TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shpërthimet në Boston të inspiruara nga Bin Ladeni i Rusisë

Shekulli - 21.04.2013

SHBA- Prindërit e dy djemve dje në intervista të ndara, një për “CNN” dhe tjetra për “Reuters”, thanë se mbas veprimit të djemve të tyre fshiheshin të tjerë njerëz që i kanë bindur ata të kryejnë shpërthimin.

Nëna e dy autorëve të sulmeve në Boston: Djemtë e mi ranë në kurth

LajmiFundit - 21.04.2013

Nëna e dy terroristëve të akuzuar si sulmues në maratonën e Bostonit, Zubeidat Tsarnaeva, shfajëson të bijtë e saj në lidhje me atentatin. “Janë mashtruar e futur në kurth. Është e pamundur që të kenë vepruar në atë mënyrë.

Nëna e terroristëve: Janë mashtruar e futur në kurth

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Nëna e dy terroristëve të maratonës së Bostonit, Zubeidat Tsarnaeva, shfajëson të bijtë në lidhje me atentatin.

I dyshuari Tsarnaev në gjendje të rëndë në spital

Ina - 21.04.2013

I dyshuari për shpërthimet vdekjeprurëse në Maratonën e Bostonit Dzhokar Tsarnaev është në gjendje të rëndë dhe nën mbrojtje të përforcuar në një spital të Bostonit.

Boston: I dyshuari në spital – nën masa të ashpra sigurie

Evropaelire - 21.04.2013

10:19 Boston: I dyshuari në spital – nën masa të ashpra ...

Boston: I dyshuari në spital – nën masa të ashpra sigurie

LajmiFundit - 21.04.2013

I dyshuari për sulmet me bomba në maratonën e Baostonit në Shtetet e Bashkuara, Dzhokhar Tsarnaev, është në gjendje serioze shëndetësore dhe nën masa të ashpra të sigurisë, në një spital në Boston.

Pas shpërthimeve sulmuesi shkruan në twitter: Ndihem i lehtësuar (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 21.04.2013

Artikull i sponsorizuar: Vodafone Red për klientët me kontratë: revolucion në tregun shqiptar të komunikimeve elektronike Pas sulmeve terroriste në Maratonën e Bostonit , njëri nga sulmuesit Tamerlan Tsarnaev nuk ka mbijetuar, ndërsa ...

Boston: I dyshuari në spital – nën masa të ashpra sigurie

Alsat - 21.04.2013

I dyshuari për sulmet me bomba në maratonën e Baostonit në Shtetet e Bashkuara, Dzhokhar Tsarnaev, është në gjendje serioze shëndetësore dhe nën masa të ashpra të sigurisë, në një spital në Boston.

Boston, i dyshuari në gjendje të rëndë

Top Channel - 21.04.2013

I dyshuari për shpërthimet vdekjeprurëse në maratonën e Bostonit, Dzhokar Tsarnaev është në gjendje të rëndë dhe nën mbrojtje të përforcuar në një spital të Bostonit.

Boston, flet nëna e dy vëllezërve çeçenë

Portalb - 21.04.2013

Është dakord me bashkëshortin e saj, nëna e dy vëllezërve çeçenë të dyshuar për atentatin në Boston , një prej të cilëve mbeti i varrë dhe tjetri u arrestua.

Nëna e dy atentatorëve të Bostonit: Djemtë e mi janë të pafajshëm

LajmiFundit - 21.04.2013

Nëna e të dyshuarve për sulme me bomba në maratonën në Boston, ka thënë se djemtë e saj janë të pafajshëm dhe se janë “nxitur” nga autoritetet në Shtetet e Bashkuara.

Flet nëna e dy të dyshuarve

Top Channel - 21.04.2013

E ëma e dy vëllezërve të dyshuar për shpërthimet e Bostonit pretendon se djemtë e saj janë të pafajshëm dhe se FBI-ja i ka ngritur një kurth. Zubeidat Tsarnaev tha në një intervistë dhënë më herët televizionit shtetëror rus RT se djali i ...

