TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lazarat, mina rreth fshatit për të penguar policinë

Gazeta Start - 18.08.2013

Lazarati duket i pathyeshëm përballë betejës me ligjin. Fshati legjendë i kanabisit nuk ka qëndruar indiferent ndaj aksionit të pak ditëve më parë të policisë për asgjësimin e bimëve narkotike.

Kultivimi i hashashit në Lazarat, 4.5 miliardë euro të ardhura në vit

SOT - 18.08.2013

Nga kultivimi i hashashit në Lazarat llogariten 4.5 miliardë euro në vit. Shifra nga Drejtoria e Repartit të Aviacionit të Guardia Di Finanza, Stefano Bastoni dhe drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Hysni Byrgaj.

PS: Lazarati, “republika e kanabisit” të PD, do shkatërrohet nga qeveria e re

SOT - 18.08.2013

Lazarati, i njohur tashmë ndërkombëtarisht, prej 23 vite është shndërruar në bastionin e bosëve të drogës. Por miti i Lazaratit duket se do të bie bashkë me mitin e Sali Berishës. Sapo të marrë detyrën qeverisëse në muajin shtator, Partia ...

Policia në Lazarat, gati operacioni kundër "republikës së kanabisit"

SOT - 18.08.2013

Drejtoria e Policisë së Qarkut Gjirokastër po punon me të gjitha format dhe mënyrat për të dokumentuar me prova ligjore tërë këtë aktivitet të paligjshëm në fshatin Lazarat. Sipas burimeve, policia është gati për të hyrë në Lazarat për të ...

Një çështje vullneti

Kombetare - 18.08.2013

Nga Sk ë nder Minxhozi Nëse doni të kuptoni thjeshtë dhe shpejt se çfarë peshe ka për fatet e një vendi, për zhvillimin e qëndrueshëm dhe harmonik të një shoqërie, angazhimi real i të zgjedhurve të saj dhe përgjegjshmëria e serioziteti i ...

Me mina kundër policisë, Lazarat

Portalb - 18.08.2013

Pak ditë pas aksionit të gjerë që morën forcat e policisë në të gjithë vendin për asgjësimin e bimëve narkotike, duket se nuk ka ndenjur indiferent fshati i Lazaratit. Burime konfidenciale në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër ...

Lazaratasit “hakmerren”, pas planit të policisë, vendosin mina përreth fshatit

Ina - 18.08.2013

Pak ditë pas aksionit të gjerë që morën forcat e policisë në të gjithë vendin për asgjësimin e bimëve narkotike, duket se nuk ka ndenjur indiferent fshati i Lazaratit. Burime konfidenciale në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër ...

Lazaratasit "hakmerren", pas planit të policisë, vendosin mina përreth fshatit

BalkanWeb - 18.08.2013

GJIROKASTER – Pak ditë pas aksionit të gjerë që morën forcat e policisë në të gjithë vendin për asgjësimin e bimëve narkotike, duket se nuk ka ndenjur indiferent fshati i Lazaratit.

Lazaratasit “hakmerren”, pas planit të policisë, vendosin mina përreth fshatit

Botasot - 18.08.2013

Pak ditë pas aksionit të gjerë që morën forcat e policisë në të gjithë vendin për asgjësimin e bimëve narkotike, duket se nuk ka ndenjur indiferent fshati i Lazaratit. Burime konfidenciale në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër ...

Lazarat, mina rreth fshatit për të penguar policinë

GazetaDitore - 18.08.2013

Lazarati duket i pathyeshëm përballë betejës me ligjin. Fshati legjendë i kanabisit nuk ka qëndruar indiferent ndaj aksionit të pak ditëve më parë të policisë për asgjësimin e bimëve narkotike.

Lazaratasit ''hakmerren'', izolojnë fshatin me mina shpërthyese

AlbanianScreen - 18.08.2013

Lazarat - Pas aksionit të gjerë që morën forcat e policisë në të gjithë vendin për asgjësimin e bimëve narkotike në mbarë shqipërinë, duket se nuk ka ndenjur indiferent fshati i Lazaratit.

Marijuana, minohet Lazarati

Shekulli - 17.08.2013

Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Kryeqyteti i marijuanës nuk është Amsterdami, është Lazarati

Almakos - 17.08.2013

Herën e fundit që policët u përpoqën të hynin në komunën Lazarat, verën e kaluar, u përballën me një betejë të ashpër në shkëmbimin e zjarrit me banorët e zonës, tregon një burim i policisë.

Lazaratasit minojnë shtigjet që cojnë drejt fshatit

LajmiFundit - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazaratasit minojnë fshatin

Albeu.com - 17.08.2013

Banorët e Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë pasi ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që bimët narkotike të mos cenohen. Mësohet se janë grosistët e trafikut të drogës, ata që kanë vënë mina, me qëllim për të ...

Lazarati në kryengritje

Lajmeshqip - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazaratasit minojnë fshatin

Almakos - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Minohet Lazarati

Kombetare - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

‘Lazarati’ i vogël në Tiranë

Fish Media - 17.08.2013

Operacionet e policisë për zbulimin dhe më pas asgjësimin e parcelave me kanabis nuk është fokusuar vetëm në fshatin Lazarat, i njohur tashmë si një nga fshatrat ku kultivimi i drogës bëhet në masë.

Lazaratasit minojnë fshatin

Gazeta Tema - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazaratasit minojnë fshatin

Info Shqip - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazaratasit minojnë fshatin

Gazeta Dita - 17.08.2013

Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazaratasit minojnë fshatin

Durres Lajm - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazaratasit minojnë fshatin

Gazeta Shqip - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazarati i minuar

InfoGlobi - 17.08.2013

17 / 08 / 2013, 13:17 “Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë, që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon ...

Fshatarët e minojnë Lazaratin

Fish Media - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Lazaratasit kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat për të mbrojtur kultivimin e hashashit

Respublica - 17.08.2013

Media i ka kushtuar një rëndësi të veçantë lajmit se furgonët me punëtorë dhe botet me ujë hyjnë në fshatin e Lazaratit nën hundën e forcave policore. Por, nga ana tjetër thuhet se lazaratasit kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me ...

“Kryengritja” e Lazaratit, minohet fshati për të mbrojtur hashashin

Gazeta Idea - 17.08.2013

Gjirokastër- “Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, ...

