TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Malaj: PS të kthehet në Parlamnet

Ina - 12.09.2009

Zëri brenda PS, i cili ka deklaruar se është kundër vendimit të kryetarit në detyrë Edi Rama, për të bojkotuar punimet e kuvendit të ri të Shqipërisë, Arben ...

Edi Rama paralajmëron protesta për zgjedhjet

Evropaelire - 12.09.2009

Kandidati për kryetar i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama, ka paralajmëruar protesta kundër zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit.

Edi Rama paralajmëron protesta për zgjedhjet

Ina - 12.09.2009

Kandidati për kryetar i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama, ka paralajmëruar protesta kundër zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit.

Blushi fton socialistët të kthehen në parlament

Telegrafi - 12.09.2009

Kritikët e kreut në detyrë të PS, Edi Rama, Ben Blushi dhe Arben Malaj, të premten u bënë thirrje socialistëve të braktisin bojkotin dhe ti kthehen rrugës ...

PS në dimrin e vetmisë së madhe

Botasot - 12.09.2009

Për të përligjur lënien e Grupit parlamentar të Partisë Socialiste jashtë Parlamentit, kreu i PS-së, Edi Rama dhe mbështesit e paktë të tij po shkojnë nga një ...

Meta: Bojkoti i PS, kohë e humbur. Rama: Meta flet për llogari të Berishës dhe Nanos

Telegrafi - 12.09.2009

“Ilir Meta nuk çudit më askënd me deklaratat e tij kundër PS, sepse tashmë ai flet për llogari të Sali Berishës dhe që të dy, bashkë me Fatos Nanon duan me çdo ...

Bojkoti, Patozi: PS do të tërhiqet nga kërkesat

Ina - 11.09.2009

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Astrit Patozi reagoi sërish për bojtokin parlamentar të Partisë Socialiste.

PD: Absurde kushtet e PS për daljen nga bojkoti

Alsat - 11.09.2009

Demokratët e quajnë absurd kushtin e ps për të ngritur një komision hetimor për 28 qershorin e si rrjedhojë rihapjen e kutive numëruara të votimit.

Të premten “Lëvizja për mendim ndryshe”

Telegrafi - 11.09.2009

Kritikët e kreut në detyrë të Partisë Socialiste, Edi Rama nisin të premten zbatimin e "Lëvizjes për mendim ndryshe".

Rama, një cikël i mbyllur

Botasot - 11.09.2009

Kabineti i ri qeverisës pritet që të nisë punën në një klimë politike bojkotuese të opozitës. Situata duket mjaft e ngjashme me atë të katër viteve më parë, ...

Patozi: PS do të tërhiqet nga kërkesat

Telegrafi - 11.09.2009

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Astrit Patozi reagoi sërish për bojkotin parlamentar të Partisë Socialiste.

PS drejt përqarjes së thellë

Botasot - 11.09.2009

Arben Malaj shpalli se ishte formalizuar fraksioni i mendimit ndryshe në PS. Lëvizja do të synojë arritjen e shumicës dhe nulifikimin e pushtetit të ...

Patozi: Kërkesat e Ramës janë absurde

Botasot - 11.09.2009

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Astrit Patozi, i cilësoi absurde kushtet e vendosura nga Partia Socialiste për pjesëmarrjen e grupit të deputetëve të ...

Zyrtarizohet fraksioni anti-Rama në PS

Evropaelire - 10.09.2009

Kundërshtarët e kryetarit të Partisë Socialiste në detyrë Edi Rama, kanë zyrtarizuar Brenda PS-së “Lëvizjen e mendimit ndryshe”.

Malaj, strategji për reformimin e PS-së

Ina - 10.09.2009

Kritikët e kreut në detyrë të Partisë Socialiste, Edi Rama nisin të premten zbatimin e Lëvizjes për mendim ndryshe”.

