TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Demokratët e bojkotojnë inaugurimin e Trumpit

Lajmi.net - 15.01.2017

Numri i Demokratëve që po e bojkotojnë ceremoninë e inaugurimit të Trumpit, po rritet Demokratët po refuzojnë të marrin pjesë në inaugurim për shkak të ndikimit të Rusisë në zgjedhjet e vitit të ...

“Bisha” e Cadillac që do të mbrojë Donald Trump

LajmiFundit - 15.01.2017

Mediat omentojne se Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Kina ka një paralajmërim serioz për Donald Trump

LajmiFundit - 15.01.2017

Kina i ka bërë me dije presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, D0nald Trump se nuk ka asnjë shans që të përfshijë statusin e Tajvanit në bisedime me të. Paralajmërimi ka ardhur nga Ministria e Jashtme në ...

Kina ka një paralajmërim serioz për Donald Trump

Lajmi.net - 15.01.2017

Kina i ka bërë me dije presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump se nuk ka asnjë shans që të përfshijë statusin e Tajvanit në bisedime me të. Paralajmërimi ka ardhur nga Ministria e Jashtme në ...

Ekipi i Trumpit: Raporti për takimin me Putinin është gënjeshtër

Evropaelire - 15.01.2017

Sean Spicer, ndihmës i afërt i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka hedhur poshtë një raport të publikuar, se planifikohet një takim me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin , në ...

Ndihmësi i Trump: Lajmi për takimin me Putin, gënjeshtër

LajmiFundit - 15.01.2017

Sean Spicer, ndihmës i afërt i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka hedhur poshtë një raport të publikuar, se planifikohet një takim me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në ...

Moska tregon se a do të takohen Putin dhe Trump

Lajmi.net - 15.01.2017

Nuk ka pasur bisedime për një takim të mundshëm mes presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, sipas Kremlinit.

Video/ Ja pamja që do të ketë ‘Bisha’ e re e Presidentit Trump

Almakos - 15.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Trump dhe Putin do të takohen në Islandë?

Zhurnal - 15.01.2017

Si Regan me Gorbachev të cilë u takuan në vitin 1986 në Islandë Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, planifikon që të takohet me Presidentin e Rusisë, Vladimir ...

Trump dhe Putin do të takohen në Islandë?

Portalb - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, planifikon që të takohet me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, gjatë udhëtimit të tij të parë jashtë vendit në cilësinë e ...

Ja si duket vetura e re e Presidentit Trump (VIDEO)

Portalb - 15.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Drejtori i CIA-s e paralajmëron Trumpin: Kujdes çfarë thua dhe mos e shfajëso Rusinë për veprimet e veta

Lajm - 15.01.2017

Drejtori në largim i CIA-s, John Brennan, e ka paralajmëruar sot presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos e shfajësojë Rusinë për veprimet e ...

Takimi i parë Trump-Putin, si Regani dhe Gorbaçovi, në Islandë

Top Channel - 15.01.2017

Udhëtimi i parë i Donald Trump jashtë vendit si President do të bëhet në Islandë, për të zhvilluar një samit me homologun e tij të ardhshëm rus Vladimir Putin.

“Trump nuk e kupton Rusinë”

Lajmi.net - 15.01.2017

Drejtori në largim i CIA-s John Brennan, ka thënë që presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, nuk e kupton Rusinë, dhe ka dënuar mënyrën e tij të komunikimit përmes rrjetit social Twitter.

Trump: Po rritet numri i votuesve të Obamas që tani më duan mua

Albeu.com - 15.01.2017

Pesë ditë para inaugurimit , Presidenti i zgjedhur Donald Trump vijon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e papritur në zgjedhjet e nëntorit, për të marrë një mandat katër-vjeçar në ...

Takimi i parë Trump-Putin, si Regani dhe Gorbaçovi, në Islandë

Portalb - 15.01.2017

Udhëtimi i parë i Donald Trump jashtë vendit si President do të bëhet në Islandë, për të zhvilluar një samit me homologun e tij të ardhshëm rus Vladimir Putin, raporton Portalb.

Trump: Merkel bëri gabim që ua hapi dyert refugjatëve

Lajmi.net - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka thënë “Times of London” se kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë një “gabim katastrofal” me politikën e saj që la një valë prej miliona ...

?Merkel bëri 'gabim katastrofik' që ua hapi dyert refugjatëve?

Albeu.com - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump , ka deklaruar për “ Times of London” se kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë një “ gabim katastrofal ” me politikën e saj që la një valë prej ...

Rrugëtimi i pazakontë i Trumpit drejt Shtëpisë së Bardhë

Lajmi.net - 15.01.2017

Donald Trump përgatitet të fillojë sfidën 4 vjeçare në drejtimin e Shtëpisë së Bardhë, pas betimit si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ne do të flasim tani për rrugëtimin e pazakontë që e ...

Trump: Sanksionet ndaj Rusisë do të vazhdojnë

Ora news - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se do t’i vazhdojë sanksionet kundër Rusisë të vendosura nga administrata Obama, por kjo mund të mos zgjasë shumë.

'Bisha' që do të mbrojë Donald Trump

Zeri - 15.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Trump ‘sulmon’ ikonën e të drejtave civile në SHBA

Mapo - 15.01.2017

Politikanët, artistët dhe personazhe publike të tjerë kanë dalë në mbrojtje të një aktivist amerikan të të drejtave civile, Kongresmenit John Lewis, i cili është përfshirë në një mosmarrëveshje me ...

Trump: Sanksionet ndaj Rusisë do të vazhdojnë, por…

Mapo - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se, do t’i vazhdojë sanksionet kundër Rusisë të vendosura nga administrata Obama, por kjo mund të mos zgjasë shumë.

Rrëfehet ish Miss Hungaria: Ja çfarë më bëri Trump

Gazeta Express - 15.01.2017

Ish Miss Hungaria, Kata Sarka, ka deklaruar se Donald Trump e ftoi atë në dhomën e tij të hotelit pas konkursit të bukurisë “Miss Universe 2013” të zhvilluar në ...

Kina ka një paralajmërim serioz për Donald Trump

Gazeta Express - 15.01.2017

Kina i ka bërë me dije presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump se nuk ka asnjë shans që të përfshijë statusin e Tajvanit në bisedime me ...

Kina ka një paralajmërim serioz për Donald Trump

Zeri - 15.01.2017

Kina i ka bërë me dije presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump se nuk ka asnjë shans që të përfshijë statusin e Tajvanit në bisedime me të. Paralajmërimi ka ardhur nga Ministria e Jashtme në ...

Video/ Ja pamja që do të ketë ‘Bisha’ e re e Presidentit Trump

Mapo - 15.01.2017

Foto 1 nga 22 Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do ...

Miss Hungaria: Donald Trump më ftoi në dhomën e tij të hotelit

Ora news - 15.01.2017

Ish miss Hungaria, Kata Sarka, ka treguar nëpërmjet një interviste se si Donald Trump e ftoi atë në dhomën e tij të hotelit pas konkursit të bukurisë “Miss Universe 2013” të zhvilluar në Moskë.

Brenda dhomës ku Melania e harron Trumpin (FOTO)

Gazeta Express - 15.01.2017

Melania Trump duket gjithmonë e përsosur në daljet e saj publike. Zonja e parë e ardhshme e Shteteve të Bashkuara do të vazhdojë të jetojë në shtëpinë e tyre në Washington, e megjithatë për ato herë ...

Raportimet për takim të mundshëm të Trumpit me Putinin janë të rreme

Koha.net - 15.01.2017

Sean Spicer, ndihmës i afërt i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka hedhur poshtë një raport të publikuar, se planifikohet një takim me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në ...

Nicole Kidman sfidon yjet e Holliwoodit

ABC News - 15.01.2017

Nicole Kidman ka qënë një ndër të vetmet yje të Holliwoodit që doli në mbështetje të Donald Trump. Aktorja ka theksuar se të gjithë duhet të bashkohen me presidentin e ri e të shohin të ecin përpara.

Analizë: Pse po ngutet Serbia ta destabilizojë Kosovën?

Gazeta Express - 15.01.2017

Serbët organizuan festë kur Donald Trump i fitoi zgjedhjet. Pse, ata, tash nuk po e presin në qetësi Trump'in që ta marrë timonin në Shtëpi të Bardhë? A po frikësohen serbët që Trump dhe Putin do të ...

Ligjëvënësit Lewis, Van Hollen flasin kundër Presidentit të zgjedhur

VOA - 15.01.2017

Disa ditë para ceremonive në Shtetet e Bashkuara për nder të udhëheqësit të Lëvizjes së të Drejtave Civile afrikano-amerikane, Martin Luther King, Jr.

Moska tregon se a do të takohen Putin dhe Trump

Gazeta Express - 15.01.2017

Nuk ka pasur bisedime për një takim të mundshëm mes presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, sipas ...

Brenda dhomës së bukurisë së Melania Trump në Shtëpinë e Bardhë

Telegrafi - 15.01.2017

Zonja e parë e ardhshme do të ketë një hapësirë të veçantë për t’u dukur e mrekullueshme. Melania Trump duket gjithmonë e përsosur në daljet e saj publike.

Drejtori i CIA-s e paralajmëron Trumpin: Kujdes çfarë thua dhe mos e shfajëso Rusinë për veprimet e veta

Gazeta Express - 15.01.2017

Drejtori në largim i CIA-s, John Brennan, e ka paralajmëruar sot presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos e shfajësojë Rusinë për veprimet e ...

Kina: Politika e “një Kine të vetme”, e panegociueshme

VOA - 15.01.2017

Ministria e jashtme e Kinës përsëri hodhi poshtë komentet e presidentit të zgjedhur Donald Trump se ai mund të përdorë politikën amerikane për Tajvanin si mjet negocimi me Kinën.

Drejtori i CIA-s: Trumpi nuk e kupton Rusinë

Telegrafi - 15.01.2017

Drejtori në largim i CIA-s, John Brennan, thotë se presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, nuk e kupton Rusinë, dhe ka dënuar mënyrën e tij të komunikimit, përfshirë atë përmes rrjetit social ...

Trump premton më shumë vende pune

VOA - 15.01.2017

Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vazhdon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e papritur në zgjedhjet e nëntorit, për të marrë një mandat katër-vjeçar në ...

Trump: Po rritet numri i votuesve të Obamas që tash më duan mua

Gazeta Express - 15.01.2017

Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vazhdon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e papritur në zgjedhjet e nëntorit, për të marrë një mandat katër-vjeçar në ...

Politika e “një Kine të vetme”, e panegociueshme

Gazeta Express - 15.01.2017

Ministria e jashtme e Kinës përsëri hodhi poshtë komentet e presidentit të zgjedhur Donald Trump se ai mund të përdorë politikën amerikane për Tajvanin si mjet negocimi me ...

“Kompromati”, praktika sovjetike, ende në fuqi në Rusi

VOA - 15.01.2017

Në vorbullën që shoqëroi akuzat e paverifikuara se Kremlini kishte material kompromentues për Presidentin e zgjedhur amerikan Donald Trump, një fjalë ruse hyri në fjalorin botëror – “kompromat”.

'Kompromati', praktikë që Rusia e vazhdon edhe sot

Gazeta Express - 15.01.2017

Në vorbullën që shoqëroi akuzat e paverifikuara se Kremlini kishte material kompromentues për Presidentin e zgjedhur amerikan Donald Trump, një fjalë ruse hyri në fjalorin botëror – ...

Trump dhe rrugëtimi i pazakontë drejt Shtëpisë së Bardhë

VOA - 15.01.2017

Donald Trump përgatitet të fillojë sfidën 4 vjeçare në drejtimin e Shtëpisë së Bardhë, pas betimit si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ne do të flasim tani për rrugëtimin e pazakontë që e ...

'Kompromati', praktikë që Rusia e vazhdon edhe sot

Zeri - 15.01.2017

Në vorbullën që shoqëroi akuzat e paverifikuara se Kremlini kishte material kompromentues për Presidentin e zgjedhur amerikan Donald Trump, një fjalë ruse hyri në fjalorin botëror – “kompromat”.

Trump thotë se Merkel bëri “gabim katastrofal” me politikën për refugjatë

Koha.net - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump i ka thënë “Times of London” se kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë një “gabim katastrofal” me politikën e saj që la një valë prej miliona ...

Merkel bëri 'gabim katastrofik' që ua hapi dyert refugjatëve, thotë Trump

Gazeta Express - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka thënë “Times of London” se kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë një “gabim katastrofal” me politikën e saj që la një valë prej miliona ...

Kidman nga të paktit në Hollywood që e mbështesin Trumpin

Telegrafi - 15.01.2017

Aktorja e famshme, Nicole Kidman, është ndër të paktit yje nga Hollywoodi që ka vendosur të dalë në mbrojtje të presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump.

Rrugëtimi i pazakontë i Trumpit drejt Shtëpisë së Bardhë

Gazeta Express - 15.01.2017

Donald Trump përgatitet të fillojë sfidën 4 vjeçare në drejtimin e Shtëpisë së Bardhë, pas betimit si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ne do të flasim tani për rrugëtimin e pazakontë që e ...

Video-satira, Donald Trump flet për sigurinë dhe… luan në fizarmonikë

Gazeta Tema - 15.01.2017

Qysh në nisje të fushatës së tij presidenciale, Donald Trump ka qenë një nga personazhet më të preferuar të rrjeteve sociale. Fjalimet dhe intervistat e tij, në disa raste edhe me gafa ndoshta të ...

Trump: Sanksionet ndaj Rusisë do të vazhdojnë

Durres Lajm - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se do t’i vazhdojë sanksionet kundër Rusisë të vendosura nga administrata Obama, por kjo mund të mos zgjasë shumë.

Donald Trump i kundërvihet një ikone të luftës për të drejtat qytetare

Vision Plus - 15.01.2017

Donald Trump ka kritikuar ashpër të shtunën një të zgjedhur demokrat me ngjyrë, figurë historike e lëvizjes për të drejtat qytetare, në hapje të një aktiviteti kushtuar Martin Luther King.

Demokratët e bojkotojnë inaugurimin e Trumpit

Tetova Sot - 15.01.2017

Numri i Demokratëve që po e bojkotojnë ceremoninë e inaugurimit të Trumpit, po rritet Demokratët po refuzojnë të marrin pjesë në inaugurim për shkak të ndikimit të Rusisë në zgjedhjet e vitit të ...

VIDEO/ Komedia: Putin kërcënon Trump me “videon e urinimit”

Gazeta Tema - 15.01.2017

Disa ditë më parë shpërtheu një “skandal” sipas të cilit Donald Trump ka kryer orgji në një hotel rus ku ka qendruar edhe Obama. Madje u tha s eTrump detyroi disa prostituta të urinonin në krevatin ...

Komedia: Putin kërcënon Trump me “videon e urinimit” (VIDEO)

Tetova Sot - 15.01.2017

Disa ditë më parë shpërtheu një “skandal” sipas të cilit Donald Trump ka kryer orgji në një hotel rus ku ka qendruar edhe Obama. Madje u tha s eTrump detyroi disa prostituta të urinonin në krevatin ...

“Trump”, shitet për gati 7 mijë euro në ankand

Java News - 15.01.2017

Një shishe e rrallë uiski me autografin e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, është shitur për 6 mijë paund ose rreth 7 mije euro në një ankand në Glasgow.

Media:Trump shpreh dëshirën për një takim me Putin gjatë samitit në Islandë

Vision Plus - 15.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump parashikon të takojë homologun e tij rus, Vladimir Putin gjatë një samiti në Islandë pas disa javësh, në vizitën e tij të parë jashtë vendit, raportoi sot ...

Stilisti i famshëm në krah te Melania Trump: E vesh unë!

Gazeta Tema - 15.01.2017

Melania Trump dhe veshjet e saj janë bërë një temë debati në SHBA. Shumë stilistë kanë refuzuar ta veshin atë për shkak të qendrimeve të Trump. Por ka pasur edhe ndonjë stilist që nuk ka ngurruar t’i ...

