TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Refuzojnë spitalin, 4 grevistë në gjendje të rëndë

Shekulli - 14.10.2012

Lindita Çela Gjendja e ish të burgosurve politikë të ndodhur prej 22 ditësh në grevë urie sa vjen e përkeqësohet. Së paku dy prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërkohë që asnjë prej tyre nuk ka pranuar të shtrohet në spital.

Tiranë: Disa grevistë në gjendje të rëndë

24 orë - 14.10.2012

Në Shqipëri ish të burgosurit politikë të cilët janë prej tre javësh në grevë urie vendosën të heqin dorë nga vendimi ekstrem për të mos konsumuar ujë.

Gazetarët protestë para Kryeministrisë

Albeu.com - 14.10.2012

Gazetarët protestë para Kryeministrisë Kryeministria e Shqiperise Një grup gazetarësh lajmëruan dje do të tubohen sot para godinës së Këshillit të Ministrave, në shenjë proteste për mos reagimin ndaj kërkesave të ish-të burgosurve politikë ...

Gazetarët në protestë në mbështetje të grevës së të përndjekurve politikë

Ina - 14.10.2012

Një grup gazetarësh dhe reporterësh të mediave pro opozitare në Tiranë sot do të protestojnë para Qeverisë në mbështetje të grevës së të përndjekurve politik. Greva është e organizuar kryesisht nga gazetarët e mediave të afërta me opozitën.

Greva e urisë dhe e djathta zyrtare

Top Channel - 14.10.2012

Nga Skënder Minxhozi - Një grevë urie po mban lidhur vëmendjen e opinionit publik shqiptar prej më shumë se njëzet ditësh. Dhjetë të persekutuar po sfidojnë urinë, etjen dhe shishet me benzinë, për të bërë që kauza e tyre ekonomike të ...

Dita 23, grevistët apel politikës

Albeu.com - 14.10.2012

Dita 23, grevistët apel politikës Duke i konsideruar kërkesat e tyre të realizueshme dhe terësisht ekonomike, grupi i ish të burgosurve politikë në grevë kanë tërhequr dhe një herë vërejtjen për vëmendje ndaj tyre.

Rëndohet gjëndja e një prej grevistëve, niset në spital

Albeu.com - 14.10.2012

Rëndohet gjëndja e një prej grevistëve, niset në spital Një tjetër ish i burgosur politik largohet nga greva e urisë, si rezultat i përkeqësimit të situatës shëndetësore.

Fatmir Lloci shtrohet në spital, refuzoi mjekimin, 8 të përndjekur mbeten në grevë

LajmiFundit - 14.10.2012

Shkon në tetë numri i ish-të përndjekurve të cilët prej 23 ditësh vijojnë grevën e urisë. Grevisti Fatmir Lloçi pas refuzimit të ndihmës mjekësore u shtrua paraditen e sotme në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Greva, Majko: Qeveria të ulet në negociata

Albeu.com - 14.10.2012

Greva, Majko: Qeveria të ulet në negociata Avokati i Popullit, Igli Totozani do të marrë rolin e negociatorit për zgjidhjen e problemit të mbarëvajtjes së grevës së urisë të ish të burgosurve politikë.

Tjetër grevist në spital, ish-të përndjekurit: Mos na lini të vdesim

Lajmeshqip - 14.10.2012

TIRANË - Reduktohen në 8 numri i ish-të përndjekurve të cilët prej mëse 3 javësh vijojnë që vendosur grevën e tyre. Grevisti Fatmir Lloçi pas refuzimit të ndihmës mjekësor u shtrua paraditen e sotme në gjendje të rëndë shëndetësore në ...

Protesta e gazetarëve

Top Channel - 14.10.2012

Ashtu sic patën paralajmëruar, dhjetra gazetarë u mblodhën sot në një tubim para selisë së Kryeministrisë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Në orën 12 ata u mblodhën në trotuarin pranë Kryeministrisë ku firmosën mbi një pankartë ku ...

Grevistët, të zhgënjyer me Presidentin

Portalb - 14.10.2012

Greva e urisë e ish të përndjekurve politikë ka hyrë në ditën e saj të 23-të dhe ata vazhdojnë t’i bëjnë thirrje qeverisë, autoriteteve, shoqërisë civile, madje edhe komuniteteve fetare për t’i mbështetur në këto ditë të vështira.

Grevistët: Të reagojë edhe feja

Top Channel - 14.10.2012

Ka qenë e vështirë nata e kaluar për grevistët, për shkak të motit të keq pasi shiu i rënë jashtë ka depërtuar në cadrën e e improvizur të tyre duke lagur gjithcka përfshirë edhe medikamentet që i kanë refuzuar.

Dita e 23 e grevës, ish të burgosurit politikë apel për vëmendje

Ora news - 14.10.2012

Duke i konsideruar kërkesat e tyre të realizueshme dhe terësisht ekonomike, grupi i ish të burgosurve politikë në grevë kanë tërhequr dhe një herë vërejtjen për vëmendje ndaj tyre.

Greva e urisë, largohet një ish-i burgosur politik

Panorama - 14.10.2012

Asnjë kontakt nga autoritetet me grevistët e urisë. Tufa: Të negociojnë me ne, ose do nisim planin B . Jep dorëheqjen koordinatori Patrioti pas debateve, por rikthehet .

Rëndohet gjendja e ish-të përndjekurve në ditën e 23-të të grevës

Koha.net - 14.10.2012

Tiranë, 14 tetor - Greva e urisë e ish-të përndjekurve politikë ka hyrë sot në ditën e 23-të. Duke i bërë thirrje qeverisë që të dialogojë me ta, pasi iniciativa e tyre nuk është politike, grevistët shprehin vendosmërinë për të vazhduar më ...

Rëndohet gjendja shëndetësore e grevistëve, 1 tjetër dërgohet në spital

Ora news - 14.10.2012

Një tjetër ish i burgosur politik largohet nga greva e urisë, si rezultat i përkeqësimit të situatës shëndetësore. Fatmir Lloçi ka lënë grevën në ditën e 23 të saj, pas gjendjes së rëndë shëndetësore, ku është transportuar në spital për ...

