TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosovë, shoqëria civile kundër ligjit për amnisti

Vision Plus - 14.07.2013

Ndonese ligji per amnistine, gjeti mbeshtetjen e paleve gjate votimit te dyte ne kuvendin e Kosovës, shoqeria civile do te vijoje betejen e saj ligjore per te ndryshuar disa nene te tij.

Kur amnistia e krimit bëhet krim i amnistisë! (II)

Koha.net - 13.07.2013

Ky ligj, të nderuar diplomatë të akredituar në Prishtinë dhe deputetë të Kuvendit të Kosovës, prodhon efekte absurde: amnistohen disa shkelës ligji në veri dhe falë tyre, meqë ligji vlen për krejt Kosovën, do të amnistohen edhe ...

Beogradi mirëpret miratimin e ligjit për aminstinë në Kosovë

Gazeta Start - 12.07.2013

Beogradi zyrtar e ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” nga ana e Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Me 91 vota miratohet projektligji për amnistinë

Shekulli - 12.07.2013

PRISHTINË- ORA 13:00- Pas një debati, herë-herë edhe me tone të ashpra, sidomos nga deputetët opozitarë të Vetëvendosjes e të Lëvizjes për Bashkim, në krah të të cilëve ishte edhe deputeti i PDK-së Hydajet Hyseni, ligjvënësit votuan sot më ...

Beogradi mirëpret miratimin e ligjit për Amnistinë

Shekulli - 12.07.2013

Beogradi zyrtar e ka mirëpritur miratimin e ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Kuçi në Rubikon: S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Almakos - 12.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Thaci: Amnistia normalizon mardhëniet me Serbinë

LajmiFundit - 12.07.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi vlerësoi se miratimi i ligjit për Amnistinë është një hap i madh për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Kuçi: S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

LajmiFundit - 12.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Dy ish-kryetarët e komunave nuk do të shpëtojnë nga burgu

Albeu.com - 12.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti. Numri dy i qeverisë Hajredin Kuçi thotë se nuk do të amnistohen as Bajrush Xhemajli, Xhabir Zharku, e as ...

Beogradi mirëpritet miratimin e Ligjit për Amnisti

Albeu.com - 12.07.2013

Aleksandar Vulin , drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “ sinjal të mirë” miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. “ Miratimi i Ligjit për Amnistinë është sinjal i mirë.

Beogradi mirëpritet miratimin e Ligjit për Amnisti

Alsat - 12.07.2013

Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. “Miratimi i Ligjit për Amnistinë është sinjal i mirë.

Kuvendi i Kosovës miraton ligjin e amnistisë, hiqet neni 3

SOT - 12.07.2013

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 91 vota pro dhe 17 kundër kanë miratuar në parim projektligjin për amnistinë, pas heqjes së nenit 3 të tij. Projektligji është mbështetur nga të gjitha partitë, përjashtuar Vetëvendosjen, e cila ka ...

Avokatët do të kërkojnë amnisti për Natalinë

Albeu.com - 12.07.2013

Avokatët e të dyshuarës kryesore për “Skandalin e Pasaportave”, Natalie Velija do të nisin procedurat për kërkimin e amnistisë pasi presidentja Jahjaga të nënshkruajë Ligjin e Amnistisë.

Do të kërkohet amnisti për Natali Velijajn

Lajmeshqip - 12.07.2013

Prishtinë- Avokatët e Natalie Velija po presin vetëm nënshkrimin e Presidentes Jahjaga të Ligjit të Amnistisë për të kërkuar mëshirën e shtetit për veprat të cilat dyshohet se i ka kryer klientja e tyre.

Krasniqi sqaron arsyet pse nuk votoi ligjin për Amnistinë

Albeu.com - 12.07.2013

Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi përmes rrjetit social Facebook ka sqruar arsyet e mosvotimin e Ligjit për amnisti. “Mosvotimi im për Ligjin e Amnestisë është bërë për disa arsyje: Në rend të parë unë kam votuar kundër Marrëveshjes kështu ...

Krasniqi sqaron pse nuk e votoi ... Amnistinë

Almakos - 12.07.2013

Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi ka dhënë arsyet për mos votimin nga ana e tij për ligjin e amnistisë. Ai kishte bojkotuar seancën në kohën e votimit. Megjithëkëtë, ai thotë se edhe po të ishte në sallë do të votonte kundër.

Amnistia, hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve

Yll Press - 12.07.2013

“Kemi futur edhe nenin 3, që për hir të sqarimit të opinionit publik, nënkuptonte zbutjen e dënimit për 20 % për disa të mitur, për disa femra dhe për disa të moshuar të ketë amnisti për shkelje të ligjit të Kosovës.

Kuçi në Rubikon: S’ka amnisti për Xharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

FlashLajme - 12.07.2013

Kosovë , Top Lajme | XH Q | July 12, 2013 00:22 Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Thaçi: Amnistia, hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve

Ora news - 12.07.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, vlerësoi se miratimi i ligjit për Amnistinë është një hap i madh për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Beogradi mirëpret miratimin e Ligjit të amnistisë në Kosovë

Koha.net - 12.07.2013

Beograd, 12 korrik – Beogradi zyrtar e ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e ...

Kush voton këtë ligj për amnisti i njollos duart me gjak viktimash! (I)

Koha.net - 12.07.2013

Një apel përfaqësuesve të bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë dhe deputetëve të Kuvendit të Republikës për tërheqjen e plotë të të ashtuquajturit Ligj për amnisti.

Serbia mirëpret miratimin e Ligjit për amnisti në Kosovë

Botasot - 12.07.2013

Serbia e ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Beogradi mirëpret miratimin e Ligjit për amnisti në Kosovë

Telegrafi - 12.07.2013

Beogradi zyrtar e ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Beogradi mirëpret miratimin e Ligjit për amnisti në Kosovë

Ora news - 12.07.2013

Beogradi zyrtar ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Beogradi mirëpret miratimin e Ligjit të amnistisë në Kosovë

BalkanWeb - 12.07.2013

BEOGRAD -Beogradi zyrtar e ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Miratohet ligji për amnistinë në Kosovë

Mapo - 12.07.2013

Parlamenti i Kosovës miratoi me 90 vota pro dhe 17 kundër projektligjin për amnistinë, që është detyrim i dalë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Do të kërkojnë amnisti për Natalinë

Telegrafi - 12.07.2013

Avokatët e Natalie Velija po presin vetëm nënshkrimin e presidentes Jahjaga të Ligjit të Amnistisë për të kërkuar mëshirën e shtetit për veprat të cilat dyshohet se i ka kryer klientja e tyre.

Krasniqi tregon arsyet pse nuk e votoi Ligjin për Amnistinë

Yll Press - 12.07.2013

Nuk mora pjesë në votimin për Ligjin e Amnestisë, pasi nuk isha kundër ligjit, por isha kundër jo plotnisë së tij dhe politizimit të tij. Madje edhe mosvotimi ishte votë kunder Ligjit.

Smaka: Presidentja do ta dekretojë Ligjin për amnisti

Telegrafi - 12.07.2013

Njohësi i çështjeve juridike, Riza Smaka në një prononcim për Telegrafin ka supozuar se presidentja Atifete Jahjaga në bazë të raporteve dhe pozicioneve në relacion me politikën vendore dhe faktorin ndërkombëtarë do të dekretojë Ligjin për ...

Krasniqi: Ligji për Amnisti është jo i plotë

Telegrafi - 12.07.2013

Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka shpjeguar arsyet përse nuk ka marrë pjesë në seancën kur është votuar Ligji për Amnisti. Ai ka thënë se ka kundërshtuar ligjin në mënyrën si është, sepse vlerëson se nuk kishte transparencë dhe nuk ...

Krasniqi sqaron pse nuk e votoi ... Amnistinë

Koha.net - 12.07.2013

Prishtinë, 12 korrik - Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi ka dhënë arsyet për mos votimin nga ana e tij për ligjin e amnistisë. Ai kishte bojkotuar seancën në kohën e votimit.

Krasniqi zbulon arsyen pse nuk e votoi ligjin e amnistisë

Botasot - 12.07.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi e ka arsyetuar vendimin e tij rreth mosvotimit të ligjit për amnisti nga ana e tij. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka sqaruar se pasi nuk kishte votuar marrëveshjen e arritur në mes të ...

Vllahiu: Nuk ka arsye për të mos u nënshkruar Ligji për amnisti

Telegrafi - 12.07.2013

Arbër Vllahiu, këshilltar i presidentes Atifete Jahajga, ka deklaruar se Ligji për Amnistinë, që është miratuar në Kuvendin e Kosovës, me t’u dorëzuar në Zyrën e Presidentes nga Legjislativi i vendit, do të shqyrtohet, sipas tij, nga Zyra ...

