TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skenarët kopje që iu bien në qafë demokratëve!

SOT - 19.02.2017

Protestat janë pa as më të voglin dyshim, shprehje e demokracisë dhe valvola të cilat zbrazin tensionin, por dhe e mbajnë atë nën kontroll pikërisht në demokraci! Kujtdo qeverie mund t’i protestosh ...

Rinis protesta e opozitës, dita e dytë e “ngujimit” para Kryeministrisë

SOT - 19.02.2017

Opozita ka rinisur sot protestën para Kryeministrisë. Përfaqësuesit e PD kanë deklaruar se do të qëndrojnë në shesh deri kur të bjerë qeveria dhe të ngrihet qeveria teknike.

Foto-Lajm/ Ja si e kaluan natën protestuesit

SOT - 19.02.2017

Protesta e opozitës ka vijuar edhe ditën e sotme para Kryeministrisë. Protestuesit apelojnë se nuk do të tërhiqen deri në largimin e qeverisë së Ramës.

Protesta e PD, Bogdani: Nuk protestohet për të ardhur PD në pushtet, protesta u bë që qeveria t'i kthehet ...

SOT - 19.02.2017

Deputeti i PD, Gerti Bogdani ka dhënë opinionin e tij lidhur me protestën e opozitës. Bogdani ka deklaruar se qytetarët po protestojnë për të rikthyer qeverinë e duhur në pushtet, duke garantuar ...

Nata e parë në tenda, protestuesit e opozitës qëndrojnë në shesh

Top Channel - 19.02.2017

Edhe pse në numër disa herë më të vogël nga të pranishmit në protestë, në çadrën e ngritur nga Partia Demokratike nuk munguan protestuesit gjatë mbrëmjes.

Protestuesit vazhdojnë të qëndrojnë në shesh (Video)

Lajm - 19.02.2017

Rreth 1000 protestues vazhdojnë të qëndrojnë në shesh, pavarësisht shiut dhe motit të papërshtatshëm. Atmosfera në tendën e ngritur mes Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit ka entuziazmin e një ...

‘Revulucioni blu’ në Shqipëri nuk ka të ndalur

Ina - 19.02.2017

Ndërsa protesta e opozitës ka hyrë në ditën e saj, nata e parë në shesh për protestuesit ka qenë entuziaste. Në krye të protestës ka qëndruar çdo moment kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili është ...

| 10:03 | A.S. | 424 Alonso-Hamilton, Wolff: Nuk funksionon te ne

Zhurnal - 19.02.2017

Deputeti i PD-së, dikur socialist, Kastriot Islami ka folur për mënyrën se si mund të rrëzohet qeveria për t’u krijuar një qeveri teknike para zgjedhjeve.

Dita e dytë e protestës së opozitës në shesh (Video)

Lajm - 19.02.2017

Ka nisur edhe dita e dytë e protestës e opozitës në sheshin përballë zyrës së kryeministrit Edi Rama. Duke folur për median, përfaqësues të Partisë Demokratike janë shprehur se do të vazhdojnë të ...

Protesta e opozitës, Bozdo: S?ka financime, janë qytetarët që po kontribuojnë?

Albeu.com - 19.02.2017

Eno Bozdo , sekretari Organizatin në PD ka folur për median mbi protestën e cila vazhdon të zhvillohet para kryeministrisë. Gjatë intervistës Bozdo u pyet se kush e financon këtë protestë, ai iu ...

Eno Bozdo: Protesta po financohet nga vetë protestuesit

SOT - 19.02.2017

Eno Bozdo, ish-ministri i Energjitikës dhe Ekonomisë është një ndër organizatorët e protestës së opozitës. Bozdo, gjatë transmetimit të News 24, u shpreh se janë vetë protestuesit që financojnë, ...

Basha qytetarëve: Ky është Parlamenti dhe Parlamenti jeni ju

SOT - 19.02.2017

Protesta e opozitës është në ditën e dytë të zhvillimit. Rreth orës 10 :20 protestës dhe qytetarëve iu bashkua edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha, i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij, i cili ...

Protesta e opozitës para kryeministrisë, Basha përshëndet policët e turnit

Albeu.com - 19.02.2017

Mbrëmjen e kaluar protestuesit dhe vetë kryetari i Partisë Demokratike e ka kaluar natën në tendën e ngritur para kryeministrisë. Ashtu siç u paralajmërua nga Partia Demokratike kjo protestë deri në ...

Basha i bashkohet protestës, ja mesazhi për qytetarët në ditën e dytë

LajmiFundit - 19.02.2017

“Ky është Parlamenti dhe Parlamenti jeni ju”. Kështu është shprehur kreu i PD, Lulzim Basha përpara qytetarëve ditën e sotme. Ai iu bashkua protestës në cadrën e ngritur tek kryeministria në ditën e ...

Protesta e qetë/ Basha përshëndet policët (Video)

SOT - 19.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike e ka kaluar natën në tendën e ngritur para kryeministrisë. Ashtu siç u paralajmërua nga Partia Demokratike kjo protestë deri në këtë momente ka qënë e qetë dhe pa ...

Protesta e opozitës do të sjellë trazira? Kryeministria rrethohet nga barrikada hekuri

Albeu.com - 19.02.2017

Ditën e sotme protesta e opozitës hyri në ditën e dytë dhe njerëzit kanë filluar të shpërndahen sërish para kryeministrisë. Pavarësisht se kryetari i Partisë Demokratike është shprehur se protesta do ...

Basha/ Mbledhje me grupin parlamentar për ecurinë e protestës

SOT - 19.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha do të mbledhe grupin parlamentar në orën 14:00 për të diskutuar për protestën që opozita ka nisur prej ditës së djeshme. Grupi i PD pritet të diskutojë strategjitë që do ...

Shehu: Qeveri teknike, kushti që opozita të marrë pjesë në zgjedhje

Albeu.com - 19.02.2017

Tritan Shehu në një intervistë për News 24 kaq bërë më dije se opozita nuk ka vënë në dyshim asnjëherrë pjesmarrjen në zgjedhje , sipas tij ajo po kërkon thjesht plotësimin e të gjitha parametrave ...

Ecuria e protestës, Basha mbledh grupin parlamentar të PD

LajmiFundit - 19.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha njoftohet se do të mbledhe grupin parlamentar në orën 14:00 për të diskutuar për protestën që opozita ka nisur prej ditës së djeshme.

Ruli: Opozita kërkon qeveri teknike, qeveria Rama-Meta ka humbur besueshmërinë

Albeu.com - 19.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Ruli nga protesta që po zhvillohet para kryeministrisë ka folur për arsyet pse është ndërmarrë ky veprim dhe arsyet përse opozita kërkon një qeveri teknike.

Protesta e opozitës, PD mbledh grupin parlamentar për të diskutuar hapin e rradhës

Albeu.com - 19.02.2017

Partia Demokratike pas zhvillimeve të protestës nga dita e djeshme pritet të mbledhë kryesinë dhe grupin parlamentar. Burime nga PD theksojnë se kjo mbledhje do të mbahet ditën e sotme në orën 14:00 ...

Basha thirrje: Ky shesh do zgjidhë hallin e çdokujt, askush nuk do të harrohet!

SOT - 19.02.2017

Opozita ka rinisur sot protestën para Kryeministrisë. Përfaqësuesit e PD kanë deklaruar se do të qëndrojnë në shesh deri kur të bjerë qeveria dhe të ngrihet qeveria teknike.

Basha nga protesta: E gjithë bota po na mbështet

SOT - 19.02.2017

Opozita ka rinisur sot protestën para Kryeministrisë. Përfaqësuesit e PD kanë deklaruar se do të qëndrojnë në shesh deri kur të bjerë qeveria dhe të ngrihet qeveria teknike.

Kryeministria rrethohet me barrikada (Foto)

Lajm - 19.02.2017

Mungesa e dhunës në protestë, apo edhe qëndrimi i qetë i protestuesve gjatë natës në tendën e ngritur para Kryeministrisë, duket se ka ndikuar në uljen e ndjeshme të numrit të policëve që rrethonin ...

Berisha: Ky është shteti i dordolecave...(Foto)

SOT - 19.02.2017

Protesta e opozitës, e cila ka hyrë në ditën e dytë të saj ka ngjallur mjaft reagime. Me një mesazh në faqen e tij në faqen e tij në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur kështu për ...

Basha flet në çadrën e protestuesve, thotë se protesta ka mbështetje ndërkombëtare

Lajmi.net - 19.02.2017

Lideri i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka folur para qytetarëve protestues, të cilët që nga dita e djeshme po qëndrojnë në shesh kundër Qeverisë së drejtuar nga Edi Rama.

Basha: Nuk ka kthim prapa. Të ikë Rama!

Top Channel - 19.02.2017

Në çadrën e protestës së opozitës nuk ka kushte shumë komode për të qëndruar gjatë, por demokratët e kanë vendosur të mos tërhiqen deri në përmbushjen e kërkesës së tyre: largimi i kryeministrit Edi ...

Sali Berisha i quan dordolecë krerët e shtetit shqiptar

Lajmi.net - 19.02.2017

Ish-kryeminsitri shqiptar, Sali Berisha ua ka dhënë epitetin dordolecë, disa nga zyrtarëve të Shqipërisë. Në një postim në facebook, ku shihen fotografitë e kryeministrit Edi Rama, ministrit të ...

PD merr vendimin drastik në ditën e dytë të protestës: Bojkot ndaj Parlamentit

LajmiFundit - 19.02.2017

Grupi parlamnetar i Partisë Demokratike ka marrë një vendim drastik ditën e sotme. Pas takimit të thirrur në ora 14.00, me praninë e kryetarit të PD Lulzim Basha, grupi parlamentar i opozitës ka ...

Përfundon mbledhja e kryesisë, PD: Protesta do të vijojë me turne deri në plotësimin e kërkesave

Albeu.com - 19.02.2017

Partia Demokratike sapo ka përfunduar mbledhjen e kryesisë së saj, ku objekti kryesor i saj është protesta dhe hapat që do ndërmerren nga opozita. Burime nga selia bëjnë me dije se të gjithë ...

PD vendos vijimin e protestës kundër qeverisë, diskuton për bojkot të parlamentit

SOT - 19.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot mbledhjen e grupit parlamentar dhe kryesisë së PD. Mbledhja e cila kishte si temë dikutimi protestën e nisur ditën e djeshme,filloi në orën ...

PD: Protesta do të vazhdojë deri në plotësimin e kërkesave

Lajmi.net - 19.02.2017

Partia Demokratike sapo ka përfunduar mbledhjen e kryesisë së saj, ku objekti kryesor i saj është protesta dhe hapat që do ndërmerren nga opozita. Burime nga selia bëjnë me dije se të gjithë ...

Rama: Cadra e protestës nuk do ti mbrojë dot zullumqarët nga Reforma në Drejtësi

LajmiFundit - 19.02.2017

Kryeministri Edi Rama, Komunikimin Javor te se dieles, ia ka kushtuar protestes se PD-se. Rama vleresoi faktin se e transmetoi live protesten ne faqen e tij zyrtare dhe tha se qeveria po e respekton ...

Rama reagon pas 32 orësh për protestën e opozitës (VIDEO)

Albeu.com - 19.02.2017

Si çdo javë kryeministri i vendit Edi Rama në video trasmetimin e tij ka folur mbi protestën dhe kauzën e protestës së opozitës. Kryeministri gjatë fjalës së tij akuzoi opozitën se po e përdor ...

Rama: S'ka kthim pas; Gati për një mandat të dytë

Top Channel - 19.02.2017

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar protestën opozitare si përpjekje për të bllokuar reformën në drejtësi dhe për të shpëtuar nga ndëshkimi i Vettingut të korruptuarit në Pallatin e Drejtësisë.

Edi Rama i përgjigjet opozitës: Protestoni por qeveria nuk tërhiqet

Lajmi.net - 19.02.2017

Komunikimi në facebook i kësaj jave nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kishte të bënte me protestat që po mbahen nga opozita. Kryeministri gjatë fjalës së tij akuzoi opozitën se po e përdor ...

Rama: Askush nuk është kundër zgjedhjeve të lira, opozita po përdor protestën për t’iu shmangur Reformës në Drejtësi

SOT - 19.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga opozita për një qeverie teknike e zgjedhje të lira dhe demokrate. Në video-monologun e tij të përjavshëm në Facebook, Rama thotë ...

Protesta e opozitës/ Policia, masa për të shmangur çdo incident

SOT - 19.02.2017

Policia e Tiranës ka reduktuar numrin e efektivëve afër çadrës së protestuesve në ditën e dytë të protestës së opozitës. Që në orët e para të së dielës ne trotuarin pranë Kryeministrisë jane vendosur ...

Shtohet presioni mbi Metën; PD ikën nga Kuvendi, Rama: Mandat të dytë

Top Channel - 19.02.2017

Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të. Por dalja nga Kuvendi e PD përkon me dy javë të rëndësishme ...

Rama e quan qesharake arsyen e opozitës për protestë

Almakos - 19.02.2017

Komunikimin e tij javor, kryeministri Edi Rama ia ka dedikuar protestës së organizuar një ditë më parë nga opozita me kërkesën për zgjedhje të lira e të ndershme.

Shtohet presioni mbi Metën: PD ikën nga Kuvendi, Rama synon mandatin e dytë

Lajmi.net - 19.02.2017

Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të . Por dalja nga Kuvendi e PD përkon me dy javë të rëndësishme ...

Për çfarë po protestojmë?

Albeu.com - 19.02.2017

Nga Eliza Gjediku Vendi i cili luftoi me shekuj për t'u bashkuar në një të vetëm, sot i mjaftojnë disa fjalë të një force politike për t'u ndare në grupe për të kërkuar gjoja të drejtat e tyre.

PD bojkot Kuvendit deri në krijimin e qeverisë teknike

Albeu.com - 19.02.2017

Grupi Parlamentar dhe Kryesia e Partise Demokratike kane marre vendim se Partia Demokratike nuk do te kthehet ne Parlament derisa te arrihet krijimi i qeverise teknike qe do te garantoje zgjedhje te ...

Shtohet presioni mbi Metën; PD ikën nga Kuvendi, Rama: Mandat të dytë

Portalb - 19.02.2017

Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të, njofton top-channel , përcjell Portalb.mk .

PD vendos unamisht: Bojkot Kuvendit deri në krijimin e qeverisë teknike

Almakos - 19.02.2017

Partia Demokratike është shprehur e vendosur në qëndrimin e saj për të bojkotuar Parlamentin dhe do të vazhdojë me protestat e nisura. Ky ka qenë vendimi i grupit parlamentar dhe kryesisë së Partisë ...

| 06:23 | R.ZH | 705 Brenda çadrës së opozitës, në natën e dytë...

Zhurnal - 19.02.2017

Tiranë, 20 shkurt - Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të.

Bogdani: Protesta për qeveri teknike dhe reformë zgjedhore

Ora news - 19.02.2017

Deputeti i PD, Gerti Bogdani në një intervistë për Ora Neës nga çadra e ngritur në shesh ka deklaruar se dy janë kërkesat që kërkon protesta, qeveri teknik dhe reformë zgjedhore, për të garantuar ...

PD-ja e ka seriozisht, protestuesit vazhdojnë të qëndrojnë në shesh (Video)

Telegrafi - 19.02.2017

Rreth 1000 protestues vazhdojnë të qëndrojnë në shesh, pavarësisht shiut dhe motit të papërshtatshëm. Atmosfera në tendën e ngritur mes Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit ka entuziazmin e një ...

PD-ja e ka seriozisht, protestuesit po qëndrojnë në shesh (Video)

Zeri - 19.02.2017

Rreth 1000 protestues vazhdojnë të qëndrojnë në shesh, pavarësisht shiut dhe motit të papërshtatshëm. Atmosfera në tendën e ngritur mes Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit ka entuziazmin e një ...

Bogdani: Protesta pлr qeveri teknike dhe reformл zgjedhore

Botasot - 19.02.2017

Deputeti i PD, Gerti Bogdani në një intervistë për Ora News nga çadra e ngritur në shesh ka deklaruar se dy janë kërkesat që kërkon protesta, qeveri teknik dhe reformë zgjedhore, për të garantuar ...

Lulzim Basha takon policët e protestës

Ora news - 19.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha mbrëmjen e djeshme gjatë zhvillimit të protestës ka takuar kordonin e policisë. Në pamje duket kreu i PD që takon secilin nga policët të cilët ishin për mbarëvajtjen e ...

Nata e parë në tenda, protestuesit e opozitës qëndrojnë në shesh

Telegrafi - 19.02.2017

Edhe pse në numër disa herë më të vogël nga të pranishmit në protestë, në çadrën e ngritur nga Partia Demokratike nuk munguan protestuesit gjatë mbrëmjes.

Eksponenti i PD tregon se kush e financon protestën e opozitës

Botasot - 19.02.2017

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës,aktualisht sekretar Organizativ ne PD, Eno Bozdo ka folur ditën e sotme për “News24” për protestën e opozitës. I pyetur se kush e financon këtë protestë, Bozdo ...

Organizatori i protestës së PD: Ju tregoj kush e financon dhe të majtët që janë solidarizuar

BalkanWeb - 19.02.2017

TIRANË- Një nga organizatorët e protestës së opozitës kundër qeverisë, Enno Bozdo tha në një prononcim për “News24” se vendimi për të ngritur çadrën para kryeministrisë dhe për t’u ngujuar brenda saj ...

Nis ‘Dita 2’, Lulzim Basha i ribashkohet protestuesve në shesh

Mapo - 19.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i PD-se, Lulzim Basha i janë ribashkuar sot çadrës së protestuesve para Kryeministrisë Partia Demokratike ka mbajtur dje në Tiranë protestën e paralajmëruar ...

Protesta e opozitës, Kryeministria rrethohet me barrikada, ja sa policë po e mbrojnë (Foto+Video)

BalkanWeb - 19.02.2017

Megjithëse numri i policëve që janë vendosur për të siguruar protestën e PD-së dhe për shmangur sulmin mbi objektet qeveritare është ulur ndjeshëm, Kryeministria është rrethuar me një barrikada ...

Tritan Shehu: Opozita nuk ka vënë në dyshim pjesëmarrjen në zgjedhje

BalkanWeb - 19.02.2017

TIRANË- Tritan Shehu, një nga eksponentët e PD ka deklaruar sot për “News24” se opozita nuk ka vënë në dyshim pjesëmarrjen në zgjedhje por ka kërkuar të realizohen të gjitha parametrat për zgjedhje ...

Protesta e opozitës së djathtë hyn në ditën e dytë

RTSH - 19.02.2017

Protesta e opozitës së djathtë shqiptare ka hyrë në ditën e dytë, me thirrjen e përsëritur për dorëheqjen e qeverisë Rama, ngritjen e një qeverie teknike e cila do të çojë vendin në zgjedhje të lira ...

Protesta vazhdon, PD mbledh kryesinë për hapat në vazhdim

Mapo - 19.02.2017

Partia Demokratike pritet të mbledhë kryesinë në orën 14:00. Burime pranë PD-së bëjnë me dije se temë e diskutimit do të jetë ecuria e protestës dhe hapat që do të ndiqen më pas, si dhe organizimin e ...

Ruli: Se kush do ta qeverisë vendin kjo vendoset në zgjedhjet e 18 qershorit

BalkanWeb - 19.02.2017

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Ruli ka folur për protestën e opozitës dhe arsyet pse është ndërmarrë ky veprim. Në një lidhje direkte për News24 nga protesta Genc Ruli tha se qeveria e ...

Kryeministria rrethohet me barrikada (Foto)

Telegrafi - 19.02.2017

Mungesa e dhunës në protestë, apo edhe qëndrimi i qetë i protestuesve gjatë natës në tendën e ngritur para Kryeministrisë, duket se ka ndikuar në uljen e ndjeshme të numrit të policëve që rrethonin ...

Eni Vasili: Modeli i protestës është modeli Berisha. Basha e ka arritur një fitore

BalkanWeb - 19.02.2017

TIRANE- Gazetarja dhe drejtuesja e emisionit ‘Studio e Hapur’ ka folur në News24 për protestën e opozitës si dhe për modelin qe ndjek ajo. Eni Vasili tha se modeli i protestës në Shqipëri është ...

Basha flet nga çadra: Protesta e PD, me mbështetjen e ndërkombëtarëve

Botasot - 19.02.2017

Për Kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, protesta e opozitës që po zhvillohet përpara Kryeministrisë, po gjen mbështetje gjithnjë e më të madhe edhe nga ndërkombëtarët.

Mehmeti: Vazhdojmë të jetojmë nga protesta në protestë

Botasot - 19.02.2017

Publicisti Kim Mehmeti ka deklaruar se dikur në Shqipëri protestonte Partia Socialiste, kurse sot po proteston Partia Demokratike, kurse populli vazhdon të jetojmë nga protesta në protestë, me çka ...