I dyshuari Tsarnaev në gjendje të rëndë në spital

VOA - 21.04.2013

I dyshuari për shpërthimet vdekjeprurëse në Maratonën e Bostonit Dzhokar Tsarnaev është në gjendje të rëndë dhe nën mbrojtje të përforcuar në një spital të Bostonit.

Autori i dytë i sulmeve në Boston në gjendje të rëndë në spital

Ora news - 21.04.2013

I dyshuari për shpërthimet vdekjeprurëse në Maratonën e Bostonit Dzhokar Tsarnaev është në gjendje të rëndë dhe nën mbrojtje të përforcuar në një spital të Bostonit.

Bombahedhësi i Bostonit në spital

Telegrafi - 21.04.2013

I dyshuari për sulmet me bomba në maratonën e Baostonit në Shtetet e Bashkuara, Dzhokhar Tsarnaev, është në gjendje serioze shëndetësore dhe nën masa të ashpra të sigurisë, në një spital në Boston.

Boston: I dyshuari në spital – nën masa të ashpra sigurie

Botasot - 21.04.2013

I dyshuari për sulmet me bomba në maratonën e Baostonit në Shtetet e Bashkuara, Dzhokhar Tsarnaev, është në gjendje serioze shëndetësore dhe nën masa të ashpra të sigurisë, në një spital në Boston.

I dyshuari Tsarnaev në gjendje të rëndë në spital

Botasot - 21.04.2013

I dyshuari për shpërthimet vdekjeprurëse në Maratonën e Bostonit Dzhokar Tsarnaev është në gjendje të rëndë dhe nën mbrojtje të përforcuar në një spital të Bostonit.

Obama: Sulmuesit dhe axhenda e tyre dështuan

Gazeta Republika - 21.04.2013

Presidenti Barak Obama thotë se kapja e personit të dyshuar për shpërthimet në Maratonën e Bostonit mbyll atë që ai e cilësoi “një kapitull të rëndësishëm në këtë tragjedi”.

Boston, flet nëna e dy vëllezërve çeçenë

Botasot - 21.04.2013

Është dakord me bashkëshortin e saj, nëna e dy vëllezërve cecenë ët dyshuar për atentatin në Boston, një prej të cilëve mbeti i varrë dhe tjetri u arrestua.

Boston, flet nëna e dy vëllezërve çeçenë

Yll Press - 21.04.2013

Ajo është e bindur se djemtë e saj janë viktimë e një komploti, dhe se djali i madh asnjëherë nuk ka folur për terrorizëm. Ajo është më se e bindur se djemtë e saj nuk do të mund të bënin asnjëherë një veprim të tillë dhe se asnjëri nga ...

Zyrtarët, i dyshuari për shpërthimet në Boston nuk mund të flasë

VOA - 21.04.2013

Dzhokhar Tsarnaev është plagosur në zverk dhe në gjuhë, ndërsa përpiqej t'u shpëtonte autoriteteve të rendit Zyrtarët amerikanë thonë se i dyshuari për shpërthimet në maratonën e Bostonit vazhdon të jetë në gjendje të rëndë, dhe nuk mund ...

Flet nëna e dy të dyshuarve (Video)

Telegrafi - 21.04.2013

E ëma e dy vëllezërve të dyshuar për shpërthimet e Bostonit pretendon se djemtë e saj janë të pafajshëm dhe se FBI-ja i ka ngritur një kurth. Zubeidat Tsarnaev tha në një intervistë dhënë më herët televizionit shtetëror rus RT, se djali i ...

E tmerruar nga përleshja e armatosur në Boston

Express - 21.04.2013

Aktorja me prejardhje shqiptare Eliza Dushku, kishte mbetur e tmerruar derisa po shikonte në televizor raportin rreth përleshjes së armatosur mes policisë dhe të dyshuarve për vënien e bombave gjatë maratonës në Boston.

I dyshuari në maratonën e Bostonit, në gjendje të rëndë

Ilirida - 21.04.2013

I dyshuari për shpërthimet vdekjeprurëse në maratonën e Bostonit, Dzhokar Tsarnaev është në gjendje të rëndë dhe nën mbrojtje të përforcuar në një spital të Bostonit.