Tjetër grevist në spital, Majko e Ngjela tek çadrat

Panorama - 14.10.2012

UPDATE- 13:20 | Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko dhe avokati Spartak Ngjela kanë vizituar sot çadrat ku prej 23 ditësh po qëndrojnë në një grevë urie, ish të burgosurit politik.

Rëndohet gjendja, Tufa: Jo kokëfortësi me këta njerëz

Panorama - 14.10.2012

TIRANE- Ne diten e 24 te greves se urise, gjendja shendetesore e ish te burgosurve politike eshte renduar se tepermi. Koordinatori i greves, Skënder Tufa ka deklaruar paraditen e sotme se greva ka arritur tashme kulmin.

Majko: Qeveria të ulet në bisedime grevistët

Ora news - 14.10.2012

Avokati i Popullit, Igli Totozani do të marrë rolin e negociatorit për zgjidhjen e problemit të mbarëvajtjes së grevës së urisë të ish të burgosurve politikë.

Edhe një grevist në spital

Koha.net - 14.10.2012

Tiranë, 14 tetor - Reduktohen në 8 numri i ish-të përndjekurve të cilët prej më se 3 javësh vijojnë që vendosur grevën e tyre. Grevisti Fatmir Lloçi pas refuzimit të ndihmës mjekësor u shtrua paraditen e sotme në gjendje të rëndë ...

Tiranë: Përkeqësohet gjendja e grevistëve

VOA - 14.10.2012

Në Shqipëri vazhdon të përkeqësohet gjendja e ish të burgosurve politikë të cilët prej më shumë se tre javësh gjenden në grevë urie për të kërkuar shpërblimin financiar për vitet e kaluara në burgjet e dikaturës komuniste Disa prej ...

Tiranë: Përkeqësohet gjendja e grevistëve

Yll Press - 14.10.2012

Në Shqipëri vazhdon të përkeqësohet gjendja e ish të burgosurve politikë të cilët prej më shumë se tre javësh gjenden në grevë urie për të kërkuar shpërblimin financiar për vitet e kaluara në burgjet e dikaturës komuniste.

Fatmir Lloçi shtrohet në spital, ish-të përndjekurit: Duam 4 këste dëmshpërblim

BalkanWeb - 14.10.2012

TIRANË- Reduktohen në 8 numri i ish-të përndjekurve të cilët prej mëse 3 javësh vijojnë që vendosur grevën e tyre. Grevisti Fatmir Lloçi pas refuzimit të ndihmës mjekësor u shtrua paraditen e sotme në gjendje të rëndë shëndetësore në ...

Ish-të persekutuarit: "Do pimë ujë prej ilaçeve, por nesër grevë te Kryeministria"

Shekulli - 13.10.2012

TIRANË - Është ndërprerë 'greva e vdekjes' së ish-të persekutuarve. Vendimi që morën dje pasdite, për të mos pirë më as ujë, duket se ka rezultuar i pasukssesshëm.

Reporterët e ish-të përndjekurve në grevë, peticion Sali Berishës

Shekulli - 13.10.2012

TIRANË - Një grup reporterësh dhe gazetarësh shqiptarë, që mbulojnë grevën e urisë të të përndjekurve politikë, u kanë bërë thirrje qytetarëve shqiptarë të mbështesin protestën e grevistëve të urisë dhe i kanë kërkuar kryeministrit Berisha ...

Tiranë, të përndjekurit: Shpallim grevën e vdekjes, policia na la pa ujë e ilace

LajmiFundit - 13.10.2012

Tirane – Lajmifundit – Të përndjekurit politikë deklarojnë se kanë hyrë tashmë në “grevën e vdekjes”. Skender Tufa, përfaqësues i grevës së urisë që po zhvillohet në Tiranë, deklaroi sot në mëngjes se gjendja e grevistëve është përkeqësuar ...

Ish-të përndjekurit 22 ditë grevë, mohojnë edhe ujin

Portalb - 13.10.2012

Ish-të burgosurit politikë kanë hyrë sot në ditën e 22-të të grevës së urisë, e cila po zhvillohet në dy çadra të improvizuara në zonën e 'Komunës së Parisit'.

Ish të përndjekurit, Tufa: Greva t’i kthehet normalitetit

Albeu.com - 13.10.2012

Ish të përndjekurit, Tufa: Greva t’i kthehet normalitetit Koordinatori i greves së ish të burgosurve politik, Skender Tufa ka apeluar sot qe greva t’i kthehet normalitetit , nderkohe qe ka kerkuar te vijoje dialogiu dhe bisedimet per ...

Një i përndjekur braktis grevën, të tjerët: Nuk e shesim gjakun e shokëve tanë

LajmiFundit - 13.10.2012

Një i përndjekur politik është larguar nga greva pasditen e të shtunës. Shtetasi Asllan Patrioti, ka lënë ambientet e grevës në ora 17.50. Ai deklaroi se tërhiqet nga greva.

(Plotësuar) Greva, Ish të-përndjekurit: Do i shkojmë deri në fund

Lajmeshqip - 13.10.2012

TIRANË (PLOTESUAR 13 TETOR, 19:30)- Ish-të burgosurit politikë hynë sot në ditën e 22-të të grevës së urisë, e cila po zhvillohet në dy çadra të improvizuara në zonën e ‘Komunës së Parisit’.

Nishani pret në takim ish të përndjekurit: Mos rrezikoni jetën, do ndjek kauzën tuaj

Gazeta Republika - 13.10.2012

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, priti dje, në një takim, një përfaqësi të grevistëve, ish të përndjekurve politikë, dhe dëgjoi me vëmendje kërkesat e tyre.

Greva e ish të përndjekurve, tre grevistë në gjendje të rëndë

Ora news - 13.10.2012

Ndërsa ish të përndjekurit politik vijojnë ditën e 22-të të grevës së urisë gjendja e tyre shëndetësore sa vjen dhe përkeqësohet. Tre grevistët Llazi Koçi, Besim Valteri dhe Fatmir Lloshi kundërshtojnë dërgimin në spital për të marrë ...

Negociatat me SHBA e BE, Nishani pret grevistët

Panorama - 13.10.2012

Ish-të përndjekurit, me targë CD në zyrën e kreut të shtetit . Tufa raporton te Ambasada e SHBA për incidentin me policinë . Pas 20 ditësh grevë, ish-të përndjekurit politikë zhvillojnë takimin e parë me autoritetet e larta shtetërore.

