TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zgjedhjet, Peleshi: Kemi kandidatët më të mirë, nuk do përballemi me baltën e opozitës, punë për komunitetin

SOT - 19.04.2015

Zëvendëskryeminstri Niko Peleshi ka theksuar se koalicioni i majtë ka zgjedhur kandidatët më të mirë për zgjedhjet e qershorit dhe se ky koalicion është i vendosur që të bëjë një fushatë qytetare.

PD-ja zyrtarizon kandidatët për Dibrën dhe Sarandën

ikub - 19.04.2015

Partia Demokratike ka vijuar zyrtarizimin e kandidatëve të saj për zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Të dielën, partia më e madhe opozitare në vend ka shpallur kandidatët për Bashkinë e Dibrës dhe të ...

Rama dhe Meta mbledhin kandidatët: Gati për një fitore shembullore

Zhurnal - 19.04.2015

Tiranë, 19 prill- Kandidatët me të cilët e majta do të garojë në 21 Qershor, u mblodhën së bashku në të parin takim duke shënuar edhe nisjen e fushatës elektorale për koalicionin qeverisës.

PD zyrtarizon kandidatin për Poliçanin

Albeu.com - 19.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar emrin që do të jetë kandidat në bashkinë e Poliçanit, në garën e zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, përcjell Portali Albeu.

Zyrtarizohen dhe kandidaturat e PD për Poliçanin, Pustecin dhe Shijakun

ikub - 19.04.2015

Selia blu ka bërë me dije se në garë për Poliçanin do të jetë Florian Qama. Bëhet e ditur se në Pustec, Partia Demokratike do të kandidojë me Mihallaq Apostollofski, ndërsa në Shijak me Redi Saracin.

Ja sa kushton "fushata" në Facebook

Albeu.com - 19.04.2015

Pas zyrtarizimit të kandidaturave për 61 bashkitë në zgjedhjet e ardhshme lokale ka nisur edhe fushata online. Gjithë kandidatët kanë hapur profilet e tyre zyrtare duke bërë fushatë edhe në Facebook ...

Kush janë kryebashkiakët që kërkojnë mandatin e tretë në 21 qershor

Panorama - 19.04.2015

Lista e kandidatëve për kryetarë bashkish, përveç emrave të rinj, na paraqet dhe emra që garojnë për mandatin e tretë. Xhelal Mziu (djathtas-lart), Vabgjush Dako (djathtas-poshtë, Qazim Sejdini ...

Kush janë kryebashkiakët që kërkojnë mandatin e tretë në 21 qershor

BalkanWeb - 19.04.2015

TIRANE – Lista e kandidatëve për kryetarë bashkish, përveç emrave të rinj, na paraqet dhe emra që garojnë për mandatin e tretë. Katër janë kandidatët aktualë që kërkojnë mandatin e tretë, një i ...

Kandidati i PD premton për sportin…pas humbjes 10-0 të Tomorrit

Panorama - 19.04.2015

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Beratit, Kasem Mahmutaj ka shfrytëzuar një humbje të thellë 10-0 të ekipit të qytetit për të premtuar ndryshimin e gjendjes së sportit Kasem Mahmutaj, ...

Basha dhe Rama zgjedhin kandidatët vendorë

ABC News - 19.04.2015

Shpallja e kandidateve të PS dhe PD për Tiranën i dha formë vizionit të Edi Ramës e Lulzim Bashës për garën zgjedhore të 21 qershorit. Këtë zhvillim të javës që lamë pas na sjell Politika ne ABC ...

Gara për Bashkitë në FB, sa paguajnë kandidatët

Mapo - 19.04.2015

Gara për Bashkitë në FB, sa paguajnë kandidatët Postuar më: 19 Prill 2015 15:03 Pas zyrtarizimit të kandidaturave për bashkitë në zgjedhjet e ardhshme vendore ka nisur edhe fushata online.

“Gara për Tiranën nuk është e kyçur”

Mapo - 19.04.2015

“Gara për Tiranën nuk është e kyçur” Postuar më: 19 Prill 2015 18:00 Nga Eduard Zaloshnja Pasi përmenda në emisionin Opinion të Blendi Fevziut se epërsia e votave të parvjetshme të partive të sotme ...

Zgjedhjet, paratë që i japin kandidatët Facebook-ut

Botasot - 19.04.2015

Kandidatët për bashkitë në zgjedhjet vendore kanë nisur fushatën në rrjetet sociale. Të gjithë kanë hapur profilet e tyre për të bërë fushatë edhe në Facebook.

Zgjedhjet, kandidatët nisin garën online, ja sa i paguajnë Facebook-ut

Shqiptarja - 19.04.2015

TIRANE- Lançimi i emrave të kandidatëve zyrtarë për zgjedhjet e 21 qershorit nga subjektet politike, është reflektuar menjëherë në rrjetet sociale. Kandidatët e të gjithë forcave politike së bashku ...

Tani që përzgjedhjet përfunduan: Çfarë sheh opinioni publik në këtë vigjilje votimesh vendore

Gazeta Dita - 19.04.2015

Ndërsa partitë kryesore politike shpallën kandidatët për bashkiakë në të gjithë vendin, vëzhgues të jetës sociale e politike të vendit shprehën dyshime mbi motivimin e këtij procesi për zgjedhjet ...

Gara për Tiranën nuk është e kyçur

Gazeta Tema - 19.04.2015

Nga Eduard Zaloshnja Pasi përmenda në emisionin Opinion të Blendi Fevziut se epërsia e votave të parvjetshme të partive të sotme të mazhorancëës ishte rreth 90 mijë në territorin e zgjeruar të ...

Mblidhet koalicioni i majtë për unifikimin e fushatës

Gazeta Start - 18.04.2015

Tiranë – Kryeministri Edi Rama ka mbledhur 61 kandidatët për kryetar bashkie, kryetarët e partive aleate si dhe deputetët në një takim informal në Akademinë e Arteve në Tiranë.

Zyrtarizohet një tjetër kandidaturë e PD, Gjergj Prenga përballë sfidës së fortë me Nderc Dedën në Mirditë

SOT - 18.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar mbrëmjet e sotme një tjetër kandidaturë për zgjedhjet e 21 qershorit. PD ka caktuar kandidatin për Bashkinë e Mirditës.

Rama: Gati për një fitore shembullore

Albeu.com - 18.04.2015

Kandidatët e PS dhe të LSI të cilët do të kandidojnë në zgjedhjet e 21 qershorit për bashkitë e qyteteve në vend, janë mbledhur në një takim në ambientet e Galerisë së Arteve.

Takimi me 61 kandidatët, Peleshi: Fushatë me frymë pozitive

LajmiFundit - 18.04.2015

Në një takim informal, pa pranine e medias koalicioni i majtë ka mbledhur 61 kandidatët e 61 bashkive të vendit. Rama, Meta dhe drejtuesit e tjerë të partive partnere kanë biseduar për disa moment me ...

PD zyrtarizon kandidatët për Vlorën, Librazhdin dhe Selenicën

LajmiFundit - 18.04.2015

Partia Demokratike vendosi te kandidoje zotin Fadil Brazhda, per bashkine e Librazhdit. Vendimi eshte marre pasditen e te shtunes, kur burime zyrtare kane thene se koalicioni opozitar ka percaktuar ...

Përfundon takimi mes kandidatëve të LSI dhe PS, Balla: I shkëlqyer, takim organizativ

SOT - 18.04.2015

Ka përfunduar takimi mes kandidatëve të LSI dhe PS në Akademinë e Arteve në Tiranë. Askush nuk ka dhënë një informacion të zgjeruar mbi këtë takim, vetëm deputeti Taulant Balla është shprehur se ...

Zgjedhjet vendore, Rama: Gati për një fitore shembullore të politikës së njerëzve, drejtim i duhur

SOT - 18.04.2015

Kryeministri Edi Ram përmes një postimi në rrjetet sociale thekson se janë gati për një fitore shembullore të politikës së njerëzve me njerëzit e për njerëzit.

