TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shtëpia në Prishtinë që mund të shkaktoj vdekje si në Prizren!

Botasot - 12.06.2016

Ka kohë që qytetarët e Prishtinës, po ecin me frikë afër shtëpisë së vjetër, e cila veç çka s’po shembet në qendër të kryeqytetit. Kjo shtëpi e cila gjendet në qendër të qytetit, siç shihet edhe nga ...

Prizreni shënon ditën e çlirimit

Botasot - 12.06.2016

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, me bashkëpunëtorë kanë nderuar dëshmorët e kombit të kësaj komune me rastin e Ditën e Çlirimit të Prizrenit.

Shtëpia në Prishtinë që mund të shkaktoj vdekje si në Prizren!

Tetova Sot - 12.06.2016

Ka kohë që qytetarët e Prishtinës, po ecin me frikë afër shtëpisë së vjetër, e cila veç çka s’po shembet në qendër të kryeqytetit. Kjo shtëpi e cila gjendet në qendër të qytetit, siç shihet edhe nga ...

Protestë për tragjedinë e Prizrenit, kërkohet llogari nga institucionet

Almakos - 11.06.2016

Në Prizren do të organizohet një protest ku do të kërkohet llogari nga institucionet lokale dhe qendrore për vdekjen e tre vjeçares. Organizata joqeveritare EC Ma Ndryshe ka ftuar të gjithë qytetarët ...

Të mërkurën protestohet në Prizren, kërkohet dorëheqja e Ramadan Mujës dhe dy ministrave

Zhurnal - 11.06.2016

Të mërkurën në Prizren me organizim të 10 organizatave jo qeveritare (Autostrada Biennale, DokuFest, EC Ma Ndryshe, Fondacioni Legatum, Fondacioni Lumbardhi, Fondacioni Trashëgimia Kulturore pa ...

Protestë për tragjedinë në Prizren, kërkohet dorëheqje dhe përgjegjësi penale

Lajmi.net - 11.06.2016

Organizata joqeveritare "Ec Ma Ndryshe" fton të gjithë qytetarët e Prizrenit dhe Kosovës për të kërkuar llogari nga institucionet lokale dhe qendrore për vdekjen e tre vjeçares Xheneta Gashi në ...

Pozitë e opozitë duan seancë të jashtëzakonshme për vdekjen e 3-vjeçares

Koha.net - 11.06.2016

Subjektet opozitare në Kuvendin Komunal të Prizrenit, kanë nisur iniciativën për mbledhjen e nënshkrimeve të nevojshme për thirrjen e një seance të jashtëzakonshme të organit më të lartë vendimmarrës ...

Asamblistët e Prizrenit duan seancë të jashtëzakonshme për vdekjen e 3-vjeçares

Gazeta Express - 11.06.2016

Subjektet opozitare në Kuvendin Komunal të Prizrenit, kanë nisur iniciativën për mbledhjen e nënshkrimeve të nevojshme për thirrjen e një seance të jashtëzakonshme të organit më të lartë vendimmarrës ...

Trashëgimia kulturore e kronikës së zezë

Koha.net - 11.06.2016

Në një ditë të nxehtë të gushtit të vitit të kaluar, ish-kryesuesi i Këshillit të Trashëgimisë Kulturore për Qendrën Historike të Prizrenit, Vesel Hoxhaj, përmes një letre njoftonte institucionet ...

Rrëfehet Zafir Berishës për UÇK-në dhe vitin 1999

Botasot - 11.06.2016

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe pjesëmarrës në luftën çlirimtare të Kosovës ka rrëfyer për kohën e luftës. Berisha ka thënë se si në shumë qendra të Kosovës edhe në Prizren, një numër ...

Deputeti i VV-së: Opozita dhe do OJQ po bëjë “reklam” me “fatkeqësinë”

Botasot - 11.06.2016

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Mytaher Haskuka ka reaguar për ngjarjen tragjike ku që humbi jetën Xheneta Gashit, si pasojë e shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në ...

Të mërkurën protestohet në Prizren, kërkohet dorëheqja e Ramadan Mujës dhe dy ministrave

Gazeta Express - 11.06.2016

Të mërkurën në Prizren me organizim të 10 organizatave jo qeveritare (Autostrada Biennale, DokuFest, EC Ma Ndryshe, Fondacioni Legatum, Fondacioni Lumbardhi, Fondacioni Trashëgimia Kulturore pa ...

Të mërkurën protestë në Prizren, kërkohet dorëheqja e Mujës, Aganit dhe Shalës

Botasot - 11.06.2016

OJQ Ec Ma Ndryshe ka paralajmëruar se të mërkurën më 15 qershor do të protestohet në sheshin Shadërvan të Prizrenit, pas vdekjes së tre vjeçare, e cila vdiq si pasojë e një objekti të vjetër që u ...

Të mërkurën protestë për tragjedinë e Prizrenit, kërkohet përgjegjësi penale

Telegrafi - 11.06.2016

Organizata joqeveritare ‘EC Ma Ndryshe’ ka ftuar të gjithë qytetarët e Prizrenit dhe Kosovës që t’i bashkohen në protestë, ku do të kërkohet llogari nga institucionet lokale dhe qendrore për vdekjen ...

Të mërkurën protestohet në Prizren, kërkohet dorëheqja e Ramadan Mujës dhe dy ministrave

Zeri - 11.06.2016

Të mërkurën në Prizren me organizim të 10 organizatave jo qeveritare (Autostrada Biennale, DokuFest, EC Ma Ndryshe, Fondacioni Legatum, Fondacioni Lumbardhi, Fondacioni Trashëgimia Kulturore pa ...

Shoqata “Tradita” Organizoi Manifestimin Kulturor “Lidhja Na Bashkon”

Botasot - 11.06.2016

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita” nga Tetova, më 10 qershor 2016, në amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës, e shënoi njërën prej datave më të rëndësishme të historisë së ...

Shëmtia e instaluar në Qendrën Historike të Prizrenit [video]

Koha.net - 11.06.2016

Gypa të betonit që shërbejnë për sistemin e kanalizimit, janë vendosur nga ana e komunës në Qendrën Historike të Prizrenit, për sigurimin e monumenteve të vjetra të trashëgimisë.

Shëmtia e instaluar në Qendrën Historike të Prizrenit (Video)

Gazeta Express - 11.06.2016

Gypa të betonit që shërbejnë për sistemin e kanalizimit, janë vendosur nga ana e komunës në Qendrën Historike të Prizrenit, për sigurimin e monumenteve të vjetra të trashëgimisë.

Rrëfehet Zafir Berishës për UÇK-në dhe vitin 1999

Tetova Sot - 11.06.2016

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe pjesëmarrës në luftën çlirimtare të Kosovës ka rrëfyer për kohën e luftës. Berisha ka thënë se si në shumë qendra të Kosovës edhe në Prizren, një numër ...

Të mërkurën protestohet në Prizren, kërkohen dorëheqja e kryetarit dhe dy ministrave

Ilirida - 11.06.2016

Të mërkurën në Prizren me organizim të 10 organizatave jo qeveritare (Autostrada Biennale, DokuFest, EC Ma Ndryshe, Fondacioni Legatum, Fondacioni Lumbardhi, Fondacioni Trashëgimia Kulturore pa ...

E vërteta E Lidhjesë së Prizrenit – 1878

Tetova Sot - 11.06.2016

Nga Prof. Savash VELIU Gjysma e dytë e shekullit XIX, sidomos para dhe pas Lidhjes së Prizrenit, për shqiptarët paraqet një ndër periudhat më të rëndësishme gjatë dy shekujve të fundit në pikëpamje ...

Shoqata “Tradita” organizoi manifestimin kulturor “Lidhja na Bashkon”

Flaka - 11.06.2016

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita” nga Tetova, më 10 qershor 2016, në amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës, e shënoi njërën prej datave më të rëndësishme të historisë së ...

Të mërkurën protestë për tragjedinë e Prizrenit, kërkohet përgjegjësi penale

Ilirida - 11.06.2016

Organizata joqeveritare ‘EC Ma Ndryshe’ ka ftuar të gjithë qytetarët e Prizrenit dhe Kosovës që t’i bashkohen në protestë, ku do të kërkohet llogari nga institucionet lokale dhe qendrore për vdekjen ...

