miri finalja e Botërorit, e cila u fituar nga Franca 4-2 kundër Kroacisë.

Kush jeton më mirë, francezët apo kroatët?

Telegrafi - 15.07.2018

Në finalen e Kupës Botërore në futboll sot në Moskë takohen një nga vendet themeluese të BE dhe një vend që vetëm pesë vjet më parë u bë anëtar i saj.

Manxhukiqi bëhet lojtari i parë që shënon autogol në finale

Koha.net - 15.07.2018

Mario Manxhukiq ka hyrë në libra të historisë së finaleve si lojtari i parë që realizon autogol në histori të finaleve. Sulmuesi i Juventusit realizoi autogolin pas gjuajtjes së lirë të Antoine ...

Kroacia finalistja e 7-të me dy gola të shënuar, por që mbetet pa titull

InfoSport - 15.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë zhvilloi një super ndeshje sot në stadiumin “Luzhniki” në Moskë, mirëpo në fund edhe përkundër dy golave të shënuar pësoi disfatë 4:2 nga Franca në finalen e Botërorit “Rusi ...

Ja imazhet që po bëjnë xhiron e rrjetit pak pas finales së Botërorit…

Mapo - 15.07.2018

Franca arriti të fitojë Kupën e Botës këtë vit për të dytën herë në historinë e saj, pasi mposhtën 4-2 Kroacinë. Menjëherë pas vërshëllimës finale të arbitrit, festa nisi e çmendur në fushë e jashtë ...

Vladimir Putin: Mund të krenohemi, e kemi organizuar mirë Botërorin

Botasot - 15.07.2018

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka thënë sot se Rusia mund të krenohet me organizimin e bërë për zhvillimin e njëmuajshëm të Kupës së Botës. Këtë deklaratë, Putin e ka dhënë në stadiumin Luzhniki ...

Francë-Kroaci/ Si festuan tifozët në Tiranë, Vlahutin shijon ndeshjen me Veliajn (FOTO)

BalkanWeb - 15.07.2018

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë është përjetuar shumë edhe në Shqipëri, konkretisht në Tiranë. Tifozët janë bledhur për të shijuar emocionet e kësaj finaleje të paharrueshme në “Fan ...

Daliq: Morëm dy gola të rastësishëm

Koha.net - 15.07.2018

Kroacia humbi në finalen e botërorit nga Franca me rezultat 4:2 dhe u bë për herë të parë nënkampione e botës në futboll. Trajneri i kombëtares kroate Zlatko Daliq, pas ndarjes së medaljeve, shprehur ...

Si u përjetuan ethet e finales së Botërorit në Prishtinë

Koha.net - 15.07.2018

Ethet e finales së Kampionatit Botëror ndërmjet Francës dhe Kroacisë u përjetuan edhe në Prishtinë. Në sheshin “Zahir Pajaziti” në kryeqytet, ishin mbledhur tifozë të shumtë të dyja ...

Prezantuesja: Në Botëror Kroacia ta merrte zemrën, Franca ishte një ekip kirurgjikal

BalkanWeb - 15.07.2018

E ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”, prezantuesja Balina Bodinaku, foli për shpirtin e lartë të garës që Kroacia shfaqi sot në finale të Botërorit kundër Francës.

Kroacia e nisi me shi me Kosovën, e mbylli me shi me Francën

InfoSport - 15.07.2018

Kroacia u mposht në finale nga Franca me rezultat 4:2 për t’i dhënë fund ëndërrës, ngritjen lartë të trofeut të Kupës së Botës. Kjo është arritja më e madhe e kësaj përfaqësueseje, që deri më tani ...

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Tetova Sot - 15.07.2018

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e ...

France-Kroaci, bota kurorëzon kampionin

Gazeta Tema - 15.07.2018

Ëndrra e vetme e çdo fëmije që apasionohet pas futbollit, është Kupa e veshur me flori. Pjesa më e madhe nuk arrijnë as t’i afrohen, madje fati nuk ua mundëson as ta shohin sikur edhe në një muze, ...

Dyndje kroatësh drejt Moskës, 7 avionë charter çojnë ‘përforcime’ për finalen

Java News - 15.07.2018

Më shumë se 4 mln kroatë do të jenë sot më të fokusuar se kurrë para ekranit për të ndjekur kombëtaren e tyre e cila ka mundësinë që për herë të parë në histori të fitojë Kupën e Botës.

“Russia 2018”/ Nga Mbappe te Mandzukiç, statistikat e finales së Botërorit

Java News - 15.07.2018

Kupa e Botës është mbyllur me fitoren 4-2 të marrë nga Franca kundër Kroacisë. Këto janë statistikat që kanë dalë nga përballja e sapo mbyllur në “Luzhniki Arena” të Moskës.

Franca kampione bote

Durres Lajm - 15.07.2018

Franca ja ka dalë që të fitojë ‘luftën’ në Rusi, duke u bërë për herë të dytë ‘pronare’ e Kupën e Botës në Futboll. Didier Deshamps e provoi herën e parë kur ishte kapiten i Francës dhe të dytën e ...

Ja edhe formacionet e finales së madhe Francë – Kroaci

Tetova Sot - 15.07.2018

Kanë dalë formacionet zyrtare të ndeshjes së fundit të këtij Kampionati Botëror. Franca do të përballet me Kroacinë në finalen e madhe që do të zhvillohet në ‘Luzhniki’, Moskë.

Franca Kampione e Botës, vjen urimi i ish-kryeministrit (FOTO)

Tetova Sot - 15.07.2018

Franca është shpallur Kampione e Botës në botërorin e futbollit ‘Rusi 2018’, duke mundur në finale me rezultatin 4 me 2 Kroacinë. Pas këtij triumfi ka ardhur edhe një urim nga ish-kryeministri Sali ...

Nga Mbappe te Mandzukiç, statistikat e finales së “Russia 2018”

Gazeta Tema - 15.07.2018

Kupa e Botës është mbyllur me fitoren 4-2 të marrë nga Franca kundër Kroacisë. Këto janë statistikat që kanë dalë nga përballja e sapo mbyllur në “Luzhniki Arena” të Moskës.

ANALIZA: “Grande Nation kundër Kroacisë!”

Gazeta Tema - 15.07.2018

Finale! Kush e mendonte, dy kombe të pabarabarta, me yje futbolli që i kanë ngritur peshë zemrat e sportdashësve të tyre. Franca kërkon të përsërisë triumfin e para 20 viteve.

Formacionet e mundshme, Franca premton spektakël, Kroacia lë shpirtin në fushë

Flaka - 15.07.2018

Vetëm pak orë na ndajnë nga finalja e shumë pritur e Botërorit, ku në stadiumin “Luzhniki” të Moskës Franca do të përballet me Kroacinë për të ngritur lartë Kupën e botës.

Statistika dhe kuriozitete/ Franca për lavdinë, Kroacia për historinë

Gazeta Tema - 15.07.2018

Sot pritet një ndeshje spektakolare mes Francës dhe Kroacisë në finalen e madhe të Botërorit, duke qenë se të dyja skuadrat bëjnë një lojë të hapur dhe të shpejtë.

Supersfida Francë-Kroaci, rruga e dy kombëtareve deri në finalen e Kupës së Botës

Java News - 15.07.2018

Sot luhet finalja e madhe e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Supersfida Francë-Kroaci që nis në orën 17:00 dhe zhvillohet në Luzhniki Arena të Moskës, pritet të majë të mbërthyer gjithë botën, ...

VIDEO: Trofeu i Kupës së Botës arrinë në Luzhniki Stadium

VeqSport - 15.07.2018

Trofeu më i madh në historinë e futbollit ka arritur në kryeqytetin e Rusisë, Moskë e më saktësisht në stadiumin Luzhniki Stadium ku nga ora 17:00 në finale do të takohen Franca dhe Kroacia.

Formacionet zyrtare: Francë – Kroaci

VeqSport - 15.07.2018

Të dy trajnerët i kanë qëndruar besnikë formacioneve që i sollën në finalen e madhe të Botërorit 2018 dhe nuk ka ndryshime nga ndeshjet e kaluara. ...

Ja rekordi i Francës ndaj Kroacisë

VeqSport - 15.07.2018

Franca dhe Kroacia do të përballen sot me fillim nga ora 17:00 në finalen e madhe të Kampionatit Botëror 2018. Megjithatë këto dy përfaqësuese janë përballur me njëra tjetrën edhe 5 herë në të ...

