TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KE i kërkon Facebookut të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

Almakos - 15.04.2018

Komisioni Evropian (KE) i kërkoi të enjten rrjetit social Facebook të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin Cambridge Analytica, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa ...

KE i kërkon Facebookut të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

Telegrafi - 15.04.2018

Komisioni Evropian (KE) i kërkoi të enjten rrjetit social Facebook të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin Cambridge Analytica, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa ...

“Facebook” ka edhe të dhënat e atyre që nuk kanë llogari në të

Gazeta Tema - 15.04.2018

Shqetësimet në lidhje me të dhënat e përdoruesve të “Facebook”-ut janë rritur pasi themeluesi i tij, Mark Zuckerberg, tha në Senatin amerikan se rrjeti social i gjurmon edhe ata që nuk kanë llogari ...

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

Tetova Sot - 15.04.2018

Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social. Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet ...

Ende asnjë qytetar i Maqedonisë nuk ka paraqitur keqpërdorim në skandalin Cambridge Analytica

Portalb - 14.04.2018

Asnjë qytetar i Maqedonisë deri më tani nuk është drejtuar deri te Drejtoria për mbrojtjen e të dhënave personale në lidhje me keqpërdorimin e të dhënave personale në skandalin me Facebook dhe ...

Zuckerberg në Kongres, rasti si fitohen krizat përmes komunikimit

Mapo - 14.04.2018

Nga Alket Braho* Facebook po kalon krizën më të madhe që prej themelimit e deri më sot kur është në majat e klasifikimit si një prej kompanive gjigante në botë dhe praktikisht rrjeti social më i ...

Filipinet hapin hetime mbi praktikat e Facebook-ut për privatësinë

VOA - 14.04.2018

Facebook-un e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigandin e medias sociale lidhur me njoftimet se informatat personale të më shumë se 1 milion përdoruesve në ...

Zuckerberg në Kongres, rasti si fitohen krizat përmes komunikimit

Java News - 14.04.2018

Nga Alket Braho/ Facebook po kalon krizën më të madhe që prej themelimit e deri më sot kur është në majat e klasifikimit si një prej kompanive gjigante në botë dhe praktikisht rrjeti social më i ...

ANALIZA: Zuckerberg në Kongres, rasti si fitohen krizat përmes komunikimit

Gazeta Tema - 14.04.2018

Nga Alket Braho Facebook po kalon krizën më të madhe që prej themelimit e deri më sot kur është në majat e klasifikimit si një prej kompanive gjigante në botë dhe praktikisht rrjeti social më i ...

Filipinet hapin hetime mbi praktikat e Facebookut për privatësinë

Tetova Sot - 14.04.2018

Facebookun e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigantin e medias sociale lidhur me njoftimet se informatat personale të më shumë se 1 milion përdoruesve në ...

Gati një në 10 amerikanë kanë fshirë llogaritë e tyre në Facebook

Lajmi.net - 13.04.2018

Lëvizja #DeleteFacebook është duke e bërë punën e saj më shumë sesa pritej. A keni fshirë llogarinë tuaj në Facebook pas skandalit të Cambridge Analytica ? Një firmë kërkimore shkencore dhe ...

Punonjësit largohen nga Facebook për shkak të shqetësimeve etike

Lajmi.net - 13.04.2018

Skandali i të dhënave dhe kritikat e vazhdueshme nuk i lënë punonjësit e Facebook të qetë. Disa programues në Facebook aktualisht po përpiqen të ndryshojnë departamentet.

Ekspertët: Facebook dhe mediat sociale duhet rishikuar

Portalb - 13.04.2018

Facebook dhe kompanitë e mëdha të mediave sociale duhet të rishikohen për të parandaluar përdorimin e paligjshëm të informacioneve private, rrjedhjen e të dhënave personale dhe për të ruajtur ...

KE: “Facebook” duhet të bashkëpunojë me hetuesit europianë

BalkanWeb - 13.04.2018

Komisioni Europian i kërkoi sot rrjetit social “Facebook” të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit europianë për skandalin “Cambridge Analytica”, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim të ...

Pritet përgjigje nga Facebook nëse ka shtetas të Maqedonisë në skandalin e Cambridge Analytics

Telegrafi - 13.04.2018

Asnjë qytetar nga Republika e Maqedonisë nuk është drejtuar tek Drejtoria për mbrojtje e të dhënave personale (DMDHP), në pyetjen nëse janë keqpërdorur të dhënat personale të lidhura me skandalin e ...

Punonjësit largohen nga Facebook për shkak të shqetësimeve etike

Tetova Sot - 13.04.2018

Skandali i të dhënave dhe kritikat e vazhdueshme nuk i lënë punonjësit e Facebook të qetë. Disa programues në Facebook aktualisht po përpiqen të ndryshojnë departamentet.

Senatori Amerikan vë në siklet Zuckerberg

PC World - 13.04.2018

CEO i Facebook Mark Zuckerberg u vendos para një situate mjaft të sikletshme me një senator demokrat të martën gjatë seancës dëgjimore në Capitol Hill.

Koment: Zuckerberg kërkoi falje, por kjo nuk ka vlerë

Portalb - 12.04.2018

Në kuadër të marrjes në pyetje të kreut të Facebookut, Mark Zuckerberg nga kongresi amerikan për keqpërdorimin masiv të të dhënave tek Facebooku, vetë sipërmarrja ishte e mbytur deri në fyt me ...

Komisioni Evropian: Facebook duhet të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

Lajmi.net - 12.04.2018

Komisioni Evropian i kërkoi sot rrjetit social “Facebook” të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin “Cambridge Analytica”, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim të ...

Ekspertët analizojnë rrjedhjen e të dhënave nga Facebook

Lajmi.net - 12.04.2018

Një rrjedhje e të dhënave që mundësoi firmën politike të konsulencës, Cambridge Analytica të ketë qasje në informatat personale të rreth 87 milionë përdoruesve të Facebook-ut ka krijuar shqetësime ...

