TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nipi i Karelit, tatuazh emrin e xhaxhait edhe Kudreti e kishte

Portalb - 20.04.2014

Kur kanë kaluar 3 javë nga vrasja e Ilia Karelit në burgun e Malandrinos, mediet greke arrijnë të depërtojnë në Zhupan të Fierit, ku për të parën herë dalin detaje rrënqethëse nga kjo histori makabër.

Nipi i Karelit, tatuazh emrin e xhaxhait edhe Kudreti e kishte

Almakos - 20.04.2014

Kur kanë kaluar 3 javë nga vrasja e Ilia Karelit në burgun e Malandrinos, mediet greke arrijnë të depërtojnë në Zhupan të Fierit, ku për të parën herë dalin detaje rrënqethëse nga kjo histori makabër.

Gazetarët grekë në shtëpinë e Kudret Kumes

Zhurnal - 20.04.2014

Gazetarët grekë kanë shkuar në fshatin e lindjes së Kudret Kumes, dhe kanë takuar e biseduar aty me të afërmit e tij. Nëna 70-vjeçare e Ilias dhe vëllai i tij Shkëlqimi, për herë të parë pranuan të ...

Grekët në shtëpinë e Karelit,nipi tatuazh me emrin e xhaxhait

24 orë - 20.04.2014

Kur kanë kaluar 3 javë nga vrasja e shqiptarit Ilia Kareli në burgun e Malandrinos, gazetarët grekë kanë arritur të depërtojnë në Zhupan të Fierit ku është familja e Kudret Kumes, ku për të parën ...

Gazetarët grekë në shtëpinë e Kudret Kumes, nipi tatuazh emrin 'Deti'- FOTO

BalkanWeb - 20.04.2014

TIRANE- Gazetarët grekë kanë shkuar në fshatin e lindjes së Kudret Kumes, dhe kanë takuar e biseduar aty me të afërmit e tij. Nëna 70-vjeçare e Ilias dhe vëllai i tij Shkëlqimi, për herë të parë ...

Grekët në shtëpinë e Karelit, nipi tatuazh emrin e xhaxhait

Shqiptarja - 20.04.2014

TIRANE- Kur kanë kaluar 3 javë nga vrasja e shqiptarit Ilia Kareli në burgun e Malandrinos, gazetarët grekë kanë arritur të depërtojnë në Zhupan të Fierit ku është familja e Kudret Kumes, ku për të ...

Gazetarët grekë mbërrijnë në shtëpinë e Kudret Kumes. Nipi bën tatuazh emrin e tij

Gazeta Tema - 20.04.2014

Gazetarët grekë kanë shkuar në fshatin e lindjes së Kudret Kumes, dhe kanë takuar e biseduar aty me të afërmit e tij. Nëna 70-vjeçare e Ilias dhe vëllai i tij Shkëlqimi, kanë pranuar të bisedojnë me ...

Gazetarët grekë tek shtëpia e Ilia Karelit, nipi tatuazh emrin e xhaxhait

Durres Lajm - 20.04.2014

Gazetarët grekë kanë shkuar në fshatin e lindjes së Kudret Kumes dhe kanë takuar e biseduar aty me të afërmit e tij. Nëna 70-vjeçare e Ilias dhe vëllai i tij Shkëlqimi, për herë të parë pranuan të ...

Gazetarët grekë në shtëpinë e Karelit: Familjarët kërkojnë drejtësi

Gazeta Idea - 20.04.2014

Fier- Vrasja e të burgosurit shqiptarë në Greqi, Kudret Kume, i njohur si Ilia Kareli, ka zënë gjithmonë një vende të rëndësishëm në mediat greke. Këtë herë gazetarët kanë mbërritur në familjen e të ...

Mediat greke vizitojnë vendlindjen e Ilia Karelit, nëna e tij: Ëndërroj se ai është ende gjallë

Gazeta Dita - 20.04.2014

Mediat greke i janë kthyer sërish çështjes së Ilia Karelit. Por këtë herë, gazetarët grekë kanë shkuar në fshatin e lindjes së Kudret Kumes, dhe kanë takuar e biseduar aty me të afërmit e tij.

Nipi i Karelit, tatuazh emrin e xhaxhait edhe Kudreti e kishte

Republika - 20.04.2014

Kur kanë kaluar 3 javë nga vrasja e Ilia Karelit në burgun e Malandrinos, mediet greke arrijnë të depërtojnë në Zhupan të Fierit, ku për të parën herë dalin detaje rrënqethëse nga kjo histori makabër.

Gazetarët grekë në shtëpinë e Kudret Kumes

Republika - 20.04.2014

Gazetarët grekë kanë shkuar në fshatin e lindjes së Kudret Kumes, dhe kanë takuar e biseduar aty me të afërmit e tij. Nëna 70-vjeçare e Ilias dhe vëllai i tij Shkëlqimi, për herë të parë pranuan të ...

