TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj e Limaj u takuan për të planifikuar qeverinë

Lajmi.net - 15.06.2014

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe lideri i Nismës për Kosovë sot janë takuar për të diskutuar rreth planit qeverisës, pasi që ditë më parë nënshkruan koalicionin paszgjedhor.

​Takohen sërish Haradinaj e Limaj, flasin për detajet e qeverisjes së ardhshme

Ina - 15.06.2014

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj dhe ai i Nismës Fatmir Limaj, kanë vazhduar konsultimet për formimin e qeverisë së ardhshme. Haradinaj dhe Limaj janë takuar pa kreun e LDK’së Isa Mustafa, raporton KTV ...

Thaçi e ka edhe Planin "B"

Albtime - 15.06.2014

Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për ta formuar qeverinë e ardhshme, duke ia pamundësuar partisë së Hashim Thaçit që të mund të arrijë numrat për ta bërë qeverinë e ...

Haradinaj dhe Limaj takohen në “Papillon”

Telegrafi - 15.06.2014

Në lokalin “Papillon” në Prishtinë, për të biseduar për të ardhmen, siç u shprehën, janë takuar kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe ai i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj.

Haradinaj e Limaj flasin për detaje të qeverisjes së ardhshme

Koha.net - 15.06.2014

Lideri i AAK-së dhe ai i Nismës për Kosovën kanë vazhduar konsultimet për formimin e qeverisë së ardhshme, pasi ditë më pari nënshkruan koalicionin e tri partive opozitare, raporton KTV.

Takohen Haradinaj e Limaj, flasin për detajet e qeverisjes së ardhshme

BalkanWeb - 15.06.2014

PRISHTINE- Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj dhe ai i Nismës Fatmir Limaj, kanë vazhduar konsultimet për formimin e qeverisë së ardhshme. Haradinaj dhe Limaj janë takuar pa kreun e LDK-së Isa Mustafa.

Takohen Haradinaj dhe Kurti

Albtime - 14.06.2014

Gjatë ditës së sotme mandatari i partive opozitare për kryeministër të vendit, Ramush Haradinaj është takuar me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Takimi mes Haradinajt dhe Kurtit raportohet të ...

Koalicioni LDK-AAK-Nisma, përgatit programin qeveritar

Lajmi.net - 14.06.2014

Partitë e koalicionit të partive opozitare, kanë filluar të krijojnë programin qeverisës. Ata planifikojnë që, nëse presidentja nuk e mandaton kandidatin e tyre për kryeministër, atëherë ky bllok ...

Koalicioni opozitar përgatit programin qeveritar

Ina - 14.06.2014

Gjykatës Kushtetuese do t’i duhet patjetër të japë interpretimin për procedurën e formimit të Qeverisë pas zgjedhjeve të 8 qershorit. Pas Partisë Demokratike të Kosovës, që ka paralajmëruar se do t’i ...

Koalicioni opozitar përgatit programin qeveritar

Albtime - 14.06.2014

Gjykatës Kushtetuese do t’i duhet patjetër të japë interpretimin për procedurën e formimit të Qeverisë pas zgjedhjeve të 8 qershorit. Pas Partisë Demokratike të Kosovës, që ka paralajmëruar se do t’i ...

Haradinaj takon Kurtin

Albeu.com - 14.06.2014

I mandatuari i partive opozitare për kryeministër të vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti . Ndërkohë takimi thuhet të ishte konstruktiv .

Reljic: për beogradin, Thaçi më i preferuar sesa Haradinaj

Zhurnal - 14.06.2014

Analisti i çështjeve të Ballkanit, Dusan Reljic, duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë, pas zgjedhjeve të 8 qershorit, në një intervistë për DW, thotë se Qeveria e Beogradit preferon më shumë ...

‘Për Beogradin, Thaçi më i preferuar sesa Haradinaj’

Portalb - 14.06.2014

Lajme lidhur me temën Qeveria ndahet proporcionalisht, LDK 9 ministri, AAK 3 dhe NISMA 2 Ramushi kolegëve të AAK u kërkon ta mbyllin gojën para mediave Çfarë i tha Ibrahim Rugova – Thaçit në ...

Plani B i pdk-së: tentimi për t’i “kontrabanduar” disa deputetë të ldk-së?

Zhurnal - 14.06.2014

Partia Demokratike e Kosovës nuk e ka ndërmend të ndalet. Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për ta formuar qeverinë e ardhshme, duke ia pamundësuar partisë së Hashim ...

Koalicioni opozitar përgatit programin qeveritar

Almakos - 14.06.2014

Gjykatës Kushtetuese do t’i duhet patjetër të japë interpretimin për procedurën e formimit të Qeverisë pas zgjedhjeve të 8 qershorit. Pas Partisë Demokratike të Kosovës, që ka paralajmëruar se do t’i ...

Programi qeveritar i koalicionit opozitar

Portalb - 14.06.2014

Lajme lidhur me temën Gjysma e familjeve kosovare në krizë financiare Hooper: Jam i befasuar me rolin e Vetëvendosjes Gjenden armë të UÇPMB në Preshevë Hashim Thaçi ju përshëndet me një grusht qershi ...

Rejliç: Serbia preferon Thaçin, jo Haradinajn!

Albeu.com - 14.06.2014

Njohësi i çështjeve të Ballkanit dhe drejtor i zyrës së Brukselit të fondacionit gjerman “Shkenca dhe Politika”, Dusan Rejliç është shprehur se Beogradi zyrtar preferon Thaçin dhe jo Haradinajn për ...

Ismail Kadare mbështet Haradinajn për Kryeministër

BalkanWeb - 14.06.2014

Shkrimtari i mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare,jo rrallëherë e ka shprehur mbështetjen e tij për liderin e AAK-së dhe të nominuarin për kryeministër nga koalicioni opozitar, Ramush Haradinaj.

Koalicioni opozitar përgatit programin qeveritar

Koha.net - 14.06.2014

Gjykatës Kushtetuese do t’i duhet patjetër të japë interpretimin për procedurën e formimit të Qeverisë pas zgjedhjeve të 8 qershorit. Pas Partisë Demokratike të Kosovës, që ka paralajmëruar se do t’i ...

Reljic: Për Beogradin, Thaçi më i preferuar se Haradinaj për dialog

Telegrafi - 14.06.2014

Analisti i çështjeve të Ballkanit, Dusan Reljic, duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë, pas zgjedhjeve të 8 qershorit, në një intervistë për DË, thotë se Qeveria e Beogradit preferon më shumë ...

“Për Beogradin më i preferuar Thaçi se Haradinaj”

Koha.net - 14.06.2014

Analisti i çështjeve të Ballkanit, Dushan Reliq, duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë, pas zgjedhjeve të 8 qershorit, në një intervistë për DW, thotë se Qeveria e Beogradit preferon më shumë ...

Thaçi e ka edhe Planin "B"

Telegrafi - 14.06.2014

Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për ta formuar qeverinë e ardhshme, duke ia pamundësuar partisë së Hashim Thaçit që të mund të arrijë numrat për ta bërë qeverinë e ...

Profil irremë në Facebook në emër të Daut Haradinajt

Telegrafi - 14.06.2014

Daut Haradinaj i AAK-së, bën të ditur se persona të pandërgjegjshëm, kanë hapur edhe një profil në rrjetin social Facebook, në emrin e tij, duke keqpërdorur emrin dhe duke postuar, pa kurrfarë ...

Daut Haradinajt ia thejnë pasvordin në Facebook, lajmëron rastin në Polici

Zeri - 14.06.2014

Persona të paautorizuar po abuzojnë me profilin e Daut Haradinaj në Facebook Zyrtari Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, bën të ditur se persona të pandërgjegjshëm, kanë hapur edhe një ...

Thaçi e ka edhe Planin “B”, tenton të shkëpusë deputetë nga LDK

Ora news - 14.06.2014

Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për ta formuar qeverinë e ardhshme, duke ia pamundësuar partisë së Hashim Thaçit që të mund të arrijë numrat për ta bërë qeverinë e ...

Vetëvendosje kërkon bashkim me Shqipërinë

Shkupi24 - 14.06.2014

VV insiston në idenë se dialogume Serbinë duhet ndalur. Sipas liderit Albin Kurtit, dialog duhet të ketë vetëm me serbët e Kosovës, ata që s’kanë lidhje me Beogradin dhe me Tiranën.

Reljic: Për Beogradin, Thaçi më i preferuar sesa Haradinaj

Tetova Sot - 14.06.2014

Analisti i çështjeve të Ballkanit, Dusan Reljic, duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë, pas zgjedhjeve të 8 qershorit, në një intervistë për DW, thotë se Qeveria e Beogradit preferon më shumë ...

Reljic: Për Beogradin, Thaçi më i preferuar se Haradinaj për dialog

Fish Media - 14.06.2014

Analisti i çështjeve të Ballkanit, Dusan Reljic, duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë, pas zgjedhjeve të 8 qershorit, në një intervistë për DË, thotë se Qeveria e Beogradit preferon më shumë ...

Analisti Rejliç: Serbia parapëlqen Thaçin në bisedime

Vision Plus - 14.06.2014

Analisti i Ballkanit, Dusan Rejlic, drejtor i zyrës së Brukselit të fondacionit gjerman “Shkenca dhe Politika” analizon në bisedë për DW gjendjen pas zgjedhjeve në Kosovë thotë se në Beograd e kanë ...

VV: Jo bisedime me Serbinë, por me Tiranën për bashkim kombëtar

Shqiptarja - 14.06.2014

Sekretari i Vetëvendosjes, Dardan Molliçaj thotë se në vend që të bisedojnë me Serbinë, ata do të bëjnë tri bisedime të tjera, me qytetarët serbë në veri të vendit, Brukselin dhe me Tiranën zyrtare, ...

Cili është plani B i PDK-së

InfoGlobi - 14.06.2014

Partia Demokratike e Kosovës nuk e ka ndërmend të ndalet. Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për ta formuar qeverinë e ardhshme, duke ia pamundësuar partisë së Hashim ...

Thaçi me plan sekret për Qeverinë

AMA-News - 14.06.2014

Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për ta formuar qeverinë e ardhshme, duke ia pamundësuar partisë së Hashim Thaçit që të mund të arrijë numrat për ta bërë qeverinë e ...

Thaçi e ka edhe Planin "B", tenton të shkëpusë deputetë nga LDK

Shqiptarja - 14.06.2014

PRISHTINE- Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për ta formuar qeverinë e ardhshme, duke ia pamundësuar partisë së Hashim Thaçit që të mund të arrijë numrat për ta bërë ...

Kosovë, PDK nuk dorëzohet, plani B: Të marrim deputetët e pakënaqur të LDK-së

Respublica - 14.06.2014

PDK nuk do të dorëzohet, ajo fillon të vendosë në funksion planin B për zgjedhjet lokale. Pavarësisht pse partitë opozitare kanë arritur një marrëveshje për qeverinë e re, duke ia bërë të pamundur ...

