TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përplasja me Mirush Kabashin, flet Hervin Çuli: Gënjen në mënyrë ordinere

SOT - 16.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombetar Hervin Çuli i ftuar në emisionin “Kjo Jave” e Nisida Tufes flet për përplasjen verbale me aktorin Mirush Kabashi. “Ju siguroj se s’bëhet fjalë për personin në fjalë, s’e ...

Hervin Çuli: Ta justifikojmë vjedhjen se është aktor i madh?

LajmiFundit - 16.06.2018

Drejtori i rikonfirmuar i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli, ka sulmuar ashpër aktorin Mirush Kabashi. Me fjalët, mashtrues ordiner, gënjeshtar, memec e grabitës, Çuli i përgjigjet ashpër intervistës së ...

Përplasja për Teatrin, Hervin Çuli: Çfarë duhet të bëjë urgjentisht qeveria

SOT - 16.06.2018

Ditën e sotme i ftuar në emisionin “Kjo Javë”, Hervin Çuli, drejtori i Teatrit Kombëtar i pyetur në lidhje me çështjen aktuale të teatrit, ka treguar se cila është një zgjidhje e pranusheshme dhe nga ...

“Mirush Kabashi mashtrues ordiner”, Ervin Çuli: Reagim emocional, por nuk i heq asnjë presje

Mapo - 16.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar Ervin Çuli ka sqaruar reagimin e tij ndaj artistit të njohur Mirush Kabashi, pas qëndrimit që ky i fundit shprehu në emisionin “Studio e hapur” në “News24”.

“Teatrin e mbroj me gjak”, Hervin Çuli thumbon Arben Derhemin: Mos më trego gijotinën

BalkanWeb - 16.06.2018

TIRANE- I ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli që është vënë në qendër të debatit dhe akuzave nga disa aktorë nuk ka nguruar t’ju japë mesazhe ...

Hervin Çuli: S’do doja të isha gjallë pas 25 vitesh nëse Teatri Kombëtar mbetet si sot

BalkanWeb - 16.06.2018

TIRANE- Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në News 24 sqaron edhe njëherë pozicionin e tij në lidhje me projektin e Teatrit të Ri Kombëtar.

“Mirush Kabashi mashtrues ordiner”, Hervin Çuli: Reagim emocional, por nuk i heq asnjë presje

BalkanWeb - 16.06.2018

TIRANE – Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli ka sqaruar reagimin e tij ndaj artistit të njohur Mirush Kabashi, pas qëndrimit që ky i fundit shprehu në emisionin “Studio e hapur” në “News24”.

“Mirush Kabashi mashtrues ordiner”, Hervin Çuli: Reagim emocional, por nuk i heq asnjë presje

Durres Lajm - 16.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli ka sqaruar reagimin e tij ndaj artistit të njohur Mirush Kabashi, pas qëndrimit që ky i fundit shprehu në emisionin “Studio e hapur” në “News24”.

Çuli nuk tërhiqet: Mirush Kabashi mashtroi në mënyrë ordinere

Java News - 16.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar Ervin Çuli ka sqaruar reagimin e tij ndaj artistit të njohur Mirush Kabashi, pas qëndrimit që ky i fundit shprehu në emisionin “Studio e hapur” në “News24”.

Përplasja me Mirush Kabashin, Hervin Çuli: Refuzonte të dilte në skenë, dhe pse paguhet nga ne. Ta justifikojmë ...

Gazeta Tema - 16.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli ka folur ditën e shtunë në emisionin “Kjo Javë” rreth përplasjes verbale të tij me aktorin Mirush Kabashi. Ai thekson se nuk i është kundërvënë Kabashit për ...

“Jap sallën e teatrit me qera”, politikani publikon foton e Hervin Çulit

LajmiFundit - 14.06.2018

Debati i hapur pas sulmit që Hervin Çuli i bëri aktorit Mirush Kabashi, duke thënë se ky i fundit ka marrë rrogën kot për 15 vite, ka sjellë edhe reagimin e deputetit Nard Ndoka.

Ironia e Ndokës me Hervin Çulin: Jap sallën me qira për synetlliqe

SOT - 14.06.2018

Kryedemokristiani Nard Ndoka, ka postuar në profilin e tij në Facebook, një foto ku ironizon Drejtorin e Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, i cili pop përdoret si marionetë kundër aktorëve.

