TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VV mban mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

Lajmi.net - 14.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në orën 14:00.

Rexhep Selimi tregon se pse nuk mori pjesë në shpalljen e kandidaturës së Kurtit

Zhurnal - 14.01.2018

Rexhep Selimi tregon se pse nuk mori pjesë në shpalljen e kandidaturës së Kurtit Kurti në këtë garë nuk ka asnjë kundër kandidat për ta sfiduar. Gjatë hapjes së fushatës, ndonëse Lëvizja Vetëvendosje ...

Bahtiri në tubimin e Kuritit me aktivistët e Vetëvendosjes

Almakos - 14.01.2018

Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës, si dhe nënkryetar i AKR-së, ka marrë pjesë sot në shpalosjen e platformës së Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes, në Mitrovicë.

VV mban mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

Almakos - 14.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në orën 14:00.

Goditja që Albin Kurti sot i bëri Dardan Molliqajt

Lajm - 14.01.2018

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e ...

Kurti qëndron në Mitrovicë, flet për Visar Ymerin dhe deputetët e dorëhequr

Almakos - 14.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, mbajti takimi me anëtarët e këtij subjekti politik në Mitrovicë, ku prezantoi platformën e tij udhëheqëse.

Agim Bahtiri pjesëmarrës në tubimin e Vetëvendosjes në Mitrovicë

Lajmi.net - 14.01.2018

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka qenë pjesë e një organizimi të Lëvizjes Vetëvendosje në këtë qytet. Aty Albin Kurti – kandidati për kryetar të kësaj lëvizjeje, ka takuar aktivistë me të cilët ...

Selimi: Po të isha në Kosovë, sigurt do të merrja pjesë në tubimin e Kurtit

Almakos - 14.01.2018

Gjatë ditës së djeshme, Albin Kurti shpalli kandidaturën për kryetar të Vetëvendosjes, e njëkohësisht shpalosi edhe programin e tij për këtë pozitë. Gjatë hapjes së fushatës, ndonëse Lëvizja ...

VV sot mban mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

Koha.net - 14.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në ora 14:00.

Bahtiri në tubimin e Kurtit me aktivistët e Vetëvendosjes

Telegrafi - 14.01.2018

Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës, si dhe nënkryetar i AKR-së, ka marrë pjesë sot në shpalosjen e platformës së Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes, në Mitrovicë.

Bahtiri në shpalosjen e platformës së Kurtit për kryetar të VV-së

Koha.net - 14.01.2018

Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës, si dhe nënkryetar i AKR-së së Behgjet Pacollit, ka marrë pjesë sot në shpalosjen e platformës së Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes, në Mitrovicë.

VV mban mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

Telegrafi - 14.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në orën 14:00.

Kurti qëndron në Mitrovicë, flet për Visar Ymerin dhe deputetët e dorëhequr

Telegrafi - 14.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, mbajti takimi me anëtarët e këtij subjekti politik në Mitrovicë, ku prezantoi platformën e tij udhëheqëse.

Selimi: Po të isha në Kosovë, sigurt do të merrja pjesë në tubimin e Kurtit

Telegrafi - 14.01.2018

Gjatë ditës së djeshme, Albin Kurti shpalli kandidaturën për kryetar të Vetëvendosjes, e njëkohësisht shpalosi edhe programin e tij për këtë pozitë. Gjatë hapjes së fushatës, ndonëse Lëvizja ...

Selimi: Po të isha në Kosovë, sigurt do të merrja pjesë në tubimin e Kurtit

Alb Portali - 14.01.2018

Gjatë ditës së djeshme, Albin Kurti shpalli kandidaturën për kryetar të Vetëvendosjes, e njëkohësisht shpalosi edhe programin e tij për këtë pozitë. Loading...

Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes

Alb Portali - 14.01.2018

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e ...

Agim Bahtiri pjesëmarrës në tubimin e Vetëvendosjes në Mitrovicë

Alb Portali - 14.01.2018

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka qenë pjesë e një organizimi të Lëvizjes Vetëvendosje në këtë qytet. Loading... Aty Albin Kurti – kandidati për kryetar të kësaj lëvizjeje, ka takuar aktivistë ...