Këngëtari grek, këngë për Karelin

Gazeta Dita - 19.04.2014

Këngëtari grek, Agathonas Lakovidhis, ka bërë një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Agathonas përfaqësoi Greqinë në festivalin Eurovision 2013, në Suedi.

Sërish protestë për Karelin: MPJ llogari Greqisë pse liroi gardianët

Shqiptarja - 19.04.2014

TIRANË – Sërish protest për Ilia Karelin në Tiranë. Dhjetëra të rinj me flamuj kombëtar në duar protestuan para piramidës e më pas tek Ministria e Punëve të Jashtme duke kërkuar që shteti shqiptar të ...

‘Ilia Kareli’, sërish marshim-protestë në Tiranë për zbardhjen e vrasjes

Gazeta Idea - 19.04.2014

Tiranë- Shoqëria civile e organizuar përmes rrjeteve sociale do të mblidhet sërish sot rreth orës 11:30 para Piramidës për një marshim-protestë drejt Ministrisë së Punëve të Jashtme, mbi rastin ...

Protesta për Ilia Karelin

Vision Plus - 19.04.2014

Një grup të rinjsh kanë protestuar në sheshin përballë Piramidës për vdekjen nga torturat në burgjet greke të shqiptarit Ilia Kareli. Disa të rinj të organizuar në rrjetet sociale kanë dalë në shesh ...

Nëna e Ilia Karelit: Dua ta di pse e mbajtën zemrën e djalit (FOTO)

Shekulli - 18.04.2014

Mediat greke i kanë kushtuar një reportazh familjes së Ilia Karelit, ku kanë pyetur nënën e tij dhe vëllanë. Shkrimi nis me fjalët e nënës 70-vjeçare, me buzët që i dridhen nga dhimbja dhe në dorë ...

Greqi, publikohet një këngë ku dënohet vrasja e Ilia Karelit

Gazeta Start - 18.04.2014

Vdekja e shqiptarit Ilia Kareli në burgun grek të Malandrinos, si pasojë e torturave dhe dhunës së ushtruar nga gardianët dhe drejtori i burgu, ka “futur në valle” edhe këngëtrin e njohur grek, ...

Grekët këngë për vrasjen e Ilia Karelit (VIDEO)

Albeu.com - 18.04.2014

Këngëtari grek Agathonas Lakovidhis i ka kushtuar një këngë të burgosurit shqiptar Ilia Kareli i cili humbi jetën si pasojë e torturave të gardianëve greke.

Nëna e Ilia Karelit: Dua ta di pse e mbajtën zemrën e djalit

Almakos - 18.04.2014

Nëna e Ilia Karelit ka treguar për mediat greke se vazhdon t’i mbetet peng se, pse grekët mbajtën zemrën e Ililas dhe pse nuk tregohet videoja kur u vra gardiani.

Pengjet e nënës së Ilia Karelit (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 18.04.2014

"Unë dua të di se çfarë e shtyu djalin tim që të vriste një nga zyrtarët e burgut. Po zemra dhe shpirti i djalit ku mbeti, unë nuk do të gjej dot qetësi deri sa të me tregojnë të vërtetën.

Nëna e Ilia Karelit: dua ta di pse e mbajtën zemrën e djalit

Zhurnal - 18.04.2014

Nëna e Ilia Karelit ka treguar për mediat greke se vazhdon t’i mbetet peng se, pse grekët mbajtën zemrën e Ililas dhe pse nuk tregohet videoja kur u vra gardiani.

Nëna e Ilia Karelit: Dua ta di pse e mbajtën zemrën e djalit

Albtime - 18.04.2014

Nëna e Ilia Karelit ka treguar për mediat greke se vazhdon t’i mbetet peng se, pse grekët mbajtën zemrën e Ililas dhe pse nuk tregohet videoja kur u vra gardiani.

Dy pengjet e nënës së Ilia Karelit: Zemra dhe çfarë e shtyu djalin tim të vrasë VIDEO

Ora news - 18.04.2014

“Pse nuk na thanë që mbajtën zemrën e djalit tim? Pse vrau djali im dhe pse e ndëshkuan në të njëjtën mënyrë?” Këto janë dy pengjet që nëna e Ilia Karelit kërkon të dijë dhe nuk gjen paqe deri sa të ...

Grekët këngë për vrasjen në burg të Karelit: I morën shpirtin, gardianët krimba!- VIDEO

BalkanWeb - 18.04.2014

ATHINË -Një këngë greke për dhunën në burg pas vrasjes së shqiptarit Kudret Kume (Ilia Kareli). Agathonas Lakovidhis, Këngëtari grek, që përfaqëson Greqinë në festivalin e Eurovision 2013 në Suedi ka ...