Publikohen formacionet e finales së madhe mes Francës dhe Kroacisë

Gazeta Tema - 15.07.2018

Janë publikuar formacionet zyrtare të finales së madhe të Kupë së Botës që do të startojë në orën 17:00 mes Francës dhe Kroacisë. Të dy trajnerët i kanë besuar formacioneve që kanë luajtur dhe më ...

VIDEO: Trofeu i Kupës së Botës mbërrin në “Luzhniki Stadium”

Gazeta Tema - 15.07.2018

Duhen edhe rreth 30 minuta nga starti i finales së Kupës së Botës dhe pritshmëria është maksimale. Franca dhe Kroacia do të luajnë ndeshjen e jetës së tyre në stadiumin Luzhniki.

Mbyllet pjesa e parë me avantazh të Francësv 2:1

Tetova Sot - 15.07.2018

Franca është duke e fituar finalen e Kampionatit Botëror ndaj Kroacisë me rezultat 2:1. Fillimisht ata kaluan në epërsi pas autogolit të Mario Mangjukiqit në minutën e 18-të, për çka Kroacia pati ...

Franca afër titullit, shënon përsëri

Tetova Sot - 15.07.2018

Edhe një hap më afër titullit, Franca shënon golin e tretë Sulmet e Kroacisë nuk patën sukses, e Franca në anën tjetër po shfrytëzon rastet e mira. Pjesa e dytë filloi me epërsinë e Francës 2 me 1, e ...

Franca kampionë bote nëpërmjet fotografive

VeqSport - 15.07.2018

Franca ka arritur të shpallet kampionë i botës në futboll për herë të dytë në histori pasi në finale mposhti Kroacinë me rezultat 4-2. Tani ju sjellim edhe fotografitë më të bukura nga kjo finale ...

Franca fiton trofeun më të lavdishëm, ja kush është lojtari i ndeshjes

Gazeta Tema - 15.07.2018

Është mbyllur me fitoren e Francës finalja e Kampionatit Botëror, “Rusi 2018”. Kroatëve nuk u mjaftoi loja e bukur që bënë, duke e dominuar në aspektin e përqindjes së topit dhe krijimit të rasteve.

Franca kampion i botës, Kroacia e argjendtë (VIDEO)

Tetova Sot - 15.07.2018

Ishte një ndeshje fantastike, e denjë për një finale të Kupës së Botës Me një befasi siç është Kroacia në këtë kampionat, nuk është pritur ndoshta një ndeshje aq kualitative, mirëpo të dyja ...

Kupa e botës, mesazhi pikant i Grizman: : Sot do të fle me…!

Java News - 15.07.2018

Antuan Grizman u shpall lojtari i ndeshjes finale të Kupës së Botës. Lojtari krijoi golin e parë ku hodhi një krosim të rrezikshëm në zonë dhe Manxukiç bën autogol.

Kapiteni i Francës ngre në ‘qiell’ trofeun, festa zhvillohet nën shi (VIDEO)

Tetova Sot - 15.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” të Moskës u luajt finalja e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë. Franca fiton 4-2, duke fituar Kupën e dytë të Botës, pasi të parën e fitoi në vitin 1998.

Evropa ime: Ndihmë, po bëj paradë me veturë!

DW - 14.07.2018

Kroacia ndodhet në finalen e Kampionatit Botëror të Futbollit - edhe autorja jonë Jagoda Marinic pyet. Si mund të ndodhte kjo? Si mund të shkonte puna kaq larg? Dhe para së gjithash - pse jo? Kroacia ...

Lajmet shkurt nga Botërori, 14/07/2018 – Ora 18:00

Top Channel - 14.07.2018

Një edicion i shkurtër informativ në faqen e Web-it, me zhvillimet e deritanishme nga Rusia 2018. KRITIKOHET MESSI , FORMACIONI PREFERENCE E TIJ Lionel Mesi përfundoi sërish nën kritika për dështimin ...

Daliq ‘ndez’ finalen Kroaci – Francë me këtë deklaratë

Lajmi.net - 14.07.2018

. Dita e nesërme është dita e fundit e Botërorit e cila do të na rezervojë një finale midis Francës dhe Kroacisë. Duket qartazi se francezët janë më favorit se kroatët edhe për sa i përket forcës ...

Premtimi i lojtarëve të Kroacisë nëse fitojnë titullin e Kupës së Botës

Lajmi.net - 14.07.2018

. Kombëtarja e Kroacisë të dielën do të zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në histori të kombit të tyre. Kroacia ka arritur të kualifikohet për në finale të Kupës së Botës, pasi mposhti 2:1 Anglinë ...

Evropa ime: Ndihmë, po bëj paradë me veturë!

Botasot - 14.07.2018

Kroacia ndodhet në finalen e Kampionatit Botëror të Futbollit - edhe autorja jonë Jagoda Marinic pyet. Si mund të ndodhte kjo? Si mund të shkonte puna kaq larg? Dhe para së gjithash - pse jo? Kroacia ...

Daliq ‘ndez’ finalen Kroaci – Francë me këtë deklaratë

Zeri - 14.07.2018

Dita e nesërme është dita e fundit e Botërorit e cila do të na rezervojë një finale midis Francës dhe Kroacisë. Duket qartazi se francezët janë më favorit se kroatët edhe për sa i përket forcës ...

Ish-zv/ministri Ekrem Spahiu: Kroacia në finale përballet me kombet afrikane

Mapo - 14.07.2018

I ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”, Ekrem Spahiu, ish-zv/ministër, foli për ecurinë e Belgjikës dhe Kroacisë në Botëror për të cilët thotë se e kishte parashikuar që në ...

Botërori impresiv mbyllet me finalen e merituar

Koha.net - 14.07.2018

Kroacia shpreson se përkushtimi për të arritur suksesin më të madh sportiv në jetën e shkurtër të vendit do t'iu mundësojë lojtarëve të saj që të përballojnë lodhjen për një sulm të fundit ndaj ...

“Rusia 2018” në numra

Koha.net - 14.07.2018

Me përfundimin e ndeshjes finale ndërmjet Francës dhe Kroacisë, do të mbyllet botërori "Rusia 2018", që zgjati për një muaj dhe u zhvillua në 11 qytete të Rusisë, si organizatore e kësaj ngjarjeje ...

Tri arsye pse Kroacia meriton ta fitojë finalen e Botërorit

Botasot - 14.07.2018

Kroacia do të luajë të dielën pasdite në finalen e madhe të Moskës, kundër Francës, me shpresën se mrekullia e deritanishme do të konkretizohet me fitoren e trofeut të Kupës së Botës.

Franca kërkon të dytën, Kroacia për histori

Zeri - 14.07.2018

Të dielën e gjithë bota do t’i kthejë sytë kah Moska, ku do të zhvillohet njëra prej finaleve më interesante në historinë e futbollit botëror. Franca dhe Kroacia do ta zhvillojnë betejën e madhe për ...

Kroacia duhet ta fitojë Botërorin!

Zeri - 14.07.2018

Kroacia do të marrë pjesë për herë të parë në një finale të Kupës së Botës. Historia mund të shkruhet të dielën nëse kroatët do të arrijnë të triumfojnë në finalen e Moskës.

Botërorët në shifra dhe në fakte

Zeri - 14.07.2018

Kupa e Botës konsiderohet kompeticioni më i madh dhe më i rëndësishëm në sportin e futbollit. Që prej vitit 1930 kjo garë ka njohur 20 fitues, kurse i 21-i do të zbulohet të dielën.

Qyteti i Kosovës që përkrah Francën kundër Kroacisë, i stolisur me flamuj francezë

Zeri - 14.07.2018

ampionati botëror “Russia” 2018 ka zgjuar interesim të madh të shqiptarëve, pasi aty ishin prezentë katër bashkëkombësit e përfaqësueses së Zvicrës; Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami dhe ...

Francë-Kroaci, bota kurorëzon kampionin

SuperSport - 14.07.2018

Ëndrra e vetme e çdo fëmije që apasionohet pas futbollit, është Kupa e veshur me flori. Pjesa më e madhe nuk arrijnë as t’i afrohen, madje fati nuk ua mundëson as ta shohin sikur edhe në një muze, ...

Daliq nuk brengoset për lodhjen e kroatëve

Koha.net - 14.07.2018

Përzgjedhësi i Kroacisë, Zlatko Daliq, thotë se nuk është i brengosur për lodhjen e lojtarëve të tij para finales me Francën në Botërorin 2018. Kroacia ka luajtur në vazhdime në tri ndeshjet e ...

Kroacia merr lajm tronditës para finales së Botërorit

Gazeta Express - 14.07.2018

Kroacia ka marrë një lajm shumë shqetësues para finales së Kupës së Botës kundër Francës, e cila do të zhvillohet nesër në ...

