TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Juve e Napoli dhuruan spektakël, Serie A me lider të ri

Ina - 14.02.2016

Juve e Napoli dhuruan spektakël duke krijuar raste të shumta, por e kishin shumë të vështirë t’i tundin portat kundërshtare, deri në minutën e 88’të kur Simone Zaza shënoi një gol të bukur që ia ...

Juventus “yjor”, Zaza “rrëzon” Napolin në fund

LajmiFundit - 14.02.2016

Napoli rrëzohet në fundin e një ndeshjeje dramatike në “Juventus Stadium” ku bardhezinjtë e Massimiliano Allegrit iu falën golit të Simone Zaza-s 2 minuta nga fundit për suksesin e 15 rresht në ...

Juventus thyen Napolin, i merr kreun e Serisë A

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 08:48 Kryendeshja e javës e Serisë A italiane midis Juventusit e Napolit, luajtur në “Juventus Stadion” të Torinos, përfundoi me fitoren e “Zonjës së Vjetër” 1-0, fitore që i ...

Alegri: Pas Napolit radhën e ka Bayerni

Portalb - 14.02.2016

Lajme lidhur me temën Juve me rekord të ri Dybalas po i rritet çmimi, e kalon edhe Pogban Derbi i takon Juves Morata pranë kalimit te Liverpooli Pas fitores 1-0 ndaj Napolit në minutat e fundit të ...

Juve-Napoli, ja kush e fiton titullin nëse e mbyllin në barazim pikësh

Albeu.com - 14.02.2016

Juventusi mbrëmë mori një fitore të rëndësishme 1-0 ndaj Napolit, duke marrë kryesimin e Serisë A për herë të parë për këtë sezon. Bardhezinjtë kanë koleksionuar fitoren e 15-të radhazi, vetëm 2 ...

VIDEO Juventusi sërish lider, e fitoi derbin ndaj Napolit

Lajm - 14.02.2016

Juventus mposhti Napolin me rezultat 1:0, falë golit nga Simone Zaza. ‘Bianconerët’ u ngjitën në pozitën e parë në Serie A me fitoren e 15-të të njëpasnjëshme Juventus është lider i ti në Serie A.

3 mijë tifozë presin në 03:00 të mëngjesit kthimin e Napolit (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2016

Humbja ndaj Juventusit dhe e vendit të parë në klasifikim për Napolin, nuk i ka demoralizuar tifozët e kësaj skuadre. Ata madje i kanë pritur futbollistët futbollistët e tyre në aeroport si heronj, ...

Sarri: Napoli luajti si e barabart me një nga skuadrat më të mira të Evropës

Zhurnal - 14.02.2016

Sarri: Napoli luajti si e barabart me një nga skuadrat më të mira të Evropës Publikuar 14.02.2016 në 13:12 nga Xh.I. | 1 i lexuar Maurizio Sarri, trajneri i Napolit, mendon se napolitanët ishin në të ...

Buffon: Napoli e meritoi një pikë

Telegrafi - 14.02.2016

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, pranon se Napoli luajti mirë dhe e meritoi një pikë kundër kampionit. Goli i Simone Zazas në minutën e 88-të ia siguroi tri pikët Zonjës së Vjetër, me të ...

Juventusi merr kreun në Serinë A

BalkanWeb - 14.02.2016

Juventusi ka triumfuar në superndeshjen e kësaj jave në Serinë përballë Napolit, duke fituar me rezultatin 1-0. Fati i takimit u vendos në fund të pjesës së dytë me një gol të Simone Zazas (88’).

Marotta: Ndeshja ndaj Napolit, reklamë për Serie A

Telegrafi - 14.02.2016

Drejtori i Juventusit, Beppe Marotta thotë se ndeshja ndaj Napolit është reklamë e mirë për Serie A. “Unë shpresoj që kjo të jetë një reklamë shumë e mirë për Serie A”.

Elseid Hysaj shkëlqen për Napolin në fushën e Juventusit

ABC News - 14.02.2016

Do të kishte qenë momenti i tij. Një ndërhyrje e vështirësisë së lartë nga ana e Bonuçit, i hoqi shansin e lavdisë Elseid Hysajt. Një asist goli ndaj Juventusit brenda në Torino, do të kishte qenë ...

Diego i këndoi Napolit, por e kishte parashikuar fundin

Panorama Sport - 14.02.2016

Dy orë përpara ndeshjes me Juventusin, Diego Armando Maradona postoi një video, teksa këndonte një prej këngëve napolitane më të dashura që shoqëronin tifozët në vitet e tij dhe sidomos atë që u bë ...

Zaza: Tani të shohim sa do na ndjekin, jemi më të fortët

Panorama Sport - 14.02.2016

Dhe të mendosh që dikush në janar kishte menduar që edhe ta shiste në Angli… Prandaj, nëse Juventusi do të ruajë avantazhin e marrë mbrëmë për herë të parë në krye të renditjes, atëherë ky do të jetë ...

Diego i këndoi Napolit, por …

Tetova Sot - 14.02.2016

Dy orë përpara ndeshjes me Juventusin, Diego Armando Maradona postoi një video, teksa këndonte një prej këngëve napolitane më të dashura që shoqëronin tifozët në vitet e tij dhe sidomos atë që u bë ...

