TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fëmijët sirianë vazhdojnë arsimimin e tyre në shkollat e “shpresës”

Portalb - 13.03.2016

Lajme lidhur me temën Turqia filloi bombardimin në Siri (FOTO) Mbi 127 mijë foshnja siriane kanë lindur në Turqi Siri, grupi opozitar njofton pjesëmarrjen në negociatat për paqen Siri, aviacioni rus ...

Dibër, Gjykata vendos arrest shtëpie për mësuesin që goditi 12 fëmijë

SOT - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça që dhunoi 12 nxënës të klasës së tretë fillore në shkollën e Ostrenit në Bulqizë pikërisht në Ditën e 7 ...

Gjykata vendos në "arrest shtëpie" për mësuesin dhunues

Albeu.com - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka caktuar masën e sigurisë "arrest shtëpie" për mësuesin Agim Muça, i cili u arrestua disa ditë më parë për dhunimin e 12 nxënësve. Mësuesi në fjalë u filmua teksa dhunonte nxënësit ...

Dhunoi 12 nxënës në shkollë, Gjykata jep masën “arrest shtëpie” për mësuesin

LajmiFundit - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça, i cili dhunoi 12 nxënës disa ditë më parë. Agim Muca përfundoi në polici pasi u filmua duke dhunuar nxënësit e ...

U akuzua se dhunoi 12 nxënës, ‘arrest shtëpie’ për mësuesin

Almakos - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka lënë në arrest shtëpie, mësuesin Agim Muça, që dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike mbi 12 nxënësit e tij. Mësuesi nuk e ka pranuar akuzën dhe gjykata e argumenton vendimin e saj ...

Dhunoi 12 nxënës, del nga burgu mësuesi nga Dibra

Lajm - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës caktoi sot masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça, i cili u prangos disa ditë më parë pasi dhunoi me mjete të forta 12 nxënës të shkollës së tij.

Bulqizë, lirohet mësuesi dhunues

Top Channel - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës caktoi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça, i cili u arrestua tre ditë më parë pasi dyshohej se kishte dhunuar me drutë e sobës 12 nxënës të klasës ku jepte ...

Gjykata vendos arrest shtëpie për mësuesin që dhunoi 12 fëmijë

Portalb - 13.03.2016

Lajme lidhur me temën Kështu duket Shqipëria nga hapësira (Foto) 51 vjet nga vdekja e Fan Nolit Meta pret Gundogun: Të forcojmë marrëdhëniet me Turqinë Tirana e Roma “online” për refugjatët Gjykata e ...

Dhunoi 12 nxënës në shkollë, Gjykata vendos në “arrest shtëpie” mësuesin

Panorama - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça, i cili u arrestua disa ditë më parë për dhunimin e 12 nxënësve. Mësuesi në fjalë u filmua teksa dhunonte nxënësit ...

U akuzua për dhunimin e nxënësve me drutë e zjarrit, Gjykata i jep “arrest shtëpie” mësuesit

BalkanWeb - 13.03.2016

DIBER- Gjykata e Dibrës ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” ndaj mësuesit Agim Muça që akuzohet se ka dhunuar disa nxënës. Vetë mësuesi nuk ka pranuar para trupit gjykues që të ketë dhunuar ...

Arrest shtëpiak mësuesit që rrahu 12 nxënës me dru

Koha.net - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës caktoi sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça, i cili u prangos disa ditë më parë pasi rrahu me mjete të forta 12 nxënës të shkollës së tij.

Dhunoi 12 nxënës, del nga burgu mësuesi nga Dibra

Botasot - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës caktoi sot masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça, i cili u prangos disa ditë më parë pasi dhunoi me mjete të forta 12 nxënës të shkollës së tij.

Gjykata liron mësuesin, mban titull “Mjeshtër” nga Ramiz Alia dhe Urdhrin “Naim Frashëri”

Ora news - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka nxjerrë nga qelia me masë sigurie “arrest shtëpie” mësuesin Agim Muça, të arrestuar pasi dyshohet se kishte dhunuar me mjete të forta 12 nxënës të shkollës 9-vjeçare “Orzhanov”, ...

“Arrest shtëpie” për mësuesin i cili dhunoi nxënësit

ABC News - 13.03.2016

Arrest shtëpie është masa e sigurisë që dha Gjykata e Dibrës për mësuesin Agim Muça, i cili u ndalua mesditën e 10 Marsit 2015, pasi në gjëndje të dehur dhunoi me mjete të forta 12 nxënës të shkollës ...

Lirohet mësuesi që rrahu nxënësit

Botasot - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka lënë në arrest shtëpiak mësuesin Agim Muça, i cili u ndalua më 10 mars, meqë sipas Ministrisë së Arsimit, në gjendje të dehur kishte qëlluar me mjete të forta 12 nxënës të ...

Dibër, Mësuesi i bëri për spital nxënësit por... gjykata e lë të lirë!

Shqiptarja - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës ka dhënë sot masën "arrest shtëpie" për mësuesin, Agim Muça, që dhunoi me dru zjarri nxënësit e shkollës 9 vjeçare, të Orzhanovës në fshatin Ostren.

Mësuesi i Dibrës i bëri për spital nxënësit…por gjykata e lë të lirë!

Tetova Sot - 13.03.2016

Mësuesi i cili në fillim të këtij marsi dhunoi me drunj nxënësit e tij është liruar nga Gjykata e Dibrës, e cila vendosi t’i japë masën e sigurisë të “arrestit shtëpiak”.

Dibër, arrest në shtëpi për mësuesin që u akuzua se dhunoi 12 nxënës

Durres Lajm - 13.03.2016

Gjykata e Shkallës së Parë, në Dibër, ka lënë në arrest shtëpie mësuesin Agim Muça, që dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike mbi 12 nxënësit e tij. Mësuesi nuk e ka pranuar akuzën dhe gjykata e ...

Dibër, lirohet mësuesi dhunues

Vision Plus - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës vendosi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për mësuesin 63-vjeçar Agim Muça, i cili pak ditë më parë u arrestua per dhune ndaj 12 nxënësve të mitur te shkollës “Orzhanov” në fshatin ...

Fëmijët sirianë vazhdojnë arsimimin e tyre në shkollat e “shpresës”

Ilirida - 13.03.2016

Fëmijët sirianë të cilët janë larguar nga shtëpitë e tyre për shkak të luftës vazhdojnë mësimin nën kujdesin e mësuesve vullnetarë në shtëpi, godina të braktisura apo në çadër.

Bulqizë, lirohet mësuesi që rrahu 12 nxënës

Ilirida - 13.03.2016

Gjykata e Dibrës caktoi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për mësuesin Agim Muça, i cili u arrestua tre ditë më parë pasi dyshohej se kishte dhunuar me drutë e sobës 12 nxënës të klasës ku jepte ...

Palestinezja fiton çmimin botëror të mësueses më të mirë

Tetova Sot - 13.03.2016

Mësuesja palestineze, Hanan Al Hroub për shkak të mënyrës së saj të mësimit ka fituar çmimin e mësuesit më të mirë në botë, prej 1 milionë dollarësh. Hanan Al Hroub u rrit në një kamp refugjatësh ...

Drejtori i shkollës së Ostrenit: Mësuesi hynte në klasë i dehur

Albeu.com - 12.03.2016

Drejtori i shkollës së Ostrenit ku u dhunuan 12 nxënës, mbulon dhe aneksin e shkollës në fshatin Orzhanovë në Bulqizë, pohon se mësuesi Agim Muça ka dhunuar edhe herë të tjera nxënësit.

Skandali i mësuesit që bëri për spital nxënësit, kërkon konjak në polici!

LajmiFundit - 12.03.2016

Mësuesi 63-vjeçar, Agim Muça, që u arrestua para dy ditësh se kishte rrahur 12 nxënës me drutë e sobës, ka mohuar në polici akuzat dhe thotë se e gjithë ngjarja është e trilluar nga kushërinjtë e ...

Mësuesi i arrestuar kërkon konjak në polici: Nuk i kam rrahur nxënësit e mi, është sajesë

SOT - 12.03.2016

“Unë nuk i kam rrahur kurrë nxënësit e mi. I kam dashur dhe vlerësuar si fëmijët e mi. Gjithçka është sajesë nga kushërinjtë e mi. Me njërin prej kushërinjve kam pasur një konflikt të vjetër ...

Mësuesi i arrestuar kërkon konjak në polici: Nuk i kam rrahur nxënësit e mi, është sajesë

BalkanWeb - 12.03.2016

BULQIZE – “Unë nuk i kam rrahur kurrë nxënësit e mi. I kam dashur dhe vlerësuar si fëmijët e mi. Gjithçka është sajesë nga kushërinjtë e mi. Me njërin prej kushërinjve kam pasur një konflikt të ...

Drejtori i shkollës ku u dhunuan 12 nxënës: Mësuesi hynte në klasë i dehur

Panorama - 12.03.2016

Mësuesi Agim Muça ka dhunuar edhe herë të tjera nxënësit. Drejtori i shkollës së Ostrenit, i cili mbulon dhe aneksin e shkollës në fshatin Orzhanovë në Bulqizë, e pohon këtë.

Mësuesi kërkon konjak në polici, mohon dhunën ndaj nxënësve

Panorama - 12.03.2016

“Unë nuk i kam rrahur kurrë nxënësit e mi. I kam dashur dhe vlerësuar si fëmijët e mi. Gjithçka është sajesë nga kushërinjtë e mi. Me njërin prej kushërinjve kam pasur një konflikt të vjetër ...

Mësuesi nga Bulqiza që masakroi nxënësit mohon rrahjet, kërkon “një teke konjak” në qeli

Botasot - 12.03.2016

“Unë nuk i kam rrahur kurrë nxënësit e mi. I kam dashur dhe vlerësuar si fëmijët e mi. Gjithçka është sajesë nga kushërinjtë e mi. Me njërin prej kushërinjve kam pasur një konflikt të vjetër ...

Mësuesi dhunues në polici

ABC News - 12.03.2016

Mesuesi Agim Muça ka mohuar ne polici se ka goditur nxenesit e tij. Ai ka deklaruar se nuk ka perdorur dhune ndaj femijeve dhe ngjarja eshte e sajuar nga fisi i tij ne ate fshat nga konflikte te ...

Mësuesi dhunoi nxënësit, deputeti Hoxha: Çështjen do ta diskutojmë në Kuvend

BalkanWeb - 12.03.2016

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike në rrethin e Matit, Bedri Hoxha ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku mësuesi në gjendje të dehur në fshatin Ostren rrahu 12 nxënës.