Incidentet, shpallet “greva e vdekjes”

Panorama - 13.10.2012

Dita e 21-të e grevës së urisë, konflikte të ashpra mes ish-të burgosurve politikë dhe policisë . Ish-të dënuarit politikë: Afat deri sot pasdite, ose vetëflijim .

Tiranë: Përcahet greva e ish-të burgosurve, largohet koordinatori

Koha.net - 13.10.2012

Tiranë, 13 tetor - Ish-të burgosurit politikë hynë sot në ditën e 22-të të grevës së urisë, e cila po zhvillohet në dy çadra të improvizuara në zonën e 'Komunës së Parisit', në Tiranë.

Tiranë: Disa grevistë në gjendje të rëndë

VOA - 13.10.2012

Në Shqipëri ish të përndjekurit politikë të cilët janë prej tre javësh në grevë urie vendosën të heqin dorë nga vendimi ekstrem për të mos konsumuar ujë.

Largohet nga greva e urisë një nga ish-të përndjekurit

Ora news - 13.10.2012

Largohet nga greva e urisë një nga ish-të përndjekurit politik. Arif Beu ka lënë grevën në ditën e 22 të saj për arsye familjare. ...

Ish-të dënuarit politike: Do i shkojmë deri në fund, nuk shesim gjakun e shokëve

BalkanWeb - 13.10.2012

TIRANË- Ish-të burgosurit politikë hynë sot në ditën e 22-të të grevës së urisë, e cila po zhvillohet në dy çadra të improvizuara në zonën e 'Komunës së Parisit'.

Tentativë e tretë për vetëdjegie

Top Channel - 12.10.2012

Një tjetër ish i dënuar politik ka tentuar t’i verë zjarrin vetes, por u ndalua në kohë nga policia. Shtetasi Gani Aliaj i dënuar me 20 vjet burg më parë ka lyer trupin me lëndë djegëse vetëm pak metra nga cadra ku po zhvillohet greva e ...

Tiranë, një ish i përndjekur i tretë tenton të vetëdigjet

Ina - 12.10.2012

Një tjetër ish i dënuar politik ka tentuar t`i vendos flakën vetes në afërsi të çadrave të grevës së urisë së ish te përndjekurve. Policia ka parandaluar djegien e ish të përndjekurit politik Gani Aliaj dhe më pas e ka shoqëruar në ...

Greva, Nishani takon ish-të përndjekurit

Albeu.com - 12.10.2012

Greva, Nishani takon ish-të përndjekurit Presidenti Bujar Nishani pritet të vizitojë sot ish-të përndjekurit politikë të cilët ndodhen në grevë urie.

Perfaqesues te grevisteve takohen me presidentin Nishani

24 orë - 12.10.2012

Në ditën e 21-të të grevës së urisë ambasada e SHBA-së dhe e BE-së ndërmjetësojnë një takim mes ish të burgosurve politikë dhe presidentit të Republikës Bujar Nishani.

Korçë, ish të përndjekurit në protestë

Top Channel - 12.10.2012

Ish të përndjekurit politike në Korçë i jane solidarizuar grevës që është duke u zhvilluar në Tiranë. Ne nje deklarate per shtyp ata e kane konsideruar te motivuar kete greve dhe te arsyeshme kerkesat e parashtruara deri me tani por jane ...

60 police ruajne 11 gréviste ne diten e 21 te greves

24 orë - 12.10.2012

Tentativa e tretë pas vetëdjegies së grevistit Lirak Bejko dhe përfshirjes nga flakët e Gjergj Ndrecës bëri që policia të zgjerojë edhe më shumë perimetrin rreth të cilit mund t’i afrohesh çadrës.

Nishani takon ish të përndjekurit: Të shmanget përdorimi politik i grevës

Albeu.com - 12.10.2012

Nishani takon ish të përndjekurit: Të shmanget përdorimi politik i grevës Presidenti i Republikës, Bujar Nishani , priti sot në një takim një përfaqësi të grevistëve ish-të përndjekurve politikë.

Nishani viziton ish-të përndjekurit: Mos rrezikoni jetën

Portalb - 12.10.2012

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, priti sot në një takim një përfaqësi të grevistëve ish-të përndjekur politikë dhe dëgjoi me vëmendje kërkesat e tyre.

(Plotësuar) “Greva e vdekjes”, të përndjekurit refuzojnë ujin dhe spitalin

Lajmeshqip - 12.10.2012

TIRANE (PLOTESUAR 12 TETOR, 21:10)- Ish-të përdjekurit politikë të cilët prej 21 ditësh vijojnë grevën e urisë në dy cadra të improvizuara në zonën e Komunës së Parisit, shpallën pasditen e sotme grevën e vdekjes.

Grevistët me ndërkombëtarët tek Nishani

Top Channel - 12.10.2012

Përfaqësues të përndjekurve politikë që janë futur në grevë urie kanë negociuar për rreth dy orë me presidentin Bujar Nishani në ambientet e Presidencës.

Të përndjekurit, Berishës e Nishanit: Na hiqni shtetrrethimin me policë, greva pa ujë

LajmiFundit - 12.10.2012

Të përndjekurit politikë në grevë urie bënë një deklaratë për median sot në Tiranë. “I bejme thirrje Presidentit te Republikes, Nese akoma vazhdon te jete Presidenti i te gjithe Shqipetareve qe mbas takimit me te prisnim nje vijimesi ...

Grevistët refuzojnë spitalin. Tre persona në gjendje të rëndë

Top Channel - 12.10.2012

Gjendja e grevistëve të urisë është rënduar së tepërmi, por më e rënduar është situata rreth e rrotull tendës ku ata janë ngujuar. Vendimi policor per te mos lejuar asgje brenda kesaj tende ka irrituar familjaret dhe miqte e tyre qe ...

Shpallet greva e vdekjes

Top Channel - 12.10.2012

Pavarësisht negociatave me presidentin në praninë e ndërkombëtarëve, në orët e pasdites situata në grevën e urisë së ish-të përndjekurve është tensionuar.

Grevistet e Urise shpallin Greven e Vdekjes

24 orë - 12.10.2012

Tre javë grevë urie është situata e ish të burgosurve politik të cilët janë stacionuar në disa çadra pranë rrugës “Komuna e Parisit” në Tiranë. Vetëm pak orë pas takimit të grevistë me presidentin Bujar Nishani, ku ata e cilësuan si një ...

