TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump: Presidenti iranian më mirë 'të jetë i kujdesshëm'

Albeu.com - 12.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump , ditën e djeshme ka intensifikuar luftën e tij të fjalëve me Iranin, duke ia tërhequr vërejtjen presidentit iranian, Hassan Rohani , se do të ishte më mirë për të ...

Imitimi i Trumpit nga Baldwin fut në kurth gazetën nga Rep. Domenikane

Top Channel - 12.02.2017

Prej muajsh, aktori amerikan Alec Baldwin ka tërhequr mjaft publik, duke imituar presidentin amerikan Donald Trump në shfaqjen “Saturday Night Live”. Duket se aktrimi i tij është vërtet për t’u pasur ...

"Trump do e shndërrojë Amerikën në shtet autoritar"

Albeu.com - 12.02.2017

Senatori Bernie Sanders , ka thënë se Donald Trump është një iluzionist dhe se mund ta shndërrojë Amerikën në një shtet autoritar. Duke folur për "CNN", Sanders ka thënë se kurrë nuk i ka sulmuar ...

Alec Baldwin në vend të Donald Trump, gafa e gazetës domenikane

Almakos - 12.02.2017

Imitimi që aktori i njohur Alec Baldwin i bën presidentin të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump në programin televiziv ‘Saturday Night Live’ është aq real, saqë gazeta e Republikës ...

Trump deklarat për emigrantët që hyjnë në SHBA

Almakos - 12.02.2017

Presidenti i SHBA-së, Doland Trump ka deklaruar se pas pezullimit të dekretit të tij në lidhje me ndalimin e hyrjes në SHBA, shumica e hyrjeve në këtë vend kanë qenë nga shtetet të cilat ai ...

Roli i Trump mashtron gazetën ‘’El Nacional’’

Zeri - 12.02.2017

Paraqitja e fundit e aktorit Alec Baldwin në showprogramin televiziv Saturday Night, në rolin e Donald Trump, ka mashtruar një gazetë kombëtare duke menduar se ishte gjë e vërtetë.

Trump i kërcënohet Presidenti të Iranit: Më mirë bëj kujdes, sesa të flasësh

Java News - 12.02.2017

Raportet në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Iranit janë tensionuar edhe më tej nga përplasja verbale mes dy presidentëve. “Kushdo që i drejtohet Iranit me kërcënime do të pendohet”, citohet të këtë ...

Paralajmërimi i Sanders: Trump do i shndërrojë SHBA-të në shtet autoritar

Java News - 12.02.2017

Senatori i Vermont, Bernie Sanders, ka thënë se Donald Trump është një iluzionist dhe se mund ta shndërrojë Amerikën në një shtet autoritar. Sanders ka thënë se nuk dihej mirë kur përdorte fjalë të ...

FOTOT/ Kjo është “Shtëpia e Bardhë Dimërore” e Donald Trump-it

Gazeta Tema - 12.02.2017

“Mar-a-Lago” është “Shtëpia e Bardhë Dimërore” e presidentit Donald Trump, e ndërtuar në Palm Beach të Floridës. Numri 1 i shteti amerikan ka shpenzuar me miliona dollarë për rregullimet dhe ...

FOTOT/ Shtëpia përrallore e Dimrit… e Presidentit Trump

Java News - 12.02.2017

“Mar-a-Lago” është “Shtëpia e Bardhë Dimërore” e presidentit Donald Trump, e ndërtuar në Palm Beach të Floridës. Numri 1 i shteti amerikan ka shpenzuar me miliona dollarë për rregullimet dhe ...

Ka një pakt sekret mes Spanjës dhe SHBA-ve

Gazeta Tema - 12.02.2017

Ndërsa vendet e Evropës Perëndimore mbështetën gjatë fushatës presidenciale kandidaten e Partisë Demokratike Hillary Clinton, ka një qeveri e cila është tërhequr dhe ka treguar vlerësim për ...

Trump në gjyq, Putin dëshimtar. “SNL,” të pamëshirshëm me presidentin amerikan

Gazeta Tema - 12.02.2017

Pezullimi i urdhërit ekzekutiv të Donald Trump për udhëtimin e muslimanëve ën SHBA, duket se e ka nervozuar së tepërmi presidentin amerikan. Por, çfarë i mbetet të bëjë nëse ai dëshiron që ta kalojë ...

Ka një pakt sekret mes Spanjës dhe SHBA-ve

Alb Portali - 12.02.2017

Loading... Ndërsa vendet e Evropës Perëndimore mbështetën gjatë fushatës presidenciale kandidaten e Partisë Demokratike Hillary Clinton, ka një qeveri e cila është tërhequr dhe ka treguar vlerësim ...

Trump po konsideron një dekret të ri për ndalimin e emigracionit

Zhurnal - 11.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është duke konsideruar lëshimin e një dekreti të ri presidencial për ndalimin e emigrantëve nga disa vende.

Putin thotë se Sllovenia është vend “i mrekullueshëm” për takim me Trumpin

Portalb - 11.02.2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se do të ishte i lumtur të mbante takimin e parë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Slloveni, porse ka shumë faktorë që ndikojnë ...

Vladimir Putin: Ja vendi përfekt per t’u takuar me Donald Trump

LajmiFundit - 11.02.2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se do të ishte i lumtur të mbante takimin e parë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Slloveni, porse ka shumë faktorë që ndikojnë ...

Trump paralajmëron tjetër urdhër, ja si përgjigjet bota e modës/Foto

Almakos - 11.02.2017

Përpjekja e parë e tij dështoi pasi urdhri u pezullua nga gjykatat. Por Trump u tha gazetarëve në bordin e “Air Force One” se një tjetër urdhër i ri do të lëshohet në fillim të javës që vjen.

Donald Trump në teatër luan “Dashuria e bekuar”

Lajmi.net - 11.02.2017

Më 13 shkurt, në Stamboll do mbahen provat e dramës së quajtur "Dashuria e bekuar" (Ask-i Memduh, në këtë rol është një aktor turk Erhan Jazicioglu, ai shfaqet në maskën e Presidentit të Shteteve të ...

Trump bisedon për Iranin me liderët arabë

Portalb - 11.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kryer një bisedë telefonike me kryeministrin e Irakut, Hajdar El-Ibadi, Emirin e Katarit, Tamim bin Hamad el-Sani dhe me Emirin e Kuvajtit, Sabah el-Ahmed ...

Të majtët duan të rrëzojnë Presidentin Trump, edhe nëse ‘sakrifikojnë’ Amerikën

Lajmi.net - 11.02.2017

Partia Demokratike dhe aleatët e saj të majtë liberale janë duke komplotuar dhe planifikuar intriga për të ngadalësuar, ndaluar, madje edhe shkatërruar presidentin Trump dhe rendin e ditës që Amerika ...

Shpërthen kreativiteti në internet me një foto të Donald Trump me robdishan (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.02.2017

A vesh apo jo Presidenti Trump robdishan duke parë televizor në Shtëpinë e Bardhë? Kjo ka qenë molla e sherrit për këtë jave. Të martën sekretari i tij për shtyp Sean Spicer hodhi poshtë një raport ...

Trump thotë se presidenti iranian më mirë “të jetë i kujdesshëm”

Lajmi.net - 11.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, mbrëmë e ka intensifikuar luftën e tij të fjalëve me Iranin, duke ia tërhequr vërejtjen presidentit iranian, Hassan Rohani, se do të ishte më mirë për të “të jetë i ...

Trump paralajmëron Presidentin e Iranit të bëjë kujdes

Albeu.com - 11.02.2017

Raportet në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Iranit janë tensionuar edhe më tej nga përplasja verbale mes dy presidentëve. “Kushdo që i drejtohet Iranit me kërcënime do të pendohet”, citohet të këtë ...

Trump paralajmëron tjetër urdhër, ja si përgjigjet bota e modës

Mapo - 11.02.2017

Foto 1 nga 15 Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëron se do të lëshojë një tjetër urdhër ekzekutiv për të ndaluar qytetarët e disa vendeve me shumicë myslimane që të udhëtojnë drejt SHBA.

Trump: Rohani bën mirë të jetë më i kujdesshëm

Koha.net - 11.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, mbrëmë e ka intensifikuar luftën e tij të fjalëve me Iranin, duke ia tërhequr vërejtjen presidentit iranian, Hassan Rohani, se do të ishte më mirë për të “të jetë i ...

Trump thotë se presidenti iranian e ka më mirë të jetë 'i kujdesshëm'

Zeri - 11.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, mbrëmë e ka intensifikuar luftën e tij të fjalëve me Iranin, duke ia tërhequr vërejtjen presidentit iranian, Hassan Rohani, se do të ishte më mirë për të “të jetë i ...

Pak amerikanë mendojnë se liderët botërorë e respektojnë Presidentin Trump

Zeri - 11.02.2017

Kur Presidenti George W. Bush mori detyrën më 2001, gjysma e amerikanëve menduan se liderët botërorë e respektonin atë. Më 2009 kur Presidenti Barack Obama ishte në detyrë, besimi i amerikanëve u ...

FOTOT/ Trump paralajmëron një tjetër urdhër, bota e modës: Të q… murin tend

Gazeta Tema - 11.02.2017

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit në San Francisko, që mbajti në fuqi pezullimin e urdhërit të Donald Trump për ndalimin e myslimanëve nga 8 vende të botë për të hyrë në SHBA, ka reaguar ky i fundit.

Trump po përgatit një dekret të ri për imigracionin

Vision Plus - 11.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi dje se parashikonte disa mundësi për të rishikuar dekretin e tij antiimigracion, aktualisht i bllokuar nga drejtësia si dhe prezantimin e një dekreti të ri.

Trump do të firmosë urdhër të ri për ndalimin e emigrantëve

Gazeta Tema - 11.02.2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nuk ka ndërmend që të ndalet sa i përket qëllimit të tij për të ndaluar emigrantët që të hyjnë në SHBA. Ndërsa ai ishte në bordin e avionit presidencial “Air Force ...

