TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ELVIN BEQIRI: Kombëtarja duhet të fitojë sot për tifozët kuqezi që u mblodhën në Francë nga e mbarë bota

SOT - 19.06.2016

Kombëtarja po luan me mjaft dinjitet në këtë Europian dhe pavarë sisht se ka humbur në dy ndeshjet e para në grup, ajo e ka fituar garën e saj nëpërmjet paraqitjeve të mira dhe sidomos me tifozerinë ...

Shqipëri-Rumani/Sfidë për “jetë a vdekje”

Ina - 19.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

Këto fanella do t’i veshë Shqipëria sonte (FOTO)

Lajmi.net - 19.06.2016

Shqipëria do të paraqitet ndaj Rumanisë ne fanellat me ngjyrë të zezë. Pasi luajti ndaj Zvicrës me fanella të kuqe, ndërsa ndaj Francës në të bardha, Shqipëria do të paraqitet ndaj Rumanisë me ...

Rumani-Shqipëri, për qëndrimin më tej ose largimin nga Europiani

Top Channel - 19.06.2016

Në mbrëmje nis edhe raundi i tretë dhe i fundit i ndeshjeve të fazës së grupeve në “Euro 2016”. Vëmendja e të gjithë shqiptarëve do të jetë te sfida mes kombëtares kuqezi dhe asaj të Rumanisë, një ...

Ja VIP-at që besojnë se Kombëtarja do të kalojë në fazën tjetër

Albeu.com - 19.06.2016

"Euro2016" do të mbahet mend gjatë nga gjithë shqiptarët, sepse për herë të parë Shqipëria merr pjesë në një garë të tillë sporti. Deri më tani, Kombëtarja shqiptare ka realizuar dy ndeshje, e para ...

E ardhmja e futbollit shqiptar (FOTO)

Lajmi.net - 19.06.2016

UEFA e ka publikuar një fotografi të disa fëmijëve shqiptarë, duke luajtur në njërin prej shesheve të Lyonit. Në prag të ndeshjes Rumani – Shqipëri, UEFA e ka publikuar një fotografi të disa fëmijëve ...

Ekskluzive/Azdren Llullaku: Ja si duhet të luaj Shqipëria kundër Rumanisë

Lajm - 19.06.2016

Reshat Ibrahimi Ishsulmuesi i Kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku, i cili luan në kampionatin rumun te skuadra CSMS analizon për “Lajm” ndeshjen e sotme Shqipëri-Rumani në Lyon, e vlefshme për ...

Nishani hap Presidencën për ndeshjen e Kombëtares

Portalb - 19.06.2016

Ethet e ndeshjes vendimtare të Shqipërisë mbrëmjen e sotme në Francë, kanë “zaptuar” edhe Kreun e Shtetit. Dyert e Presidencës do të hapen sot për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Rumani.

Zv.trajneri i Rumanisë: Vini bast për këtë rezultat ndaj Shqipërisë

Albeu.com - 19.06.2016

Mediat rumune kanë filmuar një bashkëbisedim në hotelin e përfaqësueses mes zëvendës-trajnerit të Rumanisë, Viorel Moldovan dhe ish-futbollistit të kombëtares rumune , Kozmin Kontra, ku i pari i ...

Aliji ndihet mirë, rezervë kundër Rumanisë

Lajm - 19.06.2016

Me Naser Alijin duket se gjithcka do të jetë në rregull sa i përket lëndimit të tij, mëson gazeta “Lajm”. Mbrojtësi kuqezi e ka kaluar me sukses dëmtimin e vogël që e përjetoi në stërvitjen e fundit ...

Trajneri rumun: Shqipërinë e mposhtim me këtë rezultat

Lajmi.net - 19.06.2016

Mediat rumune kanë filmuar një bashkëbisedim në hotelin e përfaqësueses mes trajnerit të dytë të Rumanisë, Viorel Moldovan dhe ish-futbollistit të kombëtares rumune, Kozmin Kontra, ku i pari i ...

Ja me cilat fanella do të luajë Shqipëria sonte (FOTO & VIDEO))

Albeu.com - 19.06.2016

Sonte në mbrëmje Kombëtarja jonë luan ndeshjen e fundit në grup. Kuqezinjtë kanë një ndeshje “jetë a vdekje” me Rumaninë, e cila në këtë ndeshje është si skuadër pritëse.

Diçka e keqe po ndodh në Lyon, pak orë para ndeshjes Rumani–Shqipëri

Albeu.com - 19.06.2016

Diçka e keqe po ndodh në qytetin e Lyonit, pak orë para ndeshjes Rumani-Shqipëri, e fundit për fazën e grupeve për këto dy skuadra në Evropianin e Francës.

Fitore historike, Shqipëria mund Rumaninë, mban gjallë ëndrrën e Evropianit (Video)

Portalb - 19.06.2016

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Rumanisë, në ndeshjen e zhvilluar në Stade des Lumieres të Lyonit. Ekipi i drejtuar nga Gianni De Biasi kaloi në epërsi në minutën e 43 ...

Shqipëri-Rumani, Berisha në fb: Sot në Lion një betejë tejet e rëndësishme

SOT - 19.06.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetin social Facebook e ka cilësuar ndeshjen e sotme si tejet të rëndësishme. Shkrimi i Berishës: Sot ne Lion nje beteje tejet e rendesishme.

Trajneri i Rumanisë: Ja rezultatin që do fitojmë ndaj Shqipërisë

Shqipmedia - 19.06.2016

Trajneri i Rumanisë një një intervistë që ka pasur me gazetar dhe përfaqësues të mediave rumune është shprehur i bindur për fitore ndah Shqipipërisë. Ai i ka treguar mediave edhe rezultatin metë ...

Si mund ta fitojmë ndeshjen me Rumaninë?

Zhurnal - 19.06.2016

Në prag të daljes nga faza e grupeve në Euro 2016, Shqipëria ka nevojë për një fitore ndaj Rumanisë nëse dëshiron të shkojë tutje në fazat eliminuese.

Zyrtare, Shqipëria do të luajë me këtë formacion ndaj Rumanisë

LajmiFundit - 19.06.2016

Rumania dhe Shqiperia perballen ne ndeshjen vendimtare ne lidhje me ecurine e tyre ne Europianin e vitit 2016. Kjo eshte cilesuar si ndeshja e jetes ndersa dy federatat e Rumanise dhe Shqiperise kane ...

Euro 2016, Shqipëria e mbyll me nder ndeshjen, fitojmë mrekullisht me Rumaninë

LajmiFundit - 19.06.2016

Perfundon gjithcka ne ndeshjen Shqiperi-Rumani. Kuqezinjte kane arritur nje fitore te madhe ne kete ndeshje me rezultat 0-1 ndaj rumanise. Ka nisur pjesa e dyte e ndeshjes Rumani- Shqiperi.

BBC: Shqipëria fitoi kundër Rumanisë, pas 68 vjetësh

Lajmi.net - 19.06.2016

Gjiganti mediatik BBC Sport, raportoi menjëherë për fitoren e Shqipërisë në futboll, përballë Rumanisë. BBC raporton se Shqipëria regjistroi fitoren e parë në këtë ngjarje të madhe sportive duke i ...

De Biasi i pavendosur për formacion ndaj Rumanisë

Telegrafi - 19.06.2016

Shqipëria është gati për Rumaninë, ndeshja e fundit në grup, shansi i fundit për të mbajtur gjallë shpresat që ëndrra evropiane e kuqezinjve të vazhdojë përtej kësaj faze.

Ja 5 arsye pse duhet ta ndiqni ndeshjen Rumani-Shqipëri

BalkanWeb - 19.06.2016

Rrjeti sportiv prestigjioz “ESPN” së fundmi ka publikuar një analizë ku jep 5 arsyet se pse të gjithë nesër në darkë duhet ta ndjekin ndeshjen Rumani-Shqipëri dhe jo te ajo mes Francës dhe Zvicrës.

Shqipëria gati për Rumaninë, vlen vetëm fitorja

Botasot - 19.06.2016

Shqipëria është gati për Rumaninë, ndeshja e fundit në grup, shansi i fundit për të mbajtur gjallë shpresat që ëndrra europiane e kuqezinjve të vazhdojë përtej kësaj faze.

Formacioni i mundshëm i Kombëtares shqiptare ndaj Rumanisë (Foto)

Telegrafi - 19.06.2016

Shqipëria do ta luaj ndeshjen e fundit në fazën e grupeve, ku kundërshtar do ta ketë Rumaninë e cila po ashtu po lufton për pozitën e tretë. Tre pikë mund të jenë të mjaftueshme që Shqipëria të ...

Sot mundësia e fundit e kuqezinjve, në duel për fitore me Rumaninë

Ora news - 19.06.2016

Sot kuqezinjtë do të zbresin në Lyon për të kërkuar fitoren me Rumaninë dhe për ti hapur rrugë mundësisë së kualifikimit nga faza e grupeve. Skuadra e Gianni de Biasit e motivuar si asnjë herë më ...

Sot Shqipëri-Rumani, asgjë tjetër veç fitores!

Mapo - 19.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

Shqipëri-Rumani, shpresa e fundit e kuqezinjve

RTSH - 19.06.2016

Shqipëria luan të dielën në mbrëmje ndaj Rumanisë, mundësia e fundit për të qëndruar në finalet e “Euro 2016″. Në Stadiumin e Lionit, kuqezive do të duhet një fitore të paktën 2-0, ndërsa ...

