TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkëndija lut Ballistët për qetësi

24 orë - 17.07.2011

Drejtuesit e Shkëndijës kanë reaguar pas paralajmërimeve të ‘Ballistëve’ se Partizanin në Shkup do të presin ashtu siç ishin pritur tetovarët në Beograd.

Shkëndija – Partizani ka interesim për biletat

Alsat - 17.07.2011

E marta është rezervuar për zhvillimin e ndeshjes së kthimit eliminatore të Ligës së Kampionëve mes Shkëndijës dhe Partizanit. Drejtuesit e “kuq e zinjve” në shitje të lirë kanë lëshuar biletat për këtë ndeshje.

Shkëndija-partizani, Biletat prej nesër në shitje

Alsat - 16.07.2011

Drejtuesit e KF Shkëndija nga Tetova përmes një komunikate për mediat njoftojnë opinionin rreth organizmit të ndeshjes së kthimit me Partizanin, në skuadër të raundit të dytë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Shkëndija kërkon përkrahje dinjitoze

Shqipmedia - 16.07.2011

Klubi i Futbollit SHKËNDIJA nga Tetova informon publikun në lidhje me zhvillimin e ndeshjes së kthimit të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ndërmjet KF SHKËNDIJA dhe KF PARTIZANI, e cila do të zhvillohet në stadiumin ...

Komunikatë

Yll Press - 16.07.2011

Informohen të gjithë ata që duan të blejnë biletë për këtë ndeshje, të njëjtët duhet të posedojnë dokument identifikimi për tu identifikuar në pikat e shitjes, Emrin, Mbiemrin dhe numrin e letërnjoftimit.

Tetovarë, mbureni me Shkëndijën!

Alsat - 15.07.2011

Kanë kaluar disa ditë debutimi i Shkëndijës në Europë dhe disftës 4:0 nga Partizani dhe ngadalë emocionet zënë vendin e tyre dhe me kokë të ftohtë secili mund të vlerësojë paraqitjen e ‘kuqezinjëve’.

Shkëndija – Partizani në ora 20:45

Alsat - 15.07.2011

Federata Evropiane e Futbollit , ka përcaktuar orën e zhvillimit të ndeshjes kthyese mes Shkëndijës dhe Partizanit. Kjo përballje do të zhvillohet të martën me fillim në ora 20:45 minuta.

Shkëndija kërkon ta lajë turpin

Koha.net - 15.07.2011

Prishtinë, 15 korrik - Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani (i pari në foto), beson se sikur Ferhan Hasani të shënonte nga pika e bardhë në fillim të ndeshjes, kampionia e Maqedonisë nuk do të turpërohej nga kampioni serb, ...

Tifozët e Partizanit shajnë shqiptarët

Lajm - 14.07.2011

Tifozët e Partizanit njëmend nuk e dogjën flamurin shqiptar, dhe nuk shpalosën ndonjë transparent ose parullë që do të fyente skuadrën shqiptare nga Tetova, por në anën tjetër nuk kanë munguar sharjet në drejtim të futbollistëve të ...

Paraqitje e dobet e skuadrave shqiptare

24 orë - 14.07.2011

Futbollistët e Shkëndijës së Xhepçishtit të Tetovës nuk kaluan mirë në Beograd. Ndeshjen e parë kualifikuese për Ligën e Kampionëve ata sonte e humbën me rezultatin 4:0 dhe vetëm mrekullia në ndeshjen e kthimit mund t’i shpëtojë nga ...

Shkëndija – Partizani (mediat për ndeshjen)

Alsat - 14.07.2011

Takimi i shumëpritur dhe shumëpërfolur mes Partizanit dhe Shkëndijës, që u zhvillua të mërkurën mbrëma në Beograd, ka shkaktuar reagime të ndryshme edhe në mediat serbe dhe ato shqiptare.

Osmani pas ndeshjes: Skuadrës time i penguan fyerjet e publikut

Lajm - 14.07.2011

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani ia uroi fitoren Partizanit. Atij i vjen keq për mosrealizimin e penalltisë në minutën e 10-të. "Penalltia e pashfrytëzuar ndikoi në masë të madhe në rezultatin përfundimtar.

Shkëndija mundej dhe duhej më mirë!