Respektuesit e ligjit barazohen me mospërfillësit e tij

Botasot - 12.07.2013

Një ditë pas miratimit të Ligjit të amnistisë vijnë pakënaqësi të qytetarëve dhe të pronarëve të kompanive, të cilët thonë se kanë respektuar ligjin për një kohë të gjatë.

Vllahiu: Nuk ka arsye për të mos u nënshkruar Ligji për amnisti

Botasot - 12.07.2013

Arbër Vllahiu, këshilltar i presidentes Atifete Jahajga, ka deklaruar se Ligji për Amnistinë, që është miratuar në Kuvendin e Kosovës, me t’u dorëzuar në Zyrën e Presidentes nga Legjislativi i vendit, do të shqyrtohet, sipas tij, nga Zyra ...

Thaçi: Amnistia, hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve

GazetaDitore - 12.07.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi vlerësoi se miratimi i ligjit për Amnistinë është një hap i madh për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Thaçi: Amnistia, hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve

Info Shqip - 12.07.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, vlerësoi se miratimi i ligjit për Amnistinë është një hap i madh për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Kuçi: S’ka amnisti për Zharkun e as Xhemailin

InfoGlobi - 12.07.2013

12 / 07 / 2013, 9:31 Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Beogradi mirëpret miratimin e Ligjit për amnisti në Kosovë

Info Shqip - 12.07.2013

Beogradi zyrtar e ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Thaçi: Amnistia, hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve

Gazeta Shqip - 12.07.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, vlerësoi se miratimi i ligjit për Amnistinë është një hap i madh për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Beogradi mirëpret miratimin e Ligjit për amnisti në Kosovë

Gazeta Shqip - 12.07.2013

Beogradi zyrtar e ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Amnistinë në Kuvendin e Kosovës. Aleksandar Vulin, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, e ka cilësuar si “sinjal të mirë” të Prishtinës miratimin e këtij ligji.

Thaçi: Ligji për amnistinë është një hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Gazeta Tema - 12.07.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi mbrëmë se miratimi i ligjit për amnistinë është një hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë.

Kërkohet amnisti për Natalinë

InfoGlobi - 12.07.2013

12 / 07 / 2013, 13:16 Avokatët e të dyshuarës kryesore për zhdukjen e 1.4 milionë eurove të “Skandalit të Pasaportave”, presin që pas miratimit të Ligjit për Amnisti, klientes së tyre t’i falen veprat për të cilat dyshohet.

Kërkohet amnisti për Natalinë

GazetaDitore - 12.07.2013

Avokatët e të dyshuarës kryesore për zhdukjen e 1.4 milionë eurove të “Skandalit të Pasaportave”, presin që pas miratimit të Ligjit për Amnisti, klientes së tyre t’i falen veprat për të cilat dyshohet.

Do të kërkojmë amnisti për Natalinë

Fish Media - 12.07.2013

Avokatët e Natalie Velija po presin vetëm nënshkrimin e Presidentes Jahjaga të Ligjit të Amnistisë për të kërkuar mëshirën e shtetit për veprat të cilat dyshohet se i ka kryer klientja e tyre.

Të amnestosh një kriminel është vetëvrasje

GazetaDitore - 12.07.2013

Tani si kanë ndërgjegjëje pushtetarët dhe të gjithë ata që votuan Ligjin për amnistinë, t’i vizitojnë varrezat dhe familjet e dëshmorëve, derisa vrasësve të tyre ua falën krimin”?!! Falja është megjithatë një aspekt i moralit personal e të ...

Ja pse Jakup Krasniqi nuk e votoi

GazetaDitore - 12.07.2013

Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi ka dhëne arsyet për mos votimit nga ana e tij për ligjin e amnisti. Ai kishte bojkutuar seancën në kohën e votimit.

Krasniqi zbulon arsyen pse nuk e votoi ligjin e amnistisë

Tetova Sot - 12.07.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi e ka arsyetuar vendimin e tij rreth mosvotimit të ligjit për amnisti nga ana e tij. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka sqaruar se pasi nuk kishte votuar marrëveshjen e arritur në mes të ...

Ja pse Jakup Krasniqi nuk votoi ligjin për amnisti

Fish Media - 12.07.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, e ka arsyetuar vendimin e tij rreth mosvotimit të ligjit për amnisti nga ana e tij. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka sqaruar se pasi nuk kishte votuar marrëveshjen e arritur në mes të ...

Thaçi: Amnistia vendos paqen me Serbinë !

AMA-News - 12.07.2013

Thaçi tha se kosovarët janë të përgatitur mirë për t’u përballur me Serbinë në dialogun për normalizimin e ...

Ja pse Jakup Krasniqi nuk votoi ligjin për amnisti

Lajme Online - 12.07.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, e ka arsyetuar vendimin e tij rreth mosvotimit të ligjit për amnisti nga ana e tij. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka sqaruar se pasi nuk kishte votuar marrëveshjen e arritur në mes të ...

Do të kërkojmë amnisti për Natalinë

Lajme Online - 12.07.2013

Avokatët e Natalie Velija po presin vetëm nënshkrimin e Presidentes Jahjaga të Ligjit të Amnistisë për të kërkuar mëshirën e shtetit për veprat të cilat dyshohet se i ka kryer klientja e tyre.

Vllahiu: Nuk ka arsye për të mos u nënshkruar Ligji për amnisti

GazetaDitore - 12.07.2013

Arbër Vllahiu, këshilltar i presidentes Atifete Jahajga, ka deklaruar se Ligji për Amnistinë, që është miratuar në Kuvendin e Kosovës, me t’u dorëzuar në Zyrën e Presidentes nga Legjislativi i vendit, do të shqyrtohet, sipas tij, nga Zyra ...

Kuvendi i Kosovës miraton Projektligjin për amnistinë

Gazeta Start - 11.07.2013

Prishtinë - (E plotësuar, 13:34) - Me 91 vota pro, 17 kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës miratoi mesditën e enjte Projektligjin për amnistinë.

Projekt-ligji i amnistisë sot prapë në Kuvend

Evropaelire - 11.07.2013

07:25 Projekt-ligji i amnistisë sot prapë në Kuvend 07:10 OKB-ja dërgon specialistë kimikë në Siri 06:57 Maratona e Bostonit-Tsarnaev deklarohet i pafajshëm 06:46 Kanada – 30 të zhdukurit llogariten si të ...

Kosovë, drafti për amnistinë sërish në Kuvend

LajmiFundit - 11.07.2013

Kuvendi i Kosovës ka sot në rend dite shqyrtimin në lexim të parë, të projektligjit të amnistisë, të risjellë nga Qeveria, pas heqjes së nenit 3.

Protestohet para Kuvendit

Lajmeshqip - 11.07.2013

Prishtinë – Kundër miratimit të Projektligjit për amnisti sot janë paralajmëruar të mbahen protesta para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Demonstrata fillojnë në ora 11;00 dhe ftohen të gjithë bashkëqytetarët ftohen që në shenjë ...

BE dhe SHBA, Kuvendit të Kosovës: Miratoni me procedurë të përshpejtuar ligjin për amnistinë

SOT - 11.07.2013

Janë shtuar në masë thirrjet për miratimin e ligjit për amnistinë. Marrëveshja e 19 prillit kërkon normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Amnistia në Kuvend, të gjithë “pro” ndërsa Vetëvendosja “kundër”

LajmiFundit - 11.07.2013

Pas konsumimit të pikave të pikave rutinore të rendit të ditës, Kuvendi i Kosovës ka nisur shqyrtimin e Projektligjit të amnistisë, i cili një javë më parë nuk mori shumicën e nevojshme të votave të deputetëve dhe iu kthye Qeverisë.

“Amnistia” votohet ne parim me 91 vota, Vetevendosje kunder

LajmiFundit - 11.07.2013

Kuvendi i Kosoves ka miratuar ne parim Ligjin per Amnistine. 91 deputete kane votuar “per”, kurse 17 kane qene “kunder”. Seanca vazhdon ne ora 15:00 ku Ligji per Amnistine do te votohet edhe ne leximin e dyte.

Me 91 vota, miratohet Projektligji për amnistinë

Lajm - 11.07.2013

Pas një debati, herë-herë edhe me tone të ashpra, sidomos nga deputetët opozitarë të Vetëvendosjes e të Lëvizjes për Bashkim, në krah të të cilëve ishte edhe deputeti i PDK-së Hydajet Hyseni, ligjvënësit votuan sot më 91 vota ...

Miratohet Ligji për Amnistinë

Albeu.com - 11.07.2013

Update- Kuvendi i Kosovës miratoi pasditen e sotme Ligjin për Amnistinë të cilit nuk iu bë asnjë ndryshim. Katër amandamentet e propozuara nga Deputetja Lumnije Mroina dhe Alma Lama janë rrëzuar nga deputetët 13:00-Kuvendi i Kosoves ka ...