Analistët në studion e Abc News

ABC News - 19.02.2017

Në një maratonë të gjatë transmetimi, me pamje direkte dhe analiza në studio, disa prej opinionbërësve në vend, komentuan protestën e opozitës të shtunën.

Basha flet nga çadra: Protesta e PD, me mbështetjen e ndërkombëtarëve

Gazeta Express - 19.02.2017

Për Kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, protesta e opozitës që po zhvillohet përpara Kryeministrisë, po gjen mbështetje gjithnjë e më të madhe edhe nga ndërkombëtarët.

Basha flet në çadrën e protestuesve, thotë se protesta ka mbështetje ndërkombëtare

Zeri - 19.02.2017

Lideri i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka folur para qytetarëve protestues, të cilët që nga dita e djeshme po qëndrojnë në shesh kundër Qeverisë së drejtuar nga Edi Rama.

Protesta e PD, krerët demokratë të degëve: Nuk do të ndalemi!

Ora news - 19.02.2017

Krerët demokratë të degëve në rrethe pohojnë se protesta në kryeqytet do vijojë deri sa të largohet qeveria dhe të krijohet një qeveri teknike. Për këtë garantojnë mbështetje për kreun e përgjithshëm ...

Partia Demokratike përshkallëzon protestën: Bojkot Kuvendit deri në krijimin e qeverisë teknike

BalkanWeb - 19.02.2017

TIRANË- Grupi Parlamentar dhe Kryesia e Partise Demokratike kane marre vendim se Partia Demokratike nuk do te kthehet ne Parlament derisa te arrihet krijimi i qeverise teknike qe do te garantoje ...

Të “ngujuar” në çadër, vijon protesta e PD për qeveri teknike

Ora news - 19.02.2017

Ka hyrë në ditën e dytë protesta e opozitës, tashmë e ngujuar në një çadër në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” para kryeministrisë. Qytetarët janë vendosur të qëndrojnë në të, ndërsa inkuajohen nga ...

Përfundon mbledhja e PD: Protesta do të vazhdojë!

Botasot - 19.02.2017

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Grupit Parlamenta të Partisë Demokratike ku u diskutua procesi dhe ecuria e protestës që po zhvillohet përpara Kryeministrisë.

Në protestë fliste Basha, por të gjithë i kishin sytë tek kjo grua!

Botasot - 19.02.2017

Shumë qytetarë që donin të dilnin në protestën e opozitës e kanë pasur të pamundur të vijnë në Tiranë nga rrethet e Shqipëris Por kjo nuk i ka ndaluar ata që të protestojnë në qytetin ku jetojnë.

PD vendos për vijimin e protestës, bojkot punimeve të Kuvendit

Ora news - 19.02.2017

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur të bojkotojë punimet e Kuvendit. Vendimi u mor në mbledhjen e sotme të grupit dhe Kryesisë së PD-së të drejtuar nga Basha.Mbledhja nisi në orën ...

PD përfundon mbledhjen e kryesisë: Protesta vijon me turne, diskutojmë për bojkot të Kuvendit

Mapo - 19.02.2017

Partia Demokratike ka përfunduar mbledhjen e kryesisë së saj, në të cilën u diskutua për protestën dhe ecurinë e saj. Të gjithë deputetët kanë qenë në një mendje për vijimin e protestës deri sa të ...

Video/ Rama: Protesta e opozitës qesharake, udhëheqësit e saj kanë…

BalkanWeb - 19.02.2017

TIRANE – Kryeministri Rama ka zhvilluar ‘Komunikimin javor’ ku ka folur edhe për protestën e opozitës. Kryeministri tha se është e drejtë e opozitës të protestojë paqësisht, ndërsa respekton ...

Rama: Protesta e opozitës për zgjedhje të lira e të ndershme, qesharake

Mapo - 19.02.2017

Kryeministri Rama ka zhvilluar ‘Komunikimin javor’ ku ka folur edhe për protestën e opozitës. Kryeministri tha se është e drejtë e opozitës të protestojë paqësisht, ndërsa se respekton vullnetin e ...

Rama: Respekt për protestuesit, por qeveria asnjë hap pas

Ora news - 19.02.2017

E ndërsa demokratët po artikulojnë kërkesën për dorëheqje të qeverisë Rama, ky i fundit shprehet i vendosur jo vetëm për të mos u dorëhequr por dhe për të kërkuar një mandat të dytë në 18 qershor.

Protesta, Spaho: Mirëpresim partitë që duan zgjedhje të ndershme

Ora news - 19.02.2017

Deputeti i Partisë Demoktratike, Edmond Spaho, deklaroi se vetëm me protesta qytetare do të mund të largohet qeveria Rama dhe ti hapet rrugë një qeverie teknike që të organizojë zgjedhje të lira dhe ...

Rama: Çadra në Bulevard, strehë për t'u mbrojtur nga Vettingu

Botasot - 19.02.2017

(E plotësuar) - Komunikimin e tij javor, kryeministri Edi Rama ia ka dedikuar protestës së organizuar një ditë më parë nga opozita me kërkesën për zgjedhje të lira e të ndershme.

Ku gënjen Rama për 21 Janarin, dhe ndryshimi me protestën e PD

Gazeta Express - 19.02.2017

Kryeministri Edi Rama duket se ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për tju përgjigjur protestës së Partisë Demokratike. Jo vetëm gjatë ditës së djeshme, por edhe sot në komunikimin javor, Rama tha se në ...

Policia s’ngre padi për organizatorët e protestës, mbetet në gatishmëri

Ora news - 19.02.2017

Në një kohë kur protesta e opozitës ka hyrë në ditën e dytë të saj, Policia e Tiranës ka reduktuar numrin e fektiveve afër çadrës së protestuesve. Që në orët e para të së dielës ne trotuarin pranë ...

Edi Rama i përgjigjet opozitës: Protestoni por qeveria nuk tërhiqet

Zeri - 19.02.2017

Komunikimi në facebook i kësaj jave nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kishte të bënte me protestat që po mbahen nga opozita. Kryeministri gjatë fjalës së tij akuzoi opozitën se po e përdor ...

Basha: Protesta vazhdon deri në realizimin e kushteve të opozitës

Botasot - 19.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të dielën se “vetëm me qeveri teknike mund të arrihet qëllimi i zgjedhjeve të lira e të ndershme”.

Rama i përgjigjet opozitës: Qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi rruga drejt Europës është më afër!

RTSH - 19.02.2017

Përkundër protestës së opozitës për të detyruar qeverinë të japi dorëheqje, kryeministri socialist Edi Rama deklaroi të dielën se “qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi përmes kësaj qeverie rruga ...

Basha : Zgjedhje të lira dhe të ndershme vetëm përmes një qeverie teknike

RTSH - 19.02.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar vendosmërinë e opozitës për të qëndruar në protestës deri në largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie teknike që do të çojë vendin në ...

Shtohet presioni mbi Metën; PD ikën nga Kuvendi, Rama: Mandat të dytë

Botasot - 19.02.2017

Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të. Por dalja nga Kuvendi e PD përkon me dy javë të rëndësishme ...

Shtohet presioni mbi Metën; PD ikën nga Kuvendi, Rama: Mandat të dytë

Mapo - 19.02.2017

Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të. Por dalja nga Kuvendi e PD përkon me dy javë të rëndësishme ...

PD merr vendim: Bojkot Kuvendit deri sa të vijojë protesta

Mapo - 19.02.2017

Grupi Parlamentar dhe Kryesia e Partise Demokratike kane marre vendim se Partia Demokratike nuk do te kthehet ne Parlament derisa te arrihet krijimi i qeverise teknike qe do te garantoje zgjedhje te ...

Vijon protesta e opozitës, Basha: Jemi këtu për t’i kthyer pushtetin popullit

BalkanWeb - 19.02.2017

Teksa protesta e opozitës është në përfundim të ditës së dytë të saj, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se protesta ishte një nismë kombëtare që do t’I kthejë pushtetin qytetarëve.

Protesta me karmin e me bunda!

Gazeta Tema - 19.02.2017

Nga Kimete Berisha 1.Në protestë dilet e veshur me xhinse, me bluza të gjëra e të shqyera dhe me mbishkrime rebeluese, me flokë të shprishura, të lidhura bisht-kali, ose gërshetë si Shota, e nuk ...

Basha në çadrën e protestës, u jep dorën edhe policëve (VIDEO)

Java News - 19.02.2017

Që nga përfundimi i protestës, qytetarë të shumtë janë vendosur në çadrën e madhe të ngritur para Kryeministrisë në mbështetje të opozitës në kauzën e tyre për largimin e qeverisë aktuale dhe ...

Protesta e opozitës, Basha falenderon punonjësit e policisë

Vision Plus - 19.02.2017

Që nga përfundimi i protestës, qytetarë të shumtë janë vendosur në çadrën e madhe të ngritur para Kryeministrisë në mbështetje të opozitës në kauzën e tyre për largimin e qeverisë aktuale dhe ...

PD mes bojkotit të Kuvendit dhe protestës, pritet mbledhja e kryesisë

Java News - 19.02.2017

Militantët e Partisë Demokratike kanë kaluar natën e parë të protestës para Kryeministrisë ndërsa mëngjesin e sotëm ata janë vizituar nga deputetë të opozitës dhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Protesta me karmin e me bunda

Java News - 19.02.2017

Nga Kimete Berisha 1.Në protestë dilet e veshur me xhinse, me bluza të gjëra e të shqyera dhe me mbishkrime rebeluese, me flokë të shprishura, të lidhura bisht-kali, ose gërshetë si Shota, e nuk ...

Protestë Sterile

Java News - 19.02.2017

Nga Denis Dyrnjaja Pas natës së parë me pica, qofte dhe këngë dasmash, kupton që kjo protestë e opozitës nuk do të prodhojë rezultatin e pretenduar. Një protestë pa piktakim ose përplasje mes polesh ...

Protestë Sterile

Gazeta Tema - 19.02.2017

Nga Denis Dyrnjaja Pas natës së parë me pica, qofte dhe këngë dasmash, kupton që kjo protestë e opozitës nuk do të prodhojë rezultatin e pretenduar. Një protestë pa piktakim ose përplasje mes polesh ...

Protesta e opozitës, kërkohet largimi i Ramës

Vision Plus - 19.02.2017

Ne ditën e dyte te protestës, janë disa dhjetëra mbështetës te opozitës qe vijojnë ngujimin ne çadrën ngritur përballe Kryeministrisë. Nata kaloi e qete, edhe për shkak se protesta sapo kishte nisur.

Basha dhe një femër harrojnë ‘rolin’ e tyre, kapen “mat” pranë kompjuterit duke bërë DJ

Gazeta Tema - 19.02.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha as vetë me sa duket nuk e di si do vejë fundi i kësaj protestës me aheng që ka vënë në siklet të gjithë, madje dhe ndërkombëtarët të cilët nuk dinë si t’ia vënë emrin ndaj ...

Pse Edi Rama nuk u shndërrua dot në starin e protestës së PD

Respublica - 19.02.2017

Shqipëria përjetoi një tjetër ngjarje politike me protagoniste opozitën e udhëhequr nga Partia Demokratike, e cila po konsumon një aksion që pavarësisht numrave apo frymës që ka, ngre shqetësime për ...

Nga planifikimi te kauza, 3 arsye pse PD nuk bëri protestë, por miting

Java News - 19.02.2017

Ajo që sipas Lulzim Bashës ishte një shpërthim i vrullshëm i paranojës së më shumë se gjysmë milioni shqiptarëve të shqetësuar aq sa të futen në grevë urie nga frika e vjedhjes së votës së PD-së, në ...

Basha u jep zemër protestuesve: Kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve

Gazeta Tema - 19.02.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha u ka dhënë zemër protestuesve dhe nga çadra deklaroi se protesta e opozitës po merr mbështetje ndërkombëtare. “Në këtë sheh, që e keni pagëzuar dje si sheshin e lirisë, ...

PD vendos: Proteste me turne derisa të plotësohen kushtet e opozitës

Java News - 19.02.2017

Mbledhja e kryesisë së PD-së ka përfunduar dhe ashtu siç pritej, vendimi është se protesta do të vijojë deri në plotësimin e kushtetve të opozitës, qeveri teknike dhe zgjedhje të lira.

Matematika e Bashës: 50% e meshkujve shqiptarë në shesh!?

Gazeta Tema - 19.02.2017

Me deklaratën e tij për më shumë se gjysmë milionë persona në shesh, Basha tregon përsëri një mospërfillje totale për faktet dhe realitetin. Nëse kjo do të ishte e vërtetë, do të thotë se 1 në ...

Rama: Respektoj demokratët e thjeshtë, por PD luan teatrin e virgjëreshave. Çadra s’do i mbrojë dot nga Vettingu

Java News - 19.02.2017

Komunikimin e Javës, kryeministri ja ka kushtuar protestës së opozitës përballë kryeministrisë, duke thënë se asnjë pjesëtar i qeverisë nuk kërkon që zgjedhjet të mos jenë të lira dhe të ndershme, ...

Rama: Respektoj demokratët e thjeshtë, por PD luan teatrin e virgjëreshave. Çadra s’do i mbrojë dot nga Vettingu

Gazeta Tema - 19.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë për protestën e opozitës dhe kërkesat e tyre, pikërisht në ditën e dytë të tubimit të saj. Komunikimin e Javës, kryeministri ja ka kushtuar protestës ...

“Ata që ishin në bulevard duan vetingun, opozita jo”

Vision Plus - 19.02.2017

Kreu i qeverisë Edi Rama ka zgjedhur që komunikimin javor te kësaj te diele t’ia kushtojë protestës dhe vullnetit të popullit që u ngrit dje për zgjedhje të lira e të ndershme më 18 qershor.

Partia Demokratike vendos vijimin e protestës

Vision Plus - 19.02.2017

Partia Demokratike nuk do te ndale protestën deri ne plotësimin e kërkesës per nje qeveri teknike, qe do garantoje lirinë e zgjedhjeve. Në mbledhjen e kryesisë së PD-se, u morr vendimi qe protesta ...

Basha: Protesta vazhdon deri në realizimin e kushteve të opozitës

Alb Portali - 19.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të dielën se “vetëm me qeveri teknike mund të arrihet qëllimi i zgjedhjeve të lira e të ndershme”. Loading...

Përse PD po pendohet për protestën paqësore?

Gazeta Tema - 19.02.2017

Mero Baze Partia Demokratike duket se po bëhet nervoze nga qetësia me të cilën ka shkuar deri tani protesta e tyre dhe indiferenca me të cilën qeveria po e trajton atë dhe po bën paralajmërimet e ...

Rama e quan qesharake arsyen e opozitës për protestë

Alb Portali - 19.02.2017

Komunikimin e tij javor, kryeministri Edi Rama ia ka dedikuar protestës së organizuar një ditë më parë nga opozita me kërkesën për zgjedhje të lira e të ndershme. Loading...

Një mandat i dytë me PS, apo qeveri teknike me PD… Në çfarë krahu do të shkojë Ilir Meta?

Java News - 19.02.2017

Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të. Por dalja nga Kuvendi e PD përkon me dy javë të rëndësishme ...

Berisha sqaron rolin e familjarëve të tij në protestë

Respublica - 19.02.2017

Sali Berisha, i njohur ndryshe si njeriu i protestave i është përgjigjur aludimeve që qarkullojnë në media, por edhe të artikuluara së fundmi nga kryeministri se prania e tij aktive në protestën e ...

Një mandat i dytë me PS, apo qeveri teknike me PD… Në çfarë krahu do shkojë Ilir Meta?

Gazeta Tema - 19.02.2017

Partia Demokratike vendosi braktisjen e Parlamentit sa kohë të zgjasë protesta dhe do kthehet vetëm nëse ka një zhvillim të lidhur me të. Por dalja nga Kuvendi e PD përkon me dy javë të rëndësishme ...

Të pavërtetat e komunikimit të javës dhe analogjive me 21 Janarin

Respublica - 19.02.2017

Edi Rama duhet të jepte një përgjigje për kërkesën e opozitës dhe e dha. Përtej meritës që i njohu vetes se nuk vrau protestues si ish-paraardhësi i tij, kryeministri i vendit doli në monologun e ...

Basha: Protesta vazhdon deri në realizimin e kushteve të opozitës

Vision Plus - 19.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të dielën se “vetëm me qeveri teknike mund të arrihet qëllimi i zgjedhjeve të lira e të ndershme”.

Rama: Opozita, frikë nga reforma në Drejtësi; duam mandat të dytë

Vision Plus - 19.02.2017

Kryeministri Edi Rama deklaroi të dielën se “qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi përmes kësaj qeverie rruga drejt Europës është më afër”, ndërsa shtoi se “protesta e opozitës është shfaqje e ...

PD vendos unamisht: Bojkot Kuvendit deri në krijimin e qeverisë teknike

Alb Portali - 19.02.2017

Partia Demokratike është shprehur e vendosur në qëndrimin e saj për të bojkotuar Parlamentin dhe do të vazhdojë me protestat e nisura. Loading... Ky ka qenë vendimi i grupit parlamentar dhe kryesisë ...

Ku ta kërkoj të renë tënde protestë?

SOT - 18.02.2017

Dikur, në poemën e famshme “Shqiponjat Fluturojnë Lart”, Ismail Kadare shkruante: “ku t’i kërkoj rrënjët e tua parti...si një rrap madhështor...ke mbirë ndanë udhës kur rrahin shtrëngatat, ato rrahin ...

Lulzim Basha: Nëse policia na provokon do të reagojmë, qytetarët do e vendosin sa do të zgjasë protesta

SOT - 18.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka paralajmëruar se nëse policia do të provokojë protestuesit, do të ketë reagim. Në mesazhin e tij të fundit dhe thirrjen për protestë masive, Basha tha se ...

Protesta e PD-së, pika kulmore dhe vendimi që pritet të ndryshojë gjithçka në shesh

Albeu.com - 18.02.2017

Fati i protestës së opozitës pritet të vendoset sot në shesh . Sipas informacioneve të News24 se kulmi i saj do jetë pasi të marrë fjalën Lulzim Basha, i cili do kërkojë mendimin e protestuesve nëse ...

Tre skenarët e protestës së PD, nga çadrat para Kryeministrisë te zhvendosja në rrethe

SOT - 18.02.2017

Partia Demokratike ka thënë se është vendosur vetëm ora e fillimit të protestës por jo përfundimi i saj. Lideri i PD, Lulzim Basha ka pasur disa propozime në tavolinë për arritjen e qëllimit të ...

Policia blindon Kryeministrinë për protestën e PD, ambasada e SHBA paralajmëron trazira

SOT - 18.02.2017

Godina e Kryeministrisë do të jetë e blinduar nga punonjës policie sot, që nga orët e paradites deri në një orar të pacaktuar. Opozita e udhëhequr nga Partia Demokratike do të mbajë sot protestën e ...

Sot PD-ja zhvillon protestën më të madhe të parë ndonjëherë

SOT - 18.02.2017

Partia Demokratike dhe aleatët e saj sot do të zhvillojnë sot protestën e paralajmëruar të 18 shkurtit, në të të cilën janë ftuar qytetarët nga e gjithë Shqipëria.

Berat/ Kërcënohen shoferët e autobuzave të mos nisen me protestues

SOT - 18.02.2017

Struktura të caktuara të qeverisë po përpiqen të pengojnë autobusët me protestues nga Berati për t’u nisur drejt Tiranës, për të marrë pjesë në protestën e opozitës.

Protestues nga mbarë Shqipëria nisen drejt Tiranës

Lajmi.net - 18.02.2017

Qytetarë nga rrethe të ndryshme të Shqipërisë janë nisur drejt Tiranës, për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga Partia Demokratike, e cila pritet të nisë në orën 10:00.

Protesta e PD-së në orën 12:00, dhjetëra autobuzë drejt Tiranës

LajmiFundit - 18.02.2017

Mëngjesin e sotëm, dhjetëra autobuzë nga qytete të ndryshme të vendit, janë drejtuar drejt Tiranës për të protestuar para kryeministrisë, për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Sot mbahet protesta e madhe e PD-së

Almakos - 18.02.2017

Partia Demokratike në Shqipëri sot mban protestë kundër Qeverisë Rama. Protesta është paraparë të fillojë në ora 12:00, por nuk dihet se kur do të përfundojë, pasi siç është paralajmëruar janë ...

Dynden shkodranët, nisen katërmijë protestues drejt Tiranës

SOT - 18.02.2017

Vlora, Lushnja, Durrësi i kanë nisur tashmë protestuesit e tyre drejt Tiranës. 1500 protestues janë nisur nga Lushnja dhe 1500 të tjerë janë duke udhëtuar nga Durrësi drejt Tiranës ku do të ...

PROTESTA/ PD: Janë kërcënuar shoferët e autobuzave të Beratit që të mos nisen drejt protestës

Albeu.com - 18.02.2017

Ditën e sotme në orën 12:00 pritet të nisë protesta e opozitës dhe mijëra njerëz mësohen se janë nisur nga rrethet drejt Tiranës për të protestuar. Kreu i Partisë Demokratike në Berat Gazment Azizi ...