“Do të të lëmë shtatzënë vajzën 6 vjeçe” komentuesit masakrojnë Çulin pasi shau Kabashin

LajmiFundit - 14.06.2018

Ditën e djeshme, një status i drejtorit të teatrit Hervin Çuli, ku sulmonte aktorin Mirush Kabashi, ngjalli shumë debat. Të shumtë ishin ata që i dolën kundër Çulit, duke mbështetur aktorin e njohur, ...

Sulm e fyerje ndaj Robert Ndrenikës e Mirush Kabashit, deputeti i PD ironizon keq “rilindasit” me këtë foto

SOT - 14.06.2018

Rrjetet sociale “vlojnë” nga reagimet masive që prej dy ditësh kur drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli atakoi Mirush Kabashin duke i kujtuar edhe rrogën.

Hervin Çuli zbulon kërcënimet: Më kanë shkruar se do më lënë shtatzënë edhe vajzën 6 vjeçare

SOT - 14.06.2018

Drejtorit i teatrit Hervin Çuli nëpërmjet një postimi në facebook, sulmoi hapur aktorin Mirush Kabashi, por kjo gjë nuk u prit mirë nga të gjithë .Të shumtë ishin ata që i dolën kundër Çulit, duke ...

“Mirush Kabashi gënjeshtar ordiner”. Hervin Çuli sherr edhe me Herion Mustafarajn

BalkanWeb - 14.06.2018

Deklaratat e aktorit Mirush Kabashi në emisionin “Studio e Hapur” në News 24 se në Teatrin Kombëtar ka censurë nuk u pritën mirë nga drejtori i këtij institucioni Hervin Çuli.

Nard Ndoka, ironi me Hervin Çulin: Jap sallën me qira për… synetlliqe

Mapo - 14.06.2018

Kryedemokristiani Nard Ndoka, ka postuar në profilin e tij në Facebook, një foto ku ironizon Drejtorin e Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, i cili po përdoret si “marionetë” kundër aktorëve.

Debati për teatrin, Çuli kërcënohet: O tmerr! Më kanë shkruar se do ma lënë shtatzënë edhe vajzën

Mapo - 14.06.2018

Hervin Çuli është vënë në qendër të kritikave ditët e fundit si pasojë e qëndrimit që ai ka mbajtur lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Së fundmi, Çuli ka shkruar përmes një postimi në Facebook se ...

Nard Ndoka ironizon Hervin Çulin: “Sallën e Teatrit e jap me qira për synetllëqe”

BalkanWeb - 14.06.2018

TIRANE- Pasi kryebashkiaku Erion Veliaj takoi dhe sqaroi sot artistët për projektin e ri të Teatrit Kombëtar, të shumta janë edhe reagimet politike. Mes tyre është edhe kreu i PDK-së, Nard Ndoka, i ...

Çuli: O Zot ku po jetojmë! Më kanë kërcënuar se do më lënë dhe vajzën 6 vjeçe shtatzënë!

Tetova Sot - 14.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, është sulmuar egërsisht, pas debatit të tij me aktorin Mirush Kabashi. Ai shkruan se e kanë kërcënuar edhe me vajzën e tij.

Hervin Çuli: O zot ku po jetojmë! Më kanë kërcënuar se do më lënë dhe vajzën 6 vjeçe shtatzënë!

Java News - 14.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, është sulmuar egërsisht, pas debatit të tij me aktorin Mirush Kabashi. Ai shkruan se e kanë kërcënuar edhe me vajzën e tij.

Hervin Çuli: Talebanizëm dhe horror, më kanë kërcënuar se do më lënë dhe vajzën 6 vjeçe shtatzënë

Gazeta Tema - 14.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, është sulmuar egërsisht, pas debatit të tij me aktorin Mirush Kabashi. Ai shkruan se e kanë kërcënuar edhe me vajzën e tij.

Hervin Çuli ofendon rëndë Mirush Kabashin: Grabite 100 milionë lekë në Teatër, je një mashtrues ordiner

SOT - 13.06.2018

Pas deklaratave të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi dje në emisionin ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, vjen reagimi nga drejtori i këtij institucioni, Hervin ...