Ja si e vë bastin Viktor Kuka për takimin Rumani-Shqipëri e Zvicër-Francë

Botasot - 19.06.2016

Futbollisti Viktor Kuka mendon se fitorja do të jetë e Shqipërisë, edhe pse e vlerëson si një takim mjaft të vështirë. “Shqipëria ka bërë dy ndeshje shumë të mira në evropian, por fati nuk ishte me ...

Shqipëri – Rumani, ja kë e favorizojnë bastoret

Telegrafi - 19.06.2016

Bastoret sportive, po favorizojnë Kombëtaren e Rumanisë në ndeshjen ndaj Shqipërisë. Dy ekipet do të përballen sonte në ora 21:00, ndeshje kjo që ka një rëndësi të madhe.

Shqipëri – Rumani, ja kë e favorizojnë bastoret

Botasot - 19.06.2016

Bastoret sportive, po favorizojnë Kombëtaren e Rumanisë në ndeshjen ndaj Shqipërisë. Dy ekipet do të përballen sonte në ora 21:00, ndeshje kjo që ka një rëndësi të madhe.

Ja basti i zëvendëstrajnerit rumun për sfidën me Shqipërinë

Botasot - 19.06.2016

Rumania po parashikon fitore, duke harruar se ka përball një kombëtare të fortë siç është Shqipëria e cila i humbi dy ndeshjet në saje të fatit sportiv.

Llullaku: Ja si duhet të luaj Shqipëria kundër Rumanisë

Botasot - 19.06.2016

Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku, i cili luan në kampionatin rumun te skuadra CSMS analizon ndeshjen e sotme Shqipëri-Rumani në Lyon, e vlefshme për javën e tretë në grupin A.

Zv.trajneri i Rumanisë: Ndeshja përfundon me rezultatin 3-1

BalkanWeb - 19.06.2016

Mediat rumune kanë filmuar një bashkëbisedim në hotelin e përfaqësueses mes zëvendëstrajnerit të Rumanisë, Viorel Moldovan dhe ish­futbollistit të kombëtares rumune, Kozmin Kontra, ku i pari i ...

Shqiptarët pushtojnë rrugët e Lyonit (Video)

Gazeta Express - 19.06.2016

Kanë mbetur edhe pak orë deri të ndeshja e fundit në Grupin A, ku Shqipëria do të përballet me Rumaninë Gjasat janë shumë të vogla që Kombëtarja shqiptare të kualifikohet në rrethin tjetër, ...

Situata në Grupin A: Fitorja e domosdoshme për Shqipërinë, Zvicra nuk guxon të humbë

Telegrafi - 19.06.2016

Këtë mbrëmje (e diel) nis edhe raundi i tretë dhe i fundit i ndeshjeve të fazës së grupeve në ‘Euro 2016’. Vëmendja e të gjithë shqiptarëve do të jetë te sfida mes Kombëtares kuqezi dhe asaj të ...

Diçka e keqe po ndodh në Lyon, pak orë para ndeshjes Rumani – Shqipëri (FOTO)

Botasot - 19.06.2016

Diçka e keqe po ndodh në qytetin e Lyonit, pak orë para ndeshjes Rumani – Shqipëri, e fundit për fazën e grupeve për këto dy skuadra në Evropianin e Francës.

Ekskluzive/ “Agjenti sekret” Llullaku: Ja si e godasim Rumaninë

Panorama - 19.06.2016

Azdren Llullaku është një ndër emrat e harruar të Xhani De Biazit. Ai u grumbullua nga tekniku kuqezi pak vite më parë, por nga ai moment është zhdukur pa lënë shumë gjurmë në Kombëtare.

Zv.trajneri i Rumanisë: Vini bast që ndeshja përfundon me rezultatin…

Panorama - 19.06.2016

Mediat rumune kanë filmuar një bashkëbisedim në hotelin e përfaqësueses mes zëvendëstrajnerit të Rumanisë, Viorel Moldovan dhe ish-futbollistit të kombëtares rumune, Kozmin Kontra, ku i pari i ...

Ja më kë do ndeshet Shqipëria, nëse fiton kundër Rumanisë

Botasot - 19.06.2016

Nëse Shqipëria sot fiton kundrejt Rumanisë dhe kualifikohet në të tetën e finales, atëherë me siguri do ju interesonte se cili është kundërshtari i radhës i shqiponjave? Vendi i tretë i grupit tonë ...

Ja me cilat fanella do të luajnë sonte Shqipëria dhe Rumania (Foto)

Telegrafi - 19.06.2016

Ora 21:00 do të jetë orë e zjarrtë për shqiptarët anekënd botës. Shqipëria ka ndeshjen “jetë a vdekje” me Rumaninë që luan si vendas, pjesë të Grupi A në Euro 2016.

Shqipëri-Rumani, asgjë tjetër veç fitores! Ja uniforma që do mbajnë kuqezinjtë

BalkanWeb - 19.06.2016

Sot është shansi i fundit! Kombëtarja shqiptare nuk kërkon gjë tjetër veç fitores, sonte në Lion. Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania.

Trajneri i Rumanisë e tepron me parashikimin e tij për ndeshjen ndaj Shqipërisë

Telegrafi - 19.06.2016

Mediat rumune kanë filmuar një bashkëbisedim në hotelin e përfaqësueses mes trajnerit të dytë të Rumanisë, Viorel Moldovan dhe ish-futbollistit të kombëtares rumune, Kozmin Kontra, ku i pari i ...

Live nga stadium: Rumani-Shqipëri

Botasot - 19.06.2016

Tifozët tashmë kanë zënë vendin e tyre në stadiumin ku do të zhvillohet pas pak minutash ndeshja Rumani-Shqipëri. Përmes kësja video mund ta ndjekni drejtëpërdrejt atë që po ndodh tani në Francë.

E fejuara rumune e Bakajt: Ja “derbi” im me Elisin

BalkanWeb - 19.06.2016

Një rumune dhe një ish-lojtar i Kombëtares shqiptare. Përballja e nesërme ndërmjet Rumanisë dhe Shqipërisë do të jetë e veçantë për Elis Bakajn dhe të fejuarën e tij rumune, Andrea Kostandin.

Ja çfarë shkruajnë mediat botërore për fitoren e Shqipërisë

Botasot - 19.06.2016

Me fitoren historike ndaj Rumanisë, Shqipëria ka bërë që e gjithë bota të flasë për të. Edhe para kësaj ndeshje të shumta ishin mediat që i kushtonin artikull lojës së mirë të zhvilluar nga ...

Rama uron Kombëtaren

Gazeta Express - 19.06.2016

Kryeministri Edi Rama ka uruar kombëtaren shqiptare për fitoren e arritur ndaj skuadrës së Rumanisë për Europain. Rama ka postuar disa foto në Facebook nga momentet e festimit të lojtarëve të ...

De Biasi i pavendosur për formacion ndaj Rumanisë

Shqiperia Ime - 19.06.2016

Shqipëria është gati për Rumaninë, ndeshja e fundit në grup, shansi i fundit për të mbajtur gjallë shpresat që ëndrra evropiane e kuqezinjve të vazhdojë përtej kësaj faze.

ESPN: Pesë arsye pse duhet ta ndiqni ndeshjen Rumani-Shqipëri

Gazeta Tema - 19.06.2016

Rrjeti sportiv ESPN ka analizuar arsyet se pse të gjithë nesër në darkë duhet të jenë të fokusuar te ndeshja Rumani-Shqipëri dhe jo te ajo mes Francës dhe ...

Rumani-Shqipëri, kuqezinjtë me fanellën “fatsjellëse”

Gazeta Tema - 19.06.2016

Shqipëria do të veshë uniformën e zezë mbrëmjen e sotme kundër Rumanisë. Me Zvicrën kombëtarja luajti me uniformën e parë, kuqezi, ndërsa me Francën me uniformë të bardhë.

Plas ironia në rrjetet sociale në Itali: Lini dyer e dritare hapur, luajnë Shqipëria me Rumaninë |FOTO

NOA - 19.06.2016

Ndeshja e sotme mes Shqipërisë dhe Rumanisë, ka bërë që në shtetin fqinj, Itali, të mos kursehet ironia. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi ku bëhen bashkë flamuri i Shqipërisë dhe ...

Këto fanella do t’i veshë Shqipëria sonte (FOTO)

Flaka - 19.06.2016

Shqipëria do të paraqitet ndaj Rumanisë me fanellat me ngjyrë të zezë. Pasi luajti ndaj Zvicrës me fanella të kuqe, ndërsa ndaj Francës në të bardha, Shqipëria do të paraqitet ndaj Rumanisë me ...

Rumani-Shqipëri, për qëndrimin më tej ose largimin nga Europiani

Flaka - 19.06.2016

Në mbrëmje nis edhe raundi i tretë dhe i fundit i ndeshjeve të fazës së grupeve në “Euro 2016”. Vëmendja e të gjithë shqiptarëve do të jetë te sfida mes kombëtares kuqezi dhe asaj të Rumanisë, një ...

Shqipëria do të luajë me këto fanella ndaj Rumanisë (Foto)

Shqiperia Ime - 19.06.2016

Ora 21:00 do të jetë orë e zjarrtë për shqiptarët anekënd botës. Shqipëria ka ndeshjen “jetë a vdekje” me Rumaninë që luan si vendas, pjesë të Grupi A në Euro 2016 Rumania pasi është vendas, do të ...

Zv.trajneri i Rumanisë: Vini bast që ndeshja përfundon me rezultatin…

Shqiperia Ime - 19.06.2016

Mediat rumune kanë filmuar një bashkëbisedim në hotelin e përfaqësueses mes zëvendëstrajnerit të Rumanisë, Viorel Moldovan dhe ish-futbollistit të kombëtares rumune, Kozmin Kontra, ku i pari i ...

