TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mblidhet komisioni për marrëveshjen PS-PD, ja axhenda

SOT - 13.09.2015

Të hënën pritet të mblidhet komisioni i posaçëm parlamentar për zbatimin e marrëveshjes mazhorancë-opozitë, i njohur ndryshe si komisioni për dekriminalizimin.

Taulant Balla: Të gatshëm për dekriminalizim, duhet të fillojë nga Basha dhe Ristani

SOT - 13.09.2015

Vijon të ashpërsohet gjuha mes mazhorancës dhe opozitës sa i përket procesit të dekriminalizmit të politikës dhe administratës. Teksa të premten opozita përmes deputetit Oerd Bylykbashi akuzoi ...

Dekriminalizimi në PD, Kosova vihet në krye të komisionit të verifikimit

Top Channel - 13.09.2015

Partia Demokratike ka krijuar këto ditë një komision të posaçëm për verifikimin e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha ...

Dekriminalizimi, PD komision për filtrimin e të gjithë emrave që e përfaqësojnë, kryesohet nga Halim Kosova

SOT - 13.09.2015

Partia Demokratike ka krijuar një komision të posaçëm për verifikimi e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha nivelet. Premtimin e bërë disa javë përpara zgjedhjeve lokale, kryetari Lulzim ...

Dekriminalizimin PD e nis nga vetja, ngrihet komisioni përkatës me kryetar Halim Kosovën

ikub - 13.09.2015

Partia Demokratike do të ngrejë një komision përkatës për vlerësimin e të gjitha figurave, nga të gjitha nivelet, që janë pjesë e kësaj force politike.

Dekriminalizimi, PD komision për dekriminalizimin, drejtohet nga Halim Kosova

LajmiFundit - 13.09.2015

Partia Demokratike ka krijuar këto ditë një komision të posaçëm për verifikimin e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha nivelet. Premtimin e bërë disa javë përpara zgjedhjeve lokale, kryetari ...

Dekriminalizimi, PD nis verifikimin nga figurat e saj,kryetar komisioni Halim Kosova

Portalb - 13.09.2015

Lajme lidhur me temën 17 vjetë nga vrasja e Azem Hajdarit Basha publikon hartën që tregon situatën e shpërndarjes së hashashit PD: Krerët e policisë dhe qeveria nën akuzë për trafik droge PD: Rama ...

Dekriminalizimi, PD nis verifikimin nga figurat e saj. Kryetar komisioni Halim Kosova

BalkanWeb - 13.09.2015

TIRANË- Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se pranë kësaj partie është ngritur Komisioni i Posaçëm për verifikimin e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha nivelet e përfaqësimit ...

PD nis “dekriminalizimin” nga vetja, Komision për verifikimin e drejtuesve

Ora news - 13.09.2015

Partia Demokratike do ta nisë “dekriminalizimin” nga vetja. Burime pranë selisë blu bëjnë me dije se PD do të ngrejë një Komision për verifikimin e figurës së përfaqësuesve të demokratëve.

PD e nis dekriminalizimin nga vetja, Halimi kryetar komisioni

Botasot - 13.09.2015

Pak ditë pas depozitimit në Kuvend të propozimeve të saj për dekriminalizimin e Parlamentit dhe institucioneve publike, PD duket se do ta nisë këtë proces fillimisht te vetja.

Rikthehet Halim Kosova, do të “shërojë” figurat e PD-së

Mapo - 13.09.2015

Rikthehet Halim Kosova, do të “shërojë” figurat e PD-së Postuar më: 13 Shtator 2015 15:24 Mjeku dhe ish-kandidati për Bashkinë e Tiranaës për opozitën, Dr.

Kosova nis verifikimin e figurave të PD-së

Koha.net - 13.09.2015

Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se pranë kësaj partie është ngritur Komisioni i Posaçëm për verifikimin e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha nivelet e përfaqësimit politik.

Dekriminalizimi/Halim Kosova drejton Komisionin që do të verifikojë drejtuesit dhe kandidatët e PD

Botasot - 13.09.2015

Halim Kosova, kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, ish-deputet dhe ish-ministër i Shëndetësisë, do të drejtojë procesin e dekriminalizimit në strukturat e partisë më të madhe ...

SHËNIM: Përse “dekriminalizmi” po godet vetëm “të fortët e PS-së”

Gazeta Dita - 13.09.2015

Ndërsa Parlamenti shqiptar përgatitet t’i hyjë një reforme radikale në drejtësi të hartuar nën drejtimin e ndërkombëtareve, Partia Demokratike ndërfut, si shkop në rrotën e kësaj reforme, një ...

Dekriminalizimi/ PD ngre Komision Verifikimi për përfaqësuesit e saj

Gazeta Tema - 13.09.2015

Partia Demokratike ka krijuar këto ditë një komision të posaçëm për verifikimin e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha nivelet. Premtimin e bërë disa javë përpara zgjedhjeve lokale, kryetari ...

PD do ta bëj vetë “dekriminalizimin” e saj. Ngre një komision që do drejtohet nga Halim Kosova

Gazeta Dita - 13.09.2015

Partia Demokratike deklaron se ka ngritur një “komision të posaçëm”. Ky Komision sipas PD do bëjë “verifikimin e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha nivelet e përfaqësimit politik”.

Dekriminalizimi, nis verifikimi për zyrtarët demokratë. Halim Kosova drejton komisionin

Java News - 13.09.2015

Dekriminalizimi, nis verifikimi për zyrtarët demokratë. Halim Kosova drejton komisionin Duke qenë se tashmë Partia Demokratike e ka kthyer në moton e saj të opozitës dekriminalizimin e politikës ...

Dekriminalizimi në PD, Kosova në krye të komisionit

Vision Plus - 13.09.2015

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, rikthehet me nje detyre te re ne Partine Demokratike. Mësohet se doktor Kosova është vendosur ne krye te nje komisioni te posaçëm qe do te ...

Dekriminalizimi në PD, Halim Kosova vihet në krye të komisionit të verifikimit

Tetova Sot - 13.09.2015

Partia Demokratike (PD) ka krijuar këto ditë një komision të posaçëm për verifikimin e figurës së përfaqësuesve të saj në të gjitha nivelet. Premtimin e bërë disa javë përpara zgjedhjeve lokale, ...