Trump – Presidentit iranian Rouhani: Bën mirë të ketë kujdes!

Respublica - 11.02.2017

Raportet mes SHBA dhe Iranit janë tensionuar edhe më tej nga përplasja verbale mes dy presidentëve. “ Kushdo që i drejtohet Iranit me kërcënime do të pendohet ”, citohet të jetë shprehur presidenti ...

Presidenti i Iranit: Kush na kërcënon, do pendohet. I përgjigjet Donald Trump: Bëj kujdes…

Gazeta Tema - 11.02.2017

Raportet mes SHBA dhe Iranit janë tensionuar edhe më tej nga përplasja verbale mes dy presidentëve. “ Kushdo që i drejtohet Iranit me kërcënime do të pendohet ”, citohet të jetë shprehur presidenti ...

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i dërgon letër urimi Nikoliçit

Albeu.com - 10.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , i ka dërguar letër urimi presidentit të Serbisë, Tomislav Nikoliç për Ditën Kombëtare në Serbi.

Publikohen detajet e bisedës mes Trump dhe Putin, Shtëpia e Bardhë nis hetimet

Lajmi.net - 10.02.2017

Shtëpia e Bardhë është duke hetuar se si përmbajtja e disa prej bisedave të Presidentit Donald Trump me udhëheqësit e huaj përfunduan duke u publikuar nëpër media, tha një zyrtar i lartë i ...

Trump ‘tërhiqet’ nga qëndrimi i dhjetorit, mbështet “Një Kinë”

Top Channel - 10.02.2017

Atë që e vuri seriozisht në pikëpyetje në dhjetor, e mbështet në shkurt. Presidenti Donald Trump zhvilloi një bisedë telefonike me homologun kinez, Xi Jinping.

Trump bisedë telefonike me homologun kinez, ja çfarë u vendos

SOT - 10.02.2017

Atë që e vuri seriozisht në pikëpyetje në dhjetor, e mbështet në shkurt. Presidenti Donald Trump zhvilloi një bisedë telefonike me homologun kinez, Xi Jinping.

Trump ‘tërhiqet’ nga qëndrimi i dhjetorit, mbështet “Një Kinë”

Lajmi.net - 10.02.2017

Atë që e vuri seriozisht në pikëpyetje në dhjetor, e mbështet në shkurt. Presidenti Donald Trump zhvilloi një bisedë telefonike me homologun kinez, Xi Jinping.

Rohani: Ata të cilët e kërcënojnë Teheranin do të bëhen pishman

Idividi - 10.02.2017

Teheran, 10 shkurt 2017 (MIA) - Ata të cilët dërgojnë kanosje ndaj Teheranit do të bëhen pishman, deklaroi sot kryetari i Iranit, Hasan Rohani duke iu drejtuar ithtarëve të marshit me rastin e ...

Putin i gatshëm të takohet me Trump në kryeqytetin slloven

Lajmi.net - 10.02.2017

Presidenti rus Vladimir Putin dekalroi se aështë i gatshëm të takohet me homologun e tij amerikan, Donald Trump, me, Lubjanë, Slloveni, i konfirmuar si një vend i mundshëm për takimin e parë.

Trump ndryshon ton, mbështet politikën “Një Kinë” të presidentit XI

SOT - 10.02.2017

Presidenti amerikan Donald Trump duket se ka mbështetur dje politikën "Një Kinë" gjatë një telefonate me liderin kinez Xi Jinping, në një fitore të rëndësishme diplomatike për Pekinin.

Putin dhe Trump pritet që të mbajnë takimin e parë në Slloveni

Albeu.com - 10.02.2017

Presidenti slloven, Borut Pahor , i ka ofruar homologut të tij rus, Vladimir Putin , që takimin e parë me presidentin amerikan Donald Trump ta mbajë në Lubjanë, ka thënë Pahor gjatë vizitës së tij në ...

Zbuten zemrat e grave, nisin të duan Donald Trump

Albeu.com - 10.02.2017

Jo të gjithë kishin besim tek Donald Trump kur ai shpalli kandidaturën për president, dhe skeptikët kryesorë ishin në partinë e tij Republikane . BBC ka intervistuar këtë grup grash republikane në ...

Trump i dërgon letër urimi Nikoliqit

Zeri - 10.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka dërguar letër urimi presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic, për Ditën Kombëtare në Serbi. Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka uruar në emër të popullit ...

Putini mund ta takojë Trumpin te miqtë e tij në Slloveni!?

Telegrafi - 10.02.2017

Presidenti slloven, Borut Pahor, i ka ofruar homologut rus, Vladimir Putin, që takimin e parë me presidentin amerikan Donald Trump ta mbajë në Lubjanë, ka thënë Pahor gjatë vizitës së tij në Rusi.

Presidenti Trump do të respektojë politikën e “një Kine”

Botasot - 10.02.2017

Presidenti Donald Trump i tha homologut kinez Xi Jinping gjatë një bisede telefonike se Shtetet e Bashkuara synojnë të respektojnë politikën e “një Kine”, duke njohur kështu qëndrimin e Kinës se ajo ...

Putini mund ta takojë Trumpin te miqtë e tij në Slloveni!?

Zeri - 10.02.2017

Presidenti slloven, Borut Pahor, i ka ofruar homologut rus, Vladimir Putin, që takimin e parë me presidentin amerikan Donald Trump ta mbajë në Lubjanë, ka thënë Pahor gjatë vizitës së tij në Rusi.

Putin thotë se Sllovenia është vend "i mrekullueshëm" për takim me Trumpin

Botasot - 10.02.2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se do të ishte i lumtur të mbante takimin e parë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Slloveni, porse ka shumë faktorë që ndikojnë ...

Putin thotë se Sllovenia është vend “i mrekullueshëm” për takim me Trumpin

Ora news - 10.02.2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se do të ishte i lumtur të mbante takimin e parë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Slloveni, porse ka shumë faktorë që ndikojnë ...

Arti i errët i ‘cicërimave’ të Trumpit

Telegrafi - 10.02.2017

Kritikët e presidentit Donald Trump i kanë nënvlerësuar vazhdimisht aftësitë e tij politik të komunikimit, mbase ngaqë ai është kaq i ndryshëm nga paraardhësit si Franklin D.

Putin thotë se Sllovenia është vend 'i mrekullueshëm' për takim me Trumpin

Zeri - 10.02.2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se do të ishte i lumtur të mbante takimin e parë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Slloveni, porse ka shumë faktorë që ndikojnë ...

Putin thotë se Lubjana do të ishte vend ideal për takimin me Trumpin

Koha.net - 10.02.2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se do të ishte i lumtur të mbante takimin e parë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Slloveni, porse ka shumë faktorë që ndikojnë ...

Presidenti amerikan pranon politikën të quajtur ‘Kina e Vetme’

Ora news - 10.02.2017

Gjatë një bisede telefonike me homologun e tij kinez, Xi Jinping, Presidenti amerikan Donald Trump ka pranuar që të respektojë parimin e ashtëquajtur ‘politika e Kinës së Vetme’, e cila nënkupton ...

Zbuten zemrat e grave, kanë nisur të duan Donald Trump

Ora news - 10.02.2017

Jo të gjithë kishin besim tek Donald Trump kur ai shpalli kandidaturën për president, dhe dyshuesit kryesorë ishin në partinë e tij Republikane. BBC ka intervistuar këtë grup grash republikane në Nju ...

Putin: Sllovenia është vend “i mrekullueshëm” për takim me Trumpin

BalkanWeb - 10.02.2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se do të ishte i lumtur të mbante takimin e parë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në Slloveni, por se ka shumë faktorë që ndikojnë ...

Doktori zbulon sekretin e flokëve të Donald Trump

Durres Lajm - 10.02.2017

Zbulohet sekreti i flokëve të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga ana e mjekut të tij. Estetika e presidentit është nga më të veçantat.

Trump premton një epokë të re në luftën kundër kriminalitetit

Java News - 10.02.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump premtoi sot në prani të ministrit të re të Drejtësisë, një periudhë e re në luftën kundër kriminalitetit dhe kërcënimit terrorist, në një kontekst të tensionuar me ...

Arti i errët i ‘cicërimave’ të Trump

Gazeta Tema - 10.02.2017

Trump përdori njohuritë e tij të programeve televizive për të dominuar fushatën elektorale, por edhe pas marrjes së detyrës ai po vazhdon t’i drejtohet një grupi të vogël votuesish, duke ngritur ...

FOTOT/ Iranianët përkujtojnë revolucionin me thirrje kundër Trump-it dhe vdekjen e amerikaneve

Gazeta Tema - 10.02.2017

Me mijëra iranianë u mblodhën sot për të festuar përvjetorin e Revolucionit Islamik të ndodhur më 1979. Në kryeqytetin Teheran u zhvilluan demonstrata në mbështetje të politikave të liderit Ayatollah ...

Trump-i ndryshon qëndrim: Ka vetëm një Kinë

Gazeta Tema - 10.02.2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka risjellë qetësinë në marrëdhëniet e acaruara të vendit të tij me Kinën. Ai pati një bisedë telefonike sot me presidentin e shtetit aziatik Xi Jinping, ku i tha se ...

Trump: Gjykata e Apelit mori një vendim skandaloz për çështjen migratore

Vision Plus - 10.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi mëngjesin e sotëm si skandaloz vendimin e Gjykatës së Apelit të San Franciskos të një dite më parë që mbajti të pandryshuar pezullimin e dekretit të tij ...

Telefonata e shumëpritur / Trumpi – Xi Jinpingut: Do të respektoj linjën “vetëm një Kinë”

Bota.al - 10.02.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe ai kinez, Xi Jinping kanë zhvilluar bisedën e parë telefonike mes tyre që kur manjati amerikan u vu në krye të Shtëpisë së Bardhë.