Ja me çfarë fanellash do të luajnë sot Kuqezinjtë (FOTO)

Java News - 19.06.2016

Ora 21:00 do të jetë orë e zjarrtë për shqiptarët anekënd botës. Shqipëria ka ndeshjen “jetë a vdekje” me Rumaninë që luan si vendas, pjesë të Grupi A në Euro 2016 Rumania pasi është vendas, do të ...

Shqipëria gati për Rumaninë, vlen vetëm fitorja

Durres Lajm - 19.06.2016

Shqipëria është gati për Rumaninë, ndeshja e fundit në grup, shansi i fundit për të mbajtur gjallë shpresat që ëndrra europiane e kuqezinjve të vazhdojë përtej kësaj faze.

Foto / Shqipëria luan me uniformën që i solli fat në Armeni

Panorama Sport - 19.06.2016

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë me kompletin e zi të saj në ndeshjen kundër Rumanisë. Meqë Rumania do të luante me kompletin e saj të verdhë, si skuadër pritëse, për kombëtaren shqiptare ...

Zv.trajneri i Rumanisë: Vini bast që ndeshja përfundon me rezultatin…

Panorama Sport - 19.06.2016

Mediat rumune kanë filmuar një bashkëbisedim në hotelin e përfaqësueses mes zëvendëstrajnerit të Rumanisë, Viorel Moldovan dhe ish-futbollistit të kombëtares rumune, Kozmin Kontra, ku i pari i ...

Ekskluzive/ “Agjenti sekret” Llullaku: Ja si e godasim Rumaninë

Panorama Sport - 19.06.2016

Azdren Llullaku është një ndër emrat e harruar të Xhani De Biazit. Ai u grumbullua nga tekniku kuqezi pak vite më parë, por nga ai moment është zhdukur pa lënë shumë gjurmë në Kombëtare.

Ndeshja ndaj Rumanisë, Berisha: Fitore, fitore!

Tetova Sot - 19.06.2016

Ish kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në Facebook i ka uruar fat kombëtares, e cila luan sonte ndaj Rumanisë. Berisha duke shkruar se dy ndeshjet e para të kuqezinjve ishin shumë të mirë, ...

New York Times përllogarit kalimin e Shqiperisë nga grupi

Gazeta Tema - 19.06.2016

Kemi humbur në dy nga tre ndeshjet e para në grup përballë Zvicrës dhe Francës, por nuk kemi pse të humbasim shporesën për të kaluar në grup. Një fitore me dy gola ndaj Rumanisë është mundësia e artë ...

Me këto fanella do të luajë sonte Shqipëria (FOTO)

Tetova Sot - 19.06.2016

Sonte Kombëtarja e Shqipërisë, do të zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Euro 2016. Me fitore kuqezinjtë do të kërkojnë që të kalojnë në fazën tjetër të këtij turneu.

Foto nga përballja e vitit 1987, Rumani-Shqipëri me rezultat 5 : 1

Tetova Sot - 19.06.2016

Shqipëria dhe Rumania janë përballur mjaft shpesh në të kaluarën. Në prag të takimit të sotëm e përditshmja rumune Dolce-sport ka publikuar foto nga ndeshja e vitit 1987 kur Rumania kishte fituar me ...

Euro 2016, Kuqezinjtë mbërrijnë në stadium |FOTO

NOA - 19.06.2016

Lojtarët shqiptarë kanë mbërritur në stadium përpara fillimit të ndeshjes, e cila është përcaktuar të nisë sot në orën 21:00. Ndeshja me Rumaninë është ndeshja e fundit në grupin A.

Derbi në shtëpinë e Elis Bakajt… dhe të fejuarës së tij rumune

Java News - 19.06.2016

Një rumune dhe një ish-lojtar i Kombëtares shqiptare. Përballja e nesërme ndërmjet Rumanisë dhe Shqipërisë do të jetë e veçantë për Elis Bakajn dhe të fejuarën e tij rumune, Andrea Kostandin.

Minutë pas minute – Shqipëria e nis në sulm kundër Rumanisë

Tetova Sot - 19.06.2016

Ka nisur në stadiumin e Lionit ndeshja mes kombëtares së Shqipërisë dhe Rumanisë, një ndeshje deçizive për vazhdimin e mëtejshëm të kombëtares në Pjesa e Parë: 1’ Shqipëria sulmon menjëherë portën e ...

Ja formacioni i Shqipërisë, surprizon De Biazi, Cana në stol

Durres Lajm - 19.06.2016

Kombëtarja Shqiptare do të luajë pas pak sfidën e tretë të Euro 2016-të, ndaj Rumanisë. Edhe pse shanset për tu kualifikuar më tej janë të vogla, përballja me skuadrën ballkanase për djemtë e De ...

Rumani- Shqipëri, sheshi ndizet nga tifozët e shumtë (foto)

Durres Lajm - 19.06.2016

Starton sfida Rumani- Shqipëri. Në qytetin e Durrësit ndeshja po ndiqet me inter të madh nga qindra tifozë, që janë mbledhur në sheshin “Liria” dhe presin me zemrën peshë rezultatin e kësaj ndeshjeje.

LIVE në TetovaSot: SHQIPËRI – RUMANI (GOOOOOOLLLLLLLL)

Tetova Sot - 19.06.2016

Klikoni K ëtu për ta parë ndeshjen historike Shqipëri – Rumani. Shikim të këndshëm. TetovaSot do ju njoftojë në çdo minutë rreth ndeshjes historike Shqipëri-Rumani. Na ndiqeni.

FOTO: Rumani 0-1 Shqipëri

VeqSport - 19.06.2016

Tani ju sjellim edhe fotot më të bukura nga fitorja historike e Shqipërisë me rezultat 0-1 ndaj Rumanisë në Euro ...

Rumani – Shqipëri, qeni parashikon fituesin e ndeshjes (Video)

Antpress - 19.06.2016

Shpresat e Shqipërisë për të kaluar grupin janë të pakta, por të gjithë shpresojnë te mrekullia Shqipëria nuk ka mundur të marrë asnjë pikë në dy ndeshjet e para të Euro 2016, por ende shpresojnë se ...

Këto fanella do t’i veshë Shqipëria sonte (FOTO)

Antpress - 19.06.2016

Shqipëria do të paraqitet ndaj Rumanisë me fanellat me ngjyrë të zezë. Pasi luajti ndaj Zvicrës me fanella të kuqe, ndërsa ndaj Francës në të bardha, Shqipëria do të paraqitet ndaj Rumanisë me ...

Llullaku nga Rumania: Shpresojë të fitojë Shqipëria

Antpress - 19.06.2016

Futbollisti i përkohshëm i Kombëtares shqiptare, i cili disa vite me rradhë po luan në kampionatin elitarë të Rumanisë, Azdren Llullaku, në një intervistë për “antpress.mk” ka dhënë mendimin e tij ...

Lajm i keq për Shqipërinë para ndeshjes me Rumaninë

Lajmi.net - 18.06.2016

Rumania konsiderohet e favorizuar ndaj Shqipërisë për duelin e tyre të fundit në Grupin A. Rumania është favorit ndaj Shqipërisë për ndeshjen e tyre të fundit në Grupin A.

Shqipëria kurrë më e mobilizuar, do fitore ndaj Rumanisë

Ina - 18.06.2016

Të dielën (me 19 qershor) Shqipëria ka supersfidën e radhës, kundër Rumanisë, ndeshja e fundit e grupit A në Kampionatin Evropian në futboll. Rumani-Shqipëri, luhet në orën 21.00 në stadiumin “Stade ...

Kombëtarja niset drejt Lyonit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.06.2016

Paraditen e sotme, ekipi Kombëtar i Shqipërisë është nisur drejt Lyonit, ku të dielën do te luaj ndeshjen ndaj Rumanisë, e fundit në kuadër të Grupit A të Euro 2016 .

Shqipëria kurrë më e mobilizuar, do fitore ndaj Rumanisë

Lajm - 18.06.2016

Ish-futbollisti i mirënjohur Ardian Kozniku, si dhe futbollisti Viktor Kukaj, shpresojnë në fitoren e Shqipërisë. Rumani-Shqipëri luhet të dielën (21.00) në stadiumin “Stade de Lyon” në Lyon.

Kombëtarja niset drejt Lyonit (FOTO LAJM)

Portalb - 18.06.2016

Paraditen e sotme, ekipiKombëtar i Shqipërisë është nisur drejt Lyonit, ku të dielën do te luaj ndeshjen ndaj Rumanisë, e fundit në kuadër të Grupit A tëEuro 2016.

Ndeshja Shqipëri - Rumani: Asgjë tjetër veç fitores!

DW - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

Nesër mundësia e fundit e kuqezinjve, DW: Barazimi nuk ndihmon, luftë për jetë a vdekje!

SOT - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

Rumania “makthi” i Shqipërisë (FOTO)

Lajmi.net - 18.06.2016

Rumania ka bilanc shumë më të mirë se sa Shqipëria në ndeshjet direkte. Rumania dhe Shqipëria e zhvillojnë ndeshjen vendimtare për pozitën e tretë në grupin A, të dielën nga ora 21:00.

DW: Ndeshja Shqipëri – Rumani: Asgjë tjetër veç fitores!

Portalb - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

ESPN: Pesë arsye pse duhet ta ndiqni ndeshjen Rumani-Shqipëri

Lajmi.net - 18.06.2016

Rrjeti sportiv ESPN ka analizuar arsyet se pse të gjithë nesër në darkë duhet të jenë të fokusuar te ndeshja Rumani-Shqipëri dhe jo te ajo mes Francës dhe Zvicrës, transmeton Panorama Sport.