Qyteti i Kosovës që përkrah Francën kundër Kroacisë

Fakultetet - 14.07.2018

Kampionati botëror “Russia” 2018 ka zgjuar interesim të madh të shqiptarëve, pasi aty ishin prezentë katër bashkëkombësit e përfaqësueses së Zvicrës; Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami dhe ...

Francë-Kroaci, për të bërë realitet një ëndërr

Durres Lajm - 14.07.2018

Ëndrra e vetme çdo fëmije që apasionohet pas futbollit është Kupa e veshur me flori. Pjesa më e madhe nuk arrijnë as t’i afrohen, madje fati nuk i’ua mundëson as ta shohin sikur edhe në një muze, ...

Kroacia për rekord, finalistja e parë në një Botëror që nuk vjen nga top-20 e FIFA-s

SOT - 13.07.2018

Botërori i Rusisë na ka dhuruar emocione të forta dhe surpriza mjaft të këndshme. Edhe pse Kroacia ka një superskuadër, me lojtarë që luajnë në klubet më të mira të planetit dhe një futboll me shumë ...

Finalja e “Rusi 2018”, dominim i futbollit evropian

Lajmi.net - 13.07.2018

Kjo që do të luhet në Moskë do të jetë finalja e 9 në total mes skuadrave europiane, dhe e treta në 4 edicionet e fundit. Të dielën do të zhvillohet finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë.

E pabesueshme: Ja në cilin vend janë prodhuar fanellat e Kroacisë

Lajmi.net - 13.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës në Rusi. ‘Të zjarrtit’ kanë siguruar finalen e botërorit për herë të parë në histori të kombit të tyre.

Capello thotë se Kroacia është mrekullia e këtij botërori

Lajmi.net - 13.07.2018

. Kombëtarja e Kroacisë ka fituar simpatinë e shumë njerëzve pas arritjes në finalet të Kupës së Botës. I befasuar nga ecuria e Kroacisë ka mbetur edhe trajneri legjendar, Fabio Capello.

Zbulohet slogani motivues i Kroacisë në prag të finales së madhe kundër Francës

SOT - 13.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë po zhvillon përgatitjet e fundit në prag të finales së madhe që do të zhvillohet të dielën në orën 17:00 në stadiumin Luzhniki të Moskës.

Finalja e “Rusi 2018”, dominim i futbollit europian

Top Channel - 13.07.2018

Të dielën do të zhvillohet finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Ky është një fakt që vë edhe më shumë në dukje dominimin e futbollit europian.

Man United transferon dy lojtarët që po shkëlqejnë me Kroacinë

Lajmi.net - 13.07.2018

. Performancat fantastike të ekipit kombëtar të Kroacisë në Kupën e Botës, ka rritur vlerat e gjithë lojtarëve të kësaj skuadre. Kroacia të dielën do të luajë finalen e Kupës së Botës ndaj Francës, ...

Franca s’e diskuton trofeun, “thumba” kroatëve: Ne kemi Umtiti

SOT - 13.07.2018

Në finalen e madhe të Kupës së Botës “Rusi-2018”, të 15 korrikut, në stadiumin “Luzhniki” të Moskës do të përballen Franca dhe Kroacia. Për francezët kjo është finalja e tretë në historinë e tyre, ...

Finalja e madhe me një skuadër nga Ballkani, çfarë mund të na mësojë ne Kroacia?

BalkanWeb - 13.07.2018

Shpesh thuhet se personalitetet e futbollit janë modele roli, ose të paktën duhet të jenë. Dhe kudo nëpër botë, për të gjithë tifozët e futbollit, sidomos në kompeticione kaq të mëdha sa Kupa e ...

E pabesueshme: Ja në cilin vend janë prodhuar fanellat e Kroacisë

Zeri - 13.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës në Rusi. ‘Të zjarrtit’ kanë siguruar finalen e botërorit për herë të parë në histori të kombit të tyre.

Man United transferon dy lojtarët që po shkëlqejnë me Kroacinë

Botasot - 13.07.2018

Performancat fantastike të ekipit kombëtar të Kroacisë në Kupën e Botës, ka rritur vlerat e gjithë lojtarëve të kësaj skuadre. Kroacia të dielën do të luajë finalen e Kupës së Botës ndaj Francës, dhe ...

E pabesueshme por e vërtetë – ja ku prodhohen fanellat e Kroacisë

Gazeta Express - 13.07.2018

Kroacia është në finale të Botërorit për herë të parë në histori jo vetëm të tyre si shtet, por për herë të parë edhe në histori të Ballkanit pasi që një shtet nga kjo hapësirë kalon në ...

Suker: Kroacia janë luftëtarë, për këtë fituan

Gazeta Express - 13.07.2018

Shpirti i luftëtarit te Kroacisë është lavdëruar nga presidenti i Federatës se Futbollit Kroat, Davor Suker, derisa ata janë duke u përgatitur për finalen e ...

Tifozët kroatë duan të shkojnë në Moskë me çdo çmim

Koha.net - 13.07.2018

Tifozët kroatë të futbollit janë duke marrë të gjitha masat për të qenë në Moskë të dielën, kur përfaqësuesja e tyre do të luajë për herë të parë në histori, në finale të Kupës së Botës.

Kroacia ka një ditë pushim më pak dhe “një ndeshje” më shumë

Koha.net - 13.07.2018

Nuk ishte befasi që reprezentuesit e Kroacisë pushtuan fushën për të festuar me tifozët dhe familjarët, pasi eliminuan Anglinë në gjysmëfinale të botërorit "Rusia 2018" të mërkurën mbrëma, por një ...

Vend i vogël, ëndrra të mëdha – Kroacia motivohet me slloganin mbreslënës para finales

Telegrafi - 13.07.2018

Kroacia po bën të gjitha përgatitjet e fundit për t’u paraqitur në finalen e parë në histori të kombëtares ballkanike. Skuadra e Kroacisë që befasoi të gjithë me paraqitjet e mira dhe me arritjen në ...

Botërori, një bekim për ekonominë e Kroacisë

ABC News - 13.07.2018

Kupa e Botës nuk është vetëm një sukses sportiv, por edhe ekonomik për Kroacinë. Tifozët ballkanas nuk po i kursejnë shpenzimet, ndërsa ndjekin ndeshjet e ekipit të zemrës.

Ish-futbollisti i Kombëtares: Franca favorite, Mbappe-n Kroacia mund ta mbajë vetëm me zinxhirë

BalkanWeb - 13.07.2018

Ermal Tahiri, ish-lojtar i Kombëtares, tani në rolin e specialistit të futbollit, i ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24” foli për skuadrën pretendente për të fituar finalen ...

Spaho: Shansi i fundit për kroatët për të fituar Botërorin, ja çfarë mund t’ju heqë lodhjen

BalkanWeb - 13.07.2018

I ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”, Edmond Spaho, kreu i grupit parlamentar të PD-së, foli për finalen e Botërorit që do të luhet të dielën mes Francës dhe Kroacisë.

Çmimi i një bilete për finalen, Kroaci-Francë arrinë në 10 500 euro

InfoSport - 13.07.2018

Çmimi i një bilete për ndeshjen finale të Kupës së Botës midis Kroacisë dhe Francës në tregun e zi në Zagreb ka arritur deri në 10 500 euro, njofton Televizioni kombëtarë kroat, përcjellë ...

“Kroacia e Vogël”, ekipi i rekordeve!

Zeri - 13.07.2018

“Rusia 2018” ishte Botëror i befasive dhe i rekordeve. Gjigantët e futbollit botëror si Brazili, Gjermania, Argjentina, Spanja etj. u eliminuan herët, ndërsa ekipet më të vogla arritën shumë, shkruan ...

Nga Shkodra në Moskë!

Zeri - 13.07.2018

Moral Pozhegu Rrugëtimi i Kroacisë për të arritur deri në finale të Botërorit ka qenë i gjatë. Gjithçka kishte nisur në Shkodër me një fitore 6:0 ndaj Kosovës, e cila ia dha asaj këmbën e mbarë.

Kozniku: Franca ka ngarkesë më shumë se Kroacia

Botasot - 13.07.2018

Franca pretendon ta fitojë titullin e botës dhe ta kthejë në vitrinat e tyre pas 20 viteve, ndërsa Kroacia është e vendosur si asnjëherë më parë që ta ngritë për herë parë në histori të saj trofeun ...

Finalja e “Rusi 2018”, dominim i futbollit europian

Gazeta Tema - 13.07.2018

Së pari, kjo finale do të thotë se Kupa e Botës do të mbetet në Europë. Kroacia apo Franca do ta çojë bilancin e triumfeve të ekipeve nga kontinenti i vjetër kundrejt skuadrave amerikano-latine në 12 ...