Trumpit mund t’i paralizohet e drejta e vetos mbi sanksionet ruse

Lajmi.net - 09.02.2017

Një grup i senatorëve amerikanë paraqiti një ligj që do të paralizonte çdo përpjekje të administratës së presidentit Donald Trump për t’i hequr sanksionet kundër Rusisë, të vëna për shkak të ...

Trumpit mund t’i paralizohet e drejta e vetos mbi sanksionet ruse

Shqipmedia - 09.02.2017

Një grup i senatorëve amerikanë paraqiti një ligj që do të paralizonte çdo përpjekje të administratës së presidentit Donald Trump për t’i hequr sanksionet kundër Rusisë, të vëna për shkak të ...

Befason Trump, ja çfarë do u kërkojë emigrantëve

Albeu.com - 09.02.2017

Pas urdhrit për pezullimin e vizave për 7 vendet me shumicë myslimane , presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump ka befasuar sërish. Departamenti Amerikan dhe Sekretari i Sigurisë Kombëtare , John ...

U nda nga burri i saj, vetëm sepse ai do të votonte për Donald Trump

Lajmi.net - 09.02.2017

Zgjedhjet e fundit presidenciale në SHBA kanë shkaktuar debate të nxehta, mosmarrëveshje midis miqve dhe familjeve, si dhe në një rast të fundit, një grua të ndarë nga burri i saj, pas 21 vitesh ...

Trump uron kinezët për Vitin e Ri hënor, dëshiron bashkëpunim me Jinping

Lajmi.net - 09.02.2017

Presidenti amerikan i ka dërguar letër homologut kinez, Xi Jinping, duke i shprehur dëshirën që të punojnë së bashku, ndonëse të dy zyrtarët ende nuk kanë komunikuar drejtpërdrejt me njëri tjetrin.

Trump-i dhe Ballkani i trazuar

Shqipmedia - 09.02.2017

Çdo ndryshim i rendit botëror sjellë luftëra në Ballkan. Kështu ndodhi me shpërbërjen e Perandorisë Osmane në vitin 1912, kufij e rinj në vitin 1913 dhe shpërbërjen e Paktit të Varshavës në vitin ...

Kreu i Gjykatës së Lartë dënon sulmin e Trump ndaj Gjyqësorit

Top Channel - 09.02.2017

Gjyqtari i zgjedhur nga Donald Trump për të drejtuar Gjykatën e Lartë të Shteteve të Bashkuara është distancuar nga presidenti pas kritikave që ky i fundit i bëri gjyqtarëve në vend.

Edi Rama i shkruan Trump-it: Kam konsideratën time më të lartë për ju

SOT - 09.02.2017

E ka uruar Edi Rama presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump apo jo? Deri më sot nuk ka pasur një dokument zyrtar që të tregonte se Rama i kishte bërë një mesazh Trump-it.

Trump-i dhe Ballkani i trazuar

Lajm - 09.02.2017

Çdo ndryshim i rendit botëror sjellë luftëra në Ballkan. Kështu ndodhi me shpërbërjen e Perandorisë Osmane në vitin 1912, kufij e rinj në vitin 1913 dhe shpërbërjen e Paktit të Varshavës në vitin ...

Trump thyen akullin me liderin kinez Xi

SOT - 09.02.2017

Presidenti ameirkan Donald Trump i ka dërguar sot një letër presidentit kinez Xi Jinping, në komunikimin e parë direkt me liderin kinez. Presidenti raportohej të kishte falënderuar Xi për urimet e ...

Zbulohet urimi i Edi Ramës për presidentin Donald Trump (Dokument)

Lajmi.net - 09.02.2017

Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili. Lajmi u publikua sot në disa media, ku letra në ...

Zbulohet sekreti i flokëve të Trumpit

Lajm - 09.02.2017

Sekreti i flokëve të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës së fundmi është zbuluar nga mjeku i tij. Estetika e presidentit është një nga më të veçantat.

Më në fund? Rama uron presidentin Trump (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.02.2017

Ditën e sotme sekretari i Ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga ministri i sapozgjedhur i Drejtësisë Petrit Vasili .

Përshkallëzohet konflikti Trump-McCain

Albeu.com - 09.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar senatorin John McCain pasi republikani nga Arizona e ka kundërshtuar pretendimin e qeverisë amerikane se sulmi i fundit ushtarak në Jemen ka qenë i ...

FOTO/ Trump me peshqir pas dushit, publikohen fotografitë

BalkanWeb - 09.02.2017

Fotografitë e Donald Trump me një peshqir banjoje janë shpërndarë në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për foto të shumë viteve më parë, kur Trump ishte ende i ri dhe jo i martuar me Melanian.

Donald Trump mund t'Ia bëjë edhe këtë gjë Rusisë

Gazeta Express - 09.02.2017

Një grup i senatorëve amerikanë paraqiti një ligj që do të paralizonte çdo përpjekje të administratës së presidentit Donald Trump për t’i hequr sanksionet kundër Rusisë, të vëna për shkak të ...

Trump mbron vajzën e tij: Ajo është njeri shumë i mirë

Zeri - 09.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se shëtësit Nordstrom, e kanë trajtuar jo mirë vajzën e tij, Ivanka Trump, kur nuk e lejuan atë t’i shiste linjën e saj të rrobave.

SHBA mund tu kërkojë refugjatëve fjalëkalimet e tyre nga rrjetet sociale për t’i lejuar hyrjen në vend!

Telegrafi - 09.02.2017

Departamenti amerikan dhe Sekretari i Sigurisë Kombëtare, John Kelly ka njoftuar Kongresin se ata janë duke e marrë parasysh idenë që tu kërkojnë refugjatëve dhe aplikantëve të vizave nga shtatë ...

Ky vendim i Trump-it për refugjatët ka mahnitur të gjithë

Gazeta Express - 09.02.2017

Departamenti amerikan dhe Sekretari i Sigurisë Kombëtare, John Kelly ka njoftuar Kongresin se ata janë duke e marrë parasysh idenë që tu kërkojnë refugjatëve dhe aplikantëve të vizave nga shtatë ...

Trumpit mund t’i paralizohet e drejta e vetos mbi sanksionet ruse

Koha.net - 09.02.2017

Një grup i senatorëve amerikanë paraqiti një ligj që do të paralizonte çdo përpjekje të administratës së presidentit Donald Trump për t’i hequr sanksionet kundër Rusisë, të vëna për shkak të ...

U nda nga burri i saj, vetëm sepse ai do të votonte për Donald Trump

Telegrafi - 09.02.2017

Zgjedhjet e fundit presidenciale në SHBA kanë shkaktuar debate të nxehta, mosmarrëveshje midis miqve dhe familjeve, si dhe në një rast të fundit, një grua të ndarë nga burri i saj, pas 21 vitesh ...

Franca në alarm, Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës?

BalkanWeb - 09.02.2017

Frika e shpërbërjes së Bashkimit Europian ka alarmuar jo pak shtetet e kontinentit, e jo vetëm. Donald Trump dhe Vladimir Putin janë të parët që do tentojnë të “përfitojnë” nga ky moment, për të bërë ...

Trump 'thyen akullin' me Kinën

Zeri - 09.02.2017

Presidenti amerikan Donald Trump “ka thyer akullin” në marrëdhëniet me Kinën duke i dërguar një letër presidentit kinez Xi Jinping në të cilën thotë se mirëpret bashkëpunimin me të në zhvillimin e ...

Agjencia ruse e lajmeve: Ja sa miliona pagoi Vlora Çitaku për tu takuar me Donald Trumpin

Zeri - 09.02.2017

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ishte takuar me Presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, me 18 janar, dy ditë para inaugurimit të Trump-it President dhe ...

Ndahet nga burri pas 21 vitesh martesë për faj të Donald Trump-it

Gazeta Express - 09.02.2017

Zgjedhjet e fundit presidenciale në SHBA kanë shkaktuar debate të nxehta, mosmarrëveshje midis miqve dhe familjeve, si dhe në një rast të fundit, një grua të ndarë nga burri i saj, pas 21 vitesh ...

Zbulohet sekreti i flokëve të Donald Trump

Ora news - 09.02.2017

Sekreti i flokëve të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës së fundmi është zbuluar nga mjeku i tij. Estetika e presidentit është nga më të veçantat.

Zbulohet sekreti i flokëve të Donald Trump

Zeri - 09.02.2017

Sekreti i flokëve të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës së fundmi është zbuluar nga mjeku i tij. Estetika e presidentit është nga më të veçantat.

Faksimile/ Zbulohen urimet e Ramës dhe Bushatit për Trump dhe Tillerson

BalkanWeb - 09.02.2017

TIRANE -Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili.

Zbulohet urimi i Edi Ramës për presidentin Donald Trump (Dokument)

Telegrafi - 09.02.2017

Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili. Lajmi u publikua sot në disa media, ku letra në ...

Zbulohet urimi i Edi Ramës për presidentin Donald Trump (Dokument)

Zeri - 09.02.2017

Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili. Lajmi u publikua sot në disa media, ku letra në ...

Zbulohet urimi i Edi Ramлs pлr presidentin Donald Trump

Botasot - 09.02.2017

Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili. Lajmi u publikua sot në disa media, ku letra në ...

Zbulohen urimet e Ramës dhe Bushatit për Trump dhe Tillerson

Mapo - 09.02.2017

Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë sot një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili.

Trump premton një epokë të re në luftën kundër kriminalitetit

BalkanWeb - 09.02.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump premtoi sot në prani të ministrit të re të Drejtësisë, një periudhë e re në luftën kundër kriminalitetit dhe kërcënimit terrorist, në një kontekst të tensionuar me ...

Trump premton epokë të re në luftën ndaj kriminalitetit

Telegrafi - 09.02.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump premtoi sot një periudhë e re në luftën kundër kriminalitetit dhe kërcënimit terrorist. Duke adresuar, nga Zyra Ovale një tablo shumë të zymtë kërcënimesh që ...