Zaza: Tani të shohim sa do na ndjekin, jemi më të fortët

Tetova Sot - 14.02.2016

Dhe të mendosh që dikush në janar kishte menduar që edhe ta shiste në Angli… Prandaj, nëse Juventusi do të ruajë avantazhin e marrë mbrëmë për herë të parë në krye të renditjes, atëherë ky do të jetë ...

Xhixhi Bufon tregon sportivitet: Humbja ishte e tepërt për Napolin

Panorama Sport - 14.02.2016

Praktikisht, ndaloi vetëm atë inkursion të shpejtë në zonë të Insinjes në sekondat e para të fillimit të pjesës së dytë, ndërsa pjesa tjetër e ndeshjes ishte si një spektator për të, ndonëse fundi i ...

Buffon tregon sportivitet: Humbja ishte e tepërt për Napolin

Tetova Sot - 14.02.2016

Praktikisht, ndaloi vetëm atë inkursion të shpejtë në zonë të Insinjes në sekondat e para të fillimit të pjesës së dytë, ndërsa pjesa tjetër e ndeshjes ishte si një spektator për të, ndonëse fundi i ...

Juve – Napoli 1-0/ Vlerësimi pas ndeshjes

Panorama Sport - 14.02.2016

JUVENTUS BUFON 6- Bën një pritje që tregon edhe një herë reflekset e jashtëzakonshme që ka ky portier, edhe pse loja ishte ndalur. LIHSHTAJNER 6- Blindon krahun e djathtë pa krijuar shumë rrezik dhe ...

Juventusi tregon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Napolit (Foto)

Zhurnal - 13.02.2016

Juventusi tregon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Napolit (Foto) Publikuar 13.02.2016 në 09:21 nga Xh.I. | 1 i lexuar Allegri ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ...

Allegri: Ndaj Napolit, ndeshje si gjithë të tjerat

Zhurnal - 13.02.2016

Allegri: Ndaj Napolit, ndeshje si gjithë të tjerat Publikuar 13.02.2016 në 10:10 nga Xh.I. | 14 i lexuar Massimiliano Allegri ka insistuar se ndeshja ndaj Napolit nuk është vendimtare për titullin e ...

Çmenden tifozët e Napolit, ja si e përcjellin Hysaj-n dhe ekipin (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2016

Sfida mes Juventusit dhe Napolit është e ndezur dhe këtë e tregon edhe entuziazmi i tifozerisë së Napolit . Tifozët e kësaj skuadre nuk do të jenë në stadium ndaj Juventust.

Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave te Juventus (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2016

Ndeshja e sotme Juventus-Napoli vendos shumë për titullin kampion ën Serinë A. Të dyja skuadrat në fakt kanë pasur një rivalitet të madh ndër vite dhe shumë lojtarë të njohur.

Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave te Napoli (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2016

"Sky Sport Italia" ka modeluar edhe formacionin e skuadrës së Napolit, që sonte l uan një sfidë historike ndaj Juventusit. Formacioni i Napolitanëve është 4-2-1-3 , teksa në të bëjnë pjesë kampion të ...

Kush këndon sonte për kampionatin, Juve apo Napoli? (Formacionet)

Albeu.com - 13.02.2016

Koha e së vërtetës më në fund ka ardhur edhe në Serinë A . Sonte në mbrëmje në " Juventus Stadium" do të luhet ndeshja e vitit, pasi përballë do të vendosen Juventus dhe Napolit.

Formacionet zyrtare: Juventus – Napoli (Foto)

Almakos - 13.02.2016

Juventus dhe Napoli do të përballen në ‘Juventus Stadium’, duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 25’të në Serie A. Napoli gjendet në pozitën e parë në tabelë me 56 ...

Buffon me një super pritje (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Gianluigi Buffon e ka shpëtuar Juventusin ndaj Napolit, duke e ndalur një goditje të Raul Albiolit nga ...

Juventus shënon ndaj Napolit, supergol nga Zaza (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit. Zaza ka shënuar për 1:0 në minutën e ...

Juventusi fiton ndaj Napolit, merr kryesimin në Serie A (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Juventusi ka shënuar fitore minimale ndaj Napolit, për ta marrë kryesimin në Serie A. Juventusi e ka mposhtur Napolin 1:0, falë një goli nga Zaza në minutën e 88.

Juve trondit Napolin (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2016

Juventus ka fituar në Torino me rezultatin 1:0 kundër Napolin me një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes nga ana e Zaza . Kur mendohej se ndeshja po shkonte drejt barazimit, Zaza ka ...

Juventus – Napoli, vlerësimet e lojtarëve, ja nota e Hysajt (FOTO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Juventusi fitoi ndaj Napolit në derbi, me një gol të Zazas në minutën e 88-të. Claudio Marchisio është vlerësuar me notën më të lartë (7.7), në ndeshjen Juventus – Napoli nga Sofascore.

Gol i befasishëm në portën e Napolit, Juventus triumfon në Torino

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 22:53 Juventus ka fituar në Torino me rezultatin 1:0 kundër Napolin me një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes nga ana e Zaza.

Serie A, Juve mposht minimalisht Napolin

Top Channel - 13.02.2016

Juventus ka fituar përballjen e madhe të kësaj jave në Serinë A, ndaj Napolit, minimalisht ...

Napoli i Hysajt “KO”, Juventusi merr komandën e Serisë A

Almakos - 13.02.2016

Seria A ka një kryesuese të re: Juventusin. Në ndeshjen për titull në “Juvenus Stadium”, bardhezinjtë kanë fituar 1-0 kundër Napolit me një gol të Zazas në minutën e 88-të, duke arritur fitoren e ...