Protesta e opozitës, 18 mijë persona nisen me autobusë nga rrethet drejt Tiranës

Albeu.com - 18.02.2017

Ditën e sotme në orën 12:00 para kryeministrisë do të mbahet protesta e shumë paralajmëruar nga opozita, e drejtuar nga Partia Demokratike. Ditën e djeshme u bë me dije ora e fillimit të protestës ...

Sot zhvillohet protesta e madhe e PD

Ina - 18.02.2017

Partia Demokratike dhe aleatët e saj sot do të zhvillojnë sot protestën e paralajmëruar të 18 shkurtit, në të të cilën janë ftuar qytetarët nga e gjithë Shqipëria.

Protesta pa afat, ja përgjigjia e policisë për PD-në

LajmiFundit - 18.02.2017

Paraditen e sotme, në orën 12:00, partia Demokratike do të nisë protestën kundër qeverisë Rama. Mësohet se rreth 2 mijë forca policore të drejtorive të Tiranës dhe rrethet do të angazhohen për të ...

Protesta në Tiranë, 4 mijë protestues nisen nga Shkodra

LajmiFundit - 18.02.2017

Protesta e sotme në Tiranë, kundër qeverisë Rama, ka mbledhur mijëra protestues në shesh. Mësohet se vetëm nga qyteti i Shkodrës janë nisur 4 mijë veta, duke shënuar kështu ky qytet numrin më të madh ...

Shqipëri, opozita protestë masive para kryeministrisë, mijëra njerëz i drejtohen Tiranës

Lajm - 18.02.2017

Opozita nis sot një protestë që pritet të kulmojë me fjalime para ...

Blindohet Tirana, angazhohen 2 mijë forca policore për të siguruar rendin

SOT - 18.02.2017

Partia Demokratike pritet të nisë protestën në orën 12:00. Rreth 2 mijë forca policore të drejtorive të Tiranës dhe rrethet do të angazhohen për të ruajtur rendin.

Speciale/ Protesta e opozitës, 2 mijë policë gati

Ina - 18.02.2017

Dhjetra autobusë janë nisur nga qytete të ndryshme të Shqipërisë për të sjellë në Tiranë mbështetës të opozitës të cilët do të protestojnë sot para kryeministrisë për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Nis protesta e opozitës, Basha përkrah Berishës drejton protestuesit drejt kryeministrisë (VIDEO)

Albeu.com - 18.02.2017

Sapo ka nisur protesta e opozitës e cila ka mbledhur gati 8 mijë njerëz nga e gjithë Shqipëria. Protestuesit të mbledhur të gjithë bashkë janë nisur drejt kryeministrisë, ku fjalën do e marrin vetëm ...

18 mijë persona nisen me autobusë nga rrethet drejt Tiranës

SOT - 18.02.2017

Ditën e sotme në orën 12:00 para kryeministrisë do të mbahet protesta e shumë paralajmëruar nga opozita, e drejtuar nga Partia Demokratike. Ditën e djeshme u bë me dije ora e fillimit të protestës ...

Protestuesit e PD-së nisen drejt Tiranës

Lajm - 18.02.2017

Protestuesit e parë tanimë janë nisur nga qytete të ndryshme drejt Tiranës, ku në ora 12:00 do të mbahet protesta e Partisë Demokratike kundër qeverisë.

PROTESTA/ Policia e Shtetit rrethon kryeministrinë, 2 mijë policë në terren (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.02.2017

Protesta në orën 12:00 që po organizohet nga opozita ka ngritur në këmbë Policinë e Shtetit. Që ditën e djeshme policia nëpërmjet një njoftimi zyrtar bëri thirrje për një protestë paqësore si dhe ...

Protesta e PD-së, gardistët në ‘’aksion’’, stacionohen në tarracën e kryeministrisë

LajmiFundit - 18.02.2017

Policia ka nisur të marrë masat për protestën e e Partisë Demokratike e cila pritet të nisë në orën 12:00. Punonjës të gardës tashmë kanë zënë vendet e tyre në tarracën e kryeministrisë, ndërsa vihet ...

Protesta e PD-së vendos gardistët në tarracën e kryeministrisë (Video)

Lajm - 18.02.2017

Ka mbetur edhe pak kohë nga fillimi i protestës së PD-së në Tiranë, para kryeministrisë policia ka rritur masat e sigurisë. Punonjës të gardës tashmë kanë zënë vendet e tyre në tarracën e ...

Detaje nga organizimi, protesta e opozitës do të drejtohet nga vetë protestuesit?

Albeu.com - 18.02.2017

Vetëm pak orë nga nisja zyrtare e protestës së opozitës para kryeministrisë, janë zbuluar detaje të reja mbi mënyrën se si do të procedohet nga organizuesit.

Protesta e PD-së në Tiranë: Rrethohet Kryeministria, 2 mijë policë në terren

Lajmi.net - 18.02.2017

Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore sot në protestën e Partisë Demokratike. Që në orët e para të mëngjesit makinat e uniformave blu kanë zënë vend mbrapa kryeministrisë, ...

Protesta e PD-së vendos gardistët në tarracën e kryeministrisë (Video)

Portalb - 18.02.2017

Kur ka mbetur edhe pak kohë nga fillimi i protestës së PD-së në Tiranë, para kryeministrisë policia ka rritur masat e sigurisë. Punonjës të gardës tashmë kanë zënë vendet e tyre në tarracën e ...

Protesta në Tiranë, kreu i PD-së në Berat denoncon: “Pronarët e autobusëve në qytet janë kërcënuar…”

LajmiFundit - 18.02.2017

Kreu i PD-së në Berat, Gazment Azizi, ka denoncuar sot publikisht se pronarët e autobusëve të cilët do të sillnin qytetarët nga Berati në Tiranë janë kërcënuar.

Ja kush do të flasë dhe si është organizuar protesta e sotme

SOT - 18.02.2017

Burime nga organizatorët kanë bërë të ditur se protesta do të jetë e qetë dhe krerët e deputetët e PD-së do të jenë bashkë me familjet në tubim. Ndërkaq bëhet e ditur se në protestë do të mbahet ...

Foto/ Çfarë po ndodh në Tiranë? 2000 forca policie kanë rrethuar kryeqytetin

SOT - 18.02.2017

Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore sot në protestën e Partisë Demokratike. Që në orët e para të mëngjesit makinat e uniformave blu kanë zënë vend mbrapa kryeministrisë, ...

Protesta e opozitës, protestuesit bëhen gati për ngujim para zyrës së Ramës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.02.2017

Vetëm pak minuta na ndajnë nga nisja e protestës së opozitës e drejtuar nga Partia Demokratike. Ditën e sotme në media u prezantuan dy skenarë të mundshmëm që mund të ndjekë kjo protestë e sotme por ...

Nis protesta e opozitës, numërohen me qindra njerëz para kryeministrisë

SOT - 18.02.2017

Partia Demokratike ka nisur protestën e lajmëruar në ditën e sotme përballë Kryeministrisë. Protestues dhe anëtarë të Partisë Demokratike nga e gjithë Shqipëria janë nisur drejt Tiranës që herët në ...

Basha i bashkohet protestuesve drejt Kryeministrisë

LajmiFundit - 18.02.2017

Prej dy orësh përgatitje, para pak minutash iu bashkua protestës kreu i PD-së, Lulzim Basha. Grumbullim të protestuesve të tjerë ka dhe tek bulevardi “Dëshmorët e Kombit”.

Mbushet sheshi me protestues, ja mesazhi thelbësor i PD

SOT - 18.02.2017

Në orën 12:00 përpara godinës së Kryeministrisë, opozita kërkon largimin e qeverisë që të garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ndërsa sheshi po mbushet me protestues e simpatizantë, pritet ...

LIVE Nis protesta në Tiranë, Basha e Berisha mbërrijnë në sheshin përballë kryeministrisë

Lajmi.net - 18.02.2017

Ka nisur zyrtarisht protesta e opozitës. Kreu i PD-së Lulzim Basha, i shoqëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha e mijëra protestues janë nisur nga selia e PD-së dhe kanë mbërritur në sheshin ...

Nis protesta e opozitës

Top Channel - 18.02.2017

Opozita nisi me përpikmëri protestën e saj. Lulzim Basha, i shoqëruar edhe nga ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha mbërritën para godinës së Kryeministrisë në orën 12:00.

Nis protesta me moton #Ngrihemibashke para kryeministrisë (Foto)

LajmiFundit - 18.02.2017

Nis protesta në Tiranë, ku sic u informua më parë, kjo do të drejtohet nga protestuesit. Në turmë, u bashkua Lulzim Basha dhe ish kryeministri Sali Berisha por dhe deputetë demokratë.

Protesta e PD-së, snajperat ‘blindojnë’ Kryeministrinë (Foto)

LajmiFundit - 18.02.2017

Blindohet kryeministria. Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore sot në protestën e Partisë Demokratike, ku mijera qytetare nga e gjithe vendi kane marre pjese per te ...

E ÇUDITSHME/ Rama, Tahiri dhe Beqaj në protestën e opozitës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.02.2017

Ka nisur protesta e opozitës e cila ka mbledhur nga e gjithë Shqipëria gati 8 mijë njerëz të cilat të ardhur nga qytete të ndryshme janë mbledhur dhe janë drejtuar drejt kryeministrisë.

Qytetarja proteston me fëmijë në krah: Unë jam viktima e parë e Rilindjes

SOT - 18.02.2017

Protestuesit mbajnë fjalim në protestën e PD : “Jemi këtu për të kundërshtuar padrejtësinë, arrogancën që ka mbjellë me mafien që nuk mund të bëjë pis emrin e lavdishëm të rilindjes tonë.

Aspak e zakonshme/ Rama, Tahiri dhe Beqaj në protestën e opozitës

SOT - 18.02.2017

Ka nisur protesta e opozitës e cila ka mbledhur nga e gjithë Shqipëria gati 8 mijë njerëz të cilat të ardhur nga qytete të ndryshme janë mbledhur dhe janë drejtuar drejt kryeministrisë.

Basha merr fjalën para protestuesve: Duam zgjedhje të lira dhe të ndershme. Të ndahet politika nga krimi

SOT - 18.02.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka marrë fjalën në protestën madhështore që është duke u zhvilluar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Në fillim të fjalës së tij, Basha ka përshëndetur mijëra shqiptarët ...

Qindra qytetarë protestojnë kundë Kryeministrit, por... Rama transmeton LIVE në Facebook protestën e PD

SOT - 18.02.2017

Ndërkohë që qindra qytetarë janë mbledhur për të protestuar kundër kryeministrit Rama dhe qeverisë së tij, kreu i ekzekutivit ka transmetuar në profilin e tij në Facebook protestën dhe fjalën e ...

Tiranë, fillon protesta e opozitës

Almakos - 18.02.2017

Në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, ka filluar protesta e partive opozitare, e udhëhequr nga Partia Demokratike e Shqipërisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Basha:Nis protesta pa ndërprerje, unë do të qëndroj në shesh bashkë me ju

SOT - 18.02.2017

Në fjalën e tij në protestën madhështore, kreu i opozitës dhe PD-së ka vendosur që të gjithë të qëndrojnë në shesh. “Unë e kam vendosur të qëndroj në shesh, ju ftoj të qëndroni dhe ju”, është ...

Protesta para Kryeministrisë, qytetarët: Përse duhet të rrëzohet qeveria

LajmiFundit - 18.02.2017

Jo të gjithë mbështetësit e protestës kanë mundur të jenë para kryeministrisë, por kjo nuk i ka ndaluar ata të protestojnë. Protestuesi nga Kruja: “Jemi këtu për të kundërshtuar padrejtësinë, ...

Protesta në Tiranë, Berisha e Basha marshojnë midis protestuesve

Almakos - 18.02.2017

Mijëra protestues janë mbledhur në bulevardin e Tiranës, së bashku me ta dhe kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, por dhe deputetë demokratë.

Basha përfundon fjalën, protestuesit djegin dordolecët e Ramës, Tahirit dhe Beqajt

SOT - 18.02.2017

Në përfundim të fjalës së kryetarit të PD, Lulzim Basha protestuesit kanë djegur dordolecat, me fytyrat e Ramës, Tahirit dhe Beqajt. Ndërkohë gjatë fjalës së tij kërkoi nga protestuesit të qëndrojnë ...

Basha përfundon fjalimin, protestuesit djegin dordolecët e Ramës, Tahirit dhe Beqajt (Foto)

LajmiFundit - 18.02.2017

Protestuesit, pas përfundimit të fjalimit të Ramës, kanë djegur dordolecat, me fytyrat e Ramës, Tahirit dhe Beqajt. Ndërkohë gjatë fjalës së tij kërkoi nga protestuesit të qëndrojnë në shesh deri kur ...

LAJMI I FUNDIT/ Opozita fillon montimin e çadrave para kryeministrisë

Albeu.com - 18.02.2017

Pas fjalës se kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në protestë ku bëri thirrje për ngujimin e tij dhe të gjithë protestuesve para kryeministrisë, mësohet se protestuesit kanë nisur të ngrenë ...

Izraeli “i është bashkuar” PD-së kundër Ramës, ja flamuri që valëvitet

SOT - 18.02.2017

Në protestën e Partisë Demokratike që po mbahet nga sheshi përballë Kryeministrisë, krahas flamujve të PD-së dhe të Shqipërisë është vënë re edhe një flamur i shtetit të Izraelit.

PROTESTA/ Digjen dordolecët dhe hidhen shashka e shishe drejt kryeministrisë (FOTO &VIDEO;)

Albeu.com - 18.02.2017

Që në nisje të protestës së opozitës ajo që ra direkt në sy ishin disa dordolecë të cilët kishin fytyrën e kryeministrit Rama, Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri dhe Ministrit të Shëndetësisë Ilir ...

Ngujimi i protestuesve para kryeministrisë, Tahiri: Nuk do t?i heqim çadrat, ne nuk vrasim

Albeu.com - 18.02.2017

Ditën e sotme para kryeministrisë po organizohet protesta e opozitës e drejtuar nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Nga të dhënat e para raportohet se në shesh janë mbledhur gati 8 mijë ...

Tahiri: Nuk do i heqim çadrat e protestuesve, të qëndrojnë në shesh

SOT - 18.02.2017

Qeveria është dorëzuar përballë lumit të madh të protestuesve, ndërsa është vendosur që të mos ndërhyjë që të heqë çadrat që po ngrihen në sheshin përballë kryeministrisë.

Protestuesit të bindur se nuk do lëvizin nga sheshi, nisin ngritjen e çadrave para Kryeministrisë

SOT - 18.02.2017

Pas vendimit të shpallur nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha për të qëndruar në shesh deri në momentin kur të shporret kjo qeveri dhe të ngrihet një qeveri teknike që do ta çojë vendin në ...

Do lejohen çardat te Kryeministria? Ja cfarë thotë ministri Saimir Tahiri

LajmiFundit - 18.02.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka thënë se protestuesit nuk do të pengohen të qëndrojnë në shesh edhe përtej orarit 16:oo të përcaktuar nga Policia.

PROTESTA/ Basha ulet këmbëkryq para kryeministrisë, rikthehet Berisha: Filloi revolucioni demokratik!

Albeu.com - 18.02.2017

Pas fjalës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe thirrjes për tu ngujuar para kryeministrisë mësohet se Basha është ulur në sheh bashkë me protestuesit e tjerë në pritje të ngritjes së ...

Basha e aleatët këmbëkryq para kryeministrisë: Të qëndrojmë në shesh deri në formimin e një qeverie teknike

SOT - 18.02.2017

Nen moton #Ngrihemibashke” prej ores 12:00 mijera protestues jane mbledhur para kryeministrise. Pas fjalimeve të protagonistëve dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha i cili i bëri thirrje për të ...

E ÇUDITSHME/ Në protestën e opozitës valëvitet edhe një flamur i Izraelit (VIDEO)

Albeu.com - 18.02.2017

Ditën e sotme po zhvillohet protesta e Partisë Demokratike ku sipas rapotimeve të para mësohet se kanë marrë pjesë 8 mijë njerëz. Përveç parrullave, banderole me thirrje kundër qeverisë Rama si dhe ...

Mediu: Protesta është e jashtëzakonshme, jo thjesht pushteti i opozitës por i qytetarëve

SOT - 18.02.2017

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu tha se qëllimi i kësaj proteste është fitorja e zërit dhe pushtetit të qytetarëve. Mediu u shpreh se të drejtat e qytetarëve janë nëpërkëmbur nga kjo ...

Mediat ndërkombëtare për protestën/ Shqipëria “në këmbë” si Rumania

SOT - 18.02.2017

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën që po zhvillohet në Shqipëri. Kryesisht mediat italiane kanë shkruar për protestën dhe situatën në vend.

Protesta e opozitës/ Dy mijë efektivë në monitorim

SOT - 18.02.2017

Policia e kryeqytetit ka qenë në gatishmëri të plotë për mbarëvajtjen e protestës së opozitës. Dy mijë efektivë ishin në terren për të monitoruar nga afër protestën e opozitës dhe për të siguruar ...

Protesta e PD/ Shoqërohet pa incidente mbërritja e qytetarëve nga rrethet

SOT - 18.02.2017

Qytetarë nga vende të ndryshme të Shqipërisë ju bashkuan protestës së opozitës në Tiranë. Sipas të dhënave gjithça ka shkuar në normalitet dhe nuk janë shënuar incidente.

Berisha në protestë: Protestuesit më 21 Janar i vrau Edi Rama

SOT - 18.02.2017

Teksa qëndron i ulur në shesh me protestuesit përballë Kryeministrisë, ish-kryeministri Berisha ka folur për mediat duke thënë se sapo na nisur revolucioni demokratik për rrëzimin e Ramës.

Arben Ristani: Nëse Edi Rama nuk largohet, do ta largojmë me forcën e popullit

SOT - 18.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherësh dhe një nga organizatorët e protestës, Arben Ristani ka paralajmëruar se protesta do të vazhdojë deri në largimin nga pushteti të ...

Mediat amerikane raportojnë protestën e opozitës

Top Channel - 18.02.2017

Partia më e madhe e opozitës në Shqipëri, ajo Demokratike u zotua të vazhdojë protestat me kërkesën e dorëheqjes së ekzekutivit dhe dorëzimin e pushtetit një qeverie teknike, e cila ta çojë vendin ...

(VIDEO) Protestë masive e opozitës në Tiranë, kërkohen zgjedhje të lira

Almakos - 18.02.2017

Zgjedhje të lira dhe të ndershme si dhe ndarje të politikës nga krimi, janë vetëm disa nga kërkesat e partive opozitare, të udhëhequra nga Partia Demokratike e Shqipërisë, që i kanë nxjerrë në ...

Qytetarët në protestë: Nuk do të "shkulemi" nga ky shesh deri në rrëzimin e qeverisë Rama

SOT - 18.02.2017

Protestuesit e ardhur nga të gjitha rrethet janë të gatshëm të qëndrojnë në protestë deri në largimin e Ramës. Ata janë shprehur se skamja dhe pamundësia për të punuar i ka detyruar që të dalin sot ...

“Washington post” raporton protestën e PD

SOT - 18.02.2017

Protesta e opozitës nuk është ndjekur vetëm nga mediat kombëtare, nje vëmendje të madhe i kanë dhënë edhe mediat ndërkombëtare. Partia më e madhe e opozitës në Shqipëri, ajo Demokratike u zotua të ...

Protesta e opozitës/ Flamuri izraelit valvitet përkrahë “dykrenares”

SOT - 18.02.2017

Në protestën e sotme të opozitës krahas flamurit kombëtar dhe shumë pankartave të tejra, ra në në sy edhe prezenca e një flamuri të Izraelit. Nuk dihet kush është personi që e mbante në dorë këtë ...

Protesta e opozitës, Ristani paralajmëron forcë, Basha: S?ka negociim politik!

Albeu.com - 18.02.2017

Ditën e sotme në Tiranë vazhdon të organizohet protesta e opozitës e drejtuar nga Partia Demikratike. Protesta nisi zyrtarisht në orën 12:00 dhe vazhdon akoma në këto momente.

Protesta e opozitës kalon afatin kohor, ja çfarë rrezikojnë organizatorët e saj

Albeu.com - 18.02.2017

Ditën e sotme në Tiranë po organizohet protesta nga opozita, protestë e cila ka nisur në orën 12:00 dhe vazhdon akoma pavarësisht se ka kaluar orari i vendosur nga policia.

Protesta e PD-së, mediat ndërkombëtare i kushtojnë vëmendje të veçantë

Albeu.com - 18.02.2017

Protesta që po zhvillohet sot para kryeministrisë nga opozita e drejtuar nga Partia Demokratike ka marrë një vëmendje të veçantë nga mediat e huaja. “Partia më e madhe e opozitës në Shqipëri, ajo ...

Plas dashuria në cadrën e protestës së PD-së

LajmiFundit - 18.02.2017

Në protestën me opozitarët, kreu i PD-së, Luzlim Basha ka patur përkrahjen e bashkëshortes, Aurelës. Për të treguar më së miri këtë, Basha ka shpërndarë një foto ku duket qartë shikimi romantik ndaj ...