Donald Trump takon Putin pas disa javësh?

Tetova Sot - 15.01.2017

Donald Trump planifikon të takojë homologun rus, Vladimir Putin gjatë një samiti në Islandë pas disa javësh, në vizitën e tij të parë jashtë vendit, raportoi sot “Sunday Times”.

FOTOT/ “Më kapi dorën dhe…”, kush është modelja seksi që “sikletos” Trumpin

Gazeta Tema - 15.01.2017

Ditën e djeshme një modele hungareze rrëfeu lidhur me një ngacmim seksual që i ka bërë Trump në vitin 2013. Kata Sarka, 30 vjeç, ka rrëfyer për mediat angleze se si e ftoi për seks Trumpi në Rusi.

Donald Trump i përvishet një aktivisti për të drejtat qytetare

Java News - 15.01.2017

Donald Trump ka kritikuar ashpër të shtunën një të zgjedhur demokrat me ngjyrë, figurë historike e lëvizjes për të drejtat qytetare, në hapje të një aktiviteti kushtuar Martin Luther King.

“Trump më ftoi për seks 8 vite pasi ishte martuar”. Kush është 30-vjeçarja e pasarelave

Java News - 15.01.2017

Ditën e djeshme një modele hungareze rrëfeu lidhur me një ngacmim seksual që i ka bërë Trump në vitin 2013. Kata Sarka, 30 vjeç, ka rrëfyer për mediat angleze se si e ftoi për seks Trumpi në Rusi.

Ndihmësi i Trump: Lajmi për takimin me Putin, gënjeshtër

Tetova Sot - 15.01.2017

Sean Spicer, ndihmës i afërt i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka hedhur poshtë një raport të publikuar, se planifikohet një takim me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në ...

Brenda dhomës ku Melania e harron Trumpin (FOTO)

Tetova Sot - 15.01.2017

Melania Trump duket gjithmonë e përsosur në daljet e saj publike. Zonja e parë e ardhshme e Shteteve të Bashkuara do të vazhdojë të jetojë në shtëpinë e tyre në Washington, e megjithatë për ato herë ...

1 orë grim në ditë, ja sesi do të kurohet Zonja e Parë, Trump (FOTO)

Java News - 15.01.2017

Melania Trump duket gjithmonë e përsosur në daljet e saj publike. Zonja e parë e ardhshme e Shteteve të Bashkuara do të vazhdojë të jetojë në shtëpinë e tyre në Washington, e megjithatë për ato herë ...

Drejtori i CIA-s e paralajmëron Trumpin: Kujdes çfarë thua dhe mos e shfajëso Rusinë për veprimet e veta

Alb Portali - 15.01.2017

Drejtori në largim i CIA-s, John Brennan, e ka paralajmëruar sot presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos e shfajësojë Rusinë për veprimet e fundit. Loading...

Trump dhe Putin takohen në Islandë? Reagon ekipi i presidentit

Gazeta Tema - 15.01.2017

Sean Spicer, ndihmës i afërt i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka hedhur poshtë një raport të publikuar, se planifikohet një takim me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në ...

Shefi i CIA-s mesazh Trumpit: I është futur një rruge pa krye!

Gazeta Tema - 15.01.2017

Shefi i CIA-s i ka dërguar një mesazh të fortë presidentit të zgjedhur Donald Trump. Gjatë një interviste për Fox News, John Brennan foli lidhur me raportet Trump-Rusi.

Trump: Po rritet numri i votuesve të Obamas që tash më duan mua

Tetova Sot - 15.01.2017

Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vazhdon ...

Trump premton ‘shumë’ vende pune: Edhe demokratët do më duan!

Gazeta Tema - 15.01.2017

Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vazhdon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e papritur në zgjedhjet e nëntorit, për të marrë një mandat katër-vjeçar në ...

Trump dhe rrugëtimi i tij për në Shtëpinë e Bardhë

Alb Portali - 15.01.2017

Donald Trump përgatitet të fillojë sfidën 4 vjeçare në drejtimin e Shtëpisë së Bardhë, pas betimit si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ne do të flasim tani për rrugëtimin e pazakontë që e ...

Takimi i parë/ Trump dhe Putin bisedime në të njëjtin vend ku u takuan Regan-Gorbaçov

Tetova Sot - 15.01.2017

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump dhe Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, do të takohen së shpejti. Sipas raportimeve të mediave në Britani të Madhe, udhëtimi i parë i Trump do të jetë ...

Rrugëtimi i pazakontë i Trumpit drejt Shtëpisë së Bardhë

Tetova Sot - 15.01.2017

Donald Trump përgatitet të fillojë sfidën 4 vjeçare në drejtimin e Shtëpisë së Bardhë, pas betimit si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ne do të flasim tani për rrugëtimin e pazakontë që e ...

Rrëfehet ish Miss Hungaria: Ja çfarë më bëri Trump

Republika - 15.01.2017

Ish Miss Hungaria, Kata Sarka, ka deklaruar se Donald Trump e ftoi atë në dhomën e tij të hotelit pas konkursit të bukurisë “Miss Universe 2013” të zhvilluar në ...

Miss Hungaria: Donald Trump më ftoi në dhomën e tij të hotelit

Antpress - 15.01.2017

Ish miss Hungaria, Kata Sarka, ka treguar nëpërmjet një interviste se si Donald Trump e ftoi atë në dhomën e tij të hotelit pas konkursit të bukurisë “Miss Universe 2013” të zhvilluar në Moskë.

Reuters: Agjentët po ikin, CIA është copëtuar për shkak të Donald Trump

Lajmi.net - 14.01.2017

Pas zgjedhjes së Donald Trump si Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës thuhet se morali i agjencisë së inteligjencës CIA është duke rënë. Kjo pasi disa agjentë të inteligjencës kanë ...

Donald Trump i gatshëm të punojë me Rusinë

Albeu.com - 14.01.2017

Presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se është i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, duke siguruar se ata do të bashkëpunojnë Trumo i tha Wall Street Journal se sanksionet sapo të ...

Për Rusinë dhe Kinën, Trump: Sanksionet hiqen me kusht

Top Channel - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, thotë se ai është i hapur për të punuar me Rusinë dhe Kinën. Trump i tha “Wall Street Journal” se sanksionet e reja që i janë vendosur Rusisë do të mbeten ...

Donald dhe Melania Trump ftojnë çiftin Obama për çaj përpara inaugurimit

Zhurnal - 14.01.2017

Barack dhe Michele Obama janë ftuar nga Donald dhe Melania Trump për një çaj në Shtëpinë e Bardhë përpara inaugurimit të së premtes, ka njoftuar zyra e presidentit që po largohet.

Zbulohet dosja sekrete: Trump i survejuar që në vitin 1989, ka qenë gjithmonë i sigurt për fitoren Presidenciale

Zhurnal - 14.01.2017

Mbërritja e Donald Trump në zyrën ovale, nuk ka qenë një rastësi. Ajo që do të ndodhë në datën 20 Janar, ceremonia e inaugurimit të tij si president i 45-të i ShBA duket se është planifikuar prej ...

Trump i gatshëm të punojë me Rusinë

Lajm - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump thotë se ai është i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, duke siguruar se ata do të ...

Trump rrëfen: Jam gati të punoj me Kinën e Rusinë

LajmiFundit - 14.01.2017

Donald Trump, presidenti i zgjedhur është shprehur për ”Wall Street Journal” se është i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, në rast se edhe palët bashkëveprojnë.

Trump thotë se do t’ia heqë Rusisë sanksionet

Lajmi.net - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, thotë se ai është i hapur për të punuar me Rusinë dhe Kinën. Trump i tha “Wall Street Journal” se sanksionet e reja që i janë vendosur Rusisë do të ...

Trump: I hapur për të bashkëpunuar me Rusinë dhe Kinën

SOT - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, thotë se ai është i hapur për të punuar me Rusinë dhe Kinën. Trump i tha “Wall Street Journal” se sanksionet e reja që i janë vendosur Rusisë do të mbeten ...

Trump befason me deklaratën: Mund të anulojmë sanksionet ndaj Rusisë

Portalb - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur në SHBA, Donald Trump, tha se mund të hiqen sanksionet kundrejt Moskës nëse zhvillohen marrëdhënie të mira me Rusinë, raporton Anadolu Agency (AA).

Disa ligjvënës e bojkotojnë inaugurimin e Trumpit

Evropaelire - 14.01.2017

Së paku tetë anëtarë të Kongresit të Shteteve të Bashkuara kanë thënë se do ta bojkotojnë ceremoninë e inaugurimit të presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ndërsa disa prej tyre si arsye e ...

Gjeli që i ngjan Trump

Top Channel - 14.01.2017

Kreshta është bjonde, qëndrimi i ngjashëm, por gjeli që fryhet, i realizuar në Jianxing, në afërsi të Shanghait, nuk është frymëzuar nga Donald Trump.

Disa ligjvënës e bojkotojnë inagurimin e Trumpit

Almakos - 14.01.2017

Së paku tetë anëtarë të Kongresit të Shteteve të Bashkuara kanë thënë se do ta bojkotojnë ceremoninë e inaugurimit të presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ndërsa disa prej tyre si arsye e ...

Për Rusinë dhe Kinën, Trump: Sanksionet hiqen me kusht

Almakos - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur në SHBA, Donald Trump, tha se mund të hiqen sanksionet kundrejt Moskës nëse zhvillohen marrëdhënie të mira me Rusinë. Trump në një intervistë për gazetën Wall Street Journal ka ...

Ndihmësi i Trumpit ka folur me ambasadorin rus, në ditën e sanksioneve

Evropaelire - 14.01.2017

Michael Flynn, këshilltar për siguri kombëtare i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka marrë një thirrje nga ambasadori i Rusisë, muajin e kaluar, në ditën e njëjtë kur presidenti, ...

Uiski “Trump”, shitet për 6 mijë paund në ankand

Top Channel - 14.01.2017

Një shishe e rrallë uiski me autografin e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, është shitur për 6 mijë paund ose rreth 7 mije euro në një ankand në Glasgow.

Ndihmësi i Trumpit ka folur me ambasadorin rus në ditën e sanksionëve

Albeu.com - 14.01.2017

Michael Flynn, këshilltar për siguri kombëtare i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka marrë një thirrje nga ambasadori i Rusisë, muajin e kaluar, në ditën kur presidenti, Barack Obama, ...

“Bisha” që do të mbrojë Donald Trump

Top Channel - 14.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Trump: Jam gati të punoj me Kinën e Rusinë

Albeu.com - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump thotë se ai është i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën , në rast se edhe palët bashkëveprojnë. Për Wall Street Journal, Trump u shpreh se sanksionet e ...

Trump dhe Melania ftojnë çiftin Obama për çaj përpara inaugurimit

Albeu.com - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump kanë ftuar për një çaj në Shtëpinë e Bardhë, Presidentin në ikje Barack dhe bashkëshorten e tij Michelle Obama ...

WSJ: Trump i hapur për tërheqje të sanksioneve, nëse Rusia ndihmon

Evropaelire - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka thënë së përditshmes, Wall Street Journal, se do t’i mbajë sanksionet kundër Rusisë, por është i hapur për tërheqjen e tyre, nëse Rusia është e ...

Trump: Do të punoj me Rusinë dhe Kinën nëse bashkëpunojnë

SOT - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump tha dje se ka vullnetin për të punuar me Rusinë dhe Kinën nëse ata bashkëpunojnë. Në një intervistë me Wall Street Journal, Trump tha se sanksionet e reja ...

?Bisha? që do të shoqërojë Presidentin Donald Trump është tashmë gati (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 14.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Incidenti me Trump, besueshmëria ndaj CNN bie me 18%

Albeu.com - 14.01.2017

Ditën e martë të gjithë pamë se si reporteri James Acosta i CNN nuk u pranua të bëjë pyetje gjatë konfereës për Shtyp të mbajtur nga Donald Trump , sepse – jeni media e “fake news”­ iu drejtua ...

Trump i martuar ftoi ish-Miss Hungarinë në dhomën e tij të hotelit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.01.2017

Ish-Miss Hungaria, Kata Sarka, ka pohuar se Donald Trump e ftoi atë në dhomën e tij të hotelit pas konkursit të bukurisë “Miss Universe 2013” të zhvilluar në Moskë, megjithëse në atë kohë ai ishte i ...

Trump: Sanksionet ndaj Rusisë do i vijoj, por jo për shumë kohë

Zhurnal - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se do t’i vazhdojë sanksionet kundër Rusisë të vendosura nga administrata Obama, por kjo mund të mos zgjasë shumë.

Trump, i martuar, ftoi ish-Miss Hungarinë në dhomën e tij të hotelit

LajmiFundit - 14.01.2017

Ish-Miss Hungaria, Kata Sarka, ka pohuar se Donald Trump e ftoi atë në dhomën e tij të hotelit pas konkursit të bukurisë “Miss Universe 2013” të zhvilluar në Moskë, megjithëse në atë kohë ai ishte i ...

Trump i gatshëm të punojë me Rusinë

Gazeta Express - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump thotë se ai është i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, duke siguruar se ata do të ...

Ekspertja e njohur e politikës amerikane: Trump mund të shkarkohet brenda 18 muajve

Telegrafi - 14.01.2017

Donald Trump arriti që të zgjidhet president i Shteteve të Bashkuara përkundër parashikimeve që e nxirrnin atë humbës. Disa deklarata të tij kanë shkaktuar panik në politikën globale ndërkohë edhe ...

Trump: Jam gati të punoj me Kinën e Rusinë

Ora news - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se ai ëshë i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, në rast se edhe palët bashkëveprojnë. Për Wall Street Journal, Trump u shpreh se sanksionet e reja të ...

Trump: Sanksionet mbi Rusinë mund të hiqen

Telegrafi - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, thotë se ai është i hapur për të punuar me Rusinë dhe Kinën. Trump i tha “Wall Street Journal” se sanksionet e reja që i janë vendosur Rusisë do të mbeten ...

'Sekreti' i madh i planit të Donald Trumpit në politikën e jashtme

Zeri - 14.01.2017

Pas shumë incidenteve, kur armët e SHBA-së përfundonin në duart e “Al Qaeda”-s apo grupeve të ngjashme dhe kur trupat e stërvitura nga SHBA-ja dezertuan tek këto grupe, mbështetja e Uashingtonit për ...

Trump: Do punoj me Rusinë e Kinën (shihni ‘Bishën’ e re)

Mapo - 14.01.2017

Foto 1 nga 4 Presidenti i zgjedhur, Donald Trump deklaroi se është i gatshëm që të bashkëpunojë me Rusinë dhe me Kinën. Trump deklaroi për gazetën “Wall Street Journal” se sanksionet e vendosura ndaj ...

Trump: Mund t’i ndalim sanksionet ndaj Rusisë

Koha.net - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, në një intervistë për “The Wall Street Journal”, ka thënë se mund të ndërpresë sanksionet ndaj Rusisë “së paku për një kohë të caktuar”.

Disa ligjvënës e bojkotojnë inaugurimin e Trumpit

Zeri - 14.01.2017

Së paku tetë anëtarë të Kongresit të Shteteve të Bashkuara kanë thënë se do ta bojkotojnë ceremoninë e inaugurimit të presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ndërsa disa prej tyre si arsye e ...

“Kombet e Domosdoshme” të Europës së Re

Zeri - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump sakaq ka minuar besueshmërinë e garancive të vjetra të Amerikës për sigurinë e Europës. BE-ja tashmë duhet të përforcojë atë që mundet në respekt të NATO-s dhe të ...

Trump: “Jam i gatshëm të bashkëpunoj me Rusinë dhe Kinën, vetëm nëse ato bashkëpunojnë

RTSH - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka thënë se ëshë i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, në rast se edhe palët bashkëveprojnë. Për Wall Street Journal, Trump u shpreh se sanksionet e reja të ...

