TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Njoftim i rëndësishëm për shoferët që do të kalojnë në autostradën Tiranë- Durrës

LajmiFundit - 17.06.2018

Autostrada Tiranë-Durrës do të qëndrojë e hapur deri në fund të kësaj të diele, pasi ditën e nesërme në orët e mëngjesit parashikohet rinisja e punimeve në segmentin Maminas – Sukth në drejtimin ...

Ja kur do të jetë gati autostrada e rehabilituar Tiranë-Durrës

Ina - 17.06.2018

Rruga Tiranë-Durrës ka degraduar. Pothuajse i gjithë segmenti prej 33 kilometrash është mbuluar me gropa, duke u bërë në shumë raste burim aksidentesh.

Nesër rinisin punimet në autostradën Tiranë-Durrës, ja si do të devijohet trafiku

Java News - 17.06.2018

Autostrada Tiranë-Durrës është hapur vetëm për fundjavën, pasi nesër në orën 06:00 do të nisë faza e tretë e punimeve në segmentin Maminas – Sukth në drejtimin Tiranë– Durrës.

Të hënën bllokohet sërish aksi Tiranë-Durrës, ku do të devijohet dhe si të kaloni

LajmiFundit - 16.06.2018

Ditën e hënë do të bllokohet sërish aksi Tiranë-Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore. ARSH bën me dije se punimet do të rinisin në 06:00 të mëngjesit.

Punimet në Tiranë-Durrës, njoftimi i rëndësishëm: Ja si duhet të lëvizni

SOT - 16.06.2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informon median dhe opinionin publik se në vijim te ndërhyrjes emergjente për riparimin e shtresave asfaltike në aksin Tiranë - Durrës në ...

Punimet në autostradë/ Të hënën devijohet sërish kalimi, çfarë duhet të dinë shoferët

BalkanWeb - 16.06.2018

Riparimi i asfaltit në aksin Tirane–Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore do të rinise te Henen ne oren 06:00 te mengjesit fazen e trete e punimeve ne ...

Tiranë – Durrës, sërish e bllokuar ditën e hënë, si devijon trafiku

Gazeta Express - 16.06.2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se të hënën, në orën 06.00 autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet sërish për të vijuar me riparime ne ...

Të hënën, faza e tretë e riparimit të autostradës Tiranë-Durrës

ABC News - 16.06.2018

Të hënën nis faza e tretë e riparimit të autostradës Tiranë–Durrës. Për shkak të punimeve në rrugë, që nga ora 06:00 e mëngjesit në segmentin nga Maminasi në drejtim të Sukthit nuk do të lejohet ...

Tiranë-Durrës, të hënën rifillojnë riparimet, ja si do të devijohet trafiku

Gazeta Tema - 16.06.2018

Riparimi i asfaltit në aksin Tirane–Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore do të rinise te Henen ne oren 06:00 te mengjesit fazen e trete e punimeve ne ...

Autostrada Tiranë-Durrës, të hënën nis faza e tretë, ja ku devijohet rruga

Java News - 16.06.2018

Riparimi i shtresave asfaltike në aksin Tirane – Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore do të rinise te Henen ne oren 06:00 te mengjesit fazen e trete e ...

Në vjeshtë Tiranë-Durrës i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë

Java News - 16.06.2018

Pothuajse i gjithë segmenti prej 33 kilometrash i autostradës Tiranë – Durrës është mbuluar me gropa, duke u bërë në shumë raste burim aksidentesh. Për këtë arsye Autoriteti Rrugor nisi edhe ...

Autostrada Tiranë – Durrës hapet për fundjavë

Portalb - 15.06.2018

Pas disa ditë kaosi dhe trafiku të rënduar për shkak të punimeve për riparimin e saj, këtë fundjavë autostrada Tiranë-Durrës do të jetë e hapur. Edhe pse nuk kanë përfunduar riparimet në të gjithë ...

Rihapet për 48 orë Tiranë-Durrës

RTSH - 15.06.2018

Qarkullimi normal në autostradën Tiranë- Durrës është rikthyer të premten pas disa ditësh ndërprerjeje për shkak të punimeve për riparimin e këtij segmenti mjaft të rëndësishëm.

Autostrada Tiranë-Durrës do jetë e hapur në fundjavë

Ina - 14.06.2018

Ndërsa katër ditë më parë nisën punimet për rregullimin e autostradës Tiranë-Durrës dhe pati devijim të qarkullimit, këtë fundjavë rruga do të jetë e hapur.

Tiranë-Durrës e hapur në fundjavë, riparimet e gropave nisin të hënën

LajmiFundit - 14.06.2018

Ndërhyrja në segmentin Vorë-Maminas të autostradës Tiranë-Durrës përfundon mesditën e të premtes, njofton ARRSH dhe Policia rrugore, duke bërë të ditur se synohet lehtësimi i trafikut në fundjavë.

Përfundon ndërhyrja në segmentin Vorë-Maminas, ARRSH: Autostrada hapet vetëm në fundjavë

SOT - 14.06.2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë se deri ditën e premte dt. 15 Qershor, ora 12:00, përfundon ndërhyrja në segmentin Vorë-Maminas.