Finalja e “Rusi 2018”, dominim i futbollit evropian

Tetova Sot - 13.07.2018

Kjo që do të luhet në Moskë do të jetë finalja e 9 në total mes skuadrave europiane, dhe e treta në 4 edicionet e fundit. Të dielën do të zhvillohet finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë.

Një vend ballkanik në finalen e Kupës së Botës, mësimi që na dha Kroacia

Tetova Sot - 13.07.2018

Shpesh thuhet se personalitetet e futbollit janë modele roli, ose të paktën duhet të jenë. Dhe kudo nëpër botë, për të gjithë tifozët e futbollit, sidomos në kompeticione kaq të mëdha sa Kupa e ...

Davor Suker zbulon prapaskenën: E zgjodhëm në 7 orë, tani jemi në finale

Gazeta Tema - 13.07.2018

Nuk është më ëndërr, Kroacia është në finalen e madhe të Kupës së Botës 2018. Davor Suker, ish-sulmuesi i Real Madrid-it, i cili është konsideruar si lojtari më i shpejtë në gjysmëfinalen e Francë ...

Suker: Kroacia janë luftëtarë, për këtë fituan

Tetova Sot - 13.07.2018

Shpirti i luftëtarit te Kroacisë është lavdëruar nga presidenti i Federatës se Futbollit Kroat, Davor Suker, derisa ata janë duke u përgatitur për finalen e Botërorit Ish sulmuesi i Real Madridit ...

Kurti: Kroacia dëshmoi se nuk ka popuj të vegjël

Lajm - 12.07.2018

Kryetari i Lëvzjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kroacia sot ka treguar se përkushtimi, puna e mosdorëzimi i bën të mëdhenj edhe popujt e vegjël.

Kroacia theu dy rekorde

Alsat - 12.07.2018

Për herë të parë, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty ku përballë do të ketë Francën. Kualifikimi për në finale, erdhi falë fitores 2-1 ndaj Anglisë, ndeshje e cila u mbyll pas 120 ...

Kualifikimi i Kroacisë, habisin politikanët kroatë në mbledhjen e qeverisë

SOT - 12.07.2018

Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve ...

Me këtë ide të çmendur do të fitojë 20 mijë dollarë nëse Kroacia triumfon në Botëror

SOT - 12.07.2018

Në fakt nuk është një parashikim i ndonjë specialisti, apo dikujt që besonte shumë në ekipin e Kroacisë.Përzgjedhje shumë që do të vendoste në bast për triumfin e Kroacisë në Kupën e Botës 2018, u ...

Nuk ka popuj të vegjël

Ina - 12.07.2018

Albin kurti Kupa e botës është kulmi i lëvizjes futbollistike në glob, mirëpo organizimi i botës në shtete dhe i përfaqësueseve futbollistike në skuadra kombëtare, e bën të pashmangshme perspektivën ...

Kabineti qeveritar i Kroacisë me fanella të kombëtares

Ina - 12.07.2018

Kroacia arriti të shkoj në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale.

“Nuk i kuptoj shqiptarët”/ Ish-futbollisti i Kombëtares: Nuk mbështesin as Greqinë e as Kroacinë!

SOT - 12.07.2018

Salvador Kaçe, ish-futbollisti kombëtares shqiptare, i ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”, duke marrë shkas nga ndeshja Kroaci-Angli ka deklaruar se shqiptarët bëjnë gabim ...

Fytyrat e tifozëve të Anglisë pasi Kroacia ua ‘prishi ëndrrën’

Lajmi.net - 12.07.2018

Kroacia kaloi në finale të Kupës së Botës pasi mposhti Anglinë me rezultat 2-1. Humbja për anglezët ishte shumë e dhimbshme pasi ishin shumë afër momentit të shumëpritur.

Suker me krahasim të ‘çmendur’ për Mandzukicin

Lajmi.net - 12.07.2018

. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kroacisë, Davor Suker ka lavdëruar ekipin pas fitores ndaj Anglisë me rezultat 2:1 dhe kualifikimit në finalen e “Kampionatit botëror 2018”.

KB 2018: Kroacia në finale, pasi mposhti Anglinë

Idividi - 12.07.2018

Moskë, 12 korrik 2018 (MIA) - Kroacia mbrëmë e mposhti Anglinë me rezultat 2:1 në gjysmëfinale të Kampionatit botëror dhe për herë të parë në historinë e vet arriti deri te finalja e Mundialit.

Kroacia nis përgatitjet për finalen e Botërorit

Evropaelire - 12.07.2018

Kroacia nisi përgatitjet për finalen e parë në Kampionatin Botëror të Futbollit, pasi mposhti Anglinë, me rezultat 2:1, në ndeshjen e së mërkurës. Në finalen e 15 korrikut, ajo do të përballet me ...

Kjo ndodhi në një mbledhje të politikanëve kroatë pas fitores ndaj Anglisë

Lajmi.net - 12.07.2018

Kroacia feston fitoren ndaj Anglisë në Kampionatin botëror 2018. Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1.

Me këtë ide të çmendur do të fitojë 20 mijë dollarë nëse Kroacia triumfon në Botëror

Lajmi.net - 12.07.2018

Kuota ishte 7,5 dhe ai do të fitojë 22 mijë e 500 dollarë nëse Kroacia triumfon. Në fakt nuk është një parashikim i ndonjë specialisti, apo dikujt që besonte shumë në ekipin e Kroacisë.

Çmenduria e djaloshit australian, vë bast 3000 dollarë për Kroacinë

SOT - 12.07.2018

Një australian ka vënë bastin më të çmendur ndonjëherë. Ai ka hedhur 3.000 dollarë australianë në bast që kombëtarja e Kroacisë, do ta fitojë Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë – të gjithë me fanella /FOTO

Lajmi.net - 12.07.2018

Ministrat e Qeverisë së Kroacisë, në krye me kryeministrin Andrej Plenkoviq, kanë ardhur sot në mbledhje të veshur me fanella të kombëtares së Kroacisë.

Tifozët pas gjysmëfinales, Kroacia në festë, Anglia në lot

Top Channel - 12.07.2018

Sfida mes Anglisë dhe Kroacisë ishte një ndërthurje ndjenjash të tifozërive të të dyja skuadrave. Ishte një ndeshje që dhuroi shumë emocione, por që u mbyll me suksesin e kroatëve që bënë historinë ...

Lotët e eliminimit nga Kroacia, fotoja e vogëlushit anglez bën bujë

Lajmi.net - 12.07.2018

Zhgënjimi te anglezët ishte evident. Kroacia ia prishi ëndrrën Anglisë, duke e mundur në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Sfida u mbyll me rezultat të ngushtë, 2:1 për kroatët, përcjellë “Lajmi.net”.

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe shkon në finalen e madhe me Francën

SOT - 12.07.2018

Kroacia shkruan historinë në futboll. Për herë të parë në historinë e saj Kroacia arrin në finalen e një Botërori. Mbrëmë mundi pas 120 minutash lojë Anglinë, pretendenten e këtij Botërori, me ...

Ardian Kozniku për Lajm: E lus Zotin që Modrici me shokë t’i revanshohen Francës për humbjen e vitit 1998

Lajm - 12.07.2018

Kroacië është në festë pas triumfit (2-1) ndaj Anglisë në gjysmëfinale dhe kualifikimit në finale të botërorit, “Russia 2018”. Ky është suksesi historik, në të cilën kjo gjeneratë tejkaloi atë të ...

Ambasadorja kroate: Fitorja e Kroacisë, porosi edhe për Kosovën

Lajmi.net - 12.07.2018

Amabsadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, e ka quajtur shumë të gëzueshëm kualifikimin e Kroacisë për herë të parë në finalen e Kupës së Botës në futboll, dhe tha se kjo mund të shërbejë ...

Manxhukiq shënoi golin vendimtar - ëndrra kroate vazhdon

DW - 12.07.2018

32-vjeçari Mario Manxhukiq shënoi golin vendimtar në ndeshjen Kroaci-Angli. Fitorja dhe kualifikimi në finalen e Kampionatit Botëror kanë shkaktuar një eufori të paparë në Kroaci, por edhe gjetiu.

Kurti: Nuk ka popuj të vegjël, dëshmi Kroacia

Botasot - 12.07.2018

Kryetari i Lëvzjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kroacia sot ka treguar se përkushtimi, puna e mosdorëzimi i bën të mëdhenj edhe popujt e vegjël.

