TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paloka: Si po mbyllen hetimet për Agron Xhafajt nga Rama

Ina - 20.05.2018

Për Partinë Demokratike, kryeministri Rama po zbaton një skenar kriminal që synon mbylljen e hetimeve pa vënë para drejtësisë vëllain e ministrit të Brendshëm, që opozita e akuzon për trafik droge.

Berisha: Xhafaj më mirë të bësh burgun dhe të kesh lekë se sa burg dhe pa lekë

Lajmi.net - 20.05.2018

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ngre dyshime se Agron Xhafaj mund të ketë ikur në Itali për të shpëtuar pasurinë e tij. Pas mesazhit të një qytetari dixhital, i cili thotë se ka ikur në ...

Nënkryetari i PD-së thërret për protestë për rrëzimin e qeverisë

Lajmi.net - 20.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Edi Paloka ka akuzuar akuzoi sërish kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se janë të implikuar në trafikun e drogës dhe se ...

Berisha ngre dyshime: “Xhafaj 2” iku në Itali të shpëtonte pasurinë

SOT - 20.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ngre dyshime se Agron Xhafaj mund të ketë ikur në Itali për të shpëtuar pasurinë e tij. Pas mesazhit të një qytetari dixhital, i cili thotë se ka ikur në Itali për të ...

Basha: Shqipëria është kapur nga krimi, Xhafaj po mbulon provat për të vëllanë, institucionet ligjzbatuese kanë rënë

SOT - 20.05.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi dje se vëllai i ministrit Xhafaj, Agron Xhafaj vijon që të jetë një nga kokat e krimit në Shqipëri. Në konferencën për shtyp, pas publikimit të dëshmisë së gazetarit ...

“Ja skenari kriminal i Ramës për të mbyllur hetimet ndaj Agron e Fatmir Xhafajt”

LajmiFundit - 20.05.2018

Nënkryetari i PD-së, Edi Rama, akuzoi Kryeministrin Edi Rama për zbatimin e një skenari criminal për të mbyllur hetimet lidhur me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

PD akuza të forta Ramës: Po zbaton një skenar kriminal

SOT - 20.05.2018

Deputeti i PD, Edi Paloka ka dal sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj. Paloka në deklaratën e tij, thotë se Rama po zbaton një skenar për ...

Deputetit përsërit ftesën për protestën e 26 majit

LajmiFundit - 20.05.2018

Partia Demokratike dhe partitë e tjera të opozitës kanë vendosur që në 26 maj të zhvillojnë një protest në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ...

Edi Paloka, thirrje për protestë: T’i themi ndal pengmarrjes së shtetit nga krimi

RTSH - 20.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, në një konferencë për mediat nga selia blu, ka folur sërish për çështjen “Xhafaj”. Paloka tha se po zbatohet një skenar kriminal, ku Kryeministri Rama ...

Paloka: Skenari kriminal Rama – Xhafaj për mbylljen e hetimeve për Agron Xhafajn

ABC News - 20.05.2018

Skenar kriminal të kryeministrit e quan nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka reagimin e kryeministrit Rama dhe ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj lidhur me denoncimin e selisë blu.

Paloka: Ja skenari kriminal i Ramës për të mbyllur hetimet ndaj Agron e Fatmir Xhafajt

Mapo - 20.05.2018

Nënkryetari i PD-së, Edi Rama, akuzoi Kryeministrin Edi Rama për zbatimin e një skenari criminal për të mbyllur hetimet lidhur me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

“Me mirë burgu me lekë se sa pa lekë”, Berisha ngre dyshime: “Xhafaj 2” iku të shpëtonte pasurinë

Mapo - 20.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ngre dyshime se Agron Xhafaj mund të ketë ikur në Itali për të shpëtuar pasurinë e tij. Pas mesazhit të një qytetari dixhital, i cili thotë se ka ikur në Itali për të ...

Dosja Xhafaj, PD: Ku është “agjencia” e Ramës? Kryeministri ka bërë gati skenarin mafioz

Gazeta Express - 20.05.2018

Partia Demokratike ka ngritur këtë të dielë të njëjtën pyetje që gazetarët i kanë bërë kryeministrit Edi Rama në lidhje me deklarimin e tij se ai i është drejtuar një agjencie për të zbuluar nëse ...

Paloka: Shqiptarët në protestë për të t’i thënë ndal krimit

ABC News - 20.05.2018

Nënkryetari i partisë Demokratike Edi Paloka ka ftuar të gjithë shqiptarët të marrin pjesë në protestën e opozitës të shtunën e 26 majit për t’i thënë “ndal” krimit.

Paloka thirrje për protestë: T’i japim fund qeverisë që i shërben krimit

Telegrafi - 20.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike doli në një konferencë për shtyp ku foli sërish për çështjen ‘Xhafaj’. Edi Paloka akuzoi sërish kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se ...

Audiopërgjimi, PD akuza Ramës: Pjesë e skenarit kriminal, mashtrove për ekspertizën

BalkanWeb - 20.05.2018

TIRANE – Deputeti i PD, Edi Paloka ka dal sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj. Paloka në deklaratën e tij, thotë se Ram po zbaton një ...

“Me mirë burgu me lekë se sa pa lekë”, Berisha ngre dyshime: “Xhafaj 2” iku të shpëtonte pasurinë

BalkanWeb - 20.05.2018

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ngre dyshime se Agron Xhafaj mund të ketë ikur në Itali për të shpëtuar pasurinë e tij. Pas mesazhit të një qytetari dixhital, i cili thotë se ka ikur në Itali ...

“Me mirë burgu me lekë se sa pa lekë”, ish-kryeministri ngre dyshime për Xhafajn

Java News - 20.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ngre dyshime se Agron Xhafaj mund të ketë ikur në Itali për të shpëtuar pasurinë e tij. Pas mesazhit të një qytetari dixhital, i cili thotë se ka ikur në Itali për të ...

Paloka: Rama po zbaton një skenar kriminal

Durres Lajm - 20.05.2018

Deputeti i PD, Edi Paloka ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj. Paloka në deklaratën e tij, thotë se Rama po zbaton një skenar ...

PD kërkesë Ramës: Nxirr emrin e kompanisë që analizoi audipërgjimin

Java News - 20.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike doli në një konferencë për shtyp ku foli sërish për çështjen ‘Xhafaj’. Edi Paloka akuzoi sërish kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se ...

Edi Paloka garanton shqiptarët për rrëzimin e Ramës: Duam një qeverisje të ndershme, ja detajet e protestës madhështore ...

Gazeta Tema - 20.05.2018

Edi Paloka thotë se shqiptarët nuk meritojnë të qeverisen më nga kryeministri Edi Rama. Ai paralajmëron rrëzimin e këtij të fundit duke sugjeruar që duhet një qeverisje e ndershme.

“Mos ka ikur ky ‘Xhafa 2’ për të mos i sekuestruar pasurinë”? Denoncimi i radhës nga Berisha

Durres Lajm - 20.05.2018

Vetëdorëzimi i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, tek autoritetet italiane, ka ngritur sërish një pyetje të madhe te qytetarët.

Agron Xhafaj i shpëton burgut në Itali, gazetari: Do paguajë vetëm një gjobë

LajmiFundit - 19.05.2018

Agron Xhafaj duket se do ti shpetoje burgut te gjate ne Itali edhe pse u vetedorezua atje pak dite me pare. Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Java”, në RTSH, ka thënë se ...

Agron Xhafaj mund të paguajë gjobë në Itali në vend të burgut

Zhurnal - 19.05.2018

Gazetari investigimit, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Kjo javë”, në RTSH, ka thënë së se Agron Xhafaj ka dhënë kampionin e tij të zërit për të vërtetuar nëse ka qenë ai apo jo në audiopërgjim.

Çështja Xhafaj, Paloka sulmon ndërkombëtarët: Qëndrimi i disa ambasadorëve është skandaloz, po mbajmë lidhje me ...

SOT - 19.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka hodhi dje akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë për qëndrimet e tyre pas publikimit të çështjes së vëllait të Fatmir Xhafaj.

“Fatmir Xhafaj po sulmohet nga vetë Rama dhe PD, plan i qartë i zbatuar nga koka e shtetit”

LajmiFundit - 19.05.2018

Ish-miku dhe krahu i djathtë i Edi Ramës, kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimit nga Partia Demokratike ...

LSI distancohet nga Basha, Luan Rama: Përgjimi aksion i PD, nuk e dimë nëse është i vërtetë apo sajesë

SOT - 19.05.2018

Publikimi i audio-përgjimit dhe rrëfimi i “dëshmitarit X”, me anë të së cilëve tregohet se vëllai i ministrit të Brendshëm është i përfshirë në trafikun e drogës, duket se ka trazuar ujërat e ...

Kokëdhima: Xhafa po sulmohet nga mazhoranca dhe opozita

SOT - 19.05.2018

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima,I ftuar ne emisionin ‘Kjo Javë’ ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend. Për audiopërgjimin që implikon vëllain e ministrit të ...

Fatmir Xhafaj reagon pas dëshmisë së Veliut: Sajesë dixhitale e PD, është kthyer në parti trillimesh

SOT - 19.05.2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj ka reaguar dje për herë të parë në lidhje me dëshminë e Albert Veliut apo siç njihet ndryshe “bashkëpunëtori X” tek audiopërgjimi i publikuar nga PD.

Opozita ngrihet në protestë, më 26 maj tubim në bulevard kundër Xhafajt, Basha thirrje qytetarëve t’i bashkohen

SOT - 19.05.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar dje se opozita ditën e shtunë, më 26 maj do të ngrihet në protestë për të kërkuar shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Edi Rama: Audio-përgjimi dhe “dëshmitari X” sabotim i pastër i SHQUP, nuk kam ndërmend të largoj Xhafajn

SOT - 19.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar dje sërish, sa i takon audio-përgjimit të PD dhe rrëfimit të “dëshmitarit X”, të njohur si Albert Veliu. Pas kthimit nga Bullgaria ku mori pjesë në Samitin e Sofjes ...

Basha flet për veprat penale të Ramës dhe Xhafës: Kjo është e vërteta

SOT - 19.05.2018

Kryedemokrati Lulzim Basha ka transmetuar sot nga selia blu dëshminë me video të gazetarit Jetmir Olldashit, personit që ka bërë përgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm me dëshmitarin X, Albert ...

Basha: Rama dhe Xhafaj janë të dyshuar për mbulim të krimit. Të shtunë në protestë!

Lajmi.net - 19.05.2018

Në një dalje për mediat pas publikimit të dëshmisë së Jetmir Olldashit, gazetari që ka bërë intervistën me Albert Veliun, kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzoi Ramën se po bëhet palë me krimin.

Basha: Xhafaj të ndiqet penalisht

Portalb - 19.05.2018

Deklarata per shtyp e gazetarit Jetmir Olldashi është transmetuar edhe ne selinë e Partisë Demokratike dhe lideri i opozitës Lulzim Basha, deklaroi se kjo është e vërteta dhe jo deklaratat e ...

Artan Hoxha: Agron Xhafaj nuk do bëjë burg në Itali. Ja çfarë parashikon ligji atje

BalkanWeb - 19.05.2018

TIRANE- Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Java”, në RTSH, ka thënë se vëllai i ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj që u dorëzua në Itali dy ditë më parë, nuk do të bëj burg ...

Kokëdhima: Fatmir Xhafaj po sulmohet nga Rilindja dhe PD, i ka prekur si ministër

Mapo - 19.05.2018

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimit nga Partia Demokratike të një audio-përgjimi që implikon ...

Detaje nga protesta e opozitës, vendi do jetë në varësi të dorëheqjes apo jo të ministrit Xhafaj

Gazeta Express - 19.05.2018

Gjatë ditës së djeshme pas mbledhjes me aleatët kreu i opozitës Lulzim Basha tha për mediat se datë 26 maj, që përkon me ditën e shtunë, do të mbahet një protestë për të rrëzuar qeverinë e Edi ...

“Dy standardet e Ramës, punonjësit e administratës i shkarkon pa verifikim. Po Xhafaj?!”

Gazeta Express - 19.05.2018

Ish- ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan sërish për çështjen shumë të përfolur ...

Basha nxjerr videon e radhës: Kjo është e vërteta tronditëse për klanin mafioz “Xhafaj”

BalkanWeb - 19.05.2018

Deklarata e gazetarit Jetmir Olldashi u transmetua sot publikisht edhe nga Partia Demokratike. Ashtu si me rastin e dëshmitarit X, kryedemokrati Lulzim Basha e la të përsëritet fjalën e tij dy herë ...

Çfarë fshihet pas emërimit të Fatmir Xhafajt në krye të Ministrisë së Brendshme

Mapo - 19.05.2018

Që pas largimit të Saimir Tahirit nga detyra si ministër i Brendshëm, në krye të këtij dikasteri u emërua Fatmir Xhafaj. Kjo periudhë përkonte pak para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare.

Kokëdhima: Fatmir Xhafaj po sulmohet nga Rilindja dhe PD, i ka prekur me punën e tij

BalkanWeb - 19.05.2018

TIRANE- Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimit nga Partia Demokratike të një audio-përgjimi që ...

Koço Kokëdhima zbulon se kush po e sulmon Fatmir Xhafajn

Durres Lajm - 19.05.2018

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimit nga Partia Demokratike të një audio-përgjimi që implikon ...

Koço Kokëdhima: Fatmir Xhafaj po sulmohet nga Rilindja dhe PD, plan i qartë i implementuar nga koka e shtetit

Gazeta Tema - 19.05.2018

Koço Kokëdhima ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimit nga Partia Demokratike të një audio-përgjimi që implikon vëllain e ministrit të Brendshëm, ...

Kokëdhima bën “analistin”, Xhafaj po sulmohet nga Rilindja

Java News - 19.05.2018

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimit nga Partia Demokratike të një audio-përgjimi që implikon ...

“Meta flet mbi përgjimin e Agron Xhafajt: S’është montazh, unë e njoh dorën”

Java News - 19.05.2018

Situata politike gjatë kësaj jave ka qenë mjaft e nxehtë, ku mazhoranca dhe opozita kanë pasur një sërë përplasjesh. Mirëpo krahas analizave mediatike mbi ngjarjet që kanë pasuar njëra-tjetrën, faqet ...

Basha i del në mbrojtje gazetarit të PD-së: Xhafaj bos i drogës në Vlorë, të protestojmë masivisht që t’i japim mesazh ...

Gazeta Tema - 19.05.2018

Versioni i fundit i kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me përgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, është se e ka bërë Fatmir Xhafaj duke përgënjeshtruar thuajse të gjitha ...

“LETRA/ Ilir Meta flet mbi përgjimin e fshehtë të Agron Xhafajt: S’është montazh, turp t’i thuash sajesë të PD-së kur ...

Gazeta Tema - 19.05.2018

Situata politike gjatë kësaj jave ka qenë mjaft e nxehtë ku mazhoranca dhe opozita kanë pasur një sërë përplasjesh. Mirëpo krahas analizave mediatike mbi ngjarjet që kanë pasuar njëra-tjetrën, faqet ...

Artan Hoxha: Agron Xhafaj nuk do të bëjë burg!

SOT - 18.05.2018

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se shanset që Agron Xhafaj të dënohet me burg janë shumë të ulëta. Ai u shpreh nuk do të ishte çudi nëse vëllai i ministrit do të paguante gjobën dhe nuk do të ...

Gazetari bën deklaratën e fortë: Vëllai i Xhafajt mund të bëjë vetëm 27 ditë burg

LajmiFundit - 18.05.2018

Gazetari investigimit, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Java”, në RTSH, ka thënë së se Agron Xhafaj ka dhënë kampionin e tij të zërit për të vërtetuar nëse ka qenë ai apo jo në audiopërgjim.

Basha fton popullin në protestë: Të çlirojmë vendin nga krimi

Lajmi.net - 18.05.2018

Pas mbledhjes me aleatët, Basha doli në një deklaratë për mediat, duke u bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në protestë, për të cilën tha se do të mbahet më 26 maj në Tiranë.

Opozita bllokon Parlamentin, Basha sulmon Ramën dhe Xhafajn, shton thirrjet për largimin e ministrit

SOT - 18.05.2018

Kuvendi është përfshirë ditën e djeshme nga debatet, ku protagoniste ka qenë opozita dhe lideri i saj, duke hedhur akuza në drejtim të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe kryeministrit Edi Rama.

Basha merr vendimin e rëndësishëm, thirrje të gjithë shqiptarëve: Të largojmë Xhafajn

SOT - 18.05.2018

Kreu i PD në emër të opozitës së bashkuar ka ftuar sot shqiptarët nga veriu në jug të bashkohen në protestë për largimin e Xhafajt dhe heqjen e pengesës kryesore të Shqipërisë Evropiane.

Dëshmitari X, Xhafaj flet për herë të parë: Qytetari dixhital i sajuar

LajmiFundit - 18.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa e ka quajtur dëshmitarin X si një qytetar dixhital të sajuar, ndërsa për të është e rëndësishme të bëjë detyrën. “Dua t’ju them një gjë që këtu jemi në vendin e task ...

Largojmë Xhafën e kupolën mafioze të Ramës, opozita thërret protestë më 26 maj

LajmiFundit - 18.05.2018

Opozita therret qytetaret ne proteste me 26 maj. Pas mbledhjes me aleatët, Basha doli në një deklaratë për mediat, duke u bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në protestë.

Dy procedime penale për çështjen ‘Xhafaj’

Ina - 18.05.2018

Pas publikimit të çështjes së vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt, mësohet se janë regjistruar dy procedime penale. Siç bëhet me dije, procedimi i parë është regjistruar në Prokurorinë ...

Më 26 maj proteston opozita për rrëzimin e Qeverisë Rama

Zhurnal - 18.05.2018

Tiranë, 18 maj - Opozita e bashkuar ka thirrur shqiptarët në protestë kombëtare më 26 maj për rrëzimin e Qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Ftesën e adresoi nga selia blu kreu i PD-së, Lulzim Basha ...

Dy procedime penale për çështjen ‘Xhafaj’

Portalb - 18.05.2018

Pas publikimit të çështjes së vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt, mësohet se janë regjistruar dy procedime penale. Siç bëhet me dije, procedimi i parë është regjistruar në Prokurorinë ...

Pas furtunës me audio-përgjimin, ja me kë takohet Fatmir Xhafaj

SOT - 18.05.2018

Pas furtunës me audio-përgjimin e publikuar nga PD dhe vetëdorëzimin të vëllait të tij Agron Xhafaj te autoritetet italiane, Fatmir Xhafaj duket se i është rikthyer me normalitet punës si ministër i ...

Dëshmitari X merret në pyetje në prokurori: Përgjimi i Xhafajt, i vërtetë

LajmiFundit - 18.05.2018

Albert Veliu, dëshmitari X i përgjimit audio të Agron Xhafajt është marrë në pyetje nga Prokuroria e Tiranës. Mesohet se para prokurorit Genci Qana, deshmitari ka thene se pergjimi eshte i vertete ...

Aleati i Bashës thirrje qytetarëve: Se i vogli shtrin viganin dhe i shtypuri tiranin! Protesto më 26 Maj

SOT - 18.05.2018

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i PAA-së Agron Duka, u bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të bashkohen në protestën e 26 majit për të larguar Ministrin e Brendshëm Farmir Xhafajn.

PD refuzon të jap detaje mbi autenticitetin e përgjimit, tre zyrtarët shmangin prokurorinë, kërkojnë datë tjetër

SOT - 18.05.2018

Tre zyrtarët e Partisë Demokratike që publikuan audio përgjimin ku është i përfshirë vëllai i ministrit Xhafaj, Agron Xhafaj nuk u paraqitën dje pranë organit të akuzës për të dhënë detaje mbi ...

Paloka shpërthen në akuza ndaj ambasadorëve: E kanë diskredituar veten me qëndrimet e tyre

SOT - 18.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë për qëndrimet e tyre pas publikimit të çështjes së vëllait të Fatmir Xhafaj.

Xhafaj: Albert Veliu, qytetari dixhital i sajuar

Zhurnal - 18.05.2018

Tiranë, 18 maj - Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj e ka quajtur Albert Veliu ‘dëshmitarin X’ si një qytetar dixhital të sajuar, ndërsa për të është e rëndësishme të bëjë detyrën.

Paloka: Kërkesa kryesore largimi i Xhafajt, nuk mund të pranojmë një qeveri të lidhur me krimin

LajmiFundit - 18.05.2018

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, tha se opozita do të protestojë më 26 maj për të kërkuar largimin e Fatmir Xhafaj si ministër i Brendshëm dhe në vazhdim të saj për të treguar se nuk mund të pranohet ...

Dëshmitari X, Xhafaj: Qytetari i sajuar dixhital, po hetojmë çështje të ndjeshme

Ina - 18.05.2018

Opozita “ka lënë në fuqi” kërkesën e saj për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt, por ministri i Brendshëm duket se nuk është shqetësuar aspak, edhe pse dje në selinë blu u zbulua identiteti i Albert Veliut ...

Albert Veliu, Xhafaj: Qytetari dixhital i sajuar

Lajmi.net - 18.05.2018

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafa e ka quajtur dëshmitarin X si një qytetar dixhital të sajuar, ndërsa për të është e rëndësishme të bëjë detyrën.

“Drejtësi e barabartë”: Ja disa nga parullat e protestës së 26 majit

Mapo - 18.05.2018

Pas mbledhjes me aleatët, Basha doli në një deklaratë për mediat, duke u bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në protestë, për të cilën tha se do të mbahet më 26 maj në Tiranë.

Xhafaj: Albert Veliu, qytetari dixhital i sajuar

Telegrafi - 18.05.2018

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj e ka quajtur Albert Veliu ‘dëshmitarin X’ si një qytetar dixhital të sajuar, ndërsa për të është e rëndësishme të bëjë detyrën.

A do të bëjë burg Agron Xhafaj? Artan Hoxha jep detaje: Nuk është çudi nëse…

BalkanWeb - 18.05.2018

TIRANE – Detaje të reja janë zbuluar lidhur me hetimin që ka ndërmarrë Prokuroria ndaj akuzave të ngritura nga opozita për Agron Xhafajn, vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Çështja “Xhafaj”, PD sulmon diplomatët: Disa ambasadorë e kanë diskredituar veten

Mapo - 18.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë për qëndrimet e tyre pas publikimit të çështjes së vëllait të ...

Xhafaj reagon për dëshminë e Albert Veliut: Është sajesë dixhitale

ABC News - 18.05.2018

Fatmir Xhafaj përdori termin sajesë dixhitale, në komentin e parë pas publikimit nga PD të dëshmisë së Albert Veliut, i pretenduar si bashkëbisedues me Agron Xhafajn në videopërgjim.

Opozita kërkon largimin e Xhafajt, Donald Lu dhe Basha shfaqen bashkë (Foto)

BalkanWeb - 18.05.2018

TIRANE- Prej disa ditësh, politika shqiptar zien nga audio-përgjimi i bërë ndaj Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. Ishte Partia Demokratike, e cila e publikoi këtë ...

A do vuajë burgun Agron Xhafaj? Deklarata e fortë: Ligji italian thotë që…

Mapo - 18.05.2018

E kishte deklaruar gazetari shqiptaro-italian Karlo Bolino, e konfirmon edhe gazetari Artan Hoxha. Agron Xhafaj mund të bëjë vetëm pak ditë burg. Sipas gazetarit Artan Hoxha, vëllai i ministrit ...

Paralajmërimi i aleatit të Bashës: Se i vogli shtrin viganin dhe i shtypuri tiranin

Mapo - 18.05.2018

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i PAA-së Agron Duka, u bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të bashkohen në protestën e 26 majit për të larguar Ministrin e Brendshëm Farmir Xhafajn.

“Bomba” e Artan Hoxhës, zbulon sa do të rrijë pas hekurave Agron Xhafaj

Gazeta Express - 18.05.2018

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me hetimin që ka ndërmarrë Prokuroria ndaj akuzave të ngritura nga opozita për Agron Xhafajn, vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir ...

Basha mbledh aleatët, diskutohet strategjia e opozitës për ministrin Xhafaj

Mapo - 18.05.2018

Kryetari demokrat, Lulzim Basha ka mbledhur në këto momente, në selinë e PD, aleatët e tij. Në këtë takim të pranishëm janë aleatët opozitarë të demokratëve në parlament, dhe në qendër të takimit do ...

Audio-përgjimi për Agron Xhafaj, prokuroria thërret tre zyrtarët e PD, ja kur paraqiten

BalkanWeb - 18.05.2018

TIRANË- Prokuroria e Krimeve të Rënda thërret për të marrë në pyetje tre zyrtarë të Partisë Demokratike në lidhje me audio-përgjimin ku implikohet Agron Xhafaj.

Çështja Xhafaj, Bylykbashi: PD do vijojë të publikojë fakte të tjera

ABC News - 18.05.2018

Në studion e ABC News, nënkryetari i komisionit të reformës në drejtësi, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, ka paralajmëruar publikimin e elementeve të reja sa i përket çështjes së denoncuar nga ...

Rama vijon ironinë: Audio-video sh.p.k e PD-së

ABC News - 18.05.2018

“Audio video shpk e PD” e cilësoi kryeministri Rama procesin e denoncimeve të fundit nga PD për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Rama nuk zbuloi emrin e agjencisë së specializuar që ka analizuar ...

“Përvjetori”: A është beteja ndaj Xhafës pjesë e marrëveshjes Rama-Basha?

Mapo - 18.05.2018

Një vit pas marrëveshjes së 17 Majit, ç’po ndodh sot me PD-në, PS-në dhe LSI-në. A gaboi Lulzim Basha kur u fut për të bërë marrëveshje me Edi Ramën? Kjo ka qenë tema e diskutimit të sotëm në studion ...

Xhafaj shfaqet në krah të ambasadores gjermane: Dëshmia e Veliut, sajesë

Mapo - 18.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj u shfaq të premten në krah të ambasadores gjermane në Shqipëri, Suzan Shutc. Të dy vizituan ambientet e task-forcës së operacionit “Forca e Ligjit”.

A ka informacione shtesë Rama për dëshmitarin X? Kryeministri: Pse doli pikërisht tani

BalkanWeb - 18.05.2018

TIRANË- Në konferencën e dhënë me të mbërritur nga Sofja në Rinas, kryeministri Rama nuk nguroi të deklarojë se shfaqja e djeshme e video-dëshmisë së të ashtuquajturit dëshmitari X, i cili pranonte ...

Më 26 maj proteston opozita për rrëzimin e Qeverisë Rama

Telegrafi - 18.05.2018

Opozita e bashkuar ka thirrur shqiptarët në protestë kombëtare më 26 maj për rrëzimin e Qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Ftesën e adresoi nga selia blu kreu i PD-së, Lulzim Basha , përkrah ...

Basha u bën thirrje qytetarëve: Të bashkohemi më 26 maj në protestën më të madhe

Mapo - 18.05.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha bëri thirrje për një protestë masive, për largimin e “qeverisë së krimit” . Protesta do mbahet më 26 maj në Tiranë. “Opozita shqiptare i fton të gjithë shqiptarët, ...

Dëshmitari X, reagon për herë të parë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj: Sajesë dixhitale

BalkanWeb - 18.05.2018

TIRANE- Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar për herë të parë pas dëshmisë së dëshmitarit X Albert Veliu, i cili një ditë më parë tha se kishte trafikuar drogë me grupin e vëllait të tij.

“Përgjimi”, Rama: Nuk e them agjencinë, opozita po bën sabotim monumental të negociatave

Mapo - 18.05.2018

Kryeministri Edi Rama nuk pranoi të tregojë se cila është agjencia që ka kryer ekspertizën e audio-përgjimit ku pretendohet se flet vëllai i ministrit të Brendshëm.

Basha fton shqiptarët në protestë më 26 maj: Të shkarkojmë Xhafajn, të rrëzojmë qeverinë

BalkanWeb - 18.05.2018

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ftuar shqiptarët të ngrihen në protestë më 26 maj, ditën e shtunë në Tiranë për të rrëzuar qeverinë, sipas tij pengesën e vetme për integrimin e Shqipërisë në BE.