Përfundon ndërhyrja në segmentin Vorë-Maminas, ARRSH: Autostrada hapet vetëm në fundjavë

BalkanWeb - 14.06.2018

TIRANE – Pak ditë më parë punimet në segmentin rrugor Kashar-Vorë, pjesë e autostradës Tiranë–Durrës shkaktuan kaos dhe trafik të madh për shoferë. Por gjatë ditës së sotme Autoriteti Rrugor Shqiptar ...

Autostrada Tiranë – Durrës hapet për fundjavën, punimet rinisin të hënën

Gazeta Express - 14.06.2018

Autoriteti Rrugor shqiptar bën me dije se ndërhyrja në segmentin Vorë-Maminas të autostradës Tiranë-Durrës përfundon mesditën e të ...

Njoftimi: Autostrada Tiranë-Durrës do jetë e hapur në fundjavë

Mapo - 14.06.2018

Për të gjithë kryeqytetasit që kanë vendosur që vapën e fundjavës ta kalojnë në plazhet e Durrësit, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore japin lajmin e mirë.

Autostrada Tiranë-Durrës, zhbllokohet rruga gjatë fundjavës

ABC News - 14.06.2018

Punimet që po kryhen në segmentin rrugor nga Vora në Maminas përfundojnë të premten. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore përmes një njoftimi për shtyp bëjnë të ditur se nga ora 12:00 ...

Autostrada Tiranë-Durrës do jetë e hapur në fundjavë

Gazeta Tema - 14.06.2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore, kanë dhënë një lajm të mirë pë rata që duan të kalojnë fundjavën në bregdet. Në fundjavë, autostrada Tiranë-Durrës do të hapet.

Autostrada Tiranë-Durrës hapet për fundjavë, mbyllet sërish ditën e hënë

Java News - 14.06.2018

Autostrada Tiranë-Durrës do të hapet për fundjavë, ndërsa ditën e hënë do të mbyllet sërish për të vijuar rindërtimin në pjesën e mbetur. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë se ...

Turizmi prioritet, por rrugët kryesore janë kthyer në kantiere

Java News - 14.06.2018

Edhe pse kemi hyrë në sezon turistik, muaji qershor është kthyer në një kantier ndërtimi në disa nga akset kryesore rrugore që kanë impakt në turizëm.

Autostrada Tiranë-Durrës do jetë e hapur në fundjavë

Antpress - 14.06.2018

Ndërsa katër ditë më parë nisën punimet për rregullimin e autostradës Tiranë-Durrës dhe pati devijim të qarkullimit, këtë fundjavë rruga do të jetë e hapur.

Tiranë-Durrës e hapur në fundjavë, ndërhyrjet rinisin të hënën

Antpress - 14.06.2018

“Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë median dhe opinionin publik se deri ditën e premte dt. 15 Qershor, ora 12:00, përfundon ndërhyrja në segmentin Vorë-Maminas.

Punimet në aksin Fier-Levan, ARRSh dhe Policia Rrugore: Ja ku devijohet qarkullimi

SOT - 13.06.2018

Prej disa ditësh në disa akse kryesore të vendit, po vjon puna për riparimin e shtresave rrugore dhe asfaltike. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftojnë se tashmë po ndërhyhet në ...

Punimet në aksin Fier-Levan, Policia Rrugore: Kujdes, ja ku devijohet qarkullimi

Mapo - 13.06.2018

Prej disa ditësh në disa akse kryesore të vendit, po vjon puna për riparimin e shtresave rrugore dhe asfaltike. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftojnë se tashmë po ndërhyhet në ...

Punimet në aksin Fier-Levan, ARRSH dhe Policia Rrugore: Ja ku devijohet qarkullimi

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE- Prej disa ditësh në disa akse kryesore të vendit, po vjon puna për riparimin e shtresave rrugore dhe asfaltike. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftojnë se tashmë po ndërhyhet ...

Nesër nisin riparimet edhe në aksin Fier-Levan, ja ku do kufizohet qarkullimi

Gazeta Tema - 13.06.2018

Prej disa ditësh ka filluar riparimi i disa akseve kryesore në vend. Autoriteti Rrugor i Shtetit dhe Policia Rrugore njoftojnë se nesër do të ndërhyhet në aksin Fier-Levan, për të përmirësuar ...

Nesër nisin punimet në aksin Levan-Fier, ja si do të devijohet trafiku

Java News - 13.06.2018

TIRANE- Prej disa ditësh në disa akse kryesore të vendit, po vjon puna për riparimin e shtresave rrugore dhe asfaltike. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftojnë se tashmë po ndërhyhet ...

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës, hapet një nga segmentet

Ina - 12.06.2018

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës gjatë ditës së sotme krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve. Por mbrëmjen e sotme, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftuar se prej orës ...

Bllokohet segmenti Vorë-Maminas, hapet rruga Qafë Kashar-Vorë

SOT - 12.06.2018

Sot Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit njoftojnë se segmenti Qafë Kashar-Vorë, do të jetë i hapur për automjetet pasi ndërhyrja ka përfunduar.

