TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Argjentina nuk e çan “murin” e Islandës, Mesi humb penalltinë dhe vë në rrezik kualifikimin

SOT - 17.06.2018

Argjentina zhgënjeu në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, pasi nuk shkoi më shumë se një barazim ndaj Islandës, një skuadër që ka habitur botën gjatë viteve të fundit me arritjet e saj, duke u ...

Messi: Ishte e dhimbshme humbja e penalltisë

Lajm - 17.06.2018

Ylli i Barcelonës e humbi penalltinë duke mos arritur t’ia kthente epërsinë Argjentinës kur kishin kaluar një orë lojë, transmeton Gazeta Express. “Ndihem përgjegjës për barazimin.

Sensacion në Botëror: Messi huqi penalltinë, Islanda i mori pikë Argjentinës

Lajm - 17.06.2018

Nëse te Barcelona shkëlqen prej vitesh, Lionel Messi nuk po arrin të bëjë të njëjtën gjë te Argjentina, që nisi aventurën e saj në Kupën e Botës “Rusi 2018”, me një barazim ndaj Islandës.

Messi bënë liderin, merr përgjegjësinë për dështimin e Argjentinës

Ina - 17.06.2018

Lionel Messi ka marrë përgjegjësinë pas dështimit të Argjentinës për të marrë tre pikë ndaj Islandës. Argjentina befasoi të gjithë duke barazuar 1:1 me Islandën në Kupën e Botës.

Messi: Ishte e dhimbshme humbja e penalltisë

SOT - 17.06.2018

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, e ka marrë mbi supe fajin për barazimin e ekipit të tij kombëtar ndaj Islandës në Kupën e Botës, i cili i kushtoi me dy pikë të humbura.Ylli i Barcelonës e humbi ...

Portieri i Islandës tregon sekretin e penalltisë së Messit

Lajmi.net - 17.06.2018

. Padyshim që pritja e panalltisë së Lionel Messit nga portieri i Islandës, Hanes Halldorson ka bërë shumë bujë. 34-vjeçari, që aktivizohet me Randers në Danimarkë, tashmë mund të ketë mundësin te ...

Messi: Ky barazim s’na i humb shpresat

Lajm - 17.06.2018

Argjentina barazoi 1-1 me Islandën në ndeshjen e saj hapëse në Grupin D në Botërorin Rusia 2018, në një ndeshje ku Messi dështoi nga penalltia, transmeton Gazeta Express.

Video/Penalltia e Messit ishte identike si ajo që Maradona e kishte humbur kundër ish-Jugosllavisë

Lajm - 17.06.2018

Sulmuesi i Barcelonës nuk arriti të shënojë nga penalltia, goditja e të cilit u prit me mjeshtëri nga portieri islandez në barazimin 1-1 mes Argjentinës dhe Islandës në Grupin D, raporton Gazeta ...

Futbollisti i njohur argjentinas godet ashpër Messin

Lajmi.net - 17.06.2018

Hernan Krespo ka folur për “La Gazetta dello Sport” pas barazimit zhgënjyes që Argjentina mori me Islandën. Sigurisht në qendër të bisedës ka qenë Mesi.

Maradona motivon Argjentinën, tregon çfarë i kishte ndodhur atij kur e fitoi Botërorin

Lajmi.net - 17.06.2018

Kësisoj, ai thotë që barazimi me Islandën s'duhet të bëhet dramë. Diego Armando Maradona ka deklaruar se Argjentina e tij e kishte nisur me humbje Botërorin, por në fund triumfoi.

Mourinho në versionin e tij e jep mendimin për penalltinë e humbur të Messit

Lajmi.net - 17.06.2018

Jose Mourinho ka dhënë mendimin e tij për performancën e Argjentinës në Kupën e Botës. Argjentina nuk arriti të marrë më shumë se një barazim në ndeshjen e parë, duke luajtur 1:1 me Kombëtaren e ...

Di Maria dhe Xavi tregojnë se kush është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave

Lajmi.net - 17.06.2018

. Vetëm një ditë pasi Cristiano Ronaldo shënoi tre gola në ndeshjen kundër Spanjës, Lionel Messi humbi penalltinë vendimtare në ndeshjen që Argjentina barazoi 1-1 ndaj Islandës.

Maradona i pakënaqur me trajnerin Sampaoli: Me këtë lojë mos u kthe më në Argjentinë

SOT - 17.06.2018

Legjenda e futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Armando Maradona ka mbetur i zhgënjyer me paraqitjen e ekipin në ndeshjen kundër Islandës, e cila përfundoi 1:1, ku Mesi humbi edhe një ...

Legjenda argjentinase: Mesi fenomen vetëm te Barcelona, nuk e bën dot kurrë Maradonën

Mapo - 17.06.2018

Ish-sulmuesi i Argjentinës dhe shumë skuadrave të njohura në Serinë A, Hernan Krespo, ka folur pas barazimit zhgënjyes të skuadrës së tij në ndeshjen me Islandën, në Botërorin e ...

Messi flet pas penalltisë së humbur: Ndihem përgjegjës, por e merituam fitoren

Telegrafi - 17.06.2018

Lionel Messi është bërë ditën e djeshme ndër lojtarët më të përfolur në botë. Kapiteni i Kombëtares së Argjentinës, humbi penalltinë ndaj Islandës dhe skuadra e tij u ndal në barazim 1-1.

Jose Murinjo mbron Leon e De Gean: Gabojnë, janë thjesht njerëzorë

BalkanWeb - 17.06.2018

“Besoj se ishte një rezultat i drejtë, e se Islanda luajti në limitet e saj. E përsëris, kur një skuadër luan në limite, nuk mund t’i kërkosh më shumë.

Crespo e mbron Messin: Ma thoni kush i ndihmoi Messit ndaj Islandës, ai s’është Maradona...

Gazeta Express - 17.06.2018

Ish-sulmuesi i Argjentinës, Hernan Crespo, i ka dalë në mbrojtje Lionel Messit, duke thënë se ai ka nevojë të ndihmohet nga bashkëlojtarët për ta fituar Kupën e ...

Crespo: Messi është fenomen, por i vetëm nuk mund ta fitojë Botërorin

Telegrafi - 17.06.2018

Lionel Messi i vetëm nuk mund ta fitojë Kampionatin Botëror. Kështu mendon ish-sulmuesi i Kombëtares së Argjentinës, Hernan Crespo. 42-vjeçari ka folur pas ndeshjes së Kombëtares së tij përballë ...

I priti penalltinë Mesit, portieri i Islandës tregon sekretin

Mapo - 17.06.2018

Hanes Halldorson mori vëmendjen e të gjithë botës teksa priti ditën e djeshme penalltinë ndaj Lionel Mesit, raporton Panorama Sport . 34-vjeçari, që aktivizohet me Randers në Danimarkë, tregon se si ...