Protestuesit "i venë flakën" Tahirit dhe Beqes

SOT - 18.02.2017

Organizatorët e protestës së opozitës u kanë vënë simbolikisht flakën fytyrave të Tahirit dhe Beqajt. Në protestën e sotme ministri Tahiri, Beqaj dhe Kryeministri Rama u etiketuan si tre njerëzit më ...

Fotolajm/ Çifti Basha në çadrën e protestës

SOT - 18.02.2017

Protestës së PD-së i është bashkuar edhe Aurela, bashkëshortja e Lulzim Bashës duke mos u larguar nga protesta dhe duke qëndruar së bashku në çadrën e ngritur përpara godinës së Kryeministrisë.

Edi Paloka: PD nuk hyn në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër

SOT - 18.02.2017

Opozita ka marrë sot vendimin e madh, të njoftuar edhe më herët, kur qytetarët u thirrën të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit. Bëhet fjalë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

?Tani është radha e LSI, a do ta mbajë Meta premtimin për qeveri teknike??

Albeu.com - 18.02.2017

“ Vendimi i Bashës për të radikalizuar situatën, për t’ju drejtuar protestës dhe për ta gjetur zgjidhjen përmes saj, ka një pikë të panegociueshme”. Kështu shkruan gazetari i njohur dhe analisti ...

Edi Paloka: PD nuk hyn në zgjedhje me Edi Ramën Kryeministër

Lajmi.net - 18.02.2017

Opozita ka marrë sot vendimin e madh, të njoftuar edhe më herët, kur qytetarët u thirrën të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit. Bëhet fjalë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Paloka zbulon skenarin e PD: Nuk futemi në zgjedhje me Ramën kryeministër

Albeu.com - 18.02.2017

Opozita ka marrë sot vendimin e madh, të njoftuar edhe më herët, kur qytetarët u thirrën të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit. Bëhet fjalë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Krasniqi: Protesta është një test pozitiv për PD- në, nuk ka lidhje me Rumaninë

SOT - 18.02.2017

Analisti Afrim Krasniqi i ftuar në studion e Ora News, thotë se protesta e sotme e Partisë Demokratike është një test pozitiv pasi ka arritur të mobilizojë një numër të madh njerëzish.dhe protesta e ...

Protesta, procedim penal Ristanit dhe Bozdos

Top Channel - 18.02.2017

Policia e Tiranës do të procedojë penalisht në gjendje të lirë organizatorët e potestës së Partisë Demokratike, Enno Bozdo dhe Arben Ristani. Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës dhe deputeti ...

Protesta e opozitës/ Basha: Strategjia e vetme është krijimi i qeverisë teknike

SOT - 18.02.2017

Ish kryeministri Berisha dhe kreu i PD Basha së bashku nën çadrën e vendosur nga demokratët motivuan protestuesit për të qëndruar në protestë. Por a ishte kjo protestë një stategji për forcimin e ...

Protesta qëndron në shesh

Top Channel - 18.02.2017

Pak minuta para mesditës, militantët e opozitës me në krye Lulzim Bashën dhe Sali Berishën u nisën drejt vendit të protestës së paralajmëruar. Me entuziazëm e flamuj në dorë, ata u ndalën para selisë ...

Mediat ndërkombëtare: Shqipëria në protesta si Rumania

Portalb - 18.02.2017

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Kryesisht mediat italiane kanë shkruar për protestën dhe situatën në vend.

Basha: Kurrë më parë një protestë të tillë

Top Channel - 18.02.2017

“Protesta e sotme ishte një protestë thellësisht njerëzore, thellësisht qyetare”. Me këto fjalë e ka komentuar manifestimin në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kryetari i PD, Lulzim Basha.

Basha nga protesta: Po vjen ndryshimi i madh, qëndresë deri në fitore

SOT - 18.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar nga çadra e protestuesve se protesta e sotme është më e madhja gjatë këtyre viteve dhe është shenjë se po vjen ndryshimi i shumëpritur.

Patozi mesazh të fortë Bashës: S?duam pushtetin në tavolinë

Albeu.com - 18.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi nga sheshi i protestë s ka deklaruar se ky është i vetmi instrument qe i ka mbetur opozites për te parandaluar vjedhjen e zgjedhjeve dhe tha se protesta ...

Basha i bashkohet protestës tek cadrat, zbulohet vendimi që ka marrë PD

LajmiFundit - 18.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha iu bashkua pak caste me pare protestes qe po vazhdon tek cadrat e ngritura prane kryeministrise ne Tirane. Burimet nga PD, kane pohuar se eshte marre vendim qe drejtues te ...

Bogdani: Protesta më e madhe në vite, nuk janë të gjithë mbështetës së PD

SOT - 18.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani i ftuar në studion e Ora News, tha se protesta e sotme është më e madhja në historinë e Shqipërisë që prej viteve ’90.

| 16:42 | T.E. | 1,389 Blindohet Tirana, 2000 forca policie në terren, RENEA merr në mbrojtje Kryeministrinë

Zhurnal - 18.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani duke komentuar protestën e opozitës dhe vijimësinë e saj tha se pjesëmarrja e popullit ishte tej parashikimeve.

Basha në çadrën me protestues: Diçka e madhe po ndodh!

Albeu.com - 18.02.2017

Duket se është krijuar një ambient disi interesant në mbrëmje në çadrën e protestuesve, ku demokratët po kënaqen me ritme romantike, por edhe me fjalime të liderit të tyre, Lulzim Basha .

Basha ka një mesazh për Ramën dhe LSI-në

SOT - 18.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vazhdon të qëndrojë në çadrën e ngritur përpara godinës së Kryeministrisë. Në një prononcim të shkurtër për News24, Basha i dha përgjigje Kryeministrit Edi ...

Vazhdon protesta në Tiranë, PD ngrit tendat (FOTO)

Almakos - 18.02.2017

Protesta e nisur sot nga Partia Demokratike (PD) në Tiranë, po vazhdon edhe tani, dhe pritet të vazhdojë edhe në ditët në vazhdim. Në tendën e ngritur në Bulevardin e kryeqytetit shqiptar vazhdojnë ...

Mediat rajonale raportojnë protestën e PD-së

SOT - 18.02.2017

Ashtu si mediat ndërkombëtare edhe mediat e rajonit mediat e rajonit i kanë dhënë hapësirë protestë të opozitës. Agjencia greke e lajmeve, AMNA, e ka quajtur protestë madhështore të opozitës.

LSI nuk reagon për protestën e PD, ja ç?thotë Basha për qëndrimin e Metës

Albeu.com - 18.02.2017

Pasi kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule tha se qeveria teknike është e mundur vetëm me ndryshimin e raporteve aktuale në parlament, duke iu referuar kështu LSI-së dhe kjo e fundit nuk ka bere asnjë koment ...

Protesta qëndron në shesh, deputetë dhe militantë të PD në çadër

Top Channel - 18.02.2017

Rreth 1000 protestues vazhdojnë të qëndrojnë në shesh, pavarësisht shiut dhe motit të papërshtatshëm. Atmosfera në tendën e ngritur mes Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit ka entuziazmin e një ...

Basha kalon natën me protestuesit në cadër, ja veprimi që bëri me policët në bulevard

LajmiFundit - 18.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po kalon natën së bashku deputetë të tjerë demokratë dhe qindra protestues tek çadrat e ngritura para Kryeministrisë.

PD-ja e ka seriozisht, protestuesit po qëndrojnë në shesh (Video)

Lajmi.net - 18.02.2017

Rreth 1000 protestues vazhdojnë të qëndrojnë në shesh, pavarësisht shiut dhe motit të papërshtatshëm. Atmosfera në tendën e ngritur mes Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit ka entuziazmin e një ...

Skadon afati pлr protestлn e opozitлs, Berisha lл зadrлn, Basha mbetet me aleatлt (Live)

Botasot - 18.02.2017

(E plotësuar) - Pjesa më e madhe e protestuesve të thirrur sot nga opozita në protestë kundër qeverisë “Rama” është larguar nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”.

Sot protesta e opozitës/ Çfarë vendimi pritet të merret në shesh pas orës 12:00

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANË- Fati i protestës së opozitës pritet të vendoset sot në shesh. Gazetarja Elda Menga ka mësuar për News 24 dhe BalkanWeb se kulmi i saj do jetë pasi të marrë fjalën Lulzim Basha, i cili do ...

Protestuesit nga rrethet nisen drejt Tiranës, kamer në çdo automjet

Ora news - 18.02.2017

Qytetarë nga rrethe të ndryshme të Shqipërisë janë organizuar për të marrë pjesë sot në protestën e organizuar nga Partia Demokratike, e cila do të nisë në orën 12:00.

Protesta e opozitлs, pika kulmore dhe vendimi qл pritet tл ndryshojл gjithзka nл shesh

Botasot - 18.02.2017

Lulzim Basha do t'u kërkojë protestuesve mendimin nëse ata duan të qëndrojnë në shesh për të marrë pushtetin. Është kjo pika kulmore që pritet të ndodhë në protestë gjatë fjalës së Lulzim Bashës.

Protesta/ Denoncon kreu i PD së Beratit: Pronarët e autobusëve janë kërcënuar (Video)

BalkanWeb - 18.02.2017

BERAT- Kreu i Partisë Demokratike në Berat Gazment Azizi ka denoncuar sot publikisht një ngjarje sipas tij të paprecedentë, ndërsa theksoi se pronarët e autobusëve që do niseshin drejt Tiranës me ...

Protesta e opozites para kryeministrise, Basha: Sot nisim rrugëtimin e ri

Ora news - 18.02.2017

Nen moton #Ngrihemibashke”ne oren 12:00 nisi protesta e PD-se para kryeministrise. Mijera protestues jane mbledhur ne bulevardin se bashku me ta dhe kryetari i PD-se ish kryeministri Sali Berisha por ...

Opozita proteston para kryeministrisë/ Mbi 18 mijë persona nisen me autobusë nga rrethet

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANË- Opozita nis sot një protestë që pritet të kulmojë me fjalime para kryeministrisë. Ndërsa kohëzgjatja e saj nuk dihet ende, nga rrethet raportohet të jenë nisur mbi 18 mijë protestues që prej ...

Protestuesit e PD-së nisen drejt Tiranës

Telegrafi - 18.02.2017

Protestuesit e parë tanimë janë nisur nga qytete të ndryshme drejt Tiranës, ku në ora 12:00 do të mbahet protesta e Partisë Demokratike kundër qeverisë.

Opozita sot nл protestл, rrugлt qл do tл bllokohen

Botasot - 18.02.2017

Ashtu siç ka paralajmëruar, opozita do të dalë sot në orën 12:00 në protestë. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha një ditë më parë i bëri thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës për zgjedhje ...

Protesta e 18 shkurtit: Po më pas?!

Mapo - 18.02.2017

Lulzim Basha flet për një “vendim të madh” që merret sot në shesh. Opozita do të kushtëzojë zgjedhjet me largimin e qeverisë, por skenarët për këtë do të zbulohen më qartë pas të shtunës Nga Vladimir ...

Protesta në dorë të PD, largimi i qeverisë në dorë të qytetarëve

Mapo - 18.02.2017

Nga Arion Sulo Lulzim Basha ia doli të zgjojë pritshmëritë dhe interesin e opinionit publik për protestën e sotme, kur për tri ditë rresht lajmëroi se të shtunën do të merret një vendim i madh për ...

Mijëra qytetarë nisen nga rrethet drejt Tiranës

ABC News - 18.02.2017

Mijera qytetare te organizuar me autobuse dhe mjete private jane nisur drejt Tiranes per te marre pjesen ne protesten qe zhvillohetne oren 12 para kryeministrise.

Sot protesta e opozitës

ABC News - 18.02.2017

Mengjesin e se shtunes perfaqesuesit e opozites po benin pergatitjet e fundit per te pritur dhe organizuar simpatizantet e saj qe kane nisur te mblidhen ne kryeqytet per protesten e paralajmeruar per ...

“Jemi në kushtet e krijimit të tiranive dhe tiranitë përmbysen”

Mapo - 18.02.2017

Flet sekretari për aksionin qytetar në PD dhe një nga organizatorët e protestës së sotme Ervin Salianji, sekretari për aksionin qytetar në PD dhe një nga organizatorët e protestës së sotme të ...

Nisja e protestuesve nga Elbasani

Botasot - 18.02.2017

Këto janë disa nga fotot e nisjes së protestuesve nga Elbasani. Sipas kryetarit të PD-së së kësaj dege, z.Aurel Bylykbashi, nga Elbasani u nisën rreth 1700 protestues.

Nuk ka zgjidhje tjetër për opozitën

Mapo - 18.02.2017

Nga Fitim Zekthi Protesta e thirrur nga opozita ndaj asaj që ajo e quan pamundësi për të patur zgjedhje të lira në vend, shihet nga një pjesë e madhe e opinionit, analistëve dhe gjerësisht njerëzve ...

Nuk është protestë, por edhe po të ishte nuk do sillte ndryshim

Mapo - 18.02.2017

Nga Klementin Mile* Mediat do vazhdojnë ta quajnë protestë. Aktorët politikë do vazhdojnë ta quajnë protestë. Po ashtu dhe publiku. Por ajo që pritet të ndodhë sot në Tiranë nuk do të jetë protestë.

Protesta e PD-së, gardistët në tarracën e kryeministrisë

Ora news - 18.02.2017

Kur pak orë na ndajnë nga fillimi i protestës së PD-së para kryeministrisë policia ka rritur masat e sigurisë. Punonjës të gardës tashmë kanë zënë vendet e tyre në tarracën e kryeministrisë, ndërsa ...

RTV Ora News përcjell me një transmetim maratonë protestën e PD-së

Ora news - 18.02.2017

RTV Ora News do të mbulojë sot në mënyrë transparente dhe të paanshme protestën e organizuar nga Partia Demokratike. Ora News do të fillojë transmetimin maratonë në orën 11:30 minuta.

Detaje/ Protesta ndryshe e PD-së, Basha i bashkohet turmës dhe….(Video)

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Zbulohen detaje nga protesta e sotme që Partia Demokratike do të zhvillojë pas pak orësh. “BalkanWeb” mëson se ndryshe nga herët e tjera, në podiumin e ngritur përballë Kryeministrisë, nuk do ...

Protesta e PD-së vendos gardistët në tarracën e kryeministrisë (Video)

Telegrafi - 18.02.2017

Kur ka mbetur edhe pak kohë nga fillimi i protestës së PD-së në Tiranë, para kryeministrisë policia ka rritur masat e sigurisë. Punonjës të gardës tashmë kanë zënë vendet e tyre në tarracën e ...

Ekskluzive/ Ora News siguron disa nga pankartat e protestës së PD

Ora news - 18.02.2017

Ora News publikon foto të disa nga banderolave që do të mbahen nga protestuesit e opozitës. Tashmë ka nisur grumbullimi para selisë së PD-së por dhe në disa pika kyçe të Tiranës.

Protesta e opozitës/ Rama nuk është në zyrë, Tahiri e merr me ‘sportivitet’ (Foto+Video)

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Ndërsa opozita kërkoi sot në sheshin para kryeministrisë garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, mësohet se kryeministri Rama nuk ishte në zyrë, ndërsa në krye të detyrës ka shkuar ...

Mbushet sheshi/ Basha e Berisha prijnë protestën e opozitës (Foto+Video)

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Në orën 12:00 përpara godinës së Kryeministrisë, opozita kërkon largimin e qeverisë që të garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ndërsa sheshi po mbushet me protestues e simpatizantë, ...

Sali Berisha ‘kërcënon’ Edi Ramën para protestës

Telegrafi - 18.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me protestën që do të mbahet ditën sotme rreth orës 12:00 para kryeministrisë. Duke postuar një foto në profilin e tij në Facebook, Berisha shkruan ...

Video live e protestës: Opozita zbarkon në shesh me ‘Skënderbeun’

Mapo - 18.02.2017

Opozita shqiptare nisi marshimin drejt kryeministrisë, me turmën që udhëhiqej nga kryetari i PD, Lulzim Basha dhe ish-kryetari Sali Berisha. Me muzikën e filmit “Skënderbeu” në sfond, ata u nisën nga ...

Nis protesta e opozitës

ABC News - 18.02.2017

Nisi nga selia e Partisë Demokratike protesta e njoftuar e opozitës Forumi Rinor i PD-së do të jetë i angazhuar tërësisht që gjithçka të jetë rrjedhë qetë.

E rrallë/ Rama, Tahiri dhe Beqaj në protestën e demokratëve

Ora news - 18.02.2017

Mes mijëra protestuesve që iu përgjigjen thirrjes së protestës së opozitës për të dalë në shesh, ranë në sy dhe tre dordolecë me portretet e kryeministrit Rama dhe Ministrave Tahiri dhe Beqaj.

LIVE/ Protesta e PD-së, hidhen shashka e shishe plastike drejt Kryeministrisë (Foto+Video)

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Nis protesta e opozitës, hidhen shashka e shishe plastike drejt Kryeminstrisë. drejt Të pakënaqurit dhe të zhgënjyerit nga çdo cep i Shqipërisë i janë bashkuar sot protestës së opozitës me ...

LIVE: Protesta e opozitës në Tiranë, protestuesit qëndrojnë në shesh (Video)

Telegrafi - 18.02.2017

Para dhjetëra mijërave njerëzve të mbledhur në Tiranë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka thënë se janë aty për të marrë vendim e madh, që të largojë qeverinë e Edi Ramës.

Protestuesit: Ja pse duhet të rrëzohet qeveria

Ora news - 18.02.2017

Protestuesit mbajnë fjalim në protestën e PD Protestuesi nga Kruja: “Jemi këtu për të kundërshtuar padrejtësinë, arrogancën që ka mbjellë me mafien që nuk mund të bëjë pis emrin e lavdishëm të ...

Basha lë selinë e PD-së, i drejtohet Kryeministrisë

Gazeta Express - 18.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i shoqëruar nga të tjerë përfaqësues të opozitës kanë lënë selinë e kësaj partie për tu nisur drejt kryeministrisë.

Protestuesit: Ja pse duhet tл rrлzohet qeveria

Botasot - 18.02.2017

Protestuesit mbajnë fjalim në protestën e PD Protestuesi nga Kruja: “Jemi këtu për të kundërshtuar padrejtësinë, arrogancën që ka mbjellë me mafien që nuk mund të bëjë pis emrin e lavdishëm të ...

Protestuesit mbajnë fjalim në protestën e PD

ABC News - 18.02.2017

Në orën 12:00 kanë nisur fjalimet e protestuesve. I pari q ë nisi fjalimet e protestës ishte aktori Besmir haliti, I cilki e quajti Rilindjen Rivdekje.

Ora News ndjek protestën e PD në FB dhe Youtube me mbi 1 mijë ndjekës

Ora news - 18.02.2017

Ora News po ndjek live protestën e opozitës. Me qindra e mijëra ndjekës në Facebook dhe Youtube, RTV Ora News transmeton live dhe në mënyrë transparente protestën.

Kryeministri Rama transmeton LIVE në Facebook protestën e PD

Ora news - 18.02.2017

Ndërkohë që qindra qytetarë janë mbledhur për të protestuar kundër kryeministrit Rama dhe qeverisë së tij, kreu i ekzekutivit ka transmetuar në profilin e tij në Facebook protestën dhe fjalën e ...

Rama nuk “trembet” nga protesta, poston videon e fjalimit të Bashës

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Në një kohë kur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, para qindra protestuesve po fliste kryeopozitari Lulzim Basha, kryeministri i vendit, Edi Rama duket se ka qenë dhe një nga ndjekësit e ...

Protesta e opozitës në Tiranë, nis grumbullimi i pjesëmarrësve

Zeri - 18.02.2017

Protestues dhe anëtarë të Partisë Demokratike nga e gjithë Shqipëria janë nisur drejt Tiranës që herët në mëngjes. Nga Gjirokastra, Berati, Fieri, Kukësi, Korça dhe Elbasani, i janë përgjigjur ...

Në protestën e PD-së edhe ‘Tahiri’, ‘Rama’ e ‘Beqaj’ (Foto)

Telegrafi - 18.02.2017

Në protestën e Partisë Demokraitke në Tiranë ka edhe ‘përfaqësues’ të Qeverisë. Militantët e PD-së kanë marrë me vete sot edhe tre dordolecë me fotot e kryeminsitrit Edi Rama, dhe ministrave Saimir ...

Protesta e PD, mbi 1500 policë marrin në mbrotje insitucionet

RTSH - 18.02.2017

Më shumë se 1500 forca policie nga komisariatet, ato të rendit, njësia speciale, shqiponjat, forcat operacionale, policia rrugore si dhe ato të ndërhyrjes së shpejtë, janë angazhaur për protestën e ...