Trumpit mund t’i paralizohet e drejta e vetos mbi sanksionet ruse

Flaka - 09.02.2017

Një grup i senatorëve amerikanë paraqiti një ligj që do të paralizonte çdo përpjekje të administratës së presidentit Donald Trump për t’i hequr sanksionet kundër Rusisë, të vëna për shkak të ...

FOTO që nuk i keni parë… Trump me rrobëdishan, duke parë televizor

Java News - 09.02.2017

Fotografitë e Presidentit amerikan, Donald Trump me një peshqir banjoje janë shpërndarë në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për disa foto të shumë viteve më parë, kur Trump ishte ende i ri dhe nuk ishte ...

EKSKLUZIVE / Zbulohen urimet e Ramës dhe Bushatit për Trump & Tillerson (faksimilet)

Java News - 09.02.2017

Nga Ardit Rada/ Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili.

Trump-i dhe Ballkani i trazuar

Alb Portali - 09.02.2017

Loading... Çdo ndryshim i rendit botëror sjellë luftëra në Ballkan. Kështu ndodhi me shpërbërjen e Perandorisë Osmane në vitin 1912, kufij e rinj në vitin 1913 dhe shpërbërjen e Paktit të Varshavës ...

FAKSIMILET/ Zbulohen urimet e Ramës e Bushatit për Trump e Tillerson (Lidershipi i PD i bënte thirrje Ramës të uronte ...

Gazeta Tema - 09.02.2017

Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij shqiptar, Petrit Vasili. Lajmi u publikua sot në disa media, ku letra në ...

Zbulohet sekreti i flokëve të Trumpit

Alb Portali - 09.02.2017

Sekreti i flokëve të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës së fundmi është zbuluar nga mjeku i tij. Estetika e presidentit është një nga më të veçantat.

Trump uron kinezët për Vitin e Ri hënor, dëshiron bashkëpunim me Jinping

Antpress - 09.02.2017

Presidenti amerikan i ka dërguar letër homologut kinez, Xi Jinping, duke i shprehur dëshirën që të punojnë së bashku, ndonëse të dy zyrtarët ende nuk kanë komunikuar drejtpërdrejt me njëri tjetrin.

Trumpi për avionin ushtarak më të shtrenjtë në histori: Kosto e "çmendur"! (VIDEO)

Albeu.com - 08.02.2017

Avioni i ri amerikan F-35 ka një kosto marramendëse që edhe vetë presidenti i ri amerikan, Donald Trump e ka quajtur të "çmendur". " F-35 ka një kosto jashtë kontrollit.

Edhe kryeministri spanjoll ka realizuar bisedë telefonike me Trumpin

Lajm - 08.02.2017

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, bisedoi në telefon me presidentin amerikan Donald Trump, njoftoi Qeveria spanjolle. Gjatë bisedës 15-të minutëshe Rajoy ka theksuar se shteti është në pozicionin ...

Edhe kryeministri spanjoll ka realizuar bisedë telefonike me Trumpin

Zhurnal - 08.02.2017

Madrid, 8 shkurt - Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, bisedoi në telefon me presidentin amerikan Donald Trump, njoftoi Qeveria spanjolle. Gjatë bisedës 15-të minutëshe Rajoy ka theksuar se shteti ...

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

Lajm - 08.02.2017

Donald Trump dhe Vladimir Putin po tentojnë të rivizatojnë hartën e Evropës, pas bombës ‘Brexit’ nga Britania e Madhe. Alarmi vjen nga një grup i politikanëve francezë, me në krye Jean-Pierre ...

Rama akoma nuk e ka uruar Trump-in !?

Ina - 08.02.2017

Cila është marrëdhënia e SHBA-së me Shqipërinë pas fitores së Donald Trump? Kjo nuk është një pyetje që merr për bazë spekulimet keqdashëse, por fakte publike e politike që lidhen së pari me qëndrime ...

Trump thir këshilltarin në mes të natës, kjo është çështja që e ka shqetësuar

Lajm - 08.02.2017

Një raportim sipas të cilit, presidenti amerikan, Donald Trump e kishte thirrur këshilltarin e tij të sigurisë kombëtare në mes të natës, për ta pyetur nëse një dollar i fortë apo i dobët është më i ...

SHBA: Senatorët kërkojnë veto lidhur me sanksionet ndaj Rusisë

Lajmi.net - 08.02.2017

Një grup i senatorëve të Shteteve të Bashkuara planifikojnë ta paraqesin një legjislacion, me të cilin do ta vështirësojnë punën e administratës së presidentit, Donald Trump, për t’i tërhequr ...

Senatorët në SHBA kërkojnë veto lidhur me sanksionet ndaj Rusisë

Albeu.com - 08.02.2017

Një grup senatorësh të Shteteve të Bashkuara planifikojnë të paraqesin një legjislacion, me të cilin do ta vështirësojnë punën e administratës së presidentit, Donald Trump , për t’i tërhequr ...

SHBA: Senatorët kërkojnë veto lidhur me sanksionet ndaj Rusisë

Portalb - 08.02.2017

Një grup i senatorëve të Shteteve të Bashkuara planifikojnë ta paraqesin një legjislacion, me të cilin do ta vështirësojnë punën e administratës së presidentit, Donald Trump, për t’i tërhequr ...

VIDEO/ Avioni më i shtrenjtë në historinë ushtarake. Trump: Kosto e ‘çmendur’!

BalkanWeb - 08.02.2017

SHBA- Avioni i ri amerikan F-35 ka një kosto që edhe vetë presidenti i ri amerikan, Donald Trump e quan të ‘çmendur’. “F-35 ka një kosto jashtë kontrollit.

Kryeministri spanjoll ka realizuar bisedë telefonike me Trumpin

Botasot - 08.02.2017

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, bisedoi në telefon me presidentin amerikan Donald Trump, njoftoi Qeveria spanjolle. Gjatë bisedës 15-të minutëshe Rajoy ka theksuar se shteti është në pozicionin ...

Edhe kryeministri spanjoll ka realizuar bisedë telefonike me Trumpin

Telegrafi - 08.02.2017

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, bisedoi në telefon me presidentin amerikan Donald Trump, njoftoi Qeveria spanjolle. Gjatë bisedës 15-të minutëshe Rajoy ka theksuar se shteti është në pozicionin ...

Si karikaturistët mbarë botën vizatojnë Trump

Ora news - 08.02.2017

Karikaturat e gazetave anembanë botës, kanë arritur ta vizatojnë në mënyrë shumë të ngjashmë presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Si i ndikon Trump raportet Amerikë-Kosovë

Zeri - 08.02.2017

Me Donald Trump president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kosova nuk duhet vetëm të shohë cka mund të bëjë ShBA-ja për të, por edhe cka mund të bëjë ajo për ShBA-në.

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

Telegrafi - 08.02.2017

Donald Trump dhe Vladimir Putin po tentojnë të rivizatojnë hartën e Evropës, pas bombës ‘Brexit’ nga Britania e Madhe. Alarmi vjen nga një grup i politikanëve francezë, me në krye Jean-Pierre ...

Trump e thirri këshilltarin në ora 3 të natës, e pyeti nëse është më mirë një dollar i fortë apo i dobët

Telegrafi - 08.02.2017

Një raportim sipas të cilit, presidenti amerikan, Donald Trump e kishte thirrur këshilltarin e tij të sigurisë kombëtare në mes të natës, për ta pyetur nëse një dollar i fortë apo i dobët është më i ...

FOTO/ Ivanka Trump bën “Zonjën e Parë”, në Shtëpinë e Bardhë me ‘asistentin’ personal

BalkanWeb - 08.02.2017

SHBA – Ivanka Trump vazhdon të kryejë rolin e Zonjës së Parë, këpucë me taka, pantallona klasike të zeza dhe xhaketë. Vajza e preferuar e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald ...

Senatorët kërkojnë veto lidhur me sanksionet ndaj Rusisë

Ora news - 08.02.2017

Një grup i senatorëve të Shteteve të Bashkuara planifikojnë ta paraqesin një legjislacion, me të cilin do ta vështirësojnë punën e administratës së presidentit, Donald Trump, për t’i tërhequr ...

SHBA: Senatorët kërkojnë veto lidhur me sanksionet ndaj Rusisë

Koha.net - 08.02.2017

Një grup i senatorëve të Shteteve të Bashkuara planifikojnë ta paraqesin një legjislacion, me të cilin do ta vështirësojnë punën e administratës së presidentit, Donald Trump, për t’i tërhequr ...

Khamenei, kundër Trumpit: Tregoi fytyrën e vërtetë të Amerikës

Flaka - 08.02.2017

Donald Trump tregoi fytyrën e vërtetë të Amerikës. Kështu mendon udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollahu Ali Khamenei, i cili gjatë një mbledhjeje me komandantët e Forcave të Armatosura iraniane tha ...

Gjigantët hi-tech kundër Donald Trump

Flaka - 08.02.2017

Numri i kompanive amerikane që ushtrojnë aktivitetin e tyre kryesor në fushën e teknologjisë e që kundërshtojnë urdhrin e Donald Trump për ndalimin e emigrantëve nga 7 vende kryesisht myslimane, ka ...

Edhe kryeministri spanjoll ka realizuar bisedë telefonike me Trumpin

Alb Portali - 08.02.2017

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, bisedoi në telefon me presidentin amerikan Donald Trump, njoftoi Qeveria spanjolle. Loading... Gjatë bisedës 15-të minutëshe Rajoy ka theksuar se shteti është në ...

FOTOT/ Shkatërruesi i botës Donald Trump, presidenti përmes karikaturave

Java News - 08.02.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ka trazuar politikën botërore prej marrjes së detyrës. Disa nga premtimet e tij populist gjatë fushatës që u kritikuan ashpër nga bota demokratike, tashmë po gjejnë ...

Alarmi nga Franca, The Independent: Trump dhe Putin do të ‘rivizatojnë’ hartën e Evropës

Java News - 08.02.2017

Donald Trump dhe Vladimir Putin po tentojnë të rivizatojnë hartën e Evropës, pas bombës ‘Brexit’ nga Britania e Madhe. Alarmi vjen nga një grup i politikanëve francezë, me në krye Jean-Pierre ...