PS-PD përplasen për dekriminalizimin, ndahen tek testi i drogës, shtyhet mbledhja e komisionit

SOT - 12.09.2015

Partia Demokratike dhe Partia Socialiste duket se nuk do të gjejnë gjuhën e përbashkët për të kaluar projektligjin për pastrimin e politikës shqiptare nga kriminelët.

KOMENT/ A filloi dekriminalizimi?

Albeu.com - 12.09.2015

Koment nga Albeu.com Sesioni i ri parlamentar nuk ka nisur si më parë. Arrestime dhe largime deputetësh, akuza dhe kundër akuza për afera korruptive prej miliona eurosh , raporte te ndërkombëtarëve ...

Të inkriminuarit, Balla-Bashës: Si do e zgjidhësh problemin me drejtësinë? Ke kryer vepra penale bashkë me Ristanin

SOT - 12.09.2015

Deputeti socialist, Taulant Balla, gjatë takimit me strukturat e PS në Korçë ka folur për të inkriminuarit dhe Reformën në Drejtësi. Ai ka theksuar se do bëhet ligj i plotë për të inkriminuarit dhe ...

Zbardhet nisma e plotë e PD për “dekriminalizimin”

LajmiFundit - 12.09.2015

Është bërë e mundur të zbardhet plotësisht drafti i paraqitur nga Partia Demokratike në kuadër të nismës ligjore për dekriminalizimin. Drafti është paraqitur në Kuvend zyrtarisht dhe pritet që të ...

PD: Rama sfidon procesin e dekriminalizimit

Top Channel - 12.09.2015

Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Edi Rama, se jo vetëm që nuk ka ndërmend të shkëpusë krimin nga politika, por ...

Dekriminalizimi, Balla: Problemi, njerëz si Basha e Ristani

Top Channel - 12.09.2015

Deputeti dhe koordinatori i PS në Korçë, Taulant Balla, teksa ka zhvilluar një takim me strukturat socialiste në këtë qytet është ndalur edhe tek çështja e ...

Balla: Basha e Ristani, të vetdijshëm për veprat penale që kanë kryer

LajmiFundit - 12.09.2015

Çështja e dekriminalizimit vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së politikës. Deputeti socialist Taulant Balla nga qyteti i Pogradecit ku zhvillohej një mbledhje e strukturave të partisë deklaroi ...

Balla: Dekriminalizimi të prekë edhe njerëz si Basha apo Ristani

ikub - 12.09.2015

Për deputetin Socialist Taulant Balla, njëherësh nënkryetar i Komisionit të Posaçëm për Dekriminalizimin, ky proces nuk mund të zhvillohet nëse nuk preken edhe njerëz që janë gjetur fajtor nga ...

Balla: Problemi i vërtetë Berisha dhe Basha, jo ata që janë dënuar

Albeu.com - 12.09.2015

Deputeti socialist Taulant Balla ka zhvilluar një takim me strukturat e PS-së në Korçë, nga ku ka folur edhe për dekriminalizimin si çështje e ditës. Balla theksoi se problemi nuk janë ata njerëz që ...

Dekriminalizimi, Balla: Problem ata që kryejnë vepër penale e s’ndëshkohen

Ora news - 12.09.2015

Nga Korça deputeti i PS, Taulant Balla ka deklaruar se procesi i dekriminalizimit duhet të rregullohet me ligj. Balla akuzoi Ristanin dhe Bashën se kanë probleme me drejtësinë duke kryer vepra ...

PD: Rama sfidon procesin e dekriminalizimit

Mapo - 12.09.2015

PD: Rama sfidon procesin e dekriminalizimit Postuar më: 12 Shtator 2015 15:53 Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Edi Rama, se jo vetëm që nuk ka ndërmend të shkëpusë krimin nga politika, por ...

Balla nga Korça: Të hënën shqyrtohen propozimet për ligjin e dekriminalizimit

ABC News - 12.09.2015

Nënkryetari i komisionit për dekriminalizimin Taulant Balla tha nga Korca se të hënën do të nisin diskutimet për ligjin që do të ndalojë hyrjen në politikë të personave me rekorde kriminale.

Dekriminalizimi/Balla: Basha-Ristani kanë kryer vepra penale. Si do e zgjidhë Kryetari i PD problemin që ka me ...

Botasot - 12.09.2015

Si do e zgjidhësh problemin që ke me drejtësinë? Është kjo pyetja që Taulant Balla, deputeti socialist, i ka drejtuar kreut democrat Lulzim Basha, gjatë një takimi të zhvilluar me strukturat e ...

Dekriminalizimi, Balla: Problemi, njerëz si Basha e Ristani

Mapo - 12.09.2015

Dekriminalizimi, Balla: Problemi, njerëz si Basha e Ristani Postuar më: 12 Shtator 2015 17:49 Deputeti dhe koordinatori i PS-së në Korçë, Taulant Balla, teksa ka zhvilluar një takim me strukturat ...

Dekriminalizimi, Balla: Problemi s’janë ata që janë dënuar, por njerëz si Basha e Ristani

BalkanWeb - 12.09.2015

KORCE- Deputeti Taulant Balla teksa ka zhvilluar një takim me strukturat socialiste në Korçë është ndalur edhe tek çështja e dekriminalizimit. Balla tha se, problematikë në politikën shqiptare nuk ...

Dekriminalizimi, Balla: Problem mbeten njerëz si Ristani e Basha

Java News - 12.09.2015

Dekriminalizimi, Balla: Problem mbeten njerëz si Ristani e Basha Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, thotë se procesi i dekriminalizimit duhet rregulluar me ligj.

Dekriminalizimi, Balla: Problemi, njerëz si Basha e Ristani

Gazeta Dita - 12.09.2015

Deputeti dhe koordinatori i PS në Korçë, Taulant Balla, teksa ka zhvilluar një takim me strukturat socialiste në këtë qytet është ndalur edhe tek çështja e dekriminalizimit.