Kandidatët e PS dhe PD për Bashkinë e Vlorës, personalitete jashtë politikës, një inxhinier ndërtimi përballë një mjeku

SOT - 18.04.2015

Dy forcat më të mëdha politike në vend, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike, kanë zgjedhur të garojnë për Bashkinë e Vlorës me një mjek dhe një inxhinier ndërtimi, dy personalitete me profil jo ...

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidaturën për Librazhdin, zgjedh Fadil Brazhdën

SOT - 18.04.2015

Në kuadër të zgjedhjeve lokale, Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidaturën për Librazhdin. Kandidati që PD ka zgjedhur për të kandiduar për Bashkinë e Librazhdit, është Fadil Brazhda.

Genc Deromena, kandidat i PD-së në Vlorë

Albeu.com - 18.04.2015

Genc Deromena është zyrtarizuar si kandidat i PD-së për Bashkinë e Vlorës. Inxhinieri Genc Deromema është një ndër kandidat ët më të rinj në moshë që aspirojnë kreun e Bashkisë së qytetit bregdetar.

Rama dhe Meta mbledhin kandidatët: Gati për një fitore shembullore

Portalb - 18.04.2015

Lajme lidhur me temën PD proteston në Korçë, Basha: S’mund të blejnë më votat Basha: Rama- Meta kandidojnë kriminelë, larg duart nga votat Meta: Bashkinë e Tiranës e fitojmë me diferencë të thellë ...

Mazhoranca unifikon 61 kandidatët, Rama në FB: Gati për një fitore shembullore

Ora news - 18.04.2015

Në një takim informal, të shkurtër dhe pa media koalicioni i majtë është parë për herë të parë sy më sy me 61 kandidatët e 61 bashkive të vendit. Rama, Meta dhe drejtuesit e tjerë të partive partnere ...

“Takim unifikues mes kandidatëve të PS-së dhe LSI-së”

Botasot - 18.04.2015

Kandidatët e Partisë Socialiste dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim në zgjedhjet lokale të 21 qershorit janë takuar këtë të shtunë, në sallën “Black Box” të Akademisë së Arteve, në Tiranë.

PD zyrtarizoi Genc Deromemën si kandidat për kryebashkiak në Vlorë

Ora news - 18.04.2015

Genc Deromema është zyrtarizyar si kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Vlorës. Inxhinieri Genc Deromema është një ndër kandidatët më të rinj në moshë që aspirojnë kreun e Bashkisë së ...

PD zyrtarizon Genc Deromemajn si kandidat për Vlorën

Mapo - 18.04.2015

PD zyrtarizon Genc Deromemajn si kandidat për Vlorën Postuar më: 18 Prill 2015 15:07 Partia Demokratike ka zyrtarizuar Genc Deromemajn si kandidat për bashkinë e Vlorës.

Kandidatët e maxhorancës për bashkitë e vendit

ABC News - 18.04.2015

Nderkohe të gjithë kandidatët e mazhorancës për bashkitë e Shqipërisë, ishin në një takim së bashku me deputetët socialistë dhe ata të LSI-së. Mesazhet kryesore ishin bashkëpunimi mes partive dhe mes ...

Deklarata e Bashës, Peleshi: Sfida e kandidatëve tanë, të mos përballen me baltën e opozitës

BalkanWeb - 18.04.2015

TIRANË- Zvendëskryeministri Niko Peleshi i përgjigjet akuzave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha të bëra sot në Korçë, gjatë prezantimit të kandidatëve për Bashkinë e Korçës dhe Maliqit.

Peleshi i përgjigjet Bashës: Sfida e kandidateve tanë nuk është përballja me baltën e opozitës

Panorama - 18.04.2015

Zv.kryeministri Niko Peleshi, në një status në rrjetin social Facebook, ka reaguar pas akuzave të bëra sot nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha për kandidatin e mazhorancës për Korçën.

Koalicioni i majtë unifikon kandidatët/ Fushata, larg retorikës politike dhe më pranë qytetarëve

Gazeta Tema - 18.04.2015

Kolicioni i majtë “Aleanca për Shqipërinë Europiane” ka unifikuar kandidatët e saj për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit gjatë një takimi të zhvilluar me 61 kandidatët e zyrtarizuar, ku gjithashtu ...

Rama mbledh 61 kandidatët e  majtë: Do fitojmë edhe pa sharje

Shqiptarja - 18.04.2015

TIRANE - Partia Socialiste do të organizojë një fushatë ndryshe nga ato të kaluarat, ku nuk do të ketë me sharje apo shpifje, por vëmendja do të jetë të problemet e qytetarëve.

Rama-Meta takim me kandidatët

Vision Plus - 18.04.2015

Kandidatët për 61 bashkitë kanë marrë porositë organizative për zgjedhjet e 21 qershorit. Në një takim zhvilluar me dyer të mbyllura, në Akademinë e Arteve, në prezencë të kryeministrit Edi Rama, ...

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidatët në Vlorë dhe Selenicë

Gazeta Dita - 18.04.2015

Partia Demokratike vijon zyrtarizimin e kandidatëve të saj për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Sot është shpallur kandidati i Bashkisë së Vlorës dhe Selenicës.

Përballja për Bashkinë e Vlorës mes një ndërtuesi dhe një mjeku

Shqiptarja - 18.04.2015

VLORE - Dy forcat më të mëdha politike në vend, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë zgjedhur të garojnë për Bashkinë e Vlorës me një mjek dhe një inxhinier ndërtimi, dy personalite me ...

PD zyrtarizon Vlorën me Genc Deromemaj

Vision Plus - 18.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidaturën për një prej bashkive me te mëdha ne vend, atë te Vlorës. Kandidati i PD do te jete inxhinieri Genc Deromemaj.

Bashkia e Vlorës, PD kandidon një biznesmen përballë mjekut Dritan Leli

Gazeta Tema - 18.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar 31 vjecarin Genc Deromemaj si kandidatin e saj për Bashkinë e Vlorës. Deromenaj, një prej biznesmenëve në fushën e ndërtimit do të përballet me mjekun Dritan Leli, i ...

Peleshi u përgjigjet akuzave të Bashës për kandidatin e Korçës: Sfida jonë nuk është përballja me baltën

Gazeta Tema - 18.04.2015

Zv.kryeministri Niko Peleshi ka reaguar me një status në Facebook, pas akuzave të bëra sot nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha për kandidatin e mazhorancës për Korçën.

Peleshi u përgjigjet akuzave të Bashës për kandidatin e Korçës: Sfida jonë nuk është përballja me baltën

Gazeta Dita - 18.04.2015

Zv.kryeministri Niko Peleshi ka reaguar me një status në Facebook, pas akuzave të bëra sot nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha për kandidatin e mazhorancës për Korçën.

Bashkia Mirditë, përballë Ndrec Deda dhe Gjergj Prenga

AlbanianScreen - 18.04.2015

Mirditë - Ndrec Deda i PS-së dhe Gjergj Prenga i PD do të jenë kandidatët përballë njëri tjetrit për bashkinë e Mirditës. Deda, i cili ka marr besimin e socialistëve mban aktualisht postin e ...

PS- LSI, organizim i përbashkët për fushatë

AlbanianScreen - 18.04.2015

Tiranë - Koalicioni i majtë ndez motorrët e fushatës. PS dhe LSI kanë mbledhur në sallën e Akademisë së Arteve 61 kandidatët për zgjedhjet lokale, ministrat si dhe deputetët e mazhorancës.

PD zyrtarizon Gentjan Muhametin si kandidat për Bashkinë e Këlcyrës

LajmiFundit - 17.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot Gentian Muhametin si kandidatin e saj për Bashkinë e Këlcyrës. Gjatë mëngjesit të sotëm, nga selia Blu është bërë me dije se biznesmeni 41-vjeçar, Muhameti do të ...

Kruja në protestë kundër kandidatit të PD: Nuk përfaqëson Krujën, nëse nuk ndryshohet do bojkotojmë votimet

SOT - 17.04.2015

Anëtarët e Partisë Demokratike, së bashku me një sërë simpatizantësh, kanë dalë sërish në protestë kundër kandidatit të përzgjedhur nga e djathta për Bashkinë e Krujës, Hamdi Pasha.

