TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Berisha: Vetëm për imunitetet e ndryshojmë Kushtetutën

Panorama - 15.07.2012

Berisha: S’ka asnjë fishek të trafikuar, PS të ngrejë komision. “Në qershor të 2013 respektoj verdiktin e qytetarëve” “Do ndryshojmë Kushtetutën vetëm për imunitetet, s’do ta bëjmë si vegun e Penelopës” Në daljen e parë për mediat që pas ...

Heqja e imunitetit, juristët: Një hap pozitiv

Ora news - 15.07.2012

Konstitucionalistët e konsiderojë një hap pozitiv iniciativën parlamentare për heqjen e imunitetit përmes ndryshimeve kushtetutese. Konstitucionalisti Rustem Gjata thotë se kjo iniciativë bën që politikanët dhe gjyqtarët të jenë të ...

Heqja e imunitetit kërkon studim, jo nxitim

VOA - 15.07.2012

Bisedë me profesorin e njohur të çështjeve juridike, Ismet Elezi Qarqet politike në Tiranë janë përfshirë së fundi në debate të reja dhe nisma ligjore për heqjen e imunitetit të zyrtarëve.

Arvizu: "Në këtë vend abuzohet me imunitetin. Presim ta hiqni"

Shekulli - 14.07.2012

Sipas ambasadorëve Arvizu dhe Holtkemper, "në 6 gusht presim heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë. Ka edhe reforma të tjera për t’u arritur.

Votimi për heqjen e imunitetit, vendim i rëndësishëm

Albeu.com - 14.07.2012

Votimi për heqjen e imunitetit, vendim i rëndësishëm Aleksandër Arvizu Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka kërkuar sërish nga klasa politike shqiptare, që plotësimi i kritereve për të marrë ...

Drafti për Imunitetin, Ambasadorët: Shpresojmë të hiqet

Lajmeshqip - 14.07.2012

Tiranë – Dy ambasadorë të akredituar në vendin tonë shprehen se shpresojnë që sic u arrit konsensusi për Reformën Zgjedhore, kjo të bëhet realitet dhe për heqjen e imunitetit.

Berisha: Hetim parlamentar për Imamin

Top Channel - 14.07.2012

Për shkak të aktualitetit akuzat e opozitës ndaj ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami, zunë vendin e parë në serinë e pyetjeve të shumta që kryeministri Sali Berisha mori gjatë takimit me gazetarët.

Berisha: Zoti na ruajtë nga kjo opozitë, s`ka fishekë të trafikuar

Lajmeshqip - 14.07.2012

Tiranë -Kryeministri Sali Berisha ka mbajtur sot një bashkëbisedim me gazetarët ku ka komentuar cështje të shumta të aktualitetit. Kreu i qeverisë u pyet mbi tema të nxehta që po debatohen nga politika në media sic janë Reforma Zgjedhore, ...

Ambasadorët: Imuniteti të hiqet në 6 gusht

Portalb - 14.07.2012

Dy ambasadorë të akredituar në Shqipëri, shprehen se shpresojnë që siç u arrit konsensusi për Reformën Zgjedhore, kjo të bëhet realitet dhe për heqjen e imunitetit.

Arvizu: Të hiqet imuniteti, ka zyrtarë hajdutë që duhet të përballen me drejtësinë

LajmiFundit - 14.07.2012

Ambasadori i SHBA në Tiranë, Aleksandër A. Arvizu gjatë vizitës në Gjirokastër komentoi nismën për heqjen e imunitetit të zyrtarëve dhe arritjen e kompromisit për reformën zgjedhore.

Arvizu: Votoni për imunitetet

Top Channel - 14.07.2012

I pranishëm në një vizitë në qytetin e Gjirokastrës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka kërkuar nga klasa politike shqiptare, që plotësimi i kritereve për të marrë statusin e vendit kandidat në ...

Imuniteti, Ambasadorët: Shpresojmë të hiqet në 6 gusht

BalkanWeb - 14.07.2012

TIRANË- Dy ambasadorë të akredituar në vendin tonë shprehen se shpresojnë që sic u arrit konsensusi për Reformën Zgjedhore, kjo të bëhet realitet dhe për heqjen e imunitetit.