Brukseli refuzon zyrtarisht strategjinë e PS

Botasot - 10.09.2009

Ambasadori i Komisionit Evropian në Tiranë, Helmut Lohan shprehet formalisht kundër bojkotit të kushtëzuar të Parlamentit nga ana e PS-së, duke përsëritur se ...

KE: Debati politik në Shqipëri – në Kuvend

Evropaelire - 09.09.2009

Ambasadori i Komisionit Evropian në Shqipëri, Helmut Lohan, tha se debatet politike duhet të zgjidhen në Parlament.

Lohan: Debati brenda Parlamentit

Botasot - 09.09.2009

Tiranë – Ambasadori i Këshillit të Evropës i akredituar në Tiranë Helmut Lohan duke folur për bojkotin e Partisë Socialiste, theksoi se debati duhet të bëhet ...

Bojkoti i PS, Lohan: Debati brenda Parlamentit

Telegrafi - 09.09.2009

Ambasadori i Këshillit të Evropës i akredituar në Tiranë, Helmut Lohan duke folur për bojkotin e Partisë Socialiste, theksoi se debati duhet të bëhet brenda ...

Me bojkotin, opozita po mohon veten

Botasot - 09.09.2009

Historia ka treguar se shumë forca politike në demokraci kanë fituar vlera sidomos me qëndrimet e tyre konstruktive në opozítë.

Leskaj për bojkotimin e parlamentit të ri

BBC - 08.09.2009

Kuvendi i ri i Shqipërisë hap dyert sot. Presidenti i Republikës Bamir Topi bën thirrje që të gjithë deputetët të shkojnë që në seancën e parë por socialistët ...

Bojkoti megalojë e rrezikshme- Nga Gjon KEKA

Ina - 08.09.2009

Në proceset e nje shtetit demokratik politikanët mund të jenë të suksesshëm vetëm nëse shfaqen dinamikë, vitalë dhe energjikë.Mirepo ne rast se proceset që ...

PS paralajmëron protesta popullore

Evropaelire - 08.09.2009

Lideri i Partisë Socialiste Edi Rama ka paralajmëruar mbajtjen e protestave popullore. Ai ka thënë aksioni i ri politik i PS-së nuk synon ndryshimin e ...

Mblidhet pa socialistët parlamenti i ri shqiptar

SETimes - 08.09.2009

08/09/2009 TIRANE, Shqipëri -- Parlamenti i sapozgjedhur zhvilloi seancën e parë të tij të hënën (7 shtator) me 79 anëtarë të rinj në rradhët e tij - 40 ...

PS bojkotoi parlamentin, Rama paralajmëron protesta

Alsat - 08.09.2009

Socialistet vleresojne idene e protestave si nje reagim per transparencen e mohuar te zgjedhjeve te 28 qershorit.

Shqipëri - Socialistët bojkotojnë sesionin e hapjes së parlamentit të ri

VOA - 08.09.2009

Në Shqipëri, socialistët në opozitë bojkotuan dje sesionin e hapjes së parlamentit të ri duke kërkuar një hetim të zgjedhjeve të qershorit.

Sesioni i ri i parlamentit në Shqipëri - PS-ja: "Marrëdhënie e kushtëzuar me parlamentin"

DW - 07.09.2009

Pasdite (07.09) pritet të hapet në Tiranë sesioni i ri i Kuvendit, i pari pas zgjedhjeve të përgjithshme.

Maskarada edviniano-socialiste e bojkotimit të parlamentit

Botasot - 07.09.2009

Sa “transparencë “ kishte zhvillimi i punimeve të grupit parlamentar të PS, që do të vendoste fatin e bojkotit të parlamentit nga PS-ja, e pohoi deputeti i ...

Vetëvrasja politike e PS-së

Botasot - 07.09.2009

Këndo o muzë, zemërimin e Ramës! Si një kuçedër politike në grahmat e fundit, që i përplas të shtatë kokët e shtatë bishtat, zoti Rama bën ç'është e mundur për ...