Zaza flet pas golit të fitores ndaj Napolit

Lajmi.net - 13.02.2016

Sulmuesi i Juventusit, Simone Zaza, është shprehur i lumtur me golin e fitores ndaj Napolit. Zaza shpreson që goli i tij ndaj Napolit të jetë vendimtar sa i përket luftës për titull, përcjell ...

Seria A me lider të ri

Zhurnal - 13.02.2016

Seria A me lider të ri Publikuar 13.02.2016 në 23:22 nga Xh.I. | 27 i lexuar Juventusit ka mposhtur Napolin me rezultat minimal 1:0 në ‘Juventus Stadium’, duke rrëmbyer kështu kreun e tabelës.

Hysaj turpëron Pogban (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Elseid Hysaj e ka turpëruar Paul Pogban në një moment gjatë ndeshjes Juventus – Napoli. Mbrojtësi shqiptar ia futi topin mes këmbëve ...

Video: Prag Juve-Napoli. Sfidë edhe mes grave të futbollistëve

Mapo - 13.02.2016

Video: Prag Juve-Napoli. Sfidë edhe mes grave të futbollistëve Postuar më: 13 Shkurt 2016 01:21 Juventus-Napoli nuk është vetëm një sfidë futbolli. “Corriere dello Sport” e ka përgatitur një material ...

Hysaj dhe Napoli nisen drejt Torinos, përkrahje e madhe nga tifozët (Video)

Telegrafi - 13.02.2016

Mediat italiane i kanë bërë jehonë ndeshjes mes Juventusit dhe Napolit. Dy skuadrat kryesuese të Serisë pritet të luajnë të shtunën në mbrëmje në orën 20:45 në Torino.

Sot në orën 20:45 Juventus-Napoli

ABC News - 13.02.2016

Juventusi dhe Napoli do të përballen sot në orën 20:45 në sfidën direkte dhe vendimtare për titullin kampion në Serinë A. Kjo është edhe një ndeshje mes dy protagonistëve të sezonit, Gonzalo Higuain ...

Ndërhyrjet e Hysajt në pjesën e parë ndaj Juves (Video)

Telegrafi - 13.02.2016

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj, ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në 45′ minutat e para me skuadrën e Napolit. Pjesa e parë mes Juventusit dhe Napolit u mbyll në barazim ...

Juve aty ku ka qëndruar në pesë vitet e fundit (Video)

Telegrafi - 13.02.2016

Juventusi ka arritur fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0. Zonja e Vjetër ishin skuadra që kontrolluan lojën dhe kjo në fund iu shpagua. Pjesa e parë ishe shumë aktive, kur mysafirët rrezikuan më anë ...

Juventusi merr kreun me fitoren e 15-të radhazi

Koha.net - 13.02.2016

Juventusi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në garë për titull të Serie A, duke e mposhtur rivalin direkt për titull Napolin. Zonja e Vjetër në këtë takim arriti të krijojë më tepër raste ...

Juventus shokon Napolin në fund, merr kryesimin e Serie A (Video)

Botasot - 13.02.2016

Juventus ka fituar në Torino me rezultatin 1:0 kundër Napolin me një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes nga ana e Zaza. Kur mendohej se ndeshja po shkonte drejt barazimit, Zaza ka habitur ...

Momenti kur Hysaj turpëroi Pogban (Video)

Telegrafi - 13.02.2016

Napoli humbi nga Juventusi, fal golit të Simone Zaza. Në këtë ndeshje mbrojtësi shqiptar i Kombëtares, Elseid Hysaj, luajti gjatë gjithë ndeshjes. Hyasj ishte një ndër më të mirët në fushë, por ai ...

Zaza shpreson që goli i tij të jetë vendimtar për titull

Koha.net - 13.02.2016

Sulmuesi italian Simone Zaza ishte ai që i dhuroi tre pikë shumë të rëndësishme sot Juventusit kundër rivalit kryesor për titull në këtë edicion Napolit, duke shënuar në minutën e 88 të takimit.

“Juventusi në një nivel tjetër”

Koha.net - 13.02.2016

Trajneri i Napolit, Maurizio Sarri pas humbjes nga Juventusi ka thënë se kampioni në fuqi italian është në një nivel tjetër, duke theksuar se ka marr një mësim të mirë nga humbja e sotme.

Alegri dhe Sarri: Sfidë e çmendur!

Panorama Sport - 13.02.2016

Dy klube historike, dy skuadra të for ta, dy strategë shumë të zotët dhe dy pikë diferencë. Juventus-Napoli do të zgjasë 90 minuta, por ndërkohë mund të vlejë një sezon të tërë, ndonëse i këtij ...

Dibala sfidon Higuainin: Do ta shënoj kundër tij golin e vitit

Panorama Sport - 13.02.2016

Paulo Dibala kundër Gonzalo Higuainit është dueli që mund të prezantojë më mirë se çdo gjë tjetër sfidën e titullit, JuventusNapoli, sot në mbrëmje, në orën 20:45 në Torino.

Juventus-Napoli, lufta për titull mund të vendoset sot

Gazeta Tema - 13.02.2016

Juventus dhe Napoli do të përballen në Torino në një ndeshje që, edhe pse jemi vetëm në shkurt, ka aromë titulli. Sfida do të fillojë në orën 20:45, gjyqtari do të jetë Orsato.