SHBA - Shqipëri, a do të jenë më të njëjtat raporte?

Respublica - 08.02.2017

Cila është marrëdhënia e SHBA-së me Shqipërinë pas fitores së Donald Trump? Kjo nuk është një pyetje që merr për bazë spekullimet keqdashëse, por fakte publike e politike që lidhen së pari me ...

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

Alb Portali - 08.02.2017

Donald Trump dhe Vladimir Putin po tentojnë të rivizatojnë hartën e Evropës, pas bombës ‘Brexit’ nga Britania e Madhe. Alarmi vjen nga një grup i politikanëve francezë, me në krye Jean-Pierre ...

Trump thir këshilltarin në mes të natës, kjo është çështja që e ka shqetësuar

Alb Portali - 08.02.2017

Një raportim sipas të cilit, presidenti amerikan, Donald Trump e kishte thirrur këshilltarin e tij të sigurisë kombëtare në mes të natës, për ta pyetur nëse një dollar i fortë apo i dobët është më i ...

Donald Trump denoncon një gjyqësor të politizuar

Vision Plus - 08.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump denoncoi sot gjyqësorin si të politizuar, ndërkohë që fati i dekretit të tij migrator, aktualisht i pezulluar, është në duart e tre gjykatësve të një Gjykate Apeli ...

7 shkurt: Axhenda e Presidentit Trump

Gazeta Tema - 08.02.2017

Lutfi Dervishi * Presidenti Trump e kaloi ditën e martë më datë 7 shkurt, duke trajtuar me këshilltarët e tij, çështje të rëndësshme si emigracioni, siguria kombëtare, politika e jashtme, kujdesi ...

Trump e nokauton me kroshe Gruevskin

Ina - 07.02.2017

Trump e nokauton me kroshe Greuvskin Gruevski, bashkëpunëtorët si dhe simpatizantët e tij e prisnin me euntuziazëm zgjedhjen Donald Trump-it në postin e presidentit të SHBA-ve.

Donald Trump: SHBA mbështet fuqimisht NATO-n, por anëtarët të paguajnë në mënyrë të drejtë

Lajm - 07.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka shprehur mbështetjen për NATO-n. Gjatë fjalimit që mbajti në Komandën Qëndrore të SHBA në Florida, Trump theksoi gjithashtu se të gjithë ...

Kompanitë më të mëdha amerikane dalin hapur kundër Trump!

Albeu.com - 07.02.2017

97 kompani amerikane kanë marrë një nismë ligjore kundër vendimit të presidentit amerikan Donald Trump ndaj ndalimit të udhëtimeve të qytetarëve të 7 shteteve me shumicë myslimane.

Organizatat e George Soros bashkohen me socialistët amerikanë kundër Presidentit Trump

Lajmi.net - 07.02.2017

Organizatat amerikane të financuara nga filantropi George Soros janë bashkuar me avokatët e Demokratëve (socialistët në SHBA) për të bërë disa padi kundër administratës së Presidentit Donald Trump ...

Rohani kundërshton Trumpin: Marrëveshja bërthamore është e favorshme

Lajmi.net - 07.02.2017

Ndryshe nga ajo që mendon presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore është marrëveshje e favorshme për të gjitha palët, tha presidenti i ...

Gjigantët hi-tech kundër Donald Trump

Top Channel - 07.02.2017

Numri i kompanive amerikane që ushtrojnë aktivitetin e tyre kryesor në fushën e teknologjisë e që kundërshtojnë urdhrin e Donald Trump për ndalimin e emigrantëve nga 7 vende kryesisht myslimane, ka ...

Senatori Sanders-Trump-it: Ky njeri është mashtrues

Albeu.com - 07.02.2017

Senatori i Vermontit, Bernie Sanders , e ka akuzuar presidentin e SHBA-ve, Donald Trump , se nuk po i përmbush zotimet e bëra për votuesit e klasës së mesme, duke aluduar në lidhjet e kabinetit dhe ...

“Zotëri Trump, Amerika e para, por ju lutemi që Maqedonia të jetë e dyta” (VIDEO)

Portalb - 07.02.2017

Ideja e holandezëve e ka marrë edhe versionin maqedonas. Bëhet fjalë për video satirike në të cilën, presidentit të ri të SHBA-së, Donald Trump, i luten që vendi i tyre të jetë e dyta, kur tani më ...

Burri i ambasadores Vlahutin është armiku i betuar Trumpit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.02.2017

Bashkëshorti i ambasadores së Bashkimit Evropian në Tiranë Romana Vlahutinit, Vlado Azinovic njëherësh lektor, ka dalë hapur kundër presidenti të SHBA-ve Donald Trump, edhe pse mediat në Tiranë ...

Trump e ka tani një mesazh ”shumë të fuqishëm” nga Maqedonia (Video)

Lajm - 07.02.2017

Duke e vazhduar praktikën e mesazheve që shtetet si Holanda, Belgjika dhe Kroacia i kanë dërguar Presidentit të SHBA-ve Donald Trump, edhe Maqedonia i thotë Trump-it se pas SHBA-ve vjen Maqedonia.

Maqedonia i dërgon mesazh "të fuqishëm" Trumpit (VIDEO)

Albeu.com - 07.02.2017

Holanda, Belgjika dhe Kroacia i kanë dërguar Presidentit të SHBA-ve Donald Trump një video -mesazh ku flitet për vendet e tyre. Këtë praktikë e ka ndjekur edhe Maqedonia , e cila në një video ku ...

Maqedonia ka një video mesazh për Trump-in (Video)

Ina - 07.02.2017

Duke e vazhduar praktikën e mesazheve që shtetet si Holanda, Belgjika dhe Kroacia i kanë dërguar Presidentit të SHBA-ve Donald Trump, edhe Maqedonia i thotë Trump-it se pas SHBA-ve vjen Maqedonia.

Khamenei, kundër Trumpit: Tregoi fytyrën e vërtetë të Amerikës

Top Channel - 07.02.2017

Donald Trump tregoi fytyrën e vërtetë të Amerikës. Kështu mendon udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollahu Ali Khamenei, i cili gjatë një mbledhjeje me komandantët e Forcave të Armatosura iraniane tha ...

Ja çfarë kushti duhet të plotësojnë personat që duan të hynë në SHBA sipas Trump

Albeu.com - 07.02.2017

Presidenti amerikan Donald Trump , ka deklaruar se të gjithë personat që duan të hyjnë në Shtetet e Bashkuara duhet ta dëshirojnë dhe duan Amerikën. Gjatë vizitës së tij të parë në selinë e Komandës ...

Lideri i Iranit: Trump po tregon fytyrën e vërtetë të SHBA-ve

Albeu.com - 07.02.2017

Lideri suprem i Iranit , Ayatollah Ali Khamenei deklaroi të martën se i është mirënjohës Presidentit Trump që tregoi “ fytyrën e vërtetë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Trump: Do ta mposhtim terrorizmin islamik

Gazeta Express - 07.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka premtuar sot se SHBA-të dhe aleatët e saj kanë për ta mundur “pushtetin e vdekjes” siç e ka quajtur ai terrorizmin radikal ...

Presidenti Trump merr ilaçe për tri sëmundje

Gazeta Express - 07.02.2017

Në dhjetor të 2015, Donald Trump publikoi një letër lëshuar nga mjeku i tij, duke deklaruar se ai e merr 81 mg të aspirinës në ditë dhe një dozë të ulët statin.

Trump’i ka një lajm të keq për Putin’in

Gazeta Express - 07.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Doanld Trump, ka dhënë një lajm të keq për Presidentin e Rusisë, Vladimir ...

Trump ka një lajm të keq për Putin-in

Gazeta Express - 07.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka dhënë një lajm të keq për Presidentin e Rusisë, Vladimir ...

Presidenti Trump merr ilaçe për tri sëmundje

Zeri - 07.02.2017

Në dhjetor të 2015, Donald Trump publikoi një letër lëshuar nga mjeku i tij, duke deklaruar se ai e merr 81 mg të aspirinës në ditë dhe një dozë të ulët statin.

Trump i sulmon ashpër mediat, thotë se s’po i raportojnë sulmet terroriste

Gazeta Express - 07.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka akuzuar mediat se qëllimisht janë duke e minimizuar raportimin e kërcënimit që e përbën grupi terrorist i Shtetit Islamik (ISIS), duke thënë se mediat e ...

Bernie Sanders për Trump-in: Ky njeri është mashtrues

Gazeta Express - 07.02.2017

Senatori i Vermontit, Bernie Sanders, e ka akuzuar presidentit Donald Trump se nuk është duke i përmbushur zotimet e bëra për votuesit e klasës së mesme, duke aluduar në lidhjet e kabinetit dhe ...

Lideri suprem i Iranit - SHBA-së: Asnjë armik nuk mund ta paralizojë kombin iranian

Gazeta Express - 07.02.2017

Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i ka hedhur poshtë paralajmërimet e presidentit amerikan, Donald Trump, që Teherani t’iu jap fund testimeve të raketave, si dhe u bëri thirrje ...

Bashkëshorti i Vlahutin del hapur kundër Trump, mediat kroate: Është sorosian

BalkanWeb - 07.02.2017

Bashkëshorti i ambasadores së Bashkimit Evropian në Tiranë del hapur kundër presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Në një kohë kur në Tiranë vlojnë debatet për shpenzimet e ...

Trump zotohet se do e mbështesë NATO-n

Zeri - 07.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump, ka thënë të hënën se do ta mbështesë Aleancën Veriatlantike – NATO-n, mirëpo sërish e ka ritheksuar se shtetet anëtare duhet të kontribuojnë më shumë ...