Lazaratasit minojnë fshatin

Tetova Sot - 17.08.2013

“Kryengritja” e banorëve të Lazaratit ka arritur kulmin këtë verë, ku veç kundërshtimeve të policisë me armë që kanë ndodhur çdo vit, duke i kthyer mbrapsht forcat e rendit, sivjet ata kanë minuar çdo shteg që të çon në fshat, me qëllim që ...

Kryeqyteti i marijuanës në Evropë nuk është Amsterdami

Shekulli - 16.08.2013

- Herën e fundit që policët u përpoqën të hynin në komunën Lazarat, verën e kaluar, u përballën me një betejë të ashpër në shkëmbimin e zjarrit me banorët e zonës, tregon një burim i policisë.

Furgonët me punëtorë drejt Lazaratit nën hundën e policisë (VIDEO)

Shekulli - 16.08.2013

Lazarati nuk ndalet në përpunimin e parcelave me kanabis, pavarësisht se forca policore lokale dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë vendosur gati 1 km larg hyrjes së Lazaratit dhe ushtron kontrolle.

Lazarati një Amsterdam i armatosur

Portalb - 16.08.2013

Herën e fundit që policët u përpoqën të hynin në komunën Lazarat, verën e kaluar, u përballën me një betejë të ashpër në shkëmbimin e zjarrit me banorët e zonës, tregon një burim i policisë.

FNSH “zbulon” Lazaratin, mbërrijnë grupet e korrjes

Mapo - 16.08.2013

Dashamir Biçaku GJIROKASTER-Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë zbarkuan dje në mesditë në Gjirokastër në kuadër të operacionit kundër kultivimit të bimëve narkotike në fshatin Lazarat, ndërsa përgjatë gjithë vitit si dhe viteve të kaluara ...

Kryeqyteti i marijuanës nuk është Amsterdami, është Lazarati

Botasot - 16.08.2013

Herën e fundit që policët u përpoqën të hynin në komunën Lazarat, verën e kaluar, u përballën me një betejë të ashpër në shkëmbimin e zjarrit me banorët e zonës, tregon një burim i policisë.

Droga e Lazaratit: Policia në hall, veshin shurdh dhe syrin qorr !...

Respublica - 16.08.2013

Në një kronikë të zgjeruar të gazetarit Rajmond Kola për Zërin e Amerikës shtrohen disa pyetje, që policia shqiptare nuk po u jep dot përgjigje si, psh: Përse nuk ndërhyhet sot në Lazarat? Pse nuk flitet hapur për situatën alarmante të ...

Dy ish ministra të Rendit: Ja si  zgjidhet problemi i Lazaratit

Shqiptarja - 16.08.2013

TIRANE - Dy ish-ministrat e Rendit japin mendimin e tyre për ndërhyrjen në Lazarat. Ata tregojnë se si duhet zgjidhur problemi historik i kultivimit dhe mungesës së ligjit në Lazarat.

Furgonët me punëtorë drejt Lazaratit nën hundën e policisë

Shqiptarja - 16.08.2013

TIRANE- Lazarati nuk ndalet në përpunimin e parcelave me kanabis, pavarësisht se forca policore lokale dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë vendosur gati 1 km larg hyrjes së Lazaratit dhe ushtron kontrolle.

Një çështje vullneti

AMA-News - 16.08.2013

Skender Minxhozi Nëse doni të kuptoni thjeshtë dhe shpejt se çfarë peshe ka për fatet e një vendi, për zhvillimin e qëndrueshëm dhe harmonik të një shoqërie, angazhimi real i të zgjedhurve të saj dhe përgjegjshmëria e serioziteti i tyre, ...

Kryeqyteti i marijuanës në Evropë s’është Amsterdam-i, por…Lazarati

Gazeta Idea - 16.08.2013

—-Nga Besar Likmeta—- Gjirokastër, Shqipëri- Herën e fundit që policia u përpoq për të hyrë në fshatin e Lazaratit përmes malit pranë këtij qyteti historik jugor verën e kaluar, nxiti një sulm të armatosur që një komisar i policisë lokale ...

Kryeqyteti i marijuanës në Evropë është… Lazarati

Gazeta Dita - 16.08.2013

Nga “Global Post” Besar Likmeta Një fshat shqiptar mbi të cilin ligji nuk ka asnjë fuqi, ka ngritur një pasuri të vërtetë falë kultivimit të kanabisit me vlerë sa gjysma e Prodhimit të Brendshëm Bruto të të gjithë vendit Herën e fundit që ...

Kryeqyteti i marijuanës nuk është Amsterdami, është Lazarati

Fish Media - 16.08.2013

Herën e fundit që policët u përpoqën të hynin në komunën Lazarat, verën e kaluar, u përballën me një betejë të ashpër në shkëmbimin e zjarrit me banorët e zonës, tregon një burim i policisë.

Kryeqyteti i marijuanës nuk është Amsterdami, është Lazarati

GazetaDitore - 16.08.2013

Herën e fundit që policët u përpoqën të hynin në komunën Lazarat, verën e kaluar, u përballën me një betejë të ashpër në shkëmbimin e zjarrit me banorët e zonës, tregon një burim i policisë.

Furgonët me punëtorë drejt Lazaratit nën hundën e policisë (VIDEO)

GazetaDitore - 16.08.2013

Lazarati nuk ndalet në përpunimin e parcelave me kanabis, pavarësisht se forca policore lokale dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë vendosur gati 1 km larg hyrjes së Lazaratit dhe ushtron kontrolle.

Forca të RENEA-s rrethojnë Lazaratin

Shekulli - 15.08.2013

GJIROKASTËR –Aksioni i nisur prej disa ditësh në Lazarat vijon edhe sot. Në mbështetje të Policisë së Gjirokastrës, kanë vajtur edhe forca të RENEA-së, që patrullojnë që prej mesnatës së ditës së djeshme në aksin nacional ...

Braçe: Tetë persona janë kapot e Lazaratit

Gazeta Start - 15.08.2013

Tiranë – Duke marrë shkasë nga ndërhyrjet e policisë në zonën e Lazaratit, deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, thotë se janë rreth 8 persona që janë bosët e drogës në këtë zonë, dhe që policia i di mirë kush janë.

FNSH rrethon Lazaratin

Gazeta Start - 15.08.2013

Gjirokastër – Prej disa ditësh, policia ka rrethuar Lazaratin në Gjirokastër, për të mos lejuar futjen e punëtorëve, si dhe të autoboteve me ujë dhe lëndë ushqyese për bimët kanabisit.