Dhuna e gardianëve grekë ndaj Ilia Karelit

ABC News - 18.04.2014

Agathonas Lakovidhis, Këngëtari grek, që përfaqëson Greqinë në festivalin e Eurovision 2013 në Suedi ka postuar në youtube një këngë ku kritikohet dhuna e gardianëve grekë ndaj shqiptarit Ilia Kareli.

Elegji greke për vrasjen në burg të Ilia Karelit

Koha.net - 18.04.2014

Athinë, 18 prill - Një këngë greke për dhunën në burg pas vrasjes së shqiptarit Kudret Kume (Ilia Kareli). Agathonas Lakovidhis, këngëtari grek, që përfaqëson Greqinë në festivalin e Eurovision 2013 ...

Vrasja e Karelit, sondazhi: Shtysë për një kauzë kundër racizmit grek ndaj shqiptarëve

BalkanWeb - 18.04.2014

TIRANË -Vrasja e shqiptarit Kudret Kumes (Ilia Kareli) nga gardianët grekë është një shtysë për të ngritur një kauzë kundër racizmit grek ndaj shqiptarëve.

Grekët këngë për vrasjen e Ilia Karelit (VIDEO)

Gazeta Shqip - 18.04.2014

Këngëtari grek Agathonas Lakovidhis i ka kushtuar një këngë të burgosurit shqiptar Ilia Kareli i cili humbi jetën si pasojë e torturave të gardianëve greke.

Kengetari qe perfaqesoi Greqine ne Eurovizion i kendon Ilia Karelit (VIDEO)

Shqiperia - 18.04.2014

Përmes këngës, ushtrohet një kritikë mjaft e fortë, një fshikullimë e vërtetë ndaj rojeve që torturuan të burgosurin shqiptar. Torturat ndaj Karelit patën një ndikim të fortë në opinionin publik në ...

Këngëtari grek këngë për Ilia Karelin (VIDEO)

Durres Lajm - 18.04.2014

- Agathonas Lakovidhis, këngëtari grek, që përfaqësoi Greqinë në festivalin Eurovision 2013 në Suedi ka postuar në Youtube një këngë ku kritikohet dhuna e gardianëve grekë ndaj shqiptarit Ilia Kareli.

VIDEOLAJM/Këngëtari grek i kushton një këngë Ilia Karelit

Shqiptarja - 18.04.2014

GREQI- Këngëtari grek Agathonas Lakovidhis ka hedhur në qarkullim një këngë për Ilia Karelin, shqiptarin e vrarë në Greqi nga gardianët pak javë më parë.

Artisti grek këngë-protestë për vrasjen e Karelit, ja teksti në shqip (VIDEO)

Gazeta Idea - 18.04.2014

Greqi- Agathonas Lakovidhis, këngëtar i njohur grek ka realizuar një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Kudret Kume (Ilia Kareli) Këngëtari që përfaqësoi Greqinë në ...

Nëna e Ilia Karelit: Dua ta di pse e mbajtën zemrën e djalit

Tetova Sot - 18.04.2014

Mediat greke i kanë kushtuar një reportazh familjes së Ilia Karelit, ku kanë pyetur nënën e tij dhe vëllanë. Shkrimi nis me fjalët e nënës 70-vjeçare, me buzët që i dridhen nga dhimbja dhe në dorë ...

Greket, këngë për Kudret Kumen

Vision Plus - 18.04.2014

Vrasja nga gardianët në burg e të dënuarit shqiptar Kudret Kume, i njohur me emrin Ilia Kareli në shtetin fqinj, vijon të ketë jehonë. Një prej këngëtarëve të njohur të këtij shteti, Agatonas ...

Nëna e Ilia Karelit: Dua ta di pse e mbajtën zemrën e djalit

Gazeta Shqip - 18.04.2014

Mediat greke i kanë kushtuar një reportazh familjes së Ilia Karelit, ku kanë pyetur nënën e tij dhe vëllanë. Shkrimi nis me fjalët e nënës 70-vjeçare, me buzët që i dridhen nga dhimbja dhe në dorë ...

Nëna e Ilia Karelit: Dua ta di pse e mbajtën zemrën e djalit

Republika - 18.04.2014

Nëna e Ilia Karelit ka treguar për mediat greke se vazhdon t’i mbetet peng se, pse grekët mbajtën zemrën e Ililas dhe pse nuk tregohet videoja kur u vra gardiani.

Këngë për Ilia Karelin(VIDEO)

Shekulli - 17.04.2014

Këngëtari grek, Agathonas Lakovidhis, ka bërë një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Agathonas përfaqësoi Greqinë në festivalin Eurovision 2013, në Suedi.

Këngëtari që përfaqësoi Greqinë në Eurovizion, i këndon Ilia Karelit (Video)

Almakos - 17.04.2014

Këngëtari grek, Agathonas Lakovidhis, sapo ka hedhur në qarkullim një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Agathonas përfaqësoi Greqinë në festivalin Eurovision 2013, në ...