Ambasadorja kroate: Arritja e Kroacisë, porosi edhe për Kosovën

Botasot - 12.07.2018

Amabsadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, e ka quajtur shumë të gëzueshëm kualifikimin e Kroacisë për herë të parë në finalen e Kupës së Botës në futboll, dhe tha se kjo mund të shërbejë ...

Tash vetëm Franca – reagimi i mediave kroate për arritjen historike

Zeri - 12.07.2018

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit. Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës.

Fytyrat e tifozëve të Anglisë pasi Kroacia ua ‘prishi ëndrrën’

Botasot - 12.07.2018

Kroacia kaloi në finale të Kupës së Botës pasi mposhti Anglinë me rezultat 2-1. Humbja për anglezët ishte shumë e dhimbshme pasi ishin shumë afër momentit të shumëpritur.

Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

Botasot - 12.07.2018

Anëtarët e Qeverisë së Kroacisë, të prirë nga kryeministri Andrej Plenkoviq, në mbledhjen e sotshme ishin me fanellat e përfaqësueses kroate, ngjyrë kuq e bardhë.

Kroacia nis përgatitjet për finalen e Botërorit

Botasot - 12.07.2018

Kroacia nisi përgatitjet për finalen e parë në Kampionatin Botëror të Futbollit, pasi mposhti Anglinë, me rezultat 2:1, në ndeshjen e së mërkurës. Në finalen e 15 korrikut, ajo do të përballet me ...

Me këtë ide të çmendur do të fitojë mijëra dollarë nëse Kroacia triumfon në Botëror

Zeri - 12.07.2018

Në fakt nuk është një parashikim i ndonjë specialisti, apo dikujt që besonte shumë në ekipin e Kroacisë. Përzgjedhje shumë që do të vendoste në bast për triumfin e Kroacisë në Kupën e Botës 2018, u ...

Mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë – të gjithë me fanella

Zeri - 12.07.2018

Ministrat e Qeverisë së Kroacisë, në krye me kryeministrin Andrej Plenkoviq, kanë ardhur sot në mbledhje të veshur me fanella të kombëtares së Kroacisë.

Ambasadorja kroate: Fitorja e Kroacisë, porosi edhe për Kosovën

Zeri - 12.07.2018

Amabsadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, e ka quajtur shumë të gëzueshëm kualifikimin e Kroacisë për herë të parë në finalen e Kupës së Botës në futboll, dhe tha se kjo mund të shërbejë ...

Reagimi i mediave kroate pas kualifikimit historik të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës

Botasot - 12.07.2018

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës.

Shikoni se çfarë kanë bërë politikanët kroatë në një mbledhje

Gazeta Express - 12.07.2018

Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin ...

Ish-lojtari shqiptar i Kroacisë ka një kërkesë për lojtarët kroatë në finalen kundër Francës

Gazeta Express - 12.07.2018

Kroacia ka shkruar histori për vendin e tyre për shkak të kualifikimit për në finale të Botërorit për herë të ...

Pamje të bukura nga festa e kroatëve pas fitores së mbrëmshme

Botasot - 12.07.2018

Kroacia ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Kampionatit Botëror. Fitorja 2-1 ndaj Anglisë që u vendos pas vazhdimeve, dërgoi Kroacinë në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, ku të ...

Formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve

Botasot - 12.07.2018

Kroacia dhe Franca janë dy ekipet që do të luajnë në finalen e madhe të Botërorit. Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar dy ndeshjet gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, ku Franca fillimisht ...

Kozniku në kohën e artë, me Bobanin e Prosineçkin!

Botasot - 12.07.2018

Para 20 viteve Ardian Kozniku me gjeneratën e artë të kombëtares së Kroacisë, si Davor Shuker, Zvonimir Boban, Robert Prosineçki etj. fituan medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror – “France 2018”.

Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

Koha.net - 12.07.2018

Zagreb, 12 korrik – Anëtarët e Qeverisë së Kroacisë, të prirë nga kryeministri Andrej Plenkoviq, në mbledhjen e sotshme ishin me fanellat e përfaqësueses kroate, ngjyrë kuq e bardhë, transmeton ...

Kroacia e ka një tifoz të veçantë në Kosovë

Zeri - 12.07.2018

Kroacia e ka një tifoz të flaktë në Kosovë, shkruan Zeri.info. Madje, edhe më të zjarrtë sesa vetë tifozët kroatë. Donati nga Prishtina është 7 vjeç dhe ditëlindjen e tij të shtatë e ka festuar dje ...

VIDEO/ Për herë të parë në finale, qeveria e Kroacisë mbledhje me bluzat e kombëtares

BalkanWeb - 12.07.2018

Ajo që po përjetojnë njerëzit në Kroaci është unike pasi për herë të parë ekipi kombëtar i futbollit ka siguruar pjesëmarrjen në një finale të Botërorit.

Kështu u festua fitorja e Kroacisë në “fshatin kroat” në Kosovë

Gazeta Express - 12.07.2018

Të gjithë bashkë, kroatë e shqiptarë e festuan mbrëmë fitoren e që Kroacia e shënoi ndaj Anglisë. Qindra persona u mblodhën në Janjevë të Lipjanit për ta parë ndeshjen.

Lepaja: Mos e (keq)përdorni flamurin shqiptar, duke e valëvitur ku nuk e ka vendin

Botasot - 12.07.2018

Opinionisti Fadil Lepaja ka reaguar lidhur me festën që është bërë për fitoren e Kroacisë në Kampionatin Botëror, ku ditë më parë një tifoz kroat e largoi flamurin shqiptar.

Dikur trajner i Tiranës, tash pretendon Kupën e Botës

Koha.net - 12.07.2018

Daliq mori drejtimin e Dinamo Tiranës (2008-2009), me të cilën fitoi Super Kupën shqiptare, por dha dorëheqje në shkurt 2009 pas humbjeve të derbit të njëpasnjëshëm me Partizanin e Tiranës, informon ...

Kjo është deklarata speciale e Mourinhos për Kroacinë!

Zeri - 12.07.2018

Jose Mourinho e ka lavdëruar Përfaqësuesen e Kroacisë për arritjen në finale të Botërorit, shkruan Zeri.info. Trajneri portugez thotë se arritjen e bën edhe më të ëmbël fakti se liga në këtë vend ...

Kroacia bëhet shteti më i vogël nga viti 1950 që arrin finalen e Botërorit

Telegrafi - 12.07.2018

Kupa e Botës në Rusi ka dhuruar disa ndeshje mahnitëse dhe rekorde pasi që ndeshja finale do të shfaqë shtetin më të vogël që do të luajë në fazën e fundit të turneut që nga viti 1950.

Perishiq: Franca favorite, do bëjmë maksimumin ta befasojmë

Koha.net - 12.07.2018

E diela do ta sjellë edhe kampionin më të ri të Botës në futboll, kur do të përballen Franca dhe Kroacia. Ylli kroat, Ivan Perishiq për FIFA.com ka deklaruar se Franca është favorite për ta fituar ...

Francë-Kroaci zhvillohet të dielën, rruga e dy kombëtareve deri në finale

Telegrafi - 12.07.2018

Finalja e madhe e Kampionatit Botëror Rusi 2018, mes Francs dhe Kroacisë do të zhvillohet të dielën. Ndeshja fillon në ora 17:00 dhe zhvillohet në Luzhniki Arena të Moskës.

Daliq: Anglia do të duhej ta respektonte më shumë Kroacinë

Koha.net - 12.07.2018

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliq ka thënë se Anglia do të duhej ta respektonte më tepër Kroacinë në prag të sfidës gjysmëfinale të Botërorit. Kroacia arriti ta përmbyste rezultatin ndaj Anglisë, ...

Ish-futbollisti i Kombëtares: Nuk i kuptoj shqiptarët, nuk mbështesin as Greqinë e as Kroacinë

BalkanWeb - 12.07.2018

Salvador Kaçe, ish-futbollisti kombëtares shqiptare, i ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”, duke marrë shkas nga ndeshja Kroaci-Angli ka deklaruar se shqiptarët bëjnë gabim ...

Kroatët duan hakmarrjen e gjysmëfinales së “Francë ’98”

Botasot - 12.07.2018

Kush do ta kishte menduar… Ndoshta Franca edhe mund të pritej në finale, por edhe në këtë aspekt pakkush besonin, duke qenë se pretendentet e vërteta ishin Brazili, Gjermania, Argjentina e ndoshta ...

Kështu u festua fitorja e Kroacisë në 'fshatin kroat' në Kosovë

Zeri - 12.07.2018

Të gjithë bashkë, kroatë e shqiptarë e festuan mbrëmë fitoren e që Kroacia e shënoi ndaj Anglisë. Qindra persona u mblodhën në Janjevë të Lipjanit për ta parë ndeshjen.