Protestuesit djegin Ramën, Tahirin dhe Beqajn

Ora news - 18.02.2017

Në përfundim të fjalës së kryetarit të PD, Lulzim Basha protestuesit kanë djegur dordolecat, me fytyrat e Ramës, Tahirit dhe Beqajt. Ndërkohë gjatë fjalës së tij kërkoi nga protestuesit të qëndrojnë ...

FOTO/ Protesta e PD, fillon montimi i çadrave para kryeministrisë: Do ngujohemi këtu

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Pas vendimit për nisjen e një lëvizje popullore, kombëtare dhe demokratike për të shporrur qeverinë që të ketë zgjedhje të lira e të ndershme protestuesit e opozitës nisin qëndresën para ...

Basha ulet këmbëkryq në shesh, Berisha merr makinën dhe ikën nga protesta (Video)

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Pas vendimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha për të qendruar në shësh dhe për tu ulur këmbëkryq me protestuesit deri sat ë ngrihen çadrat ku edhe do ngujohen demokratët, të habirt veprimi i ...

Protesta e PD, Hila: Ngritja e çadrave objektiv politik i paqartë i PD

Ora news - 18.02.2017

Protesta e PD është i njëjti skenar me atë që ka përdorur Rama dhe nuk ka lidhje me atë në Rumani. Kështu tha analisti dhe drejtuesi i emisionit “Arena” në RTV Ora News, Dritan Hila.

FOTOLAJM/ Protestuesit nisin ngritjen e çadrave para Kryeministrisë

Ora news - 18.02.2017

Pas vendimit të shpallur nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha për të qëndruar në shesh deri në momentin kur të shporret kjo qeveri dhe të ngrihet një qeveri teknike që do ta çojë vendin në ...

Protestuesit e PD ngrenë çadra në Bulevard, Tahiri: Do kujdesemi për ta, ne nuk vrasim

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Qytetarët që marrin pjesë në protestën e organizuar nga Partia Demokratike do të lejohen të vijojnë tubimin e tyre edhe pas mbarimit të orarit zyrtar të lejes.

Tahiri: Do i lëmë të ngrenë çadra, ne nuk i vrasim protestuesit

Mapo - 18.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri reagoi pas vendimit të opozitës për të ngritur çadra në shehsin përpara kryeministrisë. Në një prononcim për News24, Tahiri tha se protestuesit do lejohen të ...

PD djeg Ramën, Tahirin dhe Beqajn në sheshin përballë Kryeministrisë

Zeri - 18.02.2017

Partia Demokratike ka djegur pas minuta më parë edhe përfaqësuesit e Qeverisë që shoqëruan fillimin e protestës së sotme përballë Kryeministrisë. Militantët e PD-së morën me vete sot edhe tre ...

Berisha rikthehet në sheshin e protestës, ulet këmbëkryq përkrah Bashës e Mediut (Video)

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Pas vendimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha për të qendruar në shesh dhe për tu ulur këmbëkryq me protestuesit deri sa të ngrihen çadrat ku edhe do ngujohen demokratët, të habit veprimi i ...

Video live: Opozita ngujohet në shesh, a do ketë grevë urie?

Mapo - 18.02.2017

Pasi kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi se opozita do të ngujohet në shesh, duke kërkuar zgjedhje të lira dhe të ndershme me një qeveri teknike, të rinjtë e PD nisën të vendosin çadrat.

Tahiri: Nuk do pengojmë protestën, të qëndrojnë sa ditë të duan

Ora news - 18.02.2017

Edhe pse policia zyrtarisht ka dhënë leje për katër orë protestë nga opozita, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se nuk do bëhen pengesë për protestuesit.

PD po ngre çadra, por ç’do iu ndodhë dy organizatorëve të protestës?!

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Policia e Tiranës do të procedojë penalisht dy organizatorët e protestës së sotme të PD-së, Arben Ristani dhe Enno Bozdo, nëse tubimi zgjat pas orës 16:00, orar zyrtar për të cilin ishte ...

Dyndje të qytetarëve nga rrethet për protestën e opozitës

ABC News - 18.02.2017

Mijera qytetare te organizuar me autobuse dhe mjete private u nisen drejt Tiranes per te marre pjesen ne protesten qe u zhvillua ne oren 12 perpara kryeministrise.

Opozita në protestë, Basha paralajmëron: “Ose do të bëjmë zgjedhje të ndershme, ose nuk do ketë zgjedhje fare”

RTSH - 18.02.2017

Opozita e djathtë shqiptare ka nisur të shtunën në mesditë protestat e saj për të detyruar qeverinë socialiste të organizojë më 18 qershor zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Mediu: Qëllimi i protestës, fitorja e pushtetit të qytetarëve

Ora news - 18.02.2017

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu tha se qëllimi i kësaj proteste është fitorja e zërit dhe pushtetit të qytetarëve. Në një prononcim për Ora News, Mediu u shpreh se të drejtat e ...

Protesta e opozitës përpara Kryeministrisë

ABC News - 18.02.2017

Ashtu siç ishte paralajmëruar, protesta e opozitës nisi zyrtarisht në mesditë, pasi protestuesit u nisën nga selia e PD-së dhe disa prej rrugëve kryesore të Tiranës.

Shoqërohet pa incidente mbërritja e qytetarëve nga rrethet

Ora news - 18.02.2017

Qytetarë nga vende të ndryshme të Shqipërisë ju bashkuan protestës së opozitës në Tiranë. Sipas të dhënave gjithça ka shkuar në normalitet dhe nuk janë shënuar incidente.

Dy mijë policë për mbarëvajtjen e protestës, monitorim dhe me dylbi

Ora news - 18.02.2017

Dy mijë efektivë ishin në terren për të monitoruar nga afër protestën e opozitës dhe për të siguruar rendin e sigurinë. Të ndihmuar edhe nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA, nuk u konstatua ...

Tahiri: Le të ngrihen çadrat

RTSH - 18.02.2017

Ajo që ishte paralajmëruar u bë. Mijëra protestues vendosën të ngren çadrat, ku do të vazhdojnë në shënjë proteste të mbajnë të bllokuar bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Opozita vazhdon protestën në çadrën e ngritur para kryeministrisë

RTSH - 18.02.2017

Pavarësisht rreshjeve të shiut përkrahësit e opozitës, tashmë më të paktë në numër, po qëndrojnë para selisë së qeverisë. Organizatorët e protestës kanë ngritur çadra.

Mediat ndërkombëtare pasqyrojnë protestën e PD (Foto)

Gazeta Express - 18.02.2017

Protesta e sotme e Partisë Demokratike ka marrë jehonë edhe në disa prej mediave ndërkombëtare. Të parat që kanë shkruar për protestën e PD-së kanë qenë mediat italiane, të cilat e cilësojnë ...

Mediat e huaja jehonë protestës së opozitës kundër qeverisë, e krahasojnë me Rumaninë

BalkanWeb - 18.02.2017

Mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar protestën e opozitës që po zhvillohet në Shqipëri. Kryesisht janë mediat e vendit fqinj, Italisë që kanë shkruar për protestën dhe situatën në vend.

Në protestë fliste Basha, por të gjithë i kishin sytë tek kjo grua! (Foto)

Gazeta Express - 18.02.2017

Shumë qytetarë që donin të dilnin në protestën e opozitës e kanë pasur të pamundur të vijnë në Tiranë nga rrethet e Shqipërisë. Por kjo nuk i ka ndaluar ata që të protestojnë në qytetin ku jetojnë.

Ja зfarл shkruajnл mediat ndлrkombлtare pлr protestлn e PD-sл

Botasot - 18.02.2017

Protesta e sotme e Partisë Demokratike ka marrë jehonë edhe në disa prej mediave ndërkombëtare. Të parat që kanë shkruar për protestën e PD-së kanë qenë mediat italiane, të cilat e cilësojnë ...

Mediat ndërkombëtare pasqyrojnë protestën e opozitës në Shqipëri

ABC News - 18.02.2017

Protesta e opozitës në Shqipëri ka marrë vëmendjen edhe të mediave prestigjoze ndërkombëtare si AFP, Asoshiejtid Press e Uashington Post. Ato e vënë theksin tek kauza e kësaj proteste, përmes të ...

A do përshkallëzohet protesta? Deputeti i PD paralajmëron live: Ramën do ta largojmë me forcë

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANË- Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani duke komentuar protestën e opozitës dhe vijimësinë e saj tha se pjesëmarrja e popullit ishte tej parashikimeve.

Arben Ristani: Nuk tлrhiqemi deri sa tл largojmл Edi Ramлn nga pushteti

Botasot - 18.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherësh dhe një nga organizatorët e protestës, Arben Ristani ka paralajmëruar se protesta do të vazhdojë deri në largimin nga pushteti të ...

Skadon afati për protestën e opozitës, Berisha lë çadrën, Basha mbetet me aleatët

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANË- Pjesa më e madhe e protestuesve të thirrur sot nga opozita në protestë kundër qeverisë “Rama” është larguar nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”.

Protesta, Krasniqi: Është një test pozitiv për PD-në

Ora news - 18.02.2017

Analisti Afrim Krasniqi i ftuar në studion e Ora News, thotë se protesta e sotme e Partisë Demokratike është një test pozitiv, pasi ka arritur të mobilizojë një numër të madh njerëzish.

Qytetarët në protestë: Kemi ardhur të rrëzojmë qeverinë e skamjes!

Ora news - 18.02.2017

Protestuesit e ardhur nga të gjitha rrethet janë të gatshëm të qëndrojnë në protestë deri në largimin e Ramës. Ata kanë treguar për Ora News se skamja dhe pamundësia për të punuar i ka detyruar që të ...

Shqipëria, në protesta si Rumania (Foto)

Telegrafi - 18.02.2017

Mediat italiane kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche, shkruan se shqiptarët janë duke protestuar kundër qeverisë dhe protesta e ...

Fotolajm/ Ç’donte ky flamur në protestën e PD? Shpërthejnë teoritë konspirative në rrjet

BalkanWeb - 18.02.2017

Në protestën e organizuar sot para kryeministrisë nga Partia Demokratike, ra në sy edhe një protestues që ndryshe nga të tjerët mbante në dorë flamurin e shtetit të Izraelit, raporton “BalkanWeb” .

Basha konfirmon prerë: S’ka negocim politik, qeveria teknike kusht i vetëm për zgjedhje të lira

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE – Protesta e opozitës para Kryeministrisë vijon ende, ndonëse nga Policia e Tiranës u tha se afati i protestës ishte deri në orën 16:00, duke njoftuar edhe penalizime për organizatorët e saj, ...

Lulzim Basha në shesh

ABC News - 18.02.2017

Në nuk tërhiqemi pasi protesta e PD-së bëhet për të gjithë shqiptarët, që të mund të votojnë të lirë më 18 qershor. Ky është qëndrimi i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, nga çadra e protestës, për ...

Çfarë ndodhi në protestën e PD pasi skadoi afati i vënë nga policia?

Mapo - 18.02.2017

Foto 1 nga 6 Ora 16:00 shënoi fundin e një “afati” të vënë nga policia për përfundimin e protestës së opozitës në sheshin përpara Kryeministrisë. Aty kanë ngritur edhe disa çadra ku qëndrojnë ...

Shqipëria, në protesta si Rumania

Zeri - 18.02.2017

Mediat italiane kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche, shkruan se shqiptarët janë duke protestuar kundër qeverisë dhe protesta e ...

Protesta e opozitës kalon afatin kohor, ja çfarë rrezikojnë organizatorët e saj

Botasot - 18.02.2017

Ditën e sotme në Tiranë po organizohet protesta nga opozita, protestë e cila ka nisur në orën 12:00 dhe vazhdon akoma pavarësisht se ka kaluar orari i vendosur nga policia.

Protesta e opozitës/ A po e mbështet edhe Izraeli PD-në, apo…?

Mapo - 18.02.2017

Foto 1 nga 1 Në protestën e sotme të opozitës krahas flamurit kombëtar dhe shumë pankartave të tejra, ra në në sy edhe prezenca e një flamuri të Izraelit.

Protesta e PD/ Paloka e thotë hapur: Nuk hyjmë në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër

BalkanWeb - 18.02.2017

Opozita ka marrë sot vendimin e madh, të njoftuar edhe më herët, kur qytetarët u thirrën të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit. Bëhet fjalë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Basha ka përkrahjen e bashkëshortes në protestë

Botasot - 18.02.2017

Në protestën me opozitarët, kreu i PD-së, Luzlim Basha ka patur përkrahjen e bashkëshortes, Aurelës. Për të treguar më së miri këtë, Basha ka shpërndarë një foto ku duket qartë shikimi romantik ndaj ...

FOTO/ Bashkëshortja e Bashës i bashkohet protestës, çfarë po i thotë në vesh kreu i PD?

BalkanWeb - 18.02.2017

Bashkëshortja e liderit të PD-së, Lulzim Basha i është bashkuar pak çaste më parë protestës së opozitës. Ndonëse në orët e para të tubimit ajo nuk ka rënë në sy dhe kreu i PD-së shoqërohej nga ...

A ishte kjo protestë një stategji për forcimin e liderishipin e PD?

Ora news - 18.02.2017

Në çadrën e vendosur nga demokratët, kreu i PD Basha dhe ish-kryeministri Berisha motivuan protesutesit për të qëndruar në protestë. Por a ishte kjo protestë një stategji për forcimin e liderishipin ...

Protesta/ Ristani: Nuk tërhiqemi deri sa të largojmë Ramën nga pushteti

Mapo - 18.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherësh dhe një nga organizatorët e protestës, Arben Ristani ka paralajmëruar se protesta do të vazhdojë deri në largimin nga pushteti të ...

Paloka: PD nuk hyn në zgjedhje me Edi Ramën Kryeministër

Mapo - 18.02.2017

Opozita ka marrë sot vendimin e madh, të njoftuar edhe më herët, kur qytetarët u thirrën të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit. Bëhet fjalë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Fotolajm/ Lulzim Basha me bashkëshorten në çadrën e protestës

Mapo - 18.02.2017

Foto 1 nga 1 Kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe bashkëshortja e tij Aurela nuk janë larguar nga protesta, por po qëndrojnë së bashku në çadrën e ngritur përpara godinës së Kryeministrisë.

Paloka: PD nuk hyn në zgjedhje me Edi Ramën Kryeministër

Botasot - 18.02.2017

Opozita ka marrë sot vendimin e madh, të njoftuar edhe më herët, kur qytetarët u thirrën të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit. Bëhet fjalë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Protesta e PD dhe ç’do bëjë Ilir Meta

BalkanWeb - 18.02.2017

NGA BLENDI FEVZIU Partia Demokratike ka vendosur ta vijojë protestën e sotme sipas njërit prej versioneve që kishte parashikuar edhe media. Pas një proteste ndër më të mëdhatë e saj, PD ka vendosur ...

Protesta e PD dhe ç’do bëjë Ilir Meta

Mapo - 18.02.2017

Nga Blendi Fevziu Partia Demokratike ka vendosur ta vijojë protestën e sotme sipas njërit prej versioneve që kishte parashikuar edhe media. Pas një proteste ndër më të mëdhatë e saj, PD ka vendosur ...

Protesta e PD-së...Çfarë ndodhi sot para kryeministrisë (FOTO - VIDEO)

Gazeta Express - 18.02.2017

Ora 12:00 e kësaj të shtune ishte nisja e një proteste që i dihej vetëm fillimi. Kjo, pasi demokratët lanë që vendimi nëse qytetarët do të qëndronin edhe pas afatit zyrtar të protestës, të merrej në ...

Astrit Patozi: Nëse PD do kërkojë marrjen e pushtetit “në tavolinë”, jam i pari që do ta refuzoj

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Deputeti demokrat Astrit Patozi ka qëndruar pranë protestuesve mbrëmjen e sotme, të cilët vijojnë protestën brenda çadrës së vendosur pranë Kryeministrisë.

Patozi: Ne nuk duam fitoren në tavolinë, duam zgjedhje të lira

Mapo - 18.02.2017

Deputeti demokrat Astrit Patozi duke folur nga çadra e protestës para Kryeministrisë u shpreh se qytetarët janë të vendosur në kauzën e tyre për zgjedhje të lira e të ndershme.

Patozi: Po kërkojmë parandalimin e vjedhjes së zgjedhjeve, Rama të zbatojë rregullat e lojës

Botasot - 18.02.2017

Nga sheshi ku po protestojnë që prej mesditës së sotme, deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka deklaruar se veprimi i opozitarëve sot është një shenjë për të kërkuar zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Sot çdokush i pati sytë te kjo grua në protestë, ja pse ajo fitoi vëmendje më shumë se Lul Basha

Mapo - 18.02.2017

Foto 1 nga 1 Shumë qytetarë që donin të dilnin në protestën e opozitës e kanë pasur të pamundur të vijnë në Tiranë nga rrethet e Shqipërisë. Por kjo nuk i ka ndaluar ata që të protestojnë në qytetin ...

Basha për Ora News: Protestuesit në shesh derisa të largohet qeveria

Ora news - 18.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një interviste të drejtpërdrejt në Ora News, tha se protesta do tëv vazhdojë dhe ajo është më e madhja në 27 vite.

Bogdani: Protesta më e madhe në vite, nuk janë të gjithë mbështetës së PD

Ora news - 18.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani i ftuar në studion e Ora News, tha se protesta e sotme është më e madhja në historinë e Shqipërisë që prej viteve ’90.

Basha: Kurrë më parë një protestë të tillë

Botasot - 18.02.2017

“Protesta e sotme ishte një protestë thellësisht njerëzore, thellësisht qyetare”. Me këto fjalë e ka komentuar manifestimin në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kryetari i PD, Lulzim Basha.

LSI asnjë koment për protestën e PD/ Basha flet për heshtjen e Ilir Metës

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është bashkuar sërish mbrëmjen e sotme protestuesve, që prej pasdites së sotme po qëndrojnë në çadrën e vendosur pranë Kryeministrisë.

Minute pas minute/ Vijon protesta e PD-së, ja ç’po ndodh në çadrën para Kryeministrisë (LIVE)

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANE- Partia Demokratike vendosi sot të qëndrojë në shesh deri në largimin e qeverisë Rama dhe krijimin e një qeverie teknike që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme.

Lulzim Basha nga çadra e protestuesve: Po vjen ndryshimi, qëndresë deri në fitore

Mapo - 18.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar nga çadra e protestuesve se protesta e sotme është më e madhja gjatë këtyre viteve dhe është shenjë se po vjen ndryshimi i shumëpritur.

Ristani shpjegon për Ora News kur përfundon protesta: Rama i mbaruar!

Ora news - 18.02.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani tha gjatë një interviste për Ora News në orët e vona të mbrëmjes së sotme (22:35), se protesta do të vazhdojë deri në realizimin e ...

Protesta e PD dhe ç’do bëjë Ilir Meta

Ora news - 18.02.2017

Partia Demokratike ka vendosur ta vijojë protestën e sotme sipas njërit prej versioneve që kishte parashikuar edhe media. Pas një proteste ndër më të mëdhatë e saj, PD ka vendosur të qëndrojë në ...

“Si mund të rrëzohet Rama? Ka deputetë të majtë që s’do lejojnë futjen e vendit në kaos”

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANË- Deputeti i PD-së, dikur socialist Kastriot Islami ka folur për mënyrën se si mund të rrëzohet qeveria për t’u krijuar një qeveri teknike para zgjedhjeve.

Protesta e PD-së kalon çdo limit (Video)

Gazeta Express - 18.02.2017

Nëse keni menduar se në Bulevardin kryesor në Tiranë, po zhvillohet ndonjë ceremoni dasme apo po ndiqet ndonjë ndeshje futbolli, gaboheni. Kjo është rrjedha që ka marrë protesta ‘paqësore’ e Partisë ...

Emigrantët në Chicago protestojnë kundër Trumpit

Alb Portali - 18.02.2017

Mijëra njerëz në Chicago të SHBA-së, janë tubuar për të protestuar kundër politikave për emigrantët të Presidentit të këtij vendi, Donald Trump, raporton AA. Loading...

Sot protesta e PD, skenari dhe urdhri i Bashës: Bllokim qeverisë, protesta maratonë

Java News - 18.02.2017

Prezenca e qytetarëve dhe qëndrueshmëria e motit do të jenë përcaktuese për rrjedhën e protestës së sotme të Partisë Demokratike, para Kryeministrisë, si formë presioni ndaj mazhorancës për të ...

Sot mbahet protesta e madhe e PD-së

Alb Portali - 18.02.2017

Partia Demokratike në Shqipëri sot mban protestë kundër Qeverisë Rama. Protesta është paraparë të fillojë në ora 12:00, por nuk dihet se kur do të përfundojë, pasi siç është paralajmëruar janë ...

Nis protesta e opozitës, mijëra protestues para kryeministrisë

Vision Plus - 18.02.2017

Ka nisur protesta e opozitës. Mijëra tubues kanë marshuar në drejtim të kryeministrise aty ku është vendosur edhe një kordon policor. Tubuesit mbajnë flamuj ku qe zi dhe pankarta në duar kunder ...