“Audio-video shpk e PD”, Rama nuk tregon agjencinë ku bëri ekspertizën (Replikat me gazetaren)

BalkanWeb - 18.05.2018

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe njëherë publikisht audiopërgjimin e publikuar nga PD, që implikon vëllain e Xhafajt, Agron Xhafajn në trafikun e drogës si dhe dëshminë e dëshmitarit X.

Vëllai i Xhafajt, debati mbi deklaratat e dëshmitarit

VOA - 18.05.2018

Në Shqipëri vazhdojnë polemikat rreth deklarimeve të një ish të dënuari, Albert Veliu, i cili akuzon vëllanë e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj se ka vijuar të merret me trafikun e lëndëve ...

“Agron Xhafaj mund të paguajë gjobë në Itali në vend të burgut”

Java News - 18.05.2018

Gazetari investigimit, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Kjo javë”, në RTSH, ka thënë së se Agron Xhafaj ka dhënë kampionin e tij të zërit për të vërtetuar nëse ka qenë ai apo jo në audiopërgjim.

Çështja "Xhafaj", Paloka: Disa ambasadorë kanë mbajtur qëndrime skandaloze

Durres Lajm - 18.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë për qëndrimet e tyre pas publikimit të çështjes së vëllait të ...

“Bomba” e Artan Hoxhës, zbulon sa do të rrijë pas hekurave Agron Xhafaj

Tetova Sot - 18.05.2018

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me hetimin që ka ndërmarrë Prokuroria ndaj akuzave të ngritura nga opozita për Agron Xhafajn, vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

PD sulmon ambasadorët e BE-së në Tiranë: Janë skandalozë dhe të diskretituar!

Java News - 18.05.2018

PD ka sulmuar ashpër pak minuta më parë ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian në Tiranë duke i etiketuar një pjesë të tyre si të diskretituar. Sulmi i egër dhe pa ndonjë etikë politike është ...

Luan Rama hedh dyshimin: “Përgjimi, aksion i PD. A është ai i vërtetë apo sajesë”?

Java News - 18.05.2018

LSI është distancuar nga PD-ja, për rastin e vëllait të Fatmir Xhafajt. Luan Rama ka pranuar se video-përgjimi është një aksion i PD-së dhe se LSI nuk është e bindur, nëse video-përgjimi është i ...

Berisha sulmon në bllok të gjithë gazetarët që nga Nano, Blushi, Nazarko e Lesi: I përdor mafia!

Java News - 18.05.2018

Sali Berisha ka sulmuar ashpër disa gazetarë të njohur në portalin e të birit, në një shkrim pa autor. Shkrimi, sipas Nikoll Lesit, një prej të akuzuarve, është bërë pikërisht nga Berisha.

LSI distancohet nga PD dhe pranon se video-përgjimi për vëllain e Xhafajt, është një aksion i Lulzim Bashës

Gazeta Tema - 18.05.2018

LSI është distancuar nga PD-ja, për rastin e vëllait të Fatmir Xhafajt. Luan Rama ka pranuar se video-përgjimi është një aksion i PD-së dhe se LSI nuk është e bindut, nëse video-përgjimi është i ...

Strategjia e opozitës, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

Java News - 18.05.2018

Lulzim Basha ka mbledhur në këto momente, në selinë e PD, aleatët e PD. Në këtë takim të pranishëm janë aleatët opozitarë të demokratëve në parlament, dhe në qendër të takimit do të jetë aksioni ...

Sali Berisha sulmon Nanon, Blushin, Nazarkon, Bushatin e Lesin se po i përdor mafia e drogës (dhe bën kujdes të veçojë ...

Gazeta Tema - 18.05.2018

Sali Berisha ka sulmuar ashpër disa gazetarë të njohur në portalin e të birit, në një shkrim pa autor. Shkrimi, sipas Nikoll Lesit, një prej të akuzuarve, është bërë pikërisht nga Berisha.

PD sulmon ambasadorët: Reagimi i tyre për Xhafajn është skandaloz

Gazeta Tema - 18.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë për qëndrimet e tyre pas publikimit të çështjes së vëllait të ...

Rama: Audio-përgjimi një maskaradë e organizuar nga PD-shpk, kundër çeljes së negociatave me BE

Gazeta Tema - 18.05.2018

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar audio përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike një maskaradë të organizuar nga PD-shpk. Duke folur në aeroportin e Rinasit pas kthimit nga Samiti i Sofjes Rama ...

Xhafaj me ambasadoren gjermane: Dëshmia e Veliut, sajesë dixhitale!

Java News - 18.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka quajtur sajesë dixhitale dëshminë e publikuar dje nga PD. Në një deklaratë për mediat, pas takimit me ambasadoren gjermane, Xhafaj tha se fokusi i tij është ...

Fatmir Xhafaj reagon për dëshminë e “Babales” së PD-së, krah ambasadores gjermane

Gazeta Tema - 18.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e ka quajtur “dëshmitarin X” të PD-së, si një qytetar dixhital të sajuar, ndërsa për të është e rëndësishme të bëjë detyrën.

"Dëshmitari X", reagon për herë të parë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj

Durres Lajm - 18.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar për herë të parë pas dëshmisë së "dëshmitarit X", Albert Veliu, i cili një ditë më parë tha se kishte trafikuar drogë me grupin e vëllait të tij.

Basha dhe Lu shfaqen për herë të parë bashkë pas publikimit të audio-përgjimit

Java News - 18.05.2018

Prej disa ditësh, në qendër të debatit politik është vënë audio-përgjimi ndaj Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. PD pretendon se vëllai i ministrit dëgohet duke bërë ...

Rama: PD është kthyer në “Audio-Video SHPK”, Xhafaj vijon detyrën

Java News - 18.05.2018

Nga Rinasi, Edi Rama i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve sa i përket akuzave të PD-së mbi Agron Xhafajn. Ai tha se ajo çfarë i është servirur shqiptarëve si autentike, është një manipulim i ...

Artan Hoxha: Agron Xhafaj mund të paguajë një gjobë dhe të mos bëjë burg në Itali

Gazeta Tema - 18.05.2018

Gazetari investigimit, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Kjo javë”, në RTSH, ka thënë së se Agron Xhafaj ka dhënë kampionin e tij të zërit për të vërtetuar nëse ka qenë ai apo jo në audiopërgjim.

Rama: Audio-përgjimi një maskaradë e organizuar nga PD kundër çeljes së negociatave me BE

Gazeta Tema - 18.05.2018

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar audio përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike një maskaradë të organizuar nga PD-shpk. Duke folur në aeroportin e Rinasit pas kthimit nga Samiti i Sofjes Rama ...

Basha thirrje të fortë shqiptarëve: Ju ftoj të protestojmë për largimin e Xhafajt

Durres Lajm - 18.05.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që t’i bashkohen opozitës në protestën për largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Gazetar, apo avokatë të drogës?!

Durres Lajm - 18.05.2018

Kurrë më parë, as në rastin e skandalit Tahiri, nuk ka ndodhur një mobilizim i tillë i paprecedentë i gazetarëve dhe medieve pranë kryeministrit Rama, për të mbrojtur në pamje të parë, një nga ...

Akuzat e opozitës, vëllai i Xhafajt dorëzohet pranë autoriteteve italiane, prokuroria merr në pyetje deputetët e PD

SOT - 17.05.2018

Akuzat e opozitës të njëpasnjëshme kundrejt ministrit Xhafaj për të vëllanë se është i dënuar me 7 vite e 2 muaj burg në Itali si dhe për vazhdim të trafikut të kanabist, kanë bërë që vëllai i ...

BE rrëzon pretendimet e PD-LSI: Asnjë shkelje nga Xhafaj me ndryshimin e nenit për ekstradimet, u zbatuan konventat

SOT - 17.05.2018

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri rrëzoi ditën e djeshme pretendimet e Partisë Demokratike sa i takon çështjes së vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Nishani bën ekspertin: Përgjimet e PD autentike

Zhurnal - 17.05.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani është bërë pjesë e debatit politik lidhur me denoncimet e PD sipas së cilës vëllai i Ministrit të Brendshëm dëgjohet duke bërë pazare droge.

Ish-ministri: Rama e ka regjistruar mirë në vesh e në memorie zërin e Gon Xhafajt. Faqja e zezë!

SOT - 17.05.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar sot nëpërmjet një statusi në facebook, mbi autenticitetin e audio-përgjimit që PD-ja denoncoi për vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Audio-përgjimi i Xhafajt, Basha: Terror policor ndaj dëshmitarit X dhe familjes së tij

LajmiFundit - 17.05.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se se prej 72 orësh dëshmitari X, që del në audio përgjimin e publikuar nga PD, dhe familja e tij janë nën presion të tmerrshëm nga banda Xhafaj.

Audio-përgjimi/ Deputetët e PD-së Salianji e Alibeaj nuk shkojnë në Prokurori për të dëshmuar

LajmiFundit - 17.05.2018

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar një ditë më parë fletë thirrje për tu paraqitur për të dëshmuar, deputetëve të PD-së Ervin Salianji dhe Enkelejd Alibeaj, për audio-përgjimin e publikuar dy ...

Fatmir Xhafaj i përgjigjet opozitës: Nuk dorëhiqem, ja e vërteta e dënimit të vëllait tim, po sulmohem nga sharlatanët

SOT - 17.05.2018

Në një kohë kur Partia Demokratike kërkon vazhdimisht dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ky i fundit vendosi t’i kundërpërgjigjet ditën e djeshme.

Pas dëshmitarit X, Salianji zbulon çfarë do të publikojë PD në vijim

SOT - 17.05.2018

Deputeti i PD Ervin Salianji, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” te gazetares Eni Vasili, tha se ne vijim PD do te kete te dhena te tjera qe do te qartesojne situaten e vëllait të ministrit te ...

PD: Xhafaj si Tahiri, kërcënoi Ramën!

Ina - 17.05.2018

Partia Demokratike reagoi përmes Enkelejd Alibeajt pas deklaratës së Fatmir Xhafajt, i cili më herët akuzoi opozitën se po e shantazhon për interesa kriminale të lidhura me sistemin e kalbur të ...

Ermonela Felaj: PS nuk merret me Agron Xhafajn, opozita kërkon të rrëzojë qeverinë, po lobojnë kundër integrimit

SOT - 17.05.2018

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë, Ermonela Felaj ka komentuar dje akuzat e opozitës kundrejt vëllait të ministrit Xhafaj dhe këtij të fundit. E ftuar në një studio televizive, Felaj tha se akuzat e ...

Basha provokon me shprehjen e Ramës: Kjo ishte vetëm maja e ajsbergut, s’keni parë gjë akoma

LajmiFundit - 17.05.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk e ka lëshuar foltoren e Kuvendit ditën e sotme. Edhe pse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën, lideri demokrat vazhdoi fjalën LIVE në ...

Basha flet për një skenar Rama-Xhafaj: Po prishin provat dhe terrorizojnë dëshmitarin

Zhurnal - 17.05.2018

Tiranë, 17 maj - Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë të jashtëzakonshme, një ditë pasi ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i quajti sajesa akuzat e PD-së për vëllain e tij, dhe ...

Lulzim Basha: Rama e Xhafaj janë gati të eliminojnë dëshmitarin X me një skenar të mirëfilltë

SOT - 17.05.2018

Në konferencën e jashtëzakonshme të paralajmëruar nga Partia Demokratike, doli vetë kryedemokrati Lulzim Basha i ndjekur nga deputetët Ervin Salianji, Enkelejd Alibeaj dhe eksperti ligjor Gazment ...

Paralajmërimi i deputetit të PD-së: Do publikojmë të dhëna të reja për vëllain e Xhafajt

LajmiFundit - 17.05.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” te gazetares Eni Vasili, tha se ne vijim PD do te kete te dhena te tjera qe do te qartesojne situaten e vëllait të ministrit te ...

Opozita në Shqipëri largohet nga Kuvendi pas bllokimit, paralajmëron protestë

Zhurnal - 17.05.2018

Tiranë, 17 maj - Seanca e sotme e Kuvendit është përfshirë nga debate të forta nga opozita. Kryetari i PD, Lulzim Basha kërkoi nga foltorja e Kuvendit largimin e ministrit të Brendshëm, pasi sipas ...

“Si ia lehtësonte policia ‘punën'”, deputeti i PD zbulon detaje për vëllain e ministrit Xhafaj

LajmiFundit - 17.05.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka sqaruar edhe njëherë dëshminë e dhënë nga Albert Veliu, një ish-trafikant i dënuar, i cili ka dhënë shumë të dhëna për aktivitete të jashtëligjshme ...

“Përplasen” në Prokurori, dy procedime penale për çështjen “Xhafaj”

LajmiFundit - 17.05.2018

Regjistrohen si procedime penale hetimet për akuzat e PD ndaj Agron Xhafajt. Prokuroria thotë se procedimi i nisur kryesisht për akuzat e PD po hetohet tek Krimet e Rënda Ndërsa procedimi i nisur pas ...

Lubonja: Rama e mbrojti Xhafajn sepse mbron veten

LajmiFundit - 17.05.2018

Analisti Fatos Lubonja mendon se ka qenë dëshmitari X ai që e ka bërë përgjimin me vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, por se kush e ka çuar për ta regjistruar është pyetje e hapur.

Basha paralajmëron video të tjera? “Rama e Xhafaj, nuk keni parë asgjë akoma, ajo që do dalë sot…”

LajmiFundit - 17.05.2018

Faktet qe kane dale jane maja e aisbergut, ato qe do te dalin jane nen uje. Edi Rama dhe Fatmir xhafaj, nuk keni pare asgje akoma”. Me kete dekarate te forte dhe paralajmerim per publikime te reja e ...

Rama thotë se përgjimet për Xhafajn nuk janë autentike

Ina - 17.05.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka dalë në mbrojtje ministrit të Punëve të Brendshme, Agron Xhafaj, duke thënë se audio-përgjimi nuk është autentik.

Pas skandalit, vëllai i ministrit të brendshëm Xhafaj i dorëzohet italianëve për të vuajtur dënimin për drogë

Ina - 17.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka folur për herë të parë lidhur me akuzat që janë bërë nga opozita për vëllain e tij, Agron Xhafajn.

"Sot pasuritë e familjes Xhafaj duhej të ishin në hetim"

SOT - 17.05.2018

Kryetari i PD-së po mban fjalën në foltoren e Kuvendit: Sot pasuritë e familjes Xhafaj duhej të ishin në hetim. Dje Agron Xhafaj u përcoll me ngut në Itali fshehtas dhe me urgjencë.

Çështja “Xhafaj”/ Dy deputetët dhe këshilltari i PD-së nuk paraqiten në Prokurori

SOT - 17.05.2018

Pas sekuestrimit të audio-përgjimit të Fatmir Xhafajt, bërë publike nga PD, dy deputetët demokrat Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji si dhe këshilltari ligjor Gazmend Bardhi u thirrën sot për të ...

Opozita pritet të bllokojë seancën dhe të kërkojë dorëheqjen e Xhafajt

Lajmi.net - 17.05.2018

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00 nën drejtimin e Zv.kryetares Vasilika Hysi. Rendi i ditës nis me betimin e deputetit të ri Spartak Braho, i zë vendin Saimir Tahirit, ...

Opozita shqiptare proteston para Ministrisë së Brendshme në Tiranë

Idividi - 17.05.2018

Tiranë, 16 maj 2018 (MIA) - Opozita shqiptare ka zhvilluar sot protestë përpara ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Brendshme, duke kërkuar largimin e ministrit Fatmir Xhafaj.

U kërkua dëshmia e tyre për përgjimin e Agron Xhafajt. deputetët refuzojnë prokurorinë

Ina - 17.05.2018

Dy deputetët e Partisë Demokratike, të thirrur nga Prokuroria e krimeve të Rënda për dëshminë në lidghje me përgjimin audio ndaj Agron Xhafajt, nuk do të paraqiten këtë të enjte në organin e akuzës.

Thirrja e PD: Nuk ka seancë të qetë pa dorëheqjen e Xhafës

SOT - 17.05.2018

Opozita nga protesta e djeshme lajmëroi se seanca sot nuk do të jetë e qetë, pasi ata sërish do të kërkonin dorëheqjen e Xhafës. “Nuk ka seancë të qetë pa dorëheqjen e ministrit Xhafaj”, ka qenë kjo ...

Del hapur, ky është dëshmitari X: Kam punuar ne grupin e Agron Xhafës

SOT - 17.05.2018

PD publikon foton e dëshmitarit X në audio përgjimin e Agron Xhafajt. "Kam punuar ne grupin e Agron Xhafës" Kryetari i PD-së Lulzim Basha së bashku me deputetët Enekelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji ...

Rama nuk e shikon si fajtor ministrin Xhafaj

Idividi - 17.05.2018

Tiranë, 16 maj 2018 (MIA) - Ministri i Brendshëm nuk duhet të përgjigjet, ligjërisht jo e jo, por as moralisht, deklaroi sot kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në mbledhjen e grupit parlamentar të ...

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj shkon në Kuvend pas largimit të opozitës

LajmiFundit - 17.05.2018

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj ishte shkaku që opozita bllokoi sot punimet në Kuvend për rreth 60 minuta. Xhafaj nuk ishte i pranishëm gjatë tensionit në seancën plenare, ku opozita kërkoi ...

Xhafaj shfaqet vetëm për disa minuta në seancë, kë takoi në hyrje të parlamentit

SOT - 17.05.2018

Seanca e ditës së sotme, ashtu siç ishte parashikuar u zhvillua mes debateve dhe tensioneve. Shkak është bërë vendimi i djeshëm i kryeministrit Edi Rama, për të mos larguar nga qeveria e tij ...

Kush është ‘bashkëpunëtori X' që regjistroi vëllain e Fatmir Xhafajt? Ja emri

SOT - 17.05.2018

Pas publikimit për herë të parë të lajmit se policia ka arrestuar sot në kufi bashkëpunëtorin X, personazhi që regjistroi në një bisedë komprometuese me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të ...

Xhafaj trafikon drogë edhe tani, PD nxjerr emrin e dëshmitarit X

LajmiFundit - 17.05.2018

Basha tha se Rama dhe Xhafaj u informuan që të hënën nga Agron Xhafaj kush është dëshmitari X por ata bënë gjithçka për ta kapur, joshur kompromentuar dëshmitarin, para se ai të jepte këtë dëshmi ...

Situata e trazuar politike në Shqipëri, Lu dhe Vlahutin drekojnë së bashku në mes të Tiranës

LajmiFundit - 17.05.2018

Teksa Shqipëria po zien për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm,Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, ambasadorët më me infulencë në Shqipëri drekojnë së bashku në një nga restorantet e njohura në ...

PD nxjerr në publik dëshmitarin me zë dhe figurë: Shita kokainë për Agron Xhafajn

LajmiFundit - 17.05.2018

Agron Xhafaj i ka njoftuar Fatmir Xhafajn dhe Edi Ramën kush është dëshmitari X. Kështu u shpreh kryetari i PD Lulzim Basha në daljen për media ku është publikuar edhe dëshmia e personit që ka ...

Basir Çollaku: Si u përplasën Habilajt me njerëzit e Xhafajt në 2013

SOT - 17.05.2018

Gazetari Basir Çollaku i ftuar në 360 grade ka komentuar “çështjen Xhafaj” dhe ka zbuluar disa detaje të tjera. Sipas Çollakut marrëdhënia e ish ministrit Tahiri me ministrin Xhafaj është e keqe.

Agim Doçi tregon skenarin e Ramës: Po sulmon Xhafajn, pas tij e ka radhën Ruçi

SOT - 17.05.2018

Shkrimtari Agim Doçi i ftuar në emisionin 360grade duke komentuar situatën në të cilën ndodhet Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se pas këtij të fundit Rama do t’i sulet Gramoz Ruçit.

Praktika në shtet me pagesë, si mund të përfitoni!

Zhurnal - 17.05.2018

Praktika në shtet me pagesë, si mund të përfitoni! Tiranë, 17 maj - Çdo vit në institucionet shtetërore do të punësohen 200 praktikantë të cilët do të trajtohen me pagë deri në nivelin IV-b.

Akuzat e PD për Agron Xhafaj, prokuroria: Ka nisur procedimi

SOT - 17.05.2018

Pas akuzave të PD-së për vëllain e Fatmir Xhafës, ka reaguar edhe prokuroria. Këshilltari për media në prokurorinë e përgjithshme Denion Ndrenika është shprehur se ka nisur procedimi për akuzat e PD ...

Çani: Ja ‘borxhi’ që i ka Rama Xhafajt

SOT - 17.05.2018

Gazetari Artur Çani i ftuar në 360 grade tha se kryeministri Rama i detyrohet Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt. Sipas tij kur ka qënë Rama Kryetar Bashkie është ngritur një komision për të ...

Priten video të tjera, Basha: Rama e Xhafaj, nuk keni parë asgjë akoma, ajo që do dalë sot…

SOT - 17.05.2018

“Faktet qe kane dale jane maja e aisbergut, ato qe do te dalin jane nen uje. Edi Rama dhe Fatmir xhafaj, nuk keni pare asgje akoma”. Me kete dekarate te forte dhe paralajmerim per publikime te reja e ...

Dëshmia tronditëse: Punoja me Agron Xhafajn por kur rashë në burg s’më solli një cigare

SOT - 17.05.2018

Pas akuzuave se atij po i rrezikohet jeta pasi po i bëhet presion nga policia Partia Demokratike publikoi dëshminë e plotë të shtetasit të quajtir Albert Deliu, i cili sipas PD-së është personi i ...

Deklarata e fortë e gazetarit: Agron Xhafaj nuk ka shkuar në Itali

SOT - 17.05.2018

Gazetari i njohur, Kastriot Myftaraj i ftuar në emisionin 360 grade ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj.

Çështja Xhafaj, Paloka: Fjalimi i kryeministrit ishte shou, qeveria e pleksur me krimin, do vijojmë protestat

SOT - 17.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar dje mbledhjen e grupit të PS në lidhje me çështjen e ministrit Xhafaj. Teksa ishte i pranishëm në protestën e zhvilluar para Ministrisë së ...

Enkelejd Alibeaj hedh bombën, zbulon personin që përgjoi Agron Xhafajn

SOT - 17.05.2018

Enkelejd Alibeaj rrëfeu autorësinë e audio-përgjimit të bërë Agron Xhafajt.Alibeaj pranon se përgjimi nuk është bërë nga Albert Veliu, por nga një gazetar. “Përgjimet janë bërë nga gazetarët.

Basha: Agron Xhafaj ka emëruar drejtorët e policive, dëshmitarit ‘X’ po i mbyllin gojën

SOT - 17.05.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka denoncuar ditën e sotme nga foltorja e parlamentit se ‘dëshmitari X’ në audio-përgjimin e bërë publik nga PD është duke u ndjekur nga policia.

Opozita në këmbë kundër Xhafajt, bllokon komisionet dhe proteston para Ministrisë së Brendshme, përplasje me policinë

SOT - 17.05.2018

Opozita ka intensifikuar dje lëvizjet për largimin e ministrit të Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj. Ashtu sikurse u tha edhe dy ditë më parë opozita ka bllokuar dje punën e komisioneve parlamentare ...

Zbardhen diskutimet në mbledhjen e PS, kryeministri mesazh deputetëve se nuk do ketë mbrojtje politike për asnjë, gati ...

SOT - 17.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ditën e djeshme të gjithë deputetët dhe ministrat se do të përballen me drejtësinë, nëse janë të përfshirë në afera.

Video: Protestuesit tentojnë të hyjnë me dhunë në Bashkinë e Durrësit

Zhurnal - 17.05.2018

Durrës, 17 maj - Shumë banorë të Katundit të ri në Durrës protestuan para Bashkisë. Ata kërkuan takim me kryetarin e Bashkisë, Vangjush Dakon dhe tentuan të hynin me forcë në ndërtesë.

Nuk ka shkarkim për Fatmir Xhafajn, Rama: Akuzat e opozitës maskaradë destabilizuese, verifikim nga agjenci të huaja ...

SOT - 17.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka rrëzuar dje të gjitha akuzat e opozitës në drejtim të Fatmir Xhafajt. Ashtu siç e njoftoi që të martën, në orën 11.00 kryeministri mblodhi grupin parlamentarë të PS dhe ...

Rrëfehet dëshmitari Albert Veliu : Ja si punova me Agron Xhafajn

SOT - 17.05.2018

Ky është dëshmitari X, Albert Veliu i cili shfaqet në audiopërgjimin e PD. Lajmin e ka bërë me dije vetë Lulzim basha në konferencën e jashtëzakonshme duke publikuar rrëfimin e dëshmitarit .

Poeti Agim Doçi: Riktheni Dritan Demirajn, ministër të Brendshëm

Zhurnal - 17.05.2018

Poeti Agim Doçi gjatë fjalës së tij në emisionin 360grade të Artur ZHEJI-t u shpreh se Koloneli Demiraj do ishte alternativa më e mirë për ministër të brendshëm.

Paloka: Ja pse Edi Rama dhe Arta Marku duhet të shkojnë në burg!

Zhurnal - 17.05.2018

Nënkryetari i PD-së, njëherësh deputet i kësaj force politike, Edi Paloka tha se Rama duhet të shkojë në burg, pasi ka marrë në mënyrë të paligjshme përgjimet që nxorën në dritë skandalin "Xhafaj".

Ish-ministri i LSI: Rama e ka të regjistruar në memorie zërin origjinal të Agron Xhafajt

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE- Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani përmes një statusi në ‘Facebook’ ka ironizuar kryeministrin Edi Rama për qëndrimin e këtij të fundit për audiopërgjimin e publikuar nga PD, ku ...

Çfarë tregoi në të vërtetë përgjimi i Habilajve dhe Xhafajt?

BalkanWeb - 17.05.2018

Nga Bujar Nishani Kryeministri i Shqipërisë nuk bëri asnjë surprizë. Marrja në mbrojtje e vëllait trafikant droge të Ministrit të Brendshëm dhe inkurajimi për Ministrin e Brendshëm të përfshirë në ...

“Si doli Rama në konkluzionin se përgjimi nuk është autentik?”

Mapo - 17.05.2018

Nga Ylli Manjani* Mbi autenticitetin. ———- Që një audio apo video para se të transmetohet në publik, përpunohet kjo dihet. Nëse pyetja është a është ndërhyrë në audio apo jo, përgjigja është gjithnjë ...

Basha: Terror policor ndaj dëshmitarit X dhe familjes së tij, duan ta vrasin

Telegrafi - 17.05.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh në Kuvend se prej 72 orësh dëshmitari X, që del në audio- përgjimin e publikuar nga PD, dhe familja e tij, janë nën presion të tmerrshëm nga ...

Audio-përgjimi: Deputetët e PD-së nuk shkojnë për të dëshmuar

Mapo - 17.05.2018

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar një ditë më parë fletë-thirrje për t’u paraqitur për të dëshmuar në Prokurori, deputetëve të PD-së Ervin Salianji dhe Enkelejd Alibeaj, për audio-përgjimin e ...

Kallëzimi i Agron Xhafaj dhe akuzat e PD, reagon Prokuroria e Përgjithshme

Mapo - 17.05.2018

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me akuzat e ditëve të fundit nga opozita për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe gjithashtu kallëzimin që ka bërë Agron Xhafaj në ...

Nga përqafimi i ngrohtë tek urimi i ministrave, si e kaloi ditëlindjen Fatmir Xhafaj

Mapo - 17.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka festuar ditëlindjen e tij të 59-të i vendosur në mes të një vorbulle akuzash në lidhje me vëllain e tij. Por me sa duket festimet do të mbesin për pjesën ...

Priten tensione në parlament, opozita do bllokojë seancën deri në largimin e Xhafës

Gazeta Express - 17.05.2018

Një ditë pas protestuan para ministrisë së Brendshme, për dorëheqjen e ministrit Xhafaj, sot opozita do të kërkojë të njëjtën gjë edhe në sallën e ...

Basha: Dëshmitari i audios së Agron Xhafës po kërcënohet, i terrorizojnë familjen

Gazeta Express - 17.05.2018

Nga seanca plenare kreu i opozitës Lulzim Basha ashtu siç pritej foli për rastin e Agron ...