Koalicioni opozitar përgatit programin qeveritar

Kosova Live - 14.06.2014

Gjykatës Kushtetuese do t’i duhet patjetër të japë interpretimin për procedurën e formimit të Qeverisë pas zgjedhjeve të 8 qershorit, pasi që pas Partisë Demokratike të Kosovës, që ka paralajmëruar ...

Ramushi s’ka gjasa të bëhet kryeministër

Albtime - 13.06.2014

Analisti politik, Behgjet Shala i ka thënë “Epokës së re” se, Ramush Haradinaj nuk ka gjasa që të bëhet kryeministër i ardhshëm i qeverisë, pavarësisht arritjes së marrëveshjes me LDK-në dhe NISMËN ...

"Regjimi" i Thaçit po merr fund

Albeu.com - 13.06.2014

Kryeministri i nominuar i opozitës, Ramush Haradinaj është shprehur se në Kosovcë ka ardhur fundi i regjimit të Thaçit. "Kosova është ndarë nga Thaçi, nga mentaliteti e regjimi i tij, kjo është pika ...

Rasti i Ramushit

Lajm - 13.06.2014

MILAIM SHEFKIU Epilogu i zgjedhjeve të 8 qershorit nuk përfundoi me “happy end” për partinë e kryeministrit, Hashim Thaçi, dhe simpatizantët e kësaj partie.

A do të mbijetojë Marrëveshja LDK-AAK-Nisma? - Naser Sertolli

Ina - 13.06.2014

Marrëveshja e të martës për “Qeverinë e Shpresës”, e nënshkruar nga liderët e LDK-së, AAK-së dhe të Nismës për Kosovën, ishte një shkollë politike, një leksion i fortë dhe për mbamendje.

A do të mbijetojë Marrëveshja LDK-AAK-Nisma?

Shqipmedia - 13.06.2014

Shkruan: Naser Sertolli Marrëveshja e të martës për “Qeverinë e Shpresës”, e nënshkruar nga liderët e LDK-së, AAK-së dhe të Nismës për Kosovën, ishte një shkollë politike, një leksion i fortë dhe për ...

Ja ministrat e mundshëm të AAK-së

Albeu.com - 13.06.2014

Tani që Ramush Haradinaj është nominuar nga opozita për të qenë kryeministër i Kosovës, kanë dalë opsionet e mundshme se kush mund të jenë merat e ministrave në qeverinë e ardhshme nga AAK-ja.

Mustafa: me haradinajn Diskutuam për harmonizimin e programeve

Zhurnal - 13.06.2014

Një takim në mes të Prishtinës mes Isa Mustafës dhe Ramush Haradinajt, tashmë partnerë, u bë lajm në disa portale, pavarësisht se takimet mes tyre do duhej të ishin gjëja më normale e mundshme.

Mustafa&Haradinaj takohen, humb buzëqeshja e koalicionit

SOT - 13.06.2014

Sot rreth orës 14:00 kreu i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i AAK-së Ramush Haradinaj janë takuar në lokalin "Papillon" në Prishtinë. Mësohet se në takim është diskutuar rreth problemeve që i kanë dalë ...

Vetëvendosje kërkon bashkim me Shqipërinë

Albeu.com - 13.06.2014

Lëvizja Vetëvendosje beson se është në momentin e saj më të favorshëm për të nisur të zbatojë programin e saj politik. VV insiston në idenë se dialogu me Serbinë duhet ndalur.

Ramushi harron koalicionin merr pjesë në Video Fest (Foto)

Almakos - 13.06.2014

Ramush Haradinaj sonte si duket e ka harruar koalicioni, pasi që ka marrë pjesë në Video Festin Muzikor. Ai ishte I shoqëruar me bashkëshorten e tij, Anita ...

Kadare përgëzon Haradinajn

Albtime - 13.06.2014

Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, jo rrallëherë e ka shprehur mbështetjen e tij për liderin e AAK-së dhe të nominuarin për kryeministër nga koalicioni opozitar, Ramush Haradinaj.

Kosova po shkëputet nga regjimi i Thaçit

Zeri - 13.06.2014

Kosova është ndarë nga Thaçi, nga mentaliteti e regjimi i tij, kjo është pika që na bashkon bllokun opozitar bashkë edhe me “Vetëvendosjen”. Kështu ka thënë në intervistën dhënë gazetës “Zëri”, ...

PDK-ja po tenton të përfitojë nga koha që të gjejë zgjidhje në favor të Thaçit

Zeri - 13.06.2014

Është Isa Mustafa ai që së bashku me Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limajn kanë lidhur marrëveshje të koalicionit për ta krijuar bashkë Qeverinë e ardhshme nën drejtimin e liderit të AAK-së.

Takohen Mustafa - Haradinaj, humb buzëqeshja e koalicionit

Telegrafi - 13.06.2014

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj janë takuar sot rreth orës 14 në lokalin “Papillon” në Prishtinë. Merret vesh se në takim është diskutuar rreth problemeve që i kanë dalë ...

Takohen Mustafa - Haradinaj, humb buzëqeshja e koalicionit

BalkanWeb - 13.06.2014

PRISHTINE- Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj janë takuar sot rreth orës 14 në lokalin “Papillon” në Prishtinë. Merret vesh se në takim është diskutuar rreth problemeve që i ...

VV kërkon nisjen e bisedimeve me Tiranën për bashkim kombëtar

Koha.net - 13.06.2014

Sekretari i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj thotë se në vend që të bisedojnë me Serbinë, ata do të bëjnë tri bisedime të tjera, me qytetarët serbë në veri të vendit, Brukselin dhe me Tiranën zyrtare, ...

Takohen Haradinaj dhe Kurti

Telegrafi - 13.06.2014

Mandatari i partive opozitare për kryeministër të vendit, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është takuar me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Takimi mes Haradinajt dhe Kurtit raportohet të ketë ...

Takohen Haradinaj dhe Kurti

Zeri - 13.06.2014

Gjatë ditës së sotme mandatari i partive opozitare për kryeministër të vendit, Ramush Haradinaj është takuar me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Erzen Vraniqi nga Lëvizja Vetëvendosje, përmes ...

Kadare përgëzon Haradinajn

Koha.net - 13.06.2014

Shkrimtari i mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare, jo rrallëherë e ka shprehur mbështetjen e tij për liderin e AAK-së dhe të nominuarin për kryeministër nga koalicioni opozitar, Ramush Haradinaj.

Kadare- Ramushit: Lajmi për emërimin tuaj është lajm i gëzuar dhe plot shpresë

Zeri - 13.06.2014

Letra e shkrimtarit më të madh shqiptarë, Ismail Kadare dërguar Ramush Haradinajt. “Fort i dashur Ramush Haradinaj Sapo morem vesh lajmin e mrekullueshem, lajmin e gezuar e plot shprese te emerimit ...

Kadare përgëzon Haradinajn

Telegrafi - 13.06.2014

Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, jo rrallëherë e ka shprehur mbështetjen e tij për liderin e AAK-së dhe të nominuarin për kryeministër nga koalicioni opozitar, Ramush Haradinaj.

Kurti e Haradinaj takim konstruktiv

BalkanWeb - 13.06.2014

PRISHTINE- Gjatë ditës së sotme mandatari i partive opozitare për kryeministër të vendit, Ramush Haradinaj është takuar me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti, shkruan gazeta Express.

Ramushi harron koalicionin merr pjesë në Video Fest (Foto)

Zeri - 13.06.2014

Ramush Haradinaj sonte si duket e ka harruar koalicioni, pasi që ka marrë pjesë në Video Festin Muzikor. Ai ishte I shoqëruar me bashkëshorten e tij, Anita ...

Vetëvendosje kërkon bashkim me Shqipërinë

Zeri - 13.06.2014

Lëvizja Vetëvendosje beson se është në momentin e saj më të favorshëm për të nisur të zbatojë programin e saj politik. VV insiston në idenë se dialogu me Serbinë duhet ndalur.

Haradinaj: S’ka Thaçi 3

Fish Media - 13.06.2014

Ramush Haradinaj tha se nëse do të votohet në Kuvendin e Kosovës si kryeministër i vendit, tha se do të jetë kryeministër i të gjithëve, votuesve të të gjitha partive tjera.

Haradinaj: Thaçi ta mendojë seriozisht, asnjë s'do qeverisje me të

Shqiptarja - 13.06.2014

I nominuari i partive opozitare për kryeministër, Ramush Haradinaj shpreh bindjen se nuk do të ketë qeveri Thaçi III. Në një intervistë për mediat kosovare, Haradinaj ka vënë në dukje se lideri i ...

Takohen Mustafa – Haradinaj, humb buzëqeshja e koalicionit

Tetova Sot - 13.06.2014

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj janë takuar sot rreth orës 14 në lokalin “Papillon” në Prishtinë. Merret vesh se në takim është diskutuar rreth problemeve që i kanë dalë ...

Koalicionit opozitar në Kosovë i humb humori

AMA-News - 13.06.2014

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj janë takuar sot rreth orës 14 në lokalin “Papillon” në Prishtinë. Merret vesh se në takim është diskutuar rreth problemeve që i kanë dalë ...

Vetëvendosje: Të nisim bisedimet me Tiranën për bashkim kombëtar

Gazeta Tema - 13.06.2014

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, tha se në vend që Prishtina të bisedojë më Serbinë, duhet të nisë tre bisedime të tjera, me qytetarët serbë në veri, me Brukselin dhe ...

Takohen Haradinaj dhe Kurti

Durres Lajm - 13.06.2014

- Gjatë ditës së sotme mandatari i partive opozitare për kryeministër të vendit, Ramush Haradinaj është takuar me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti.

Kadare- Ramushit: Lajmi për emërimin tuaj është lajm i gëzuar dhe plot shpresë

Gazeta Dita - 13.06.2014

Letra e shkrimtarit më të madh shqiptarë, Ismail Kadare dërguar Ramush Haradinajt. “Fort i dashur Ramush Haradinaj, Sapo morem vesh lajmin e mrekullueshem, lajmin e gezuar e plot shprese te emerimit ...

Haradinaj takohet gjatë me Kurtin Por si do të jetë bashkëpunimi?!

Shqiptarja - 13.06.2014

Gjatë ditës së sotme i mandatuari i partive opozitare për kryeministër të vendit, Ramush Haradinaj është takuar me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti.

Haradinaj: Kosova po shkëputet nga regjimi i Thaçit

Kosova Live - 13.06.2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe njëherësh i emëruari për kryeministër nga blloku opozitar, Ramush Haradinaj nuk beson se do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme, por nëse kjo ndodh, ...