Pritet një spektakël i vërtetë, ja arsye pse duhet ta ndiqni ndeshjen Rumani-Shqipëri

SOT - 18.06.2016

Sot në orën 21:00 luhet ndeshja midis Shqipërisë dhe Rumanisë, një ndeshje që ka një rëndësi të veçantë në rrugëtimin e mëtejshëm të Kombëtares në Euro 2016.

Ja arsye pse duhet ta ndiqni ndeshjen Rumani-Shqipëri

Albeu.com - 18.06.2016

Sot në orën 21:00 luhet ndeshja midis Shqipërisë dhe Rumanisë, një ndeshje që ka një rëndësi të veçantë në rrugëtimin e mëtejshëm të Kombëtares në Euro 2016.

Ndiqni live stërvitjen e fundit të Kombëtares para sfidës me Rumaninë (VIDEO)

Albeu.com - 18.06.2016

Shqipëria në këtë momente po zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes me Rumaninë Kombëtarja shqiptare është duke u stërvitur në ‘De jeux de Gerland’, para sfidës së fundit në Grupin A atë ndaj ...

Një futbollist i Shqipërisë nuk stërvitet, para ndeshjes me Rumaninë

Lajmi.net - 18.06.2016

Shqipëria e ka zhvilluar seancën e fundit përgatitore, para ndeshjes së fundit në grupe ndaj Rumanisë. Në seancën e fundit sërvitore të Shqipërisë mungoi Naser Aliji.

Kombëtarja, përgatitja e fundit para Rumanisë

Lajm - 18.06.2016

Kombëtarja Shqiptare e futbollit zhvilloi seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me Rumaninë. Ndryshe nga sa ndodh zakonisht këtë herë kuqezinjtë nuk kanë testuar terrenin ku do të luajnë këtë të ...

Rumani – Shqipëri, ja kë favorizojnë bastoret (Foto)

Gazeta Express - 18.06.2016

Kombëtarja shqiptare dhe Rumania do të përballen nesër në Lyon në kuadër të ndeshjes së tretë të Grupi A. Ekipi kuqezi, pas humbjes nga Franca, po synon që ndaj rumunëve të bëjë befasinë duke marrë ...

Kombëtarja niset drejt Lyonit (Foto)

Botasot - 18.06.2016

Kombëtarja shqiptar është nisur drejt Lyonit Ekipi Kombëtar i Shqipërisë sot paradite është nisur drejt Lyonit, ku të dielën do ta luaj ndeshjen ndaj Rumanisë, e fundit në kuadër të Grupit A të Euro ...

Kombëtarja niset drejt Lionit, kërkon fitoren ndaj Rumanisë

Botasot - 18.06.2016

Kombëtarja niset për në Lyon, gati për ndeshjen e rradhës. Përfaqësuesja shqiptare luan të dielën përballë Rumanisë sfidën më vendimtare për këtë europian, që do të përcaktojë nëse rrugëtimi i tyre ...

Kundër historisë dhe parashikimeve, Shqipëria do fitore me Rumaninë

SuperSport - 18.06.2016

Ndaj Rumanisë për të marrë pikët e para në një kampionat europian por edhe për të thyer një tabu që zgjat për plot 68 vjet. Edhe pse luan kundër historisë dhe cdo parashikimi, të Dielën në Lyon, ...

Shqipëri- Rumani, dueli miliona eurosh

Ora news - 18.06.2016

Një duel për miliona euro. E tillë do të jetë përballja mes Shqipërisë dhe Rumanisë. Nuk luhet vetëm për vendin e tretë dhe për përfshirjen në raundin e 1/8-ve , por luhet edhe për të përfituar shuma ...

DW: Ndeshja Shqipëri - Rumani: Asgjë tjetër veç fitores!

Botasot - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

Shqipëri- Rumani, dueli miliona eurosh

Botasot - 18.06.2016

Një duel për miliona euro. E tillë do të jetë përballja mes Shqipërisë dhe Rumanisë. Nuk luhet vetëm për vendin e tretë dhe për përfshirjen në raundin e 1/8-ve , por luhet edhe për të përfituar shuma ...

DW: Ndeshja Shqipëri – Rumani: Asgjë tjetër veç fitores!

Telegrafi - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

ESPN: Arsyet për ta përcjellë ndeshjen Rumani – Shqipëri

Botasot - 18.06.2016

Rrjeti sportiv ESPN ka analizuar arsyet se pse të gjithë nesër në darkë duhet të jenë të fokusuar te ndeshja Rumani-Shqipëri dhe jo te ajo mes Francës dhe Zvicrës.

ESPN: Pesë arsye pse duhet ta ndiqni ndeshjen Rumani-Shqipëri

Telegrafi - 18.06.2016

Rrjeti sportiv ESPN ka analizuar arsyet se pse të gjithë nesër në darkë duhet të jenë të fokusuar te ndeshja Rumani-Shqipëri dhe jo te ajo mes Francës dhe Zvicrës.

Euro 2016, Live stërvitja e Kombëtares tone Shqiptare

BalkanWeb - 18.06.2016

Në këtë moment Kombëtarja jonë Shqiptare po zhvillon stërvitjen e fundit përpara sfidës kundër Rumanisë. E cila konsiderohet një sfidë delikate edhe vendimtare për ecurinë tone në Euro 2016.

Ja pse Shqipëria fiton ndaj Rumanisë

Botasot - 18.06.2016

Rumania është një nga kundërshtarët më të sikletshëm për Shqipërinë. Në përballjen e nesërme, kuqezinjtë nuk kanë përballë vetëm një skuadër të fortë, por edhe historikun.

Live stërvitja e fundit e Kombëtares para ndeshjes me Rumaninë (Video)

Gazeta Express - 18.06.2016

Shqipëria është duke kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes me Rumaninë Kombëtarja shqiptare është duke u stërvitur në ‘De jeux de Gerland’, para sfidës së fundit në Grupin A atë ndaj Rumanisë.

ESPN: Shqipëri-Rumani, një përballje klasike në Euro 2016

Ora news - 18.06.2016

Kjo mund të mos jetë përballja më e bukur e fazës së grupeve, por është një nga sfidat që ia vlen ta shohësh për pesë arsye, shkruan gazeta sportive amerikane ESPN.

Kombëtarja, përgatitja e fundit para Rumanisë

SuperSport - 18.06.2016

Kombëtarja Shqiptare e futbollit zhvilloi seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me Rumaninë. Ndryshe nga sa ndodh zakonisht këtë herë kuqezinjtë nuk kanë testuar terrenin ku do të luajnë këtë të ...

E fejuara rumune e Bakajt: Tenxheren s’e shqiptoj dot. Ja “derbi” im me Elisin

Panorama - 18.06.2016

Një rumune dhe një ish-lojtar i Kombëtares shqiptare. Përballja e nesërme ndërmjet Rumanisë dhe Shqipërisë do të jetë e veçantë për Elis Bakajn dhe të fejuarën e tij rumune, Andrea Kostandin.

Kombëtarja, përgatitja e fundit para Rumanisë

Botasot - 18.06.2016

Kombëtarja Shqiptare e futbollit zhvilloi seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me Rumaninë. Ndryshe nga sa ndodh zakonisht këtë herë kuqezinjtë nuk kanë testuar terrenin ku do të luajnë këtë të ...

Shqipëria gati për Rumaninë, vlen vetëm fitorja

SuperSport - 18.06.2016

Shqipëria është gati për Rumaninë, ndeshja e fundit në grup, shansi i fundit për të mbajtur gjallë shpresat që ëndrra europiane e kuqezinjve të vazhdojë përtej kësaj faze.

Rumani, gjykata mban “abuzimin zyrtar” vepër penale

Flaka - 18.06.2016

Gjykata Kushtetuese në Rumani ka vendosur unanimisht të mbajë “abuzimin me anë të detyrës” një vepër penale, duke hedhur poshtë përpjekjet e disa zyrtarëve të paditur për të dobësuar fuqinë e ligjit.

Llogaritë për kombëtaren, “skenarët” e kuqezinjve

Flaka - 18.06.2016

Sfidat me Zvicrën e Francën janë arkivuar tashmë dhe për kombëtaren ka ardhur koha që të bëjë disa llogari për ndeshjen e fundit. Është prestigjiozja amerikane “New York Times” ajo që publikon ...

FOTOT/ “Nxehtësi ballkanase”, tifozët që ndezën Euro 2016

Gazeta Tema - 18.06.2016

Tre skuadra ballkanase marrin pjesë në Euro 2016, Shqipëria, Kroacia dhe Rumania. Për Shqipërinë dhe Rumaninë gjërat nuk kanë ecur aspak mirë, për Kroacinë situata është pak më ndryshe pasi me shumë ...

Kuotat e basteve, Rumania favorite përballë Shqipërisë

Java News - 18.06.2016

Kombëtarja shqiptare dhe Rumania do të përballen nesër në Lyon në kuadër të ndeshjes së tretë të Grupi A. Ekipi kuqezi, pas humbjes nga Franca, po synon që ndaj rumunëve të bëjë befasinë duke marrë ...

(FOTO) Kombëtarja niset drejt Lyonit për ndeshjen me Rumaninë

Java News - 18.06.2016

Ekipi Kombëtar i Shqipërisë sot paradite është nisur drejt Lyonit, ku të dielën do ta luaj ndeshjen ndaj Rumanisë, e fundit në kuadër të Grupit A të Euro 2016.

Ndeshja Shqipëri – Rumani: Asgjë tjetër veç fitores!

Gazeta Tema - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për ...