Kurti në Mitrovicë, diskuton për zgjedhjet e brendshme dhe platformën

Alb Portali - 14.01.2018

Loading... Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka qëndruar në qytetin e Mitrovicës. Atje ai është takuar me aktivistë të lëvizjes, me të cilët ka diskutuar për ...

Goditja që Albin Kurti u dha kundërshtarëve në plaltformën e rikandidimit: Si (nuk)duhet të jetë një vetëvendosës

Gazeta Tema - 14.01.2018

Nga Blendi Gashi Albin Kurti, në prezantimin për platformën për kryetar të Vetëvendosjes, nga të dorëhequrit përmendi vetëm emrin e ish-kryevetëvendosësit Visar Ymeri, duke e lënë të hapur ...

Albin Kurti prezanton sot programin e tij

Lajm - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Almakos - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Lista e deputetëve të VV-së që nuk morën pjesë në tubimin e Kurtit

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me ...

Albin Kurti sot prezanton platformën

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes sot do ta prezantojë platformën e tij. Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

Albeu.com - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti , sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në " Sallën e Kuqe", tek Pallati ...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Almakos - 13.01.2018

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (LIVE/Video)

Almakos - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të ...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Almakos - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri.

Militantët brohorasin parreshtur ‘Albin Kurti’ (Video)

Almakos - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes.

Nga 32 deputet, vetëm 16 prej tyre morën pjesë në tubimin e Kurtit

Almakos - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me ...

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

Ina - 13.01.2018

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Zhurnal - 13.01.2018

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV Prishtinë, 13 janar - Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot ...

Ish lideri komunist: Në një parti ku gjatë zgjedhjeve nuk ka më shumë se një kandidat, aty nuk ka demokraci

Lajmi.net - 13.01.2018

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe ...

Në tubimin ku Kurti shpalos platformën e tij, nuk marrin pjesë grupi anti-Kurti

Lajmi.net - 13.01.2018

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit ...

Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit

Albeu.com - 13.01.2018

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune.

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë ...

Kurti: E falenderoj Ymerin, nuk heqim dorë nga bashkimi kombëtar

Albeu.com - 13.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po shpalos platformën e tij para anëtarëve të partisë. Ai fillimisht ka shprehur keqardhje që nuk ka një kundërkandidat pasi sipas tij në ...

Kurti kërkon besimin për t’u rikthyer në krye të partisë që po i shkapërderdhët

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie, ka paralajmëruar reforma e riorganizim të VV-së, në të gjitha ...

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Alsat - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar ...

Këta janë deputetët që nuk morën pjesë në tubimin e Albin Kurtit

Albeu.com - 13.01.2018

Albin Kurti sot prezantoi platformën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, si kandidati i vetëm për këtë pozitë. Të pranishë ishin anëtarë, aktivistë të Lëvizjes e qytetarë të shumtë.

Kurti u kërkon aktivistëve të mos dashurohen në vetvete

Portalb - 13.01.2018

Kur foli për pastërtinë e aktivistëve Albin Kurti porositi që kjo të mos bëhet dashuri në vetvete, transmeton Kallxo.com. Albin Kurti gjatë paraqitjes së platformës për kryetar të Vetëvendosjes para ...

Këta janë deputetët që injoruan tubimin e Albin Kurtit

Portalb - 13.01.2018

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova.

Albin Kurti: Visar Ymeri është anëtar dhe deputet i Vetëvendosjes bashkë me neve

LajmiFundit - 13.01.2018

“Më vjen keq që nuk ka ndonjë kandidat që më kundërshton. Dua ta falënderoj Visar Ymerin për kontributin e vlefshëm e të dobishëm në VV. Visari është bashkë me neve, është konsultuar me mua.

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

BalkanWeb - 13.01.2018

KOSOVË- Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij.

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

Koha.net - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Të dorëhequrit nga Vetëvendosje nuk marrin pjesë në prezantimin e Kurtit

Koha.net - 13.01.2018

Në Sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

Gazeta Express - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Telegrafi - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

Gazeta Express - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për ...

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (Video)

Telegrafi - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të ...

Kurti: Ymeri është anëtar i VV-së, do të konsultohem me të siç bënte ai me mua

Koha.net - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për ...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri.

Militantët brohorasin parreshtur Albin Kurtin (Video)

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes.

Lista e deputetëve të VV-së që nuk morën pjesë në tubimin e Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me ...

Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse – i pakënaqur që nuk ka kundërkandidat

Koha.net - 13.01.2018

Me ovacione e duartrokitje që kanë zgjatur disa minuta është pritur kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Para se Kurti të niste prezantimin, deputetja Albulena Haxhiu, ...

Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes

Gazeta Express - 13.01.2018

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Flaka - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Albin Kurti prezanton sot platformën e tij politike

Java News - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti prezanton platformën e tij.Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Të dorëhequrit e Vetëvendosjes bojkotojnë Kurtin

Java News - 13.01.2018

Në Sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

VIDEO/ Albin Kurti prezanton platformën për “shpëtimin” e Vetëvendosjes: Falenderoj Visar Ymerin, do konsultohem me të

Gazeta Tema - 13.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, ka falenderuar ish-kreun e dorëhequr të kësaj partie Visar Ymeri. Kurti është duke shpalosur platformën e tij për të drejtuar këtë forcë ...

Kurti: Vetëvendosje, organizatë që falë dhe kërkon falje

Alb Portali - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Loading... Kurti tha se janë tri shtylla mbi të cilat qëndron si në themele ky ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

Lajmi.net - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

Portalb - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin!

Almakos - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV

Albeu.com - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar . Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e ...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

Almakos - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e ...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

Zhurnal - 12.01.2018

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt Flamur Kuçi Flamur Kuçi Se do të vie koha që shoqëria “demokratike” kosovare, do ta cilësojë dikë brenda Vetëvendosjes si liberal, si të shtypur e të ...

Kurtin s’e ndal dot grupi i Molliqajt, nesër prezanton platformën për kryetar të Vetëvendosjes

Lajmi.net - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti të shtunën do të bëjë prezantimin e platformës së tij. Këtë ai sipas njoftimit të Vetëvendosjes do të bëjë në ‘Sallën e Kuqe’ në ...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

Portalb - 12.01.2018

Flamur Kuçi Se do të vie koha që shoqëria “demokratike” kosovare, do ta cilësojë dikë brenda Vetëvendosjes si liberal, si të shtypur e të linçuar, këtë nuk do ta besonte as optimisti më sy-mbullur.

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

Evropaelire - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvend, Vetëvendosje aktualisht është ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin!

Telegrafi - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

Koha.net - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

Telegrafi - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e ...

Dorëheqjet në Vetëvendosje, trysni mbi Albin Kurtin

Java News - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

ANALIZA: Dorëheqjet në Vetëvendosje, trysni mbi Albin Kurtin

Gazeta Tema - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

Alb Portali - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. Loading... LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën ...

Zyrtare: Albin Kurti, i vetmi kandidat për kryetar të VV-së

Almakos - 11.01.2018

Këshilli Zgjedhor i Përgjithshëm (KZP), i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ka bërë të ditur së mbrëmë ka përfunduar afati i dorëzimi të kandidaturave për kryetar të kësaj lëvizje, i cili është shpallur me ...

Në këtë datë Albin Kurti bëhet kryetar i VV-së

Albeu.com - 11.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje më 21 janar do të zgjedhë kryetarin e ardhshëm. Albin Kurti edhe zyrtarisht është i vetmi kandidat për ta marrë udhëheqjen e kësaj organizate.

Tinka Kurti i fyen kolegët e Vetëvendosjes: Të arratisurit po e përsërisin PDK-në

Zhurnal - 11.01.2018

Tinka Kurti i fyen kolegët e Vetëvendosjes: Të arratisurit po e përsërisin PDK-në Prishtinë, 11 janar - Të dorëhequrit e fundit nga pozitat e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje janë njerëz që po e ...

Më 21 janar, Albin Kurti bëhet babë i Vetëvendosjes

Lajmi.net - 11.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje më 21 janar do ta ketë babën e saj. Albin Kurti edhe zyrtarisht është i vetmi kandidat për ta marrë udhëheqjen e kësaj organizate.

Mbyllet afati, Albin Kurti i vetëm për kryetar të VV-së

Ina - 11.01.2018

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti si duket nuk do të këtë përballë asnjë kundërkandidat për të ardhur përsëri në pozitën e kreut të kësaj partie, në kuadër të një procesi parazgjedhor të ...