Vetëvendosje kërkon bashkim me Shqipërinë

Republika - 13.06.2014

Lëvizja Vetëvendosje beson se është në momentin e saj më të favorshëm për të nisur të zbatojë programin e saj politik. VV insiston në idenë se dialogu me Serbinë duhet ndalur.

Kosovë, ndërkombëtarët: Të interpretohet Kushtetuta

Gazeta Start - 12.06.2014

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj takoi në mbrëmje diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Prishtinë. Pretendenti për postin e kryeministrit ka dhënë garanci të fuqishme se do të jetë konstruktiv në ...

Haradinaj: Unë kryeministër, hajnitë në burg

Gazeta Start - 12.06.2014

Pretendenti për kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj, foli me tone të ashpra ndaj kryeministrit Thaç në një intervistë për emisionin “Top Show” në Top Channel.

Haradinaj përgjigje negative VV-së, do t’i vazhdojë bisedimet me Serbinë

Albtime - 12.06.2014

Ramush Haradinaj ka qenë sot i ftuar në studion e “Top-Show” në një intervistë me drejtuesin e këtij emisioni Alban Dudushi, në Top-Channel. Haradinaj është shpallur si kandidati i opozitës për ...

Ramushi do të kujdeset më shumë se Hashimi për shqiptarët e Maqedonisë

Almakos - 12.06.2014

Profesori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Qashif Bkiu thotë se do të ketë një dorë të zgjatur edhe për shqiptarët e Maqedonisë nga ana e Kosovës.

“Hajnitë në burg”

Top Channel - 12.06.2014

I ftuar në emision “Top Show”, Ramush Haradinaj, kandidati i propozuar për Kryeministër nga koalicioni i partive opozitare në Kosovë, me gjuhë të ashpër ka sulmuar qeverisjen e deritanishme të Hashim ...

Kosovë: Diplomatët ndërkombëtarë kërkojnë interpretimin e Kushtetutës

ikub - 12.06.2014

Këto takime të kandidatëve për kryeministër , ku ata kanë garantuar konstruktivitet në dialog, janë pritur mjaft mirë nga diplomatët e akredituar në vend.

Haradinaj: "Hajnat në burg"!

Albeu.com - 12.06.2014

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është shprehur se nëse vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme, slogani i fushatës së partisë së tij do të jetë " Hajnat në burg ".

Ndërkombëtarët kërkojnë interpretimin e Kushtetutës

Albtime - 12.06.2014

Pretendenti për kryeministër i opozitës së bashkuar Ramush Haradinaj, të martën në mbrëmje ka takuar diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Prishtinë.

Haradinaj: 'Unë kryeministër, hajnat në burg'

Ina - 12.06.2014

I ftuar në emision “Top Show”, Ramush Haradinaj, kandidati i propozuar për Kryeministër nga koalicioni i partive opozitare në Kosovë, me gjuhë të ashpër ka sulmuar qeverisjen e deritanishme të Hashim ...

Haradinaj: 'Unë kryeministër, hajnat në burg'

Albtime - 12.06.2014

I ftuar në emision “Top Show”, Ramush Haradinaj, kandidati i propozuar për Kryeministër nga koalicioni i partive opozitare në Kosovë, me gjuhë të ashpër ka sulmuar qeverisjen e deritanishme të Hashim ...

Zgjedhjet në Kosovë, ndërkombëtarët kërkojnë interpretimin e Kushtetutës

SOT - 12.06.2014

Pretendenti për kryeministër i opozitës së bashkuar Ramush Haradinaj, të martën në mbrëmje ka takuar diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Prishtinë.

Çun Lajçi i thurr lavde Ramush Haradinajt! (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2014

Nëse para disa ditësh, Çun Lajçi i recitoi Hashim Thaçit dhe e bëri atë të skuqet, këtë herë ai i ka recituar Ramush Haradinajt . Ai i ngre lavde Ramushit, duke e cilësuar atë si një hero.

Kush mund të jenë disa nga ministrat e zv. ministrat e aak-së?

Zhurnal - 12.06.2014

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e cila pritet që ta drejtoj qeverinë e ardhshme, ka nisur tashmë që të diskutoj emrat e atyre që do të mund të jenë ministra e zëvendësministra në kabinetin ...

Debllokada ? - Shkëlzen Maliqi

Ina - 12.06.2014

Opozita ka drejtë që të krijojë qeverinë e re nëse mandatari i parë, Hashim Thaçi, nuk arrin ta mbledhë kuotën e nevojshme të votave në Kuvend, minimum 61, kurse Ramush Haradinaj, pas tij, arrin që ...

Ja kabineti i ‘qeverisë’ haradinaj!?

Zhurnal - 12.06.2014

Pasi që e arritën marrëveshjen për koalicion, LDK, AAK dhe Nisma i kanë ndarë edhe resorët qeveritar, ndonëse mbetet e paqartë se si do të merr mbështetjen në Kuvend ky koalicion.Indeksonline merr ...

Ky është kabineti i qeverisë së Ramushit?

Portalb - 12.06.2014

Lajme lidhur me temën Isa Mustafa: Koalicioni me PDK i pamundur dhe i papranueshëm Haradinaj: S’ka kthim prapa, nuk jemi duke bërë veprime joserioze Ja si do t’i bëjë koalicioni i ri 61 deputetë ...

Haradinaj: Nuk do të ketë Qeveri Thaçi III

Almakos - 12.06.2014

Ramush Haradinaj, i nomunuari i partive opozitare shqiptare për kryeministër shprehet i bindur se nuk do të ketë qeveri Thaçi 3. “Spektri politik, partitë opozitare shqiptare e kanë hequr dilemën se ...

Haradinaj: Unë Kryeministër, s’ka Thaçi 3

Lajmi.net - 12.06.2014

Lideri i AAK-së, njëherësh i nominuari për kryeministër nga tri partitë opozitare, beson se me marrëveshjen e arritur në mes të partisë së tij dhe LDK-së e Nisma-s do t’i mundësojë atij që të ...

Ramush Haradinaj: Do të jem kryeministër i të gjithëve

Lajm - 12.06.2014

Ramush Haradinaj tha se nëse do të votohet në Kuvendin e Kosovës si kryeministër i vendit, tha se do të jetë kryeministër i të gjithëve, votuesve të të gjitha partive tjera.

Ramush Haradinaj: Nuk ka kthim prapa

BalkanWeb - 12.06.2014

Lideri i AAK-së dhe i nominuari për kryeministër nga blloku i bashkuar opozitar, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse shkohet sërish në zgjedhje të jashtëzakonshme, slogani i partisë së tij do të jetë ...

Thaçin nuk e shpëton as Kushtetuesja

Zeri - 12.06.2014

Partia e Hashim Thaçit duket se do të detyrohet të kërkojë “shpëtim” nga Gjykata Kushtetuese për të vendosur mbi ligjshmërinë e marrëveshjes së fundit të bllokut opozitar nga Isa Mustafa, Ramush ...

Ndërkombëtarët kërkojnë interpretimin e Kushtetutës

Telegrafi - 12.06.2014

Pretendenti për kryeministër i opozitës së bashkuar, Ramush Haradinaj, të martën në mbrëmje ka takuar diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Prishtinë.

Haradinaj: Hajnat në burg

Koha.net - 12.06.2014

I ftuar në emision “Top Show”, Ramush Haradinaj, kandidati i propozuar për kryeministër nga koalicioni i partive opozitare në Kosovë, me gjuhë të ashpër ka sulmuar qeverisjen e deritanishme të Hashim ...

Krasniqi: Dorëzohu Hashim, ne i kemi numrat

Zeri - 12.06.2014

Jakup Krasniqi, kryetar i Këshillit Kombëtarë të partisë Nisma për Kosovë, ia bën me dije kryeministrit, Hashim Thaçi, se koha e qeverisjes ka përfunduar.

Çun Lajqi i reciton Ramush Haradinajt (Video)

Zeri - 12.06.2014

Nëse para disa ditësh ai e bëri të skuqet Hashim Thaçin, kësaj radhe ka qenë plotë lavde për Ramush Haradinajn. ...

Ja kush do të jenë disa nga ministrat e zv.ministrat e AAK-së?

Telegrafi - 12.06.2014

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e cila pritet që ta drejtoj qeverinë e ardhshme, ka nisur tashmë që të diskutoj emrat e atyre që do të mund të jenë ministra e zëvendësministra në kabinetin ...

A do të mbijetojë Marrëveshja LDK-AAK-Nisma?

Zeri - 12.06.2014

Marrëveshja e të martës për “Qeverinë e Shpresës”, e nënshkruar nga liderët e LDK-së, AAK-së dhe të Nismës për Kosovën, ishte një shkollë politike, një leksion i fortë dhe për mbamendje.

Dokumentari “Gjithçka për Kosovën”

Panorama - 12.06.2014

ARIAN KADIU Kur del nga premiera e shfaqjes së filmit më të ri dokumentar të kinoregjisorit të njohur Kujtim Gjonaj – Mjeshtër i Madh, je i befasuar dhe i impresionuar.

Shala thotë se Haradinaj s’mund të bëhet kryeministër

Koha.net - 12.06.2014

Behxhet Shala, thotë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në asnjë mënyrë nuk mund të bëhet kryeministër me këtë marrëveshje, por përjashton këtë nëse Haradinaj mbështet ...

Shala: Haradinaj kryeministër, vetëm në koalicion me Thaçin

Telegrafi - 12.06.2014

Analisti Behxhet Shala, thotë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në asnjë mënyrë nuk mund të bëhet kryeministër me këtë marrëveshje, por përjashton këtë nëse Haradinaj ...

Kuçi e Muharremaj më shumë vota se Ramush Haradinaj

Zeri - 12.06.2014

Në listën e 10 kandidateve më të votuar për deputet në Suharekë, që ka siguruar GazetaPlus.net, i pari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, radhitet si deputeti i tretë më i votuar ...

Kuçi e mund Ramush Haradinajn në Suharekë,

Telegrafi - 12.06.2014

Ish –kryetari i Suharekës Blerim Kuçi dhe kandidati Bali Muharremaj kanë marrë më shumë vota se lideri i AAK-së Ramush Haradinaj në Suharekë. Kuçi ka marrë 3,327 vota, Muharremaj 3,256, kurse ...

Ja kabineti i ‘Qeverisë’ Haradinaj!?

Telegrafi - 12.06.2014

Pasi që e arritën marrëveshjen për koalicion, LDK, AAK dhe Nisma i kanë ndarë edhe resorët qeveritar, ndonëse mbetet e paqartë se si do të merr mbështetjen në Kuvend ky koalicion.