Shoqata “Tradita” organizoi Manifestimin kulturor “Lidhja na Bashkon”

Tetova Sot - 11.06.2016

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita” nga Tetova, më 10 qershor 2016, në amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës, e shënoi njërën prej datave më të rëndësishme të historisë së ...

138 vjet nga vënia e themeleve të shtetit Shqiptar

Almakos - 10.06.2016

Po bëhen 138 vjet që kur filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe kryengritja më e madhe për çlirim nga pushtuesit 500 vjeçar turq.

138-Vjetori i Lidhjes së Prizrenit

Almakos - 10.06.2016

Lidhja e Prizrenit ishte lëvizja e parë e shqiptare e madhe e organizuar në mënyrë administrative, politike dhe ushtarake që prej kohës së Skënderbeut.

RDK me urim për ditën e Lidhjes së Prizrenit

Lajm - 10.06.2016

10.06.2016 – Sot e 138 vite më herrët, burrat më të ndritur të kombit shqiptar u takuan në Prizren nga të gjitha trojet shqiptare për të lënë gjurmë të paharrueshme për kombin shqiptar me krijimin e ...

RDK me urim për ditën e Lidhjes së Prizrenit

Ina - 10.06.2016

10.06.2016 – Sot e 138 vite më herrët, burrat më të ndritur të kombit shqiptar u takuan në Prizren nga të gjitha trojet shqiptare për të lënë gjurmë të paharrueshme për kombin shqiptar me krijimin e ...

138-Vjetori i Lidhjes së Prizrenit

Portalb - 10.06.2016

Lidhja e Prizrenit ishte lëvizja e parë e shqiptare e madhe e organizuar në mënyrë administrative, politike dhe ushtarake që prej kohës së Skënderbeut.

“Pavarësisht bindjeve politike i mbetemi besnikë Lidhjes Shqiptare të Prizrenit”

Almakos - 10.06.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri e ka quajtur Lidhjen Shqiptare të Prizrenit si projekt të lindjes së Shqipërisë. Ai në përvjetorin e Lidhjes Shqiptare tha se ky projekt mbetet frymëzim ...

Ymeri: Lidhja Shqiptare e Prizrenit, frymëzim për politikën shqiptare

Top Channel - 10.06.2016

Në përvjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri e ka quajtur atë, si projektin e lindjes së Shqipërisë.

Ymeri: Lidhja Shqiptare e Prizrenit, frymëzim për politikën shqiptare

Lajmi.net - 10.06.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri e ka quajtur Lidhjen Shqiptare të Prizrenit si projekt të lindjes së Shqipërisë. Ai në përvjetorin e Lidhjes Shqiptare tha se ky projekt mbetet frymëzim ...

Mustafa kujton 10 qershorin: Kjo datë shënon dy ngjarje të rëndësishme

Lajmi.net - 10.06.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka kujtuar 10 qershorin duke theksuar se kjo datë shënon dy ngjarje shumë të rëndësishme për popullin shqiptar dhe historinë e re të Kosovës.

Pas tragjedisë në Prizren, komuna ‘siguron’ shtëpitë me rrathë kanalizimi (Foto)

Lajmi.net - 10.06.2016

Komuna e Prizrenit ka tentuar ta gjejë një zgjidhje për shtëpitë në rrugën ‘Marin Barleti’ të cilat rrezikojnë të shemben. Kjo është rruga ku ditë më parë humbi jetën një vajzë 3 vjeç, pasi një pjesë ...

​Mustafa kujton 10 Qershorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Almakos - 10.06.2016

Kryeministri Isa Mustafa me anë të një postimi në Facebook ka përkujtuar 10 Qershorin e vitit 1878 kur është mbajtur Lidhja e Prizrenit. Mustafa ka thënë se 10 Qershori shënon dy ngjarje shumë të ...

138 vjet nga vënia e themeleve të shtetit Shqiptar

Botasot - 10.06.2016

Po bëhen 138 vjet që kur filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe kryengritja më e madhe për çlirim nga pushtuesit 500 vjeçar turq.

138 vjet nga vënia e themeleve të Shtetit Shqiptar

Telegrafi - 10.06.2016

Po bëhen 138 vjet që kur filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe kryengritja më e madhe për çlirim nga pushtuesit 500 vjeçar turq.

Institucionet kujtohen për ndërhyrje emergjente në monumentet e Prizrenit

Koha.net - 10.06.2016

Prizren, 10 qershor - Drejtori i Emergjencave në Komunën e Prizrenit, Bedrija Ejupagiq, të enjten, gjatë ditës, u është përgjigjur pyetjeve të hetuesve policorë rreth ngjarjes tragjike të së hënës në ...

Lidhja e Prizrenit – 138 vjet nga vënia e themeleve të shtetit shqiptar

Syri.net - 10.06.2016

Sot bëhen 138 vjet që nga mbajtja e Lidhjes së Prizrenit, organizata e parë politike dhe ushtarake e mbarë kombit shqiptar. Më 10 qershor 1878 u mbajt Kuvendi i Prizrenit, i cili shpalli formimin e ...

RDK me urim për ditën e Lidhjes së Prizrenit

Botasot - 10.06.2016

Sot e 138 vite më herrët, burrat më të ndritur të kombit shqiptar u takuan në Prizren nga të gjitha trojet shqiptare për të lënë gjurmë të paharrueshme për kombin shqiptar me krijimin e Lidhjes së ...

Berisha: Përfundimisht këta tipa nuk janë normal... (Foto)

Botasot - 10.06.2016

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha ka reaguar pas mburojës së vendosur nga Komuna e Prizrenit afër shtëpisë ku humbi jetën një tre vjeçare. “Përfundimisht këta tipa nuk jan normal...

Fillon sigurimi i objekteve të vjetra në Prizren (FOTO)

Zeri - 10.06.2016

Objektet të cilat janë të mbrojtura me ligj si objekte të trashëgimisë kulturore në qytetin e Prizrenit kanë filluar që të sigurohen nga kuvendi komunal, kjo për shkak se gjendja në të cilën ndodhën ...

Ymeri: Lidhja Shqiptare e Prizrenit frymëzim për politikën shqiptare

Botasot - 10.06.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri e ka quajtur Lidhjen Shqiptare të Prizrenit si projekt të lindjes së Shqipërisë. Ai në përvjetorin e Lidhjes Shqiptare tha se ky projekt mbetet frymëzim ...

Ymeri: Lidhja e Prizrenit, paraqitje dinjitoze që na duhet edhe sot

Gazeta Express - 10.06.2016

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri e ka quajtur Lidhjen Shqiptare të Prizrenit si projekt të lindjes së Shqipërisë. Ai në përvjetorin e Lidhjes Shqiptare tha se ky projekt mbetet frymëzim i ...

Prizreni vonë mendon për sigurinë e qytetarëve (Foto)

Telegrafi - 10.06.2016

Pas tragjedisë që ndodhi në fillim të kësaj jave, me ç’rast humbi jetën vogëlushja , Xheneta Gashi, gjatë ditës së sotme nga institucionet lokale të Prizrenit janë vendosur gypa nga betoni.

Ymeri: Shqiptarët i mbeten besnikë projektit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Telegrafi - 10.06.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, e ka quajtur Lidhjen Shqiptare të Prizrenit si projekt të lindjes së Shqipërisë. “Prej këtij themeli, projekti ynë është shënuar nga nevoja për t’u ...

Shënohet përvjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Botasot - 10.06.2016

Me rastin e 10 Qershorit, ditën kur u mbajt Lidhja Shqiptare e Prizrenit , komuna e Prizrenit e ka shënuar këtë ditë me një akademi solemne. Me këtë rast kryetari i kësaj komune Ramadan Muja, ...

Mustafa kujton 10 Qershorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Botasot - 10.06.2016

Kryeministri Isa Mustafa me anë të një postimi në Facebook ka përkujtuar 10 Qershorin e vitit 1878 kur është mbajtur Lidhja e Prizrenit. Por Mustafa rikujton se 10 qershori i vitit 1999 është një ...

Mustafa kujton 10 qershorin e 1878-s dhe 1999-s

Telegrafi - 10.06.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka kujtuar dy data të rëndësishme që lidhen me 10 qershorin. “10 Qershori shënon dy ngjarje shumë të rëndësishme për popullin shqiptar dhe historinë e re të ...