Mësuesi mohon se rrahu nxënësit me dru, thotë se ia montuan kushërinjtë

Koha.net - 12.03.2016

“Unë nuk i kam rrahur kurrë nxënësit e mi. I kam dashur dhe vlerësuar si fëmijët e mi. Gjithçka është sajesë nga kushërinjtë e mi. Me njërin prej kushërinjve kam pasur një konflikt të vjetër ...

Ajo!

Botasot - 12.03.2016

Ajo është jo vetëm e bukur, por gjithë këtë bukuri e rezulton edhe brendësia e saj shpirtërore. Kërkuese, miqësore, ambicioze, e suksesshme në këmbënguljet e saja, e dashur, e ndjeshme sa arrin të ...

Mirënjohje për mësuesit veprimtar të LDK-së së Deçanit

Botasot - 12.03.2016

Dega e LDK-së në Deçan, me një organizim solemn, ka nderuar me mirënjohje disa nga mësimdhënësit tashmë në pension, të cilët ishin edhe veprimtar të pa lodhshëm të këtij subjekti në rrugën për Liri ...

7 marsi, fustane për drejtoreshat

Botasot - 12.03.2016

Një mike që në fillim ishte skeptike për konstatimin tim se dhënia e luleve mësuesve, është korrupsion, sot më shkruan dhe tregon se në qytetin e saj, përveç luleve nga nxënësit, mësuesit paskan ...

Mësuesi nga Bulqiza që masakroi nxënësit mohon rrahjet, kërkon “një teke konjak” në qeli

Gazeta Tema - 12.03.2016

“Unë nuk i kam rrahur kurrë nxënësit e mi. I kam dashur dhe vlerësuar si fëmijët e mi. Gjithçka është sajesë nga kushërinjtë e mi. Me njërin prej kushërinjve kam pasur një konflikt të vjetër pronësie ...

Në dorë të kujt jemi?

Durres Lajm - 12.03.2016

Mësuesi duhet të merret shembull nga të gjithë njerëzit, sidomos nga nxënësit. Ata duhet të përcjellin te të rinjtë dashurinë, mirësinë, kulturën, drejtësinë, sinqeritetin etj.

Totozani: E papranueshme dhe antiligjore, çdo formë dhune ndaj fëmijëve

SOT - 11.03.2016

Avokati i Popullit, Igli Totozani dënon me forcë dhunën e ushtruar ndaj nxënësve të shkollës 9-vjeçare në fshatin Ostren, Gollobordë të Dibrës, nga mësuesi Agim Muça.

Totozani: E papranueshme dhe antiligjore çdo formë dhune ndaj fëmijëve

Albeu.com - 11.03.2016

Avokati i Popullit, Igli Totozani , ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj nxënësve të shkollës 9-vjeçare në fshatin Ostren, Gollobordë të Dibrës, nga mësuesi Agim Muça.

Fëmijët përfunduat në spital, nga rrahja e mësuesit të dehur

Lajmi.net - 11.03.2016

U desh që fëmijët të përfundonin në spital me hematoma në kokë dhe në trup, që të zbulohej skandali i shkollës fillore të Orzhanovës. Pas publikimit të skandalt në media, 62 vjeçari Agim Muça, mësues ...

Në dorë të kujt jemi?

Portalb - 11.03.2016

Lajme lidhur me temën Nga pacifizmi dhe gandizmi i Rugovës në luftë të armatosur guerile Kush e mat shqiptarinë e BESËS? Dëgjoni ç’po thotë Biljana (Sekullovska) Të jesh mësues Mësuesi, është një ...

AP dënon dhunën e ushtruar ndaj nxënësve në Ostren

Top Channel - 11.03.2016

Avokati i Popullit, Igli Totozani ka reaguar këtë të premte në lidhje me dhunën e ushtruar nga mësuesi Agim Muça ndaj nxënësve të shkollës 9-vjeçare në fshatin Ostren, të ...

Bëri për spital nxënësit, zbardhet dëshmia e mësuesit: Nuk i kam rrahur kurrë, është kurth i ngritur nga banorët e ...

SOT - 11.03.2016

Ka vijuar për orë të tëra marrja në pyetje e mësuesit Agim Muça dhe tri nxënëseve të shkollës Orzhanovë të Ostrenit, të cilat u lënduan më rëndë nga kjo ngjarje.

VIDEO/ Tjetër skandal në shkollat shqiptare, sherr i frikshëm mes dy adoleshentëve në Tiranë, as mësuesi si ndan dot!

SOT - 11.03.2016

Dy adoleshentë janë zënë me njëri-tjetrin në një shkollë të Tiranës. Sherri mes tyre fillimisht ka nisur me fjalë, kur ata ishin në banka të ndara, por më pas janë përdorur edhe shkelmat e grushtet.

Rrahu me dru nxënësit, dëshmon mësuesi Agim Muça: Më futën në kurth

Lajm - 11.03.2016

Mësuesi 62-vjeçar i shkollës “Orzhanovë” të Ostrenit, jo vetëm që nuk ka pranuar dhunën e ushtruar ndaj 4 nxënësve të tij, por edhe ka akuzuar banorët e fshatit se i kanë ngritur një kurth.

Nëndrejtoresha rreh drejtoreshën, mësuesi dhunon 12 nxënës

Mapo - 11.03.2016

Nëndrejtoresha rreh drejtoreshën, mësuesi dhunon 12 nxënës Postuar më: 11 Mars 2016 10:35 Brenda pak orësh u shënuan dy ngjarje shumë të rënda në shkollat shqiptare.

Mësuesi dhunon nxënësit, Totozani: Akt kriminal që kërkon një hetim të plotë

BalkanWeb - 11.03.2016

TIRANE – Avokati i Popullit, Igli Totozani dënon me forcë dhunën e ushtruar ndaj nxënësve të shkollës 9-vjeçare në fshatin Ostren, Gollobordë të Dibrës, nga mësuesi Agim Muça.

Totozani: Autoritetet të ndërhyjnë me urgjencë për të parandaluar dhunën në shkolla

Ora news - 11.03.2016

Avokati i Popullit dënon dhunën e ushtruar ndaj nxënësve në fshatin Ostren të Dibrës. Ngjarja u regjistrua një ditë më parë. Në deklaratë, avokati i Popullit, Igli Totozani i cilëson veprimet e ...

Reagon Avokati i Popullit, dhuna në Ostren akt kriminal

Botasot - 11.03.2016

Igli Totozani dënon dhunën e ushtruar nga mësuesi Agim Muça ndaj nxënësve të shkollës 9-vjeçare në fshatin Ostren, të Dibrës. Avokati i Poullit përmes reagimit të tij ka inkurajuar drejtësinë që të ...

Rrahu nxënësit në Bulqizë, zbardhet dëshmia e mësuesit në Polici

Panorama - 11.03.2016

Ka vijuar për orë të tëra marrja në pyetje e mësuesit Agim Muça dhe tri nxënëseve të shkollës Orzhanovë të Ostrenit, të cilat u lënduan më rëndë nga kjo ngjarje.

Dibër, të shtunën jepet masa e sigurisë për mësuesin

Ora news - 11.03.2016

Të shtunën gjykata e Dibrës pritet të japë të masën e sigurisë për Agim muça, mësuesi në prag pensioni që akuzohet për dhunë ndaj 12 nxënësve të një klase kolektive në shkollën 9-vjecare të fshatit ...

Sherr me grushte e shkelma në klasë, as mësuesi nuk i ndan dot (VIDEO)

Panorama - 11.03.2016

Dy adoleshentë që grushtohen me njërit-tjetrin brenda klasës në një shkollë të Tiranës. Situata sillet përmes kësaj videoje të postuar në rrjetet sociale.

Dajak në orë të mësimit, as mësuesi s’mund ta ndal sherrin! (Video)

Telegrafi - 11.03.2016

Në këtë video të postuar në rrjetet sociale, shfaqen dy adoleshentë që grushtohen me njërit-tjetrin brenda klasës në një shkollë të Tiranës. Aty shihet që shokët mundohen të ndajnë dy djemtë, e edhe ...

Video:Tiranë, sherr mes adoleshentëve në shkollë, as mësuesi nuk i ndan dot

Mapo - 11.03.2016

Video:Tiranë, sherr mes adoleshentëve në shkollë, as mësuesi nuk i ndan dot Postuar më: 11 Mars 2016 17:41 Dy adoleshentë kanë bërë sherr në shkollë, grindje e cila ka përfunduar me përplasje fizike.

Zbardhet dëshmia e mësuesit që rrahu nxënësit me drutë e sobës

Mapo - 11.03.2016

Zbardhet dëshmia e mësuesit që rrahu nxënësit me drutë e sobës Postuar më: 11 Mars 2016 18:58 Oficerë të Policisë Gjyqësore në Bulqizë kanë marrë në pyetje mësuesin Agim Muça, i cili qëlloi me drutë ...

"Një gjysh çoi letër për mësuesin  dhunues, problemi tek drejtori"

Shqiptarja - 11.03.2016

TIRANË - Në të njëjtën ditë kur mësuesi 63-vjeçar dhunoi me drunj katër nxënës të tij , gjyshi i një prej fëmijëve të shkollës 9-vjeçare të fshatit Ostren në Dibër, i ka çuar një letër drejtorisë ...

Sociologu për dhunën në shkolla:  Ka rënë autoriteti i mësuesit

Shqiptarja - 11.03.2016

Dhuna e ushtruar nga një mësues i dehur në Bulqizë ndaj nxënësve të tij, nuk është rasti i vetëm në shkollat shqiptare. Në muajin janar të këtij vitit një mësues ushtroi dhunë ndaj një fëmije në ...

Mësuesi dhunues, shkarkohet dhe ndiqet penalisht

Tetova Sot - 11.03.2016

Drejtuesit e shkollës fillore të Orzhanovës, Bulqizë kanë vendosur shkakrkimin dhe ndjekjen penale të . Denoncimi ndaj dhunës së mësuesit Muça është bërë që më datë 4 mars nga familjarët e nxënësve ...

Sherr me shkelma mes dy nxënësve në klasë, as mësuesi si ndan dot (VIDEO)

Tetova Sot - 11.03.2016

Dy adoleshentë janë zënë me njëri-tjetrin në një shkollë të Tiranës. Sherri mes tyre fillimisht ka nisur me fjalë, kur ata ishin në banka të ndara, por më pas janë përdorur edhe shkelmat e grushtet.