Gjoka: Fati është pjesë e rëndësishme në futboll, por Kroacia është më meritë në finale

BalkanWeb - 12.07.2018

I ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”, Ernest Gjoka, ish-trajner i shumë skuadrave në kampionatin shqiptar, foli për arritjen e Kroacisë në këtë Botëror.

Festë e shfrenuar në Kroaci pas kualifikimit për në finalen e Botërorit

ABC News - 12.07.2018

Festë e madhe në Kroaci pas kualifikimit për në finalen e Kupës së Botës. Tifozët dhe mediat në delir, ndërsa shpresa është e madhe për të fituar titullin. Pritja mori fund, radhën e pati harbimi.

Rekordi që theu Kroacia me mbërritjen në finale

Java News - 12.07.2018

Për herë të parë, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty ku përballë do të ketë Francën. Kualifikimi për në finale, erdhi falë fitores 2-1 ndaj Anglisë, ndeshje e cila u mbyll pas 120 ...

FOTOT/ Pas gjysmëfinales, Kroacia në festë, Anglia në lot

Java News - 12.07.2018

Sfida mes Anglisë dhe Kroacisë ishte një ndërthurje ndjenjash të tifozërive të të dyja skuadrave. Ishte një ndeshje që dhuroi shumë emocione, por që u mbyll me suksesin e kroatëve që bënë historinë ...

“Rusi 2018″/ Asnjë skuadër në histori, nuk ka arritur finalen si Kroacia

Gazeta Tema - 12.07.2018

Për herë të parë, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty ku përballë do të ketë Francën. Kualifikimi për në finale, erdhi falë fitores 2-1 ndaj Anglisë, ndeshje e cila u mbyll pas 120 ...

FOTOT/ Kur basti i humbur detyron ambasadorin të vishet me simbolet e kundërshtarit

Java News - 12.07.2018

Kroacia ka arritur një fitore ndaj Anglisë, një sukses që shumë pak veta mund ta kishin paralajmëruar, sukses ky që i hapi rrugën për në finalen e madhe të Botërorit.

ANALIZA: Ku shkon fitorja “Rusi 2018”? Krahasimi mes Francës dhe Kroacisë

Gazeta Tema - 12.07.2018

Pasi mundi Belgjikën në gjysmë finale të martën, Franca fituesja e Kupës së Botës 1998 do të luaje me Kroacinë, e cila rezultoi fituese me Anglinë të mërkurën për garën e tyre të fundit, finalen.

“Rusi 2018″/ Asnjë skuadër në histori, nuk ka arritur finalen si Kroacia

Bota.al - 12.07.2018

Për herë të parë, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty ku përballë do të ketë Francën. Kualifikimi për në finale, erdhi falë fitores 2-1 ndaj Anglisë, ndeshje e cila u mbyll pas 120 ...

ANALIZA: Ku shkon fitorja “Rusi 2018”? Krahasimi mes Francës dhe Kroacisë

Bota.al - 12.07.2018

Pasi mundi Belgjikën në gjysmë finale të martën, Franca fituesja e Kupës së Botës 1998 do të luaje me Kroacinë, e cila rezultoi fituese me Anglinë të mërkurën për garën e tyre të fundit, finalen.

Tifozi kroat s’e duron flamurin kombëtar shqiptar

Lajm - 11.07.2018

Populli shqiptar gjatë këtij Kampionati Botëror ka përkrahur Zvicrën gjatë aventurës së tyre për shkak të katër shqiptarëve që ishin në përbërje të skuadrës së Zvicrës, nuk ka munguar as përkrahja ...

Nuk do ta besoni, tifozi kroat nuk duron flamurin shqiptar

LajmiFundit - 11.07.2018

Një tifoz kroat është parë duke ia rrëmbyer nga dora flamurin kombëtar shqiptar, një personi me makinë gjatë festimeve të triumfit të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës.

Kroacia për herë të parë në finale, shikoni çfarë ndodh në Zagreb (Video)

SOT - 11.07.2018

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1.Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, ...

S'mjaftojnë 90 minuta, gjysmëfinalja shkon në shtesë

SOT - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018” Një gjysmëfinale emocionuese dhe e denjë për këtë Botëror, por që finalisti ende nuk është ...

Sot gjysmëfinalja e madhe Kroaci-Angli, fituesi shkruan historinë

SOT - 11.07.2018

Anglia dhe Kroacia përballen sot në orën 20.00 në Moskë në gjysmëfinalen e Botërorit Rusi 2018 për një biletë historike në finale e madhe. Të dyja skuadrat kur erdhën në këtë Botëror llogariteshin ...

A mund ta besoni? Tifozi kroat s’e duron flamurin shqiptar. Ja çfarë i bën /VIDEO

Lajmi.net - 11.07.2018

Një tifoz kroat është parë duke ia rrëmbyer nga dora hedhur flamurin kombëtar shqiptar një personi me makinë gjatë festimeve të triumfit të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës.

Kroacia shënon golin e dytë, ndëshkohet Anglia

SOT - 11.07.2018

Kroacia kalon në avantazh ndaj Anglisë me golin e Mario ...

Kupa e Botës: Kroacia dhe Anglia vendosin finalistin e dytë

Evropaelire - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë në futboll dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte në stadiumin Luzhniki të Moskës. Fituesi do të shkojë në finalen e Kampionatit Botëror, ku do të përballet me Francën, e cila ...

Formacionet zyrtare/ Gjysmëfinale pa surpriza, trajnerët e Kroacisë dhe Anglisë i besojnë më të mirëve

SOT - 11.07.2018

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Të dy teknikët kanë pothuajse të njëjtët titullarë, duke i besuar atyre që kanë fituar deri më tani.

Tifozët kroatë shpalosin një flamur gjigant para ndeshjes me Anglinë

Lajmi.net - 11.07.2018

Tifozët kroatë do të jenë në numër të madh në stadiumin Luzhniki në ndeshjen ndaj Anglisë. Kroacia dhe Anglia do të kërkojnë kalimin në finale të Kupës së Botës në përballjen që nga ora 20:00 luhet ...

Përballja për finalen, Kroacia barazon me Anglinë

LajmiFundit - 11.07.2018

Anglia dhe Kroacia po përballen me rezultat të barabartë në ndeshjen ku do të përcaktohet skuadra finalist e dytë e botërorit 2018. Kroacia ka rritur të barazojë rezultatin në pjesën e dytë të ...

Anglia vendos rekord në Botëror me golin e Tripier

SOT - 11.07.2018

Goli i shënuar nga futbollisti Tripier, ka vendosur 2 rekorde për Anglinë.“Tre Luanët” bëhen skuadra që kanë shënuar më shumë gola nga goditja e dënimit në Botëror, pra 9 të tillë.Supergoli i ...

Kroacia është në finale të Kupës së Botës

Lajmi.net - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë ka shkruar historinë duke arritur finalen e madhe të Kupës së Botës pas fitores 2:1 ndaj Anglisë me përmbysje të rezultatit në ‘Luzhniki’ të Moskës, në një ndeshje dramatike që ...

Kroacia, për herë të parë, në finale të Botërorit

Evropaelire - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë në futboll mundi Anglinë me rezultat 2:1, për t’u kualifikuar në finalen e Kampionatit Botëror. Kjo është hera e parë që Kroacia arrin një sukses të tillë.

Pjesa e parë dërgon Anglinë në finale, Kroacia ka edhe 45 minuta shpresë

LajmiFundit - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Pjesa e parë mbyllet me avantazhin minimal 1-0 të anglezëve.

Kroacia mund Anglinë, shkon në finale përballë Francës

LajmiFundit - 11.07.2018

Kroacia ka mundur 2-1 Anglinë duke shkuar kështu në finalen e botërorit 2018 do të ndeshet me Francën në datën 15 korrik. Kroatët pësuan gol në minutën e 5 dhe më pas barazuan rezultatin në pjesën e ...

Dëshpërimi i lojtarëve të Anglisë pas dështimit për të arritur në finale

Lajmi.net - 11.07.2018

. Lojtarët e Anglisë e kanë përjetuar shumë rëndë humbjen në gjysmëfinale të Kupës së Botës nga Kroacia. Anglia lëshoi një mundësi të artë për të arritur në finale të botërorit për herë të parë pas ...

Kjo është festa e “çmendur” e tifozëve kroatë pas suksesit historik

Lajmi.net - 11.07.2018

. Sonte e gjithë Kroacia është në festë. Kombëtarja kroate për herë të parë në histori të saj ka arritur të kualifikohet në finale të Kupës së Botës, pas fitores sensacionale ndaj Anglisë me rezultat ...