Operacioni, Braçe: Boss-ët e drogës jashtë Lazaratit

Albeu.com - 15.08.2013

Për deputetin socialist Erjon Braçe ajo që po bën policia në Lazarat nuk ka kuptim pasi bosët e drogës që dirigjojnë cdo gjë janë jashtë këtij fshati. Në rrjetin social, Facebook, Brace thekson se në Lazarat ka 7-8 bosë droge që e di e ...

Braçe thotë se 7-8 bosë të drogës “kanë në dorë” Lazaratin

Lajmeshqip - 15.08.2013

Tiranë – Një nga çështjet më të nxehta të këtyre ditëve të nxehta të verës është edhe droga e Lazaratit. Policia bën sikur bllokon ujin që shkon në Lazarat, por duket se nuk ka ndërmend që të ndërmarrë një aksion direkt në fshatin ...

Lazarati, pjesa "jeshile" më të cilën mburret Shqipëria

Albeu.com - 15.08.2013

Fshati i Lazarait është ndër fshatrat më "jeshilë" të vendit, kjo jo për shkak të mbjelljes së kulturave bujqësore por kultvimit të hashashit. Nga fotografimi i bërë nga programi “googlemaps” shikohet se ai është totalisht jeshil, shumë i ...

Braçe: Janë 7- 8 bosë të drogës në Lazarat, që dirigjojnë gjithçka nga larg

Portalb - 15.08.2013

Një nga çështjet më të nxehta të këtyre ditëve të nxehta të verës është edhe droga e Lazaratit. Policia bën sikur bllokon ujin që shkon në Lazarat, por duket se nuk ka ndërmend që të ndërmarrë një aksion direkt në fshatin problematik, që ...

Aksioni, FNSH bllokon hyrjen e Lazaratit, policia ende jashtë fshatit problematik

LajmiFundit - 15.08.2013

Në ditën e tretë të aksionit, forca të shumta policie dhe forca të ndërhyrjes së shpejtë kanë blinduar sot hyrjen e fshatit Lazarat. Tri grupe të FNSH-së kanë ardhur në mbështetje të uniformave blu të Gjirokastrës për të mos lejuar mjetet ...

Lazarati kryeqendra e kultivimit të kanabisit, FNSH blindon vendin

SOT - 15.08.2013

Blutë e Gjirokastrës, prej tre ditësh vijojnë aksionin për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin Lazarat. Gjatë një aksioni të ndërmarrë mëngjesin e së mërkurës, policia bllokoi mjetet që transportonin ujë dhe pleh drejt fshatit ...

Lazarati i drogës, Braçe: Bosët dirigjojnë çdo gjë, policia e pafuqishme

SOT - 15.08.2013

Një kritikë mjaftë e fortë është përcjellë sot nga deputeti socialist Erjon Braçe, me anë të rrjetit social Facebook, sa i takon operacioneve policore në Lazarat. Tashmë prej ditësh policia po ndalon bote me ujë dhe pleh, të cilat përdoren ...

Fotoja – Lazarati, cep më cep i mbushur me drogë

LajmiFundit - 15.08.2013

Një foto e fundit e bërë publike nga fshati Lazarat konfirmon faktin se fshati problematik në Gjirokastër edhe këtë vit është mbjellë cep më cep me drogë. Fotoja e marrë nga ajri tregon më së miri parcelat e mbjella me lëndë narkotike.

'Lazarati' i vogël në Tiranë (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 15.08.2013

Operacionet e policisë për zbulimin dhe më pas asgjesimin e parcelave me kanabis nuk është fokusuar vetëm në fshatin Lazarat, i njohur tashmë si një nga fshatrat ku kultivimi i drogës bëhet në masë.

RENEA drejt Lazaratit

Lajmeshqip - 15.08.2013

Gjirokastër- Qyteti i Gjirokastrës dhe hyrja e fshatit Lazarat, ku hektarë të tërë janë të mbjella me kanabis sativa, janë blinduar nga policia dhe forcat speciale RENEA, të para në këtë qytet pas një viti.

Burgaj deklaronte një vit më parë: Jam i kënaqur me gjendjen në Lazarat

LajmiFundit - 15.08.2013

Një vit më parë, Policia e Shtetit e ka komentuar në formë krejt ndryshe atë çka ndodhte në Lazarat të Gjirokastrës sa i takon kultivimit të bimëve narkotike. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj dhe zëvendës ...

Sfidohet ligji, Kryekomunari i “paprekshëm” i komunës së Lazaratit

LajmiFundit - 15.08.2013

Kryekomunari i Lazaratit Dashnor Aliko duket se është njeriu i cili po e sfidon ligjin dhe autoritetin e shtetit ndërsa në territorin e njësisë së tij vendore nuk ka të ndalur kultivimi i kanabisit.

Lazarati kështjella e drogës, ligji nuk e prek kryeplakun aty

SOT - 15.08.2013

Ditët e fundit shumë drejtues lokalë janë vendosur përpara drejtësisë për moskallëzim për kultivim të lëndëve narkotike, shpërdorim detyre, ndërsa në Lazarat i cili konsiderohet edhe si kryeqendra e kultivimit asnjë drejtues nuk është vënë ...

Forcat policore RENEA i afrohen Lazaratit

Almakos - 15.08.2013

Aksioni policor në Lazarat po vazhdon edhe sot. Në mbështetje të policisë së Gjirokastrës, sot kanë arritur edhe forcat e RENEA’së, pjesëtarët e së cilës që nga mesnata po patrullojnë në rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë.

Brace: Pa kuptim operacioni policor në Lazarat, Boss-ët e drogës janë larg

BalkanWeb - 15.08.2013

TIRANË -Deputeti socialist Erjon Braçe ka kritikuar operacionet policore në Lazarat. Ndërsa prej ditësh policia po ndalon bote me ujë dhe pleh që përdoren për kultivimin e kanabisit në fshatin jugor si dhe persona që tentojnë të futen në ...

Policia bllokon hyrjet e Lazaratit

Zeri - 15.08.2013

Forca të shumta policie dhe forca të ndërhyrjes së shpejtë kanë bllokuar edhe sot hyrjen e fshatit Lazarat për të bërë të mundur ndalimin e kultivimit të kanabisit në këtë fshat. Tre grupe të FNSH-së kanë ardhur në mbështetje të uniformave ...