Haradinaj: Nëse vendi do të shkojë në zgjedhje, opozita ka vetëm një slogan “Hajnitë në burg" (Video)

Zeri - 12.06.2014

I ftuar në emision “Top Show”, Ramush Haradinaj, kandidati i propozuar për Kryeministër nga koalicioni i partive opozitare në Kosovë, me gjuhë të ashpër ka sulmuar qeverisjen e deritanishme të Hashim ...

Pacolli: Nëse e kalojmë pragun ndoshta do ta mbështesim Hashim Thaçin

Zeri - 12.06.2014

Behgjet Pacolli duke folur në Klan Kosova, tha se nëse partia e tij AKR do ta kalojë pragun do ta mbështes Hashim Thaçin, ndoshta edhe Ramush Haradinaj.

Ramush Haradinaj: Do të jem kryeministër i të gjithëve

Zeri - 12.06.2014

Ramush Haradinaj tha se nëse do të votohet në Kuvendin e Kosovës si kryeministër i vendit, tha se do të jetë kryeministër i të gjithëve, votuesve të të gjitha partive tjera.

Haradinaj: Nuk do të ketë 'Thaçi 3'

Telegrafi - 12.06.2014

Ramush Haradinaj, i nominuari i tri partive, LDK-së, AAK-së dhe Nisma për Kosovën, për kryeministër, shprehet edhe një herë i bindur se marrëveshja e krijuar nga këto parti do të qeverisë me vendin ...

Haradinaj: Nuk do të ketë 'Thaçi 3'

BalkanWeb - 12.06.2014

PRISHTINE - Ramush Haradinaj, i nominuari për kryeministër i tri partive, LDK-së, AAK-së dhe Nisma për Kosovën, shprehet edhe një herë i bindur se marrëveshja e krijuar nga këto parti do të qeverisë ...

Ndërkombëtarët kërkojnë interpretimin e Kushtetutës

Shkupi24 - 12.06.2014

Pretendenti për kryeministër i opozitës së bashkuar, Ramush Haradinaj, të martën në mbrëmje ka takuar diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Prishtinë.

Kërkojnë interpretimin e Kushtetutës

Fish Media - 12.06.2014

Pretendenti për kryeministër i opozitës së bashkuar Ramush Haradinaj, të martën në mbrëmje ka takuar diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Prishtinë.

Ndërkombëtarët: Të interpretohet Kushtetuta

Tetova Sot - 12.06.2014

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj takoi në mbrëmje diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Prishtinë. Pretendenti për postin e kryeministrit ka dhënë garanci të fuqishme se do të jetë konstruktiv në ...

Çun Lajçi i thurr lavde Ramush Haradinajt! (Video)

Tetova Sot - 12.06.2014

Nëse para disa ditësh, Çun Lajçi i recitoi Hashim Thaçit dhe e bëri atë të skuqet, këtë herë ai i ka recituar Ramush Haradinajt. Ai i ngre lavde Ramushit, duke e cilësuar atë si një ...

Haradinaj paralajmëron Thaçin: “Hajnitë në burg”

Gazeta Idea - 12.06.2014

Tiranë- Ramush Haradinaj, kandidati i propozuar për Kryeministër nga koalicioni i partive opozitare në Kosovë, i ftuar në emision “Top Show”, ka sulmuar qeverisjen e deritanishme të Hashim Thaçit, ...

Motoja për PDK-në ‘Hajnat në burg’

InfoGlobi - 12.06.2014

Kryetari i ardhshëm i Kuvendit të Kosovës, dhe lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se në rast se shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme, atëherë opozita, LDK, AAK, Nisma, ka mundësi të shkojnë ...

Ramushi i treti në Suharekë

Fish Media - 12.06.2014

Në listën e 10 kandidateve më të votuar për deputet në Suharekë, që ka siguruar GazetaPlus.net, i pari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, radhitet si deputeti i tretë më i votuar ...

Ja kush janë ‘ministrat’ e ‘Qeverisë’ LDK – AAK – NISMA

Fish Media - 12.06.2014

Pasi që e arritën marrëveshjen për koalicion, LDK, AAK dhe Nisma i kanë ndarë edhe resorët qeveritar, edhe pse mbetet e paqartë se si do të merr mbështetjen në Kuvend ky koalicion.Ramush Haradinajt ...

A do të mbijetojë Marrëveshja LDK-AAK-Nisma?

Gazeta Tema - 12.06.2014

Nga Naser Sertolli Marrëveshja e të martës për “Qeverinë e Shpresës”, e nënshkruar nga liderët e LDK-së, AAK-së dhe të Nismës për Kosovën, ishte një shkollë politike, një leksion i fortë dhe për ...

Haradinaj: Nuk do të ketë Thaçi III (dhe një paralajmërim për hajnat)

Gazeta Tema - 12.06.2014

Ramush Haradinaj, i nominuari i partive opozitare shqiptare për kryeministër, shprehet i bindur se nuk do të ketë qeveri Thaçi 3. “Spektri politik, partitë opozitare shqiptare e kanë hequr dilemën se ...

Haradinaj i sigurtë: Jo Thaçi 3

InfoGlobi - 12.06.2014

“Unë nuk jam takuar me Thaçin sepse nuk kam pasur kohë. Jam takuar me opozitën dhe tani jam shumë i zënë sepse nuk jam më vetëm Ramush Haradinaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sepse kam marr ...

Krasniqi: Dorëzohu Hashim, ne i kemi numrat

Kosova Live - 12.06.2014

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka thënë se marrëveshja në mes të AAK-së me LDK-në është ligjore dhe se koalicioni me mandatar Ramush Haradinajn i ka numrat në ...

Ramushi do të kujdeset më shumë se Hashimi për shqiptarët e Maqedonisë

Lajm - 11.06.2014

Profesori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Qashif Bkiu thotë se do të ketë një dorë të zgjatur edhe për shqiptarët e Maqedonisë nga ana e Kosovës.

Thaçi: Do të fillojmë Misionin e Ri

Top Channel - 11.06.2014

Hashim Thaçi, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka siguruar se “mandatar i qeverisë së ardhshme është partia fituese e zgjedhjeve” duke mos komentuar asgjë rreth paktit të partive opozitare që ...

Kryeministri i ardhshëm Haradinaj takohet me diplomatë perëndimorë?!

Albeu.com - 11.06.2014

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj , që sipas marrëveshjes së arritur mes partive opozitare do të jetë kryeministër i ardhshëm, ka takuar mbrëmë përfaqësues të shteteve perëndimore.

Haradinaj takime intensive me diplomatë

Ina - 11.06.2014

Ramush Haradinaj, lideri i AAK’së që sipas marrëveshjes LDK-AAK-Nisma do të jetë Kryeministër i ardhshëm, ka takuar mbrëmë dhe sot përfaqësues të shteteve perëndimore të akredituar në Prishtinë, ...

Rasti i Ramushit - Milaim Shefkiu

Ina - 11.06.2014

Epilogu i zgjedhjeve të 8 qershorit nuk përfundoi me “happy end” për partinë e kryeministrit, Hashim Thaçi, dhe simpatizantët e kësaj partie. Jo se PDK-së po i kontestohet fitorja, por planet për ...

Haradinaj: 70 për qind të qytetarëve, votuan kundër qeverisë Thaçi 3

Lajmi.net - 11.06.2014

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i nominuari për kryeministër i Kosovës nga marrëveshja e nënshkruar nga tri partitë LDK-AAK-Nisma, i bën thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi ...

Haradinaj: Thaçi ta respektojë marrëveshjen e opozitës

Almakos - 11.06.2014

Ramush Haradinaj, i zgjedhur si kryeministër nga marrëveshja postzgjedhore e firmosur nga tre partitë e opozitës i bën thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi personifikon votën e ...

Haradinaj takon ndërkombëtarët në Kosovë

Lajmi.net - 11.06.2014

Ramush Haradinaj ka takuar sot disa nga diplomatët e huaj në Kosovës, për t’i njoftuar për marrëveshjen në mes të tri partive politike. I nominuari për kryeministër nga opozita, Ramush Haradinaj, ka ...

Haradinaj: S’ka kthim prapa, nuk jemi duke bërë veprime joserioze

Portalb - 11.06.2014

Lajme lidhur me temën PD-ja selam PDK-së: Pa ne nuk do t’i fitonit zgjedhjet Ja si do t’i bëjë koalicioni i ri 61 deputetë Opozita arrin marrëveshje: Haradinaj kryeministër, LDK-së kryeparlamentari ...

Haradinaj: Në zgjedhje do të shkojmë me sloganin “hajnat n’burg”

Almakos - 11.06.2014

Në vazhdim të intervistës në Top Channel, Haradinaj ka thënë se nëse vend shkon sërish në zgjedhje të parakohshme parlamentare, slogani i vetëm i partive që kanë nënshkruar koalcion do të jetë ...

Kosovë, Thaçi: Do të fillojmë Misionin e Ri

Yll Press - 11.06.2014

“Siguroj qytetarët dhe votuesit se ne do të fillojmë me Misionin e Ri të zhvillimit ekonomik të vendit tonë, sipas afateve ligjore dhe kushtetuese”, lexohet në postimin e kryeministrit.

Opozita bashkohet kundër Thaçit, Ramush Haradinaj kryeministër?

Mapo - 11.06.2014

Isa Mustafa i LDK-së projekton Presidencën, ndërsa Nisma e Fatmir Limajt do të marrë një post zv.ministri. PDK: Qeveria i takon fituesit të zgjedhjeve.

Thaçi le të vendosë: e do Kosovën apo pushtetin më shumë!

Zeri - 11.06.2014

Hashim Thaçi kishte harruar të mendojë për këtë skenar që ndodhi. Ose nuk i mori seriozisht as analistët e as opozitën. Kështu veprojnë ata me vetëbesim të tepruar.

Rasti i Ramushit

Zeri - 11.06.2014

Epilogu i zgjedhjeve të 8 qershorit nuk përfundoi me “happy end” për partinë e kryeministrit, Hashim Thaçi, dhe simpatizantët e kësaj partie. Jo se PDK-së po i kontestohet fitorja, por planet për ...

Pakt opozitar për rrëzimin e Thaçit

Panorama - 11.06.2014

Haradinaj, Mustafa dhe Limaj pas marrëveshjes AAK, LDK dhe Nisma nënshkruajnë marrëveshjen për koalicion qeverisës. PDK: Kryeministri i yni . Haradinaj kryeministër, LDK merr Presidentin e kreun e ...

Ekskluzive/ Haradinaj për Ora News: Thaçi të respektojë marrëveshjen e opozitës, 70 % e votuesve i thanë Jo

Ora news - 11.06.2014

Tirane- Ramush Haradinaj, i zgjedhur si kryeministër nga marrëveshja postzgjdhore e firmosur nga tre partitë e opozitës i bën thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi personifikon votën e ...

