TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bërtet në Prizren: “Poshtë Rama”... dhe arrestohet

Albtime - 12.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia, pasi ka thirrur: "Poshtë Rama".

Bërtiti poshtë Edi Rama, arrestohet nga policia e Kosovës

SOT - 12.01.2014

Jo çdo gjë shkoi mirë e bukur në takimin e parë historik të dy qeverive shqiptare, të Tiranës dhe Kosovës, e mbajtur në qytetin e Prizrenit. Ndonëse ishte një rast i vetëm, një person shprehu ...

Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë takim historik, Berisha: U takuan në 11 Janarin e Republikës Komuniste

SOT - 12.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe qeveria e Kosovës kanë zhvilluar dje një takim historik në Prizren, duke ridimensionuar rolin e shqiptarëve në Ballkan. Mbledhja e paralajmëruar e dy qeverive, e konsideruar ...

Edi Rama përjashton mbledhjen e radhës me Maqedoninë, qetëson serbët për bashkimin e kufijve

SOT - 12.01.2014

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive shqiptare, e mbajtur në Prizren, partitë politike shqiptare të Maqedonisë nuk u ftuan. I pyetur nga mediat, nëse mbledhja e Vlorës do të përfshinte edhe ...

Arrestohet në Prizren menjëherë pasi bërtet “Poshtë Rama”

Albeu.com - 12.01.2014

Gjatë takimit të djeshëm që u mbajt në Prizren mes dy qeverive shqiptare nuk ka munguar as ndonjë incident i vogël. Një person ka lëshuar tjirrje kundrejt Kryeministrit shqiptar Edi Rama në momentin ...

Ahmeti përshëndet takimin e Prizrenit

SOT - 12.01.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përshëndetur takimin e djeshëm të përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës të mbajtur në Prizren. Në një prononcim, shefi i Kabinetit të kryetarit Ali ...

Thanë për mbledhjen e dy qeverive në Prizren..

Portalb - 12.01.2014

Gazetarë e publicistë shqiptar kanë komentuar takimin në Prizren të Qeverive Rama-Thaçi. Ja disa nga to. Elmaz Sherifi: Le ta pershendetim takimin e sotem te dy qeverive te shqiptareve ne Prizrenin ...

"Bashkimi", Rama: të detyruar t'i qëndrojmë besës së dhënë shba-ve dhe be-së

Zhurnal - 12.01.2014

Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të një kombi, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë dhënë mesazhin e qartë se mes dy vendeve nuk do të ketë bashkim kufijsh sipas kuptimit të ...

Bërtiti "Poshtë Edi Rama", arrestohet qytetari protestues në Prizren

Botasot - 12.01.2014

Populli i Prizrenit nuk e ka mirëpritur kryeministrin Rama ashtu sic e mendonte ai dhe kabineti i tij. Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e ...

Një show apo një takim historik? Kritikat për takimin Rama-Thaçi

Mapo - 12.01.2014

A ishte një takim historik takimi i dy kryeministrave, Edi Rama dhe Hashim Thaçi në Prizren, ku kanë nënshkruar të shtunën Deklaratën për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet Republikës së ...

Ali Ahmeti përshëndet takimin e Prizrenit

Yll Press - 12.01.2014

Edhe zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë, Musa Xhaferri, ka mirëpritur këtë mbledhje duke e quajtur historike dhe duke shprehur bindjen që takime të tilla do të mbahen së shpejti edhe me ...

Rama: Mbledhja e Prizrenit nuk prek kufijtë, takimi 2-të:Vlora

Shqiptarja - 12.01.2014

TIRANE - Prizreni ka qënë ditën e djeshme pas 136 vitesh për herë të parë kryeqytet i të gjithë shqiptarëve të lirë. Mbledhja e përbashkët e qeverisë së Shqipërisë të kryesuar nga Edi Rama dhe e ...

Kosovë: Bërtiti poshtë Edi Rama, arrestohet nga policia

Durres Lajm - 12.01.2014

Jo çdo gjë shkoi mirë e bukur në takimin e parë historik të dy qeverive shqiptare, të Tiranës dhe Kosovës, e mbajtur në qytetin e Prizrenit. Ndonëse ishte një rast i vetëm, një person shprehu ...

Prizren, pasi bërtet “Poshtë Rama” arrestohet menjëherë

Republika - 12.01.2014

Gjatë takimit të djeshëm që u mbajt në Prizren mes dy qeverive shqiptare nuk ka munguar as ndonjë incident i vogël. Një person ka lëshuar tjirrje kundrejt Kryeministrit shqiptar Edi Rama në momentin ...

"Bashkimi", Rama: Të detyruar t'i qëndrojmë besës së dhënë SHBA-ve dhe BE-së (VIDEO)

Shekulli - 11.01.2014

Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të një kombi, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë dhënë mesazhin e qartë se mes dy vendeve nuk do të ketë bashkim kufijsh sipas kuptimit të ...

Nis bashkëpunimi strategjik Kosovë-Shqipëri

Gazeta Start - 11.01.2014

Prizren – Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, në Prizren është zhvilluar mbledhja e përbashkët e qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. Dy kryeministrat, Hashim Thaçi dhe Edi Rama, mbajtën ...

Kosovë-Shqipëri, me konsullata të përbashkëta

Gazeta Start - 11.01.2014

Dy kryeministrat shqiptarë Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë konfirmuar në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive në Prizren se do të nisin të bashkërendojnë hapat dhe masat në politiken e jashtme.

Mbledhja e përbashkët, qeveria shqiptare udhëton me autobus

Almakos - 11.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë sot mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Me autobus për në Prizren (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2014

Në orën 08:00 kabineti i qeverisë "Rama" është nisur me autobus nga Tirana drejt Prizrenit ku do të zhvillohet dhe mbledhja e përbashkët me qeverinë e Kosovës të drejtuar nga kryeministri Hashim ...

Mbledhja e dy qeverive në Prizren, marrëveshje dhe fond për Preshevën

Alsat - 11.01.2014

Qeveria Shqiptare dhe ajo e Kosovës mbajnë sot një mbledhje të përbashkët në Prizren, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje mes vendeve shqiptare dhe të akordohet një fond simbolik për Preshevën.

Thaçi e hapi mbledhjen e përbashkët mes qeverive të kosovë dhe Shqipërisë

Zhurnal - 11.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e ka hapur mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës dhe të Shqipërisë që po mbahet aktualisht në Prizren, qyteti prej ku kishte filluar qindra vjet më parë ...

Nis mbledhja, Thaçi: Mirëserdhët në shtëpinë e përbashkët

Almakos - 11.01.2014

Mirëserdhët në shtëpinë e përbashkët. Me këto fjalë e ka filluar kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi takimin midis dy qeverive në Prizren. Ai më tutje ka paralajmëruar se kjo është mbledhja e parë ...

Rama: kufiri është i qartë dhe i patjetërsueshëm

Zhurnal - 11.01.2014

Më pas ishte kryeministri i Shqipërisë Edi Rama që mori fjalën duke theksuar se kjo nismë është pikënisja e një rrugëtimi të përbashkët institucional për zhvillimin e Shqipërisë dhe Kosovës, forcimin ...