Daliq: Unë nuk bëra asgjë, këta djem nuk janë normal

Lajmi.net - 11.07.2018

Zlatko Daliq ka shprehur emocionet e tij pas kualifikimit të Kroacisë në finale të Kupës së Botës. Kroacia ka arritur të kualifikohet për në finale të Kupës së Botës, duke e mposhtur në gjysmëfinale ...

Çartet Maxhukiç, ka një paralajmërim për Francën

Ina - 11.07.2018

Lojtari me përvojë i Kroacisë, Mario Manxhukiç në minutën e 109 ia ka fikur shpresat Aglisë për arritjen në finale të botërorit. Pas 52 viteve pritje, Anglia është rrëzuar nga beteja e fuqishme në ...

Kroacia heroike përmbys rezultatin dhe kalon në finale

Alsat - 11.07.2018

Kroacia është në finale pas një tjetër 120 minutëshi të luajtur në stadiumin “Luzhniki” në Moskë. Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe kombëtarja ballkanase do të luftojnë për Kupën e Botës ...

Tifozi kroat s’e duron flamurin kombëtar shqiptar

Zeri - 11.07.2018

Një tifoz kroat është parë duke ia rrëmbyer nga dora hedhur flamurin kombëtar shqiptar një personi me makinë gjatë festimeve të triumfit të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës.

Tifozët kroatë shpalosin një flamur gjigant para ndeshjes me Anglinë

Zeri - 11.07.2018

Tifozët kroatë do të jenë në numër të madh në stadiumin Luzhniki në ndeshjen ndaj Anglisë. Kroacia dhe Anglia do të kërkojnë kalimin në finale të Kupës së Botës në përballjen që nga ora 20:00 luhet ...

Dëshpërimi i lojtarëve të Anglisë pas dështimit për të arritur në finale

Zeri - 11.07.2018

Lojtarët e Anglisë e kanë përjetuar shumë rëndë humbjen në gjysmëfinale të Kupës së Botës nga Kroacia. Anglia lëshoi një mundësi të artë për të arritur në finale të botërorit për herë të parë pas 52 ...

Mësohet finalisti i dytë i Botërorit

Botasot - 11.07.2018

Sot zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kampionatit Botëror të Futbollit. Anglia dhe Kroacia janë dy gjysmëfinalistët që do të synojnë të prekin finalen e madhe në takimin që do të fillojë në ...

Tifozi kroat s’e duron flamurin kombëtar shqiptar

Gazeta Express - 11.07.2018

Një tifoz kroat është parë duke ia rrëmbyer nga dora hedhur flamurin kombëtar shqiptar një personi me makinë gjatë festimeve të triumfit të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e ...

Kroacia e Anglia kërkojnë të vazhdojnë rrugëtimin përrallor

Koha.net - 11.07.2018

Dy përfaqësueset që kanë pritur shumë gjatë për të fshirë kujtimet e humbjeve në gjysmëfinale të Kupës së Botës, takohen ndërmjet vete të mërkurën në Moskë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të ...

Formacionet e mundshme: Kroacia – Anglia

Telegrafi - 11.07.2018

Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së dytë të Kupës së Botës. Luzhniki Stadium i Moskës do të jetë nikoqirë i dy kombëtareve që do të synojnë finalen e madhe, ku do të ...

Kroacia – Anglia, shënohet goli i dytë

Zeri - 11.07.2018

Kroacia ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Anglisë, transmeton zeri.info Ivan Perisic realizoi në minutën e 68-të./Zëri © ...

Kroacia shkruan historinë, në finale të Rusia 2018

Gazeta Express - 11.07.2018

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave ...

Para ndeshjes me Anglinë… ja flamuri gjigant që shpalosën tifozët kroatë

Mapo - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” do të luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Pak minuta para ndeshjes, kroatët kanë shpalosur një flamur të madh të kombit të tyre në shenjë ...

Statistika rreth gjysmëfinales mes Kroacisë dhe Anglisë: Lojtarët kroatë kanë fituar tre herë më shumë trofe se ...

Telegrafi - 11.07.2018

Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në Luzhniki Stadium në kuadër të gjysmëfinales së botërorit Rusia 2018. Anglezët janë pak të favorizuar në këtë ndeshje, por ata gjithashtu janë të vetëdijshëm ...

Video / Anglia nuk di të ndalet, kalon në avantazh ndaj Kroacisë

Mapo - 11.07.2018

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 0-0.

Perisic kthen festën tek Kroacia, barazon shifrat me Anglinë

Mapo - 11.07.2018

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 1-1 në favor të “Tre Luanëve”.

Entuziazëm për Kroaci-Angli, mijëra tifozë fluturojnë drejt Moskës

ABC News - 11.07.2018

Entuziazëm i jashtëzakonshëm në Kroaci për shancin e madh në Rusi. Mijëra tifozë nisen drejt Moskës për ndeshjen ndaj Anglisë. I gjithë shteti në këmbë për kombëtaren.

Kroaci-Angli/ Përmbysje spektakolare, shënon Manxhukiç

Mapo - 11.07.2018

Mendohej se Sime Vrsajlko kishte mbyllur Botërorin pas dëmtimit ndaj Rusisë, por mbrojtësi me sa duket është riaftësuar në kohë dhe do të luajë përballë Anglisë.

Nuk ka fitues në kohën e rregullt, Kroacia e Anglia shkojnë në shtesë

Mapo - 11.07.2018

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 1-1.

VIDEO/ Kroacia për herë të parë në finale, shikoni çfarë ndodh në Zagreb

BalkanWeb - 11.07.2018

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, ...

Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

Koha.net - 11.07.2018

Ivan Perishiq është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli. Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin.

Super gol i Tripier dhe Anglia avanson ndaj Kroacisë (VIDEO)

InfoSport - 11.07.2018

Është hapur shumë herët ndeshja e dytë gjysmëfinale midis Anglisë dhe Kroacisë, me anglezët që avansuan vetëm pas 5 minutave lojë, njofton “infOSport.mk”.

Festa e çmendur e tifozit shqiptar pas fitores së Kroacisë

Botasot - 11.07.2018

Festës së tifozëve kroatë pas kalimit të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, ku do të luaj përballë Francës, i janë bashkuar edhe shumë tifozë shqiptarë.

Transmetim direkt për Kosovë i gjysmëfinales Kroaci – Angli

Telegrafi - 11.07.2018

Në Luzhniki Stadium zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale në kuadër të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë janë në kërkim të një vendi në finalen e madhe që do ...

Kroacia kërkon hakmarrje ndaj Francës për atë humbje më 1998 (VIDEO)

Zeri - 11.07.2018

Francë – Kroaci, kjo do të jetë finalja e Kupës së Botës në “Rusia 2018”. Pasi Franca siguroi finalen e Botërorit duke e mundi Belgjikën 1-0, Kroacia është finalisti tjetër – pasi e mposhti 2-1 ...

Ky shqiptar çmendet pas Kroacisë (VIDEO)

Zeri - 11.07.2018

Kroacia ka shumë tifozë të zjarrtë tek shqiptarët por ky duket se është i veçantë E derisa në Kosovë ka shumë tifozë kroat duket se në Shqipëri po ashtu Kroacia ka lënë gjurmë duke krijuar shumë ...

Perishiç barazon, Kroacia merr krahë (VIDEO)

InfoSport - 11.07.2018

Kroacia ka barazuar rezultatin mdaj Anglisë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Botës “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Pas epërsisë së hershme të anglezëve, Kroacia deri te barazimi erdhi ...

Botërori kërkon finalistin e dytë

Zeri - 11.07.2018

Bota e futbollit do ta mësojë sonte emrin e finalistit të dytë të Kupës së Botës. Anglia do ta kërkojë finalen e parë që prej vitit 1966. Ndërkohë, kroatët finalen e parë në histori.

Goooool, Manxhukiç dhe Kroacia shumë afër finales (VIDEO)

InfoSport - 11.07.2018

Kroacia është shumë pranë finales së madhe të Kupës së Botës në Rusi, pasi arriti që të shënojë edhe golin e dytë në përballjen gjysmëfinale ndaj Anglisë, njofton “infOSport.mk”.

Kujtim Shala: Tash e marrin finalen heronjtë kroatë

Botasot - 11.07.2018

Ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala nuk përmbahet nga emocionet e gëzimit, që kombëtarja e Kroacisë është kualifikuar në finalen e Kampionatit Botëror, pasi që pas 120 minutave e mundi me ...