Tentativë e tretë për vetëdjegie

Yll Press - 12.10.2012

Ndërsa ndalohej nga policia për t’u shoqëruar për në Komisariatin numër 2 të Tiranës, ai i bënte të ditur të gjithëve që do ta ndërmerrte këtë akt në një tjetër vend në shenjë proteste ndaj qeverisë.

Greva, Meta: Jo benzinë zjarrit

Panorama - 12.10.2012

Gara për kreun e LSI, Luan Rama: Ka anëtarë Kryesie që nuk paguajnë kuotat . “Të verifikohet zbatimi i ligjit, jo përdorje politike” Kreu i LSI-së, Ilir Meta, kërkoi dje të verifikohet zbatimi i ligjit për dëmshpërblimin e ish-të ...

Nishani me ish-të përndjekurit: Mos rrezikoni jetën, do ndjek kauzën tuaj

BalkanWeb - 12.10.2012

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, priti sot në një takim një përfaqësi të grevistëve ish-të përndjekurve politikë dhe dëgjoi me vëmendje kërkesat e tyre.

Nishani-grevistëve:Shmangni përdorimin politik të grevës

Ora news - 12.10.2012

Kreu i shtetit Bujar Nishani ka kërkuar sot që greva e urisë e ish të përndjekurve politik të mos përdoret politikisht. Në një takim me një përfaqësi të grevistëve, presidenti Nishani ka shprehur shqetësimin e thellë për pasojat fizike dhe ...

“Bastisen” çadrat nga pijet, grevistët: Do vazhdojmë pa ujë

Ora news - 12.10.2012

Grupi grevist i ish të burgosurve politike kanë vendosur ekstremizimin e grevës së urisë, duke eleminuar edhe konsumimin e ujit të pijshëm. Këtë vendim ata e kanë marrë pasditen e sotme, kur shënohet dhe dita e 21 e grevës së urisë, një ...

Nishani: Shmangni përdorimin politik të grevës

Panorama - 12.10.2012

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani është angazhuar për ndjekjen në vijimësi të procesit të zbatimit të ligjit për kompensimin financiar të ish-të përndjekurve politikë dhe për këtë do të kërkojë informacion të vazhdueshëm nga ...

Një grup ish të dënuarish politikë takim me presidentin Nishani

VOA - 12.10.2012

Takimi u ndërmjetësua nga ambasadori i BE-së dhe SHBA-së; Grevistët: “Nuk u arrit zgjidhje. Hapur mundësia për bisedime të mëtejshme” Në Shqipëri, një përfaqësi e ish të dënuarve politik të cilët prej tre javësh kanë nisur një grevë urie ...

Ish-të përndjekurit politikë shpallin grevën e vdekjes, pa ujë

Koha.net - 12.10.2012

Tiranë, 12 tetor - Ish-të burgosurit politikë të cilët prej 21 ditësh vijojnë grevën e urisë në dy çadra të improvizuara në zonën e 'Komunës së Parisit', shpallën pasditen e sotme grevën e vdekjes.

Grevistët me ndërkombëtarët tek Nishani

Koha.net - 12.10.2012

Prishtinë, 12 tetor - Përfaqësues të përndjekurve politikë që janë futur në grevë urie kanë negociuar për rreth dy orë me presidentin Bujar Nishani në ambientet e Presidencës.

Mohimi i ujit, grevistët thirrje institucioneve

Ora news - 12.10.2012

Masat e fundit në cadrat ku po mbajnë grevën e urisë, i ka shqetësuar së tepërmi grupin e ish të burgosurve politikë. Përmes një deklarate për shtyp, kordinatorët e kësaj greve i bëjnë thirrje Presidentit të Republikës dhe Kryeministrit të ...

Ish-të dënuarit politikë shpallin grevën e vdekjes, refuzojnë dhe spitalin

BalkanWeb - 12.10.2012

TIRANE- Ish-të burgosurit politikë të cilët prej 21 ditësh vijojnë grevën e urisë në dy çadra të improvizuara në zonën e 'Komunës së Parisit', shpallën pasditen e sotme grevën e vdekjes.

Tufa: Qeveria të mos heshtë, të shpëtojë grevistët

Panorama - 12.10.2012

UPDATE- Koordinatori i greves se ish te burgosurve politike i eshte drejtuar me nje aple qeverise te veproje sa me pare, te marre masa per te shpetuar njerezit qe jane ne gjendje te rende per jeten ne greven e urise.

Tjetër ish i dënuar politik tenton të vetëdigjet

Shqiptar - 12.10.2012

Një tjetër ish i dënuar politik ka tentuar t`i vendos flakën vetes në afërsi të cadrave të grevës së urisë së ish te përndjekurve. Policia ka parandaluar djegien e ish të përndjekurit politik Gani Aliaj dhe më pas e ka shoqëruar në ...

Edlira Bejko: Vetëflijimi u paralajmërua, ata nuk reaguan. Grevistët: I kushtohet Nishanit

Shekulli - 11.10.2012

Lindita Çela Pa kaluar 72 orë, askush nuk jep garanci për jetën e Lirak Bejkos. 47-vjeçari po lufton më vdekjen, drejtë së cilës shkoi me vullnet të plotë duke u vetëflijuar.

Një tjetër ish-i përndjekur tenton t'i vërë flakën vetes

Shekulli - 11.10.2012

Gani Alia është i përndjekuri politik i tretë, që ndërmorri aktin e vetëflijimit, pasi janë refuzuar kërkesat e tyre për dëmshpërblim. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:36 min, pak metra larg çadrave.

Frike per nderhyrjen e policise ne Greven e Urise

24 orë - 11.10.2012

Pas Gjergj Ndrecës, një tjetër ish-i burgosur politik i vuri flakën vetes. Ai është Lirak Beko, 47 vjeç dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën në QSUT, pasi u dogj rëndë në 50 për qind të trupit të tij nga zjarri që i vuri vetes.

Sot dita e 20 e Greves se Urise se ish te perdjekurve politike

24 orë - 11.10.2012

Ish të burgosurit politikë hynë mëngjesin e sotëm në ditën e 20 të grevës së tyre të urisë, ndërsa dy prej tyre gjenden në qendrën spitalore Universitare Nënë Tereza pas tentativës për tu vetëflijuar duke u djegur.