Kuvendi i Kosovës miratoi në parim Ligjin për Amnisti

Portalb - 11.07.2013

Është miratuar në parim nga Kuvendi i republikës së Kosovës me 91 vota për dhe 17 kundër. Ligji për Amnistinë, i cili ka ardhur si rezultat i Marrëveshje së arritur në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

Kosovë, miratohet ligji për amnistinë

Top Channel - 11.07.2013

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 91 vota pro dhe 17 kundër kanë miratuar në parim projektligjin për amnistinë, pas heqjes së nenit 3 të tij. Sipas raportimeve të “RTK”, projektligji është mbështetur nga të gjitha partitë, përjashtuar ...

Kuvendi i Kosovës miratoi ligjin për amnistinë

Alsat - 11.07.2013

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 91 vota për kanë miratuar në parim Ligjin për Amnistinë derisa 17 nga ta kanë votuar kundër. Ndërsa para pak çastesh është mbledhur Komisionit Parlamentar për Legjislacion në të cilën ka shqyrtuar pas ...

Protestë kundër Projektligjit të amnistisë

Evropaelire - 11.07.2013

Disa qindra qytetarë, nën organizimin e shoqërisë civile, të enjten janë tubuar për të protestuar para ndërtesë së Kuvendit të Kosovës, duke e kundërshtuar votimin e Projektligjit për amnisti.

Me 91 vota miratohet Projektligji për amnistinë

Almakos - 11.07.2013

Pas një debati, herë-herë edhe me tone të ashpra, sidomos nga deputetët opozitarë të Vetëvendosjes e të Lëvizjes për Bashkim, në krah të të cilëve ishte edhe deputeti i PDK-së Hydajet Hyseni, ligjvënësit votuan sot më 91 vota ...

Ka nisur protesta kundër Projektligjit të amnistisë

Almakos - 11.07.2013

undër projektligjit për amnisti është vënë shoqëria kosovare, e cila ka pasur një zgjim qytetar në kundërshtim të formës aktuale të këtij projektligji.

Kuvendi miratoi Ligjin e amnistisë

Evropaelire - 11.07.2013

Me procedura të shpejtuara, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin e amnistisë duke e vënë atë në dy lexime brenda një dite. Deputetët vendosën kësaj radhe që të miratojnë këtë Ligj, vetëm një javë pasi që e kishin rrëzuar atë.

Kosovë, miratohet në tërësi Ligji për Amnistinë

Ina - 11.07.2013

Me 90 vota pro, 17 kundër dhe një abstenim, Kuvendi i Kosovës miratoi në tërësi Ligjin për Amnistinë pa asnjë ndryshim. Janë rrëzuar katër amandamentet e propozuara nga deputeja, Lumnije Morina dhe Alma Lama.

Miratohet Ligji për Amnistinë

Lajmeshqip - 11.07.2013

Prishtinë – (E plotësuar) Deputetët e Kuvendit të Republikës Kosovës sot, me leximin dytë të Ligjit për amnisti dhe pas refuzimit të amandamenteve të propozuara nga deputetja Alma Lama, miratoi Ligjin për Amnisti.

S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Lajmeshqip - 11.07.2013

Prishtinë – Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Protestë kundër amnistisë

Top Channel - 11.07.2013

Miratimi i ligjit për amnisti në Kuvendin e Kosovës, për liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është edhe një gabim tjetër i këtij Kuvendi, pas ratifikimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi.

Miratohet në parim Ligji për Amnistinë

Botasot - 11.07.2013

(E plotësuar) - Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 91 vota për kanë miratuar në parim Ligjin për Amnistinë derisa 17 nga ta kanë votuar kundër. Pozita dhe opozita, pa Vetëvendosjen, përkrahin projektligjin për Amnistinë Në Kuvend rritet ...

Sot protestohet kundër Projektligjit për Amnisti

Telegrafi - 11.07.2013

Organizatat joqeveritare sot do të protestojnë para Kuvendit të Kosovës kundër votimit të Projektligjit të amnistisë. Ata do të kërkojnë kthimin dhe ndryshimin e projektligjit në bazë të kërkesave dhe interesave të qytetarëve.

Sot shqyrtohet Projektligji për Amnistinë

Telegrafi - 11.07.2013

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë dy seanca të rregullta parlamentare në të cilën deputetët do të shqyrtojnë për herë të parë Projektligjin për Amnistinë të risjellë nga Qeveria, pas heqjes së nenit 3.

Protestohet kundër ligjit për amnisti

Botasot - 11.07.2013

Organizatat joqeveritare sot do të protestojnë para Kuvendit të Kosovës kundër votimit të projektligjit të amnistisë. Ata do të kërkojnë kthimin dhe ndryshimin e projektligjit në bazë të kërkesave dhe interesave të qytetarëve.

Kosovë, projektligji i amnistisë sërish sot në Kuvend

Ora news - 11.07.2013

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të kenë sërish sot para vetes projekt-ligjin për amnistinë, por në një formë që thuhet të jetë më ndryshe nga drafti i parë.

Fillon protesta kundër Projektligjit për amnisti

Telegrafi - 11.07.2013

Shoqëria civile, siç edhe kanë paralajmëruar kanë filluar protestën në ora 11:00 në kundërshtim të Projektligjit për amnisti. Deri më tani nuk vërehet numër i madh i protestuesve, ndërsa organizatorët thonë se deri më tani janë arritur 7 ...

Ka nisur protesta kundër Projektligjit të amnistisë

Koha.net - 11.07.2013

Prishtinë, 11 qershor – (E plotësuar) Kundër projektligjit për amnisti është vënë shoqëria kosovare, e cila ka pasur një zgjim qytetar në kundërshtim të formës aktuale të këtij projektligji.

Sonte në Rubikon: Hajredin Kuçi për Ligjin e amnistisë

Koha.net - 11.07.2013

Sonte, në Rubikon të KTV-së, zëvendëskryeministri i parë, Hajredin Kuçi, shpalos qëndrimin qeveritar për Ligjin për amnistinë. A u hoq neni 3 nga projektligji, në mënyrë që të kalohej më lehtë neni 5? A ishte kusht ndërkombëtar amnistia e ...

Kosovë, miratohet ligji për amnistinë

Ora news - 11.07.2013

Kuvendi i Kosovës me 91 për, 17 kundër dhe asnjë abstenim miratoi në parim Projektligjin për Amnistinë. Të gjitha partitë politike në Kuvendin e Kosovës e kanë përkrahur këtë projektligj, me përjashtim të lëvizjes Vetëvendosje, e cila ...

Kosovë, miratohet në tërësi Ligji për Amnistinë

Panorama - 11.07.2013

PRISHTINE- Me 90 vota pro, 17 kundër dhe një abstenim, Kuvendi i Kosovës miratoi në tërësi Ligjin për Amnistinë pa asnjë ndryshim. Janë rrëzuar katër amandamentet e propozuara nga deputeja, Lumnije Morina dhe Alma Lama.

Miratohet ligji për amnistinë në Kosovë

VOA - 11.07.2013

Parlamenti i Kosovës miratoi me 90 vota për ligjin për amnistinë, që synon të krijojë kushte për integrimin e pjesëtarëve të strukturave serbe në veri.

Miratohet Ligji për Amnisti

Koha.net - 11.07.2013

Prishtinë, 11 korrik - ( E plotësuar) Deputetët e Kuvendit të Republikës Kosovës sot, me leximin dytë të Ligjit për amnisti dhe pas refuzimit të amandamenteve të propozuara nga deputetja Alma Lama, miratoi Ligjin për Amnisti.

Miratohet Ligji për amnisti

Telegrafi - 11.07.2013

E plotësuar 15:45 Kuvendi i Kosovës miratoi të enjten në tërësi Ligjin për amnisti me 90 për, 17 kundër dhe 1 abstenim. Miratohet në parim Projektligji për Amnisti E plotësuar: Kuvendi i Kosovës me 91 për, 17 kundër dhe asnjë abstenim ...

Kuvendi i Kosovës miraton ligjin për Amnistinë

BalkanWeb - 11.07.2013

PRISHTINË- Kuvendi i Kosovës me 90 vota pro, 17 kundër dhe asnjë abstenim miratoi në parim Projektligjin aq te debatueshem për Amnistinë. Kuvendi i Kosovës pas një debati me tonë të ashpra, sidomos nga deputetët opozitarë të Vetëvendosjes ...

Kalon ligji për amnistinë, 90 deputetë votuan pro pas ndryshimeve

Ora news - 11.07.2013

Parlamenti i Kosovës miratoi me 90 vota për dhe 17 kundër, projektligjin për amnistinë, që është detyrim i dalë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ramadani: Nuk do të amnistohen djemtë e Adem Grabovcit!

