TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haraqija: E mbijetova Hagën, këto janë akuza politike

Ina - 21.04.2012

Dy ish-ministrat e Kulturës, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri do të përballen me aktakuzën për shpërdorimin e detyrës zyrtare. Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka njoftuar se ata akuzohen për lidhje të paligjshme të kontratave me ...

Prokuroria e Prishtinës ngre akt-akuzën ndaj ministrave Haracija dhe Beqiri

LajmiFundit - 21.04.2012

Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur sot aktakuzë kundër ish ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haracija dhe Valton Beqiri, pasi që dyshohet se dy ish ministrat kanë shpërdoruar detyrën zyrtare.

Aktakuzë kundër Astrit Haraqisë dhe Valton Beqirit

Evropaelire - 21.04.2012

Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur sot aktakuzë kundër ish ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri , pasi që dyshohet se dy ish ministrat kanë shpërdoruar detyrën zyrtare.

Haraçija: Akuzat ndaj meje, politike

Ora news - 21.04.2012

Dy ish-ministrat e Kulturës, Astrit Haraçija dhe Valton Beqiri do të përballen me aktakuzën për shpërdorimin e detyrës zyrtare. Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka njoftuar se ata akuzohen për lidhje të paligjshme të kontratave me ...

Kosovë, dy ish-ministra akuzohen për shpërdorim detyre

Gazeta Start - 20.04.2012

Prishtinë - Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur sot aktakuzë kundër ish-ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri. Dy ish-ministrat dyshohen se kanë shpërdoruar detyrën zyrtare.

Aktakuzë kundër ish – ministrave Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri

Ina - 20.04.2012

Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur sot aktakuzë kundër ish ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, pasi që dyshohet se dy ish ministrat kanë shpërdoruar detyrën zyrtare.

Kosovë, nën akuzë dy ish-ministra

Top Channel - 20.04.2012

Autoritetet e drejtësisë në Kosovë kanë ngritur akuza ndaj dy ish-ministrave të Kulturës, nën dyshimin e shpërdorimit të detyrës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë prokuroria e Prishtinës, e cila në një komunikatë për shtyp ka saktësuar se ...

Aktakuzë kundër Haraqisë dhe Beqirit

Telegrafi - 20.04.2012

Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur sot aktakuzë kundër ish ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, nën dyshimin se ata kanë shpërdoruar detyrën zyrtare.

Aktakuzë kundër ish – ministrave Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri

Koha.net - 20.04.2012

Prishtinë, 20 prill - Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur aktakuzë kundër ish ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, pasqi që dyshohet se dy ish ministrat kanë shpërdoruar ...

Aktakuzë kundër Astrit Haraqisë dhe Valton Beqirit

Botasot - 20.04.2012

Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur sot aktakuzë kundër ish ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, pasi që dyshohet se dy ish ministrat kanë shpërdoruar detyrën zyrtare.

Aktakuzë kundër ish – ministrave

Lajmetsot - 20.04.2012

Postuar me: 20 April, 2012 03:31:00 Aktakuzë kundër ish – ministrave Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur aktakuzë kundër ish ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, pasqi që ...

Kosovë: Aktakuzë kundër dy ish ministrave të kulturës

VOA - 20.04.2012

Në Kosovë, autoritetet thanë se sot është ngritur një aktakuzë kundër dy ish ministrave të kulturës nën dyshimet për shpërdorim detyre. Sipas një njoftimi nga prokuroria e qarkut në Prishtinë, dy ish-ministrat, Astrit Haraqija dhe Valton ...

Haraqija: E mbijetova Hagën, këto janë akuza politike

Telegrafi - 20.04.2012

Dy ish-ministrat e Kulturës, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri do të përballen me aktakuzën për shpërdorimin e detyrës zyrtare. Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka njoftuar se ata akuzohen për lidhje të paligjshme të kontratave me ...

Haraqija: E mbijetova Hagën, këto janë akuza politike

Botasot - 20.04.2012

Dy ish-ministrat e Kulturës, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri do të përballen me aktakuzën për shpërdorimin e detyrës zyrtare. Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka njoftuar se ata akuzohen për lidhje të paligjshme të kontratave me ...