Haradinaj: Thaçi të respektojë marrëveshjen e opozitës, 70 % e votuesve i thanë JO

Zeri - 11.06.2014

Ramush Haradinaj, i zgjedhur si kryeministër nga marrëveshja postzgjdhore e firmosur nga tre partitë e opozitës i bën thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi personifikon votën e ...

Jahja Lluka, ministër i Diasporës?

Telegrafi - 11.06.2014

Kryesuesi i Departamentit për Diasporë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Jahja Lluka, në një prononcim për Telegrafin ka deklaruar se, nëse kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Ramush ...

Haradinaj: Qytetarët i thanë JO qeverisjes së Thaçit

Telegrafi - 11.06.2014

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i zgjedhur si kryeministër i Kosovës nga marrëveshja paszgjdhore e nënshkruar nga tri partitë e opozitës, i bën thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi ...

Mediat botërore: Tërmet politik në Kosovë. Formohet qeveria nacionaliste

BalkanWeb - 11.06.2014

BERLIN- Marrëveshja e djeshme mes tri partive të mëdha opozitare në Kosovë, duke propozuar si kryeministër Ramush Haradinaj bëri jehonë të madhe jo vetëm ne mediat vendase, por edhe në ato botërore.

Haradinaj njofton ndërkombëtarët rreth marrëveshjes së opozitës për formimin e Qeverisë

Koha.net - 11.06.2014

I nominuari për kryeministër nga opozita, Ramush Haradinaj, ka takuar sot gjatë ditës diplomatë të lartë të akredituar në Prishtinë, raporton KTV. Ai i ka njoftuar ata për marrëveshjen e arritur dhe ...

Haradinaj takoi ndërkombëtarët për marrëveshjen

Telegrafi - 11.06.2014

I nominuari për kryeministër nga opozita, Ramush Haradinaj, ka takuar sot gjatë ditës diplomatë të lartë ndërkombëtar të akredituar në Prishtinë, Ai i ka njoftuar ata për marrëveshjen e arritur dhe ...

Daci: Parashikimet e mia janë plotësuar, Ramushi Kryeministër

Zeri - 11.06.2014

Ish-Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Nexhat Daci, ka thënë se janë përmbushur pritjet e tij për t’u bërë Ramush Haradinaj Kryeministër, ndërsa LDK-së t’i takojnë pozita e Kryetarit të Kuvendit dhe ...

Haradinaj njofton ndërkombëtarët rreth marrëveshjes së opozitës për formimin e Qeverisë

Ora news - 11.06.2014

Kosovë - I nominuari për kryeministër nga opozita, Ramush Haradinaj, ka takuar sot gjatë ditës diplomatë të lartë të akredituar në Prishtinë, raporton KTV.

Haradinaj: Nuk ka kthim prapa

Telegrafi - 11.06.2014

Lideri i AAK-së dhe i nominuari për kryeministër nga blloku i bashkuar opozitar, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse shkohet sërish në zgjedhje të jashtëzakonshme, slogani i partisë së tij do të jetë ...

Pejanët e AAK-së i mbajnë votat për vete

Telegrafi - 11.06.2014

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, Ali Berisha, Gent Begolli, Rrustem Berisha dhe Daut Haradinaj janë pesëshja e kandidatëve më të votuar të AAK-së në Pejë.

Haradinaj: Qytetarët i thanë JO qeverisë ‘Thaçit 3’

InfoGlobi - 11.06.2014

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi personifikon votën e qytetarëve, të cilët i kanë thënë JO një qeverie “Thaçi 3”.

Ramushi selam Thaçit

Fish Media - 11.06.2014

Ramush Haradinaj, i zgjedhur si kryeministër nga marrëveshja postzgjdhore e firmosur nga tre partitë e opozitës i bën thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi personifikon votën e ...

Haradinaj flet si kryeministër dhe paralajmëron Thaçin: Respekto marrëveshjen

Gazeta Tema - 11.06.2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i bëri thirrje kryeministrit në detyrë, Hashim Thacci, që të respektojë marrëveshjen e tre partive opozitare.

Haradinaj – Thaçit: Respekto marrëveshjen

Gazeta Dita - 11.06.2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i bëri thirrje kryeministrit në detyrë, Hashim Thacci, që të respektojë marrëveshjen e tre partive opozitare.

Haradinaj takoi ndërkombëtarët

InfoGlobi - 11.06.2014

Ramush Haradinaj, tashmë i nominuar për kryeministër nga partitë opozitare, ka takuar sot gjatë ditës diplomatë të lartë të akredituar në Prishtinë. Hardinaj i ka njoftuar ata për marrëveshjen e ...

Rasti i Ramushit

Gazeta Tema - 11.06.2014

Nga Milaim Shefkiu Epilogu i zgjedhjeve të 8 qershorit nuk përfundoi me “happy end” për partinë e kryeministrit, Hashim Thaçi, dhe simpatizantët e kësaj partie.

Ramush Haradinaj: Thaçi ta respektojë marrëveshjen e opozitës

Shqiptarja - 11.06.2014

PRISHTINE - Ramush Haradinaj, i zgjedhur si kryeministër nga marrëveshja postzgjedhore e firmosur nga tre partitë e opozitës i bën thirrje Hashim Thaçit të respektojë dokumentin pasi personifikon ...

Haradinaj në “Top-Show”: “Nëse Kosova shkon sërish në zgjedhje, deviza e opozitës do të jetë vetëm një: Hajnat në burg”

Respublica - 11.06.2014

Ramush Haradinaj ka qenë sot i ftuar në studion e “Top-Show” në një intervistë me drejtuesin e këtij emisioni Alban Dudushi. Haradinaj është shpallur si kandidati i opozitës për kryeministër ndaj ...

‘Godet’ Ramushi, ‘hajnat në burg’

Fish Media - 11.06.2014

Në vazhdim të intervistës në Top Channel, Haradinaj ka thënë se nëse vend shkon sërish në zgjedhje të parakohshme parlamentare, slogani i vetëm i partive që kanë nënshkruar koalcion do të jetë ...

Marrëveshja që nxjerr Thaçin në opozitë

Shekulli - 10.06.2014

Edhe pse PDK-ja e Hashim Thaçit ka fituar zgjedhjet, duke dalë parti e parë me më shumë vota, ai mund të mbetet në opozitë. Kështu do të ndodhë nëse lajmi i raportuar nga gazeta “Express” do të ishte ...

Kosovë, opozita marrëveshje për të rrëzuar Thaçin

Gazeta Start - 10.06.2014

Partitë opozitare në Kosovë kanë rënë dakord që të bashkohen rreth një koalicioni për të krijuar qeverinë e re, megjithëse këtë të drejtë e ka Partia Demokratike e Kosovës që fitoi zgjedhjet e së ...

Për çfarë u takuan Isa me Ramushin ?

Albtime - 10.06.2014

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj janë takuar sot për kafe. Të dy thnë se biseduan për procesin e votimit dhe për atë se çfarë mund të vijë më ...

Haradinaj takoi kandidatët e AAK-së për deputetë

Lajmi.net - 10.06.2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka takuar sot të gjithë kandidatët e AAK-së për deputetë të Parlamentit të Kosovës, që garuan në zgjedhjet e 8 Qershorit.

Takohen Mustafa e Haradinaj për koalicionin kundër Thaçit

Lajmi.net - 10.06.2014

Lideri i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i AAK-së Ramush Haradinaj janë takuar sot për kafe, ku kanë diskutuar mundësinë e një koalicion opozitar, për bërjen e qeverisë.

Takohen Isa Mustafa e Ramush Haradinaj

Almakos - 10.06.2014

Lideri i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i AAK-së Ramush Haradinaj janë takuar sot për kafe. Të dy thanë se biseduan për procesin e votimit dhe për atë se çfarë mund të vijë më pas.

Koalicioni kundër Thaçit?

Zhurnal - 10.06.2014

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj, janë takuar sot për kafe. Të dy thanë se biseduan për procesin e votimit dhe për atë se çfarë mund të vijë më pas.

Haradinaj takoi kandidatët e AAK-së për deputetë

Almakos - 10.06.2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka takuar sot të gjithë kandidatët e AAK-së për deputetë të Parlamentit të Kosovës, që garuan në zgjedhjet e 8 qershorit.

'Mobilizohet' opozita: Kurti takohet gjatë ditës edhe me Haradinajn

Almakos - 10.06.2014

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pritet që sot gjatë ditë të takohet me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Zëdhënësi i VV-së, Erzen Vraniqi, ka konfirmuar për Indeksonline se takimi do ...

Ramushi kryeministër, LDK merr Presidentin dhe kuvendin, Nisma merr zv/kryeministritin

Zhurnal - 10.06.2014

Burime të larta të Gazetës Express thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. “Marrëvshja thotë: Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr ...

Nënshkruhet marrëveshja: AAK Kryeministrinë, LDK Presidencën, Nisma një post Zëvendëskryeministri

Almakos - 10.06.2014

Burime të larta të Gazetës Express thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. “Marrëvshja thotë: Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr ...

Haradinaj si Ilir Meta apo si Ivica Daçiq?!

Portalb - 10.06.2014

Lajme lidhur me temën Edhe Jakup Krasniqi kërkon front të përbashkët opozitar 94-vjeçarja në vendvotim (Video) Limaj: Jam gati edhe për opozitë Kurti: Do t’i bindim partitë tjera që të mos i ...

Marrëveshje e opozitës që Haradinaj të jetë kryeministër?!

Albeu.com - 10.06.2014

Liderët opozitarë janë marrë vesh me njëri-tjetrin që Ramush Haradinaj të jetë kryeministër i ardhshëm. “LDK, AAK dhe Nisma janë marrë vesh që mos të hyjnë në një qeveri me PDK’në.

Opozita: Haradinaj i nominuar për Kryeministër (video)

Lajmi.net - 10.06.2014

Agim Veliu thotë se Ramush Haradinaj është nominuar për Kyreministër, LDK-së i është besuar Kryetari i Kuvendit të Kosovës, kurse Nisma, zv. Kryeministër.

Ekskluzive: Ja marrëveshja që e shpie Hashim Thaçin në opozitë

Lajm - 10.06.2014

Burime të larta të Gazetës Express thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. “Marrëvshja thotë: Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr ...

Opozita arrin marrëveshje: Ramush Haradinaj kryeministër, LDK kryeparlamentarin

Almakos - 10.06.2014

Para pak çastesh në selinë e AAK-së, Agim Veliu i LDK-së, Ardian Gjini i AAK-së dhe Bilall Sherifi i Nismas kanë thënë se këto tri parti dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje që kreu i ...

Opozita arrin marrëveshje, Haradinaj kryeministër

Ina - 10.06.2014

Bëhet me dije se liderët e partive opozitare janë marrë vesh që Ramush Haradinaj të jetë Kryeministër i ardhshëm. Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën ...