"Dekriminalizimi" nis me shtyrje, Komisioni do të mblidhet ditën e hënë

SOT - 11.09.2015

Ka nisur me shtyrje Komisioni parlamentar për Dekriminalizimin, duke e lënë për ditën e hënë mbledhjen e parë për këtë sesion. Lajmi konfirmohet nga kryetari i këtij komisioni, njëkohësisht dhe ...

RDK: Parlamenti të sjell ligj për dekriminalizimin e të gjithë figurave publike

Portalb - 11.09.2015

Lajme lidhur me temën Zeqiri: Parlamentit i duhen deputetë të përgatitur RDK: Të përfundojë sa më shpejt loja me marrëveshjen e Përzhinos Kumanovarët: Të ndërmerren masa për të kufizuar kumarin! RDK: ...

Zbardhet drafti i PD për dekriminalizimin e Parlamentit

LajmiFundit - 11.09.2015

“Dekriminalizimi i institucioneve publike, nëpërmjet ndalimit të ushtrimit, zgjedhjes apo emërimit në funksione publike të personave me rekorde kriminale”, është projektligji i propozuar nga grupi ...

RDK kërkon që parlamenti të dekriminalizojë të gjithë politikanët

Lajm - 11.09.2015

Sipas Rilindjes Demokratike Kombëtare, sjellja e një ligji për dekriminalizim të të gjithë figurave publike do të ishte një ligj komplementar me marrëveshjen e fundit të Përzhinos që duhet zbatuar si ...

RDK merr shembull nga Shqipëria: Dekriminalizim i figurave publike

Albeu.com - 11.09.2015

Rilindja Demokratike Kombëtare thekson se tani është momenti i duhur që parlamenti i vendit të sjellë ligj të ri për dekriminalizimin e të gjith figurave publike , duke filluar me pushtetin ekzekutiv ...

RDK kërkon që parlamenti të dekriminalizojë të gjithë politikanët

Almakos - 11.09.2015

Sipas Rilindjes Demokratike Kombëtare, sjellja e një ligji për dekriminalizim të të gjithë figurave publike do të ishte një ligj komplementar me marrëveshjen e fundit të Përzhinos që duhet zbatuar si ...

RDK: Parlamenti të sjell ligj për dekriminalizimin e të gjith figurave publike

Lajm - 11.09.2015

Rilindja Demokratike Kombëtare theksoi tani se tani është momenti i duhur që parlamenti i vendit të sjellë ligj të ri për dekriminalizimin e të gjithë figurave publike, duke filluar me pushtetin ...

“Dekriminalizimi”, shtyhet për të hënën mbledhja e komisionit

LajmiFundit - 11.09.2015

Komisioni i posaçëm parlamentar për zbatimin e marrëveshjes mazhorancë-opozitë, i njohur ndryshe si komisioni i ‘Dekriminalizimit,’ shtyu për të hënën mbledhjen e parashikuar mesditën e sotme.

“Dekriminalizimi”, Bylykbashi: Procesi duhet të vazhdojë pa pengesa

LajmiFundit - 11.09.2015

Prononcim për mediat i kryetarit të komisionit parlamentar për dekriminalizimin, Oerd Bylykbashi -Z. Bylykbashi, dy ditë më para Kryeministri Rama ka folur për çështjen e dekriminalizimit ku tha se ...

RDK: Ligj për dekriminalizimin e figurave publike

Zhurnal - 11.09.2015

RDK: Ligj për dekriminalizimin e figurave publike Rilindja Demokratike Kombëtare përmes një komunikate për media, thekson se tani është momenti i duhur që parlamenti i vendit të sjellë ligj të ri për ...

Shtyhet për të hënën mbledhja e Komisionit të Dekriminalizimit

BalkanWeb - 11.09.2015

TIRANË- Mbledhja e Komisionit për dekriminalizimin është shtyrë për ditën e hënë. Lajmi bëhet i ditur nga kryetari i këtij komisioni, Oerd Bylykbashi.

Dekriminalizimi/Bylykbashi: Rama s’mund të bllokojë procesin. Nëse PS ka problem testin e drogës, le ta thonë

Botasot - 11.09.2015

Kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë shans të bllokojë dekriminalizimin, megjithëse me taktikat e tij ka vonuar procesin. Kështu u shpreh deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi në një prononcim ...

RDK: Parlamenti të sjell ligj për dekriminalizimin e të gjith figurave publike

Botasot - 11.09.2015

Rilindja Demokratike Kombëtare theksoi tani se tani është momenti i duhur që parlamenti i vendit të sjellë ligj të ri për dekriminalizimin e të gjithë figurave publike, duke filluar me pushtetin ...

Komisioni i dekriminalizimit, mbledhja më 14 shtator

Java News - 11.09.2015

Komisioni i dekriminalizimit, mbledhja më 14 shtator Komisioni parlamentar për Dekriminalizimin ka nisur me shtyrje në mbledhjen e parë të këtij sesioni të ri Parlamentar.

RDK: Parlamenti të sjell ligj për dekriminalizimin e të gjith figurave publike

Tetova Sot - 11.09.2015

Rilindja Demokratike Kombëtare thekson se tani është momenti i duhur që parlamenti i vendit të sjellë ligj të ri për dekriminalizimin e të gjith figurave publike, duke filluar me pushtetin ekzekutiv ...

“Dekriminalizimi”, shtyhet për të hënën mbledhja e komisionit

Gazeta Dita - 11.09.2015

Komisioni i posaçëm parlamentar për zbatimin e marrëveshjes mazhorancë-opozitë, i njohur ndryshe si komisioni i ‘Dekriminalizimit,’ shtyu për të hënën mbledhjen e parashikuar mesditën e sotme.

Beteja për dekriminalizimin

Vision Plus - 11.09.2015

Te hënën Komisioni per Dekriminalizimin do te mblidhet per here te pare pas 4 muajsh dhe opozita shpreson qe miratimi i nje kuadri ligjor për personat me rekorde kriminale ne jetën politike te mos ...

Parlamenti të sjell ligj për dekriminalizimin e të gjith figurave publike

Shkupi24 - 11.09.2015

Rilindja Demokratike Kombëtare thekson se tani është momenti i duhur që parlamenti i vendit të sjellë ligj të ri për dekriminalizimin e të gjith figurave publike, duke filluar me pushtetin ekzekutiv ...