Telegrafi - 11.07.2013

Pas miratimit të Ligjit për amnisti, deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Burim Ramadani, në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka shkruar se “nëse doni të amnistoheni për shmangie te tatimeve, për sulm ndaj personit zyrtar, ...

Kuçi: S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Telegrafi - 11.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja, nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Kuçi: S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Botasot - 11.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Thaçi: Amnistia, hap i madh drejt normalizimit të marrëdhënieve

Telegrafi - 11.07.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, vlerësoi se miratimi i ligjit për Amnistinë është një hap i madh për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Miratohet në parim Projektligji për Amnisti

Lajme Online - 11.07.2013

(E plotësuar) Kuvendi i Kosoves ka miratuar ne parim Ligjin per Amnistine. 91 deputete kane votuar “per”, kurse 17 kane qene “kunder”. (E plotësuar) Po vazhdon shqyrtimi i parë i Ligjit të ndryshuar për Amnistinë, ndërsa përkrahjen e tij ...

“Amnistia” sot në Kuvend

InfoGlobi - 11.07.2013

11 / 07 / 2013, 9:24 Sot në ora 10:00 në Kuvendin e Kosovës do të hidhet në votim projekt-ligji për amnistinë. Sot kundër miratimit të këtij projektiligji janë paralajmëruar protesta para Kuvendit të Kosovës.

Pr/ligji për amnistinë, qytetarët e Kosovës protestojnë para Kuvendit

Gazeta Idea - 11.07.2013

Kosova- Me qindra persona sot pritet të mblidhen para Kuvendit të Kosovës për të zhvilluar një protestë paqësore kundër miratimit të projektligjit për amnistinë.

Projektligji i amnistisë sot prapë në Kuvend

GazetaDitore - 11.07.2013

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të kenë sot para vetes sërish projektligjin për amnistinë, por në një formë që thuhet të jetë më ndryshe nga drafti i parë.

Sot në orën 11 demonstrata para Kuvendit

GazetaDitore - 11.07.2013

Kundër miratimit të Projektligjit për amnisti sot janë paralajmëruar të mbahen protesta para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Demonstrata fillojnë në ora 11;00 dhe ftohen të gjithë bashkëqytetarët ftohen që në shenjë solidarizimi t’iu ...

Sot shqyrtohet Projektligji për Amnistinë

Info Shqip - 11.07.2013

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë dy seanca të rregullta parlamentare në të cilën deputetët do të shqyrtojnë për herë të parë Projektligjin për Amnistinë të risjellë nga Qeveria, pas heqjes së nenit 3.

Sot shqyrtohet Projektligji për Amnistinë

Gazeta Shqip - 11.07.2013

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë dy seanca të rregullta parlamentare në të cilën deputetët do të shqyrtojnë për herë të parë Projektligjin për Amnistinë të risjellë nga Qeveria, pas heqjes së nenit 3.

Sot protestohet kundër Projektligjit për Amnisti

Gazeta Shqip - 11.07.2013

Organizatat joqeveritare sot do të protestojnë para Kuvendit të Kosovës kundër votimit të Projektligjit të amnistisë. Ata do të kërkojnë kthimin dhe ndryshimin e projektligjit në bazë të kërkesave dhe interesave të qytetarëve.

Nis protesta

Lajme Online - 11.07.2013

E plotsuar-Organizatat joqeveritare janë tubuar para Kuvendit të Kosovës duke protestuar kundër votimit të projektligjit të amnistisë. Ata po kërkojnë kthimin dhe ndryshimin e projektligjit në bazë të kërkesave dhe interesave të qytetarëve.

Protestë deri në realizimin e kërkesave

GazetaDitore - 11.07.2013

(E plotësuar) Shoqëria Civile ka kërkuar nga deputetët që të votojnë kundër ligjit që i falë kriminelët. Ata thanë se, nëse deri nesër në mbrëmje do t’i mbledhin 10 mijë nënshkrime kudër projektligjit, ai do të kthehet përsëri në Kuvend, ...

Prishtinë, protestë kundër Projektligjit të Amnestisë

Tetova Sot - 11.07.2013

Shoqëria Civile ka kërkuar nga deputetët që të votojnë kundër ligjit që i falë kriminelët. Ata thanë se, nëse deri nesër në mbrëmje do t’i mbledhin 10 mijë nënshkrime kudër projektligjit, ai do të kthehet përsëri në Kuvend, edhe nëse kalon ...

Vetëvendosjes kundër, të tjerët pro Projektligjit të Amnistisë

InfoGlobi - 11.07.2013

11 / 07 / 2013, 13:05 Kuvendi i Kosovës ka nisur debatin në lidhje me Projektligjin për amnistinë. Zëvendës kryeministri dhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka thënë se projektligji trajton çështjen e amnistisë konform kushtetutës dhe ...

Miratohet projektiligji për amnisti

InfoGlobi - 11.07.2013

11 / 07 / 2013, 13:06 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim projektligjin për amnistinë. Me 91 pro, 17 kundër, asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim projektligjin për amnisti.

Kosovë, Kuvendi miraton me 90 vota pr/ligjin për amnistinë

Gazeta Idea - 11.07.2013

Kosovë- Pavarësisht kundërshtimeve, protestave dhe debateve, Kuvendi i Kosovës ka miratuar pr/ligjin për amnistinë. 90 deputetë kanë votuar pro, ndërsa 17 kanë qenë kundër dhe 1 abstenim.

Miratohet në parim Projektligji për Amnisti

Fish Media - 11.07.2013

(E plotësuar) Kuvendi i Kosoves ka miratuar ne parim Ligjin per Amnistine. 91 deputete kane votuar “per”, kurse 17 kane qene “kunder”. (E plotësuar) Po vazhdon shqyrtimi i parë i Ligjit të ndryshuar për Amnistinë, ndërsa përkrahjen e tij ...

Miratohet në lexim të parë Projektligji për Amnistinë

GazetaDitore - 11.07.2013

Kuvendi me pro 91, kundër 17 dhe 0 abstenime ka miratuar në lexim të parë Projektligjin të Amnistisë, të risjellë nga Qeveria e Kosovës pas heqjes së nenit 3.

Kryeministri fluturon për në Hollywood

GazetaDitore - 11.07.2013

Viktima ka faj. Kryeministri i Kosovës shumë mirë e di. E ka ditur, se pa përkrahjen e viktimave shqiptare, me projektin e tij për të falur krimet serbe, do të përfundonte me njërën këmbë në dhe, dhe tjetrën mbi dhe.

Ligji për amnistinë nuk është në përputhje me standardet ndërkombëtare

GazetaDitore - 11.07.2013

Fillimisht me duhet të them që asnjërën nga kriteret që i përmendi z. Kuçi, ky projektligj nuk i plotëson. Pra i njëjti as nuk është në përputhje me vullnetin e qytetarëve pasi që qytetarët përditë po e kundërshtojnë këtë, gjithashtu nuk ...

Ligj për amnistinë e kthen mbrapsht procesin e shtetndërtimit të Kosovës

GazetaDitore - 11.07.2013

Në çdo vend të botës ku vjen në shprehje përpilimi i ligjit për amnistinë, kjo bëhet zakonisht në një formë të caktuar. Ligji për amnistinë është një kontratë që shteti e vendos më një pjesë të qytetarëve të vet.

Ligji për amnistinë, për bandat dhe strukturat kriminale të Serbisë

GazetaDitore - 11.07.2013

Të nderuar deputetë, Ky projektligj, i cili më së miri tregon apetitet e qeverisë së Serbisë, por, edhe pa përjashtim, kërkesat e strukturave të errëta të kësaj qeverie, është tendencë që këto struktura kriminale të mbrojnë veten, ngase në ...

Ligji për amnistinë falë kriminelin-barrikadistin Veselinoviq dhe shërbimin sekret të PDK-së, SHIK-un.

GazetaDitore - 11.07.2013

Projektligji për amnisti i ri-kthyer sot në Kuvend, në mënyrë antikushtetuese, i jep të drejtë dhe i falë kriminelin-barrikadistin Veselinoviq dhe shërbimin sekret të PDK-së, SHIK-un.

Miratohet në parim Projektligji për Amnisti

Info Shqip - 11.07.2013

Kuvendi i Kosovës me 91 për, 17 kundër dhe asnjë abstenim miratoi në parim Projektligjin për Amnisti. Partitë mbështesin Projektligjin për amnisti, me përjashtim të VV-së E plotësuar: Deputetë të Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë diskutimet ...