Mustafa: 10 Qershori datë historike për Kosovën

Zeri - 10.06.2016

Kryeministri Isa Mustafa ka kujtuar Lidhjen e Prizrenit, kështu duke quar lartë themeluesit e kësaj lidhjeje. Mustafa në statusin e tij në ‘Facebook’, tha se qytetarët e Kosovës sot janë më të lirë ...

Pas tragjedisë në Prizren, komuna ‘siguron’ shtëpitë me rrathë kanalizimi (FOTO)

Zeri - 10.06.2016

Komuna e Prizrenit ka tentuar ta gjejë një zgjidhje për shtëpitë në rrugën ‘Marin Barleti’ të cilat rrezikojnë të shemben. Kjo është rruga ku ditë më parë humbi jetën një vajzë 3 vjeç, pasi një pjesë ...

RDK: Urime 138 vjetorii Lidhjes së Prizrenit

Flaka - 10.06.2016

RDK përkujton 138 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit. “Sot e 138 vite më herrët, burrat më të ndritur të kombit shqiptar u takuan në Prizren nga të gjitha trojet shqiptare për të lënë gjurmë të ...

RDK: Gëzuar 10 qershorin, ditën e Lidhjes së Prizrenit

Tetova Sot - 10.06.2016

10.06.2016 – Sot e 138 vite më herrët, burrat më të ndritur të kombit shqiptar u takuan në Prizren nga të gjitha trojet shqiptare për të lënë gjurmë të paharrueshme për kombin shqiptar me krijimin e ...

“Pavarësisht bindjeve politike i mbetemi besnikë Lidhjes Shqiptare të Prizrenit”

Ilirida - 10.06.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri e ka quajtur Lidhjen Shqiptare të Prizrenit si projekt të lindjes së Shqipërisë. Ai në përvjetorin e Lidhjes Shqiptare tha se ky projekt mbetet frymëzim ...

Shënohet përvjetori i 138 i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Durres Lajm - 10.06.2016

Në komunën e Prizrenit është zhvilluar një ceremoni solemne me rastin e 10 Qershorit, ditës kur u mbajt Lidhja Shqiptare e Prizrenit. Me këtë rast kryetari i kësaj komune Ramadan Muja, deklaroi se ...

138 vjet nga vënia e themeleve të Shtetit Shqiptar

Bota.al - 10.06.2016

Po bëhen 138 vjet që kur filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe kryengritja më e madhe për çlirim nga pushtuesit 500 vjeçar turq.

Rëndësia e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Lajm - 09.06.2016

(Me rastin e 138 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit) Prof. Dr. Nebi Dervishi Njëqind e tridhjetë e tetë vjet më parë, më 10 Qershor 1878, në ditët e stuhishme të ,,Krizës së madhe Lindore”, ...

Rëndësia E Lidhjes shqiptare të Prizrenit

Ina - 09.06.2016

(Me rastin e 138 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit) Prof. Dr. Nebi Dervishi Njëqind e tridhjetë e tetë vjet më parë, më 10 Qershor 1878, në ditët e stuhishme të ,,Krizës së madhe Lindore”, ...

Kosovë: Serbët në Prizren e shënuan një festë fetare

Evropaelire - 09.06.2016

Afro 100 serbë sot në Prizren e kanë shënuar një festë fetare, ndërsa mbështetjen financiare e ka siguruar Zyra për Kosovën e qeverisë së Serbisë. Në këtë ceremoni fetare, kanë marrë pjesë personat e ...

Kryeziu: Të dorëhiqen Muja, Shala dhe Agani

Lajmi.net - 09.06.2016

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka thënë se vdekja e trevjeçares Xheneta Gashi është rrjedhojë e papërgjegjësisë së institucioneve të cilat duhet të merreshin me ...

Vdekja e trevjeçares në Prizren, drejtori i Emergjencave ftohet për intervistë nga policia

Telegrafi - 09.06.2016

Drejtori i Emergjencave në Prizren, Bedrija Ejupagiq është ftuar për intervistë nga hetuesit e policisë, për rastin e vdekjes së trevjeçares nga rrënimi i shtëpisë së vjetër.

Vdekja e trevjeçares në Prizren, drejtori i Emergjencave ftohet për intervistë nga policia

Botasot - 09.06.2016

Drejtori i Emergjencave në Prizren, Bedrija Ejupagiq është ftuar për intervistë nga hetuesit e policisë, për rastin e vdekjes së trevjeçares nga rrënimi i shtëpisë së vjetër.

Vdekja e trevjeçares në Prizren, drejtori i Emergjencave ftohet për intervistë nga policia

Gazeta Express - 09.06.2016

Drejtori i Emergjencave në Prizren, Bedrija Ejupagiq është ftuar për intervistë nga hetuesit e policisë, për rastin e vdekjes së trevjeçares nga rrënimi i shtëpisë së vjetër.

Kryeziu: Komuna e Prizrenit të tregojë se për kënd ndërtoi 250 shtëpi

Telegrafi - 09.06.2016

Pas deklarimeve nga Komuna e Prizrenit se familja e vajzës tre vjeçare që ndërroi jetë ditë më parë në këtë qytet, se ajo dhe familja e saj kanë jetuar si uzurpator në atë shtëpi, ka reaguar Ismet ...

Kryeziu: Komuna e Prizrenit të tregojë se për kënd ndërtoi 250 shtëpi

Botasot - 09.06.2016

Pas deklarimeve nga Komuna e Prizrenit se familja e vajzës tre vjeçare që ndërroi jetë ditë më parë në këtë qytet, se ajo dhe familja e saj kanë jetuar si uzurpator në atë shtëpi, ka reaguar Ismet ...

Në 138 vjetorin e Lidhjës Shqiptare të Prizrenit

Botasot - 09.06.2016

Lidhja Shqiptare e Prizrenit 138 vjet më parë shënoi ngjarjen më të re, mbasi sikurse Besëlidhja e Skënderbeut e 1444, njëherit është simbol i bashkimit kombëtar dhe gur themeli i shtetësisë ...

Kryeziu për tragjedinë e Prizrenit: Të dorëhiqen Muja, Shala dhe Agani

Zeri - 09.06.2016

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se vdekja e trevjeçares Xheneta Gashi është rrjedhojë e papërgjegjësisë së institucioneve të cilat ...

Vdekja e trevjeçares në Prizren, drejtori i Emergjencave ftohet për intervistë nga policia

Shqiperia Ime - 09.06.2016

Drejtori i Emergjencave në Prizren, Bedrija Ejupagiq është ftuar për intervistë nga hetuesit e policisë, për rastin e vdekjes së trevjeçares nga rrënimi i shtëpisë së vjetër.

Prizren: Të shtëna me armë në drejtim të një veture

Lajmi.net - 08.06.2016

Dy viktima meshkuj kanë raportuar se derisa ishin në veturën e tyre në lëvizje, nga një veturë tjetër persona të panjohur kishin shtënë me armë në drejtim të tyre.

Komuna e quan uzurpatore familjen e 3 vjeçares që vdiq nga shembja e shtëpisë në Prizren

Lajmi.net - 08.06.2016

Bytyqi ka thënë se Komuna e Prizrenit nuk mund të kujdeset për të gjitha familjet të cilat jetojnë në shtëpitë të cilat nuk dihet se kujt i përkasin Drejtori i Departamentit të Infrastrukturës në ...

Hoxha: Komunarët e Prizrenit s’po e flasin të vërtetën

Zhurnal - 08.06.2016

Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se e vërteta lidhur me rastin e humbjes së jetës së trevjeçares në Prizren nuk ...

Zyrtarët s’japin përgjegjësi për vdekjen e trevjeçares, prokuroria do t’i ndjekë

Gazeta Express - 08.06.2016

Zyrtarë të institucioneve publike të martën nuk kanë dhënë ndonjë shenjë se kanë gatishmëri që vullnetarisht të japin përgjegjësi për rastin e vdekjes së vajzës trevjeçare në rrugën "Marin Barleti" ...

Dëshmitari që pa me sy vdekjen e 3-vjeçares

Zeri - 08.06.2016

Fillimisht kishte dëgjuar një zhurmë, pastaj pluhuri ia kishte zënë pamjen nga shembja e murit. “Kur e pashë që ndërtesa u rrënua, vrapova dhe pashë që rrënoja kishte zënë një fëmijë”, tregon Nue ...