'Lazarati' i vogël në Tiranë, bima 2.5 m e lartë-FOTO Shkodër, asgjësohen 25 parcela me hashash

BalkanWeb - 15.08.2013

TIRANË -Kanabisi kultivohet shumë pranë kryeqytetit. Një parcelë me kanabis është zbuluar pak km larg kryeqytetit në kuadër të një operacioni antidrogë. Gazetari Spartak Koka i News24 sjellin imazhet e bimës narkotike të filmuara nga ...

FNSH në hyrje të Lazaratit, operacion për ndalimin e kultivimit të kanabisit

BalkanWeb - 15.08.2013

GJIROKASTER -Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, kanë zbarkuar në Gjirokastër në kuadër të operacionit kundër kultivimit të bimëve narkotike në fshatin Lazarat. Forcat e FNSH-së janë bërë pjesë e postoblloqeve në rrugë dhe mbajnë nën monitorim ...

FNSH në hyrje të Lazaratit, operacion për ndalimin e kultivimit të kanabisit

Botasot - 15.08.2013

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, kanë zbarkuar në Gjirokastër në kuadër të operacionit kundër kultivimit të bimëve narkotike në fshatin Lazarat. Forcat e FNSH-së janë bërë pjesë e postoblloqeve në rrugë dhe mbajnë nën monitorim lëvizjet nga ...

Braçe: Janë 7- 8 bosë të drogës në Lazarat, që dirigjojnë gjithçka nga larg

Gazeta Tema - 15.08.2013

Një nga çështjet më të nxehta të këtyre ditëve të nxehta të verës është edhe droga e Lazaratit. Policia bën sikur bllokon ujin që shkon në Lazarat, por duket se nuk ka ndërmend që të ndërmarrë një aksion direkt në fshatin problematik, që ...

RENEA në hyrje të Lazaratit por nuk ndalen botet me ujë

Shqiptarja - 15.08.2013

GJIROKASTER - Qyteti i Gjirokastrës dhe hyrja e fshatit Lazarat, ku hektarë të tërë janë të mbjella me kanabis sativa, janë blinduar nga policia dhe forcat speciale RENEA, të para në këtë qytet pas një viti.

Braçe: Janë 7- 8 bosë të drogës në Lazarat, që dirigjojnë gjithçka nga larg

Gazeta Dita - 15.08.2013

Një nga çështjet më të nxehta të këtyre ditëve të nxehta të verës është edhe droga e Lazaratit. Policia bën sikur bllokon ujin që shkon në Lazarat, por duket se nuk ka ndërmend që të ndërmarrë një aksion direkt në fshatin problematik, që ...

Braçe: Në Lazarat ka 7-8 bosë të drogës që dirigjojnë. Ata janë problemi, jo botet me ujë

Respublica - 15.08.2013

Ndërsa policia ndalon mëditësit dhe botet me ujë të hyjnë në Lazarat, kjo formulë me sa duket nuk mund të jetë shumë funksionale, madje dikush përmendi dhe shkelje të të drejtave të njeriut.

FNSH në hyrje të Lazaratit, operacion për ndalimin e kultivimit të kanabisit

Info Shqip - 15.08.2013

Forca të shumta policie dhe forca të ndërhyrjes së shpejtë kanë blinduar sot hyrjen e fshatit Lazarat për të bërë të mundur ndalimin e kultivimit të kanabisit në këtë fshat. Tre grupe të FNSH-së kanë ardhur në mbështetje të uniformave blu ...

FNSH në hyrje të Lazaratit, operacion për ndalimin e kultivimit të kanabisit

Gazeta Shqip - 15.08.2013

Forca të shumta policie dhe forca të ndërhyrjes së shpejtë kanë blinduar sot hyrjen e fshatit Lazarat për të bërë të mundur ndalimin e kultivimit të kanabisit në këtë fshat. Tre grupe të FNSH-së kanë ardhur në mbështetje të uniformave blu ...

RENEA në Lazarat, hashash edhe afër ‘kalçetos’ Braçe: Policia punë kot

Gazeta Idea - 15.08.2013

Gjirokastër- Në ndihmë të aksionit të nisur prej disa ditësh në Lazarat nga forcat e policisë së qytetit të Gjirokastrës i janë bashkuar edhe forca të RENEA-së. Që prej mesnatës së djeshme RENEA po patrullon në aksin nacional ...

VIDEO LAJM/ FNSH nuk ndalon dot as botet e ujit që hyjnë në Lazarat

Gazeta Tema - 15.08.2013

Vazhdon shfaqja e shëmtuar e policisë shqiptare, e cila zbarkon pranë Lazaratit duke bërë sikur po bllokon botet me ujë dhe punonjësit që shkojnë në Lazarat. Kësaj here në hyrje të fshatit Lazarat janë vendosur Forcat e Ndërhyrjes së ...

VIDEO LAJM/ FNSH nuk ndalon dot as botet e ujit që hyjnë në Lazarat

Info Shqip - 15.08.2013

Vazhdon shfaqja e shëmtuar e policisë shqiptare, e cila zbarkon pranë Lazaratit duke bërë sikur po bllokon botet me ujë dhe punonjësit që shkojnë në Lazarat. Kësaj here në hyrje të fshatit Lazarat janë vendosur Forcat e Ndërhyrjes së ...

VIDEO LAJM/ FNSH nuk ndalon dot as botet e ujit që hyjnë në Lazarat

Gazeta Shqip - 15.08.2013

Vazhdon shfaqja e shëmtuar e policisë shqiptare, e cila zbarkon pranë Lazaratit duke bërë sikur po bllokon botet me ujë dhe punonjësit që shkojnë në Lazarat. Kësaj here në hyrje të fshatit Lazarat janë vendosur Forcat e Ndërhyrjes së ...

Policia bllokon hyrjet e Lazaratit

Fish Media - 15.08.2013

Forca të shumta policie dhe forca të ndërhyrjes së shpejtë kanë bllokuar edhe sot hyrjen e fshatit Lazarat për të bërë të mundur ndalimin e kultivimit të kanabisit në këtë fshat. Tre grupe të FNSH-së kanë ardhur në mbështetje të uniformave ...

Policia bllokon hyrjet e Lazaratit

Lajme Online - 15.08.2013

Forca të shumta policie dhe forca të ndërhyrjes së shpejtë kanë bllokuar edhe sot hyrjen e fshatit Lazarat për të bërë të mundur ndalimin e kultivimit të kanabisit në këtë fshat. Tre grupe të FNSH-së kanë ardhur në mbështetje të uniformave ...