Rikonstruksioni i autostradës, sot bllokohet segmenti Vorë-Maminas, ja si do lëvizin mjetet

Java News - 12.06.2018

TIRANE- Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftojnë se prej orës 06:00 të mëngjesit të ditës së sotme është hapur për kalimin e automjeteve segmenti Qafë Kashar-Vorë, ku ka përfunduar ...

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës, hapet një nga segmentet

Antpress - 12.06.2018

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës gjatë ditës së sotme krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve. Por mbrëmjen e sotme, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftuar se prej orës ...

Nis riparimi i rrugës Tiranë-Durrës, bllokohen disa segmente

Lajmi.net - 11.06.2018

Rruga Tiranë-Durrës prej së hënës do të bllokohet në disa pjesë të saj për shkak se do të nisë riparimi i pjesëve të dëmtuara rëndë. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftuan se duke ...

Punimet në Tiranë-Durrës, hapet një nga segmentet

SOT - 11.06.2018

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës gjatë ditës së sotme krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve. Por mbrëmjen e sotme, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftuar se prej orës ...

Tirane-Durrës rehabilitohet deri ne 1 korrik. Pas sezonit ndërhyrja tërësore

BalkanWeb - 11.06.2018

TIRANE Autoriteti Rrugor Shqiptar nis të hënën punimet në segmentin e parë rrugor Kashar- Vorë pjese e autostradës Tiranë – Durrës. Punimet konsistojnë në shtrimin e shtresës së asfaltit dhe ...

Tiranë-Durrës rehabilitohet deri në 1 korrik

Koha.net - 11.06.2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar nis të hënën punimet në segmentin e parë rrugor Kashar- Vorë pjese e autostradës Tiranë – Durrës, bën të ditur atsh. Punimet konsistojnë në shtrimin e shtresës së asfaltit ...

Punimet në Tiranë–Durrës shkaktojnë trafik, Gjiknuri: Zgjat vetëm 2 javë

Mapo - 11.06.2018

Mëngjesin e së hënës ka nisur puna për riparimin e Autostradës Tiranë-Durrës, çka ka shkaktuar trafik të madh në rrugën dytësore në dalje dhe hyrje të kryeqytetit.

Autostrada Tiranë-Durrës, nisin punimet për rikonstruksionin

ABC News - 11.06.2018

Sot kanë nisur punimet për rikonstruksionin e autostradës Tiranë-Durrës. Punimet përfshijnë shtrimin e shtresës së asfaltit dhe rehabilitimin e plotë të rrugës, sipas standardeve më të mira.

Rehabilitimi i rrugës Tiranë-Durrës krijon rradhë në trafik

RTSH - 11.06.2018

Autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet, duke filluar nga dita e sotme deri në fund të muajit Qershor pjesërisht, për shkak të rikonstruksionit. Ndërhyrje në këtë segment është quajtur emergjente nga ...

Punimet në autostradë, ARRSH dhe Policia Rrugore: Ja segmentet ku do devijohet trafiku

BalkanWeb - 11.06.2018

TIRANE- Punimet në autostradën Tiranë-Durrës gjatë ditës së sotme krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve. Por mbrëmjen e sotme, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftyar se prej ...

Punimet në autostradë, ARRSH dhe Policia Rrugore: Ja segmentet ku do devijohet trafiku

Mapo - 11.06.2018

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës gjatë ditës së sotme krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve. Por mbrëmjen e sotme, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftyar se prej orës ...

Rehabilitimi i Tiranë-Durrës deri më 1 korrik, pas sezonit turistik pritet ndërhyrja tërësore

Gazeta Tema - 11.06.2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka nisur sot punimet në segmentin e parë rrugor Kashar- Vorë pjese e autostradës Tiranë – Durrës. Punimet konsistojnë në shtrimin e shtresës së asfaltit dhe rehabilitimin e ...

Trafik në autostradën Tiranë–Durrës për shkak të punimeve, Gjiknuri: Zgjat vetëm 2 javë

Durres Lajm - 11.06.2018

FOTO/ Nis puna në Tiranë-Durrës, nga sot devijohet kalimi Punimet për riparimin e autostradës Tiranë-Durrës, kanë shkaktuar trafik të madh në rrugën dytësore në dalje dhe hyrje të kryeqytetit.

ARRSH: Të martën hapet aksi Qafë Kashar-Vorë, bllokohet Vorë-Maminas

Java News - 11.06.2018

Autoritetit Rrugor Shqiptar ka njoftuar se nga ora 6:00 e mengjesit të nesërm hapet për automjetet kalimi në segmentin Qafe Kashar – Vore, ku edhe ka përfunduar ndërhyrja.

Nis riparimi i rrugës Tiranë-Durrës, bllokohen disa segmente

Antpress - 11.06.2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftuan se duke nisur nga dita e hënë me datë 11 Qershor, do të fillojë riparimi i asfaltit në aksin Qafë Kashar – Durrës dhe anasjelltas.