Bie paketa e PD për dekriminalizimin, PS ligj të ri në bashkëpunim me SHBA-BE për largimin e pushtetarëve të ...

SOT - 10.09.2015

Mazhoranca qeverisëse ka refuzuar paketën e Partisë Demokratike për dekriminalizimin. Ndonëse demokratët e depozituan atë disa ditë para fillimit të sesionit të ri parlamentar me shpresën se do të ...

Pritet dorëheqja e 2 kryebashkiakëve pas takimit të Ramës me ambasadorët, kryeministri u premtoi dekriminalizimin

SOT - 10.09.2015

Pas gushtit të zhurmës dhe konspiracionit ka ardhur shtatori i tërmetit. Laku për tentakulat e krimit dhe mafies në shtetin shqiptar, po ngushtohet. Përmbysja e madhe dhe e shumëpritur në politikën ...

Mblidhet Grupi Parlamentar i PD, Basha: Rama, arkitekt i kriminalizimit, Meta-Tahiri të dorëhiqen menjëherë

SOT - 10.09.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të PD. Në këtë mbledhje, Basha ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama, kreut të Parlamentit, Ilir Meta, dhe ...

Konferenca e kryetarëve nuk përfshin “dekriminalizimin” në Kalendarin 3-Javor

LajmiFundit - 10.09.2015

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur në orët e para të së enjtes, përpara nisjes së seancës parlamentare. Në këtë mbledhje, Partia Demokratike ka paraqitur kërkesën e saj për shqyrtimin sa më ...

Paralajmërimi i Bashës: Meta e Tahiri të dorëhiqen, ndryshe do veprojmë

LajmiFundit - 10.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke drejtuar paraditen e së enjtes mbledhjen e grupit parlamentar ka përsëritur akuzat ndaj qeverisë për lidhje me bandat e narkotrafikut.

Dekriminalizimi, Konferenca e Kryetarëve fut nismën e PD në kalendarin 3-mujor

SOT - 10.09.2015

Konferenca e Kryetarëve ka marrë vendimin për të futur në kalendarin 3-mujor nismën e PD për Dekriminalizimin. Disa ditë më parë, PD kërkoi që nisma e saj për Dekriminalizimin të futej në kalendarin ...

Paloka: Së paku mbështeteni moralisht “dekriminalizimin”

LajmiFundit - 10.09.2015

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka në seancën parlamentare deklaroi se nuk ka vullnet nga Edi Rama për dekriminalizimin pavarësisht presionit që i bëhet përditë nga ...

Basha: Tahiri, kumbari i narkotrafikut në jug të vendit

Albeu.com - 10.09.2015

Në vazhdën e akuzave për bandat e narkotrafikut , Basha e ka cilësuar Tahirin si kumbar ndërsa duke i'u referuar aksionit ndaj informalitetit , ai e quan një mashtrim.

Basha: Dekriminalizimi nuk ndalet, Rama fajtor për deputetët me precedentë penalë

ikub - 10.09.2015

Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha bën një rezyme të situatës gjithnjë e në përkeqësim sipas tij, që po kalon vendi. Nga mbledhja e grupit parlamentar demokrat, Basha hodhi akuza të rënda ...

Nis seanca plenare, Paloka: Nuk e futën në kalendarin 3-javor nismën tonë, Rama nuk ka vullnet për dekriminalizimin

SOT - 10.09.2015

Ka nisur rreth orës 11:15 minuta seanca e sotme plenare, ku pasi kryeparlamentari Meta ka prezantuar kalendarin e ditës dhe projektligjet që do diskutohen sot, deputeti i PD, Edi Paloka, ka marrë ...

Dekriminalizimi, nisma e PD përfshihet në kalendarin e Kuvendit

Top Channel - 10.09.2015

Kuvendi ka nisur paraditen e kësaj të enjteje punimet e seancës së radhës, në fokus të të cilës ka qenë çështja e ...

Dekriminalizimi, Meta: Do të përfshihet në kalendarin e Kuvendit

LajmiFundit - 10.09.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka deklaruar spt se është rënë dakord për të futur në kalendarin e punimeve të Parlamentit nismën e PD për dekriminalizimin.

Paloka: Mazhoranca s’ka vullnet për dekriminalizimin

Albeu.com - 10.09.2015

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe mazhorancën, për mungesë vullneti për të miratuar projektligjin për dekriminalizimin . Kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka , u shpreh ...

Dekriminalizimi nuk përfshihet në kalendarin 3 javor të Kuvendit, Paloka: U gjet qimja në vezë

ikub - 10.09.2015

Konferenca e Kryetarëve nuk përfshin kërkesën e PD-së për dekriminalizimin në kalendarin 3 javor të Kuvendit. Ky vendim u mor në mbledhjen e sotme para nisjes së seancës parlamentare.

Dekriminalizimi, Basha: Të vazhdojë procesi me paketën tonë. Të ikin edhe Meta e Tahiri

Top Channel - 10.09.2015

Dhënia e lejes nga Parlamenti për mbajtjen në “arrest me burg” të Armando Prengës dhe dorëzimi i mandatit nga Arben Ndoka, nuk janë akte që mund të kënaqin opozitën në procesin e ...

Basha: Dekriminalizim, dorëheqje Meta-Tahiri. Të ngihemi i madh e i vogël kundër të keqes

BalkanWeb - 10.09.2015

TIRANË- “Askush nuk mund t’i shmanget dekriminalizimit”. Kështu deklaroi sot kryedemokrati Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, duke kërkuar edhe njëherë votimin e ...

Dekriminalizimi s’përfshihet në kalendarin 3-javor. Paloka: Procesi do të kryhet edhe pa dëshirën e Ramës

BalkanWeb - 10.09.2015

TIRANE – Nisma e demokratëve për dekriminalizimin nuk është përfshirë në kalendarin 3-javor të Kuvendit, pavarësish këmbënguljes së PD-së për ta miratuar atë brenda muajit shtator.