Miratohet në parim Projektligji për Amnisti

Gazeta Shqip - 11.07.2013

Kuvendi i Kosovës me 91 për, 17 kundër dhe asnjë abstenim miratoi në parim Projektligjin për Amnisti. Partitë mbështesin Projektligjin për amnisti, me përjashtim të VV-së E plotësuar: Deputetë të Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë diskutimet ...

Miratohet ligji për amnistinë

InfoGlobi - 11.07.2013

11 / 07 / 2013, 15:48 Me 90 vota pro, 17 kundër dhe 1 abstenim Kuvendi i Kosovës e ka miratuar ligjin për amnisti. Gjatë debateve, projektligji është mbështetur nga partitë e koalicionit, PDK, AKR dhe pakicat.

Miratohet Ligji për Amnistinë

GazetaDitore - 11.07.2013

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me pro 90, kundër 17 dhe 1 abstenime kanë miratuar Ligjin për Amnisti, të risjellë nga Ministria e Drejtësë së qeverisë të Kosovës pas heqjes së nenit 3.

Prapavija e ligjit për Amnistinë!

GazetaDitore - 11.07.2013

Marrëveshja e Kosovës me Serbinë shënoi fillim jo të mbarë të vendit tonë për krijimin e raporteve me shtetet tjera e sidomos me shtetin serb! Duke pasur parasysh përmbajtjen e asaj marrëveshje tani nuk është çudi edhe përpjekja për ...

Kryeministri fluturon për në Hollywood

Gazeta Tema - 11.07.2013

Nga Kimete Berisha Viktima ka faj. Kryeministri i Kosovës shumë mirë e di. E ka ditur, se pa përkrahjen e viktimave shqiptare, me projektin e tij për të falur krimet serbe, do të përfundonte me njërën këmbë në dhe, dhe tjetrën mbi dhe.

Ramadani: Ligji për amnisti nuk i falë djemtë e Adem Grabovcit!

GazetaDitore - 11.07.2013

Pas miratimit të Ligjit për amnisti, deputeti i AAK-së dhe sekretari i kësaj partie, Burim Ramadani ka thënë se “nëse doni të amnistoheni për shmangie te tatimeve, për sulm ndaj personit zyrtar, falsifikim të dokumenteve apo për tregti te ...

Miratohet ligji për amnistinë në Kosovë

Gazeta Tema - 11.07.2013

Parlamenti i Kosovës miratoi me 90 vota për dhe 17 kundër projektligjin për amnistinë, që është detyrim i dalë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Reagon Ramadani: Ligji për amnisti nuk i falë djemtë e Ademit!

Fish Media - 11.07.2013

Burim Ramadani i AAK-se, ka reaguar ne profilin e tij, ku ka thënë se “nëse doni të amnistoheni për shmangie te tatimeve, për sulm ndaj personit zyrtar, falsifikim të dokumenteve apo për tregti te palejuar, duhet të dëshmoni se nuk e keni ...

Fjala e Albin Kurtit në Kuvend për Projektligjin për amnisti

GazetaDitore - 11.07.2013

Para një viti lajmet dominoheshin nga premtimi qeveritar për përmbylljen e mbikëqyrjes së pavarësisë së Kosovës. Më 10 shtator 2012 trumbetohej se si Kosova tash e ka pavarësinë e plotë dhe se u hoq mbikëqyrja ndërkombëtare.

Reagon Ramadani: Ligji për amnisti nuk i falë djemtë e Ademit!

Lajme Online - 11.07.2013

Burim Ramadani i AAK-se, ka reaguar ne profilin e tij, ku ka thënë se “nëse doni të amnistoheni për shmangie te tatimeve, për sulm ndaj personit zyrtar, falsifikim të dokumenteve apo për tregti te palejuar, duhet të dëshmoni se nuk e keni ...

Ligji mbi Amnistinë kaloi në Kuvendin e Kosovës me 91 vota. Vetëvendosja: Ditë e trishtuar

Respublica - 11.07.2013

Pas shumë ditësh të një debati të bujshëm, është miratuar në Kuvendin e Kosovës ligji mbi Amnistinë. Ky është një ligj, që shkoi për miratim në parlament, si detyrim që lindte nga marrëveshja Thaçi-Daçiç e që synon të arkivojë njëherë e ...

Kuçi premton: S’ka amnisti për Xhabirin, Bajrushin e djemtë e Ademit

GazetaDitore - 11.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Kuçi: S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Info Shqip - 11.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

Kuçi: S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Gazeta Shqip - 11.07.2013

Dy ish-kryetarët e komunave të Ferizajt e Kaçanikut, të cilët vijnë nga PDK-ja nuk mund t’i shpëtojnë burgimit dhe të përfitojnë nga Ligji për amnisti.

S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Fish Media - 11.07.2013

Numri dy i qeverisë, Hajredin Kuçi thotë se nuk do të amnistohen as Bajrush Xhemajli, Xhabir Zharku, e as djemtë e Adem Grabovcit, duke hequr dilemat se Ligji i miratuar sot në Kuvendin e Kosovës do t’i amnistojë kriminelët.

S’ka amnisti për Zharkun, Xhemailin e djemtë e Grabovcit

Lajme Online - 11.07.2013

Numri dy i qeverisë, Hajredin Kuçi thotë se nuk do të amnistohen as Bajrush Xhemajli, Xhabir Zharku, e as djemtë e Adem Grabovcit, duke hequr dilemat se Ligji i miratuar sot në Kuvendin e Kosovës do t’i amnistojë kriminelët.

Votohet ligji per amnistinë

Vision Plus - 11.07.2013

Kuvendi i Kosovës miratoi projektligjin për amnistinë, pasi morri me shume se 2/3 e votave te nevojshme ne parlament. Pas miratimit te pare ne parim, Ky draft u mbeshtet ne votimin e dyte me 90 VOTA pro, 17 kunder dhe asnje abstenim.

Projekt-ligji i amnistisë shqyrtohet sërish në Kuvend

AlbanianScreen - 11.07.2013

Prishtinë - Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të shqyrtojnë sërish sot projekt-ligjin për amnistinë, i cili ka disa ndryshime nga drafti i parë.

BE dhe SHBA: Thirrje për miratimin e Ligjit mbi amnistinë

Evropaelire - 10.07.2013

07:29 BE dhe SHBA: Thirrje për miratimin e Ligjit mbi ...

Logjika e aministisë

Lajm - 10.07.2013

XHAVIT HALITI Kuvendi i Kosovës nuk e miratoi Projektligjin për Amnistinë, duke e rikthyer në Qeveri për të reflektuar, e cila më pas e riprocedoi me disa ndryshime. Kjo ngjarje la hapësirë për interpretime e komente të ndryshme.

BE dhe SHBA, apel për miratim të shpejtë të projektligjit të amnistisë

Albeu.com - 10.07.2013

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kërkojnë miratim të shpejtë të projektligjit të amnistisë. Përmes deklaratave ata shprehen se mirëpriten debatet që janë bërë rreth ligjit të amnistisë.

BE-SHBA, apel Kosovës: Miratimi i shpejtë i ligjit të amnistisë, hap vendimtar për integrimin

SOT - 10.07.2013

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e misioneve të vendeve anëtare të BE-së në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar përmes një deklarate miratim të shpejtë të projektligjit të amnistisë.

Gashi: Amnistia kalon - nuk ka përafrim me PDK-në

Evropaelire - 10.07.2013

Interesi i Kosovës është që Projektligji për amnisti të kalohet, dhe LDK-ja është duke u angazhuar që ai projektligj të kalojë. Kështu thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Arben Gashi anëtar i kryesisë së LDK-së dhe kryetar i ...

Të enjten protestë kundër Projektligjit për Amnistinë

Albeu.com - 10.07.2013

Grupi i qytetarëve që po qëndrojnë para Kuvendit të Kosovës kundër Projektligjit për amnistinë u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të enjten , më 11 korrik në ora 11:00 të bashkohen para Kuvendit të Kosovës, për të kundërshtuar ...

Grupi i qytetarëve protestë kundër Projektligjit të Amnistisë

Albeu.com - 10.07.2013

Grupi i qytetarëve dhe disa organizata protestojnë sot para Kuvendit të Kosovës, për të kundërshtuar Projektligjin që konsiderohet i dëmshëm për vendin.

Autoritetet e Prishtinës rishikojnë ligjin e amnistisë

SETimes - 10.07.2013

10/07/2013 Opozita e grupetëe shoqërisë civile kundërshtojnë një ligj që disa thonë se është thelbësor në normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës e Serbisë.

Nesër protestohet kundër Projektligjit për Amnisti

Lajmeshqip - 10.07.2013

Prishtinë – Grupi i qytetarëve që po qëndrojnë para Kuvendit të Kosovës kundër Projektligjit për amnistinë u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të enjten, më 11 korrik në ora 11:00 të bashkohen para Kuvendit të Kosovës, për të ...