Qeveri me paterica - Enis Veliu

Ina - 10.06.2014

Rezultatet e publikuara deri më tash nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, KQZ, e kanë vënë në siklet liderin e PDK-së, Hashim Thaçin, i cili veç sa ka filluar të bëjë matematikat për kompletimin e ...

Express: Mustafa-Haradinaj e Limaj në qeveri, Thaçi në opozitë

SOT - 10.06.2014

Burime të Gazetës Express thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. “LDK, AAK dhe Nisma janë marrë vesh që mos të hyjnë në një qeveri me ...

Flet Ramush Haradinaj në cilësinë e kryministrit të Kosovës

Almakos - 10.06.2014

Së fundmi për koalicionin mes LDK-së, AAK-së, dhe NISMA të nënshkruar sot për formimin e Qeverisë, ka folur lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, edhe atë në cilësinë e kryeministrit të Kosovës, njofton ...

Ekskluzive: Arrihet marrëveshja mes opozitës që Ramush Haradinaj të jetë Kryeministër

Shqipmedia - 10.06.2014

Burime të larta të Gazetës Express thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. Marrëvshja thotë: “Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr ...

Ja marrëveshja LDK-AAK-NISMA (FOTO)

Albeu.com - 10.06.2014

Kjo është marrëveshja e arritur mes forcave opozitare. Në këtë marrëveshje, i nominuari për Kryeministër është Ramush Haradinaj. Nisma do përfaqësohet nga zëvendëskryeministër.

Opozita arrin marrëveshje: Haradinaj kryeministër, LDK-së kryeparlamentari dhe presidenti

Portalb - 10.06.2014

Lajme lidhur me temën Haradinaj si Ilir Meta apo si Ivica Daçiq?! Edhe Jakup Krasniqi kërkon front të përbashkët opozitar 94-vjeçarja në vendvotim (Video) Limaj: Jam gati edhe për opozitë Para pak ...

Ramush Haradinaj: unë kryeministër, kosova e zhvilluar dhe evropiane

Zhurnal - 10.06.2014

Ramush Haradinaj, njeriu që do ta drejtojë Qeverinë e Kosovës në bazë të marrëveshjes së opozitës, ka dhënë një deklaratë ekskluzive për Gazetën Express.

Festë në AAK: Fotografi me kryeministrin Haradinaj!

Almakos - 10.06.2014

Anëtarët e AAK-së tashmë kanë filluar të festojnë në zyrat e kësaj partie në Prishtinë. Ata po bëjnë fotografi dhe urime me Ramush Haradinajn, të cilit po i referohen si kryeministër i ...

"Ramushi kryeministër", nis festa në AAK

Albeu.com - 10.06.2014

Anëtarët e AAK-së kanë nisur të festojnë në zyrat e partisë në Prishtinë. Ata kanë bërë një foto me Ramush Haradinajn, ti cilit po i referohene dhe si "kryeministër i Kosovës".

Në Kosovë krijohet blloku opozitar për krijimin e qeverisë së re

DW - 10.06.2014

Tri parti politike, LDK, AAK dhe Nisma nënshkruan një Marrëveshje për krijimin e qeverisë së re. Ky koalicion pritet të mbështetet edhe me votat e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila nuk do të jetë pjesë e ...

Kosove: Arrihet marrëveshje mes AAK-së, LDK-së dhe Nisma-s për qeverinë e ardhshme

24 orë - 10.06.2014

Lidhja Demokratike e Kosovës, LDK, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, AAK dhe Nisma arritën të martën një marrëveshje për krijimin e qeverisë së re të Kosovës pas zgjedhjeve të 8 qershorit.

Haradinaj: Jam i trembur, na pret shumë punë

Albeu.com - 10.06.2014

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka konfirmaur edhe njëherë kolicionin me partitë e tjera opozitare . “E kemi marrë përgjegjësinë si opozitë dhe jemi të vetëdijshëm për sfidat”, ka thënë Haradinaj ...

Simpatizantë të AAK-së defilojnë në përkrahje të Haradinajt

Lajmi.net - 10.06.2014

Pas arritjes së marrëveshjes Mustafa- Haradinaj – Limaj për formimin e qeverisë së opozitës, simpatizantë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, kanë filluar të kremtojnë këtë marrëveshje.

Qeveri me paterica

Almakos - 10.06.2014

Enis VELIU Rezultatet e publikuara deri më tash nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, KQZ, e kanë vënë në siklet liderin e PDK-së, Hashim Thaçin, i cili veç sa ka filluar të bëjë matematikat për ...

PDK: Për qeverinë mandatohet fituesi

Top Channel - 10.06.2014

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas marrëveshjes që kanë arritur partitë opozitare që synojnë krijimin e qeverisë së re. Përmes një komunikate për media, PDK-ja vlerëson se Kushtetuta e ...

Haradinaj: nga dita 1, pa kompromis për të korruptuarit dhe shkelësit E ligjit

Zhurnal - 10.06.2014

E dimë se Kosova është në telashe të madhe, dhe gjendja çfarë është na obligon ta ndërrojmë drejtimin e vendit, ka thënë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj në Klan Kosova, duke komentuar marrëveshjen ...

Haradinaj: Nga dita e parë, pa kompromis për të shkelësit e ligjit

Lajmi.net - 10.06.2014

E dimë se Kosova është në telashe të madhe dhe gjendja çfarë është na obligon ta ndërrojmë drejtimin e vendit, ka thënë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj në Klan Kosova, duke komentuar marrëveshjen ...

Haradinaj: Populli është lodhur nga qeverisja Thaçi

Lajm - 10.06.2014

Ramush Haradinaj, i bindur se do jetë kryeministër i Kosovës, ka thënë se pjesë e qeverisë së tij, nuk do jenë asnjë person që ka dosje kriminale. Në një intervistë për Klan Kosova, lideri i AAK-së ...

Gjunjëzohet PDK, i ofron postin e kryeministrit Haradinajt

Albeu.com - 10.06.2014

Partia Demokratike e Kosovës është “gjunëzuar”, deri në atë pikë sa ti ofrojë Haradinajt postin e kryeministrit . Kështu është shprehur një burim i lartë brenda PDK-së, raporton Express.

Pazaret për koalicione

Zeri - 10.06.2014

PDK-ja e cila doli fituese në zgjedhjet e së dielës duket se nuk do ta ketë problem krijimin e Qeverisë së re, pasi që, sikurse Isa Mustafa, ashtu dhe Ramush Haradinaj e Fatmir Limajn nuk i kanë ...

Një palë zgjedhje pa fitues

Mapo - 10.06.2014

Askush nuk i kontestoi zgjedhjet, shumëkush mbeti gojëhapur me fitoren e Hashim Thaçit. Ndonëse mbetet të pritet konfirmimi nga KQZ- ja, duket se PDK-ja kryeson pas zgjedhjeve të së dielës.

Haradinaj takoi kandidatët e AAK-së për deputetë

Telegrafi - 10.06.2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka takuar sot të gjithë kandidatët e AAK-së për deputetë të Parlamentit të Kosovës, që garuan në zgjedhjet e 8 qershorit.

Opozita nis ofanzivën kundër Thaçit (Foto)

Zeri - 10.06.2014

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj janë takuar sot për kafe në një nga lokalet e Prishtinës. Në një takim ku ishte i pranishëm edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ...

Për çfarë u takuan Isa me Ramushin?

Telegrafi - 10.06.2014

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj, janë takuar sot për kafe. Të dy thanë se biseduan për procesin e votimit dhe për atë se çfarë mund të vijë më pas.

Qeveri me paterica

Zeri - 10.06.2014

Rezultatet e publikuara deri më tash nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, KQZ, e kanë vënë në siklet liderin e PDK-së, Hashim Thaçin, i cili veç sa ka filluar të bëjë matematikat për kompletimin e ...

LDK, AAK e Nisma formojnë koalicionin - Haradinaj Kryeministër, Mustafa President

Koha.net - 10.06.2014

[E plotësuar] Partitë opozitare LDK-ja AAK-ja dhe NISMA për Kosovën janë marrë vesh për krijimin e koalicionit qeverisës. KTV merr vesh se këto subjekte kanë ndarë edhe postet më të larta shtetërore.

Të gjithë sytë nga AAK dhe Ramush Haradinaj

Zeri - 10.06.2014

Duket se “çelësi i suksesit” apo edhe i mos suksesit të një koalicioni të mundshëm qeverisës të PDK-së është në duart e AAK-së dhe Ramush Haradinajt. Përderisa LDK dhe Vetëvendosje si dy partitë më ...

Zyrtare: Ramush Haradinaj kryeministër

Zeri - 10.06.2014

Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë arritur marrëveshje që kryeministër të jetë Ramush Haradinaj.

Ramushi kryeministër

Telegrafi - 10.06.2014

Burime të Telegrafit thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. “Marrëvshja thotë: Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr Presidentin dhe kreun ...

Haradinaj kryeministër, LDK Presidencën, Nisma post Zv.kryeministri. Hashim Thaçi del në opozitë

Panorama - 10.06.2014

Gazeta Express ne Kosove raporton se fundi se eshtë nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. Sipas marreveshjes: Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr Presidentin ...

Haradinaj kryeministër: Jemi të vetëdijshëm për sfidat

Mapo - 10.06.2014

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka konfirmuar për Radio Dukagjinin marrëveshjen e arritur midis partisë së tij, LDK-së dhe Nismës për krijimin e kualicionit qeverisës.

Ekskluzive: Ja marrëveshja e AAK-LDK-NISMA

Yll Press - 10.06.2014

Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë arritur marrëveshje që kryeministër të jetë Ramush Haradinaj.

Haradinaj kryeministër: Qeveri e kthimit të shpresës

Ora news - 10.06.2014

Kosovë - Tre forcat opozitare në Kosovë arrijnë marrëveshjen për krijimin e qeverisë së re në Kosovë. LDK e Isa Mustafës, AAK e Ramush Haradinanj dhe Nisma e Fatmir Limaj janë dakordësuar për ...

Haradinaj: Do angazhohem për një Kosovë Europiane

Panorama - 10.06.2014

Ramush Haradinaj, njeriu që do te drejtojë Qeverinë e Kosovës në bazë të marrëveshjes së opozitës, ka dhënë një deklaratë ekskluzive për Express, ku thote se angazhohet per nje Kosove Europiane.

Ramush Haradinaj Kryeministër pas 1 muaji (Foto/Dokument)

Zeri - 10.06.2014

Tashmë gjithçka është zyrtare. Ramush Haradinaj pritet që të jetë kryeministër i ri i Republikës së Kosovës. Kjo pasi që blloku opozitarë ndërmjet LDK, AAK dhe NISMA kanë nënshrkuar marrëveshjen për ...