Alsat - 14.07.2011

Shkëndija kishte debutim të pasuksesshëm në Europë, pasi mbrëmë u mund 4:0 nga Partizani në Beograd. Përshtypjet pas ndeshjes janë se ky është realiteti i futbollit të Maqedonisë, mirëpo Shkëndija mundej dhe duhej të bëjë më shumë.

Hasani: Nuk heq dorë nga penalltitë

Lajm - 14.07.2011

Minuta e 10-të e takimit në ndeshjen Partizani – Shkëndija (4-0) në Beograd do të mbetet një kujtim i hidhur për lojtarin më të mirë të Shkëndijës, Ferhan Hasani, pasi nuk arriti të shënojë gol nga penalltia, respektivisht goditjen e tij e ...

Partizani lutë tifozët të mos vijnë në Shkup

Lajm - 14.07.2011

Pas fitores ndaj Shkëndijës, drejtuesit e Partizanit u kanë bërë thirrje tifozëve të tyre që të heqin dorë nga udhëtimi në Shkup. Bardhezinjtë në veçanti lusin edhe simpatizuesit në Maqedoni që të respektojnë marrëveshjen për ...

Trajneri i Partizanit:Te penalltia mu kujtua Flamurtari

Lajm - 14.07.2011

Trajneri i Partizanit, Aleksandar Stanojeviç në momentin e akordimit të penalltisë për Shkëndijën ka qenë nën presion të madh. Në takimin me gazetarët, ai ka zbuluar se në atë rast ka kujtuar Flamurtarin e Vlorës.

Skendija pëson debakël

Botasot - 14.07.2011

Ndonëse kanë mundur të vijnë të parët në epërsi, futbollistët e Shkëndisë nga Tetova pësuan humbje të thellë si mysafir nga Partizani i Beogradit me rezultat 4:0, në ndeshjen e parë të xhiros së dytë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Shkëndija, e dobët për Partizanin e Beogradit

Panorama - 14.07.2011

Shkëndija e Tetovës u mund 4-0 nga Partizani i Beogradit, duke i thënë thuajse lamtumirë Kupës së Kampionëve. Kampionët e Maqedonisë nuk arritën të tregonin asgjë nga repertori i tyre, edhe pse patën rastin më të mirë për të kaluar të ...

Osmani e arsyeton disfatën me fyerjet

Koha.net - 14.07.2011

Tetovë, 14 korrik - Lojtarët shqiptarë kanë qenë në presion gjatë gjithë ndeshjes së mbrëmshme në Beograd, ku Shkëndija e Tetovës humbi 0:4 përballë Partizanit vendas, në kuadër të Ligës së Kampionëve të Evropës.

Humbëm për shkak të presionit

Yll Press - 14.07.2011

“Tifozët serbë i kanë fyer vazhdimisht lojtarët nga tribunat”, ka thënë trajneri Qatip Osmani, gjë që, sipas tij, ka qenë një ndër arsyet kryesore të disfatës.

Shkëndija sonte në Beograd për të hyrë në histori

Gazeta Start - 13.07.2011

Beograd – Trajneri i ekipit të Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani, deklaron se ekipi i tij nuk do të qëndrojë duarkryq përballë Partizanit të Beogradit, në ndeshjen e vlefshme për turin e dytë eliminator të Ligës së Kampionëve.

Trajneri Osmani dhe kapiteni Mustafi flasin shqip në Beograd

Lajm - 13.07.2011

Gjatë konferencës për mjetet e informacionit ditën e martë në Beograd, trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani dhe kapiteni Nebi Mustafi, në pyetjet e gazetarëve janë përgjigjur në gjuhën shqipe.

Ndeshja Shkëndija-Partizan nën masa të larta sigurie!

Idividi - 13.07.2011

Tifozët Grobari të Partizanit nuk do të kenë të drejtë të shpalosin banerë të tipit “Kosova është Serbi” gjatë ndeshjes kualifikuese për Ligën e Kampionëve që do të zhvillohet të mërkurën në Beograd.

Lojtarët e Partizanit 10 herë më të shtrenjtë se të Shkëndijës

Lajm - 13.07.2011

Kampioni i Serbisë, Partizani i Beogradit është dhjetë herë më i shtrenjtë se kampionia e Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës. Lojtarët e Partizanit vlejnë 23 milionë euro, kurse ata të Shkëndijës 2,2 milionë euro.