FNSH në hyrje të Lazaratit, operacion për ndalimin e kultivimit të kanabisit

Gazeta Dita - 15.08.2013

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, kanë zbarkuar në Gjirokastër në kuadër të operacionit kundër kultivimit të bimëve narkotike në fshatin Lazarat. Forcat e FNSH-së janë bërë pjesë e postoblloqeve në rrugë dhe mbajnë nën monitorim lëvizjet nga ...

‘Lazarati’ i vogël në Tiranë

InfoGlobi - 15.08.2013

15 / 08 / 2013, 16:25 Kanabisi kultivohet shumë pranë Tiranës. Një parcelë me kanabis është zbuluar pak km larg Tiranës në kuadër të një operacioni antidrogë. Bima e hashashit ka arritur një lartësi të konsiderueshme, ku sipas matjeve ...

Droga në Lazarat, ja si krerët e policisë fshehën fenomenin

Shqiptarja - 15.08.2013

LAZARAT (GJIROKASTËR) - Përse nuk ndërhyhet sot në Lazarat? Pse nuk flitet hapur për situatën alarmante të parcelave me hashash? Çfarë është bërë këto vite përpara se policia italiane të zbulonte faktin tronditës se në këtë fshat janë 319 ...

‘Lazarati’ i vogël në Tiranë(Foto)

Info Shqip - 15.08.2013

Operacionet e policisë për zbulimin dhe më pas asgjesimin e parcelave me kanabis nuk është fokusuar vetëm në fshatin Lazarat, i njohur tashmë si një nga fshatrat ku kultivimi i drogës bëhet në masë.

‘Lazarati’ i vogël në Tiranë(Foto)

Gazeta Shqip - 15.08.2013

Operacionet e policisë për zbulimin dhe më pas asgjesimin e parcelave me kanabis nuk është fokusuar vetëm në fshatin Lazarat, i njohur tashmë si një nga fshatrat ku kultivimi i drogës bëhet në masë.

Policia, aksion jashtë Lazaratit

24 orë - 14.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka nisur në orët e para të mëngjesit të së martës një operacion jashtë fshatit Lazarat, zona më problematike ku uniformat blu nuk ndërhyjnë dot prej vitesh për të asgjësuar parcelat me kanabis sativa.

Vazhdon aksioni jashtë Lazaratit, policia shoqëron edhe 49 punëtorë

LajmiFundit - 14.08.2013

Policia e Gjirokastrës po vijon aksionin kundër kultivimit të kanabisit në fshatin Lazarat. Pas operacionit të djeshëm, policia ka ndërmarrë një tjetër aksion mëngjesin e sotëm. Policia ka bllokuar mjetet që transportonin ujë dhe pleh ...

Vijon aksioni për bllokimin e kanabisit në Lazarat

Ina - 14.08.2013

Policia e Gjirokastrës vijon aksionin për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin Lazarat. Gjatë një aksioni të ndërmarrë mëngjesin e sotëm, policia ka bllokuar mjetet që transportonin ujë dhe pleh drejt fshatit si dhe ka ndaluar ...

Lazarat, policia vijon aksionin për bllokimin e kultivimit të kanabisit

Albeu.com - 14.08.2013

Policia e Gjirokastrës vijon aksionin për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin e Lazaratit . Gjatë orëve të mëngjesit policia bëri bllokimin e makinave me pleh dhe boteve me ujë që hyjnë në Lazarat për kultivimin e kanabisit .

Kultivimi i drogës në Lazarat, arreston rreth 50 persona të dyshuar

Alsat - 14.08.2013

Policia në Shqipëri ka arrestuar së paku 50 njerëz, që besohet se janë punëtor sezonal në kultivimin e drogës në Lazarat. Nga dëshmitë e dhëna në polici, ka rezultuar se shumica e personave që ishin punësuar nga lazaratasit për mbjelljen ...

Kanabis në Lazarat, policia ndalon 49 punëtorë

SOT - 14.08.2013

49 persona të cilët besohet se do të punonin në Lazarat për kultivimin e bimës narkotike, janë ndaluar sot nga policia e Gjirokastrës. Gjatë një aksioni të ndërmarrë në orët e para të ditës, uniformat blu kanë bllokuar mjetet që ...

Lazarat, vijon rrethimi

Top Channel - 14.08.2013

Policia e Gjirokastrës vazhdoi edhe të mërkurën në mëngjes operacionin për bllokimin e ujit dhe personave që punojnë në parcelat e kanabis sativa në Lazarat, një nga zonat me problematike ne vend.

Lazarat, kultivuesit e drogës monitorojnë lëvizjet e policisë

Albeu.com - 14.08.2013

Kultivuesit e hashashit në Lazarat kanë dijeni për lëvizjet e policisë. Këtë gjë e tregoi edhe operacioni i fundit i policisë për tu futur në fshat ku disa orë para se agjentët e policisë të tentonin të futeshinlazaratasit kanë filluar të ...

Lazarat, kultivuesit e drogës monitorojnë lëvizjet e policisë

Portalb - 14.08.2013

Kultivuesit e hashashit nëLazarat kanë dijeni për lëvizjet e policisë. Këtë gjë e tregoi edhe operacioni i fundit i policisë për tu futur në fshat ku disa orë para se agjentët e policisë të tentonin të futeshinlazaratasit kanë filluar të ...

Braçe: 7-8 bosë të drogës në Lazarat, drejtojnë gjithçka nga larg

LajmiFundit - 14.08.2013

Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe reagoi për situatën në Lazarat pas operacioneve të policisë në hyrje të fshatit. “Kjo që policia po bën rreth e qark Lazaratit nuk ka as kuptim e as duk!! E di gjithë jugu se në Lazarat ka 7-8 bosë ...

Kultivimi i hashashit në Lazarat, policia ndalon 49 punëtorë, bllokon plehun dhe ujin

BalkanWeb - 14.08.2013

GJIROKASTER -Vijon edhe ditën e sotme aksioni për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin e Lazaratit. Ashtu si një ditë më parë, Policia e Gjirokastrës edhe sot në orët e para të mëngjesit bëri bllokimin e makinave me pleh dhe ...