Muslimanët “kanë faj” edhe për Bostonin

Ilirida - 21.04.2013

SHBA- Prindërit e dy djemve dje në intervista të ndara, një për “CNN” dhe tjetra për “Reuters”, thanë se mbas veprimit të djemve të tyre fshiheshin të tjerë njerëz që i kanë bindur ata të kryejnë shpërthimin.

Nëna e të dyshuarve “FBI-ja ua ngriti kurthin djemve” (Video)

Ilirida - 21.04.2013

E ëma e dy vëllezërve të dyshuar për shpërthimet e Bostonit pretendon se djemtë e saj janë të pafajshëm dhe se FBI-ja i ka ngritur një kurth. Zubeidat Tsarnaev tha në një intervistë dhënë më herët televizionit shtetëror rus RT, se djali i ...

Nëna e terroristëve: Janë mashtruar, i futën në kurth

AlbanianScreen - 21.04.2013

Makhachkala - Nëna e dy terroristëve të maratonës së Bostonit, Zubeidat Tsarnaeva, shfajëson të bijtë në lidhje me atentatin. "Janë mashtruar e futur në kurth. Është e pamundur që të kenë vepruar në atë mënyrë.

Anne Applebaum /Lidhja mes bombëvënësve në Boston dhe atyre të trenave në Evropë

AlbanianScreen - 21.04.2013

Washington - WASHINGTON POST/Nuk dimë ende shumë gjëra për Dzhokhar dhe Tamerlan Tsarnaev-in, të dyshuarit e sulmeve në maratonën e Bostonit. Por dimë që vijnë nga një familje etnike çeçene, që vijnë nga republika ruse e Çeçenisë, ku lufta ...

Ende asnjë motiv për masakrën, atentatori në spital

AlbanianScreen - 21.04.2013

Watertown - Një milion pyetje mbeten për të marrë një përgjigje ndërsa grupi i hetimit për sulmet e Bostonit, i përbërë nga zyrtarë të lartë, pret të dëgjojë atë që ka për të thënë i dyshuari kryesor, Xhokar Carnaev.

FBI kap të dyshuarin e dytë të shpërthimit në Boston

Shekulli - 20.04.2013

Policia ka kapur të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

Arrestohet i dyshuari i dytë i shpërthimeve në Boston

Gazeta Start - 20.04.2013

Policia thotë se i dyshuari i dytë për sulmet me bomba në maratonën e Bostonit, është në arrest policor. Ky lajm arriti sot herët në mëngjes, pas të shtënave dhe shpërthimeve që u dëgjuan në një lagje të Bostonit ndërsa policia po e ...

Kapet dhe i dyshuari i dyte per venien e bombes ne maratonen e Bostonit

24 orë - 20.04.2013

Policia kapi 19-vjeçarin e dyshuar per venien e bombes ne maratonën e Bostonit , pas një dite të gjatë ndjekjeje duke e mbyllur plotësisht qytetin e Bostonit dhe disa nga rrethinat .

Kapet i dyshuari i dytë për shpërthimet e Bostonit

Ina - 20.04.2013

Policia ka kapur gjallë të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

Arrestohet i dyshuari i dytë për sulmet në Boston

DW - 20.04.2013

"Ndjekja mbaroi, terrori mbaroi." Policia amerikane njoftoi për suksesin e madh të aksionit të saj:Është kapur i dyshuari i dytë për vendosjen e bombave në Boston. Njësitë speciale arritën të kapin të gjallë sulmuesin.

SHBA, kapet autori i dytë i sulmeve në Boston

LajmiFundit - 20.04.2013

Policia ka kapur gjallë të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

FBI kap të dyshuarin e dytë të shpërthimit të Bostonit

Alsat - 20.04.2013

Policia ka kapur të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

FBI kap të dyshuarin e dytë të shpërthimit të Bostonit

Portalb - 20.04.2013

Policia ka kapur të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit , pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

T.I: Nuk kam lidhje me të dyshuarin e Bostonit

Lajmeshqip - 20.04.2013

Reperi T.I. ka thënë se ai nuk ka asnjë lidhje me uebfaqen e cila ishte e frekuentuar nga i dyshuari si autor për sulmin në Boston, Tamerlan Tsarnaev, uebfaqe kjo e cila promovonte në masë të madhe edhe punën e reperit. T.I.