Prizren, Thaçi: Shembull për rajonin, Rama: Nuk cënon kufijtë

Albeu.com - 11.01.2014

Update - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, që në nisje të fjalës së tij ka qetësuar fqinjët se mbledhja e perbashket nuk cenon kufijte, duke theksuar se kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës është ...

Prizren, Rama: Mbledhja e përbashkët nuk cënon kufijtë

24 orë - 11.01.2014

Dita e sotme është një ditë historik për Shqipërinë dhe Kosovën. Prizreni aty ku 135 vjet më parë u mbajt Lidhja e Prizrenit, bashkon në një tryezë kabinetet e dy qeverive shqiptare ku do të ...

Mblidhen dy qeveritë në Prizren, Thaci e Rama: Rrugëtim i përbashkët në integrimin europian

LajmiFundit - 11.01.2014

Prizren – Në dy tavolina paralele, në të njëjtën sallë, në të njëjtin qytet, në Prizren, janë mbledhur sot dy qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës. Fjalën e hapjes e mbajti kryeministri mikpritës Hashim ...

Qytetarë të shumtë të Prizrentit para vendit ku do të mblidhen qeveritë

24 orë - 11.01.2014

Ndërkohë që duhen edhe 10 minuta që të nisë samiti i përbashkët i qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, gjithçka është gati këtu në hotel Theranda, vend ku do të mbahet mbledhja, e cila ...

Nis mbledhja, Thaçi: Mirëserdhët në shtëpinë e përbashkët

Albtime - 11.01.2014

Mirëserdhët në shtëpinë e përbashkët. Me këto fjalë e ka filluar kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi takimin midis dy qeverive në Prizren. Ai më tutje ka paralajmëruar se kjo është mbledhja e parë ...

Rama:Mbledhja në Prizren, kontribut për integrimin shqiptar dhe rajonal në Europë

24 orë - 11.01.2014

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, deklaroi të shtunën në Prizren se mbledhja e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës është pikënisje e një udhëtimi të përbashkët institucional drejt ...

Prizren, nënshkruhen marrëveshjet Shqipëri-Kosovë

SOT - 11.01.2014

Prizren, mbledhje e përbashkët e dy qeverive, Thaçi: Shembull për rajonin, Rama: Nuk cënon kufijtë Paraditen e sotme, nisi në Prizren takimi i përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të ...

Zbulohen tri vendimet e mbledhjes së qeverive Shqipëri-Kosovë

LajmiFundit - 11.01.2014

Prizren – Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës të cilat janë mbledhur sot në një takim të përbashkët në Prizren, kanë në axhendën e tyre miratimin e disa vendimeve të përbashkëta për një kapitull të ri ...

Rama: Të detyruar t’i qëndrojmë besës së dhënë SHBA-ve dhe BE-së (VIDEO)

Lajmeshqip - 11.01.2014

(E plotësuar) – Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të një kombi, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë dhënë mesazhin e qartë se mes dy vendeve nuk do të ketë bashkim kufijsh sipas ...

Nënshkruhet Deklarata për partneritet strategjik Kosovë-Shqipëri

Almakos - 11.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama në kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, nënshkruan Deklaratën për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet Republikës ...

Prizren, nënshkruhen marrëveshjet Shqipëri-Kosovë, VIDEO

Shqipmedia - 11.01.2014

Nisi në orën 11:00, në Prizren, takimi i përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. I pari fjalën në këtë mbledhje e mori Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e vlerësoi këtë ...

Rama e Thaci tek Lidhja e Prizrenit: Takim tjetër mes dy qeverive në Vlorë

LajmiFundit - 11.01.2014

Prizren – Kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës, Edi Rama dhe Hashim Thaci të shoqëruar edhe nga kabinetet qeveritare kanë mbajtur një deklaratë për median në vendin e Lidhjes së Prizrenit.

Takimi i dy qeverive shqiptare, nënshkruhet marrëveshja e partneritetit strategjik

Almakos - 11.01.2014

Në Prizren, në vendin e zanafillës Kombëtare, aty ku në vitin 1878 u mbajt Lidhja Shqiptare e Prizrenit, është mbajtur tryeza e përbashkët e dy qeverive shqiptare për të miratuar disa marrëveshje ...

Fjalimi i plotë i Edi Ramës në Prizren (Video)

Almakos - 11.01.2014

Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të një kombi, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë dhënë mesazhin e qartë se mes dy vendeve nuk do të ketë bashkim kufijsh sipas kuptimit të ...

Mbledhje e përbashkët e qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë në Prizren

DW - 11.01.2014

Hashim Thaçi dhe Edi Rama thanë në Prizren se “Takimi i dy qeverive shënon kapitull të ri dhe dërgon mesazhin evropian për të gjithë, mesazhin e rajonit me kufi të hapur dhe pa barriera të së ...

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive

Top Channel - 11.01.2014

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive 11/01/2014 11 janari i 2014-s do të mbahet mend në historinë shqiptare si dita kur Qeveria e Republikës së Shqipërisë dhe Qeveria e Republikës së Kosovës u ...

Rrugëtim i përbashkët drejt Evropës së bashkuar

Evropaelire - 11.01.2014

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive, të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë, duhet parë si një mundësi dhe hapësirë më e gjerë e problemeve të të dy vendeve, por edhe si një nismë që ...

Prizren, Rama - Thaçi: E ardhmja, e përbashkët

Ina - 11.01.2014

Në Prizrenin e Lidhjes Shqiptare, shtetet shqiptare janë lidhur mes marrëveshjesh. (VIDEO) 11 janari i 2014-s do të mbahet mend në historinë shqiptare si dita kur Qeveria e Republikës së Shqipërisë ...

Qeveritë shqiptare ndajnë 100 mijë euro për Preshevën

Portalb - 11.01.2014

Të pyetur se sa është shuma e ndarë për shqiptarët e Luginës së Preshevës, kryeministri Thaçi nuk e tregoi shumën, por tha se edhe po t’i ndanin të gjitha paratë e mundshme, nuk do të mjaftonin për ...

Berisha përshëndet takimin e qeverive në Prizren: Problem vetëm data, lidhet me Enverin

LajmiFundit - 11.01.2014

Tirane – Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur takimin e përbashkët të dy qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës në Prizren. “Te dashur miq, sot ne nje hotel te Prizrenit u mbajt mbledhja e pare ...

Sali Berisha përshëndet takimin e Prizrenit

Shqipmedia - 11.01.2014

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha ne faqen e tij ne Facebook eshte shprehur pozitivisht rreth takimit te sotem ne Prizren te dy qeverive te Shqiperise dhe Kosoves.

Sali Berisha: Takimi i Prizrenit u mbajt në hotel dhe një datë te keqe për shqiptarët

Almakos - 11.01.2014

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur mbledhjen e përbashkët të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë në Prizren, por nuk ka lëshuar rastin pa thumbuar duke thënë se ajo është mbajtur në një ...