Botërori i futbollit, Kroacia shkon në finale përballë Francës

RTSH - 11.07.2018

Kroacia do të shkojë në finalen e kampionatit botëror të futbollit përballë Francës, hera e parë në historinë e futbollit kroat. Ajo mundi 2-1 Anglinë, pas një beteje që zgjati gjatë 120 minuta.

Kroacia dhe Anglia e mbyllin me barazim, vazhdimet apo penaltitë do të japin finalistin e dytë?

InfoSport - 11.07.2018

Ndeshja e dytë gjysmëfinale midis Kroacisë dhe Anglisë është mbyllur me barazim 1:1, ashtu që ndeshja që në këto momente po zhvillohet në stadiumin “Luzhniki”, do të ju drejtohet vazhdimeve, njofton ...

Ballkani mund të ketë një kampion bote/ Kroacia në finale ndaj Francës

ABC News - 11.07.2018

Finalja e Kupës së Botës do të jetë Kroaci-Francë. Skuadra kroate triumfoi me meritë ndaj Anglisë, edhe pse sërish vuajti për 120 minuta. Ballkani mund ta ketë më në fund një kampione të botës.

Kroaci-Francë, finalja e Kupës së Botës “Rusi 2018” (VIDEO)

InfoSport - 11.07.2018

Kroacia do të jetë kundërshtari i Francës në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, “Rusi 2018”, pasi sonte në gjysmëfinalen e dytë eliminoi Anglinë me rezultatin 2:1, edhe atë pas vazhdimeve, pasi ...

Kurti: Nuk ka popuj të vegjël, dëshmi Kroacia

Koha.net - 11.07.2018

Kryetari i Lëvzjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kroacia sot ka treguar se përkushtimi, puna e mosdorëzimi i bën të mëdhenj edhe popujt e vegjël.

Tifozi kroat s’e duron flamurin kombëtar shqiptar

Tetova Sot - 11.07.2018

Një tifoz kroat është parë duke ia rrëmbyer nga dora hedhur flamurin kombëtar shqiptar një personi me makinë gjatë festimeve të triumfit të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës.Populli shqiptar ...

Kroaci-Angli, sfida për finalen e madhe, formacionet zyrtare

Java News - 11.07.2018

Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hyn me një formacion thuajse të njëjtë me atë te çerekfinales, me Vrsajlkon e lënduar që duket se është kthyer ...

Historike! Kroacia në finale të Kupës së Botës

Flaka - 11.07.2018

Kroacia ka shkruar historinë, pasi është skuadra që i bashkohet Francës në finalen e madhe të Kupës së Botës. Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 me golat e Tripier për anglezët në minutën e 5′ ...

Festa e çmendur e tifozit shqiptar pas fitores së Kroacisë (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2018

Festës së tifozëve kroatë pas kalimit të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, ku do të luaj përballë Francës, i janë bashkuar edhe shumë tifozë shqiptarë.

Tifozi kroat e gjuan përtokë flamurin kuqezi (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2018

Një tifoz kroat nuk e ka duruar praninë e flamurit shqiptar në festimet pas triumfit të Kroacisë ndaj Rusisë në Kampionatin Botëror Rusia 2018. Ai ia ka marrë atë nga dora personit që po e valonte e ...

Supergol nga goditje dënimi, zhbllokohet rezultati në Kroaci-Angli

Tetova Sot - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, Që në minutë e pestë zhbllokohet rezultati. Tripier ekzekuton mjeshtërisht një goditje dënimi dhe ...

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales – formacionet zyrtare

Tetova Sot - 11.07.2018

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Kroacisë dhe Anglisë Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hynë me një formacion po thuajse të njëjtë ...

Kroacia e jashtëzakonshme në finale, England is going home!

VeqSport - 11.07.2018

Përfaqësuasja e Kroacisë me një performancë të jashtëzakonshme ka arritur ta siguroj finalen e madhe të Botërorit 2018. Kroatët mundën në gjysmë-finale Anglinë me rezultat 2-1 pas lojës shtesë në një ...

Kroacia për herë të parë në finale të Botërorit

Durres Lajm - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori.

Mbyllet ndeshja Kroaci-Angli me rezultatin 2-1. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Gazeta Tema - 11.07.2018

Një ndeshje që pritet të dhurojë emocione dhe spektakël pasi objektivi i të dyja skuadrave është kualifikimi për në finalen e madhe të 15 korrikut. Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO ...

Stones dëshiron finalen

Zeri - 10.07.2018

John Stones thotë se nuk dëshiron që ta lëshojë mundësinë për të luajtur në finalen e Kupës së Botës, transmeton zeri.info Mbrojtësi nuk është i gatshëm që ëndrra për të fituar Botërorin të marrë ...

Stones nuk i trembet Kroacisë: Do ta kap finalen e Botërorit me të dyja duart

Gazeta Tema - 10.07.2018

John Stones deklaron se nuk ka ndërmend të lejojë humbjen e mundësisë për të luajtur në finalen e parë të Kupës së Botës. “Tre Luanët” do të përplasen në gjysmëfinale me Kroacinë, të mërkurën, pas ...

Lajm jo i mirë për Kroacinë dy ditë para sfidës me Anglinë

SOT - 09.07.2018

Një lajm aspak i mirë vjen për Kroacinë, teksa vetëm dy ditë na ndajnë nga sfida e fortë me Anglinë për Kupën e Botës. Ndeshja mes dy gjysmëfinalisteve të Botërorit do të zhvillohet të mërkurën në ...

KB 2018: Kroacia fiton Rusinë pas penalltive dhe kalon në gjysmëfinale

Idividi - 09.07.2018

Soçi, 8 korrik 2018 (MIA) - Kombëtarja e Kroacisë ka arritur të fitojë pas penalltive ndaj Rusisë me rezultat 4:3 në ndeshjen çerekfinale, pasi ndeshja pas 120 minutave përfundoi me rezultat 2:2 dhe ...

Kroacia me mungesa në ndeshjen kundër Anglisë

BalkanWeb - 09.07.2018

Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinale të Kupës së Botës në ndeshjen që do të zhvillohet të mërkurën në Luzhniki Arena të Moskës. Skuadra ballkanase në këtë ndeshje do të jetë pa një lojtar ...

Zyrtare: Futbollisti kroat mungon kundër Anglisë

Botasot - 09.07.2018

Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinale të Kupës së Botës në ndeshjen që do të zhvillohet të mërkurën në Luzhniki Arena të Moskës. Skuadra ballkanase në këtë ndeshje do të jetë pa një lojtar ...

Henderson mungon ndaj Kroacisë?

Zeri - 09.07.2018

Jordan Henderson mund të mos jetë i gatshëm për Anglinë në sfidën gjysmëfinale të Botërorit kundër Kroacisë, transmeton zeri.info Henderson ka pësuar një lëndim në gju dhe paraqitja e tij ndaj ...

Manxhukiq: Deri në frymën e fundit kundër Anglisë

Koha.net - 09.07.2018

Mario Manxhukiq këmbëngul se Kroacia do të japë gjithçka kundër Anglisë, që të mos të mund të fajësohen, nëse humbasin. Të dyja kombëtaret europiane do të përplasen në gjysmëfinale të Kupës së Botës, ...

Vullnetarë shqiptarë në luftën për pavarësi, origjina e lidhjes së fortë me kroatët

Mapo - 09.07.2018

Falë kësaj sakrifice, mbi 300 që ishin pjesë e Ushtrisë së Kroacisë në këtë luftë sot e gëzojnë statusin e veteranit të luftës në Kroaci dhe se ata janë të dekoruar nga autoritetet më të larta të ...

Henderson mund të mungoj ndaj Kroacisë

VeqSport - 09.07.2018

Anglia mund të mbetet pa mesfushorin, Jordan Henderson në ndeshjen gjysmë-finale të së mërkurës ndaj Kroacisë. Kapiteni i Liverpoolit ka probleme me një lëndim që nuk është serioz, por mund të bëj që ...

Kur Kroacia turpëronte Anglinë dhe trajnerin e saj me çaj në dorë

Gazeta Tema - 09.07.2018

Kroacia dhe Anglia do të përballen të enjten për një vend në finalen e Kupës së Botës, por asnjë prej dy skuadrave nuk mund të quhet favorite e qartë për të fituar.

Vullnetarë shqiptarë në luftën për pavarësi, origjina e lidhjes së fortë me kroatët

Java News - 09.07.2018

Shqiptarët janë meritorë dhe për shtetin e ri kroat, pasi kontributi i tyre zë vend në historinë më të re të këtij shteti që u shkëput me luftë nga ish-Jugosllavia.