Krujë, demokratët dalin në protestë kundër kandidatit të caktuar nga PD

LajmiFundit - 17.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi një ditë më parë Hamdi Pashën si kandidat për Krujën. Por, qindra demokratë janë mbledhur mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm, për të protestuar kundër kandidatit ...

PS zyrtarizon një tjetër kandidaturë, ja kush do ta udhëheqë këtë forcë politike në Bashkinë e Mirditës

SOT - 17.04.2015

Partia Socialiste ka zyrtarizuar një tjetër kandidaturë për zgjedhjet e 21 qershorit. Bëhet fjalë për Bashkinë e Mirditës, ku PS ka vendosur të kandidojë Ndrec Dedën.

Krujë, qytetarët protestojnë kundër Hamdi Pashës të PD-së: Duam kandidat vendas

BalkanWeb - 17.04.2015

KRUJË- Qindra qytetarë janë mbledhur në qendër të qytetit të Krujës, duke protestuar kandidatin e Partisë Demokratike Hamdi Pasha. Qytetarët dhe simpatizantët kundërshtojnë kandidimin e Hamdi Pashës, ...

Bushi vs Pasha! Protesta dhe akuza, ç’po ndodh në Krujë?

Mapo - 17.04.2015

Bushi vs Pasha! Protesta dhe akuza, ç’po ndodh në Krujë? Postuar më: 17 Prill 2015 11:51 Kur PS bëri të ditur se do të kandidojë Artur Bushin në Krujë, dihej se nuk do ishte e lehtë.

Krujë, sërish protestë kundër kandidatit të PD: Nëse nuk ndryshohet, bojkotojmë votimet

BalkanWeb - 17.04.2015

KRUJË- Simpatizantë dhe anëtarë të Partisë Demokratike kanë dalë përsëri në protestë kundër kandidatit të përzgjedhur nga e djathta për Bashkinë e Krujës, Hamdi Pasha.

Zgjedhjet lokale, PS kandidon Ndrec Dodën në Mirditë

Botasot - 17.04.2015

Partia Socialiste ka vendosur që në Mirditë të kandidojë për zgjedhjet lokale Nderc Dodën. Zyrtarizmi i tij u shpall vetëm pasi Deda realizoi sot një takim me kryeministrin Rama.

PD zyrtarizon kandidaturën për bashkinë e Mirditës

Mapo - 17.04.2015

PD zyrtarizon kandidaturën për bashkinë e Mirditës Postuar më: 17 Prill 2015 21:57 Partia Demokratike ka zyrtarizuar gjatë mbrëmjes kandidaturën e saj për Bashkinë e Mirditës në zgjedhjet lokale të ...

PD zyrtarizon kandidaturën për bashkinë e Mirditës

Botasot - 17.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar gjatë mbrëmjes kandidaturën e saj për Bashkinë e Mirditës në zgjedhjet lokale të qershorit. Për këtë parti do të konkurrojë për ta drejtuar bashkinë e re Gjergj ...

PD zyrtarizon Gentian Muhametin për Bashkinë e Këlcyrës. A është i dënuar në një vend perëndimor?

Gazeta Tema - 17.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar Gentian Muhametin si kandidat për Bashkinë e Këlcyrës. Biznesmeni 41-vjeçar, Muhameti do të kandidojë nën siglën e PD-së për të marrë drejtimin e Bashkisë së ...

KRUJË / Demokratët dalin në protestë kundër kandidatit të caktuar nga PD

Gazeta Dita - 17.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi një ditë më parë Hamdi Pashën si kandidat për Krujën. Por, qindra demokratë janë mbledhur mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm, për të protestuar kundër kandidatit ...

Demokratët e Krujës, protesta kundër kandidatit të zgjedhur nga PD: Është kushëri me Artur Bushin

Gazeta Tema - 17.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi një ditë më parë Hamdi Pashën si kandidat për Krujën. Por, qindra demokratë janë mbledhur mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm, për të protestuar kundër kandidatit ...

Krujë, protestë kundër kandidatit të PD

Vision Plus - 17.04.2015

Pas zyrtarizimit te emrit te Hamdi Pashës si kandidat i opozitës për Bashkinë e Krujës, dhjetëra anëtare e simpatizantë te Partisë Demokratike ne këtë qytet kane dale ne proteste kundër këtij ...

Demokratët e Krujës:PD të tërheqë  Pashën...ose bojkotojmë zgjedhjet!

Shqiptarja - 17.04.2015

KRUJE - Një ditë pasi Lulzim Basha shpalli zyrtarisht Hamdi Pashën në garën elektorale për Bashkinë e Krujës, demokratët e këtij qyteti protestuan në mbrëmje dhe mëngjesin e sotëm kundër kandidimit ...

PD zgjedh emrat dhe për Këlcyrën e Cërrikun

Vision Plus - 17.04.2015

Deputetja Voltana Ademi do te jete kandidatja me te cilën Partia Demokratike do te kërkoje te fitoje serish Bashkinë e Shkodrës. Ish-prefektja e qytetit me te madh verior, është zyrtarizuar mëngjesin ...

PS dhe PD zyrtarizojnë kandidatët për në Mirditë

Gazeta Dita - 17.04.2015

Partia Socialiste zyrtarizoi kandidatin e saj në Mirditë, Ndrec Doda. Aktualisht, ai është prefekt në Qarkun e Lezhës. Ndërsa pasdite, Partia Demokratike zyrtarizoi si kandidat të saj për kryetar ...

Kandidatët e PD-së për disa bashki

Gazeta Start - 16.04.2015

Tiranë – Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe emrat e disa njësive vendore. Kështu, në Bashkinë e Mallakastrës, demokratët kandidojnë Agron Kapllanajn, ndërsa në Bashkinë e Pogradecit Eduart Kaprin.

PD-ja zyrtarizon kandidatët për Krujën dhe Devollin

Gazeta Start - 16.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar z. Hamdi Pasha si kandidat për bashkinë e Krujës. Pasha do të ketë përballë rivalin socialist Artur Bushi, i cili është akuzuar nga PD se ka qenë i dënuar në Itali ...

11 gra kandidate për bashki të rëndësishme më 21 qershor, rritet përfaqësimi në qeverisjen vendore

SOT - 16.04.2015

Zgjedhjet lokale të 21 qershorit, rrisin përfaqësimin e femrave në qeverisjen vendore. Janë 11 gra kandidate për bashki të rëndësishme të vendit në këto zgjedhje vendore.

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidatët për Rrogozhinën, Konispolin, Mallakastrën dhe Përmetin, ja cilët janë

SOT - 16.04.2015

Në kuadër të zgjedhjeve lokale, Partia Demokratike, ka zyrtarizuar kandidatët për Rrogozhinën, Përmetin dhe Konispolin. Kandidatët që PD ka menduar janë: Eqerem Deliu për Rrogozhinën, Malo Myrtaj për ...

PD zyrtarizon kandidatët për Rrogozhinën dhe Konispolin

ikub - 16.04.2015

Janë bërë së fundmi publike emrat e kandidatëve të PD-së për kryebashkiakë në Rrogozhinë dhe në Konispol. Bëhet e ditur se për Rrogozhinën, PD ka zgjedhur Eqerem Deliun, ndërsa për Konispolin ...

Partia Demokratike zyrtarizon kandidatët e Pogradecit e Mallakastrës

LajmiFundit - 16.04.2015

Zyrtare, ja kandidati i PD per Mallakastren Partia Demokratike vazhdon procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për kryetarë bashkish në zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

Basha i beson Tiranën Halim Kosovës, bën prezantimin tek lulishtja pranë Muzeut Kombëtar

LajmiFundit - 16.04.2015

Partia Demokratike zbardh dilemën për bashkinë më të madhe në vend duke vendosur të kandidojë për këtë garë deputetin Halim Kosova. Ajo që përflitej mediatikisht është tashmë zyrtare dhe vendimi ...

Zgjedhjet lokale, zyrtarizohet kandidatura e PD në Krujë, ja kush do të jetë udhëheqësi i kësaj force politike

SOT - 16.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidatin e saj edhe për qytetin e Krujës. Mësohet se në këtë vend forca e dytë më e madhe politike në vend, ajo demokratike, do të udhëhiqet nga Hamdi Pasha.