“Dekriminalizimi” nuk diskutohet në shtator, Paloka: U gjet qimja në vezë

Ora news - 10.09.2015

Konferenca e Kryetarëve nuk përfshin kërkesën e PD-së për dekriminalizimin në kalendarin 3 javor të Kuvendit. Vendimi u mor në mbledhjen e sotme para nisjes së seancës.

Dekriminalizimi, kërkesa e PD nuk përfshihet në kalendarin 3 javor të Kuvendit/Paloka: Mazhoranca gjeti të gjitha ...

Botasot - 10.09.2015

Konferenca e Kryetarëve nuk përfshin kërkesën e PD-së për dekriminalizimin në kalendarin 3 javor të Kuvendit. Vendimi u mor në mbledhjen e sotme para nisjes së seancës.

Basha mbledh grupin PD: Rama arkitekt i kriminalizimit

Ora news - 10.09.2015

Kryetari i PD-se, Lulzim Basha mblodhi grupin parlamentar para seancës plenare ku do të diskutohet akti normativ për ndryshimet ne buxhet. Basha sulmoi ashpër mazhorancën që nuk e përfshiu në ...

Basha: Largim të Tahirit dhe Metës, në të kundërt vendosin qytetarët

Botasot - 10.09.2015

Largim të Sajmir Tahirit nga posti i ministrit të Brendshëm, dorëheqjen e Ilir Metës nga posti i Kryetarit të Kuvendit, dhe vendosja e tyre para drejtësisë për akuzat që rëndojnë mbi ta, për lidhje ...

Raporti i ODIHR për zgjedhjet lokale dhe dekriminalizimi

ABC News - 10.09.2015

Deputeti i PD Oerd Bylykbashi gjatë një bisede në studion e ABC News ka bërë të qartë përmes argumentave qëndrimin e partisë që ai përfaqëson lidhur me raportin përfundimtar të ODIHR-it për zgjedhjet ...

Dekriminalizimi, PD të premeten në komisionin e posaçëm me draftin e saj

Ora news - 10.09.2015

Draft ligji i Partisë Demorkatike për dekriminalizmin, do të diskutohet të premten në Komsionin e Posacëm Parlamentar pas një ngërci dy mujor ne funksionimin e ketij komosioni.

Paralajmërimi i Bashës: Meta e Tahiri të dorëhiqen, ndryshe do veprojmë

Gazeta Tema - 10.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke drejtuar paraditen e së enjtes mbledhjen e grupit parlamentar ka përsëritur akuzat ndaj qeverisë për lidhje me bandat e narkotrafikut.

Kalendari i Kuvendit, PD-PS sherr për dekriminalizimin

Java News - 10.09.2015

Konferenca e Kryetarëve, e mbledhur paraditen e sotme përpara fillimit të seancës plenare ka futur nismën e PD për dekriminalizimin, në kalendarin 3-mujor të punimeve.

Basha: Rama nuk i shpëton dot dekriminalizimit

Gazeta Dita - 10.09.2015

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sërish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri si të përfshirë në trafikun e drogës.

Basha: Meta-Tahiri ik! Të nisë procesi i dekriminalizimit të politikës!

Java News - 10.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar sot akuzat ndaj qeverisë për lidhje me bandat e narkotrafikut. Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së, Basha akuzoi ministrin Tahiri si ...

“Betejë për dekriminalizimin”

Vision Plus - 10.09.2015

Deputetet demokrate kane pritur për me shume se nje ore qe kryetari Lulzim Basha te niste mbledhjen e grupit dhe kjo per shkak se ne godinën ngjitur ne ate te parlamentit ishte mbledhur konferenca e ...

Paloka: Edhe pse Rama s’ka vullnet, dekriminalizimi do të kryhet!

Java News - 10.09.2015

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka ka akuzuar mazhorancën se nuk ka vullnet për dekriminalizimin e Kuvendit. Në fjalën e tij nga foltorja e Kuvendit, pas futjes së nismës së ...

Basha: Kryebashkiakët me rekorde kriminale të dorëhiqen

Tetova Sot - 10.09.2015

Kërkesës për dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta dhe Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri kryetari i opozitës i bashkangjiti edhe atë të deputetëve dhe kryebashkiakëve të vënë nën akuzë nga ...

“Pse Basha sa herë thirrej në prokurori thosh jam sëmurë? Po shoferin që iu kap me 5 kg heroinë pse nuk e shkarkoi?”

Gazeta Tema - 10.09.2015

Kuvendi edhe këtë të enjte është përfshirë nga akuza dhe kundërakuza. Deputeti socialist Taulant Balla, ka thënë se dekriminalizimi duhet të nisë nga Arben Ristani dhe Lulzim Basha.

Kush duhet të dekriminalizohet

Gazeta Dita - 09.09.2015

Është e çuditshme gjendja në të cilën ndodhemi: Kryefjala e diskutimeve në parlamentin shqiptar është bërë dekriminalizimi. Ai është ngjitur nga pas në të gjitha diskutimet, debatet, thirrjet e ...

Balla e Ruçi mbledhin strukturat e PS në Elbasan: Shqipëria së shpejti me ligj për dekriminalizimin

SOT - 08.09.2015

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, dhe koordinatori i Elbasanit e Korçës, deputeti Taulant Balla, kanë zhvilluar sot një mbledhje me strukturat e PS në qarkun e ...

PS mbledh strukturat në Elbasan, Ruçi: Dekriminalizimi po përdoret për kredo politike

Top Channel - 08.09.2015

Është mbledhur paraditen e kësaj të marte dega e Partisë Socialiste të Elbasanit, në një takim ku të pranishëm kanë qenë të pranishëm edhe kreu i grupit paramentar Gramoz Ruçi dhe nënkryetari Taulant ...

Ruçi: Për Prengën do të flasë drejtësia!

Albeu.com - 08.09.2015

Gjatë një takimi që kreu i grupit parlamentar Gramoz Ruçi zhvilloi me strukturat e PS-së sot paradite në Elbasan, ka përshëndetur largimin e Ndokës, e ndërsa për Prengën ka thënë se do të flasë ...