Dibala sfidon Higuainin: Do ta shënoj kundër tij golin e vitit

Tetova Sot - 13.02.2016

Paulo Dibala kundër Gonzalo Higuainit është dueli që mund të prezantojë më mirë se çdo gjë tjetër sfidën e titullit, JuventusNapoli, sot në mbrëmje, në orën 20:45 në Torino.

“Juventus-Napoli, pse fiton Napoli”

Panorama Sport - 13.02.2016

Juventus dhe Napoli do të përballen mbrëmjen e së shtunës (sonte në orën 20:45), në ndeshjen e vlefshme për Javën e 24 në Serinë A. Në disa shkrime të publikuara në mediat italiane, skuadra e Napolit ...

FOTO/ Ja si e presin humbjen e Juventusit në Napoli

Panorama Sport - 13.02.2016

Mungesa e tifozëve të Napolit në stadiumin e Torinos në kohën kur skuadra e tyre do të përballet me Juventusin, duket se ka rritur mbështetjen për ekipin.

Juventus-Napoli/ Ja si tifozët e përcjellin Hysajn në aeroport (Video)

Durres Lajm - 13.02.2016

Një ditë para ndeshjes mes Juventusit dhe Napolit, mediat italiane dhe jo vetëm i kanë bërë jehonë këtij takimi edhe për historinë e skuadrave. Dy ekipet kryesuese të Serisë A do të luajnë të shtunën ...

VIDEO/ Shkëlqen Hysaj por fitorja dhe kreu i takon Juventusit

Panorama Sport - 13.02.2016

Goli i Juventusit ndaj Napolit from Panorama Sport on Vimeo . UPDATE/ Juventus ka realizuar golin e avantazhit me anë të Simone Zazës. I cili i aktivizuar në fraksionin e dytë nga tekniku Alegri ...

Video: Prag Juve-Napoli. Sfidë edhe mes grave të futbollistëve

Tetova Sot - 13.02.2016

uventus-Napoli nuk është vetëm një sfidë futbolli. “Corriere dello Sport” e ka përgatitur një material interesant, që s’ka të bëjë me sfidën që do të luhet në fushë.

“Juventus-Napoli, pse fiton Napoli”

Tetova Sot - 13.02.2016

Juventus dhe Napoli do të përballen mbrëmjen e së shtunës (sonte në orën 20:45), në ndeshjen e vlefshme për Javën e 25 në Serinë A. Në disa shkrime të publikuara në mediat italiane, skuadra e Napolit ...

Juventus-Napoli, ja ndërhyrjet vendimtare të Hysajt (VIDEO)

Panorama Sport - 13.02.2016

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj, ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në 45′ minutat e para me skuadrën e Napolit. Pjesa e parë mes Juventusit dhe Napolit u mbyll në barazim ...

Hysaj krosoi për Higuain, Bonuçi shpëtoi Juven nga goli i sigurt (VIDEO)

Panorama Sport - 13.02.2016

UPDATE/ Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj, ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në 45′ minutat e para me skuadrën e Napolit. Pjesa e parë mes Juventusit dhe Napolit u mbyll në ...

Hysaj shkëlqen me Napolin, por triumfon Juventusi (VIDEO)

Panorama Sport - 13.02.2016

Goli i Juventusit ndaj Napolit from Panorama Sport on Vimeo . UPDATE/ Juventus ka regjistruar fitoren e 15-të radhazi në kampionat pasi ka mposhtur Napolin me rezultatin minimal 1-0.

Juventusi merr kreun me fitoren e 15-të radhazi

Ilirida - 13.02.2016

Zonja e Vjetër në këtë takim arriti të krijojë më tepër raste shënimi, përkundër që Napoli pati topin më tepër në këmbët e veta, raporton Koha.net. Kjo ishte fitorja e 15 e Juventusit në Serie A, që ...

Higuain: Napoli e ka kampionatin në dorë, me Juventusin luajmë fatet e sezonit

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 09:00 Juventus-Napoli është kryendeshja e javës së 25-të të Serisë A italiane, një takim që do të vendosë në një farë mase edhe kampionen e ardhshme të “Skudetos”.

Chelsea, gjithçka për Gonzalo Higuain

Albeu.com - 12.02.2016

Chelsea po mendon per sezonin e ardhshem, me Allegrin, Conten dhe Simeonen ne rresht te pare per te marre drejtimin e pankines. Por, pervec trajnerit, presidenti Roman Abramovich po mendon edhe per ...

Juve-Napoli, sfidë edhe e dyshes Dybala-Higuain

Top Channel - 12.02.2016

Të shtunën në mbrëmje do të luhet sfida mes Juventusit dhe Napolit, dy skuadrat që kryesojnë kampionatin italian të ...

Higuain te klubi i ri për 90 milionë euro

Lajmi.net - 12.02.2016

Gonzalo Higuain do të transferohet në Premierligë, pas përfundimit të këtij sezoni. Chelsea ka zgjedhur sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain si përforcimin e madh të afatit kalimtar të verës.

Juventus-Napoli, sa shumë sfida në 90 minuta!

Lajm - 12.02.2016

Në prag të supër sfidës së fundjavës mes Juventusit dhe Napolit,në të dyja kampët vëmëndja është maksimale. Nga njëra anë qëndërojnë bardhezinjtë që po kalojnë një moment të jashtëzakonshëm, pasi ...