Zgjedhjet lokale, përzgjidhet një tjetër kandidaturë e PD, ja kush do të jetë për bashkinë e Devollit

SOT - 16.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar këtë mbrëmje një tjetër kandidaturë për zgjedhjet e 21 qershorit. Opozita ka caktuar Bledion Nallbatin si kandidat për bashkinë e Devollit.

Zgjedhjet lokale, ja përballjet e zyrtarizuara deri tani mes PD, PS e LSI, një sfidë e fuqishme

SOT - 16.04.2015

Lista me përballjen e kandidaturave tashmë të zyrtarizuara për zgjedhjet e 21 Qershorit po shkojnë drejt finalizimit. Në betejën elektorale për Tiranën demokratët ishin të parët që zyrtarizuan ...

PS zyrtarizon Dritan Lelin për Vlorën, sot pritet kandidati për Tiranën

Botasot - 16.04.2015

Partia Socialiste është drejt fundit të publikimit të kandidatëve të saj për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Kreu i PS-së, Edi Rama, pas një takimi me deputetët e qarkut të Vlorës, zyrtarizoi ...

PD zyrtarizon 8 kandidatë, 2 “për të luftuar” PDIU-në në Rrogozhinë e Konispol

Ora news - 16.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi sot 8 kandidatura, dy prej tyre do të jenë ato që do të konkurojnë përballë PDIU, deri pak kohë më parë në aleancë me të.

PD zyrtarizon edhe Mallakastrën, Kosova zyrtarizohet në 17:30

Mapo - 16.04.2015

PD zyrtarizon edhe Mallakastrën, Kosova zyrtarizohet në 17:30 Postuar më: 16 Prill 2015 15:15 Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe kandidaturën e saj për qytetin e Mallakastrës.

Ja kush do ta sfidojë Artur Bushin për Krujën

Mapo - 16.04.2015

Ja kush do ta sfidojë Artur Bushin për Krujën Postuar më: 16 Prill 2015 19:41 Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe kandidatin për bashkinë e Krujës gjatë pasdites së sotme.

Zyrtarizohet kandidatura e PD për Devollin

Mapo - 16.04.2015

Zyrtarizohet kandidatura e PD për Devollin Postuar më: 16 Prill 2015 20:01 Partia Demokratike ka zyrtarizuar gjatë mbrëmjes edhe kandidatin për Bashkinë e Devollit.

PD zyrtarizon 4 kandidatë, dy prej tyre kandidojnë përballe PDIU

Gazeta Tema - 16.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi 4 kandidatura, dy prej tyre do të jenë ato që do të konkurojnë përballë PDIU, që është përfshirë në koalicionin e drejtuar nga Partia Socialiste.

Zyrtare! Halim Kosova kandidat i PD-së për Bashkinë e Tiranës

Shqiptarja - 16.04.2015

TIRANE - Partia Demokratike shpalluar zyrtarisht Halim Kosovën, si kandidatin e opozitës për Bashkinë më të madhe në vend, atë të Tiranës. Dr. Halim Kasova nuk është prezantuar në selinë e Partinë ...

Rama mbledh deputetët e Tiranës, gati emri i kandidatit

Gazeta Dita - 16.04.2015

Sapo ka nisur në selinë rozë një takim mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetëve të qarkut të Tiranës. Burime nga PS bëjnë me dije se Rama do të diskutoj emrin e kandidatit për kryeqytetin ku duket ...

PS përzgjedh kandidatin për Vlorën

Gazeta Start - 15.04.2015

Tiranë – Partia Socialiste ka përzgjedhur edhe tre kandidatët për bashkie në Qarkun e Vlorës. Kështu, për Bashkinë e Vlorës kandidat do të jetë mjeku kardiolog Dritan Leli.

LSI-ja shpall emrat e kandidatëve për 15 bashkitë

Gazeta Start - 15.04.2015

Lëvizja Socialiste për Integrim ka bërë publik emrat e kandidatëve zyrtarë për 15 bashki të vendit. Kandidaturat u bënë publike nga nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat.

Zgjedhjet, dy kandidatë u kundërshtuan nga ndërkombëtarët

Gazeta Start - 15.04.2015

Ndërkohë që partitë politike po shkojnë drejt përmbylljes së listave të kandidatëve për lokalet e 21 qeshorit, ndërkombëtarët e akredituar në Tiranë, në kuadër të procesit të dekriminalizimit, janë ...

Nesër shpallet kandidati për Tiranën?

Almakos - 15.04.2015

Nesër pritet të zbardhet emri i kandidatit të majtë që do të konkurrojë për bashkinë e Tiranës. Kryeministri Edi Rama njoftoi të premten që shkoi se, brenda kësaj jave, do të jenë gati të gjitha ...

Rama takim me ministrat dhe deputetët për strategjinë e fushatës, shtyn zyrtarizimin e kandidatit për Tiranën

SOT - 15.04.2015

Nuk ka fund dilema torturuese për Bashkinë e Tiranës. Edhe takimi i mbrëmshëm i kryeminsitrit Edi Rama me ministrat dhe deputetët nuk ka prodhuar një emër përfundimtar për Bashkinë e Tiranës.

PD zyrtarizon kandidatët për Korçën, Beratin, Kukësin, Kuçovën dhe Fushë-Arrëzin

SOT - 15.04.2015

Partia Demokratike e ka marrë me hapa të ngadaltë zyrtarizimin e kandidatëve të saj në 61 bashkitë e vendit. Megjithatë, dje, ka mundur të zyrtarizojë kandidatët për Korçën, Beratin, Kukësin, Kuçovën ...

Basha në zyrën e Berishës deri në mesnatë, PD në kaos, ikën Nard Ndoka, kryebashkiaku i Tropojës i pavarur

SOT - 15.04.2015

Ndërsa zyrtarizimi i kandidatëve të Partisë Demokratike për njësitë vendore është pasuar me reaksionin dhe tensionin e pritshëm në bazën e partisë, Lulzim Basha është kthyer në njeriun që viziton më ...

SHBA-BE verifikim kandidatëve të PS-PD, në lupë emrat e dyshimtë, priten kërkesa për përjashtime

SOT - 15.04.2015

Teksa mazhoranca dhe opozita po përmbyllin procesin e zyrtarizimit të kandidatëve për 61 njësitë vendore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me anë të prezencës dhe përfaqësisë diplomatike në Tiranë, ...

Kandidatët e fundit, Rama takon Metën dhe deputetë të PS

Albeu.com - 15.04.2015

Kryeministri Rama po zhvillon një takim me kreun e LSI, Ilir Meta, ndërsa kanë ngelur edhe pak kohë nga afati përfundimtar i shpalljes së kandidaturave për kryetar Bashkie në zgjedhjet e 21 qershorit.

Zgjedhjet vendore, Rama takon Metën dhe deputetë të PS

SOT - 15.04.2015

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me kreun e LSI-së Ilir Meta dhe deputetë të Partisë Socialiste për të vendosur zyrtarizimin e kandidaturave që nuk janë vendosur ende.

Zbulohen kandidatët e PS-LSI për Vlorën, Sarandën e Himarën

LajmiFundit - 15.04.2015

Kryeministri Rama po zhvillon një takim me kreun e LSI Ilir Meta dhe deputete te PS. Behet me dije se Paertia Socialiste dhe koalicioni i mabjte kane vendosur te kandidojne ne Vlore me mjekun Dritan ...

PS zgjedh kandidatët për Vlorën, Sarandën dhe Himarën

Albeu.com - 15.04.2015

Paraditen e sotme, PS ka zbardhur emrat e kandidatëve për Vlorën, Sarandën dhe Himarën. Ka qenë deputetja Valentina Leskaj, e cila ka bërë publik emrin e mjekut Dritan Leli si kandidat për Bashkinë e ...

Basha ndahet me PR, kandidon Grida Dumën për Durrësin

LajmiFundit - 15.04.2015

Partia Demokratike shpërfill kandidatin e Partisë Republikane për Durrësin dhe vendos të garojë në zgjedhjet elektorale të 21 Qershorit me Grida Dumën.