Sali Berisha: Takimi i Prizrenit u mbajt në hotel dhe një datë te keqe për shqiptarët

Albtime - 11.01.2014

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur mbledhjen e përbashkët të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë në Prizren, por nuk ka lëshuar rastin pa thumbuar duke thënë se ajo është mbajtur në një ...

Berisha: Takimi i Prizrenit u mbajt në hotel dhe një datë te keqe për shqiptarët

Portalb - 11.01.2014

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur mbledhjen e përbashkët të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë në Prizren, por nuk ka lëshuar rastin pa thumbuar duke thënë se ajo është mbajtur në një ...

BDI-ja përshendet takimin e qeverive shqiptare në Prizren

Almakos - 11.01.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përshëndetur takimin e sotëm të përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës të mbajtur në Prizren. Shefi i Kabinetit të kryetarit Ali Ahmeti, Artan Grubi, ...

BDI-ja përshendet takimin e qeverive shqiptare në Prizren

Albtime - 11.01.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përshëndetur takimin e sotëm të përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës të mbajtur në Prizren. Shefi i Kabinetit të kryetarit Ali Ahmeti, Artan Grubi, ...

Ali Ahmeti përshëndeti takimin e Prizrenit

Ina - 11.01.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), përshëndeti takimin e sotëm të përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës të mbajtur në Prizren. Shefi i Kabinetit të kryetarit Ali Ahmeti, Artan ...

Berisha: 11 Janari, dita kur Enver Hoxha faktoi formën e regjimit më mizor të shqiptarëve

SOT - 11.01.2014

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha, ka përshëndetur takimin e sotëm në Prizren të dy qeverive, asaj shqiptare dhe asaj të Kosovës.

Nënshkruhet Deklarata për bashkëpunim mes Kosovës dhe Shqipërisë

Albeu.com - 11.01.2014

UPDATE - Në kompleksin e Lidhjes shqiptare të Prizrenit, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij nga Shqipëria, Edi Rama , nënshkruan Deklaratën për bashkëpunim dhe partneritet ...

Bërtet në Prizren: “Poshtë Rama”... dhe arrestohet

Almakos - 11.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia, pasi ka thirrur: "Poshtë Rama".

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive për axhendën e përbashkët integruese, pas Prizrenit radhën e ka Vlora

SOT - 11.01.2014

Parneriteti i ri strategjik mes Kosovës dhe Shqipërisë, synon të krijojë rezultate konkrete në çdo fushë, të përfitimeve të qytetarëve të dy vendeve. Kryeministrat Rama dhe Thaçi, pas nënshkrimit të ...

Themelimi i fondit për Preshevën është një çështje humanitare

24 orë - 11.01.2014

Pas firmosjes se dokumentit për bashkëpunim strategjik ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, nënshkrimit te Marrëveshjes për Bashkëpunim në Lehtësimin e Tregtisë dhe nënshkrimi i Marrëveshjes për ...

Policia arrestoi qytetarin e Prizrenit pasi bërtiti "Poshtë Rama"

Ina - 11.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia, pasi ka thirrur: "Poshtë Rama".

Rama-Thaçi: Marrëveshjet, kapitulli i ri modernizimi dhe integrimi

Ora news - 11.01.2014

Me dëshmitarë më shumë se 110 gazetarë nga Kosova dhe Shqipëria, qindra qytetarë të Prizrenit, por dhe mbarë qytetarëve të Shqipërisë dhe Kosovës që e ndoqën përmes ekraneve televizive takimin ...

Mbledhja e parë e qeverisë Shqipëri-Kosovë

Botasot - 11.01.2014

Takimi i cili do të mbahet në mes dy qeverive shqiptare sot në Prizren, ka zgjuar kureshtjen edhe te medieve botërore. Edhe gazeta gjermane “Blick”, ka shkruar një artikull rreth takimi të këtyre dy ...

Prizren, dy qeveritë nënshkruajnë marrëveshjet

Botasot - 11.01.2014

(E plotësuar)- Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama nënshkruan marrëveshjen për partneritet strategjik mes dy shteteve. Konferenca e përbashkët për shtyp e dy ...

Dy qeveritë vetëm 100 mijë euro për Luginën e Preshevën

Zeri - 11.01.2014

Të pyetur se sa është shuma e ndarë për shqiptarët e Luginës së Preshevës, kryeministri Thaçi tha se edhe po t’i ndanin të gjitha paratë e mundshme, nuk do të mjaftonin për shqiptarët e Luginës.

Mbledhja Kosovë-Shqipëri, kapitull i ri për shqiptarët

Telegrafi - 11.01.2014

E plotësuar: Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi në mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë tha se ky takim shënon një kapitull të ri për Kosovën dhe Shqipërinë.

Ministrat, me autobus në Prizren

Panorama - 11.01.2014

Ministrat e qeverisë shqiptare do të udhëtojnë drejt Prizrenit me autobus. Lajmi bëhet i ditur nga burime pranë qeverisë shqiptare, që pohuan se ministrat do të udhëtojnë sot në mëngjes drejt ...

Mbledhja e përbashkët në Prizren/ Rama: Bashkëqeverisje pa prekur kufirin

Mapo - 11.01.2014

(E perditesuar) Kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës kanë mbledhur sot qeveritë e tyre nën drejtimin e përbashkët në një mbledhje të shumëpritur dhe shumë diskutuar në opinionin publik.

Nënshkruhet Deklarata për partneritet strategjik Kosovë-Shqipëri

Telegrafi - 11.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama në kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, nënshkruan Deklaratën për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet Republikës ...

Partneritet strategjik Kosovë-Shqipëri: Politika të përbashkëta. Mbledhja tjetër e qeverive, në Vlorë

Panorama - 11.01.2014

PRIZREN/UPDATE- Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci dhe ai i Shqiperise, Edi Rama nenshkruan marreveshjen per partneritet strategjik mes dy shteteve.

Rrugëtim i përbashkët drejt Evropës së bashkuar

Botasot - 11.01.2014

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive, të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë, duhet parë si një mundësi dhe hapësirë më e gjerë e problemeve të të dy vendeve, por edhe si një nismë që ...

Thaçi e Rama nënshkruan deklaratën për bashkëpunim Kosovë-Shqipëri

Yll Press - 11.01.2014

Në kompleksin e Lidhjes shqiptare të Prizrenit, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij nga Shqipëria, Edi Rama, nënshkruan Deklaratën për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ...

Berisha përshëndet takimin, ironizon datën: Më 11 janar Hoxha faktoi formën e regjimit më mizor

Panorama - 11.01.2014

TIRANE- Ish kryeministri Sali Berisha ka pershendetur takimin e Prizrenit, por ka ironizuar me daten e mbledhjes se dy qeverive, si dite qe nuk ka asnje lidhje me idealin e Prizrenit.

Berisha: Mbledhja e Prizrenit, takim për tu përshendetur!