Rrahu me dru nxënësit, dëshmon mësuesi Agim Muça: Më futën në kurth

Tetova Sot - 11.03.2016

Mësuesi 62-vjeçar i shkollës “Orzhanovë” të Ostrenit, jo vetëm që nuk ka pranuar dhunën e ushtruar ndaj 4 nxënësve të tij, por edhe ka akuzuar banorët e fshatit se i kanë ngritur një kurth.

Skandal në Dibër, mësuesi i dehur dhunon 12 nxënës, njëri rëndë në spital

LajmiFundit - 10.03.2016

Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur në shkollën 9-vjeçare “Orzhanov”, në Dibër, ku një mësues ka goditur nxënësit e tij, duke dërguar njërin prej tyre në spital.

Mësuesi i dehur dhunon fëmijët me dru

Albeu.com - 10.03.2016

Një mësues është shkarkuar nga detyra , pasi në gjëndje të dehur ka dhunuar 12 nxënës të një shkolle fillore. Protagonist është bërë një mësues i një shkolle 9 vjeçare në Gollobordë, i cili ka ...

Mësuesi i dehur rrah 12 nxënës së klasës së 3-të, një në gjendje të rëndë

Lajmi.net - 10.03.2016

Një mësues në gjendje të dehur ka rrahur 12 nxënës të klasës së 3-të fillore. Bëhet fjalë për 60-vjeçarin Adil Muça mesues në shkollën 9-vjeçare “Orzhanovë” në Ostren të Bulqizës.

Arrestohet mësuesi Agim Muça, qëlloi nxënësit me drutë e sobës, ishte në gjendje të dehur

SOT - 10.03.2016

Postuar: 10/03/2016 - 14:22 Policia e Dibrës ka arrestuar mësuesin ,Agim Muça, 63 vjeç, i cili dhunoi 12 nxënës të klasës së tretë duke i qëlluar me drutë e sobës.

Rrahu nxënësit,e arreston policia

Lajm - 10.03.2016

Policia e Dibrës ka arrestuar mësuesin qe kishte rrahur nxënësit, i cili ishte në gjendje të dehur. “Pas informacioneve të marra se në shkollën “Orzhanov” -Ostren Bulqizë ku mësuesi i kësaj shkolle ...

Dhunoi 12 nxënës, pranga mësuesit në Bulqizë

Zhurnal - 10.03.2016

Dhunoi 12 nxënës, pranga mësuesit në Bulqizë Publikuar 10.03.2016 në 15:09 nga R.ZH. | 1 i lexuar Agjentë të policisë të komisariatit të Bulqizës kanë arrestuar këtë të enjte një mësues, për shkak se ...

Arrestohet mësuesi që dhunoi nxënësit në Dibër

LajmiFundit - 10.03.2016

Arrestohet mesuesi qe dhunoi nxenesit ne Diber. Burimet bzyrtare njoftuan se Policia arrestoi mësuesin që ushtroi dhunë fizike ndaj nxënësve. Sipas policise, mesohet se pas informacioneve të marra se ...

Skandal: Mësuesi i dehur bën nxënësit për spital me 7 Mars, arrestohet

Almakos - 10.03.2016

Një mësues i ciklit fillor në shkollën e fshatit Orzhanov në Bulqizë është shkarkuar nga puna pas denoncimit të prindërve për dhunë ndaj nxënësve. Ngjarja e ka zanafillën në 7 mars, kur shkolla e ...

Dhunoi 12 nxënës, pranga mësuesit në Bulqizë

Top Channel - 10.03.2016

Agjentë të policisë të komisariatit të Bulqizës kanë arrestuar këtë të enjte një mësues, për shkak se kishte ushtruar dhunë fizike me mjete të forta ndaj 12 ...

Ja kush është mësuesi që rrahu nxënësit me drutë e sobës

Albeu.com - 10.03.2016

Pas sinjalizimit të ngjarjes se një mësues ka goditur nxënësit e një shkolle fillore, madje i kishte bërë për spital, menjëherë ndaj tij u morën masat e menjëhershme, duke e arrestuar në flagrancë.

Skandali në Dibër, mësuesi i dehur rreh me drutë e sobës nxënësit, 4 në spital. Ja si i rrëfejnë të vegjlit skenat e ...

SOT - 10.03.2016

Postuar: 10/03/2016 - 18:05 Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një shkollë 9-vjeçare në Gollobordë të Dibrës. Mësohet se personazh është bërë një mësues, i cili në gjendje të dehur ka rrahur me ...

Rrëfimi i nxënësit: Bëra seks me mësuesen 50 herë brenda pak muajsh

Shqipmedia - 10.03.2016

Një nxënës shkolle në Britaninë e Madhe, i abuzuar seksualisht nga mësuesja e tij, ka rrëfyer për herë të parë tmerrin që ka kaluar. Ai tha se ka mbetur me pasoja për gjithë jetën, pasi mësuesja e ...

Ja si e ndëshkoi mësuesja nxënësen që shkoi me vonesë në shkollë

Ora news - 10.03.2016

Të gjithe kemi shkuar me vonesë në shkollë, por jo të gjithë kemi patur fatin e keq të kësaj vajze nga Kazakistani, të cilën mësuesja e ka ndëshkuar rëndë.

Dibër, mësuesi i dehur rreh me drutë e sobës 12 nxënës të klasës së III, 4 në gjendje të rëndë

BalkanWeb - 10.03.2016

DIBËR- Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një shkollë 9-vjeçare në Gollobordë të Dibrës. Mësohet se personazh është bërë një mësues, i cili në gjendje të dehur ka rrahur me drrutë që ...

Denoncimi i prindërve/ Mësuesi i dehur dhunon 12 nxënësit e fillores

Panorama - 10.03.2016

Mësuesi ka ushtruar dhunë ndaj nxënësve të fillores, duke rrahur paq 12 prej tyre. Nuk la ende shumë detaje nga sa ka ndodhur, edhe pse paraprakisht thuhet se ai ka qenë i dehur.

Bulqizë: Mësuesi i dehur dhunon fëmijët me dru, 4 në gjendje të rëndë

Mapo - 10.03.2016

Bulqizë: Mësuesi i dehur dhunon fëmijët me dru, 4 në gjendje të rëndë Postuar më: 10 Mars 2016 12:59 Një ngjarje e rëndë është shënuar në Bashkinë e Bulqizës, raporton News24.

Mësuesi i dehur dhunon fëmijët me dru, 4 në gjendje të rëndë

Botasot - 10.03.2016

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Bashkinë e Bulqizës, raporton News24. Një mësues ka dhunuar disa nxënës të shkollës me drutë e sobës. Katër prej nxënësve kanë përfunduar në spital me plagë të ...

Dibër, arrestohet mësuesi që i dehur dhunoi 12 nxënës të mitur

Panorama - 10.03.2016

Pas informacioneve të marra se në shkollën “Orzhanov” -Ostren Bulqizë ku mësuesi i kësaj shkolle shtetasi Agim Muça, 63 vjeç, ka ushtruar dhunë ndaj nxënësve të mitur, ku njëra paraqitet me shenja të ...

Në Dibër, mësuesi i dehur rreh me dru nxënësit, katër në gjendje të rëndë

Telegrafi - 10.03.2016

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur në fshatin Gollobordë të Dibrës ku një mësues i dehur ka rrahur nxënësit e klasës së 3-të. Sipas të dhënave, mësuesi ka rrahur me drutë që përdoreshin për ...

Mësuesi i dehur bën nxënësit për spital me 7 mars, arrestohet

Ora news - 10.03.2016

Një mësues i ciklit fillor ka përfunduar në prangat e policisë së Dibrës për ushtrim të dhunës fizike ndaj nxënësve. Ngjarja ka ndodhur në shkollën e fshatit Orzhanov në Ostren të Bulqizës.

Pranga mësuesit që i dehur dhunoi 12 nxënës, njëra rëndë në spital

Panorama - 10.03.2016

Policia e Shtetit ka dhënë detaje të tjera sot për mësuesin në Dibër që në gjendje të dehur dhunoi nxënësit e mitur në një shkollë të Bulqizës. Njoftohet arrestimi i shtetasit Agim Muça.

Rrëfimi i nxënësit: Bëra seks me mësuesen 50 herë brenda pak muajsh

Mapo - 10.03.2016

Rrëfimi i nxënësit: Bëra seks me mësuesen 50 herë brenda pak muajsh Postuar më: 10 Mars 2016 14:27 Një nxënës shkolle në Britaninë e Madhe, i abuzuar seksualisht nga mësuesja e tij, ka rrëfyer për ...

Arrestohet mësuesi që rrahu nxënësit me drutë e sobës

Mapo - 10.03.2016

Arrestohet mësuesi që rrahu nxënësit me drutë e sobës Postuar më: 10 Mars 2016 16:18 Policia e Dibrës ka arrestuar mësuesin i cili dhunoi me drutë e sobës nxënësit e tij.

Mësuesi i dehur rreh me drutë e sobës nxënësit e klasës së III, 4 rëndë. Ja rrëfimi i skenave të dhunës

BalkanWeb - 10.03.2016

DIBËR- Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një shkollë 9-vjeçare në Gollobordë të Dibrës. Mësohet se personazh është bërë një mësues, i cili në gjendje të dehur ka rrahur me drutë që përdoreshin ...

Video: Ky është mësuesi që rrahu nxënësit me drutë e sobës

Mapo - 10.03.2016

Video: Ky është mësuesi që rrahu nxënësit me drutë e sobës Postuar më: 10 Mars 2016 17:20 Ky që shihni në foto është mësuesi, i cili në një akt të paprecedentë, në gjendje të dehur, ka rrahur mbarë ...

Dëshmitë tronditëse: Mësuesi i përplaste kokën fëmijëve pas bankës dhe dërrasës

Ora news - 10.03.2016

Ora News sjell dëshmi tronditëse nga nxënës dhe prindër të nxënësve të cilët janë bërë pre e dhunës së mësuesit Agim Muca. Mësuesi 63 vjecar jepte mësim në një klasë kolektive të shkollës 9-vjecare ...

Mësuesi 63 vjeçar rrah 13 vjeçaren me dru shporeti, arrestohet

Koha.net - 10.03.2016

Një mësues 63-vjeçar u arrestua sot pasi akuzohet se ka rrahur nxënësit e klasës fillore me drutë e shporetit që ndodhej në klasë. Për shkak të dhunës së ushtruar nga Agim Muça, një vajzë ka mbetur e ...