Tinka Kurti i fyen kolegët e Vetëvendosjes: Të arratisurit po e përsërisin PDK-në

Lajmi.net - 11.01.2018

Të dorëhequrit e fundit nga pozitat e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje janë njerëz që po e përdorin logjikën e Partisë Demokratike të Kosovës. Kështu ka shkruar në llogarinë e saj në Facebook zyrtarja ...

Kurti me poezi për kundërshtarët?

Portalb - 11.01.2018

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar të shpërndajnë në Facebook një deklaratë të Albin Kurtit për të cilën ata thonë se e ka dhënë sot në Prizren gjatë vizitës kryetarit të Komunës, ...

Jep dorëheqje edhe Frashër Krasniqi

Lajmi.net - 11.01.2018

Ka dhënë dorëheqje nga pozitat e tij brenda Lëvizjes Vetëvendosje deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër ...

Albin Kurti viziton Haskukën në Prizren

Lajmi.net - 11.01.2018

Albin Kurti ka vizituar gjatë ditës së sotme Kryetarin e Prizrenit nga Vetëvendosje ,Mytaher Haskuka, i cili doli fitues në zgjedhjet lokale të mbajtura gjatë vitit 2017.

Mbyllet afati, Albin Kurti i vetëm për kryetar të VV-së

Lajmi.net - 11.01.2018

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti si duket nuk do të këtë përballë asnjë kundërkandidat për të ardhur përsëri në pozitën e kreut të kësaj partie, në kuadër të një procesi parazgjedhor të ...

A është kjo foto për të cilën Kurti e quajti idiot Frashër Krasniqin?

Lajmi.net - 11.01.2018

Frashër Krasniqi sot ka njoftuar për dorëheqjen e tij nga Vetëvendosje. Në letrën e dorëheqjes, të dërguar nga burgu, Krasniqi ka zbuluar mes tjerash një detaj, ku thotë se Albin Kurti e ka quajtur ...

Kurti: Këta që dorëhiqen po përsërisin PDK-në

Albeu.com - 11.01.2018

Të dorëhequrit e fundit nga pozitat e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje janë njerëz që po e përdorin logjikën e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK). Kështu ka shkruar në llogarinë e saj në Facebook ...

Selami poetik i Kurtit për kundërshtarët: Nuk ua fal të ma shani VV-në, Kosovën, Shqipërinë

Lajmi.net - 11.01.2018

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar më të madhe të shpërndajnë në Facebook një deklaratë të Albin Kurtit për të cilën ata thonë se e ka dhënë sot në Prizren gjatë vizitës kryetarit të ...

KOMENT/ Tregoni të vërtetën pse nuk e doni Albin Kurtin

Albeu.com - 11.01.2018

Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Tashmë situata në partinë Lëvizja Vetëvendosje është kthyer në një skenë tragjedikomike. Nga një anë militantët partiakë pyesin njëeri-tjetrin pse këto dorëheqje e nga ana ...

Vetvendosje/ Dorëheqja e radhës, Frashër Krasniqi nga burgu

SOT - 11.01.2018

Frashër Krasniqi është deputeti tjetër që dha sot dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendose në protestë ndaj liderit të vjetër Albin Kurti. Krasniqi, i dënuar me 5 vjet e gjysmë burgim për gjuajtjen e ...

Albin Kurti, i vetmi kandidat për kryetar të VV-së

Telegrafi - 11.01.2018

Këshilli Zgjedhor i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ka bërë të ditur së mbrëmë ka përfunduar afati i dorëzimi të kandidaturave për kryetar të kësaj lëvizje, i cili është shpallur më 21 ...

Zgjedhjet, Albin Kurti i vetmi kandidat për kryetar të Vetëvendosjes

BalkanWeb - 11.01.2018

PRISHTINE- Lëvizja Vetëvendosje mbajti sot mbledhjen e Kryesisë ku temë kryesore ka qenë zgjidhja e problemeve me të cilat është ballafaquar kjo parti së fundi, duke marrë shkas edhe nga dorëheqjet e ...

Kurti s’pranon kompromisin, i vetmi kandidat për kryetar të VV’së

Gazeta Express - 11.01.2018

Albin Kurti nuk është tërhequr nga kandidatura për kryetar të Vetëvendosjes, pavarësisht presionit me dorëheqje nga figurat kryesore të kësaj ...