Botasot - 11.01.2014

Ish Kryeministri i vendit, Sali Berisha, ne një shkrim të tijin ka ftuar të gjithë të përshëndesin mbledhjen e përbashkët të qeverisë se Shqipërisë me atë të Kosovës, të mbajtur sot në qytetin e ...

Berisha përshëndet takimin në Prizren, ironizon datën: 11 Janari dita kur Hoxha faktoi formën e regjimit më mizor

Ora news - 11.01.2014

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi të në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook” ka përshëndetur takimin e sotëm në Prizren të dy qeverive, asaj shqiptare dhe asaj të ...

Kritika në adresë të Ramës dhe Thaçit

Koha.net - 11.01.2014

Takimi i dy kryeministrave, Edi Rama dhe Hashim Thaçi në Prizren, ku kanë nënshkruar të shtunën Deklaratën për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së ...

Pas 136 vitesh, mblidhet “Lidhja e dytë” e Prizrenit

Botasot - 12.01.2014

136 vjet pas Lidhjes së Prizrenit, shqiptarët u mblodhën sërish në një Kuvend të madh për të biseduar rreth të ardhmes së tyre. Në orën 08:00 kabineti i qeverisë "Rama" u nis me autobus nga Tirana ...

Ofendon Ramën në Prizren, arrestohet nga policia

Koha.net - 11.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia, pasi ka thirrur: “Poshtë ...

"Bashkimi", Rama: Të detyruar t'i qëndrojmë besës së dhënë SHBA-ve dhe BE-së (VIDEO)

Botasot - 11.01.2014

Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të një kombi, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë dhënë mesazhin e qartë se mes dy vendeve nuk do të ketë bashkim kufijsh sipas kuptimit të ...

Takimi i parë qeveritar Kosovë-Shqipëri

VOA - 11.01.2014

Kryeministrat e Kosovës dhe Shqipërisë Hashim Thaçi dhe Edi Rama, nënshkruan sot në Prizren një deklaratë të përbashkët për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet të dy vendeve.

Prizren, dy qeveritë shqiptare firmosin partneritetin strategjik

ABC News - 11.01.2014

Pasi morën dosjet e punës dhe valixhet, rrugën e morën me autobus drejt Prizrenit. Aty i priti qeveria tjetër shqiptare me mikpritës kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Bërtet në Prizren: “Poshtë Rama”... dhe arrestohet

Telegrafi - 11.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia, pasi ka thirrur: "Poshtë Rama".

Bërtet në Prizren: “Poshtë Rama"... dhe arrestohet

Zeri - 11.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia, pasi ka thirrur: "Poshtë Rama".

Rama: Ëndrra dhe qëllimi jonë janë një

InfoGlobi - 11.01.2014

E plotësuar: “Ju dëshirojë mirëseardhje të ngrohtë dhe vëllazërorë. Mirëserdhët në shtëpinë e përbashkët”. Në këtë mënyrë, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi i uroi mirëseardhje kryeministrit të ...

Qeveria “Rama” niset me autobus drejt Prizrenit

Durres Lajm - 11.01.2014

Ashtu siç ishte lajmëruar, dy kryeministrat Edi Rama dhe Hashim Thaci do te kryejne mbledhjen e perbashket te dy qeverive ne Prizren.Ne kete mbledhje do të firmosen sot marrëveshjet e para, pas ...

Me autobus për në Prizren (Foto)

Info Shqip - 11.01.2014

Në orën 08:00 kabineti i qeverisë “Rama” është nisur me autobus nga Tirana drejt Prizrenit ku do të zhvillohet dhe mbledhja e përbashkët me qeverinë e Kosovës të drejtuar nga kryeministri Hashim ...

Me autobus për në Prizren (Foto)

Gazeta Shqip - 11.01.2014

Në orën 08:00 kabineti i qeverisë “Rama” është nisur me autobus nga Tirana drejt Prizrenit ku do të zhvillohet dhe mbledhja e përbashkët me qeverinë e Kosovës të drejtuar nga kryeministri Hashim ...

Ministrat e Ramës, nisje me autobus drejt Prizrenit

Gazeta Tema - 11.01.2014

Ministrat e Qeverisë ‘Rama’ u nisër me autobus drejt Prizrenit, ku do të zhvillohet mbledhja e përbashkët mes Qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës. Kjo mbledhje, ku do të nënshkruhen një sërë ...

Nënshkruhet marrëveshja, Kosovë-Shqipëri

Fish Media - 11.01.2014

(E plotësuar) Është nënshkruar marrëveshja në mes të Kosovës dhe Shqipërisë. Në këtë mbledhje të parë mes dy qeverive në historinë e dy shteteve shqiptare në Ballkan, qeveritë e dy vendeve kanë ...

Mbledhja e parë e qeverisë Shqipëri-Kosovë

Ilirida - 11.01.2014

Takimi i cili do të mbahet në mes dy qeverive shqiptare sot në Prizren, ka zgjuar kureshtjen edhe te medieve botërore. Edhe gazeta gjermane “Blick”, ka shkruar një artikull rreth takimi të këtyre dy ...

Mbledhja Kosovë-Shqipëri, kapitull i ri për shqiptarët

Tetova Sot - 11.01.2014

Nisi në orën 11:00, në Prizren, takimi i përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. I pari fjalën në këtë mbledhje e mori Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e vlerësoi këtë ...

Thaci: Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, shembull për rajonin

Gazeta Tema - 11.01.2014

Mirëserdhët në shtetit e përbashkët! Kështu i është drejtuar Kryeministri Hashim Thaci anëtarëve të kabinetit qeveritar ‘Rama’ në fillim të mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive, që u mbajt në ...

Rama: Qëllimet dhe ëndrrat i kemi të njëjta, kufijtë të qartë e të patjetërsueshëm

AMA-News - 11.01.2014

Në fjalën e tij, kryeministri shqiptar tha se bashkëpunimi mes dy qeverive do të zgjatet edhe përtej mandateve respektive. Rama theksoi se kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës është shumë i qartë dhe i ...

Nga lajmet që vijnë nga Prizreni mbi mbledhjen e dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës

Respublica - 11.01.2014

Ministrat e kabinetit Rama kane nisur udhetimin me autobus drejt Prizrenit, qe ne oren 08.00. Ata kane mberritur ne Prizren e kane zene vend ne sallen e mbledhjes.

Rama: Mos trembet njeri, kufiri Shqipëri-Kosovë i patjetërsueshëm

Gazeta Tema - 11.01.2014

Kryeministri Edi Rama u shpreh nga Prizreni se kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës është shumë i qartë dhe i patjetërsueshëm. “Të gjithë duhet ta dinë, se ne e dimë fort mirë se liria, demokracia dhe ...

Nënshkruhet Deklarata për partneritet strategjik Kosovë-Shqipëri

Info Shqip - 11.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama në kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, nënshkruan Deklaratën për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet Republikës ...

Nënshkruhet Deklarata për partneritet strategjik Kosovë-Shqipëri

Gazeta Shqip - 11.01.2014

Nënshkruhet Deklarata për partneritet strategjik Kosovë-ShqipëriKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama në kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, nënshkruan ...