Daçiq: Thaçi më premtoi për ligjin mbi amnistinë

Almakos - 10.07.2013

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar sot se gjatë takimit të djeshëm në Bruksel me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi janë shënuar ndryshime të caktuara kur është fjala për telefoninë dhe energjetikën.

BE dhe SHBA thirrje Prishtinës të miratojë ligjin për amnistinë

Ora news - 10.07.2013

Përfaqësuesit më të lartë ndërkombëtar në Kosovë i kanë bërë thirrje Kuvendit të Kosovës, që të miratoj me procedurë të shpejtuar Ligjin mbi Amnistinë.

Nuk mjafton treshi

Koha.net - 10.07.2013

Heqja e nenit 3 të Projektligjit zbulon perfiditetin e propozuesit të ligjit: kaloi ky nen apo nuk kaloi, neni tjetër, ai i madhi, pesëshi, siguron amnistinë e të gjithë kriminelëve të dënuar, në ndjekje dhe atyre që do të ndiqen edhe për ...

Të enjten protestë kundër Projektligjit për Amnistinë

Telegrafi - 10.07.2013

Grupi i qytetarëve që po qëndrojnë para Kuvendit të Kosovës kundër Projektligjit për amnistinë u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të enjten, më 11 korrik në ora 11:00 të bashkohen para Kuvendit të Kosovës, për të kundërshtuar ...

Nesër në Kuvend, Projektligji për Amnistinë

Telegrafi - 10.07.2013

Kuvendi i Kosovës të enjten do të mbajë dy seanca plenare, ndërsa në rend dite do të jetë edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për Amnistinë. Në kumtesën e Kuvendit thuhet se në seancën e parë që do të fillojë në ora 10:00 pas kohës për ...

Gashi: Amnistia kalon - nuk ka përafrim me PDK-në

Koha.net - 10.07.2013

Prishtinë, 10 korrik - Interesi i Kosovës është që Projektligji për amnisti të kalohet, dhe LDK-ja është duke u angazhuar që ai projektligj të kalojë.

Projektligji për Amnistinë nesër në Kuvend

Botasot - 10.07.2013

Kuvendi i Kosovës të enjten do të mbajë dy seanca plenare, ndërsa në rend dite do të jetë edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për Amnistinë. Në kumtesën e Kuvendit thuhet se në seancën e parë që do të fillojë në ora 10:00 pas kohës për ...

Amnistia dëmton me miliona euro avokatët

Botasot - 10.07.2013

Projektligji për amnistinë, i cili ka buruar si rezultat i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe që pritet të hidhet për shqyrtim nesër në Kuvendin e Kosovës, përveç që lë të lirë kriminelet politik, ekonomik dhe ordiner në veri të ...

Avokatët ia shohin sherrin amnistisë

Telegrafi - 10.07.2013

Projektligji për amnistinë, i cili ka buruar si rezultat i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe që pritet të hidhet për shqyrtim nesër në Kuvendin e Kosovës, përveç që lë të lirë kriminelet politik, ekonomik dhe ordiner në veri të ...

Gashi: Amnistia kalon, LDK s’ka përafrim me PDK-në

Telegrafi - 10.07.2013

Interesi i Kosovës është që Projektligji për amnisti të kalohet, dhe LDK-ja është duke u angazhuar që ai projektligj të kalojë. Kështu ka thënë Arben Gashi, anëtar i kryesisë së LDK-së dhe kryetar i Komisionit për Legjislacion në Kuvend.

Amnistia dëmton me miliona euro avokatët

Ora news - 10.07.2013

Projektligji për amnistinë, i cili ka buruar si rezultat i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe që pritet të hidhet për shqyrtim nesër në Kuvendin e Kosovës, përveç që lë të lirë kriminelet politik, ekonomik dhe ordiner në veri të ...

Sot protestë kundër Projektligjit për Amnistinë

InfoGlobi - 10.07.2013

11 / 07 / 2013, 7:46 Grupi i qytetarëve që po qëndrojnë para Kuvendit të Kosovës kundër Projektligjit për amnistinë u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që sot, më 11 korrik në ora 11:00 të bashkohen para Kuvendit të Kosovës, për të ...

Nesër, në orën 11, protestë e qytetarëve kundër Ligjit për amnisti

GazetaDitore - 10.07.2013

Pas një rezistence qytetare në opinionin publik e cila rezultoi me një kundërshtim të 21 deputetëve të Kuvendit të Kosovës ndaj tentativës së parë për amnistimin e krimeve të politikanëve, Projektligji për Amnistinë, me disa ndryshime ...

Gashi: Amnistia kalon – nuk ka përafrim me PDK-në

GazetaDitore - 10.07.2013

Interesi i Kosovës është që Projektligji për amnisti të kalohet, dhe LDK-ja është duke u angazhuar që ai projektligj të kalojë. Kështu thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Arben Gashi anëtar i kryesisë së LDK-së dhe kryetar i ...

Gashi: Amnistia kalon

Lajme Online - 10.07.2013

Interesi i Kosovës është që Projektligji për amnisti të kalohet, dhe LDK-ja është duke u angazhuar që ai projektligj të kalojë. Kështu thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Arben Gashi anëtar i kryesisë së LDK-së dhe kryetar i ...

Gashi: Amnistia kalon

Fish Media - 10.07.2013

Interesi i Kosovës është që Projektligji për amnisti të kalohet, dhe LDK-ja është duke u angazhuar që ai projektligj të kalojë. Kështu thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Arben Gashi anëtar i kryesisë së LDK-së dhe kryetar i ...

Deputetët e LDK-së mos të shkelin mbi eshtrat e të vrarëve duke amnistuar krimin

GazetaDitore - 10.07.2013

MOS IA BËNI ARGATIN DREQIT ME AMNISTI QË E DUAN BANDAT NË KOSOVË Ka shumë vite që me mijera analistë, gazetarë, publicistë, studiiues, institute e çka jo tjetër merren me nji problem të cilin e prodhuam vet ne shqiptaret, dhe ai ishte dhe ...

Avokatët ia shohin sherrin amnistisë

Info Shqip - 10.07.2013

Projektligji për amnistinë, i cili ka buruar si rezultat i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe që pritet të hidhet për shqyrtim nesër në Kuvendin e Kosovës, përveç që lë të lirë kriminelet politik, ekonomik dhe ordiner në veri të ...

Avokatët ia shohin sherrin amnistisë

Gazeta Shqip - 10.07.2013

Projektligji për amnistinë, i cili ka buruar si rezultat i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe që pritet të hidhet për shqyrtim nesër në Kuvendin e Kosovës, përveç që lë të lirë kriminelet politik, ekonomik dhe ordiner në veri të ...

BE dhe SHBA: Thirrje për miratimin e ligjit mbi amnistinë

AlbanianScreen - 10.07.2013

Prishtinë - Përfaqësuesit më të lartë ndërkombëtar në Kosovë i kanë bërë thirrje Kuvendit të Kosovës, që të miratoj me procedurë të shpejtuar Ligjin mbi Amnistinë.

Logjika e amnistisë

Almakos - 09.07.2013

Xhavit HALITI Kuvendi i Kosovës nuk e miratoi Projektligjin për Amnistinë, duke e rikthyer në Qeveri për të reflektuar, e cila më pas e riprocedoi me disa ndryshime. Kjo ngjarje la hapësirë për interpretime e komente të ndryshme.

Xhavit Haliti: Do të votojë pro Amnistisë shkaku i interesit të qytetarëve!

Almakos - 09.07.2013

Zërave pro dhe kundër miratimit të Projektligjit për Amnisti i është shtuar edhe ai i njërit prej figurave më interesante të Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Halitit.

Amnistia, pastaj zbatimi i plotë i marrëveshjes

Evropaelire - 09.07.2013

Integrimi i komunitetit serb nga komunat veriore në kuadër të institucioneve të Kosovës do të jetë sfida kryesore e zbatimit të marrëveshjes së arritur në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, vlerësojnë përfaqësues të institucioneve ...

IKD: Projektligji i ri i amnistisë si i kaluari

Albeu.com - 09.07.2013

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), vlerëson se Qeveria e Republikës së Kosovës nuk ka adresuar problemet thelbësore që ndërlidhen me Projektligjin për Amnistinë.

Kosovë, BE-SHBA: Amnistia e domosdoshme

Top Channel - 09.07.2013

Përfaqësuesi Special i BE-së, shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, shefat e Misioneve të Shteteve Anëtare të Bashkimit Europian që janë prezente në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, së bashku theksuan ...

Faktori ndërkombëtar thërret për miratimin e shpejtë të “amnistisë”

Almakos - 09.07.2013

Faktori ndërkombëtar në Kosovë, sërish ka bërë thirrje për miratimin e shpejtë në Kuvend të Projektligjit për Amnistinë. Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Samuel Zbogar, ambasadorët e shteteve të BE-së prezente në Kosovë, si dhe Ambasada e ...