“Messi s’është si Maradona – nuk mundet i vetëm të fitojë Botërorin”

Koha.net - 17.06.2018

Ish-sulmuesi i Argjentinës, Hernan Crespo, ka dalë në mbrojtje të Lionel Messit, duke thënë se atij i duhet ndihmë nga bashkëlojtarët për të fituar Kampionatin Botëror në Rusi.

Një ëndërr e bërë realitet, Halldorsson tregon sekretin e pritjes të penalltisë së Messit

Telegrafi - 17.06.2018

Hannes Halldorsson ka qenë hero i islandezëve në ndeshjen debutuese në Kampionatin Botëror. Portieri islandez ka arritur t’i presë penalltinë njërit nga futbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave ...

Zanetti i mërzitur me Argjentinën e tij: Më shumë se rezultati na ka zhgënjyer loja

Telegrafi - 17.06.2018

Argjentina ka zhgënjyer ditën e djeshme fansat e shumtë me barazimin 1-1 ndaj Islandës. Edhe pse kaluan të parët në epërsi, argjentinasit pësuan gol dhe shpërdoruan një penallti me anë të Lionel ...

Messi “lë në baltë” Argjentinën, vetëm barazim ndaj Islandës

Tetova Sot - 17.06.2018

Nëse te Barcelona shkëlqen prej vitesh, Lionel Messi nuk po arrin të bëjë të njëjtën gjë te Argjentina, që nisi aventurën e saj në Kupën e Botës “Rusi 2018”, me një barazim ndaj Islandës.

Sampaoli: Argjentina do mësojë nga gabimet

Java News - 17.06.2018

Barazimi me Islandën duket se nuk ka shqetësuar aspak trajnerin Sampaoli, i cili mendon se skuadra është në rrugën e duhur dhe nëse luhet kështu do të vijnë fitoret.

Penalltia e Messit / Islanda në delir: Portieri të shpallet Hero kombëtar

Java News - 17.06.2018

Në Islandë do të donin t’i jepnin që këtë fundjavë Topin e Artë për atë pritje të shenjtë në penalltinë e Lionel Mesit. Por nëse do ta pyesni vetë, do t’ju thotë pa dyshim se preferon të ketë në duar ...

Ministri izraelit gjen shkakun: Ja pse e humbi penalltinë Messi

Java News - 17.06.2018

Avigdor Liberman, ministri i Mbrojtjes së Izraelit, deklaroi se Lionel Messi humbi penalltinë ndaj Islandës, për shkak se Argjentina anulloi ndeshjen e fundit miqësore në përgatitoret për Kupën e ...

Crespo e mbron Messin, por e vendos poshtë Maradonës

Java News - 17.06.2018

Ish-sulmuesi i Argjentinës, Hernan Crespo, i ka dalë në mbrojtje Lionel Messit, duke thënë se ai ka nevojë të ndihmohet nga bashkëlojtarët për ta fituar Kupën e Botës.

Ministri izraelit zbulon arsyen e penalltisë së gabuar të Messi-t

Gazeta Tema - 17.06.2018

Avigdor Liberman, ministri i Mbrojtjes së Izraelit, deklaroi se Lionel Messi gaboi penalltinë ndaj Islandës, për shkak se Argjentina anulloi ndeshjen e fundit miqësore në përgatitoret për Kupën e ...

Portieri i Islandës në qiellin e shtatë, tregon si e mundi Messi-n

Durres Lajm - 17.06.2018

Hannes Halldorsson është kthyer në një heri në vendin e tij, Islandën. Por me pritjen e penalltisë të Lionel Messi-t ai është kthyer në qendër të vëmendjes të të gjithë botës.

Murinjo flet për Mesin dhe De Gean

Bota.al - 17.06.2018

“Besoj se ishte një rezultat i drejtë, e se Islanda luajti në limitet e saj. E përsëris, kur një skuadër luan në limite, nuk mund t’i kërkosh më shumë.

Historia e çuditshme e Halldorsonit, regjisori që shtangu Mesin

Bota.al - 17.06.2018

Gardiani i Islandës nuk është i aftë vetëm me pritjen e topave, por dhe me artin e kamerës Hanes Halldorson ishte heroi i skuadrës islandeze në takimin e djeshëm ndaj Argjentinës.

Kush është Hannes Halldorsson, heroi i Islandës që priti penalltinë e Messit

Lajmi.net - 16.06.2018

Kombëtarja e Argjentinës nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në ndeshjen e parë të Kupës së Botës, duke barazuar 1:1 me Islandën. Heroi i Islandës në këtë barazim, ishte portieri Hannes ...

Dibala-Higuain OUT, Argjentina luan me Mesi-Aguero

Alsat - 16.06.2018

Argjentina do të sfidoj Islandë, duke nisur kështu rrugëtimi për Botërorin në Rusi. Kombëtarja e cila drejtohet nga ana e Sampolit shihet si një nga favoritet kryesore për të fituar turneun, pasi ...

Messi tradhëton Argjentinën. Vetëm 1-1 me Islandën

LajmiFundit - 16.06.2018

Kombetarja e Argjentines nuk shkoi dot më shumë sesa barazimi 1-1 ndaj Islandës. Leo Messi, mbi të cilin ishin përqendruar sytë e të gjithë tifozëve të futbollit, përveçse zhgënjeu me lojën e tij, ...

Humbi penalltinë kundër Islandës, ja si e komenton Mourinho episodin e Messi-t

SOT - 16.06.2018

Jose Mourinho, trajneri i Manchester United i cili është i ftuar si specialist për Botërorin, ka dhënë mendimin e tij për ndeshjen Argjentinë-Islandë e mbyllur me shifrat 1-1.

Hannes Halldorsson, nga regjisor filmash në portierin që i priti penalltinë Messit në Botëror

SOT - 16.06.2018

Përfaqësuesja e Argjentinës e filloi me barazim Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.Argjentinasit nuk arritën më shumë se një barazim 1-1 ndaj Islandës.Më i miri në fushë për ‘vikingët’ ishte portieri ...

Messi flet për dështimin: E dhimbshme humbja e penalltisë

LajmiFundit - 16.06.2018

Futbollisti sulmues Lionel Messi kishte mundësinë t’i jepte Argjentinës fitoren në ndeshjen e parë të Kupës së Botës 2018 kundër Islandës, por humbi penalltinë e akorduar pas një ore lojë dhe kësisoj ...

Aguero: Edhe Messi është njeri, shpresojmë në fitore ndaj Kroacisë

Portalb - 16.06.2018

Kombëtarja e Argjentinës ka barazuar ndaj Islandës me rezultat 1-1 në ndeshjen e parë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Argjentina është ndalur me barazim nga Islanda në ndeshjen e vlefshme ...