Rrëfimi i nxënësit: Bëra seks me mësuesen 50 herë brenda pak muajsh (Foto)

Botasot - 10.03.2016

Një nxënës shkolle në Britaninë e Madhe, i abuzuar seksualisht nga mësuesja e tij, ka rrëfyer për herë të parë tmerrin që ka kaluar. Ai tha se ka mbetur me pasoja për gjithë jetën, pasi mësuesja e ...

Dhuna e mësuesit, Nikolla: Vajza ka dalë nga spitali, por ndodhet në gjendje shoku

Ora news - 10.03.2016

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në shkollën fillore të fshatit Ostren në Bulqizë. Nikolla tha nga Zyra Arsimore e Bulqizës, se një prej ...

Mësuesi i dehur goditi nxënësit, Nikolla: E pafalshme për arsimtarët

Panorama - 10.03.2016

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar nga Bulqiza lidhur me ngjarjen e ndodhur në shkollën “Orzhanov” në Ostren. Mësuesi i kësaj shkolle Agim Muça, 63 vjeç, ushtroi dhunë ndaj disa nxënësve ...

Ngjarja e Bulqizës, Nikolla: Vajza ka dalë nga spitali, mësuesi në Prokurori

Botasot - 10.03.2016

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla reagoi sot për ngjarjen e rëndë që ndodhi në shkollën fillore të fshatit Ostren në Bulqizë, ku një mësues u arrestua pasi akuzohet se ka rrahur nxënësit e klasës ...

Nikolla për Ora News: Mësuesit t’i japim dënimin e merituar, rasti po investigohet

Ora news - 10.03.2016

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një intervistë telefonike për Ora News ka dënuar rastin e dhunës së ushtruar nga mësuesi 63 vjeçar ndaj nxënësve të shkollës 9-vjeçare në fshatin Ostren.

Nikolla: Vajza e goditur me dru nga mësuesi, në gjendje shoku

Botasot - 10.03.2016

Kështu ka deklaruar ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Sipas saj raste të tilla nuk do të ndodhin më. Ajo tha se çështja po hetohet nga prokuroria.

Nikolla: Vajza e goditur me dru në kokë nga mësuesi, në gjendje shoku

Mapo - 10.03.2016

Nikolla: Vajza e goditur me dru në kokë nga mësuesi, në gjendje shoku Postuar më: 10 Mars 2016 20:41 Ministrja e Arsimit Lindita Nikolli ka deklaruar se vajza e goditur nga mësuesi me dru në kokë ...

Bulqizë: Mësuesi i dehur rrah 12 nxënës së klasës së 3-të, një në gjendje të rëndë

Tetova Sot - 10.03.2016

Një mësues në gjendje të dehur ka rrahur 12 nxënës të klasës së 3-të fillore. Bëhet fjalë për 60-vjeçarin Adil Muça mesues në shkollën 9-vjeçare “Orzhanovë” në Ostren të Bulqizës.

Mësuesi i dehur dhunon 12 nxënës

Vision Plus - 10.03.2016

Një ngjarja e rende është shënuar këtë te enjte në një nga shkollat e Bulqizës. Agim Muça, mësues në shkollën “Orzhanov” të Ostrenit ka ushtruar dhune masive ndaj 12 nxënësve.

Mësuesi i dehur rreh me dru nxënësit, katër në gjendje të rëndë

Tetova Sot - 10.03.2016

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur në fshatin Gollobordë të Dibrës ku një mësues i dehur ka rrahur nxënësit e klasës së 3-të. Sipas të dhënave, mësuesi ka rrahur me drutë që përdoreshin për ...

Në dorë të kujt jemi?

Tetova Sot - 10.03.2016

Shkruan: Renato Shkulaku Mësuesi, është një njeri I cili, duhet të merret shembull nga të gjithë njerëzit, sidomos nga nxënësit. Ata duhet të përcjellin tek të rinjtë dashurinë,mirësinë, kulturën, ...

Rrëfimi i nxënësit: Kam bërë 50 herë seks me mësuesen

Tetova Sot - 10.03.2016

Një nxënës shkolle në Britaninë e Madhe, i abuzuar seksualisht nga mësuesja e tij, ka rrëfyer për herë të parë tmerrin që ka kaluar. Ai tha se ka mbetur me pasoja për gjithë jetën, pasi mësuesja e ...

Reagon Malaj, ja fotoja e mësuesit dhunues (FOTO)

Tetova Sot - 10.03.2016

Zëvendësministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj, gjatë një deklarate për mediat, e cilësoi të turpshëm dhe të paprecedent rastin e dhunës së ushtruar nga mësuesi ndaj nxënësve të një klase, në ...

Bulqizë, mësuesi i dehur 63 vjeçar rreh me dru nxënësit, 4 rëndë

Shqiptarja - 10.03.2016

BULQIZË- 4 marsi është kthyer në makth për nxënësit e një shkolle 9-vjeçare në Bulqizë, ndërsa në shkollat e tjera bëhej festë. Policia ka bërë të mundur arrestimin e mësuesit Agim Muça, i dyshuar se ...

Mësuesi i dehur rrah 12 nxënës së klasës së 3-të, një në gjendje të rëndë

Republika - 10.03.2016

Një mësues në gjendje të dehur ka rrahur 12 nxënës të klasës së 3-të fillore. Bëhet fjalë për 60-vjeçarin Adil Muça mesues në shkollën 9-vjeçare “Orzhanovë” në Ostren të Bulqizës.

Rrëfimi i nxënësit: Bëra seks me mësuesen 50 herë brenda pak muajsh (Foto)

Republika - 10.03.2016

Një nxënës shkolle në Britaninë e Madhe, i abuzuar seksualisht nga mësuesja e tij, ka rrëfyer për herë të parë tmerrin që ka kaluar. Ai tha se ka mbetur me pasoja për gjithë jetën, pasi mësuesja e ...

Për të thjeshtët dhe madhështorët

Portalb - 09.03.2016

Salajdin Salihu Prometheu ua dha njerëzve zjarrin dhe “germat e renditura pas radhës, duke e forcuar kujtesën, si mëma e të gjitha muzave” (Eskili). Ky ishte shkaku i dënimit të tij nga Zeus ...

Vonohet për në shkollë, ja si ndërshkohet (VIDEO)

Albeu.com - 09.03.2016

Vonesa në shkollë e ka detyruar një nxënëse që të mbajë lart një karrige të rëndë. Ngjarja ka ndodhur në një hkollë në Kazakistan dhe mësuesja që ka dhënë këtë dënim është pezulluar nga puna.

Kualifikimi i mësuesve dhe kontrolli me kompetenca

Mapo - 09.03.2016

Kualifikimi i mësuesve dhe kontrolli me kompetenca Postuar më: 09 Mars 2016 09:58 Nga Leka Skëndaj* Në një shkrim promovues të botuar ditët e fundit në një nga gazetat e përditshme me titull ...

Shkon me vonesë në shkollë, shihni si e ndëshkon mësuesja (Video)

Durres Lajm - 09.03.2016

Një mësuese në Kazakistan u pezullua nga detyra pasi e ndëshkoi nxënësen e saj që të mbante një karrige të rëndë mbi kokë, vetëm sepse ajo kishte shkuar me vonesë në klasë.

Ndahet nga jeta mësuesi i mirënjohur i matematikës, Hysen Dragovoja

Durres Lajm - 09.03.2016

Ndahet nga jeta mësuesi i mirënjohur i matematikës në Durrës, z. Hysen Dragovoja. Mësuesi i nderuar u shua në orët e para të mëngjesit të sotëm, pas një sëmundjeje të mundimshme, Ai u lind më ...

Shkolla në Llabunishtë nuk festoi 7 marsin, EVN ia kishte ndalë rrymën

Ina - 08.03.2016

Manifestime për 7 Marsin-Ditën e Mësuesit janë zhvilluar në të gjitha shkollat në Strugë me përjashtim të shkollës fillore “Murat Labënishti’, ku nuk u realizua programi i paraparë dhe i pregatitur ...

Dhuratat për 8 Mars jo më shumë se 1 mijë denarë!

Lajm - 08.03.2016

Gratë që janë në punë shtetërore, të cila përfshihen mësueset, mjeket, dhe të gjithë punonjëset e administratës në Maqedoni nuk duhet të pranojnë dhurata të shtrenjta për 8 Mars, edhe atë jo më shumë ...

Dhurata më e mirë për mësuesit tanë tanë-departizimi i arsimimit

Almakos - 08.03.2016

Analizë nga Almakos Dje ishte 7 marsi – Dita e mësuesit, ditë kur të moshuarit rikujtuan fëmijërinë dhe mësuesin e parë të tyre, ndërkaq shkollarët e sotëm patën mundësi t’u dhurojnë lule ...

Nxënësi tallet me mësuesin, ja çfarë ndodh në një orë mësimi (Video)

Botasot - 08.03.2016

Një video e cila mendohet të jetë filmuar këto ditë në shkollën 9-vjeçare “Isa Boletini” në Tiranë, tregon se si ka degjeneruar brezi i ri. Një djalë “gangster” i një moshe jo më shumë se 10 vjeç, ...

Video: Nxënësja shkon vonë në shkollë, ja çfarë i bën mësuesja

Mapo - 08.03.2016

Video: Nxënësja shkon vonë në shkollë, ja çfarë i bën mësuesja Postuar më: 08 Mars 2016 13:50 Një mësuese u pezullua pasi e detyroi një nxënëse të mbante një karrige të rëndë mbi kokë si ndëshkim për ...

Nxënësja shkon vonë në shkollë, ja çfarë i bën mësuesja (Video)

Botasot - 08.03.2016

Një mësuese u pezullua pasi e detyroi një nxënëse të mbante një karrige të rëndë mbi kokë si ndëshkim për faktin se ajo kishte shkuar vonë në klasë. Incidenti ndodhi në Kazakistan.

Nxënësja shkon me vonesë në shkollë, ja ndëshkimi që i bën mësuesja

BalkanWeb - 08.03.2016

KAZAKISTAN- Ndoshta të gjithë kemi marrë ndëshkime kur kemi shkuar me vonesë në një orë mësimi. Një mësuese u pezullua nga detyra pasi e detyroi nxënësen e saj që të mbante një karrige të rëndë mbi ...

Urimi për mësuesen nga një studente “ekselente”: Rroftë PD….

Gazeta Tema - 08.03.2016

Ky urim është postuar nga deputeti demokrat Gent Strazimiri. Urimi i është dërguar një mësueseje nga studentja e vet, militante e PD-së. Një urim që tregon sa “mirë” ka punuar mësuesja me të, pasi ...

