TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Plagosi komisarin, Alla: Isha tapë, s’kujtoj asgjë

Panorama - 18.01.2013

Fitim Alla, i dyshuari si autori i plagosjes së rëndë të shefit të Krimeve të Policisë së Matit, Musa Skura, do të qëndrojë në masën e sigurisë “arrest me burg” deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Atentati ndaj shefit të krimeve, “arrest me burg” dy të akuzuarve. Alla: Kam qenë i dehur

Shekulli - 17.01.2013

TIRANË- -Fitim Alla, 19 vjeç, Vilson Milkurit, 18 vjeç dhe Edison Lleshi, 18 vjeç ndodhen në Gjykatën e Krimeve të Rënda për të marrë masën e sigurisë pas arrestimit për akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë të shefit të krimeve të Rënda ...

Shefi i krimeve Musa Skura lufton me jetën, ende në gjendje kome

Kombetare - 17.01.2013

Lajme jo të mira vijnë nga spitali “Padre Pio” në Itali, për shefin e Krimeve të Policisë së Burrelit, Musa Skura. Edhe pse mjekët shqiptarë deklaruan se gjendja e tij shëndetësore paraqitet e stabilizuar, aktualisht ai ndodhet i shtruar ...

Autori i plagosjes së komisarit të Matit flet në gjykatë: Isha i dehur, s`di cfarë kam bërë

LajmiFundit - 17.01.2013

Tre personat e arrestuar pas plagosjes së shefit të krimeve të Matis Musa Skura, kanë dalë sot para gjykatës së krimeve të rënda në Tiranë. Shtetasit Fitim Alla, Vilson Milkurti dhe Riger Lifaj janë paraqitur si të pandehur në gjykatë nga ...

Plagosja e shefit të krimeve

Top Channel - 17.01.2013

Policia organizoi një plan masash pasi një burim i zonës i kishte njoftuar se disa persona do të trafikonin municione. Policia doli në pritje në vendin ku informatorët kishin njoftuar, në operacion e sipër policia u bëri thirrje këtyre ...

Shefi i krimit Musa Skura kurim në Itali, infermierja: Është në koma

BalkanWeb - 17.01.2013

ITALI- Lajme jo të mira vijnë nga spitali "Padre Pio" në Itali, për shefin e Krimeve të Policisë së Burrelit, Musa Skura. Edhe pse mjekët shqiptarë deklaruan se gjendja e tij shëndetësore paraqitet e stabilizuar, aktualisht ai ndodhet i ...

Plagosja e shefit të Krimeve të Matit, 4 të arrestuarit në Gjykatë

Panorama - 17.01.2013

TIRANE – Katër persona pritet të dalin para Gjykatës së Krimeve të Rënda në kryeqytet gjatë ditës së sotme me akuzën e plagosjes së shefit të Krimeve të Matit, Musa Skura, si dhe shitjes së armëve dhe municionit.

Plagosja e Musa Skurës, "Burg" për 3 të akuzuar, Alla: Kam qenë i dehur, s'di çfarë kam bërë

BalkanWeb - 17.01.2013

TIRANË- Gjykata e Krimeve të rënda në Tiranë ka dhënë masën “Arrest me Burg” për Fitim Allën, Vilson Milkurtin dhe Edison Lleshin, të akuzuar për plagosjen e krimit të Matit Musa Skura.

Skura nxorri prangat, trafikanti e qëlloi me armë

Panorama - 16.01.2013

Shefi i Krimeve të Policisë së Burrelit, Musa Skura, është qëlluar me armë zjarri ballazi teksa me pranga në duar po kryente arrestimin e Fitim Allës, i akuzuar për trafikim e shitje armësh.

Plagosja e Skurës, prokuroria kërkon “arrest në burg” për 3 autorët

Ora news - 16.01.2013

Prokuroria e krimeve të rënda ka kërkuar masën “arrest në burg” për 3 autorët e plagosjes së shefit të krimeve të Burrelit Musa Skura. Kërkesa e prokurisë është dërguar në Gjykatën e krimeve të rënda ku pritet të jepet edhe masa e sigurisë ...

Plagosja e Skurës, pritet të jepet masa e arrestit për 4 të arrestuarit

Ora news - 16.01.2013

Gjykata e krimeve të rëndë pritet të japë sot masën e arrestit për 4 autorët e plagosjes së shefit të krimeve të Burrelit Musa Skura. Një ditë më parë, Prokuroria e krimeve të rënda ka kërkuar masën “arrest në burg” për 4 të arrestuar ku ...