Argjentina – Islanda, formacionet e ndeshjes në Grupin D

Lajmi.net - 16.06.2018

Argjentina me mungesa të rëndësishme nga porta e deri në sulm. Argjentina dhe Islanda takohen sot në Grupin D në “Kampionatin botëror 2018”. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave për duelin ...

Trajneri i Islandës: Më duhet një formulë për të ndaluar Messin

SOT - 16.06.2018

Heimir Hallgrimson trajneri i Islandës që bën dentistin “në kohën e lire”, pak orë përpara startit të sfidës ndaj Argjentinës, në konferencën për shtyp ka bërë të ditur se nuk kam asnjë formulë për ...

Formacionet zyrtare: Argjentinë – Islandë

Lajmi.net - 16.06.2018

Argjentina fillon aventurën në "Kampionatin botëror 2018" me ndeshjen ndaj Islandës. Argjentina dhe Islanda takohen sot në Grupin D të “Kampionatit botëror 2018”.

Argjentinë – Islandë, publikohen formacionet zyrtare

SOT - 16.06.2018

Sot në orën 15:00 do të luhet ndeshja e shumëpritur ndërmjet Argjentinës dhe Islandës e vlefshme për Grupin D në “Kampionatin botëror 2018”. Argjentina: Caballero, Taglifico, Mascherano, Rojo, ...

Nuk do ta besoni kush është rezervist te Argjentina kundër Islandës

Lajmi.net - 16.06.2018

. Tifozët e Argjentinës janë të befasuar me formacionin bazë të selektorit Jorge Sampaoli në ndeshjen ndaj Islandës. Argjentina fillon aventurën në “Botërorin 2018” me duelin ndaj Islandës me fillim ...

E jashtëzakonshme, ja çfarë po ndodh para ndeshjes Argjentinë – Islandë

Lajmi.net - 16.06.2018

Tifozët e Islandës në numër të madh para ndeshjes me Argjentinën. Islanda do të debutojë në Botëror ndaj Argjentinës në orën 15:00 dhe ka menduar menjëherë të frikësojë Messin.

Ndryshon rezultati, goli i dytë në Argjentinë – Islandë është një befasi

Lajmi.net - 16.06.2018

. Islanda është kundërpërgjigjur shpejtë në duelin ndaj Argjentinës. Alfred Finnbogason ka realizuar duke barazuar rezultatin në 1:1 pas një ndërhyrje të dobët nga portieri Willy Caballero, përcjell ...

Super gol në ndeshjen Argjentina – Islanda

Lajmi.net - 16.06.2018

Sergio Aguero ka shënuar në portën e Islandës. Argjentina ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Islandës. Sergio Aguero ka realizuar gol të bukur duke kaluar skuadrën e tij në epërsi në minutën e ...

Argjentina- Islandë, shënohet gol i jashtëzakonshëm

LajmiFundit - 16.06.2018

Argjentina ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Islandës në ndeshjen e vlefshme për Grupin D të Kupës së Botës. Në minutën e 19’ ishte Kun Aguero ai i cili shënoi një gol të bukur.

Përfundon pjesa e parë, probleme për Argjentinën dhe Messin

Lajmi.net - 16.06.2018

. Argjentina dhe Islanda kanë mbyllur pjesën e parë të duelit të tyre me rezultat 1:1. Sergio Aguero kaloi Argjentinën në epërsi në minutën e 19-të. Por, nuk vonoi shumë dhe Alfred Finnbogason ...

Përfundon pjesa e parë, Argjentina po barazon përballë Islandës

SOT - 16.06.2018

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Argjentinës dhe Islandës në ndeshjen e vlefshme për Grupin D të Kupës së Botës.Golin e parë të takimit e shënoi Aguero (19’), ndërsa pas 4 minutash lojë ...

Penallti për Argjentinen, e pabesueshme çfarë bën Messi

LajmiFundit - 16.06.2018

Arbitri kryesor ka akorduar një penallti për Argjentinën në minutën e 63. Ajo është humbur nga Lionel Messi. Ndeshja momentalish është ...

Messi humb penalltinë me Argjentinën

SOT - 16.06.2018

Lionel Messi ka dështuar të shënojë gol nga një penallti ndaj Islandës në minutën e 62. Portieri kuptoi krahun e argjentinasit dhe ndaloi topin të prekte rrjetën.

Maradonën e lëshojnë nervat, thyen rregullat e stadiumit

Lajmi.net - 16.06.2018

. Rezultati i pjesës së parë i ndeshjes Argjentinë – Islandë, ka bërë që Diego Armando Maradona të humbasë durimin. Legjenda e Argjentinës është parë teksa thyente rregullat e vendosura nga ...

Brazili tifo për Islandën, birra falas për fitoren ndaj Argjentinës

SOT - 16.06.2018

Armiku i armikut tim, është miku im. Me këtë moto po e shohin ndeshjen e sotme tifozët e Brazilit, që kanë vendosur të bëjnë tifo për Islandën në ndeshjen që ishullorët luajnë ndaj Argjentinës.

Argjentinës si vjen në ndihmë as Messi, barazon me Islandën

SOT - 16.06.2018

Argjentina nuk shkoi dot më shumë sesa barazimi 1-1 ndaj kombëtares së Islandës. Messi, mbi të cilin ishin përqendruar gjithë vëmendja e tifozëve të futbollit zhgënjeu me lojën e tij dhe humbi edhe ...

Islanda befason Argjentinën, Messi humb penallti

LajmiFundit - 16.06.2018

Ka përfunduar takimi midis Argjentinës dhe Islandës në Grupin C në shifrat 1-1. Të parët që kaluan në avantazh ishin Argjentinasit me anë të Kun Aguerro në minutën e 19, por u barazuan vetëm pas disa ...

Argjentinë 1:1 Islandë, ja kush është shpallur lojtari i ndeshjes

Lajmi.net - 16.06.2018

Hannes Halldorsson është zgjedhur lojtari i ndeshjes Argjentinë – Islandë. Argjentina dhe Islanda kanë barazuar 1:1 në Moskë në ndeshjen e vlefshme për grupin D.

Messi dhe Argjentina dështojnë përballë kombëtares së paparashikueshme të Islandës

Lajmi.net - 16.06.2018

Argjentina ka dështuar të startojë me fitore në Kupën e Botës, duke barazuar 1:1 me Kombëtaren e Islandës në ndeshjen e zhvilluar të shtunën pasdite. ‘Otkrytiye Arena’ në Moskë ishte shtëpia që priti ...

Argjentinë 1:1 Islandë, kjo është nota e Messit

Lajmi.net - 16.06.2018

. Argjentina nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë Kupën e Botës, duke barazuar me rezultat 1-1 ndaj Islandës. Argjentinasit kaluan të parët në epërsi me një gol mjaft të bukur të shënuar nga Kun ...