Lojtarët e Shkëndijës fitojnë 150 mijë euro, nëse eliminojnë Partizanin

Lajm - 13.07.2011

Nëse Shkëndija e eliminon Partizanin në kualifikimet e Ligës së kampionëve, lojtarët dhe stafi teknik do të fitojnë 150.000 euro! Në radhët e kampionëve të Maqedonisë besojnë se do të mund të kalojnë në turin tjetër, edhe pse bardhezinjtë ...

Shkëndija, ndeshet me Partizanin e Beogradit pa tifozë në Serbi

LajmiFundit - 13.07.2011

Kampionia e Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës, sonte duke filluar në orën 20.45 në Beograd do të ballafaqohet më Partizanin në kuadër të rrethit të dytë të Ligës së Kampionëve.

Shkëndija sonte debuton në Ligën e kampionëve

Shqipmedia - 13.07.2011

Futbollistët e kampionit të Maqedonisë, Shkëndija, sonte në Beograd do ta luajnë ndeshjen e parë nga xhiroja e dytë kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Nikoqir i Shkëndijës do të jetë kampioni serb Partizan.

Partizani – shkëndija, në ALSAT –M

Alsat - 13.07.2011

Sonte me fillim në ora 20:45 minuta në programin e televizionit ALSAT-M, do të transmetohet ndeshja eliminatore të Ligës së Kampionëve mes Partizanit të Beogradit dhe Shkëndijës nga Tetova.

Nuk i tremben Partizanit

24 orë - 13.07.2011

Ka ardhur koha që Partizani dhe Shkëndija t’i masin forcat në fushën e gjelbër, në një ndeshje që do të jetë më shumë se futboll. Serbët besojnë se kanë ekip shumë më të mirë se shqiptarët dhe presin fitore të mërkurën mbrëma.

Zbulohet formacioni i Shkëndijës, vetëm Sali në sulm

Lajm - 13.07.2011

Kryetrajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani ka zbuluar formacionin i cili do t’i kundërvihet Partizanit në Beograd, në ndeshjen që do të luhet të mërkurën (ora 20:45) në Beograd, në kuadër të javës së dytë eliminatore të Ligës ë kampionëve.

Tifozët e Partizanit: Nuk e djegim flamurin shqiptar

Lajm - 13.07.2011

Udhëheqësit e tifozëve të Partizanit kanë porositur se në ndeshjen kundër Shkëndijës nuk do të shpalosin parulla politike dhe nuk do t’i fyejnë shqiptarët në bazë nacionale! “Grobarët” janë të vetëdijshëm se vetëm një parullë mund t’i ...

Partizani-shkëndija Sonte në alsat-m

Alsat - 13.07.2011

Sonte Shkëndija do të ketë debutimin e saj në Ligën e Kampionëve Europian, ku do të përballet me ekipin e Partizanit. Nga tabori i ‘kuqezinjëve’ premtojnë luftë maksimale për të arritur rezultat pozitiv, i cili më pas do tu mundësonte që ...

Shkëndija nuk bëri dritë në Beograd

Alsat - 13.07.2011

Moment nga ndeshja Partizani - Shkëndija Takimi i shumëpritur dhe shumëpërfolur mes Partizanit dhe Shkëndijës, është zhvilluar të mërkurën mbrëma në Beograd, në një ndeshje ku tetovarët turpëruan duke u mposhtur me rezultat 4-0.

Zhgënjen Shkëndija – VIDEO

Shqipmedia - 13.07.2011

Ndonëse kanë mundur të vijnë të parët në epërsi, futbollistët e Shkëndisë nga Tetova pësuan humbje të thellë si mysafir nga Partizani i Beogradit me rezultat 4:0, në ndeshjen e parë të xhiros së dytë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Pjesa e dytë fatale për Shkëndijën

Lajm - 13.07.2011

Shkëndija ka zhgënjyer në debutimin e parë në Europë. Tetovarët të drejtuar nga trajneri Qatip Osmani janë mundur 4-0 nga serbët e Partizanit. Golat i shënuan Vukiq (48’), Eduardo (58’), Shqepoviq (74’) dhe Berisha (auto-gol) minuta e ...