Zyrtarizimi i kandidatëve në PS, Ahmetaj: Për Tepelenën Tërmet Peçi, në Përmet Gilberto Jaçe

SOT - 15.04.2015

Partia Socialiste ka zyrtarizuar këtë të martë kandidatët për bashkitë më të mëdha të jugut të vendit. Në takimet që kryeministri Edi Rama mbajti sot në selinë e Partisë Socialiste me deputetët e dy ...

Berat, PD kandidon vëllain e bosit të prostitutave e drogës

LajmiFundit - 15.04.2015

Berisha-Basha me sa duket po “hakmerren” ndaj kreut të PR Fatmir Mediu, teksa zyrtarizon si kandidat për kryetar të bashkisë së Beratit as më pak dhe as më shumë por Kasem Mahmutajn, vëllain e ...

Kandidatët për Tiranën, Rama takon Metën në selinë e Kuvendit

ikub - 15.04.2015

Kreu i Shtetit Edi Rama pas takimit me deputetë të qarkut të Vlorës dhe të Gjirokastrës, ku edhe janë zgjedhur kandidatët për garën e zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, i është drejtuar selisë së ...

PS zyrtarizon 8 kandidatë. Ja emrat për Sarandën, Himarën dhe qarkun e Gjirokastrës

ikub - 15.04.2015

PS ka zbardhur emrat për kandidatë bashkie në disa qytete: Vlorë, Sarandë, Himarë dhe pesë emrat për qarkun e Gjirokastrës. Një prej bashkive më të mëdha në vend është Bashkia e Vlorës.

PS dhe PD shpallin kandidaturat kryesore për zgjedhjet lokale të 21 qershorit

Ina - 15.04.2015

Dy partitë më të mëdha politike në Shqipëri Partia Socialiste dhe Partia Demokratike po shpallin kandidaturat kryesore për zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

Përfundon mbledhja në Kryesinë e LSI, Vasili: Ja kandidatët e zyrtarizuar për zgjedhjet e 21 qershorit

SOT - 15.04.2015

Ka përfunduar mbledhja në Kryesinë e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka bërë të ditur se në këtë mbledhje janë zyrtarizuar disa kandidatë bashkish ...

LSI zyrtarizon kandidatët për zgjedhjet lokale, ja emrat

ikub - 15.04.2015

Në një deklaratë për mediat pas Mbledhjes së Kryesisë kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili u shpreh se në Lezhë do të kandidojë Viktor Tusha, ndërsa për Bashkinë e Gjirokastrës Zamira ...

Mbledhja e kryesisë, LSI publikon emrat e kandidatëve për 15 bashki

LajmiFundit - 15.04.2015

Tirane – Lëvizja Socialiste për Integrim ka bërë publikë emrat e kandidatëve të kësaj force politike për zgjedhjet lokale të qershorit të cilët do të kenë edhe mbështetjen e koalicionit të majtë.

Ja 15 kandidatët e LSI-së për zgjedhjet lokale

Albeu.com - 15.04.2015

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zyrtarizuar pasditen e sotme listën me 15 kandidat ët për 15 Bashkitë e vendit, të lëna nga aleati i saj PS. Kështu në Bashkitë Lezhë dhe Kukës, kryesia e LSI ka ...

Ndërkombëtarët, në skaner kandidatët për kryetar bashkie

Zhurnal - 15.04.2015

Ndërkohë që partitë politike po shkojnë drejt përmbylljes së listave të kandidatëve për lokalet e 21 qeshorit, ndërkombëtarët e akredituar në Tiranë, në kuadër të procesit të dekriminalizimit, janë ...

PS dhe PD shpallin kandidaturat kryesore për zgjedhjet lokale të 21 qershorit

Almakos - 15.04.2015

Dy partitë më të mëdha politike në Shqipëri Partia Socialiste dhe Partia Demokratike po shpallin kandidaturat kryesore për zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

Nesër shpallet kandidati për Tiranën?

Botasot - 15.04.2015

Nesër pritet të zbardhet emri i kandidatit të majtë që do të konkurrojë për bashkinë e Tiranës. Kryeministri Edi Rama njoftoi të premten që shkoi se, brenda kësaj jave, do të jenë gati të gjitha ...

PS zyrtarizon kandidatët për kryetar bashkie për qarqet Vlorë dhe Gjirokastër

ABC News - 15.04.2015

Partia Socialiste ka prezantuar sot kandidatët për kryetar të bashkisë së Vlorës, Sarandës dhe Himarës. Përkatësisht në garën për kryebashkiaun e ri të Vlorës do të garojë Dritan Leli, në Sarandë, ...

PS kandidon Dritan Lelin në Vlorë, në Sarandë Floriana Kokën, Rama takon Metën

Ora news - 15.04.2015

Partia Socialiste zbardh emrin e kandidatit për kryetar bashkie në qytetin e Vlorës. Ka qenë deputetja e këtij qarku, Valentina Leskaj e cila ka bërë publik emrin e mjekut Dritan Leli si kandidat për ...

PS: Në Vlorë kandidon Dritan Leli, në Sarandë Floriana Koka

Botasot - 15.04.2015

Partia Socialiste zyrtarizoi edhe kandidaturën për Vlorën. Pas lajmeve se në këtë qytet ka pasur përplasje në PS nëse duhet të kandidonte prefektja, apo mjeku Dritan Leli, duket se garën e ka fituar ...

Leskaj: Në Vlorë kandidon Dritan Leli, në Sarandë Floriana Koka

Mapo - 15.04.2015

Leskaj: Në Vlorë kandidon Dritan Leli, në Sarandë Floriana Koka Postuar më: 15 Prill 2015 09:34 Partia Socialiste zyrtarizoi edhe kandidaturën për Vlorën.

Listat e kandidatëve, Rama takon Metën në selinë e Kuvendit

BalkanWeb - 15.04.2015

TIRANË- Kryeministri Edi Rama është takuar paraditen e sotme në kryesinë e Kuvendit me kryeparlamentarin Ilir Meta, për të diskutuar rreth listës së kandidatëve në zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

Rama takim me Metën për listën e kandidatëve

Botasot - 15.04.2015

Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta zhvilluan sot takimin e fundit lidhur me listën e kandidatëve, të cilët pritet të garojnë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

LSI shpall kandidatët e Bashkive, ja cilët janë

Mapo - 15.04.2015

LSI shpall kandidatët e Bashkive, ja cilët janë Postuar më: 15 Prill 2015 19:05 Pas mbledhjes së kryesisë së LSI-së, deputeti Petrit Vasili shpalli kandiaturët e LSI në të gjitha bashkitë ku ...

LSI zyrtarizon 15 kandidaturat për Bashkitë, Meta porosi për zgjedhjet

Ora news - 15.04.2015

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka zyrtarizuar pasditen e sotme listën me 15 kandidatët për 15 Bashkitë e vendit, të lëna nga aleati i saj PS. Kështu në Bashkitë Lezhë dhe Kukës, kryesia e LSI ...

LSI publikon emrat e 15 kandidatëve

Botasot - 15.04.2015

Lëvizja Socialiste për Integrim ka bërë sot publikë emrat zyrtarë të kandidatëve të LSI-së, që propozohen për bashkitë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

LSI zyrtarizon kandidaturat

ABC News - 15.04.2015

Levizja Socialiste per Integrim prezantoi 15 kandidatet e saj per zgjedhjet e 21 qerhsorit. Sekretari i Pergjithshem Petrit Vasili lexoi emrat e tyre pas mbledhjes se kryesise.

Paralajmërimi i huaj: Mos kandidoni këto dy emra

Mapo - 15.04.2015

Paralajmërimi i huaj: Mos kandidoni këto dy emra Postuar më: 15 Prill 2015 19:58 Ndërkohë që partitë politike po shkojnë drejt përmbylljes së listave të kandidatëve për lokalet e 21 qeshorit, ...

Ndërkombëtarët, në skaner kandidatët për kryetar bashkie

BalkanWeb - 15.04.2015

TIRANE - Ndërkohë që partitë politike po shkojnë drejt përmbylljes së listave të kandidatëve për lokalet e 21 qershorit, ndërkombëtarët e akredituar në Tiranë, në kuadër të procesit të ...