Koment: Zuckerberg kërkoi falje, por kjo nuk ka vlerë

Zhurnal - 12.04.2018

Koment: Zuckerberg kërkoi falje, por kjo nuk ka vlerë Kreu i Facebookut, Mark Zuckerberg pranoi publikisht se ka bërë gabime. Kjo është gjë e mirë, por nuk ka vlerë.

Pyetja për të cilen Zuckerberg nuk kishe përgjigje

Lajmi.net - 12.04.2018

Mark Zucerberg ishte për të dyten herë para Senatit amerikan në lidhje me skandalin e të dhënave nga gjiganti i rrjeteve sociale. Shefi i rrjetit më të madh social të globit ka shpenzuar këtë javë më ...

Vihet re detaji i pazakontë në karrigen e Zuckerberg, mediat e zbulojnë se çfarë është

LajmiFundit - 12.04.2018

Mark Zuckerberg është përballur për rreth pesë orë me pyetjet e senatorëve amerikanë rreth skandalit të vjedhjes së të dhënave. Përvec pyetjeve të shumta, përdoruesit e rrjeteve sociale kanë vënë re ...

Shefi i Cambridge Analytica hedh peshqirin pas tre javësh

Lajmi.net - 12.04.2018

Kryetari i ngarkuar i përkohshëm i kompanisë së diskutueshme të analizës së të dhënave jep dorëheqjen. Pas vetëm tre javësh, shefi i përkohshëm i Cambridge Analytica , Alexander Tayler , jep ...

Koment: Zuckerberg kërkoi falje, por kjo nuk ka vlerë

DW - 12.04.2018

Kreu i Facebookut, Mark Zuckerberg pranoi publikisht se ka bërë gabime. Kjo është gjë e mirë, por nuk ka vlerë. Facebook, Google dhe të tjerët duhet të trajtohen si koncerne moderne, mendon Michael ...

Zuckerberg kërkoi falje, por kjo nuk ka vlerë

Telegrafi - 12.04.2018

Në kuadër të marrjes në pyetje të kreut të Facebookut, Mark Zuckerberg nga Kongresi amerikan për keqpërdorimin masiv të të dhënave tek Facebooku, vetë sipërmarrja ishte e mbytur deri në fyt me ...

Skandali i Facebook, Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia personale janë keqpërdorur

Mapo - 12.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook Mark Zuckerberg ka zbuluar se ai është një nga personat e prekur nga skandali i keqpërdorimit të të dhënave. Sipas dëshmisë, Zuckerberg ka kuptuar vetëm së fundmi ...

Skandali i Facebook, Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia personale janë keqpërdorur

BalkanWeb - 12.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook Mark Zuckerberg ka zbuluar se ai është një nga personat e prekur nga skandali i keqpërdorimit të të dhënave. Në seancën e dytë të dëgjimit para Kongresit amerikan, ...

Zuckerberg para senatit amerikan: Facebook do jetë gjithmonë falas

BalkanWeb - 12.04.2018

Gjatë dëshmisë së Mark Zuckerberg para Senatit, CEO i Facebook përsëriti se “gjithmonë do të ketë një version të Facebook që është falas”. Në mes të skandalit të Cambridge Analytica, në të cilin të ...

Zuckerberg del ‘pa u lagur’ nga dëshmia në Kongres

Telegrafi - 12.04.2018

Mark Zuckerberg doli gati i pa lagur nga dëshmia para senatorëve, por raundi i dytë ishte më i ashpër. Themeluesi i Facebook u përball me pyetje të vështira mbi praktikat e grumbullimit të të dhënave ...

Zuckerberg del i ‘palagur’ nga dëshmia në Kongresin amerikan

Koha.net - 12.04.2018

Mark Zuckerberg doli gati i palagur nga dëshmia para senatorëve, por raundi i dytë ishte më i ashpër. Themeluesi i Facebook u përball me pyetje të vështira mbi praktikat e grumbullimit të të dhënave ...

Ekspertët analizojnë rrjedhjen e të dhënave nga Facebook

VOA - 12.04.2018

Një rrjedhje e të dhënave që mundësoi firmën politike të konsulencës, Cambridge Analytica të ketë qasje në informatat personale të rreth 87 milionë përdoruesve të Facebook-ut ka krijuar shqetësime ...

Skandali i Facebook, Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia janë keqpërdorur

Gazeta Tema - 12.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook Mark Zuckerberg ka zbuluar se ai është një nga personat e prekur nga skandali i keqpërdorimit të të dhënave. Në seancën e dytë të dëgjimit para Kongresit amerikan, ...

Komisioni Evropian: Facebook duhet të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

Durres Lajm - 12.04.2018

Komisioni Evropian i kërkoi sot rrjetit social “Facebook” të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin “Cambridge Analytica”, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim të ...

Ekspertët analizojnë rrjedhjen e të dhënave nga Facebook

Tetova Sot - 12.04.2018

Një rrjedhje e të dhënave që mundësoi firmën politike të konsulencës, Cambridge Analytica të ketë qasje në informatat personale të rreth 87 milionë përdoruesve të Facebook-ut ka krijuar shqetësime ...

Skandali i Facebook, Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia personale janë keqpërdorur

Tetova Sot - 12.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook Mark Zuckerberg ka zbuluar se ai është një nga personat e prekur nga skandali i keqpërdorimit të të dhënave. Në seancën e dytë të dëgjimit para Kongresit amerikan, ...

Mark Zuckerberg: Facebook do të jetë përherë falas

PC World - 12.04.2018

Gjatë dëshmisë së Mark Zuckerberg para Senatit, CEO i Facebook përsëriti se “gjithmonë do të ketë një version të Facebook që është falas”. Në mes të skandalit të Cambridge Analytica, në të cilin të ...