Ndeshja Shqipëri – Rumani: Asgjë tjetër veç fitores!

Tetova Sot - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike për ...

Shqipëri-Rumani, asgjë tjetër veç fitores!

Java News - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike ...

“Beteja” e kuqezinjve me Rumaninë

Vision Plus - 18.06.2016

Kombëtarja shqiptare ndodhet ne Lyon, qytet i cili do t’i mirëpresë kuqezinjtë ne betejën e tyre te fundit te fazës se grupeve ne Euro 2016, kundër Rumanisë kete te diele pra 21:00.

Shqipëria, ja pse mund të thyejë “tabunë” Rumani

Panorama Sport - 18.06.2016

Rumania është një nga kundërshtarët më të sikletshëm për Shqipërinë. Në përballjen e nesërme, kuqezinjtë nuk kanë përballë vetëm një skuadër të fortë, por edhe historikun.

ESPN: Pesë arsye pse duhet ta ndiqni ndeshjen Rumani-Shqipëri

Panorama Sport - 18.06.2016

Rrjeti sportiv ESPN ka analizuar arsyet se pse të gjithë nesër në darkë duhet të jenë të fokusuar te ndeshja Rumani-Shqipëri dhe jo te ajo mes Francës dhe Zvicrës: Luhet për gjithçka ose asgjë ...

Stërvitja e fundit e Kombëtares para sfidës me Rumaninë (VIDEO)

Tetova Sot - 18.06.2016

Shqipëria është duke kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes me Rumaninë. Kombëtarja shqiptare është duke u stërvitur në ‘De jeux de Gerland’. SHihni videon e UEFA-s.

Kombëtarja niset drejt Lyonit (Foto)

Republika - 18.06.2016

Ekipi Kombëtar i Shqipërisë sot paradite është nisur drejt Lyonit, ku të dielën do ta luaj ndeshjen ndaj Rumanisë, e fundit në kuadër të Grupit A të Euro 2016.

Ndeshja Shqipëri – Rumani: Asgjë tjetër veç fitores!

Antpress - 18.06.2016

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike për ...

Shqipëri- Rumani, dueli miliona eurosh

Antpress - 18.06.2016

Një duel për miliona euro. E tillë do të jetë përballja mes Shqipërisë dhe Rumanisë. Nuk luhet vetëm për vendin e tretë dhe për përfshirjen në raundin e 1/8-ve , por luhet edhe për të përfituar shuma ...

Kombëtarja shqipëtare niset për Lion

Antpress - 18.06.2016

Perballja Shqiperi-Rumani ne shifra Balaj: As që e mendoj të mos debutoj në këtë europian Lila: Loja e mire na motivon Kombëtarja niset për në Lyon, gati për ndeshjen e rradhës.

FOTO/ Shqipëri-Rumani në statistika. Asnjë fitore për ne

Lajm - 17.06.2016

Prej 68 vitesh kuqezinjtë nuk kanë fituar ndonjëherë ndaj rumunëve. Këto janë statistikat që kanë nxjerrë mediat rumune sipas të cilave Rumania do të vazhdojë të mbetet në ...

Nëse ndodh kjo, eliminohet Shqipëria

Lajmi.net - 17.06.2016

Shqipërisë i nevojitet vetëm një rezultat nga ndeshja e fundit kundër Rumanisë. Shqipëria ndeshet me Rumaninë të dielën në ballafaqimin e tyre të fundit në Grupin A.

FOTO/ Shqipëri-Rumani në statistika. Asnjë fitore për ne

Ina - 17.06.2016

Prej 68 vitesh kuqezinjtë nuk kanë fituar ndonjëherë ndaj rumunëve. Këto janë statistikat që kanë nxjerrë mediat rumune sipas të cilave Rumania do të vazhdojë të mbetet në seri.

Rumania i bën diçka shumë të keqe Shqipërisë (FOTO)

Lajmi.net - 17.06.2016

E përditshmja sportive rumune,“Pro Sport” është dallur me Kombëtaren e Shqipërisë. E përditshmja sportive rumune,“Pro Sport” ka publikuar një artikull në lidhje me duelin e radhës kundër Shqipërisë, ...

“Euro 2016”, kështu kualifikohet Shqipëria

Lajmi.net - 17.06.2016

Në rast të fitores me Rumaninë, nuk ka asnjë dyshim që Shqipëria do ta mbyllte grupin në vendin e tretë, pavarësisht rezultatit në sfidën tjetër ndërmjet Zvicrës dhe Francës.

Provokimi i rumunëve: Të dielën sfidojmë Shqipërinë

Albeu.com - 17.06.2016

Gazeta më e madhe sport ive “Pro Sport ”, e konsideron përballjen e fundit në grup kundër Shqipërisë B, duke lënë të kuptohet se skuadra A ishte Zvicra e 6 lojtarëve me origjinë shqiptare.

Zbardhet skema, 2 gola çojnë Shqipërinë në fazën tjetër të "Euro 2016", ja si mund t'ia dalin kuqezinjtë

SOT - 17.06.2016

Humbëm me Zvicrën, me Francën, por ka ende mundësi të arta për kombëtaren kuqezi në Euro 2016 të futbollit. Një llogaritje fantastike ka bërë Neë York Times duke nxjerrë rezultate matematikore sesi ...

Shqipëri – Rumani, kjo nuk guxon të ndodhë!

Lajmi.net - 17.06.2016

Shqipëria nuk guxon ta vazhdojë bilancin negativ në ballafaqime kundër Rumanisë. Shqipëria ka 68 vite pa fituar ndaj Rumanisë. Rivali i kuqezinjve në Evropian futet në grupin e skuadrave që ...

Llogaritë për kombëtaren, “skenarët” e kuqezinjve

Top Channel - 17.06.2016

Sfidat me Zvicrën e Francën janë arkivuar tashmë dhe për kombëtaren ka ardhur koha që të bëjë disa llogari për ndeshjen e fundit. Është prestigjiozja amerikane “New York Times” ajo që publikon ...

Ndaj Rumanisë për "jetë a vdekje", shpërthejnë akuzat ndaj trajnerit

Albeu.com - 17.06.2016

Situata nuk duket aspak e qetë tek Rumania, drejtuesit e së cilës ndodhen përballë akuzave për mënyrën se si e kanë drejtuar ekipin. Ish sulmuesi Ionel Ganea ka sulmuar trajnerin e kombëtares rumune ...

Shqipëria ka nevojë për ndihmë, votoni kundër Rumanisë (FOTO)

Lajmi.net - 17.06.2016

Portali rumun “ProSport.ro” ka krijuar një sondazh duke kërkuar fituesin e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Rumanisë. Shqipëria është në disvantazh ndaj Rumanisë, ende pa filluar ballafaqimi i tyre në ...

Euro 2016: Si mund të kualifikohet Shqipëria

Lajm - 17.06.2016

Pavarësisht tentativave për ti marrë rezultat Francës, në sfidën e së mërkurës në Marsejë, me dy humbje në dy ndeshjet e para të Grupit A, Shqipëria ka shanse të pakta për të vazhduar aventurën në ...

Rumani, gjykata mban “abuzimin zyrtar” vepër penale

Top Channel - 17.06.2016

Gjykata Kushtetuese në Rumani ka vendosur unanimisht të mbajë “abuzimin me anë të detyrës” një vepër penale, duke hedhur poshtë përpjekjet e disa zyrtarëve të paditur për të dobësuar fuqinë e ligjit.

Mediat rumune tallen keq me Kombëtaren shqiptare (Foto)

Gazeta Express - 17.06.2016

Në Rumani duket se e konsiderojnë formalitet fitoren ndaj Shqipërisë. Kjo shihet qartë në mesazhet që po përcillen përmes mediave më prestigjioze në Rumani.

Euro 2016, provokojnë rumunët: Të dielën sfidojmë Shqipërinë B

BalkanWeb - 17.06.2016

RUMANI- Në Rumani duket se e konsiderojnë formalitet fitoren ndaj Shqipërisë. Kjo shihet qartë në mesazhet që po përcillen përmes mediave më prestigjioze në Rumani.

Nëse ndodh kjo, eliminohet Shqipëria

Botasot - 17.06.2016

Shqipëria ndeshet me Rumaninë të dielën në ballafaqimin e tyre të fundit në Grupin A. Skuadra kuqezi bëri dy paraqitje mjaft pozitive por fatkeqësisht u mposht nga Zvicra dhe Franca, duke lënë në ...

Rekord negativ i Shqipërisë ndaj Rumanisë, sa humbje ka kombëtarja?

Telegrafi - 17.06.2016

Mediet rumune kanë nxjerrë disa statistika para përballjes me kombëtaren shqiptare, ku shihet se kuqezinjtë nuk kanë asnjë fitore përball rumunëve. Shqipëria nuk e di si është fitorja nga Rumania që ...

Euro 2016: Si mund të kualifikohet Shqipëria

SuperSport - 17.06.2016

Pavarësisht tentativave për ti marrë rezultat Francës, në sfidën e së mërkurës në Marsejë, me dy humbje në dy ndeshjet e para të Grupit A, Shqipëria ka shanse të pakta për të vazhduar aventurën në ...

Skemat, si mund të kalojë Shqipëria grupin. Duhen vetëm 2 gola

BalkanWeb - 17.06.2016

Humbëm me Zvicrën, me Francën, por ka ende mundësi të arta për kombëtaren kuqezi në Euro 2016 të futbollit. Një llogaritje fantastike ka bërë Neë York Times duke nxjerrë rezultate matematikore sesi ...