Përse mbulimi i dosjes së Trump nga mediat, është vetëvrasës

BalkanWeb - 14.01.2017

NGA: MAJKËLL BRENDËN DOERTI Mediat po bien në nivelin e Donald Trumpit. Të rimëkëmbura nga paaftësia e tyre për të ndaluar zgjedhjen e tij president, ziliqare për fuqinë e tij për t’i bërë njerëzit ...

VIDEO/ Nicole Kidman sfidon Hollywood-in: ’Duhet të mbështesim Trump’

BalkanWeb - 14.01.2017

Gjatë një interviste për Bbc, Nicole Kidman, ndryshe nga shumë kolegë të saj të Hollywood-it mes tyre edhe Meryl Streep, ka deklaruar që duhet të mbështesim presidentin e zgjedhur Donlad Trump.

Trump: Sanksionet ndaj Rusisë do të vazhdojnë "të paktën për një periudhë"

VOA - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se do t’i vazhdojë sanksionet kundër Rusisë të vendosura nga administrata Obama, por kjo mund të mos zgjasë shumë.

Kabineti Trump dhe dallimet me Presidentin e zgjedhur

VOA - 14.01.2017

Të emëruarit në postet kyçe të kabinetit Trump po shprehin qëndrime krejt të ndryshme nga ato të Presidentit të zgjedhur, për çështje kryesore si Rusia, Irani, tregtia dhe mospërhapja e armëve ...

“Bisha” që do të mbrojë Donald Trump

Koha.net - 14.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Një shishe uiski “Trump” shitet për 6.900 euro (Foto)

Telegrafi - 14.01.2017

Një shishe e rrallë uiski me autografin e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, është shitur për 6.000 funte (6.900 euro) në një ankand në Glasgou.

Njihuni me “Bishën” që do të mbrojë Donald Trump

Botasot - 14.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Trump, i martuar, ftoi ish-Miss Hungarinë në dhomën e tij të hotelit

Ora news - 14.01.2017

Ish-Miss Hungaria, Kata Sarka, ka pohuar se Donald Trump e ftoi atë në dhomën e tij të hotelit pas konkursit të bukurisë “Miss Universe 2013” të zhvilluar në Moskë, megjithëse në atë kohë ai ishte i ...

Rama mungon në inaugurimin e Trumpit, ndërsa Basha e Mediu shkojnë nga opozita?

Telegrafi - 14.01.2017

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, nuk do të shkojë në Washington DC për të marrë pjesë në ceremoninë e betimit të presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Uiski “Trump”, shitet për afër 7 mijë euro në ankand

Koha.net - 14.01.2017

Një shishe e rrallë uiski me autografin e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, është shitur për 6 mijë paund ose rreth 7 mije euro në një ankand në Glasgow.

Donald Trump, mesazh paqeje dhe miqësie për Rusinë dhe Kinën

Gazeta Tema - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, thotë se ai është i hapur për të punuar me Rusinë dhe Kinën. Trump i tha “Wall Street Journal” se sanksionet e reja që i janë vendosur Rusisë do të mbeten ...

Donald Trump: Kushtet për një bashkëpunim me Rusinë dhe Kinën

Java News - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, thotë se ai është i hapur për të punuar me Rusinë dhe Kinën. Trump i tha “Wall Street Journal” se sanksionet e reja që i janë vendosur Rusisë do të mbeten ...

Trump i gatshëm të punojë me Rusinë

Alb Portali - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump thotë se ai është i gatshëm të punojë me Rusinë dhe Kinën, duke siguruar se ata do të bashkëpunojnë Loading... Trumo i tha Wall Street Journal se sanksionet sapo ...

Trump thotë se do t’ia heqë Rusisë sanksionet

Tetova Sot - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, thotë se ai është i hapur për të punuar me Rusinë dhe Kinën. Trump i tha “Wall Street Journal” se sanksionet e reja që i janë vendosur Rusisë do të ...

Trump gati të bashkëpunoj me Rusinë dhe Kinën

Vision Plus - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka deklaruar se ai është i gatshëm te bashkëpunoje me Rusinë dhe Kinën, ne rast se do te kete vullnet te mire nga ana e tyre.

“Bomba seksuale”, vetëvrasja e medias me mbulimin e dosjes Trump

Java News - 14.01.2017

Mediat po bien në nivelin e Donald Trampit. Të rimëkëmbura nga paaftësia e tyre për të ndaluar zgjedhjen e tij president, ziliqare për fuqinë e tij për t’i bërë njerëzit të besojnë edhe deklaratat e ...

Ja pamja që do të ketë ‘Bisha’ e re e Presidentit Trump (VIDEO)

Tetova Sot - 14.01.2017

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që armiqtë nuk i mungonin, as i mungojnë dhe as do t’i mungojnë.

Shuplakë Obamës, Kremlini fton Trump në bisedimet e paqes për Sirinë

Respublica - 14.01.2017

Kremlini zyrtarizon vullnetin për një marrëdhënie të re me Shtëpinë e Bardhë, sapo prej kësaj të jetë larguar edhe fizikisht Barack Obama. Shenjë e qartë në këtë drejtim është ftesa që Rusia i ka ...

Trump del në origjinë: Mund t’ndalim sanksionet ndaj Rusisë

Java News - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, në një intervistë për “The Ëall Street Journal”, ka thënë se mund të ndërpresë sanksionet ndaj Rusisë “së paku për një kohë të caktuar”.

Donald Trump: Sanksionet ndaj Rusisë do të vazhdojnë “të paktën për një periudhë”

Gazeta Tema - 14.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump thotë se do t’i vazhdojë sanksionet kundër Rusisë të vendosura nga administrata Obama, por kjo mund të mos zgjasë shumë.

Miss Hungaria nxjerr zbuluar Trump: Më ftoi në dhomën e tij të hotelit

Gazeta Tema - 14.01.2017

Të martën në mbrëmje, BuzzFeed publikoi një dokument që pretendonte se zbulonte lidhjet e thella ndërmjet Tramp dhe Rusisë dhe përmbante detaje banale.

Përse mbulimi i dosjes së Tramp nga mediat, është vetëvrasës

Bota.al - 14.01.2017

Nga Majkëll Brendën Doerti Mediat po bien në nivelin e Donald Trampit. Të rimëkëmbura nga paaftësia e tyre për të ndaluar zgjedhjen e tij president, ziliqare për fuqinë e tij për t’i bërë njerëzit të ...

Nicole Kidman inkurajon njerëzit që të mbështesin Donald Trump

Lajm - 13.01.2017

Nicole Kidman ka një mesazh për të gjithë ata që akoma vazhdojnë ta kundërshtojnë presidentin e ri të Amerikës, Donald Trump. Kidman që është australiane dhe ka dy shtetësi, si atë të Australisë, ...

Uashington, protesta kundër Trump më 20 janar

Albeu.com - 13.01.2017

Mijëra demonstrues pritet të protestojnë në Uashington javën e ardhshme kundër inaugurimit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump , njoftuan organizatorët e protestës.

Trump premton raport për sulmet kibernetike në zgjedhje

Lajmi.net - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar se do të lëshojë një raport, brenda 90 ditësh, mbi akuzat për sulmet kibernetike të Rusisë në fushatën zgjedhore në SHBA.

Trump premton raport për sulmet kibernetike në zgjedhje

Evropaelire - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar se do të lëshojë një raport, brenda 90 ditësh, mbi akuzat për sulmet kibernetike të Rusisë në fushatën zgjedhore në SHBA.

Trump premton raport për sulmet kibernetike në zgjedhje

Lajm - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar se do të lëshojë një raport, brenda 90 ditësh, mbi akuzat për sulmet kibernetike të Rusisë në fushatën zgjedhore në SHBA.

Trump premton raport për sulmet kibernetike në zgjedhje

Portalb - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar se do të lëshojë një raport, brenda 90 ditësh, mbi akuzat për sulmet kibernetike të Rusisë në fushatën zgjedhore në SHBA, ...

Trump premton “të vërtetën për sulmet ruse”

Top Channel - 13.01.2017

Donald Trump premton të lëshojë brenda 90 ditësh një raport të plotë mbi akuzat e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet presidenciale të Amerikës. Përmes një serie mesazhesh në Twitter, Presidenti i zgjedhur ...

Donald Trump tregon se kur do të publikojë raportin përfundimtar mbi hakerat rusë

Albeu.com - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka premtuar se brenda 90 ditëve të publikojë raportin zyrtar mbi akuzat e sulmeve kibernetike ruse gjatë fushatës zgjedhore presidenciale amerikane .

Spicer: Pas inaugurimit, Trump mund të bisedojë me telefon me Putinin

Evropaelire - 13.01.2017

Michael Flynn, këshilltari për sigurinë kombëtare i presidentit të ardhshëm amerikan, Donald Trump, muajin e kaluar ka biseduar në telefon me ambasadorin rus në SHBA, e raporton Reuters njoftimin e ...

Spicer: Pas inaugurimit, Trump mund të bisedojë me telefon me Putinin

Lajmi.net - 13.01.2017

Michael Flynn, këshilltari për sigurinë kombëtare i presidentit të ardhshëm amerikan, Donald Trump, muajin e kaluar ka biseduar në telefon me ambasadorin rus në SHBA, e raporton Reuters njoftimin e ...

Antikonformistja Kidman: Amerikanët ta mbështesin Trumpin!

Top Channel - 13.01.2017

Nicole Kidman ka dhënë një mesazh, i cili rrallëherë mund të dëgjohet nga elitat e “Hollywood”-it: Amerikanët duhet ta mbështesin presidentin e zgjedhur Donald Trump.

Thellohet tensioni SHBA-Rusi, publikohet dosja ruse: Ja si mund të arrihet deri në shkarkimin e presidentit amerikan

SOT - 13.01.2017

Në SHBA, shkarkimi është hapi i parë i parashikuar në kushtetutë nga dy veprimet që çojnë në largimin e Presidentit nga zyra për “tradhti, ryshfet si dhe krim apo keqbërje të rëndë”.

Uashington, protesta kundër Trump më 20 janar

BalkanWeb - 13.01.2017

SHBA- Mijëra demonstrues pritet të protestojnë në Uashington javën e ardhshme kundër inaugurimit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump, njoftuan organizatorët e protestës.

Trump premton brenda 3 muajve një raport mbi hakimin e zgjedhjeve nga rusët

BalkanWeb - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka premtuar brenda 3 muajve një raport mbi ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet elektorale amerikane. Në një seri postimesh në Tëitter, Trump thotë se këto ...

Pas 90 dite, Trump tregon të vërtetën për rusët

Gazeta Express - 13.01.2017

​Brenda 90 ditësh presidenti Donald Trump ka premtuar se do të publikojë një raport lidhur me temën aq shumë të përfolur, ndërhyrja ruse në zgjedhjet presidenciale të ...

Presidenti i zgjedhur Donald Trump: Brenda 90 ditësh do të ketë raport për hakërimet ruse

ABC News - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka hedhur poshtë sërish akuzat kundër tij, të cilat pretendon se i bëhen nga rivalë poltikë dhe një spiun i dështuar.

Trump premton raport për sulmet kibernetike në zgjedhje

Koha.net - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar se do të lëshojë një raport, brenda 90 ditësh, mbi akuzat për sulmet kibernetike të Rusisë në fushatën zgjedhore në SHBA.

Zbulohet dokumenti sekret: Trump ishte i sigurt që prej vitit 1996 se do bëhej president i SHBA-së

BalkanWeb - 13.01.2017

Afro 20 vite më parë, Donald Trump ka qenë besimplotë se do të fitonte zgjedhjet presidenciale amerikane, si një kandidat i pavarur në vitin 1996. Kjo është zbuluar nga dokumentet e policisë sekrete ...

Nëse Rusia ka hakuar apo jo zgjedhjet amerikane do të zbulohet brenda 90 ditëve

Ora news - 13.01.2017

Donald Trump ka premtuar se do të publikojë brenda 90 ditëve një raport për akuzat se rusia ka ndërhyrë në fushatën elektrolae të zgjedhjeve amerikane.

Politika e jashtme e zotit Trump dhe arti i marrëveshjeve

VOA - 13.01.2017

Fushata e presidentit të zgjedhur Donald Trump apo dhe deklaratat e tij në “Twitter” i kanë dhënë shumë etiketime politikës së tij të jashtme, si një qasje jo ndërhyrëse, izolacioniste, e njëanshme ...

Pas inaugurimit, Trump do të bisedojë me Putinin

Gazeta Express - 13.01.2017

Michael Flynn, këshilltari për sigurinë kombëtare i presidentit të ardhshëm amerikan, Donald Trump, muajin e kaluar ka biseduar në telefon me ambasadorin rus në SHBA, e raporton Reuters njoftimin e ...

Zbulohet dosja sekrete: Trump i survejuar që në vitin 1989, ka qenë gjithmonë i sigurt për fitoren Presidenciale

Mapo - 13.01.2017

Mbërritja e Donald Trump në zyrën ovale, nuk ka qenë një rastësi. Ajo që do të ndodhë në datën 20 Janar, ceremonia e inaugurimit të tij si president i 45-të i ShBA duket se është planifikuar prej ...

Pas inaugurimit, Trump do të bisedojë me Putinin

Zeri - 13.01.2017

Michael Flynn, këshilltari për sigurinë kombëtare i presidentit të ardhshëm amerikan, Donald Trump, muajin e kaluar ka biseduar në telefon me ambasadorin rus në SHBA, e raporton Reuters njoftimin e ...

“Pas inaugurimit, Trump mund të bisedojë me telefon me Putin”

BalkanWeb - 13.01.2017

Michael Flynn, këshilltari për sigurinë kombëtare i presidentit të ardhshëm amerikan, Donald Trump, muajin e kaluar ka biseduar në telefon me ambasadorin rus në SHBA, e raporton Reuters njoftimin e ...

“Trump mund të shkarkohet si president brenda 18 muajsh nga marrja e detyrës”

BalkanWeb - 13.01.2017

SHBA -Presidenti i ri amerikan, Donald Trump i cili pritet të marrë zyrtarisht detyrën në 20 janar, ka gjasa se nuk do qëndrojë gjatë në Shtëpinë e Bardhë.

Trump dhe komunikimet me Rusinë

VOA - 13.01.2017

Michael Flynn, këshilltar i Presidentit të zgjedhur Donald Trump për sigurinë kombëtare, thuhet se ka pasur disa biseda telefonike me ambasadorin e Rusisë në SHBA më 29 dhjetor, të njëjtën ditë që ...

Donald Trump inkurajon ministrat e tij të shprehen lirisht

Gazeta Express - 13.01.2017

Një javë larg hyrjes në Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump ka inkurajuar sot ministrat e tij të shprehen lirisht, pasi krerët e tij të ardhshëm të diplomacisë dhe Pentagonit janë veçuar nga presidenti i ...

Amazon replikon me Trump, 100 mijë vende të reja në SHBA

TechSot - 13.01.2017

epa05711773 US President-elect Donald Trump looks out at the press during a press conference in the lobby of Trump Tower in New York, New York, USA, 11 January 2017.

Amazon replikon me Trump, 100 mijë vende të reja në SHBA

Alb Portali - 13.01.2017

Amazon do të krijojë 100 mijë vende të reja pune në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 18 muajt e ardhshëm, duke i sjellë në total, krah pune amerikan rreth 280 mijë punonjës, brenda gjysmës së vitit ...

Trump premton raport për sulmet kibernetike në zgjedhje

Tetova Sot - 13.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar se do të lëshojë një raport, brenda 90 ditësh, mbi akuzat për sulmet kibernetike të Rusisë në fushatën zgjedhore në SHBA.

Donald Trump: Brenda 90 ditësh do të dalë një raport i plotë që do të tregojë të vërtetën për sulmet ruse

Java News - 13.01.2017

Donald Trump premton të lëshojë brenda 90 ditësh një raport të plotë mbi akuzat e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet presidenciale të Amerikës. Përmes një serie mesazhesh në Twitter, Presidenti i zgjedhur ...