Lazarat,vijon aksioni për bllokimin e kultivimit të kanabisit, ndalohen 49 punëtorë

Ora news - 14.08.2013

Policia e Gjirokastrës vijon aksionin për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin Lazarat. Gjatë një aksioni të ndërmarrë mëngjesin e sotëm, policia ka bllokuar mjetet që transportonin ujë dhe pleh drejt fshatit si dhe ka ndaluar ...

FNSH në hyrje të Lazaratit, operacion për ndalimin e kultivimit të kanabisit

Ora news - 14.08.2013

Forca të shumta policie dhe forca të ndërhyrjes së shpejtë kanë blinduar sot hyrjen e fshatit Lazarat për të bërë të mundur ndalimin e kultivimit të kanabisit në këtë fshat. Tre grupe të FNSH-së kanë ardhur në mbështetje të uniformave blu ...

Policia e Gjirokastrës vijoi edhe sot aksionin kundër kultivimit të kanabis

ABC News - 14.08.2013

Mengjesin e sotem mesohet se u shoqeruan 49 persona te cilet dyshohet se punojne si punetore sezonal ne kultivimin e kanabisit. Punetoret e shoqeruar ishin nisur ne kembe per te shkuar ne fshat, pasi dje policia ndaloi rreth 54 punetore qe ...

Policia vazhdon masat kundër marijuanës

VOA - 14.08.2013

Policia e Gjirokastres vijoi edhe sot masat per frenimin e kultivimit te mariuanes ne fshatin Lazarat te Gjirokastres. Ne oret e para te mengjesit policia bllokoi rreth 50 punetore nga rrethe te ndryshme te vendit qe po udhetonin per pune ...

Vijon aksioni në Lazarat, policia prish pusin dhe disa çisterna me ujë

Gazeta Idea - 14.08.2013

Gjirokastër- Ka vijuar edhe këtë të mërkurë aksioni që policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin Lazarat. Sikurse edhe një ditë më parë, sot në orët e para të mëngjesit është bërë bllokimi i ...

Shqipëri: Arrestohen 50 të dyshuar për drogë

InfoGlobi - 14.08.2013

14 / 08 / 2013, 10:53 Policia në Shqipëri ka arritur të arrestoj së paku 50 njerëz, që besohet se janë punëtor sezonal në kultivimin e drogës në Lazarat. Nga dëshmitë e dhëna në polici, ka rezultuar se shumica e personave që ishin punësuar ...

Dekonspirimi/ Lazaratasit i dinë lëvizjet e policisë, qëllojnë me armë sapo të mësojnë diçka

Gazeta Tema - 14.08.2013

Ka pasur spekulime nëse policia do të tentojë të hyjë në Lazarat. Por edhe nëse policia bën një plan për të ndërhyrë, lazaratasit e mësojnë atë dhe gjithçka dekonspirohet. Sapo lazaratasit mësojnë se do ketë një operacion të policisë, ata ...

Shqipëri, policia vijon aksionin për bllokimin e kultivimit të kanabisit në Lazarat

Ilirida - 14.08.2013

49 persona të cilët besohet se do të punonin në Lazarat për kultivimin e bimës narkotike, janë ndaluar sot nga policia e Gjirokastrës. Gjatë një aksioni të ndërmarrë në orët e para të ditës, uniformat blu kanë bllokuar mjetet që ...

Policia nuk hyn në Lazarat por ndalon furgonët me punëtorë

Shqiptarja - 14.08.2013

GJIROKASTER - Pas shifrave të bëra publik nga Guardia di Finanza se vlera e drogës në Lazarat arrin në 4.5 milard euro, ende Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit qëndron hermetike në lidhje me të dhëna mbi ndërhyrjet në terren.

Gjirokastër, vijon operacioni anti-Lazarat

GazetaDitore - 14.08.2013

Pas ores 5 te mengjesit, forcat e rendit kane bllokuar hyrjet ne fshat dhe nuk kane lejuar botet me uje, nderkohe qe nje dite me pare, te marten ne mengjes u bllokuan 5 kamione me pleh dhe autobote me uje dhe u ndaluan 58 persona që ...

Shënime nga ditari i Doktorit: Shqetësimi im për Lazaratin dhe Agimin e Artë

Gazeta Tema - 14.08.2013

Sot jam i shqetësuar për situatën në Jug. Qeveria e re e mafies së krimit dhe korrupsionit po nxit tensionin në Jug. Në qendër të sulmit duket se është Lazarati. Duan me çdo kusht të paraqesin situatën sikur aty është qendra e mafies meqë ...

7-8 bosë të drogës në Lazarat, drejtojnë gjithçka nga larg

GazetaDitore - 14.08.2013

Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe reagoi për situatën në Lazarat pas operacioneve të policisë në hyrje të fshatit. “Kjo që policia po bën rreth e qark Lazaratit nuk ka as kuptim e as duk!! E di gjithë jugu se në Lazarat ka 7-8 bosë ...

Shqipëri: Arestohen 58 persona të cilët kanë punuar në plantazhet me kanabis në Lazarat

Republika - 14.08.2013

Vijon edhe ditën e sotme aksioni për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin e Lazaratit. Ashtu si një ditë më parë, Policia e Gjirokastrës edhe sot në orët e para të mëngjesit bëri bllokimin e makinave me pleh dhe boteve me ujë që ...

Policia vazhdon aksionin pranë Lazaratit

AlbanianScreen - 14.08.2013

Lazarat - Policia e Gjirokastrës vijoi edhe sot aksionin për bllokimin e makinave me pleh, boteve me ujë dhe punëtorëve që hyjnë në Lazarat për kultivimin e kanabisit. 49-persona u shoqëruan nga policia.

Kultivimi i drogës në Lazarat, ndalohen 58 punëtorë

Shekulli - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksion për bllokimin e kultivimit të lëndëve narkotike në fshatin Lazarat.

Lazarati ‘shpresë’ punësimi në periudhë krize, ndalohen 58 punëtorë

Shekulli - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksion për bllokimin e punëtorëve që shkojnë në fshatin Lazarat dhe punojnë për kultivimin e lëndëve narkotike.

Kultivimi i kanabisit në Lazarat, ‘shpresë’ punësimi, ndalohen 49 punëtorë

Shekulli - 13.08.2013

Edhe sot ka vijuar aksioni i policisë për ndalimin e punëtorëve që shkojnë në Lazarat për kultivimin e kanabisit. Policia e Gjirokastrës ka bllokuar mjetet që transportonin ujë dhe pleh drejt fshatit si dhe ka ndaluar edhe 49 persona, të ...