Të shtunën, protestë për Ilia Karelin

Panorama - 17.04.2014

Ditën e shtunë, më 19 prill paralajmërohet protesta e dytë masive për të dënuar ngjarjen e rëndë në burgjet greke, ku humbi jetën shqiptari i burgosuri Ilia Kareli (Kudret Kume).

Një këngë greke për Ilia Karelin. A do këndonim ne për një grek të vrarë nga ne? (Video)

Zeri - 17.04.2014

Këngëtari grek, Agathonas Lakovidhis, sapo ka hedhur në qarkullim një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Agathonas përfaqësoi Greqinë në festivalin Eurovision 2013, në ...

Kënga greke për vrasjen e Ilia Karelit: I nxorën shpirtin e u fshehën si krimba VIDEO

Ora news - 17.04.2014

Këngëtari grek, i cili përfaqësoi Greqinë në festivalin e Eurovision 2013 në Suedi ka postuar në youtubë një këngë ku kritikohet dhuna e gardianëve grekë ndaj shqiptarit Ilia Kareli.

Miqtë e Karelit: Gardiani na nxiu jetën, mund ta vrisnim edhe neve

Gazeta Idea - 17.04.2014

Tiranë- Të tjera dëshmi vijnë nga shqiptarët të cilët kanë qenë bashkëvuajtës të Ilia Karelit, siç njihej ai në Greiq, për faktin se gardiani të cilin Kareli vrau më 27 mars, i kishte nxirë jetën jo ...

VIDEO/ Një këngë greke për Ilia Karelin. A do këndonim ne për një grek të vrarë nga ne?

Gazeta Tema - 17.04.2014

Këngëtari grek, Agathonas Lakovidhis, sapo ka hedhur në qarkullim një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Agathonas përfaqësoi Greqinë në festivalin Eurovision 2013, në ...

Këngëtari që përfaqësoi Greqinë në Eurovizion, i këndon Ilia Karelit (video)

Republika - 17.04.2014

Këngëtari grek, Agathonas Lakovidhis, ka hedhur në qarkullim një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Përmes këngës, ushtrohet një kritikë mjaft e fortë, një fshikullimë e ...

Avokatja e Karelit: U dënua në fshehtësi edhe me 8 vite burg

Shekulli - 16.04.2014

Nikoleta Kovaçi - Dy gardianët e fundit, nga 15 të akuzuarit si shkaktarët e torturimit për vdekje të Kudret Kumes janë lënë dje nën masën “detyrim paraqitje” në polici njëherë në muaj.

Mbi autopsinë e një kauze të humbur

Top Channel - 16.04.2014

Mbi autopsinë e një kauze të humbur 16/04/2014 Sokol Shameti - Edi Rama s’e ka keq. Mbase duhet të nisim ta shohim Saimir Tahirin me admirim. Episodet e ditëve të fundit në tensionin midis asaj çka ...

Mbi autopsinë e një kauze të humbur

24 orë - 16.04.2014

Edi Rama s’e ka keq. Mbase duhet të nisim ta shohim Saimir Tahirin me admirim. Episodet e ditëve të fundit në tensionin midis asaj çka vetëquhet “shoqëria civile” në Shqipëri nga njëra anë dhe ...

Ilia Kareli u vra nga institucioni grek, e jo thjesht nga individë!

Panorama - 16.04.2014

MANDETA MINXHOZI Qytetërimi grek nuk u paska mësuar asgjë shtetarëve të vet grekë, ose e thënë ndryshe, sa keq që shtetarë të Greqisë nuk paskan nxënë asgjë nëpër librat shkollorë të tyre nga ...

Prokuroria: Analizë ADN-je zemrës së Karelit

Panorama - 16.04.2014

Viktima Kudret Kume (Ilia Kareli) FIER – Prokuroria e Fierit i ka kërkuar Mjekësisë Ligjore në Tiranë që të mos e certifikojë rezultatin përfundimtar në lidhje me autopsinë e Kudret Kumes (Ilia ...

Vrasja e Karelit, si pritet të dalë 'pa lagur' drejtori i burgut të Nigritas

Shqiptarja - 16.04.2014

TIRANE - Drejtori i burgut të Nigritas, ku vdiq shqiptari Ilia Kareli, nga torturat çnjerëzore, rrezikon të mos dënohet asnjë ditë me burg, teksa dje u lanë të lirë 2 gardianë të tjerë.

Nga Sokol Shameti- Mbi autopsinë e një kauze të humbur

Gazeta Idea - 16.04.2014

Edi Rama s’e ka keq. Mbase duhet të nisim ta shohim Saimir Tahirin me admirim. Episodet e ditëve të fundit në tensionin midis asaj çka vetëquhet “shoqëria civile” në Shqipëri nga njëra anë dhe ...