Haradinaj: Po, unë kryeministër i opozitës

Telegrafi - 10.06.2014

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar për Radio Dukagjinin marrëveshjen mes LDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën për qeverisje të vendit. “E kemi marrë përgjegjësinë si opozitë dhe jemi të ...

Festë në AAK: Fotografi me kryeministrin Haradinaj!

Telegrafi - 10.06.2014

Anëtarët e AAK-së tashmë kanë filluar të festojnë në zyrat e kësaj partie në Prishtinë. Ata po bëjnë fotografi dhe urime me Ramush Haradinajn, të cilit po i referohen si kryeministër i Kosovës.

Festë në AAK: Fotografi me kryeministrin Haradinaj!

Zeri - 10.06.2014

Anëtarët e AAK-së tashmë kanë filluar të festojnë në zyrat e kësaj partie në Prishtinë. Ata po bëjnë fotografi dhe urime me Ramush Haradinajn, të cilit po i referohen si kryeministër i ...

Haradinaj: Jam i trembur, sepse e di sa puna na pret

Zeri - 10.06.2014

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar për Radio Dukagjinin marrëveshjen mes LDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën për qeverisje të vendit. “E kemi marrë përgjegjësinë si opozitë dhe jemi të ...

Kuqi: Vullneti i qytetarëve nuk ndërrohet me marrëveshje antikushtetuese

Yll Press - 10.06.2014

Ata po bëjnë fotografi dhe urime me Ramush Haradinajn, të cilit po i referohen si kryeministër i Kosovës. Hajredin Kuqi ka thënë se marrëveshja e opozitës është lloj presioni për me rrit pazarin ...

Simpatizantë të AAK-së defilojnë në përkrahje të Haradinajt [foto]

Koha.net - 10.06.2014

Pas arritjes së marrëveshjes Mustafa- Haradinaj – Limaj për formimin e qeverisë së opozitës, simpatizantë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, me flamuj të kësaj partie dhe me portet të lideri të saj ...

Një komandant nga Haga për Kryeministër…

Ora news - 10.06.2014

Kur qielli është i pastër, rrufetë janë të rralla, por mbi Kosovë këtë herë rregulli është përjashtuar. Rrufeja ra dhe Ramush Haradinaj është kryeministër i Kosovës.

“Kosova po shkon në Drejtim të Ri”

Telegrafi - 10.06.2014

Pas marrëveshjes së nënshkruan në mes AAK-së, LDK-së dhe Nismës për Kosovën, me të cilën synojnë të krijojnë qeverisjen e re, simpatizantët e AAK-së kanë nisur festimet.

LDK, AAK dhe NISMA marrëveshje: 'Haradinaj Kryeministër' Thaci në opozitë

BalkanWeb - 10.06.2014

PRISHTINE- Burime të gazetës kosovare Express bëjnë të ditur se liderët e partive opozitare kanë arritur një marrëveshje që të mos bëjnë koalicion me PDK-në, ndërsa Ramush Haradinaj pritet të jetë ...

Haradinaj: Nga Dita 1, pa kompromis për të korruptuarit dhe shkelësit e ligjit

Telegrafi - 10.06.2014

E dimë se Kosova është në telashe të madhe, dhe gjendja çfarë është na obligon ta ndërrojmë drejtimin e vendit, ka thënë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj në Klan Kosova, duke komentuar marrëveshjen ...

Haradinaj: Tre partitë do ti kthejnë shpresën Kosovës

BalkanWeb - 10.06.2014

PRISHTINE- Tre partitë do ti kthejnë shpresën Kosovës. Kështu ka deklaruar për mediat kreu i LDK-së, Ramush Haradinaj, i propozuar sot si kryeministër i Kosovës.

Haradinaj: Vazhdimi i Qeverisë Thaçi 3, do të ishte agoni për Kosovën

Zeri - 10.06.2014

Vazhdimi i qeverisë Thaçi 3, do të ishte vazhdim i agonisë për Kosovën. Kështu ka thënë Ramush Haradinaj në një intervistë dhënë Klan Kosovës. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se partitë ...

LDK dhe AAK: Qytetarë faleminderit, tani ndaleni festën

Zeri - 10.06.2014

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj në një emision në Klan Kosova ka kërkuar nga simpatizantëve të të gjitha aprtive që të ndalin festën. “Naleni festën, për sot është mjaft”, ka thënë Haradinaj.

Kujtim Gjonaj, rrëfimi ndryshe për luftën e UÇK-së

Shqiptarja - 10.06.2014

TIRANE- Peizazhet e Kosovës martire të mbushin me emocion që në sekuencat e para të dokumentarit “Gjithçka për Kosovën, Ramush Haradinaj”, i realizuar nga regjisori Kujtim Gjonaj.

Haradinaj takoi kandidatët e AAK-së për deputetë

InfoGlobi - 10.06.2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka takuar sot të gjithë kandidatët e AAK-së për deputetë të Parlamentit të Kosovës, që garuan në zgjedhjet e 8 Qershorit.

Isa me Ramushin u takuan, çfarë biseduan…

Fish Media - 10.06.2014

Lideri i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i AAK-së Ramush Haradinaj janë takuar sot për kafe. Të dy thanë se biseduan për procesin e votimit dhe për atë se çfarë mund të vijë më pas.

Opozita nis ofanzivën kundër Thaçit

Tetova Sot - 10.06.2014

Lideri i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i AAK-së Ramush Haradinaj janë takuar sot për kafe. Të dy thanë se biseduan për procesin e votimit dhe për atë se çfarë mund të vijë më pas.

Çka biseduan Isa e Ramushi?

InfoGlobi - 10.06.2014

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar sot për kafe me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, ku të dy kanë diskutuar për procesin e votimit dhe për çështjet tjera.

​Haradinaj takohet edhe me Kurtin

Tetova Sot - 10.06.2014

Ramush Haradinaj është takuar edhe me Liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ai sot u takua edhe me Kryetarin e LDK’së, Isa Mustafa. Këto ditë është bërë thirrje nga disa persona për krijim të ...

“Lufta” për koalicionet në Kosovë

Vision Plus - 10.06.2014

Ende pa u zyrtarizuar rezultati nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, partitë politike kanë nisur kontaktet për formimin e koalicionit të ri që do të drejtojë vendin për katër vitet e ...

‘Mobilizohet’ opozita: Kurti takohet gjatë ditës edhe me Haradinajn

Fish Media - 10.06.2014

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pritet që sot gjatë ditë të takohet me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Zëdhënësi i VV-së, Erzen Vraniqi, ka konfirmuar për Indeksonline se takimi do ...

Nënshkruhet marrëveshja: AAK Kryeministrinë, LDK Presidencën, Nisma një post Zëvendëskryeministri

Tetova Sot - 10.06.2014

Burime të larta thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. “Marrëvshja thotë: Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr Presidentin dhe kreun e ...

Ekskluzive: Nënshkruhet marrëveshja: AAK Kryeministrinë, LDK Presidencën, Nisma një post Zëvendëskryeministri

Fish Media - 10.06.2014

Siduket PDK do te dal në opozitë. Eshtë nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt, sipas burimeve të larta të Express.

Opozita arrin marrëveshje, Ramush Haradinaj do jetë kryeministri i Kosovës

Gazeta Tema - 10.06.2014

Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë arritur marrëveshje që të mos bashkëpunojnë me PDK-në e Hashim Thaçit, duke bërë kështu qe qeverinë ta ...

Opozita arrin marrëveshje: Haradinaj kryeministër, LDK-së kryeparlamentari

Tetova Sot - 10.06.2014

Para pak çastesh në selinë e AAK-së, Agim Veliu i LDK-së, Ardian Gjini i AAK-së dhe Bilall Sherifi i Nismas kanë thënë se këto tri parti dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje që kreu i ...

Prishtina zien nga “anti-Thaçizmi”. Mustafa, Limaj e Haradinaj pakt qeverisës, Ramushi kryeministër

Respublica - 10.06.2014

Takime të ethshme dhe negociata këto orë në Prishtinë. Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti mësohet se është takuar me kreun e LDK-së Isa Mustafa, për të rënë dakord që të mos i atashohen PD-ksë së ...

Ja komunikata e marrëveshjes, Ramushi Kryeministër

Fish Media - 10.06.2014

Para pak çastesh në selinë e AAK-së, Agim Veliu i LDK-së, Ardian Gjini i AAK-së dhe Bilall Sherifi i Nismas kanë thënë se këto tri parti dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje që kreu i ...

FOTO LAJM/ Marrëveshja që nxjerr në opozitë Hashim Thaçin

Gazeta Tema - 10.06.2014

Edhe pse doli parti e parë në zgjedhjet e 8 qershorit, PDK e Hashim Thaçit del në opozitë pas dy mandatesh qeverisje. Kjo, si pasojë e marrëveshjes së arritur mes partive opozitare.

Fjalët e parë të Haradinaj si kryeministër/ PDK e quan antikushtetuese marrëveshjen

Gazeta Tema - 10.06.2014

Ramush Haradinaj, njeriu që do ta drejtojë Qeverinë e Kosovës në bazë të marrëveshjes së opozitës, ka dhënë një deklaratë gazetën Express, menjëherë pas publikimit të lajmit se ai do të jetë ...

Ramushi ju flet si kryeministër

Fish Media - 10.06.2014

Ramush Haradinaj siduket do ti riktheht edhe njëher postit të dikurshëm, kryeministrisë.Njeriu që do ta drejtoi Qeverinë e Kosovës në bazë të marrëveshjes së opozitës, thotë se do të angazhohet për ...

Festë në AAK: Fotografi me kryeministrin Haradinaj!

Tetova Sot - 10.06.2014

Anëtarët e AAK-së tashmë kanë filluar të festojnë në zyrat e kësaj partie në Prishtinë. Ata po bëjnë fotografi dhe urime me Ramush Haradinajn, të cilit po i referohen si kryeministër i ...

Marrëveshja që i “ngriu” buzëqeshjen Hashim Thaçit

Durres Lajm - 10.06.2014

- Burime të Gazetës Express thonë se tashmë është nënshkruar marrëveshja mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt. Marrëveshja thotë: “Ramushi bëhet Kryeministër, LDK merr Presidentin ...

Marifeti Haradinaj-Limaj-Mustafa nxjerr në opozitë Thaçin

AMA-News - 10.06.2014

Burime të gazetës kosovare Express bëjnë të ditur se liderët e partive opozitare kanë arritur një marrëveshje që të mos bëjnë koalicion me PDK-në, ndërsa Ramush Haradinaj pritet të jetë Kryeministër ...

Intervistë me Kryeministrin e ardhshëm: Do të angazhohem për një Kosovë Europiane

Tetova Sot - 10.06.2014

Ramush Haradinaj, njeriu që do ta drejtojë Qeverinë e Kosovës në bazë të marrëveshjes së opozitës, ka dhënë një deklaratë ekskluzive për Gazetën Express Ai thotë se do të angazhohet për një Kosovë ...