Sakrificat e grevistëve dhe shurdhëria totale ndaj tyre

Top Channel - 11.10.2012

MUSTAFA NANO - Një grevist tjetër i ka vënë flakën vetes. Quhet Lirak Bejko. Kamerat kanë mundur ta filmojnë dhe çfarë na panë sytë janë pamje që s’do donim t’i shihnim kurrë.

Dita e 20-të e grevës, të përdjekurit protestë te Parlamenti: Bode gënjen për paratë

LajmiFundit - 11.10.2012

Të përndjekurit politikë nga Tirana dhe rrethet zhvillojnë protest para parlamentit në ditën e 20 të grevës së urisë. Mëngjesin e sotëm, pak para nisjes së seancës plenare në Kuvend, të përndjekurit politikë të shumtë në numër janë ...

“Blindohen” ambientet e grevës

Top Channel - 11.10.2012

Dita e 19 e grevës së urisë të ish të përndjekurve politikë ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik. Pas tentativës së dytë për vetëflijim, Policia e Shtetit ka “blinduar” ambientet, duke mos lejuar njeri që të futet në çadrat ku po ...

Policia rrethon grevën

Top Channel - 11.10.2012

Dita e 20-të e grevës së urise e ish të përndjekureve politike u karakterizua nga tensione të hërëpashershme, për shkak edhe të rrethimit të tendës me forca të shumta policore.

Policia blindon tendën ku zhvillohet greva e ish të përndjekurve politikë

Albeu.com - 11.10.2012

Policia blindon tendën ku zhvillohet greva e ish të përndjekurve politikë Tenda ku po zhvillohet greva e urisë së ish të përndjekurve politike është blinduar sot nga forca të shumta policore.

Grevistet e djegur jane ende ne gjendje kritike

ikub - 11.10.2012

Mjeket deklaruan se plaget e shumta qe ka marre nga djegia kane demtuar rende Lirak ...

Greva në ditën e 21, përfaqësuesit e të përndjekurve negociata me SHBA e Nishanin

LajmiFundit - 11.10.2012

Të burgosurit dhe të përndjekurit politikë hyjnë sot në ditën e 21-të të grevës së urisë. Një përfaqësi e tyre mësohet se ditën e sotme do të zhvillojë takim me presidentin Bujar Nishani.

Greva, policia parandalon vetëflijimin e tretë

Top Channel - 11.10.2012

Një tjetër ish i përndjekur politik u përpoq të vetëflijohej në afërsi të çadrës ku mbahet greva e urisë, në ditën e 20-të të saj. Menjëherë është bërë neutralizimi i ish të burgosurit dhe shoqërimi i tij për në ambientet e komisariatit ...

Meta si Berisha: Greva e të përndjekurve, protestë politike

LajmiFundit - 11.10.2012

Kryetari i LSI, Ilir Meta komentoi grevën e të përndjekurve politikë. Në qëndrimin e tij ai ishte në sinkron me qendrimin e kryeministrit dhe gjithë mazhorancës se greva është tërësisht politike.

Tentoi vetëdjegien, i përndjekuri i tretë jo grevist merret në pyetje në polici

LajmiFundit - 11.10.2012

Policia e Tiranës konfirmoi se ka parandaluar vetëflijimin e një të përndjekuri politik jo grevist pranë ambienteve ku mbahet greva e urosh në Tiranë.

Meta: Greva e ish të përndjekurve po përdoret politikisht

Portalb - 11.10.2012

Greva e ish të përndjekurve po përdoret politikisht. Kështu ka deklaruar kreu i LSI-së Ilir Meta, teksa ka folur në një aktivitet të mbajtur nga Lëvizja e Gruas për Integrim.

Tjetër ish i dënuar politik tenton të vetëdigjet

Albeu.com - 11.10.2012

Tjetër ish i dënuar politik tenton të vetëdigjet Një tjetër ish i dënuar politik ka tentuar t`i vendos flakën vetes në afërsi të cadrave të grevës së urisë së ish te përndjekurve.

Greva e të përndjekurve, policia parandalon vetëflijimin e tretë

Lajmeshqip - 11.10.2012

TIRANË- Një ish-i dënuar politik ka tentuar të vetëdigjet mbrëmjen e sotme rreth orës 19:36 pak metra larg grevës, e cila po zhvillohet në dy çadra të improvizuara pranë zonës së Komunës së Parisit në Tiranë.

Mjekët: Shërbim 24 orë te greva e ish-të burgosurve, ndërrohemi çdo tre orë

BalkanWeb - 11.10.2012

TIRANE- Të gjesh vendin ku zhvil lohet greva e ish-të përndjekurve politikë në kryeqytet nuk është e vështirë. Banorët e zonës të adresojnë menjëherë.

Grevisti Lirak Bejko vetëdigjet live në TV, izolohen në çadër 11 të tjerët

Panorama - 11.10.2012

Dy ditë pas aktit ekstrem të Gjergj Ndrecës, miku i tij i ngushtë që e zëvendësoi, i vë flakën vetes . Në tentativë për të shuar flakët, rrezikon jetën grevisti Kollçaku .

Berisha: Siguria gaboi, rasti i dytë duhej të mbrohej

Panorama - 11.10.2012

Pas kryeministrit reagon edhe ambasadori i BE, Sequi: Është tragjedi . “I kërkova Tavos që të kujdeset për të vetëflijuarin” Kryeministri Sali Berisha deklaroi dje se gjëja e parë që bëri kur mori vesh për tentativën e vetëflijimit të ...

Izolohen 11 grevistë, kërcënojnë me vetëdjegie

Panorama - 11.10.2012

Pas dy akteve ekstreme, ish-të burgosurit politikë ndalojnë dialogun dhe vizitat. Incident mes një ish-të burgosuri politik, policisë e FRESSH. Pas aktit ekstrem të Lirak Bejkos, pjesëmarrësit e tjerë të grevës së urisë kanë vendosur që të ...