Protesta e opozitës/ Vendimi që pritet të merret sot në shesh

Durres Lajm - 18.02.2017

Fati i protestës së opozitës pritet të vendoset sot në shesh. Sipas BalkanWeb, kulmi i saj do jetë pasi të marrë fjalën Lulzim Basha, i cili do kërkojë mendimin e protestuesve nëse duan të qëndrojnë ...

FOTOT/ “Më zgjoni kur të mbushet sheshi”

Gazeta Tema - 18.02.2017

Në pritje të nisjes së protestës së PD-së, në rrjet ka humor. Rrjetet bëjnë ironi që nga mundësia e ikjes së zërit të Bashës, deri tek arsyet e protestës së ...

FOTOT/ Ironia e rrjeteve sociale me protestën e Bashës

Java News - 18.02.2017

Në pritje të nisjes së protestës së PD-së, në rrjet ka humor. Rrjetet bëjnë ironi që nga mundësia e ikjes së zërit të Bashës, deri tek arsyet e protestës së ...

Policia refuzon dy kërkesat e PD-së për protestë pa afat

Gazeta Tema - 18.02.2017

Partia Demokratike pritet të nisë protestën në orën 12:00. Rreth 2 mijë forca policore të drejtorive të Tiranës dhe rrethet do të angazhohen për të ruajtur rendin.

Policia nuk pranon dy kërkesat e PD-së për protestë pa orar, nuk e lejon ligji

Java News - 18.02.2017

Partia Demokratike pritet të nisë protestën në orën 12:00. Rreth 2 mijë forca policore të drejtorive të Tiranës dhe rrethet do të angazhohen për të ruajtur rendin.

Disa gjëra që nuk do të ndodhin nesër në protestë!

Java News - 18.02.2017

Nga Mero Baze Siç ndodh rëndom, kur PD bën protestë, ka një mbingarkim të opinionit publik me pritshmëri negative dhune dhe tensioni. E kanë bërë rregullisht edhe këto katër vite në opozitë, edhe pse ...

Demokratët durrsakë: Ja pse po marrim pjesë në protestë (VIDEO)

Durres Lajm - 18.02.2017

Me kërkesa jo vetëm politike, por më së shumti me karakter ekonomik e social, janë nisur drejt protestës së Tiranës demokratët e Durrësit. Banorët, kryesisht nga zona informale, kanë pohuar se ...

FOTOT/ Skenari i PD, bazë materiale për ngujim para Kryeministrisë?

Java News - 18.02.2017

Teksa pritet nisja e protestës së PD-së në orën 12:00 përballë Kryeministrisë, vijojnë përgatitjet e fundit. Nuk dihet se cilin skenar do të vendosë kreu i PD-së, Basha, ngujim në shesh, apo ...

FOTOT/ Tahiri e merr me “sportivitet”, policia rrethon Kryeministrinë

Gazeta Tema - 18.02.2017

Policia ka marrë masat për mbarëvajtjen e protestës së sotme. Raportohet se për protestën janë angazhuar rreth 2 mijë forca policie. Kryeministri Edi Rama sot nuk ndodhet në Tiranë, duke qenë se ...

Katërmijë protestues nisen nga Shkodra

Alb Portali - 18.02.2017

Vlora, Lushnja, Durrësi i kanë nisur tashmë protestuesit e tyre drejt Tiranës. 1500 protestues janë nisur nga Lushnja dhe 1500 të tjerë janë duke udhëtuar nga Durrësi drejt Tiranës ku do të ...

FOTOT/ Kryeministria në pritje të protestës

Gazeta Tema - 18.02.2017

Një pjesë e protestuesve të opozitës janë përpara kryeministrisë, në pritje për të nisur protesta. Në terren vihen re forca të policisë, ndërkohë që opozita është në përgatitjet e fundit, në pritje ...

Lista/ Punonjësi i Bashkisë së Kukësit dërgon në protestë gjithë administratën. Në Elbasan pedagogët iu bëjnë presion ...

Gazeta Tema - 18.02.2017

Partia Demokratike i ka marrë të gjitha masat që të mbushë me militantët e saj sheshin para Kryeministrisë. Madje për ta pasur sa më të sigurtë pjesëmarrjen njerëz të PD-së që punojnë në dikastere të ...

Opozita vendos çadra në Bulevard, paralajmërohet grevë urie

Java News - 18.02.2017

15.45/ Boçi: Te çadra do të mbahet grevë urie Një grup i protestuesve të opozitës pritet të futen në grevë urie e cila do të mbahet para kryeministrisë.

FOTOT/ Forcat e policisë rreshtuar para Kryeministrisë në pritje të protestës së PD-së

Java News - 18.02.2017

Një pjesë e protestuesve të opozitës janë përpara kryeministrisë, në pritje për të nisur protesta. Në terren vihen re forca të policisë, ndërkohë që opozita është në përgatitjet e fundit, në pritje ...

FOTOT/ Ironia opozitare, por shashka trembin protestuesit

Gazeta Tema - 18.02.2017

Nuk mungon ironia e protestuesve në protestë. Këta janë tre dordolecë me fotot e kryeministrit Edi Rama dhe ministrave Ilir Beqaj dhe Saimir Tahiri. Ndërkohë që në turmë janë hedhur shashka të cilat ...

FOTOT/ Një dron për të mbikëqyrur protestën, hidhen shashka e shishe plastike

Gazeta Tema - 18.02.2017

Në protestë është i pranishëm edhe një dron, i cili po qëndron mbi kokat e protestuesve për të filmuar. Ndërkohë që protesta vazhdon të shoqërohet nga zhurma e shashkave.

Lista për në protestë/ Punonjësi i Bashkisë së Kukësit dërgon në shesh gjithë administratën

Gazeta Tema - 18.02.2017

Partia Demokratike e ka si objektiv që të mbushë me militantët e saj sheshin para Kryeministrisë. Që në protestë të marrin pjesë sa më shumë njerëz, PD është kujdesur që të thërrasë të gjithë ...

Basha: S’largohemi nga sheshi, qeveri teknike për zgjedhje të lira

Vision Plus - 18.02.2017

Lideri i opozitës, Lulzim Basha deklaroi para protestuesve se sot ka ardhur koha te merret një vendim i madh. Sipas kryedemokratit “ose vendi do zhvilloje zgjedhje te lira dhe të drejta, ose vendi ...

Protesta në Tiranë, Berisha e Basha marshojnë midis protestuesve

Alb Portali - 18.02.2017

Mijëra protestues janë mbledhur në bulevardin e Tiranës, së bashku me ta dhe kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, por dhe deputetë demokratë.

FOTOT/ Opozita djeg përpara kryeministrisë Ramën, Tahirin dhe Beqajn

Gazeta Tema - 18.02.2017

Protestuesit i vunë flakën tre dordolecëve që në kokë kishin fotot e kryeministrit Edi Rama dhe ministrave Saimir Tahiri dhe Ilir Beqaj. Procesi u shoqërua me brohoritma dhe valëvitje flamurësh ...

FOTOT/ Tahiri: Çadrat te kryeministria do lejohen, ne nuk vrasim protestues

Gazeta Tema - 18.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri lajmëroi se protestuesit do të lejojnë që të ngrenë çadrat përpara kryeministrisë. “Protestuesit do të lejohen që të ngrenë çadrat përpara kryeministrisë.

FOTOT/ Protestë për hallet e qytetarëve? Basha shtrohet në shesh, për të marrë pushtetin në tavolinë…

Gazeta Tema - 18.02.2017

Gjatë këtyre ditëve është thënë nga PD dhe vetë Basha, se protesta do të jetë për qytetarët dhe hallet e tyre. Por, strategjia e Bashës është e qartë: Ai kërkon të marrë pushtetin me pazare në ...

Protesta e PD, fillon montimi i çadrave para kryeministrisë

Durres Lajm - 18.02.2017

Pas vendimit për nisjen e një lëvizje popullore, kombëtare dhe demokratike për të shporrur qeverinë që të ketë zgjedhje të lira e të ndershme protestuesit e opozitës nisin qëndresën para ...

Do lejohen çadrat te Kryeministria? Reagon ministri Tahiri

Durres Lajm - 18.02.2017

Edhe pse policia këmbënguli disa herë se protesta e opozitës zgjat deri në orën 16:00, ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka deklaruar se nuk protestuesit nuk do të pengohen të qëndrojnë ...

Çadrat e PD përpara kryeministrisë, Tahiri: Do kujdesemi për ta, ne nuk vrasim

Java News - 18.02.2017

Qytetarët që marrin pjesë në protestën e organizuar nga Partia Demokratike do të lejohen të vijojnë tubimin e tyre edhe pas mbarimit të orarit zyrtar të lejes.

FOTOT/ Protesta u shoqërua edhe me këto “shenja” të opozitarëve në shesh

Gazeta Tema - 18.02.2017

Fotografitë e mëposhtme tregojnë edhe një anë tjetër të protestës. Protestuesit me larmishmërinë e tyre kanë lënë shenjë në shesh, me formën e të bërë oponencë.

Policia “blindon” Kryeministrinë

Vision Plus - 18.02.2017

Rreth 1500 efektivë policie morën në ruajtje godinat kryesore të kryeqytetit gjatë protestës së Partisë Demokratike. Në rreshtin e parë, para kryeministrisë ishin të vendosura efektivet femra te ...

Çadrat e ngritura para kryeministrisë, Policia paralajmëron organizatorët

Gazeta Tema - 18.02.2017

Dy organizatorët e protestës së sotme të PD-së, Arben Ristani dhe Enno Bozdo, do të procedohen penalisht nga Policia e Tiranës, nëse tubimi zgjat pas orës 16:00, orar zyrtar për të cilin ishte marrë ...

FotoLajm/ Dy foto pikante nga ish-kryeministri Berisha në protestë

Alb Portali - 18.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar protestuesve të shumtë në sheshin përballë Kryeministrisë. Protestuesit janë ulur këmbëkryq në shesh, bashkë me ta, ndodhet edhe ish-kryeministri ...

(VIDEO) Protestë masive e opozitës në Tiranë, kërkohen zgjedhje të lira

Alb Portali - 18.02.2017

Zgjedhje të lira dhe të ndershme si dhe ndarje të politikës nga krimi, janë vetëm disa nga kërkesat e partive opozitare, të udhëhequra nga Partia Demokratike e Shqipërisë, që i kanë nxjerrë në ...

Izet Haxhia: Këtë qeveri s’mund ta rrëzojë një dordolec si Spahiu dhe një kamarier sigurimi si Luli

Gazeta Tema - 18.02.2017

Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia, e ka ndjekur protestën e PD-së nga Turqia. Ai thotë se kjo qeveri nuk mund të rrëzohet nga njerëz të korruptuar dhe qesharakë, që duan të mbrojnë Zenin dhe ...

Mediat ndërkombëtare: Shqipëria në protesta si Rumania

Durres Lajm - 18.02.2017

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Kryesisht mediat italiane kanë shkruar për protestën dhe situatën në vend.

FOTO/ Flamuri që ngriti disa teori konspirative për protestën…

Java News - 18.02.2017

Në protestën e organizuar sot para kryeministrisë nga Partia Demokratike, ra në sy edhe një protestues që ndryshe nga të tjerët mbante në dorë flamurin e shtetit të Izraelit, raporton “BalkanWeb”.

Basha ka përkrahjen e bashkëshortes në protestë

Durres Lajm - 18.02.2017

Në protestën me opozitarët, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka patur përkrahjen e bashkëshortes, Aurelës. Për të treguar më së miri këtë, Basha ka shpërndarë një foto ku duket qartë shikimi romantik ndaj ...

Paloka zbulon skenarin e PD: Nuk futemi në zgjedhje me Ramën kryeministër

Java News - 18.02.2017

Opozita ka marrë sot vendimin e madh, të njoftuar edhe më herët, kur qytetarët u thirrën të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit. Bëhet fjalë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

PD kopjoi idenë e dordolecëve që dogji në shesh, ja nga e mori

Gazeta Tema - 18.02.2017

Organizatorët e tubimit të opozitës siç duket janë përpjekur të kopjojnë deri në detajë protestën e zhvilluar në Rumani para disa ditësh. Simbolika për të djegur tre kukulla prej kashte me imazhin e ...

Protesta, si një përgjërim i Lulzim Bashës ndaj Ilir Metës

Gazeta Tema - 18.02.2017

Mero Baze Ka së paku tre elementë që e bëjnë të pazakontë protestën e sotme. E para është koha katër muaj para ditës së zgjedhjeve. Katër muaj para zgjedhjeve, mund të pranosh ta quash protestën si ...

Astrit Patozi: Nuk e dua pushtetin e Bashës në tavolinë

Java News - 18.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi nga sheshi i protestës ka deklaruar se ky është i vetmi instrument qe i ka mbetur opozites per te parandaluar vjedhjen e zgjedhjeve dhe tha se protesta ...

Astrit Patozi kundër Bashës: Nuk e duam pushtetin në tavolinë

Gazeta Tema - 18.02.2017

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi nga sheshi i protestës ka deklaruar se ky është i vetmi instrument qe i ka mbetur opozites per te parandaluar vjedhjen e zgjedhjeve dhe tha se protesta ...

FOTO/ Ku ndodhej sot bashkëshortja e Bashës

Java News - 18.02.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha është ironizuar shpesh me faktin se bashkëshortja dhe fëmijët e tij jetojnë në Holandë. Por, sot kreu i opozitës u tregua i kujdesshëm të postonte një foto për të treguar ...

Protesta, procedim penal Ristanit dhe Bozdos

Gazeta Tema - 18.02.2017

Policia e Tiranës do të procedojë penalisht në gjendje të lirë organizatorët e protestës së Partisë Demokratike, Enno Bozdo dhe Arben Ristani. Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës dhe deputeti ...

Protesta e PD dhe ç’do bëjë Ilir Meta

Durres Lajm - 18.02.2017

Partia Demokratike ka vendosur ta vijojë protestën e sotme sipas njërit prej versioneve që kishte parashikuar edhe media. Pas një proteste ndër më të mëdhatë e saj, PD ka vendosur të qëndrojë në ...

VIDEO hit e protestës së PD-së…

Gazeta Tema - 18.02.2017

Shumë njerëz, protestat i elektrizojnë. Kështu ka ndodhur edhe me personin e kësaj video, e cila është kthyer në ...

Protesta si akti i parë serioz i opozitës

Respublica - 18.02.2017

Partia Demokratike ka nisur atë që kishtë ditë që e premtonte: protestën e zgjatur deri në rezistencë ndaj qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. Dinamika e ngjarjeve të sotme në bulevardin e Tiranës, ka ...

Vazhdon protesta në Tiranë, PD ngrit tendat (FOTO)

Alb Portali - 18.02.2017

Protesta e nisur sot nga Partia Demokratike (PD) në Tiranë, po vazhdon edhe tani, dhe pritet të vazhdojë edhe në ditët në vazhdim. Loading... Në tendën e ngritur në Bulevardin e kryeqytetit shqiptar ...

Mediat amerikane raportojnë protestën e opozitës

Flaka - 18.02.2017

Partia më e madhe e opozitës në Shqipëri, ajo Demokratike u zotua të vazhdojë protestat me kërkesën e dorëheqjes së ekzekutivit dhe dorëzimin e pushtetit një qeverie teknike, e cila ta çojë vendin ...

Mediat ndërkombëtare: Shqipëria në protesta si Rumania

Flaka - 18.02.2017

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Kryesisht mediat italiane kanë shkruar për protestën dhe situatën në vend.

Mijëra njerëz i drejtohen Tiranës, proteste masive

Antpress - 18.02.2017

842 SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Opozita nis sot një protestë që pritet të kulmojë me fjalime para kryeministrisë. Ndërsa kohëzgjatja e saj nuk dihet ende, nga rrethet raportohet të jenë nisur ...

Kaos në Paris, trazira në qytet, zjarr, gaz lotsjellës…(Video-Foto)

Lajm - 17.02.2017

Protesta dhe trazira ka pasur sot në Paris në mbështetje të të riut Theo, i cili dyshohet se është përdhunuar me shkop nga policia. Rreth 200 protestues u mblidhen në lagjen Barbe ku më pas protesta ...

Shqiptarët kanë parë vetëm dhunë e mashtrim nga protestat e PD

SOT - 17.02.2017

Përsëri PD lëshoi kushtrimin të ngrejë popullin në protestë, për të rrëzuar qeverinë ‘Rama’. Përsëri shumë zhurmë me parulla joshëse, sikur shqiptarët pritkan me padurim ardhjen e PD së Lulzimit në ...

Basha: Nesër do të marrim një vendim të madh për të ardhmen, protesta paqësore

SOT - 17.02.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është shprehur i bindur se protesta e nesërme do të jetë më e madhja që është zhvilluar ndonjëherë në 26 vitet e fundit.

Basha: Nesër do të marrim një vendim të madh për të ardhmen, protesta paqësore

Portalb - 17.02.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është shprehur i bindur se protesta e nesërme do të jetë më e madhja që është zhvilluar ndonjëherë në 26 vitet e fundit.

Mediu: Në protestë për të garantuar zgjedhje të lira, qoftë edhe me qeveri teknike

SOT - 17.02.2017

Partia Republikane mblodhi strukturat drejtuese të degës Tiranë në kuadër të përgagtitjeve për protestën opozitare që do të zhvillohet më 18 shkurt. Në këtë takim, ku ishte I pranishëm edhte kryetari ...

Basha: Nesër do të marrim një vendim të madh për të ardhmen, protesta paqësore

Lajm - 17.02.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është shprehur i bindur se protesta e nesërme do të jetë më e madhja që është zhvilluar ndonjëherë në 26 vitet e fundit.

Mediu: Në protestë për të garantuar zgjedhje të lira

Top Channel - 17.02.2017

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, mblodhi strukturat e kësaj partie për tu organizuar për protestën e 18 shkurtit, për të kërkuar reformën zgjedhore, që do të prodhojë, sipas tij, një qeveri ...

| 10:34 | Z.H. | 225 Mediat italiane: Me 7000 euro merr pasaportë diplomatike në Tiranë

Zhurnal - 17.02.2017

Tiranë, 17 shkurt - Partia Republikane mblodhi strukturat drejtuese të degës Tiranë në kuadër të përgagtitjeve për protestën opozitare që do të zhvillohet më 18 shkurt.

Protesta e 18 shkurtit, PR mbledh strukturat, Mediu: Të garantohen zgjedhjet e lira

Albeu.com - 17.02.2017

Vetëm një ditë pas protestës së paralajmëruar nga opozita, Partia Republikane ka mbledhur strukturat drejtuese të kësaj force politike . Kreu i kësaj force politike , Fatmir Mediu , u shpreh se ...

| 10:39 | Z.H. | 134 Mediu: Në protestë për të garantuar zgjedhje të lira, qoftë edhe me qeveri teknike

Zhurnal - 17.02.2017

Tiranë, 17 shkurt - Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është shprehur i bindur se protesta e nesërme do të jetë më e madhja që është zhvilluar ndonjëherë në 26 vitet e fundit.

Protesta e opozitës do të zgjasë 4 orë, policia: Skenar për të provokuar një "21 Janar" të dytë

Albeu.com - 17.02.2017

Opozita pritet që nesër të mbushë sheshet pasi zhvillon protestën e paralajmëruar. Mësohet se Partia Demokratike ka njoftuar Policinë për protestën që do të mbajë nesër para kryeministrisë.

Policia e Tiranës i jep leje për 4 orë, PD nuk ka përcaktuar mbylljen e protestës

LajmiFundit - 17.02.2017

Burime nga Policia e Tiranës njoftoi diten e sotme se i është dhënë leje PD-së për të zhvilluar protestën nga ora 12:00-16:00. Behet me dije se PD në kërkesën e saj nuk ka përcaktuar orarin e ...

Protesta e nesërme nis në orën 12:00, policia i jep vetëm 4 orë lejë

SOT - 17.02.2017

Sipas burimeve zyrtare të Policisë protesta e PD-së do të zhvilllohet nga ora 12:00-16:00. Vetë kjo parti në kërkesën e saj nuk ka përcaktuar orarin e mbylljes së protestës por vetëm të fillimit dhe ...

Protesta e opozitës/ Një mijë forca policie, dyshohen provokime

SOT - 17.02.2017

Policia e Tiranës do të vendosë në gadishmëri mbi 1 mijë forca policie për të garantuar rendin dhe shmangur incidentet e mundshme gjatë protestës së nesërme në orën 12:00.

Protesta, PD: Mashtrime, nuk do të provokojmë policinë, protesta nis në 12:00

Albeu.com - 17.02.2017

Pas zërave nga policia se protesta e nesërme e Partisë Demokratike ka për qëllim provokimin e policisë dhe krijimin e një situate si më 21 Janar, ka reaguar vetë PD duke hedhur poshtë çdo lloj ...

PD: Protesta fillon në 12:00 por nuk ka orar përfundimi

SOT - 17.02.2017

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e opozitës një ditë para protestës. Të pranishëm janë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ai i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, atë të ...