Mësues dhe nxënës me Nikollën festojnë "7 Marsin" në TOB

Shqiptarja - 08.03.2016

Ministria e Arsimit dhe Sportit i kushtoi një koncert mirënjohje dhe falënderimi të gjithë mësuesve që kanë dhënë kontributin e tyre në edukimin e brezave të ardhshëm.

Nxënësja shkon vonë në shkollë, ja çfarë i bën mësuesja (VIDEO)

Tetova Sot - 08.03.2016

Një mësuese u pezullua pasi e detyroi një nxënëse të mbante një karrige të rëndë mbi kokë si ndëshkim për faktin se ajo kishte shkuar vonë në klasë. Incidenti ndodhi në Kazakistan.

Maqedoni, dhuratat për mjekët dhe mësuesit jo më të shtrenjta se 17 euro

Ina - 07.03.2016

Mësuesit, mjekët dhe të punësuarit në administratë nuk guxojnë të pranojnë dhurata të shtrenjta. Dhurata më e shtrenjtë mund të jetë deri 1 mijë denarë apo rreth 17 euro.

Veterani Shabi Kadriu: Mësuesi është si lulja e pranverës

Portalb - 07.03.2016

Lajme lidhur me temën Ja si i gjen “7 Marsi” shkollat shqipe në Kumanovë Nesër, protesta në Kumanovë ‘Lagjja e Trimave’-Kumanovë: nostalgji për jetën para përleshjes së 9 majit (FOTO) Kumanovë, ...

Zylfi Adili-Qufa uron të gjithë mësimdhënësve "7 Marsin"

Zhurnal - 07.03.2016

Zylfi Adili-Qufa uron të gjithë mësimdhënësve "7 Marsin" Publikuar 07.03.2016 në 07:49 nga S.M | 27 i lexuar Të nderuar e të respektuar, mësuesit tonë,kudo që jetoni e punoni, gëzuar 7 Marsin ditën ...

Nxënësi yt i përhershëm

Zhurnal - 07.03.2016

Opinion: Nxënësi yt i përhershëm Publikuar 07.03.2016 në 08:17 nga S.M | 1 i lexuar Afrim Gashi Shkrimin më poshtë e kam shkruar dhe botuar para 5 viteve në shenjë falenderimi për mësuesen time por ...

Maqedoni, dhuratat për mjekët dhe mësuesit jo më të shtrenjta se 17 euro

Portalb - 07.03.2016

Lajme lidhur me temën Veterani Shabi Kadriu: Mësuesi është si lulja e pranverës Ja si i gjen “7 Marsi” shkollat shqipe në Kumanovë Ndahen çmimet në Samitin Botëror për përmbajtje digjitale dhe ...

Maqedoni, dhuratat për mjekët dhe mësuesit jo më të shtrenjta se 17 euro

Almakos - 07.03.2016

Mësuesit, mjekët dhe të punësuarit në administratë nuk guxojnë të pranojnë dhurata të shtrenjta. Dhurata më e shtrenjtë mund të jetë deri 1 mijë denarë apo rreth 17 euro.

Ademi i uron mësuesve, pedagogëve dhe profesorëve festën e 7 Marsit

Idividi - 07.03.2016

Shkup, 6 mars 2016 (MIA) - Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi sot i dërgoi telegram urimi të gjithë mësuesve, pedagogëve dhe profesorëve duke u uruar festën e 7 Marsit, Ditës së ...

Sadiki: Mësuesi ynë kaloi e sfidoi të gjitha vështirësitë

Albeu.com - 07.03.2016

Kryetari i Komunës së Studeniçanit, Azem Sadiki , ka uruar të gjithë mësimdhënësit e Komunës së Studeniçanit me rastin e "7 Marsit", Ditës së Mësuesit.

PPD uron ditën e mësuesit

Lajm - 07.03.2016

Partia për Prosperitet Demokratik mësueseve dhe mësuesëve, arsimtarëve dhe arsimtareve dhe arsimtarëve, profesoreshave dhe profesorëve, të gjithë atyre që transmetojnë dijen dhe shkollojnë gjenerata ...

Ky është urimi i Isa Mustafës për 7 Marsin

Zhurnal - 07.03.2016

Ky është urimi i Isa Mustafës për 7 Marsin Publikuar 07.03.2016 në 09:42 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 7 mars - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me anë të një postimi në llogarinë e tij në ...

Të jesh mësues

Portalb - 07.03.2016

Fluturim Bajrami Emri mësues është emër hyjnor, që të mëson si të jetosh, si ta fitosh lirinë, si të bëhesh njeri me vetëdije kombëtare, si të bëhesh atdhetar, si të bëhesh hero, si të bëhesh pishtar ...

Ja urimi i Isa Mustafës për 7 Marsin

Albeu.com - 07.03.2016

Kryeministri Isa Mustafa ka uruar mësuesit me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit, nëpërmjet një ststusi të shkurter në Facebook . "Mësues të dashur, Juve që për shumë gjenerata kishit dhe keni për ...

“7 marsi nuk është dita e rrjepjes të nxënësve nga mësuesit!”

LajmiFundit - 07.03.2016

Profesori Artan Fuga u ka uruar të gjithë kolegëve të tij festën e 7 marsit. Ai e cilëson një kujtim të paharruar dhe përkulje deri në tokë për ish-mësuesit e mësueset e tij.

Mustafa uron për Ditën e Mësuesit

Lajm - 07.03.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka uruar të gjithë mësimdhënësit më rastin e uroj 7 Marsin Ditën e Mësuesit. “Mësues të dashur, Juve që për shumë gjenerata kishit dhe keni për mision shpërndarjen ...

Rektori i USHT-së Vullnet Ameti uron mësuesëve 7 Marsin

Lajm - 07.03.2016

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti të gjithë mësuesëve ju uron 7 Marsin. 7 Marsi, na përkujton figurën e nderuar të Mësuesit kombëtar, përpjekjen titanike më vigane të kombit tonë për të ruajtur ...

Festa e 7 Marsit, Nikolla: Më duhet ndihma juaj, të largojmë politikën nga shkolla

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 10:36 Ministria e Arsimit, Lindita Nikolla nëpërmjet një mesazhi të veçantë uron të gjithë mësuesit e Shqipërisë për festën e 7-Marsit.

Ministri i Arsimit Ademi ju uron të gjithë mësuesëve “7 Marsin”

Shqipmedia - 07.03.2016

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi dërgoi telegram urimi të gjithë mësuesëve, pedagogëve dhe profesorëve duke u uruar festën e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit.

Nikolla emocionon mësuesit, ja urimi i saj për 7 Marsin

LajmiFundit - 07.03.2016

Ministria e Arsimit, Lindita Nikolla nëpërmjet një mesazhi të veçantë uron të gjithë mësuesit e Shqipërisë për festën e 7-Marsit. Duke pranuar problemet që arsimi ka, Nikolla shton se mësuesit ...

Maqedoni, nënçmohet profesioni i mësimdhënësit

Portalb - 07.03.2016

Lajme lidhur me temën Maqedoni, dhuratat për mjekët dhe mësuesit jo më të shtrenjta se 17 euro Veterani Shabi Kadriu: Mësuesi është si lulja e pranverës Ja si i gjen “7 Marsi” shkollat shqipe në ...

Rektori i USHT-së Ameti uron: 7 Marsi na përkujton figurën e nderuar të Mësuesit kombëtar

Zhurnal - 07.03.2016

Rektori i USHT-së Ameti uron: 7 Marsi na përkujton figurën e nderuar të Mësuesit kombëtar Publikuar 07.03.2016 në 10:40 nga A.R. | 14 i lexuar Shkup, 7 mars - Rektori i UT-së Prof. Dr.

Sadiki: Mësuesi ynë kaloi e sfidoi të gjitha kohërat e vështira

Lajm - 07.03.2016

Kryetari i Komunës së Studeniçanit, Azem Sadiki, ka uruar të gjithë mësimdhënësit e Komunës së Studeniçanit me rastin e ‘7 Marsit’- Ditës së Mësuesit.

Nikolla uron mësuesit: Do largojmë politikën nga shkolla

Albeu.com - 07.03.2016

Me rastin e festës së 7 Marsit, Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka uruar gjithë mësuesit. Ajo shpreh mirënjohje për mësuesit, duke nënvizuar kthesat e bëra në sistemin arsimor.

Ministri Bajrami: 7 Marsi, ditë e veçantë në kalendarin e arsimit kombëtar

Albeu.com - 07.03.2016

Me rastin e Ditës së Mësuesit, Ministria e Arsimit , Shkencës dhe Teknologjisë, përmes një kumtese ka përkujtuar këtë ditë duke e kosndieruar atë si një ditë të veçantë në kalendarin e arsimit ...

Haradinaj: Mësuesit, mes heronjve të Kosovës (FOTO)

Albeu.com - 07.03.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj , me rastin e Ditës së Mësuesit, shkruan se, në kategorinë e heronjve hyjnë edhe mësuesit, të cilët sakrifikuan për ta ruajtur ...

Pacolli: Meriton të nderohet në një datë historike si 7 Marsi

Lajm - 07.03.2016

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli me rastin e festës së 7 marsit Ditës së Mësuesit ka thënë se një profesion i tillë vërtetë meriton të nderohet në një datë historike si kjo.

Urim i rektorit të UT-së, Vullnet Ameti me rastin e 7 Marsit ditës së mësuesit shqiptar

Idividi - 07.03.2016

Tetovë, 7 mars 2016 (MIA) - Rektor i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti përmes një komunikate për media, uron të gjithë mësimdhënësit me rastin e 7 Marsit - ditës së mësuesit.

Kryetari i komunës së Çairit Izet Mexhiti ua uron 7 Marsin të gjithë punonjësve në arsim

Idividi - 07.03.2016

Shkup, 7 mars 2016 (MIA) - Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti me rastin e 7 Marsit uroi të gjithë arsimtarët dhe punonjësit në arsim. "Të dashur arsimtarë dhe punëtorë të arsimit, 7 Marsi, një ...

Pas protestave, Rama uron mësuesit nga Shkodra

Albeu.com - 07.03.2016

Sikundër ministrja Lindita Nikolla edhe kryeministri Rama nuk ka qëndruar në heshtje, për të përcjellë një urim për të githë mësuesit me rastin e festës së 7 marsit.

7 Marsi, Tahiri-mësuesve: Mësojuni nxënësve të jenë të lirë

Lajm - 07.03.2016

Me rastin e 7 Marsit, ditës së Mësuesve, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte i pranishëm në shkollat “Sami Frashëri” dhe “Myslym Keta” në Tiranë, ku ka zhvilluar bashkëbisedime me mësuesit.