Allegri: Juve-Napoli nuk vendos kampionatin

Albeu.com - 12.02.2016

Te Juventusi është Massimiliano Allegri ai që mendon të ulë tensionin, në prag të sfidës direkte me Napolin . Trajneri bardhezi nuk e cilëson vendimtar për titullin rezultatin e përballjes në Torino.

Femrat e Juve-Napoli, skenën e fundit të videos më mirë mos e shikoni!

Lajmi.net - 12.02.2016

Juventus-Napoli nuk është vetëm një sfidë futbolli. “Corriere dello Sport” e ka përgatitur një material interesant, që s’ka të bëjë me sfidën që do të luhet në fushë.

Juventus-Napoli, ja si pritet Hysaj

Lajmi.net - 12.02.2016

Mediat italiane i kanë bërë jehonë ndeshjes mes Juventusit dhe Napolit. Dy skuadrat kryesuese të Serisë pritet të luajnë të shtunën në mbrëmje në orën 20:45 në Torino.

Higuain: Të ruajmë qetësinë, kampionati, në duart tona

Yll Press - 12.02.2016

“Duhet të ruajmë qetësinë, të mos përfshihemi nga euforia, por të qëndrojmë me këmbë në tokë. Tashmë gjithçka varet nga ne”, shprehet Higuain. Dy ekipet kryesuese të Serie A, Napoli dhe Juventusi, do ...

Elseid Hysaj në Fushë kundër Juventusit

ABC News - 12.02.2016

Elseid Hysaj është zgjedhur nga “La Gazzeta Dello Sport” si një nga protagonistët e ndeshjes më të rëndësisshme të kampionatit italian, Juventus-Napoli.

Zbulohet skuadra angleze që u refuzua nga Higuain

Telegrafi - 12.02.2016

Gonzalo Higuain kishte marrë një ofertë të majme nga Anglia por e kishte refuzuar atë. Edhe pse skuadra që e kërkoi argjentinasin nuk ishte bërë e ditur, ajo tanimë është zbuluar.

Allegri: Nuk vendoset titulli nesër

Telegrafi - 12.02.2016

Maximiliano Allegri ka folur për ndeshjen derbi mes Juventusit dhe Napolit që do të zhvillohet nesër mbrëma. Trajneri italian i Juventusit, ka thënë se ndeshja mes dy skuadrave të para në kampionat ...

Hysaj me shokë niset drejt Torinos, nën mbështetje të madhe nga tifozët (Video)

Botasot - 12.02.2016

Mediat italiane i kanë bërë jehonë ndeshjes mes Juventusit dhe Napolit. Dy skuadrat kryesuese të Serisë pritet të luajnë të shtunën në mbrëmje në orën 20:45 në Torino.

Higuain te klubi i ri për 90 milionë euro

Tetova Sot - 12.02.2016

Gonzalo Higuain do të transferohet në Premierligë, pas përfundimit të këtij sezoni. Chelsea ka zgjedhur sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain si përforcimin e madh të afatit kalimtar të verës.

''Ndaj Napolit nuk është vendimtare''

VeqSport - 12.02.2016

Te Juventusi është Massimiliano Allegri ai që mendon të ulë tensionin, në prag të sfidës direkte me Napolin. Trajneri bardhezi nuk e cilëson vendimtar për titullin rezultatin e përballjes në Torino.

Juventus-Napoli/ Ja si tifozët e përcjellin Hysajn në aeroport (VIDEO)

Panorama Sport - 12.02.2016

Mediat italiane i kanë bërë jehonë ndeshjes mes Juventusit dhe Napolit. Dy skuadrat kryesuese të Serisë pritet të luajnë të shtunën në mbrëmje në orën 20:45 në Torino.

Juventus-Napoli/ Ja si tifozët e përcjellin Hysajn në aeroport (VIDEO)

Tetova Sot - 12.02.2016

Mediat italiane i kanë bërë jehonë ndeshjes mes Juventusit dhe Napolit. Dy skuadrat kryesuese të Serisë pritet të luajnë të shtunën në mbrëmje në orën 20:45 në Torino.

Dëmtohet Rizzoli, nuk gjykon super sfidën Juve-Napoli

Albeu.com - 11.02.2016

Dëmtimet nuk kanë fund në Itali. Këtë herë nuk është një futbollistë, pot arbitri që do të mund të vendoste drejtësi në super sfidën e javës së 25-të të Serisë A, ndërmjet Juventusit dhe Napolit.

Juventus – Napoli, nuk do ta besoni kush është lënduar

Lajmi.net - 11.02.2016

Juventus dhe Napoli ndeshen të dielën në Torino në një ballafaqim që mund të ketë ndikim të madh në garë për titull në Serie A. Juventus – Napoli, nuk do të drejtohet nga Nicola Rizzoli, por Daniele ...

Tifozët e Juventusit në Shqipëri "pushtojnë" mediat italiane

Albeu.com - 11.02.2016

Shqiptarët pushtojnë sërish mediat italiane . Fakti që pjesa më e madhe e tifozëve në vendin tonë e ndjekin shumë italian, ka bërë që shpesh herë të bëjnë edhe veprime të cilat kanë tërhequr ...

Higuain: Të ruajmë qetësinë, kampionati, në duart tona

Top Channel - 11.02.2016

Dy ekipet kryesuese të Serie A, Napoli dhe Juventusi, do të ndeshen këtë të shtunë mes tyre, një sfidë e cila mund të ndikojë shumë edhe në përcaktimin e ekipit kampion për këtë ...