Boston: I dyshuari i dytë, në arrest policor – VIDEO

Shqipmedia - 20.04.2013

Policia në Boston thotë se i dyshuari i dytë për sulmet me bomba në maratonën e Bostonit, është në arrest policor. Ky lajm arriti sot herët në mëngjes, pas të shtënave dhe eksplodimeve, që janë dëgjuar në një lagje të Bostonit, derisa ...

Fotoja e atentatorit të Bostonit, u kap i gjallë por i mbuluar me gjak

LajmiFundit - 20.04.2013

Një ditë e gjatë kërkimi për vëllain e dytë që besohet se qëndronte pas sulmeve me bomba në Boston u përmbyll mbrëmjen e së premtes. Policia mundi të gjejë personin e kërkuar falë një personi i cili telefonoi shërbimin e emergjencës 911 ...

Arrestohet i dyshuari i dytë për sulmin në Boston

Evropaelire - 20.04.2013

Policia amerikane njofton se ka arrestuar të dyshuarin e dytë për shpërthimet në maratonën e Bostonit, pas një operacioni që zgjati disa orë në një lagje në periferi të Bostonit.

Kapet i dyshuari për shpërthimet e Bostonit

VOA - 20.04.2013

Policia ka kapur gjallë të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

Obama: Sulmuesit dhe axhenda e tyre dështuan

VOA - 20.04.2013

Presidenti Barak Obama thotë se kapja e personit të dyshuar për shpërthimet në Maratonën e Bostonit mbyll atë që ai e cilësoi “një kapitull të rëndësishëm në këtë tragjedi”.

Obama: Sulmuesit dhe axhenda e tyre dështuan

Ora news - 20.04.2013

Presidenti amerikan Barak Obama, është shprehur se kapja e personit të dyshuar për shpërthimet në Maratonën e Bostonit mbyll atë që ai e cilësoi “një kapitull të rëndësishëm në këtë tragjedi”.

SHBA, Arrestohet autori i dytë i atentatit me bombë në Boston

Ora news - 20.04.2013

SHBA - Policia ka kapur gjallë të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

Boston, fundi i një “maratone”! (Video)

Telegrafi - 20.04.2013

Policia e Bostonit ka njoftuar se i dyshuari i bombave në Maratonën e Bostonit është kapur i gjallë, duke i dhënë kështu fund gjuetisë masive që futi në “shtetrrethim” kryeqendrën e Massachusettsit, pas paralajmërimeve se personi i kërkuar ...

Arrestohet atentatori tjetër i "maratonës"

Koha.net - 20.04.2013

Boston, 20 prill - Policia e Bostonit ka njoftuar se i dyshuari i bombave në Maratonën e Bostonit është kapur i gjallë, duke i dhënë kështu fund gjuetisë masive, që futi në “shtetrrethim” kryeqendrën e Massachusetts, pas paralajmërimeve se ...

Kapet i dyshuari për shpërthimet e Bostonit

Panorama - 20.04.2013

Policia ka kapur gjallë të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

SHBA: Operacion policor, kërkohet personi i dytë

Gazeta Republika - 20.04.2013

Sipas njoftimeve, i dyshuari që nuk është kapur është 19 vjeçari Dzhokhar Tsarnaev dhe i dyshuari i vrarë është 26 vjeçari Tamerlan Tsarnaev. Policia në shtetin verilindor Massachusetts njoftoi se një prej të dyshuarve për shpërthimet e ...

Izolohet Bostoni në kërkim të të dyshuarit të dytë, njëri vdiq

Panorama - 20.04.2013

Bostoni është izoluar nga Policia Federale amerikane në kërkim të të dyshuarit të dytë për bombat në maratonë. Të dyshuarit e përfshirë në bombardimet e Maratonës së Bostonit ishin vëllezër nga Kaukazi rus, të cilët kishin udhëtuar në ...