IKD: S’janë adresuar problemet kryesore në Projektligjin për Amnistinë

Telegrafi - 09.07.2013

Instituti i Kosovës për Drejtësi, vlerëson se Qeveria e Republikës së Kosovës nuk ka adresuar problemet thelbësore që ndërlidhen me Projektligjin për Amnistinë.

IKD thotë se Projektligji i ri i amnistisë është si përpara

Koha.net - 09.07.2013

Prishtinë, 9 korrik - Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), vlerëson se Qeveria e Republikës së Kosovës nuk ka adresuar problemet thelbësore që ndërlidhen me Projektligjin për Amnistinë.

Amnistia, pastaj zbatimi i plotë i marrëveshjes

Botasot - 09.07.2013

Integrimi i komunitetit serb nga komunat veriore në kuadër të institucioneve të Kosovës do të jetë sfida kryesore e zbatimit të marrëveshjes së arritur në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, vlerësojnë përfaqësues të institucioneve ...

Amnistia, pastaj zbatimi i marrëveshjes

Telegrafi - 09.07.2013

Integrimi i komunitetit serb nga komunat veriore në kuadër të institucioneve të Kosovës do të jetë sfida kryesore e zbatimit të marrëveshjes së arritur në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, vlerësojnë përfaqësues të institucioneve ...

Faktori ndërkombëtar thërret për miratimin e shpejtë të "amnistisë"

Koha.net - 09.07.2013

Prishtinë, 9 korrik - Faktori ndërkombëtar në Kosovë, sërish ka bërë thirrje për miratimin e shpejtë në Kuvend të Projektligjit për Amnistinë. Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Samuel Zbogar, ambasadorët e shteteve të BE-së prezente në ...

BE dhe SHBA: Thirrje për miratimin e Ligjit mbi amnistinë

Botasot - 09.07.2013

Përfaqësuesit më të lartë ndërkombëtar në Kosovë i kanë bërë thirrje Kuvendit të Kosovës, që të miratoj me procedurë të shpejtuar Ligjin mbi Amnistinë.

SHBA dhe BE: Miratimi i shpejtë i Ligjit për amnisti, hap vendimtar

Telegrafi - 09.07.2013

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e misioneve të vendeve anëtare të BE-së në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar përmes një deklarate miratim të shpejtë të projektligjit të amnistisë.

BE dhe SHBA: Miratojeni shpejt ligjin e amnistisë

FlashLajme - 09.07.2013

Kosovë , Top Lajme | XH Q | July 9, 2013 20:51 Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e misioneve të vendeve anëtare të BE’së në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar përmes një deklarate miratim të ...

Edhe ne jemi Amerikë, z. Reeker

GazetaDitore - 09.07.2013

Edhe ne jemi Amerikë, ani pse nuk kemi shtetësi dhe pasaporta amerikane, ne jemi populli më pro-amerikan-në Ballkan e Evropë,dhe i duam SHBA-të, sa vet banorët e vërtetë e dashamirës të saj.

Vazhdon protesta para Kuvendit

Info Shqip - 09.07.2013

Protesta para Kuvendit të Kosovës duke kundërshtuar projektligjin për Amnisti vazhdon edhe më tej. Të mbledhur nën cadra e të ulur në tokë, protestuesit vazhdojnë të kundërshtojnë miratimin e këtij projektligji i cili është përcaktuar që ...

Vazhdon protesta para Kuvendit

Gazeta Shqip - 09.07.2013

Protesta para Kuvendit të Kosovës duke kundërshtuar projektligjin për Amnisti vazhdon edhe më tej. Të mbledhur nën cadra e të ulur në tokë, protestuesit vazhdojnë të kundërshtojnë miratimin e këtij projektligji i cili është përcaktuar që ...

IKD thotë se Projektligji i ri i amnistisë është si përpara

GazetaDitore - 09.07.2013

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), vlerëson se Qeveria e Republikës së Kosovës nuk ka adresuar problemet thelbësore që ndërlidhen me Projektligjin për Amnistinë.

IKD: Projektligji i ri i amnistisë është si përpara

InfoGlobi - 09.07.2013

09 / 07 / 2013, 13:58 IKD, Instituti i Kosovës për Drejtësi, vlerëson se Qeveria e Republikës së Kosovës nuk ka adresuar problemet thelbësore që ndërlidhen me Projektligjin për Amnistinë.

Amnistia, pastaj zbatimi i plotë i marrëveshjes

InfoGlobi - 09.07.2013

09 / 07 / 2013, 16:00 Integrimi i komunitetit serb nga komunat veriore në kuadër të institucioneve të Kosovës do të jetë sfida kryesore e zbatimit të marrëveshjes së arritur në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, vlerësojnë ...

Amnistia, pastaj zbatimi i plotë i marrëveshjes

GazetaDitore - 09.07.2013

Nga: Zijadin Gashi / Radio Evropa e Lirë Integrimi i komunitetit serb nga komunat veriore në kuadër të institucioneve të Kosovës do të jetë sfida kryesore e zbatimit të marrëveshjes së arritur në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ...

BE dhe SHBA: Miratojeni shpejt Ligjin e Amnistisë

Fish Media - 09.07.2013

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e misioneve të vendeve anëtare të BE’së në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar përmes një deklarate miratim të shpejtë të projektligjit të amnistisë.

BE e ShBA: Miratojeni ligjin e amnistisë

InfoGlobi - 09.07.2013

09 / 07 / 2013, 18:39 Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e misioneve të vendeve anëtare të BE-së në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar përmes një deklarate miratim të shpejtë të projektligjit të ...

BE dhe SHBA: Miratojeni shpejt Ligjin e Amnistisë

Lajme Online - 09.07.2013

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e misioneve të vendeve anëtare të BE’së në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar përmes një deklarate miratim të shpejtë të projektligjit të amnistisë.

BE dhe SHBA: Miratojeni shpejt ligjin e amnistisë

GazetaDitore - 09.07.2013

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, shefat e misioneve të vendeve anëtare të BE’së në Kosovë dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar përmes një deklarate miratim të shpejtë të projektligjit të amnistisë.

Kim Mehmeti dhe Veton Surroi kundër Projektligjit për Amnistinë

Almakos - 08.07.2013

Veton Surroi analizon arsyet pse Kosova gjendet aty ku është, kush e solli atë në këtë pikë dhe çka e pret vendin në vazhdim, nëse gjërat nuk ndryshojnë shpejtë.

Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti

Evropaelire - 08.07.2013

16:21 Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti 15:51 Shpërthim gazi në Siberi, dy të vrarë 15:15 Mansour kërkon hetimin e incidentit në Kajro 14:58 Necasit “t’i hiqet imuniteti parlamentar” 14:50 Nisin takimet me Ashtonin 14:31 Deger pret ...

Krasniqi kërkon transparencë nga Qeveria rreth amnistisë

Lajmeshqip - 08.07.2013

Prishtinë – Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që Projektligji për amnistinë të futet në rend të ditës për seancën e së enjtes për lexim të parë.

Kosovë, protestë kundër amnistisë

Top Channel - 08.07.2013

Në shenjë kundërshtimi të projektligjit për amnistinë, i cili pritet që të shkojë sërish në Kuvend gjatë javës, një grup qytetarësh që nga dita e shtunë janë duke qëndruar para hyrjes së Kuvendit të Kosovës.

Reeker kërkon miratimin e ligjit për amnisti

Albeu.com - 08.07.2013

Zëvendësi i ndihmësit amerikan i shtetit, Philip Reeker ka deklaruar se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më parë ta miratojë ligjin për amnisti , dhe se zgjedhjet lokale janë vendimtare për implementimin e marrëveshjes së ...

Amnistia i bën të lumtur biznesmenët që i kanë borxh shtetit 212 milionë euro

Lajm - 08.07.2013

Miratimi i Projektligjit për amnisti do t’i bënte të lumtur biznesmenët që për vite iu kanë shmangur detyrimeve ndaj Administratës Tatimore të Kosovës (ATK). Pos që nuk do të ndiqen penalisht, atyre do t’u mbesin miliona euro fitime.

Reeker kërkon miratim sa më të shpejtë të Ligjit për Amnisti

Lajmeshqip - 08.07.2013

Prishtinë – Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti

Ina - 08.07.2013

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Reeker: Miratojeni Ligjin për Amnisti

Almakos - 08.07.2013

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Amnistia, të enjten në Kuvend

Top Channel - 08.07.2013

Kuvendi i Kosovës pritet ta votojë të entjen projektligjin për amnisti në formën siç është dërguar nga qeveria, duke amnistuar kështu autorët e krimeve të ndryshme në veri të Kosovës.