Arvizu: Votoni për imunitetet

Botasot - 14.07.2012

I pranishëm në një vizitë në qytetin e Gjirokastrës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka kërkuar nga klasa politike shqiptare, që plotësimi i kritereve për të marrë statusin e vendit kandidat në ...

Ambasadorët shpresojnë në heqjen e imunitetit

Koha.net - 14.07.2012

Tiranë, 14 korrik - Dy ambasadorë të akredituar në Shqipëri shprehen se shpresojnë që siç u arrit konsensusi për Reformën Zgjedhore, kjo të bëhet realitet dhe për heqjen e imunitetit.

Arvizu: OK reforma, hiqni imunitetin

Ora news - 14.07.2012

Ambasadori i SHBA-së, i akredituar në Tiranë, Aleksandër Arvizu, e ka vlerësuar realizimin e reformës zgjedhore dhe në mënyrë të vecantë cështjen e KQZ, si një mekanizëm për të kthyer besimin tek qytetarët.

Berisha: I kënaqur që Reforma Zgjedhore po mbyllet, asnjë politikan me imunitet

Gazeta Republika - 14.07.2012

Kryeministri Berisha në bashkëbisedimin me gazetarët, vlerësoi arritjen e kompromisit për reformën zgjedhore. “Është në detyrimin e qeverisë të bëjë koncensionet maksimale të mundshme opozitës në ligjin e zgjedhjeve.

Heqja e imunitetit, Arvizu-Holtkemper: Presim të miratohet më 6 gusht

Gazeta Republika - 14.07.2012

Ambasadori i SHBA-së, i akredituar në Tiranë, Aleksandër Arvizu dhe ambasadorja gjermane Holtkemper, vlerësuan arritjen e kompromisit për Reformën Zgjedhore dhe në mënyrë të veçantë çështjen e KQZ, si një mekanizëm për të kthyer besimin ...

Berisha: Asnjë fishek i trafikuar, Zoti na ruajtë nga kjo opozitë!

BalkanWeb - 14.07.2012

TIRANE -Kryeministri Sali Berisha ka mbajtur sot një bashkëbisedim me gazetarët ku ka komentuar cështje të shumta të aktualitetit. Kreu i qeverisë u pyet mbi tema të nxehta që po debatohen nga politika në media sic janë Reforma Zgjedhore, ...

Heqja e imunitetit, Berisha: Rama ta miratojë ligjin

Ora news - 14.07.2012

Kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur interesimit të medias për cështjet më të nxehta të politikës së ditëve të fundit. Duke iu referuar reformës zgjedhore, kryeministri Sali Berisha deklaroi se janë shënuar hapa përpara për këtë ...

Imuniteti, Arvizu: Presim me kënaqësi 6 gushtin

Panorama - 14.07.2012

Aleksandër Arvizu ka kërkuar nga klasa politike shqiptare plotësimin e kritereve për të marrë statusin e vendit kandidat në BE dhe që ky proces të mos jetë thjesht për fasadë.

Kryeministri Berisha fton opozitën të heqin imunitetet e zyrtarëve

VOA - 14.07.2012

Disa ditë më parë opozita deklaroi se nuk ishte e gatshme që të përfshihej në ndryshimin e kushtetutës për çfarëdo nenesh Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i bëri sot thirrje opozitës socialiste që të votojnë heqjen e imuniteteve të ...

Kryeministri Berisha fton opozitën të heqin imunitetet e zyrtarëve

Botasot - 14.07.2012

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i bëri sot thirrje opozitës socialiste që të votojnë heqjen e imuniteteve të zyrtarëve. Ai tha se një pikë kryesore e bashkëpunimit me opozitën socialiste është çështja e imuniteteve shtetërore që ...

Seks në mëngjes për një imunitet më të fortë

Portalb - 13.07.2012

Nuk dini si ta filloni ditën me disponim të mirë dhe të lumtur? Lëshojuni në lojërat në krevat! Personat të cilët bëjnë dashuri porsa të zgjohen nga gjumi janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur, ndërsa disponimin e mirë e kanë të ...

Kushtetuta do ndryshohet sërish, gati heqja e imunitetit

Portalb - 13.07.2012

Një prej 32 deputetësh nga mazhoranca kanë nënshkruar projektligjin për ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e sistemit të imuniteteve.