Audio-përgjimi, Basha: Po ushtrohet terror policor ndaj dëshmitarit X dhe familjes së tij

Mapo - 17.05.2018

Në seancën e sotme parlamentare, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se prej 72 orësh dëshmitari X, që del në audio përgjimin e publikuar nga PD, dhe familja e tij janë nën presion ...

Audio-përgjimi/ Deputetët e PD-së Salianji e Alibeaj nuk shkojnë në Prokurori për të dëshmuar

BalkanWeb - 17.05.2018

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar një ditë më parë fletë thirrje për tu paraqitur për të dëshmuar në Prokurori, deputetëve të PD-së Ervin Salianji dhe Enkelejd Alibeaj, për audio-përgjimin e ...

Çështja Xhafaj në Byro Politike

ABC News - 17.05.2018

Qëndrimi i kryeministrit Rama për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, si edhe vendimi i Ministrit për të mos dhënë dorëheqjen përballë akuzave dhe denoncimeve të Partisëe Demokratike, në lidhje me ...

Analiza: Po Fatmir Xhafaj kur do e shkarkojë Edi Ramën?

Mapo - 17.05.2018

“Dje ndodhi e pamendueshmja. Kryeministri Edi Rama jo vetëm që nuk e shkarkoi Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, por përkundrazi, doli hapur dhe pa asnjë dyshim në mbrojtje të tij”.

Sot denoncoi vëllain e Ministrit për trafikun e drogës, kush është “dëshmitari X”

Gazeta Express - 17.05.2018

Ditën e djeshme opozita do të publikonte një përgjim audio të një “dëshmitari x” i cili bisedonte për afera droge me vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, por vetëm sot PD vendosi të ...

Akuzat për Xhafajn/ Mblidhet sot Kuvendi, opozita pritet të bllokojë seancën

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE- Ashtu siç është paralajmëruar edhe më herët, seanca e sotme e Kuvendit pritet të shoqërohet me debate dhe tensionet nga ana e opozitës. Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 nën drejtimin ...

PD paralajmëron konferencë të jashtëzakonshme, çfarë pritet të denoncojnë

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE – Partia Demokratike ka paralajmëruar sot një tjetër konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në orën 13:30. Kjo konferencë vjen pas denoncimit kundër vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

Dritëhijet e dëshmitarit “X” dhe largimit të Agron Xhafajt nga Shqipëria

Gazeta Express - 17.05.2018

Kreu i PD-së, Lulzim Basha doli ditën e sotme në një konferencë urgjente për mediat, ku foli për dëshmitarin X, i cili është shoqëruar në ...

Zbulohen kush janë "trimat" që përgjuan vëllain trafikant të ministrit Xhafaj

Gazeta Express - 17.05.2018

Enkelejd Alibeaj rrëfeu në Top Channel autorësinë e audio-përgjimit të bërë Agron ...

Audio-përgjimi: Prangoset nga policia ‘Dëshmitari X’…?

Mapo - 17.05.2018

‘Dëshmitari X’, personi i cili është objekti i audio-përgjimit të Agron Xhafajt, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është arrestuar nga policia.

Fakte të reja apo fati i dëshmitarit X? PD del në konference të jashtëzakonshme për shtyp

Mapo - 17.05.2018

Partia Demokratike ka lajmëruar konferencë të jashtezakonshme për shtyp në Partinë Demokratike në orën 13.30. Burimet njoftojnë se kjo dalje e papritur e PD lidhet pikërisht më dëshmitarin X që ...

Balla në vend të Xhafajt? “Rri ti se nuk të ka ardhur koha”

Mapo - 17.05.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vijuar sot në Kuvend me akuzat për Fatmir Xhafajn. Ai tha se për 9 ditë me radhë, vëllezërit Xhafaj mbyllën gojën dhe më pas Agroni u nis me urgjencë për në Itali.

Basha bllokon foltoren, Ruçi ndërpret seancën

Koha.net - 07.06.2018

Seancat e Kuvendit të Shqipërisë edhe këtë të enjte vijon me anormalitet. Basha bllokoi foltoren e Kuvendit pasi i ndërpreu fjalën Ruçi. Ai kërkoi pezullimin e seancës, duke e quajtur ...

Zbulohet emri i ‘Bashkëpunëtorit X’, ja çfarë do denoncojë PD

Mapo - 17.05.2018

Policia ka shoqëruar sot “Bashkëpunëtorin X”, të shfaqur në audio-përgjimin e Partisë Demokratike, ku implikohej vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Agron Xhafaj në Itali për të vuajtur dënimin, ja kush e shoqëroi…

Mapo - 17.05.2018

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj është nisur drejt Italisë. Agron Xhafaj mësohet se është shoqëruar nga avokati Ardian Visha, i cili pak ditë më parë depozitoi në ...

KUVEND/ Basha zbulon skenarin: Ja pse e çuan Agron Xhafajn në Itali

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE- Edhe pse kreu i Kuvendit Gramoz Ruci i ka ndërprerë fjalën, kreu i PD Lulzim Basha ka vijuar fjalën e tij në Facebook. Ai ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë dhe tha se Rama po pengon ...

Basha provokon me shprehjen e Ramës: Kjo ishte vetëm maja e ajsbergut, s’keni parë gjë akoma

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk e ka lëshuar foltoren e Kuvendit ditën e sotme. Edhe pse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën, lideri demokrat vazhdoi fjalën LIVE ...

Dëshmia që "fundos" Xhafajn, Rama godet me humor therës opozitën

Gazeta Express - 17.05.2018

Ka zgjedhur të reagojë në mënyrë mjaft tallëse, për të shprehur qëndrimin e tij se përgjimi ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, dhe intervista e bërë publike sot nga Partia ...

Basha: Nuk keni parë gjë akoma! Berisha: Nuk ka vetëm një dëshmitar X

Mapo - 17.05.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha paralajmëroi në parlament nxjerrjen e videos së përgjimit të Agron Xhafajt, përgjim të cilin Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj e mohuar si fals dhe të montuar.

“Çështja Xhafaj” tensionon seancën parlamentare

RTSH - 17.05.2018

“Çështja Xhafaj” ka dominuar sërish seancën parlamentare, ndonëse në rend të ditës ishte një projektligj mbi ndërmjetësimin. Kreu i opozitës Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë dhe veçmas Ministrinë e ...

Basha paralajmëron zhvillime: Së shpejti do të bëhet publike…

Mapo - 17.05.2018

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka ndërprersë seancën, por kryedemokrati Basha nuk e ka ndërprerë fjalën e mbajtur në Kuvend. “…Ky është një Kuvend kur mazhoranca po të kishte nderin, do të ishte çuar ...

Audio-përgjimi me vëllain e ministrit Xhafaj, policia shoqëron “Bashkëpunëtorin X”

BalkanWeb - 17.05.2018

Policia ka shoqëruar sot bashkëpunëtorin X të shfaqur në audio përgjimin e Partisë Demokratike, ku implikonte vëllain e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Enkelejd Alibeaj: Përgjimin e ka bërë një gazetar

Mapo - 17.05.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbuluar në emisionin “Të Paekspozuarit”, se audio përgjimi i Agron Xhafajt dhe intervista e Albert Veliut, është bërë nga një gazetar.

“Po prishin provat”, Basha përfshin edhe prokurorinë: Ja skenari që po ndjek Rama, Xhafaj dhe Arta Marku

Mapo - 17.05.2018

Në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se skenari Rama-Xhafaj ka dy qëllime mbrojtjen e Agron Xhafajt të kapur në flagrancë, dhe shpëtimi i Fatmir Xhafajt duke ...

Burime zyrtare për ABC News: Dy procedime penale për çështjen “Xhafaj”

ABC News - 17.05.2018

Burime nga prokuroria bëjnë të ditur për ABC News se ka dy procedime penale të regjistruara mbi çështjen Xhafaj. Njëri është regjistruar pranë prokurorisë së Tiranës mbi bazën e kallëzimit të ...

Lulzim Basha: Rama e Xhafaj me skenar, gati të eliminojnë dëshmitarin X

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE- Në konferencën e jashtëzakonshme të paralajmëruar nga Partia Demokratike, doli vetë kryedemokrati Lulzim Basha i ndjekur nga deputetët Ervin Salianji, Enkelejd Alibeaj dhe eksperti ligjor ...

Kallëzimi i Agron Xhafajt dhe akuzat e PD, reagon Prokuroria e Përgjithshme

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANË- Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me akuzat e ditëve të fundit nga opozita për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe gjithashtu kallëzimin që ka bërë Agron Xhafaj në ...

Agron Xhafaj mund të bëjë vetëm 28 ditë burg në Itali? Çfarë thotë ligji

Mapo - 17.05.2018

Gazetari Carlo Bollino deklaroi se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mund të bëjë vetëm 28 ditë burg në Itali, nga 7 vite. I ftuar në TCH, Bollino sqaroi se 3 vite janë parashkruar dhe ...

Përgjimi për Agron Xhafajn: Prokuroria thërret 2 deputetët e PD. Ja çfarë u kërkohet…

Mapo - 17.05.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thirrur për dëshmi në lidhje me audioregjistrimin e vëllait të ministrit Xhafaj, tre deputetët e PD-së, që e bënë publike pak ditë më parë.

Basha me deklaratë të fortë: Dëshmitari X dhe familja e tij prej 72 orësh nën presionin e policisë

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE- Nga foltorja e Kuvendit kreu i PD-së Lulzim Basha bëri një deklaratë të fortë, ndërsa pohoi se bashkëpunëtori X, që ishte në audiopërgjimin e publikuar nga demokratët, ku pretendohet se ...

Furtuna me akuza/ A e harruan kolegët ditëlindjen e ministrit Xhafaj? Ja çfarë ndodhi në Kuvend

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANË- Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka festuar ditëlindjen e tij të 59-të i vendosur në mes të një vorbulle akuzash në lidhje me vëllain e tij.

Po Ministri i Brendshëm kur do ta shkarkojë Kryeministrin Rama?!

Mapo - 17.05.2018

Nga Ervis Iljazaj Dje ndodhi e pamendueshmja. Kryeministri Edi Rama jo vetëm që nuk e shkarkoi Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, por përkundrazi, doli hapur dhe pa asnjë dyshim në mbrojtje të tij.

Video e ‘bashkëpunëtorit X’, Salianji tregon çfarë do publikojë PD

Mapo - 17.05.2018

Deputeti i PD Ervin Salianji, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” te gazetares Eni Vasili, tha se ne vijim PD do te kete te dhena te tjera qe do te qartesojne situaten e vëllait të ministrit te ...

Deputeti i PD e zbulon: Audio-përgjimin e Agron Xhafajt e ka bërë një gazetar (Video)

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANË- Përgjimin e Agron Xhafajt e ka bërë një gazetar. Kështu ka deklaruar deputeti i PD-së Ervin Salianji në emisionin “Studio e Hapur” në News24. Ndërsa në studio debatohej për autenticitetin dhe ...

Opozita publikon identitetin e dëshmitarit kundër vëllait të ministrit të brendshëm

VOA - 17.05.2018

Në Tiranë, Partia Demokratike e opozitës publikoi identitetin dhe dëshmitë e bashkëpunëtorit, që kreu audio-regjistrimin me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të brendshëm, ku pretendohet ...

LSI ‘lan duart’: Përgjimi i vëllait të ministrit aksion i PD-së. Xhafaj e dha dorëheqjen…

Mapo - 17.05.2018

Lëvizja Socialiste për Integrim, nuk është rreshtuar në krah të PD-së, përsa i përket përgjimit të realizuar ndaj Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm.

A e rrezikon qeverinë skandali “Xhafaj”? Ja ç’mendojnë analistët dhe përfaqësuesit e opozitës

Mapo - 17.05.2018

Në emisionin “Të Paekspozuarit”, është diskutuar skandali që ka përfshirë Ministri e Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe akuzat e Partisë Demokratike për të dhe vëllanë e tij.

Opozita në Shqipëri largohet nga Kuvendi pas bllokimit, paralajmëron protestë

Koha.net - 17.05.2018

Tiranë, 17 maj - Seanca e sotme e Kuvendit është përfshirë nga debate të forta nga opozita. Kryetari i PD, Lulzim Basha kërkoi nga foltorja e Kuvendit largimin e ministrit të Brendshëm, pasi sipas ...

Rrëfimi i dëshmitarit X, Salianji: Si ia lehtësonte policia “punën” vëllait të ministrit Xhafaj

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka sqaruar edhe njëherë dëshminë e dhënë nga Albert Veliu, një ish-trafikant i dënuar, i cili ka dhënë shumë të dhëna për aktivitete të ...

Video e ‘bashkëpunëtorit X’, shpërthen Lubonja: Si ka mundësi që policia e lë të ikë vëllanë e Fatmir Xhafajt?!

Mapo - 17.05.2018

Analisti dhe publicisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën Opinion në News24, teksa ka komentuar videon e bashkepunetorit X qe u quajt ne audiopergjimin e PD, i cili doli sot dhe pranoi njohjen e tij ...

Lubonja: Një prokurori e paanshme do e mbante vëllain e Xhafajt. Çfarë mendoj për dëshmitarin X

BalkanWeb - 17.05.2018

TIRANË- Analisti Fator Lubonja mendon se ka qenë dëshmitari X ai që e ka bërë përgjimin me vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj por se kush e ka çuar për ta regjistruar është pyetje e hapur.

Manjani pranon ndërhyrjen në materialin kundër Xhafajt: Po, audiopërgjimi i përpunua!

Java News - 17.05.2018

Ish-ministri Ylli Manjani thotë se video-përgjimi për vëllain e Fatmir Xhafajt është përpunuar. Por, ai thotë se problem është që tani nuk mund të verifikohet zëri origjinal me atë të videos, pasi ...

Ish-ministri ironizon "ekspertizën" e Ramës: Duhet ta ketë regjistruar mirë në vesh "origjinalin"

Durres Lajm - 17.05.2018

Pas deklaratës së kryeministrit Rama se audiopërgjimi i Agron Xhafajt nuk është origjinal pasi ai kishte bërë ekspertizën, ka ironizuar në një status në Facebook, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli ...

Basha paralajmëron Ramën me shprehjen e tij: S'keni parë gjë akoma!

Durres Lajm - 17.05.2018

Edhe pse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën, lideri demokrat, Lulzim Basha vazhdoi fjalën LIVE në Facebook, lidhur me audiopërgjimin e Agron Xhafajt, për të cilin deklaroi se është vetëm ...

Përballje Duma-Veliaj në Tiranë? Reagon deputetja e PD-së

Java News - 17.05.2018

Grida Duma është e bindur se Fatmir Xhafaj ia ka lënë në tryezë Ramës dorëheqjen, por i është refuzuar. Në sytë e demokrates, Rama ka humbur pushtet me deklaratën në grupin e PS, ndërsa flet edhe për ...

SHËNIM: Lulzim Basha përpiqet të sigurojë alibi për falsifikimin që ka bërë vetë

Java News - 17.05.2018

Dëshmitari që Lulzim Basha nxorri me urgjencë sot para shtypit, është prova e qartë se ai është vetë autor i falsfikimit të kasetës për Agron Xhafajn.

I papuni që protestonte si biznesmen, pikëpyetjet për Dëshmitarin që nuk është më “X”

Java News - 17.05.2018

Albert Veliu, 51- vjeçari i nxjerrë nga Lulzim Basha si “dëshmitari X”, i cili thotë se është i papunë, por vetëm një muaj më parë protestonte në Vlorë si biznesmen, në dëshminë e tij ka disa ...

Akuzat për Xhafajn/ Sot mblidhet Kuvendi, opozita pritet të bllokojë seancën

Durres Lajm - 17.05.2018

Ashtu siç është paralajmëruar edhe më herët, seanca e sotme e Kuvendit pritet të shoqërohet me debate dhe tensione nga ana e opozitës. Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 nën drejtimin e ...

Nishani bën ekspertin: Përgjimet e PD autentike

Java News - 17.05.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani është bërë pjesë e debatit politik lidhur me denoncimet e PD sipas së cilës vëllai i Ministrit të Brendshëm dëgjohet duke bërë pazare droge.

Lubonja zbërthen deklaratën e “dëshmitarit X” dhe mbron Bashën: Përgjimi i vërtetë, ju tregoj provat që Rama është i ...

Gazeta Tema - 17.05.2018

Fatos Lubonja thotë se ka shumë prova që kryeministri Edi Rama është i lidhur me krimin e organizuar. I ftuar në rubrikën në News24, ai ka komentuar videon e bashkepunetorit X dhe është pozicionuar ...

PD heq përgjegjësinë nga vetja: Përgjimin e bënë gazetarët

Java News - 17.05.2018

Enkelejd Alibeaj rrëfeu në Top Channel autorësinë e audio-përgjimit të bërë Agron Xhafajt. Alibeaj pranon se përgjimi nuk është bërë nga Albert Veliu, por nga një gazetar.

Alibeaj tregon kush e bëri përgjimin e audios së vëllait të Xhafës

Durres Lajm - 17.05.2018

Enkelejd Alibeaj rrëfeu në Top Channel autorësinë e audio-përgjimit të bërë Agron Xhafajt. Alibeaj pranon se përgjimi nuk është bërë nga Albert Veliu, por nga një gazetar.

“Rama dhe Marku morën përgjimin e PD në mënyrë të paligjshme”

Java News - 17.05.2018

Nënkryetari i PD-së, njëherësh deputet i kësaj force politike, Edi Paloka tha se Rama duhet të shkojë në burg, pasi ka marrë në mënyrë të paligjshme përgjimet që nxorën në dritë skandalin “Xhafaj”.

FOTOT: PD protestë “masive” para Kuvendit për të rrëzuar Xhafajn, shkojnë… 4 vetë

Gazeta Tema - 17.05.2018

Partia Demokratike ka dështuar sërish me organizimin e protestave. Edhe pse apelon për tubime masive,duket se veç pak qytetarë zgjedhin që t’i përgjigjen.

A do të kandidojë Grida Duma përballë Erion Veliajt në Tiranë? Ja si përgjigjet deputetja e PD-së

Gazeta Tema - 17.05.2018

Grida Duma është e bindur se Fatmir Xhafaj ia ka lënë në tryezë Ramës dorëheqjen, por i është refuzuar. Në sytë e demokrates, Rama ka humbur pushtet me deklaratën në grupin e PS, ndërsa flet edhe për ...

PD nuk vërteton dot vërtetësinë e audio-përgjimit për Xhafajn? Alibeaj dhe Salianji refuzojnë të dëshmojnënë Prokurori

Gazeta Tema - 17.05.2018

Partia Demokratika ka dalë në mbrojtje të deputetëve demokratë, duke shkelur urdhërin e Prokurorisë së Përgjithshme. Edhe pse dëshmija është një detyrim ligjor për çdo qytetar të Shqipërisë, ...

Basha zbulon skenarin me 4 pika të Xhafajt: Çfarë po i bëhet dëshmitarit dhe familjes së tij

Durres Lajm - 17.05.2018

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme, në të cilën ka folur për një skenar kriminal të dyshes Rama-Xhafaj, teksa ka publikuar me zë e figurë video të një interviste ...

Ylli Manjani e pranon: Video-përgjimi për vëllain e Xhafajt është përpunuar, në të u ndërhy para se të publikohej

Gazeta Tema - 17.05.2018

Ish-ministri Ylli Manjani thotë se video-përgjimi për vëllain e Fatmir Xhafajt është përpunuar. Por, ai thotë se problem është që tani nuk mund të verifikohet zëri origjinal me atë të videos, pasi ...

Basha: Po i bëhet terror policor e mafioz bashkëpunëtorit X, Arta Marku kamikaze!

Durres Lajm - 17.05.2018

Lulzim Basha denoncoi në parlament terrorin dhe presionet ndaj dëshmitarit x që shfaqet duke biseduar me Agron Xhafajn në audio-përgjimin që publikoi opozita.

Përgjimi misterioz, 3 zyrtarët e PD japin llogari sot te Krimet e Rënda

Gazeta Tema - 17.05.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda do të marrë sot në pyetje tre zyrtarët e PD, dy deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji si dhe ekspertin për çështjetl ligjore, Gazmend Bardhi lidhur me përgjimin ...

Basha: Rama- Xhafaj po terrorizojnë dëshmitarin

Java News - 17.05.2018

Kryetari i PD Lulzim Basha akuzoi pak minuta më parë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se në bashkëpunim me prokurorinë kanë vënë në lëvizje një skenar kriminal për të ...

Lulzim Basha: Terror policor ndaj dëshmitarit X dhe familjes së tij, duan ta vrasin. Do nxjerrim një dosje tjetër të ...

Gazeta Tema - 17.05.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh në Kuvend se prej 72 orësh dëshmitari X, që del në audio- përgjimin e publikuar nga PD, dhe familja e tij, janë nën presion të tmerrshëm nga ...

SHËNIM: Lulzim Basha përpiqet të sigurojë alibi për falsifikimin që ka bërë vetë

Gazeta Tema - 17.05.2018

Dëshmitari që Lulzim Basha nxorri me urgjencë sot para shtypit, është prova e qartë se ai është vetë autor i falsfikimit të kasetës për Agron Xhafajn.

Indinjohet Ervin Salianji: Këtu nuk ka moralitet, bëj çfarë të duash

Gazeta Tema - 17.05.2018

Ervin Salianji ka folur për përgjimin e që pretendohet se bëhet fjalë për Agron Xhafajn. Edhe pse refuzoi të shkojë në prokurori për të dëshmuar, Salianji ka zgjedhur një studio televizive për t’u ...

Balla: Lulzim Basha është aktori dhe regjisori i video-përgjimit të montuar

Durres Lajm - 17.05.2018

Çështja “Xhafaj” është kthyer në temë diskutimi në politikën shqiptare. Opozita dhe mazhoranca nuk ndalin akuzat ndaj njëra-tjetrës lidhur më dënimin në Itali me 7 vite burg të Agron Xhafajt, vëllait ...

Opozita braktis seancën, Basha shkakton kaos: Terror policor ndaj dëshmitarit X e familjes së tij

Java News - 17.05.2018

Opozita ka vijuar edhe sot akuzat e saj në drejtim të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi se policia dhe bandat po ushtrojnë terror ndaj dëshmitarit X dhe ...

“Për çështjen e Agron Xhafajt kanë nisur dy hetime”

Java News - 17.05.2018

Gazetari Artan Hoxha tha sonte se kanë nisur dy hetime sa i përket temës së nxehtë të kësaj jave, asaj të vëllait të ministrit të Brendshëm. Sipas Hoxhës, Prokuroria e Tiranës dhe ajo e Krimeve të ...

Lakuriqësia e opinionistëve të përdorur prej regjisorit të thashethemeve

Gazeta Tema - 17.05.2018

Nga Altin Ketro Kryeministrin Edi Rama e ka gjetur belaja. Një pjesë e opinionistëve politikë rreken më shumë se një herë për t’i mbushur mendjen miletit se Rama ka situata konflikti me ministrat e ...

Të gjithë non-senset e dëshmisë së “dëshmitarit X” të Bashës: Nga inati i Agron Xhafajt, tek çudia e regjistrimit të ...

Gazeta Tema - 17.05.2018

Albert Veliu, 51- vjeçari i nxjerrë nga Lulzim Basha si “dëshmitari X”, i cili thotë se është i papunë, por vetëm një muaj më parë protestonte në Vlorë si biznesmen, në dëshminë e tij ka disa ...

“Fatmir Xhafaj tani e ka shpatën e lirë të presë majtas dhe djathtas. Të bëhen gati, se po nuk shkuan me këmbët e tyre, ...

Gazeta Tema - 17.05.2018

Dritan Hila, shkroi dje një status në rrjetin social ku, shpreh: “ Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri ”. Kjo fjali e Hilës provokoi shumë reagime në rrjet.

Audiopërgjimi, reagon Nishani: Prokuroria e mori porosinë për hetimin e regjistrimit të vëllait trafikant të ministrit, ...

Gazeta Tema - 17.05.2018

Nuk ka qendruar ne heshtje ish kreu u shtetit, teksa ka komentuar dhe zbardhjen e vide-pergjimit te “Deshmitarit X”, nderkohe qe ka sulmuar qeverine, e cila sipas tij tashme eshte ndalur se ...

Para vetëdorëzimit, Xhafaj në prokurori: Përgjimi audio është fals

Lajmi.net - 16.05.2018

Para se të vetëdorëzohej tek autoritetet italiane, vëllai i ministrit të Brendshëm bën të ditur se ka qenë në prokurori, ku dhe thotë se përgjimi audio i publikuar nga opozita është fals.

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

Zhurnal - 16.05.2018

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane Tiranë, 16 maj - Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane.

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

Lajmi.net - 16.05.2018

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në ...

Qëndrimi për nenin 491/ PD dhe LSI i përgjigjen delegacionit të BE: Më mirë të heshtin…

SOT - 16.05.2018

Partia Demokratike dhe Levizja Socialiste per Integrim i jane pergjigjur zyres se BE ne Tirane, e cila reagoi per nenin per ekstradimet qe pretendohet nga PD te jete falsifikuar nga Fatmir Xhafaj per ...

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

Portalb - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

Basha: Donika Prela u emërua për të shpëtuar Fatmir Xhafajn

LajmiFundit - 16.05.2018

Lulzim Basha lidh emërimin e Donika Prelës si kryeprokurore të Krimeve të Rënda në Tiranë me denoncimin që opozita i bëri Fatmir Xhafajn. “Të gjithë e mbajnë mend se Donika Prela u emërua në krye të ...

Xhafaj ndryshoi nenin për ekstradimet? Vjen reagimi i delegacionit të BE

SOT - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

E kërcënoi me burg, Basha i kthehet ashpër Ramës: Ti e di se Xhafaj është koka e krimit!

Lajmi.net - 16.05.2018

Edhe pse ndodhet në Sofje, ku po merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka lënë mënjanë zhvillimet e ndezura politike në Shqipëri.

Agron Xhafaj: Më liruan një muaj pas arrestimit në Itali dhe më përzunë, s`më dhanë vizë për gjyqin

LajmiFundit - 16.05.2018

Per here te pare Agron Xhafaj ka sqaruar historine e denimit te tij ne Itali. Ai ka thene se nje muaj pas ndalimit ne Itali ne 2002 ate e liruan nga burgu dhe e perzune nga Italia.

Agron Xhafaj merr vendimin e papritur në minutat e fundit, ja letra publike

SOT - 16.05.2018

Agron Xhafaj ka marrë një vendim të papritur, duke deklaruar se do i dorëzohet autoriteteve italiane. Xhafaj ka shpërndarë një letër publike. Drejtuar opinionit publik Unë jam Agron Xhafaj.

Fatmir Xhafaj ndryshoi ligjin për të mbrojtur të vëllain? Zyra e BE në Tiranë mbron ministrin

LajmiFundit - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

Basha i përgjigjet Ramës: Përgjimi i Agron Xhafajt autentik, shfaqja para grupit parlamentar e neveritshme

SOT - 16.05.2018

Kreu i opozitës Lulzim Basha u është përgjigjur dje deklaratave të kryeministrit. Ky i fundit tha se audio-përgjimi i publikuar nga PD ishte mashtrim, por Basha e ka rrëzuar poshtë.

Rama mbledhje për Xhafajn, PD-ja protestë para ministrisë

Zhurnal - 16.05.2018

Rama mbledhje për Xhafajn, PD-ja protestë para ministrisë Tiranë, 16 maj - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë.

Deklarata e gazetares: Policët kanë frikë të kërkojnë emrin e Agron Xhafës në sistemin TIMS

LajmiFundit - 16.05.2018

Gazetarja e ‘News24’ Klodiana Lala tregoi detaje nga çështja që lidhet me vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj. E ftuar në emisionin “Opinion” Lala tha se punonjësit e Policisë së Shtetit e kanë të ...

Alibeaj i përgjigjet ministrit të Brendshëm: Ja arsyeja pse Agron Xhafaj u dërgua në Itali

LajmiFundit - 16.05.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur deklaratave të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj lidhur me dënimin dhe përgjimin e vëllait të tij, Agron Xhafaj, të akuzuar nga ...