Plagosja e Skurës, gjykata: “arrest në burg” për tre të akuzuarit

Ora news - 16.01.2013

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest në burg” 3 të akuzuarit për plagosjen e shefit të krimeve të Burrelit Musa Skura. Gjykata ka dhënë masën “arrest në burg” për Fitim Allën, Edison Lleshin dhe Vilson Milkurtin ...

Fitim Alla tregon në polici: Qëllova nga frika, në ikje e sipër

Shekulli - 15.01.2013

Flamur Vezaj “Fitim Alla, është autori i plagosjes së shefit të krimeve në Burrel, komisarit Musa Skura”. Ky është konkluzioni i grupit hetimor të Prokurorisë për Krime të Rënda në Tiranë, bazuar në dëshmitë e vet të arrestuarve dhe ...

Gjendja kritike e Skurajt, vonohet transporti drejt Italisë

Shekulli - 15.01.2013

TIRANË-Gjendja shëndetësore e shefit të krimeve është kritike. Për pasojë transporti i Skurajt pritet të kryhet më vonë nga ora që ishte parashkruar.

Plagosja, shefi i krimeve të Burrelit në rrezik për jetën, të martën në Itali

LajmiFundit - 15.01.2013

Shefi i Krimeve të Burrelit, Musa Skura, i cili u plagos mbrëmjen e së dielës pranë fshatit Suç, vazhdon të jetë në gjendje kritike për jetën në spitalin Ushtarak.

Kurimi i shefit të krimeve të Burrelit, avioni pret në Rinas nisjen për Itali

LajmiFundit - 15.01.2013

Një avion Sanitar Italian është duke pritur në Rinas prej mëse një ore, mbërritjen aty të Musa Skurës, shefit të krimeve të policisë së Burrelit.

Kurimi në Foxhia, Musa Skura niset me avion sanitar drejt Italisë

LajmiFundit - 15.01.2013

Niset drejt Italise per kurim, Musa Skura,shefi i krimeve te Burrelit i plagosur ne detyre tri dite me pare. Pas tentatives se dyte, mjeket kane arritur qe te vendosin ne ambulance Skudren duke e nisur per ne Rinas ku prej dy oresh priste ...

U plagos nga trafikantët, transportohet drejt Italisë shefi i krimeve të Burrelit Musa Skura

LajmiFundit - 15.01.2013

TIRANE—Shefi i krimeve të Burrelit Musa Skura i plagosur me armë zjarri gjatë aksionit për kapjen e një grupi trafikantësh të armëve është transportuar drejt Italisë.

Plagosja, shefi i Krimeve të Matit niset për kurim drejtë Italisë

Albeu.com - 15.01.2013

Plagosja, shefi i Krimeve të Matit niset për kurim drejtë Italisë Musa Skura Update - Shefi i Krimeve të Komisariatit të Matit, Musa Skura është nisur sot për një mjekim më të specializuar drejt spitalit “San Giovani” në Foggia të Italisë.

Musa Skura, për kurim të specializuar në Itali

Top Channel - 15.01.2013

Shefi i Krimeve të Burrelit Musa Skura, i plagosur mbrëmjen e së dielës gjatë një operacioni policor u nis në mesditën e të martës drejt një spitali më të specializuar në Foxha të Italisë.

Niset drejt Italisë për kurim shefi i krimeve të Burrelit Musa Skura

Ora news - 15.01.2013

Shefi i Krimeve të Burrelit, Musa Skura është nisur sot për një mjekim më të specializuar drejt spitalit “San Giovani” në Foggia të Italisë. Megjithëse ishte njoftuar se transportimi i tij do të zhvillohej në orën 09:00, shefi i krimeve të ...

Plagosja e shefit të krimeve të Burrelit, sot pritet transportimi drejt Italisë

Ora news - 15.01.2013

Shefi i Krimeve të Burrelit, Musa Skura pritet që sot të niset për mjekim më të specializuar drejt spitalit “San Giovani” në Foggia të Italisë. Edhe pse ai i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në Spitalin Ushtarak në Tiranë, ...