Vrasja e Karelit si pritet te dale pa lagur drejtori i burgut te Nigritas

Shqiperia - 16.04.2014

Drejtori i burgut të Nigritas, ku vdiq shqiptari Ilia Kareli, nga torturat çnjerëzore, rrezikon të mos dënohet asnjë ditë me burg, teksa dje u lanë të lirë 2 gardianë të tjerë.

Avokatja e Karelit U denua ne fshehtesi edhe me 8 vite burg

Shqiperia - 16.04.2014

Dy gardianët e fundit, nga 15 të akuzuarit si shkaktarët e torturimit për vdekje të Kudret Kumes janë lënë dje nën masën “detyrim paraqitje” në polici njëherë në muaj.

Avokatia:Kareli u dënua fshehurazi me 8 vite shtesë

AMA-News - 16.04.2014

Dy gardianët e fundit, nga 15 të akuzuarit si shkaktarët e torturimit për vdekje të Kudret Kumes janë lënë dje nën masën “detyrim paraqitje” në polici njëherë në muaj.

Lindja graduale e ekstremizmit politik

Shekulli - 15.04.2014

Pirro Prifti Nuk është rastësi që herë pas here, e sidomos kohët e fundit, krahas problemeve të rotacionit politik për të implementuar politikat e reja ekonomike-financiare, që do të kenë sigurisht ...

Vdekja e Karelit, lihen të lirë edhe dy gardianë

Gazeta Start - 15.04.2014

Serres – Dy gardianë të tjerë të burgut të Nigritas janë lënë të lirë nga prokuroria greke, pas deponimit të qëndrimit të tyre. Ata akuzohen si pjesëmarrës në torturimin me pasojë vdekjen e ...

Vrasja e Ilia Karelit, lirohen edhe dy gardianë të tjerë

Shekulli - 15.04.2014

Dy gardianët e fundit nga 15 të akuzuarit për vrasjen e Ilia Karelit kanë deponuar sot në hetuesi. Njeri prej tyre është lënë i lirë pa kushte, ndërsa ndaj të dytit është komunikuar masa e ndalimit ...

Ekstremizmi politik shqiptar, në garë për të tensionuar situatën

SOT - 15.04.2014

Nga Pirro PRIFTI Nuk është e rastit që herë pas here e sidomos kohët e fundit krahas problemeve të rotacionit politik për të implementuar politikat e reja ekonomike-financiare që do të kenë sigurisht ...

Gjykata liron të gjithë gardianët e ndaluar për torturimin e Kumes

Albeu.com - 15.04.2014

Për torturat çnjerëzore ndaj shqiptarit Kudret Kume duket se nuk do të ketë asnjë fajtor pasi dy gardianët e fundit që kishin mbetur në qeli lidhur me vrasjen e Kumes janë lënë të lirë sot nga ...

Vrasja e Karelit në burgun grek, lihen të lirë edhe dy gardianë të tjerë

SOT - 15.04.2014

Ndërsa ka përfunduar procesi i marrjes në pyetje të 15 gardianëve të burgut të Nigritës, Gjykata e Sierrës në Greqi, ka lënë të lirë sot edhe dy gardianë të tjerë.

Greqi, lirohen me kusht 2 gardianë

Top Channel - 15.04.2014

Greqi, lirohen me kusht 2 gardianë 15/04/2014 Gjykata e Serresit në Greqi ka lënë të lirë edhe dy prej gardianëve të akuzuar për torturat ndaj të burgosurit shqiptar, Kudret Kume, njohur ndryshe edhe ...

Lirohen me kusht 2 gardianët grek

Almakos - 15.04.2014

Gjykata e Serresit në Greqi ka lënë të lirë edhe dy prej gardianëve të akuzuar për torturat ndaj të burgosurit shqiptar, Kudret Kume, njohur ndryshe edhe si Ilia Kareli, i cili u rrah brutalisht nga ...

Vrasja e Karelit, Prokuroria pyetje Greqisë

Panorama - 15.04.2014

Ilia Kareli, (Kudret Kume), pak orë para se të ndërronte jetë në qelinë e tij Prokuroria i nis dosjen Greqisë në lidhje me dhunën ndaj shqiptarit Ilia Kareli në burgun e këtij shteti.

Lirohen me kusht 4 gardianët e torturave mbi Karelin

Mapo - 15.04.2014

Gjykata e Athinës ndryshon masën e sigurisë ndaj 4 gardianëve të akuzuar për torturat mbi të dënuarin shqiptar Gjykata e Athinës liroi me kusht katër nga gardianët e akuzuar për torturimin me pasojë ...

Vrasja e Ilia Karelit, gjykata liron edhe dy gardianë të tjerë

Ora news - 15.04.2014

Edhe dy gardianë të tjerë u lanë të lirë sot nga Gjykata e Sierrës në Greqi, ndërsa ka përfunduar procesi i marrjes në pyetje të 15 gardianëve të burgut të Nigritës.