Prizreni kryeqytet shpirtëror i shqiptarëve

Botasot - 08.06.2016

Me 10 qershor të këtij viti mbushen plot 138 vjet,qëkur në Prizrenin e bukur u themelua Lidhja shqiptare e Prizrenit,që në historinë shqiptare,pas Kuvendit të Lezhës të Kohës së Skënderbeut,është ...

I gjuajnë me armë gjatë vozitjes në Prizren

Gazeta Express - 08.06.2016

Dy persona kanë raportuar se derisa ishin në veturën e tyre në lëvizje në Prizren, nga një veturë tjetër persona të panjohur kishin shtënë me armë në drejtim të tyre.

Tri ditë pas vdekjes së tre vjeçares, institucionet po heshtin

Botasot - 08.06.2016

Kanë kaluar tri ditë që kur në Prizren vdiq vogëlushja tre vjeçare, Xheneta Gashi, nga shembja e shtëpisë ku ajo po luante, ndërsa fajin për rastin nuk po e merr askush.

Komuna e quan uzurpatore familjen e 3 vjeçares që vdiq nga shembja e shtëpisë në Prizren

Gazeta Express - 08.06.2016

​Drejtori i Departamentit të Infrastrukturës në Komunën e Prizrenit, Bedri Bytyqi, e ka quajtur uzurpatore familjen Xheneta Gashit, vajzës 3 vjeçe e cila humbi jetën pasi mbi të u shemb muri i një ...

Komuna e quan uzurpatore familjen e 3-vjeçares që vdiq nga shembja e shtëpisë në Prizren

Telegrafi - 08.06.2016

Drejtori i Departamentit të Infrastrukturës në Komunën e Prizrenit, Bedri Bytyqi, e ka quajtur uzurpatore familjen Xheneta Gashit, vajzës 3 vjeçe e cila humbi jetën pasi mbi të u shemb muri i një ...

Hoxha: Komunarët e Prizrenit s’po e flasin të vërtetën

Telegrafi - 08.06.2016

Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se e vërteta lidhur me rastin e humbjes së jetës së trevjeçares në Prizren nuk ...

Hoxha: Komunarët e Prizrenit s’po e flasin të vërtetën

Botasot - 08.06.2016

Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se e vërteta lidhur me rastin e humbjes së jetës së trevjeçares në Prizren nuk ...

Komuna e quan uzurpatore familjen e 3 vjeçares që vdiq nga shembja e shtëpisë në Prizren

Zeri - 08.06.2016

Drejtori i Departamentit të Infrastrukturës në Komunën e Prizrenit, Bedri Bytyqi, e ka quajtur uzurpatore familjen Xheneta Gashit, vajzës 3 vjeçe e cila humbi jetën pasi mbi të u shemb muri i një ...

Rrethohet shtëpia e vjetër që rrezikon të shembet në Prishtinë (Foto)

Botasot - 08.06.2016

Para dy dite një vajzë e moshës tre vjeçare vdiq nga shembja e një shtëpie të vjetër në Prizren. Më vonë u raportua përmes një dokumenti që u bë publik se Komuna e Prizrenit ishte ajo që e neglizhoi ...

Përveç që humbi vajzën e saj, kjo grua e ka edhe një hall tjetër të rëndë (Video)

Ina - 07.06.2016

Ka humbur të bijën 3 vjeçare dhe tjetrën vajzë 10 vjeç e ka të lënduar si pasojë e shembjes së shtëpisë të vjetër dhe të pa banuar në Prizren, por kjo nënë ka edhe një tjetër problem: nuk ka ku të ...

Hoxha: Do të ndërmarrim veprime për vdekjen e 3 vjeçares

Lajmi.net - 07.06.2016

Vdekja e fëmijës tre vjeçar si pasojë shembjes së një muri të një shtëpie të vjetër në Prizren mund të jetë bërë për shkaqe neglizhence. Këtë e ka konfirmuar edhe Kryeprokurori i Prizrenit, Sylë ...

Prokuroria heton vdekjen e fëmijës në Prizren – dyshohet për neglizhencë të institucioneve

Lajm - 07.06.2016

Vdekja e fëmijes tre vjeçar si pasojë shembjes së një muri të një shtëpie të vjetër në Prizren mund të jetë bërë për shkaqe neglizhence. Këtë e ka konfirmuar edhe Kryeprokurori i Prizrenit, Sylë ...

VV: Pas tragjedisë së djeshme, ende nuk ka llogaridhënie

Almakos - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren, ka reaguar sërish për tragjedinë e djeshme në Qendrën Historike të Prizrenit. Reagimi i plotë i Vetëvendosjes: Edhe një ditë pas tragjedisë në Qendrën ...

VV kërkon procedurë penale për tragjedinë e djeshme në Prizren

Lajmi.net - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren, ka reaguar sërish për tragjedinë e djeshme në Qendrën Historike të Prizrenit, ku pas shembjes së një shtëpie humbi jetën një fëmijë tre vjeç.

Kosovë, vogëlushja 3-vjeçe humb jetën nga shembja e shtëpisë

Portalb - 07.06.2016

Në Prizren vogëlushja e moshës tre vjeçe, e kombësisë shqiptare, është zënë nga shembja e një pjese të një shtëpie të vjetër, shtëpi e cila një kohë të gjatë pret të rinovohet, raporton Anadolu ...

40 ditë paraburgim për shqiptarin që kërkohej nga Interpoli

Lajmi.net - 07.06.2016

Të pandehurit me iniciale I.Z nga fshati Zubin Potok, i është caktuar masa e paraburgimit prej 40 ditësh, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale të vjedhjes së rëndë, të paraparë ...

“Neglizhenca institucionale me pasoja vdekjeprurëse për fëmijët”

Almakos - 07.06.2016

KOMF i shpreh ngushëllime familjes për humbjen e vajzës 3 vjeçare dhe uron shërim të shpejtë për vajzën e lënduar dhe familjarët tjerë si pasojë e shembjes së murit të shtëpisë Koalicioni i OJQ-ve ...

Vazhdojnë reagimet për vdekjen tragjike të 3-vjeçares në Prizren

Lajmi.net - 07.06.2016

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve - KOMF, i cili përfaqëson njëzet e dy organizata jo qeveritare, shpreh ngushëllime familjes për humbjen e vajzës 3 -vjeçare në Komunën e Prizrenit dhe ...

​VV kërkon procedurë penale ndaj zyrtarëve lidhur me tragjedinë e djeshme në Prizren

Lajm - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren, ka reaguar sërish për tragjedinë e djeshme në Qendrën Historike të Prizrenit, ku pas shembjes së një shtëpie humbi jetën një fëmijë tre vjeç.

Komuna e Prizrenit fajëson Ministrinë për vdekjen e vajzës

Lajmi.net - 07.06.2016

Sipas zëdhënësit të Komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, përgjegjësia për vdekjen e vajzës tre vjeçare e cila u zu nga muret e një shtëpie të vjetër në pjesën historike të qytetit, bie mbi Ministrinë ...

Vodhi në Francë, paraburgim në Prizren

Lajmi.net - 07.06.2016

Gjykata në Prizren i caktoi masën paraburgimit prej 40 ditësh I.Z., shtetas i Republikës së Shqipërisë për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale të vjedhjes së rëndë në Francë.

Prizren: Nisin hetimet rreth vdekjes së fëmiut (Video)

Almakos - 07.06.2016

Komuna e Prizrenit ka kërkuar hetim për rastin e djeshëm tragjikë ku nga shembja e shtëpisë humbi jetën një fëmijë. Fillimin e hetimeve nga organet e hetuesisë e ka konfirmuar, Kryeprokurori i ...

Kryen krim në Francë, arrestohet në Prizren

Almakos - 07.06.2016

Gjykata në Prizren i caktoi masën paraburgimit prej 40 ditësh të pandehurit me iniciale I.Z., shtetas i Republikës së Shqipërisë për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale të vjedhjes ...

Çfarë zgjidhje i kishte ofruar Komuna e Prizrenit familjes para tragjedisë?

Lajmi.net - 07.06.2016

Zëdhënësi i Komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, ka deklaruar se familja, fëmija i të cilës ka vdekur të hënën nga shembja e dheut, nuk është nga qyteti i Prizrenit, por nga qyteti i Suharekës.

Tragjedia në Prizren, lagjja kishte dërguar 40 kërkesa në Komunë që paralajmëronin rrezikun

Zhurnal - 07.06.2016

Tragjedia që ndodhi pasditen e së hënës në Prizren, ishte paralajmëruar kohë më parë nga banorët e lagjes, por edhe nga Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren.