Mesi humb penalti, Argjentina barazon 1-1

Alsat - 16.06.2018

Një penallti e humbur nga Lionel Mesi e detyron Argjentinën të pajtohet me barazimin 1-1 ndaj Islandës në ndeshjen e parë në Kupën e Botës, “Rusi 2018”.

Mascherano: Sot nuk ishte dita e Argjentinës

Lajmi.net - 16.06.2018

. Javier Mascherano ka thënë se sot nuk ka qenë dita e Argjentinës në barazimin me Islandën. Argjentina dhe Islanda barazuan 1:1 në Moskë, në ndeshjen e grupit B.

Trajneri i Argjentinës: Ja pse Messi dështoi kundër Islandës!

Lajmi.net - 16.06.2018

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, është paraqitur për media pas barazimit 1:1 me Islandën. Sampaoli ka thënë se Argjentina ishte e çrregulluar në sulm, ndërsa ka shtuar se Islanda luajti shumë ...

Trajneri i Islandës me deklaratë befasuese pas barazimit historik ndaj Argjentinës

Lajmi.net - 16.06.2018

Trajneri i Islandës, Heimir Hallgrimsson, e ka cilësuar sukses të madh barazimin me Argjentinën. Argjentina dhe Islanda barazuan 1:1 në ndeshjen e xhiros së parë të grupit B në Kupën e Botës.

Messi bënë liderin, merr përgjegjësinë për dështimin e Argjentinës

Lajmi.net - 16.06.2018

Lionel Messi ka marrë përgjegjësinë pas dështimit të Argjentinës për të marrë tre pikë ndaj Islandës. Argjentina befasoi të gjithë duke barazuar 1:1 me Islandën në Kupën e Botës.

“Messi është njeri”

Lajmi.net - 16.06.2018

Sergio Aguero i ka dalë në mbrojtje Lionel Messit, pasi humbi penalltinë në barazimin 1:1 të Argjentinës me Islandën në Kupën e Botës. “Leo është normal, është njeri”, ka thënë Sergio Aguero.

Rama ironizon Messin që humbi penalltinë, shihni foton që poston

SOT - 16.06.2018

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Messin pas barazimit ndaj Islandës.Pas përfundimit të së takimit Argjentinë- Islandë, ku amerikano-jugorët barazuan dhe Leo Messi humbi penalltinë ka reaguar edhe ...

Edi Rama “tallet” me Lionel Messin

Lajmi.net - 16.06.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njihet si një dashamir i futbollit. Ai ka qenë ndër fansat e shumtë të futbollit që ka komentuar penalltinë e humbur të Messit në ndeshjën Argjentinë-Islandë.

Maradona: Barazimi i Argjentinës me Islandën është një gjë e mirë

LajmiFundit - 16.06.2018

Argjentina nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë Kupën e Botës. Ai që ka zhgënjyer më shumë ka qenë Leo Messi që, përveçse ka bërë një paraqitje mesatare, ka gabuar edhe penalltinë që mund t’i kishte ...

Lionel Messi, tradhtar për disa, gjeni për të gjithë, ka dhe barrën më të rëndë

Lajmi.net - 16.06.2018

. “Sa herë që s’më zë gjumi, shoh golat e Mesit në Youtube”, tha regjisorja argjentinase Lucrecia Martel. Kur e pyetën nëse e vënë në gjumë, ajo tha: “Më japin paqe, më rikthejnë besimin”.

Argjentina tradhtohet nga Messi. Vetëm 1-1 me Islandën

Mapo - 16.06.2018

Argjentina nuk shkoi dot më shumë sesa barazimi 1-1 ndaj Islandës. Leo Messi, mbi të cilin ishin përqendruar sytë e të gjithë tifozëve të futbollit, përveçse zhgënjeu me lojën e tij, humbi edhe një ...

Formacionet zyrtare/ Argjentina pa Higuain dhe Dybala, Islanda me më të mirët

Mapo - 16.06.2018

Në orën 15:00 do të luhet ndeshja hapëse e Grupit D të Botërorit mes Argjentinës dhe Islandës. Një sfidë tepër interesante pasi pothuajse askush nuk e di sesi do të luajë Argjentina, ndërsa nga ana ...

VIDEO/ Penallti për Argjentinen, e pabesueshme çfarë bën Messi

Mapo - 16.06.2018

Arbitri kryesor ka akorduar një penallti për Argjentinën në minutën e 63. Ajo është humbur nga Lionel Messi. Ndeshja momentalish është ...

“Botërori 2018”, sot në program katër ndeshje

Gazeta Express - 16.06.2018

​Francë – Australi, Peru – Danimarkë, Argjentinë – Islandë dhe Kroaci – Nigeria, janë katër ndeshjet e programuara për ditën e ...

Pas Ronaldos, sot rradha është e Messit, zbulohen formacionet: Argjentinë-Islandë

InfoSport - 16.06.2018

Pas spektaklit që mbrëmë Kristiano Ronaldo dhuroi në përballjen ndaj Spanjës, kur shënoi tre gola në barazimin 3:3, sot rradhën e ka Lionel Messi me Argjentinën e tij.

Gunnarsson: Messi nuk më frikëson, nuk është Cristiano Ronaldo

Koha.net - 16.06.2018

Kundërshtari i parë i Argjentinës në Kupën e Botës do të jetë Islanda. Kjo përfaqësuese ishte surpriza e Euro 2016, dhe tani kërkon të befasojë përsëri në Kupën e Botës për të vërtetuar se nuk ishte ...

Sot debutimi i Argjentinës me Islandën. Sampaoli zgjedh të luajë me Mesi-Aguero

BalkanWeb - 16.06.2018

Nesër do të zbresë për herë të parë në fushë në këtë Botëror përfaqësuesja e Islandës e cila do të debutojë nda Argjentinës së Messit me shokë. E cilësuar si një skuadër mjaft simpatike por që fati i ...

Argjentina e Messit kërkon të prishë debutimin e Islandës

Koha.net - 16.06.2018

Me gjithë suksesin e tij me Barcelonën, Lionel Messi ende nuk ka fituar titull të madh me Argjentinën. Sulmuesi mbush 31 vjet më 24 qershor, kështu që Botërori "Rusia 2018" mund të jetë rasti i tij i ...

Formacionet zyrtare, Argjentinë – Islandë, fillon lufta e Messit për trofe

Telegrafi - 16.06.2018

Argjentina do të fillojë aventurën në Kampionatin Botëror ndaj Islandës nga ora 15:00. Lionel Messi është protagonisti kryesor i këtij takimi i cili do të zbarkojë me mision të qartë – Kupën e Botës.