Mbyllet afati, Albin Kurti i vetëm për kryetar të VV-së

Gazeta Express - 11.01.2018

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti si duket nuk do të këtë përballë asnjë kundërkandidat për të ardhur përsëri në pozitën e kreut të kësaj partie, në kuadër të një procesi parazgjedhor të ...

A është kjo fotografia për të cilën Kurti e quajti idiot Frashër Krasniqin?

Gazeta Express - 11.01.2018

Frashër Krasniqi sot ka njoftuar për dorëheqjen e tij nga ...

Më 21 janar, Albin Kurti bëhet babë i Vetëvendosjes

Gazeta Express - 11.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje më 21 janar do ta ketë babën e saj. Albin Kurti edhe zyrtarisht është i vetmi kandidat për ta marrë udhëheqjen e kësaj organizate.

Letra e dorëheqjes së Frashër Krasniqit: Nuk pendohem as kur Albin Kurti më quajti idiot

Gazeta Express - 11.01.2018

Frashër Krasniqi është deputeti tjetër që dha sot dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendose. Krasniqi, i dënuar me 5 vjet e gjysmë burgim për rastin e hedhjes së gazit lotsjellës, në letrën e tij të ...

Florin Krasniqi i godet aktivistët e Vetëvendosjes nga Shqipëria

Gazeta Express - 11.01.2018

"Nëse ata e konsiderojnë veten të mençur, le të bëjnë diçka në ...

Postimi i Molliqajt që tregon se Kurti ka vendosur për ndarjen e Vetëvendosjes

Gazeta Express - 11.01.2018

Ish-sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka thyer më në fund heshtjen, duke komentuar rreth zhvillimeve më të fundit në partinë e tij.

Florin Krasniqi: Në Vetëvendosje ka pasur akter që donin të fillonte në Kosovë një luftë civile

Gazeta Express - 11.01.2018

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, që jeton në Amerikë, ka vendosur që të flas për përçarjet e fundit në VV. Ai në një intervistë në KTV ka treguar se në VV ka pasur akter që donin të ...

Më 21 janar votimi për Albin Kurtin kryetar të Vetëvendosjes

Koha.net - 11.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje njofton se ka nisur fushata e zgjedhjeve të brendshme, ndërsa votimi për kryetar të Lëvizjes mbahet të dielën, më 21 janar 2018. Mbrëmë ka përfunduar afati i dorëzimit të ...

Krasniqi: Vetëvendosje nuk mund të ndahet për teket e askujt

Koha.net - 11.01.2018

Ndarja e “Vetëvendosjes” nuk përjashtohet si opsion as prej ish-deputetit të këtij subjekti, Florin Krasniqi. Megjithatë, sipas tij, Lëvizja do t’i mbijetojë këtij procesi me Albin Kurtin në krye.

Për Krasniqin, figura e Kurtit është e pazëvendësueshme

Koha.net - 11.01.2018

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, pas një bisede me Albin Kurtin, kandidatin e vetëm për kryetar të VV-së, në një intervistë për Rubikon tha se nuk sheh problem esencial brenda partisë, ...

Deputeti i VV-së: Albin Kurti më quajti idiot sepse ia publikova një foto të tij

BalkanWeb - 11.01.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi i cili është duke qëndruar në burg për shkak se është dënuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës, ka dhënë ...

Vetëvendosje zgjedh kryetarin me 21 janar – Kurti hasret në garë

Alb Portali - 11.01.2018

Loading... Lëvizja Vetëvendosje ka caktuar të dielën e 21 janarit si ditën e zgjedhjeve për kryetarin e ri të partisë, njofton Klan Kosova. Kështu mundësohet që të ketë 10 ditë fushatë të brendshme ...

Mbyllet afati, Albin Kurti i vetëm për kryetar të VV-së

Alb Portali - 11.01.2018

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti si duket nuk do të këtë përballë asnjë kundërkandidat për të ardhur përsëri në pozitën e kreut të kësaj partie, në kuadër të një procesi parazgjedhor të ...

Albin Kurti kandidat i vetëm për kreun e Vetëvendosjes

Java News - 11.01.2018

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti si duket nuk do të këtë përballë asnjë kundërkandidat për të ardhur përsëri në pozitën e kreut të kësaj partie, në kuadër të një procesi parazgjedhor të ...