Berat, PD kandidon vëllain e bosit të prostitutave e drogës

Shqiptarja - 15.04.2015

TIRANE- Berisha-Basha me sa duket po “hakmerren” ndaj kreut të PR Fatmir Mediu, teksa zyrtarizon si kandidat për kryetar të bashkisë së Beratit as më pak dhe as më shumë por Kasem Mahmutajn, vëllain ...

Kandidati i PD-së në Berat, vëlla i super bosit të trafikut të drogës dhe prostitutave në Itali

Gazeta Tema - 15.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar dje si kandidat për Bashkinë e Beratit, Kasëm Mahmutajn. Ky i fundit është kreu i republikanëve në Berat. Por, kandidatura e tij është problematike.

PS kandidon Dritan Lelin në Vlorë, në Sarandë Floriana Kokën, në Himarë Gjergji Goron

Gazeta Dita - 15.04.2015

Partia Socialiste ka zyrtarizuar kandidaturat për Bashkitë e Vlorës, Sarandës dhe Himarës. Në Vlorë, pas debateve të shumta, është vendosur që të kandidohet mjeku Dritan Leli (në foto).

PS zyrtarizon Dritan Lelin për Vlorën, në Sarandë kandidohet Floriana Koka

Gazeta Tema - 15.04.2015

Dritan Leli do të jetë kandidati i PS-së për Bashkinë e Vlorës. Ai ka fituar balotazhin me prefekten Etjona Hoxha dhe është zgjedhur për të kandiduar në një nga bashkitë më të rëndësishme.

Valentina Leskaj publikon emrat: Në Vlorë kandidon Dritan Leli, në Sarandë Floriana Koka, në Himarë Gjergj Goro

Respublica - 15.04.2015

Partia Socialiste zyrtarizoi kandidaturën për Vlorën. Pas lajmeve se në këtë qytet ka pasur përplasje në PS nëse duhet të kandidonte prefektja, apo mjeku Dritan Leli, duket se garën e ka fituar ky i ...

Vëllai i kandidatit të PD-së për Beratin, i përfshirë në trafik droge dhe prostitucion?

Gazeta Dita - 15.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar dje si kandidat për Bashkinë e Beratit, Kasëm Mahmutajn. Ky i fundit është kreu i republikanëve në Berat. Por, kandidatura e tij është problematike.

PS përcakton 5 kandidatët për bashkitë e Qarkut të Gjirokatrës

Gazeta Tema - 15.04.2015

Partia Socialiste ka zyrtarizuar edhe 5 kandidatët e saj për Bashkitë në Qarkun e Gjirokastrës. Zyrtarizmi erdhi pas një takimi që Kryeministrio Edi Rama zhvilloi me deputetët socialistë të Qarkut të ...

Ja kush janë 5 kandidatët e PS-së për Qarkun e Gjirokastrës

Gazeta Dita - 15.04.2015

Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot 5 kandidatët e Qarkut të Gjirokastrës. Zyrtarizimi i tyre është bërë pas një takimi që ka pasur kryeministri Rama, me deputetët e këtij Qarku.

PS zyrtarizon emrat e Bashkive  Surprizë mjeku Leli në Vlorë

Shqiptarja - 15.04.2015

TIRANE - Partia Socialiste ka zyrtarizuar këtë të martë kandidatët për bashkitë më të mëdha të jugut të vendit. Në takimet që kryeministri Edi Rama mbajti sot në selinë e Partisë Socialiste me ...

PS zyrtarizon kandidatët e Vlorës, Himarës dhe të Sarandës

Vision Plus - 15.04.2015

Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot edhe 8 kandidate te tjerë për zgjedhjet lokale te 21 qershorit 2015. Ne një nder bashkime me te mëdha ne vend atë te Vlorës, koalicioni i te majtëve i’a kane ...

Rritet përfaqësimi i grave në politikë, ja kandidatet për Bashkitë

Shqiptarja - 15.04.2015

TIRANE - Gratë po përfaqësohen në politikë gjithnjë e më shumë. Teksa po diskutohen emrat e kandidatëve, madje një pjesë e tyre janë zyrtarizuar, ajo qe bie në sy është se mazhoranca deri më tani ka ...

Zgjedhjet vendore, rritet përfaqësimi i grave/ Ja Bashkitë ku kandidojnë

Gazeta Tema - 15.04.2015

Gratë po përfaqësohen në politikë gjithnjë e më shumë. Teksa po diskutohen emrat e kandidatëve, madje një pjesë e tyre janë zyrtarizuar, ajo qe bie në sy është se mazhoranca deri më tani ka nxjerrë ...

LSI zyrtarizon kandidatët për zgjedhjet lokale, ja emrat për 15 bashkitë

Gazeta Dita - 15.04.2015

Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar sot emrat e kandidatëve për Bashkitë në zgjedhjet e 21 qershorit. Në një deklaratë për mediat pas Mbledhjes së Kryesisë kreu i Grupit Parlamentar të kësaj ...

Emrat e 15 kandidatëve të LSI-së/ Vasili: Kandidaturat tona me integritet të lartë

Gazeta Tema - 15.04.2015

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka zyrtarizuar pasditen e sotme listën me 15 kandidatët e saj për 15 Bashkitë e vendit Petrit Vasili dekalroi për mediat se të gjithë kandidatët e LSI-së janë ...

LSI publikon kandidatët e bashkive

Vision Plus - 15.04.2015

Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar emrat për 15 bashkitë që do të kandidojnë në zgjedhjet e 21 Qershorit. Nënkryetari i saj Petrit Vasili, në një konferencë për shtyp, ka paraqitur ...

Ndërkombëtarët skaner kandidatëve. Një ambasadë kundërshtoi dy emra. Forca politike nuk i kandidoi

Gazeta Tema - 15.04.2015

Nga Muhamed Veliu , TCH Ndërkohë që partitë politike po shkojn drejt përmbylljes së listave të kandidatëve për lokalet e 21 Qeshorit, ndërkombëtarët e akredituar në Tiranë, në kuadër të ...

Kandidatët e PS-së, emrat për Vlorën dhe Gjirokastrën

AlbanianScreen - 15.04.2015

Tiranë - Partia Socialiste ka zyrtarizuar këtë të martë kandidatët për bashkitë e Vlorës dhe Gjirokastrës. Në takimet që kryeministri Edi Rama pati në selinë e PS-së me deputetët e dy qarqeve të ...

PD zyrtarizon kandidatin për Bashkinë e Beratit

Gazeta Start - 14.04.2015

Tiranë – Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidatin e radhës për kryetar bashkie. Kasem Mahmutaj do të jetë kandidati për Bashkinë e Beratit. Deri më tani, Partia Demokratike ka zyrtarizuar 21 ...

PD zyrtarizon kandidatët për Lushnjën, Përrenjasin dhe Maliqin

SOT - 14.04.2015

Partia Demokratike ka vijuar dje me zyrtarizimin e disa emrave që do të marrin pjesë në garën për bashkitë në zgjedhjet e 21 qershorit. Kështu, dje selia blu zyrtarizoi emrin që do të garojë për ...

Zgjedhjet vendore, PD zyrtarizon kandidatët për Beratin, Kuçovën, Fushë-Arrezin dhe Korçën, ja emrat

SOT - 14.04.2015

Zgjedhjet vendore po afrojnë dhe Partia Demokratike po vijon negociatat për emrat e kandidatëve të zgjedhur për bashkitë e ngelura. Ditën e sotme, opozita ka zgjedhur kandidatin për kryetar bashkie ...

Niko Peleshi kandidatura e orëve të fundit për Bashkinë e Tiranës, Edi Rama i dyzuar midis administratorit dhe ...

SOT - 14.04.2015

Surpriza dhe befasi në përpjekjet disajavore të Partisë Socialiste për finalizimin dhe zyrtarizimin e kandidatit për Bashkinë e Tiranës, njësinë vendore më të madhe dhe të rëndësishme në vend.