Botërori/ Zhgënjen Argjentina kundër Islandës, peng penalltia e Messi-t (Video)

BalkanWeb - 16.06.2018

Argjentina e Sampaolit nuk ka arritur të shkojë më shumë se 1 barazim me shifrat 1-1 në ndeshjen e parë të Botërorit kundër Islandës. Ndeshja e Grupit D fillimisht pati për protagonist ...

Vikingët marshojnë në Moskë para duelit ndaj Argjentinës

Telegrafi - 16.06.2018

Tifozët e Islandës kanë udhëtuar në numër masovik drejt Moskës ku do të zhvillohet ndeshja e parë e kombëtares së tyre ndaj nënkampiones së botës, Argjentinës.

VIDEO/ Vjen befasia! Islanda i shënon Argjentinës…

Mapo - 16.06.2018

Islanda e ka barazuar rezultatin në 1-1 kundër Argjentinës pas katër minutave. Për 1-1 realizoi Alfred Finnbogason në minutën e ...

Argjentinë-Islandë, 45 minuta 1-1

RTSH - 16.06.2018

Ka përfunduar 1-1 pjesa e parë e takimit Argjentinë – Islandë për “Rusi 2018”. Të parët shënuan argjentinasit me Aguerron, por menjëherë barazoi për Islandën Finnbogason.

Argjentina – Islanda, rezultati dhe statistikat pas pjesës së parë

Mapo - 16.06.2018

Ka përfunduar 1-1 pjesa e parë mes Argjentinës e Islandës 45 minutat e para kanë dhuruar dy gola në ndeshjen mes Argjentinës e Islandës, nga një për secilën skuadër, që po luftojnë për kreun në ...

Messi dështon ta kalojë Argjentinën në epërsi, Halldorsson ia pret penalltinë

Telegrafi - 16.06.2018

Kombëtarja e Argjentinës dhe Lionel Messi kanë dështuar të gjejnë golin e epërsisë në ndeshje ndaj Islandës. Ylli argjentinas, Messi, ka dështuar ta kalojë ekipin e tij kombëtar në ndeshjen ndaj ...

Dëshpëron Messi, Argjentina ndalet nga Islanda

Gazeta Express - 16.06.2018

Islanda e ka ndalë me barazim Argjentinën në një ndeshje të dominuar nga ekipi i Lionel Messit që dështoi të shënonte golin e fitores nga penalltia të shtunën pasdite në Kupën e ...

Argjentina ndan pikët me Islandën, zhgënjen Messi

Koha.net - 16.06.2018

Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka pasur një paraqitje jo të mirë ndaj Islandës debutuese në Botëror. Argjentina ndau pikët me Islandën në ndeshjen e tyre të parë në Botërorin “Rusia 2018”, transmeton ...

Messi me rekord negativ

Gazeta Express - 16.06.2018

Lionel Messi nuk e pati ditën e tij në ndeshjen e hapëse të Argjentinën në Kupën e Botës në Rusi të ...

Messi “lë në baltë” Argjentinën, vetëm barazim ndaj Islandës

SuperSport - 16.06.2018

Nëse te Barcelona shkëlqen prej vitesh, Lionel Messi nuk po arrin të bëjë të njëjtën gjë te Argjentina, që nisi aventurën e saj në Kupën e Botës “Rusi 2018”, me një barazim ndaj Islandës.

Si u kthye Islanda në mrekullinë e futbollit europian

ABC News - 16.06.2018

Pas politikave të ndjekura nga qeveria islandeze kundrejt të rinjve për të reduktuar duhanpirjen dhe alkoolin, rezultatet e saj po duken sot më së miri.

Argjentinë 1-1 Islandë, notat e lojtarëve

Telegrafi - 16.06.2018

Kombëtarja e Argjentinës dhe ajo e Islandës kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e tyre të parë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Djelmoshat e Jorge Sampaolit kanë dështuar ta nisin me fitore ...

Islanda barazon me Argjentinën, Mesi humbet penalltinë

RTSH - 16.06.2018

Portieri i Islandës Halldorson është sot heroi i ditës pas barazimit 1-1 me Argjentinën. Kjo pasi në minutën e 63 ai priti një penallti. Por nuk ishte vetëm kërcimi i tij akrobatik që nuk lejoji ...

Gaboi kundër Islandës, statistikat e Messi-t nga pika e bardhë e penalltisë lënë për të dëshiruar

BalkanWeb - 16.06.2018

Lionel Messi ishte protagonisti i kualifikimit të Argjentinës në Botëror, por sot kapiteni i ‘albiçelestëve’ në ndeshjen e parë të “Rusi 2018” kundër Islandës gaboi nga pika e bardhë e penalltisë, ...

Argjentina e nis botërorin me barazim ndaj Islandës, Messi humb penalltinë

Telegrafi - 16.06.2018

Kombëtarja e Argjentinës dhe ajo e Islandës kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e tyre të parë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Pjesa e parë e takimit u karakterizua me një dominim të madh të ...

Sampaoli: Mbrojtja e Islandës e vuri Messin në situatë të pakëndshme, ne besojmë në sukses

Telegrafi - 16.06.2018

Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Jorge Sampaoli ka folur pas ndeshjes ndaj Islandës. Argjentina nuk ka arritur ta nis me fitore Kupën e Botës “Rusia 2018” pasi është ndalur me barazim nga ...

Humbi penalltinë kundër Islandës, ja si e komenton Mourinho episodin e Messi-t

BalkanWeb - 16.06.2018

Jose Mourinho, trajneri i Manchester United i cili është i ftuar si specialist për Botërorin, ka dhënë mendimin e tij për ndeshjen Argjentinë-Islandë e mbyllur me shifrat 1-1.

Ministri i Mbrojtës i Izraelit: Messi e humbi penalltinë sepse Argjentina e anuloi miqësoren ndaj neve

Gazeta Express - 16.06.2018

Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Avigdor Liberman, ka sugjeruar se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, e humbi një penallti vendimtare në Kupën e Botës për shkak se Argjentina e kishte anuluar një ...

Trajner i Islandës, Hallgrimsson: Sukses i madh për ne, Argjentina do të shkojë larg

Telegrafi - 16.06.2018

Trajneri i kombëtares së Islandës, Heimir Hallgrimsson ka folur pas barazimit ndaj Argjentinës në ndeshjen e parë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Hannes Halldorsson, nga regjisor filmash në portierin që ia mbrojti penalltinë Messit në Botëror

Telegrafi - 16.06.2018

Përfaqësuesja e Argjentinës e filloi me barazim Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Argjentinasit nuk arrin më shumë se një barazim 1-1 ndaj Islandës. Më meritori që ‘vikingët’ të marrin një pikë nga ...

Momentet më të bukura dhe golat nga ndeshja Argjentinë-Islandë (VIDEO)

InfoSport - 16.06.2018

Argjentina dhe Islanda kanë barazuar me rezultatin 1:1 në ndeshjen e parë të grupit “D” në kuadër të Botërorit ”Rusi 2018”. Ky takim kishte një interes të veçantë, pasi tifozët kërkonin të shihnin ...