Ndeshja Partizani i Beogradit- Shkëndija, live në “Channel one”

Ora news - 13.07.2011

Futbollistët Kuq e Zi të Shkëndisë do të zbresin sonte në stadiumin JNA të Beogradit për tu ndeshur me ekipin e Partizanit, në përpjekje për të shkruar historinë e tyre të re.

Në Beograd Shkëndija do të kënaqej me pak

Koha.net - 13.07.2011

Beograd, 13 korrik - Trajneri i skuadrës kampione të Maqedonisë, Shkëndijës '79, Qatip Osmani, para çdo ndeshjeje kërkon nga të përzgjedhurit e tij fitore, por të mërkurën, ai do të ishte i kënaqur edhe me një barazim, madje edhe me një ...

Shkëndija sonte në Beograd për të bërë histori

Yll Press - 13.07.2011

“Është shumë me rëndësi se si do të përfundojë ndeshja në Beograd. Nëse Partizani fiton 2-1, ose të luajmë baras, mendoj se kemi shanse reale të shkojmë tutje. Në atë rast lojtarët dhe stafi teknik do të ndajnë 150 mijë euro si shpërblim.

150 mijë euro nëse eliminojnë Partizanin

Telegrafi - 13.07.2011

Drejtuesit e klubit Shkëndija nga Tetova u kanë premtuar 150 mijë euro lojtarëve dhe trajnerit nëse ata arrijnë ta eliminojnë Partizanin nga Liga e Kampionëve.

Partizani- Shkëndija, masa të forta sigurie

Panorama - 13.07.2011

BEOGRAD- Në prag të ndeshjes mes Partizanit të Beogradit dhe Shkëndijës së Tetovës tensioni duket të jetë i lartë në kryeqytetin serb. Autoritete në Beograd kanë marrë të gjitha masat e nevojshme për të shmangur çdo lloj tensionimi të ...

P. Beogradit-Shkëndija e Tetovës, nën masa të rrepta

Ora news - 13.07.2011

Autoritetet në Beograd kanë marrë të gjitha masat e nevojshme të sigurisë, në prag të ndeshjes mes Partizanit të Beogradit dhe Shkëndijës së Tetovës, për të shmangur çdo lloj tensionimi të situatës me dy tifozerive të zjarrta.

Partizani - Shkëndija, nën masa të rrepta sigurie

Yll Press - 13.07.2011

Kapaciteti i stadiumit ku do të luhet ndeshja është reduktuar në 20%, kjo për arsye sigurie, ndërsa mësohet se oficerët e policisë dhe të doganave, nuk do të lejojnë kalimin e asnjë personi të dyshimtë në kufirin e Serbisë.

P. Beograd- Shkëndija, 4-0

Ora news - 13.07.2011

Shkëndija e shqiptarëve, ka mundur t`i bëjë ballë Partizanit të Beogradit vetëm 45 minutat e parë të ndeshjes pasi në pjesë e dytë, serbët arritën të shënojnë plotë 4 herë, për t`i dhënë ndoshta fund çështjes së kalimit në fazën tjetër ...

Debakël i skuadrave shqiptare

Koha.net - 13.07.2011

Beograd, 13 korrik – Futbollistët e Shkëndijës së Xhepçishtit të Tetovës nuk kaluan mirë në Beograd. Ndeshjen e parë kualifikuese për Ligën e Kampionëve ata sonte e humbën me rezultatin 4:0 dhe vetëm mrekullia në ndeshjen e kthimit mund ...

U mposhtën skuadrat shqiptare

Yll Press - 13.07.2011

Shkëndija pati rast të mirë në pjesën e parë, pranë rezultatit 0:0 që të shkojnë në pushim me epërsi 1:0, mirëpo nuk realizuan penalltinë e akorduar në favor të tyre, kurse në pjesën e dytë morën 4 gola, një autogol.

Policia ruan futbollistët e Shkëndijës

Shqipmedia - 12.07.2011

Forca të shumta të policisë serbe me rotacion po ruajnë futbollistët e ekipit shqiptar nga Tetova, Shkëndija. Ata kanë mbërritur mbrëmë në Beograd dhe janë vendosur në hotelin Prestige.