Dyndje punëtorësh drejt Lazaratit, policia nis aksionet

Gazeta Start - 13.08.2013

Gjirokastër – Gjatë dy ditëve të fundit, dhjetëra persona u nisën drejt fshatit Lazarat për të punuar parcelat e mbjellë me kanabis sativa. Policia nuk mund të hyjë në fshat, por sot ndaloi 58 persona që shkonin atje.

Plagosja në Gjirokastër, policia ndalon 58 persona na Lazarat, s`hyn dot në fshat

LajmiFundit - 13.08.2013

Policia e shtetit ka ndërmarrë një aksion mëngjesin e zotëm pranë fshatit Lazarat në Gjirokastër. Burime zyrtare nga vendi i ngjarjes thanë se deri tani janë shoqeëruar 58 persona, kryesisht punëtorë dhe shoferë të furgonëve që hyjnë në ...

Gjirokastër, aksion kundër kultivimit të kanabisit

Ina - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë që në orët e para të mëngjesit një aksion për bllokimin e kultivimit të lëndëve narkotike në fshatin Lazarat.

Fotot e furgonit me “punëtorë”, ujë dhe pleh drejt Lazaratit

LajmiFundit - 13.08.2013

Shoqërohen në Komisariatin e Policisë Gjirokastër 58 shtetas që udhëtonin në drejtim të Lazaratit dhe nga informacionet që ne disponojmë do të shkonin për të punuar në kultivimin e kanabisit.

Gjirokastër, aksion kundër kultivimit të kanabisit

Albeu.com - 13.08.2013

Efektivët e policisë së Komisariatit të Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me efektivët e Komisariatit të Policisë Rrugore Gjirokastër kanë nisur aksionin për bllokimin e boteve me ujë e pleh që hyjnë në Lazarat për të kultivuar kanabis.

Rrëfimi i gruas: Shteti nuk më dha punë, Lazarati po

Albeu.com - 13.08.2013

Policia e Gjirokstrës ndërmori sot një aksion për ndalimin e furgonëve dhe botëve të ujit që nisen në drejtim të fshatit Lazarat i njohur tashmë për kultivimin e hashashit.

Policia, aksion jashtë Lazaratit

Top Channel - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka nisur në orët e para të mëngjesit të së martës një operacion jashtë fshatit Lazarat, zona më problematike ku uniformat blu nuk ndërhyjnë dot prej vitesh për të asgjësuar parcelat me kanabis sativa.

Policia bllokon punëtorët në Lazarat

Lajmeshqip - 13.08.2013

Pas pamjeve të transmetuara në televizionin “News24”, që tregonin “dyndjen” e punëtorëve drejt Lazaratit, Policia e Gjirokastrës ka nisur një aksion prej orës 6:00 të mëngjesit, për bllokimin e punëtorëve, makinave me pleh dhe boteve me ...

Misioni Lazarat - Policia bllokon ujin për parcelat me hashash

Portalb - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës në orët e para të mëngjesit bëri bllokimin e makinave me pleh dhe boteve me ujë që hyjnë në Lazarat për kultivimin e kanabisit, njofton ABC News.

Lazarat, 26-vjeçarja plagoset me plumb qorr

Albeu.com - 13.08.2013

Një 26-vjeçare është plagosur nga një plumb qorr në qytetin e Gjirokastrës. P. Duri po lëvizte në rrugicat e këtij qyteti, kur papritur ka marrë një plumb në krahun e majtë.

Punëtorët dynden në Lazarat, gruaja: Turp të kultivosh drogë, por me këtë siguroj bukën

BalkanWeb - 13.08.2013

GJIROKASTER - Në kohën kur kriza ekonomike ka ka pluar Europën dhe mundësitë e punësimit janë çdo vit e më shumë në rënie, krejt e kundërta ndodh në fshatin vetëm dhjetë minuta larg qytetit të Gjirokastrës, në Lazarat.

Gjirokastër, aksion kundër kultivimit të kanabisit, ndalohen 58 persona

Ora news - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë që në orët e para të mëngjesit një aksion për bllokimin e kultivimit të lëndëve narkotike në fshatin Lazarat.

Aksion në hyrje të Lazaratit, policia bllokon punëtorët e botet me ujë

BalkanWeb - 13.08.2013

GJIROKASTER - Pas pamjeve të transmetuara në televizionin “News24”, që tregonin “dyndjen” e punëtorëve drejt Lazaratit, Policia e Gjirokastrës ka nisur një aksion prej orës 6:00 të mëngjesit, për bllokimin e punëtorëve, makinave me pleh ...

Kultivimi i drogës në Lazarat, ndalohen 58 punëtorë

Botasot - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksion për bllokimin e kultivimit të lëndëve narkotike në fshatin Lazarat.

Policia e Gjirokastrës bllokon botet me ujë për parcelat me hashash në Lazarat

Botasot - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës në orët e para të mëngjesit bëri bllokimin e makinave me pleh dhe boteve me ujë që hyjnë në Lazarat për kultivimin e kanabisit.

Masa për frenimin e narkotikëve në Lazarat

VOA - 13.08.2013

Policia e Gjirokastres nisi sot nje seri masash per te frenuar perhapjen e kultivimit te bimeve narkotike ne fshatin Lazarat. Policia tha se permes pikave te kontrollit ndaloi disa automjete me uje dhe me pleh organik qe dyshohet se ...

Kanabisi në Lazarat, ndalohen punëtorët e botët me ujë e pleh

Shqiptarja - 13.08.2013

GJIROKASTER- Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë një aksion për bllokimin e boteve me ujë dhe kamionët me pleh të nevojshme për këtë kohë për kultivimin e kanabisit në Lazarat.

Gjirokastër- Plagoset 26-vjeçarja nga plumbi qorr i Lazaratit

Gazeta Idea - 13.08.2013

Gjirokastër- Një 26-vjeçare është plagosur mbrëmjen nga një plumb qorr që ka ardhur si pasojë e të shtënave me armë në Lazarat. Sipas burimeve të policisë mësohet se vajzë me inicialet P.Duri e cila është banore e lagjes “Zinxhir” është ...

Lazarati i paprekshëm, breshëri drejt qytetit, plagoset 26-vjeçarja

Shqiptarja - 13.08.2013

GJIROKASTER - Në "fermën" e drogës me emrin Lazarat, jovetëm që nuk ndërhyhet, por banorët e këtij fshati terrorizojnë një qytet të tërë. Një ngjarje e ngjashme ka ndodhur edhe mbrëmjen e së hënës, kur nga fshati Lazarat janë dëgjuar ...