PS mbledh strukturat në Elbasan, Ruçi: Dekriminalizimi po përdoret për kredo politike

LajmiFundit - 08.09.2015

Është mbledhur paraditen e kësaj të marte dega e Partisë Socialiste të Elbasanit, në një takim ku të pranishëm kanë qenë të pranishëm edhe kreu i grupit paramentar Gramoz Ruçi dhe nënkryetari Taulant ...

Dorëzimi i mandatit nga Ndoka, Ruçi: Të vazhdojë betejën ligjore, i shërben atij dhe partisë. Prenga? Të gjithë të ...

SOT - 08.09.2015

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, ka komentuar nga Elbasani ngjarjet e fundit të ndodhura në selinë rozë me dy deputetët e larguar nga PS, Ndoka dhe Prenga.

Balla në Elbasan: Legjislacioni për dekriminalizimin më i ashpër. Ruçi përshëndet veprimin e Ndokës

ikub - 08.09.2015

Në cilësinë e nënkryetarit të Komisionit të Posaçëm për Dekriminalizimin, Taulant deklaroi sot nga Elbasani se legjislacioni për dekriminalizimin do të jetë më i ashpër dhe se nuk do të lejojë ...

Pas takimit me Bashën e Tahirin, Ambasadori Donald Lu sot në Kryeministri, pritet takimi me Ramën

SOT - 08.09.2015

Ambasadori i SHBA, Donald Lu, ka shkuar këtë mesditë në Kryeministri, ku pritet të zhvillojë një takim me kreun e ekzekutivit, Edi Rama. Ndërkohë, ky i fundit ndodhet në takim me 61 kryebashkiakët e ...

Zhvillimet e fundit politike, Rama takim me 6 ambasadorët e huaj në Kryeministri

LajmiFundit - 08.09.2015

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadorët e huaj të akredituar në Tiranë kanë nisur një takim jo të lajmëruar për mediat me dyer të mbyllura në kryeministri.

Donald Lu dhe ambasadorët e BE takim në kryeministri

ikub - 08.09.2015

Shefi i qeverisë, Edi Rama zhvilloi një takim me ambasadorin e SHBA Donald Lu në ambientet e kryeministrisë. Lu mbërriti në kryeministri rreth orës 12.40, teksa Rama ishte duke zhvilluar një takim me ...

Kryeministria mbushet me ambasadorë, takim i palajmëruar me Ramën, po zhvillohet me dyer të mbyllura

SOT - 08.09.2015

Kreu i qeverisë, Edi Rama, është duke zhvilluar një takim me disa ambasadorë të akredituar në vendin tonë. Takimi i pa lajmëruar për mediat mbahet me dyer të mbyllura në kryeministri.

Ambasadori amerikan në kryeministri pas largimit të Ndokës e arrestimit të Prengës

Lajm - 08.09.2015

Zhvillime të tjera priten në gjirin e mazhorancës sa i përket dekriminalizimit. Ambasadori amerikan Donald Lu është parë sot në selinë e kryeministrisë.

Arrestimi i Armando Prengës, Gramoz Ruci: Do të flasë drejtësia

LajmiFundit - 08.09.2015

Kreu i grupit parlamentar socialist komenton zhvillimet e djeshme në gjirin e partisë më të madhe të maxhorancës. Në një prononcim për mediat, kreu i grupit të PS-së, Gramoz Ruçi, u shpreh se pas ...

Rama dy orë kokë më kokë me ambasadorët

Albeu.com - 08.09.2015

Një ditë pas dorëzimit të mandatit të deputetit socialist Arben Ndoka, Rama ka mbajtur një takim për rreth 120 minuta me ambasadorët e BE dhe SHBA të akredituar në Tiranë.

Dekriminalizimi i parlamentit, Rama: Do ta çojmë procesin para

SOT - 08.09.2015

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për media ka folur për dekriminalizimin e Parlamentit. Rama gjatë fjalës së tij është shprehur se opzita mund të bashkëpunoj jo vetëm në projektin për ...

Dekriminalizimi, Balla: Jo persona me precedentë në administratë, Ruçi flet për Ndokën e Prengën

BalkanWeb - 08.09.2015

ELBASAN- Partia Socialiste ka mbledhur strukturat në e qarkun e Elbasanit. I pranishëm në mbledhje ka qenë kryetari i grupit parlamentar Gramoz Ruci dhe koordinatori i Elbasanit dhe Korçës, deputeti ...

Ruçi përshëndet dorëheqjen e Ndokës: Për Prengën do të flasë drejtësia

Ora news - 08.09.2015

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi komenton largimin e dy deputetëve socialistë një ditë më parë: Armando Prengës të cilit iu hoq mandati nga Kuvendi pas arrestimit në flagrancë pas ...

Tani topi është në fushën e PD-së!

Ora news - 08.09.2015

Dorëheqja e deputetit socialist Arben Ndoka dhe heqja e imunitetit për Armando Prengën, i përfshirë në një përleshje fizike me pasoja plagosje me armë zjarri, kanë rikthyer vëmendjen tek beteja ...

Doshi votoi kundër Prengës! Flet edhe Gramoz Ruçi

Mapo - 08.09.2015

Doshi votoi kundër Prengës! Flet edhe Gramoz Ruçi Postuar më: 08 Shtator 2015 11:35 Tom Doshi ka vendosur të jetë larg syve të publikut gjatë javëve të fundit, ndërsa mediat kanë spekuluar disa herë ...

Ruçi: PS e dha vendimin e saj, tani duhet të flasë drejtësia

Botasot - 08.09.2015

Kreu i grupit parlamentar socialist komenton zhvillimet e djeshme në gjirin e partisë më të madhe të maxhorancës. Në një prononcim për mediat, kreu i grupit të PS-së, Gramoz Ruçi, u shpreh se pas ...

Ambasadorët “mësyjnë” në Kryeministri, takim me Ramën

BalkanWeb - 08.09.2015

TIRANË- 6 ambasadorë të akredituar në vendin tonë kanë “mësyrë” sot në Kryeministri për të takuar kreun e ekzekutivit. I pari mbërriti Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu rreth orës 12:40 dhe më pas ...