Buxheti i Shkëndijës dhjetëfish më i vogël se i Partizanit

Shqipmedia - 12.07.2011

Buxheti i klubit të Partizanit sipas Transfermarket.de është dhjetëfish më i madh se i Shkëndijës. Sipas portalit të specializuar në fjalë ekipi i Partizanit vlen 23.3 milion euro ndërsa ekipi i Shkëndijës 2.22 milion euro.

Futbollistët e Shkëndijës të ngujuar në hotel

Lajm - 12.07.2011

Nën përcjellje të policisë serbe, futbollistët e Shkëndijës të hënën në mbrëmje (ora 19:00) me autobus kanë mbërritur në Beograd, ku të mërkurën (20:45) do t’i masin forcat me Partizanin në javën e parë të rrethit të dytë eliminator të ...

Trajneri i Partizanit: Do ta sulmojmë Shkëndijën me të gjitha “armët”

Lajm - 12.07.2011

Trajneri i Partizanit, Aleksandar Stanojeviç ka deklaruar se bardhezinjtë do ta sulmojnë Shkëndijën me të gjitha “armët” që kanë në dispozicion..

Qatip Osmani dëshiron barazim ose humbje minimale nga Partizani

Lajm - 12.07.2011

“Në çdo ndeshje hyjmë me dëshirën për të fituar, por edhe barazimi kësaj radhe do të ishte i mirë, sikur edhe humbja minimale, me një gol si mysafirë”, u ka thënë gazetarëve Qatip Osmani në Beograd.

Partizani-shkendija live ne Alsat

Alsat - 12.07.2011

Klubi i Futbollit Shkëndija të martën në Beograd kishte takim për gazetarë, para takimit të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Partizanit.

Policia ruan futbollistët e Shkëndisë

Koha.net - 12.07.2011

Beograd, 12 korrik - Forca të shumta të policisë serbe me rotacion po ruajnë futbollistët e ekipit shqiptar nga Tetova, Shkëndija. Ata kanë mbërritur mbrëmë në Beograd dhe janë vendosur në hotelin Prestige.

Hasani pret fitore në Beograd

Botasot - 12.07.2011

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani ka thënë së pret fitore në ndeshjen ndaj Partizanit që zhvillohet nesër në Beograd. “Ne jemi mirë të përgatitur dhe e dimë se do të jetë një ndeshje shumë e vështirë.

Qatip Osmani dëshiron barazim ose humbje minimale nga Partizani

Yll Press - 12.07.2011

Kapiteni i Shkëndijës, Nebi Mustafi tha se bashkëlojtarët e tij dëshirojnë të bëjnë një paraqitje sa më dinjitoze. “Në çdo ndeshje hyjmë me dëshirën për të fituar, por edhe barazimi kësaj radhe do të ishte i mirë, sikur edhe humbja ...

Mbahet sekret hoteli ku do të vendoset Shkëndija në Beograd

Lajm - 11.07.2011

Futbollistët dhe drejtuesit e KF Shkëndija të hënën do të arrijnë në Beograd, ku të mërkurën zhvillojnë ndeshjen kualifikuese me Partizanin, në kuadër të javës së dytë eliminatore të Ligës së kampionëve.

Prekazi: Shkëndija të luaj pa frikë ndaj Partizanit

Lajm - 11.07.2011

Futbolldashësit më të vjetër duhet ta mbajnë mend lojtarin me numër 4 të Prishtinës, të palodhurin, Rafet Prekazi, futbollist i gjeneratës së artë të KF Prishtina, e cila në vitin 1983 luajti në ligën e parë federative të futbollit ...

Mediat serbe, Partizanit: Keni kujdes nga Hasani!

Lajm - 11.07.2011

Mediet serbe i kan kushtuar një kujdes të veçant Shkëndijës, rivalit të Partizanit, në takimin që luhet në kuadër të javës së dytë kualifikuese të ligës së kampionëve, të mërkurën, ora 20;45.

Gjithçka gati kundër Partizanit

Shqipmedia - 11.07.2011

Kampioni i Maqedonisë Shkëndija është e gatshme për duelin mes Partizanit në kualifikimet nga liga e kampionëve, thonë nga klubi tetovarë. Në ndeshjen e dyfishtë për “bardh e zitë” Shkëndija është jashtë loje, por ambiciet e ekipit Tetovar ...