Plagoset gjatë operacionit policor, shefi i Krimeve të Burrelit, sot pritet transportimi drejt Italisë

Gazeta Republika - 15.01.2013

Shefi i krimeve të Burrelit, Musa Skura i cili u plagos dy ditë më parë gjatë një operacioni policor, pritet të niset sot drejt spitalit “San Giovani” në Foggia të Italisë.

“Si u plagos në përleshje me autorin e krimit komisari i Burrelit”

Panorama - 15.01.2013

Zbardhet përplasja, si u qëllua me armë Musa Skura . “Komisari i Burrelit u plagos në përleshje me autorin e krimit” Flet polici që mori pjesë në operacion: Trafikantët dyshuan te blerësi i armëve .

Plagosja e Skurës, të afërmit: E kanë "shitur", 57-vjeçari niset me avion sanitar drejt Italisë

BalkanWeb - 15.01.2013

TIRANE- Shefi i Krimeve të Policisë së Burrelit, Musa Skura, i plagosur me armë zjarri dy ditë më parë gjatë një operacioni policor, u transportua për mjekim më të specializuar drejt spitalit “San Giovani” në Foggia të Italisë.

Plagoset në operacionin policor, Musa Skura niset për kurim në Itali

Gazeta Republika - 15.01.2013

Shefi i krimeve të Burrelit, Musa Skura, i cili u plagos gjatë një operacioni policor mbrëmjen e së dielës është nisur për kurim të specializuar në Itali.

Shefi i plagosur i krimeve të Burrelit për kurim në Itali

Koha.net - 15.01.2013

Tiranë, 15 janar - Musa Skura, shefi i krimeve të Burrelit, i cili mbeti i plagosur rëndë mbrëmjen e së dielës është nisur me një avion të posaçëm për një kurim më të specializuar në Itali, raporton AS.

Operacion për kapjen e armëve, plagoset shefi i Krimeve

Shekulli - 14.01.2013

Në ditën e 100 vjetorit të Policisë së Shtetit, një shef krimesh, gjatë një operacioni policor merr 3 plumba. Autorë janë 3 të rinj të cilët ishin të dyshuar nga policia për një sërë aktesh kriminale, prandaj një grup efektivësh të ...

Noka: Shefin e policisë, Musa Skura, do ta çojmë për kurim në Itali

Shekulli - 14.01.2013

Ora 14:00 (e plotësuar) Shefi i krimeve të Burrelit, Musa Skura, do të çohet për kurim në Itali. Gjatë një vizite sot në Spitalin Ushtarak, ministri i Brendshëm, Flamur Noka deklaroi për mediat se, qeveria shqiptare po bën të pamundurën ...

Ja se si dhe nga kush u qëllua komisari i policisë, Musa Skura

Shekulli - 14.01.2013

Policia e Shtetit ka sqaruar operacionin e ndërmarrë në Burrel në afërsi të fshatit Suç në aksin Burrel-Klos, gjatë të cilit mbeti i plagosur shefi i krimeve të Matit, Musa Skura.

Plagoset rëndë shefi i Krimeve të Burrelit, Musa Skura

Albeu.com - 14.01.2013

Plagoset rëndë shefi i Krimeve të Burrelit, Musa Skura Musa Skura Gjatë një aksioni për kapjen e dy të kërkuarve në fshatin Suç të Burrelit është plagosur rëndë shefi i Krimeve të Policisë së Burrelit, Musa Skura .

Burrel, plagoset rëndë shefi i policisë kriminale

Portalb - 14.01.2013

Ndërkohë që policia shqiptare feston 100 vjetorin e krijimit të saj, krimi godet sërish mbi uniformat blu. Musa Skura, shefi i policisë kriminale në Burrel ka mbetur i plagosur mbrëmjen e së dielës gjatë një operacioni policor për kapjen e ...

Plagosja në operacion, shefi i krimeve të Burrelit ende në gjendje të rëndë

LajmiFundit - 14.01.2013

Mbetet kritike gjendja shëndetësore e shefit të krimeve të policisë së Burrelit Musa Skura i plagosur rëndë pasditen e djeshme gjatë një operacioni për kapjen e një bande kriminale në Mat.

Plagoset rëndë gjatë një operacioni shefi i krimeve në Burrel, në rrezik jeta e tij

Albnow - 14.01.2013

Plagoset rëndë gjatë një operacioni për kapjen e një bande kriminale shefi i krimeve në Burrel, Musa Skura. Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë pasdites në fshatin Suç, ku policia kishte organizuar një operacion për arrestimin e disa personave të ...