Albin Kurti, i vetëm në garën për kreun e Vetëvendosjes

Flaka - 11.01.2018

Albin Kurti është i vetëm në garën për kryetarin e Vetëvendosjes. Në fundin e një procesi parazgjedhor të pllakosur nga mosmarrëveshje, përplasje e dorëheqje, themeluesi i kësaj lëvizjeje e kërkon ...

Edhe Frashër Krasniqi jep dorëheqje nga burgu në VV

Java News - 11.01.2018

Deputeti Frashër Krasniqi, i cili aktualisht ndodhet në Burgun e Dubravës, ka dhënë dorëheqje sot nga pozita e delegatit të Këshillit të Përgjithshëm dhe çdo pozitë tjetër në Vetëvendosje.

Albin Kurti, i vetëm në garën për kreun e Vetëvendosjes

Durres Lajm - 11.01.2018

Albin Kurti është i vetëm në garën për kryetarin e Vetëvendosjes. Në fundin e një procesi parazgjedhor të pllakosur nga mosmarrëveshje, përplasje e dorëheqje, themeluesi i kësaj lëvizjeje e kërkon ...

Kurti i vetmi kandidat për kryetar të VV-së

Antpress - 11.01.2018

Albin Kurti nuk është tërhequr nga kandidatura për kryetar të Vetëvendosjes, pavarësisht presionit me dorëheqje nga figurat kryesore të kësaj partie.Afati për kandidatura për kryetar të VV-së është ...

Albin Kurti i vetmi kandidat për kryetar të Vetëvendosjes

Zhurnal - 10.01.2018

Albin Kurti i vetmi kandidat për kryetar të Vetëvendosjes Lëvizja Vetëvendosje aktualisht po e mban mbledhjen e kryesisë ku temë kryesore deri tash ka qenë zgjidhja e problemeve me të cilat është ...

Albin Kurti i vetmi kandidat për kryetar të Vetëvendosjes

Almakos - 10.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje aktualisht po e mban mbledhjen e kryesisë ku temë kryesore deri tash ka qenë zgjidhja e problemeve me të cilat është ballafaquar kjo parti politike së fundi.

Shpallen kandidaturat për kryetar në Vetëvendosje

Albeu.com - 10.01.2018

Albin Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të lëvizjes “ Vetëvendosje ”. Kjo u bë e ditur një ditë para përfundimit të afatit zyrtar të paraqitjes së kandidaturave për drejtuesin e Lëvizjes .

Ahmeti: Kurti është duke përzënë njerëz nga Vetëvendosja (Video)

Almakos - 10.01.2018

Gazetari dhe opinionisti Arben Ahmeti, ka theksuar se ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, është duke përzënë njerëz nga lëvizja. Ai në emisionin “Debat D Plus”, të RTV Dukagjini, ka ...

Monopoli Kurti

Lajmi.net - 10.01.2018

Albin Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të lëvizjes “Vetëvendosje”. Kjo u bë e ditur dje për gazetën “Zëri” një ditë para përfundimit të afatit zyrtar të paraqitjes së kandidaturave për ...

Kurti e Ahmeti në mbledhjen e Kryesisë së VV-së, a do ketë ‘qërim të hesapeve’?! /VIDEO

Lajmi.net - 10.01.2018

Kanë filluar të mblidhen deputetët dhe anëtarët e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje për të mbajtur mbledhjen e paralajmëruar. Të selia e Vetëvendosjes është parë duke hyrë Albin Kurti, Shpend Ahmeti, ...

“Alarm” për Vetëvendosjen: Mund të përfundojë si AAK e NISMA

Almakos - 10.01.2018

Analistët vlerësojnë se Vetëvendosjen e pret një fund i vështirë, ose edhe krijimi i një partie tjetër. Kështu analisti politik, Islam Krasniqi thotë për “Bota sot” se nëse Vetëvendosja nuk ...

Zogiani: Frikacakët nuk pranuan të thonë se po dorëhiqen për shkak të Albin Kurtit

Lajmi.net - 10.01.2018

Avni Zogiani nga Vetëvendosje ka thënë se kërkesa e të dorëhequrëve nga VV ka qenë që Albin Kurti të mos kandidojë për kryetar të partisë. Ai ka kritikuar të dorëhequrit nga partia duke thënë se ...