Basha: Forca e protestës është bashkimi dhe kurajoja

Top Channel - 17.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar shqiptarëve të marrin pjesë masivisht në protestën e nesërme të 18 shkurtit. Në një deklaratë për mediat kreu i demokratëve shprehet se forca e ...

PD: Protesta jonë nis në 12:00 dhe nuk ka orar përfundimi. Skenarët për provokime janë mashtrime

Lajmi.net - 17.02.2017

Partia Demokratike ka hedhur poshtë raportimet e mediave me lajme të servirura nga zyrat e qeverisë se gjatë protestës së nesërme do të ketë provokime.

Protesta, Basha mesazh të fortë qytetarëve: Pse ka frikë Qeveria

LajmiFundit - 17.02.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka dalë me një mesazh të fortë drejtuar qytetarëve dhe një sinjalizim të prerë për qeverinë. Basha thotë se protesta e nesërme është kundër varfërisë, keqqeverisjes dhe ...

“Dita pa emigrantët”, protestë kundër Donald Trump

Top Channel - 17.02.2017

Restorantet dhe biznese të tjera rreth SHBA-së i mbyllen dyert të enjten, ndërsa mijëra njerëz dolën në rrugë për të protestuar kundër poltikave të Donald Trumpit për emigracionin.

Mediu: Në protestë për të garantuar zgjedhje të lira

Lajm - 17.02.2017

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, mblodhi strukturat e kësaj partie për tu organizuar për protestën e 18 shkurtit, për të kërkuar reformën zgjedhore, që do të prodhojë, sipas tij, një qeveri ...

Policia: Protesta zgjat 4 orë

Top Channel - 17.02.2017

Megjithëse nuk ka informacione për trazira apo provokim të forcave të policisë, uniformat blu të kryeqytetit kanë marrë masa për mbarëvajtjen e prostestës së opozitës, që do të zhvillohet mesditën e ...

Ambasada amerikane apel qytetarëve të saj: Bëni kujdes në protestë

SOT - 17.02.2017

Ambasada amerikane përcjell mesazh qytetarëve të saj amerikanë të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta e opozitës e planifikuar të nisë nesër në orën 12:00.

Basha: Fillimi i protestës në orën 12:00, mbarimin e kanë në dorë qytetarët

SOT - 17.02.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një komunikim për median të orës 14:30 minuta, është shprehur se protesta e opozitës është përcaktuar se do të nisë në orën 12:00 të së shtunës, ndërsa përfundimin e ...

Protesta e 18 shkurtit, Basha: S’dihet kohëzgjatja. Policia të mos provokojë

LajmiFundit - 17.02.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha nga selia e PD-së ka folur për protestën e 18 shkurtit. Ai ka deklaruar se protesta për zgjedhje të lira e të ndershme do të nisë nesër në orën 12:00 por qytetarët janë ...

PROTESTA/ Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve amerikanë: Shmangni zonat me protestues!

Albeu.com - 17.02.2017

Ditën e nesërme në Tiranë zhvillohet protesta e opozitës ku pritet të marrin pjesë të gjitha subjektet opozitare bashkë me mbështetësit e tyre. Pavarësisht së Partia Demokratike ka bërë thirrje dhe ...

| 16:21 | Z.H. | 201 Policia jep vetëm katër orë leje për protestën e opozitës

Zhurnal - 17.02.2017

“Protesta do të nisë në orën 12:00 e do të zgjasë aq sa të vendosin qytetarët”. Në një deklaratë të shkurtër për mediat, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj policisë, që më parë ...

Protesta e 18 shkurtit, publikohet skenari. Demokratët do ngujohen para Kryeministrisë

LajmiFundit - 17.02.2017

Nesër në mesditë, Partia Demokratike dhe aleatët e saj të koalicionit opozitar pritet të zhvillojnë një protestë, e cila do të fillojë nga “Sheshi Skënderbej”, për të shkuar drejt Kryeministrisë.

Nesër vendimi i madh/ Skenari i protestës së opozitës

SOT - 17.02.2017

Nga selia e PD-së Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaron se protesta për zgjedhje të lira e të ndershme do të nisë nesër në orën 12:00 në Bulevardin Deshmorët e Kombit për tu vendosur para ...

Basha për protestën e nesërme: Policia të mos provokojë, ndryshe do përballet me pasojat

SOT - 17.02.2017

Ditën e nesërme, në kryeqytet pritet të zhvillohet protesta e opozitës. Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ftoi qytetarët që të bashkohen në shesh. Basha tha se 18 shkurti është dita e ndryshimit për ...

Protesta/ PDK thirrje: Të gjithë së bashku për çlirimin nga bandat kriminale

SOT - 17.02.2017

Partia Demokrastiane ka shprehur edhe njëherë mbështetjen në protestën e nesërme të opozitës. Në një deklaratë për mediat, PDK thekson se protesta mbetet e vetmja rrugë në kohën kur mazhoranca ...

Protesta e opozitës, Basha paralajmëron “vendimin e madh”

Top Channel - 17.02.2017

Partia Demokratike ka bërë disa protesta kundër kryeministrit Rama, por asnjëherë ato nuk janë veshur me kaq mister sa kjo e 18 shkurtit. Në një thirrje të fundit për pjesëmarrje, Lulzim Basha foli ...

| 16:19 | Z.H. | 159 Pasuria marramendëse e Vladimir Putinit

Zhurnal - 17.02.2017

Sipas policisë së Tiranës, Partia Demokratike ka vetëm katër orë leje për protestën e së shtunës. Në letërkëmbimin mes PD dhe policisë thuhet se protesta do të nisë në orën 12:00 deri në orën 16:00.

| 16:22 | Z.H. | 411 Basha: Qytetarët vendosin se sa zgjat protesta

Zhurnal - 17.02.2017

Ditën e nesërme në Tiranë zhvillohet protesta e opozitës ku pritet të marrin pjesë të gjitha subjektet opozitare bashkë me mbështetësit e tyre. Pavarësisht së Partia Demokratike ka bërë thirrje dhe ...

Emigrantët në Chicago protestojnë kundër Trumpit

Almakos - 17.02.2017

Mijëra njerëz në Chicago të SHBA-së, janë tubuar për të protestuar kundër politikave për emigrantët të Presidentit të këtij vendi, Donald Trump, raporton AA.

Bushati tregon arsyen pse mbyllja e protestës nesër nuk ka orar

SOT - 17.02.2017

Endira Bushati, anëtare e Kryesisë së PD-së, ka sqaruar për Ora News se pse demokratët nuk kanë specifikuar një orar për mbylljen e protestës që do të mbahet të shtunën.

Basha e vesh me mister protestën e nesërme, fton për një “vendim të madh”

Portalb - 17.02.2017

Partia Demokratike ka bërë disa protesta kundër kryeministrit Rama, por asnjëherë ato nuk janë veshur me kaq mister sa kjo e 18 shkurtit. Në një thirrje të fundit për pjesëmarrje, Lulzim Basha foli ...

Reagimi/ “PD të vijë në pushtet, qeveria arrogante e Ramës duhet të ikë”

LajmiFundit - 17.02.2017

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar në një intervistë për emisionin “45 minuta” në Report Tv ka komentuar zhvillimin që do të ketë protesta që opozita organizon nesër.

Deputeti i PS-së: Ja qëllimi i protestës. Nesër dalin në shesh vrasësit e 21 janarit

LajmiFundit - 17.02.2017

Deputeti i PS-së, Erion Braçe ka komentuar protestën që do të zhvillojë nesër PD në orën 12:00. Në një koment në Facebook, Braçe shkruan se kjo do të jetë protesta e vrasësve të 21 janarit.

Basha e vesh me mister protestën e nesërme, fton për një “vendim të madh”

Lajmi.net - 17.02.2017

Partia Demokratike ka bërë disa protesta kundër kryeministrit Rama, por asnjëherë ato nuk janë veshur me kaq mister sa kjo e 18 shkurtit. Në një thirrje të fundit për pjesëmarrje, Lulzim Basha foli ...

Një pro/test për Bashën

BalkanWeb - 17.02.2017

Nga: JULIAN ZYLA Protesta e nesërme, e organizuar nga Partia Demokratike, ka një objektiv të shpallur: zgjedhje të lira dhe të ndershme. Por, natyrisht, ka edhe një objektiv të shpresuar: zgjedhje të ...

PR mbledh strukturat një ditë para protestës, Mediu: Të garantohen zgjedhjet e lira

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE – Partia Republikane e kryesuar nga Fatmir Mediu ka mbledhur strukturat drejtuese të kësaj force politike para protestës së nesërme të organizuar nga opozita.

Protesta e opozitës nis nesër në 12:00. Kryeministria izolon hyrjen

Ora news - 17.02.2017

Burime nga Policia e Tiranës bëjnë me dije për Ora News se i është dhënë leje PD-së për të zhvilluar protestën nga ora 12:00-16:00. Vetë kjo parti në kërkesën e saj nuk ka përcaktuar orarin e ...

Mediu: Në protestë për të garantuar zgjedhje të lira, qoftë edhe me qeveri teknike

Mapo - 17.02.2017

Partia Republikane mbledh strukturat në prag të protestës së 18 shkurtit Partia Republikane mblodhi strukturat drejtuese të degës Tiranë në kuadër të përgagtitjeve për protestën opozitare që do të ...

Policia i druhet provokimit? Blutë: Nuk kemi informacione

Mapo - 17.02.2017

Foto 1 nga 4 Policia e Tiranës druhet se gjatë protestës së opozitës mund të ketë provokime. Burime të News24 thonë se Policia e Tiranës ka dhënë leje për zhvillimin e protestës nga ora 12:00 deri në ...

Protesta, PD: Ka një orar kur nisë, por as ne nuk e dimë kur përfundon. Si do sillemi me policinë

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Partia Demokratike jep informacione mbi protestën e nesërme që pritet të nisë në orën 12:00. Por ndryshe nga policia, PD thotë se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës.

Protesta, PD: Nis në ora 12:00 dhe përfundon me fitoren tonë. Si do sillemi me policinë

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Partia Demokratike jep informacione mbi protestën e nesërme që pritet të nis në orën 12:00. Por ndryshe nga policia, PD thotë se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës pasi siç ...

Basha mbledh aleatët për protestën, PD: Nuk ka orar përfundimi

Ora news - 17.02.2017

Një ditë përpara protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e opozitës. Të pranishëm janë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ai i Partisë Republikane, ...

Skenari i protestës, Basha mbledh aleatët në seli. Takime intensive dhe me strukturat e PD

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Një ditë para protestës kreu i PD, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët. Burime nga mbledhja bënë me dije për “BalkanWeb” se diskutimet mes Bashës dhe krerëve të forcave të tjera ...

PD reagon për protestën: S’ka orar për përfundimin e saj, hedhim poshtë zërat për provokim të policisë

Gazeta Express - 17.02.2017

Në lidhje me protestën e ditës së nesërme reagoi edhe Partia Demokratike, duke theksuar se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës. PD hedh poshtë çdo insinuatë të dalë në media me ...

Basha zbulon kush do të marrë pjesë në protestë, thirrje shqiptarëve: Ejani me familje

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- “Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësisë, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë”. Kështu ka deklaruar sot kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, një ...

Protesta e 18 shkurti, opozita bën përgatitjet e fundit

RTSH - 17.02.2017

24 orë para protestës së opozitës së djathtë në Tiranë, krerët e saj kanë zhvilluar një takim. Në takim janë parë kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ai i ...

Protesta e 18 shkurtit, PR mbledh strukturat

ABC News - 17.02.2017

Ne prag te protestes se opozites me 18 shkurt Partia Republikane ka mbledhur strukturat e saj. Kryetari Fatmir Mediu i ka bere thirrje qytetareve te dalin ne shesh per te garantuar zgjedhje te lira ...

Basha: Nuk do të ketë provokime, por protesta nuk ka orar përfundimis

Botasot - 17.02.2017

Edhe pse ka një leje nga Policia për zhvillm proteste nga ora 12:00 deri në 16:00, Partia Demokratike jep informacione se protesta nuk do të përfundojë në atë orar.

Protesta nesërme e opozitës, Basha mbledh aleatët në seli

ABC News - 17.02.2017

Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha mblodhi sot ne seline blu partite aleatë. Në fokus të takimit mesohet se ka qene protesta e nesërme e thirrur nga opozita.

Policia u dha vetëm 4 orë kohë, PD: Duam protestë pa afate

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE- Partia Demokratike ka dorëzuar sot një kërkesë në Policinë e Tiranës, ku kërkon që nesër të mbajë një protestë pa afate. Dje, policia ka lejuar vetëm që tubimi të mbahej vetëm për katër orë, ...

Protesta e 18 shkurtit, Ambasada amerikane apel qytetarëve të saj: Bëni kujdes

Ora news - 17.02.2017

Ambasada amerikane përcjell mesazh qytetarëve të saj amerikanë të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta e opozitës e planifikuar të nisë nesër në orën 12:00.

Protesta e PD-së, Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve amerikanë: Kujdes

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE- Ambasada Amerikane në Tiranë i ka bërë thirrje të gjithë shtetasve amerikanë që jetojnë në Tiranë që të tregojnë kujdes dhe të jenë të vëmendshëm për protestën që do organizohet nesër nga ...

Ambasada amerikane për protestën e PD, apel qytetarëve

ABC News - 17.02.2017

Një ditë para protestës së paralajmëruar të Partisë Demokratike në Tiranë, Ambasada Amerikane u bën apel qytetarëve të tregojnë kujdes dhe të jenë të vemendshëm dhe të kenë kujdes si dhe të evitojnë ...

Protesta, Ambasada Amerikane: Kujdes edhe demonstratat paqësore mund të përshkallëzojnë në dhunë

Gazeta Express - 17.02.2017

Në lidhje me protestën e nesërme të opozitës reagoi edhe ambasada e SHBA-ve në Tiranë. Ambasada amerikane përcjell mesazh qytetarëve të saj amerikanë të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta ...

Basha: Forca e protestës është bashkimi

Telegrafi - 17.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha i ka kërkuar shqiptarëve të marrin pjesë masivisht në protestën e nesërme të 18 shkurtit. Në një deklaratë për mediat kreu i demokratëve shprehet se ...

Basha thirrje për protestën: Ejani bashkë me familjet, forca jonë bashkimi, jo dhuna

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë edhe njëherë sot para qytetarëve për t’iu bërë thirrje t’i bashkohen opozitës në protestën e nesërme që nis në orën 12 në kryeqytet.

Basha: Fundin e protestës e vendosin qytetarët! SHBA ‘paralajmëron’

Mapo - 17.02.2017

Ambasada amerikane paralajmëroi qytetarët e saj të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta e opozitës e planifikuar të nisë nesër në orën 12:00.

Basha: Protesta do të jetë festë e demokracisë

ABC News - 17.02.2017

Një ditë para protestës së paralajmëruar, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ftuar të gjithë shtresat sociale të vendit që ti bashkohen. Ai ka përsëritur mesazhin ndaj policisë së shtetit ...

Ambasada Amerikane: Kujdes, edhe demonstratat paqësore mund të përshkallëzojnë në dhunë

Botasot - 17.02.2017

Në lidhje me protestën e nesërme të opozitës reagoi edhe ambasada e SHBA-ve në Tiranë. Ambasada amerikane përcjell mesazh qytetarëve të saj amerikanë të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta ...

Skenaret e protestës së opozitës nesër para kryeministrisë

Ora news - 17.02.2017

Nga selia e PD-së Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaron se protesta për zgjedhje të lira e të ndershme do të nisë nesër në orën 12:00 në Bulevardin Deshmoret e Kombit për tu vendosur para ...

Protesta e opozitës, qeveria izolon hyrjen qëndrore

RTSH - 17.02.2017

Qeveria shqiptare ka marrë masa të posaçme në selinë e saj lidhur me protestën e opozitës që është paralajmëruar për t’u mbajtur të shtunën në mesditë në Tiranë.

Policia u dha vetëm 4 orë kohë, PD: Duam protestë pa afate

Mapo - 17.02.2017

Partia Demokratike ka dorëzuar sot një kërkesë në Policinë e Tiranës, ku kërkon që nesër të mbajë një protestë pa afate. Dje, policia ka lejuar vetëm që tubimi të mbahej vetëm për katër orë, duke ...

PDK: Largimi i qeverisë, kusht për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Botasot - 17.02.2017

Partia Demokrastiane ka shprehur edhe njëherë mbështetjen në protestën e nesërme të opozitës. Në një deklaratë për mediat, PDK e Nard Ndokës thekson se zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë kauza ...

Ç’tha Rama një ditë para “21 Janarit” dhe ç’thotë Basha një ditë para “18 shkurtit”. A po përsëritet i njëjti skenar?

BalkanWeb - 17.02.2017

A do të jetë protesta e nesërme e paralajmëruar nga opozita e organizuar sipas një skenari të cilin shqiptarët e kanë parë në 21 Janar 2011? Gjasat janë që jo, të paktën kështu u pohua sot zyrtarisht ...

Bushati zbulon në Ora News: Ja pse s’ka orë për mbylljen e protestës

Ora news - 17.02.2017

Endira Bushati, anëtare e Kryesisë së PD-së, ka sqaruar për Ora News se pse demokratët nuk kanë specifikuar një orar për mbylljen e protestës që do të mbahet të shtunën.

PDK: Protesta masive deri ne largimin e kesaj qeverie qe ka kapur shtetin

Mapo - 17.02.2017

Partia Demokrastiane ka shprehur edhe njëherë mbështetjen në protestën e nesërme të opozitës. Në një deklaratë për mediat, PDK e Nard Ndokës thekson se zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë kauza ...

Basha e vesh me mister protestën e nesërme, fton për një “vendim të madh”

Botasot - 17.02.2017

Partia Demokratike ka bërë disa protesta kundër kryeministrit Rama, por asnjëherë ato nuk janë veshur me kaq mister sa kjo e 18 shkurtit. Në një thirrje të fundit për pjesëmarrje, Lulzim Basha foli ...

Dashamir Shehi: Kush pret nesër protestë të dhunshme do zhgënjehet

Botasot - 17.02.2017

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar në një intervistë për emisionin “45 minuta” të gazetarit Denis Minga në Report Tv ka komentuar zhvillimin që do të ketë protesta që opozita ...

Fatmir Mediu: Nuk po dalim në protest për pushtet, nuk e duam. Le ta marrë populli

Gazeta Tema - 17.02.2017

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, mblodhi strukturat e kësaj partie për tu organizuar për protestën e 18 shkurtit, për të kërkuar reformën zgjedhore, që do të prodhojë, sipas tij, një qeveri ...

Protesta e PD, policia angazhon 1 mijë policë, parashikon provokime

Java News - 17.02.2017

Policia e Tiranës ka përgatitur planin e masave për protestën që opozita e udhëhequr nga Partia Demokratike do të zhvillojë nesër në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ përpara Kryeministrisë.

PD kërkon leje për vetëm katër orë. Policia: Mund të ketë provokime dhe goditje me gurë

Gazeta Tema - 17.02.2017

Protesta e Partisë Demokratike ditën e nesërme pritet të zgjasë katër. Të paktën kështu thuhet në kërkesën e Partisë Demokratike, drejtuar policisë. Në kërkesën e PD-së thuhet se protesta do të ...

Skenarët e protestës së nesërme të PD-së dhe një arsye banale, që mund t’iu prishë gjithë planet

Gazeta Tema - 17.02.2017

Askush nga PD nuk di të thotë se çfarë do të ndodhë në protestën e nesërme para Kryeministrisë. Megjithatë, në media, duke iu referuar edhe informacioneve jo zyrtare nga PD, përfliten disa skenarë.

PD reagon ndaj Policisë: Protesta jonë nuk ka orar, s’do provokojmë

Java News - 17.02.2017

Pas informacioneve të nxjerra nga Policia se në protestën e ditës së nesërme mund të ketë goditje me gurë ndaj kryeministrisë dhe incidente të tjera, ka reaguar menjëherë Partia Demokratike.

Basha takim koordinues me aleatët një ditë para protestës

Java News - 17.02.2017

Të shtunën në 18 Shkurt opozita ka parashikuar mbajtjen e një proteste përballë kryeministrisë. Opozita prej ditësh po përgatitet për një pjesëmarrje sa më të lartë.

Protesta e opozitës/ Të gjitha detajet dhe zhvillimet e mundshme të një dite delikate për Tiranën

Java News - 17.02.2017

Nga Armando Meta/ Fillojnë të zbulohen disa detaje për organizimin e protestës së PD-së nesër me 18 shkurt, e cila më së shumti konsiderohet edhe si një test për zgjedhjet e qershorit.

Basha: Nga protesta e 18 Shkurtit të tremben ata që duan t’i mbajnë shqiptarët të nënshtruar

Java News - 17.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar protestën e së shtunës si bashkimin më të madh të qytetarëve kundër keqqeverisjes. Ai tha se nga ky bashkim duhet të tremben ata që duan të ...