Euro 2016: Si mund të kualifikohet Shqipëria

Mapo - 17.06.2016

Pavarësisht tentativave për t’i marrë rezultat Francës, në sfidën e së mërkurës në Marsejë, me dy humbje në dy ndeshjet e para të Grupit A, Shqipëria ka shanse të pakta për të vazhduar aventurën në ...

Ja matematika që kualifikon Shqipërinë në fazën tjetër

Telegrafi - 17.06.2016

Pas humbjeve nga Zvicra dhe Franca, shanset për kualifikim të Shqipërisë më tutje janë të vogla, por matematika na lë ende në lojë. Me dy humbje në dy ndeshjet e para në Euro 2016, kombëtarja ...

Shqipëri – Rumani, kjo nuk guxon të ndodhë!

Botasot - 17.06.2016

Shqipëria nuk guxon ta vazhdojë bilancin negativ në ballafaqime kundër Rumanisë. Shqipëria ka 68 vite pa fituar ndaj Rumanisë. Rivali i kuqezinjve në Evropian futet në grupin e skuadrave që ...

Sondazh: Shqipëri – Rumani, ky ekip do ta fitojë ndeshjen

Gazeta Express - 17.06.2016

Portali sportiv rumun, Pro Sport, ka bërë një sondazh se kush do të jetë fitues i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Rumanisë Rumania është favorite për ta fituar ndeshjen ndaj Shqipërisë, sipas një ...

Shqipëria ka nevojë për ndihmë, votoni kundër Rumanisë (Foto)

Botasot - 17.06.2016

Portali rumun “ProSport.ro” ka krijuar një sondazh duke kërkuar fituesin e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Rumanisë. Shqipëria është në disvantazh ndaj Rumanisë, ende pa filluar ballafaqimi i tyre në ...

Plas te Rumania, akuza për paaftësi dhe keqmenaxhim të ekipit (FOTO)

Panorama - 17.06.2016

Pas dy ndeshjeve të zhvilluar në “Euro 2016” situata nuk duket e qetë te Rumania, drejtuesit e së cilës ndodhet përballë akuzave për mënyrën se si e kanë drejtuar ekipin.

Artistët besojnë në kualifikimin e Kombëtares në fazën tjetër

Gazeta Express - 17.06.2016

“Euro2016” do të mbahet mend gjatë nga gjithë shqiptarët sepse për herë të parë Shqipëria merr pjesë në një garë të tillë sporti. Deri më tani, Kombëtarja shqiptare ka realizuar dy ndeshje ...

Artistët besojnë në kualifikimin e Kombëtares në fazën tjetër

Telegrafi - 17.06.2016

“Euro2016” do të mbahet mend gjatë nga gjithë shqiptarët sepse për herë të parë Shqipëria merr pjesë në një garë të tillë sporti. Deri më tani, Kombëtarja shqiptare ka realizuar dy ndeshje ...

Rumani – Shqipëri, qeni parashikon fituesin e ndeshjes (Video)

Gazeta Express - 17.06.2016

Shpresat e Shqipërisë për të kaluar grupin janë të pakta, por të gjithë shpresojnë te mrekullia Shqipëria nuk ka mundur të marrë asnjë pikë në dy ndeshjet e para të Euro 2016, por ende shpresojnë se ...

Kombëtarja nis përgatitjet për Rumaninë

SuperSport - 17.06.2016

Kombëtarja shqiptare nisi përgatitjet për ndeshjen me Rumaninë. Kuqezinjtë zhvilluan seancën e parë stërvitore që pas ndeshjes me Francën në fushën e stadiumit Yvves Janneau në Perros Guirec, pasi e ...

Shqipëria kurrë më e mobilizuar, do fitore ndaj Rumanisë

Botasot - 17.06.2016

Të dielën (me 19 qershor) Shqipëria ka supersfidën e radhës, kundër Rumanisë, ndeshja e fundit e grupit A në Kampionatin Evropian në futboll. Rumani-Shqipëri, luhet në orën 21.00 në stadiumin “Stade ...

Skenarët/ Si mund ta kalojë Shqipëria grupin

Gazeta Tema - 17.06.2016

Pavarësisht përpjekjeve të guxishme kundër Francës, të mërkurën, Shqipëria humbi edhe ndeshjen e dytë në grup dhe ka shanse të pakëta për t’u kualifikuar.

Turp për Rumaninë, shikoni çfarë i ka bërë Shqipërisë (FOTO)

Tetova Sot - 17.06.2016

E përditshmja sportive rumune,“Pro Sport” ka publikuar një artikull në lidhje me duelin e radhës kundër Shqipërisë, i fundit në kuadër të Grupit A në “Euro 2016”.

Rekord negativ i Shqipërisë ndaj Rumanisë, sa humbje ka kombëtarja?

Shqiperia Ime - 17.06.2016

Mediet rumune kanë nxjerrë disa statistika para përballjes me kombëtaren shqiptare, ku shihet se kuqezinjtë nuk kanë asnjë fitore përball rumunëve. Shqipëria nuk e di si është fitorja nga Rumania që ...

Një lajm jo shumë i mirë për Kombëtaren

Gazeta Tema - 17.06.2016

Kuqezinjtë nuk e dinë se çfarë është fitorja ndaj rumunëve prej 68 vjetësh. Këto statistika i kanë nxjerrë mediat rumune, sipas së cilave, ekipi i tyre do të mundohet ta vazhdojë këtë seri.

Ja skenarët e kualifikimit për Shqipërinë

Java News - 17.06.2016

Pavarësisht tentativave për ti marrë rezultat Francës, në sfidën e së mërkurës në Marsejë, me dy humbje në dy ndeshjet e para të Grupit A, Shqipëria ka shanse të pakta për të vazhduar aventurën në ...

Kështu mund të kualifikohet Shqipëria nga faza e grupeve

Tetova Sot - 17.06.2016

Pavarësisht tentativave për ti marrë rezultat Francës, në sfidën e së mërkurës në Marsejë, me dy humbje në dy ndeshjet e para të Grupit A, Shqipëria ka shanse të pakta për të vazhduar aventurën në ...

Shqipëria ka nevojë për ndihmë, votoni kundër Rumanisë (Foto)

Tetova Sot - 17.06.2016

Portali rumun “ProSport.ro” ka krijuar një sondazh duke kërkuar fituesin e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Rumanisë. Shqipëria është në disvantazh ndaj Rumanisë, ende pa filluar ballafaqimi i tyre në ...

“Euro 2016″/ Provokimi i rumunëve: Të dielën sfidojmë Shqipërinë B

Panorama Sport - 17.06.2016

Në Rumani duket se e konsiderojnë formalitet fitoren ndaj Shqipërisë. Kjo shihet qartë në mesazhet që po përcillen përmes mediave më prestigjioze në Rumani.

Ekskluzive/ Nga Bajko te Hafizi: Ja si dalim me Rumaninë

Panorama Sport - 17.06.2016

Ndeshja me Rumaninë mund të rezultoj e artë për Shqipërinë, pasi një fitore hap rrugën e kualifikimit përmes vendit të tretë. Ish-trajnerët e Kombëtares, Neptun Bajko, Astrit Hafizi dhe Sulejman ...

Shifrat/ Shqipëria sfidon historinë, 68 vite pa mposhtur Rumaninë

Panorama Sport - 17.06.2016

Shqipëria ka 68 vite pa fituar ndaj Rumanisë. Rivali i kuqezinjve në Europian futet në grupin e skuadrave që Kombëtarja ka vuajtur historikisht. Shifrat flasin qartë, teksa në 17 ndeshje të ...

Plas te Rumania, akuza për paaftësi dhe keqmenaxhim të ekipit (FOTO)

Panorama Sport - 17.06.2016

Pas dy ndeshjeve të zhvilluar në “Euro 2016” situata nuk duket e qetë te Rumania, drejtuesit e së cilës ndodhet përballë akuzave për mënyrën se si e kanë drejtuar ekipin.

Rumania në një moment të vështirë

Shqiperia Ime - 17.06.2016

Pas dy ndeshjeve të zhvilluar në “Euro 2016” situata nuk duket e qetë te Rumania, drejtuesit e së cilës ndodhet përballë akuzave për mënyrën se si e kanë drejtuar ekipin.

Artistët besojnë në kualifikimin e Kombëtares në fazën tjetër

Tetova Sot - 17.06.2016

“Euro2016” do të mbahet mend gjatë nga gjithë shqiptarët sepse për herë të parë Shqipëria merr pjesë në një garë të tillë sporti. Deri më tani, Kombëtarja shqiptare ka realizuar dy ndeshje ...

Euro 2016: Si mund të kualifikohet Shqipëria

Durres Lajm - 17.06.2016

Pavarësisht tentativave për ti marrë rezultat Francës, në sfidën e së mërkurës në Marsejë, me dy humbje në dy ndeshjet e para të Grupit A, Shqipëria ka shanse të pakta për të vazhduar aventurën në ...

Nëse ndodh kjo, përfundon avantura e “Euro 2016′ për Shqipërinë!

Republika - 17.06.2016

Shqipëria ndeshet me Rumaninë të dielën në ballafaqimin e tyre të fundit në Grupin A. Skuadra kuqezi bëri dy paraqitje mjaft pozitive por fatkeqësisht u mposht nga Zvicra dhe Franca, duke lënë në ...

Nëse ndodh kjo, eliminohet Shqipëria (Video)

Antpress - 17.06.2016

Shqipëria ndeshet me Rumaninë të dielën në ballafaqimin e tyre të fundit në Grupin A. Skuadra kuqezi bëri dy paraqitje mjaft pozitive por fatkeqësisht u mposht nga Zvicra dhe Franca, duke lënë në ...