Nisin hetimet për vdekjen e vajzës tri vjeçare në Prizren

Almakos - 07.06.2016

Prokuroria e shtetit ka filluar hetimet lidhur me tragjedinë që ndodhi në Prizren, ku si pasojë e rrëzimit të një shtëpie të vjetër ka humbur jetën një fëmijë i moshës 3 vjeçare.

Nisin hetimet për vdekjen e vajzës tri vjeçare në Prizren

Lajmi.net - 07.06.2016

Prokuroria e shtetit ka filluar hetimet lidhur me tragjedinë që ndodhi në Prizren, ku si pasojë e rrëzimit të një shtëpie të vjetër ka humbur jetën një fëmijë i moshës 3 vjeçare.

Hoxha: Asnjë shkresë s’ka ardhur në QRTKP nga komuna e Prizrenit

Almakos - 07.06.2016

​Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi dhe Kulturë në Prizren, Samir Hoxha, ka reaguar ndaj deklaratave të zëdhënësit të komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, pas vdekjes së vajzës 3 vjeçare, ...

Komuna e Prizrenit e dinte rastin, por s’ndërhyri në shtëpinë që mori jetë njeriu (Dokument)

Lajmi.net - 07.06.2016

Komuna e Prizrenit ka pranuar disa herë gjatë këtij viti – dhe gjatë vitit të kaluar – shkresa për të intervenuar tek shtëpitë ku të hënën e humbi jetën vajza trevjeçare.

Kryeprokurori Hoxha: Do të ndërmarrim veprime për vdekjen e 3 vjeçares

Gazeta Express - 07.06.2016

Vdekja e fëmijës tre vjeçar si pasojë shembjes së një muri të një shtëpie të vjetër në Prizren mund të jetë bërë për shkaqe neglizhence. Këtë e ka konfirmuar edhe Kryeprokurori i Prizrenit, Sylë ...

Prokuroria heton vdekjen e fëmijës në Prizren – dyshohet për neglizhencë të institucioneve

Zeri - 07.06.2016

Vdekja e fëmijes tre vjeçar si pasojë shembjes së një muri të një shtëpie të vjetër në Prizren mund të jetë bërë për shkaqe neglizhence. Këtë e ka konfirmuar edhe Kryeprokurori i Prizrenit, Sylë ...

​VV kërkon procedurë penale ndaj zyrtarëve lidhur me tragjedinë e djeshme në Prizren

Telegrafi - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren, ka reaguar sërish për tragjedinë e djeshme në Qendrën Historike të Prizrenit, ku pas shembjes së një shtëpie humbi jetën një fëmijë tre vjeç.

Vetëvendosje kërkon llogaridhënie për tragjedinë e djeshme në Prizren

Koha.net - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një reagimi dërguar mediave, ka shprehur habinë se si edhe një ditë pas tragjedisë në Qendrën Historike të Prizrenit, ku humbi jetën vajza tre vjeçe dhe u lënduan dy të ...

VV: Edhe një ditë pas tragjedisë në Prizren nuk ka llogaridhënie

Gazeta Express - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren, ka reaguar sërish për tragjedinë e djeshme në Qendrën Historike të Prizrenit, ku pas shembjes së një shtëpie humbi jetën një fëmijë 3 vjeçar.

VV kërkon procedurë penale ndaj zyrtarëve lidhur me tragjedinë e djshme në Prizren

Botasot - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren, ka reaguar sërish për tragjedinë e djeshme në Qendrën Historike të Prizrenit, ku pas shembjes së një shtëpie humbi jetën një fëmijë tre vjeç.

VV kërkon procedurë penale ndaj zyrtarëve lidhur me tragjedinë e djshme në Prizren

Zeri - 07.06.2016

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren, ka reaguar sërish për tragjedinë e djeshme në Qendrën Historike të Prizrenit, ku pas shembjes së një shtëpie humbi jetën një fëmijë tre vjeç.

Paraburgim për të arrestuarin shqiptar në Vërmicë që kërkohej nga Franca

Koha.net - 07.06.2016

I arrestuari, I.Z. nga fshati Rubik i Mirditës së Shqipërisë, që është kapur nga Policia e Kosovës në pikëkalimin e Vërmicës, pasi kërkohej nga Interpoli ka marrë masën e paraburgimit, prej 40 ditësh.

Paraburgim për shqiptarin e arrestuar në Vërmicë që kërkohej nga Interpoli

Gazeta Express - 07.06.2016

I arrestuari, I.Z. nga fshati Rubik i Mirditës së Shqipërisë, që është kapur nga Policia e Kosovës në pikëkalimin e Vërmicës, pasi kërkohej nga Interpoli ka marrë masën e paraburgimit, prej 40 ditësh.

Paraburgim për shqiptarin e arrestuar në Vërmicë që kërkohej nga Interpoli

Botasot - 07.06.2016

I arrestuari, I.Z. nga fshati Rubik i Mirditës së Shqipërisë, që është kapur nga Policia e Kosovës në pikëkalimin e Vërmicës, pasi kërkohej nga Interpoli ka marrë masën e paraburgimit, prej 40 ditësh.

KOMF: Neglizhenca institucionale sjell pasoja të rënda deri vdekjeprurëse për fëmijët

Telegrafi - 07.06.2016

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF i cili përfaqëson njëzet e dy organizata jo qeveritare, shpreh ngushëllime familjes për humbjen e vajzës 3 vjeçare në Komunën e Prizrenit dhe uron ...

KOMF reagon për vdekjen e tri vjeçares në Prizren

Gazeta Express - 07.06.2016

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF), nëpërmjet një komunikate për media u ka shprehur ngushëllime familjes për humbjen e vajzës 3 vjeçare në Komunën e Prizrenit dhe ka uruar shërim të ...

KOMF reagon për vdekjen e tri vjeçares në Prizren

Botasot - 07.06.2016

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF), nëpërmjet një komunikate për media u ka shprehur ngushëllime familjes për humbjen e vajzës 3 vjeçare në Komunën e Prizrenit dhe ka uruar shërim të ...

Vazhdojnë reagimet për vdekjen tragjike të 3-vjeçares në Prizren

Zeri - 07.06.2016

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve - KOMF, i cili përfaqëson njëzet e dy organizata jo qeveritare, shpreh ngushëllime familjes për humbjen e vajzës 3 -vjeçare në Komunën e Prizrenit dhe ...

Neglizhenca e institucioneve, shkaktarë i vdekjes së vajzës tre vjeçare (FOTO+VIDEO)

Zeri - 07.06.2016

Janë të mbrojtura me ligj si objekte të trashëgimisë kulturore, por kjo lloj e trashëgimisë po shndërrohen në fatalitet për qytetarët. Neglizhenca e institucioneve për mirëmbajtjen dhe mbrojtjen e ...

Komuna fajëson Ministrinë e Kulturës për vdekjen tragjike të vajzës 3-vjeçare në Prizren

Telegrafi - 07.06.2016

Zëdhënësi i Komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, thotë se mbi Ministrinë e Kulturës bie përgjegjësia për vdekjen e vajzës tre vjeçare e cila u zu nga muret e një shtëpie të vjetër në pjesën historike ...

Komuna e Prizrenit e fajëson Ministrinë e Kulturës për vdekjen e tre vjeçares

Gazeta Express - 07.06.2016

Zëdhënësi i Komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, thotë se mbi Ministrinë e Kulturës bie përgjegjësia për vdekjen e vajzës tre vjeçare e cila u zu nga muret e një shtëpie të vjetër në pjesën historike ...

Jahaj për tragjedinë në Prizren: Përgjegjës kryetari i dënuar, ministria e papërgjegjshme

Telegrafi - 07.06.2016

Gazetari dhe aktivisti i shoqërisë civile nga Komuna e Prizrenit, Kastriot Jahaj, ka thënë se turpi dhe përgjegjësia për tragjedinë e Prizrenit, ku humbi jetën një fëmijë tre vjeçar nga shembja e një ...

Tragjedia e paralajmëruar në Prizren (Video)

Telegrafi - 07.06.2016

Tragjedia që ndodhi pasditen e së hënës në Prizren, ishte paralajmëruar kohë më parë nga banorët e lagjes, por edhe nga Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, raporton KTV.