Përfundon faza e parë e deponimeve për vrasjen e Ilia Karelit

ABC News - 15.04.2014

Dy gardianët e fundit nga 15 të pandehurit për vrasjen e Ilia Karelit kanë deponuar sot në hetuesi. Njeri prej tyre është lënë i lirë pa kushte, ndërsa ndaj të dytit është komunikuar masa e ndalimit ...

Greqi, lihen të lirë 2 gardianë të tjerë të burgut të Nigritës

BalkanWeb - 15.04.2014

Gjykata e Serresit ka lënë të lirë 2 gardianë të burgut të Nigritës, të akuzuar për vdekjen nga tortura të të dënuarit shqiptar Ilia Kareli. Sot dëshmuan në hetuesi 2 gardianët e fundit, ndërkohë që ...

Vdekja e Karelit, lirohen edhe dy gardianë të tjerë që e torturuan

Gazeta Idea - 15.04.2014

Greqi- Gjykata e Serres ka lënë të lirë edhe dy gardianë të tjerë të burgut të Nigritas, të cilët akuzohen për torturat deri në vdekje ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Kareli.

Greqi, vrasja e Ilia Karelit, gjykata i liron të gjithë gardianët e ndaluar

Shqiptarja - 15.04.2014

SELANIK - Drejtësia greke ka liruar të gjithë gardianët e Nigritas që akuzohen për vrasjen e shqiptarit Kudret Kume i njohur edhe me emrin Ilia Kareli.

Vrasja e Karelit, burg 2 gardianëve të fundit

AMA-News - 15.04.2014

Dy gardianët e fundit nga 15 të akuzuarit për vrasjen e Ilia Karelit kanë deponuar sot në hetuesi. Njeri prej tyre është lënë i lirë pa kushte, ndërsa ndaj të dytit është komunikuar masa e ndalimit ...

Lirohen 4 gardianë, akuzohen për vdekjen e Karelit

Shekulli - 14.04.2014

Lirohen me kusht 4 prej 15 gardianëve të burgut të Nigritës, të cilët ishin ndaluar pasi akuzohen si përgjegjës për vdekjen Ilia Karelit. Gardianët ishin thirrur sot për të dëshmuar në gjykatën e ...

Vrasja e Karelit, lihen të lirë edhe 4 gardianë

Gazeta Start - 14.04.2014

Serres – Katër prej 15 gardianëve të akuzuar për dhunimin me pasojë vrasjen e shqiptarit Ilia Karelit janë lënë të lirë sot nga gjykata e Serres në veri të Greqisë.

Greqi, lirohen me kusht 4 gardianë

Top Channel - 14.04.2014

Greqi, lirohen me kusht 4 gardianë 14/04/2014 Katër gardianë të burgut të Nigritës nga gjithsej 15 të akuzuar që kishin sot ditën e deponimeve në hetuesi për çështjen e vrasjes nga torturat të ...

Rasti i Karelit,Gjykata liron gardianët grek

SOT - 14.04.2014

Gjykata e Serresit ka liruar me kusht katër gardianët e burgut të Nigritasit, të cilët janë të akuzuar për dhunën e ushtruar ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Karelit.

Lirohen nga burgu 4 gardianët që dyshohet se torturuan Ilia Karelin

Albeu.com - 14.04.2014

Katër nga 15 gardianët e burgut të Nigritës të cilët po hetohen lidhur me vdekjen e Ilia Karelit janë lënë në liri me kusht nga ana e gjykatës e cila pranoi kërkesën e prokurorisë për të dhënë këtë ...

Shoqata e policëve në lirim: Denoncojmë dhunën ndaj protestuesve

SOT - 14.04.2014

Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim ka denoncon dhunën e përdorur nga segmente të Policisë së Shtetit ndaj të rinjve që protestuan përpara ambasadës greke, kundër torturimit deri në vdekjen e ...

Greqi, lirohen me kusht 4 gardianë

Ina - 14.04.2014

Katër gardianë të burgut të Nigritës, që deponuan të hënën në hetuesi për çështjen e vrasjes nga torturat të të burgosurit shqiptar Ilia Kareli, janë lënë të lirë me kusht deri në zhvillimin e gjyqit.

Rama: Dje vrisnin njerëz e shpërbleheshin, sot gabojnë dhe pezullohen

Panorama - 14.04.2014

Edi Rama TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka reaguar dje në lidhje me dhunën që forcat e policisë ushtruan të shtunën ndaj protestuesve që ishin mbledhur në një tubim për vrasjen e Ilia Karelit.

Vrasja e Ilia Karelit, gjykata greke liron 4 gardianë

Ora news - 14.04.2014

Lirohen me kusht 4 prej 15 gardianëve të burgut të Nigritës të cilët ishin ndaluar për troturat që i shkaktuan vdekjen Ilia Karelit. Gardianët ishin thirrur sot për të dëshmuar në gjykatën e Serrës ...