Festë në AAK: Fotografi me kryeministrin Haradinaj!

Fish Media - 10.06.2014

Anëtarët e AAK-së tashmë kanë filluar të festojnë në zyrat e kësaj partie në Prishtinë. Ata po bëjnë fotografi dhe urime me Ramush Haradinajn, të cilit po i referohen si kryeministër i ...

Ramush Haradinaj rikthehet Kryeministër?

AMA-News - 10.06.2014

Partitë opozitare në Kosovë kanë arritur një marrëveshje për të shmangur një mandat të tretë qeverisës të kreut të PDK-së, Hashim Thaçi. Lidhja Demokratike e Isa Mustafës, Aleanca për Ardhmërinë e ...

E ardhmja e Kosovës një pazaro-politikë, rrezikon modelin zgjedhje çdo vit!

AMA-News - 10.06.2014

E ardhmja e Kosoves pritet t’i perngjaje politikes Italiane. Me parti qe marrin nga pak perqind dhe ku te gjitha kerkojne drejtimin e shtetit, kryeminister apo president.

Pakti, Haradinaj Kryeministër

Vision Plus - 10.06.2014

Situata politike në Kosovë ka marrë një kthesë të papritur dy ditë pas zgjedhjeve. Pas disa takimesh të krerëve të tri partitë, LDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën, palët arritën marrëveshje për të ...

Marrëveshja: Haradinaj Kryeministër i Kosovës, Thaçi në opozitë

Gazeta Dita - 10.06.2014

Pavarësisht rezultatit më të madh se partitë e tjera në zgjedhjet e së dielës, PDK e Hashim Thaçit do të dalë në opozitë. Kjo për shkak të marrëveshjes mes Lidhjes Demokratike të Kosovës, Aleancës ...

LDK, AAK dhe NISMA marrëveshje: ‘Haradinaj Kryeministër’ Thaci del në opozitë

Express - 10.06.2014

Burime të gazetës kosovare Express bëjnë të ditur se liderët e partive opozitare kanë arritur një marrëveshje që të mos bëjnë koalicion me PDK-në, ndërsa Ramush Haradinaj pritet të jetë Kryeministër ...

Haradinaj: Të ndalet festa, kemi punë për të bërë

Fish Media - 10.06.2014

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se koalicioni LDK-AAK-Nisma është bërë për të mos lejuar qeverinë “Thaçi 3”. Ai ka thënë se edhe një mandat i ri për Hashim Thaçi do të agoni për vendit në ...

Flet Thaçi...por s'njeh koalicionin 'I takon PDK të formojë qeverinë'

Shqiptarja - 10.06.2014

PRISHTINË- Hashim Thaçi, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, nuk e ka komentuar marrëveshjen e partive opozitare për të ndërtuar qeverinë, por ka thënë se partia e tij bashkë me koalicionin do ...

Mustafa, Haradinaj e Limaj pakt për qeverinë e re. PDK: Mandatohet nga fituesi

Gazeta Idea - 10.06.2014

Kosovë- Partitë opozitare në Kosovë kanë nisur diskutimet sot mes tyre sa i përket koalicioneve të mundshme pas zgjedhore. Marrëveshja mes tre liderëve Gazeta kosovare “ Express ” shkruan është ...

Haradinaj i përgjigjet Thaçit: Do jem unë Kryeministri

AMA-News - 10.06.2014

Liderët e opozitës ës Kosovës, pa Vetëvendosjen, firmosin marrëveshjen e “bashkimit” duke rrëzuar nga posti kryeministror Hashim Thaçin, i dalë fitues nga zgjedhjet e parakohshme të 8 Qershorit, por ...

Pazaret për koalicione

Kosova Live - 10.06.2014

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e cila doli fituese në zgjedhjet e së dielës duket se nuk do ta ketë problem krijimin e Qeverisë së re, pasi që sikurse Isa Mustafa, ashtu edhe Ramush Haradinaj e ...

Nënshkruhet marrëveshja: Haradinaj të jetë kryeministër i ardhshëm

Republika - 10.06.2014

Liderët opozitarë janë marrëvesh me njëri-tjetrin që Ramush Haradinaj të jetë kryeministër i ardhshëm. “LDK, AAK dhe Nisma janë marrëvesh që mos të hyjnë në një qeveri me PDK’në.

Nisma e LDK-së, asnjë parti opozitare në qeveri me Hashim Thaçin

AlbanianScreen - 10.06.2014

Prishtinë - Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja "Vetëvendosje" vendosin të mos hyjnë në koalicion qeverisës me kryeministrin në detyrë, Hashim Thaçi, i cili si fitues i zgjedhjeve të 8 Qershorit ...

Opozita ofron një qeveri të “kthimit të shpresës”

Kosova Live - 10.06.2014

Lidhja Demokratike të Kosova (LDK), Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën, të martën janë bashkuar dhe kanë vendosur që vendit t’i japin një qeveri të “kthimit të shpresës”.

Kosovë, tre partitë opozitare firmosin marrëveshje qeverisëse

AlbanianScreen - 10.06.2014

Prishtinë - Burime të sigurta të Gazetës "Express" thonë se liderët e partive opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë nënshkruar marrëveshje për ...

Festë në AAK: Fotografi me kryeministrin Haradinaj!

Republika - 10.06.2014

Anëtarët e AAK-së tashmë kanë filluar të festojnë. Ata po bëjnë fotografi dhe urime me Ramush Haradinajn, të cilit po i referohen si kryeministër i Kosovës.

Marrëveshja për qeverinë, opozita propozon Haradinaj për Kryeministër

AlbanianScreen - 10.06.2014

Kosovë - Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë rëndë dakord që të formojnë qeverinë e re të vendit.

Gjunjëzohet PDK, i ofron postin e kryeministrit Haradinajt

Republika - 10.06.2014

Duke parë situatën e fundit të krijuar në vend, ku partitë opozitare arritën marrëveshje për formimin e qeverisë, duket se PDK është “dorëzuar” përballë saj.

Vetëvendosja filloi të numëroj kushtet

Republika - 10.06.2014

Lëvizja Vetëvendosje ka nis që të përmend kushte për të votuar për kryeministër Ramush Haradinajn. Ky i fundit u doli si kandidat i përbashkët për kryeministër i LDK’së, AAK’së dhe NISMËS.

Thaçi mund të sakrifikojë postin e kryeministrit

Shekulli - 09.06.2014

Kryeministri aktual i Kosovës ka arritur të fitojë zgjedhjet me një diferencë të vogël nga partia e dytë, por kjo do t’i japë atij mundësinë për të formuar qeverinë e re.

Kush do të pranojë ofertën e thaçit?!

Zhurnal - 09.06.2014

Ajo që ishte deri më tash, AKR, u nis në rrugë pa kthim. Kreu punë. Krejt sytë tash janë drejtuar tek Ramush Haradinaj. Aleancat e partive të vogla me PDK’në, deri më tash, janë treguar vetëvrasëse.

Cili lider do të hidhet në përqafimin e Hashim Thaçit?

Shqipmedia - 09.06.2014

Ai që ishte deri më tash, AKR, u nis në rrugë pa kthim. Kreu punë. Krejt sytë tash janë drejtuar tek Ramush Haradinaj. Aleancat e partive të vogla me PDK’në, deri më tash, janë treguar vetëvrasëse.

Daut Haradinaj pajtohet me rezultatin e AAK-së

Almakos - 09.06.2014

Daut Haradinaj nga AAK-ja ka thënë se zgjedhjet e 8 qershorit kanë dërgua mesazh të qartë se Kosova ka pjekuri të mjaftueshme për funksionimin e saj institucional.Ai ka thënë se rezultati është ky që ...

Ramush Haradinaj kryeministër?

Almakos - 09.06.2014

Ramush Haradinaj mund të jetë kryeministër i ardhshëm i Republikës së Kosovës. Kjo është njëra nga tri opsionet e Hashim Thaçit, që analisti Halil Matoshi i ka thënë në emisionin “Click”, të ...

Matoshi: Tri opsione për qeverinë e re

Lajmi.net - 09.06.2014

Analisti Halil Matoshi mendon se kreu i PDK-së, njëherësh fitues i zgjedhjeve parlamentare, Hashim Thaçi ka disa opsione për të krijuar Qeverinë e ardhshme.

Daut Haradinaj pajtohet me rezultatin e AAK-së

Telegrafi - 09.06.2014

Daut Haradinaj nga AAK-ja ka thënë se zgjedhjet e 8 qershorit kanë dërguar mesazh të qartë se Kosova ka pjekuri të mjaftueshme për funksionimin e saj institucional.

Kosova pret fitore të tjera

Zeri - 09.06.2014

Askush nuk i kontestoi zgjedhjet, shumëkush mbeti gojëhapur me fitoren e Hashim Thaçit. Ndonëse mbetet të pritet konfirmimi nga KQZ-ja, duket se PDK-ja kryeson pas zgjedhjeve të së dielës.

Cili lider do të hidhet në përqafimin e Hashim Thaçit?

Ora news - 09.06.2014

Ai që ishte deri më tash, AKR, u nis në rrugë pa kthim. Kreu punë. Krejt sytë tash janë drejtuar tek Ramush Haradinaj. Aleancat e partive të vogla me PDK’në, deri më tash, janë treguar vetëvrasëse.

Ali Berisha: Largimi i Ramiz Kelmendit, ka ndikuar në rezultatin e AAK-së

Telegrafi - 09.06.2014

Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kryetar i degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, në një prononcim për Telegrafin ka deklaruar se rezultati jo i ...

Ramush Haradinaj kryeministër!

Zeri - 09.06.2014

Ramush Haradinaj mund të jetë kryeministër i ardhshëm i Republikës së Kosovës. Kjo është njëra nga tri opsionet e Hashim Thaçit, që analisti Halil Matoshi i ka thënë në emisionin “Click”, të ...

Pula: Urime Ramush Haradinajt, Kryeministrit të ardhshëm

Fish Media - 09.06.2014

Sociologu Besnik Pula e ka uruar Ramush Haradinajn duke thënë se ai është kryeministri i ardhshëm. Pavarësisht se PDK po feston fitoren në zgjedhjet e së dielës, duket se jo të gjithë mendojnë se ...

Kosova pret fitore të tjera

Gazeta Tema - 09.06.2014

Nga Arbana Xharra Askush nuk i kontestoi zgjedhjet, shumëkush mbeti gojëhapur me fitoren e Hashim Thaçit. Ndonëse mbetet të pritet konfirmimi nga KQZ-ja, duket se PDK-ja kryeson pas zgjedhjeve të së ...