Presidentja Jahjaga në Ditën e Mësuesit, përgëzoi një mësuese të veçantë

Lajmi.net - 07.03.2016

Këtë 7 mars, për të shënuar Ditën e Mësuesit, shefja e shtetit, znj, Atifete Jahjaga e zgjodhi shkollën fillore dhe të mesme të ulët “Zenel Hajdini” në Prishtinë.

Në Ditën e Mësuesit, Veseli vizitoi Sh.F. “Ismail Qemali” në Mitrovicë

Lajmi.net - 07.03.2016

Sot, me rastin e 7 Marsit - Ditës së Mësuesit, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, vizitoi Shkollën Fillore “Ismail Qemali” në Mitrovicë.

Çfarë rëndësie ka roli i mësuesit në Shqipëri?

Portalb - 07.03.2016

Renato Shkulaku Profesioni i mësuesit, është një nga profesionet më të vlerësuara dhe më të respektuara në të gjithë botën. Detyrat e tyre, janë ndër detyrat më të vështira, pasi ata merren me ...

Basha uron mësuesit: Detyra juaj është e shenjtë!

LajmiFundit - 07.03.2016

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me disa mësues në kuadër të festës së 7 Marsit. Basha tha se sot detyra e mësuesit është e shenjtë.

Dita e 7 Marsit, Klosi: Do t’i kthejmë vlerat dhe rëndësinë që i takon arsimit

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 13:24 Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi në kuadër të festës së mësuesve ka vizituar shkollën “Hoteleri-Turizëm”, në Tiranë.

Tahiri ndan pak çaste me mësuesit, ja urimi i tij i veçantë

LajmiFundit - 07.03.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahir,i ishte sot me rastin e 7 Marsit, për të uruar dhe bashkëbiseduar me mësues dhe nxënës të shkollave të mesme “Sami Frashëri” dhe “Myslym Keta” në Tiranë.

Mësuesit kohë më parë komandant në arsim, tani vetëm punë administrative

Zhurnal - 07.03.2016

Mësuesit kohë më parë komandant në arsim, tani vetëm punë administrative Publikuar 07.03.2016 në 13:39 nga Xh.I. | 55 i lexuar Shkup, 7 mars – Sot festohet 7 marsi “Dita e mësuesit” që është një prej ...

Komuna e Sarajit e shënon 7 Marsin - Ditën e Mësuesit

Zhurnal - 07.03.2016

Komuna e Sarajit e shënon 7 Marsin - Ditën e Mësuesit Publikuar 07.03.2016 në 13:56 nga S.M | 27 i lexuar Shkup, 7 mars - Me rastin e 7 marsit ditës së Mësuesit, Komuna e Sarajit ka organizuar një ...

Nxënësi bën të “fortin” me mësuesin: Mos më prek me dorë (Video)

Lajmi.net - 07.03.2016

Një video e cila mendohet të jetë filmuar këto ditë në shkollën 9-vjeçare “Isa Boletini” në Tiranë, tregon çfarë ndodh në një orë mësimi. Një djalë “gangster” i një moshe jo më shumë se 10 vjeç, ...

Mësimdhënësit kërkojnë kushte më të mira të punës

Evropaelire - 07.03.2016

Mësues, profesorë dhe edukatorë në Kosovë, po shënojnë 7 Marsin, atë që njihet si Dita e Mësuesit. Në Kosovë, fusha e arsimit në përgjithësi vlerësohet të jetë përballë një procesi sfidues të ...

Rama u uron 7 Marsin mësuesve të Shkodrës

Portalb - 07.03.2016

Lajme lidhur me temën Ymeri për 7 Mars: Do e rikthejmë mësuesin në piedestal Ambasadori i Shqipërisë vizitoi shkollën Wilson për 7 Mars Aliu: Rrethanat e arsimit shqip janë të mjerueshme LR-PDSH: 7 ...

Ymeri për 7 Mars: Do e rikthejmë mësuesin në piedestal

Portalb - 07.03.2016

Lajme lidhur me temën Rama u uron 7 Marsin mësuesve të Shkodrës Ambasadori i Shqipërisë vizitoi shkollën Wilson për 7 Mars Aliu: Rrethanat e arsimit shqip janë të mjerueshme LR-PDSH: 7 Marsi jo ditë ...

Nënkryetari UNITETIT, "Komandant Qufa" uron 7 Marsin

Albeu.com - 07.03.2016

Të nderuar e të respektuar,mësuesit tonë,kudo që jetoni e punoni,gëzuar 7 Marsin ditën tuaj. Në këtë ditë unë ju nderoj juve për punën dhe kontributin tuaj të madh që keni dhënë,që jepni,e do të ...

Basha takon mësuesit e shkarkuar: Arsimtarët janë në presion

Top Channel - 07.03.2016

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, në ditën e 7 marsit takoi mësues që janë pushuar nga puna - sipas tij, - për arsye politike. Basha tha se sot, që të punosh në arsim, duhet të jesh anëtar i Partisë ...

7 Marsi, mesazhe mbështetjeje për shkollën dhe arsimtarët

Top Channel - 07.03.2016

Në kuadër të festës së mësuesve, kreu i qeverisë Edi Rama i shoqëruar nga Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ishin në Shkodër në shkollën “28 nëntori”, ndërsa urimin e tij për këtë rast, ...

Florenti, njëri nga mësuesit më të rinj në Kosovë (Foto)

Lajmi.net - 07.03.2016

Sot është Dita e Mësuesit, e njëri prej mësuesve më të ri në Kosovë është 24 vjeçari, Florent Ibrahimi nga Prishtina. Florenti është mësues i gjuhës angleze në një institucion privat për gjuhë të ...

Turpërohen mësuesit në ditën e tyre (Video)

Lajm - 07.03.2016

Mësuesit më 7 mars, në ditën e tyre, ndjehen të turpëruar me gjendjen në të cilën ndodhet arsimi shqip në Maqedoni, ata 7 marsin e presin të dëshpëruar dhe zhgënjyer.

Maqedoni: Turpërohen mësuesit shqiptarë në ditën e tyre (Video)

Ina - 07.03.2016

Mësuesit më 7 mars, në ditën e tyre, ndjehen të turpëruar me gjendjen në të cilën ndodhet arsimi shqip në Maqedoni, ata 7 marsin e presin të dëshpëruar dhe zhgënjyer.

Turpërohen mësuesit në ditën e tyre (Video)

Almakos - 07.03.2016

Mësuesit më 7 mars, në ditën e tyre, ndjehen të turpëruar me gjendjen në të cilën ndodhet arsimi shqip në Maqedoni, ata 7 marsin e presin të dëshpëruar dhe zhgënjyer.

FOTOLAJM- Edi Rama qeras me çokollata mësueset e “28 Nëntori”

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 20:41 Kryeministri Rama ishte sot në gjimnazin “28 Nëntori” të Shkodrës, për t’i përcjellë urimet më të përzemërta të gjithë mësuesve të Shqipërisë.

Mesila Doda nostalgjike, kujton mësuesit e saj: Mirënjohje për ata që ndihmojnë në edukimin e qenies njerëzore

SOT - 07.03.2016

Postuar: 07/03/2016 - 21:30 Deputetja Mesila Doda ka kujtuar sot ditën e mësuesit. Ajo duket se është bërë nostalgjike, teksa ka sjellë në kujtesë mëesusit e saj, që prej kohës së fëmijërisë.

Për mësuesin tim

Lajm - 07.03.2016

Tahir Hoda Për mësuesin tim -Fejzi Bojkut për 7 Mars Se ç’mu kujtua titulli i këtij tregimi, ku bëhet fjalë për një pallat, të cilin pranoi ta projektonte arkitekti i ri me një kusht: Apantamentin ...

Mustafa uron Ditën e Mësuesit

Koha.net - 07.03.2016

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, përmes Facebookut ka uruar Ditën e Mësuesit, transmeton Koha.net. Ai në urim ka shkruar: “Mësues të dashur, Juve që për shumë gjenerata kishit dhe keni për mision ...

Çfarë rëndësie ka roli i mësuesit në Shqipëri?

Botasot - 07.03.2016

Profesioni i mësuesit, është një nga profesionet më të vlerësuara dhe më të respektuara në të gjithë botën. Detyrat e tyre, janë ndër detyrat më të vështira, pasi ata merren me edukimin e fëmijëve, ...

Veterani Shabi Kadriu: Mësuesi është si lulja e pranverës

Botasot - 07.03.2016

“7 Marsi” është dita e veçantë e vitit, që secilit nxënës i kujton mësuesin e parë, një ndër njerëzit më të rëndësishëm në jetën e tij. Po kaq i rëndësishëm është edhe nxënësi për mësuesin, ndër ...

Mustafa uron për Ditën e Mësuesit

Botasot - 07.03.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka uruar të gjithë mësimdhënësit me rastin e festës së “Ditës së Mësuesit” 7 Marsin.

Këshilli i Prindërve të Kosovës ua uron mësuesve 7 Marsin

Koha.net - 07.03.2016

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Bajram Beqiri, ua ka uruar sot mësuesve Ditën e tyre, 7 Marsin, transmeton Koha.net. Të respektuar edukatorë, mësues profesor dhe pedagogë! Me rastin e 7 ...

Këshilli i Prindërve: Mësuesit kryen punën e tyre të shenjët

Botasot - 07.03.2016

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka uruar Ditën e Mësuesit të gjithë mësuesit dhe edukatorët e Kosovës, duke thënë se në këtë ditë kujtohen mësuesit e të gjithë brezave të cilët përkundër sfidave ...

Nikolla uron mësuesit: Shkolla, vendi ku e tashmja kërkon përfshirjen e të gjithëve

Botasot - 07.03.2016

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla ka uruar sot të gjithë arsimtarët me rastin e 7-marsit, festën e mësuesit dhe shkollës shqipe, dita që të sjell urimet e festës nga nxënës, prindër e ...

Urim i rektorit të UT-së, Vullnet Ameti me rastin e 7 Marsit ditës së mësuesit shqiptar

Yll Press - 07.03.2016

Universiteti ynë, shton më tej, çdo vit e shënon këtë datë historike, si ditë e ndritur nga e kaluara jonë e lavdishme, si dhe një motiv nxitës për punën që kryejnë punonjësit tanë të arsimit dhe ...

Haliti uron mësuesit për ditën e tyre 7 Marsin

Botasot - 07.03.2016

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka uruar festën e 7 Marsit Ditës së Mësuesit ku ka thënë se kjo ditë na bënë t’i përkujtojmë me respektin më të veçantë të gjithë ata pishtarë të arsimit që ...