Zgjedhjet vendore, ja kandidaturat e PD në Berat dhe Kuçovë

ikub - 14.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar së fundmi kandidaturat e saj në qytetin e Beratit dhe atë të Kucovës. Kandidat për kryetar Bashkie i Beratit është propozuar Kasem Mahmutaj, ndërsa në Kuçovë është ...

KOMENT/ Kandidati republikan në Berat, marrëveshje apo diversion i Bashës ndaj Mediut?

Albeu.com - 14.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidaturën e Kasem Mahmutajt për Bashkinë e Beratit gjatë ditës së sotme. Ky vendim vjen në një kohë kur demokratët i kishin ofruar Beratin Partisë Republikane me ...

Darien Xhindolli pas 10 vitesh i kthen frymën e fitores demokratëve të Lushnjes

Zhurnal - 14.04.2015

Tiranë, 14 prill - Pas zyrtarizimit nga Partia Demokratike ditën e djeshme të z.Darien Xhindolli si kandidat për Bashkinë Lushnje, emri i tij mësohet se është pritur me entuziazëm nga qytetarët.

Kandidati i PS për Tiranën, Rama mbledh deputetë e ministra

LajmiFundit - 14.04.2015

Kryeministri Edi Rama ka thirrur nje mbledhje me deputete te PS dhe Ministra te Qeverise, me qellim percaktimin e kandidatit qe do te garoje per PS dhe koalicionin e majte ne zgjedhjet lokale per ...

Kandidati për Tiranën, Rama 60 minuta takim me ministra e deputetë

ikub - 14.04.2015

Kreu i Shtetit Edi Rama, menjëherë pasi është kthyer nga vizita e tij zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe, ka zhvilluar një mbledhje me ministra e deputetë të Partisë Socialiste.

PD refuzon Lefter Maliqin për Beratin, kandidat Kasem Mahmutaj. Tirana ende pezull

BalkanWeb - 14.04.2015

TIRANE- Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot kandidaturën për Bashkinë e Beratit që do të jetë Kasem Mahmutaj, duke lënë në këtë mënyrë jashtë gare ish-deputetin Lefter Maliqi, i cili e kishte ...

Basha kandidon rektorin e Universitetit Gjergji Mero në Korçë, refuzon Lefter Maliqin për Beratin

Panorama - 14.04.2015

UPDATE/ Partia Demokratike ka nisur zyrtarizimin e kandidatëve për bashkitë e mëdha të vendit. Mesditën e sotme, PD-ja ka njoftuar edhe kandidatin e saj zyrtar për Bashkinë e Korçes.

Kandidatët për 21 qershorin, përçahet edhe PS e Vlorës

Mapo - 14.04.2015

Kandidatët për 21 qershorin, përçahet edhe PS e Vlorës Postuar më: 14 Prill 2015 08:51 Emërimi i kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme lokale ka sjellë përçarje të shumta në radhët e Partisë ...

PS shpall kandidatët për Tiranën dhe Vlorën brenda javës

Botasot - 14.04.2015

Kryeministri Edi Rama pritet që në mes të kësaj jave të bëjë publik edhe emrin e kandidatit për Bashkinë e Tiranës dhe atë të Vlorës, që kanë mbetur ende pa u përcaktuar.

PD zyrtarizon kandidatin për Bashkinë e Beratit

Botasot - 14.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi sot kandidatin për Bashkinë e Beratit, duke e çuar në 21 numrin e emrave të kandidatëve të prezantuara prej saj. Kasem Mahmutaj është kandidati i cili do të garojë më 21 ...

Darien Xhindolli pas 10 vitesh i kthen frymën e fitores demokratëve të Lushnjes

Botasot - 14.04.2015

Pas zyrtarizimit nga Partia Demokratike ditën e djeshme të z.Darien Xhindolli si kandidat për Bashkinë Lushnje, emri i tij mësohet se është pritur me entuziazëm nga qytetarët.

PD zyrtarizon 4 kandidatë

ABC News - 14.04.2015

PD ka zyrtarizuar sot edhe 4 kandidate te tjere per kryetare bashkish ne zgjedhjet e 21 qershorit. Selia blu do te kandidoje ne bashkine e Korces me pedagodun Gjergji Meron, kurse ne Berat me Kasem ...

Pas refuzimit të kandidaturës për Beratin, Lefter Maliqi: Jeta vazhdon

Panorama - 14.04.2015

Ish deputeti i PD-së, Lefter Maliqi prej disa muajsh kishte shprehur publikisht dëshirën për të kandiduar për kryetar të Bashkisë së Beratit. Ish deputeti Maliqi dhe kreu i PD Basha Madje ai kishte ...

PD zyrtarizon kandidatët për Beratin, Kukësin dhe Kuçovën

Mapo - 14.04.2015

PD zyrtarizon kandidatët për Beratin, Kukësin dhe Kuçovën Postuar më: 14 Prill 2015 13:20 Opozita zyrtarizon kandidatin për kryetar bashkie të Beratit, Kuçovës dhe Kukësit.

Edi Rama po shkon drejt kandidaturës së Erion Veliajt

Mapo - 14.04.2015

Edi Rama po shkon drejt kandidaturës së Erion Veliajt Postuar më: 14 Prill 2015 20:00 Kryeministri Edi Rama, menjëherë pas kthimit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, ku ndodhej për një vizitë zyrtare, u ...

Edi Rama po shkon drejt kandidaturës së Erion Veliajt

Botasot - 14.04.2015

Kryeministri Edi Rama, menjëherë pas kthimit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, ku ndodhej për një vizitë zyrtare, u takua për rreth 60 minuta në selinë e Kryeministrisë me një grup të ngushtë ...

Kandidati për Tiranën, Rama mbledh deputetë e ministra

BalkanWeb - 14.04.2015

TIRANE- Partia Socialiste ende nuk ka vendos se kë do kandidojë për garën e Tiranës. Pas kthimit nga Emiratet e Bashkuara , kryesocialisti Rama është takuar pasditen e së martës për këtë cështje me ...

Basha refuzon Lefter Maliqin për Beratin, kandidon Kasëm Mahmutaj

Gazeta Dita - 14.04.2015

Ish-deputeti democrat, Lefter Maliqi, ka më shumë se një vit që përgatitet për të kandiduar për Bashkinë e Beratit. Por, ai është refuzuar nga Lulzim Basha.

Gjergji Mero, kandidati i PD për Korçën

Gazeta Tema - 14.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi të martën dy kandidatë të tjerë për kryetar bashkie në zgjedhjet e 21 Qershorit. Për Bashkinë e Korçës, PD-ja do të ketë kandidat Gjergji Meron, profesor i asociuar dhe ...

Basha “nuk e ha presionin” e Lefter Maliqit, kandidon Mahmutajn në Berat

Respublica - 14.04.2015

Mund të thuhet se kreu i PD-së Lulzim Basha “nuk e ha presionin”. Edhe pse ish-deputeti demokrat, Lefter Maliqi, ka më shumë se një vit që përgatitet për të kandiduar për Bashkinë e Beratit, duke e ...

SHËNIM: Kush negocion me kë?

Gazeta Dita - 14.04.2015

Janë ditë (dhe netë) interesante për ata që interesohen për zhvillimet politike. Padyshim edhe për gazetarët. Nuk janë plotësuar ende vendet e kandidatëve zyrtarë për bashkitë dhe thashethemet e ...

PD-ja zyrtarizon kandidatin e Korçës për zgjedhjet lokale

Gazeta Dita - 14.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi të martën dy kandidatë të tjerë për kryetar bashkie në zgjedhjet e 21 Qershorit. Për Bashkinë e Korçës, PD-ja do të ketë kandidat Gjergji Meron, profesor i asociuar dhe ...

PD zyrtarizon dhe katër emra për zgjedhjet e qershorit

Vision Plus - 14.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe emra te tjerë qe do te jene ne garën e 21 qershorit. Fjala është për 4 kandidatë te rinj ne Berat, Kuçove, Korçe dhe Kukës.

Lefter Maliqi mesazh Bashës: Përgjegjësitë për humbjet apo vlerësimet për fitoret janë të atyre që drejtojnë

Gazeta Dita - 14.04.2015

Për herë të parë Lefter Maliqi ka reaguar ndaj refuzimit që Basha i bëri atij për të kandiduar për Bashkinë e Beratit. Përmes disa komenteve në profilin tij në Facebook, Maliqi shprehet se ...