Xhafaj paralajmëron një konferencë urgjente

SOT - 16.05.2018

Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij, ndërsa kryeministri Edi Rama e mbrojti publikisht, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj do të dalë sot në një konferencë për shtyp.

Përgjimi 210 sekonda i Agron Xhafajt, zbulohen prapaskenat. Kush janë ‘bashkëpunëtori X’ dhe ‘Ermali’

LajmiFundit - 16.05.2018

Partia Demokratike publikoi një përgjim ambiental të vëllait të ministrit të Brendshëm, vetëm 24 orë pasi deputeti i saj, Ervin Salianji, pyeti publikisht Fatmir Xhafajn nëse Agron Xhafaj e vijon ...

Alibeaj: Fatmir Xhafaj, njësoj si Edi Rama, e di se përgjimi është i vërtetë

SOT - 16.05.2018

Ashtu siç ishte paralajmëruar, PD ka dalë në një konferencë urgjente pas deklaratës së ish ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Alibeaj është shprehur se Rama dhe Xhafaj e dinë se audio përgjimi ...

Sali Berisha zbulon detajet: Përgjimi për vëllanë e Xhafajt është autentik, ja kush janë personat e përfshirë në bisedë

SOT - 16.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi ditën e djeshme se audio-përgjimi për vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj i bëri publik nga Partia Demokratike është autentik dhe jo i montuar.

Vendimi i Ramës për Xhafajn, vjen reagimi Palokës: Do pendohesh, do t’ja dëgjosh krismën

SOT - 16.05.2018

Është përshkallëzuar protesta përpara Ministrisë së Brendshme. Gjithçka është tensionuar pas fjalimit të kryeministri Rama, kur ky i fundit nuk përmendi aspak largim nga detyra të ministrit Xhafaj.

Proteston opozita në Shqipëri, kërkon shkarkimin e ministrit të Brendshëm

Alsat - 16.05.2018

Opozita do të protestojë sot para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkojë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm me akuzën se ka mbrojtur vëllain e tij për të cilin opozita pretendon se ushtron ...

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para ministrisë

Ina - 16.05.2018

Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga Franca, lajmëroi se për ...

“Xhafaj na mashtroi, nuk ka shqiptar që dënohet në Itali dhe nuk bën burg”

LajmiFundit - 16.05.2018

Analisti Mark Marku, të mërkurën, deklaroi se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk është treguar i sinqertë me dënimin e të vëllait në Itali. Marku në emisionin “Opinion”, tha se Xhafaj më parë ...

Vettingu do të rrëzonte Fatmir Xhafajn

LajmiFundit - 16.05.2018

Pjesa më e madhe e formularit ka të dhëna teknike dhe proceduriale, të cilat nuk janë përcaktuese për qendrimin, apo largimin nga detyra të policëve. Por, çështja komplikohet te pyetjet që lidhen me ...

Rama 45 minuta takim me Fatmir Xhafajn

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim i cili ka zgjatur rreth 45 minuta me kryeministrin Edi Rama sot në Kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në ...

Debate të forta në Komision/ Opozita kërkon dorëheqjen e Xhafajt , PS mbyll me shpejtësi mbledhjen

SOT - 16.05.2018

Opozita ka bllokuar sot punimet e nënkomisionit për të drejtat e njeriut duke kërkuar sërish dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në kushtet kur deputetët e PD dhe të LSI janë bazhduar ...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet në Itali dhe pranon dënimin për drogë: Kam gabuar në rini

LajmiFundit - 16.05.2018

Kam gabuar në rini dhe nuk e justifikoj gabimin tim. Kështu e nis letrën publike të publikuar sot Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Opozita proteston sot para Ministrisë së Brendëshme

SOT - 16.05.2018

Pas kërkesës së opozitës për dorëheqjen e Ministrit të brendshëm, sot pritet të nisë edhe reagimi me protesa, pasi u publikuan fakte që sipas PD, e lidhin Xhafajn më trafikun e drogës nëpërmjet të ...

“Agron Xhafën e nisën forcërisht në Itali me një operacion top sekret, letra është shkruajtur nga Fatziu! “

SOT - 16.05.2018

Pas letrës së bërë publike nga Agron Xhafa, i cili thotë se do të shkojë në Itali të bëjë burgun, ish-kryeministrit Sali Berisha ka publikuar një mesazh të ardhur në adresë të tij.

“Agron Xhafajn e nisën me avion në Itali për një operacion top sekret. Ja kush ia shkruajti letrën”

LajmiFundit - 16.05.2018

Pak caste pasi doli ne media letra publike e vellait te ministrit te Brendshem, Agron xhafajt, ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar se ai tashme eshte nisur me avion ne Itali, forcerisht, me nje ...

Alibeaj deklaratë të fortë nga Komisioni i Ligjeve: Fatmir Xhafaj shkarkohet sot në orën 11:00

SOT - 16.05.2018

Komisioni i Ligjeve u mblodh sot në orën 10:00 ku u shoqërua me tone të larta, akuza e debate. Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj gjatë fjalës së tij në komision u shpreh se ditën e sotme do të ...

PD nuk i ndahet Xhafajt, Alibeaj: Qepi ligjin sipas masës së vëllait

LajmiFundit - 16.05.2018

Vetem pak ore para protestës së paralajmëruar para godinë së Ministrisë së Brendshme deputetët demokratë marrin pjesë në komisionet parlamentare, atë të Ligjeve dhe të Veprimtarive Prodhuese.

Rama pret Xhafajn në Kryeministri, çfarë do diskutohet

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në Kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë që e quajtu “gojët e ujqërve”, ...

Tensionohet situata/ Protestuesit qëllojnë me vezë te Ministria e Brendshme

SOT - 16.05.2018

Mijëra protestues janë mbledhur ditën e sotme tek ministria e Brendshme dhe kërkojnë dorëheqjen e Fatmir Xhafajt. Pas vendimit të Edi Ramës për të mos e lëshuar Xhafajn dhe duke e mbrojtur edhe nga ...

Rama: Xhafaj nuk është Tahiri, vërtetësia e përgjimit do të përgjigjet me burg

LajmiFundit - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm nuk mund të përgjigjet për akuzat që PD po bën ndaj vëllait të tij. Ky është qëndrimi që mbajti kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit të PS.

Deputeti demokrat: S’ka mbetur më asgjë vetëm se ngarkesat e drogës të bëhen hapur, sistemi i politikës jashtë loje

SOT - 16.05.2018

Qytetarë dhe politikanë të djathtë kanë protestuar ditën e sotme para Ministrisë së Brendshme, të cilët me pankarta në duar kërkojnë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para ministrisë

Lajmi.net - 16.05.2018

Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga Franca, lajmëroi se për ...

Agron Xhafa pritet në aeroportin e Romës nga policia Italiane!"

SOT - 16.05.2018

Me një letër publike Agron Xhafaj deklaroi sot se do të shkonte në Itali për të vuajtur dënimin. Kjo ishte një përpjekje për të shpëtuar vëllain ministër, Fatmir Xhafajn.

Rama dhe Xhafaj takim me Presidentin Meta

SOT - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me presidentin Ilir Meta. Takimi zhvillohet në kuadër të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Sigurisë. Mësohet se të pranishëm në takim janë edhe ministri i ...

Rama e cilësoi fallco audio përgjimin, prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

SOT - 16.05.2018

Pak orë pasi kryeministri Edi Rama në deklaratën e tij e cilësoi jo autentik audio-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora ka bërë një lëvizje të ...

Prokuroria sekuestron audio-përgjimin për vëllanë e Xhafajt, Basha thirrje ministrit të Brendshëm të japë dorëheqjen

SOT - 16.05.2018

Pas publikimit të përgjimit audio nga ana e Partisë Demokratike në lidhje me vëllanë e ministrit Xhafaj, ku pretendohet se ky i fundit vijon të jetë i përfshirë në trafikun e drogës, oficerë të ...

Alfred Peza i nxjerr të palarat Ramës: E shkarkoi apo jo Xhafajn?

Zhurnal - 16.05.2018

Alfred Peza i nxjerr të palarat Ramës: E shkarkoi apo jo Xhafajn? Tiranë, 16 maj - Kryeministri Edi Rama nuk e ka pranuar kërkesën e Fatmir Xhafajt për dorëheqje nga posti i ministrit të Brendshëm.

Rama nuk e shkarkoi, mesazhi i Xhafajt për kolegët socialistë para se të ndizeshin kamerat

LajmiFundit - 16.05.2018

“Keni mirënjohjen time, faleminderit që më keni mbështetur”, është kjo deklarata e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj drejtuar kolegëve të tij socialistë ditën e sotme.

Akuzat e PD dhe ekspertiza e përgjimit, Rama thërret Xhafajn në zyrë, takim kokë më kokë

LajmiFundit - 16.05.2018

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS dhe protestës së mbajtur nga opozita sot në Tiranë, mësohet se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po takohet me kryeministrin Rama në zyrën e këtij të fundit.

Xhafaj sulmon opozitën: Sharlatanët politikë nuk i meritojnë aspak shpjegimet

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferëncë për shtyp pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “Sharlantanë politikë të çdo lloj tjetri, pas as një shkak dhe ...

Xhafaj: Rama nuk ma ka kërkuar dorëheqjen

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Xhafaj: Në asnjë rast… Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen për këtë shkak, do te jepja në raste të tjera ...

Idajet Beqiri: Opozita kërkon të njollosë reformat madhore, përgjimi për vëllanë e Xhafajt i turpshëm

SOT - 16.05.2018

Sulmet e opozitës ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj janë të mirëkoordinuara me të gjithë botën e krimit në Shqipëri. Kokat e këtij krimi, tashmë të mirënjohura prej të gjithë shqiptarëve, ...

Mazhoranca vihet në lëvizje pas akuzave të PD, Balla e Braçe takojnë Xhafajn, Rama sot në 11:00 merr vendimin për ...

SOT - 16.05.2018

Akuzat e opozitës dhe publikimi i audio-përgjimit për vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kanë vënë ditën e djeshme në lëvizje mazhorancën qeverisëse.

Xhafaj: Vëllai im nuk është fshehur, dënimi në Itali është i verifikueshëm

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendhshëm Fatmir Xhafa ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferencë emergjente për të sqaruar akuzat e opozitës. “Vëllai ka marrë një dënim penal në Itali i verifikueshëm.

Xhafaj: PD ra viktimë e një audio përgjimi të sajuar

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferëncë për shtyp pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “Audio përgjimi është një sajesë e plotë, është një manipulim.

Deklaratat e Xhafaj, PD paralajmëron konferencë urgjente

SOT - 16.05.2018

Pas konferencës për shtyp nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili sqaroi pozicionin e tij në lidhje me akuzat ka ardhur dhe përgjigja e parë nga Partia Demokratike.

Pas heshtjes së gjatë, reagon për herë të parë Fatmir Xhafaj

Lajmi.net - 16.05.2018

Ka reaguar për herë të parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron ...

PD kërcënon nga protesta: Rama do pendohet që nuk e shkarkoi Xhafajn

LajmiFundit - 16.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, paralajmëroi nga protesta e PD të mërkurën se rasti i akuzave ndaj Fatmir Xhafajt sapo ka filluar dhe se kryeministri Edi Rama do të pendohet për ...

Fatos Klosi zbulon detajet: Ja si mund të jetë përgjuar vëllai i Fatmir Xhafajt, politika është kthyer në arenë sulmesh ...

SOT - 16.05.2018

Partia Demokratike ka ndezur një debat shumë të madh në radhët e politikës pas publikimit të skandalit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Zbardhet plani i PD-LSI për largimin e Fatmir Xhafajt, protesta dhe bllokim të Parlamentit, Kryemadhi merr frenat e ...

SOT - 16.05.2018

Opozita duket se është më se e vendosur në planin e saj për të larguar nga detyra ministrin e Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafajn. Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur paraditen e djeshme në selinë ...

Xhafaj urgjent shkon në takim te Rama

Albeu.com - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me Kryeministrin Edi Rama në kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë që e quajti “gojët e ujqërve”, ...

Braçe: Respekt Fatmir, mafia duhet luftuar çdo minutë

SOT - 16.05.2018

Deputeti socialist, Erjon Braçe, ka reaguar pas konferencës për shtyp të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili tha se nuk frikësohet nga shantazhet e opozitës.

Alibeaj: Xhafaj njësoj si Tahiri, kërcënon Ramën

SOT - 16.05.2018

Ashtu siç ishte paralajmëruar, PD ka dalë në një konferencë urgjente pas deklaratës së ish ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Enkelejd Alibeaj është shprehur se opozita nuk ka bërë pakt me djallin ...

Akuzat për falsifikimin e nenit, Xhafaj: Është qesharake komplet

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Pjese nga deklarata e Xhafes: “Llidhur me falsifikimin e Kodit të Procedurës Penale.

Xhafaj: Kam kërkuar dorëheqjen, kur vëllai im u akuzua në Itali

SOT - 16.05.2018

Ministri Fatmir Xhafa ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka folur edhe për dënimin e vëllait në Itali. Pasi përfundova marrjen e të gjitha informacioneve.

Shqipëri, presidenti mbledh Këshillin e Sigurisë

Alsat - 16.05.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta priti në selinë e tij Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj si anëtarë të Këshillit të Sigursë.

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet

Zhurnal - 16.05.2018

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet Tiranë, 16 maj - Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë ...

Prokuroria i thirri për përgjimin e Xhafajt, ja kur do paraqiten deputetët e PD

LajmiFundit - 16.05.2018

Dy deputetët e PD Enkelejd Alibeaj dhe Ervin salianji janë thirrur për të dhënë deklarime në prokurorinë e krimeve të rënda në lidhje em audio-përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt.

“Xhafaj”, Rama: Përgjimi audio është montazh, sipas ekspertizës ndërkombëtare

Lajmi.net - 16.05.2018

Vulëhumbur pa atdhe, dhe të çoroditur nga frika e drejtësisë i quajti Rama opozitën, duke reaguar edhe për çështjen “Xhafaj”. “U them të gjithë atyre që unë mendoj shumë më ndryshe se ata, dhe pse pa ...

Xhafaj nuk e jep dorëheqjen: Bëra çmos që im vëlla të bëhet njeri me vlera

LajmiFundit - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj flet për herë të parë lidhur me dënimin e vëllait të tij për trafik droge në Itali dhe përgjimin e Patrisë Demokratike që pretendon se Agron Xhafaj merret ende me ...

Xhafaj: As nuk e kam menduar dorëheqjen, po më shantazhojnë interesat e krimit

LajmiFundit - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj doli pak minuta pas orës 18:30 në takimin e paralajmëruar për mediat dhe fjalën e nisi me sqarimin se nuk po dilte për të sqaruar akuzuesit e tij, por për publikun ...

Qafoku: Xhafaj do të jetë ministër, por jo me atë fuqi politike

Zhurnal - 16.05.2018

Qafoku: Xhafaj do të jetë ministër, por jo me atë fuqi politike Gazetari Roland Qafoku i ftuar në “Arena” në Ora News, thotë se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk do të largohet nga posti i ...

Sqarimi i një dileme: Pse Italia nuk e donte Agron Xhafajn?

Mapo - 16.05.2018

Vëllai i ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj, në një letër publike thotë se do të dorëzohet vetë në Itali. Ai është mbrojtur së bashku me vëllanë e tij vazhdimisht me faktin se Italia nuk është ...

Vëllai i ministrit Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

Koha.net - 16.05.2018

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Fatmir Xhafaj, mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane.

Agron Xhafaj: Sot paraqitem tek autoritetet përkatëse në Itali

ABC News - 16.05.2018

Vëllai i ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj i është drejtuar me një letër opinionit publik pas akuzave nga Partia Demokratike se ky i fundit është mbrojtur nga vëllai i tij për të mos vuajtur asnjë ...

BE kundër tendencës në Shqipëri për ndryshimin e nenit të ekstradimit

Koha.net - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

Vëllai i ministrit Xhafaj: Do dorëzohem pranë autoriteteve italiane për të kryer dënimin e dhënë nga drejtësia italiane

RTSH - 16.05.2018

Afron Xhafaj, vëllai i ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj, ka deklaruar të mërkurën se do të dorëzohet pranë autoriteteve italiane për të kryer dënimin e dhënë nga drejtësia italiane ndaj tij.

Agron Xhafaj: Kam gabuar në rini, do tu dorëzohem autoriteteve italiane

Telegrafi - 16.05.2018

Agron Xhafaj vëllai i ministrit të Brendshëm në Shqipëri, Famir Xhafaj ka shkruar në letër të drejtuar opinionit publik në Shqipëri. Ai ka thënë se për shkak të akuzave të ngritura ndaj tij, do tu ...

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE-ja

ABC News - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

PD reagon pas deklaratës së Xhafajt: Kërcënoi njësoj si Tahiri, ja paralajmërimi që bëri për Ramën

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE – Pas daljes publike të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili hodhi poshtë akuzat e opozitës, madje i cilësoi ato trillime dhe shantazhe, vjen reagimi nga Partia Demokratike.

Letra e plotë, Xhafaj: Dorëzohem, por përgjimi është i sajuar. Kam depozituar zërin tim në prokurori

Mapo - 16.05.2018

Mëngjesin e së mërkurës, Agron Xhafaj bëri lëvizjen e parë. Ai bëri të ditur se do të dorëzohet në Itali, ndërsa insistoi se përgjimi që ka publikuar PD, nuk është i vërtetë.

Akuzat e PD ndaj ministrit Xhafaj se ndryshoi nenin e ekstradimit, reagon BE

BalkanWeb - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

Basha i përgjigjet Ramës: Sot e njëjta shfaqje si për çdo trafikant që ke pasur në qeveri

Mapo - 16.05.2018

Nga Lulzim Basha Makineria e propagandës dhe e shpërqëndrimit të opinionit publik është lëshuar e gjitha në një shfaqje të turpshme që përsëritet tash e 5 vjet për të mbrojtur kriminelin dhe ...

Rama mbledhje për Xhafajn, PD-ja protestë para ministrisë

Telegrafi - 16.05.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga ...

Befason gazetarja: Policët kanë frikë të kërkojnë emrin e Agron Xhafës në sistemin TIMS

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Gazetarja e ‘News24’ Klodiana Lala tregoi detaje nga çështja që lidhet me vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj. E ftuar në emisionin “Opinion” Lala tha se punonjësit e Policisë së Shtetit e kanë ...

Kë kërcënoi ministri Xhafaj sot në konferencë?

Mapo - 16.05.2018

Përmes një konference të posaçme, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, sqaroi sot pozicionin e tij dhe të vëllait në lidhje me akuzat e opozitës dhe të dhënat e publikuara në media.

Deputeti socialist: Respekt Fatmir, tani duhet të kundërsulmojmë si pas 14 shtatorit

Mapo - 16.05.2018

Deputeti socialist Erjon Braçe, ka reaguar pas konferencës për shtyp të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai thotë se shteti duhet të veprojë kundër mafies, njësoj si kundërsulmi i pas 14 ...

Çfarë do të ndodhë? Xhafaj paralajmëron një konferencë urgjente…

Mapo - 16.05.2018

Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij, ndërsa kryeministri Edi Rama e mbrojti publikisht, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj do të dalë sot në një konferencë për shtyp.

Fatmir Xhafaj: Nuk kam menduar asnjëherë të jap dorëheqjen dhe s’ma ka kërkuar as Rama

Mapo - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thënë se nuk ka menduar asnjëherë të japë dorëheqjen pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “ Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen.

Agron Xhafaj do dorëzohet tek autoritetet italiane, por çfarë do ndodhë në mbledhjen e grupit të PS?

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Pak minuta më parë përmes një letre të hapur publike, vëllai i ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj vendosi të dorëzohet tek autoritetet italiane për të kërkuar atje ekzekutimin e vendimit të ...

Hazizaj: Xhafaj ka bërë një gabim shumë të madh…

Mapo - 16.05.2018

Juristi Sokol Hazizaj, i ftuar në “Arena” në Ora News, thotë se largimi i Agron Xhafajt drejt Italisë bëhet pa asnjë procedurë ligjore. “Për mua dërgimi me urgjencë i shtetasit Agron Xhafaj, është ...

Pas fjalimit të Ramës, ja çfarë u tha Xhafaj deputetëve socialistë që i takoi një nga një

Mapo - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama iu ka dhënë fund sot të gjitha aludimeve dhe dyshimeve për një largim të mundshëm të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas akuzave të PD-së për të dhe të vëllain, duke ...

Zbulohen prapaskenat e përgjimit 210 sekonda të Agron Xhafajt, kush janë ‘bashkëpunëtori X’ dhe ‘Ermali’

Mapo - 16.05.2018

Partia Demokratike publikoi një përgjim ambiental të vëllait të ministrit të Brendshëm, vetëm 24 orë pasi deputeti i saj, Ervin Salianji, pyeti publikisht Fatmir Xhafajn nëse Agron Xhafaj e vijon ...

Reagimi për Xhafajn: Ja çfarë thotë delegacioni i BE për nenin e ekstradimit

Mapo - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

Xhafaj: Audiopërgjimi sajesë e plotë, e vërteta e nenit që akuzohem se ndryshova

Mapo - 16.05.2018

Fatmir Xhafaj sqaroi gjatë konferencës urgjente për mediat të vërtetën e ndalimit të vëllait të tij në Itali 16 vite më parë, kur ai ishte 22 vjeç. Ministri Fatmir Xhafaj tha se audio përgjimi i ...

Alibeaj: Xhafaj si Tahiri, kërcënoi Ramën se dorëheqja rrëzon qeverinë

ABC News - 16.05.2018

Deputeti demokrat Enkelekej Alibeaj në një deklaratë për mediat pas konferencës së minsitrit të Brendshëm, tha se se Fatmir Xhafaj kërcënoi kryeministrin Rama se dorëheqja e tij rrëzon qeverinë ...

Dalja e Xhafajt për mediat, PD lajmëron konferencë urgjente në orën 20:15

Mapo - 16.05.2018

Pas konferencës për shtyp nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili sqaroi pozicionin e tij në lidhje me akuzat ka ardhur dhe përgjigja e parë nga Partia Demokratike.

Basha reagon për deklaratat e Kryeministrit nga samiti i PPE

ABC News - 16.05.2018

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar përmes nje postimi ne Facebook, ku shprehet se “është mashtrim deklarata e Edi Ramës, se ai po pret raportet e agjensive ligjzbatuese, nëse kanë indicie për ...

Fatimir Xhafaj: Audio-përgjimi mashtrim, nuk jap dorëheqjen

ABC News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka deklaruar se nuk do të japë dorëheqjen në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike për dënimin e vëllait të tij. Gjithashtu Xhafaj mohoi kategorikisht që të ketë ...

“Xhafaj ndryshoi nenin e ekstradimeve për të vëllain”, reagon delegacioni i BE-së

Gazeta Express - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës ...

Zbulohet “prapaskena” e letrës së Agron Xhafës, Berisha: E çuan me forcë në Itali

Gazeta Express - 16.05.2018

Ish- kryeministri Sali Berisha reagon në lidhje me letrën publike të Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, i cili shkroi se do u dorëzohet autoriteteve italiane për të hedhur poshtë ...

Rama mbron Xhafajn dhe sulmon: Një maskaradë e opozitës syfajkua e hundë çakall

Gazeta Express - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë në lidhje me trysninë e madhe politike të ushtruar nga opozita në lidhje me dënimin e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir ...

Rama: Ministri Xhafaj s’do përgjigjet as ligjërisht, as moralisht (Dy fjalë për Saimir Tahirin)

Gazeta Express - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij para grupit parlamentar të PS-së, pasi foli për çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, iu rikthye edhe njëherë temës së hetimit të Saimir ...

A do shkarkojë Rama ministrin Xhafaj? Ish-deputeti Peza, zbulon vendimin e kryeministrit

Mapo - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama mesa duket nuk e ka pranuar kërkesën e Fatmir Xhafajt për dorëheqje nga posti i ministrit të Brendshëm. Kjo të paktën u deklarua nga gazetari Alfred Peza, ish-deputet i Partisë ...

Çfarë po ndodh në zyrën e Ramës? Kryeministrit i shkon për vizitë Fatmir Xhafaj

Gazeta Express - 16.05.2018

Kanë nisur disa lëvizje në zyrën e kryeministrit Edi ...

Xhafaj nuk u shkarkua, protestuesit nisin të qëllojnë godinën e Ministrisë së Brendshme

Gazeta Express - 16.05.2018

Kanë nisur tensionet e para në protestën e organizuar nga opozita pranë godinës së Ministrisë së Brendshme, vetëm disa minuta pasi kryeministri Edi Rama tha publikisht që nuk ka ndërmend të shkarkojë ...

Pas heshtjes së gjatë, reagon për herë të parë Fatmir Xhafaj

Gazeta Express - 16.05.2018

Ka reaguar për herë të parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron ...

“Agron Xhafajn e nisën në Itali me avion në një operacion top-sekret”

Mapo - 16.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi ndaj letrës së Agron Xhafajt, që deklaroi se do të dorëzohet tek autoritetet italiane. Berisha postoi një mesazh që ia kanë dërguar.

Mblidhet Këshilli i Sigurisë, merr pjesë Rama dhe Xhafaj

Gazeta Express - 16.05.2018

Presidenti Ilir Meta ka mbledhur ditën e sotme Këshillin e ...

Berisha: Lajm i fundit, Agron Xhafajn e nisën në Itali me avion sekret. Ja kush e shkroi letrën

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me një lajm të fundit pas letrës publike të Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i vendosur në qendër të akuzave nga ...

PD nuk ndalet, Alibeaj: Ka ende audio-përgjime ndaj Xhafajt

Mapo - 16.05.2018

Deputeti I PD-së, Enkelejd Alibeaj tha në emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus se audio përgjimi ndaj vëllait të ministrit Xhafaj vazhdon dhe se ka ende pjesë të tjera që implikojnë atë në trafik droge.

Fotot: Nis me tension e përplasje protesta e opozitës te Ministria e Brendshme

Mapo - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj doli me i fortë nga dita e sotme. Kryeministri Edi Rama tha se Fatmir Xhafaj nuk mban as përgjegjësi ligjore dhe as morale.

FOTO/ Protestuesit e PD-së i çojnë Xhafajt në zyrë “kutitë me drogë” për vëllain. Ja mesazhet

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ndërsa protestuesit e Partisë Demokratike mbajnë në duar pankarta me të cilat kërkojnë dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kësaj proteste nuk i kanë munguar as simbolet.

Berisha: Baroni i drogës, Agron Xhafaj u prit në Romë nga policia italiane

ABC News - 16.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka publikuar një mesazh i cili e informon se në aeroportin e Romës, një avion i nisur në orën 04:00 nga Tirana, ka zbritur ...

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet

Telegrafi - 16.05.2018

Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka. Ai tha në një deklaratë për mediat se Rama mori në mbrojtje ...

Çështja “Xhafaj” edhe në nënkomisione, Alibeaj: Ku është zhdukur ministri i Brendshëm

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Deputetët e Partisë Demokratike edhe sot kanë shfrytëzuar komisionet parlamentare për të diskutuar mbi çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Rama-Xhafaj, 45 minuta takim kokë më kokë

Mapo - 16.05.2018

Pas zhvillimeve të fundit të ditës, fjalës së Ramës në grupin parlamentar të PS, vetëdorëzimit të Agron Xhafajt dhe protestës së opozitës në Ministrinë e Brendshme, kreu i qeverisë Edi Rama ka ...

Denoncimi/ “Agron Xhafaj zbriti nga avioni në Romë, e morën me një mikrobus policie”

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha që denoncoi i pari atë që e quajti operacion sekret të udhëtimit të Agron Xhafajt në Itali, deklaron se ai sapo ka mbërritur në Romë.

Pas deklaratave para grupit parlamentar, Rama pret Xhafajn në Kryeministri

Mapo - 16.05.2018

Pas mbledhjes së grupit të PS, ku Edi Rama e “bekoi” politikisht Fatmir Xhafajn për të vijuar detyrën, kryeministri zhvilloi një takim me Ministrin e Brendshëm.

Rama: Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën, kam në dorë një analizë shkencore për audio-përgjimin

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Kryeministri Edi Rama, i ardhur nga Parisi për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, deklaroi se ajo që të gjithë shqiptarët kanë parë dy ditë më parë, nuk është një video origjinale, ...