Nikolla mesazh mësuesve në 7 Mars: Më duhet ndihma juaj, të largojmë politikën nga shkolla

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANE- Ministria e Arsimit, Lindita Nikolla nëpërmjet një mesazhi të veçantë uron të gjithë mësuesit e Shqipërisë për festën e 7-Marsit. Duke pranuar problemet që arsimi ka, Nikolla shton se ...

Ministri i Arsimit Ademi i uron mësuesve, pedagogëve dhe profesorëve festën e 7 Marsit

Yll Press - 07.03.2016

Duke përkujtuar me respekt të madh të gjithë mësuesit që me dekada të tëra edukojnë dhe arsimojnë gjenerata e reja, Ademi theksoi se, arsimi, kultura dhe gjuha janë shpirti i një kombi dhe se ...

Nikolla flet si mësuese: Nuk e di në ia dola që të kultivoja dije dhe qytetarinë tek nxënësit!

Ora news - 07.03.2016

Me rastin e 7 Marsit, ditës kombëtare të mësuesit, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla lëshoi një mesazh urimi për të gjithë mësuesit në vend. Si një ish-arsimtare, Nikolla thekson se e di pasionin ...

Arsimtari që bën çdo ditë 3 orë rrugë në shi e borë vetëm për të mësuar fëmijët

BalkanWeb - 07.03.2016

NGA ARMIR MEHAJ* PUKË- 7 Marsi, Dita Kombëtare e dijes na sjell në vëmendje gjithnjë mësuesit të cilëve dhe iu dedikohet kjo ditë si simboli i kontributit dhe sakrificës së tyre.

Haradinaj: Qeveria e Kosovës ka rrezikuar qenësinë e shtetit të Kosovës

Botasot - 07.03.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e festës së 7 marsit Ditës së Mësuesit ka thënë se në kategorinë e heronjve hynë edhe mësuesit të cilët sakrifikuan për ta ...

Pacolli: Meriton të nderohet në një datë historike si 7 Marsi

Botasot - 07.03.2016

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli me rastin e festës së 7 marsit Ditës së Mësuesit ka thënë se një profesion i tillë vërtetë meriton të nderohet në një datë historike si kjo.

MASHT: Dita e Mësuesit – ditë e veçantë për arsimin kombëtar

Koha.net - 07.03.2016

Me rastin e Ditës së Mësuesit, MASHT, përmes një kumtese ka përkujtuar këtë ditë duke e kosndieruar atë si një ditë të veçantë në kalendarin e arsimit kombëtar.

SBASHK: Do të vazhdojmë me angazhime për të qenë në shërbimin e mësimdhënësve

Botasot - 07.03.2016

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), përmes një komunikatë ka uruar të gjithë mësimdhënësit dhe punëtorët e arsimit me rastin e ditës së tyrem duke premtuar se do të ...

SBAShK-u uron mësuesit, rikujton kërkesat

Koha.net - 07.03.2016

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka uruar 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve, duke thënë do të vazhdojë angazhimet në shërbim të mësimdhënësve dhe në mbrojtje të kërkesave të tyre ...

Thaçi shpreh mirënjohje të përjetëshme për mësuesit

Botasot - 07.03.2016

Për Ditën e Mësuesit ka uruar edhe presidenti i zgjedhur Hashim Thaçi. Në një postim në rrjetin social Facebook, Thaçi ka shprehur mirënjohje të përjetshme për të gjithë mësuesit.

7 marsi, Dita e Mësuesit

ABC News - 07.03.2016

Hyri jo vetëm si ministër por edhe si ish-nxënës i gjimnazit “Sami Frasheri”. Ka adhur t’i urojë në emër të qeverisë për përkushtimin që tregojnë ndaj brezave.

7 Marsi, Tahiri-mësuesve: Mësojuni nxënësve të jenë të lirë

Botasot - 07.03.2016

Me rastin e 7 Marsit, ditës së Mësuesve, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte i pranishëm në shkollat “Sami Frashëri” dhe “Myslym Keta” në Tiranë, ku ka zhvilluar bashkëbisedime me mësuesit.

Basha: Mësuesit 3 vite pa rritje rroge, punojnë nën presion. Shfuqizojmë ligjin e arsimit të lartë

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANË- Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me mësuesit në ditën e tyre. Pasi shprehu vlerësimin për sakrificën e arsimtarëve që edukojnë brezat, Basha tha se qeveria e shpreh ...

Jahjaga nga shkolla “Zenel Hajdini” në Prishtinë rikujton kontributin e mësuesve

Koha.net - 07.03.2016

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit, vizitoi sot shkollën fillore dhe të mesme të ulët “Zenel Hajdini” në Prishtinë, ku u prit nga drejtori, ...

Basha me mësuesit: Arsimi i Rilindjes së Ramës ka mbetur në klasë

Panorama - 07.03.2016

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me mësuesit me rastin e 7 marsit, të cilët janë të papunë, për shkak se siç thanë, kanë bindje të ndryshme politike nga partia në pushtet.

​Presidentja Jahjaga në Ditën e Mësuesit, përgëzoj një mësuese të veçantë

Botasot - 07.03.2016

Këtë 7 mars, për të shënuar Ditën e Mësuesit, shefja e shtetit, Atifete Jahjaga e zgjodhi shkollën fillore dhe të mesme të ulët “Zenel Hajdini” në Prishtinë.

Basha mbledh mësuesit, premton shfuqizim të ligjit të arsimit të lartë nëse vjen në pushtet

Ora news - 07.03.2016

Partia Demokratike do të shfuqizojë ligjin e arsimit të lartë nëse do të vijë në pushtet. Ky është premtimi që dha kryetari i bashkisë Lulzim Basha në një takim që zhvilloi mesditën e sotme në hotel ...

Shumë reflektim për 7 mars, por ‘Kaubojsi’ i vë vulën

Mapo - 07.03.2016

Shumë reflektim për 7 mars, por ‘Kaubojsi’ i vë vulën Postuar më: 07 Mars 2016 12:54 Me rastin e 7 Marsit, Ditës Kombëtare të Mësuesit, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla lëshoi një mesazh urimi ...

Nxënësi bën të “fortin” me mësuesin: Mos më prek me dorë

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANE – Një video e cila mendohet të jetë filmuar këto ditë në shkollën 9-vjeçare “Isa Boletini” në Tiranë, tregon çfarë ndodh në një orë mësimi. Një djalë “gangster” i një moshe jo më shumë se 10 ...

Basha në Ditën e Mësuesit

ABC News - 07.03.2016

Në Ditën e Mësuesit kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se me të ardhur në pushtet do të shfuqizojnë ligjin për Arsimin e Lartë pasi sipas opozitës është një ligj ...

Kodheli: Profesioni fisnik i mësuesit, i barabartë me rolin e prindit

BalkanWeb - 07.03.2016

TIRANE- Me rastin e festës së mësuesit, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli u takua me stafin pedagogjik të Qendrës së Gjuhëve të Huaja të Forcave të Armatosura.

Veseli në “Ismail Qemali” të Mitrovicës

Koha.net - 07.03.2016

Sot, me rastin e 7 Marsit - Ditës së Mësuesit, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, vizitoi Shkollën Fillore “Ismail Qemali” në Mitrovicë, njofton kumtesa nga Kuvendi.

Basha: Arsimtarët sot nën presion

Botasot - 07.03.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me mësuesit në ditën e tyre. Ai shprehu vlerësimin për sakrificën e arsimtarëve që edukojnë brezat.

Ahmeti ndan mirënjohje për mësuesin e dalluar Ahmet Imeri

Botasot - 07.03.2016

Me rastin e 7 marsit, “Ditës së Mësuesit” Komuna e Lipjanit ka përzgjedhur dhe shpërblyer me mirënjohje mësimdhënësin më të dalluar Ahmet Imeri nga SH.F.M.U “Haradin Bajrami” në Magurë.

VIDEO/ Nxënësi ‘trim’ bën të fortin me mësuesin: Mos më kap me dorë po të them

Panorama - 07.03.2016

Një video e cila mendohet të jetë filmuar këto ditë në shkollën 9-vjeçare “Isa Boletini” në Tiranë, tregon se si sillen nxënësit e këtij brezi nëpër shkolla.

Thaçi uron mësuesit në ditën e tyre

Koha.net - 07.03.2016

Në një postim në rrjetin social Facebook, presidenti në pritje i vendit, Hashim Thaçi ka shprehur mirënjohje të përjetshme për të gjithë mësuesit, transmeton Koha.net.

Ministrja Nikolla: 7 Marsi, festë e të gjithë mësuesve shqiptarë

Koha.net - 07.03.2016

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla ka uruar sot të gjithë arsimtarët me rastin e 7 Marsit, festën e mësuesit dhe shkollës shqipe, dita që të sjell urimet e festës nga nxënës, prindër e ...

Klosi: Do t’i kthejmë vlerat dhe rëndësinë që i takon arsimit

Botasot - 07.03.2016

Edhe Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi në kuadër të festës së mësuesve ka vizituar shkollën “Hoteleri-Turizëm”, në Tiranë. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, ...

Artistët e kujtojnë gjithë jetën mësuesin e parë

Botasot - 07.03.2016

“Mësuesi i parë nuk harrohet kurrë”, apo “Mësuesi është një prind i dytë”. Këto shprehje tingëllojnë si të vjetra, por brenda kanë një të vërtetë të madhe, që mirë do të ishte që edhe sot të thuhet ...

Ymeri për 7 Mars: Do e rikthejmë mësuesin në piedestal

Botasot - 07.03.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes,Visar Ymeri, ka uruar të gjithë arsimtarët për nder të festës së 7 Marsit. Ai urimin e ka bërë në rrjetin social Facebook përmes një postimi në llogarinë e tij.

Mësimdhënësit kërkojnë kushte më të mira të punës

Botasot - 07.03.2016

Mësues, profesorë dhe edukatorë në Kosovë, po shënojnë 7 Marsin, atë që njihet si Dita e Mësuesit. Në Kosovë, fusha e arsimit në përgjithësi vlerësohet të jetë përballë një procesi sfidues të ...

Basha: Qeveria pa vizion, Rilindja emëroi mësues persona të dënuar

Ora news - 07.03.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me rastin e 7 marsit takoi disa mësues nga i gjithë vendi, dhe akuzoi qeverinë se ka degraduar arsimin, duke emëruar persona të dënuar dhe jo të aftë për ...