Trump e ka tani një mesazh ”shumë të fuqishëm” nga Maqedonia (Video)

Telegrafi - 07.02.2017

Duke e vazhduar praktikën e mesazheve që shtetet si Holanda, Belgjika dhe Kroacia i kanë dërguar Presidentit të SHBA-ve Donald Trump, edhe Maqedonia i thotë Trump-it se pash SHBA-ve vjen Maqedonia.

Trump e ka tani një mesazh ”shumë të fuqishëm” nga Maqedonia (Video)

Gazeta Express - 07.02.2017

Duke e vazhduar praktikën e mesazheve që shtetet si Holanda, Belgjika dhe Kroacia i kanë dërguar Presidentit të SHBA-ve Donald Trump, edhe Maqedonia i thotë Trump-it se pas SHBA-ve vjen ...

Lideri më i rëndësishëm në Iran tallet keq me Donald Trumpin

Gazeta Express - 07.02.2017

Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, e ka quajtur të porsaardhur Donald Trumpin, duke thënë se ai e ka treguar fytyrën e vërtetë të Shteteve të Bashkuara, pasi që presidenti amerikan e ...

Gjigantët e teknologjisë kundër Donald Trump, shtohen 30 firma të reja

BalkanWeb - 07.02.2017

SHBA – Numri i kompanive amerikane që ushtrojnë aktivitetin e tyre kryesor në fushën e teknologjisë e që kundërshtojnë urdhrin e Donald Trump për ndalimin e emigrantëve nga 7 vende kryesisht ...

Trump: Të gjithë ata që dëshirojnë të hyjnë në Shtetet e Bashkuara duhet ta plotësojnë këtë kusht

Telegrafi - 07.02.2017

Presidenti amerikan Donald Trump, ka deklaruar se të gjithë njerëzit që duan të hyjnë në Shtetet e Bashkuara duhet ta “dëshirojnë dhe duan vendin tonë”.

Kopertina më e debatuar në botë: A duhet portretizuar kështu Trump?

Mapo - 07.02.2017

Foto 1 nga 5 Një kopertinë e revistës më të madhe në Gjermani, Spiegel, ka ndezur një debat në botën perëndimore. Në kopertinën e revistës shfaqet presidenti i ri amerikan, Donald Trump, që i ka ...

SHBA, komentet e presidentit Trump për Putinin ngrejnë shqetësime

VOA - 07.02.2017

Grupet e të drejtave të njeriut, një numër ligjvënësish amerikanë, disa gjeneralë në pension dhe ish-ambasadorë thonë se janë të shqetësuar në lidhje me mbrojtjen që Presidenti Trump i ka bërë ...

Komentet e presidentit Trump për Putinin shkaktojnë shqetësime

Gazeta Express - 07.02.2017

Grupet e të drejtave të njeriut, një numër ligjvënësish amerikanë, disa gjeneralë në pension dhe ish-ambasadorë thonë se janë të shqetësuar në lidhje me mbrojtjen që Presidenti Trump i ka bërë ...

Donald Trump: SHBA mbështet fuqimisht NATO-n, por anëtarët të paguajnë në mënyrë të drejtë

Alb Portali - 07.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka shprehur mbështetjen për NATO-n. Gjatë fjalimit që mbajti në Komandën Qëndrore të SHBA në Florida, Trump theksoi gjithashtu se të gjithë ...

Kompanitë hi-tech, në gjykatë kundër vendimit “anti-emigrant” të Trump

TechSot - 07.02.2017

Kompanitë hi-tech, në gjykatë kundër vendimit “anti-emigrant” të Trump Analiza Biznes Eksklusive 0 Comments Kundër urdhrit ekzekutiv të presidentit amerikan Donald Trump mbi emigrimin, janë bërë ...

Organizatat e George Soros bashkohen me socialistët amerikanë kundër Presidentit Trump

Tetova Sot - 07.02.2017

Organizatat amerikane të financuara nga filantropi George Soros janë bashkuar me avokatët e Demokratëve (socialistët në SHBA) për të bërë disa padi kundër administratës së Presidentit Donald Trump ...

Dekreti i emigracionit është një ushtrim i ligjshëm i autoritetit të Trump

Java News - 07.02.2017

Dekreti Trump kundër imigracionit është një ushtrim i ligjshëm i autoritetit të presidentit, theksoi sot qeveria amerikane në argumentet e depozituara para Gjykatës Federale të Apelit të San ...

“Zotëri Trump, Amerika e para, por ju lutemi që Maqedonia të jetë e dyta” (VIDEO)

Alb Portali - 07.02.2017

Ideja e holandezëve e ka marrë edhe versionin maqedonas. Bëhet fjalë për video satirike në të cilën, presidentit të ri të SHBA-së, Donald Trump, i luten që vendi i tyre të jetë e dyta, kur tani më ...

“Jo” Donald Trumpit në Parlamentin britanik

Respublica - 07.02.2017

Kreu i Dhomës së Ulët në Parlamentin britanik, John Bercoë, ka deklaruar gjatë një seance të ditës së hënë se nuk do të dëshironte të bënte një ftesë për presidentin amerikan Donald Trump për të ...

Një verë plot me udhëtime, Trump-i planifikon një tur evropian

Gazeta Tema - 07.02.2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka planifikuar udhëtime në verë ku do të zhvilloj takime me krerët e shteteve në Angli, Itali, Gjermani dhe Belgjikë.

Trump e ka tani një mesazh ”shumë të fuqishëm” nga Maqedonia (Video)

Tetova Sot - 07.02.2017

Duke e vazhduar praktikën e mesazheve që shtetet si Holanda, Belgjika dhe Kroacia i kanë dërguar Presidentit të SHBA-ve Donald Trump, edhe Maqedonia i thotë Trump-it se pas SHBA-ve vjen Maqedonia.

Trump: Media ka zbutur raportimin për sulmet terroriste

Gazeta Tema - 07.02.2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka akuzuar media se kane neglizhuar sulmet terroriste në raportimet e tyre. Gjatë një vizite në Komandën Qendrore të SHBA-ve, që është pjesë e Departamentit të ...

FOTOT/ Si karikaturistët anembanë botës e kanë vizatuar Donald Trump-in

Gazeta Tema - 07.02.2017

Që prej nisjes së fushatës zgjedhore, e pas zgjedhjes së tij, presidenti i ri i SHBA-ve ka qenë në qendër të vëmendjes të medieve botërore. Të shumta kanë qenë karikaturat të cilat kanë vënë në lojë ...

SHBA, Trump bisedë telefonike me Poroshenko, mbështet Ukrainën

SOT - 06.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka zhvilluar gjatë ditës së djeshme një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko, për t’i garantuar atij mbështetjen ...

Policia e SHBA-ve sekuestron 5 mijë pako heroinë me foton e Donald Trumpit (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 06.02.2017

Policia e SHBA-ve në Florida, ka konfiskuar drreth 5.500 pako me heroinë, në të cilat ishte imazhi dhe emri i Presidentit amerikan Donald Trump. Gjatë një aksioni të gjerë, policia zbuloi se droga ...

Trump dhe Stoltenberg biseduan për Ukrainën

Evropaelire - 06.02.2017

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar mbrëmë se presidenti amerikan, Donald Trump, dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kanë biseduar me telefon për konfliktin në pjesën lindore të ...

Donald Trump sulmon gjyqësorin: Ju do jeni fajtorët nëse SHBA-ja sulmohet

LajmiFundit - 06.02.2017

Donald Trump vetëm disa ditë pasi Gjykata Federale e Seattle-it kundërshtoi urdhrin ekzekutiv për bllokadën e emigrantëve me argumentin se ai ishte anti-kushtetues, është shprehur se në rast se diçka ...

“Trump i egërsuar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit”

Lajm - 06.02.2017

Të paktën kështu shkruan portali serb “Kurir”që reklamon tekstin e versionit të shtypur të kësaj gazete me qëndrime të shquara antishqiptare dhe kundër Kosovës.

Trump dhe Stoltenberg biseduan për Ukrainën

Lajmi.net - 06.02.2017

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar mbrëmë se presidenti amerikan, Donald Trump, dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kanë biseduar me telefon për konfliktin në pjesën lindore të ...

Mediat serbe: Trump i egërsuar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit

Ina - 06.02.2017

Kryetari i ri i SHBA-së Donald Trump është gjoja i pakënaqur pse “autoritetet në Prishtinë e kanë keqpërdorur deklaratën se do të bëhen me ushtri, ndërsa trupat amerikane do të tërhiqen nga territori ...

Trump telefonon Poroshenkon, i premton mbështetje për Ukrainën

Albeu.com - 06.02.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump , ka zhvilluar gjatë ditës së djeshme një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko . Gjatë kësaj bisede, mësohet se Trump i ka premtuar asaja ...

“The Independent”: Trump ndërton mure, Mitrovica i shemb

Top Channel - 06.02.2017

“Donald Trump ndërton mure, Kosova i rrëzon”. Duke raportuar shembjen e murit të ndërtuar prej serbëve në Mitrovicë, e përditshmja britanike “The Independent” thekson kontrastin e thellë mes këtij ...

The Independent: Donald Trump ndërton mure, Mitrovica i shemb

Albeu.com - 06.02.2017

Gazeta e njohur britanike "The Independent ", në një artikull të sajin ka shkruar për prishjen e murit në veri të Mitrovicës, duke e krahasuar atë me murin që presidenti i SHBA-ve Donald Trump, do të ...

“Trump i hidhëruar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit”

Zhurnal - 06.02.2017

Prishtinë, 6 shkurt - Kryetari i ri i SHBA-së Donald Trump është gjoja i pakënaqur pse “autoritetet në Prishtinë e kanë keqpërdorur deklaratën se do të bëhen me ushtri, ndërsa trupat amerikane do të ...

The Independent: Derisa Donald Trump ndërton mure, Mitrovica po i shemb

Lajmi.net - 06.02.2017

Gazeta e njohur britanike “The Independent” ka shkruar një artikull ku bën krahasim mes murit të shumëpërfolur që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka ndërmend ta ...