Thaçi: E ardhmja e dy vendeve tona, e përbashkët

AMA-News - 11.01.2014

Kryeministrat Edi Rama dhe Hashim Thaçi kanë zgjedhur pikërisht Prizrenin për të krijuar lidhjen e ngushtë mes dy qeverive e dy vendeve. Ashtu siç edhe ishte lajmëruar, mbledhja e përbashkët ka nisur ...

Ofendon Ramën pas mbledhjes në Prizren, arrestohet kosovari

AMA-News - 11.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia.

Ali Ahmeti përshëndet mbledhjen e dy qeverive shqiptare dhe paralajmëron një mbledhje tre-palëshe me Maqedoninë

Gazeta Tema - 11.01.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përshëndetur takimin e sotëm të përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës të mbajtur në Prizren. Në një pronocim, shefi i Kabinetit të kryetarit Ali ...

Qeveritë shqiptare ndajnë 100 mijë euro për Preshevën

Ilirida - 11.01.2014

Strategji e Kosovës dhe Shqipërisë Ne sapo përmbyllëm takimin e parë të dy qeverie tona, takim i suksesshëm”, theksoi Thaçi. Ndërsa kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha se “kjo mbledhje ishte një ...

“Bashkimi”, Rama: Të detyruar t’i qëndrojmë besës së dhënë SHBA-ve dhe BE-së

Express - 11.01.2014

Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të një kombi, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë dhënë mesazhin e qartë se mes dy vendeve nuk do të ketë bashkim kufijsh sipas kuptimit të ...

Mbledhja e dy qeverive, nënshkruhen një sërë marrëveshjesh

Durres Lajm - 11.01.2014

Paraditen e sotme, nisi në Prizren takimi i përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. I pari fjalën në këtë mbledhje e mori kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e vlerësoi ...

Berisha: Takimi i Prizrenit u mbajt në hotel dhe një datë te keqe për shqiptarët

Fish Media - 11.01.2014

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur mbledhjen e përbashkët të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë në Prizren, por nuk ka lëshuar rastin pa thumbuar duke thënë se ajo është mbajtur në një ...

Berisha: Mbledhja e përbashkët duhet përshëndetur, por s’ka lidhje me 11 Janarin

Gazeta Tema - 11.01.2014

Ish-Kryeministri Sali Berisha përshëndeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook mbledhjen e përbashkët të Qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës.

Marrëveshjet e firmosura në mbledhjen e përbashkët

Vision Plus - 11.01.2014

Në mbledhjen e parë mes dy qeverive shqiptare u diskutuan 11 çështje duke filluar nga ndihma për Preshevën, tek shërbim i përbashkët konsullor Kosovë-Shqipëri.

Berisha përgëzon mbledhjen e Prizrenit të qeverive Rama-Thaçi

AMA-News - 11.01.2014

Sali Berisha përgëzoi qeveritë e Kosovë dhe të Shqipërisë për mbledhjen e përbashkët që zhvilluan sot në qytetin e Lidhjes Shqiptare të 10 Qershorit 1878, Prizren.

Berisha përshëndet mbledhjen Rama-Thaçi (por s’i rrihet pa përmendur dhe Enverin)

Gazeta Dita - 11.01.2014

Sali Berisha përgëzoi qeveritë e Kosovës dhe të Shqipërisë për mbledhjen e përbashkët që zhvilluan sot në qytetin e Lidhjes Shqiptare të 10 Qershorit 1878, Prizren me një shënim në profilin e tij në ...

Pas Prizrenit, rradhën e ka Vlora. Rama: Jo mbledhje të përbashkëta me maqedonasit. Thaci: Konsullata të përbashkëta

Gazeta Tema - 11.01.2014

Pas mbledhjes së zhvilluar në Prizren, ku Kryeministrat Edi Rama dhe Hashim Thaci firmosën dokumentin e bashkëpunimit strategjik, mbledhja e dytë e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë me atë të ...

Berisha: Takimi i Prizrenit, në ditën kur Enveri shpalli RP të Shqipërisë!

Info Shqip - 11.01.2014

Ish -kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përshëndetur nëpërmjet një postimi në Facebook mbledhjen mes qeverisë së Shqipërisë dhe asa të Kosovës.

Berisha: Takimi i Prizrenit, në ditën kur Enveri shpalli RP të Shqipërisë!

Gazeta Shqip - 11.01.2014

Ish -kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përshëndetur nëpërmjet një postimi në Facebook mbledhjen mes qeverisë së Shqipërisë dhe asa të Kosovës.

Bërtet në Prizren: “Poshtë Rama”… dhe arrestohet

Ilirida - 11.01.2014

Një person ka ofenduar Kryeministrin Rama gjatë qëndrimit të tij në Prizren, për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Ai është ndaluar nga policia, pasi ka thirrur: “Poshtë Rama”.

Për të ekzaltuarit dhe të mërziturit nga takimi i Prizrenit

Gazeta Tema - 11.01.2014

Nga Mero Baze Mbledhja e parë e përbashkët e dy qeverive shqiptare në Prizren është mbështjellë nga një jonosferë të ekzaltuarish dhe të mërziturish, të cilët edhe pse i kanë arsyet tërësisht ...

Mbledhja e Prizrenit, qeveria shqiptare udhëton me autobus

Republika - 11.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës sot zhvillojnë mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Thaçi hap mbledhjen e përbashkët mes qeverive të Kosovë dhe Shqipërisë

AlbanianScreen - 11.01.2014

Prizren - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e ka hapur mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës dhe të Shqipërisë që po mbahet aktualisht në Prizren, qyteti prej ku kishte filluar qindra vjet ...

Rama-Thaçi: Kufiri Shqipëri-Kosovë nuk preket!

Republika - 11.01.2014

Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të një kombi, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë dhënë mesazhin e qartë se mes dy vendeve nuk do të ketë bashkim kufijsh sipas kuptimit të ...

Seanca në Prizren pritet të sjell vendime të rëndësishme për shqiptarët

Kosova Live - 11.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në takimin e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë që po zhvillohet sot në Prizren, tha se takimi mes dy qeverive shqiptare shënon një kapitull të ri për Kosovën ...

Prizreni pret dy Qeveritë, Thaçi: Kapitull i ri për vendet tona. Rama: Kufijtë të patjetërsueshëm

AlbanianScreen - 11.01.2014

Prizren - Për herë të parë qeveria Shqipërisë dhe ajo e Kosovës mblidhen së bashku në Prizren për të zhvilluar një mbledhje qeveri të përbashkët. Pikërisht në vendin ku 136 vjet u mblodh Lidhja e ...

Dy qeveritë shqiptare, të bashkuara me një qëllim

Kosova Live - 11.01.2014

(update) Gjuha jonë është një, ëndrra jonë është një, qëllimi ynë i përbashkët është një, u tha të shtunën, në takimin siç e quajtën historik të Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, të mbajtur ...