Drejtori Hervin Çuli fyen Mirush Kabashin: Mashtrues, grabite 100 milionë lekë në Teatër

LajmiFundit - 13.06.2018

Pas deklaratave të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi dje në emisionin ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, vjen reagimi nga drejtori i këtij institucioni, Hervin ...

Deputetja i përvishet drejtorit të Teatrit: Turp të kesh, i kujton rrogën Mirush Kabashit!

SOT - 13.06.2018

Deputetja e PD-së, Fatbardha Kadiu ka reaguar ndaj deklaratës së fundit të drejtorit të Teatrit, Hervin Çuli, i cili i ka kujtuar rrogën aktorit të mirënjohur, Mirush Kabashi, vetëm se ky i fundit ...

Sulmoi Mirush Kabashin, deputeti shpërthen ndaj Culit: Ordiner, kumarxhi, i paaftë…

LajmiFundit - 13.06.2018

Prej ditësh aktorët ka zhvilluar protesta para godinës së teatrit për të kundërshtuar prishjen e tij. Ndër ata që është shprehur mjaft ashpër për këtë është edhe aktori i madh Mirush Kabashi.

Kastriot Çipi replikë me Henri Çulin: Mos u bëj vegël në duart e Ramës

SOT - 13.06.2018

Regjisori i njohur Kastriot Çipi ka replikuar me drejtorin aktual të Teatrit Kombëtar Henri Çuli, duke thënë se ky i fundit është duke bërë avokatin e Ramës dhe Veliajt.

Deputeti i PD nuk i kursehet drejtorit të Ramës pas akuzave ndaj Mirush Kabashit : Kumarxhi publik

SOT - 13.06.2018

Pas akuzave të fundit të drejtorit të Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, i cili i ka kujtuar rrogën aktorit të mirënjohur, Mirush Kabashi, vetëm se ky i fundit është shprehur kundër shembjes së godinës ...

Drejtori Hervin Çuli fyen Mirush Kabashin: Mashtrues ordiner, grabite 100 milionë lekë në Teatër

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE – Pas deklaratave të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi dje në emisionin ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, vjen reagimi nga drejtori i këtij ...

“Mbylle o mjeran”, deputetja e PD kapet dhëmbë më dhëmbë me Hervin Çulin

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE- Pas sulmit të hapur të drejtorit të Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli ndaj aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi një ditë pasi u shpreh hapur në emisionin “Studio e Hapur” në News 24 se ishte ...

“Mirush Kabashi gënjeshtar ordiner”, aktori i njohur përplaset me Çulin: Sa turp

Mapo - 13.06.2018

Një intervistë e aktorit të madh Mirush Kabashi për Eni Vasilin në News 24 ka sjellë reagimin e ashpër të drejtorit të Teatrit Kombëtar i cili e ka quajtur Kabashin gënjeshtar ordiner.

“Sa truall ka Teatri Kombëtar?”, debat mes regjisorëve, Çipi-Çulit: Mos u bëj vegël e Ramës

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE – Një status i regjisorit Kastriot Çipi në Facebook, ku ka etiketuar edhe drejtorin e Teatrit Kombëtar Hervin Çuli ka shkaktuar replika dhe debate mes të dyve.

Sherri i plotë/ Herion Mustafaraj përplaset me Çulin për Mirush Kabashin

Java News - 13.06.2018

Një intervistë e aktorit të madh Mirush Kabashi për Eni Vasilin në News 24 ka sjellë reagimin e ashpër të drejtorit të Teatrit Kombëtar i cili e ka quajtur Kabashin gënjeshtar ordiner.

Drama e fundit e Teatrit Kombëtar

Java News - 13.06.2018

Shoqëria Civile dhe një grup artistësh kanë nisur një debat të shoqëruar edhe me protesta kundër prishjes së godinës të Teatrit Kombëtar. Kulmi i deklaratave dhe akuzave ka arritur mbrëmjen e së ...

REPLIKAT/ Hervin Çuli debate të ashpra me kolegët, për Mirush Kabashin: Unë s’jam Jezusi, që t’i kthej dhe faqen tjetër ...