Lirohen me kusht katër gardianët e Karelit

ABC News - 14.04.2014

Jane liruar me kusht 4 gardianet e akuzuar per dhune dhe torture me pasoje vdekjen e Ilia Karelit ne burgun e Nigritas ne Greqi. Gardianet jane liruar me kusht nga Gjykata e Serresit, njoftojne ...

Vdekja e Karelit, lirohen me kusht 4 gardianë

Panorama - 14.04.2014

Momentet e para kur gardianët marrin “në duar” të burgosurin shqiptar, Ilia Kareli Gjykata ka lene te lire me kusht 4 prej 15 gardianëve të burgut të Nigritës, te ndaluar me akuzen e torturave qe ...

Vrasja e Karelit, një fund i paralajmëruar para 17 vitesh

Panorama - 14.04.2014

JOLIO DINE Kërkoi lirinë, por vdiq aty ku lindi liria, i “dënuar” me vdekje, pa gjyq. Kapitulli me emrin e Ilia Karelit është pa dyshim nga më të dhimbshmit në librin e vuajtjeve të emigrantëve ...

Masakruan Ilia Karelin, gjykata liron katër gardianë

Mapo - 14.04.2014

Gjykata greke ka vendosur të lirojë nga qelia katër nga gardianët që dyshohet se dhunuan për vdekje shqiptarin Ilia Kareli në burgun e Nigritës. Katër gardianët dhanë dëshmitë e tyrë të hënen përpara ...

Torturuan për vdekje Ilia Karelin, Gjykata liron me kusht 4 gardianë grekë

BalkanWeb - 14.04.2014

ATHINE -Lirim me kusht për katër gardianët e burgut të Nigritas nga Gjykata e Serresit, të akuzuar për dhunën e ushtruar ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Kareli. Kështu njoftojnë mediat greke.

Të huaj që vuajnë dënimin në Shqipëri: S'ka dhunë, problem procesi i hetimit

BalkanWeb - 14.04.2014

TIRANË- Nisur nga rasti i vdekjes së të dënuarit shqiptar Ilia Kareli në burgun grek të Malandrinos në emisionin “Njerëz në Fokus” u transmetuan edhe intervistat e dy shtetasve të huaj që vuajnë ...

Torturuan për vdekje Karelin Gjykata liron 4 gardianë grekë

Shqiptarja - 14.04.2014

GREQI - Katër gardianë të burgut të Nigritas janë liruar me kusht nga Gjykata e Serresit, të akuzuar për dhunën e ushtruar ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Kareli, njoftojnë mediat greke.

Vdekja e Karelit/ Gjykata liron me kusht 4 nga 15 gardianët e arrestuar

Gazeta Tema - 14.04.2014

Lirohen me kusht 4 prej 15 gardianëve të burgut të Nigritës të cilët ishin ndaluar për troturat që i shkaktuan vdekjen Ilia Karelit. Gardianët ishin thirrur për të dëshmuar në gjykatën e Serrës dhe ...

Lirohen me kusht 4 gardianët në Greqi

InfoGlobi - 14.04.2014

Janë liruar me kusht katër gardianë të burgut të Nigritës nga gjithsej 15 të akuzuar që kishin sot ditën e deponimeve në hetuesi për çështjen e vrasjes nga torturat të burgosurit shqiptar Ilia ...

Vdekja e Karelit, gjykata liron 4 nga 15 gardianët e akuzuar për torturat

Gazeta Idea - 14.04.2014

Greqi- Gjykata e Serresit i ka dhënë sot lirinë me kusht katër gardianëve të burgut të Nigritas, të cilët akuzohen për dhunën e ushtruar ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Kareli, nga e cila më pas ...

Vranë Karelin, gjykata greke liron 4 gardianët

AMA-News - 14.04.2014

Lirim me kusht për katër gardianët e burgut të Nigritas nga Gjykata e Serresit, të akuzuar për dhunën e ushtruar ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Kareli. Kështu njoftojnë mediat greke.

Kathimerini publikon video dhe foto te Kudret Kumes te torturuar (Video)

Shqiperia - 14.04.2014

Në materialet foto-filmike, te gazeta “Kathimerini” shihet se si e dërgojnë pas torturave në qelinë rojet të dënuarin e ndjerë Kudret Kume “Ilia Kareli” deri sa ndërroi jetë.

Dalin fakte te reja ne lidhje me vdekjen e Ilia Karelit

Shqiperia - 14.04.2014

Mediat greke kanë publikuar fakte të reja në lidhje me vdekjen e Ilia Karelit. Mësohet se e përditshmja “Iefimerida” ka publikuar analizat e autopsisë të kryera në laboratorin e Athinës, ku tregojnë ...