Protesta e PD/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët e saj: Kujdes! Mund të përshkallëzohet në dhunë

Java News - 17.02.2017

Një ditë para protestës së Partisë Demokratike, ambasada e SHBA në Tiranë njofton qytetarët e saj që të shmangin zonat me rrezikshmëri në kryeqytetin shqiptar, pas tubimi mund të përshkallëzohet në ...

Ambasada e SHBA apel për protestën

Vision Plus - 17.02.2017

Ambasada e Shteteve te Bashkuara të Amerikës, i bën thirrje qytetarëve amerikanë që jetojnë në Tiranë, të evitojnë zonat ku do të zhvillohet protesta e opozitës dhe të tregohen të kujdesshëm.

Protesta e PD, Basha paralajmëron policinë: Mos provokoni se do përballeni me pasojat

Java News - 17.02.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë edhe njëherë sot para qytetarëve për t’iu bërë thirrje t’i bashkohen opozitës në protestën e nesërme që nis në orën 12 në kryeqytet.

Basha thirrje për protestën: Forca jonë bashkimi, jo dhuna

Vision Plus - 17.02.2017

Qe prej dhjetorit te 2015 Lulzim Basha nuk e ka udhëhequr opozitën ne proteste dhe per demokratet 18 shkurti shihet si nje prove e madhe. Ndërsa deputetet dhe drejtuesit janë shpërndare ne zonat e ...

Paralajmërimi i Ambasadës amerikane: Protesta e PD mund të përshkallëzohet në dhunë

Gazeta Tema - 17.02.2017

Një ditë para protestës së Partisë Demokratike, ambasada e SHBA në Tiranë njofton qytetarët e saj që të shmangin zonat me rrezikshmëri në kryeqytetin shqiptar, pas tubimi mund të përshkallëzohet në ...

SHBA paralajmëron: Protesta e PD-së mund të ketë konfrontime dhe dhunë

Gazeta Tema - 17.02.2017

Ambasada amerikane në Tiranë lajmëron qytetarët e saj të bëjnë kujdes e të mos u afrohen zonave të përcaktuara të protestës, një ditë para protestës së PD kundër qeverisë.

Si guxon ti vrasës të protestosh si i “vrarë”?!

Gazeta Tema - 17.02.2017

Nga Anri Bala Nga natyra edhe unë jam rebel! E meqë thonë, se “vesi vdes me shpirtin”, edhe mua më lind shpesh dëshira të protestoj! Edhe protestoj, çdo ditë, çdo orë, kur ndjehem i pakënaqur.

Disa gjëra që nuk do të ndodhin nesër në protestë!

Gazeta Tema - 17.02.2017

Mero Baze Siç ndodh rëndom, kur PD bën protestë, ka një mbingarkim të opinionit publik me pritshmëri negative dhune dhe tensioni. E kanë bërë rregullisht edhe këto katër vite në opozitë, edhe pse ...

Nesër PD në protestë, Shehi- Bashës: Ka ardhur koha t’i thuash faleminderit Berishës dhe të ecësh vetë para

Java News - 17.02.2017

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar në një intervistë për emisionin “45 minuta” në Report Tv ka komentuar zhvillimin që do të ketë protesta që opozita organizon nesër.

Opozita në protestë, Shehi-Bashës: Ka ardhur koha t’i thuash faleminderit Berishës e të ecësh vetë para

Gazeta Tema - 17.02.2017

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar ka komentuar zhvillimin që do të ketë protesta që opozita organizon nesër. Kreu i LZHK deklaroi se opozita duhet të vijë në pushtet pasi është ...

Protesta e opozitës, Basha paralajmëron “vendimin e madh”

Flaka - 17.02.2017

Partia Demokratike ka bërë disa protesta kundër kryeministrit Rama, por asnjëherë ato nuk janë veshur me kaq mister sa kjo e 18 shkurtit. Në një thirrje të fundit për pjesëmarrje, Lulzim Basha foli ...

Kaos në Paris: Trazira në qytet, zjarr, gaz lotsjellës… (Video/Foto)

Lajmi.net - 16.02.2017

Protesta dhe trazira ka pasur sot në Paris në mbështetje të të riut Theo, i cili dyshohet se është përdhunuar me shkop nga policia. Rreth 200 protestues u mblidhen në lagjen Barbe ku më pas protesta ...

| 22:38 | T.E. | 2,186 Tillerson-Mattis, qasje “rojtari” ndaj Rusisë

Zhurnal - 16.02.2017

Protesta dhe trazira ka pasur sot në Paris në mbështetje të të riut Theo, i cili dyshohet se është përdhunuar me shkop nga policia. Rreth 200 protestues u mblidhen në lagjen Barbe ku më pas protesta ...

Parisi në protesta në mbështetje të të riut që u dhunua nga policët (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 16.02.2017

Protesta dhe trazira ka pasur sot në Paris në mbështetje të të riut Theo, i cili dyshohet se është përdhunuar me shkop nga policia . Rreth 200 protestues u mblidhen në lagjen Barbe ku më pas protesta ...

A ka kuptim protesta përpara ndeshjes elektorale?

Mapo - 16.02.2017

Nga Ervis Iljazaj * Protesta e thirrur nga opozita në datë 18 shkurt ka një paqartësi në objektin dhe qëllimin e saj. Kjo reflektohet edhe nga eksponentë të rëndësishëm të Partisë Demokratike në ...

Protesta e opozitës si një rrugë pa kthim

Mapo - 16.02.2017

Nga Armand Shkullaku Më 18 shkurt, PD duhet të vendosë jo për fatin e një proteste, por për fillimin e një rezistence që me prova duhet të dëshmojë se është e njehsuar me atë të qytetarëve.

Protesta e opozitës si një rrugë pa kthim

Ora news - 16.02.2017

Nga Armand Shkullaku Më 18 shkurt, PD duhet të vendosë jo për fatin e një proteste, por për fillimin e një rezistence që me prova duhet të dëshmojë se është e njehsuar me atë të qytetarëve.

Duka: Ejani në 18 shkurt t’i kujtojmë qeverisë se ky vend ka zot

Mapo - 16.02.2017

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, nëpërmjet një statusi në Facebook, u ka bërë thirrje ditën e sotme qytetarëve që të marrin pjesë në protestën e 18 shkurtit.

PAA fton qytetarët t’i bashkohen protestës së 18 shkurtit

Ora news - 16.02.2017

Partia Agrare Ambientaliste ka bërë thirrje për pjesëmarrje në protestën e 18 shkurtit. Nëpërmjet një komunikate për mediat, kjo forcë politike fton qytetarët të protestojnë për të arritur atë që nuk ...

Kaos në Paris: Trazira në qytet, zjarr, gaz lotsjellës… (Video/Foto)

Zeri - 16.02.2017

Protesta dhe trazira ka pasur sot në Paris në mbështetje të të riut Theo, i cili dyshohet se është përdhunuar me shkop nga policia. Rreth 200 protestues u mblidhen në lagjen Barbe ku më pas protesta ...

Basha: Kemi mbështetjen e PE për zgjedhje të lira

Flaka - 16.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e kësaj të mërkure një takim me Forumin e Grave, të cilat i ka ftuar të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit, duke theksuar se nuk bëhet fjalë për ...

Sulm ndaj “të vjetërve”, Hajdarmataj: Kryetari të matë sa vlejnë deputetët aktualë. Në listë, ata që besojnë te Basha ...

Gazeta Tema - 16.02.2017

Pas tre muajsh Lulzim Basha do të hartojë listën e parë të parlamentarëve të rinj, që do të përbëjë armën e tij më të fortë brenda partisë. Deri më tani, Basha i ka lënë të gjithë në pritje dhe pa ...

18 shkurt, jo fati i një proteste, por fillimi i një rezistence*

Respublica - 16.02.2017

Partia Demokratike po përgatitet prej ditësh për një tubim- protestë që do të zhvillohet këtë të shtunë në Tiranë. Ky manifestim i opozitës po pritet si një provë e forcës së saj dhe po shihet si një ...

Protesta dhe përleshje me policinë në Paris

Java News - 16.02.2017

Gjatë protestës së djeshme në Paris, ka shpërthyer një përleshje mes protestuesve dhe policisë. Në protestë morën pjesë qindra njerëz, të cilët edhe sonte u mblodhën për të protestuar kundër dhunës ...

Protesta e opozitës si një rrugë pa kthim

Durres Lajm - 16.02.2017

Partia Demokratike po përgatitet prej ditësh për një tubim- protestë që do të zhvillohet këtë të shtunë në Tiranë. Ky manifestim i opozitës po pritet si një provë e forcës së saj dhe po shihet si një ...

Berisha merr në dorë frenat e protestës së 18 Shkurtit, thirrje deputetëve të mobilizohen, Basha ende pa skenarë të ...

SOT - 15.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë në dorë frenat e protestës së opozitës, që do të nisë më 18 shkurt. Sali Berisha është angazhuar maksimalisht në thirrjen e qytetarëve që të bëhen pjesë e ...

Berisha merr në dorë frenat e protestës së 18 Shkurtit, thirrje deputetëve të mobilizohen, Basha ende pa skenarë të q..

Zhurnal - 15.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë në dorë frenat e protestës së opozitës, që do të nisë më 18 shkurt. Sali Berisha është angazhuar maksimalisht në thirrjen e qytetarëve që të bëhen pjesë e ...

Basha: Kemi mbështetjen e PE për zgjedhje të lira

Top Channel - 15.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e kësaj të mërkure një takim me Forumin e Grave, të cilat i ka ftuar të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit, duke theksuar se nuk bëhet fjalë për ...

Basha fton gratë në protestën e 18 shkurtit: Kemi mbështetjen e PE për zgjedhje të lira

Almakos - 15.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me Forumin e Grave, të cilat i ka ftuar të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit, duke theksuar se nuk bëhet fjalë për një protestë të thjeshtë ...

Basha: Kemi mbështetjen e PE për zgjedhje të lira

Lajmi.net - 15.02.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e kësaj të mërkure një takim me Forumin e Grave, të cilat i ka ftuar të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit, duke theksuar se nuk bëhet fjalë për ...

Basha me Forumin e Grave, thirrje për 18 shkurtin: Protesta nuk është vetëm e opozitës, kemi mbështetjen e PE

SOT - 15.02.2017

I pranishëm në Forumin e Grave pasditën e kësaj të mërkure, Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka ftuar të gjitha që t’i bashkohen protestës së 18 shkurtit.

Protesta dhe përleshje me policinë në Paris

Lajmi.net - 15.02.2017

Gjatë protestës së sotme në Paris, ka shpërthyer një përleshje mes protestuesve dhe policisë. Në protestë morën pjesë qindra njerëz, të cilët edhe sonte u mblodhën për të protestuar kundër dhunës ...

Protesta dhe përleshje me policinë në Paris

Telegrafi - 15.02.2017

Gjatë protestës së sotme në Paris, ka shpërthyer një përleshje mes protestuesve dhe policisë. Në protestë morën pjesë qindra njerëz, të cilët edhe sonte u mblodhën për të protestuar kundër dhunës ...

Basha: Të bashkuar për zgjedhje të lira e të ndershme

Durres Lajm - 15.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e kësaj të mërkure një takim me Forumin e Grave, të cilat i ka ftuar të bëhen pjesë e protestës së 18 shkurtit, duke theksuar se nuk ...

Alibeaj: Kjo qeveri nuk i garanton zgjedhjet, protesta e 18 shkurtit kundër krimit, trafikut dhe korrupsionit

SOT - 14.02.2017

Kreu i Departamentit të Sigurisë në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka deklaruar dje gjatë një interviste televizive se protesta e 18 shkurtit do të jetë një marshim i madh qytetar kundër ...

Parisi përfshihet nga protestat e dhunshme (Foto/Video)

Lajmi.net - 14.02.2017

Policia franceze është duke u munduar të ndalë protestat e dhunshme që kanë përfshirë veriun e kryeqytetit të Francës. Pesë zona të mëdha janë duke u konsideruar si zona të rrezikshme ku nuk ...

Basha, deputetëve: Të gjithë në bazë për organizimin e protestës

Zhurnal - 14.02.2017

Tiranë, 14 shkurt - Ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga 18 shkurti, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të japë porositë e tij për protestën.

Basha/ Porositë e fundit deputetëve për protestën

SOT - 14.02.2017

“Të gjithë të jenë në bazë në takimet me qytetarët për t’i ftuar në protestën e 18 shkurtit” kjo është porosia e prerë e kryetarit të PD, Lulzim Basha drejtuar deputetëve.

Protesta më 18 shkurt, Lulzim Basha ka një porosi për deputetët e PD-së

LajmiFundit - 14.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë porositë e tij për protestën që do të zhvillohet më 18 shkurt. Mësohet se Basha u ka kërkuar deputetëve që të gjithë të jenë në bazë për organizimin ...

Parisi përfshihet nga protestat e dhunshme (Foto/Video)

Gazeta Express - 14.02.2017

Policia franceze është duke u munduar të ndalë protestat e dhunshme që kanë përfshirë veriun e kryeqytetit të Francës. Pesë zona të mëdha janë duke u konsideruar si zona të rrezikshme ku nuk ...

Parisi përfshihet nga protestat e dhunshme (Foto+Video)

Zeri - 14.02.2017

Policia franceze është duke u munduar të ndalë protestat e dhunshme që kanë përfshirë veriun e kryeqytetit të Francës. Pesë zona të mëdha janë duke u konsideruar si zona të rrezikshme ku nuk ...

Basha porosit deputetët: Të gjithë në bazë për organizimin e protestës

Ora news - 14.02.2017

Ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga 18 shkurti, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të japë porositë e tij për protestën. Basha ka kërkuar nga deputetet që të gjithë të jenë në ...

Protesta e 18 shkurtit, Basha: Të jemi të mirëorganizuar, Berisha: Ditë e shënuar për të gjithë

BalkanWeb - 14.02.2017

Kur vetëm 3 ditë kanë mbetur nga protesta e 18 shkurtit e paralajmëruar nga opozita, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka porositur të gjithë deputetët që të jenë në bazë për organizimin e ...

Mediu dhe Duka: Me 18 shkurt të protestojmë për keq qeverisjen

RTSH - 14.02.2017

Edhe pse ende nuk është vendosur nëse protestuesit do të ulen në shesh pas fjalimeve që do të mbahen nga udhëheqësit e opozitës së bashkuar në protestën e 18 shkurtit në Tiranë, Aleatët e Partisë ...

Aleatët e PD-së bëjnë thirrje për protesta të qëndrueshme

ABC News - 14.02.2017

Fatmir Mediu dhe Agron Duka deklaruan se është koha që populli dhe jo politika të vendosë. Aleatët e PD-së thanë se situata është shumë e rënduar në gjithë aspektet, ndaj vendi ka nevojë për një ...

Lulzim Basha me grupin e PD-së për protestën

ABC News - 14.02.2017

Deputetët demokratë kanë ndarë punët për organizimin e protestës në rrethe dhe në degët e Tiranës. Nuk ka ende një skenar final të organizimit të 18 shkurtit, por i gjithë angazhimi është që ...

"Pesë gjëra të zgjidhen nga protesta, behreqaves"

Respublica - 14.02.2017

-Do bëjnë protestë këta. Kushedi çfarë mund të ndodhë! -Mos e vri mendjen! Kështu është me radhë. Në demokraci opozita proteston. Dje protestonin ata, sot protestojnë këta. Kështu është kjo punë.

VIDEO/ Parisi në flakë, protesta të dhunshme prej ditësh në të gjithë qytetin

Java News - 14.02.2017

Parisi është përfshirë nga protesta të dhunshme. Pesë zona të mëdha janë duke u konsideruar si zona të rrezikshme ku nuk këshillohet të shkohet. Për pesë ditë me radhë burra të maskuar kanë ushtruar ...

“Protestë maratonë e opozitës”

Vision Plus - 14.02.2017

Aleatet e Partisë Demokratike gjykojnë se protesta e 18 shkurtit nuk duhet te jete e vetme dhe presioni mbi qeverinë per zgjedhje te lira e te ndershme, nuk duhet te mbaroje te shtunën.

Basha: Një protestë ndryshe

Vision Plus - 14.02.2017

Mbledhja e grupit parlamentar demokrat është fokusuar tek protesta e se shtunës. Burime nga mbledhja bëjnë te ditur se kryetari i PD Basha u ka kërkuar deputeteve qe te kenë me vëmendje takimet me ...

Mbledhja e grupit parlamentar/ Porositë e fundit të Bashës dhe Berishës për protestën e 18 shkurtit

Java News - 14.02.2017

Porosia e kryetarit të PD, Lulzim Basha për deputetët e partisë demokratike ka qenë e prerë: Të gjithë të jenë në bazë në takimet me qytetarët për ti ftuar në protestën e 18 shkurtit.

Grupi i PD, porositë e Berishës dhe Bashës për 18 shkurtin: Kujdes, u lirua “Hakmarrja për Drejtësi”. Skenari i ...

Gazeta Tema - 14.02.2017

Porosia e kryetarit të PD, Lulzim Basha për deputetët e partisë demokratike ka qenë e prerë: Të gjithë të jenë në bazë në takimet me qytetarët për ti ftuar në protestën e 18 shkurtit.

Protestë e studentëve në Bolonjë, tre të arrestuar

Idividi - 13.02.2017

Bolonjë, 11 shkurt 2017 (MIA) - Policia italiane në Bolonjë e shpërndau protestën e studentëve pasi erdhi deri në trazira, ndërsa janë arrestuar tre persona, njoftoi ANSA.

Gjermani, protesta në mbështetje të refugjatëve afgan

Zhurnal - 13.02.2017

Disa mijëra persona kanë marrë pjesë në një protestë kundër largimit të refugjatëve nga Afganistani, kërkesa e të cilëve për azil është refuzuar. “Këta njerëz janë të detyruar të kthehen, por ata nuk ...

Basha: Rinia e bashkuar u jep shqiptarëve shpresë, më 18 shkurt një protestë madhështore

Zhurnal - 13.02.2017

Kreu i PD: “Ne jemi për një shoqëri vitale që nuk e duron të keqen dhe që rrëzon e ndërton të ardhmen me besim. Një gjë është e sigurt: Ndryshimi po vjen” Përgatitjet për protestën mbarëqytetare të ...

Krasniqi për protestën e PD: Nuk e shikoj si protestë kundër sistemit, vetë opozita është pjesë e tij

SOT - 13.02.2017

Mbrëmjen e sotme i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, analisti Afrim Krasniqi është shprehur se protesta e Partisë Demokratike vetëm pak muaj para zgjedhjeve është një formë për të mobilizuar anëtarët e ...

Fatbardh Kadilli i PD: Përjashtimi i aleatëve, thjesht propozim individual

BalkanWeb - 13.02.2017

NGA VALENTINA MADANI TIRANE- Fatbardh Kadilli, sekretari për Burimet Njerëzore në PD ka bindjen e plotë se me 18 shkurt do të bjerë qeveria e majtë dhe pushtetin do ta marrin qytetarët shqiptarë.

Kadilli i PD: Përjashtimi i aleatëve, thjesht propozim individual

Botasot - 13.02.2017

Fatbardh Kadilli, sekretari për Burimet Njerëzore në PD ka bindjen e plotë se me 18 shkurt do të bjerë qeveria e majtë dhe pushtetin do ta marrin qytetarët shqiptarë.

Ish- të përndjekurit thirrje për protestë më 18 Shkurt: Qeveria po na nëpërkëmb

BalkanWeb - 13.02.2017

TIRANE – Ish- të përndjekur dhe shoqatat që drejtojnë i kanë bërë thirrje qytetarëve për pjesëmarrjen në protestën e 18 shkurtit të organizuar nga opozita shqiptare.

Alibeaj: 18 shkurti është fillimi i një lëvizje të madhe antisistem

Ora news - 13.02.2017

Kreu i Departamentit të Sigurisë në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, se 18 shkurti është fillimi i një lëvizje të madhe antisistem.

Vangjeli: Dy “viktimat” e para të protestës së PD-së

Ora news - 13.02.2017

Analisti Lorenc Vangjeli, thotë se shpreson që protesta e 18 shkurtit e Partisë Demokratike të jetë e qetë dhe kjo do të jetë fitore për të. Ai tha se besonte se protesta do të kishte edhe dy ...

Krasniqi: Protesta e PD-së për të treguar “muskujt”

Ora news - 13.02.2017

I ftuar në “Tonight Ilva Tare”, analisti Afrim Krasniqi thotë se protesta e Partisë Demokratike vetëm pak muaj para zgjedhjeve është një formë për të mobilizuar anëtarët e vet.

PD, Fatbardh Kadilli i burimeve njerëzore i shpall kunërshtarët politik armiq

Java News - 13.02.2017

Fatbardh Kadilli, sekretari për Burimet Njerëzore në PD ka bindjen e plotë se me 18 shkurt do të bjerë qeveria e majtë dhe pushtetin do ta marrin qytetarët shqiptarë.