Messi: Ishte e dhimbshme humbja e penalltisë

Gazeta Express - 16.06.2018

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, e ka marrë mbi supe fajin për barazimin e ekipit të tij kombëtar ndaj Islandës në Kupën e Botës, i cili i kushtoi me dy pikë të ...

Trajneri i Argjentinës e merr me sportivitet: Fitojmë ndeshjen e radhës, Messi lideri ynë

BalkanWeb - 16.06.2018

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, nuk e ka bërë dramë barazimin 1-1 kundër Islandës. Pas përfundimit të ndeshjes ai u shpreh se do korrigjohen gabimet dhe më pas do mendohet fitorja në takimin ...

Messi komenton humbjen e penaltisë

Koha.net - 16.06.2018

Lionel Messi kishte mundësinë t’i jepte Argjentinës fitoren në ndeshjen e parë të Kupës së Botës 2018 kundër Islandës, por humbi penalltinë e akorduar pas një ore lojë dhe kësisoj skuadra e Jorge ...

Fjalët e Messit pasi e humbi penalltinë ndaj Islandës

Mapo - 16.06.2018

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, e ka marrë mbi supe fajin për barazimin e ekipit të tij kombëtar ndaj Islandës në Kupën e Botës, i cili i kushtoi me dy pikë të humbura.

Penalltia e Messit ishte identike si ajo që Maradona e kishte humbur kundër ish-Jugosllavisë

Gazeta Express - 16.06.2018

Lionel Messi e humbi një rast të artë për t’ia dhuruar fitoren Argjentinës në ndeshjen hapëse në Kupën e Botës në Rusi të shtunën ...

Aguero: Edhe Messi është njeri, shpresojmë në fitore ndaj Kroacisë

Telegrafi - 16.06.2018

Kombëtarja e Argjentin ës ka barazuar ndaj Islandës me rezultat 1-1 në ndeshjen e parë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Argjentina është ndalur me barazim nga Islanda në ndeshjen e vlefshme ...

Statistikat dëshpëruese të Messit dhe Ronaldos ndaj Islandës

Telegrafi - 16.06.2018

Përfaqësuesja e Islandës vazhdon të jetë një nga befasitë më të bukura në futbollin e viteve të fundit. Pas sukseset në Kampionatin Evropian 2016 ku arritën deri në çerekfinale, ata e filluan ...

Argjentina nuk humbi 2 pikët vetëm nga Messi, ja çfarë tjetër ua mohoi fitoren

BalkanWeb - 16.06.2018

Argjentina nuk ia doli sot të merrte fitoren në ndeshjen e parë të Botërorit duke barazuar 1-1 me Islandën. Si duket në këtë rezultat ndikoi jo vetëm penalltia e humbur e Messi-t por edhe arbitrimi.

“Messi nuk ishte mirë psikologjikisht, sistemi i lojës së Argjentinës ishte i gabuar”

BalkanWeb - 16.06.2018

Ndeshjet e ditës së tretë të Botërorit kanë rezervuar surpriza jo të vogla, me Argjentinën e cila u ndal nga Islanda që si duket vijon formën e shfaqur në Europian.

Sampaoli: Do të mësojmë nga gabimet

Koha.net - 16.06.2018

Barazimi me Islandën duket se nuk ka shqetësuar aspak trajnerin Sampaoli, i cili mendon se skuadra është në rrugën e duhur dhe nëse luhet kështu do të vijnë fitoret.

Hero kombëtar portieri islandez pasi priti penaltinë e Messit

Koha.net - 16.06.2018

Në Islandë do të donin t’i jepnin që këtë fundjavë Topin e Artë për atë pritje të shenjtë në penalltinë e Lionel Mesit. Por nëse do ta pyesni vetë, do t’ju thotë pa dyshim se preferon të ketë në duar ...

RUSSIA 2018/ Franca e Argjentina zbresin sot në fushë, janë dy nga pretendentët kryesorë për kupën

Java News - 16.06.2018

Dita e tretë e Kupës së Botës është paksa e veçanta pasi në të janë programuar për t’u luajtur 4 ndeshje. Sot do të luajnë ndeshjet e tyre të para Grupet C dhe D.

Ndeshja LIVE/ Islanda tenton surprizën ndaj Argjentinës së Messit

Java News - 16.06.2018

Ndiqni ndeshjen LIVE. *** Në orën 15:00 do të luhet ndeshja hapëse e Grupit D të Botërorit mes Argjentinës dhe Islandës. Një sfidë tepër interesante pasi pothuajse askush nuk e di sesi do të luajë ...

Islanda bën surprizën e parë, ndal Argjentinën, Messi humbet penallti

Java News - 16.06.2018

Skuadra e Islandës ka bërë surprizën e parë në këtë botëror duke ndalur një prej pretendentëve. Argjentina e Messit nuk ka shkuar më shumë se një barazim me shifrat 1-1.

VIDEO: Messi nuk shënon as me penallti, Islanda dhe Argjentina ndalen në barazim

Gazeta Tema - 16.06.2018

Argjentina dhe Islanda nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 në duelin e zhvilluar në orën 15:00. Një takim që kishte një interesim të madh nga ana e tifozave pasi vëmëndja më e madhe ishte tek ...

Makthi i Mesit! Nuk mund të realizojë nga pika e bardhë e penalltisë

Gazeta Tema - 16.06.2018

Argjentina është ndalur në një barazim me rezultatin 1-1 ndaj Islandës, ndërsa me përfundimin e ndeshjes kritikat i janë adresuar edhe yllit të Barcelonës, Lionel Mesi.

Momenti kur Messi e humb penalltinë (Video)

Tetova Sot - 16.06.2018

Lionel Messi ka dështuar t’ia kthejë Argjentinës epërsinë ndaj Islandës në një ndeshje të Grupit D që po zhvillohet momentalisht në Kupën e Botës në Rusi.

Messi me rekord negativ

Tetova Sot - 16.06.2018

Lionel Messi nuk e pati ditën e tij në ndeshjen e hapëse të Argjentinën në Kupën e Botës në Rusi të shtunën. Argjentina nuk arriti ta fitonte më shumë se një pikë nga takimi me Islandën, i cili u ...

Dëshpëron Messi, Argjentina ndalet nga Islanda

Tetova Sot - 16.06.2018

Islanda e ka ndalë me barazim Argjentinën në një ndeshje të dominuar nga ekipi i Lionel Messit që dështoi të shënonte golin e fitores nga penalltia të shtunën pasdite në Kupën e Botës.

Trajneri i Argjentinës deklarohet para ndeshjes me Islandën

Lajmi.net - 15.06.2018

Të shtunën Argjentina do të bëjë debutimin e saj në Botëror përball Islandës. Jorge Sampaoli e shikon shumë lart ekipin e tij madje vete deri aty sa thotë që do ti tregojmë botës se kush jemi.