Dekriminalizimi, Ruçi: Opozita e përdor për kredo politike; Balla: Shumë shpejt ligji

Ora news - 08.09.2015

Nga Elbasani ku kanë nisur takimet me strukturat për t’i hapur rrugë zgjedhjeve të brendshme, kryetari i grupit parlamentar të PS-së Ruçi dhe deputeti Balla shpjeguan se shumë shpejt vendi do ketë ...

Rama takon ambasadorët e BE-së e SHBA-së në kryeministri

Ora news - 08.09.2015

Përfundon takimi i kryeministrit Edi Rama me ambasadorë të vendeve të BE-së dhe ambasadorin e SHBA-së, Donald Lu, i cili nisi rreth orës 13:15 minuta.

Taulant Balla: Dekriminalizimi, së shpejti miratohet ligji që pengon angazhimin në poste drejtuese të personave me ...

Botasot - 08.09.2015

Shqipëria do të ketë një ligj që do të pengojë angazhimin në poste drejtuese të personave me rekorde kriminale. Kështu u shpreh deputeti Taulant Balla gjatë një takimi që ka zhvilluar me strukturat e ...

Lëvizjet e fundit në kuadër të dekriminializimit

ABC News - 08.09.2015

Ambasadori i SHBA-ve ne Tirane Donald Lu dhe disa nga homologet e tij te vendeve kryesore te BE-se, kane vizituar pas mesdites zyren e kryeministrit Edi Rama per nje takim me te.

Ambasadorët e Be dhe SHBA zbarkojnë në zyrën e Ramës në Kryeministri

Botasot - 08.09.2015

Kryeministrit Edi Rama i është dashur të ndërpresë takimin me të zgjedhurit vendorë, pasi i ëhstë dashur të zhvillojë një takim me disa prej Ambasadorëve të akredituar në Tiranë.

Ruçi dhe Balla flasin pas dorëheqjes së Ndokës

ABC News - 08.09.2015

Deuteti i PS Taulant Balla ka bere me dije se shume shpejt do te kete nje ligj qe te mos hyjne ne politike apo te vendosen ne poste drejtuese persona me rekorde kriminale.

Balla: Dekriminalizimi do të pengojë angazhimin e personave me precedentë në poste të larta

Gazeta Tema - 08.09.2015

Partia Socialiste ka mbledhur strukturat në e qarkun e Elbasanit. I pranishëm në mbledhje ka qenë kryetari i grupit parlamentar Gramoz Ruci dhe koordinatori i Elbasanit dhe Korçës, deputeti Taulant ...

Ruçi komenton dorëheqjen e Ndokës: PD, show politik me dekriminalizimin

Java News - 08.09.2015

Kryetari i grupit parlamentarë të PS-së, Gramoz Ruçi, e komentoi si një akt kurajoz dorëheqjen e deputetit të PS, Arben Ndoka. Sipas tij, ky veprim synon të krijojë mundësi që Ndoka të vazhdojë ...

Ruçi përshëndet largimin e Ndokës: Për Prengën do të flasë drejtësia

Gazeta Tema - 08.09.2015

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi komenton largimin e dy deputetëve socialistë një ditë më parë: Armando Prengës të cilit iu hoq mandati nga Kuvendi pas arrestimit në flagrancë pas ...

Ruçi: Vendimi i Ndokës ishte personal, për Prengën do të flasë drejtësia

Gazeta Dita - 08.09.2015

Partia Socialiste ka mbledhur sot degën e saj në Elbasan për të diskutuar për ristrukturimin dhe zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Të pranishëm në këtë takimin ishin kreu i Grupit Parlamentar, ...

Ruçi vlerëson ikjen e Ndokës

Vision Plus - 08.09.2015

Një ditë pas letrës publike të Arben Ndokes, kreu i grupit parlamentar te mazhorances Gramoz Ruçi ka përshëndetur dorëheqjen e deputetit socialist. Nga Elbasani, Ruci foli edhe për deputetin e ...

Dekriminalizimi, Donald Lu takim ‘blic’ me Ramën në Kreministri

Java News - 08.09.2015

Dekriminalizimi, Donald Lu, takim me Ramën në Kreministri Ambasadori amerikan, Donald Lu, ka vajtur para pak minutash në Kryeministri për të zhvilluar një takim me Edi Ramën.

Dekriminalizimi, Donald Lu dhe 5 ambasadorë të BE-së zbarkojnë në zyrën e Ramës

Java News - 08.09.2015

Dekriminalizimi, Donald Lu dhe 5 ambasadorë të BE-së zbarkojnë në zyrën e Ramës Ambasadorët e vendeve më të rëndësishme të Bashkimit Europian, si dhe ai i SHBA Donald Lu, si dhe i OSBE-së, zbarkojnë ...

Ambasadori amerikan në kryeministri pas largimit të Ndokës e arrestimit të Prengës

Tetova Sot - 08.09.2015

Zhvillime të tjera priten në gjirin e mazhorancës sa i përket dekriminalizimit. Ambasadori amerikan Donald Lu është parë sot në selinë e kryeministrisë.

Rama takim me ambasadorët

Vision Plus - 08.09.2015

Kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrën e tij ambasadorin amerikan Donald Lu. Më pas në selinë e kryeministrisë kanë mbërritur ambasadori gjerman, francez, italian, britanik dhe kreu i prezencës së ...

Konferenca e Kryetarëve nuk miraton kalendarin 3 javor, PD kërkoi futjen e pr/ligjit për dekriminalizimin

SOT - 07.09.2015

Konferenca e Kryetarëve nuk e ka miratuar sot kalendarin 3 javor, pasi Partia Demokratike ka kërkuar që pjesë e tij të jetë edhe projektligji për dekriminalizimin, gjë që sipas opozitës nuk ka qenë ...

“Dekriminalizimi” bllokon kalendarin e Parlamentit

Top Channel - 07.09.2015

Konferenca e Kryetarëve nuk ka arritur të miratojë kalendarin 3-javor të punimeve të ...

Konferenca e Kryetarëve nuk miraton kalendarin 3 javor të punimeve

Albeu.com - 07.09.2015

Për shkak të kërkesës së PD e cila ka kërkuar futjen në kalendar të projektligjit për dekriminalizimin , sot nuk është miratuar kalendari tre javor i punimeve .

