TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Parashikimi i motit për 16 dhe 17 prillin

Mnogoo - 16.04.2011

Moti sot do të jetë më i ftohtë dhe me shi gjatë gjithë ditës i cili do të zgjasë edhe gjatë natës. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 11 gradë celsius, kurse ajo minimale do të bjerë deri në 6 gradë.

Parashikimi i motit për 15 prillin

Mnogoo - 15.04.2011

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në orët e pasdites që do të vazhdojnë edhe gjatë natës. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 16 gradë celcius, kurse ajo minimale do të bjerë deri në gjashtë gradë.

Parashikimi i motit për 14 prillin

Mnogoo - 14.04.2011

Moti sot do të jetë kryesisht me re dhe erë me kushte për shi gjatë gjithë ditës, por jo edhe gjatë natës. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 11 gradë celcius, kurse ajo minimale do të bjerë deri në -2.

Pranverë e dobët ftohet moti, shi në fundjavë

ikub - 14.04.2011

Parashikimi i motit në agjencinë e lajmeve BalkanWeb bën të ditur se pritet që moti i freskët në këtë stinë Pranvere të vijojë dhe në ditët në vazhdim dhe të mbyllin këtë javë.

Moti, reshje deri në fundjavë

Top Channel - 14.04.2011

Termometri ka shënuar vlera negative, cka ka sjellë edhe reshje dëbore në shumë zona të vendit. Rrymat e ftohta kanë bërë që temperaturat të ulen me 4 deri në 7 gradë celsius, cka ka bërë që shumë njerëz të nxjerrin sërish jashtë xhupat.

Pranverë e dobët ftohet moti, shi në fundjavë

BalkanWeb - 14.04.2011

TIRANE -Koha e freskët dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë territorin e vendit tonë prej dy ditësh. Parashikimi i motit në agjencinë e lajmeve BalkanWeb bën të ditur se pritet që moti i freskët në këtë stinë Pranvere të vijojë dhe në ...

Deri të hënën vrerët e ftohtë

Koha.net - 14.04.2011

Prishtinë, 14 prill – Dje Kosova u zbardh nga bora “pranverore”. Rënia e temperaturave dhe reshjet e shiut ishin paralajmëruar nga meteorologët, por jo rënia e borës, e cila zuri në rrugë shumë kënd me rroba të lehta.

Reshje deri në fundjavë

Botasot - 14.04.2011

Termometri ka shënuar vlera negative, cka ka sjellë edhe reshje dëbore në shumë zona të vendit. Rrymat e ftohta kanë bërë që temperaturat të ulen me 4 deri në 7 gradë celsius, cka ka bërë që shumë njerëz të nxjerrin sërish jashtë xhupat.

Temperaturat zbresin 4 gradë nën zero

Lajm - 13.04.2011

Meteorologët kanë parashikuar ulje të temperaturave deri në 4 gradë nën zero. Drejtoria për punë meteorologjike informon se Maqedonia ndodhet nën presionin e rrymave të ftohta të ajrit dhe se prej të mërkurës do të nisin uljet e ...

Parashikimi i motit për 13 prillin

Mnogoo - 13.04.2011

Moti sot do të jetë me re dhe shira gjatë gjithë ditës, por edhe gjatë natës. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 11 gradë celcius, kurse ajo minimale deri në -1 gradë. Merrni me vete ombrellën kur të dilni nga shtëpia.

Rreshje shiu e temperatura të ulëta deri në fundjavë

ikub - 13.04.2011

Rreshje shiu dhe temperatura të ulëta në ditët në vijim. Kështu parashikohet situata sinoptike nga metereologët deri në fundjavë. Ata thonë se si pasojë e një mase ajrore të ftohtë nga veriu, i gjithë rajoni i Gadishullit ballkanik do të ...

Lajme për 12 prillin

Mnogoo - 12.04.2011

Moti sot do të jetë i ndryhueshëm gjatë gjithë kohës, por sot shi nuk do të ketë. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 19 gradë celcius, kurse ajo minimale do të bjerë deri në nëntë gradë.

Nga nesër ulen temperaturat

Alsat - 12.04.2011

Në Maqedoni, ditët në vijim do të jenë më të ftohta. Temperaturat pritet të shënojnë rënie prej nesër. Vala e të freskimit të motit do të theksohet të premten dhe të shtunën kur temperaturat e mëngjesit do të shkojnë madje, minus 3 gradë ...

Parashikimi i motit për 11 prillin

Mnogoo - 11.04.2011

Moti sot do të jetë me diell, i ngrohtë dhe i kthjellët gjatë gjithë ditës, me temperaturë maksimale deri në 20 gradë celcius. Temperatura minimale gjatë natës do të bjerë deri në tri gradë. Kënauni me diellin, sepse këtë javë na pret shi.