Komisioni Evropian: Facebook duhet të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

Tetova Sot - 12.04.2018

Komisioni Evropian i kërkoi sot rrjetit social “Facebook” të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin “Cambridge Analytica”, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim të ...

Amerikanët humbasin besimin te Facebook

SOT - 11.04.2018

Amerikanët po e humbasin me shpejtësi besimin te Facebook-u pas problemeve të shumta rreth asaj se si kompania e trajton informacionin personal dhe për faktin që lejon potencialisht përhapjen e të ...

Zuckerberg për të dytën ditë përballë ligjvënësve

Alsat - 11.04.2018

Shefi Ekzekutiv i Faceboo-ut, Mark Zuckerberg, u tha ligjvënësve të mërkurën, se sektori i internetit do të duhet të ketë disa lloj rregullatorësh. Pasi u përball me pyetje të vështira të martën nga ...

Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje

Zhurnal - 11.04.2018

Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje Shefi i Facebook, Mark Zuckerberg, la në valixhe xhinset dhe bluzën e zakonshme dhe zgjodhi të veshë një kostum të errët me kravatë ngjyrë vjollcë gjatë ...

A e keni vërejtur këtë detaj në karrigen ku ishte ulur Zuckerberg në Senatin Amerikan

Ina - 11.04.2018

Drejtuesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg kërkoi dje falje para Senatit Amerikan për gabimet e kryera përsa i përket mbrojtjes së të dhënave dhe manipulimit politik.

Momenti kur Zuckerberg u gozhdua keqas nga senatori Dick Durbin

Zhurnal - 11.04.2018

Momenti kur Zuckerberg u gozhdua keqas nga senatori Dick Durbin Mark Zuckerberg kërkoi ndjesë para një Komiteti të Senatit amerikan, i ngritur për të hetuar shqetësimet që janë shpërfaqur në lidhje ...

Çfarë është kjo gjë në karrige të Mark Zuckerbergut? (Foto)

Lajmi.net - 11.04.2018

Senatorët amerikanë të martën për rreth pesë orë e kishin bërë “shoshë” Mark Zuckerbergun me pyetje, rreth skandalit me vjedhjen e të dhënave. Dhe përveç pyetjeve të shumta dhe të llojllojshme, ...

Zuckerberg thotë se edhe të dhënat e tij janë marrë nga Cambridge Analytica

Portalb - 11.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, tha se të dhënat e tij kanë pësuar po ashtu në një skandal të privatësisë që ka prekur miliona përdorues të rrjetit soacial, transmeton REL.

A e keni vërejtur këtë detaj nga karrigia e Zuckerbergut në Senatin Amerikan

Lajmi.net - 11.04.2018

Drejtuesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg kërkoi dje falje para Senatit Amerikan për gabimet e kryera përsa i përket mbrojtjes së të dhënave dhe manipulimit politik.

ZUCKERBERG para senatorëve: Facebook është në luftë me hakerët rusë

Ina - 11.04.2018

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka deklaruar para senatorëve amerikanë se kompania e tij është në një betejë konstante me operatorët rusë të cilët kanë për qëllim eksploatimin e këtij rrjeti ...

Zuckerberg dëshmon për rritjen aksioneve të Facebook

Lajmi.net - 11.04.2018

Skandali i Facebook që i dha kompanisë Cambridge Analytica informacione rreth bindjeve politike dhe fetare, ngjarjeve të ndjekura dhe postimeve të pëlqyera nga miliona përdorues të saj, tronditi jo ...

Senatori veteran “gozhdon” Mark Zuckerberg

Lajmi.net - 11.04.2018

Mark Zuckerberg kërkoi ndjesë para një Komiteti të Senatit amerikan, i ngritur për të hetuar shqetësimet që janë shpërfaqur në lidhje me përdorimin e paligjshëm të të dhënave personale të përdoruesve ...

Shefi i Facebook: Jemi në ‘garë armatimi’ me Rusinë

Zhurnal - 11.04.2018

Shefi i Facebook: Jemi në ‘garë armatimi’ me Rusinë Shefi ekzekutiv i Faccebook-ut, Mark Zuckerberg, tha përpara Senatit amerikan se kompania e tij është në luftë të vazhdueshme me operatorët rusë që ...

Zuckerberg besonte se të dhënat ishin fshirë nga Cambridge Analytica

Almakos - 11.04.2018

Kreu ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, thotë se ishte “qartësisht një gabim” të besoje se kompania Cambridge Analytica i fshiu të dhënat e përdoruesve pasi i kishte mbledhur nëpërmjet një ...

Të gjithë po flasin për një detaj nga dëshmia e Zuckerbergut: Çfarë është kjo gjë në karrige? (Foto)

Almakos - 11.04.2018

Senatorët amerikanë të martën për rreth pesë orë e kishin bërë “shoshë” Mark Zuckerbergun me pyetje, rreth skandalit me vjedhjen e të dhënave. Dhe përveç pyetjeve të shumta dhe të llojllojshme, ...

Zuckerberg thotë se edhe të dhënat e tij janë marrë nga Cambridge Analytica

Evropaelire - 11.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, tha se të dhënat e tij kanë pësuar po ashtu në një skandal të privatësisë që ka prekur miliona përdorues të rrjetit soacial.

Zuckerberg për skandalin në Facebook: Janë keqpërdorë edhe të dhënat e mia

Lajmi.net - 11.04.2018

Drejtori Ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg ka bërë të ditur se të dhënat e tij ishin në mesin e atyre që janë keqpërdorë në skandalin e privatësisë.

Zuckerberg thotë se edhe të dhënat e tij u përfshinë në skandalin e privatësisë

Zhurnal - 11.04.2018

Zuckerberg thotë se edhe të dhënat e tij u përfshinë në skandalin e privatësisë Shefi ekzekutiv i Facebookut, Mark Zuckerberg, ka pranuar se edhe të dhënat personale të tij ishin pjesë e skandalit të ...