“Dekriminalizimi” bllokon kalendarin e Parlamentit

LajmiFundit - 07.09.2015

Konferenca e Kryetarëve nuk ka arritur të miratojë kalendarin 3-javor të punimeve të Parlamentit. Dështimi ka ardhur pasi Partia Demokratike ka kërkuar futjen në kalendar të projektligjit për ...

Basha: Dorëheqja e Ndokës, pasojë e nismës së PD për dekriminalizimin

Top Channel - 07.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes rrjetit social Facebook këtë pasdite, ku e ka konsideruar dorëheqjen e deputetit socialist, Arben Ndoka, si një sukses të ...

Dorëzimi i mandatit nga Ndoka, reagon Basha: Rezultat i nismës sonë të dekriminalizimit, Rama është sot xhuxhmaxhuxh ...

SOT - 07.09.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas dorëheqjes së deputetit socialist, Arben Ndoka. Basha ka shkruar në rrjetin social Facebook se dorëzimi i mandatit nga Ndoka është rezultat i ...

Basha: Dorëzimi i mandatit nga Ndoka, rezultat i nismës sonë kundër dekriminalizimit

ikub - 07.09.2015

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar përmes një deklarate në rrjetet sociale pas dorëzimit të mandatit, nga deputeti i PS, Arben Ndoka. Sipas tij, edhe pse Rama nuk e futi ligjin për ...

Basha: Dorëheqja e Ndokës si pasojë e nismës për dekriminalizimin

Albeu.com - 07.09.2015

Kreu i PD, Lulzim Basha, e ka konsideruar dorëheqjen e deputetit socialist, Arben Ndoka , si një sukses të parakohshëm por të drejtpërdrejtë të nismës dyvjeçare të opozitës për dekriminalizimin e ...

Italia ofron përvojën e saj në procesin e dekriminalizimit

Top Channel - 07.09.2015

Përveç angazhimit për të nisur lëvizjet në Bruksel për çeljen e negociatave Shqipëri – BE, Italia është angazhuar të ndihmojë Shqipërinë edhe në procesin e ...

PD: Konferenca e Kryetarëve nuk futi në Kalendar pr/ligjin për dekrimininalizimin, PS kundër

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANË -Partia Demokratike është shprehur se Konferenca e Kryetarëve nuk e ka miratuar Kalendarin 3 javor ku përfshihej dhe futja e projektligjit për dekriminalizimin.

PD: Konferenca e Kryetarëve nuk futi në Kalendar pr/ligjin për dekrimininalizimin

ABC News - 07.09.2015

Partia Demokratike është shprehur se Konferenca e Kryetarëve nuk e ka miratuar Kalendarin 3 javor ku përfshihej dhe futja e projektligjit për dekriminalizimin.

Basha: Dorëheqja e Ndokës, meritë e PD-së!

Mapo - 07.09.2015

Basha: Dorëheqja e Ndokës, meritë e PD-së! Postuar më: 07 Shtator 2015 16:48 Nga Lulzim Basha Megjithëse edhe sot Edi Rama nuk e futi në kalendarin e Kuvendit ligjin për dekriminalizimin, kjo kauzë ...

Basha: Kauza për dekriminalizim vijon. Dorëzimi i mandatit nga Ndoka, rezultat i nismës së PD

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANË- Lajmi i keq për maxhorancën duket se është lajm i mirë për opozitën. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të parlamentit për të mos e futur në kalendar ligjin ...

Dorëzimi i mandatit nga Arben Ndoka/Basha: Frut i nismës dyvjecare të PD për dekriminalizimin

Botasot - 07.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një deklarate theksoi se dorëzimi i mandatit të deputetit nga Arben Ndoka është frut i punës dyvjecare të opozitës për dekriminalizimin e ...

Ndoka lë mandatin e deputetit, Basha: Dekriminalizimi po jep frytet ende pa hyrë në fuqi

Ora news - 07.09.2015

Kreu i PD, Lulzim Basha e ka konsideruar largimin e deputetit socialist Arben Ndoka si sukses të dekriminalizimit, një nismë e nisur nga opozita. Në një postim në rrejtin social FB, Basha shkruan se ...

Kuvendi nuk miraton kalendarin 3-javor, shkak mungesa e ligjit për dekriminalizimin

Java News - 07.09.2015

Nuk është miratuar Kalendari 3-javor i Punimeve të Kuvendit të Shqipërisë. Në mbledhjen e sotme të Konferencës së Kryetarëve, nuk është arritur që të miratohet kalendari 3-javor.

Dekriminalizimi, Hazizaj: Rruga për pastrimin e politikës e thjeshtë, të zbatohet ligji (TemA Tv)

Gazeta Tema - 07.09.2015

Juristi i njohur shprehet skeptik për reformën në drejtësi: Nuk duhet ndërhyrje në themel, vetëm përmirësime NGA BESMIRA PELUSHAJ Në valën e debateve që përfshinë Kuvendin për çështjen e ...

Basha merr “meritat” për lënien e mandatit të Arben Ndokës: Rezultat i nismës sonë dyvjeçare të dekriminalizimit

Gazeta Tema - 07.09.2015

Pas lënies së mandatit nga deputeti socialist Arben Ndoka ka reaguar edhe kryetari i PD-së Lulzim Basha. Ai thotë se dorëheqja e Ndokës ëhstë rezultat i nismës dyvjeçare të partisë së tij për ...

Lënia e mandatit nga Arben Ndoka, Basha: Rezultati nismës sonë 2-vjeçare të dekriminalizimit

Gazeta Dita - 07.09.2015

Pas lënies së mandatit nga deputeti socialist Arben Ndoka ka reaguar edhe kryetari i PD-­së Lulzim Basha. Ai thotë se dorëheqja e Ndokës është rezultat i nismës dyvjeçare të partisë së tij për ...

Tani topi është në fushën e PD-së!

Gazeta Tema - 07.09.2015

Nga Mero Baze Dorëheqja e deputetit socialist Arben Ndoka dhe heqja e imunitetit për Armando Prengën, i përfshirë në një përleshje fizike me pasoja plagosje me armë zjarri, kanë rikthyer vëmendjen ...