Shqipëria kundë Rumanisë, por edhe kundër traditës

Antpress - 17.06.2016

Shqipëria ka 68 vite pa fituar ndaj Rumanisë. Rivali i kuqezinjve në Evropian futet në grupin e skuadrave që Kombëtarja shqiptare ka vuajtur historikisht.

Rumani, gjykata mban “abuzimin zyrtar” vepër penale

24 - 17.06.2016

Gjykata Kushtetuese në Rumani ka vendosur unanimisht të mbajë “abuzimin me anë të detyrës” një vepër penale, duke hedhur poshtë përpjekjet e disa zyrtarëve të paditur për të dobësuar fuqinë e ligjit.

Llogaritë për kombëtaren, “skenarët” e kuqezinjve

24 - 17.06.2016

Sfidat me Zvicrën e Francën janë arkivuar tashmë dhe për kombëtaren ka ardhur koha që të bëjë disa llogari për ndeshjen e fundit. Është prestigjiozja amerikane “New York Times” ajo që publikon ...

Euro 2016: Shqipëria ka edhe një shans me Rumaninë

Evropaelire - 16.06.2016

Kombëtarja shqiptare e futbollit e ka edhe një shans për t’u kualifikuar tutje në Kampionatin Evropian të Futbollit. Ajo duhet të mund Rumaninë në ndeshjen e së dielës për të siguruar ndonjë pikë.

Lajm shumë i keq për Shqipërinë para ndeshjes me Rumaninë (FOTO)

Lajmi.net - 16.06.2016

Shqipëria s’ka fituar ndaj Rumanisë qe 68 vjet. Kombëtarja shqiptare ka statistika mjaft të zbehta me kundërshtarin e së dielës – Rumaninë. Kuqezinjtë nuk dinë se çka është fitorja ndaj rumunëve qe ...

Rumania ka një lajm të keq për Shqipërinë

Lajmi.net - 16.06.2016

Rumania ka kërcënuar Shqipërinë para duelit të tyre të fundit në Grupin A. Rumunët duken të vendosur para ndeshjes me Shqipërinë, e cila do të zhvillohet të dielën mbrëma, duke filluar nga ora 21:00.

Euro 2016: Shqipëria ka edhe një shans me Rumaninë

Shqipmedia - 16.06.2016

Kombëtarja shqiptare e futbollit e ka edhe një shans për t’u kualifikuar tutje në Kampionatin Evropian të Futbollit. Ajo duhet të mund Rumaninë në ndeshjen e së dielës për të siguruar ndonjë pikë.

Statistikat e nxjerrin Rumaninë super favorite ndaj nesh (FOTO)

Albeu.com - 16.06.2016

Kombëtarja shqiptare ka statistika aspak të mira as ndaj kundërshtarit të radhës, Rumanisë. Kuqezinjtë tanë nuk fitojnë ndaj rumunëve prej 68 vitesh. Në 8 ndeshje ndaj tyre, kemi humbur 6 dhe ...

Rumunët provokojnë keq Shqipërinë

Shqipmedia - 16.06.2016

Rumania duket se na nënvlerëson. Dhe ky është një lajm i mirë, sepse përgjigjen e “shqiponjave” duhet ta marrin në fushën e lojës, të dielën, në stadiumin e Lionit.

Rumunët provokime të rënda dhe nënvlerësim ndaj kuqezinjve, ja si na etiketojnë!

SOT - 16.06.2016

Rumania duket se na nënvlerëson. Dhe ky është një lajm i mirë, sepse përgjigjen e “shqiponjave” duhet ta marrin në fushën e lojës, të dielën, në stadiumin e Lionit.

“Duhet të harrojmë Francën dhe të përgatitemi për Rumaninë”

Ora news - 16.06.2016

Tashmë e gjithë vëmendja do të jetë në ndeshjen e fundit të Grupit A, kundër Rumanisë. Dueli në Lyon është shpresa e fundit e Shqipërisë për një kualifikim që do të ishte historike për Shqipërinë e ...

Shqipëria statistika të tmerrshme përballë Rumanisë

Telegrafi - 16.06.2016

Kombëtarja shqiptare ka statistika mjaft të zbehta me kundërshtarin e së dielës – Rumaninë. Kuqezinjtë nuk dinë se çka është fitorja ndaj rumunëve qe 68 vjet.

Shqipëri-Rumani, në Lyon për të ëndërruar

SuperSport - 16.06.2016

Një europian i çmendur që imponon dhe shtyn Shqipërinë të ëndërrojë deri në fund. I tillë është evenimenti që po luhet në Francë ku skuadra kuqezi po mle vulën e saj mes më të mirëve të kontinentit.

Kombëtarja niset drejt Lionit, kërkon fitoren ndaj Rumanisë

Ora news - 16.06.2016

Kombëtarja niset për në Lyon, gati për ndeshjen e rradhës. Përfaqësuesja shqiptare luan të dielën përballë Rumanisë sfidën më vendimtare për këtë europian, që do të përcaktojë nëse rrugëtimi i tyre ...

Rumania dhe Zvicra ndahen në “paqe”, helvetët kryesojnë grupin

Panorama Sport - 16.06.2016

UPDATE/ Rumania dhe Zvicra e mbyllën në barazim takimin e dytë të Grupit A. Ndeshja e luajtur pasditen e së mërkurës në Paris përfundoi me rezultatin 1-1.

Shqipëria 68 vite pa fituar kundra Rumanisë. Ja rezultatet e ndeshjeve mes ekipeve (Foto)

Shqiperia Ime - 16.06.2016

Kombëtarja shqiptare ka statistika mjaft të zbehta me kundërshtarin e së dielës – Rumaninë. Kuqezinjtë nuk dinë se çka është fitorja ndaj rumunëve qe 68 vjet.

Provokojnë rëndë rumunët, na etiketojnë si Shqipëria B!

Gazeta Tema - 16.06.2016

Rumania duket se na nënvlerëson. Dhe ky është një lajm i mirë, sepse përgjigjen e “shqiponjave” duhet ta marrin në fushën e lojës, të dielën, në stadiumin e Lionit.

Rumania ka një lajm të keq për Shqipërinë

Tetova Sot - 16.06.2016

Rumania ka kërcënuar Shqipërinë para duelit të tyre të fundit në Grupin A. Rumunët duken të vendosur para ndeshjes me Shqipërinë, e cila do të zhvillohet të dielën mbrëma, duke filluar nga ora 21:00.

“Shqipëria B”, si tallen rumunët para sfidës me kuqezinjtë

Java News - 16.06.2016

Rumania duket se na nënvlerëson. Dhe ky është një lajm i mirë, sepse përgjigjen e “shqiponjave” duhet ta marrin në fushën e lojës, të dielën, në stadiumin e Lionit.

Lajm shumë i keq për Shqipërinë para ndeshjes me Rumaninë (FOTO)

Antpress - 16.06.2016

Kuqezinjtë nuk dinë se çka është fitorja ndaj rumunëve qe 68 vjet. Këto statistika i kanë nxjerrë mediat rumune, sipas së cilave, ekipi i tyre do të mundohet ta vazhdojë këtë seri.

NYT: Ja se si Shqipëria kualifikohet në raundin e dytë

Antpress - 16.06.2016

Edhe pse Shqipëria tregoi njër super ndeshje ndaj Francës, megjithatë Kombëtarja shqiptare nuk arriti të bëjë ndonjë befasi, dhe ti shkaktojë disfaten e pare ne EURO 2016 vendit nikoqir, shkruan ...

Zvicër – Rumani, ky rezultat i prish punë Shqipërisë

Lajmi.net - 15.06.2016

Zvicra ndeshet sot me Rumaninë në kuadër të xhiros së dytë të Grupit A në “Euro 2016”. Dhe, ekziston një rezultat që nuk i përshtatet aspak ekipit të Shqipërisë, që takohet me Francën.

Formacionet zyrtare: Rumania – Zvicra

Lajmi.net - 15.06.2016

Rumania dhe Zvicra i kanë publikuar formacionet zyrtare, për ndeshjen e dytë në fazën e grupeve, takim ky që fillon në ora 18:00. Pesë shqiptarë startojnë për Zvicrën ndaj Rumanisë.

Shqipëria luan me këto fanella ndaj Francës (FOTO)

Lajmi.net - 15.06.2016

Shqipëria në ndeshjen e dytë ndaj Francës do të luajë me fanellat me ngjyrë të bardhë. Kombëtarja e Shqipërisë në ndeshjen e parë në “Euro 2016” ndaj Zvicrës luajti me fanellat me ngjyrë të kuqe.

Kuqezinjtë përballë Francës me fanella të bardha, ja çfarë shënon kjo ngjyrë!

SOT - 15.06.2016

Shqipëria në ndeshjen e sotme ndaj Francës do të luajë me fanellat e bardha dhe ajo ato të kuqe. Në ndeshjen ndaj Zvicrës, kuqezinjtë luajtën me fanellën e parë, ndërsa sot luajnë me të bardhat, ...

UEFA ia huq rezultatit të Rumani – Zvicër (FOTO)

Lajmi.net - 15.06.2016

Rumania dhe Zvicra kanë barazuar 1:1, në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit A në Evropian. Por, UEFA e ka regjistruar me rezultat tjetër në faqen e saj zyrtare këtë ndeshje.

Të dielën luhet Shqipëri-Rumani, por italianët i gëzon një tjetër fakt

Panorama - 15.06.2016

Shqipëria do të luajë ndeshjen e fundit në Grupin A të Euro 2016 më 19 qershor, ndaj Rumanisë. Deri tani nuk ende asnjë gjë të sigurt se çfarë mund të vendoset nga kjo ndeshje për fazën e mëtejshme ...