Gjyqtarët: Na duhet imuniteti

Top Channel - 12.07.2012

120 gjyqtarë, të cilët janë anëtarë në Unionin e Gjyqtarëve deklarohen pro kufizimit të imunitetit, por në mënyrë kategorike kundërshtojnë heqjen e plotë të imunitetit.

PS, Subashi: Gjyqtarët e kryeprokurori me 84 vota

BalkanWeb - 12.07.2012

TIRANE - Deputeti socialist, Armando Subashi sqaroi dje, në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, propozimet e PS-së për imunitetet. Sipas deputetit të Komisionit të Ligjeve, PS është më tepër për kufizim të imunitetit, se sa për heqje ...

Tomasova: Heqja e imunitetit, me rëndësi për integrimin

Ora news - 12.07.2012

Ambasadorja e Çekisë Bronislava Tomasova e ka cilësuar si të rëndësishëm paktin e arritur me dy partive të mëdha në vend për reformën zgjedhore ndërsa ka shtuar se kjo marrëveshje nuk është përcaktuese për marrjen e statusit të vendit ...

PD: Rama nuk voton heqjen e imunitet, s'do integrimin

Shekulli - 11.07.2012

Pak orë pas arritjes së konsensusit për reformën zgjedhore, Partia Demokratike ka dalë në një deklaratë për shtyp, ku i bënte thirrje opozitës të votojë për heqjen e imunitetit për zyrtarët.

Seksi në mëngjes forcon imunitetin dhe përmirëson disponimin!

Idividi - 11.07.2012

Nuk dini si ta filloni ditën me disponim të mirë dhe të lumtur? Lëshojuni në lojërat në krevat! Personat të cilët bëjnë dashuri porsa të zgjohen nga gjumi janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur, ndërsa disponimin e mirë e kanë të ...

Seksi ne mengjes forcon imunitetin dhe permireson disponimin

ikub - 11.07.2012

Nuk dini si ta filloni ditën me disponim të mirë dhe të lumtur? Nuk dini si ta filloni ditën me disponim të mirë dhe të lumtur? Lëshojuni në lojërat në krevat! Personat të cilët bëjnë dashuri porsa të zgjohen nga gjumi janë më të ...

Imuniteti, MD: Nisma e PD-së sipas rekomandimeve

Albeu.com - 11.07.2012

Imuniteti, MD: Nisma e PD-së sipas rekomandimeve Ministria e Drejtësisë ka deklaruar sot se nisma e mazhorancës për heqjen e imunitetit nëpërmjet ndryshimeve kushtetuese është i bazuar në rekomandimet e Bashkimit Europian.

Heqja e imuniteteve, PD: Rama kërkon të bllokojë integrimin evropian

LajmiFundit - 11.07.2012

TIRANE—Partia Demokratike reagoi me një deklaratë zyrtare pas qëndrimeve të liderit të opozitës Edi Rama duke e akuzuar atë se qartësisht është duke u përpjekur të ngadalësojë procesin për të bllokuar integrimin.

Heqja e imunitetit, PD: Interesin e kujt po mbron Rama?

Albeu.com - 11.07.2012

Heqja e imunitetit, PD: Interesin e kujt po mbron Rama? Partia Demokratike i ka bërë thirrje sot partisë Socialiste të japë miratimin e saj për heqjen e imunitetit të politikanëve dhe gjyqtarëve.

Seksi në mëngjes forcon imunitetin dhe përmirëson disponimin

Telegrafi - 11.07.2012

Nuk dini si ta filloni ditën me disponim të mirë dhe të lumtur? Lëshojuni në lojërat në krevat! Personat të cilët bëjnë dashuri porsa të zgjohen nga gjumi janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur, ndërsa disponimin e mirë e kanë të ...

Propozimet e LSI-së për heqjen e imunitetit

Gazeta Republika - 11.07.2012

Ndërsa kuvendi do të mblidhet në 6 gusht për të votuar për ndryshimet e Kushtetutës që lidhen edhe me heqjen e imunitetit për deputetët dhe zyrtarët e lartë, Lëvizja Socialiste për Integrim dorëzoi dy propozimet e saj.