Plagoset rëndë shefi i policisë kriminale të Burrelit

Idividi - 14.01.2013

Burrel, 14 janar 2013 (MIA) - Shefi i policisë kriminale në Burrel, Musa Skura, ka mbetur i plagosur mbrëmjen e djeshme gjatë një operacioni policor për kapjen e dy personave të shpallur në kërkim.

Plagosja e shefit të krimeve të Burrelit, Mjeku: Ka rrezik jete

24 orë - 14.01.2013

Duhen të kalojnë 48 orë për të deklaruar nëse gjëndja shëndetësore e shefit të krimeve të Burrelit ka kaluar rrezikun për jetën apo jo. Musa Skura u plagos pasditen e djeshme gjatë një operacioni për arrestimin e të dyshuarve si trafikantë ...

Shefi i krimeve të Burrelit në gjendje të rëndë, Noka: Do niset për kurim në Itali

LajmiFundit - 14.01.2013

Tirane – Lajmifundit – Shefi i krimeve në policinë e Burrelit, Musa Skura, mbetet në gjendje të rëndë edhe pas ndërhyrjes kirurgjikale në Spitalin Ushtarak.

Shefi i krimeve të Burrelit në gjendje kritike, me organe të dëmtuara

Albeu.com - 14.01.2013

Shefi i krimeve të Burrelit në gjendje kritike, me organe të dëmtuara Musa Skura Shefi i krimeve të Burrelit Musa Skura, i cili ndodhet ne reanimacion në gjendje kritike për jetën u vizitua sot nga Ministri i Brendshëm Flamur Noka i cili u ...

Shefi i Krimeve të Burrelit, në gjendje të rëndë

Top Channel - 14.01.2013

Shefi i Krimeve të Komisariatit të Burrelit, i plagosur një natë më parë, Musa Skura mbetet në një gjendje të vështirë për jetën. Plumbat i kane dëmtuar pjesën më të madhe të organeve jetike.

Shefi i krimeve të Burrelit në gjendje kritike, dërgohet në Itali.

Kombetare - 14.01.2013

Shefi i krimeve të Matit, Musa Skura është në gjendje kritike për jetën. Pas ndërhyrjes kirurgjikale në Spitalin Ushtarak të Tiranës, Skura mbetet sërish në rrezik për jetën.

Plagosja e shefit të krimeve, Noka: Do bëjmë gjithcka për ti shpëtuar jetën

Lajmeshqip - 14.01.2013

TIRANE – Zbardhen detaje të operacionit të policisë së Burrelit mbrëmjen e së dielës, ku mbeti i plagosur shefi i krimeve, Musa Skura. Burime të policisë bëjnë të ditur se forcat e rendit ndodheshin pranë fshatit Suç pas sinjalizimeve për ...

Policia ndërton skenarin për plagosjen e Musa Skurës

Kombetare - 14.01.2013

Në një konferencë për shtyp të dhënë sot rreth orës 16.00 Policia e Shtetit dha disa hollësi në lidhje me plagosjen e shefit të krimeve të Matit, Musa Skura.

Policia e shtetit: Ata që plagosën shefin e krimeve, u kapën me arsenal armësh

LajmiFundit - 14.01.2013

Policia e shtetit shpërndau një deklaratë në lidhje me plagosjen e shefit të krimeve në policinë e Burrelit. Ky është edhe versioni zyrtar i ngjarjes.

Operacioni i Policisë së Matit, zbardhen detajet e plagosjes së shefit të Krimeve

Albeu.com - 14.01.2013

Operacioni i Policisë së Matit, zbardhen detajet e plagosjes së shefit të Krimeve Policia e Shtetit përmes një deklarate për mediat ka sqaruar operacionin e ndërmarrë në afërsi të fshatit Suç në aksin Burrel-Klos, gjatë të cilit mbeti i ...

Plagosja e shefit të krimeve të Burrelit, mjekët: Ndodhet në gjendje kritike

Ora news - 14.01.2013

Vijon të mbetet kritike gjendja shëndetësore e shefit të krimeve të policisë së Burrelit Musa Skura i cili u plagos rëndë pasditen e djeshme gjatë një operacioni për kapjen e një bande kriminale në Mat.