Policia e Bostonit e arrestoi atentatorin e dyshuar Xhohar Carnaev

Yll Press - 20.04.2013

Raportohet se i dyshuari ishte fshehur në një barkë të parkuar në oborrin e një shtëpie në Watertown. - Përfundoi me sukses operacioni pasiv për kapjen e 19-vjeçarit Xhohar Carnaev i dyshuar për organizimin e sulmit terrorist gjatë ...

SHBA: I dyshuari për terror në Boston – në arrest policor

Botasot - 20.04.2013

Policia në Boston thotë se i dyshuari i dytë për sulmet me bomba në maratonën e Bostonit, është në arrest policor. Ky lajm arriti sot herët në mëngjes, pas të shtënave dhe eksplodimeve, që janë dëgjuar në një lagje të Bostonit, derisa ...

Policia e Bostonit e arrestoi atentatorin e dyshuar Xhohar Carnaev

Ilirida - 20.04.2013

Përfundoi me sukses operacioni pasiv për kapjen e 19-vjeçarit Xhohar Carnaev i dyshuar për organizimin e sulmit terrorist gjatë Maratonës së Bostonit njoftojnë mediat amerikane.

Shpërthimet në Boston, kapet i dyshuari

AlbanianScreen - 20.04.2013

Boston - Policia ka kapur gjallë të dyshuarin e dytë në shpërthimet e Maratonës së Bostonit, pas një operacioni që zgjati gjithë ditën në një lagje në periferi të Bostonit.

Arrestimi, Obama: Sulmuesit dhe axhenda e tyre dështuan

AlbanianScreen - 20.04.2013

Washington - Presidenti amerikan Barak Obama ka reaguar pas arrestimit të një prej të dyshuarve për shpërthimet në Boston duke thënë se kapja e tij mbyll atë që ai e cilësoi "një kapitull të rëndësishëm në këtë tragjedi".

Boston, 2 terroristët janë vëllezër nga Çeçenia, njëri vritet

Shekulli - 19.04.2013

BOSTON – Pas kontrollit shtëpi më shtëpi të policisë, një i vrarë dhe tjetri i arratisur. Janë dy vëllezër çeçenë, 26 dhe 19 vjeç dy terroristët e cilësuar si përgjegjës për tragjedinë e Bostonit.

Shpërthimet në Boston, vritet njëri prej të dyshuarve, në kërkim tjetri

Gazeta Start - 19.04.2013

Policia amerikane po zhvillon një operacion të madh në Boston të SHBA-ve, në përpjekje për të arrestuar të dyshuarin e dytë për bombëvënie në Maratonën e së henës, ndërkohë që njëri prej të dyshuarve u vra në shkëmbim zjarri me policinë.

Boston: Në Watertown - të shtëna dhe eksplodime

Evropaelire - 19.04.2013

09:42 Boston: Në Watertown - të shtëna dhe eksplodime 09:24 Rumani: Kryeministri Ponta në favor të njohjes së Kosovës 08:52 Irak: Nga sulmi vetëvrasës në kafene – 27 të vrarë 07:58 SHBA: Në kompleksin e institutit në Boston u vra një polic ...

SHBA, shpërthime të reja në Boston, vritet polici që ndiqte autorët e sulmeve

LajmiFundit - 19.04.2013

Një oficer policie është vrarë në kompleksin e Institutit të Teknologjisë në Masaçusets, raportojnë mediat në Shtetet e Bashkuara. Polici ishte qëlluar disa herë derisa ai ishte duke iu përgjigjur një rrëmuje, ka raportuar rrjeti televiziv ...

SHBA: Një i dyshuar për sulm në Boston - i vrarë

Evropaelire - 19.04.2013

Policia në Shtetet e Bashkuara thotë se një i dyshuar për sulme në maratonën e Bostonit është vrarë, pas shkëmbimit të të shtënave me policinë. I dyshuari i dytë ka ikur nga vendi i përleshjes me armë në Watertown afër Bostonit, ndërsa po ...

Identifikohen atentatorët e Bostonit, janë dy vëllezër nga Çeçenia

LajmiFundit - 19.04.2013

Policia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës beson se ka identifikuar dy personat që dyshohet se janë autorët e vendosjes së bombave në Boston dhe më pas vrasjes së një efektivi të forcave të sigurisë në Massacussets.