PD iu drejtohet deputetëve të PS: Kur të shkoni e gjeni personin e zhdukur

Mapo - 16.05.2018

Debat i fortë te Komisioni i Ligjeve nga ana e deputetëve të PD, që kanë kryefjalë të diskutimit cështjen Xhafaj. Në fjalën e tij, deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka ftuar kolegët socialistë, të ...

Xhafaj: Audio-përgjimi i manipuluar nga kriminelët, shumë shpejt të dalin EMRAT

Gazeta Express - 16.05.2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj, e ka quajtur një manipulim të bërë keq, audio-përgjimin e publikuar nga partia Demokratike përmes së cilit, vëllai i tij, Agron Xhafaj, bisedon me një ...

PD flakë për flakë Xhafajt: Beteja do të jetë edhe më e fortë!

Gazeta Express - 16.05.2018

Pas daljes së Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt ditën e sotme, ka reaguar menjëherë Partia ...

“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”

Mapo - 16.05.2018

Sot Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj është nisur drejt Italisë, për t’u vetëdorëzuar në polici. Ky vendim i vëllait të ministrit vjen fill pas letrës, që i ka drejtuar ...

I takoi një më një, ja çfarë iu tha Xhafaj deputetëve socialistë në mbledhjen e grupit

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Kryeministri Edi Rama iu ka dhënë fund sot të gjitha aludimeve dhe dyshimeve për një largim të mundshëm të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas akuzave të PD-së për të dhe të vëllain, ...

Refuzoi lirinë, Agron Xhafaj do të bëjë 7 vite burg në Itali

Gazeta Express - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka folur për herë të parë lidhur me akuzat që janë bërë nga opozita për vëllain e tij, Agron ...

Përgjimi 210 sekonda i Agron Xhafajt, zbulohen prapaskenat. Kush janë ‘bashkëpunëtori X’ dhe ‘Ermali’

BalkanWeb - 16.05.2018

Partia Demokratike publikoi një përgjim ambiental të vëllait të ministrit të Brendshëm, vetëm 24 orë pasi deputeti i saj, Ervin Salianji, pyeti publikisht Fatmir Xhafajn nëse Agron Xhafaj e vijon ...

Ministri Xhafaj takim kokë më kokë me Kryeministrin

ABC News - 16.05.2018

Për rreth një orë, Kryeministri Edi Rama ka pritur në kryeministri ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Takimi është zhvilluar pak orë pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste ku ...

“Respekt Fatmir!”, Braçe: Kundërsulm si pas 14 shtator

Gazeta Express - 16.05.2018

Për qëndrimin që mbajti Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ditën e sotme për akuzat e opozitës për vëllain e tij, ka ardhur edhe reagimi i parë nga ...

VIDEO/ Xhafaj i shpëtoi “furtunës”, takim kokë më kokë me Ramën në Kryeministri

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj Xhafaj po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi i Xhafajt me Ramën po zhvillohet në Kryeministri, disa orë pas mbledhjes së grupit ...

U 'gozhdua' nga opozita për vëllain trafikant, Xhafaj: Agroni u dënua, por ju kthye normalitetit

Gazeta Express - 16.05.2018

Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dalë në një konferencë të posaçme për mediat për të dhënë sqarime mbi pozicionin e tij në lidhje me skandalin që ka shpërthyer me vëllain e tij Agron ...

Prokuroria thërret tre deputetët që denoncuan bisedën e vëllait të Xhafajt

ABC News - 16.05.2018

Një ditë pas sekuestrimit të materialit audio të publikuar nga Partia Demokratike, si denoncim kundër vëllait të ministrit të brendshëm, Fatmir Xhafaj, Prokuroria për Krimet e Rënda kërkon dëshminë e ...

LSI sulmon Vlahutinin: Po gënjen për nenin e ekstradimit, më mirë hesht

Mapo - 16.05.2018

LSI thotë se Bashkimi Europian në Tiranë dhe Euraliues gënjejnë për nenin 491 të Kodit të Procedurës Penale. Bëhet fjalë për nenin që ka të bëjë me ekstradimet dhe që PD akuzon Fatmir Xhafajn se në ...

"Xhafaj na mashtroi, nuk ka shqiptar që dënohet në Itali dhe nuk bën burg"

Gazeta Express - 16.05.2018

Analisti Mark Marku, të mërkurën, deklaroi se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk është treguar i sinqertë me dënimin e të vëllait në ...

Audio-përgjimi, Rama: Kam kërkuar një agjenci ndërkombëtare për ekspertizën

ABC News - 16.05.2018

Një ditë pas kthimit nga Franca, kryeministri i vendit, Edi Rama, ka reaguar në lidhje me akuzat që ka bërë Partia Demokratike kundër ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se ka mbrojtur të vëllain, ...

Opozita protestë kundër Xhafajt

RTSH - 16.05.2018

Ndërsa kryeministri Rama doli hapur në mbrojtje të ministrit të brendshëm Xhafaj, opozita shqiptar ka nisur një protestë të paralajmëruar tek dikasteri që ai drejton, duke kërkuar dorëheqjen e tij.

Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj në Presidencë. Zbulohet arsyeja e takimit me Metën

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Në ambientet e Presidencës u zhvillua sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare e parashikuar në axhendë dy javë më parë. Në këtë mbledhje që zgjati 1000 minuta merrnin pjesë ...

Opozita protestë para ministrisë së Brendshme

ABC News - 16.05.2018

Qytetarë dhe përfaqësues të opozitës protestuan sot në mesditë para ministrisë së Brendshme për të kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Kryeministri Rama mbron ministrin e brendshëm

RTSH - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka dalë në mbrojtje të ministrit të brendshëm Fatmir Xhafa, duke deklaruar se ndaj tij nuk ka prova kompromentuese, por akuzoi opozitën se po synon destabilizimin.

Përgjigjet që do i jepnin fund karrierës politike të Fatmir Xhafajt!

Gazeta Express - 16.05.2018

11 mijë policëve gjatë muajit të fundit iu kërkua që të plotësojnë 3 formularë për procesin e vetingut. Ky proces nuk prek drejtuesit e Ministrisë së Brendshme, përfshi edhe ministrin Fatmir Xhafaj, ...

Nga buzëqeshja te dosja ngjyrë gri, çfarë nuk u pa në konferencën e ministrit Xhafaj sot

Mapo - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i shënjestruar prej më se një jave nga Partia Demokratike ka reaguar për herë të parë në mënyrë të detajuar lidhur me pozitën e tij karshi të vëllait, Agron Xhafaj.

Paralajmërimi i PD: Rama s’ka parë gjë akoma, do ia dëgjojë krismën Xhafajt. Historia sapo ka filluar

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Deputeti demokrat Edi Paloka e ka quajtur shfaqje deklaratën e sotme të kryeministrit Edi Rama në lidhje me akuzat mbi ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Presidenti Meta mbledh Këshillin e Sigurisë, Rama e Xhafaj takim në zyrën e tij…

Mapo - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama dhe ministri Fatmir Xahfaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilri Meta, në ambientet e presidencës, në kuadër edhe të mbledhjes së radhës së Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Xhafaj, tani më i dobët përpara Ramës…

Mapo - 16.05.2018

“Në punë mund të ketë diskutime, debate. Siç ka thënë dhe ai vetë, unë i bëj gjërat në mënyrën time. Nuk jam tip dhe shumë i lehtë”-tha pak javë më parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, kur u pyet ...

Akuzat ndaj Xhafajt, Bledi Çuçi në ABC News

ABC News - 16.05.2018

Deputeti i Partisë Socialiste Bledi Çuçi i ftuar në studion e Mbrëmje në ABC News ka folur në lidhje me akuzat ndaj ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj dhe vëllait të tij.

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

VOA - 16.05.2018

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

“Në Shqipëri Agron Xhafaj nuk do bënte burg, dënimi i parashkruar”

Mapo - 16.05.2018

Duke iu referuar vetëdorëzimit të Agron Xhafajt te autoritetet italiane, ministri i Brendshëm tha se ishte zgjedhje e tij personale, ndërsa shtoi se në Shqipëri dënimi, sipas Kodit në fuqi, ka qenë i ...

Presidenti Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

RTSH - 16.05.2018

Presidenti Ilir Meta ka mbledhur të mërkurën pas dite Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Mbledhja ishte lajmëruar për tu mbajtur dy javë më parë, por u shty për këtë të mërkurë.

“S’e lëshoj Fatmirin si Saimirin”, Rama: Për vëllain e Xhafës s’ka pasur kërkesë ekstradimi nga Italia

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj që u vu nën akuzë nga opozita për shkak të vëllait të tij, të dënuar me 7 vite burg në Itali ëpr trafik droge.

Opozita proteston dhe kërkon dorëheqjen e ministrit të brendshëm

RTSH - 16.05.2018

Drejtues, deputetë dhe zyrtarë të PD të opozitës, si dhe përkrahës të saj, janë bashkuar sot në një proteste para Ministrisë së brendshme, ku kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj.

Xhafaj jep sqarime për akuzat ndaj vëllait: I kërkova dorëheqjen në vitin 2002 Majkos

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ashtu sic kishte paralajmëruar, ministri Fatmir Xhafaj ka dhënë sqarime për akuzat e vëllait të tij Agron Xhafaj që sipas opozitës është dënuar me 7 vite e 2 muaj burg për trafik droge në ...

Opozita kërkoi dorëheqjen e tij, Xhafaj e sfidon: Do jem në këtë mision, askush s’më shantazhon

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE – Kur opozita kërkoi dorëheqjen e tij nga posti i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi se do të vijojë të mbajë këtë detyrë për të vazhduar misionin që ka marrë përsipër.

Akuzat për vëllain, Xhafaj: Nuk kam menduar dorëheqjen, as Rama s’ma ka kërkuar

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë një deklarate i është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve nëse ai ka menduar të japë dorëheqjen për shkak të vëllait të tij që sipas PD rezulton i ...

Audio-përgjimi/ Thirrja e Ramës për burg, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANË- Pak orë pasi kryeministri i vendit Edi Rama e cilësoi jo autentik video-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora bën një lëvizje të papritur.

Xhafaj: Audio përgjimi për vëllain është mashtrim, Prokuroria të hetojë

BalkanWeb - 16.05.2018

Ministri Fatmir Xhafaj tha se audio përgjimi i publikuar nga opzita për vëllain e tij Agron Xhafaj është i fabrikuar dhe Prokuroria duhet te nise hetimet.

Video/ Marku: Ministri Xhafaj na mashtroi, nuk ka shqiptar që dënohet në Itali dhe nuk bën burg

Mapo - 16.05.2018

Analisti Mark Marku, të mërkurën, deklaroi se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk është treguar i sinqertë me dënimin e të vëllait në Itali. Marku në emisionin “Opinion”, tha se Xhafaj më parë ...

Xhafaj i përgjigjet opozitës: Akuzat ndaj meje sajesa, ligësi e opozitës e etur për pushtet

RTSH - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka dhënë fund heshtjes disa ditore, pas sulmeve të opozitës se favorizuar vëllain e tij për mos kryerjen e një dënimi që ka marrë në Itali për një aferë trafiku ...

Gazetarja zbulon detaje për depozitimin e padisë së Agron Xhafajt: Ka regjistruar dhe zërin në Prokurori

Mapo - 16.05.2018

Gazetarja investigative Klodiana Lala, ka qenë e ftuar sot në ”Opinion”, në Tv Klan dhe ka dhënë detaje të reja në lidhje me procedurat që ka ndjekur vëllai i ministrit, kur ka shkuar në prokurori.

Fatmir Xhafaj: E vërteta e ndalimit të vëllait tim në Itali në vitin 2002

Mapo - 16.05.2018

Fatmir Xhafaj sqaroi gjatë konferencës për shtyp të vërtetën e ndalimit të vëllait të tij në Itali 16 vite më parë, kur ai ishte 22 vjeç. Ministri i Brendshëm tha se Agron Xhafaj ishte ndaluar për ...

Besnik Mustafaj: Si kaloi në Rinas Agron Xhafaj? Rama mbron pa argumente ministrin

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Analisti dhe ish-ministri, Besnik Mustafaj ka thënë se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, pasi këtë duhet ta bëjë ...

PD i ‘përgjigjet’ delegacionit të BE: Ja ditari i manipulimit…

Mapo - 16.05.2018

Nga Oerd Bylykbashi* Ditari i manipulimit te Kodit te Procedures Penale‎ (apo si hilet e Xhafajt ia kalojne atyre te Xhafarit te Aladinit) ‎ 1- Koha kur mosekstradimi ishte streha ‎e krimineleve ‎ ...

“Politika online”/ Grida Duma: Xhafaj dha dorëheqjen, por nuk iu pranua. Sot Rama, më i dobët

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Nga kjo e mërkurë në faqen onlinë të ‘Gazetës Shqiptare’ GSh.Al si dhe në kanalin youtube të ‘News24’, Gazetës shqiptare dhe BalkanWeb do të mund të ndiqni produksion me të ri “Politika ...

Xhafaj flet për familjen dhe nënën: Jemi të goditur shpirtërisht, sot vëllai im do të vuajë një dënim që…

Mapo - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Pjesë nga deklarata: Pjesë nga deklarata Shumë kanë folur këto ditë në emër të ligjit dhe të morali, në lidhje me ...

Debati politik në komisionin e ligjeve/ Zëvendësministrja ndërpret deputetët e PD

ABC News - 16.05.2018

Njëlloj si ditët e fundit edhe këtë të martë deputetët e Partisë Demokratike kanë marrë pjesë në komisionet parlamentare për të folur vetëm për çështjen Xhafaj.

Deklarata e Xhafajt, reagon PD: Njësoj si Tahiri, që kërcënonte me lot, paralajmëroi Ramën

Mapo - 16.05.2018

Pas daljes publike të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili hodhi poshtë akuzat e opozitës, madje i cilësoi ato trillime dhe shantazhe, vjen reagimi nga Partia Demokratike.

Rama: Akuzat për Xhafajn, një akt mashtrimi

VOA - 16.05.2018

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama i cilësoi sot një “maskaradë me synime destabilizuese”, sulmet dhe akuzat e opozitës ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, lidhur me vëllanë e tij, i arrestuar ...

TCH: Vettingu do të rrëzonte Fatmir Xhafajn

Mapo - 16.05.2018

11 mijë policëve gjatë muajit të fundit iu kërkua që të plotësojnë 3 formularë për procesin e vetingut. Ky proces nuk prek drejtuesit e Ministrisë së Brendshme, përfshi edhe ministrin Fatmir Xhafaj, ...

Befason gazetarja: Policët kanë frikë të kërkojnë emrin e Agron Xhafës në sistemin TIMS

Mapo - 16.05.2018

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, është shprehur se punonjësit e Policisë së Shtetit e kanë të vështirë të kontrollojnë emrin e Agron Xhafës në sistemin TIMS nga frika se mund të ...

Xhafaj para mediave: Akuzat qesharake, s’kam arsye të dorëhiqem

ABC News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dalë sot pasdite para mediave për të konfirmuar se në asnjë rast, nuk i ka siguruar imunitet vëllait të tij. Xhafaj i ka konsideruar sharlatanë politikë ...

“Fatmir Xhafaj”, Basha reagon për deklaratat e Ramës: E njëjta shfaqje si me Tahirin e çdo trafikant

BalkanWeb - 16.05.2018

SOFJE- Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj, ndërsa theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga opozita që ...

FJALA E PLOTË/ Audiopërgjimi i PD, reagon Xhafaj: Sharlatanët politikë si meritojnë shpjegimet

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij pas publikimit të një audiopërgjimi ku implikohet Agron Xhafaj, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka pranuar të flasë ...

E kërcënoi me burg, Basha i kthehet ashpër Ramës: Ti e di se Xhafaj është koka e krimit!

Tetova Sot - 16.05.2018

Edhe pse ndodhet në Sofje, ku po merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka lënë mënjanë zhvillimet e ndezura politike në Shqipëri.

E kërcënoi me burg, Basha i kthehet ashpër Ramës

Durres Lajm - 16.05.2018

Edhe pse ndodhet në Sofje, ku po merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka lënë mënjanë zhvillimet e ndezura politike në Shqipëri.

Akuzat e PD ndaj Xhafajt për nenin e ekstradimit, reagon BE: Ligji, sipas standardeve europiane

Gazeta Tema - 16.05.2018

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

PD reagon ndaj deklaratës së Xhafajt: Pse nuk e lanë Agronin të fliste me zë dhe figurë?!

Durres Lajm - 16.05.2018

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me deklaratat e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, duke bërë një paralelizëm mes tij dhe Sajmir Tahirit. Deputeti Enkelejd Alibeaj, tha në një konferencë për ...

Basha: Rama mbrojti Xhafajn, sepse krimi është në pushtet

Java News - 16.05.2018

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj, ndërsa theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga opozita që ...

PD flakë për flakë Xhafajt: Beteja do të jetë edhe më e fortë!

Tetova Sot - 16.05.2018

Pas daljes së Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt ditën e sotme, ka reaguar menjëherë Partia Demokratike. Ka qenë deputeti Ekelejd Alibeaj, i cili u shpreh se Xhafaj ka kërcënuar kryeministrin Edi ...

PD nxjerr versionin e saj: Ja kush është Ermali dhe “Bashkëpunëtori X”

Java News - 16.05.2018

Partia Demokratike publikoi një përgjim ambiental të vëllait të ministrit të Brendshëm, vetëm 24 orë pasi deputeti i saj, Ervin Salianji, pyeti publikisht Fatmir Xhafajn nëse Agron Xhafaj e vijon ...

Deputeti Braçe: Respekt Fatmir! Kundërsulmi antimafia, si kundërsulmi ndaj banditëve me 14 shtator!

Java News - 16.05.2018

Deputeti socialist Erjon Braçe, ka reaguar pas konferencës për shtyp të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai thotë se shteti duhet të veprojë kundër mafies, njësoj si kundërsulmi i pas 14 ...

VENDIMI/ Agron Xhafaj vetëdorëzohet para autoriteteve italiane: Para shantazhit dhe shpifjeve politike, zgjedh këtë ...

Gazeta Tema - 16.05.2018

Vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, është paraqitur para autoriteteve italiane, pas akuzave të opozitës. Deklarata e Agron Xhafajt Unë jam Agron Xhafaj.

Opozita protestë para Ministrisë së Brendshme, kërkon dorëheqjen e Fatmir Xhafajt

Alb Portali - 16.05.2018

Opozita do të protestojë sot para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkojë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm me akuzën se ka mbrojtur vëllain e tij për të cilin opozita pretendon se ushtron ...

BE rrëzon opozitën: Ligji i ekstradimit sipas standardeve europiane!

Java News - 16.05.2018

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të ...

Thirrja e deputetëve demokratë nga Prokuroria, reagon Basha: Nuk trembem, Rama po na kërcënon me burg

Gazeta Tema - 16.05.2018

Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama lidhur me akuzat e opozitës në adresë të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ish-deputeti i PS: Nuk ka dorëheqje të Xhafajt, por rikonfirmim dhe mbështetje

Java News - 16.05.2018

Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza, të martën, deklaroi se nuk ka dorëheqje të Fatmir Xhafës, por rikonfirmim dhe mbështetje. Peza në studion e emisionit ‘Opinion’, nuk sqaroi nëse këtë informacion e ...

“Xhafaj e dorëzoi vëllain, tani ju të tjerët vishni brekë hekuri”

Java News - 16.05.2018

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes ka zbritur në aeroportin e Fiumicions në Romë.

“Agron Xhafajn e nisën forcërisht në Itali me operacion TOP-SECRET”

Java News - 16.05.2018

Sali Berisha ka reaguar menjëherë pas letrës publike të vëllait të ministrit Xhafaj, Agron Xhafaj i cili kishte vendosur të dorëzohej para autoriteteve italiane, pas akuzave të opozitës.

Jashtë kamerave / Zbardhen fjalët e Xhafajt me deputetët e PS

Java News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, iu ka shprehur mirënjohjen deputetëve socialistë për mbështetjen pas akuzave të PD të bëra për vëllain e tij “Faleminderit të gjithëve për mbështetjen, ju jam ...

Protestuesit i çojnë Xhafajt në zyrë “kutitë me drogë” për vëllain (FOTO)

Durres Lajm - 16.05.2018

PD protestë para Ministrisë së Brendshme, pëplasen me policinë Ndërsa protestuesit e Partisë Demokratike mbajnë në duar pankarta me të cilat kërkojnë dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

Ministri Xhafaj dhe skenarët e komplotit të ngritur kundër tij!

Java News - 16.05.2018

Nga Altin Ketro Mllefi që kupola e Partisë Demokratike ka treguar ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, nisi fuqishëm qysh ditët e para të punës së tij në fillim të vitit 2017 teksa zëvendësonte ...

Pse u zhvillua beteja, kur i dihej fundi?

Java News - 16.05.2018

Nga Flogert Muça Dita e sotme ka qenë intensive nga pikëpamja e zhvillimeve politike. E gjithë piramida që PD prej ditësh u përpoq të ngrejë me vëllain e Xhafajt, sot u shemb si një kështjellë rëre.

“Agron Xhafaj mbërrin në Romë, policia italiane e merr me fugon të veçantë”

Java News - 16.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha që denoncoi i pari atë që e quajti operacion sekret të udhëtimit të Agron Xhafajt në Itali, deklaron se ai sapo ka mbërritur në Romë.

Të gjitha pikëpyetjet dhe dyshimet: Çfarë fshihet pas një përgjimi audio?

Java News - 16.05.2018

Nga Bedri Islami PD-ja bëri pardje publike një incizim audio mes një njeriu të panjohur, të cilin e quajtën bashkëpunëtori X, i penduari i trafikimit të drogës, i dënuar në Itali, i rikthyer dhe i ...

Denoncuan audiopërgjimin e Agron Xhafajt/ Prokuroria kërkon dëshminë e tre deputetëve të PD-së

Durres Lajm - 16.05.2018

Një ditë pas sekuestrimit të materialit audio të publikuar nga Partia Demokratike, si denoncim kundër vëllait të ministrit të brendshëm, Fatmir Xhafaj, Prokuroria për Krimet e Rënda kërkon dëshminë e ...

LSI sulmon BE: Jeni gënjeshtarë dhe avokatë të proceseve të inkriminuara

Java News - 16.05.2018

LSI ka sulmuar Bashkimin Europian dhe misionin e Euralius, pas deklaratës së tyre se neni 491 i ekstradimit është në përputhje me standardet europiane.

Gazetarja nxjerr bllof Alibeajn: Agron Xhafaj e ka regjistruar zërin në Prokurori!

Java News - 16.05.2018

Vetëm pak orë më parë deputeti i PD Enkelejd Alibeaj, i cili ka publikuar të ashtëquajturën audio-përgjim të PD për vëllain e ministrit të bremndshëm Fatmir Xhafaj, akuzoi prokurorinë se ka lejuar të ...

Besnik Mustafaj: Rama po e mbron Xhafajn me arrogancë, opozita të njoftojë urgjentisht ndërkombëtarët

Gazeta Tema - 16.05.2018

Besnik Mustafaj thotë se opozita duhet të njoftojë opinionin ndërkombëtar mbi keqqeverisjen e kryeministrit Edi Rama. Ai këshillon shefin e qeverisë se s’duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje ...

Besnik Mustafaj: Prokuroria të zbardhë audio-përgjimin!

Java News - 16.05.2018

Ish-ministri, Besnik Mustafaj u shpreh se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj.

PD i përgjigjet delegacionit të BE, pas përgënjeshtrimit që i bëri për akuzat ndaj Xhafajt

Gazeta Tema - 16.05.2018

Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet Oerd Bylykbashit, pasi zyra e BE-së në Tiranë, ka përgënjeshtruar akuzat për Fatmir Xhafajn, lidhur me nenin e famshëm që përmendet këto ditë për ekstradimet.

Vëllai e audio-përgjimi, deklarata e plotë e Xhafaj: Mashtrim e shantazh i pastër i opozitës dhe i botës së krimit!

Java News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Sa i përket audiopërgjimit të bërë publik nga PD, Xhafaj u shpreh se janë mashtrime të ulëta dhe shantazhe kundrejt ...

"Agron Xhafajn e nisën forcërisht në Itali për një operacion top sekret. Letrën e shkruajti…"

Durres Lajm - 16.05.2018

Një orë para fjalimit të Ramës, vëllai i Xhafajt merr vendimin e rëndësishëm për dënimin në Itali "Agron Xhafën e nisën forcërisht në Itali me një operacion top sekret me avion sot herët në mëngjes!" ...

“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”

Gazeta Tema - 16.05.2018

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes ka zbritur në aeroportin e Fiumicions në Romë.

Opozita bllokon komisionin e Ligjeve: Xhafaj të dorëhiqet!

Durres Lajm - 16.05.2018

Deputetët e opozitës kanë vijuar sot bllokimin e punimeve të Komisioneve Parlamentare duke e cilësuar të pavend vijimin e seancave normale në një kohë që janë publikuar fakte serioze për vëllanë e ...

Letra e vëllait të Xhafajt, reagon Berisha: Ja lajmi i fundit që më nisi “qytetari dixhital” dhe detajet e operacionit ...

Gazeta Tema - 16.05.2018

Sali Berisha ka reaguar menjëherë pas letrës publike të vëllait të ministrit Xhafaj, Agron Xhafaj i cili kishte vendosur të dorëzohej para autoriteteve italiane, pas akuzave të opozitës.

Paloka në krye të protestët: Rama do të pendohet për deklaratën që bëri

Java News - 16.05.2018

Protesta e opozitës para Ministrisë së Brendshme është drejtuar sot nga Edi Paloka, pasi Lulzim Basha ndodhet në Sofje. Militantët e PD dhe LSI kërkojnë dorëheqjen e Fatmir Xhafajt, ndërsa më herët ...

Rama pret ministrin Xhafaj në Kryeministri

Durres Lajm - 16.05.2018

Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me Ramën pas akuzave të PD për vëllanë e tij. Takimi i Xhafajt me Ramën po zhvillohet në Kryeministri.

Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare, Rama e Xhafaj në Presidencë

Java News - 16.05.2018

Pak minuta më parë mësohet se është mbledhur këshilli i Siogurisë Kombëtare në Presidencë. të pranishëm në këtë mbledhje është edhe Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Rama dhe Xhafaj takohen me Metën, çfarë po ndodh në Presidencë​

Durres Lajm - 16.05.2018

Kryeministri Rama dhe ministri Xahfaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilri Meta në ambientet e presidencës, ndërsa ne të njëjtën mbledhje ndodhen janë prezentë edhe anëtarë të tjerë te ...

Akuzat e PD, Xhafaj takon një nga një anëtarët e grupit të PS, ja çfarë iu tha

Gazeta Tema - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, iu ka shprehur mirënjohjen deputetëve socialistë për mbështetjen pas akuzave të PD të bëra për vëllain e tij “Faleminderit të gjithëve për mbështetjen, ju jam ...

Audio-përgjimi për Agron Xhafaj/ Prokuroria thërret tre zyrtarët e PD

Java News - 16.05.2018

Prokuroria është vënë në lëvizje pas publikimit të materialit audio në të cilin PD pretendon se dëgjohet duke bërë pazare droge vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

“Po Basha kur do të dorëzohet te drejtësia si Agron Xhafaj?”

Java News - 16.05.2018

Agron Xhafaj, vëllai i Fatmir Xhafajt i është dorëzuar autoriteteve italiane ashtu sikurse bëri me dije përmes një letre të hapur. Sakaq, zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi shprehet i çuditur për ...

Pas mbledhjes së Grupit, Xhafaj shkon në zyrën e Ramës

Java News - 16.05.2018

Ministri i Punëve të Brendshme është parë teksa hynte në godinën e Kryeministrisë. Burime për mediat thonë se Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me Edi Ramën në zyrën e këtij të fundit.

Deputeti socialist: Respekt Fatmir, tani duhet të kundërsulmojmë si pas 14 shtatorit

Gazeta Tema - 16.05.2018

Deputeti socialist Erjon Braçe, ka reaguar pas konferencës për shtyp të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai thotë se shteti duhet të veprojë kundër mafies, njësoj si kundërsulmi i pas 14 ...