Lefter Maliqi mesazh Bashës pas refuzimit

Gazeta Tema - 14.04.2015

Lefter Maliqi nuk e ka pritur mirë refuzimin e Bashës për kandidaturën e tij për Bashkinë e Beratit. Pas zgjidhi Kasëm Mahmutaj të republikanëve si kandidat të PD-së për Beratin, Maliqi ka reaguar me ...

Rama mbledh ministrat e deputetët pas kthimit nga Emiratet, për kandidatin e Tiranës

Gazeta Tema - 14.04.2015

Kryeministri Edi Rama, menjëherë pas kthimit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, ku ndodhej për një vizitë zyrtare, u takua për rreth 60 minuta në selinë e Kryeministrisë me një grup të ngushtë ...

Kandidati për Tiranën, Rama mbledh deputetë e ministra në kryeministri

Gazeta Dita - 14.04.2015

Kryeministri Edi Rama, menjëherë pas kthimit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, ku ndodhej për një vizitë zyrtare, u takua për rreth 60 minuta në selinë e Kryeministrisë me një grup të ngushtë ...

Portreti i një kryetari bashkie

InfoGlobi - 14.04.2015

Shkruan: Teuta Nunaj Afrimi i mbylljes së afatit ligjor për regjistrimin e kandidatëve për kryetar bashkie rriti edhe më shumë vëmendjen e opinionit publik tek emrat që do të shpallen.

PD shpall kandidatin për Bashkinë e Lushnjës

Gazeta Start - 13.04.2015

Tiranë – Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot kandidatin për Bashkinë e Lushnjës. Darien Xhindoli do të kandidojë përballë Fatos Tushes të Partisë Socialiste, i cili rikandidon në këtë zonë.

Zgjedhjet, PD përcakton kandidatin për bashkinë e Lushnjes

LajmiFundit - 13.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar vendimarrjen e saj per një tjetër kandidat për zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Burimet zyrtare njoftojne se Darien Xhindoli, do të jetë kandidat për Bashkinë e ...

PD vendos kandidatin për Bashkinë e Lushnjës

Zhurnal - 13.04.2015

Tiranë, 13 prill - Partia Demokratike zyrtarizoi mëngjesin e sotëm emrin e kandidatit për Bashkinë e Lushnjës, pas prezantimit të kandidatëve për gjashtë bashki të tjera, ditën e djeshme.

Zyrtarizohet kandidati i PD për Bashkinë e Lushnjes

Albeu.com - 13.04.2015

PD ka zyrtarizuar një tjetër kandidat për zgjedhjet e 21 Qershorit. Darien Xhindoli do të jetë kandidat për Bashkinë e Lushnjes . Partia më e madhe opozitare në vend, prej disa ditësh ka nisur ...

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidaturat për Përrenjasin dhe Maliqin

SOT - 13.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe dy kandidatë të tjerë për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Mësohet se PD-ja ka bërë zyrtare kandidaturën e Bajazit Karriqit për Bashkinë e Përrenjasit.

PD zyrtarizon 17 bashki. Enigmë Tirana, Durrësi. Ja përballjet e para

Botasot - 13.04.2015

Partia Demokratike ka zgjedhur një tjetër strategji nga ajo e maxhorancës për prezantimin e kandidatëve të saj për betejën elektorale të 21 qershorit. Pa prezantime mediatike në selitë partiake.

PD zyrtarizon 20 kandidatë, bashkitë kryesore mbyllen këtë javë

Mapo - 13.04.2015

PD zyrtarizon 20 kandidatë, bashkitë kryesore mbyllen këtë javë Postuar më: 13 Prill 2015 12:11 Në listën e parë të kandidatëve zyrtarë, PD-ja përfshin kandidatë që aktualisht janë kryetarë komunash, ...

PD vendos kandidatin për Bashkinë e Lushnjës

Botasot - 13.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi mëngjesin e sotëm emrin e kandidatit për Bashkinë e Lushnjës, pas prezantimit të kandidatëve për gjashtë bashki të tjera, ditën e djeshme.

PD zyrtarizon 5 kandidatë, mes tyre për Beratin, Kukësin e Korçën

Ora news - 13.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi sot kandidatët për 5 bashki. Republikanin Kasem Mahmutaj PD e zyrtarizon si kandidat për kryetar bashkie në Berat Në Kuçovë propozon Myslim Haxhin përballë Selfo ...

PD zyrtarizon kandidatët për Beratin  Kuçovën, Kukësin e Fushë Arrëzin

Shqiptarja - 13.04.2015

TIRANE - Partia Demokratike vijon të zyrtarizojë kandidatë të tjerë që do të garojnë për Bashkitë në zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Këtë të martë demokratët zyrtarizuan kandidaturën e Kasem ...

PD kandidon Darien Xhindolin në Lushnje

Gazeta Dita - 13.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi sot Darien Xhindolin si kandidat për kryetar bashkie të qytetit të Lushnjes. Dje selia blu zyrtarizoi edhe kandidatët e 6 bashkive, ndërsa në total deri tani janë ...

Darien Xhindoli, kandidati i PD-së për Lushnjen

Gazeta Tema - 13.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi sot Darien Xhindolin si kandidat për kryetar bashkie të qytetit të Lushnjes. Dje selia blu zyrtarizoi edhe kandidatët e 6 bashkive, ndërsa në total deri tani janë ...

Zgjedhjet lokale, zyrtarizohet kandidati i PD-së për Bashkinë e Lushnjes

Gazeta Dita - 13.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar një tjetër kandidat për zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Bëhet fjalë për Darien Xhindolin, i cili do të jetë kandidat për Bashkinë e Lushnjes.

PD përcakton edhe 3 kandidatë të tjerë/Përballjet për Lushnjen, Maliqin dhe Prrenjasin

Gazeta Tema - 13.04.2015

Partia Demokratike zyrtarizoi edhe 3 kandidatë për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit. Kështu Darien Xhindole është kandidati i PD-së për kryetar bashkinë e Lushnjes, i cili do të përballet me ...

PD zyrtarizon 20 kandidatë, por emrat për bashkitë kryesore mbeten ende mister

Gazeta Dita - 13.04.2015

Partia Demokratike ka zyrtarizuar deri më tani 20 kandidatë për zgjedhjet e 21 qershorit. Por, deri më tani janë zyrtarizuar kandidatët e bashkive më të vogla.

Kandidaturat, PS ende e pavendosur për disa Bashki

Vision Plus - 13.04.2015

Partia Socialiste ka publikuar emrat e 25 kandidatëve të saj për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Por kanë mbetur edhe shumë emra për t’u vendosur si garues te PS-së, sidomos kur flitet për bashkitë ...

PD zyrtarizon tre kandidatë

Vision Plus - 13.04.2015

Partia Demokratike ka mbyllur 1/3 e kandidateve për zgjedhjet lokale te 21 qershorit, megjithatë te vetmet bashki te rëndësishme qe janë zyrtarizuar mbeten Elbasani dhe Gjirokastra.

Kandidaturat, PS ende e pavendosur për disa bashki

Gazeta Dita - 13.04.2015

Partia Socialiste ka publikuar emrat e 25 kandidatëve të saj për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Por kanë mbetur edhe shumë emra për t’u vendosur si garues te PS-së, sidomos kur flitet për bashkitë ...

PD zyrtarizon në Lushnje kandidatin Darien Xhindoli

AlbanianScreen - 13.04.2015

Tiranë - Darien Xhindoli do të jetë kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Lushnjes. Ai është zyrtarizuar paraditen e sotme, ndërsa ai do të jetë përballë kandidatit të majtë, Fatos Tushe.

Lista e PD-së dhe PS-së, prezantohen kandidatët për bashkitë

AlbanianScreen - 13.04.2015

Tiranë - Partitë politike kanë zyrtarizuar këtë të hënë kandidatë të tjerë për zgjedhjet lokale. Partia Demokratike ka shpallur emrat për 3 bashki, ndërsa ajo socialiste, për një të tillë.