As Messi dhe as Ronaldo, Ferdinand tregon kush do të shpërthejë në Kupën e Botës

Gazeta Express - 15.06.2018

Paul Pogba ka potencial të bëhet një lider në Kupën e Botës 2018, sipas legjendës së Manchester United, Rio ...

Sampaoli: Do t’i tregojmë botës kush është Argjentina, Messi do dëfrehet

SuperSport - 15.06.2018

E shtuna do të jetë dita e debutimit të Argjentinës në Botëror. Lionel Messi me shokë do të sfidojnë një prej skuadrave surprizë të këtij kompeticioni, Islandën që ka i ka habitur të gjithë me ...

Trajneri i Islandës: Na duan të gjithë, sepse jemi kombëtarja më e bukur e Botërorit

BalkanWeb - 15.06.2018

Nesër pasdite do të zbresë për herë të parë në fushë në këtë Botëror përfaqësuesja e Islandës e cila synon të përsërisë sukseset e Europianit ku mbahet eliminimi i Anglisë.

Një leksion nga dentisti që drejton Islandën: Nëse mendoni se kualifikimi ynë është mrekulli, nuk na njihni

Gazeta Tema - 15.06.2018

Islanda ishte Kombëtarja që fitoi zemrat e të gjithë tifozëve në Europianin e Francës, teksa grupi i lojtarëve që drejtohet nga ana e Heimir Hallgrimson, i cili punon me kohë të pjesshme si dentist, ...

Harrojeni Lionel Messin, Argjentina është një rrëmujë e plotë në Botëror

Gazeta Tema - 15.06.2018

Polemika e shkaktuar nga vendimi i Federatës së Futbollit të Argjentinës për të anulluar një miqësore para Kupës së Botës kundër Izraelit, në Jeruzalem, hodhi poshtë testin gjeneral të ekipit ...

Zanetti: Ky do të jetë problemi i Messit në Botëror

SOT - 14.06.2018

“Messi ka presion të madh nga mediat”.Javier Zanetti e pranon që Leo Messi ka presion të jashtëzakonshëm për të fituar Botërorin. Ai deklaroi që do të jetë e vështirë për argjentinasit, përcjellë ...

Pirlo: Këta janë “top-3” futbollistët më të mirë në botë për goditje dënimi

Lajmi.net - 14.06.2018

"Për momentin tre gjuajtësit më të mirë të goditjeve të dënimit janë Messi, Pjanic dhe Dybala", deklaroi Pirlo. Andrea Pirlo ka zgjedhur tre ekspertët e goditjeve të dënimit.

Zanetti: Ky do të jetë problemi i Messit në Botëror

Lajmi.net - 14.06.2018

. Javier Zanetti e pranon që Leo Messi ka presion të jashtëzakonshëm për të fituar Botërorin. Ai deklaroi që do të jetë e vështirë për argjentinasit, përcjellë “Lajmi.net”.

“Argjentina duhet ta pakësojë barrën e madhe emocionale ndaj Messit”

LajmiFundit - 14.06.2018

Portieri i Argjentinës, Nahuel Guzman, u tha shokëve të ekipit se ata kishin nevojë për ta zvogëluar barrën e yllit Lionel Messi në Kupën e Botës. Messi, 30 vjeç, do ta udhëheqë përsëri kombin e ...

Zanetti: Presion tepër i madh në Messi, më i madhi deri me tani

Gazeta Express - 14.06.2018

Pasi që nuk ka arritur që të fitojë në tre Botëror, Argjentina është në një presion të madh për ta fituar Botërorin e ...

Në Kupën e Botës me flamurin e kombëtares tatuazh në shpinë

ABC News - 14.06.2018

Që tani Islanda tërheq vëmendjen e tifozëve në Botëror. Kapiteni i saj do të debutojë me flamurin e vendit të tij të bërë tatuazh në shpinë. Rekordi më i ri i përket atij, pasi tattuazhi I tij është ...

Zanetti: Presioni mbi Messin për të fituar Kupën e Botës është më i madh se kurrë

Telegrafi - 14.06.2018

Ish-mbrojtësi i Argjentinës dhe Interit, Javier Zanetti beson se presioni ndaj Lionel Messi për të fituar Kupën e Botës është rritur në vitet e fundit pas betejave të fundit të ekipit kombëtar.

Tatuazh me figura mitologjike, shqiponjë dhe dem. Lideri i Islandës bëhet gati për Botërorin (Foto)

BalkanWeb - 13.06.2018

Jo pak e njohin kapitenin e Islandës Aron Gunnarsson, i cili u bë shumë i famshëm gjatë “Euro 2016” teksa së bashku me tifozët organizonte koret unike në mbështetje të skuadrës.

Lideri i Islandës, çfarë tatuazhi në shpinë

Mapo - 13.06.2018

Quhet Aron Gunnarsson dhe është kapiteni dhe lideri i Islandës në Euro 2016. Gunnarsson ishte ai që bëri të famshme thirrjen “Uh” të tifozëve në atë eveniment dhe Islanda fitoi zemrat e miliona ...

Pirlo: Messi duhet ta bëjë këtë gjë për të qenë më i mirë se Maradona

Lajmi.net - 12.06.2018

"Messi gjithmonë krahasohet me Maradonën, por ai duhet të fitojë Kupën e Botës, sepse nëse nuk fiton Kupën e Botës, nuk mund të jesh më lart". Andrea Pirlo ka thënë që Leo Messi duhet ta fitojë Kupën ...

Federata Argjentinase mbështet pa kushte Sampolin, AFA i del në mbrojtje

Gazeta Tema - 12.06.2018

Federata Argjentinase e Futbollit është me Jorge Sampaolin. Pas akuzave nga një gazetar për abuzim seksual ndaj një kuzhiniereje në ambientet e federatës, numri 1 i AFA-s Claudio Tapia i ka dalë në ...

Skandali seksual, federata mbron Sampaolin dhe shpall objektivat

Durres Lajm - 12.06.2018

Presidenti i Federatës Argjentinase të Futbollit, Klaudio Tapia, ka ndërhyrë për mikrofonat e televizionit “TyC Sports”, për të komentuar për herë të parë “skandalin Sampaoli”, i cili akuzohet nga ...

Trajneri i Islandës pa fat, humb kompjuterin që ktheu ëndrrën në realitet

Lajmi.net - 11.06.2018

. “Hirushja” Islandë humbet këpucën, përkundrazi valixhen! Heimir Hallgrímsson, trajneri-dentist që i ka bërë të ëndërrojnë ishullorët, ka një kompjuter që është bërë i famshëm ku ka 20 vite të punës ...