Zuckerberg për të dytën ditë përballë pyetjeve në Kongres

Portalb - 11.04.2018

Pas përballjes me pyetje të vështira nga dy komisione të Senatit, drejtori ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg kthehet përsëri sot në Kongres për t’u ndeshur me pyetje të tjera nga një komision ...

Edhe Kosova është prekur nga vjedhja e të dhënave personale – eksperti Hekuran Doli tregon si mund të keni qenë ju ...

Almakos - 11.04.2018

Eksperti i sigurisë kibernetike, Hekuran Doli duke e komentuar skandalin e rrjetit social Facebook me keqpërdorimin e të dhënave personale të dhjetëra miliona njerëzve, ka theksuar se edhe Kosova nuk ...

Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia u morën nga Cambridge Analytica

Telegrafi - 11.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, tha se të dhënat e tij kanë pësuar po ashtu në një skandal të privatësisë që ka prekur miliona përdorues të rrjetit social.

Zuckerberg i prekur nga skandali i “Facebook”: Edhe të dhënat e mia u morën nga Cambridge Analytica

BalkanWeb - 11.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, tha se të dhënat e tij kanë pësuar po ashtu në një skandal të privatësisë që ka prekur miliona përdorues të rrjetit soacial.

Edhe Kosova është prekur nga vjedhja e të dhënave personale – eksperti Hekuran Doli tregon si mund të keni qenë ju ...

Telegrafi - 11.04.2018

Eksperti i sigurisë kibernetike, Hekuran Doli duke e komentuar skandalin e rrjetit social Facebook me keqpërdorimin e të dhënave personale të dhjetëra miliona njerëzve, ka theksuar se edhe Kosova nuk ...

Rriten aksionet e Facebook pas dëshmisë së Zuckerbergut para Kongresit

Telegrafi - 11.04.2018

Skandali i Facebook që i dha kompanisë Cambridge Analytica informacione rreth bindjeve politike dhe fetare, ngjarjeve të ndjekura dhe postimeve të pëlqyera nga miliona përdorues të saj, tronditi jo ...

Zuckerberg: Facebooku është në garë me Rusinë

Telegrafi - 11.04.2018

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg ka thënë para senatorëve amerikanë se kompania e tij është në një betejë të vazhdueshme me operatorët rusë, të cilët kërkojnë të shfrytëzojnë rrjetin ...

Mos e humbisni: Senatori veteran “gozhdon” Mark Zuckerberg me pyetje

Mapo - 11.04.2018

Mark Zuckerberg kërkoi ndjesë para një Komiteti të Senatit amerikan, i ngritur për të hetuar shqetësimet që janë shpërfaqur në lidhje me përdorimin e paligjshëm të të dhënave personale të përdoruesve ...

Zuckerberg thotë se edhe të dhënat e tij u përfshinë në skandalin e privatësisë

Koha.net - 11.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebookut, Mark Zuckerberg, ka pranuar se edhe të dhënat personale të tij ishin pjesë e skandalit të privatësisë. Këtë deklaratë Zuckerberg e dha në ditën e dytë të pyetjeve në ...

Zuckerberg besonte se të dhënat ishin fshirë nga Cambridge Analytica

Telegrafi - 11.04.2018

Kreu ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, thotë se ishte “qartësisht një gabim” të besoje se kompania Cambridge Analytica i fshiu të dhënat e përdoruesve pasi i kishte mbledhur nëpërmjet një ...

Skandali me të dhënat private, Cambridge Analytica mbrohet

ABC News - 11.04.2018

Kompania britanike e konsulencës, Cambridge Analytica është mbrojtur për akuzat e keqpërdorimit të të dhënave të mbi 80 milionë përdoruesve të Facebook.

Skandali i Facebook, pse dështoi Kongresi Amerikan në “gjyqin” ndaj Mark Zuckerberg

BalkanWeb - 11.04.2018

Kongresi Amerikan nuk kupton asgjë nga Facebook, shkraun CNN. Mark Zuckerberg u paraqit ditën e djeshme përpara komisionit të Senatit Amerikan për seancën dëgjimore në lidhje me skandalin e ...

Skandali i privatësisë së Facebook, Zuckerberg kërkon ndjesë publike

RTSH - 11.04.2018

Shefi ekzektiv i Facebook, Mark Zuckerberg kërkoi dje ndjesë publike për skandalin e privatësisë që ka dëmtuar emrin e kompanisë së tij. Ai u shpreh në Kongresin Amerikan se kompania e tij është në ...

Të gjithë po flasin për një detaj nga dëshmia e Zuckerbergut: Çfarë është kjo gjë në karrige? (Foto)

Telegrafi - 11.04.2018

Senatorët amerikanë të martën për rreth pesë orë e kishin bërë “shoshë” Mark Zuckerbergun me pyetje, rreth skandalit me vjedhjen e të dhënave. Dhe përveç pyetjeve të shumta dhe të llojllojshme, ...

Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia u keqpërdorën

ABC News - 11.04.2018

Në ditën e dytë të dëshmisë në Kongresin amerikan, Mark Zuckerberg ka deklaruar se edhe të dhënat e tij personale u keqpërdorën nga “Cambridge Analytica”, por nga ana tjetër ka mbrojtur praktikat për ...

Zuckerberg si kurrë më parë para Kongresit Amerikan: Kërkoj ndjesë

Durres Lajm - 11.04.2018

I veshur me kostum, pamje serioze dhe pa bluzën e tij të famshme Mark Zuckerberg, kreu ekzekutiv i kompanisë Facebook, kërkoi ndjesë publike për skandalin e privatësisë që ka dëmtuar emrin e ...

Zuckerberg thotë se edhe të dhënat e tij janë keqpërdorur nga Cambridge Analytica

Tetova Sot - 11.04.2018

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, tha se të dhënat e tij kanë pësuar po ashtu në një skandal të privatësisë që ka prekur miliona përdorues të rrjetit soacial.