Shpërthimet në Boston, autorët 2 vëllezër rusë

Kombetare - 19.04.2013

SHBA- Shpëthimet që ndodhën ditën e hënë gjatë Maratonës së Bostonit duket se nuk kanë një por dy autorë. Dyshohet se përgjegjës për ngjarjen që u kthye në masakër janë dy vëllezër rusë me origjinë nga Cecenia.

Boston, 2 terroristët janë vëllezër nga Çeçenia, njëri vritet

Portalb - 19.04.2013

BOSTON – Pas kontrollit shtëpi më shtëpi të policisë, një i vrarë dhe tjetri i arratisur. Janë dy vëllezër çeçenë, 26 dhe 19 vjeç dy terroristët e cilësuar si përgjegjës për tragjedinë e Bostonit.

Te dyshuarit per venien e bombave ne Boston , dy vellezer nga nga Ceçenia

24 orë - 19.04.2013

Policia në shtetin verilindor Massachusetts njoftoi se një prej të dyshuarve për shpërthimet e maratonës së Bostonit ka vdekur dhe tjetri nuk është kapur ende, ndërsa forcat e sigurimit vazhdojnë një operacion kërkimor në rrethinat e ...

Të dyshuarit pë sulmin në Boston janë vëllezër çeçenë

Ina - 19.04.2013

Mediat amerikane kanë njoftuar se të dyshuarit kryesor për sulmet në maratonën e Bostonit janë dy vëllezër çeçen. Sipas njoftimeve, i dyshuari që nuk është kapur është 19 vjeçari Dzhokhar Tsarnaev dhe i dyshuari i vrarë është 26 vjeçari ...

Fotoja e atentatorit në Boston, ja si e vendosi çantën shpërthyese

LajmiFundit - 19.04.2013

Një tjetër imazh është publikuar ditën e sotme ku tregohet njëri prej atentatorëve shumë pranë tetë vjeçarit Martin Richard pak minuta para se ai të humbte jetën nga shpërthimi. 19 vjeçari Dzhokhar A.

Obama: Të hetohet deri në fund

Top Channel - 19.04.2013

“Do të zbulojmë se çfarë ndodhi dhe do të bëjmë gjithçka për të siguruar popullin tonë.” Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, pas arrestimit të Dzhokhar Tsarnaev, të dyshuarit të dytë për atentatet ...

“Pezullohet” Bostoni, mision për të dyshuarin e dytë (VOA)

ikub - 19.04.2013

Policia në shtetin verilindor Massachusetts njoftoi se një prej të dyshuarve për shpërthimet e maratonës së Bostonit ka vdekur dhe tjetri nuk është kapur ende, ndërsa forcat e sigurimit vazhdojnë një operacion kërkimor në rrethinat e ...

Profili i atentatorëve, ja kush janë vëllezërit Tsarnaev

LajmiFundit - 19.04.2013

Dy të dyshuarit për bombat në Maratonën e Bostonit janë vëllezër të cilët emigruan nga republikat rusë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke u kthyer në fëmijë normalë amerikanë.

Dzhokar Tsarnaev u bë shtetas amerikan në 11 vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

LajmiFundit - 19.04.2013

Forcat e policisë dhe njësitë e skuadrave të shërbimeve inteligjente janë vënë në kërkim dhe thuajse kanë krehur 60-70% të një prej zonave ku dyshohet se mund të ndodhet atentatori i dytë i Maratonës së Bostonit Dzhokar Tsarnaev.

Boston: Në Watertown - të shtëna dhe eksplodime

Botasot - 19.04.2013

Policia ka arritur në një periferi të Bostonit për shkak të raporteve për të shtëna dhe eksplodime, pak kohë pas vrasjes së një oficeri të policisë në kompleksin e Institutit të Teknologjisë në Masaçusets.