Higuain-Juve, ja çfarë ndodhi në fund

Lajmi.net - 11.02.2016

Mjaftonte vetëm një "Po" dhe Gonzalo Higuainin do ta shihnim me një fanellë tjetër këtë sezon. Mediat italiane kanë zbuluar që ai ishte pranë transferimit te Juventusi në afatin kalimtar të verës.

Ndryshohet gjyqtari i ndeshjes Juventus-Napoli

Telegrafi - 11.02.2016

Nicola Rizzoli nuk do ta gjykojë derbin e së shtunë ndërmjet Juventusit dhe Napolit. Gjyqtari që gjykoi në Kupën e Botës 2014 ishte paraparë që ta gjykonte këtë sfidë, por ai ka pësuar një lëndim dhe ...

Higuain: Mos të përfshihemi nga euforia

Botasot - 11.02.2016

Të shtunën në mbrëmje (20.45) do të zhvillohet derbi i madh italian, në mes Juventusit dhe Napolit. Dy skuadra që mëtojnë titullin e kampionit në Serie A në futboll dhe zotohen se janë të përgatitur ...

Higuain: Mos të përfshihemi nga euforia

Yll Press - 11.02.2016

Dy skuadra që mëtojnë titullin e kampionit në Serie A në futboll dhe zotohen se janë të përgatitur maksimalisht. Sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain, tha se do ta ruajnë qetësinë para këtij derbit të ...

Juventus, “all in” kundër Napolit

Panorama Sport - 11.02.2016

Bursa e Milanos, dy ditë më parë, dogji 13 mil iardë euro për 24 orë. Nuk po flasim për parà pagash të italianëve, por kjo tregon pasiguritë që ekzistojnë mbi ekonominë e botës në ditët e sotme.

Juventus, “all in” kundër Napolit

Tetova Sot - 11.02.2016

Bursa e Milanos, dy ditë më parë, dogji 13 mil iardë euro për 24 orë. Nuk po flasim për parà pagash të italianëve, por kjo tregon pasiguritë që ekzistojnë mbi ekonominë e botës në ditët e sotme.

Juventus-Napoli, ja fituesi i sfidës në rrjetet sociale (FOTO)

Tetova Sot - 11.02.2016

Tre ditë para sfidës mes Juventusit dhe Napolit, rrjetet sociale janë “ndezur” ...

Napoli, Higuain: “Kampionati është në duart tona”

Tetova Sot - 11.02.2016

Në prag të ndeshjes së rëndësishme me Juven që bardhekaltërit e Napolit luajnë këtë të shtunë, Gonzalo Higuain e fokuson vëmendjen e tij tek titulli kampion duke synuar ruajten e kryesimit në tabelën ...

Goditje e rëndë për Juven:Tre javë pa superlojtarin

Lajm - 10.02.2016

Mbrojtesi qendror i Juventusit, Giorgio Chiellini, i demtuar, do te mungoje per tre jave, duke perfshire ndeshjen ndaj Napolit dhe Bayern Munich per Ligen e Kampioneve, beri te ditur klubi.

Juve-Napoli, sfida që kushton 850 milionë euro

Top Channel - 10.02.2016

Sfida mes Juventusit dhe Napolit që do të luhet këtë të shtunë në Torino nuk është vetëm përballja e dy skuadrave kryesuese të Serisë A, por edhe ajo mes ekipeve më të shtrenjta në këtë ...

Juve-Napoli, sfida që vlen 850 milionë euro (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.02.2016

Sfida mes Juventusit dhe Napolit që do të luhet këtë të shtunë në Torino nuk është vetëm përballja pwr titullin kampion, por edhe ajo mes ekipeve më të shtrenjta në këtë kampionat.

Juve i vendosur për të marr tre pikët ndaj Napolit

Albeu.com - 10.02.2016

Futbollisti argjentinas, Roberto Pereyra ka thënë se Juventus po bën lojë shumë më agresive në krahasim me fillimin e sezonit dhe pret një spektakël në ndeshjen kundër Napolit .

Itali – Mbrojtësi i Juventusit, Chiellini, do të mungojë tre javë

Botasot - 10.02.2016

Mbrojtesi qendror i Juventusit, Giorgio Chiellini, i demtuar, do te mungoje per tre jave, duke perfshire ndeshjen ndaj Napolit dhe Bayern Munich per Ligen e Kampioneve, beri te ditur klubi.

Lippi: E dija se Juve do të rikthehej

Koha.net - 10.02.2016

Marcello Lippi ka thënë se e dinte që Juventusi do të rikthehej në garë për titull, derisa ka lavdëruar trajnerin e Napolit, Marurizio Sarri. Kampioni italiani pati një fillim të dobët këtë sezon, ...

Juve-Napoli, sfida që kushton 850 milionë euro

Yll Press - 10.02.2016

Futbollistët e të dyja skuadrave që do të zbresin në fushën e lojës kushtojnë në merkaton e transferimeve gjithsej 850 milionë euro: 486.6 milionë kushtojnë lojtarët e Juventusit dhe 359.9 milionë ...

Lippi: E dija se Juve do të rikthehej

Telegrafi - 10.02.2016

Marcello Lippi ka thënë se e dinte që Juventusi do të rikthehej në garë për titull, derisa ka lavdëruar trajnerin e Napolit, Marurizio Sarri. Kampioni italiani pati një fillim të dobët këtë sezon, ...