Skandali i Facebook/ CNN tregon pse dështoi Kongresi Amerikan para Mark Zuckerberg

Tetova Sot - 11.04.2018

Sipas CNN, Kongresi Amerikan nuk kupton asgjë nga Facebook. Mark Zuckerberg u paraqit ditën e djeshme përpara komisionit të Senatit Amerikan për seancën dëgjimore në lidhje me skandalin e privatësisë ...

A e keni vërejtur këtë detaj interesant, gjatë marrjes në pyetje të shefit të Facebook-ut

Tetova Sot - 11.04.2018

Shefi i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg kërkoi ndjesë mbrëmë para një Komiteti të Senatit amerikan, i ngritur për të hetuar shqetësimet që janë shpërfaqur në lidhje me përdorimin e ...

Kongresi i bën “gjyqin” Mark Zuckerberg: Kemi ndihmuar në fushatën e Trump

Gazeta Tema - 11.04.2018

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka dalë për të dëshmuar përpara Kongresit për skandalin e të dhënave që preku miliona përdorues. Ai kërkoi përsëri ndjesë publike për skandalin e privatësisë që ...

Edhe Kosova përfshihet në skandalin e Facebook

Tetova Sot - 11.04.2018

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg është përballur me pyetje të vështira në Kongres pas publikimeve se firma politike e lidhur me fushatën e presidentit Trump, Cambridge Analytica, ka ...

Profilet nga Maqedonia në Facebook nën vëzhgim – ata që abuzojnë me rrjetin do të përballen me sanksione

Flaka - 11.04.2018

Maqedonia nën shqyrtimin e “Facebook”. Monitorimi ka filluar, kompania ka angazhuar mijëra njerëz që vëzhgojnë profilet në Maqedoni dhe te përdoruesit që gjejnë prova të manipulimit me procesin ...

BBC: 7 mënyrat me të cilat Zuckerberg do të mbrohet para Kongresit amerikan

Bota.al - 11.04.2018

Mark Zuckerberg është duke u përgatitur për “provimin” e tij më të madh si CEO i Facebook, duke u përballur jo me një, por me dy seanca nga Kongresi. Disa i shohin këto seanca si pak më shumë sesa ...

Amerikanët humbasin besimin te Facebook-u

Ina - 10.04.2018

Amerikanët po e humbasin me shpejtësi besimin te Facebook-u pas problemeve të shumta rreth asaj se si kompania e trajton informacionin personal dhe për faktin që lejon potencialisht përhapjen e të ...

Zuckerberg: Facebook do të duhej të vërente më herët ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane

Lajmi.net - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg, do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Zuckerberg: Facebook duhej të kishte bërë më shumë për të parandaluar ndërhyrjen Ruse

Almakos - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg, do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Zuckerberg i vendosur para Kongresit

SOT - 10.04.2018

Teksa ka kërkuar falje serish para Kongresit për shkak se nuk ka bërë aq sa duhet për të ndaluar keqpërdorimin e rrjeteve sociale, Zuckerberg ka theksuar se: “Facebook do i shkojë deri në fund asaj ...

Mark Zuckerberg për keqpërdorimin e të dhënave: Kam gabuar, më vjen keq

Ina - 10.04.2018

Themeluesi i Facebook njëkohësisht edhe Drejtori Ekzekutiv i kësaj kompanie, Mark Zuckerberg, është duke dhënë dëshminë e tij para Komitetit të Senatit Amerikan në lidhje me skandalin e përdorimin të ...

Skandali i Facebook, Zuckerberg përballë Kongresit të SHBA

Lajmi.net - 10.04.2018

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg pritet të përballet me pyetje të vështira në Kongres pas publikimeve se firma politike e lidhur me fushatën e presidentit Trump, Cambridge Analytica, ...

Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje

Almakos - 10.04.2018

Shefi i Facebook, Mark Zuckerberg, la në valixhe xhinset dhe bluzën e zakonshme dhe zgjodhi të veshë një kostum të errët me kravatë ngjyrë vjollcë gjatë seancës në Senatin amerikan, ku u thirr për të ...

Zuckerberg: Facebook do të duhej të vërente më herët ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane

Portalb - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Zuckerberg para Kongresit: Do i shkoj deri në fund çështjes (VIDEO/LIVE)

Portalb - 10.04.2018

Teksa ka kërkuar falje serish para Kongresit për shkak se nuk ka bërë aq sa duhet për të ndaluar keqpërdorimin e rrjeteve sociale, Zuckerberg ka theksuar se: “Facebook do i shkojë deri në fund asaj ...

Zuckerberk për keqpërdorimin e të dhënave: Kam gabuar, më vjen keq

Albeu.com - 10.04.2018

Themeluesi i Facebook njëkohësisht edhe Drejtori Ekzekutiv i kësaj kompanie, Mark Zuckerberk, është duke dhënë dëshminë e tij para Komitetit të Senatit Amerikan në lidhje me skandalin e përdorimin të ...

Zuckerberg: Facebook do të duhej të vërente më herët ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane

Evropaelire - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Facebook para Kongresit. Zuckerberg do të japë dy herë llogari

Lajmi.net - 10.04.2018

Mark Zuckerberg përgatitet për testin e tij më të madh deri tani si shef ekzekutiv i Facebook-ut, pasi përballet jo me një, por me dy seanca dëgjimore në Kongres.

Zuckerberg kërkon ndjesë para seancës në Kongresin Amerikan

SOT - 10.04.2018

Numri një i Facebook, Mark Zuckerberg ka pranuar se rrjeti social ka dështuar në mbrojtjen e të dhënave të përdoruesve të kësaj platforme. “Është e qartë se nuk bëmë mjaftueshëm për të parandaluar ...

Zuckerberg: Facebook është në betejë me Rusinë

Lajmi.net - 10.04.2018

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerber ka deklaruar para senatorëve amerikanë se kompania e tij është në një betejë konstante me operatorët rusë të cilët kanë për qëllim eksploatimin e këtij rrjeti ...