Tragjedia në Prizren, lagja kishte dërguar 40 kërkesa në Komunë, që paralajmëronin rrezikun (Video)

Gazeta Express - 07.06.2016

Tragjedia që ndodhi pasditen e së hënës në Prizren, ishte paralajmëruar kohë më parë nga banorët e lagjes, por edhe nga Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, raporton KTV.

Dy fëmijë të tjerë në Prizren u rrezikuan nga shembja

Zeri - 07.06.2016

Rreth dhjetë muaj më parë kishte rënë fasada e objektit të vjetër që ndodhet pranë Kishës Katolike dhe kishte rrezikuar jetën e dy fëmijëve Janë disa objekte që vlerësohen të trashëgimisë kulturore, ...

Nisin hetimet për vdekjen e vajzës tri vjeçare në Prizren

Botasot - 07.06.2016

Prokuroria e shtetit ka filluar hetimet lidhur me tragjedinë që ndodhi në Prizren, ku si pasojë e rrëzimit të një shtëpie të vjetër ka humbur jetën një fëmijë i moshës 3 vjeçare.

Dëshmitë kundër Komunës së Prizrenit për tragjedinë e trevjeçares

Botasot - 07.06.2016

Komuna e Prizrenit ka pranuar disa herë gjatë këtij viti – dhe gjatë vitit të kaluar – shkresa për të intervenuar tek shtëpitë ku të hënën e humbi jetën vajza trevjeçare.

Komuna e Prizrenit ishte në dijeni për shtëpinë që po rrënohej, por nuk ndërhyri (Dokumente)

Gazeta Express - 07.06.2016

​Komuna e Prizrenit ka pranuar disa herë gjatë këtij viti – dhe gjatë vitit të kaluar – shkresa për të intervenuar tek shtëpitë ku të hënën e humbi jetën vajza trevjeçare.

Dëshmitë kundër Komunës së Prizrenit para se të ndodhte vdekja tragjike e trevjeçares (Dokumente)

Telegrafi - 07.06.2016

Komuna e Prizrenit ka pranuar disa herë gjatë këtij viti – dhe gjatë vitit të kaluar – shkresa për të intervenuar tek shtëpitë ku të hënën e humbi jetën vajza trevjeçare.

Hoxha: Asnjë shkresë s’ardhur në QRTKP nga komuna e Prizrenit (Dokument)

Botasot - 07.06.2016

​Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi dhe Kulturë në Prizren, Samir Hoxha, ka reaguar ndaj deklaratave të zëdhënësit të komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, pas vdekjes së vajzës 3 vjeçare, ...

Vdekja e tri vjeçares, komuna ishte e njoftuar se po rrënohet shtëpia (Dokument)

Botasot - 07.06.2016

Komuna e Prizrenit ishte në dijeni për fillimin e rrënimit të shtëpisë së vjetër, ku si pasojë ka humbu jetën 3 vjeçarja, Xheneta Gashi. Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi dhe Kulturë në ...

Dëshmitë kundër Komunës së Prizrenit për tragjedinë e trevjeçares

Zeri - 07.06.2016

Komuna e Prizrenit ka pranuar disa herë gjatë këtij viti – dhe gjatë vitit të kaluar – shkresa për të intervenuar tek shtëpitë ku të hënën e humbi jetën vajza trevjeçare.

Prokuroria heton vdekjen e fëmijës në Prizren

Ilirida - 07.06.2016

Vdekja e fëmijës tre vjeçar si pasojë shembjes së një muri të një shtëpie të vjetër në Prizren mund të jetë bërë për shkaqe neglizhence. Këtë e ka konfirmuar edhe Kryeprokurori i Prizrenit, Sylë ...

MKRS dhe Komuna e Prizrenit i hedhin fajin njëri-tjetrit për shembjen që shkaktoi vdekje

Kosova Live - 07.06.2016

Pas tragjedisë se djeshme ku si pasojë e shembjes së një shtëpie të vjetër në Qendrën Historike të Prizrenit një vajzë trevjeçare humbi jetën dhe dy familjarë të saj u plagosen, Komuna e Prizrenit do ...

Vdes tre vjeçarja nga shembja e shtëpisë në Prizren

Lajm - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve që ka marrë nga shembja e shtëpisë së familjes së saj në Qendrën Historike në Prizren. Shtëpia në rrugën “Marin Barleti”, prapa Kishës së Shën ...

Vdes vajza 3-vjeçare nga shembja e shtëpisë në Prizren

Lajmi.net - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe ka ndërruar jetë pas lëndimeve që ka marrë nga shembja e shtëpisë në Qendrën Historike në Prizren. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizreni, Vesel Gashi tha se vajza tre ...

Vdes tre vjeçarja nga shembja e shtëpisë në Prizren

Almakos - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve që ka marrë nga shembja e shtëpisë së familjes së saj në Qendrën Historike në Prizren. Shtëpia në rrugën “Marin Barleti”, prapa Kishës së Shën ...

Detaje të tjera nga tragjedia në Prizren

Lajmi.net - 06.06.2016

Tragjedia që ndodhi para pak orësh në Prizren ku humbi jetën një vajzë 3-vjeçare, u shkaktua nga reshjet e shiut. Sipas Policisë, shembja e murit të shtëpisë ka ardhur për shkak të reshjeve të shiut.

Detaje të tjera nga tragjedia në Prizren

Almakos - 06.06.2016

Tragjedia që ndodhi para pak orësh në Prizren ku humbi jetën një vajzë 3-vjeçare, u shkaktua nga reshjet e shiut. Sipas Policisë, shembja e murit të shtëpisë ka ardhur për shkak të reshjeve të shiut.

Ec Ma Ndryshe: Vdekja e 3-vjeçares, Muja, Shala dhe Agani të japin përgjegjësi

Lajmi.net - 06.06.2016

Organizata Joqeveritare “EC Ma Ndryshe” ka thënë se moskujdesi ndaj trashëgimisë dhe lënia e monumenteve në gjendje të tanishme ka prodhuar edhe tragjedi, siç është rasti i sotëm kur nën gërmadhat e ...

“EC Ma Ndryshe”: Muja, Shala dhe Agani fajtorë për vdekjen e 3 vjeçares në Prizren

Zhurnal - 06.06.2016

Organizata Joqeveritare “EC Ma Ndryshe” ka thënë se moskujdesi ndaj trashëgimisë dhe lënia e monumenteve në gjendje të tanishme ka prodhuar edhe tragjedi, siç është rasti i sotëm kur nën gërmadhat e ...

“EC Ma Ndryshe”: Muja, Shala dhe Agani fajtorë për vdekjen e 3 vjeçes në Prizren

Almakos - 06.06.2016

EC Ma Ndryshe” ka thënë se moskujdesi ndaj trashëgimisë dhe lënia e monumenteve në gjendje të tanishme ka prodhuar edhe tragjedi, siç është rasti i sotëm kur nën gërmadhat e një shtëpie gjeti vdekjen ...

Komuna e Prizrenit nuk ndjen përgjegjësi për vdekjen e 3-vjeçares

Lajmi.net - 06.06.2016

Vdekja e vajzës 3-vjeçare dhe lëndimi i rëndë i nënës së saj dhe motrës 10-vjeçare pas shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në Zonën Historike të Prizrenit, për Komunën e Prizrenit, është një ...

Ramadan Muja ndjen veç keqardhje për vdekjen e fëmijës, fajtore e bën Ministrinë

Almakos - 06.06.2016

Vdekja e një fëmije 3-vjeçar dhe lëndimi i rëndë i nënës së saj dhe motrën 10-vjeçare pasi shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në Zonën Historike të Prizrenit, për Komunën e Prizrenit, është ...

Vdekja e fëmijës nga shembja e shtëpisë, pasojë e zvarritjes së një tenderi

Almakos - 06.06.2016

Sikur procedurat për dhënie tenderi të ishin kryer më herët, shtëpia e shembur sot në Prizren nuk do të kishte marrë jetë njerëzish. Shtëpia e vjetër në Zonën Historike të Prizrenit, një mur i së ...

QKSS: Tragjedia në Prizren, dështim i institucioneve

Almakos - 06.06.2016

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Prizren, ku si pasojë e shembjes së një shtëpie, ka humbur jetën një vajzë e moshës tri vjeçare.