Ranieri flet për dy derbi të mëdha në Serie A

Botasot - 10.02.2016

Juventusi ka rastin që ta merr kryesimin në Serie A, në rast se e mposht Napolin. Derbi i madh italian do të zhvillohet me 14 shkurt (20.45) mes Juventusit dhe Napolit, një sfidë që mban në ankth ...

Juve-Napoli dueli i titullit dhe milionave

Botasot - 10.02.2016

Më e mira e futbollit italian do të zbresë të Shtunën në fushë. Në Juventus Stadium, do të luhet Juve-Napoli një duel që mund të vendosë shumë përsa i përket titullit kampion në Serinë A.

Juve është agresiv dhe i do tri pikët ndaj Napolit

Botasot - 10.02.2016

Roberto Pereyra thotë se Juventusi bën futboll shumë më agresiv se në fillim të sezonit dhe pret një spektakël në ndeshjen kundër Napolit. Bianconerët e nisën keq sezonin, mirëpo kanë regjistruar 14 ...

Juve është agresiv dhe i do tri pikët ndaj Napolit

Telegrafi - 10.02.2016

Roberto Pereyra thotë se Juventusi bën futboll shumë më agresiv se në fillim të sezonit dhe pret një spektakël në ndeshjen kundër Napolit. Bianconerët e nisën keq sezonin, mirëpo kanë regjistruar 14 ...

Juventus-Napoli, si një “Sanremo”, Hysaj këndon: Një aventurë

Panorama Sport - 10.02.2016

“Sara quel che sarà” (Të ndodhë çfarë të ndodhë). Është ky titulli i një kënge që do t’i shkonte shumë në mikrofon duetit Masimiliano Alegri-Mauricio Sarri, me korin e formuar nga futbollistët e ...

Bufon: Pritja më e mirë, mposhtja e depresionit

Panorama Sport - 10.02.2016

Për dikë me CV-në e Xhanluixhi Bufonit, momente si ato që po kalon tani Juventusi nuk janë aspak të vështira. Për lojtarët e kalibrit të portierit në fjalë, të tilla situata janë motivuese.

Juve-Napoli dueli i titullit dhe milionave

Gazeta Tema - 10.02.2016

Më e mira e futbollit italian do të zbresë të shtunën në fushë. Në Juventus Stadium, do të luhet Juve-Napoli një duel që mund të vendosë shumë përsa i përket titullit kampion në Serinë A.

Juve-Napoli dueli i titullit dhe milionave

Tetova Sot - 10.02.2016

Më e mira e futbollit italian do të zbresë të Shtunën në fushë. Në Juventus Stadium, do të luhet Juve-Napoli një duel që mund të vendosë shumë përsa i përket titullit kampion në Serinë A.

Juventus-Napoli, ja fituesi i sfidës në rrjetet sociale (FOTO)

Panorama Sport - 10.02.2016

Tre ditë para sfidës mes Juventusit dhe Napolit, rrjetet sociale janë “ndezur” me komente se cila skuadër do të dalë fituese në këtë takim. Aktualisht, Napoli kryeson Serinë A me 56 pikë, i ndjekur ...

Lippi: E dija se Juve do të rikthehej

Ilirida - 10.02.2016

Kampioni italiani pati një fillim të dobët këtë sezon, por së fundmi kanë realizuar një seri prej 14 fitoreve me radhë në Serie A, duke mbetur vetëm dy pikë prapa Napolit që i prin ligës.

Juve-Napoli, 10 yjet që kanë luajtur me të dyja fanellat (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.02.2016

E gjithë vëmendja në Italisë është e përqendruar te super sfida mes Juventusit dhe Napolit, që do të jetë përcaktuese për fatet e titullit kampion në Itali .

Tronditet Juve, ky futbollist mungon me Napolin dhe Bayernin

Albeu.com - 09.02.2016

Juventus-Bayern duket një sfidë e mallkuar. Më e keqja ka ndodhur edhe në shtëpinë e bardhezinjve. një ndër mbrojtësit kryesor të "Zonjës" Giorgio Chiellini nuk do të mundet që të jetë në dy ndeshjet ...

“Tronditet” Juve, mungesë e rëndësishme para Napolit e Bayern-it

Top Channel - 09.02.2016

Juventusi do të ndeshet këtë të shtunë ndaj Napolit, ndërsa 10 ditë më pas do të ndeshet ndaj Bayerni-t për Champions League. Dy ndeshje mjaft të rëndësishme për bardhezinjtë, të cilat mund të ...

Ish-trajneri i Romës: Napoli do ta mposhtë Juven

Telegrafi - 09.02.2016

Zdenek Zeman parashikon që Napoli ta mposhtë Juventusin, sepse të zgjedhurit e Maurizio Sarrit luajnë futbollin që atij i pëlqen. Lideri i Serie A është mysafir i kampionit në fuqi në fundjavë dhe ...

Ish-trajneri i Romës: Napoli do ta mposhtë Juven

Botasot - 09.02.2016

Zdenek Zeman parashikon që Napoli ta mposhtë Juventusin, sepse të zgjedhurit e Maurizio Sarrit luajnë futbollin që atij i pëlqen. Lideri i Serie A është mysafir i kampionit në fuqi në fundjavë dhe ...

Lippi: Fitorja i shërben më shumë Napolit

Telegrafi - 09.02.2016

Marcello Lippi thotë se përballja ndërmjet Juventusit dhe Napolit nuk do të jetë vendimtare për titull, por fitorja më shumë do t’i shërbente ekipit të Maurizio Sarrit.