“Xhafaj do qëndrojë në detyrë”, Paloka kërcënon Ramën:  S’ke parë gjë akoma, do t’ja dëgjosh krismën

Gazeta Tema - 16.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas vendimit të dhënë sot nga kryeministri Edi Rama lidhur me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili do të vijojë që të jetë në detyrë.

“Agron Xhafaj mbërrin në Itali pas operacionit top sekret, kush e priti në aeroport”

Durres Lajm - 16.05.2018

"Agron Xhafajn e nisën forcërisht në Itali për një operacion top sekret. Letrën e shkruajti…" Vetëm pak çaste pasi u publikua sot letra publike e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm që ...

Xhafaj konferencë shtypi, u jep përgjigje akuzave të PD-së

Java News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj prej ditësh është vënë në qendër të sulmeve të opozitës. Ai akuzohet se ka marrë në mbrojtje vëllain e tij Agron Xhafaj i cili është i dënuar nga Italia për trafik ...

Akuzat e opozitës? Xhafaj paralajmëron konferencë urgjente për shtyp

Gazeta Tema - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka paralajmëruar konferencë urgjente për shtyp. Në një kohë kur opozita protestoi përpara godinës, Xhafaj njoftoi se do të dalë sot në një konferencë për shtyp.

Fatmir Xhafaj: Nuk kam menduar asnjëherë të jap dorëheqjen dhe s’ma ka kërkuar as Rama

Gazeta Tema - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thënë se nuk ka menduar asnjëherë të japë dorëheqjen pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “ Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen.

Xhafaj: Nuk ka pasur urdhër-arresti ndërkombëtar për tim vëlla

Java News - 16.05.2018

Pas akuzave nga opozita se ka marrë në mbrojtje vëllain e dënuar për trafik droge, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dalë sot një konferencë për mediat, ku ka sqaruar opinionin publik.

“Audio-përgjimi i PD”, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve: Nesër në orën 10:30 paraqiten në organin e akuzës

Gazeta Tema - 16.05.2018

Prokuroria i ka dërguar letër për të dëshmuar tre demokratëve, deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit në lidhje me video-përgjimin që ata ...

Xhafaj: Ska asnjë fakt, sado të vogël, se pasuria e vëllait tim është vënë në rrugë kriminale, i gatshëm që të hetohem

Java News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, deklaroi pak minuta më parë në konferencën me gazetarët se s’ka asnjë fakt, sado të vogël, që të dëshmojë se pasuria e vëllait të tij është vënë në rrugë ...

Edi Rama: Fatmir Xhafaj s’duhet të përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, do qendrojë në detyrë. Për këtë rast do ...

Gazeta Tema - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama tha se Fatmir Xhafaj nuk ka pse përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, për akuzat e fundit. Ai tha se pasi dëgjoi Berishën, është i bindur se video-përgjimi nuk është ...

“Unë Agron Xhafaj dorëzohem për të kryer dënimin!”

Java News - 16.05.2018

Drejtuar opinionit publik Unë jam Agron Xhafaj. Për shkak të gjithë akuzave që janë ngritur ndaj meje gjatë ditëve të fundit, por edhe si vëllai i Fatmir Xhafaj, sot Ministër i Brendshëm, ndihem i ...

Reagon PD: Xhafaj e di që audio-përgjimi është i vërtetë!

Java News - 16.05.2018

Partia Demokratike ka reaguar pas konferencës për mediat të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj i cili u shpreh se audio-përgjimi për vëllain e tij është një sajesë e plotë.

Juristi Hazizaj: Agron Xhafaj u dërgua me urgjencë në Itali, veprim i nxituar!

Java News - 16.05.2018

Juristi Sokol Hazizaj, i ftuar në “Arena” në Ora News, thotë se largimi i Agron Xhafajt drejt Italisë bëhet pa asnjë procedurë ligjore është një veprim i nxituar.

Detajet/ Udhëtimi i Agron Xhafajt drejt Italisë për t’u vetëdorëzuar tek italianët

Java News - 16.05.2018

EKSKLUZIVE/ Udhëtarë të shumtë që udhëtonin sot në mëngjes herët në orën 5.25 drejt Romës me avionin Alitalia të linjës, e kanë vënë re vetëm në mbërritje se në bord bashkë me ta ndodhej edhe një ...

“Respekt Fatmir!”, Braçe: Kundërsulm si pas 14 shtator

Tetova Sot - 16.05.2018

Për qëndrimin që mbajti Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ditën e sotme për akuzat e opozitës për vëllain e tij, ka ardhur edhe reagimi i parë nga PS-ja.

Xhafaj: Audio-përgjimi sajesë, e kemi verifikuar, Rama nuk më ka kërkuar dorëheqjen dhe as e kam menduar

Java News - 16.05.2018

Xhafaj iu përgjigj akuzave se vëllai i tij kryen trafik droge. Referuar audio-përgjimit ku bazohen akuzat e PD, Xhafaj tha se kemi të bëjmë me një sajesë të plotë.

Ministri Xhafaj dhe skenarët e komplotit të ngritur kundër tij!

Gazeta Tema - 16.05.2018

Nga Altin Ketro Mllefi që kupola e Partisë Demokratike ka treguar ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, nisi fuqishëm qysh ditët e para të punës së tij në fillim të vitit 2017 teksa zëvendësonte ...

Pse u zhvillua beteja, kur i dihej fundi?

Gazeta Tema - 16.05.2018

Nga Flogert Muça Dita e sotme ka qenë intensive nga pikëpamja e zhvillimeve politike. E gjithë piramida që PD prej ditësh u përpoq të ngrejë me vëllain e Xhafajt, sot u shemb si një kështjellë rëre.

Flet Fatmir Xhafaj: E vërteta e audio-përgjimit dhe dënimit të vëllait tim

Java News - 16.05.2018

Prej disa ditësh, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është vënë në qendër të akuzave nga opozita. Sipas pakicës politike, ministri ka mbrojtur vëllain e dënuar nga Italia për trafik droge, aktivitet ...

Të gjitha pikëpyetjet dhe dyshimet: Çfarë fshihet pas një përgjimi audio?

Gazeta Tema - 16.05.2018

Nga Bedri Islami PD-ja bëri pardje publike një incizim audio mes një njeriu të panjohur, të cilin e quajtën bashkëpunëtori X, i penduari i trafikimit të drogës, i dënuar në Itali, i rikthyer dhe i ...

PD këmbëngul: Agron Xhafaj është drejtues i trafikut të drogës nën mbrojtjen e të vëllait. Iku në Itali të fshihet

Gazeta Tema - 16.05.2018

Partia Demokratike reagoi përmes Enkelejd Alibeajt pas deklaratës së Fatmir Xhafajt, i cili më herët akuzoi opozitën se po e shantazhon për interesa kriminale të lidhura me sistemin e kalbur të ...

DEKLARATA/ Fatmir Xhafaj: Përgjigjia ime për shantazhuesit dhe intrigantët politikë, por dhe për qytetarët që kërkojnë ...

Gazeta Tema - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka dalë në një konferencë për shtyp, për të sqaruar akuzat ndaj tij dhe vëllait të vet. Deklarata e përmbledhur Unë nuk do të denjoja të shpenzoja kohë për këta ...

“Opozita nesër në Kuvend me të njëjtin skenar si ndaj kryeprokurores Marku”

Java News - 16.05.2018

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë, njëherësh deputet e PS, Ermonela Felaj, ka komentuar akuzat e PD ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, dhe qëndrimin e këtij të fundit.

Përgjimi, Agron Xhafaj kallëzon penalisht tre zyrtarët e PD-së

Ina - 15.05.2018

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është ...

Audio-përgjimi i vëllait të Xhafajt, flet Rama për herë të parë

LajmiFundit - 15.05.2018

Reagon për herë të parë kryeministri Edi Rama pas publikimit të video-përgjimit të vëllait të Fatmir Xhafajt i cili akuzohet për trafik droge. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Rama shprehet ...

Zëri i Amerikës: Pikëpyetjet për përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt

LajmiFundit - 15.05.2018

Agron Xhafaj, ka kërkuar procedimin penal ndaj tyre për veprën “Kallzim i rremë”. Sipas tij, audio-përgjimi është “i rremë, i konsumuar nëpërmjet sajesës dhe manipulimit të provave”.

PD jep alarmin: Xhafaj po shkatërron provat për vëllain

LajmiFundit - 15.05.2018

Nënkryetari i PD Edi Paloka me anë të një postimi në Facebook shkruan se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë nga posti.

Takim disa minuta kokë më kokë, Taulant Balla në zyrën e Xhafajt

SOT - 15.05.2018

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Takimi është zhvilluar në zyrën e Xhafajt dhe ka zgjatur vetëm disa minuta.

Vëllai i Xhafës trafikant, reagon për herë të parë Rama

SOT - 15.05.2018

Pas akuzat të PD-së për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se ky i fundit mbron vëllain e tij Agron Xhafaj, pasi pretendohet se është i lidhur me trafikun e drogës, vjen reagimi i kryeministrit Edi ...

Paloka: Fatmir Xhafaj duhet të largohet

SOT - 15.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka nëpërmjet një postimi në facebook, ka komentuar sërish skandalin e vëllait të Ministrit të Brendshëm. Paloka shprehet se Xhafaj fshihet pas karriges së Ministrit të ...

Lëvizje në selinë e PD, Basha paralajmëron deklaratë pas takimit me aleatët

SOT - 15.05.2018

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbajtur paraditen e sotme një takim me aleatët. Në selinë e PD janë paraqitur krerët e partive opozitare, Monika Kryemadhi, Agron Duka, Dashamir Shehi të cilët kanë dalë ...

Akuzoi tre demokratët, gafa e vëllait të ministrit Xhafaj me dokumentin e padisë

LajmiFundit - 15.05.2018

Vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka depozituar ditën e djeshme një kallëzim penal për 3 zyrtarët e PD të cilët publikuan një material, i cili sipas tyre është përgjim ambiental, dhe që ...

Audio-përgjimet për vëllain/ Fatmir Xhafaj mbërrin në zyrë, nuk ka dorëheqje

LajmiFundit - 15.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shkuar në punë sot me pak minuta vonesë, duke i lënë vend aludimeve për një dorëheqje të mundshme. Gazetarja Dorjana Bezat referuar burimeve nga Ministria ...

Shihni se çfarë po bën PD në Kuvend dhe te selia…

Zhurnal - 15.05.2018

Shihni se çfarë po bën PD në Kuvend dhe te selia… Tiranë, 15 maj - Partia Demokratike e ka çuar kërkesën e saj për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt në komisionet parlamentare.

Akuzat për vëllain, PD organizon opozitën për protesta kundër Xhafajt

LajmiFundit - 15.05.2018

Opozita do të nisë sërish protestat. Pas deputetëve të PD dhe LSI në komisonet parlamentare, ku folën sërish për çështjen “Xhafaj”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një takim me aleatët.

Një ditë pas përgjimit të vëllait, Taulant Balla i shkon në zyrë Fatmir Xhafajt

LajmiFundit - 15.05.2018

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Takimi mes dy socialistëve vjen një ditë pas publikimit të ...

Tabaku në Komisionin e Ekonmisë: Anëtarët e majtë ndihmuan Xhafajn me lojërat e fatit

SOT - 15.05.2018

Edhe në Komisionin e Ekonomise opozita ka vijuar të debatojë në lidhje me skandalin ‘Xhafaj”. Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë Jorida Tabaku theksoi në mbledhjen e mbyllur për mediat se sot ...

Opozita shqiptare kërkon largimin e menjëhershëm të ministrit të Punëve të Brendshme

Idividi - 15.05.2018

Tiranë, 15 maj 2018 (MIA) - Opozita e Shqipërisë është e bashkuar në kërkesën për largimin e menjëhershëm të ministrit të Punëve të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Akuzat e opozitës ndaj Xhafajt: Rama: Flas nesër!

Lajmi.net - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama do të flasë paraditen e së mërkurës në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Jemi të gjithë njësoj?Jo! S’kemi qenë asnjëherë të ...

Ngjela tregon arsyen: Ja pse Rama dhe Berisha po sulmojnë Fatmir Xhafajn

SOT - 15.05.2018

Avokati Spartak Ngjela në një analizë në rrjetin e tij social Facebookshkruan se ministri Xhafaj po sulmohet nga vetë kryeministri Edi Rama si edhe nga ish kryeministri Berisha.

Çfarë do të ndodhë të enjten në Parlament? Deputeti i PD: Do marr dhe pak miell!

SOT - 15.05.2018

Opozita ka paralajmëruar se nuk do të ketë normalitet parlamentar deri në largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. I ftuar në studion e lajmeve të Ora Neës deputeti i PD, Gent Strazimiri nuk ...

Arjan Çani flet bindshëm: Xhafaj do të shkarkohet, është gjendur zëvendësuesi (Emri)

LajmiFundit - 15.05.2018

Në valën e madhe të debateve, ku në qendër të akuzave është ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ku nga njëra anë PD kërkon dorëheqjen e tij, ndërsa nga ana tjetër pritet edhe qëndrimi i Ramës, ...

Akuzat për Xhafajn, Braçe: Po sulmohet padrejtësisht nga mafia, ja kush është në krye

SOT - 15.05.2018

Deputeti socialist Erion Braçe, foli për çështjen e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm, i akuzuar për përfshirje në trafik droge. Në krye të këtij sulmi tha, Braçe, është ...

A doli nga PS audiopërgjimi? Berisha: “Plumbi në zarf” i Tahirit ka shkaktuar përplasje brenda llojit

LajmiFundit - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha se në PS po zhvillohet një betejë e egeër. I ftuar në “Studio e Hapur” në News24, Berisha tha se “plumbi në zarf” që Tahiri i ka dërguar Ramës, i ka shtuar ...

Policia zbarkon në selinë e PD, merr audio përgjimin për Agron Xhafën

SOT - 15.05.2018

Prokuroria zbarkon mëngjesin e së martës (15 maj) në selinë e Partisë Demokratike, për të marrë audio përgjimin për vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Publikohen audio-përgjimet e vëllait të ministrit, ja vendimi që ka marrë Xhafaj

SOT - 15.05.2018

Ditën e djeshme PD publikoi audio-përgjimet e vëllait të ministrit të Brendshmë Fatmir Xhafaj. Ndërsa sot ministri Xhafaj ka vendosur të mos paraqitet në punë.

Situatë e tensionuar në Komision, PD: Xhafaj të japë dorëheqjen nuk kemi më kohë

SOT - 15.05.2018

Debat me tone të forta në Komisionin e Medias, ku kanë marrë pjesë edhe deputetet e PD-së. Në nisje të punës së komisionit, ka marrë fjalën demokrati Edmond Spaho, i cili ka kërkuar në emër të ...

Përplasje të forta në Komision, PS braktis mbledhjen

SOT - 15.05.2018

Komisioni i Medias ka nisur me tensione teksa është mbledhur për të diskutuar lidhur me audio-përgjimet e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

PD ndryshon strategji, nga sot të gjithë deputetët në komisione, do publikojnë faktet për vëllanë e ministrit Xhafaj

SOT - 15.05.2018

Partia Demokratike ka ndryshuar strategji sa i takon aksionit opozitar. Pas një kohe të gjatë bojkoti në komisionet parlamentare, Partia Demokratike duke filluar nga sot do t’u bashkohet punimeve në ...

Ja çfarë vendosën Basha dhe Kryemadhi në mbledhje! Zbardhet skenari

SOT - 15.05.2018

Zbulohet skenari i opozitës pas mbledhjes së përbashkët pa kamera në selinë blu. Nesër opozita ka vendosur të zhvillojë një protestë përpara ministrisë së Brendshme të Fatmir Xhafajt për t’i kërkuar ...

Nishani për vëllain e ministrit Xhafaj: E keqja ka depërtuar thellë

Zhurnal - 15.05.2018

Nishani për vëllain e ministrit Xhafaj: E keqja ka depërtuar thellë Tiranë, 15 maj - Ish- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani përfshihet në debatin për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

Basha rendit 5 faktet: Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen, prokuroria ta hetojë

SOT - 15.05.2018

Kreu i PD Lulzim Basha pas mbledhjes me aleatët ka dalë një një konferencë për shtyp. Kryedemokrati rendit 5 faktet që sipas tij mjaftojnë për të arrestuar vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir ...

Rëndohen pozitat e Fatmir Xhafajt, PD nxjerr përgjimet e vëllait të ministrit, ja biseda e plotë që pretendohet me ...

SOT - 15.05.2018

Partia Demokratike u është rikthyer skandaleve të përgjimit. Në një deklaratë të jashtëzakonshme për mediat, PD publikoi dje dy përgjime audio ku pretendon se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të ...

Lëvizje të reja? Dy deputetët e PS shkojnë në zyrën e “heshtur” të Fatmir Xhafës

Ina - 15.05.2018

Një ditë pas publikimit të përgjimit audio kundër vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në zyrë këtij të fundit i kanë shkuar dy kolegë, zyrtarë të lartë të PS-së.

Rikthehet mielli, PD gati të bllokojë Kuvendin për dorëheqjen e Xhafajt

Zhurnal - 15.05.2018

Rikthehet mielli, PD gati të bllokojë Kuvendin për dorëheqjen e Xhafajt Tiranë, 15 maj - Tashmë vëmendja e Partisë Demokratike është përqëndruar te dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj ...

Përgjimi, Strazimiri: Është bërë gjatë kohës që Fatmir Xhafaj është ministër

SOT - 15.05.2018

Deputeti i PD, Gent Strazimir i ftuar në studion e Ora News, ka garantuar edhe autencitetin e audio përgjimëve të Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Bledian Koka: Ja kush e përgjoi Agron Xhafajn

SOT - 15.05.2018

Gazetari Bledian Koka thotë se audio-përgjimi i Agron Xhafajt është bërë nga ish-bashkëpunëtori i Agron Xhafajt. Sipas inoformacioneve që ai ka nxjerrë nga burimet e tij është shprehur se atij i kanë ...

Çani: Ikjen e Xhafajt e kam të konfirmuar, ja kush e zëvendëson

SOT - 15.05.2018

ftuar në emisionin “ Studio e Hapur” Çani paralajmëroi Sali Berishën, edhe ky i ftuar në emision, se Xhafaj do të shkarkohej dhe në vend të tij do të emërohej Xhafaj.

Berisha: Agron Xhafaj dha 1.3 milion euro për të bllokuar Edi Ramën

SOT - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha pretendon se Agron Xhafaj e ka paguar me 1.3 milion euro kryeministrit Edi Rama në mënyrë që të merrte mbështetjen e tij.

Deputeti socialist Alfred Peza tregon çfarë do ndodhë nesër me ministrin Xhafaj

LajmiFundit - 15.05.2018

“Nesër në orën 11:00 nuk ka dorëheqje dhe ka rikonfirmim të mbështetjes kundrejt Fatmir Xhafajt.” Kështu është shprehur i bindur deputeti socialist Alfred Peza, ne emisonin “Opinion” lidhur me atë ...

Berisha tregon se kush është Ermali dhe Toto në audiopërgjim

SOT - 15.05.2018

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se audio-përgjimi i Agron Xhafajt, ka qenë operacion i policisë kriminale. I pyetur nga gazetarja Eni Vasili në emisionin se si ka mundësi që Agron Xhafaj të jetë ...

A t'i besojmë Berishës?!

SOT - 15.05.2018

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Studio e hapur”, ka komentuar edhe provat e tjera që opozita disponon për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Audio përgjimi, Berisha: Është bërë nga policia kriminale

SOT - 15.05.2018

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Studio e hapur” ka folur edhe për audio-përgjimin e Agron Xhafajt. Sipas Berishës, përgjimi është bërë nga policia kriminale.

Berisha zbulon skenarin: Ja çfarë ndodh nëse Xhafaj nuk jep dorëheqjen

LajmiFundit - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në News 24, në emisionin “Studio e hapur”, ka treguar skenarin, nëse Xhafaj nuk dorëhiqet. Sipas Berishës, Xhafaj sa më shumë të rri në detyrë, aq më shumë ...

Rama: Qëndrimi im për Xhafajn nesër para grupit socialist

ABC News - 15.05.2018

Kryeministri Rama do të thyejë heshtjen pas akuzave të PD ndaj ministrit të Brendshëm Xhafaj e vëllait të tij. Në një postim në Facebook, kryeministri bën të ditur se do të flasë të mërkurën në orën ...

Basha: Ministri Xhafaj të largohet menjëherë, t’i nënshtrohet ligjit Antimafia

Telegrafi - 15.05.2018

Pas takimit me aleatët, kreu i PD, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, duke thënë se të gjithë shqiptarët presin largimin e ministrit Xhafaj.

Kërkon dorëheqjen e Xhafës, por Basha shton kritikat edhe ndaj Arta Markut: E ka padron politik

Mapo - 15.05.2018

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha tha sot se, Fatmir Xhafaj ka mundësuar që vëllai i tij Agron Xhafaj t’i shpëtojë ekstradimit në Itali dhe vuajtjes së dënimit italian në Shqipëri.

Arian Çani-Berishës: Pse gjithë kjo energji doktor për të rrëzuar një ministër? Ja si përgjigjet ish kryeministri

Mapo - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ se nga Italia ka ardhur një kërkesë për ekstradimin e vëllait të Xhafajt, Agron Xhafajt, i implikuar sipas PD më trafik ...

Vëllai i ministrit Xhafa kallëzon penalisht tre përfaqësues të PD-së

Koha.net - 15.05.2018

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallëzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet, dhe Gazmend ...

“Bomba” e PD për vëllain e ministrit Xhafaj, reagon Rama: Ja kur do të flas

BalkanWeb - 15.05.2018

Pas akuzat të PD-së për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se ky i fundit mbron vëllain e tij Agron Xhafaj, pasi pretendohet se është i lidhur me trafikun e drogës, vjen reagimi i kryeministrit Edi ...

Arjan Çani zbulon pasuesin e Fatmir Xhafës në Ministrinë e Brendshme

Mapo - 15.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është më i sulmuari ditët e fundit nga opozita, ku PD kërkon dorëheqjen e tij, ndërsa nga ana tjetër pritet edhe qëndrimi i Ramës, nëse do ta shkarkoj apo jo.

Përgjimi, vëllai i Xhafës kallëzon përfaqësuesit e PD

VOA - 15.05.2018

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet dhe Gazmend ...

“Përplasje” në komisionin e medias, opozita kërkon “kokën” e Xhafës, mazhoranca largohet

Gazeta Express - 15.05.2018

Çështja e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj solli përplasje të ashpër mes mazhorancës dhe opozitës në komisionin parlamentar të ...

Mazhoranca bojkoton, opozita e vendosur: Nuk ka seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj

Mapo - 15.05.2018

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka marrë pjesë në mbledhjen e Komisionit të Medias, ku teksa kreu i grupit Edmond Spaho, nisi të fliste për çështjen “Xhafaj” është penguar nga deputetët ...

Ja kush e depozitoi padinë e Agron Xhafajt

Mapo - 15.05.2018

Geron (Agron) Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka depozituar një kallëzim penal për 3 zyrtarët e PD: Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe Gazmend Bardhi duke i akuzuar se kanë ...

Gafa në kallëzimin penal që Agron Xhafaj bëri ndaj 3 zyrtarëve të PD

Mapo - 15.05.2018

Vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj depozitoi të hënën një kallëzim penal në prokurori ndaj tre zyrtarëve të PD që publikuan audiopërgjimin ku përmendet emri i tij.

Prokuroria merr audio-përgjimin në selinë e PD-së, Xhafaj nuk paraqitet në punë

Mapo - 15.05.2018

Prokuroria zbarkoi mëngjesin e sotëm në selinë e PD për të marrë audio-përgjimin që kanë publikuar një ditë më parë. Rreth orës 9:45, një oficer i policisë gjyqësore u paraqit në selinë blu.

Akuzoi tre demokratët, por ja gafa e vëllait të ministrit Xhafaj me dokumentin e padisë

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka depozituar ditën e djeshme një kallëzim penal për 3 zyrtarët e PD të cilët publikuan një material, i cili sipas tyre është përgjim ...

Audio-përgjimet për Agron Xhafaj, prokuroria zbarkon në selinë e PD, OPGJ sekuestrojnë materialin

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANË- Prokuroria ka zbarkuar mëngjesin e së martës në selinë e Partisë Demokratike, për të marrë audio përgjimin për vëllain e ministrit të Brendish Fatmir Xhafaj.

Opozita u rikthehet protestave deri në dorëheqjen e Xhafës, të enjten bllokohet parlamenti

Gazeta Express - 15.05.2018

Gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e opozitës në komisionet parlamentare nuk lejuan të punohej sipas rendit të ditës pasi kërkuan që fillimisht të dorëhiqet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas ...

Opozita vendos: Bllokim të punimeve të Kuvendit deri sa Xhafaj të japë dorëheqjen

Mapo - 15.05.2018

Nuk do të ketë seance normale të Kuvendit deri sa Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi sot aleatët në selinë blu, ku është vendosur për aksionin ...

PD në komisione, kërkon dorëheqjen e Xhafajt

ABC News - 15.05.2018

Deputetët demokratë kanë vendosur të mos lejojnë zhvillimin e asnjë axhende të komisioneve parlamentare. Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka hyrë në komisionin e medias ku i kanë kërkuar ...

Audio-përgjimet për vëllain/ Fatmir Xhafaj mbërrin në zyrë, nuk ka dorëheqje

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANË- Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj nuk ka shkuar në punë sot. Gazetarja Dorjana Bezat referuar burimeve nga Ministria raportoi për “BalkanWeb” se ndryshe nga ditët e tjera kur që në mëngjes ...

‘Stuhi’ në Tiranën zyrtare/ Basha mbledh aleatët në selinë e PD, çfarë pritet të ndodhë

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANË- “Do të priten vendime të mëdha në mbledhjen e PD-së dhe aleatëve”. Kështu deklaroi gazetarja Elda Menga nga selia e PD-së ku kryetari i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur aleatët, një ditë pas ...

Shihni se çfarë po bën PD në Kuvend dhe te selia…

Mapo - 15.05.2018

Partia Demokratike e ka çuar kërkesën e saj për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt në komisionet parlamentare. Aktualisht, deputetët e PD-së ndodhen ne komisionin e Ekonomië, ku nuk lejojnë vijimin e një ...

Strategjia e PD/ Nga protesta tek bllokimi i Kuvendit, ja çdo bëjnë demokratet që të dorëhiqet Xhafaj

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Partia Demokratike me sa duket ka një strategji të re, me qëllim dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Burime pranë partisë Demokratike siç konfirmon gazetarja Elda Menga për ...

Audio-përgjimi, policia gjyqësore në selinë e PD-së

ABC News - 15.05.2018

Një oficer i policisë gjyqësore ka shkuar orët e para të mëngjesit në selinë e Partisë Demokratike për të sekuestruar audio-përgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Takimi i Lulzim Bashës me aleatët: Nesër protestë tek…

Mapo - 15.05.2018

Kanë dalë detaje të reja mbi takimin e zhvilluar mes kryetarit të PD-së, Lulzim Basha dhe aleatëve në frontin opozitar. Fax News raporton se nesër pritet që opozita të zhvillojë një protestë para ...

Audiopërgjimi i Agron Xhafajt/ Basha: Në emër të opozitës kërkoj largimin e Fatmir Xhafajt

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Një ditë pas publikimit të audio përgjimit që implikon vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në trafikun e drogës, kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët në një takim në ...

Balkan Insight: Opozita akuzon vëllain e ministrit të Brendshëm

ABC News - 15.05.2018

Balkan Insight i ka kushtuar një hapësirë të gjerë akuzave të Partisë Demokratike për vëllain e ministrit të Brendshëm Xhafaj, për lidhje me krimin dhe trafikun e drogës.