Nisma akuzon pushtetin për vdekjen e 3-vjeçares në Prizren

Lajmi.net - 06.06.2016

Nisma për Kosovën ka reaguar pas lajmit për vdekjen e një vajze tre vjeçare në Prizren, si pasojë e shembjes së një shtëpie. Dega e Prizrenit, e Nismës për Kosovë, përmes një reagimi për media, ka ...

QKSS: Tragjedia në Prizren, dështim i institucioneve

Lajmi.net - 06.06.2016

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Prizren, ku si pasojë e shembjes së një shtëpie, ka humbur jetën një vajzë e moshës tri vjeçare.

Nëna që humbi fëmijën nga shembja e shtëpisë nuk ka ku të fle

Lajmi.net - 06.06.2016

Ka humbur të bijën 3-vjeçare dhe tjetrën vajzë 10-vjeç e ka të lënduar si pasojë e shembjes së shtëpisë të vjetër dhe të pa banuar në Prizren, por kjo nënë ka edhe një tjetër problem: nuk ka ku të ...

Komuna e Prizrenit është paralajmëruar në janar për shembjen e shtëpisë

Lajmi.net - 06.06.2016

Drejtoresha e Departamentit të Trashëgimisë Kulturore në Ministrinë e Kulturës, Vjollca Aliu i është kundërpërgjigjur akuzave të Komunës së Prizrenit, sipas të cilëve fajtor për shembjen e shtëpisë ...

Për tragjedinë në Prizren flet dëshmitari: Nëna po rënkonte për vdekjen e vajzës

Lajmi.net - 06.06.2016

Tragjedinë e ndodhur sot në Prizren e ka përshkruar në detaje dëshmitari që kishte qëlluar në ato momente në vendin e ngjarjes, e që kishte provuar që t’i jap ndihmë nënës që u lëndua bashkë me dy ...

Përveç që humbi vajzën e saj, kjo grua e ka edhe një hall tjetër të rëndë (Video)

Lajm - 06.06.2016

Ka humbur të bijën 3 vjeçare dhe tjetrën vajzë 10 vjeç e ka të lënduar si pasojë e shembjes së shtëpisë të vjetër dhe të pa banuar në Prizren, por kjo nënë ka edhe një tjetër problem: nuk ka ku të ...

Komuna e Prizrenit do që t’i rrënojë shtëpitë e vjetra ku ndodhi tragjedia

Lajmi.net - 06.06.2016

Ka përfunduar takimi mes Ministrisë së Kulturës dhe Komunës së Prizrenit, i thirrur urgjentisht pas ngjarjes tragjike, ku si pasojë e shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në qendër të ...

Zafir Berisha zgjedhet kryetar i Nisma-s në Prizren

Botasot - 06.06.2016

Dega e NISMA-s në Prizren, përmes kuvendit zgjedhor, me një pjesëmarrje prej 283 delegateve, zgjodhi këshillin e degës në Prizren prej 91 anëtarëve. Më pastaj nga ky këshill u zgjodh kryesia e degës ...

Shembet një shtëpi në Prizren, lëndohen një fëmijë dhe një grua

Gazeta Express - 06.06.2016

Një fëmijë dhe një grua kanë mbetur të lënduar nga shembja e një shtëpie të vjetër në Prizren. Dy të lënduarit janë dërguar për mjekim në Spitalin Rajonal.

Shembet një shtëpi në Prizren, lëndohen një fëmijë dhe një grua

Botasot - 06.06.2016

Një fëmijë dhe një grua kanë mbetur të lënduar nga shembja e një shtëpie të vjetër në Prizren. Dy të lënduarit janë dërguar për mjekim në Spitalin Rajonal.

Shpallen të pafajshëm favorizuesit e kompanisë turistike për ekskursion nxënësish

Koha.net - 06.06.2016

Trupi gjykues i Gjykatës Themelore të Prizrenit Departamenti i Krimeve të Rënda pashpallur aktgjykimin lirues ndaj 9 personave të akuzuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Mbahet turneu i fundit pranveror në pingpong, “Lidhja e Prizrenit”

Koha.net - 06.06.2016

Federata e Pingpongut të Kosovës (FPPK), në bashkëpunim me 3 ekipet e pingpongut nga Prizreni (Lidhja e Prizrenit, Prizreni dhe Sharri) të mbështetura nga Drejtoria e Sportit e Komunës së Prizrenit, ...

Shembet objekti në Prizren, vdes 3 vjeçarja

Botasot - 06.06.2016

(E plotësuar) - Një vajzë tre vjeçare ka vdekur si pasojë e shembjes së një objekti të vjetër tek Shadërvani në Prizren. Ngjarja ka ndodhur derisa dy fëmijë binjak ishin duke luajtur në afërsi të ...

Vdes fëmija që u zu nga shembja e shtëpisë në Prizren

Gazeta Express - 06.06.2016

Fëmija që u lëndua pas shembjes së një objekti të vjetër në Prizren, ka ndërruar jetë, pas 30 minutash në Spitalin e qytetit. Bëhet fjalë për një vajzë tre vjeçare, raporton Klan Kosova, që sipas ...

Vdes fëmija që u zu nga shembja e shtëpisë në Prizren

Zeri - 06.06.2016

Fëmija që u lëndua pas shembjes së një objekti të vjetër në Prizren, ka ndërruar jetë, pas 30 minutash në Spitalin e qytetit. Bëhet fjalë për një vajzë tre vjeçare, raporton Klan Kosova, që sipas ...

Tre vjeçja vdes nga shembja e shtëpisë në Qendrën Historike në Prizren

Koha.net - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve që ka marrë nga shembja e shtëpisë së familjes së saj në Qendrën Historike në Prizren. Shtëpia në rrugën “Marin Barleti”, prapa Kishës së Shën ...

Vdes tre vjeçarja nga shembja e shtëpisë në Prizren

Telegrafi - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve që ka marrë nga shembja e shtëpisë së familjes së saj në Qendrën Historike në Prizren. Shtëpia në rrugën “Marin Barleti”, prapa Kishës së Shën ...

Vdes vajza 3-vjeçare nga shembja e shtëpisë në Prizren

Botasot - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe ka ndërruar jetë pas lëndimeve që ka marrë nga shembja e shtëpisë në Qendrën Historike në Prizren. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizreni, Vesel Gashi tha se vajza tre ...

Policia: Shembja e shtëpisë u shkaktua nga të reshurat, përveç viktimës 3 vjeçare u lënduan edhe dy të tjerë

Gazeta Express - 06.06.2016

Si pasojë e shembjes së një shtëpie të vjetër tek shatërvani në Prizren, ka humbur jetën një vajzë tre vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar edhe Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit Vesel Gashi, i ...

Policia tregon shkaktarët e vdekjes së 3-vjeçarit nga Prizreni

Zeri - 06.06.2016

Si pasojë e shembjes së një shtëpie të vjetër tek shatërvani në Prizren, ka humbur jetën një vajzë tre vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar edhe Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit Vesel Gashi, i ...

Policia: Reshjet shkaktuan shembjen e shtëpisë ku humbi jetën tre vjeçarja

Telegrafi - 06.06.2016

Si pasojë e shembjes së një shtëpie të vjetër tek Shatërvani në Prizren, ka humbur jetën një vajzë tre vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar edhe Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit Vesel Gashi, i ...

“EC Ma Ndryshe”: Muja, Shala dhe Agani fajtorë për vdekjen e 3 vjeçares në Prizren

Telegrafi - 06.06.2016

Organizata Joqeveritare “EC Ma Ndryshe” ka thënë se moskujdesi ndaj trashëgimisë dhe lënia e monumenteve në gjendje të tanishme ka prodhuar edhe tragjedi, siç është rasti i sotëm kur nën gërmadhat e ...

“EC Ma Ndryshe”: Muja, Shala dhe Agani fajtorë për vdekjen e 3-vjeçes në Prizren

Zeri - 06.06.2016

Organizata Joqeveritare “EC Ma Ndryshe” ka thënë se moskujdesi ndaj trashëgimisë dhe lënia e monumenteve në gjendje të tanishme ka prodhuar edhe tragjedi, siç është rasti i sotëm kur nën gërmadhat e ...

Ramadan Muja ndjen veç keqardhje për vdekjen e fëmijës, fajtore e bën Ministrinë

Telegrafi - 06.06.2016

Vdekja e një fëmije 3-vjeçar dhe lëndimi i rëndë i nënës së saj dhe motrën 10-vjeçare pasi shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në Zonën Historike të Prizrenit, për Komunën e Prizrenit, është ...