‘Objektivi: Argjentina në gjysmëfinale’, deklarata që po çmend Messin

LajmiFundit - 11.06.2018

Claudio Tapia thotë se kualifikimi i Argjentinës në gjysmëfinale do të ishte diçka shumë e mirë, duke mos shpresuar se mund të arrijnë në finale dhe pse jo, edhe ta fitojnë atë, diçka që Lionel Messi ...

“Telashe” për Islandën, humbet kompjuteri me punën e 20 viteve!

LajmiFundit - 11.06.2018

Hirushja e Botërorit 2018, Islanda u përball me një problem jo shumë të zakonshëm përpara se të nisej për në Rusi. Trajneri i përfaqësueses së vendit ishullor Heimir Hallgrimsson, humbi për pak kohë ...

Messi apo Maradona? Befason Pirlo

Lajmi.net - 11.06.2018

Andrea Pirlo beson se Lionel Messi nuk do të mund të krahasohet me Diego Armando Maradonën, nëse gjatë karrierës së tij nuk e fiton një titull të Kupës së Botës.

Messi apo Maradona? Pirlo bën zgjedhjen e tij

SOT - 11.06.2018

Andrea Pirlo beson se Lionel Messi nuk do të mund të krahasohet me Diego Armando Maradonën, nëse gjatë karrierës së tij nuk e fiton një titull të Kupës së Botës.

Messi flet për Kupën e Botës

SOT - 11.06.2018

Ky është rasti i fundit që Lionel Messi të fitojë një Botëror. Të paktën këtë lë të kuptohet në intervistën e dhënë për gazetën “Sport” ku konfirmon se mund t’i japë lamtumirën kombëtares ...

Messi po mendon të tërhiqet nga Përfaqësuesja pas Botërorit

Koha.net - 11.06.2018

Superylli argjentinas Lionel Messi ka dhënë sinjale se mund të tërhiqet nga Përfaqësuesja pas Kupës së Botës. Ai ka lënë të kuptohet se do të mbyll karrierën me Argjentinën pavarësisht nëse fluturon ...

Humbi kompjuterin e punës, trajneri i Islandës vonon nisjen e avionit

SuperSport - 11.06.2018

Heimir Hallgrímsson, trajneri dentist i Islandës, që i ka bërë të ëndërrojnë tifozët me pjesëmarrjen e parë në Botëror, ka një kompjuter ku mban të dhënat e 20 viteve punë, të cilat e kanë ndihmuar ...

‘Objektivi: Argjentina në gjysmëfinale’, deklarata që po çmend Messin

Mapo - 11.06.2018

Claudio Tapia thotë se kualifikimi i Argjentinës në gjysmëfinale do të ishte diçka shumë e mirë, duke mos shpresuar se mund të arrijnë në finale dhe pse jo, edhe ta fitojnë atë, diçka që Lionel Messi ...

Pirlo: Messi duhet ta fitojë Kupën e Botës që të krahasohet me Maradonën

Telegrafi - 11.06.2018

Lionel Messi nuk mund të konsiderohet më i mirë në histori, pasi nuk e ka fituar Kupën e Botës, sipas Andrea Pirlos. Debati më i madh i futbollit në dekadën e fundit është se mes asaj që kush është ...

Federata Argjentinase mbështet pa kushte Sampolin, AFA i del në mbrojtje

SuperSport - 11.06.2018

Federata Argjentinase e Futbollit është me Jorge Sampaolin. Pas akuzave nga një gazetar për abuzim seksual ndaj një kuzhiniereje në ambientet e federatës, numri 1 i AFA-s Claudio Tapia i ka dalë në ...

Kush është më i mirë, Messi apo Maradona? Pirlo bën zgjedhjen e tij

BalkanWeb - 11.06.2018

Sipas Andrea Pirlo, nuk ka asnjë dyshim: Lionel Messi nuk mund të mburret si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, derisa të ketë ngritur një Kupë Bote.

Humbi kompjuterin e punës, trajneri i Islandës vonon nisjen e avionit

Tetova Sot - 11.06.2018

Heimir Hallgrímsson, trajneri dentist i Islandës, që i ka bërë të ëndërrojnë tifozët me pjesëmarrjen e parë në Botëror, ka një kompjuter ku mban të dhënat e 20 viteve punë, të cilat e kanë ndihmuar ...

Presidenti “shtang” Messin: Gjysmëfinalja, objektivi i Argjentinës

Tetova Sot - 11.06.2018

Claudio Tapia thotë se kualifikimi i Argjentinës në gjysmëfinale do të ishte diçka shumë e mirë, duke mos shpresuar se mund të arrijnë në finale dhe pse jo, edhe ta fitojnë atë, diçka që Lionel Messi ...

Katër arsye që tregojnë se Argjentina mund të fitojë Kupën e Botës

VeqSport - 11.06.2018

Me 14 qershor, tifozët e futbollit nga e gjithë bota do të festojnë fillimin e garës më të madhe në sport – Kupa e Botës 2018. Një nga favoritët kryesorë për të fituar titullin e Kupës së Botës është ...

Presidenti del kundër Messit, shikoni se çfarë thotë për Kupën e Botës

VeqSport - 11.06.2018

Presidenti i Federatës së Argjentinës të Futbollit (AFA), Claudio Tapia, beson se arritja në gjysmëfinale të Kupës së Botës së Rusisë është një objektiv i mirë për kombin e tij.

Humbi kompjuterin e punës, trajneri i Islandës vonon nisjen e avionit

Durres Lajm - 11.06.2018

Heimir Hallgrímsson, trajneri dentist i Islandës, që i ka bërë të ëndërrojnë tifozët me pjesëmarrjen e parë në Botëror, ka një kompjuter ku mban të dhënat e 20 viteve punë, të cilat e kanë ndihmuar ...

Messi apo Maradona? Pirlo bën zgjedhjen e tij

Gazeta Tema - 11.06.2018

Sipas Andrea Pirlo, nuk ka asnjë dyshim: Lionel Messi nuk mund të mburret si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, derisa të ketë ngritur një Kupë Bote.

Messi po mendon të tërhiqet nga Përfaqësuesja pas Botërorit

Antpress - 11.06.2018

Superylli argjentinas Lionel Messi ka dhënë sinjale se mund të tërhiqet nga Përfaqësuesja pas Kupës së Botës. Ai ka lënë të kuptohet se do të mbyll karrierën me Argjentinën pavarësisht nëse fluturon ...

Akuzat për abuzime seksuale, Federata Argjentinase mbron trajnerin

Antpress - 11.06.2018

Një gazetar e akuzoi teknikun për abuzim seksual ndaj një kuzhiniereje në ambientet e AFA-s, por Presidenti i institucionit e ka hedhur poshtë këtë akuzë të rëndë. “Besoj në ndershmërinë e Sampaolit.