PD kthehet në Kuvend: Basha i jep 48 orë afat Ramës për vendimin ndaj Xhafajt

Mapo - 15.05.2018

Partia Demokratike ka vendosur të ndryshojë strategjinë e saj opozitare, menjëherë pas publikimit të përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Opozita protestë te Xhafaj, zbardhet takimi me aleatët

Telegrafi - 15.05.2018

Opozita do të nisë sërish protestat. Pas deputetëve të PD dhe LSI në komisonet parlamentare, ku folën sërish për çështjen “Xhafaj”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një takim me aleatët.

“Rama ka refuzuar dorëheqjen e Xhafajt, dy qeveritarët kanë nisur të mprehin hanxharët”

Gazeta Express - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka refuzuar kategorikisht dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe nga ana tjetër, e mban në vëzhgim përmes Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë ...

PD kërkon dorëheqjen e Xhafës në komision, Ekonomi: Po keqinformoni. Spaho: Mos mbro trafikantët

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANË- Maxhoranca ka braktisur komisionin e kulturës ku do të debatohet për teatrin pas akuzave të deputetëve demokratë për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se ka mbrojtur vëllain e tij duke ...

Ndizet rrjeti: Fikja e radarëve dhe lufta mes Xhafajt dhe Tahirit

Mapo - 15.05.2018

Publikimi i një lajmi të martën se radarët janë fikur qëllimisht në vitin 2015, për të lejuar kalimin e një skafi me drogë, vetëm sa ka ndezur debatin online.

Publikimi i audio-përgjimit: Taulant Balla takon Fatmir Xhafajn

Mapo - 15.05.2018

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, është takuar ditën e sotme me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Takimi është mbajtur në zyrën e ministrit.

Balla dhe Braçe në zyrën e Xhafajt në Ministrinë e Brendshme, takim disa minuta

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANË- Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Gazetarja Marsela Karapanço raportoi për “BalkanWeb” se takimi ...

Debate te Komisioni Ekonomisë, Tabaku: Ministria e Brendshme është kthyer ne strehë trafiku (Video)

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANË – Ashtu në grup, siç kishin paralajmëruar më herët të gjithë deputetët e grupit parlamentar të Partisë Demokratike kanë marrë pjesë në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë.

Tabaku: Të majtët në Komisionin e Ekonomisë ndihmuan Agron Xhafajn me pezullimin e lojërave të fatit

BalkanWeb - 15.05.2018

N/kryetarja e Komisionit të Ekonomisë Jorida Tabaku deklaroi në mbledhjen e mbyllur për mediat se sot Komisionet Parlamentare nuk duhet të kenë axhendë tjetër përveçse, dorëheqjen e Fatmir Xhafajt.

“Çështja Xhafaj”, provat e PD në Krimet e Rënda

RTSH - 15.05.2018

Një oficer i policisë gjyqësore nga krimet e rënda është paraqitur të martën në orën 9 e 45 minuta në selinë e Partisë Demokratike dhe ka marrë në dorëzim materialin e publikuar një ditë më parë, ku ...

“Dorëheqja e Xhafës” polemika në komisionin e medias

RTSH - 15.05.2018

I gjithë grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka marrë pjesë sot në punimet e secilit komision parlamentar me një kërkesë të vetme: dorëheqjen e Fatmir Xhafës, Në komisionin e medias ku në rend ...

Basha: Kërkojmë largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt

ABC News - 15.05.2018

Partia Demokratike në një deklaratë për mediat, pas mbledhjes së grupit të deputetëve me aleatët parlamentarë, nga foltorja e selisë blu përmes kryetarit Lulzim Basha njoftoi vendimin e opozitës së ...

Basha kërkon dorë heqjen e Xhafajt

RTSH - 15.05.2018

Kreu i PD Lulzim Basha kërkoi të martën dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Këtë ai e bëri të ditur menjëherë pas takimit me aleatët në selinë blu, ku u ra dakort që të përshkallëzohet ...

Dorëheqja e Fatmir Xhafës, flet për herë të parë Edi Rama

Gazeta Express - 15.05.2018

Në mediat shqiptare ka gëluar lajmi se ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post pas audio-skandalit që shpërtheu nga Partia Demokratike me vëllain e ministrit, ...

Paloka: Xhafaj të largohet një orë e më parë, po prish provat kundër të vëllait

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka vijuar me thirrjen e tij, duke iu bashkuar të gjithë demokratëve, që Fatmir Xhafaj duhet të japë dorëheqje nga posti i ministrit të Brendshëm.

A do të shkarkojë Rama ministrin Xhafaj? Kryeministri: Flas nesër

Mapo - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama do të flasë paraditen e së mërkurës në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Xhafaj. “Jemi të gjithë njësoj?Jo! S’kemi qenë asnjëherë të ...

Berisha zbulon se kush është “Ermali dhe Toto qorri” në përgjimin e Agron Xhafajt

Gazeta Express - 15.05.2018

Audio-përgjimi i publikuar ditën e djeshme nga Partia Demokratike ka tronditur politikën shqiptare, e në veçanti ...

Spaho i kundërpërgjigjet Ramës për Xhafajn: PO! Nuk jemi njësoj

Gazeta Express - 15.05.2018

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të flasë ditën e nesërme për akuzat e hedhura ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

Akuzat për Xhafajn, Ngjela: Në Tiranë çirren ‘kapeni hajdutin’, SHBA po qesh

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Avokati Spartak Ngjela përmes një statusi në ‘Facebook’ ka reaguar lidhur me akuzat që po bëhen në drejtim të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Kërkojnë dorëheqjen e Fatmir Xhafajt, opozita proteston nesër poshtë zyrës së tij

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE – Partia Demokratike me sa duket ka një strategji të re, me qëllim dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Burime pranë Partisë Demokratike siç konfirmon gazetarja Elda Menga për ...

Alfred Peza në ABC News për Sajmir Tahirin dhe Fatmir Xhafaj

ABC News - 15.05.2018

Gazetari Alfred Peza ka folur në studion e ABC News për dy çështjet më të nxehta të aktualitetit në vend, si masa e arrestit për ish-ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri dhe për denoncimet dhe ...

Berisha: ‘Plumbi në zarf’ i Tahirit ka tronditur PS-në

Gazeta Express - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me përgjimin që u publiku nga PD-ja, ku vëllai i ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj flet me disa persona, që opozita thotë se bëhet ...

Audio-përgjimi i Agron Xhafajt me trafikantin, Ervin Salianji: Ja si arritëm ta siguronim

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE – I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, deputeti i PD, Ervin Salianji ka thënë se pavarësisht se Prokuroria ka sekuestruar materialin e audio-përgjimit për vëllain e ministrit të Brendshëm ...

Arion Sulo: Xhafaj të dorëhiqet! Nuk mund të jetë më ministër i Brendshëm

Mapo - 15.05.2018

A duhet të japë dorëheqjen Fatmir Xhafaj nga detyra e ministrit të Brendshëm? Politika debaton prej ditësh për këtë, ndërsa analisti Arion Sulo tha për TCH se nuk ka dyshime se morali i ministrit të ...

A ishte zëri i Agron Xhafajt në audiopërgjim? Berisha: Është regjistruar me sukses të plotë

Mapo - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot akuzat e PD-së që rëndojnë ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, pasi pretendohet se ai po mbron vëllain e tij Agron Xhafaj për lidhjet e këtij të ...

Komisionet, PD kërkon dorëheqjen e Fatmir Xhafajt

ABC News - 15.05.2018

Deputetët demokratë filluan që sot të bllokojnë shqyrtimin e axhendës normale të komisioneve parlamentare. Ata morën pjesë në komisionin e medias dhe atë të ekonomisë, ku kryefjalë patën dorëheqjen e ...

‘Dorëheqja e ministrit të Brendshëm’, Peza: Fatmir Xhafaj do vazhdojë të jetë ministër

Mapo - 15.05.2018

Gazetari dhe ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza, të martën, deklaroi se nuk ka dorëheqje të Fatmir Xhafës, por rikonfirmim dhe mbështetje. Peza në studion e emisionit ‘Opinion’, nuk sqaroi nëse këtë ...

Rama – PD: Nuk jemi dhe s’do jemi kurrë njësoj! Nesër qëndrimi!

RTSH - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar se do të dali të mërkurën paradite para grupit parlamentar socialist për të paraqitur qëndriminn e tij lidhur me çështjen e ministrit Xhafaj dhe ecurinë e ...

Akuzat e PD, paralajmërimi i Arjan Çanit: Ikën Xhafaj, ja kush e zëvendëson

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Në valën e madhe të debateve, ku në qendër të akuzave është ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ku nga njëra anë PD kërkon dorëheqjen e tij, ndërsa nga ana tjetër pritet edhe qëndrimi i ...

Berisha: Xhafaj kufomë e pakallur, le të rrijë se merr dhe kokën e Ramës me vete

BalkanWeb - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Studio e Hapur” në News24 ditën e sotme akuzoi kreun e qeverisë Edi Rama se është organizatori kryesor i trafikut të drogës dhe kanabizimit të vendit.

Befason Berisha: Ka ardhur kërkesa për ekstradimin e vëllait të Xhafës, por u fsheh

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ se nga Italia ka ardhur një kërkesë për ekstradimin e vëllait të Xhafajt, Agron Xhafajt, i implikuar sipas PD më ...

Audiopërgjimi/ Berisha zbulon kush është “Ermali” që përmendin Agron Xhafaj e trafikanti

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE – Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar sot në “Studio e Hapur” në News 24, tha se opozita nuk mund të tregojë burimin e audio përgjimit, pasi nuk mund të luaj me jetën e njerëzve.

Basha: Ministri i Brendshëm të dorëhiqet

VOA - 15.05.2018

Në Shqipëri opozita kërkoi sot dorëheqjen e menjëhershme të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ndaj të cilit prej disa ditësh ajo ka lëshuar akuza të ndryshme, lidhur me të vëllanë e tij.

Përgjimi i Agron Xhafajt, Braçe: Ja kush fshihet pas sulmeve ndaj ministrit të Brendshëm

Mapo - 15.05.2018

Deputeti socialist, Erion Braçe mohon që ai dhe Taulant Balla të kenë takuar ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj mesditën e kësaj të marte, ndryshe nga sa u raportua fillimisht, pasi dy deputetët u ...

A doli nga PS audiopërgjimi? Berisha: ‘Plumbi në zarf’ i Tahirit ka shkaktuar betejë brenda tyre

BalkanWeb - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha se në PS po zhvillohet një betejë e egeër. I ftuar në “Studio e Hapur” në News24, Berisha tha se “plumbi në zarf” që Tahiri i ka dërguar Ramës, i ka shtuar ...

Prapaskena/ Rama kthehet urgjent nga Parisi dhe mbyllet në zyrë për çështjen “Xhafaj”

Mapo - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama është detyruar të kthehet në Tiranë menjëherë nga Parisi pas takimit 90-minutësh me presidentin francez Emanuel Makron. Gjatë së martës paradite ishte përfolur se kreu i ...

A ishte zëri i Agron Xhafajt në audiopërgjim? Berisha e konfirmon: Regjistrim autentik

BalkanWeb - 15.05.2018

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot akuzat e PD-së që rëndojnë ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, pasi pretendohet se ai po mbron vëllain e tij Agron Xhafaj për lidhjet e ...

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen

Alb Portali - 15.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra menjëherë sapo Partia Demokratike ...

A ka dhënë dorëheqjen ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj? Këshilltari zbulon të vërtetën

Alb Portali - 15.05.2018

Në media sot ka qarkulluar një lajm se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Këshilltari i Xhafajt, Ardi Bita e cilëson të rremë lajmin e dorëheqjes së ministrit të ...

Akuzat e PD-së për Fatmir Xhafajn, Edi Rama lajmëron konferencë shtypi

Gazeta Tema - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, pas akuzave të Partisë Demokratike ndaj ministrit Fatmir Xhafaj. Ai thotë se nesër do të mbajë një qendrim, përpara deputetëve të PS-së.

“Zëri i Amerikës”: Audio-përgjimi i PD-së për vëllain e Xhafajt ka shumë pikëpyetje

Java News - 15.05.2018

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet dhe Gazmend ...

Paloka: Xhafaj po prish provat kundër vëllait

Java News - 15.05.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka akuzuar Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se po fshihet pas karriges së ministrit, duke iu shmangur përgjegjësive ligjore sipas tij për mbrojtjen që ...

“Zëri i Amerikës”: Pikëpyetjet e video-përgjimit të PD-së, për vëllain e Fatmir Xhafajt

Gazeta Tema - 15.05.2018

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet dhe Gazmend ...

Socialistët largohen nga komisioni, Spaho: S'ka seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj

Durres Lajm - 15.05.2018

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka marrë pjesë në mbledhjen e komisionit të medias, ku teksa kreu i grupit Edmond Spaho, nisi të fliste për çështjen “Xhafaj” është penguar nga deputetët ...

PD skenar për të paralizuar Kuvendin, Basha ultimatum Ramës për vendimin ndaj Xhafajt

Java News - 15.05.2018

Demokratet te kryesuar nga Basha e Berisha mendojne se duhet shfrytezuar deri ne fund perplasja me ministrin e Brendshem Fatmir Xhafaj per vidiopergjimin e vellait te tij.

Balla takim ‘kokë më kokë’ me Xhafajn në Ministrinë e Brendëshme

Java News - 15.05.2018

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. BalkanWeb” raporton se takimi është zhvilluar në zyrën e Xhafajt dhe ka ...

Rama thyen heshtjen: Nesër flas për akuzat ndaj Agron Xhafajt!

Java News - 15.05.2018

Pas akuzat të PD-së për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se ky i fundit mbron vëllain e tij Agron Xhafaj, pasi pretendohet se është i lidhur me trafikun e drogës, vjen reagimi i kryeministrit Edi ...

Opozita skenar bllokues, Strazimiri: Do marr miell në Kuvend!

Java News - 15.05.2018

Opozita ka paralajmëruar se nuk do të ketë normalitet parlamentar deri në largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News deputeti i PD, Gent Strazimiri nuk ...

Grida Duma bën Xhafajn ministër drejtësie dhe sulmon Bashën

Java News - 15.05.2018

Pas audiopërgjimit të bërë publik nga Partia Demokratike, ku vëllai i ministrit të Brendshëm bisedon me trafikantë, ka reaguar deputetja e PD, Grida Duma.

PD nis aksionin për prishjen e mbledhjeve, socialistët largohen

Gazeta Tema - 15.05.2018

Ashtu siç kishin paralajmëruar, PD ka nisur sot të prishë Komisionet Parlamentare, duke kërkuar që në to të flitet vetëm për Fatmir Xhafajn. “Nuk është e zakonshme, ka prezencë të shtuar të grupit ...

Strategjia e PD-së/ Protesta e bllokim Kuvendi deri në dorëheqjen e Xhafajt

Durres Lajm - 15.05.2018

Partia Demokratike me sa duket ka një strategji të re, me qëllim dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Burime pranë Partisë Demokratike thonë se në takimin e kryedemokratit Lulzim Basha ...

Audiopërgjimi i Xhafajt/ Basha: Shqiptarët pritën që ministri i Brendshëm të dorëhiqej

Durres Lajm - 15.05.2018

Një ditë pas publikimit të audio përgjimit që implikon vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në trafikun e drogës, kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët në një takim në selinë blu.

Basha i jep ultimatum Ramës: Ke 48 orë afat për vendimin ndaj Xhafajt, ndryshe…

Gazeta Tema - 15.05.2018

Demokratet te kryesuar nga Basha e Berisha mendojne se duhet shfrytezuar deri ne fund perplasja me ministrin e Brendshem Fatmir Xhafaj per vidiopergjimin e vellait te tij.

Dorëheqja e Fatmir Xhafës, flet për herë të parë Edi Rama

Tetova Sot - 15.05.2018

Në mediat shqiptare ka gëluar lajmi se ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post pas audio-skandalit që shpërtheu nga Partia Demokratike me vëllain e ministrit, ...

PD komenton rastin Xhafaj: I vetmi në botë që kapet në flagrancë, pse hesht ministri i Brendshëm

Gazeta Tema - 15.05.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj ministrit Fatmir Xhafaj. Edhe pse audio përgjimi nuk është vertëtuar ende nga organet kompetente Paloka thotë se Fatmir Xhafaj duhet ...

Lulzim Basha kërkon largimin e Fatmir Xhafajt, pas takimit me Monikën: Shqiptarët nuk durojnë dot më, ja 4 kërkesat që ...

Gazeta Tema - 15.05.2018

Pas takimit me aleatët, kreu i PD, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, duke thënë se të gjithë shqiptarët presin largimin e ministrit Xhafaj.

Berisha: Ka ardhur kërkesë për ekstradimin e Agron Xhafajt, por nuk është ekzekutuar

Java News - 15.05.2018

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ se nga Italia ka ardhur një kërkesë për ekstradimin e vëllait të Xhafajt, Agron Xhafajt, i implikuar sipas PD më ...

Berisha zbulon se kush është “Ermali dhe Toto qorri” në përgjimin e Agron Xhafajt

Flaka - 15.05.2018

Audio-përgjimi i publikuar ditën e djeshme nga Partia Demokratike ka tronditur politikën shqiptare, e në veçanti qeverinë. Shumë mistere ka pasur lidhur me personat që kanë rënë pre e përgjimit, ku ...

‘Audiopërgjimi vjen nga brenda PS, nëse Xhafaj nuk dorëhiqet ha kokën e Ramës’

Java News - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se audiopërgjimi për Agron Xhafajn ka ardhur nga maxhoranca, dhe sipas tij, kjo ndodh pasi lufta në qeveri është bërë shumë e madhe.

Ish Presidenti Nishani për vëllain e ministrit Xhafaj: E keqja ka depërtuar thellë

Gazeta Tema - 15.05.2018

I sh- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani përfshihet në debatin për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

Grida Duma e di Fatmir Xhafajn Ministër Drejtësise, s’ka lidhje me çfarë ndodh. Sulmon dhe Bashën: U mësuam me “shteti ...

Gazeta Tema - 15.05.2018

Pas audiopërgjimit të bërë publik nga Partia Demokratike, ku vëllai i ministrit të Brendshëm bisedon me trafikantë, ka reaguar deputetja e PD, Grida Duma.

Prokuroria sekuestron kasetën audio të PD-së, për vëllain e Fatmir Xhafaj

Gazeta Tema - 15.05.2018

Oficerët e policisë gjyqësore kane shkuar sot ne selinë e PD për të marrë audio-përgjimin e publikuar të hënën nga tre zyrtarët demokratë, ku dilte emri i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir ...

Basha: Fatmir Xhafaj të largohet urgjentisht nga detyra

Java News - 15.05.2018

Pas takimit me aleatët, Lulzim Basha ka deklaruar për mediat se ka faktë të mjaftueshme që Agron Xhafaj të hetohet. Ai ka kërkuar ne emër të opozitës largimin e menjëhershëm të ministrit të Brendshëm.

PD bllokon komisionet: Nuk do ketë seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj!

Java News - 15.05.2018

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka marrë pjesë në mbledhjen e komisionit të medias, ku teksa kreu i grupit Edmond Spaho, paralajmeroi bllokimin e komisioneve dhe parlamentit nese nuk ...

Basha thërret aleatët në takim në selinë e PD

Java News - 15.05.2018

Kreu i PD Lulzim Basha ka thirrur paraditen e sotme një takim me aleaët. Mëngjesin e sotëm në selinë e PD janë paraqitur kretët e partive opozitare, Monika Kryemadhi, Agron Duka, Dashamir Shehi.

Irritohet Flamur Noka: Të ikë Xhafaj se është turp, tani duhet ta pastrojmë ne administratën

Gazeta Tema - 15.05.2018

Deputeti demokrat Flamur Noka ka kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj nga detyra pasi sipas tij ka shkelur ligjin. Gjatë debatit në komisionin e medias, Noka foli në të njëjten ...

Grida Duma: Në këtë vend ecën vetëm nëse ke lidhjet e duhura (kush më mirë se ajo e di këtë gjë)

Gazeta Tema - 15.05.2018

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, gjatë fjalës së saj në Komisionin e Edukimit, është marrë me vëllain e Fatmir Xhafajt. “ Kodi i Proçedurës Penale u falsifikua për të mbrojtur vëllain e ...

FOTOT: “Vesh më vesh”, PD ndërron strategjinë e komunikimit

Gazeta Tema - 15.05.2018

Partia Demokratike duket mjaft entuziaste pas publikimit të një video-regjistrimi për të cilën pretendon se ka zbuluar lidhjet e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me trafikantët e ...

Akuzat e PD-së për vëllain e Xhafajt, Rama thyen heshtjen

Durres Lajm - 15.05.2018

Në mediat shqiptare ka gëluar lajmi se ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post pas audio-skandalit që shpërtheu nga Partia Demokratike me vëllain e ministrit, ...

“Berisha orkestroi mafian, kriminelët dhe drejtësinë e korruptuar kundër Xhafajt”

Java News - 15.05.2018

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe ka komentuar publikimin e një regjistrimi ku opozita pretendon se vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj është i lidhur me trafikantët e drogës.

Nga i përgjuar me Gridën, në përgjues: Videon për vëllain e Fatmir Xhafaj, e ka siguruar Ervin Salianji?

Gazeta Tema - 15.05.2018

Top Channel thotë se video e përgjimit për vëllain e Fatmir Xhafaj, është siguruar nga Ervin Salianji. “ Sipas Ervin Salianjit, që thuhet se ka siguruar materialin që tashmë është sekuestruar nga ...

Berisha: Ja kush e ka kryer përgjimin e Agron Xhafajt

Durres Lajm - 15.05.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha mbrëmjen e sotme se materiali i publikuar nga Partia Demokratike është autentik. Berisha tha se ai është Agron Xhafaj i regjistruar me sukses të plotë, tregon se ai ...

Berisha: ‘Plumbi në zarf’ i Tahirit ka tronditur PS-në

Tetova Sot - 15.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me përgjimin që u publiku nga PD-ja, ku vëllai i ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj flet me disa persona, që opozita thotë se bëhet ...

Gent Strazimiri të enjten me miell në Kuvend (koburen do e lërë në shtëpi)

Gazeta Tema - 15.05.2018

Opozita ka paralajmëruar se nuk do të ketë normalitet parlamentar deri në largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News deputeti i PD, Gent Strazimiri nuk ...

PD paralajmëron tjetër bombë

Zhurnal - 14.05.2018

PD paralajmëron tjetër bombë Tiranë, 14 maj - Partia Demokratike del sot në 11.30 në një konferencë për shtyp të cilën e ka paralajmëruar si të jashtëzakonshme.

Zbulohet përgjimi, vëllai i Fatmir Xhafës: Po na sulmojnë, janë zbërthyer ata në Itali

LajmiFundit - 14.05.2018

Salianji: Dje e pyetëm ministrin a e vazhdon Agron Xhafaj trafikun e drogës? Kanë kaluar 24 orë dhe ai nuk kthen përgjigje dhe ne e dimë sepse ai nuk bën një jetë normale.

AUDIO PËRGJIMI/ “Mos më bjer më në qafë, po më sulmojnë vëllain”, biseda e Agron Xhafaj me trafikantin

LajmiFundit - 14.05.2018

Partia Demokratike ka publikuar sot fakte të reja për të vërtetuar akuzat se vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj vijon akoma aktivitetin kriminal, konkretisht trafikun e drogës.

PD trondit me faktet, publikon përgjimin audio: Agron Xhafaj vijon trafikun e drogës

SOT - 14.05.2018

PD publikon një përgjim audio ku pretendon se Agron Xhafaj kapet në bisedë për trafik droge. PD akuzon se Agron Xhafa vijon trafikun e ...

Salianji: Agron Xhafaj vijon trafikun e drogës, drejton një grup me bazë në Vlorë

SOT - 14.05.2018

Partia Demokratike ka denoncuar fakte të reja për vëllanë e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një deklaratë për mediat, deputeti Ervin Salianji thotë se Agron Xhafaj vijon trafikun e drogës.

AUDIO/ PD nxjerr përgjimet e vëllait të Xhafajt, “Aman mos na bjer më në qafë, po na sulmojnë keq fare”

SOT - 14.05.2018

Ashtu si edhe kishte njoftuar PD ka publikuar një audiomesazh përgjimi mes një bashkëpunëtori dhe vëllait të ministrit të Brendshëm, Xhafajt. Ne audion e publikuar sot nga selia e PD-se, vellai i ...

“Të jetë hera e fundit, se po na sulmojnë”, PD publikon përgjimet audio për Agron Xhafaj

Almakos - 14.05.2018

Në një dalje të jashtëzakonshme për mediat, Partia Demokratike thotë se vëllai i Fatmir Xhafajt, vijon ende aktivitetin e tij kriminal për trafik droge.

“Shpëthen një bombë e re” me vëllaun e Ministrit të Brendshëm të Shqipërisë (PËRGJIM)

Almakos - 14.05.2018

Partia Demokratike publikoi videon përgjimin mes vëllait të ministrit të Brendshëm, Agron Xhafajt dhe një personi të përfshirë në trafikun e drogës. Agron Xhafaj dhe personi në fjalë, takohen në ...

Zbardhet e plotë/ Çfarë përmban audio 210 sekonda e vëllait të Xhafajt me trafikantin?

SOT - 14.05.2018

Partia Demokratike publikoi sot audio përgjimin prej 3 minuta e 30 sekonda të një bisede të përgjuar të një trafikanti droge me vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Shqipëri, PD-ja publikon përgjimet e vëllait të ministrit të Brendshëm (Video)

Alsat - 14.05.2018

Partia Demokratike në Shqipëri ka publikuar një përgjim audio, mes vëllait të ministrit të Brendshëm dhe një tjetër personi të quajtur “Bashkëpunëtori X”.

“E dimë pse hesht”, PD: Këto janë tre arsyet themelore pse Fatmir Xhafaj hesht

LajmiFundit - 14.05.2018

Partia Demokratike ka ngritur 3 pytje themelore për ministrin e brendshëm dhe vëlëain e tij pas përgjimit audio. Kanë qenë deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji kanë publikuar një përgjim ...

Kodet “siçiliane” në bisedën e Agron Xhafës

SOT - 14.05.2018

Një bisedë e publikuar nga selia e PD-së, mes vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj dhe një trafikanti në një lokal që sipas demokratëve është në pronësi të Agron Xhafës, është materiali i radhës që i ...

PD publikon përgjimin dhe imazhin e Agron Xhafajt: Ai vazhdon të merret me trafiqe

LajmiFundit - 14.05.2018

Partia Demokratike publikoi te henen fakte të reja për dosjen “Agron Xhafaj”, duke deklaruar se vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj vijon të organizojë trafikun e drogës në Vlorë.

Video përgjimi për Xhafajn, reagon Berisha: Ja si e drejtonte trafikun e drogës me Fatziun Ministër!

SOT - 14.05.2018

Pas publikimit të video përgjimit nga ana e PD-së, ku është vëllai i Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj, kanë ardhur edhe reagimet. Një reagim ka bërë në faqen e tij në Facebook edhe ish-kryeministri Sali ...

PD mbledh grupin parlamentar, diskutohet strategjia e re

LajmiFundit - 14.05.2018

Pas publikimit të përgjimeve të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafa, Agron Xhafa, PD ka mbledhur grupin parlamentar. Pas mbledhjes së Grupit Parlamantar të PD bëhet e ditur se deputëtët ...

Ja kush është vëllai i shumëpërfolur i Fatmir Xhafës

SOT - 14.05.2018

Ky është Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafës që është dënuar në Itali me 7 vite e dy muaj burg, por që nuk ekstradohet për në shtetin fqinj.

PD ndryshon strategji, çfarë do ndodhë nesër në komisione

SOT - 14.05.2018

Partia Demokratike ndryshon strategji. Nesër dhe pasnesër do të jetë në të gjithë komisionet parlamentare për të denoncuar faktet sipas tyre të rënda.

‘Audio përgjimi’, deputeti i PD sulmon Xhafën: A quhet familje mafioze kjo?

SOT - 14.05.2018

Pas publikimit të përgjimeve të vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj ka ardhur edhe reagimi nga deputeti i PD-së, Edi Paloka.

Audio përgjimi, Noka: Prokuroria të fillojë urgjent hetimet

SOT - 14.05.2018

Deputeti i PD, Flamur Noka tha se Prokuoria duhet të kishte filluar një hetim urgjent pas publikimit të audio-përgjimit. Noka tha se e vetmja zgjidhje është që ndaj Fatmir Xhafës të fillojë hetimi ...