Vdekja e fëmijës nga shembja e shtëpisë, pasojë e zvarritjes së një tenderi

Telegrafi - 06.06.2016

Sikur procedurat për dhënie tenderi të ishin kryer më herët, shtëpia e shembur sot në Prizren nuk do të kishte marrë jetë njerëzish. Shtëpia e vjetër në Zonën Historike të Prizrenit, një mur i së ...

Vdekja e fëmijës nga shembja e shtëpisë, pasojë e një tenderi

Zeri - 06.06.2016

Sikur procedurat për dhënie tenderi të ishin kryer më herët, shtëpia e shembur sot në Prizren nuk do të kishte marrë jetë njerëzish. Shtëpia e vjetër në Zonën Historike të Prizrenit, një mur i së ...

QKSS kërkon të mos heshtet humbja e jetës së fëmijës në Prizren

Gazeta Express - 06.06.2016

​Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë ka reaguar në lidhje me vdekjen e tre vjeçes në Prizren, nga shembja e shtëpisë në lagjen ku banonte. “Gjetjet e edicionit special të barometrit për siguri ...

QKSS: Tragjedia në Prizren, dështim i institucioneve

Botasot - 06.06.2016

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Prizren, ku si pasojë e shembjes së një shtëpie, ka humbur jetën një vajzë e moshës tri vjeçare.

Nisma akuzon pushtetin për vdekjen e 3-vjeçares në Prizren

Gazeta Express - 06.06.2016

Nisma për Kosovën ka reaguar pas lajmit për vdekjen e një vajze trevjeçare në Prizren, si pasojë e shembjes së një shtëpie. Dega e Prizrenit e partisë së udhëhequr nga Fatmir Limaj, nëpërmjet një ...

Ministria thërret takim për vdekjen e fëmijës, zyrtarët e Komunës nuk janë askund

Zeri - 06.06.2016

Drejtoresha e Departamentit të Trashëgimisë Kulturore në Ministrinë e Kulturës, Vjollca Aliu thotë se ka 40 minuta që po i pret në takim zyrtar, drejtuesit e Komunës së Prizrenit në një mbledhje të ...

QKSS: Tragjedia në Prizren, dështim i institucioneve

Telegrafi - 06.06.2016

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Prizren, ku si pasojë e shembjes së një shtëpie, ka humbur jetën një vajzë e moshës tri vjeçare.

Edhe kjo shtëpi në Prishtinë rrezikon jetën e njerëzve (Foto)

Botasot - 06.06.2016

Sot në qytetin e Prizrenit vdiq një vajzë tre vjeçare nga shembja e një shtëpie të vjetër. Por gjendja nuk qëndron më mirë as në kryeqytet, që gjendet një shtëpi thuajse e rrënuar.

Nisma akuzon pushtetin për vdekjen e 3-vjeçares në Prizren

Botasot - 06.06.2016

Nisma për Kosovën ka reaguar pas lajmit për vdekjen e një vajze trevjeçare në Prizren, si pasojë e shembjes së një shtëpie të vjetër. Dega e Prizrenit e partisë së udhëhequr nga Fatmir Limaj, ...

Nisma akuzon pushtetin për vdekjen e 3-vjeçares në Prizren

Telegrafi - 06.06.2016

Nisma për Kosovën ka reaguar pas lajmit për vdekjen e një vajze tre vjeçare në Prizren, si pasojë e shembjes së një shtëpie. Dega e Prizrenit e partisë së udhëhequr nga Fatmir Limaj, nëpërmjet një ...

Nisma akuzon pushtetin për vdekjen e 3-vjeçares në Prizren

Zeri - 06.06.2016

Nisma për Kosovën ka reaguar pas lajmit për vdekjen e një vajze trevjeçare në Prizren, si pasojë e shembjes së një shtëpie. Dega e Prizrenit e partisë së udhëhequr nga Fatmir Limaj, nëpërmjet një ...

Ministria thërret takim për vdekjen e fëmijës, zyrtarët e Komunës nuk janë askund

Telegrafi - 06.06.2016

Drejtoresha e Departamentit të Trashëgimisë Kulturore në Ministrinë e Kulturës, Vjollca Aliu thotë se ka 40 minuta që po i pret në takim zyrtar, drejtuesit e Komunës së Prizrenit në një mbledhje të ...

Për tragjedinë në Prizren flet dëshmitari: Nëna po rënkonte për vdekjen e vajzës

Telegrafi - 06.06.2016

Tragjedinë e ndodhur sot në Prizren e ka përshkruar në detaje dëshmitari që kishte qëlluar në ato momente në vendin e ngjarjes, e që kishte provuar që t’i jap ndihmë nënës që u lëndua bashkë me dy ...

Përveç që humbi vajzën e saj, kjo grua e ka edhe një hall tjetër të rëndë (Video)

Botasot - 06.06.2016

Ka humbur të bijën 3 vjeçare dhe tjetrën vajzë 10 vjeç e ka të lënduar si pasojë e shembjes së shtëpisë të vjetër dhe të pa banuar në Prizren, por kjo nënë ka edhe një tjetër problem: nuk ka ku të ...

Për tragjedinë në Prizren flet dëshmitari: Nëna po rënkonte për vdekjen e vajzës

Botasot - 06.06.2016

Tragjedinë e ndodhur sot në Prizren e ka përshkruar në detaje dëshmitari që kishte qëlluar në ato momente në vendin e ngjarjes, e që kishte provuar që t’i jap ndihmë nënës që u lëndua bashkë me dy ...

Ministria thërret takim për vdekjen e fëmijës, zyrtarët e Komunës nuk janë askund

Botasot - 06.06.2016

Drejtoresha e Departamentit të Trashëgimisë Kulturore në Ministrinë e Kulturës, Vjollca Aliu thotë se ka 40 minuta që po i pret në takim zyrtar, drejtuesit e Komunës së Prizrenit në një mbledhje të ...

Komuna e Prizrenit do që t’i rrënojë shtëpitë e vjetra ku ndodhi tragjedia

Zeri - 06.06.2016

Ka përfunduar takimi mes Ministrisë së Kulturës dhe Komunës së Prizrenit, i thirrur urgjentisht pas ngjarjes tragjike, ku si pasojë e shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në qendër të ...

Komuna e Prizrenit synon rrënimin e shtëpive të vjetra ku ndodhi tragjedia, MKRS kundër

Gazeta Express - 06.06.2016

Ka përfunduar takimi mes Ministrisë së Kulturës dhe Komunës së Prizrenit, i thirrur urgjentisht pas ngjarjes tragjike, ku si pasojë e shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në qendër të ...

Skandaloze: Komuna e Prizrenit kërkon t’i rrënojë shtëpitë e vjetra ku ndodhi tragjedia

Telegrafi - 06.06.2016

Ka përfunduar takimi mes Ministrisë së Kulturës dhe Komunës së Prizrenit, i thirrur urgjentisht pas ngjarjes tragjike, ku si pasojë e shembjes së murit të një shtëpie të vjetër në qendër të ...

Shoqata “Tradita” me aktivitete për 138- vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Flaka - 06.06.2016

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, do të organizon ediconin e tretë të Manifestimit kulturor tradicional “LIDHJA NA BASHKON” , që organizohet me rastin e 138- vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, ...

Vdes vajza 3-vjeçare nga shembja e shtëpisë në Prizren

Tetova Sot - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe ka ndërruar jetë pas lëndimeve që ka marrë nga shembja e shtëpisë në Qendrën Historike në Prizren. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizreni, Vesel Gashi tha se vajza tre ...

Shembet shtëpia në zonën historik të Prizrenit, ndërron jetë 3-vjeçarja

Java News - 06.06.2016

Një vajzë tre vjeçe ka ndërruar jetë pas lëndimeve që ka marrë nga shembja e shtëpisë në Qendrën Historike në Prizren. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizren, Vesel Gashi tha se vajza tre vjeçare ...

Shembja e një shtëpie të vjetër i merr jetën një trevjeçareje në Prizren

Kosova Live - 06.06.2016

Në Qendrën Historike të Prizrenit, saktësisht në rrugën “Marin Barleti” prapa Kishës së Shën Gjergjit, si pasojë e shembjes së një shtëpie të vjetër, një fëmijë tre vjeçar i gjinisë femërore ka marrë ...