Pas inaugurimit, Trump do të bisedojë me Putinin

Tetova Sot - 13.01.2017

Michael Flynn, këshilltari për sigurinë kombëtare i presidentit të ardhshëm amerikan, Donald Trump, muajin e kaluar ka biseduar në telefon me ambasadorin rus në SHBA, e raporton Reuters njoftimin e ...

Trump raport për akuzat ndaj Rusisë

Vision Plus - 13.01.2017

Brenda 90 ditëve, presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump do te hartoje nje raport lidhur me akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrjen ne zgjedhjet presidenciale amerikane.

Ekspertja e njohur e politikës amerikane: Trump mund të shkarkohet brenda 18 muajve

Java News - 13.01.2017

Donald Trump arriti që të zgjidhet president i Shteteve të Bashkuara përkundër parashikimeve që e nxirrnin atë humbës. Disa deklarata të tij kanë shkaktuar panik në politikën globale ndërkohë edhe ...

Shantazhi rus me video erotike/ A mund të shkarkohet si president, Donald Trump

Gazeta Tema - 13.01.2017

Në SHBA, shkarkimi është hapi i parë i parashikuar në kushtetutë nga dy veprimet që çojnë në largimin e Presidentit nga zyra për “tradhti, ryshfet si dhe krim apo keqbërje të rëndë”.

“Trump mund të shkarkohet si president brenda 18 muajsh nga marrja e detyrës”

Durres Lajm - 13.01.2017

Presidenti i ri amerikan, Donald Trump, i cili pritet të marrë zyrtarisht detyrën në 20 janar, ka gjasa se nuk do qëndrojë gjatë në Shtëpinë e Bardhë.

Basha: Do jem në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump

Tetova Sot - 13.01.2017

Lideri i opozitës, Lulzim Basha në një intervistë për “Syri.net”, flet në lidhje me ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump dhe ftesën e ardhur në adresë të tij.

Trump i vendosur të ndërtojë murin me Meksikën

Zhurnal - 12.01.2017

SHBA, 11 janar - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump në konferencën e parë të mbajtur si President, ka thënë sot nëse atë e pëlqen Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kjo ...

Trump sulmon CNN: Transmeton lajme të rreme

Top Channel - 12.01.2017

Gjatë konferencës për shtyp të së mërkurës, Presidenti i zgjedhur Donald Trump refuzoi t’i përgjigjej pyetjes së një gazetari të CNN, duke e cilësuar median prestigjoze amerikane si të tmerrshme dhe ...

Trumpi sulmon shërbimet e fshehta amerikane

DW - 12.01.2017

Presidenti i ardhshëm i SHBA ka shprehur dyshimin se janë shërbimet e fshehta të vendit të tij që e kanë shpërndarë dosjen gjoja ruse me materialet që e rëndojnë atë.

Donald Trump e debati mbi median dhe lajmet e paverifikuara

DW - 12.01.2017

Die Veröffentlichung nicht verifizierter Dokumente zu Donald Trump sorgt in den USA für Streit unter Journalisten. Janë dokumente me përmbajtje shpërthyese, ato që platforma Buzzfeed publikoi të ...

Trump: Putini nuk duhet të sulmojë më institucionet amerikane – VIDEO

Shqipmedia - 12.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka pranuar se Rusia ka kryer sulme kibernetike në institucione, duke shtuar se Vladimir Putin është përgjegjës.

Trump sulmon CNN: Transmeton lajme të rreme

Portalb - 12.01.2017

Gjatë konferencës për shtyp të së mërkurës, Presidenti i zgjedhur Donald Trump refuzoi t’i përgjigjej pyetjes së një gazetari të CNN, duke e cilësuar median prestigjoze amerikane si të tmerrshme dhe ...

Trump sulmon CNN: Transmeton lajme të rreme

Almakos - 12.01.2017

Gjatë konferencës për shtyp të së mërkurës, Presidenti i zgjedhur Donald Trump refuzoi t’i përgjigjej pyetjes së një gazetari të CNN, duke e cilësuar median prestigjoze amerikane si të tmerrshme dhe ...

CIA: Rusia posedon më shumë se një video seksi të Trumpit

Ina - 12.01.2017

CIA beson se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video të natyrës seksuale ku përfshihet presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump. Trump dhe Moska i kanë mohuar pohimet tronditëse ende ...

CIA: Rusia posedon më shumë se një video seksi të Trumpit

Lajmi.net - 12.01.2017

CIA beson se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video të natyrës seksuale ku përfshihet presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump. Trump dhe Moska i kanë mohuar pohimet tronditëse ende ...

Pretendime se Rusia posedon “informacione konfidenciale” për Trump

Portalb - 12.01.2017

Senatori në Arizona të SHBA-ve republikani John McCain ka njoftuar se në fund të vitit të kaluar ai i ka dhënë Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) një dosje e cila tregon se Rusia posedon “informacione ...

Agjentët e CIA-së: Rusia posedon më shumë se një video seksi të Trumpit

Zhurnal - 12.01.2017

CIA beson se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video të natyrës seksuale ku përfshihet presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump. Trump dhe Moska i kanë mohuar pohimet tronditëse ende ...

Clapper: Inteligjenca amerikane nuk iu dha mediave dokumentin për Trumpin

Portalb - 12.01.2017

Një zyrtar i lartë i inteligjencës i ka thënë presidentit të zgjedhur, Donald Trump se agjencitë amerikane të inteligjencës nuk e kanë shkruar e as rrjedhur në media një dokument ku hidhen dyshime se ...

Clapper: Inteligjenca amerikane nuk iu dha mediave dokumentin për Trumpin

Evropaelire - 12.01.2017

Një zyrtar i lartë i inteligjencës i ka thënë presidentit të zgjedhur, Donald Trump se agjencitë amerikane të inteligjencës nuk e kanë shkruar e as rrjedhur në media një dokument ku hidhen dyshime se ...

Trump: Putini nuk duhet të sulmojë më institucionet amerikane

Zhurnal - 12.01.2017

Trump i ka bërë këto deklarata gjatë konferencës me gazetarë më 11 janar, të parën prej muajit korrik dhe me gjasë e fundit derisa të nis detyrën zyrtarisht si president, më 20 janar.

CIA: Rusia posedon më shumë se një video seksi të Trumpit

Idividi - 12.01.2017

CIA beson se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video të natyrës seksuale ku përfshihet presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump.Trump dhe Moska i kanë mohuar pohimet tronditëse ende ...

Clapper: Inteligjenca amerikane nuk iu dha mediave dokumentin për Trumpin

Lajmi.net - 12.01.2017

Një zyrtar i lartë i inteligjencës i ka thënë presidentit të zgjedhur, Donald Trump se agjencitë amerikane të inteligjencës nuk e kanë shkruar e as rrjedhur në media një dokument ku hidhen dyshime se ...

Aventura seksuale të Trumpit në Rusi? CIA: Jo një por disa (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2017

Vetëm pak ditë më parë, disa nga mediet më presitigjoze amerikanë publikuan për disa raporte tronditëse mbi aventurat seksuale të presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trumpit, dosje e cila i është ...

Trump aventura seksuale në Rusi? CIA: Jo një por disa

Lajm - 12.01.2017

“CIA” ka deklaruar se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video mbi aventurat e fundit seksuale te Donald Trump në Rusi. Trump dhe Moska kanë mohuar raportet tronditëse ende të pavërtetuara ...

Pretendime se Rusia posedon “informacione konfidencale” për Trump

Almakos - 12.01.2017

Senatori në Arizona të SHBA-ve republikani John McCain ka njoftuar se në fund të vitit të kaluar ai i ka dhënë Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) një dosje e cila tregon se Rusia posedon “informacione ...

Trump hedh poshtë marrëveshjen 2 miliard dollarëshe me Dubain, ja pse

Portalb - 12.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka zbuluar në konferencën e tij për shtyp të mërkurën se miliarderi i Dubait Hussain Sajwani u përpoq të arrinte një marrëveshje 2 miliard dollarëshe me të ...

Clapper: Inteligjenca amerikane nuk iu dha mediave dokumentin për Trumpin

Lajm - 12.01.2017

“E nënvizova se ky dokument nuk është prodhim i komunitetit të inteligjencës amerikane dhe se nuk besoj që rrjedhja në media është bërë nga dikush brenda komunitetit”, ka thënë Clapper, duke shtuar ...

Trondit zyrtari gjerman: Uashingtoni në prag të ‘luftës civile’ për të ndalur Donald Trump

Zhurnal - 12.01.2017

Estabilishmenti në SHBA është duke punuar shumë për ta bërë të pamundur presidencën e Donald Trump, i cili dëshiron të shkëputet nga politikat luftënxitëse dhe të mbajë premtimin për të ndrequr ...

Kompanitë farmaceutike në SHBA humbin 25 miliardë dollarë pas fjalimit të Trump (Video)

Lajmi.net - 12.01.2017

Kompanitë farmaceutike janë "duke u tërhequr me vrasje", ka thënë presidenti i zgjedhur Donald Trump gjatë konferencës së tij për shtyp të mërkurën. Afër 25 miliardë dollarë u fshinë nga bursat, në ...

Moska pret që presidentët Putin dhe Trump do “ia kalojnë mirë”

Evropaelire - 12.01.2017

Zëdhënësi i presidentit rus, Vladimir Putin ka thënë sot se Kremlini shpreson që Putin dhe presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, do “ia kalojnë mirë”.

Trump heq dorë nga bizneset, por miliardat do i menaxhojnë dy djemtë e tij

Albeu.com - 12.01.2017

Vetëm pak pasi Donald Trump bëri të ditur mekanizmin që sipas tij do ta ndajë atë nga menaxhimi i drejtpërdrejtë i bizneseve, Zyra e Etikës në Qeverinë amerikane e ka kritikuar planin duke nënvizuar ...

Agjencia e Etikës kritikon Trumpin. Biznesin kërkon t’ua lërë djemve

Top Channel - 12.01.2017

Drejtori i Agjencisë së Etikës në qeverinë federale, Walter Shaub ka kritikuar planin e presidentit të zgjedhur Donald Trump për të mbajtur perandorinë e tij ekonomike, duke ia besuar menaxhimin ...

Raporti kundër Trump, McCain: Ia dhashë unë FBI-së

Top Channel - 12.01.2017

Armiku i betuar i Donald Trumpit, John McCain pranoi të mërkurën se ishte ai, që ka kaluar dosjen me pretendimet për një komplot shantazhi nga ana e Rusisë për presidentin e zgjedhur, duke thënë se ...

Kreu i Spiunazhit amerikan, Clapper mohon akuzat e Trumpit

Top Channel - 12.01.2017

Kreu i përgjithshëm i Spiunazhit amerikan hodhi poshtë akuzat e presidentit të zgjedhur Donald Trump se inteligjenca amerikane i dha medieve përmbajtjen e raporteve sekrete.

Dokumenti sekret: Trump ishte i sigurtë për fitoren presidenciale në 1996

Top Channel - 12.01.2017

Afro 30 vite më parë, Donald Trump ka qenë besimplotë se do të fitonte zgjedhjet presidenciale amerikane, si një kandidat i pavarur në vitin 1996. Kjo është zbuluar nga dokumentet e policisë sekrete ...

Dokumenti sekret/ Trump ishte i sigurt se në vitin 1996 do të bëhej president i SHBA-ve

Albeu.com - 12.01.2017

Afro 30 vite më parë, Donald Trump ka qenë i sigurt se do të fitonte zgjedhjet presidenciale amerikane, si një kandidat i pavarur në vitin 1996. Kjo është zbuluar nga dokumentet e policisë sekrete të ...

Trump vendos në krye të sigurisë kibernetike ish-kryebashkiakun e New York-ut

Albeu.com - 12.01.2017

Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, Rudy Giuliani , është zgjedhur nga presidenti Donald Trump si këshilltar për dosjen e “nxehtë” të sigurisë kibernetike.

Zëdhënësi i Putin: SHBA dhe Rusia “do t`ia kalojnë mirë”

LajmiFundit - 12.01.2017

Zëdhënësi i presidentit rus, Vladimir Putin ka thënë sot se Kremlini shpreson që Putin dhe presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, do “ia kalojnë mirë”.

Rudy Giuliani zgjidhet në krye të sigurisë kibernetike nga Trump

SOT - 12.01.2017

Rudy Giuliani ka konfirmuar rolin e tij në administratën e re amerikane të Trump, si drejtues i çështjeve të sigurisë kibernetike në sektori privat. Ish-kryebashkiaku i Neë York City është aktualisht ...

Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin: Pse presidenti i sapozgjedhur amerikan është peng i Kremlinit

Telegrafi - 12.01.2017

Është pubikuar raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane. Një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit kanë hartuar në lidhje me ...

Trump e nis me skandal: Shikojeni çka i bën gazetarit të CNN (Video)

Gazeta Express - 12.01.2017

Presidenti i ri amerikan Donald Trump duket se nuk i ka përmirësuar raportet me televizionin CNN, pasi që në momentin që gazetari i këtij televizioni tentoi t’i bëjë pyetje, ai reagoi ashpër kundër ...

Trump e nis me skandal: Shikojeni çka i bën gazetarit të CNN (Video)

Zeri - 12.01.2017

Presidenti i ri amerikan Donald Trump duket se nuk i ka përmirësuar raportet me televizionin CNN, pasi që në momentin që gazetari i këtij televizioni tentoi t’i bëjë pyetje, ai reagoi ashpër kundër ...

“Kombet e Domosdoshme” të Europës së Re

Mapo - 12.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump sakaq ka minuar besueshmërinë e garancive të vjetra të Amerikës për sigurinë e Europës. BE-ja tashmë duhet të përforcojë atë që mundet në respekt të NATO-s dhe të ...

CIA: Rusia posedon më shumë se një video seksi të Trumpit

Gazeta Express - 12.01.2017

CIA beson se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video të natyrës seksuale ku përfshihet presidenti i zgjedhur amerikan, Donald ...

Dosja: Trump i punësoi dy prostituta të kryenin akt seksual në shtratin e hotelit rus ku Obamat kishin qëndruar dikur

Gazeta Express - 12.01.2017

Dy ditë pas publikimit të një dosjeje me plot pohime se Rusia posedon informata të fshehta për presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, sot është publikuar një detaj shokues nga kjo ...

Trump heq dorë nga biznesi, por miliardat do i menaxhojnë dy djemtë e tij

Ora news - 12.01.2017

Vetëm pak pasi Donald Trump bëri të ditur mekanizmin që sipas tij do t’a ndajë atë nga menaxhimi i drejtpërdrejtë i bizneseve, Zyra e Etikës në Qeverinë amerikane e ka kritikuar planin duke nënvizuar ...

Clapper: Dokumenti nuk është hartuar nga komuniteti i zbulimit

VOA - 12.01.2017

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Zbulimit, James Clapper tha të mërkurën se i kishte thënë presidentit të zgjedhur Donald Trump, se dokumenti me pretendimet se Rusia kishte mbledhur informacione ...

Trondit zyrtari gjerman: Uashingtoni në prag të "luftës civile" për të ndalur Donald Trump

Gazeta Express - 12.01.2017

Estabilishmenti në SHBA është duke punuar shumë për ta bërë të pamundur presidencën e Donald Trump, i cili dëshiron të shkëputet nga politikat luftënxitëse dhe të mbajë premtimin për të ndrequr ...

Trump thotë se shefi i inteligjencës amerikane i denoncon pohimet se Rusia ka materiale sekrete për të

Gazeta Express - 12.01.2017

Donald Trump ka thënë sot se shefi i inteligjencës amerikane, James Clapper, i ka telefonuar atij për t’i denoncuar pohimet se inteligjenca ruse posedon informacione të fshehta për presidentin e ...

Kompanitë farmaceutike në SHBA humbin 25 miliardë dollarë pas fjalimit të Trump (VIDEO)

Gazeta Express - 12.01.2017

Kompanitë farmaceutike janë "duke u tërhequr me vrasje", ka thënë presidenti i zgjedhur Donald Trump gjatë konferencës së tij për shtyp të ...