Vetëvendosje e Skandinavisë: Të dorëhequrit të kthehen, ose ta dorëzojnë mandatin e deputetit

Lajmi.net - 10.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje së fundmi po përballet me dorëheqje nga strukturat e të disa prej fytyrave të njohura të saj. Por janë anëtarë të kësaj partie nga Skandinavia që kërkojnë që këta të dorëhequr ...

PËRFUNDIMISHT: Në Vetëvendosje ka BABË, s’ka IDE!

Lajmi.net - 10.01.2018

Sot ka qenë dita e fundit kur Albin Kurti do ta mësonte emrin e kundërkandidatit për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ose do të tërhiqej edhe vet. Nuk ndodhi as e para dhe as e dyta.

Monopoli Kurti

Gazeta Express - 10.01.2018

Albin Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të lëvizjes “Vetëvendosje”. Kjo u bë e ditur dje për gazetën “Zëri” një ditë para përfundimit të afatit zyrtar të paraqitjes së kandidaturave për ...

Përfundon afati për kompromise: Albin Kurti në rrugë për t’u bërë babë i Vetëvendosjes

Gazeta Express - 10.01.2018

Afati për të kandiduar për kreun e Lëvizjes Vetëvendosje përfundon sot. Deri më tani kandidati i vetëm është themeluesi i saj, lideri shpirtëror, Albin Kurti, me kusht që nëse deri sonte, në ora ...

Albin Kurti i vetmi kandidat për kryetar të Vetëvendosjes

Telegrafi - 10.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje aktualisht po e mban mbledhjen e kryesisë ku temë kryesore deri tash ka qenë zgjidhja e problemeve me të cilat është ballafaquar kjo parti politike së fundi.

Zogiani: Dorëheqjet nuk janë largime definitive nga Vetëvendosje (Video)

Telegrafi - 10.01.2018

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Avni Zogiani, ka theksuar se dorëheqjet e ditëvë të fundit të eksponentëve të kësaj lëvizje, janë dorëheqje nga funskionet partiake.

Ahmeti: Kurti është duke përzënë njerëz nga Vetëvendosja (Video)

Telegrafi - 10.01.2018

Gazetari dhe opinionisti Arben Ahmeti, ka theksuar se ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, është duke përzënë njerëz nga lëvizja. Ai në emisionin “Debat D Plus”, të RTV Dukagjini, ka ...

Latifi: Në VV problemet nisën rreth financave - Kurti, autokrat që kërkon hisen e vet

Koha.net - 10.01.2018

Sipas analistit, Blerim Latifi, kandidati për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, e kishte planifikuar një skenar, si ai që po ndodh aktualisht në këtë parti.

Në krye me Albin Kurtin, Vetëvendosje do të ndahej plotësisht, thotë Mushkolaj

Lajmi.net - 08.01.2018

Deputetja nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se do ta rishqyrtojë vendimin për dorëheqjen nga Kryesia e partisë.

Edhe dy ditë kohë, “baba” i vetmi kandidat për kryetar të Vetëvendosjes

Lajmi.net - 08.01.2018

Në mes të përçarjeve dhe shumë dorëheqjeve në Lëivzjen Vetëvendosje, pritet që ky subjekt politik tu nënshtrohet zgjedhjeve. Pa kryetarin dhe pa nënkryetarin, Vetëvendosja gjatë ditëve në vazhdim do ...

Intervistë me Shkëlzen Maliqin: Albin Kurti i frikësohet ndarjes së partisë

Gazeta Express - 08.01.2018

Analisti Shkëlzen Maliqi në një intervistë për Gazetën Express ka analizuar përcarjen nëpër të cilën po kalon Lëvizja Vetëvendosje. Sipas tij, boshti i konfliktit është në relacionin Albin Kurti ...

Albin Kurti kandidat i vetëm për kreun e VV deri tani, edhe dy ditë kohë

Java News - 08.01.2018

Në mes të përçarjeve dhe shumë dorëheqjeve në Lëivzjen Vetëvendosje, pritet që ky subjekt politik tu nënshtrohet zgjedhjeve. Pa kryetarin dhe pa nënkryetarin, Vetëvendosja gjatë ditëve në vazhdim do ...