“Zjarrin e bllokova me trup, s’kthehem i gjallë se kam borxhe”

Panorama - 11.10.2012

Flet grevisti që ndihmoi të vetëflijuarin e dytë . Liraku u vetëdogj pa asnjë paralajmërim, te çadra do të vetëflijohen të tjerë” Flet Edlira Bejko, e shoqja e ish-të burgosurit politik: Bashkëshortja e Bejkos: Unë dhe gratë e grevistëve ...

Greva, përkeqësohet shëndeti i një prej ish-të përndjekurve

Ora news - 11.10.2012

Përkeqësohet gjendja e njërit prej ish-të përndjekurve politik të cilët ndodhen në grevë urie. Mësohet se një prej grevistëve është dërguar me urgjencë në spital për të marrë ndihmën mjekësore.

Ish-grevistët, Bejko rëndë, Ndresa jashtë rrezikut për jetën

Ora news - 11.10.2012

Dy ish grevistët Gjergji Ndreca dhe Lirak Bjeko që i vunë flakën vetës për kauzën e tyre dhe ndodhen në QSUT vazhdojnë të jenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Greva e urisë, dita e 20

VOA - 11.10.2012

Një grup familjarësh, bashkëvuajtësish të burgjeve dhe përkrahës të grevistëve qëndrojnë vazhdimisht në mjediset pranë grevës së urisë. Greva e urisë e një grupi ish të burgosurish politikë të diktaturës komuniste po vazhdon sot në ditën e ...

Një ish i dënuar politik, jo grevist tenton të vetëdigjet, neutralizohet

BalkanWeb - 11.10.2012

TIRANË- Një ish i dënuar politik ka tentuar të vetëdigjet mbrëmjen e sotme rreth orës 19:36 pak metra larg grevës, e cila po zhvillohet në dy çadra të improvizuara pranë zonës së Komunës së Parisit në Tiranë.

Meta: Greva është politike. Të zbatohet ligji

Panorama - 11.10.2012

TIRANE- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta tha se greva e ish të përndjekurve politik po përdoret politikisht, ndërsa kërkoi që të verifikohet zbatimi i ligjit në përmbushjen e kërkesave të tyre.

Dita e 20-të e grevës, tjetër ish i dënuar politik tenton të vetëdigjet

Ora news - 11.10.2012

Në ditën e 20-të të mbrojtjes së kauzës e tyre në cadrën e improvizuar në zonën e “Komunës së Parisit”, një tjetër grevist, ide ka tentuar të vetëdigjet me benzinë.

Meta: Greva po përdoret politikisht, të zbatohet ligji

Ora news - 11.10.2012

Greva e ish të përndjekurve po përdoret politikisht. Kështu ka deklaruar kreu i LSI-së Ilir Meta, teksa ka folur në një aktivitet të mbajtur nga Lëvizja e Gruas për Integrim.

Tenton të vetëdigjet, neutralizohet nga policia

Koha.net - 11.10.2012

Tiranë, 11 tetor - Një ish-i dënuar politik ka tentuar të vetëdigjet mbrëmjen e sotme rreth orës 19:36 pak metra larg grevës, e cila po zhvillohet në dy çadra të improvizuara pranë zonës së Komunës së Parisit në Tiranë.

Mjekët: Shërbim 24 orë te greva e ish-të burgosurve, ndërrohemi çdo tre orë

Shqiptar - 11.10.2012

TIRANE- Të gjesh vendin ku zhvil lohet greva e ish-të përndjekurve politikë në kryeqytet nuk është e vështirë. Banorët e zonës të adresojnë menjëherë.

Nishani paralajmëroi se në nëntor do emërojë kryeprokurorin e ri

24 orë - 10.10.2012

Presidenti Bujar Nishani i ftuar sot në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” në NEWS24, u shpreh rreth grevës së ish-të dënuarve politikë, paktin detar me Greqinë, vizitën e ministrit Panariti në Athinë, sistemin e drejtësisë në vend ...

Greva, të përndjekurit s`pranojnë vizita nga politikanët

LajmiFundit - 10.10.2012

Ish-të përndjekurit politikë kanë vendosur të mos pranojnë vizita nga politikanët në çadrat ku ata po zhvillojnë grevën e urisë. Sipas grevistëve vendimi është marrë për të shmangur përdorimin e grevës së urisë për qëllime politike.

Greva e urisë, lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes i përndjekuri Lirak Bejko

LajmiFundit - 10.10.2012

Një tjetër i përndjekur politik i ka vënë flakën vetes sot në Tiranë, pas aktit të Gjergj Ndrecës. Lirjak Beko, 47-vjeç ka dalë nga cadrat e kampit ku mbahet greva e urisë dhe ka hedhur benzinë mbi vete.

Pamje tronditëse, një tjetër grevist i vë flakën vetes (VIDEO)

Albeu.com - 10.10.2012

Pamje tronditëse, një tjetër grevist i vë flakën vetes (VIDEO) Pas Gjergj Ndrecës, një tjetër ish-i i burgosur politik ka tentuar të vetëdigjet.

Pas qendrimit injorues te presidentit, nje tjeter grevist tenton vetedjegien

24 orë - 10.10.2012

Tenton të vetëflijohet një tjetër grevist urie, që prej 19 ditësh ndodhet në protestë duke kërkuar nga Qeveria dëmshpërblim për vitet e burgut në kohën e komunizmit.

Tiranë, vetëdigjet një tjetër ish-i burgosur politik

Ina - 10.10.2012

Një tjetër ish i burgosur sot në Tiranë është përfshirë nga flakët e zjarrit pranë ambienteve ku po mbahet greva e urisë e ish-të burgosurëve politik.

“Indiferenca ndaj grevës”, një tjetër ish-i përndjekur vetëdigjet (video)

Lajmeshqip - 10.10.2012

TIRANË -Pas Gjergj Ndrecës, një tjetër ish-i i burgosur politik ka tentuar ti japë fund jetës me vetëdjegie. Lirak Bejko i ka vënë flakën vetes pas mesditës së të mërkurës, duke pësuar plagë të renda.

Bashkëshortja e grevistit që tentoi vëtëflijimin: U shkel dinjiteti i tyre

LajmiFundit - 10.10.2012

Bashkëshortja e grevistit Lijak Beko i cili tentoi të vetëflijohej i mbyllur brenda çadrave të ish të përndjekurve politik e ka përjetuar tejet rëndë ngjarjen e mesditës së të mërkurës.