“Rama na zgjodhi vetëm për drogën”, Berisha ironi me ministrat e Ramës

SOT - 14.05.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në facebook ka vijuar akuzat ndaj Ramës. Këtë herë, Berisha ka publikuar një fotomontazh ku shihet ish-ministri Saimir Tahiri dhe ministri i ...

Alibeaj: Përgjimi daton në një periudhë ku qeveris Fatmir Xhafaj

SOT - 14.05.2018

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se i takon Prokurorit të Përgjithshëm që të reagojë pa pritur depozitimin e dosjes lidhur me audio-përgjimin e publikuar sot nga PD, sipas të cilit Agron ...

Neni 491 për mbrojtjen e vëllait të Xhafajt? Manjani: Nuk e besoj!

SOT - 14.05.2018

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka folur për akuzat e opozitës ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm. Referuar akuzave se Xhafaj ka “falsifikuar Kodin e procedurës Penale në nenin 491 për ...

Fatmir Xhafaj jep dorëheqjen?

LajmiFundit - 14.05.2018

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Kryeministri Rama po përpiqet të shmangë zhurmën e dorëheqjes së ministrit të Brendshëm deri në përfundim të vizitës së tij në Francë.

Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

Lajmi.net - 14.05.2018

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull.

Pre e kujt ra Fatmir Xhafaj? Gazetari: Nuk ka marrëdhënie të mirë me Ramën

LajmiFundit - 14.05.2018

Gazetari Mentor Kikia dha mendimin e tij në lidhje me audipërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. I ftuar në “Studio e Hapur” në News24, Kikia tha se kjo mund të jetë një luftë ...

Fatmir Xhafaj jep dorëheqjen? Zbardhet e vërteta

SOT - 14.05.2018

Para pak minutash lajmi i dorëheqjes së ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj bëri bujë në disa portale. Edhe pse jo një lajm zyrtar, mjaft portale e morën si të mirëfilltë.

Zëdhënësi i Xhafajt: Ministri nuk është dorëhequr!

LajmiFundit - 14.05.2018

Zëdhënësi i Ministrit të Brendshëm, Ardi Bita, ka përgënjeshruar lajmin se Fatime Xhafaj ka dhënë dorëheqjen. I pyetur nga mediat, ai ka theksuar se sapo doli nga zyra e ministrit Xhafaj dhe se lajmi ...

Agron Xhafaj dorëzon kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të PD

SOT - 14.05.2018

Agron Xhafaj dorëzon kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike. ...

Reagon vëllai i Fatmir Xhafajt, kallëzim në prokurori për audio-përgjimin

LajmiFundit - 14.05.2018

Vëllai i Ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj, ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës kallëzim penal për tre përfaqësuesit demokratë që kanë publikuar audio-përgjimin, me pretendimin se ky material ...

Akuzat për vëllain e Fatmir Xhafës, Nishani: Skandali pason skandalin

SOT - 14.05.2018

Pas skandalit të përgjimëve të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar edhe ish-Presidenti Bujar Nishani. Në një reagim në facebook, ish-presidenti thotë se skandali po pason ...

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen

Zhurnal - 14.05.2018

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra ...

PD paralajmëron tjetër bombë

Mapo - 14.05.2018

Partia Demokratike del sot në 11.30 në një konferencë për shtyp të cilën e ka paralajmëruar si të jashtëzakonshme. Nuk dihet se për çfarë bëhet fjalë dhe nëse lidhet me javën e konferencave në të ...

Konferenca e jashtëzakonshme, PD publikon sot përgjime në audio për vëllain e Fatmir Xhafajt

Mapo - 14.05.2018

Partia Demokratike paralajmëron një dalje urgjente sot në orën 11.30 para mediave, lidhur me dosjen e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj.

Delegacioni i BE përgëzon punën e autoriteteve të zbatimit të ligjit në Shqipëri

RTSH - 14.05.2018

Ndonëse nuk ka folur me emra konkretë, Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë përmes një njoftimi zyrtar, ka përgëzuar të dielën autoritetet shqiptare për goditjet ndaj korrupsionit dhe krimit të ...

Manjani i përgjigjet Ngjelës për vëllain e Xhafajt: Kulmi i shkarjes…

Mapo - 14.05.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani reagoi pasi avokat Spartak Ngjela e mori në mbrojtje ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Çfarë logjike! Fatmir Xhafaj ka bërë mirë që ka mbrojtur vëllanë e ...

PD publikon përgjimet audio për Agron Xhafajn: Të jetë hera e fundit, se po na sulmojnë

Mapo - 14.05.2018

Në një dalje të jashtëzakonshme për mediat, Partia Demokratike thotë se vëllai i Fatmir Xhafajt, vijon ende aktivitetin e tij kriminal për trafik droge.

Xhafaj do të shkarkohet? PD publikon prova të rënda për vëllain e Ministrit të Brendshëm

Gazeta Express - 14.05.2018

Partia Demokratike ka publikuar këtë të hënë një material audio ku dëgjohet vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, teksa flet me një person në atë që opozita pretendon se është një bisedë për ...

PD konferencë e jashtëzakonshme: Tre faktet si Xhafaj shkeli ligjin duke penguar ekstradimin e vëllait

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANË- “Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shfrytëzuar postin publik dhe pushtetin politik për t’i siguruar paprekshmëri nga ligji vëllait Agron Xhafaj, i dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar ...

Salianji: Agron Xhafaj, ndër bosët e trafikut të drogës. Drejton një grup me bazë në Vlorë

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE – Partia Demokratike ka denoncuar fakte të reja për vëllanë e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një deklaratë për mediat, deputeti Ervin Salianji thotë se Agron Xhafaj vijon trafikun e ...

AUDIO PËRGJIMI/ “Mos më bjer më në qafë, po më sulmojnë vëllain”, biseda e Agron Xhafaj me trafikantin

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANË- Partia Demokratike ka publikuar sot fakte të reja për të vërtetuar akuzat se vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj vijon akoma aktivitetin kriminal, konkretisht trafikun e drogës.

PD publikon përgjimin: Vëllai i Fatmir Xhafajt është një nga bosët e trafikut të drogës

ABC News - 14.05.2018

Partia Demokratike prej ditësh është duke akuzuar ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se ka mbrojtur të vëllain e tij t’i shpëtpojë burgut. “I vëllai nuk bën një jetë normale, ai është një nga ...

Ja video-përgjimi që publikoi PD për vëllain e Xhafajt: Erdha për të bërë atë rrugën…

Mapo - 14.05.2018

PD denoncoi sot se Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shfrytëzuar postin publik dhe pushtetin politik për t’i siguruar paprekshmëri nga ligji vëllait Agron Xhafaj, i dënuar në Itali për trafik ...

“Ata në Itali janë zbërthyer komplet”: Tre faktet e PD kundër ministrit të Brendshëm

Mapo - 14.05.2018

Partia Demokratike e nisi javën aty ku e kishte lënë, duke denoncuar ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ata publikuan një bisedë audio, ku supozohet se vëllai i Xhafajt, Agroni, vijon trafikun e ...

Nuk i gjendej as fotoja, ja kush është Agron Xhafaj

Mapo - 14.05.2018

Gjatë një konference të jashtëzakonshme, Partia Demokratike ka publikuar për herë të parë një material audio ku sipas demokratëve vërtetohet aktiviteti kriminal i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit ...

"Dëgjo, hera e parë dhe e fundit dhe mos na bjer më në qafë", përgjimi i plotë i Agron Xhafës

Gazeta Express - 14.05.2018

Partia Demokratike publikoi një përgjim audio ku sipas tyre tregohet se Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, organizon trafikun e drogës në qytetin e ...

Audio-përgjimi i Agron Xhafajt, reagon Balla: Prokuroria duhet të fillojë zyrtarisht hetimet

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE- Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas provave dhe audio-përgjimit që ka publikuar sot Partia Demokratike, të cilat implikojnë vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

PD: Vëllai i Xhafajt kokë e trafikut

RTSH - 14.05.2018

PD e opozitës vazhdon të sulmojë ashpër ministrin e brendshëm Fatmor Xhafaj, të cilin e ajo prej kohësh e akuzon se ka ndihmuar vëllain e tij ti bëjë bisht një dënimi për trafik droge në Itali.

Spekulimet: Fatmir Xhafaj në prag të dorëheqjes si ministër?

Mapo - 14.05.2018

Fatmir Xhafaj pritet të japë dorëheqjen nga posti i Ministrit të Brendshëm. Burime të Lapsi.al thanë se Xhafaj tashmë e ka vendosur, se do të dorëhiqet nga posti i ministrit, pasi ka dëgjuar ...

Paralajmërimi i fortës i Bashë në mbledhjen e grupit: Do publikojmë fakte të tjera

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE – Pas mbledhjes së grupit parlamentar ditën e sotme në selinë blu, PD ka njoftuar se nesër dhe pasnesër ato do të marrin pjesë në komisionet parlamentare.

“Xhafaj”, PD ndryshon strategji: Të tjera fakte nëse nuk ka vendim deri të enjten

Mapo - 14.05.2018

Pas publikimit të përgjimit audio të pretenduar nga PD për vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj, është mbledhur grupi parlamentar demokrat. Burime nga PD bëjnë të ditur se deputetët do të shkojnë në ...

Mbledhja e grupit, Basha: Do denoncohen faktet e rënda

ABC News - 14.05.2018

Në dy ditët e ardhshme, grupi parlamentar i PD-së do të marrë pjesë rregullisht në mbledhjet e komisioneve të parlamentit, me të cilin opozita ka vendosur një marrëdhënie të kushtëzuar.

PD ndryshon strategjinë e “sulmit”, opozita do të presë deri të enjten dorëheqjen e Xhafajt

Gazeta Express - 14.05.2018

Pas publikimit të përgjimit audio të pretenduar nga PD për vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj, është mbledhur grupi parlamentar ...

Loja e re, Xhafaj më i keq se Tahiri

BalkanWeb - 14.05.2018

Nga: Mentor NAZARKO Me ndjesinë e hedhjes në lojë të një karte dhe fillimit të hedhjes së një karte tjetër sipas një skenari të mirëmenduar, Partia Demokratike po shfaqet në një vepër shkatërruese të ...

Audiopërgjimi, Paloka sulmon ministrin Xhafaj: A quhet kjo familje mafioze?

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE- Nënkryetari i PD-së Edi Paloka iu është bashkuar reagimeve pas publikimit nga demokratët sot të audio-përgjimeve ku sipas tyre shfaqet vëllai i Xhafajt, Agron Xhafaj që pretendohet nga ata se ...

Paloka liston postet e Fatmir Xhafajt: A quhet familje mafioze kjo?

Mapo - 14.05.2018

Deputeti i PD Edi Paloka duke shperndare videon e pergjimit te vellait te ministrit te Brendshem Fatmir Xhafaj ne rrjetet sociale, ngre nje pyetje dhe e ironizon kete te fundit, teksa shkruan: “A ...

Tahiri, Xhafaj dhe Llalla, si trekëndëshi i Bermudës…

Mapo - 14.05.2018

Nga Artur ZHEJI Trekëndëshi i Bermudës, është një hapësirë e frikshme në Karaibe, ku cunamet dhe forcat magnetike negative, kanë krijuar një mister të trishtueshëm dhe shumë legjendar, si trekëndëshi ...

Audio-përgjimi, Noka: Fatmir Xhafaj të largohet!

Gazeta Express - 14.05.2018

Deputeti i PD, Flamur Noka ka kërkuar që Prokuroria të fillojë urgjent hetimet pas publikimit të audio-përgjimit të vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir ...

FOTOLAJM/ “Rama na zgjodhi për drogën”, ironia e Berishës me Tahirin dhe Xhafajn

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka të ndalur me akuzat në drejtim të qeverisë Rama. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Berisha ka publikuar një fotomontazh ku shihet ish-ministri Saimir ...

LAJM I FUNDIT/ Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

Gazeta Express - 14.05.2018

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të ...

Audiopërgjimi i PD? Klodiana Lala: Kanë nisur verifikimet. Nëse është i vërtetë, Xhafaj është i rënë

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE- Reagime të mëdha pas publikimit nga PD të një autopërgjimi ku pretendohet se është regjistruar vëllai i minisrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj ku thuhet se flet me trafikantë ...

Audiopërgjimi i vëllait të Xhafajt/ Lubonja: Çfarë duhet të bëjë tani ministri i Brendshëm

Mapo - 14.05.2018

Analisti Fatos Lubonja thotë se video e përgjimit e publikuar nga Partia Demokratike është e rëndë pavarësisht se ajo ka disa gjëra që duhen sqaruar në lidhje me bashkëpunëtorin.

Kush e “vuri minën” në karrigen e Fatmir Xhafajt? Gazetari: Thuhet se s’shkon mirë me Ramën

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE – Gazetari Mentor Kikia dha mendimin e tij në lidhje me audipërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. I ftuar në “Studio e Hapur” në Neës24, Kikia tha se kjo mund të jetë ...

Akuzat për vëllain e Xhafajt, Nishani: Po pasohen skandalet, e keqja ka depërtuar thellë

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE- Ish-presidenti Bujar Nishani është përfshirë në debatin që ka pasuar pas publikimit të një audiopërgjimi nga PD, ku kjo e fundit akuzon se aty është vëllai i Fatmir Xhafajt.

Paralajmërimi i gazetarit: Kjo histori s’është veç 3 minuta, PD do të nxjerrë prova të tjera

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE – I ftuar në “Studio e Hapur” në News24, gazetari Mentor Kikia foli në lidhje me audipërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

A ka dhënë dorëheqjen ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj?

Mapo - 14.05.2018

Në media sot ka qarkulluar një lajm se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Por burime nga Ministria e Brendshme nuk e konfirmojnë këtë deklaratë duke saktësuar se ...

Alibeaj zbardh detaje të reja: Përgjimi është bërë gjatë periudhës kur qeveris Xhafaj

Mapo - 14.05.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbardhur detaje të reja mbi regjistrimin audio të publikuar sot nga PD, ku sipas demokratëve, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, flet ...

Vjen reagimi i parë nga Ministria e Brendshme për dorëheqjen e Xhafajt

Gazeta Express - 14.05.2018

Këtë mbrëmje ‘Politiko.al’ publikoi një lajm të bujshme, ku përmes burimeve konfidenciale thuhej se ministri I Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi ...

A ka dhënë dorëheqjen ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj? Këshilltari zbulon të vërtetën

Mapo - 14.05.2018

Në media sot ka qarkulluar një lajm se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Këshilltari i Xhafajt, Ardi Bita e cilëson të rremë lajmin e dorëheqjes së ministrit të ...

A ka dhënë dorëheqjen ministri Xhafaj? Gazetarja: Informacionet që disponoj

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE- Në mediat online qarkulloi lajmi se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqje, pasi PD publikoi sot një audio-përgjim që implikonte vëllain e tij si të përfshirë në trafik droge.

Lubonja: Të dorëhiqet Fatmir Xhafaj

Telegrafi - 14.05.2018

Analisti Fatos Lubonja thotë se video e përgjimit e publikuar nga Partia Demokratike është e rëndë pavarësisht se ajo ka disa gjëra që duhen sqaruar në lidhje me bashkëpunëtorin.

Gazetari: Kjo histori s’është veç 3 minuta, PD do të nxjerrë prova të tjera

Mapo - 14.05.2018

I ftuar në “Studio e Hapur” në News24, gazetari Mentor Kikia foli në lidhje me audipërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. “Kjo çështje do marrë vëmendje,.

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen?

Telegrafi - 14.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra menjëherë, sapo Partia Demokratike ...

Agron Xhafaj padit tre deputetët e PD: Nuk është zëri im te audiopërgjimi

Mapo - 14.05.2018

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është ...

Vëllai i ministrit Xhafaj bën lëvizjen e parë kundër PD-së

Gazeta Express - 14.05.2018

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është ...

Vëllai i ministrit Xhafaj paditi tre zyrtarët e PD, përgjigjet Alibeaj: Absurde si nuk e arrestuan

BalkanWeb - 14.05.2018

TIRANE – Pak minuta pas kallzimit penal të bërë në Prokurori nga vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj për tre deputetët e PD, Ervin Salianji, Gazment Bardhi dhe Enkelejd ...

Gazmend Bardhi në ABC News për denoncimet e PD për Agron Xhafajn

ABC News - 14.05.2018

Këshilltari juridik në Partinë Demokratike Gazmend Bardhi ka folur në studion e ABC News për denoncimet e selisë blu në lidhje me vëllain e ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj.

Nikoll Lesi: Lulzim Basha dhe PD-ja po përdoren nga Rama dhe Tahiri për të sulmuar Fatmir Xhafajn

Gazeta Tema - 14.05.2018

Ka shumë spekulime se pas sulmeve të Partisë Demokratike ditët e fundit ndaj Fatmir Xhafaj, qendrojnë dhe eksponentë të rëndësishëm të PS-së. Këtë teori e mbështet dhe Nikoll Lesi, sipas të cilit, ...

PD publikon një regjistrim të vëllait të Fatmir Xhafaj: Të jetë hera e fundit, se po na sulmojnë

Gazeta Tema - 14.05.2018

Partia Demokratike thotë se vëllai i Fatmir Xhafajt, vijon ende aktivitetin e tij kriminal për trafik droge. Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji kanë publikuar një përgjim audio, i cili, sipas tyre, ...

Salianji: Agron Xhafaj është bos i drogës

Java News - 14.05.2018

Përmes një deklaratë të jashtëzakonshme për mediat, PD ka hedhur sërish akuza ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. PD publikoi disa përgjime që sipas tyre faktojnë përfshirjen në trafik droge ...

A ka një komplot kundër Fatmir Xhafaj-t?

Gazeta Tema - 14.05.2018

Nga Roland Qafoku Nga një ministër në majë të vlerësimeve, papritur, ndaj tij është ngritur një furtunë kundër. Nga një ministër i cilësuar korrekt dhe rigoroz në zbatimin e ligjit, befas, për ...

A ka një komplot kundër Fatmir Xhafajt?

Java News - 14.05.2018

Nga Roland Qafoku Nga një ministër në majë të vlerësimeve, papritur, ndaj tij është ngritur një furtunë kundër. Nga një ministër i cilësuar korrekt dhe rigoroz në zbatimin e ligjit, befas, për ...

VIDEOPERGJIMI/ Agron Xhafaj: Mos më bjer në qafë se po më sulmojnë vëllain

Durres Lajm - 14.05.2018

PD publikon përgjimin audio: Vëllai i ministrit, Agron Xhafaj, vijon trafikun e drogës Në videopërgjimin që publikoi Partia Demokratike, Agron Xhafaj ndërsa bisedon me trafikantin që i kërkon një ...

PD publikon përgjimin audio: Vëllai i ministrit, Agron Xhafaj, vijon trafikun e drogës

Durres Lajm - 14.05.2018

Partia Demokratike ka publikuar sot një përgjim telefonik që pretendon se implikon direkt përfshirjen e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, në trafikun e lëndëve narkotike.

Denoncimi për vëllain e ministrit Xhafaj, reagon PS: Prokuroria të fillojë hetimet, askush s’është mbi ligjin

Gazeta Tema - 14.05.2018

Partia Socialiste ka reaguar lidhur me regjistrimin e publikuar nga Partia Demokratike ku denonconte lidhjet e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj me trafikantët.

“Ndëshkim Agron Xhafajt ose regjizorëve të kësaj shfaqjeje të turpshme”

Java News - 14.05.2018

Mazhoranca ka reaguar ditën e sotme përmes Taulant Ballës sa i përket një përgjimi që Partia Demokratike pretendon se lidhet me vëllain e ministrit Xhafaj.

Fatmir Xhafaj në prag të dorëheqjes si ministër

Tetova Sot - 14.05.2018

Fatmir Xhafaj pritet të japë dorëheqjen nga posti i Ministrit të Brendshëm. Burime të Lapsi.al thanë se Xhafaj tashmë e ka vendosur, se do të dorëhiqet nga posti i ministrit, pasi ka dëgjuar ...

PD ndryshon strategji, paralajmërimi i fortë i Bashës për fakte të reja

Durres Lajm - 14.05.2018

Pas denoncimit të përgjimeve të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, me trafikantë të drogës paraditen e sotme, Partia Demokratike ka ndryshuar strategji.

PD ndryshon strategjinë e “sulmit”, opozita do të presë deri të enjten dorëheqjen e Xhafajt

Tetova Sot - 14.05.2018

Pas publikimit të përgjimit audio të pretenduar nga PD për vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj, është mbledhur grupi parlamentar demokrat. Burime nga PD për Top Channel bëjnë të ditur se deputetët do ...

Audio-përgjimi i Partisë Demokratike dhe disa dyshime që lindin mbi të!

Gazeta Tema - 14.05.2018

Nga Altin Ketro Partia Demokratike, në vijim të një skenari të strukturuar, ka vijuar serinë e akuzave ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, kësaj here duke publikuar një audio-përgjim që, sipas ...

Audio-përgjimi i Partisë Demokratike dhe disa dyshime që lindin mbi të!

Java News - 14.05.2018

Nga Altin Ketro Partia Demokratike, në vijim të një skenari të strukturuar, ka vijuar serinë e akuzave ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, kësaj here duke publikuar një audio-përgjim që, sipas ...

Paloka: Xhafaj hetues i diktaturës dhe pjesë e familjes mafioze!

Java News - 14.05.2018

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka i’u është bashkuar reagimeve pas publikimit nga demokratët sot të audio-përgjimeve ku sipas PD degjohet vëllai i Xhafajt, Agron Xhafaj se flet për trafikun e drogës.

“Vëllai” i Xhafajt dhe pushteti familjar i Sali Berishës

Gazeta Tema - 14.05.2018

Nga Mero Baze Ministri i Brendshëm i qeverisë socialiste po vihet në shënjestër, pas pretendimeve ende të paverifikuara, rreth një bisede të vëllait të tij me një të panjohur, të cilin PD e ...

Kush janë autorët e përgjimit të publikuar nga PD?

Gazeta Tema - 14.05.2018

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike” hapej sot me një kopertinë me titullin: Javë arrestimesh? Në foto siç shihet paraqitet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ...

Kush qëndron pas audio-përgjimit të vëllait të Xhafajt?

Java News - 14.05.2018

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike” hapej sot me një kopertinë me titullin: Javë arrestimesh? Në foto siç shihet paraqitet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ...

Artur Zheji: Adriatik Llalla do ta “groposë” Ramën me dosjet që ka ndaj tij, do ta paguajë shtrenjtë që e ngacmoi dhe i ...

Gazeta Tema - 14.05.2018

Artur Zheji, që nuk i bëjnë përshtypje aferat në të cilat është përfshirë Adriatik Llalla, thotë se ky i fundit do nxjerrë dosje kompromentuese për Ramën.

Flamur Noka: Në një vend normal, Fatmir Xhafaj s’do ishte bërë ministër i Brendshëm. Duhen njerëz si unë

Gazeta Tema - 14.05.2018

Deputeti i PD, Flamur Noka tha se Prokuoria duhet të kishte filluar një hetim uregjent pas publikimit të audio-përgjimit. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Noka tha se e vetmja zgjidhje është ...

Neni 491 për mbrojtjen e vëllait të Xhafajt? Ish-ministri i LSI: Nuk e besoj!

Java News - 14.05.2018

Çështja e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte në fokus të emisionit “Real Story” në Vizion Plus këtë të hënë. Referuar akuzave të opozitës se Xhafaj ka “falsifikuar Kodin e ...

Ish-ministri i LSI kundër linjës së Kryemadhit: Nuk besoj se Fatmir Xhafaj ka bërë ligj për mbrojtjen e vëllait

Gazeta Tema - 14.05.2018

Çështja e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte në fokus të emisionit “Real Story” në Vizion Plus këtë të hënë. Referuar akuzave të opozitës se Xhafaj ka “falsifikuar Kodin e ...

Alibeaj: Përgjimi është bërë gjatë periudhës kur qeveris Xhafaj

Gazeta Tema - 14.05.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbardhur detaje të reja mbi regjistrimin audio të publikuar sot nga PD, ku sipas demokratëve, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, flet ...

Fatos Lubonja: Nuk mendoj se PD e ka montuar përgjimin, Xhafaj duhet të japë dorëheqjen

Gazeta Tema - 14.05.2018

Fatos Lubonja ka komentuar video-përgjimin e publikuar nga PD, për vëllain e Fatmir Xhafajt. “ Kush është ky bashkëpunëtori X? Në këtë rast duhet të ketë hetime.

Reagon zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme: Xhafaj nuk ka dhënë dorëheqjen!

Java News - 14.05.2018

Pas lajmeve që qarkulluan në disa portale për dhënien e dorëheqjes nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka ardhur edhe reagimi i Drejtorit të Komunikimit në këtë dikaster.

Audio-përgjimi, Alibeaj: Në kohën kur qeveris Xhafaj

Java News - 14.05.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbardhur detaje të reja mbi regjistrimin audio të publikuar sot nga PD, ku sipas demokratëve, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, flet ...

Përgjimi i vëllait të Xhafajt nga policia, prokuroria i kërkon materialin PD-së

Java News - 14.05.2018

Prokuroria ka nisur zyrtarisht hetimet kryesisht lidhur me audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike në të cilin sipas saj vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dëgjohet duke bërë ...

Deputeti i Durrësit: Kjo është banda që qeveris sot shqiptarët!

Durres Lajm - 14.05.2018

Deputeti Oerd Bylykbashi ka bërë share në profilin e tij në Facebook videon e konferencës për shtyp të Partisë Demokratike, ku u publikua ajo që selia blu e quajti biseda audio që provon sesi vëllai ...

Reagon Ministria e Brendshme: Fatmir Xhafaj nuk ka dhënë dorëheqjen!

Gazeta Tema - 14.05.2018

Pas lajmeve që qarkulluan në disa portale për dhënien e dorëheqjes nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka ardhur edhe reagimi i Drejtorit të Komunikimit në këtë dikaster.

Media: Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

Tetova Sot - 14.05.2018

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull.

A e ka dhënë dorëheqjen Fatmir Xhafaj? Ja reagimi zyrtar nga Ministria e Brendshme

Tetova Sot - 14.05.2018

Mbrëmjen e sotme u raportua se Fatmir Xhafaj kishte dhënë dorëheqjen nga posti i ministrit të Brendshëm. Por ky lajm rezultoi i pavërtetë, të paktën sipas këshilltarit të tij, Ardi Bita.

Lubonja: Të dorëhiqet Fatmir Xhafaj

Flaka - 14.05.2018

Analisti Fatos Lubonja thotë se video e përgjimit e publikuar nga Partia Demokratike është e rëndë pavarësisht se ajo ka disa gjëra që duhen sqaruar në lidhje me bashkëpunëtorin.

Vjen reagimi i parë nga Ministria e Brendshme për dorëheqjen e Xhafajt

Flaka - 14.05.2018

Këtë mbrëmje ‘Politiko.al’ publikoi një lajm të bujshëm, ku përmes burimeve konfidenciale thuhej se ministri I Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama.

Nano: Nëse përgjimet janë të vërteta Xhafaj duhet të jap dorëheqjen si akt moral, por nëse dikush…

Gazeta Tema - 14.05.2018

Analisiti Mustafa Nano, i ftuar sot në emisionin Opinion në Tv Klan, është shprehur se nëse përgjimet janë të vërteta duhet të jap dorëheqje si një akt moral.

Paralajmërimi i gazetarit: Kjo histori s’është veç 3 minuta, PD do të nxjerrë prova të tjera

Flaka - 14.05.2018

I ftuar në “Studio e Hapur” në News24, gazetari Mentor Kikia foli në lidhje me audipërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ai tha se është i bindur se PD do të nxjerrë prova të ...

E FUNDIT/ Agron Xhafaj padit në prokurori Alibeajn, Salianjin dhe Bardhin!

Java News - 14.05.2018

Pasi Partia Demokratike publikoi sot audiopërgjimin që implikonte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj se flet me trafikantë droge, vjen përgjigja e fortë e këtij të fundit.