Zukerberk për keqpërdorimin e të dhënave: Kam gabuar, më vjen keq

Lajmi.net - 10.04.2018

Themeluesi i Facebook njëkohësisht edhe Drejtori Ekzekutiv i kësaj kompanie, Mark Zuckerberk, është duke dhënë dëshminë e tij para Komitetit të Senatit Amerikan në lidhje me skandalin e përdorimin të ...

Facebook në “garë armësh” me Rusinë

Evropaelire - 10.04.2018

Shefi ekzekutiv i Faccebook-ut, Mark Zuckerberg , tha përpara Senatit amerikan se kompania e tij është në luftë të vazhdueshme me operatorët rusë që përpiqen të keqpërdorin rrjetin social.

Zuckerberg kërkon ndjesë, por Facebook është në rënie të lirë

Mapo - 10.04.2018

Ekzekutivi i gjigantit të mediave sociale Facebook, Mark Zuckerberg, kërkoi ndjesë për incidentin që çoi në vjedhjen e të dhënave personale të miliona përdoruesve.

Amerikanët humbasin besimin te Facebook-u

Koha.net - 10.04.2018

Amerikanët po e humbasin me shpejtësi besimin te Facebook-u pas problemeve të shumta rreth asaj se si kompania e trajton informacionin personal dhe për faktin që lejon potencialisht përhapjen e të ...

Facebook do njoftojë 87 milion të prekurit nga skandali ‘Cambridge Analytica’

BalkanWeb - 10.04.2018

Facebook do të kontaktojë me 87 milion përdoruesit e prekur nga skandali Cambridge Analytica bëri të ditur kompania. Të prekurit do të marrin një mesazh të detajuar në Kryefaqet e tyre të Facebook.

Zuckerberg: Facebook duhej të kishte bërë më shumë për të parandaluar ndërhyrjen Ruse

Telegrafi - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg, do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Zuckerberg si kurrë më parë para Kongresit Amerikan: Kërkoj ndjesë (Premtimi që dha)

BalkanWeb - 10.04.2018

I veshur me kostum, pamje serioze dhe pa bluzën e tij të famshmë Mark Zuckerberg, kreu ekzekutiv i kompanisë Facebook, kërkoi ndjesë publike për skandalin e privatësisë që ka dëmtuar emrin e ...

Zuckerberg: Facebook duhe të vërente ndërhyrjen ruse

ABC News - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje

Telegrafi - 10.04.2018

Shefi i Facebook, Mark Zuckerberg, la në valixhe xhinset dhe bluzën e zakonshme dhe zgjodhi të veshë një kostum të errët me kravatë ngjyrë vjollcë gjatë seancës në Senatin amerikan, ku u thirr për të ...

Zuckerberg: Facebook duhet të kishte bërë më shumë për të parandaluar ndërhyrjen ruse

BalkanWeb - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Zuckerberg para Kongresit: Do i shkoj deri në fund çështjes

Koha.net - 10.04.2018

Teksa ka kërkuar falje serish para Kongresit për shkak se nuk ka bërë aq sa duhet për të ndaluar keqpërdorimin e rrjeteve sociale, Zuckerberg ka theksuar se: “Facebooku do i shkojë deri në fund asaj ...

Protestë ndaj Zuckerberg: thirrje për të mos përdorur Facebook, WhatsApp e Instagramin

Koha.net - 10.04.2018

Për të protestuar kundër Facebook, për skandalin e shfrytëzimit të të dhënave nga Cabridge Analitica, një grup aktivistesh i kërkoi përdoruesve që në datën 11 prill të mos e përdorin rrjetin social ...

Zuckerberg, ndjesë publike për skandalin e privatësisë në Facebook

VOA - 10.04.2018

Mark Zuckerberg, kreu ekzekutiv i kompanisë Facebook, kërkoi ndjesë publike për skandalin e privatësisë që ka dëmtuar emrin e gjigantit të medias sociale të themeluar prej tij më shumë se një dekadë ...

Zuckerberg kërkon falje për rrjedhjen e të dhënave

Telegrafi - 10.04.2018

Drejtuesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg kërkoi sot falje para Senatit Amerikan për gabimet e kryera për sa i përket mbrojtjes së të dhënave dhe manipulimit politik.

Ta braktisësh apo jo Facebook-un? Kjo është çështja!

Telegrafi - 10.04.2018

Facebook hyri si një mënyrë ku mund të lehtësoheshin raportet sociale mes një bote të trazuar në vlera dhe krizë ekonomike. Website i tij u lansua aty në fillim të muajit shkurt në vitin 2004, prej ...

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut dëshmon në Kongres, përballet me pyetje të vështira

BalkanWeb - 10.04.2018

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg përballet me pyetje të vështira në Kongres këtë javë pas publikimeve se firma politike e lidhur me fushatën e presidentit Trump, Cambridge Analytica, ...

Zuckerberg pranon gabimin, shefi i Facebook në situatë të vështirë përpara Kongresit (Video)

Telegrafi - 10.04.2018

Në një situatë të trazuar, është ndjerë Mark Zuckerberg, drejtuesi dhe themeluesi i Facebook, të cilit i është dashur të raportojë përpara kongresit amerikan, në një seancë që me sa duket nuk ka qenë ...

Themeluesi i Facebook dëshmon në Kongresin amerikan

ABC News - 10.04.2018

Rrjeti social Facebook duket se ka luajtur një rol kyç në fushatën dhe zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit 2016. Në dëshminë e tij të parë në Kongresin amerikan, shefi ekzekutiv Mark ...

Zuckerberg: Facebook duhej të kishte bërë më shumë për të parandaluar ndërhyrjen Ruse

PC World - 10.04.2018

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckeberg do të deklarojë para Kongresit amerikan se kompania e tij do të duhej të vërente ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, është bërë ...