Djegia e dy grevistëve, Berisha: U lëndova! Do sigurojmë ambientet e grevës

LajmiFundit - 10.10.2012

TIRANE—Kryeministri Sali Berisha u pyet nga mediat në lidhje me ngjarjet në grevën e urisë së ish të përndjekurve politikë. Kryeministri tha se ishte lënduar shumë nga akti i Ilirjak Bekos ndërsa shtoi se “sakrifica e çdo njeriu më lëndon ...

Arvizu: Më dëshpërsoi së tepërmi vetëdjegia e Lirak Bejkos

LajmiFundit - 10.10.2012

Ambasadori amerikan në Tiranë Aleksandër Arvizu vizitoi përsëri sot ambientet ku po mbahet greva e të përndjekurve politikë në Tiranë. Ai tha se është dëshpëruar së tepërmi nga akti i të përndjekurit Lirak Bejko i cili i vendosi flakën ...

Greva, frikë për ndërhyrjen e policisë

Top Channel - 10.10.2012

Pas Gjergj Ndrecës, një tjetër ish-i burgosur politik i vuri flakën vetes. Ai është Lirak Beko, 47 vjeç dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën në QSUT, pasi u dogj rëndë në 50 për qind të trupit të tij nga zjarri që i vuri vetes.

Presidenti Nishani: Greva e urisë është politike

VOA - 10.10.2012

"Qysh ditët e para unë konstatova ngarkesa shumë të mëdha politike. Presidenti duhet të qëndrojë larg akuzave politike” - tha zoti Nishani. Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, deklaroi në Tiranë se greva e urisë e ish të burgosurve ...

Greva e ish-të përndjekurve, s`pranohen vizitat e politikanëve

Ora news - 10.10.2012

Ish-të përndjekurit politik kanë vendosur të mos pranojnë vizitat e politikanëve në çadrat ku ata po zhvillojnë grevën e urisë. Sipas grevistëve vendimi është marrë për të shmangur përdorimin e grevës së urisë për qëllime politike.

Nishani: Javët që vijnë, në axhendë kryeprokurori i ri

Panorama - 10.10.2012

Kreu i shtetit: Ligji i luftës me Greqinë, “non sens” “Greva e urisë, fatkeqësisht me doza të larta akuzash politike, Presidenti duhet të rrijë larg” Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, deklaroi dje në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” ...

Greva, një tjetër ish i burgosur i vë flakën vetes

Panorama - 10.10.2012

TIRANE- Nje tjeter grevist i ka vene flaken vetes. Ngjarja ka ndodhur vetem pak me pare ne ambientet e greves se ish te perndjekurve. Nje ambulance, e mberritur ne vendin e ngjarjes ka bere transportin e tij per ne spital.

Greva e urisë, tenton të vetëdigjet një tjetër ish-i përndjekur politik

Ora news - 10.10.2012

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë çadrave ku po zhvillohet greva e urisë të ish-të përndjekurve politik ku grevisti Ilirjaz Beko ka lyer veten me benzinë dhe i ka vënë flakën.

Greva, tenton të vetëdigjet një tjetër ish- i përndjekur politik

Gazeta Republika - 10.10.2012

Tre ditë pas djegies së ish-të përndjekurit politik, Gjergj Ndreca një tjetër grevist ka tentuar t’i japë fund jetës duke u përpjekur të vetëdigjet.

Greva e urisë: Vetëflijohet Lirak Bejko

VOA - 10.10.2012

Grevistët e urisë thonë se nuk po bëjnë grevë për vete, por për mijëra ish të dënuar të regjimit komunist, që nuk janë integruar në shoqëri. Një tjetër ish i burgosur politik i diktaturës komuniste, Lirak Bejko, ndezi lëndë djegëse mbi ...

Dita e 19 e grevës së ish të përndjekurve, masa të forta nga policia

Ora news - 10.10.2012

Incidentet e fundit brenda perimetrit të cadrës ku janë ngujuar ish të përndjekurit politikë në grevën e tyre të urisë kane shtuar masat nga ana e policisë, të cilët po mbajnë nën vëzhgim të plotë zonën.

Një tjetër ish-i përndjekur i vë flakën vetes, digjet 50% 47-vjeçari Beko (video)

Shekulli - 09.10.2012

Një tjetër ish-i burgosur politik i ka vënë flakën vetes. Ai është Lirak Beko, 47 vjeç, i cili ka dalë nga çadrat e kampit ku mbahet greva e urisë dhe ka hedhur benzinë mbi vete dhe ka ndezur një shkrepëse.

Deklaratë e ish të përndjekurve grevistë

24 orë - 09.10.2012

Duke shfrytëzuar një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Shqip” në Top Channel, ish të burgosurit politikë në grevë urie, ende të tronditur pas vetëflijimit të bashkëvuajtësit të tyre, Gjergj Ndreca, lëshuan një deklaratë për publikun, ...

Ish të përndjekurit grevistë: Mos na gënjeni!

ikub - 09.10.2012

Koordinatori i grevës, Skënder Tufa i kujton ministrisë së Financave që sipas ligjit, ata duhet të kishin marrë 4 këste të dëmshpërblimit në 8 ...

Greva e urisë në ditën e 18

24 orë - 09.10.2012

Ambasadori amerikan Arviziu tek grevistet e urise Greva e urisë së 25 ish të burgosurve politikë të diktaturës komuniste, e cila kulmoi dje me vetësakrifikimin e kryetarit të saj, Gjergj Ndreca, sot kaloi ditën e 18.

Nishani: Politizimi më pengoi të negocioj mes të përndjekurve e qeverisë

LajmiFundit - 09.10.2012

Presidenti i Republikës Bujar Nishani tha të martën në mbrëmje se politizimi i çështjes e ka penguar atë për të qenë një negociator mos të përndjekurve politikë në grevë urie dhe qeverisë.

Ambasadori i SHBA-ve, Aleksandër Arvizu, vizitoi grevën

VOA - 09.10.2012

“Është e drejta juaj të kërkoni që zëri juaj të dëgjohet. Qeverisë i kam kërkuar që të gjejë rrugët e komunikimit me ju” - tha ambasadori Arvizu.