Kush mund ta zëvendësojë Chiellinin?

Telegrafi - 09.02.2016

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është duke menduar për formacionin e tij për ndeshjen kundër Napolit. Giorgio Chiellini u lëndua në ndeshjen kundër Frosinones dhe gjasat janë të vogla që ...

Chiellini mungon kundër Napolit dhe Bayernit

Koha.net - 09.02.2016

Juventusi ka konfirmuar se mbrojtësi Giorgio Chiellini do të mungojë për ndeshjet e rëndësishme kundër Napolit dhe Bayern Munichut. Italiani u lëndua në ndeshjen e së dielës ndaj Frosionones dhe ...

Juventus-Napoli, një skaner në… 10 pika

Panorama Sport - 09.02.2016

Napoli-Juventus është një duel direkt në garën për titullin kampion, i cili jo vetëm do ketë vlerë për renditjen dhe kreun e klasifikimit, por edhe për të dhënë një sinjal se cila prej dy skuadrave ...

Kush mund ta zëvendësojë Chiellinin?

Ilirida - 09.02.2016

Giorgio Chiellini u lëndua në ndeshjen kundër Frosinones dhe gjasat janë të vogla që të kthehet në ndeshjen e të shtunës. Sipas Calciomercato.it , Allegri është duke i menduar disa alternativa për ta ...

Juventus, Chiellini 20 ditë jashtë fushe

Tetova Sot - 09.02.2016

Juventus për 20 ditë pa Chiellinin. është kjo prognoza e ekzeminimeve mjekësore të kësaj të Marte. Nuk do të jetë me Napolin dhe as në 1/8 e Champions kundër Bayernit.

Marchisio: Kjo ndeshje vendimtare për Scudetto

Lajmi.net - 08.02.2016

Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, ka treguar se cila do të jetë ndeshja vendimtare, në përcaktimin e fituesit të Series A. Claudi Marchisio e ka cilësuar përballjen me Napolin si vendimtare ...

Juventus – Napoli, vendimtare për titull në Serie A

Zhurnal - 08.02.2016

Juventus Napoli, vendimtare pr titull n Serie A Publikuar 08.02.2016 në 15:50 nga Xh.I. | 41 i lexuar Claudio Marchisio mendon se ndeshja mes Juventusit dhe Napolit do të jetë vendimtare në garë për ...

Juventus-Napoli, si Real-Barcelona

Lajm - 08.02.2016

Njëri nga dy ekipet do të ndalet, ndoshta mund të ndalen të dy. Dhe ky është një lajm në vetvete. I mirë, për ndjekësit, që, për momentin, i shikojnë nga shumë larg, pak a shumë të dorëzuar.

Napoli-Juventus, kreu ndahet javën e ardhshme

BalkanWeb - 08.02.2016

NGA JETON SELIMI Javën e ardhshme “do të ndahet shapi nga sheqeri”, sepse Juventusi do të presë Napolin dhe më në fund të paktën njëra prej tyre do të ndalet.

Chiellini pritet të mungojë ndaj Napolit dhe Bayernit

Telegrafi - 08.02.2016

Lëndimi i Giorgio Chiellinit mund të bëjë që ai të mungojë në ndeshjet shumë të rëndësishme kundër Napolit dhe Bayern Munichut. Mbrojtësi i Juventusit pësoi një dëmtim në fitoren prej 2-0 kundër ...

Juve-Napoli si Real Barça, sfida që vendos titullin kampion!

BalkanWeb - 08.02.2016

Juve-Napoli, sfida që pritët të thotë shumë rreth titullit kampion, parashikohet të jetë një ndeshje spektakolare. 14 fitore radhazi të bardhezinjve kundër 8 të bluve të Sarrit.

Juve-Napoli i shërben futbollit italian

Telegrafi - 08.02.2016

Presidenti i Federatës Italiane, Carlo Tavecchio, thotë se dueli Juventus-Napoli mund të bëjë një përfaqësim të denjë të futbollit italian dhe mund të joshë interesimin e të huajve.

Hamsik pret ndeshje të fortë mes Juves e Napolit

Koha.net - 08.02.2016

Mesfushori i Napolit, Marek Hamsik, pret ndeshje shumë të bukur mes Juventusit dhe Napolit në takimin e së shtunës në Torino. Skuadra e Napolit është e para në tabelën e Series A, me dy pikë më shumë ...

Juventus – Napoli, vendimtare për titull në Serie A

Tetova Sot - 08.02.2016

Claudio Marchisio mendon se ndeshja mes Juventusit dhe Napolit do të jetë vendimtare në garë për titullin e kampionit në Serie A. Pas dështimit të Interit në ndeshjet e fundit, fjalën kryesore në ...

Juve-Napoli i shërben futbollit italian

Ilirida - 08.02.2016

Partenopei janë në krye të tabelës me dy pikë më shumë se kampioni në fuqi, ndërsa derbi ndërmjet tyre zhvillohet të shtunën mbrëma në Torino. “Kjo është një javë e mirë.

Juve-Napoli, përplasja e cmendur për titullin

Tetova Sot - 08.02.2016

Juve-Napoli një duel i cmendur për titullin e Serisë, një spektakël i garantuar që do të pushtojë skenën e futbollin italian me përplasjen direkte të kësaj fundjave.