Rumani-Shqipëri, italianët: Ditë feste, nuk ka kush na vjedh shtëpitë

BalkanWeb - 15.06.2016

Pas fitores ‘surprizë’ me Belgjikën me një rezultat të pastër dhe me një lojë bindëse, komshinjtë italianë gjejnë edhe kohën që të bëjnë shaka me të tjerët.

EURO 2016, sot ndeshjet Rusi-Sllovaki dhe Zvicër-Rumani

RTSH - 15.06.2016

Përveç ndeshjes Francë-Shqipëri, sot luhen edhe Rusi-Sllovaki e Zvicër-Rumani. Në orën 15:00 Rusia luan ndeshjen e provës. Jo vetëm për rezultatin, por edhe për të bindur UEFA-n se tifozët e vet nuk ...

Formacionet zyrtare: Rumani – Zvicër (Foto)

Gazeta Express - 15.06.2016

​Rumania dhe Zvicra kanë publikuar formacionet zyrtare Janëpublikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Rumani – Zvicër, e cila do të zhvillohet në kuadër të xhiros së dytë në Grupin ...

Formacionet zyrtare, Zvicër - Rumani

Botasot - 15.06.2016

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Zvicër – Rumani në kuadër të rrethit të dytë të Grupit A në Euro 2016. Te Zvicra nuk ka asnjë dallim nga formacioni shartues i ndeshjes së parë ndaj ...

Rumani – Zvicër: Formacionet zyrtare, pesë shqiptarë nga fillimi (Foto)

Telegrafi - 15.06.2016

Ndeshja e dytë e përfaqësueses së Zvicrës është ndaj Rumanisë. Edhe në këtë takim përfaqësuesja favorite është Zvicra, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare.

Shqipëria luan me këto fanella kundër Francës (Foto)

Telegrafi - 15.06.2016

Shqipëria në ndeshjen e parë në kuadër të grupit A ka luajtur me fanellat ngjyrë të kuqe. Por në takimin e sotëm ndaj Francës kuqezinjtë do t’i veshin fanellat e bardha, pasi që konsiderohen si ...

Zvicër – Rumani, ky rezultat i prish punë Shqipërisë

Ilirida - 15.06.2016

Zvicra ndeshet sot me Rumaninë në kuadër të xhiros së dytë të Grupit A në “Euro 2016”. Dhe, ekziston një rezultat që nuk i përshtatet aspak ekipit të Shqipërisë, që takohet me Francën.

Formacionet zyrtare: Rumani – Zvicër

Tetova Sot - 15.06.2016

Rumania dhe Zvicra i kanë publikuar formacionet zyrtare, për ndeshjen e dytë në fazën e grupeve, takim ky që fillon në ora 18:00. Pesë shqiptarë startojnë për Zvicrën ndaj Rumanisë.

Formacionet zyrtare: Rumani – Zvicër

Shqiperia Ime - 15.06.2016

Rumania dhe Zvicra kanë publikuar formacionet zyrtare Ndesha dytë e Grupin A do të luhet mes Rumanisë dhe Zvicërës në orën ...

Më këto fanella do të luajë sonte Shqipëria (FOTO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Me këto fanella kombëtarja shqiptare do të luajë ndaj Francës. Ndeshja do të fillojë sonte në ora 21. ...

KLASIFIKIMI/ Përmbledhja e ndeshjeve të grupit A

Gazeta Tema - 15.06.2016

Kanë mbaruar katër ndeshjet e dyta të grupit A, ku Franca ka siguruar kualifikimin për në fazën e 1/8-tave. “Gjelat” fituan me rezultatin 2-0 ndaj Shqipërisë, që u ndëshkuam në minutat e fundit të ...

Të dielën luhet Shqipëri-Rumani, por italianët i gëzon një tjetër fakt

Republika - 15.06.2016

Shqipëria do të luajë ndeshjen e fundit në Grupin A të Euro 2016 më 19 qershor, ndaj Rumanisë. Deri tani nuk ende asnjë gjë të sigurt se çfarë mund të vendoset nga kjo ndeshje për fazën e mëtejshme ...

Shqipëri-Rumani, tallen italianët: Lini dyert hapur, s’ka kush të na grabisë

Lajme.al - 15.06.2016

Në “Euro 2016”, përveç pamjeve të ashpra të dhunës që mediat dhe rrjetet sociale kanë shpërndarë, nuk kanë munguar edhe statuse të ndryshme, me nota sarkazme dhe ironie gjithashtu.

Zvicër-Rumani, helvetët synojnë fitoren

Top Channel - 14.06.2016

Zvicra vijon përgatitjet e saj në Euro 2016 dhe sfida e radhës së saj është ajo me Rumaninë. Helvetët e dinë shumë mirë që kjo ndeshje merr një vlerë të madhe pasi mund të sigurojnë kualifikimin për ...

Rumania nuk do të ndryshojë qëndrim për Kosovën

Lajmi.net - 14.06.2016

Mosnjohja e pavarësisë së Kosovës nga Rumania, po vlerësohet shumë nga presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq. Ai gjatë takimit me ambasadorin e ri të Rumanisë, Danijel Banu, përmes tij, i ka dërguar ...

Juventus ndryshon ngjyrën, zbulohen fanellat e reja

Lajmi.net - 14.06.2016

Janë zbuluar fanellat e dyta të Juventusit për edicionin 2016/17. Gjiganti italian ka vendosur që ta ndryshojë ngjyrën e tyre, nga e zeza në të kaltër.

Plas ironia therëse në Itali: Festë në ndeshjen Shqipëri-Rumani, më në fund do jemi të lirë në shtëpitë tona!

SOT - 14.06.2016

Në “Euro 2016”, përveç pamjeve të ashpra të dhunës që mediat dhe rrjetet sociale kanë shpërndarë, nuk kanë munguar edhe statuse të ndryshme, me nota sarkazme dhe ironie gjithashtu.

Italia në festë ditën kur do të ndeshen Shqipëria dhe Rumunia, a e dini pse?

Shqipmedia - 14.06.2016

Kampionati Evropian i futbollit përveç spektaklit në fushë ju dhuron emocione në tribunat e stadiumeve, por edhe në mbarë ambientet ku shihet futboll.

Nikoliq falënderon Rumaninë për mosnjohjen e Kosovës

Gazeta Express - 14.06.2016

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka pritur sot ambasadorin në largim të Rumanisë nga Beogradi, Danijel Banu. Me këtë rast, i pari i shtetit fqinj ka falenderuar Bukureshtin që nuk po e pranon Kosovën.

Nikoliq: Faleminderit Rumani që s’po e njeh Kosovën

Botasot - 14.06.2016

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka pritur sot ambasadorin në largim të Rumanisë nga Beogradi, Danijel Banu. Me këtë rast, i pari i shtetit fqinj ka falenderuar Bukureshtin që nuk po e pranon Kosovën.

Nikoliq falënderon Rumaninë për mosnjohjen e Kosovës

Telegrafi - 14.06.2016

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka pritur sot ambasadorin në largim të Rumanisë nga Beogradi, Danijel Banu. Me këtë rast, i pari i shtetit fqinj ka falenderuar Bukureshtin që nuk po e pranon Kosovën.

Nikoliq falënderon Rumaninë për mosnjohjen e Kosovës

Zeri - 14.06.2016

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka pritur sot ambasadorin në largim të Rumanisë nga Beogradi, Danijel Banu. Me këtë rast, i pari i shtetit fqinj ka falenderuar Bukureshtin që nuk po e pranon Kosovën.

Italianët në festë: Lini dyert hapur në dt 19, luan Shqipëria me Rumaninë

Mapo - 14.06.2016

Kampionati Evropian i futbollit përveç spektaklit në fushë ju dhuron emocione në tribunat e stadiumeve, por edhe në mbarë ambientet ku shihet futboll.

Nikoliq falënderon Rumaninë për mosnjohjen e Kosovës

Ilirida - 14.06.2016

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka pritur sot ambasadorin në largim të Rumanisë nga Beogradi, Danijel Banu. Me këtë rast, i pari i shtetit fqinj ka falenderuar Bukureshtin që nuk po e pranon Kosovën.

Nikoliq: Faleminderit Rumani që s’po e njeh Kosovën

Tetova Sot - 14.06.2016

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka pritur sot ambasadorin në largim të Rumanisë nga Beogradi, Danijel Banu. Me këtë rast, i pari i shtetit fqinj ka falenderuar Bukureshtin që nuk po e pranon Kosovën.

Rumania e ShBA planifikojnë stërvitje, Rusia alarmohet

Gazeta Express - 13.06.2016

Anijet detare të Rumanisë dhe SHBA-së do të fillojnë stërvitjet e përbashkëta të hënën për të shtuar ndërveprimin detar të NATO-s në Detin e Zi, manovra që u pritën me dyshim nga Rusia.

Stërvitja e përbashkët SHBA-Rumani alarmon Rusinë

Gazeta Tema - 13.06.2016

Anijet detare të Rumanisë dhe SHBA-së do të fillojnë stërvitjet e përbashkëta të hënën për të shtuar ndërveprimin detar të NATO-s në Detin e Zi, manovra që u pritën me dyshim nga Rusia.

SHBA-Rumani stërvitje të përbashkët ushtarake, alarmohet Rusia

Java News - 13.06.2016

Anijet detare të Rumanisë dhe SHBA-së do të fillojnë stërvitjet e përbashkëta të hënën për të shtuar ndërveprimin detar të NATO-s në Detin e Zi, manovra që u pritën me dyshim nga Rusia.