Paralajmi i rrezikshëm/ SHBA-të në prag të luftës civile pas ardhjes së Trump në Shtëpinë e Bardhë

Mapo - 12.01.2017

Një ish-zyrtar i lartë gjerman i OSBE-së dhe ish-deputet ka lëshuar alarmin se esablishmenti në SHBA po punon fort për ta bërë të pamundur punën e Trump si presidenti i ri amerikan.

Trump: Rusia, sulm kibernetik për të ndikuar në zgjedhje

VOA - 12.01.2017

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump pranoi për herë të parë se Rusia depërtoi në kompjuterat e Komitetit Kombëtar Demokrat në një përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të ...

Kreu i Spiunazhit amerikan mohon akuzat e Trumpit

Telegrafi - 12.01.2017

Kreu i përgjithshëm i Spiunazhit amerikan hodhi poshtë akuzat e presidentit të zgjedhur Donald Trump se inteligjenca amerikane i dha medieve përmbajtjen e raporteve sekrete.

Administrata Trump kundër Rusisë dhe Putin

ABC News - 12.01.2017

Donald Trump kërkon mardhënie më të mira me Rusinë, por ndryshe mendojnë një pjesë e madhe e administratës së zgjedhur nga vetë ai. I nominuari për sekretar mbrojtje dhe ai i CIA-s e konsiderojnë ...

Marine Le Pen shihet në New York (Foto)

Telegrafi - 12.01.2017

Ekstremistja franceze, Marine Le Pen është parë teksa ka vizituar “Trump Tower” në New York. Ajo është fotografuar duke pirë kafe në një kafene, por nuk pranoi të përgjigjet nëse ajo ishte takuar me ...

Trump zgjedh ish-kryebashkiakun e New York-ut në krye të sigurisë kibernetike

BalkanWeb - 12.01.2017

SHBA- Donald Trump emëroi sot, Rudy Giuliani, ish-kryetari i bashkisë së Nju Jorkut dhe një nga mbështetësit e tij më të fuqishëm, si këshilltar për dosien e nxehtë të sigurisë kibernetike, ndërkohë ...

Dokumenti sekret: Trump ishte i sigurtë se në vitin 1996 do të bëhej president i SHBA-së

Telegrafi - 12.01.2017

Afro 30 vite më parë, Donald Trump ka qenë besimplotë se do të fitonte zgjedhjet presidenciale amerikane, si një kandidat i pavarur në vitin 1996. Kjo është zbuluar nga dokumentet e policisë sekrete ...

Kandidatja ultradjathtiste për presidente të Francës shihet në 'Trump Tower'

Gazeta Express - 12.01.2017

Kandidatja e ekstremit të djathtë për presidente të Francës, Marine Le Pen, është parë duke vizituar "Trump Tower", ku ndodhet edhe rezidenca e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, në ...

Trump ishte i sigurtë se në vitin 1996 do të bëhej president i SHBA-së

Zeri - 12.01.2017

Afro 30 vite më parë, Donald Trump ka qenë besimplotë se do të fitonte zgjedhjet presidenciale amerikane, si një kandidat i pavarur në vitin 1996. Kjo është zbuluar nga dokumentet e policisë sekrete ...

Drejtori i CIA: Dokumenti se Rusia ka informacione kompromentuese për Trump nuk është hartuar nga ne

BalkanWeb - 12.01.2017

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Zbulimit, James Clapper tha të mërkurën se i kishte thënë presidentit të zgjedhur Donald Trump, se dokumenti me pretendimet se Rusia kishte mbledhur informacione ...

Trump i vendosur të ndërtojë murin me Meksikën

Flaka - 12.01.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump në konferencën e parë të mbajtur si President, ka thënë sot nëse atë e pëlqen Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kjo “është një ...

“Poker” spiunësh, si arriti “Dosja Trump” në duart e FBI

Gazeta Tema - 12.01.2017

Armiku i betuar i Donald Trump, John McCain, pranoi se ai i dorëzoi FBI-së dosjen për shantazhet e mundshme ruse ndaj presidentit të zgjedhur, duke e quajtur veprimin e tij si diçka që “çdo qytetar ...

Trump aventura seksuale në Rusi? CIA: Jo një por disa

Tetova Sot - 12.01.2017

“CIA” ka deklaruar se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video mbi aventurat e fundit seksuale te Donald Trump në Rusi. Trump dhe Moska kanë mohuar raportet tronditëse ende të pavërtetuara ...

Penthouse ofron 1 milionë dollarë për videon seksuale të Trump

Respublica - 12.01.2017

Pjesë e raportit të publikuar nga Buzzfeed për marrëdhëniet e Donald Trump me Moskën është edhe pretendimi se Moska ka në dorë një vido me orgji seksuale të presidentit të zgjedhur amerikan, çka e ...

Trump aventura seksuale në Rusi? CIA: Jo një por disa

Alb Portali - 12.01.2017

“CIA” ka deklaruar se Rusia mund të ketë në posedim më shumë se një video mbi aventurat e fundit seksuale te Donald Trump në Rusi. Loading... Trump dhe Moska kanë mohuar raportet tronditëse ende të ...

Clapper: Inteligjenca amerikane nuk iu dha mediave dokumentin për Trumpin

Tetova Sot - 12.01.2017

Një zyrtar i lartë i inteligjencës i ka thënë presidentit të zgjedhur, Donald Trump se agjencitë amerikane të inteligjencës nuk e kanë shkruar e as rrjedhur në media një dokument ku hidhen dyshime se ...

“Trump në konflikt interesi”

Vision Plus - 12.01.2017

Drejtori i zyrës qeveritare amerikane per etiken e ka kritikuar planin e Donald Trump per t’i dorëzuar kontrollin e perandorisë se tij te biznesit djemve te tij përpara inaugurimit si president me 20 ...

Drejtori i CIA-s: Dokumentet për Trump s’kanë dalë nga ne

Vision Plus - 12.01.2017

Një zyrtar i lartë i inteligjencës i ka thënë presidentit të zgjedhur, Donald Trump se agjencitë amerikane të inteligjencës nuk e kanë shkruar e as rrjedhur në media një dokument ku hidhen dyshime se ...

Kompanitë farmaceutike në SHBA humbin 25 miliardë dollarë pas fjalimit të Trump (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Kompanitë farmaceutike janë “duke u tërhequr me vrasje”, ka thënë presidenti i zgjedhur Donald Trump gjatë konferencës së tij për shtyp të mërkurën. Afër 25 miliardë dollarë u fshinë nga bursat, në ...

Trump zgjedh Rudy Giuliani në krye të sigurisë kibernetike

Java News - 12.01.2017

Donald Trump emëroi sot, Rudy Giuliani, ish-kryetari i bashkisë së Nju Jorkut dhe një nga mbështetësit e tij më të fuqishëm, si këshilltar për dosien e nxehtë të sigurisë kibernetike, ndërkohë që ...

Trump zgjedh Rudy Giuliani në krye të sigurisë kibernetike

Vision Plus - 12.01.2017

Donald Trump emëroi sot, Rudy Giuliani, ish-kryetari i bashkisë së Nju Jorkut dhe një nga mbështetësit e tij më të fuqishëm, si këshilltar për dosien e nxehtë të sigurisë kibernetike, ndërkohë që ...

Dokumenti i shërbimit sekret çek: Trump i sigurtë për fitoren presidenciale në 1996

Java News - 12.01.2017

Afro 30 vite më parë, Donald Trump ka qenë besimplotë se do të fitonte zgjedhjet presidenciale amerikane, si një kandidat i pavarur në vitin 1996. Kjo është zbuluar nga dokumentet e policisë sekrete ...

Dokumenti sekret: Trump ishte i sigurtë për fitoren presidenciale në 1996

Gazeta Tema - 12.01.2017

Afro 30 vite më parë, Donald Trump ka qenë besimplotë se do të fitonte zgjedhjet presidenciale amerikane, si një kandidat i pavarur në vitin 1996. Kjo është zbuluar nga dokumentet e policisë sekrete ...

Në Uashington protestohet në ditën e inaugurimit të Trampit

Flaka - 12.01.2017

Mijëra demonstrues pritet të protestojnë në Uashington javën e ardhshme kundër inaugurimit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump, njoftuan organizatorët e protestës.

Trump “me prostitutat”, histori e rreme apo skandal?

Bota.al - 12.01.2017

Donald Trump është në qendër të një tjetër skandali vetëm pak ditë para inaugurimit si President i Shteteve të Bashkuara. Një dosje “bombë” që thuhet se është punuar nga ish-spiun britanik i MI6, ...

Në pritje të... Trump

SOT - 11.01.2017

Kur fjala e artistes së njohur Meril Streep u duartrokit nxehtësisht nga të pranishmit në sallën e ndarjes së çmimeve në Golden Globe, mendova se ka gjithmonë një përplasje të fortë midis ushtrimit ...

Raportet: Trump është njoftuar për informacionet potenciale kompromituese

Evropaelire - 11.01.2017

Mediat në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI, po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, ...

Kerry sulmon Trumpin: Rrezikohemi nga autoritarizmi

Portalb - 11.01.2017

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry paralajmëroi për rreziqet e populizmit autoritar dhe kritikoi ashpër përdorimin pa frè të “Twitter”-it nga ana e presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke ...

CIA: Zyrtarët rusë shantazojnë Trumpin me video seksuale në Moskë

Albeu.com - 11.01.2017

Kreu i CIA-s ka bërë me dije se zyrtarë të Kremlinit pretendojnë se kanë materiale komprometuese lidhur me jetën personale të presidentit të Donald Trumpit.

Mediat amerikane publikojnë dokumente që pretendohet se Trump ka lidhje të forta me Rusinë

Lajmi.net - 11.01.2017

Një dosje e hartuar nga një person i cili ka pretenduar të jetë një ish-zyrtar britanik i inteligjencës, pretendon se Rusia ka kompromentuar informacion mbi Trumpin.

Princi Leka II ftohet në ceremoninë e inaugurimit të Trump-it

Lajm - 11.01.2017

Ftesa për Princin Leka është zyrtare dhe ajo është bërë nga Martin J. Golden, sekretar i Konferencës, si dhe senator i distriktit të 22­të në shtetin e Nju­Jorkut.

Mediat amerikane publikojnë dokumente që pretendohet se Trump ka lidhje të forta me Rusinë

Almakos - 11.01.2017

Një dosje e hartuar nga një person i cili ka pretenduar të jetë një ish-zyrtar britanik i inteligjencës, pretendon se Rusia ka kompromentuar informacion mbi Trumpin.

SHBA - Trump mohon se Rusia ka materiale kompromentuese për të

Zhurnal - 11.01.2017

Donald Trump ka hedhur poshtë spekulimet se Rusia ka materiale kompromentuese për të, duke u shprehur se bëhet fjalë për lajme false të shpërndara nga mediat amerikane, të cilat i quan edhe njëherë ...

Kerry sulmon Trumpin: Rrezikohemi nga autoritarizmi

Zhurnal - 11.01.2017

Uashington, 11 janar - Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry paralajmëroi për rreziqet e populizmit autoritar dhe kritikoi ashpër përdorimin pa frè të “Twitter”-it nga ana e presidentit të ...

FBI po heton pretendimet ruse ndaj Donald Trump

Portalb - 11.01.2017

Mediet në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, ...

SHBA, Trump mohon informacionet shantazhuese të Rusisë ndaj tij

Top Channel - 11.01.2017

Donald Trump iu rikthye përkufizimit të tij të preferuar këto ditë, kur njoftimeve në media se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj tij, iu përgjigj ...

Rusia mohon: Asnjë material seksual kundër Donald Trump

Top Channel - 11.01.2017

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”.

Princi Leka i ftuar në ceremoninë e Presidentit Trump

Zhurnal - 11.01.2017

Ftesa për Princin Leka është zyrtare dhe ajo është bërë nga Martin J. Golden, sekretar i Konferencës, njëherit senator i distriktit të 22-të në shtetin e Nju Jorkut.

Publikohet dokumenti që zbulon lidhjet e Trumpit me Rusinë

Lajm - 11.01.2017

Një dosje e hartuar nga një person i cili ka pretenduar të jetë një ish-zyrtar britanik i inteligjencës, pretendon se Rusia ka kompromentuar informacion mbi Trumpin.

DOKUMENTI i plotë i agjencive të inteligjencës së SHBA për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhje presidenciale

Zhurnal - 11.01.2017

Zbulohen dokumentet sekrete që faktojnë ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA, si dhe lidhjet e mundshme të Donald Trump me Kremlinin.

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

Lajm - 11.01.2017

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Rusia ka video seksuale të Trumpit? Reagon për herë të parë Kremlini!

Lajm - 11.01.2017

Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA-s po i bën shantazh Trumpit, ka ...

Skandali seksual i Trumpit në Moskë, reagon Kremlini zyrtar: Trillim absolut! (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2017

Kremlini zyrtar ka reaguar menjëherë pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump , si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia ...

Trump dhe Obama janë informuar për informacionet potencialisht “komprometuese” nga Rusia

Evropaelire - 11.01.2017

FBI e ka informuar javën e kaluar presidentin amerikan, Barack Obama dhe presidentin e zgjedhur, Donald Trump, për pretendimet se agjencitë ruse të inteligjencës kanë informacione komprometuese ...

Ky është shqiptari i parë i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump

Portalb - 11.01.2017

Miku i madh i shqiptarëve në shtetin e Nju Jorkut, senatori republikan e shtetit Marty Golden, ka ftuar zyrtarisht, Madhërinë e Tij – Princin e Shqiptarëve, Leka, në një letër që mban logon e senatit ...

Rusia ka të dhëna kompromentuese për Donald Trump? FBI nis hetimet

LajmiFundit - 11.01.2017

Mediat në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI, po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, ...

Ambasada Amerikane: Nuk e dimë se kush është ftuar në inaugurimin e Trumpit president

Lajm - 11.01.2017

Ftesat për pjesëmarrje në inaugurimin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deri më tani i kanë “konfirmuar” vetëm lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i AKR-së, ...

Ambasada SHBA-së: Nuk e dimë se kush është ftuar në inaugurimin e Trumpit

Lajmi.net - 11.01.2017

Ftesat për pjesëmarrje në inaugurimin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deri më tani i kanë “konfirmuar” vetëm lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i AKR-së, ...

Trump mohon ndihën ruse në fitoren sensacionale të zgjedhjeve

SOT - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump përsëriti dje i nervozuar refuzimin e tij për raportimet e fundit të inteligjencës se Rusia zotëron materiale komprometuese për të, por nuk i përdori ...

Trump e krahason CIA-n me shërbimet e Hitlerit (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës Trump ka reaguar ...

Rusia ka materiale kompromentuese?! Trump para amerikanëve, ja cfarë tha

LajmiFundit - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump mbajti sot konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale ku doli fitues perballe Hillary Clinton.

Trump: S’kam asnjë marrëveshje me Rusinë. Shantazhi në hotelin rus, qesharak (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës.

Inteligjenca çeke: S’ka dëshmi se avokati i Trump ka udhëtuar në Pragë

Evropaelire - 11.01.2017

Një revistë hulutmuese çeke e ka cituar një oficer vendor të inteligjencës duke thënë se ata nuk kanë asnjë dëshmi se një nga avokatët e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump ka udhëtuar ...

Trump përdor konferencën e parë për shtyp për të shpërthyer kundër mediave dhe zyrtarëve të inteligjencës

Albeu.com - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump zgjodhi konferencën e tij të parë për shtyp për të shpërthyer kundër mediave dhe zyrtarëve të inteligjencës amerikane pasi publikuan një dosje të ...

McCain “dosjen ruse” për Donald Trump e dorëzoi në FBI

LajmiFundit - 11.01.2017

Senatori amerikan, John McCain e ka publikuar një komunikatë për media përmes së cilës e konfirmon se vitin e kaluar kishte pranuar “informata të ndjeshme” të cilat më pas ia kishte dorëzuar FBI-së, ...