Kushtetuta, Kuvendi shtyn punimet

Panorama - 11.07.2012

Projektligji i maxhorancës, që kërkon ndryshimin e Kushtetutës për heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë, deputetëve dhe gjyqtarëve, është përfshirë zyrtarisht dje në axhendën e Kuvendit të Shqipërisë.

Rama: Nuk do bëjmë gabimet e 2008

Panorama - 11.07.2012

Kryesocialisti Rama tha para deputetëve socialistë se është i gatshëm të ndërhyjë në Kushtetutë, por jo me nxitim dhe gabimet e shkuara të 2008-s.

Heqja e imunitetit, LSI depoziton nismën

Panorama - 11.07.2012

Lëvizja Socialiste për Integrim ka depozituar dje në Parlament dy nisma për ndryshimin e Kushtetutës dhe Kodit të Procedurës Penale në nenet që kanë të bëjnë me heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë.

“Imuniteti të mos e pengojë hetimin”

Panorama - 11.07.2012

Prokurorja e Përgji-thshme, Ina Rama, dha dje një ide disi të ndryshme për heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë shtetërorë, ndryshe nga propozimet e deritanishme.

Imuniteti, Min. e drejtësisë: Nisma e PD-së sipas rekomandimeve

Ora news - 11.07.2012

Ministria e Drejtësisë ka deklaruar sot se nisma e mazhorancës për heqjen e imunitetit nëpërmjet ndryshimeve kushtetuese është i bazuar në rekomandimet e Bashkimit Europian.

PD, thirrje Ramës për imunitetin: Mos Blloko

Panorama - 11.07.2012

Partia Demokratike ka akuzuar sot kreun e Partisë Socialiste, Edi Rama se po përpiqet të ngadalësojë proçesin e heqjes së imunitetit, me qëllim bllokimin e integrimit të vendit në BE.

Imuniteti, Min. e Drejtësisë: Ndryshimet në Kushtetutë sipas KiE-BE

BalkanWeb - 11.07.2012

TIRANË- Ministria e Drejtësisë ka reaguar për propozimin e ndryshimeve Kushtetuese përsa i përket imunitetit. Nëpërmjet një deklarate për median këshilltari i kësaj ministrie Gazmend Bardhi deklaroi se këto ndryshime u bazuan tek ...

PD: Rama po vë në rrezik integrimin, duke mos votuar heqjen e imunitetit

BalkanWeb - 11.07.2012

TIRANË- Partia Demkratike nëpërmjet një deklarate për shtyp akuzon kreun e PS-së, Edi Rama se po bllokon procesin e integrimit duke mos iu bashkuar nismës së PD për heqjen e imunitetit.

PD: Me imunitetin, Rama po i bën bllok integrimit

Ora news - 11.07.2012

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të bëra nga kreu i PS-së, Edi Rama, lidhur me kërkesën për heqjen e imunitetit. Përmes një deklarate për shtyp, zëdhënësja për shtyp e selisë blu, Silvi Bardhi u shpreh se “Rama po përpiqet të ...

PD: Rama të votojë pro heqjes së imunitetit, të mos bllokojë integrimin

Botasot - 11.07.2012

Partia Demokratike me anë të një deklarate për shtyp kërkoi nga Edi Rama që të votojë heqjen e imunitetit për të mos bllokuar integrimin. “Z.Rama qartësisht është duke u përpjekur të ngadalësojë procesin për të bllokuar integrimin.

PD: Rama kërkon të bllokojë integrimin e vendit

Botasot - 11.07.2012

Partia Demokratike ka bërë të qartë qëndrimin e saj lidhur me deklaratat e ardhura nga kreu i PS-së, Edi Rama, lidhur me kërkesën për heqjen e imunitetit.

Rama: “Mbrojtja në Shqipëri, shqetësim për NATO-n"

Shekulli - 10.07.2012

Sipas kryesocialistit, “MM është shndërruar në fole aferash të pista dhe tregtia e armëve vetëm maja e ajsbergut. Ajo përdor edhe makineri për përgjime”.

Kushtetuta do ndryshohet sërish, gati heqja e imunitetit

Shekulli - 10.07.2012

Një prej 32 deputetësh nga mazhoranca kanë nënshkruar projektligjin për ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e sistemit të imuniteteve.