Nata e vështirë e padronit të Facebook: Ishte faji im, kërkoj ndjesë!

Java News - 10.04.2018

Teksa ka kërkuar falje serish para Kongresit për shkak se nuk ka bërë aq sa duhet për të ndaluar keqpërdorimin e rrjeteve sociale, Zuckerberg ka theksuar se: “Facebook do i shkojë deri në fund asaj ...

LIVE: Zuckerberg dëshmon para Kongresit për skandalin e Facebook-ut (VIDEO)

Tetova Sot - 10.04.2018

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg përballet me pyetje të vështira në Kongres pas publikimeve se firma politike e lidhur me fushatën e presidentit Trump, Cambridge Analytica, ka marrë ...

Mark Zuckerberg për keqpërdorimin e të dhënave: Kam gabuar, më vjen keq

Tetova Sot - 10.04.2018

Themeluesi i Facebook njëkohësisht edhe Drejtori Ekzekutiv i kësaj kompanie, Mark Zuckerberg, është duke dhënë dëshminë e tij para Komitetit të Senatit Amerikan në lidhje me skandalin e përdorimin të ...

‘Kryqëzimi’ i Zukenberg, sot është dita e ‘madhe’

Tetova Sot - 10.04.2018

Mark Zuckerberg përgatitet për testin e tij më të madh deri tani si shef ekzekutiv i Facebook-ut, pasi përballet jo me një, por me dy seanca dëgjimore në Kongres.

Ta braktisësh apo jo? Kjo është çështja

Gazeta Tema - 10.04.2018

Momentum i ri rreth politikave të reja të sigurisë në botë “Facebook” hyri si një mënyrë ku mund të lehtësoheshin raportet sociale mes një bote të trazuar në vlera dhe krizë ekonomike.

Skandali ‘Cambridge Analytica’, Mark Zuckerberg dëshmon në Kongres, pyetjet e vështira

Java News - 10.04.2018

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg përballet me pyetje të vështira në Kongres këtë javë pas publikimeve se firma politike e lidhur me fushatën e presidentit Trump, Cambridge Analytica, ...

Zuckerberg shfajësohet për skandalin

Respublica - 10.04.2018

Zuckerberg, senati, shfajesim, Facebook CEO i Facebook, Mark Zuckerberg la në valixhe xhinset dhe bluzën e zakonshme dhe zgjodhi të veshë një kostum të errët me kravatë ngjyrë vjollcë gjatë seancës ...

Video/Zuckerberg dëshmon para Kongresit për skandalin e Cambridge Analytica

Respublica - 10.04.2018

Ka nisur dëshmia e drejtuesit të Facebook para Kongresit amerikan për skandalin e rrjedhjes dhe shfrytëzimit të të dhënave të 87 milionë përdoruesve për llogari dhe interesa politike dhe ...

Zuckerberg para Kongresit: Do i shkoj deri në fund çështjes

Tetova Sot - 10.04.2018

Teksa ka kërkuar falje serish para Kongresit për shkak se nuk ka bërë aq sa duhet për të ndaluar keqpërdorimin e rrjeteve sociale, Zuckerberg ka theksuar se: “Facebook do i shkojë deri në fund asaj ...

A do paguajmë për të bllokuar reklamat e padëshiruara në Facebook?

Tetova Sot - 10.04.2018

Mark Zuckerberg është përballur me pyetjet e senatorëve në seancën dëgjimore që u mbajt në Washington për skandalin e Facebook. Përdoruesit e platformës janë përballur me reklama të bizneseve të ...

Video/Zuckerberg dëshmon para Kongresit: "Facebook është së pari kompani teknologjike, jo botues"

Respublica - 10.04.2018

Ka nisur dëshmia e drejtuesit të Facebook para Kongresit amerikan për skandalin e rrjedhjes dhe shfrytëzimit të të dhënave të 87 milionë përdoruesve për llogari dhe interesa politike dhe elektorale.

Skandali me të dhënat e 50 milionë përdoruesve – Çfarë do të ndodhë me Facebook-un?

Zhurnal - 09.04.2018

Skandali me të dhënat e 50 milionë përdoruesve – Çfarë do të ndodhë me Facebook-un? Vitin e kaluar, ideja se Mark Zuckerberg mund të kandidojë për president në vitin 2020 dhe të kërkojë të udhëheqë ...

Facebook nis transparencën nëse janë përdorur të dhënat e selicit nga ne

SOT - 09.04.2018

Për t’iu larguar zërit të kritikave që shkaktoi skandali i “Cambridge Analytica”, duke nisur nga kjo e hënë Facebook do të informojë 2.2 miliardë përdoruesit e tij nëse të dhënat e tyre janë përdorur ...

Skandali me të dhënat e 50 milionë përdoruesve – Çfarë do të ndodhë me Facebook-un?

Almakos - 09.04.2018

Vitin e kaluar, ideja se Mark Zuckerberg mund të kandidojë për president në vitin 2020 dhe të kërkojë të udhëheqë vendin më të fuqishëm në botë, po bëhej e besueshme, duke qenë se të shumtë ishin ...

Zuckerberg kërkon falje për keqpërdorimin e të dhënave në Facebook

Evropaelire - 09.04.2018

Shefi i Facebookut, Mark Zuckerberg i ka thënë Kongresit amerikan përmes një dëshmie me shkrim se ky rrjet social nuk ka bërë mjaftushëm për të parandaluar keqpërdorimin e të dhënave dhe ka kërkuar ...

Keqpërdorimi i të dhënave, Zuckerberg kërkon falje

Portalb - 09.04.2018

Shefi i Facebookut, Mark Zuckerberg i ka thënë Kongresit amerikan përmes një dëshmie me shkrim se ky rrjet social nuk ka bërë mjaftueshëm për të parandaluar keqpërdorimin e të dhënave dhe ka kërkuar ...