Gazeta Tema - 13.06.2018

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, ka shkëmbyer disa replika me kolegët e tij, pas statusit kundër Mirush Kabashit. Çuli reagoi në FB, pas akuzave të Kabashit, se ai kishte vendosur censurë në ...

I përmendi rrogën Kabashit, Fatbardha Kadiu i kthehet Çulit: Turp të kesh o mjeran!

Durres Lajm - 13.06.2018

Pas deklaratës së drejtorit të Teatrit Hervin Çuli ku i përmend rrogën aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi, i cili kundërshton shembjen e godinës, ka reaguar deputetja demokrate e Durrësit, ...

Debati për teatrin, Hervin Çuli: Mirush Kabashi mori rrogën kot për 15 vjet!

Java News - 13.06.2018

Debati për godinën e Teatrit Kombëtar mbetet i nxehtë edhe mes vetë komunitetit të artistëve. Aktori Mirush Kabashi bëri deklarata të forta në protestën e fundit të zhvilluar kundër prishjes së ...

Deputetja e PD ‘i turret’ Hervin Çulit: A ka marrë ryshfet Mirush Kabashi?

Java News - 13.06.2018

Deputetja e PD-së, Fatbardha Kadiu, ka reaguar ndaj deklaratës së fundit të drejtorit të Teatrit, Hervin Çuli, në lidhje me aktorin Mirush Kabashi. “ Në respekt të një aktori të merituar dhe një ...

Hervin Çuli: Mirush Kabashi gënjeshtar ordiner, mori rrogën kot për 15 vjet

Gazeta Tema - 13.06.2018

Debati për godinën e Teatrit Kombëtar mbetet i nxehtë edhe mes vetë komunitetit të artistëve. Aktori Mirush Kabashi bëri deklarata të forta në protestën e fundit të zhvilluar kundër prishjes së ...

Deputetja Kadiu, replikon me drejtorin e Teatrit: Je i turpshëm, i kujton rrogën Kabashit

Gazeta Tema - 13.06.2018

Deputetja e PD-së, Fatbardha Kadiu, ka reaguar ndaj deklaratës së fundit të drejtorit të Teatrit, Hervin Çuli, në lidhje me aktorin Mirush Kabashi. “ Në respekt të një aktori të merituar dhe një ...

Çuli sulmon keq Mirush Kabashin: Ke marrë qyl rrogën për 15 vjet, gënjeshtar ordiner

Antpress - 13.06.2018

Por krahas këtij debati, të shumta kanë qenë edhe polemikat mes artistëve dhe drejtorit të teatrit, Hervin Çulit . Ka qenë Mirush Kabashi , aktori i njohur, ai që në emisionin e Eni Vasilit ka folur ...

Çfarë do të ndodhë pas të premtes? Mirush Kabashi tregon skenarin e artistëve

Mapo - 12.06.2018

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ me gazetaren Eni Vasili, aktori Mirush Kabashi teksa do diskutohet rreth debatit për prishjen e Teatrit Kombëtar, deklaroi se artistët kanë vendosur të hynë në ...

Debati për Teatrin Kombëtar/ Mirush Kabashi: Rama ka krijuar armiqësi ndaj artistëve

Mapo - 12.06.2018

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ me gazetaren Eni Vasili, aktori Mirush Kabashi teksa do diskutohet rreth debatit për prishjen e Teatrit Kombëtar, deklaroi se kryeministri Rama ka krijuar një ...

Çfarë do të ndodhë pas të premtes? Mirush Kabashi tregon skenarin e artistëve…

BalkanWeb - 12.06.2018

TIRANE- Artisti i mirënjohur Mirush Kabashi është një ndër artistët më aktivë në protestat kundër shëmbjes së godinës së Teatrit Kombëtar, të cilat vijojnë që prej muajit shkurt të këtij viti.

Kabashi: Rama të veprojë me arsye për Teatrin, ka krijuar armiqësi me artistët

Java News - 12.06.2018

Aktori Mirush Kabashi, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, teksa po diskutohet rreth debatit për prishjen e Teatrit Kombëtar, deklaroi se kryeministri Rama ka krijuar një lloj armiqësie ndaj ...