Rama pro heqjes së imunitetit, jo arnimit të Kushtetutës

Gazeta Start - 10.07.2012

Tiranë – Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, në mbledhjen e grupit parlamentar, u shpreh pro heqjes së imunitetit dhe ndryshimeve në kushtetutë porse paralajmëroi se nuk mund të ketë ndërhyrje të nxituara.

Konferenca e Kryetarëve: Më 6 Gusht votohet në seancë nisma e PD për imunitetet

LajmiFundit - 10.07.2012

Konferenca e Kryetarëve në mbledhjen e sotme vendosi që të kalojë në seancë parlamentare më 6 gusht propozimin e mazhorancës për heqjen e imuniteteve.

Rama: PS pro heqjes së imunitetit, jo ndryshimeve të nxituara në Kushtetutë

LajmiFundit - 10.07.2012

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama, është shprehur pro heqjes së imunitetit për deputetët dhe zyrtarët e lartë. në përgjgije të qëndrimeve deklaratave të bëra nga kryeministri Berisha dhe maxhoranca gjatë këtyre ditëve, Rama është shprehur ...

Heqja e imunitetit, mbrojtja e gjyqtarëve përçan LSI-në me PD-në

LajmiFundit - 10.07.2012

LSI dhe PD kanë qëndrime të ndryshme në lidhje me heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë. Ndonëse të dy forcat politike në koalicionin qeverisës mbështesin heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë, ku PD parashikon edhe heqjen e ...

Topalli fut imunitetet në axhendë

Top Channel - 10.07.2012

Nisma e mazhorancës për ndryshimin e Kushtetutës për heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë, deputetëve dhe gjyqtarëve ka hyrë zyrtarisht në rendin e ditës së punes së Kuvendit.

Rama: Pro heqjes së imunitetit, por jo nxitim si në 2008

Lajmeshqip - 10.07.2012

Tiranë – Kreu i PS-së, Edi Rama ka përsëritur sot qëndrimin e forcës që drejton për gatishmërinë e plotë për heqjen apo kufizimin e imunitetin në respekt të Kushtetutes, por duke theksuar se nuk do të pranojë arna të Kushtetutës e ...

Imuniteti, Ina Rama: Prokuroria duhet të lihet të hetojë dhe të ngrejë akuzat

LajmiFundit - 10.07.2012

Kryeprokurorja e Republikës Ina Rama mbështet idenë e heqjes së imuniteteve duke i krijuar mundësinë organit të akuzës ta bëjë punën e tij siç duhet.

Rama: Jo arnime kushtetuese

Top Channel - 10.07.2012

Kreu i opozitës Edi Rama nga mbledhja e grupit parlamentar deklaroi se Partia Socialiste nuk ka asnjë dilemë, që imunitetet duhen hequr, por sipas tij 'nuk duhet të vrapojmë drejt arnimeve kushtetuese, siç ndodhi 4 vjet më parë'.

Kryeprokurorja pro heqjes së imunitetit të politikanëve dhe gjyqtarëve

Albeu.com - 10.07.2012

Kryeprokurorja pro heqjes së imunitetit të politikanëve dhe gjyqtarëve Ina Rama Prokurorja e Përgjithshme Ina Rama këmbëngul sërish për heqjen apo kufizimin e imunitetit e politikanëve dhe gjyqtarëve në mënyrë që prokurorët të lihen të ...

LSI, dy drafte për imunitetin

Top Channel - 10.07.2012

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar në Sekretariatin e Kuvëndit dy projekt/ligje për disa ndryshime të Kushtetutës, që lidhen me heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë përfshi edhe disa ndryshime në Kodin e Procedurës Penale.

Imuniteti, ndryshimet kushtetuese votohen më 6 gusht në Kuvend

BalkanWeb - 10.07.2012

TIRANE - Konferenca e Kryetareve vendosi që nisma e PD-së për heqjen e imunitetit, përmes ndryshimeve në Kushtetutë, të votohet në këtë sesion parlamentar, në seancën plenare të 6 Gushtit.

Rama: Pro heqjes së imunitetit po jo arna në Kushtetutë

Ora news - 10.07.2012

Partia Socialiste është shprehur pro heqjes së imunitetit për deputetët por është shprehur kundër ndryshimeve të nxituara në Kushtetutë. Në mbledhjen e grupit të PS-së, kryesocialisti Edi Rama theksoi se PS-ja nuk do të përsërisë të ...