Keqpërdorimi i të dhënave, Zuckerberg kërkon falje: Nuk kemi bërë mjaftueshëm!

LajmiFundit - 09.04.2018

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka kërkuar falje lidhur me keqpërdorimin e të dhënave nga rrjeti social. Zuckemberg i tha Kongresit amerikan se stafi i Facebook nuk ka bërë mjaftueshëm për ...

Pas skandalit, Facebook do kontaktojë me 87 milionë përdorues të rrjetit social

SOT - 09.04.2018

Të paktën 87 milionë përdorues të Facebook në mbarë botën do të zbulojnë të hënën nëse të dhënat e tyre personale janë marrë nga Cambridge Analytica, e konsideruar si një nga shkeljet më të mëdha të ...

A janë përdorur të dhënat e tua të Facebook? Rrjeti social nis “transparancën”

Mapo - 09.04.2018

Për t’iu larguar ciklonit të kritikave që shkaktoi skandali i “Cambridge Analytica”, duke nisur nga kjo e hënë Facebook do të informojë 2.2 miliardë përdoruesit e tij nëse të dhënat e tyre janë ...

Gjermania kërkon rregulla të qarta në rrjetet sociale pas skandalit të Facebook-ut

Telegrafi - 09.04.2018

Numri i përdoruesve të Facebook-ut të keqpërdorur nga Cambridge Analytica është më i madh se që u tha në fillim. Zuckerberg shpreh keqardhje dhe bën autokritikë, por ekspertët janë skeptikë.

Udhëheqësit e Facebook-ut kërkojnë falje, por ende mungon transparenca

Telegrafi - 09.04.2018

Mark Zuckerberg ka kërkuar falje për atë që e quan ‘shkelje besimi’ në lidhje me shfrytëzimin e të dhënave të 87 milionë përdoruesve nga kompania Cambridge Analytica.

Skandali me të dhënat e 50 milionë përdoruesve – Çfarë do të ndodhë me Facebook-un?

Telegrafi - 09.04.2018

Vitin e kaluar, ideja se Mark Zuckerberg mund të kandidojë për president në vitin 2020 dhe të kërkojë të udhëheqë vendin më të fuqishëm në botë, po bëhej e besueshme, duke qenë se të shumtë ishin ...

Si të kuptoni nëse Facebook ka shkelur privatësinë tuaj

Mapo - 09.04.2018

Facebook do t’ju bëjë me dije sot 87 milionë përdoruesve nëse informacioni i tyre është marrë nga Cambridge Analytica. Duke filluar nga e hëna, të gjithë 2,2 miliardë përdorues të Facebook do të ...

Zuckerberg kërkon falje për keqpërdorimin e të dhënave në Facebook

Koha.net - 09.04.2018

Shefi i Facebookut, Mark Zuckerberg i ka thënë Kongresit amerikan përmes një dëshmie me shkrim se ky rrjet social nuk ka bërë mjaftueshëm për të parandaluar keqpërdorimin e të dhënave dhe ka kërkuar ...

Dëshmia në Kongres/ Zuckerberg kërkon falje: Më vjen keq për keqpërdorimin e të dhënave

BalkanWeb - 09.04.2018

Shefi i Facebookut, Mark Zuckerberg i ka thënë Kongresit amerikan përmes një dëshmie me shkrim se ky rrjet social nuk ka bërë mjaftushëm për të parandaluar keqpërdorimin e të dhënave dhe ka kërkuar ...

Zuckerberg kërkon ndjesë; Amerikanët humbin besimin te Facebook-u

VOA - 09.04.2018

Ekzekutivi i gjigantit të mediave sociale Facebook, Mark Zuckerberg, kërkoi ndjesë për incidentin që çoi në vjedhjen e të dhënave personale të miliona përdoruesve.

Keqpërdorimi i të dhënave, amerikanët humbasin besimin te Facebook-u

BalkanWeb - 09.04.2018

Amerikanët po e humbasin me shpejtësi besimin te Facebook-u pas problemeve të shumta rreth asaj se si kompania e trajton informacionin personal dhe për faktin që lejon potencialisht përhapjen e të ...

Facebook do njoftojë përdoruesit nëse të dhënat e tyre janë marrë nga Cambridge Analytica

Mapo - 09.04.2018

Gjiganti i medias sociale ka pranuar se janë prekur më shumë se 87 milionë përdorues. Pritet që Facebook të nisë të njoftojë përdoruesit nëse informacioni i tyre personal mund të jetë minuar nga ...

Facebook ndalon AggregateIQ ,një tjetër firmë analitike të të dhënave politike

PC World - 09.04.2018

Më herët gjatë kësaj javë, shefi i Facebook Sheryl Sandberg tha se kompania e tij j ishte në kërkim për firmën tjetër të analizës së të dhënave që po shkelte politikat e saj.

Facebook do të njoftojë 87 milion të prekurit nga skandali Cambridge Analytica

PC World - 09.04.2018

Facebook do të kontaktojë me 87 milion përdoruesit e prekur nga skandali Cambridge Analytica bëri të ditur kompania. Të prekurit do të marrin një mesazh të detajuar në Kryefaqet e tyre të Facebook.

Zuckerberg i shkruan Kongresit amerikan: Kërkoj falje për keqpërdorimin e të dhënave në FB!

Java News - 09.04.2018

Shefi i Facebookut, Mark Zuckerberg i ka thënë Kongresit amerikan përmes një dëshmie me shkrim se ky rrjet social nuk ka bërë mjaftushëm për të parandaluar keqpërdorimin e të dhënave dhe ka kërkuar ...

Amerikanët humbasin besimin te Facebooku

Tetova Sot - 09.04.2018

Amerikanët po e humbasin me shpejtësi besimin te Facebooku pas problemeve të shumta rreth asaj se si kompania e trajton informacionin personal dhe për faktin që lejon potencialisht përhapjen e të ...