SHBA: I dyshuari për sulm në Boston – është vrarë

Botasot - 19.04.2013

Policia në Shtetet e Bashkuara thotë se një i dyshuar për sulmet një Boston është vrarë, pas shkëmbimit të të shtënave me policinë. Personi i dytë i dyshuar ka ikur nga skena ku ka pasur të shtëna në vendbanimin Watertown afër Bostonit.

Të dyshuarit si autorë të masakrës së Bostonit, vëllezër. Vritet 26 vjeçari, në kërkim 19 vjeçari

Panorama - 19.04.2013

Autoret e dyshuar te masakres se Bostonit jane vellezer dhe mendohet se jane rus, nga Cecenia, e qe kane jetuar se paku 1 vit ne SHBA. Pas nje shkembimi zjarri me forcat e policise ka mbetur i vrare nje nga të dyshuarit për masakrën e ...

Boston: Vëllezërit rus, autor të sulmit

Yll Press - 19.04.2013

Të dy mendohet se kanë jetuar në SHBA, të paktën një vit. Tsarnev është akoma në arrati, pas sulmit të mbrëmshëm në Watertown. Ai mendohet se ka rrëmbyer një makinë dhe ka ikur pasi që ka qëlluar për vdekje një polic në Institutin e ...

Eliza, e tmerruar pas ngjarjeve në Boston

Telegrafi - 19.04.2013

Aktorja shqiptare Eliza Dushku është tmerruar pasi ka parë xhirimet televizive të betejës në qytetin e saj të lindjes, Boston, ku policët kishin ndjekur të dyshuarit në lidhje me bombardimet e ditëve më parë në këtë qytet.

SHBA, vritet një nga bombëvënësit, në kërkim i vëllai-FOTO

BalkanWeb - 19.04.2013

SHBA -Policia në shtetin verilindor Massachusetts njoftoi se një prej të dyshuarve për shpërthimet e maratonës së Bostonit ka vdekur dhe tjetri nuk është kapur ende, ndërsa forcat e sigurimit vazhdojnë një operacion kërkimor në rrethinat e ...

SHBA: Operacion policor, kërkohet personi i dytë

VOA - 19.04.2013

Sipas njoftimeve, i dyshuari që nuk është kapur është 19 vjeçari Dzhokhar Tsarnaev dhe i dyshuari i vrarë është 26 vjeçari Tamerlan Tsarnaev Policia në shtetin verilindor Massachusetts njoftoi se një prej të dyshuarve për shpërthimet e ...

SHBA: Operacion policor, kërkohet personi i dytë

Botasot - 19.04.2013

Policia në shtetin verilindor Massachusetts njoftoi se një prej të dyshuarve për shpërthimet e maratonës së Bostonit ka vdekur dhe tjetri nuk është kapur ende, ndërsa forcat e sigurimit vazhdojnë një operacion kërkimor në rrethinat e ...

Boston, gjuetia për atentatorin

Telegrafi - 19.04.2013

Xhaxhai i dy autorëve të sulmit në maratonën e Bostonit, i cilësoi dy nipërit e tij “dështakë që s’mundën të ndërtojnë dot jetën e tyre në Shtetet e Bashkuara” dhe refuzoi lidhjen e atentatit me fenë.

Boston, publikohen emrat e autorëve

Ora news - 19.04.2013

Ndërsa operacioni policor po vazhdon, në Boston policia ka bërë publike emrat e dy pesonave të dyshuar për sulmet në Maratonën e të Hënës. Një person prej dy të dyshuarve për sulmet është vrarë nga forcat e policisë dhe quhej Tamerlan ...

I dyshuari për sulm në Boston – është vrarë

Ilirida - 19.04.2013

Policia në Shtetet e Bashkuara thotë se një i dyshuar për sulmet një Boston është vrarë, pas shkëmbimit të të shtënave me policinë. Personi i dytë i dyshuar ka ikur nga skena ku ka pasur të shtëna në vendbanimin Watertown afër Bostonit.

Boston, të shtëna e shpërthime në Watertown

AlbanianScreen - 19.04.2013

Boston - Raporteve për të shtëna dhe shpërthime janë rregjistruar në periferi të Bostonit, pak, pas vrasjes së një oficeri të policisë në kompleksin e Institutit të Teknologjisë në Masaçusets.