Vazhdon kundërshtimi i Projektligjit për amnistinë

Botasot - 08.07.2013

Grupi i qytetarëve të organizuar, të përkrahur nga shoqëria civile po vazhdojnë të qëndrojnë para hyrjes së Kuvendit të Kosovës, për të kundërshtuar miratimin e Projektligjit për amnistinë.

Aministia i bën të lumtur biznesmenët që i kanë borxh shtetit 212 milionë euro

Botasot - 08.07.2013

Miratimi i Projektligjit për amnisti do t’i bënte të lumtur biznesmenët që për vite iu kanë shmangur detyrimeve ndaj Administratës Tatimotë të Kosovës. Pos që nuk do të ndiqen penalisht, atyre do t’u mbesin miliona euro fitime.

Në Kosovë mendojnë se amnistia është gabim i pafalshëm

Mapo - 08.07.2013

Përshtatur nga radio ‘Evropa e Lirë’ Qindra qytetarë dhe anëtarë të Vetëvendosjes (VV) vazhduan të qëndrojnë ulur edhe dje para Kuvendit në Prishtinë, për të protestuar dhe penguar miratimin e amnistisë, që është përgatitur si pjesë e ...

Amnistia i bën të lumtur biznesmenët që i kanë borxh shtetit 212 milionë euro

Koha.net - 08.07.2013

Prishtinë, 8 korrik - Miratimi i Projektligjit për amnisti do t’i bënte të lumtur biznesmenët që për vite iu kanë shmangur detyrimeve ndaj Administratës Tatimore të Kosovës.

Projektligji për Amnistinë, të enjten në Kuvend

Telegrafi - 08.07.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka shpjeguar se Projektligji për Amnisti pritet të shqyrtohet prapë të enjten në Kuvendin e Kosovës, kur do të duhet që prapë të votohet me dy të tretat.

Komisioni për Legjislacion po shqyrton Ligjin për amnisti, nuk ka kundërshtime

Botasot - 08.07.2013

Komisionin për legjislacion wshtw duke shqyrtuar Projektligjin për amnisti, i propozuar sërish nga PDK. Nuk ka asnjë shenjë që LDK dhe AAK, ose dikush individualisht, do të kundërshtojë në Komision dërgimin në Kuvend për miratim të këtij ...

Kohë të frikshme

Koha.net - 08.07.2013

Nuk jam ndier asnjëherë më i pasigurt për Kosovën se sa gjatë kësaj jave. E frikshme dhe e tmerrshme ishte ndjenja e mundësisë së kalimit të një ligji amnistues të pakuptimtë, jo të drejtë, antihuman e antishtetëror.

Riker: Deputetët e Kosovës të painformuar, Projektligji për amnistinë i mire

Botasot - 08.07.2013

Diplomati i SHBA i ngarkuar për Ballkanin Perëndimor Philip Riker tha në Bruksel se është thelbësore që Kuvendi i Kosovës sa më shpejt të jetë e mundur të miratojë ligjin mbi amnistinë, dhe se zgjedhjet lokale në vjeshtë janë e një ...

Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti

Botasot - 08.07.2013

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti

Koha.net - 08.07.2013

Bruksel, 8 korrik - Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti

Telegrafi - 08.07.2013

Zëvendës/ndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Ligji për amnistinë amniston Thaçin...

Botasot - 08.07.2013

Qytetarët po e shohin zgjidhje të vetme angazhimin e drejtpërdrejtë në politikë. Vërtet nuk di se çka na ka ofruar politika diçka të veçantë, komunistët e përbetuar jugosllavë e ata të punës ndërruan gëzofin dhe komunizmin etatist e ...

Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti

FlashLajme - 08.07.2013

Kosovë , Top Lajme | Z.M | July 8, 2013 18:23 rikerZëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Zemaj: Kriminelët po i ndryshojnë dëshmitë, nga premtimet për amnisti

Botasot - 08.07.2013

Efektet më negative që ka filluar ti jap Projektligji për amnistinë, është ndryshimi i deklaratave të kriminelëve të mbyllur në burgje, të shtyrë nga shpresa dhe me gjasë edhe premtimet për falje të dënimeve.

Reeker: Kuvendi i Kosovës të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti

Ora news - 08.07.2013

Zëvendës/ndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Hasani: Nuk mund ta votoj Ligjin për Amnisti

Telegrafi - 08.07.2013

Pavarësisht se Qeveria e Kosovës ka bërë ndryshime në Projektligjin për Amnisti, duke larguar krejtësisht nenin 3, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, ka thënë se, sërish, nuk do ta votojë këtë projektligj.

Reeker: Të miratohet Ligji për Amnisti

BalkanWeb - 08.07.2013

BRUKSEL -Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti.

Ligji i amnistisë : Vazhdon protesta

InfoGlobi - 08.07.2013

08 / 07 / 2013, 9:39 Grupi i qytetarëve të organizuar, të përkrahur nga shoqëria civile po vazhdojnë të qëndrojnë para hyrjes së Kuvendit të Kosovës, për të kundërshtuar miratimin e Projektligjit për amnistinë.

Pritet të riprocedohet në Kuvend Projektligji për amnistinë

InfoGlobi - 08.07.2013

08 / 07 / 2013, 13:37 Projektligji për amnistinë, që nuk i mori votat e mjaftueshme të deputetëve në seancën e kaluar, do të mund të riprocedohet të enjten, me ndryshime, në Kuvend. Këtë vendim e mori sot Kryesia e Kuvendit.

Amnistia i bën të lumtur biznesmenët që i kanë borxh shtetit 212 milionë euro

GazetaDitore - 08.07.2013

Miratimi i Projektligjit për amnisti do t’i bënte të lumtur biznesmenët që për vite iu kanë shmangur detyrimeve ndaj Administratës Tatimore të Kosovës. Pos që nuk do të ndiqen penalisht, atyre do t’u mbesin miliona euro fitime.

Vendimi i Kryesisë së Kuvendit po lehtëson amnistimin e krimit

GazetaDitore - 08.07.2013

Kryesia e Kuvendit të Republikës ishte përsëritje e javës së kaluar. Prapë u diskutua Projektligji për amnistinë dhe procedimi i tij në seancë plenare.

Reeker: Miratojeni sa më shpejt ligjin për amnisti

GazetaDitore - 08.07.2013

Philip Reeker ka deklaruar sot se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më parë ta miratoj ligjin për amnisti, dhe se zgjedhjet lokale janë vendimtare për implementimin e marrëveshjes së Brukselit.

Reeker: Miratojeni sa më shpejt ligjin për amnisti

Info Shqip - 08.07.2013

Philip Reeker ka deklaruar sot se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më parë ta miratoj ligjin për amnisti, dhe se zgjedhjet lokale janë vendimtare për implementimin e marrëveshjes së Brukselit.

Të enjten del në votim Projektligji për amnistinë

Gazeta Shqip - 08.07.2013

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi sot të çojë për votim në seancën e së enjtes të Kuvendit Projektligjin për amnistinë, i cili javën e shkuar nuk mori numrin e nevojshëm të votave të deputetëve.

Reeker: Miratojeni sa më shpejt ligjin për amnisti

Gazeta Shqip - 08.07.2013

Philip Reeker ka deklaruar sot se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më parë ta miratoj ligjin për amnisti, dhe se zgjedhjet lokale janë vendimtare për implementimin e marrëveshjes së Brukselit.

Reeker: Miratojeni sa më shpejt ligjin për amnisti

Tetova Sot - 08.07.2013

Philip Reeker ka deklaruar sot se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më parë ta miratoj ligjin për amnisti, dhe se zgjedhjet lokale janë vendimtare për implementimin e marrëveshjes së Brukselit.

Riker: Të miratohet Ligji për amnisti

Express - 08.07.2013

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Filp Riker, ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë sa më parë Ligjin për Amnisti. “Miratimi i Ligjit për Amnisti është i domosdoshëm për përparim në zbatimin (e Marrëveshjes së 19 ...

Hasani: Nuk mund ta votoj Ligjin për Amnisti

GazetaDitore - 08.07.2013

Pavarësisht se Qeveria e Kosovës ka bërë ndryshime në Projektligjin për Amnisti, duke larguar krejtësisht nenin 3, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, ka thënë se, sërish, nuk do ta votojë këtë projektligj.

Zemaj: Kriminelët po i ndryshojnë dëshmitë, nga premtimet për amnisti

GazetaDitore - 08.07.2013

Efektet më negative që ka filluar ti jap Projektligji për amnistinë, është ndryshimi i deklaratave të kriminelëve të mbyllur në burgje, të shtyrë nga shpresa dhe me gjasë edhe premtimet për falje të dënimeve.