Berisha: Takimi i Prizrenit u mbajt në hotel dhe në datë të keqe për shqiptarët

Republika - 11.01.2014

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur mbledhjen e përbashkët të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë në Prizren, por nuk ka lëshuar rastin pa thumbuar duke thënë se ajo është mbajtur në një ...

Ahmeti përshëndet takimin, paralajmëron mbledhje tre-palëshe me Maqedoninë

Republika - 11.01.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përshëndetur takimin e sotëm të përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës të mbajtur në Prizren. Në një pronocim, shefi i Kabinetit të kryetarit Ali ...

Takimi “sekret” i Arvizusë në Kryeministri

Shekulli - 10.01.2014

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu, ka zhvillua sot takimin e parë për këtë vit me kryeministrin Rama. Takimi, i cili ka zgjatur rreth 30 minuta, është zhvilluar në ...

Mbledhja e përbashkët, qeveria shqiptare udhëton me autobus

Shekulli - 10.01.2014

Etleva Bragjeçi - Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë sot mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën ...

Nesër mbledhja e dy qeverive shqiptare

SOT - 10.01.2014

Prizreni do të bashkojë nesër në një mbledhje të përbashkët qeverinë e Shqipërisë dhe atë të Kosovës, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje bashkëpunimi.

Prizreni nesër mbledh dy qeveritë shqiptare

Alsat - 10.01.2014

Prizreni do të bashkojë nesër në një mbledhje të përbashkët qeverinë e Shqipërisë dhe atë të Kosovës, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje bashkëpunimi.

Prizreni nesër mbledh dy qeveritë shqiptare

Almakos - 10.01.2014

Prizreni do të bashkojë nesër në një mbledhje të përbashkët qeverinë e Shqipërisë dhe atë të Kosovës, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje bashkëpunimi.

Prizreni nesër mbledh dy qeveritë shqiptare

Portalb - 10.01.2014

Prizreni do të bashkojë nesër në një mbledhje të përbashkët qeverinë e Shqipërisë dhe atë të Kosovës, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje bashkëpunimi.

Qeveria “Rama” me autobus drejt Prizrenit, pritet mbledhja e 2 qeverive

Albeu.com - 10.01.2014

Kryeministrat Edi Rama dhe Hashim Thaçi kanë zgjedhur pikërisht Prizrenin për të krijuar lidhjen e ngushtë mes dy qeverive e dy vendeve. Ashtu siç edhe ishte lajmëruar, dy kryeministrat , në prani ...

Sot mbledhja e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës, zbardhet axhenda

SOT - 10.01.2014

Zbardhet axhenda e mbledhjes së përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë që do të mbahet sot në orën 11.00 në Prizren. Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, ka zbardhur sot në mesditë ...

Prizren, nesër zhvillohet mbledhja e përbashkët e dy qeverive. ja axhenda

Zhurnal - 10.01.2014

Shqipëria dhe Kosova pritet të nënshkruajnë nesër gjatë mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Prizren deklaratën e Partneritetit strategjik si dhe disa marrëveshje bashkëpunimi.

Mbledhja në Prizren, Qeveria e Shqipërisë do të udhëtojë me autobus në Kosovë

LajmiFundit - 10.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë nesër mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Prizren, nesër zhvillohet mbledhja e përbashkët e dy qeverive. Ja axhenda

Ora news - 10.01.2014

Shqipëria dhe Kosova pritet të nënshkruajnë nesër gjatë mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Prizren deklaratën e Partneritetit strategjik si dhe disa marrëveshje bashkëpunimi.

Thaçi e Rama, bashkëpunim dhe partneritet strategjik Kosovë-Shqipëri

Telegrafi - 10.01.2014

Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Qeveria e Republikës së Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të shtunën në Prizren, ndërsa mësohet se do të bëhet nënshkrimi zyrtar i Dokumentit për ...

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive në 11 janar në Prizren

ABC News - 10.01.2014

Qeveria e Kosoves njoftoi sot axhenden e plote te mbledhjes se perbashket me qeverine shqiptare qe do te zhvillohet neser ne Prizren. “Nesër në Prizren mbahet mbledhja e parë e përbashkët e dy ...

Mbledhja e Prizrenit, Thaçi: Kapitull i ri. Rama: Projekt i të gjithëve, jo vetëm qeveritar. Kufiri, i qartë

Panorama - 10.01.2014

UPDATE- Mbledhjen e dy qeverive ne Prizren e ka celur me fjalen e tij, kryeministri prites, Hashim Thaci. “Mireserdhet ne shtepine e perbashket”- ka thene Thaci, drejtuar ministrave te kabinetit ...

Qeveria “Rama” udhëton me autobus në Prizren, sot mblidhen 2 qeveritë

Botasot - 11.01.2014

Edi Rama dhe Hashim Thaçi kanë zgjedhur pikërisht Prizrenin për të krijuar lidhjen e ngushtë mes dy qeverive e dy vendeve. Ashtu siç edhe ishte lajmëruar, dy kryeministrat, në prani edhe të ...

Takimi “sekret” i Arvizusë në Kryeministri

Botasot - 10.01.2014

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu, ka zhvilluar sot takimin e parë për këtë vit me kryeministrin Rama. Takimi, i cili ka zgjatur rreth 30 minuta, është zhvilluar në ...

Mbledhja e përbashkët, qeveria shqiptare udhëton me autobus

Koha.net - 10.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë nesër mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Mbledhja e Prizrenit: Qeveria shqiptare udhëton me autobus

Botasot - 10.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë nesër mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Mbledhja në Prizren, firmosen marrëveshjet. Thaçi: Bashkëpunim. Rama: S’do ndryshojmë kufijtë

Gazeta Idea - 10.01.2014

Tiranë- Qeveria Shqiptare dhe ajo e Kosovës nisen në orën 11:00 të ditës së sotme mbledhjen e përbashkët në Prizren, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje mes vendeve shqiptare dhe të akordohet ...

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive, zyra e Thacit zbardh axhendën

Gazeta Tema - 10.01.2014

Qeveria e Kosovës njoftoi sot axhendën e plotë të mbledhjes së parë të përbashkët me Qeverinë shqiptare, që do të mbahet në Prizren ditën e nesërme. Përmes një njoftimi, Zyra e Shtypit e ...

Muja: Mbledhja e dy qeverive, me simbolikë të fortë

Vision Plus - 10.01.2014

135 vjet pas Lidhjes Shqiptare të Prizrenit; drejtuesit e dy shteteve shqiptare do të mblidhen të shtunën në orën 11:00 për të ndërmarrë vendime të përbashkëta.

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Prizren, axhenda e nesërme

Respublica - 10.01.2014

Axhenda e mbledhjes së përbashket nis me pritjen që në orën 11.00 kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci do t'i beje kryeministrit te Shqiperise ne hotel “Theranda”, e me pas do te nise me takimin e ...

Ministria e Jashtme zbardh axhendën e mbledhjes së dy qeverive në Prizren

Durres Lajm - 10.01.2014

Ministria e Jashtme me anë të një njoftimi për media ka zbardhur axhendën e mbledhjes së përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, që do të zhvillohet ditën e nesërme në Prizren.