Mediat greke Ja si dha shpirt nga torturat i burgosuri shqiptar Ilia Kareli

Shqiperia - 14.04.2014

Mediet greke vijojnë të trondisin me transmetimet ditë pas dite të makabritetit të zyrtarëve të shtetit të tyre, që torturuan për vdekje shqiptarin Kudret Kume.

Peticion online dhe proteste per Ilia Karelin

Shqiperia - 14.04.2014

Torturimi, vrasja ilegale dhe çnjerëzimi i të burgosurit shqiptar Ilia Karelit (Kudret Kumës), nga policë dhe gardianë grekë në burgun e Nigiritas në Greqi me 27 mars 2014 si dhe impotenca dhe ...

Protesta per vdekjen e shqiptarit ne burgun grek policia shperndan protestuesit e mbledhur perpara ambasades greke

Shqiperia - 14.04.2014

Përshkallëzohet protesta e organizuar sot nga një grup të rinjsh në kryeqytet, kryesisht anëtarë të “Tifozëve Kuq e Zi” dhe aktivistë të “Aleancës Kuq e Zi”, për torturimin dhe vdekjen e Kudret Kumes ...

Publikohet video e re mbi vdekjen e Ilia Karelit implikon edhe drejtorin e burgut

Shqiperia - 14.04.2014

Mediat greke nuk reshtin së publikuari video mbi vdekjen e Kudret Kumes, ose i njohur ndryshe si Ilia Kareli. Në videon e publikuar sot, tregohen momentet e fundit të Ilia Karelit dhe vdekja e tij.

Hakmarrja per vdekjen e Karelit shperthen makina e nje gardiani

Shqiperia - 14.04.2014

Një grup kriminal ka pranuar autorësinë e një sulmi ndaj automjetit të një gardiani të Burgut të Nigritas në Greqi, ku dhe u torturua për vdekje i burgosuri shqiptar, Ilia Kareli.

Drejtori i Nigritas nje nga dhunuesit e Karelit

Shqiperia - 14.04.2014

Një video e re tepër tronditëse nga çastet e fundit të jetës së Ilia Karelit në burgun e Nigritës, ka publikuar të shtunën në mbrëmje kanali televiziv privat “Alpha”, në Greqi.

Vdekja e Ilia Karelit gjykata liri me kusht per 4 nga 15 gardianet

Shqiperia - 14.04.2014

Gjykata greke ka dhënë “liri me kusht” për 4 nga 15 gardianët e burgut të Nigritës të akuzuar për dhunën që shkaktoi vdekjen e të burgosurit shqiptar Ilia Karelit.

Edhe Shoqata e Policëve sajon një protestë kundër policëve!

AMA-News - 14.04.2014

Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim – 2013 ka denoncon dhunën e përdorur nga segmente të Policisë së Shtetit ndaj të rinjve që protestuan përpara ambasadës greke, kundër torturimit deri në ...

Vrasja e Karelit, një fund i paralajmëruar para 17 vitesh

Durres Lajm - 14.04.2014

Kërkoi lirinë, por vdiq aty ku lindi liria, i “dënuar” me vdekje, pa gjyq. Kapitulli me emrin e Ilia Karelit është pa dyshim nga më të dhimbshmit në librin e vuajtjeve të emigrantëve shqiptarë, ...

Torturuan barbarisht Ilia Karelin, 4 gardianë lihen të lirë

Durres Lajm - 14.04.2014

- Gjykata greke ka vendosur të lirojë nga qelia katër nga gardianët që dyshohet se dhunuan për vdekje shqiptarin Ilia Kareli në burgun e Nigritës. Katër gardianët dhanë dëshmitë e tyrë të hënën ...

Ministri Naço: Penalitete Greqisë nëse shkel hetimin për vrasjen e Karelit

Gazeta Dita - 14.04.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka sqaruar se nëse Greqia shkel hetimet në lidhje me zbardhjen e vrasjes së Ilia Karelit do të ketë penalitete pasi shteti fqinj është pjesë e BE-së.

Ekstremizmi politik shqiptar- në garë për të tensionuar situatën

Alb Observer - 14.04.2014

Ekstremizmi politik shqiptar- në garë për të tensionuar situatën Nuk është e rastit që herë pas here e sidomos kohët e fundit krahas problemeve të rotacionit politik për të implementuar politikat e ...

Protesta për Karelin: Pezullohen katër policë të Tiranës (Video)

Republika - 14.04.2014

Pas përplasjeve të ndodhura ditën e djeshme në Tiranë, mes protestuesve për vrasjen e Ilia Karelin në burgun e Nigritas në Greqi, dhe forcave të policisë, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pezulloi ...

Vrasja e Karelit, Gjykata liron 4 gardianë grekë

Republika - 14.04.2014

Lirim me kusht për katër gardianët e burgut të Nigritas nga Gjykata e Serresit, të akuzuar për dhunën e ushtruar ndaj të burgosurit shqiptar Ilia Kareli. Kështu njoftojnë mediat greke.