The Indipendent: Trump ndërton mure, ndërsa Mitrovica i shemb

SOT - 06.02.2017

Prestigjiozja britanike "The Indipendent" duke iu referuar shembjes së murit në Mitrovicë një ditë më parë ka shkruar një artikull lidhur me këtë çështje.

Sondazhi i CNN-it: Trump është presidenti më i pavlerësuar në historinë e Amerikës

Lajmi.net - 06.02.2017

Sipas sondadazhit që është publikuar të premtën, Trump del si një ndër presidentët më të pavlerësuar në historinë e SHBA-ve. Ai ka shkallën më të ulët të pranimit si president i ri me 44 për qind, ...

Kompanitë e teknologjisë së lartë denoncojnë dekretin migrator të Trump

Lajmi.net - 06.02.2017

Disa dhjetëra kompani të teknologjisë së lartë, duke përfshirë Facebook, Google, Microsoft dhe Twitter kanë depozituar një kërkesë në Gjykatë kundër dekretit të Donald Trump që kufizon imigracionin ...

Industria pornografike në kërkim të aktorit që do ta luajë rolin e Trumpit në filmin për të rritur

Lajmi.net - 06.02.2017

Ndoshta duket e pabesueshme, mirëpo aktualisht është një kërkesë e madhe që Donald Trump të jetë pjesë e pornografisë. Për këtë arsye, gjiganti i filmave për të rritur, xHamster, ka nisur audicionet ...

A është emërtuar instrumenti muzikor TRUMPET nga mbiemri i presidentit të SHBA-së, Donald TRUMP? (Foto)

Lajmi.net - 06.02.2017

Shaka nga llojet më të ndryshme janë publikuar nëpër rrjete sociale, në lidhje me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Ka prej të tillave që kapin instrumentin muzikor Trumpet, duke e krahasuar dhe ...

Presidentit Trump mund t?i ndalohet të mbajë fjalim në Parlamentin britanik

Albeu.com - 06.02.2017

Presidenti i Shteteve të ashkuara të Amerikës, Donald Trump nuk do të jetë i mirëseardhur në Parlamentin britanik gjatë vizitës së tij shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar, ka thënë ...

Presidenti Trump do të takohet me udhëheqësit e NATO-s

Portalb - 06.02.2017

Gjatë një bisede telefonike me kreun e NATO-s, Jens Stoltenberg Presidenti Donald Trump ra dakord të marrë pjesë në muajin maj në një takim të udhëheqësve të Aleancës.

Trump: Amerika do ta mposhtë terrorizmin

Lajmi.net - 06.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj do të fitojnë në luftën kundër “terrorizmit radikal islamik” dhe “forcave të vdekjes”.

Sondazhet kundër Trump, Presidenti: Janë lajme të rreme

Top Channel - 06.02.2017

Donald Trump ka treguar se nuk i toleron kritikat apo opinionet kundër tij, e nuk kishte si të mos reagonte ndaj sondazhit të fundit të CNN dhe ORC që pas Gjykatës së Apelit, i jep një tjetër goditje ...

FOTO/ SHBA, kapen 5 mijë pako heroinë me foton e Donald Trump

BalkanWeb - 06.02.2017

SHBA- Në Florida të SHBA-së autoritet policore kanë konfiskuar disa pako me heroinë në të cilat ishte sipër imazhi dhe emri i Presidentit amerikan Donald Trump.

Kush është gruaja më e fuqishme në Shtëpinë e Bardhë

BalkanWeb - 06.02.2017

SHBA- Ende nuk ka asnjë titull zyrtar, Ivanka Trump tashmë po shihet se ka ndikim të madh politik në Shtëpinë e Bardhë. Ajo qartë është anëtari më i fuqishëm i tërë familjes presidenciale ...

Sekuestrohen mijëra doza heroinë me foton e Donald Trumpit

Zeri - 06.02.2017

Mund të duket e çuditshme, por Presidenti Donald Trump duket se është frymëzim edhe për trafikantët e drogës. Autoritetet policore të Floridas kanë konfiskuar një pako heroinë në të cilën ishte ...

Trump sulmon gjyqësorin: Nëse ndodhin sulme, faji i tyre

Ora news - 06.02.2017

Vetëm pak ditë pasi Gjykata Federale e Seattle-it kundërshtoi urdhrin ekzekutiv të Presidentit Donald Trump për bllokadën e emigrantëve me argumentin se ai ishte anti-kushtetues, lideri i ...

Trump dhe Stoltenberg biseduan për Ukrainën

Zeri - 06.02.2017

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar mbrëmë se presidenti amerikan, Donald Trump, dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kanë biseduar me telefon për konfliktin në pjesën lindore të ...

Mediat serbe: Trump i egërsuar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit

Gazeta Express - 06.02.2017

Kryetari i ri i SHBA-së Donald Trump është gjoja i pakënaqur pse “autoritetet në Prishtinë e kanë keqpërdorur deklaratën se do të bëhen me ushtri, ndërsa trupat amerikane do të tërhiqen nga territori ...

Përse Trump do të refuzohet nga të rinjtë

Zeri - 06.02.2017

Sondazhet tregojnë se shtylla e votuesve të Trump ishin personat mbi 45 vjeç. Përballë sfidave të jashtëzakonshme të teknologjisë së re, borxhit studentor, ndryshimit të tregut të punës dhe nevojës ...

The Independent: Derisa Donald Trump ndërton mure, Mitrovica i rrënon ato

Gazeta Express - 06.02.2017

Derisa Donald Trump duket se për qëllim ka ndërtimin e një muri për t’i ndarë njerëzit, një qytet në Evropë sapo e ka rrënuar një, shkruan gazeta britanike online “The ...

Zëvendëspresidenti amerikan: Trump është duke e vëzhguar Putinin

Gazeta Express - 06.02.2017

Zëvendës-presidenti amerikan, Mike Pence, ka thënë se Administrata e Trumpit është duke e vëzhguar Rusinë dhe se është shumë e shqetësuar nga shkelja e armëpushimit në Ukrainë javën e ...

Trump shpreh mbështetje të fuqishme për NATO-n

Gazeta Express - 06.02.2017

Në thirrjen e tij të parë telefonike me kreun e NATO-s, Presidenti Trump të dielën diskutoi rrugët për "të inkurajuar" anëtarët e tjerë të aleancës për të paguar pjesën e tyre në mënyrë të drejtë, ...

Trump mbështet fuqishëm NATO–n, në maj merr pjesë në samitin e liderëve

Koha.net - 06.02.2017

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar mbrëmë se presidenti amerikan, Donald Trump, dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kanë biseduar me telefon për konfliktin në pjesën lindore të ...

The Independent: Derisa Donald Trump ndërton mure, Mitrovica po i shemb

Zeri - 06.02.2017

Gazeta e njohur britanike The Independent ka shkruar një artikull ku bën krahasim mes murit të shumëpërfolur që Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka ndërmend ta ndërtojë ...

Trump bisedë telefonike me Stoltenberg

Telegrafi - 06.02.2017

Njoftohet se Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kryer një bisedë telefonike me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Në një deklaratë të publikuar nga Shtëpia e Bardhë theksohet ...

Trump – amerikanëve: Fajësoni gjykatat nëse ndodh diçka

Gazeta Express - 06.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, përsëri e ka sulmuar gjykatësin i cili ia bllokoi ndalesën ndaj emigrantëve dhe refugjatëve, duke thënë se amerikanët duhet t’i fajësojnë gjykatat nëse ndodh ...

The Independent: Derisa Donald Trump ndërton mure, Mitrovica po i shemb

Telegrafi - 06.02.2017

Gazeta e njohur britanike “The Independent” ka shkruar një artikull ku bën krahasim mes murit të shumëpërfolur që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka ndërmend ta ...

Urdhri i Trump “ka vrarë” shpresat e refugjatëve, thotë aktivisti

Mapo - 06.02.2017

Aktivisti i lindur në Siri, Shadi Martini – që mbron viktimat siriane të luftës – thotë se ndalimi i myslimanëve nga Donald Trump jo vetëm që po vret shpresat e refugjatëve, por po rrezikon edhe ...

Kompanitë e teknologjisë së lartë denoncojnë dekretin migrator të Trump

Botasot - 06.02.2017

Disa dhjetëra kompani të teknologjisë së lartë, duke përfshirë Facebook, Google, Microsoft dhe Twitter kanë depozituar një kërkesë në Gjykatë kundër dekretit të Donald Trump që kufizon imigracionin ...

Kompanitë e teknologjisë së lartë denoncojnë dekretin migrator të Trump

Telegrafi - 06.02.2017

Disa dhjetëra kompani të teknologjisë së lartë, duke përfshirë Facebook, Google, Microsoft dhe Twitter kanë depozituar një kërkesë në Gjykatë kundër dekretit të Donald Trump që kufizon imigracionin ...

Trump i quan sondazhet e CNN-it, ABC-së dhe NBC-së lajme të rreme

Zeri - 06.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka quajtur mashtrime dhe lajme të rreme, sondazhet e fundit që thonë se ai ka mbështetjen më të vogël në popull se sa çdo tjetër ...

Navalny: Katër dallimet që do sjellin përplasjen mes Trump dhe Putin

Botasot - 06.02.2017

Edhe pse ekziston euforia rreth miqësisë së re mes Kremlinit dhe Shtëpisë së Bardhë, së shpejti mund të vijë nderi te zhgënjimi. Kështu mendon opozitari rus, Alexej Navalny, i cili rëndit pikë për ...

Kongresmeni amerikan: Rama të mendojë një marrëveshje me Trump, i pëlqen ose jo, ai është Presidenti i SHBA

BalkanWeb - 06.02.2017

Kongresmeni republikan Dana Rohrabacher, kryesues i Komitetit për Politikë të Jashtme në Europë, ka komentuar për herë të parë deklaratat e kryeministrit shqiptar, Edi Rama kundër Donald Trump gjatë ...