Imuniteti, Rama: Dakord, po jo arna Kushtetutës

Panorama - 10.07.2012

TIRANË- Kreu i PS-së, Edi Rama ka përsëritur sot qëndrimin e forcës që drejton për gatishmërinë e plotë për heqjen apo kufizimin e imunitetin në respekt të ndryshimeve kushtetuese, por duke theksuar se nuk do të pranojë arna të Kushtetutës ...

Imuniteti, Rama: Të hiqet, por jo ndryshime në Kushtetutë

Botasot - 10.07.2012

Lidhur me nismën e PD për heqjen e imunitetit, Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama i bëri të ditur mazhorancës se nuk duhen bërë ndryshime me ngut në Kushtetutë.

Heqja e imunitetit, Kuvendi shqyrton më 6 gusht nismën e PD-së

Ora news - 10.07.2012

Kuvendi i Shqipërisë do të shqyrtojë më datën 6 gusht nismën e mazhorancës për heqjen e imunitetit. Vendimi është marrë në konferencën e kryetarëve pas depozitimit në Kuvend më 6 korrik të nismës të marrë nga deputetët e mazhorancës për ...

Imuniteti dhe ndryshimet kushtetuese, Kuvendi mblidhet në 6 gusht

Gazeta Republika - 10.07.2012

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të posaçme në datën 6 gusht, ku do të diskutohet në lidhje me ndryshimet kushtetuese dhe heqjen e imunitetit.

Imuniteti, Rama: Ndryshim në Kushtetutë, por jo nxitim si në 2008

BalkanWeb - 10.07.2012

TIRANE- Lidhur me nismën e PD për heqjen e imunitetit, Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama i bëri të ditur mazhorancës se nuk duhen bërë ndryshime me ngut në Kushtetutë.

Heqja e imunitetit, Kuvendi shqyrton më 6 gusht nismën e PD-së

Botasot - 10.07.2012

Kuvendi i Shqipërisë do të shqyrtojë më datën 6 gusht nismën e mazhorancës për heqjen e imunitetit. Vendimi është marrë në konferencën e kryetarëve pas depozitimit në Kuvend më 6 korrik të nismës të marrë nga deputetët e mazhorancës për ...

Ndryshimet kushtetuese, Rama: Nuk nxitojmë si në 2008, PS pro heqjes së imunitetit

Gazeta Republika - 10.07.2012

Partia Socialiste është pro heqjes së imunitetit për deputetët dhe zyrtarët e lartë, ndërkohë që shprehet kundër ndryshimeve të nxituara në Kushtetutë.

Heqja e imunitetit, mungojnë firmat e Rusmalit dhe Gumit

Panorama - 10.07.2012

Nga nisja e mble-dhjes së firmave për të zyrtarizuar projektligjin për heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë, maxhorancës i janë da-shur pak orë.

Heqja e imunitetit, LSI dorëzon tjetër draft në Kuvend

Ora news - 10.07.2012

Heqja e imunitetit të zyrtarëve të lartë ndan në qëndrimet e tyre PD dhe LSI në qerverisje. Megjithëse të dy forcat politike mbështesin heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë, ku PD parashikon edhe heqjen e imunitetit për gjyqtaërt, ...

Edhe Rama pro heqjes së imunitetit

Koha.net - 10.07.2012

Tiranë, 10 korrik – Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, në mbledhjen e grupit parlamentar, u shpreh pro heqjes së imunitetit dhe ndryshimeve në kushtetutë, porse paralajmëroi se nuk mund të ketë ndërhyrje të nxituara.

Shqipëri: Imunitetet, më 6 gusht seanca e votimit

VOA - 10.07.2012

Opozita u shpreh në favor, duke thënë se procesi duhet të jetë i gjerë dhe jo i nxituar Në Shqipëri parlamenti vendosi sot që të marrë në shqyrtim nismën e deputetëve demokrat për heqjen e imunitetit brenda këtij sesioni duke caktuar datën ...