Greva e urisë në ditën e 18

VOA - 09.10.2012

"Nevojitet dialogu midis palëve të përfshira”, - tha ambasadori Sekui. Greva e urisë së 25 ish të burgosurve politikë të diktaturës komuniste, e cila kulmoi dje me vetësakrifikimin e kryetarit të saj, Gjergj Ndreca, sot kaloi ditën e 18.

Dita e 18-të, një tjetër grevist shtrohet në spital

Panorama - 09.10.2012

Shpëtim Karamuça, prej disa ditësh në grevë urie bashkë me ish të përndjekur të tjerë është detyruar ta lerë atë për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Ish të përndjekurit, Nishani: Grevë politike

Panorama - 09.10.2012

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani tha se e ka ndjekur me shumë vëmendje grevën e ish të përndjekurve politik, duke theksuar se ka konstatuar doza të larta deklaratash politike në këtë grevë.

Presidenti paralajmëroi se në nëntor do emërojë kryeprokurorin e ri

BalkanWeb - 09.10.2012

TIRANË- Presidenti Bujar Nishani i ftuar sot në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” në 'NEWS 24', u shpreh rreth grevës së ish-të dënuarve politikë, paktin detar me Greqinë, vizitën e ministrit Panariti në Athinë, sistemin e drejtësisë në ...

Greva, ish- i burgosuri politik i vë flakën vetes (VIDEO-FOTO)

Albeu.com - 08.10.2012

Greva, ish- i burgosuri politik i vë flakën vetes (VIDEO-FOTO) Shikoni videon e GALAXY Note II Ish-të përndjekurit vijojnë grevën e tyre ndërsa njëri prej tyre i ka vënë flakën vetes paraditen e sotme.

Greva e ish te perndjekurve ne diten e 16 te saj

24 orë - 08.10.2012

Ka hyrë sot në ditën e 16 të saj greva e urisë që po zhvillojnë një grup ish- të perndjekurish politik në një ambient të hapur pranë 'Komunës së Parisit', në Tiranë.

LSI, Luan Rama: Qeveria të negociojë me të përndjekurit, PS të mos i shfrytëzojë

LajmiFundit - 08.10.2012

Lëvizja Socialiste për Integrim u ka bërë thirrje përfaqësuesve dhe autoriteteve qeveritare të gjejnë urat e komunikimit dhe të shtrojnë për diskutim problemet e ish të burgosurve politikë, pas aktit të rëndë të shënuar ditën e sotme.

Greva e ish të përndjekurve, LSI: Qeveria gjejë rrugët për komunikim

Albeu.com - 08.10.2012

Greva e ish të përndjekurve, LSI: Qeveria gjejë rrugët për komunikim Luan Rama Shikoni videon e GALAXY Note II Pas aktit të rëndë të shënuar ditën e sotme, Lëvizja Socialiste për Integrim u ka bërë thirrje përfaqësuesve dhe autoriteteve ...

Greva, PDIU në mbështetje të ish të përndjekurve

Albeu.com - 08.10.2012

Greva, PDIU në mbështetje të ish të përndjekurve Shikoni videon e GALAXY Note II Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet shpreh mbështetjen e saj për kërkesat legjitime të ish-të përndjekurve dhe kërkon që këto kërkesa mos të bëhen pjesë e ...

Vetëm Berisha është kundër grevistëve që po vetëflijohen,LSI kërkon të negociohet me ish të përndjekurit

Albnow - 08.10.2012

Ka gjetur si preteks fjalën “grevë politike” dhe po i lejon njerëit të vetëflijohen nga varfëria. Kreu i qeverisë ,Sali Berisha ka thënë dy ditë më parë se greva eish të përndjekurve është politike dhe se ai nuk negocion fare me ata.

Ambasadori amerikan takon grevistët që po vetëflojohen:Ju duhet të dëgjoheni nga qeveria

Albnow - 08.10.2012

U desh të vetëdigjet një person që të reagojnë ndërkombëtarët,njëri prej të cilëve është... edhe ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu,i cili ka mbërritur tek tenda ku janë ngujuar në një grevë urie disa ish- të përndjekur politikë.

Deklaratë e ish të përndjekurve grevistë

Top Channel - 08.10.2012

Duke shfrytëzuar një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Shqip” në Top Channel, ish të burgosurit politikë në grevë urie, ende të tronditur pas vetëflijimit të bashkëvuajtësit të tyre, Gjergj Ndreca, lëshuan një deklaratë për publikun, ...

Të përndjekurit: Ja kërkesat tona, po s`u plotësuan, do vdesim me nder

LajmiFundit - 08.10.2012

Të përndjekurit politikë në grevë urie edhe pas ngjarjes së ndodhur me Gjergj Ndrecën, kanë deklaruar se do të vazhdojnë protestën e tyre duke pohuar edhe gatishmërinë për vetëflijim.

Ish-të përndjekurit politik protestojnë sot para Parlamentit

Ora news - 08.10.2012

Ish të përndjekurit politik do të protestojnë sot para Parlamentit duke kërkuar sërish plotësimin e kërkesave të tyre. Greva e urisë e ish-të përndjekurve ka hyrë në ditën e 17-të të saj dhe gjendja e tyre shëndetësore sa vjen e ...

I vë flakën shtëpisë së ish-bashkëshortit, pranga 41-vjeçares

Gazeta Republika - 08.10.2012

Një 41-vjeçare në Lushnjë është vënë në pranga pasi i ka vënë flakën shtëpisë së ish bashkëshortit. Sipas njoftimit zyrtar të policisë së qarkut të Fierit, Blerina Dervishi, banuese në Gjonaj të Lushnjës jetonte dhe vetë në banesën që ...

Greva e ish të burgosurve, LSI: Të negociohet sa më parë

Ora news - 08.10.2012

Lëvizja Socialiste për Integrim u ka bërë thirrje përfaqësuesve dhe autoriteteve qeveritare të gjejnë urat e komunikimit dhe të shtrojnë për diskutim problemet e ish të burgosurve politikë, pas aktit të rëndë të shënuar ditën e sotme.

PS: Berisha të lërë leksionet ndaj Europës, të përballet me grevistët

Ora news - 08.10.2012

Partia Socialiste ka reaguar sërish mbrëmjen e sotme lidhur me grevën e ish të burgosurve politike dhe tentativën për vetëflijim të Gjergj Ndrecës.