Industria pornografike në kërkim të aktorit që do ta luajë rolin e Trumpit në filmin për të rritur (Foto)

Telegrafi - 06.02.2017

Ndoshta duket e pabesueshme, mirëpo aktualisht është një kërkesë e madhe që Donald Trump të jetë pjesë e pornografisë. Për këtë arsye, gjiganti i filmave për të rritur, xHamster, ka nisur audicionet ...

Pres. Trump do të takohet me krerët e NATO

VOA - 06.02.2017

Gjatë një bisede telefonike me kreun e NATO-s, Jens Stoltenberg Presidenti Donald Trump ra dakord të marrë pjesë në muajin maj në një takim të udhëheqësve të Aleancës.

Presidenti Trump do të takohet me udhëheqësit e NATO-s

Botasot - 06.02.2017

Gjatë një bisede telefonike me kreun e NATO-s, Jens Stoltenberg Presidenti Donald Trump ra dakord të marrë pjesë në muajin maj në një takim të udhëheqësve të Aleancës.

Industria pornografike në kërkim të aktorit që do ta luajë rolin e Trumpit në filmin për të rritur

Gazeta Express - 06.02.2017

Ndoshta duket e pabesueshme, mirëpo aktualisht është një kërkesë e madhe që Donald Trump të jetë pjesë e ...

Ja kur do të takohet Edi Rama me Donald Trump

Mapo - 06.02.2017

Edi Rama së shpejti do të përballet me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Por kur pritet të ndodhë përballja mes Donald Trump dhe Edi Ramës? Mendohet se kjo do të ndodhë ...

Trumpit i ndalohet të mbajë fjalim në Parlamentin britanik

Gazeta Express - 06.02.2017

Donald Trump nuk do të jetë i mirëseardhur në Parlamentin britanik gjatë vizitës së tij shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar, ka thënë kryetarparlamentari John Bercow, në një ndërhyrje të ...

Trumpit i ndalohet të mbajë fjalim në Parlamentin britanik

Zeri - 06.02.2017

Donald Trump nuk do të jetë i mirëseardhur në Parlamentin britanik gjatë vizitës së tij shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar, ka thënë kryetarparlamentari John Bercow, në një ndërhyrje të ...

Trump nuk do të lejohet të mbajë fjalim në Parlamentin britanik

Telegrafi - 06.02.2017

Donald Trump nuk do të jetë i mirëseardhur në Parlamentin britanik gjatë vizitës së tij shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar, ka thënë kryetarparlamentari John Bercow, në një ndërhyrje të ...

Presidenti Trump viziton CENTCOM

VOA - 06.02.2017

Presidenti Donald Trump premtoi mbështetje të plotë për ushtrinë amerikane në një fjalim që ai mbajti gjatë vizitës në Komandën Qendrore të Shteteve të Bashkuara, CENTCOM, në bazën ajrore MacDill në ...

BE mban sanksionet ndaj Rusisë

Botasot - 06.02.2017

Bashkimi Evropian (BE) do t’i vazhdojë sanksionet ndaj Rusisë, derisa Moska të ndalojë mbështetjen ndaj rebelëve në lindje të Ukrainës, njoftuan sot ministrat e jashtëm evropianë.

Trump mbështet NATO-n, por do kontributin e plotë nga të gjithë anëtarët

Koha.net - 06.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka shprehur mbështetjen për NATO-n. Gjatë fjalimit që mbajti në Komandën Qendrore të SHBA në Florida, Trump theksoi gjithashtu se të gjithë ...

Trump: Amerika do ta mposhtë terrorizmin

Zeri - 06.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj do të fitojnë në luftën kundër “terrorizmit radikal islamik” dhe “forcave të vdekjes”.

Trump: Do ta mposhtim terrorizmin islamik

Telegrafi - 06.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka premtuar sot se SHBA-të dhe aleatët e saj kanë për ta mundur “pushtetin e vdekjes” siç e ka quajtur ai terrorizmin radikal islamik.

Trump: Të gjitha sondazhet negative për mua janë lajme të rrejshme

Gazeta Express - 06.02.2017

Donald Trump ka treguar se nuk i toleron kritikat apo opinionet kundër tij, e nuk kishte si të mos reagonte ndaj sondazhit të fundit të CNN dhe ORC që pas Gjykatës së Apelit, i jep një tjetër goditje ...

Trump njofton pjesëmarrjen në takimin e përbashkët të NATO-s në maj. Kush do ta përfaqësojë Shqipërinë?

Respublica - 06.02.2017

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ndoshta do të ketë mundësinë, apo detyrimin, të takohet me presidentin amerikan Donald Trump në muajin maj. “Reuters” bën me dije se presidenti i SHBA ka pranuar të ...

“Trump i egërsuar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit”

Alb Portali - 06.02.2017

Kryetari i ri i SHBA-së Donald Trump është gjoja i pakënaqur pse “autoritetet në Prishtinë e kanë keqpërdorur deklaratën se do të bëhen me ushtri, ndërsa trupat amerikane do të tërhiqen nga territori ...

Provokojnë sërish mediat serbe: Trump i zemëruar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit

Gazeta Tema - 06.02.2017

Provokojne serish mediat serbe. “Kurir” ne numrin e te henes te versionit print ka botuar nje artikull ne te cilin shkruan se Presidenti i SHBA Donald Trump eshte i zemeruar me shqiptaret dhe se ...

“Trump i egërsuar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit”

Tetova Sot - 06.02.2017

Kryetari i ri i SHBA-së Donald Trump është gjoja i pakënaqur pse “autoritetet në Prishtinë e kanë keqpërdorur deklaratën se do të bëhen me ushtri, ndërsa trupat amerikane do të tërhiqen nga territori ...

The Independent: Derisa Donald Trump ndërton mure, Mitrovica i rrënon ato

Tetova Sot - 06.02.2017

Derisa Donald Trump duket se për qëllim ka ndërtimin e një muri për t’i ndarë njerëzit, një qytet në Evropë sapo e ka rrënuar një, shkruan gazeta britanike online “The Independent”.

Kompanitë e teknologjisë së lartë denoncojnë dekretin migrator të Trump

Tetova Sot - 06.02.2017

Disa dhjetëra kompani të teknologjisë së lartë, duke përfshirë Facebook, Google, Microsoft dhe Twitter kanë depozituar një kërkesë në Gjykatë kundër dekretit të Donald Trump që kufizon imigracionin ...

Pranë përballjes së parë fizike mes Ramës dhe Trump, ja kur do të ndodhë

Java News - 06.02.2017

Në muajin Maj pritet të mbahet Samiti i vendeve anëtare të NATO- ku bën pjesë edhe Shqipëria. Vendi ynë do të përfaqësohet në samit nga kryeministri Edi Rama.

Industria pornografike në kërkim të aktorit që do ta luajë rolin e Trumpit

Tetova Sot - 06.02.2017

Ndoshta duket e pabesueshme, mirëpo aktualisht është një kërkesë e madhe që Donald Trump të jetë pjesë e pornografisë. Për këtë arsye, gjiganti i filmave për të rritur, xHamster, ka nisur audicionet ...

Trump nuk lejohet të mbajë fjalim në Parlamentin britanik

Java News - 06.02.2017

Donald Trump nuk do të jetë i mirëseardhur në Parlamentin britanik gjatë vizitës së tij shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar, ka thënë kryetarparlamentari John Bercow, në një ndërhyrje të ...

Trump përballë një ofensive të dyfishtë, gjyqësore dhe politike, për dekretin e tij

Vision Plus - 06.02.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump u përball sot me një ofensivë të dyfishtë gjyqësore dhe politike kundër dekretit të tij anti-imigracion. Vendimi më emblematik i presidencës së tij është bllokuar ...

Donald Trump: SHBA mbështet fuqimisht NATO-n, por anëtarët të paguajnë në mënyrë të drejtë

Tetova Sot - 06.02.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka shprehur mbështetjen për NATO-n. Gjatë fjalimit që mbajti në Komandën Qëndrore të SHBA në Florida, Trump theksoi gjithashtu se të gjithë ...

Kreu i dhomës së ulët në Parlamentin Britanik shprehet kundër një fjalimi nga presidenti Trump në “Dhomën e Ulët”

Gazeta Tema - 06.02.2017

Kryetari i “Dhomës së Ulët” të parlamentit britanik, John Bercow është shprehur kundër mundësisë që presidenti amerikan, Donald Trumo, të mbajë një fjalim, drejtuar dy dhomave të parlamentit, gjatë ...

Kopertina e “Der Spiegel” për Donald Trump, shkakton debate

Gazeta Tema - 06.02.2017

Revista e njohur gjermane, “Der Spiegel” ka shkaktuar mjaft debate pas publikimit të një kopertine, ku shfaqet presidenti Donald Trump, duke mbajtur në duar kokën e prerë të “Statujës së Lirisë.

Trump: Të gjitha sondazhet negative për mua janë lajme të rrejshme

Tetova Sot - 06.02.2017

Donald Trump ka treguar se nuk i toleron kritikat apo opinionet kundër tij, e nuk kishte si të mos reagonte ndaj sondazhit të fundit të CNN dhe ORC që pas Gjykatës së Apelit, i jep një tjetër goditje ...

“The Independent”: Trump ndërton mure, Mitrovica i shemb

Flaka - 06.02.2017

“Donald Trump ndërton mure, Kosova i rrëzon”. Duke raportuar shembjen e murit të ndërtuar prej serbëve në Mitrovicë, e përditshmja britanike “The Independent” thekson kontrastin e thellë mes këtij ...

“Trump i egërsuar me shqiptarët, Kosovën ia lë Putinit”

Antpress - 06.02.2017

Kryetari i ri i SHBA-së Donald Trump është gjoja i pakënaqur pse “autoritetet në Prishtinë e kanë keqpërdorur deklaratën se do të bëhen me ushtri, ndërsa trupat amerikane do të tërhiqen nga territori ...