Trump mohon të ketë marrëveshje me Rusinë: Shantazhi është qesharak

Albeu.com - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur mbrëmjen e së mërkurrës konferencën e parë për shtyp që prej korrikut. Trump përdori konferencën e tij të parë për shtyp për të ...

Klosi dhe Bushati, përfaqësuesit e PS në ceremoninë e Trump

Top Channel - 11.01.2017

Ministri i Mirëqënies Sociale, Blendi Klosi, njëherazi anëtar i kryesisë së Partisë Sociale, si dhe deputeti Ervin Bushati do përfaqësojnë forcën më të madhe politike në vend në ceremoninë e ...

Trump refuzon pyetjen e gazetari t të CNN: Organizata juaj e lajmeve është e tmerrshme! (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur mbrëmjen e së mërkurës konferencën e parë për shtyp që prej korrikut. Trump përdori konferencën e tij të parë për shtyp për të ...

Skandal i Trumpit në konferencën e parë për media: Ja çfarë i bën gazetarit të CNN-it (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump është treguar idhnak në konferencën e parë si presidenti i zgjedhur amerikan. Ai ka refuzuar t’ia jap fjalën gazetarit të televizionit më të madh në botë, ...

Trump: Putini nuk duhet të sulmojë më institucionet amerikane

Evropaelire - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka pranuar se Rusia ka kryer sulme kibernetike në institucione, duke shtuar se Vladimir Putin është përgjegjës.

Trump: S’ka material kompromentues. Lajmi, nga njerëz të sëmurë

Top Channel - 11.01.2017

Donald Trump, në konferencën e parë për shtyp si president i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, i ka quajtur “lajme të rreme” zërat se Rusia ka material kompromentues ndaj tij.

CNN i përgjigjet ashpër Trumpit

Lajmi.net - 11.01.2017

CNN i është përgjigjur presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump, pasi ky i fundit i tha gazetarit të këtij mediumi se “po jepni lajme të rreme” CNN thotë se vendimi për të publikuar raporte nga ...

Klosi dhe Bushati, përfaqësuesit e PS në ceremoninë e Trump

Almakos - 11.01.2017

Ministri i Mirëqënies Sociale, Blendi Klosi, njëherazi anëtar i kryesisë së Partisë Sociale, si dhe deputeti Ervin Bushati do përfaqësojnë forcën më të madhe politike në vend në ceremoninë e ...

Ja kush do ta përfaqësojë PS-në në inaugurimin e Trump si president i SHBA-ve

Albeu.com - 11.01.2017

Edi Rama nuk do jetë i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 20 janar. Ai që do të përfaqësojë PS-në në inaugurimin e Presidentit ...

Ministri Klosi dhe deputeti Bushati do të marrin pjesë në ceremoninë e betimit të Trump si president i SHBA-ve

SOT - 11.01.2017

Edi Rama nuk do jetë i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 20 janar. Partia Socialiste do të përfaqësohet nga Ministri i ...

Shokon senatori republikan: Shantazhet mbi videot seksuale të Trump i publikova unë

Albeu.com - 11.01.2017

Senatori republikan , John McCain, dikur kandidat për President përballë Obamës është rrëfyer ditën e sotme për çështjen e skandalit me videot seksi të Donald Trump .

Funta ka vlerën më të vogël në 31 vitet e fundit

Zhurnal - 11.01.2017

Londër, 11 janar - Zgjedhja e presidentit të ri Donald Trump dhe Brexit kanë pasur ndikim edhe në bursat ndërkombëtare. Efektin më të madh negativ ka pasur vlera e funtës britanike, duke u ulur në ...

Kerry sulmon Trump për “Twitter”: Nuk bëhet politikë me 140 shkronja

BalkanWeb - 11.01.2017

SHBA- Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka kritikuar presidentin Trump për mënyrën se si ai e përdor Twitter. Kerry paralajmëroi për rreziqet e populizmit autoritar dhe kritikoi ashpër ...

Raporti i CIA-s/ Zyrtarë rusë shantazojnë Trump me video seksuale në Moskë

BalkanWeb - 11.01.2017

SHBA- Kreu i CIA-s ka i ka transmetuar informacionin presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump se zyrtarë të Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me ...

Princi Leka II ftohet në ceremoninë e inaugurimit të Trump-it

Telegrafi - 11.01.2017

Ftesa për Princin Leka është zyrtare dhe ajo është bërë nga Martin J. Golden, sekretar i Konferencës, si dhe senator i distriktit të 22­të në shtetin e Nju­Jorkut.

Mediat amerikane publikojnë dokumente që pretendohet se Trump ka lidhje të forta me Rusinë

Gazeta Express - 11.01.2017

Një dosje e hartuar nga një person i cili ka pretenduar të jetë një ish-zyrtar britanik i inteligjencës, pretendon se Rusia ka kompromentuar informacion mbi Trumpin.

Rusia me të dhëna komprometuese për Trumpin?

Koha.net - 11.01.2017

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione komprometuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter ...

Rusia shantazhon Donald Trumpin!

Zeri - 11.01.2017

Pas publikimit të lajmeve se Rusia zotëronte informacione komprometuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në “Tweeter” duke ...

Trump mohon se Rusia ka materiale kompromentuese për të

Ora news - 11.01.2017

Donald Trump ka hedhur poshtë spekulimet se Rusia ka materiale kompromentuese për të, duke u shprehur se bëhet fjalë për lajme false të shpërndara nga mediat amerikane, të cilat i quan edhe njëherë ...

Trump kundërpërgjigjet ndaj dyshimeve të reja se Rusia posedon informacione turpëruese për të

Gazeta Express - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka mohuar lajmet e mediave amerikane se agjencitë ruse të inteligjencës kanë siguruar materiale të fshehta në lidhje me ...

Raporti i CIA-s për Trump/ “Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle”

BalkanWeb - 11.01.2017

Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin e atëhershëm për president (sot president i zgjedhur), Donald J. Trump.

Fitorja e Donald Trump i pasuron miliarderët rusë për 29 miliardë dollarë

Gazeta Express - 11.01.2017

Pas fitores së Donald Trump, në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, miliarderët rusë, disa të lidhur me Presidentin Putin, janë pasuruar me një shtesë prej 29 miliardë dollarëve, thotë ...

SHBA, Mediat: Rusia ka materiale kompromentuese për Presidentin Trump

ABC News - 11.01.2017

Qeveria ruse mund te kete informacione personale dhe financiare komprometuese rreth presidentit te ri te Amerikes, Donald Trump. Mediat amerikane qe japin kete lajm thone se kane marre info nga ...

“Orgji e video seksuale të Trump”/ Kremlini zyrtar përgënjeshtron raportin e CIA-s: Trillim absolut!

BalkanWeb - 11.01.2017

MOSKË – Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA¬s po i bën shantazh ...

Rusia ka video seksuale të Trumpit? Reagon për herë të parë Kremlini!

Telegrafi - 11.01.2017

Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA-s po i bën shantazh Trumpit, ka ...

Pasiguria Trumpiane

Mapo - 11.01.2017

Në fillim të çdo viti, ekspertët më të mirë botërorë fillojnë nga parashikimet për muajt e ardhshëm. Zgjedhja e Trump në Shtëpinë e Bardhë i ka bërë ekonomistët të ngrenë shpatullat për shkak se ...

Presidenti i Zgjedhur Trump flet për Rusinë dhe bizneset e tij

VOA - 11.01.2017

Në konferencën e tij të parë për shtyp që prej thuajse gjashtë muajsh, Presidenti i zgjedhur Donald Trump, u përball me pyetje për përfundimet e agjencive të zbulimit se Rusia ndërhyri në zgjedhjet e ...

Trump u kundërpërgjigjet agjencive të inteligjencës: A po jetojmë në Gjermaninë naziste?

Gazeta Express - 11.01.2017

Disa orë para konferencës së tij të parë për media si presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka kritikuar agjencitë amerikane të inteligjencës të cilat i ka fajësuar për publikimin e ...

Moska i mohon të ketë materiale komprometuese të Trumpit

Koha.net - 11.01.2017

Rusia ka mohuar pretendimet se agjencia e inteligjencës ruse ka marrë materiale komprometuese në lidhje me Donald Trump. Zëdhënësi i Kremlinit tha se akuzat janë "trillim " dhe një "përpjekje e qartë ...

Ambasada Amerikane: Nuk e dimë se kush është ftuar në inaugurimin e Trumpit president

Telegrafi - 11.01.2017

Ftesat për pjesëmarrje në inaugurimin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deri më tani i kanë “konfirmuar” vetëm lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i AKR-së, ...

Senatori McCain e konfirmon se ia dorëzoi FBI-së dosjen ruse të Trump

Gazeta Express - 11.01.2017

Senatori amerikan, John McCain e ka publikuar një komunikatë për media përmes së cilës e konfirmon se vitin e kaluar kishte pranuar “informata të ndjeshme” të cilat më pas ia kishte dorëzuar FBI-së, ...

Nis konferenca e parë e Donald Trump si president i zgjedhur – ndiqeni LIVE (Video)

Gazeta Express - 11.01.2017

Donald Trump është duke folur tani në një konferencë për media për herë të parë si president i zgjedhur i ...

Kremlini: Rusia nuk ka materiale kompromentuse për Trump!

Mapo - 11.01.2017

Rusia ka mohuar të ketë mbledhur të dhëna kompromentuese për Donald Trump nga agjencitë e saj të inteligjencës. Dimitri Peskov, zëdhënësi i Presidentit rus Vladimir Putin tha se, akuzat janë “të ...

Trump mban konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale

BalkanWeb - 11.01.2017

SHBA – Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump ka mbajtur sot konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale. Ai është ndalur tek prioritetet gjatë qeverisjes së tij, duke u shprehur ...

Donald Trump krahason agjencitë sekrete amerikane me ato të Gjermanisë naziste

Mapo - 11.01.2017

Donald Trump i është përgjigjur raporteve të agjencisë së inteligjencës amerikane për lidhjet e pretenduara me shtetit rus duke e krahasuar situatën dhe agjencitë me “Gjermaninë naziste”.

Trump pyetet nëse e pranon se Putini tentoi ta zgjidhte president, ja përgjigja e tij

Gazeta Express - 11.01.2017

Momentalisht, Donald Trump është duke e mbajtur konferencën e parë për media si president i zgjedhur i ...

Trump: Putin më ka qejf? Po kjo është një gjë e mirë…

Mapo - 11.01.2017

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që kur fitoi zgjedhjet. Në fillim të fjalës së tij, Trump foli për lajmet e rreme dhe ...

Trump flet rreth kamerave të vocërra në dhomat e hoteleve të huaja ku ka qenë

Gazeta Express - 11.01.2017

Donald Trump ka thënë sot se gjithmonë ka qenë i vetëdijshëm rreth spiunimit në dhomat e hoteleve në shtetet e jashtme, përfshirë ...

Inteligjenca çeke: S’ka dëshmi se avokati i Trump ka udhëtuar në Pragë

Botasot - 11.01.2017

Një revistë hulutmuese çeke e ka cituar një oficer vendor të inteligjencës duke thënë se ata nuk kanë asnjë dëshmi se një nga avokatët e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump ka udhëtuar ...

Trump e krahason CIA-n me shërbimet e Hitlerit (Video)

Zeri - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës.

Trump: Gjë e mirë që Putin më ka qejf, nuk kam lidhje me Rusinë

Telegrafi - 11.01.2017

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që kur fitoi zgjedhjet. Në fillim të fjalës së tij, Trump foli për lajmet e rreme dhe ...

Trump tregon se kush do t’ia udhëheqë bizneset tash e tutje

Gazeta Express - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë se dy djemtë e vet do t’ia udhëheqin bizneset e tij pa i diskutuar çështjet biznesore me ...

Trump mohon të jetë shantazhuar nga Rusia

Telegrafi - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka reaguar ashpër ndaj akuzave se Rusia ka materiale kompromentuese ndaj tij, duke u shprehur se Moska “nuk është përpjekur kurrë të më shantazhojë”.

Trump sulmon mediat botërore

Gazeta Express - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i SHBA’së, Donald Trump në konferencën e parë që po e mban si president, ka thënë se media CNN është “media e ...

Më në fund Trump e pranon: Po! Rusia ishte prapa sulmeve kibernetike!

Telegrafi - 11.01.2017

Donald Trump ka pranuar për herë të parë publikisht se ishin rusët ata që ndërhynë në procesin zgjedhor në Shtetet e Bashkuara. Në fjalimin e inaugurimit si president, Trump tha se beson se prapa ...

Trump: S’kam asnjë marrëveshje me Rusinë. Shantazhi, qesharak

Zeri - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që prej korrikut, ku ka mohuar lidhjet e përfolura mes tij dhe Rusisë, si dhe ekzistencën e një ...

Trump e pranon: Po! Rusia ishte prapa sulmeve kibernetike!

Zeri - 11.01.2017

Donald Trump ka pranuar për herë të parë publikisht se ishin rusët ata që ndërhynë në procesin zgjedhor në Shtetet e Bashkuara. Në fjalimin e inaugurimit si president, Trump tha se beson se prapa ...

Ministri Klosi e deputeti Bushati në ceremoninë e inaugurimit të Trump

Ora news - 11.01.2017

Dy përfaqësues të qeverisë shqiptare do të jenë pjesë e ceremonisë së betimit të presidentit të ri amerikan, Donald Trump. Në ceremoni do të jenë të pranishëm ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale, ...

Trump: Marrëdhëniet e mira me Putinin janë pasuri

Zeri - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump ka thënë se ai nuk e di nëse do të ketë marrëdhënie të mira me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, por tha se një marrëdhënie e mirë do të ishte një ...

Ja kush janë dy politikanët shqiptarë që do marrin pjesë në inaugurimin e Trump si President i SHBA

BalkanWeb - 11.01.2017

Ministri i Mireqënies Sociale dhe Rinisë z. Blendi Klosi, njëherazi anëtar i kryesisë së Partisë Sociale, si dhe deputeti Ervin Bushati do përfaqësojnë forcën më të madhe politike në vend, në ...

Konferenca e parë e Trump pas zgjedhjeve: Po, Rusia ishte pas sulmeve kibernetike, por…

BalkanWeb - 11.01.2017

SHBA – Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump ka mbajtur sot konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale. Ai është ndalur tek prioritetet gjatë qeverisjes së tij, duke u shprehur ...

Presidenti i zgjedhur Trump pranon se Rusia ndërhyri në zgjedhje

VOA - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump e pranoi të mërkurën se Rusia ndërhyri në zgjedhjet e nëntorit, por tha se nëse Presidenti rus, Vladimir Putin e përlqen atë, ai e konsideron një gjë të tillë "një ...

Trump e nis me skandal: Shikojeni çka i bën gazetarit të CNN (Video)

Telegrafi - 11.01.2017

Presidenti i ri amerikan Donald Trump duket se nuk i ka përmirësuar raportet me televizionin CNN, pasi që në momentin që gazetari i këtij televizioni tentoi t’i bëjë pyetje, ai reagoi ashpër kundër ...

Trump: Putini nuk duhet të sulmojë më institucionet amerikane

Zeri - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka pranuar se Rusia ka kryer sulme kibernetike në institucione, duke shtuar se Vladimir Putin është përgjegjës.

Trump: S’ka material kompromentues, lajmi nga njerëz të sëmurë

Koha.net - 11.01.2017

Donald Trump, në konferencën e parë për shtyp si president i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, i ka quajtur “lajme të rreme” zërat se Rusia ka material kompromentues ndaj tij.

Këta janë dy politikanët shqiptarë që do marrin pjesë në inaugurimin e Trump si President i SHBA

Mapo - 11.01.2017

Ministri i Mireqënies Sociale dhe Rinisë z. Blendi Klosi, njëherazi anëtar i kryesisë së Partisë Sociale, si dhe deputeti Ervin Bushati do përfaqësojnë forcën më të madhe politike në vend, në ...