Mbledhja e qeverive të Kosovës e Shqipërisë në Prizren, ja axhenda

Shqiptarja - 10.01.2014

TIRANË - Zbardhet axhenda e mbledhjes së përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, që do të zhvillohet ditën e nesërme në Prizren. Axhenda është zbardhur nga Ministria e Jashtme me anë të ...

‘Inspektor’ Thaçi inspekton sallën ku do të mbahet mbledhja e Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë

Ilirida - 10.01.2014

Një ditë para mbledhjes së përbashkët të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, Kryeministri Hashim Thaçi ka shkuar në Prizren për të “inspektuar” sallën ku do të mbahet mbledhja.

Qeveria shqiptare do udhëtojë me autobus për në Prishtinë

AMA-News - 10.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë nesër mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Mbledhja e përbashkët, qeveria shqiptare udhëton me autobus

Info Shqip - 10.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë nesër mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Mbledhja e përbashkët, qeveria shqiptare udhëton me autobus

Gazeta Shqip - 10.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës zhvillojnë nesër mbledhjen e parë të përbashkët. Sipas një njoftimi zyrtar të Kryeministrisë, mbledhja do të zhvillohet në Prizren, në orën 11:00, dhe të gjithë ...

Një propozim në prag të takimit të përbashkët të dy qeverive shqiptare: Fillojeni me arsimin

Mapo - 09.01.2014

Alma Lama Këtë të shtunë, për herë të parë do të mbahet një mbledhje e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. Edhe pse nuk është një ide origjinale, – pasi të tilla kanë mbajtur ...

Grabovci e pret me padurim takimin e dy qeverive shqiptare

Koha.net - 09.01.2014

Mbledhja mes dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, që do të mbahet në Prizren, me sa duket e ka entuziazmuar tej mase njërin nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Mblidhet kabineti "Rama", miratohen disa projektligje

Albeu.com - 08.01.2014

Update - Kabineti " Rama " zhvillon mbledhjen e parë zyrtare për këtë vit. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi kryeministri Rama zhvilloi një mbledhje informale me ministrat ...

Rama mbledh kabinetin e tij qeveritar

SOT - 08.01.2014

Kryeministri Edi Rama zhvillon sot mbledhjen e parë zyrtare për këtë vit me kabinetin e tij qeveritar. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi kryeministri Rama zhvilloi një ...

Rama mbledh për herë të parë qeverinë për vitin 2014

LajmiFundit - 08.01.2014

TIRANE-Kryeministri Edi Rama ka mbledhur kabinetin qeveritar duke zhvilluar zyrtarisht mbledhjen e parë të qeverisë për këtë vit. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi ...

“Republika” në Prizren - Bashkim Muça

Ina - 08.01.2014

Mbledhja e përbashkët dy qeverive shqiptare, e paralajmëruar për t’u mbajtur më 11 Janar në Prizren, i kalon caqet e një takimi pune ku pritet të merren disa vendime.

Bushati: Dy qeveritë do të nënshkruajnë dy marrëveshje

Botasot - 08.01.2014

Në mbledhjen e përbashkët mes qeverive të Shqipërisë e Kosovës, më 11 janar në Prizren, pritet të nënshkruhen dy marrëveshje të rëndësishme. Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, tha se në ...

eldquo;Republikaerdquo; në Prizren

Shqiptarja - 08.01.2014

Mbledhja e përbashkët dy qeverive shqiptare, e paralajmëruar për t’u mbajtur më 11 Janar në Prizren, i kalon caqet e një takimi pune ku pritet të merren disa vendime.

Mbledhja e parë e kabinetit "Rama" për 2014

Durres Lajm - 08.01.2014

Kryeministri Edi Rama zhvillon sot mbledhjen e parë zyrtare për këtë vit me kabinetin e tij qeveritar. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi kryeministri Rama zhvilloi një ...

Mblidhet kabineti “Rama”

Info Shqip - 08.01.2014

Kabineti “Rama” zhvillon mbledhjen e parë zyrtare për këtë vit. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi kryeministri Rama zhvilloi një mbledhje informale me ministrat e kabinetit ...

Mblidhet kabineti “Rama”

Gazeta Shqip - 08.01.2014

Kabineti “Rama” zhvillon mbledhjen e parë zyrtare për këtë vit. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi kryeministri Rama zhvilloi një mbledhje informale me ministrat e kabinetit ...

Ekon-Marrëveshje për lehtesimin e tregëtise dhe për transportin mes qeverisë shqiptare dhe asaj kosovare

24 orë - 07.01.2014

Në mbledhjen e parë të përbashkët mes qeverive të Shqipërisë e Kosovës që do të mbahet në 11 Janar në Prizren, pritet të nënshkruhen dy marrëveshje të rëndësishme.

Rama: Solidaritet me Preshevën në mbledhjen e qeverive Shqipëri-Kosovë

Panorama - 07.01.2014

Takimi i fundit me ministrat e dy qeverive në Prishtinë “Do të çelim një faqe krejt të re bashkëpunimi mes dy qeverive që kanë sfidën e njëjtë të demokratizimit, modernizimit dhe integrimit të dy ...

Takimi në Prizren, Shqipëria e Kosova me dy marrëveshje

Zeri - 07.01.2014

Në mbledhjen e parë të përbashkët mes qeverive të Shqipërisë e Kosovës, që do të mbahet në 11 janar në Prizren, pritet të nënshkruhen dy marrëveshje të rëndësishme.

Në takimin e Prizrenit, Shqipëria e Kosova me dy marrëveshje

Telegrafi - 07.01.2014

Në mbledhjen e parë të përbashkët mes qeverive të Shqipërisë e Kosovës, që do të mbahet në 11 janar në Prizren, pritet të nënshkruhen dy marrëveshje të rëndësishme.

Mbledhja e përbashkët e qeverive Shqipëri-Kosovë, zbardhen detajet

Gazeta Dita - 07.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës kanë vendosur ta nisin bashkë rrugëtimin për përmbushjen e sfidave të 2014-s. Është kjo një risi që mbart një simbolikë të fuqishme që hyn për herë të parë në ...

Rama: Solidaritet me Preshevën

InfoGlobi - 07.01.2014

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në postimin e tij të fundit në rrjetin social Facebook ka deklaruar se takimi radhës ndërmjet dy qeverive shqiptare do të shënoj dhe solidaritetin me Preshevën.

Mbledhja e qeverive Shqipëri- Kosovë, Rama e Thaçi njoftime në FB

Shekulli - 06.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen më 11 janar në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit. Data është konfirmuar nga kryeministri i shqiptar Edi Rama dhe ai i Kosovës Hashim ...

Mbledhjes së qeverive Kosovë-Shqipëri, i gatshëm për t'iu bashkuar edhe Shkupi

SOT - 06.01.2014

Qeveria e Shkupit është në kontakt të vazhdueshëm me qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës, pasi edhe Shkupi zyrtar është shprehur i gatshëm për mbledhje të përbashkëta të qeverive me Kosovën dhe ...

Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë këtë javë në Prizren

LajmiFundit - 06.01.2014

Dy qeveritë, e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen këtë javë në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit, ku pritet të diskutohet edhe për akordimin e një fondi të përbashkët për ...

Bashkohen dy qeveritë shqiptare

Zhurnal - 06.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen këtë javë në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit, ku pritet të diskutohet edhe për akordimin e një fondi të ...

Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët e qeverive më 11 janar

Albeu.com - 06.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen më 11 janar në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit. Data konfirmohet nga kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ...

Më 11 janar bashkohen dy qeveritë shqiptare

Shqipmedia - 06.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen këtë javë në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit, ku pritet të diskutohet edhe për akordimin e një fondi të ...

Rama: Mbledhja e Prizrenit çel një faqe të re bashkëpunimi

SOT - 06.01.2014

Pas komentit në Facebook të Thaçit për mbledhjen e përbashkët të dy qeverive në Prizren, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin e tij social edhe kryeministri Edi Rama.

Edi Rama: Mbledhja e Prizrenit çel një faqe të re

Almakos - 06.01.2014

Mbledhja e parë e përbashkët e qeverive të Shqipërisë e Kosovës do të mbahet në 11 janar në Prizren. Do të çelim një faqe krejt të re bashkëpunimi mes dy qeverive që kanë sfidën e njëjtë të ...

Më 11 janar bashkohen dy qeveritë shqiptare

Albtime - 06.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen këtë javë në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit, ku pritet të diskutohet edhe për akordimin e një fondi të ...

Edi Rama: Mbledhja e Prizrenit çel një faqe të re

Albtime - 06.01.2014

Mbledhja e parë e përbashkët e qeverive të Shqipërisë e Kosovës do të mbahet në 11 janar në Prizren. Do të çelim një faqe krejt të re bashkëpunimi mes dy qeverive që kanë sfidën e njëjtë të ...

11 janar në Prizren, mbledhje E përbashkët E qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës

Zhurnal - 06.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen më 11 janar në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit. Data është konfirmuar nga kryeministri i shqiptar Edi Rama dhe ai i Kosovës Hashim ...

Mbledhja e dy qeverive ne Prizren, Rama e Thaci: Hapim nje faqe te re bashkepunimi

LajmiFundit - 06.01.2014

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci dhe kryeministri i Shqiperise Edi Rama, konfirmojne se mbledhja e perbashket e qeverive te dy vendeve do te mbahet ne Prizren me 11 janar 2014.

Rama e Thaci në FB: Më 11 janar takohen qeveria e Shqipërisë dhe Kosovës

Lajm - 06.01.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës, do të mblidhen më 11 janar, në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit. Data është konfirmuar nga kryeministri i shqiptar Edi Rama dhe ai i Kosovës ...

Mbledhje e përbashkët qeverie

Top Channel - 06.01.2014

Mbledhje e përbashkët qeverie 06/01/2014 Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës, do të mblidhen ne daten 11 janar, në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit.

Bashkohen dy qeveritë shqiptare

Botasot - 06.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen këtë javë në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit, ku pritet të diskutohet edhe për akordimin e një fondi të ...

Bashkohen dy qeveritë shqiptare

Telegrafi - 06.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen këtë javë në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit, ku pritet të diskutohet edhe për akordimin e një fondi të ...

Qeverive Kosovë-Shqipëri, i gatshëm t'iu bashkohet edhe Shkupi

Koha.net - 06.01.2014

Shkup, 6 janar - Qeveria e Shkupit është në kontakt të vazhdueshëm me qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës, pasi edhe Shkupi zyrtar është shprehur i gatshëm për mbledhje të përbashkëta të qeverive me ...

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive më 11 janar në Prizren

Ora news - 06.01.2014

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë do të mbahet më 11 Janar 2014 në Prizren. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i Kosovës Hashim ...

Dy qeveritë, në Prizren më 11 janar. Thaçi: Vendime të rëndësishme. Rama: Faqe e re!

Panorama - 06.01.2014

Dy qeveritë shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të mblidhen me 11 janar në një takim të përbashkët në qytetin e Prizrenit, ku pritet të diskutohet edhe për akordimin e një fondi të ...

Akti më solemn i nismës së realizimit të ëndrrës gjithëshqiptare

Botasot - 06.01.2014

Republika e Kosovës dhe Republika e Shqipërisë do të zhvillojnë një mbledhje të përbashkët më 11 Janar 2014 në Prizren. Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se në mbledhjen e parë do ...

Mbledhja e parë Tiranë - Prishtinë

VOA - 06.01.2014

Qeveria e Tiranës dhe ajo e Prishtinës do të organizojnë mbledhjen e tyre të parë të përbashkët më 11 Janar. Njoftimin e bënë të ditur të dy kryeministrat përmes postimeve në faqet e tyre në Facebook ...

Mbledhja e dy qeverive më 11 janar. Thaçi-Rama: Rrugëtim dhe faqe e re

Gazeta Idea - 06.01.2014

Kosovë- ‘Fillimi i një rrugëtimi të ri’ e ka quajtur kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, asaj shqiptare dhe asaj kosovare, teksa ka njoftuar se do të mbahet më ...

Mbledhja e dy qeverive, më 11 janar/ Do jepen fonde për Luginën e Preshevës

Gazeta Tema - 06.01.2014

(E PERDITESUAR)- Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive, të Kosovës dhe të Shqipërisë, do zhvillohet më 11 janar në Prizren. Lajmin e bëri të ditur në Facebook vetë kryeministri kosovar, Hashim Thaçi.

Rama: Mbledhja e përbashkët e dy qeverive më 11 janar

Durres Lajm - 06.01.2014

Pas komentit në Facebook të Thaçit për mbledhjen e përbashkët të dy qeverive në Prizren, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin e tij social edhe kryeministri Edi Rama.

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive më 11 janar në Prizren

AMA-News - 06.01.2014

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë do të mbahet më 11 Janar 2014 në Prizren. Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një postim në ...

Rama: Mbledhja e përbashkët çel një faqe të re

Info Shqip - 06.01.2014

Mbajtja e mbledhjeve të përbashkëta të Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës sipas Kryeministrit Edi Rama do të hapë një faqe të re të bashkëpunimit ndërmjet të dyja vendeve.

Rama: Mbledhja e përbashkët çel një faqe të re

Gazeta Shqip - 06.01.2014

Mbajtja e mbledhjeve të përbashkëta të Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës sipas Kryeministrit Edi Rama do të hapë një faqe të re të bashkëpunimit ndërmjet të dyja vendeve.

Mbledhja e dy qeverive Shqipëri-Kosovë në 11 janar në Prizren

Express - 06.01.2014

Dy Kryeministrat, ai i Shqiperise Edi Rama dhe ai i Kosoves Hashim Thaci lajmerojne nga profili i tyre ne Facebook, se mbledhja e perbashket e dy qeverive do te zhvillohet ne 11 janar, ne Prizren.