Haziri: Mësuesit tanë na mësuan udhën e rëndë të shkronjave shqipe

Botasot - 07.03.2016

Nën organizimin e Drejtorisë Komunale të Arsimit sot në Gjilan është shënuar 7 Marsi, Dita e Mësuesit, duke mbledhur numër të madh të mësimdhënësve të shkollave të Gjilanit.

7 marsi nuk është dita e rrjepjes të nxënësve nga mësuesit!

BalkanWeb - 07.03.2016

Nga: ARTAN FUGA* Gëzuar 7 marsin miq e mikesha që jeni mësues, ish studentë që kryeni këtë detyrë dhe merrni këtë kënaqësi të profesionit të lartë të mësuesit.

Mësuesit idealistë, edukimin e brezave, e kishin kuptuar si mision të mirëfilltë e të shenjtë!

Botasot - 07.03.2016

Të dashur dhe shumë të respektuar mësues-mësuese, profesorë, profesoresha Sot është 7 Marsi- Dita e Mësuesit, me zanafillë shkollën e parë shqipe të Korçës (1887)! Që nga ajo kohë e deri më sot, ...

7 Marsi, Basha: Rama pa vizion, arsimi i rilindjes mbetës në klasë

Mapo - 07.03.2016

7 Marsi, Basha: Rama pa vizion, arsimi i rilindjes mbetës në klasë Postuar më: 07 Mars 2016 16:48 Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar sot mësuesit për 7 Marsin në një takim të ...

7 Marsi, sindikatat: Mësuesit të pavlerësuar. Prej 3 vitesh s’kanë rritje page

BalkanWeb - 07.03.2016

Nga: MARIGLEN MERTIRI* TIRANE – 7 marsi është sa ditë feste, aq edhe ditë reflektimi për gjendjen ku punojnë dhe si punojnë mësuesit. Sindikalistët rreshtojnë një sërë problematikash, që nga paga e ...

"Mësimdhënësit- arkitektet e shoqërisë"

Botasot - 07.03.2016

Roli i mësimdhënësve në Kosovë përgjatë historisë ka qenë jashtëzakonisht i madh. Mësuesit e parë shqiptar ishin krijuesit, ndertuesit e shoqërisë dhe identitetit tonë kombëtar.

FOTOLAJM- Rama qeras me çokollata mësueset e “28 Nëntori”-it

BalkanWeb - 07.03.2016

SHKODER – Kryeministri Rama ishte sot në gjimnazin “28 Nëntori” të Shkodrës, për t’i përcjellë urimet më të përzemërta të gjithë mësuesve të Shqipërisë.

Çfarë rëndësie ka roli i mësuesit në Shqipëri?

Tetova Sot - 07.03.2016

Renato Shkulaku/ Maturant Profesioni i mësuesit, është një nga profesionet më të vlerësuara dhe më të respektuara në të gjithë botën. Detyrat e tyre, janë ndër detyrat më të vështira, pasi ata merren ...

PPD uron ditën e mësuesit

Tetova Sot - 07.03.2016

Partia për Prosperitet Demokratik mësueseve dhe mësuesëve, arsimtarëve dhe arsimtareve dhe arsimtarëve, profesoreshave dhe profesorëve, të gjithë atyre që transmetojnë dijen dhe shkollojnë gjenerata ...

Rektori i USHT-së Vullnet Ameti ju uron mësuesëve 7 Marsin

Tetova Sot - 07.03.2016

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti të gjithë mësuesëve ju uron 7 Marsin. 7 Marsi, na përkujton figurën e nderuar të Mësuesit kombëtar, përpjekjen titanike më vigane të kombit tonë për të ruajtur ...

7 marsi nuk është dita e rrjepjes të nxënësve nga mësuesit

Gazeta Tema - 07.03.2016

Nga Artan Fuga Gëzuar 7 marsin miq e mikesha që jeni mësues, ish studentë që kryeni këtë detyrë dhe merrni këtë kënaqësi të profesionit të lartë të mësuesit.

Kryetari i komunës së Çairit Izet Mexhiti ua uron 7 Marsin të gjithë punonjësve në arsim

Tetova Sot - 07.03.2016

Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti me rastin e 7 Marsit uroi të gjithë arsimtarët dhe punonjësit në arsim. “Të dashur arsimtarë dhe punëtorë të arsimit, 7 Marsi, një ditë e madhe dhe e bekuar ...

Nxënësi yt i përhershëm

Tetova Sot - 07.03.2016

Afrim Gashi Shkrimin më poshtë e kam shkruar dhe botuar para 5 viteve në shenjë falenderimi për mësuesen time por edhe të gjithë mësuesit dhe profesorët e mi. Ju jam falenderues dhe borxhli gjithnjë.

Tahiri-mësuesve: Gëzuar 7 Marsin, mësojuni fëmijëve të jenë të lirë!

Gazeta Tema - 07.03.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ishte sot me rastin e 7 Marsit, për të uruar dhe bashkëbiseduar me mësues dhe nxënës të shkollave të mesme “Sami Frashëri” dhe “Myslym Keta” në Tiranë.

Sot Dita e Mësuesit, 129 vite nga Mësonjëtorja e parë, uron politika

Shqiptarja - 07.03.2016

Sot shënon data 7 Mars Dita e Mësuesit që përkujtohet si një ngjarje me rëndësi kulturore në gjitha trojet shqiptare kur të gjithë kujtojmë mësuesit dhe nderojmë kontributin e tyre në edukimin e ...

7 marsi me zarfa dhe lule

Vision Plus - 07.03.2016

Kështu festohej dikur 7 marsi. Urime te sinqerta dhe vetëm lule. Sot koncepti për festen ka ndryshuar e po ashtu dhe dhuratat ndaj mësuesve. Blerjet dhe idetë e fëmijëve kane qene nga me te ndryshmet.

Rama: Bursa për nxënësit e shkëlqyer

Vision Plus - 07.03.2016

Gjimnazi “28 Nëntori” ne Shkodër është nje prej dy shkollave qe kryeministri Edi Rama mori ne kujdestari nje vit me pare, ne kuadër te projektit shkolla qendër komunitare, e ketë vit lideri i ...

PD, Basha: Qeveria pa vizion për arsimin, emëroi mësues persona të dënuar

Durres Lajm - 07.03.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me rastin e 7 marsit takoi disa mësues nga i gjithë vendi, dhe akuzoi qeverinë se ka degraduar arsimin, duke emëruar persona të dënuar dhe jo të aftë për ...

Basha: Arsimtarët sot nën presion

Tetova Sot - 07.03.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me mësuesit në ditën e tyre. Ai shprehu vlerësimin për sakrificën e arsimtarëve që edukojnë brezat.

Shkodër, kryeministri Rama u uron festën mësuesve nga Gjimnazi "28 Nëntori"

Durres Lajm - 07.03.2016

Sot, në ditën e mësuesit, kryeministri Edi Rama zgjodhi Gjimnazin “28 Nëntori”, në Shkodër, i cili është në kujdestarinë e tij, për të përcjellë nga aty urimet e tij për të gjithë mësuesit shqiptarë, ...

FOTOT/ Rama bën kavalierin me mësueset, iu shpërndan ëmbëlsira dhe lule

Gazeta Tema - 07.03.2016

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Shkodër. Ai ka vizituar edhe gjimnazin “28 Nëntori”, ku ka uruar mësuesit për festën e tyre. Rama iu ka shpërndarë ëmbëlsira dhe lule atyre.

Për të gjithë ata që një pjesë të jetës e kaluan apo e kalojnë në mesin e nxënësve e studentëve!

Tetova Sot - 07.03.2016

Prof.Dr. Vebi Bexheti Të dashur mësues,profesorë e studiues të fushave të Arsimit,sot kemi festë.Përgëzimet që na vijnë nga të gjitha anët ,vetëm sa na kthejnë në rininë tonë,në kohën kur për herë të ...

7 marsi nuk është dita e rrjepjes të nxënësve nga mësuesit

Durres Lajm - 07.03.2016

Gëzuar 7 marsin miq e mikesha që jeni mësues, ish studentë që kryeni këtë detyrë dhe merrni këtë kënaqësi të profesionit të lartë të mësuesit. Kujtim i paharruar dhe përkulje deri në tokë për ish ...

Ministri i Arsimit Abdilaqim Ademi ju uron të gjithë mësuesëve “7 Marsin”

Republika - 07.03.2016

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi sot i dërgoi telegram urimi të gjithë mësuesëve, pedagogëve dhe profesorëve duke u uruar festën e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit.

Përgëzojnë MASHT-i dhe SBASHK-u për Ditën e Mësuesit

Kosova Live - 07.03.2016

Në Ditën e Mësuesit – 7 Marsi që është një ditë e veçantë në kalendarin e arsimit kombëtar, punonjësve të arsimit iu arrijnë urime nga personalitete, institucione e asociacione të ndryshme.

Dhuratat për mjekët dhe mësuesit jo më të shtrenjta se 1 mijë denarë

Republika - 07.03.2016

Mësuesit, mjekët dhe të punësuarit në administratë nuk guxojnë të pranojnë dhurata të shtrenjta. Dhurata më e shtrenjtë mund të jetë deri 1 mijë denarë, apo rreth 17 euro, parasheh Ligji për të ...

Jahjaga uron mësuesit për kontributin e dhënë në arsimimin e brezave

Kosova Live - 07.03.2016

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit, vizitoi të hënën Shkollën fillore dhe të mesme të ulët “Zenel Hajdini” në Prishtinë, ku u prit nga ...

Kryetari i komunës së Çairit Izet Mexhiti ua uron 7 Marsin të gjithë punonjësve në arsim

Radio Vala - 07.03.2016

Shkup, 7 mars 2016 - Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti me rastin e 7 Marsit uroi të gjithë arsimtarët dhe punonjësit në arsim. "Të dashur arsimtarë dhe punëtorë të arsimit, 7 Marsi, një ditë ...

Urim i rektorit të UT-së, Vullnet Ameti me rastin e 7 Marsit ditës së mësuesit shqiptar

Radio Vala - 07.03.2016

Tetovë, 7 mars 2016 - Rektor i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti përmes një komunikate për media, uron të gjithë mësimdhënësit me rastin e 7 Marsit - ditës së mësuesit.

Kryetari i Komunës së Vrapcishtit Bajram Kadrija uron 7 Marsin për të gjithë Arsimtarët, Pedagogët dhe Profesorët

Radio Vala - 07.03.2016

Të nderur Arsimtarë,Pedagog dhe Profesor. Në emrin tim dhe në emër të administratës Komunale urime 7 Marsi dita e mësuesit dhe dita e hapjes së shkollës së parë Shqipe në Korçë në vitin 1887.