Ja kush do ta përfaqësojë PS-në në inaugurimin e Trump si president i SHBA-ve

Botasot - 11.01.2017

Edi Rama nuk do jetë i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 20 janar. Ai që do të përfaqësojë PS-në në inaugurimin e Presidentit ...

VIDEO/ Trump e nis me skandal, përgjigjja e ashpër që i dha një gazetari

BalkanWeb - 11.01.2017

SHBA- Presidenti i ri amerikan Donald Trump duket se nuk i ka përmirësuar raportet me televizionin CNN, pasi që në momentin që gazetari i këtij televizioni tentoi t’i bëjë pyetje, ai reagoi ashpër ...

Trump pranon për herë të parë: Pas hakimit qëndron Rusia

Ora news - 11.01.2017

Presidenti i Zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka pranuar për herë të parë se pas hakimit të emaileve të demokratëve fshihet Rusia.

SHBA, konferenca e parë si president i zgjedhur

ABC News - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur amerikan mbajti konferencën e parë zyrtare. Donald Trump ka pranuar për herë të parë zyrtarisht se Rusia qëndron prapa sulmeve kibernetike të kryera kundër partisë Demorkatike ...

Trump i vendosur të ndërtojë murin me Meksikën

Telegrafi - 11.01.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump në konferencën e parë të mbajtur si President, ka thënë sot nëse atë e pëlqen Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kjo “është një ...

Analistët rusë, skeptikë për informacionet

VOA - 11.01.2017

Politikanët rusë dhe analistët e sigurisë shprehën skepticizëm të mërkurën rreth pretendimeve se zbulimi rus ka mbledhur informacione dhe materiale për të kompromentuar presidentin e zgjedhur Donald ...

Analistët rusë, skeptikë për informacionet

Ora news - 11.01.2017

Politikanët rusë dhe analistët e sigurisë shprehën skepticizëm të mërkurën rreth pretendimeve se zbulimi rus ka mbledhur informacione dhe materiale për të kompromentuar presidentin e zgjedhur Donald ...

Trump hedh poshtë pretendimet për të dhëna komprometuese ndaj tij

VOA - 11.01.2017

WASHINGTON — Presidenti i zgjedhur Donald Trump hodhi poshtë me indinjatë pretendimet se Rusia kishte informacion që mund ta komprometonte atë. Pasi e shprehu reagimin ndaj njoftimeve të së martës, ...

Haberi i CNN: Rusia ka informacione kompromentuese për Trump që përsërit: Great again!

Respublica - 11.01.2017

Presidenca amerikane e Donald Trump mbërrin në kufijtë e kinematografisë. Sulmet e kundërsulmet e pandërprera që nisën që me frikën se Trump mund të shtypë butonin e armëve bërthamore, vazhduan te ...

Raporti konfidencial për Trump – dyshime për lajme të rreme

Respublica - 11.01.2017

Fake News – kështu i ka komentuar presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump raportimet e fundit që kanë dalë përmes CNN e që ndërtojnë një skenar për kapjen e tij nga rusët.

Princi Leka II ftohet në ceremoninë e inaugurimit të Trump-it

Alb Portali - 11.01.2017

Ftesa për Princin Leka është zyrtare dhe ajo është bërë nga Martin J. Golden, sekretar i Konferencës, si dhe senator i distriktit të 22­të në shtetin e Nju­Jorkut. Loading...

Raporti bombë/ Rusia, shantazh Trumpit me një video seksuale: Mori prostituta ruse në Moskë dhe i vuri të urinonin mbi ...

Gazeta Tema - 11.01.2017

Presidenti Barack Obama dhe presidenti i zgjedhur, Donald Trump, kanë marrë në dorë javën e kaluar një raport me dokumete të klasifikuara, që nëse vërtetohen, janë vërtet shokuese.

Mediat: Rusia shantazhon Trump! Presidenti: Një tjetër lajm i rremë

Vision Plus - 11.01.2017

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter ...

“CONFIDENTIAL” / Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin. Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle. ...

Gazeta Tema - 11.01.2017

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me ...

Raporti sekret i shërbimeve amerikane për Trumpin… Marrëveshjet e biznesit në Rusi, pse Donald është “peng” i Kremlinit

Java News - 11.01.2017

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me ...

Rusia mohon: Nuk kemi asnjë material seksual kundër Donald Trump

Gazeta Tema - 11.01.2017

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”.

Publikohet dokumenti që zbulon lidhjet e Trumpit me Rusinë

Tetova Sot - 11.01.2017

Një dosje e hartuar nga një person i cili ka pretenduar të jetë një ish-zyrtar britanik i inteligjencës, pretendon se Rusia ka kompromentuar informacion mbi Trumpin.

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

Tetova Sot - 11.01.2017

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

Alb Portali - 11.01.2017

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Loading...

Kremlini: Nuk kemi asnjë dosje kompromentuese për Trump

Java News - 11.01.2017

Rusia nuk ka asnjë dosje kompromentuese për presidentin e zgjedhur Donald Trump, theksoi sot Kremlini, duke i cilësuar akuzat e krerëve të shërbimeve sekrete amerikane si krejtësisht false dhe që ...

Kremlini mohon të ketë materiale komprometuese për Trump

Vision Plus - 11.01.2017

Kremlini ka mohuar ne mënyrë kategorike pretendimet se agjencitë ruse te inteligjencës zotërojnë materiale komprometuese per presidentin e ardhshëm amerikan Donald Trump.

Rusia ka video seksuale të Trumpit? Reagon për herë të parë Kremlini!

Alb Portali - 11.01.2017

Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA-s po i bën shantazh Trumpit, ka ...

FOTOT/ Brenda hotelit superluksoz ku Trump “bëri orgjitë”

Gazeta Tema - 11.01.2017

Ky është Hotel Ritz në Moskë. Në të ka qendruar Barack Obama dhe Donald Trump. Mediat shkruajnë sot për orgji të Trump pikërisht në dhomën ku ka ndenjur Obama.

Raporti “sekret”, njollë mbi gazetarinë. Kryqëzohet BuzzFeed

Respublica - 11.01.2017

Orteku i propagandës për rrezikun rus duket se nuk do të ndalet, pavarësisht se gjeneruesit kryesorë të saj janë kapur në gabime të mëdha edhe vetë. Ndonëse i gjithë skenari për hakerimin rus në ...

“Orgjia e Trump në Rusi”, ndihmësja e tij: Bie erë!

Gazeta Tema - 11.01.2017

Kellyanne Conway, ndihmësja e Trump dhe njëkohësisht këshilltarja e ardhshme e tij në Shtëpinë e Bardhë, ka dyshime mbi orarin e shfaqjes në TV të një dosieri.

Më në fund Trump e pranon: Po! Rusia ishte prapa sulmeve kibernetike!

Java News - 11.01.2017

Donald Trump ka pranuar për herë të parë publikisht se ishin rusët ata që ndërhynë në procesin zgjedhor në Shtetet e Bashkuara. Në fjalimin e inaugurimit si president, trump tha se beson se prapa ...

Trump mohon të jetë shantazhuar nga Rusia

Durres Lajm - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka reaguar ashpër ndaj akuzave se Rusia ka materiale kompromentuese ndaj tij, duke u shprehur se Moska “nuk është përpjekur kurrë të më shantazhojë”.

“Inside job”, ja kush e publikoi ‘skandalin’ e Donald Trump!

Gazeta Tema - 11.01.2017

John McCain, senatori i Arizonës, që nuk e njohu Trumpin para zgjedhjeve pranon se ishte ai që dorëzoi dokumentin te FBI për shantazhin rus kundër presidentit të zgjdhur.

Inaugurimi i Trump: Kush e përfaqëson Partinë Socialiste

Gazeta Tema - 11.01.2017

Është folur shumë këto ditë në media se politikanë të ndryshëm shqiptarë do jenë prezentë në ceremoninë e inagurimit te Presidetit të ri të SHBA, Donald Trump, që do të mbahet në 20 janar.

Trump: Do të jem krijuesi më i madh i vendeve të reja të punës që Zoti ka krijuar ndonjëherë

Vision Plus - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump, i cili pritet të marrë detyrën më 20 janar, konfirmoi sot se do të ishte krijuesi më i madh i vendeve të reja të punës që Zoti kishte krijuar ndonjëherë.

Shantazhi rus, reagon Trump!

Gazeta Tema - 11.01.2017

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që prej korrikut, ku ka mohuar lidhjet e përfolura mes tij dhe Rusisë, si dhe ekzistencën e një ...

Klosi e Bushati përfaqësojnë PS në inaugurimin e Trump president

Java News - 11.01.2017

Është folur shumë këto ditë në media se politikanë të ndryshëm shqiptarë do jenë prezentë në ceremoninë e inagurimit te Presidetit të ri të SHBA, Donald Trump, që do të mbahet në 20 janar.

Trump: Me Rusinë do të luftojmë ISIS

Vision Plus - 11.01.2017

Konferencën e pare per shtyp qe pas zgjedhjeve te nëntorit, presidenti amerikan Donald Trump e shfrytëzoi per te folur per çështjet me te debatueshme te orëve te fundit, qe kane ne qendër Rusinë.

FOTOT/ Ky është hoteli më i përfolur në botë, ku Trump bëri gjeste të shëmtuara në dhomën e Obamës

Java News - 11.01.2017

Fotot e mëposhtme janë fiksur në hotelin e famshëm në Rusi Ritz. Hoteli luksoz ndodhet në Moskë dhe në të janë akomoduar figurat më të njohura të botës kur vizitojnë Rusinë, midis të cilëve edhe ...

SHBA/ CNN reagon ashpër ndaj deklaratave të Trump

Java News - 11.01.2017

CNN i është përgjigjur presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump, pasi ky i fundit i tha gazetarit të këtij mediumi se “po jepni lajme të rreme”. CNN thotë se vendimi për të publikuar raporte nga ...

Donald Trump: Gjë e mirë që Putin më ka qejf. Nuk kam lidhje me Rusinë

Tetova Sot - 11.01.2017

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që kur fitoi zgjedhjet. Në fillim të fjalës së tij, Trump foli për lajmet e rreme dhe ...

Trump: Rusia nuk është përpjekur kurrë të ushtrojë presion ndaj meje

Vision Plus - 11.01.2017

Donald Trump u shpreh sot se mënyra si ai trajtohet është e denjë për “Gjermaninë naziste”, pas akuzave të pakonfirmuara se shërbimet ruse kishin mbledhur dokumente kompromentuese për presidentin e ...

VIDEO/ Donald Trump zihet live me gazetarin e CNN, gjatë konferencës

Gazeta Tema - 11.01.2017

Në konferencën e mbajtur ditën e sotme, presidenti amerikan i zgjedhur, Donald Trump ka pasur një përplasje të ashpër me gazetarin e CNN. Trump refuzoi t’i jepte të drejtën e pyetjes gazetarit të ...

VIDEO/ Trump skandalizon gazetarët, i përgjigjjet egër gazetarit të CNN: “Fake news”

Java News - 11.01.2017

Presidenti i ri amerikan Donald Trump duket se nuk i ka përmirësuar raportet me televizionin CNN, pasi që në momentin që gazetari i këtij televizioni tentoi t’i bëjë pyetje, ai reagoi ashpër kundër ...

Trump: S’ka material kompromentues. Lajmi, nga njerëz të sëmurë

Flaka - 11.01.2017

Donald Trump, në konferencën e parë për shtyp si president i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, i ka quajtur “lajme të rreme” zërat se Rusia ka material kompromentues ndaj tij.

Trump: Rusia nuk është përpjekur kurrë të më ushtrojë presion

Java News - 11.01.2017

Donald Trump u shpreh sot se mënyra si ai trajtohet është e denjë për “Gjermaninë naziste”, pas akuzave të pakonfirmuara se shërbimet ruse kishin mbledhur dokumente kompromentuese për presidentin e ...

CIA ka informata që Spiunët e Kremlinit shantazhojnë Trumpin me video seksuale në Moskë!

Antpress - 11.01.2017

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter ...

Shantazh Trumpit me videon seksuale/ Trump mohon se Rusia ka materiale kompromentuese për të

Republika - 11.01.2017

Donald Trump ka hedhur poshtë spekulimet se Rusia ka materiale kompromentuese për të, duke u shprehur se bëhet fjalë për lajme false të shpërndara nga mediat amerikane, të cilat i quan edhe njëherë ...

Trump punon “nën rrogoz”: 5 miliardë dollarë marinës për përballjen me Kinën e Rusinë!

Lajm - 10.01.2017

Presidenti i ardhshëm amerikan, Donald Trump ka deklaruar se dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por njëkohësisht po ndërmerr masat për çdo gjë.

Raporti i Agjencive sekrete në SHBA: Ja kur do nisë lufta botërore

Lajmi.net - 10.01.2017

Duket se presidenca e Donald Trump pritet të përballet me një rrezik në rritje të konflikteve ndërkombëtare dhe regres më të madh të vlerave demokratike në vitet e ardhshme.

Me ardhjen e Trumpit president largohen 4 mijë persona, njihuni me CV-të e bashkëpunëtorëve të tij kyç

Lajm - 10.01.2017

Donald Trump i zgjedhur për postin e presidentit të SHBA-ve vazhdon punimet për t’i dhënë formësimin e fundit kabinetit të tij ku i kanë mbetur edhe pak ditë për të marrë drejtimin në Shtëpinë e ...

Obama: Qesh sa herë dëgjoj Trumpin

Lajmi.net - 10.01.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama ishte i ftuar i Jimmy Kimmel gjatë emisionit të tij live në ABC. Ai u është përgjigjur edhe disa pyetjeve lidhur me kandidatin republikan Donald Trump.

Me ardhjen e Trumpit president largohen 4 mijë persona, njihuni me CV-të e bashkëpunëtorëve të tij kyç

Ina - 10.01.2017

Donald Trump i zgjedhur për postin e presidentit të SHBA-ve vazhdon punimet për t’i dhënë formësimin e fundit kabinetit të tij ku i kanë mbetur edhe pak ditë për të marrë drejtimin në Shtëpinë e ...

Trump, në telashe me partinë për “dashurinë” ndaj Rusisë

Top Channel - 10.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump gjendet mes dëshirës për të përmirësuar raportet me Rusinë dhe republikanëve, që kërkojnë një reagim më të ashpër ndaj sulmit kibernetik, që sipas agjencive të ...

Raporti i Agjencive sekrete në SHBA: Ja kur do nisë lufta botërore

Zhurnal - 10.01.2017

10 Janar - Zhvillimet ekonomike dhe politike, ndryshimet teknologjike dhe humbja e rolit udhëheqës të Shteteve të Bashkuara kumtojnë një të ardhme të vështirë dhe të zymtë”, thuhet në raportin e ...

Ferguson anulon pjesëmarrjen e saj në ceremoninë e Donald Trump

Zhurnal - 10.01.2017

Fituesja e X Factor, këngëtarja Rebecca Ferguson ka anuluar pjesmarrjen e saj në ceremonine e betimit të Donald Trump si president i SHBA. Më herët ajo kishte kërkuar që të këndonte këngën “Strange ...

Ky është shqiptari ?i parë? i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Trumpit

Albeu.com - 10.01.2017

Senatori i Shtetit të New Yorkut Marty Golden, ka ftuar Princin Leka në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të 45-të amerikan, Donald Trump. Në ftesën e senatorit republikan thuhet se “ Kjo ...

Qytetet amerikane dhe emigracioni

Zhurnal - 10.01.2017

SHBA, 10 janar - Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka premtuar të godasë emigracionin e paligjshëm dhe të deportojë 2 deri në 3 milionë emigrantë pa dokumente, për të cilët ai ka thënë se kanë të ...

Kerry sulmon Trumpin: Rrezikohemi nga autoritarizmi

Top Channel - 10.01.2017

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry paralajmëroi për rreziqet e populizmit autoritar dhe kritikoi ashpër përdorimin pa frè të “Twitter”-it nga ana e presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke ...