Imuniteti dhe kodi penal, LSI dorëzon në Kuvend 2 propozime

BalkanWeb - 10.07.2012

TIRANË- Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar sot në sekretariatin e Kuvëndit dy propozime për disa ndryshime të Kushtetutës, që lidhen me heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë përfshi edhe disa ndryshime në Kodin e Procedurës ...

Imunitetet përçajnë mazhorancën, LSI: Nisma e PD, e pasinqertë

Botasot - 10.07.2012

Në mbledhjen e fillim-javës të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kryeministri Sali Berisha ka informuar deputetët për dy projektet më të nxehta, që pritet të mbyllin edhe këtë sesion parlamentar; reformën zgjedhore dhe heqjen e ...

PS i thotë "PO" heqjes së imunitetit,por sesionin tjetër të Kuvendit

Albnow - 09.07.2012

Partia Socialiste ishte e para që e kishte propozuar heqjen e imunitetit e më pas... ka qenë PD që ka bërë propozim tipik dhe kërkesën.Pas kësaj,PS ka kërkuar që të ketë një sërë konsultimesh dhe kjo ka si pasojë që të mos votohet gjatë ...

Berisha: PS të votojë heqjen e imuniteteve, jemi i vetmi vend që rrisim rrogat

LajmiFundit - 09.07.2012

Kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje sot përsëri opozitës dhe kreut të saj Edi Rama që të mbështesin me vota në Kuvend iniciativën për heqjen e imunitetit të zyrtarëve.

Berisha fton Opozitën: Votoni heqjen e imunitetit

Albeu.com - 09.07.2012

Berisha fton Opozitën: Votoni heqjen e imunitetit Kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje opozitës të votojë nismën e mazhorancës për heqjen e imunitetit në Kuvend.

Imuniteti, Xhafaj: Vlerësim pozitiv për draftin e PD

BalkanWeb - 09.07.2012

TIRANE - Pas propozimeve të mazhorancës për heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë, deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj, njëherazi nënkryetari i komisionit parlamentar për Çështjet Ligjore, tha dje në një prononcim për ...

Imuniteti,Berisha: Opozita të votojë nismën e mazhorancës

Ora news - 09.07.2012

Kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje opozitës të votojë nismën e mazhorancës për heqjen e imunitetit në Kuvend. Duke folur në mbledhjen e grupit të PD-së, kryeministri Berisha kërkoi nga opozita t`i përmbahet deklaratave të ...

Berisha fton Ramën: Votoni heqjen e imunitetit

Panorama - 09.07.2012

TIRANË- Kreu i qeverisë, Sali Berisha ka ftuar sërish sot liderin e opozitës, Edi Rama të votojë variantin e dërguar në Kuvend nga maxhoranca për heqjen e imunitetit.

Imuniteti, Berisha: Çuam në Kuvend variantin që propozon PS, ta votojmë

BalkanWeb - 09.07.2012

TIRANE - Në mbledhjen e radhës të grupit parlamentar të PD-së, kryeministri Berisha ftoi opozitën të votojë për heqjen e imunitetit të zyrtarëve, duke theksuar se varianti i propozuar nga mazhoranca është pikërisht ai që kanë kërkuar ...

Reforma Zgjedhore, Berisha: Po shkon drejt zgjidhjes

Gazeta Republika - 09.07.2012

Kryeministri Sali Berisha deklaroi se Reforma Zgjedhore po shkon drejt zgjidhjes, duke nënvizuar faktin se janë bërë të gjitha përpjekjet për të arritur konsensusin më të gjerë të mundshëm.

Berisha fton Ramën të vendosë për heqjen e imunitetit

Botasot - 09.07.2012

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të PD-së kryeministri Sali Berisha kërkoi nga opozita që të votojë heqjen e imunitetit, i cili sipas tij është në interesin e qytetarëve dhe varianti i dërguar në Kuvend është ai i propozuar nga ...

Vlashaj: Gjyqësori të jetë i pavarur, por jo i paverifikueshëm

Ora news - 09.07.2012

Drejtësia i druhet sulmit politik dhe kërkon shtyrjen e kufizimit të imunitetit të gjyqtarëve pas zgjedhjeve të 2013. Gjatë tryezës së radhës mbi drejtësinë organizuar nga Lëvizja Shqipëria e Re në bashkëpunim me Alternativa Civile, ...