Trafikantët e armëve, plumba shefit të Policisë, plagoset rëndë

Panorama - 14.01.2013

Shefi i Krimeve të Policisë së Matit qëllohet me dy plumba gjatë operacionit për bllokimin e shitjes së armëve. Rëndë në spital. Mat, Musa Skura qëllohet me dy plumba. Rëndë në Spitalin Ushtarak .

Plagosja gjatë operacionit, mbetet kritike gjendja shëndetësore e shefit të Burrelit

Botasot - 14.01.2013

Vijon të mbetet kritike gjendja shëndetësore e shefit të krimeve të policisë së Burrelit Musa Skura i cili u plagos rëndë pasditen e djeshme gjatë një operacioni për kapjen e një bande kriminale në Mat.

Plagoset rëndë shefi i policisë kriminale të Burrelit

Koha.net - 14.01.2013

Burrel, 14 janar- Ndërkohë që policia shqiptare feston 100 vjetorin e krijimit të saj, krimi godet sërish mbi uniformat blu. Musa Skura, shefi i policisë kriminale në Burrel ka mbetur i plagosur mbrëmjen e së dielës gjatë një operacioni ...

Plagoset gjatë operacionit policor, mjekët: Shefi i krimeve të Burrelit, në rrezik për jetën

Gazeta Republika - 14.01.2013

Oficeri i policisë, Musa Skura i cili u plagos pasditen e djeshme gjatë një operacioni për kapjen e të një të dyshuari, ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Plagoset rëndë shefi i policisë kriminale të Burrelit

Yll Press - 14.01.2013

Sipas burimeve të Top Channel, policia kriminale e Burrelit është përplasur me armë me një grup të rinjsh në fshatin Suç të rrethit të Matit. Sipas burimeve të para nga vendngjarja, mësohet se në vendin e quajtur "Përroi i Kecit" patrulla ...

Plagosja e shefit të Burrelit, pritet transportimi drejt Italisë

Ora news - 14.01.2013

Shefi i krimeve të Burrelit Musa Skura pritet të transportohet drejt Italisë për një ndihmë më të specializuar mjekësore. Ndërsa u njoh nga afër me gjendjen shëndetësore të Skuras në spitalin Ushtarak, Ministri i brendshëm Flamur Noka ...

Shefi i krimeve të Burrelit në gjendje kritike, nesër transportohet drejt Italisë

BalkanWeb - 14.01.2013

TIRANE - Zbardhen detaje të operacionit të policisë së Burrelit mbrëmjen e së dielës, ku mbeti i plagosur shefi i krimeve, Musa Skura. Burime të policisë bëjnë të ditur për "NEWS 24" se forcat e rendit ndodheshin pranë fshatit Suç pas ...

Noka: Oficeri Skura do dërgohet në Itali për kurim më të specializuar

Botasot - 14.01.2013

Shefi i krimeve të Burrelit Musa Skura pritet të transportohet drejt Italisë për një ndihmë më të specializuar mjekësore. Ndërsa u njoh nga afër me gjendjen shëndetësore të Skuras në spitalin Ushtarak, Ministri i brendshëm Flamur Noka ...

Plagosja e shefit të Krimeve të Matit, Policia e Shtetit jep detajet, shpall në kërkim drejtuesin e furgonit

Ora news - 14.01.2013

Policia e Shtetit ka sqaruar operacionin e ndërmarrë në Burrel në afërsi të fshatit Suç në aksin Burrel-Klos, gjatë të cilit mbeti i plagosur shefi i krimeve të Matit Musa Skura.

Shefi i Krimit në Mat, transportohet drejt Italisë

Panorama - 14.01.2013

TIRANË- Probleme e vonesa per transportin e shefit te Hetimit dhe Parandalimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, Musa Skura drejt Italise.

Plagosja e shefit të Burrelit, Burgaj vizitë në Spitalin Ushtarak

Ora news - 14.01.2013

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Hysni Burgaj ka vizituar në spital shefin e krimeve të Burrelit, Musa Skura. Burgaj po ndjek nga afër gjendjen shëndetësore të shefit të krimeve të Burrelit, e cila paraqitet e rëndë dhe pritet të ...

Oficeri Skura do dërgohet në Itali për kurim më të specializuar

Botasot - 14.01.2013

Edhe pas ndërhyrjes kirurgjikale në Spitalin Ushtarak, gjendja shëndetësore e shefit të krimeve të policisë së Burrelit Musa Skura vijon të mbetet e rëndë.