Alibaba i premton Trumpit 1 milion vende pune

Koha.net - 10.01.2017

Kryesuesi ekzekutiv i kompanisë kineze Alibaba, Jack Ma, është takuar dje me presidentin e zgjedhur, Donald Trump, të cilit i ka paraqitur planin kinez të e-tregtisë për të futur në platformën e saj ...

Rokada në administratën e SHBA/ Me ardhjen e Trump largohen 4 mijë persona, CV-të e bashkëpunëtorëve kyç

BalkanWeb - 10.01.2017

Nga MUSTAFA KELEŞ NEW YORK – Donald Trump i zgjedhur për postin e presidentit të SHBA-ve vazhdon punimet për ti dhënë formësimin e fundit kabinetit të tij ku i kanë mbetur edhe pak ditë për të marrë ...

Raporti i Agjencive sekrete në SHBA: Ja kur do nisë lufta botërore

Gazeta Express - 10.01.2017

Duket se presidenca e Donald Trump pritet të përballet me një rrezik në rritje të konflikteve ndërkombëtare dhe regres më të madh të vlerave demokratike në vitet e ardhshme.

Me ardhjen e Trumpit president largohen 4 mijë persona, njihuni me CV-të e bashkëpunëtorëve të tij kyç

Telegrafi - 10.01.2017

Donald Trump i zgjedhur për postin e presidentit të SHBA-ve vazhdon punimet për t’i dhënë formësimin e fundit kabinetit të tij ku i kanë mbetur edhe pak ditë për të marrë drejtimin në Shtëpinë e ...

Këto janë biletat 300 dhe 500-dollarëshe për pjesëmarrje në inaugurimin e Trumpit (Foto)

Telegrafi - 10.01.2017

Ftesat për pjesëmarrje në inaugurimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deri më tani janë shitur nëpër shumë qytete të Amerikës.

Këto janë biletat 300 dhe 500 dollarëshe për pjesëmarrje në inaugurimin Trumpit (Foto)

Zeri - 10.01.2017

Ftesat për pjesëmarrje në inaugurimin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deri më tani janë shitur nëpër shumë qytete të Amerikës.

Trump dhe Jack Ma takohen për hapjen e biznesit që krijon 1 milion vende pune në SHBA

Gazeta Express - 10.01.2017

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, tha se ai kishte një "takim të madh" me kryeshefin ekzekutiv të Alibaba, Jack Ma, të hënën, kur u diskutua për hapjen e 1 milion vendeve të reja të punës në ...

Tranzicioni nga Obama tek Trump

VOA - 10.01.2017

“Garantoj çdo qytetar të vendit, se do të jem një president për të gjithë Amerikanët dhe kjo është shumë e rëndësishme për mua.” Janë këto fjalët e presidentit të zgjedhur Donald Trump.

Uashingtoni përgatitet për inaugurimin e presidentit

VOA - 10.01.2017

Qindra mijëra vizitorë do të jenë në Uashington më 20 janar për inaugurimin e presidentit të zgjedhur Donald Trump. Përveç se do të ndjekin ceremoninë në shkallët e Kapitolit, shumë prej tyre do të ...

Qytetet amerikane dhe emigracioni

VOA - 10.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka premtuar të godasë emigracionin e paligjshëm dhe të deportojë 2 deri në 3 milionë emigrantë pa dokumente, për të cilët ai ka thënë se kanë të kaluar penale.

Ky është shqiptari “i parë” i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Trumpit

Telegrafi - 10.01.2017

Senatori i Shtetit të New Yorkut Marty Golden, fton Princin Leka në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të 45-të amerikan, Donald Trump. Në ftesën e senatorit republikan thuhet se “ Kjo ceremoni ...

Qytetet amerikane gati të përballen me planin e Trumpit për emigracionin

Gazeta Express - 10.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka premtuar të godasë emigracionin e paligjshëm dhe të deportojë 2 deri në 3 milionë emigrantë pa dokumente, për të cilët ai ka thënë se kanë të kaluar penale.

Balonat gjigante në formë gjeli, që ngjajnë me Donald Trumpin (Video)

Telegrafi - 10.01.2017

Më 28 janar, në Kinë fillon Viti i Ri Hënor dhe ky vit i përket shenjës së Gjelit. Për këtë arsye, janë krijuar balona të mëdha në formë të kësaj shpeze ferme, mirëpo fytyra dhe flokët e tyre ngjajnë ...

Ky është shqiptari i parë i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump

Zeri - 10.01.2017

Senatori i Shtetit të New Yorkut Marty Golden, fton Princin Leka në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të 45të, SHBA, Donald Trump. Miku i madh i shqiptarëve në shtetin e Nju Jorkut, senatori ...

Kerry sulmon Trumpin për Twitter

Gazeta Express - 10.01.2017

​ Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry paralajmëroi për rreziqet e populizmit autoritar dhe kritikoi ashpër përdorimin pa frè të “Twitter”-it nga ana e presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke ...

Obama ia lë shtetin Trumpit me ekonomi më të mirë

Tetova Sot - 10.01.2017

Me largimin e një presidenti dhe ardhjen e presidentit të ri, është e rëndësishme të theksohet ekonomia tepër e ndryshme që secili prej tyre trashëgon.

Raporti i SHBA: Rritje e konflikteve dhe regres i vlerave demokratike

Respublica - 10.01.2017

Qeveria e presidentit të sapozgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump pritet të përballet me një rrezik në rritje të konflikteve ndërkombëtare dhe regres më të madh të vlerave demokratike pas përfundimit të ...

The Washington Post: Si mund të largohet Trump nga pushteti

Java News - 10.01.2017

Donald Trump është një njeri pa vlerë. Ai është mburravec dhe gënjeshtar. Është sherrxhi dhe demagog. Është injorant dhe pa karakter, mashtrues dhe racist i sinqertë apo i pasinqertë.

Rebecca Ferguson anulon pjesëmarrjen e saj në ceremoninë e Donald Trump

Tetova Sot - 10.01.2017

Këngëtarja britanike, fituesja e X Factor, Rebecca Ferguson ka anulluar pjesmarrjen e saj në ceremonine e betimit të Donald Trump si president i SHBA.

Efekti Trump! Drejt SHBA dhe “Alibaba”

Gazeta Tema - 10.01.2017

Donald Trump deklaronte në fushatë se do të rriste taksat ndaj kompanive amerikane që vepronin jashtë vendit. Dhe ky “kërcënim” i tij duket se dha efekt.

Me ardhjen e Trumpit president largohen 4 mijë persona, njihuni me CV-të e bashkëpunëtorëve të tij kyç

Alb Portali - 10.01.2017

Donald Trump i zgjedhur për postin e presidentit të SHBA-ve vazhdon punimet për t’i dhënë formësimin e fundit kabinetit të tij ku i kanë mbetur edhe pak ditë për të marrë drejtimin në Shtëpinë e ...

“Surpriza” e hidhur që Obama i bën Trump, 10 ditë para marrjes së detyrës

Gazeta Tema - 10.01.2017

Donald Trump duhet të përballet me disa vendime të Obamës që sigurisht nuk do t’i pëlqejnë. Më i fundit është ai i futjes së disa sanksioneve ndaj Rusisë.

RAPORTI i inteligjencës amerikane/ Rreziku për luftë shumë pranë, ja sfidat e Trump

Java News - 10.01.2017

Duket se presidenca e Donald Trump pritet të përballet me një rrezik në rritje të konflikteve ndërkombëtare dhe regres më të madh të vlerave demokratike në vitet e ardhshme.

Këngëtarja tërhiqet nga ceremonia e Trump, s’u lejua të këndojë këngën kundër racizmit

Durres Lajm - 10.01.2017

Këngëtarja britanike Rebeka Ferguson nuk do të performojë në ceremoninë që Trump ka organizuar me rastin e marrjes zyrtarisht të detyrës si President i SHBA-ve.

Kerry sulmon Trumpin për Twitter

Tetova Sot - 10.01.2017

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry paralajmëroi për rreziqet e populizmit autoritar dhe kritikoi ashpër përdorimin pa frè të “Twitter”-it nga ana e presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke ...

Obama-Trumpit: Presidenca nuk është si biznesi privat

Lajm - 09.01.2017

Presidenti në ikje i SHBA-ve Barack Obama, ka një mesazh për pasardhësin e tij Donald trump. 12 ditë para se ti dorëzojë çelësat e ‘Shtëpisë së Bardhë’, Obama ka deklaruar se Trump duhet të jetë ...

Thaçi: Nuk është ftuar njeri nga Kosova në inaugurimin e Trumpit, po blejnë ftesa

Albeu.com - 09.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , i cili po zhvillon sot një vizitë zyrtare në SHBA, ka thënë se nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri amerikan, Donald Trump.

Donald Trump pranon: Rusët kanë hakeruar të dhënat e demokratëve

LajmiFundit - 09.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump duket se nuk do te mohojë më idenë se Rusia ka urdhëruar sulme kibernetike ndaj kampit të demokratëve gjatë zgjedhjeve presidenciale, me qëllim që të dëmtojë ...

Trump pranon se Moska ka hakuar të dhënat e demokratëve

Albeu.com - 09.01.2017

Shefi i stafit të republikanit, Reince Pribus, theksoi se presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara nuk i hedh poshtë të dhënat që kanë grumbulluar agjencitë inteligjente amerikane, të cilat ...

Ambasadori amerikan në Shkup do të jap dorëhqje

Shqipmedia - 09.01.2017

Kryetari i porsa zgjedhur amerikan, Donald Trump, do t’i tërheqë ambasadorët e caktuar politikisht nga paraardhësi i tij, Barack Obama. Nga Departamenti i Shtetit kanë deklaruar për Politico se ekipi ...

Parashikim për politikën e jashtme amerikane të vitit 2017

Mapo - 09.01.2017

Nga Blendi Lami* Presidenca e re amerikane me Trump në krye do të ndryshojë shumëçka në politikën ndërkombëtare. Lami shkruan se do të ketë një ridimensionim të marrëdhënieve me Kinën, Rusinë, ...

Donald Trump dhe pesë dyshimet mbi ndërhyrjet e rusëve

Gazeta Express - 09.01.2017

“Helm”, kontradikta dhe heshtje. Pesë dyshimet mbi ndërhyrjen e rusëve: Ku janë provat? Wikileaks është në shërbim të Moskës? “Washington Post” është vërtetë e pavarur? Përse FBI nuk ekzaminon ...

Trump pranon: Moska ka hakuar të dhënat e demokratëve

Ora news - 09.01.2017

Donald Trump ka nisur që të mos e mohojë më idenë se Rusia ka urdhëruar sulme kibernetike ndaj kampit të demokratëve gjatë zgjedhjeve presidenciale, me qëllim që të dëmtojë fushatën e Hillary Clinton.

Obama – Trump-it: Presidenca nuk është biznes familjar

Zeri - 09.01.2017

Presidenti amerikan Barack Obama, ka thënë se ai e ka këshilluar pasardhësin e tij Donald Trump për të bërë të pamundurën për ta drejtuar në mënyrë të duhur Shtëpinë e Bardhë e jo për ta trajtuar si ...

Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit

VOA - 09.01.2017

Me më pak se dy javë deri në inaugurimin e presidentit të ri, Uashingtoni është ende duke reflektuar rreth raportit të agjensive amerikane të zbulimit.

Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily, do të dorëhiqet?

Telegrafi - 09.01.2017

Kryetari i porsa zgjedhur amerikan, Donald Trump, do t’i tërheqë ambasadorët e caktuar politikisht nga paraardhësi i tij, Barack Obama, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Presidentët dhe ekonomia amerikane

VOA - 09.01.2017

Me largimin e një presidenti dhe ardhjen e presidentit të ri, është e rëndësishme të theksohet ekonomia tepër e ndryshme që secili prej tyre trashëgon.

Ambasadori amerikan nл Shkup, Jess Baily, do tл dorлhiqet?

Botasot - 09.01.2017

Kryetari i porsa zgjedhur amerikan, Donald Trump, do t’i tërheqë ambasadorët e caktuar politikisht nga paraardhësi i tij, Barack Obama. Nga Departamenti i Shtetit kanë deklaruar për Politico se ekipi ...

Trump investon 5 miliardë dollarë në marinën për përballje me Rusinë

Gazeta Express - 09.01.2017

Trump ka deklaruar se dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por njëkohësisht po ndërmerr masat për çdo ...

Trump përgëzon firmën e automobilëve Fiat-Chrysler

VOA - 09.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump përgëzoi kompaninë Fiat-Chrysler pasi kjo njoftoi planet për të shpenzuar 1 miliardë dollarë në operacione të reja prodhuese në SHBA.

Trump punon “nën rrogoz”: 5 miliardë dollarë marinës për përballjen me Kinën e Rusinë!

Telegrafi - 09.01.2017

Presidenti i ardhshëm amerikan, Donald Trump ka deklaruar se dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por njëkohësisht po ndërmerr masat për çdo gjë.

Obama-Trumpit: Presidenca nuk është si biznesi privat

Alb Portali - 09.01.2017

Presidenti në ikje i SHBA-ve Barack Obama, ka një mesazh për pasardhësin e tij Donald trump. 12 ditë para se ti dorëzojë çelësat e ‘Shtëpisë së Bardhë’, Obama ka deklaruar se Trump duhet të jetë ...

Donald Trump pranon hakërimin rus

Vision Plus - 09.01.2017

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka pranuar per here te pare se sugjerimet e shërbimeve sekrete per sulme te hakerave ruse gjate fushatës presidenciale mund te jene te vërteta.

Erdogan: Me Trump president, zgjidhje problemeve

Gazeta Tema - 09.01.2017

Presidenti turk Reccep Tayyip Erdogan tha të hënën se beson se marrëdhëniet me Washingtonin do të përmirësoheshin gjatë presidencës së Trumpit dhe se dy aleatet e NATO-s do të arrinin konsensus më ...

Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily, do të dorëhiqet?

Alb Portali - 09.01.2017

Kryetari i porsa zgjedhur amerikan, Donald Trump, do t’i tërheqë ambasadorët e caktuar politikisht nga paraardhësi i tij, Barack Obama, përcjell Telegrafi Maqedoni. Loading...

Trump punon “nën rrogoz”: 5 mld Marinës për përballjen me Kinën e Rusinë!

Gazeta Tema - 09.01.2017

Trump ka deklaruar se dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por njëkohësisht po ndërmerr masat për çdo gjë. Ai po mendon të investojë 5 miliardë dollarë për të rritur numrin e anijeve ...

Trump investon 5 miliardë dollarë në marinën për përballje me Rusinë

Tetova Sot - 09.01.2017

Trump ka deklaruar se dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por njëkohësisht po ndërmerr masat për çdo gjë. Ai po mendon të investojë 5 miliardë dollarë për të rritur numrin e anijeve ...

Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit për ndërhyrjen e Putin

Gazeta Tema - 09.01.2017

Me më pak se dy javë deri në inaugurimin e presidentit të ri, Uashingtoni është ende duke reflektuar rreth raportit të agjensive amerikane të zbulimit.

Avioni i zv/presidentit e çon me urgjencë në Uashington zëvendësin e tij, Pence (VIDEO)

Tetova Sot - 09.01.2017

Brenda pak ditësh SHBA do të ketë presidentin e ri. Të premten në datë 20, Donald Trump do të bëjë betimin e tij si presidenti i 45 i SHBA-së. Por çfarë ka ndodhur sot? Avioni i Joe Biden, ...

Miq dhe armiq, Trump investon 5 mld $ për marinën si kundërpërgjigje ndaj Rusisë

Java News - 09.01.2017

Trump ka deklaruar se dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por njëkohësisht po ndërmerr masat për çdo gjë. Ai po mendon të investojë 5 miliardë dollarë për të rritur numrin e anijeve ...

Obama tregon bisedën me Trump: Shtëpia e Bardhë s’është biznes familjar

Republika - 09.01.2017

Në një intervistë për ABC News, presidenti amerikan Barak Obama tha se Trump duhet të “respektojë” institucionet amerikane. Obama thotë se e ka këshilluar pasardhësin e tij Donald Trump që të mos ...