Kultivimi i drogës në Lazarat, ndalohen 58 punëtorë

Info Shqip - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksion për bllokimin e kultivimit të lëndëve narkotike në fshatin Lazarat.

Kultivimi i drogës në Lazarat, ndalohen 58 punëtorë

Gazeta Shqip - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka ndërmarrë në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksion për bllokimin e kultivimit të lëndëve narkotike në fshatin Lazarat.

Policia aksion në hyrje të Lazaratit, bllokon punëtorët, kamionët me pleh e botet me ujë

Durres Lajm - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka nisur një aksion prej orës 6:00 të mëngjesit, për bllokimin e makinave me pleh dhe boteve me ujë që hyjnë në Lazarat për kultivimin e kanabisit.

Lazaratasit plagosin me armë, policia kundërpërgjigjet duke bllokuar… botet me ujë

Gazeta Tema - 13.08.2013

Është historia tragjikomike e Shqipërisë së këtyre viteve. Gjithmonë në këtë periudhë, banorët e fshatit Lazarat drejtojnë armët nga Gjirokastra dhe qëllojnë pa teklif.

Hashashi në Lazarat, aksion për bllokimin e autobotëve e punëtorëve

Gazeta Idea - 13.08.2013

Gjirokastër- Policia e Gjirokastrës ka nisur një aksion për bllokimin e makinave me pleh dhe boteve me ujë që hyjnë në fshatin e Lazaratit për kultivimin e kanabisit.

Dëshmia e trishtë/ “Më vjen turp që punoj në Lazarat, por kështu laj borxhet në dyqane”

Gazeta Tema - 13.08.2013

Me dhjetëra punëtorë dynden çdo ditë pranë furgonëve që të çojnë në Lazarat. Aty është vendi ku mund të gjesh një punë, edhe pse do merresh me drogë. Shaniko M.

Policia nis bllokadën rutinë ndaj Lazaratit, por fshati “nuk dorëzohet”

Respublica - 13.08.2013

Distanca e të shtënave të automatikut e ndan fshatin Lazarat nga lagjia Zinxhira e Gjirokastrës. Plagosja e një 26 vjeçareje nga kjo lagje, prej plumbave që lëshohen rëndom prej lazaratasve, si dhe raportimet e shumta në media për sezonin ...

Dëshmia: Shteti nuk më jep punë, Lazarati po. Me ato lekë hoqa emrin nga lista e borxheve

Gazeta Dita - 13.08.2013

Lazarati është në kulmin e punës këto ditë. Me dhjetëra punëtorë nisen çdo ditë me furgonë drejt Lazaratit, ku një ditë pune paguhet deri në 30 mijë lekë. Shaniko M.

Policia vijon bllokadën ndaj kultivuesve të marijuanës në Lazarat

Gazeta Dita - 13.08.2013

Policia ka vijuar edhe sot “bllokadën” ndaj lazaratasve. Policia e Gjirokastrës ka shoqëruar 49 persona në hyrje të Lazaratit, ndërsa asnjë furgon nuk ka mbërritur për të marrë fuqinë punëtore.

Policia, masa për Lazaratin

Vision Plus - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka shoqëruar mëngjesin e kësaj të marte 58 persona, që po shkonin për të punuar në parcelat me kanabis, në Lazarat. Po ashtu, në vijim të aksionit, policia ka bllokuar edhe pesë kamionë me ujë dhe me pleh të nisur po ...

Policia nuk merr akcion në Llazarat, por jashtë tij!!!

GazetaDitore - 13.08.2013

Policia e Gjirokastrës ka nisur në orët e para të mëngjesit të së martës një operacion jashtë fshatit Lazarat, zona më problematike ku uniformat blu nuk ndërhyjnë dot prej vitesh për të asgjësuar parcelat me kanabis sativa, transmeton TCH.

Lazarat, kultivimi i kanabis, policia arreston punëtorët

AlbanianScreen - 13.08.2013

Lazarat - Policia e Gjirokastrës nisi këtë mëngjes një aksion jashtë Lazaratit për bllokimin e kamioneve me pleh, boteve me ujë dhe ndalimin punëtorëve që hyjnë çdo ditë në këtë fshat për të punuar në parcelat me kanabis.

Lazarat, të shtëna armësh, plagoset lehtë 26-vjeçarja

Shekulli - 12.08.2013

Një vajzë 26-vjeçare mbeti e plagosur mbrëmjet e sotme në Lazarat, teksa u godit nga një plumb qorr. Mësohet se 26-vjeçarja me inicialet P. Duri, u plagos në krah si pasojë e një plumbi qorr të ardhur nga disa të shtëna në Lazarat të ...

Kultivimi i drogës, dyndje punëtorësh në Lazarat

LajmiFundit - 12.08.2013

Kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.

Kultivimi i drogës në Lazarat (VIDEO)

Albeu.com - 12.08.2013

Lazarati është bërë i njohur tashmë si fshati i cili merret me kultivimin e drogës. Disa ditë më parë policia njoftoi se në këtë fshat janë identifikuar dhjetra parcela të mbjella me hashah.

Droga në Lazarat, 'parajsë' për të papunët (Video)

Portalb - 12.08.2013

Në kohën kur kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.

Lazarati, një “qendër punësimi”

Lajmeshqip - 12.08.2013

Tiranë – Në kohën kur kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.

Të shtëna me armë nga Lazarati, plagoset 26-vjeçarja në Gjirokastër

LajmiFundit - 12.08.2013

Një 26-vjeçare është plagosur nga një plumb qorr mbrëmjen e të hënës në Gjirokastër nga një plumb që ka ardhur si pasojë e të shtënave me armë nga Lazarati.

Kultivimi i drogës, qindra punëtorë "dynden" drejt Lazaratit - VIDEO

BalkanWeb - 12.08.2013

GJIROKASTER - Në kohën kur kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.

Droga në Lazarat, ‘parajsë’ për të papunët

Zeri - 12.08.2013

Në kohën kur kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.

Lazarati qëllon me armë, plumbi qorr plagos  një 26-vjeçare

BalkanWeb - 12.08.2013

GJIROKASTER -Një vajzë 26-vjeçare ka mbetur e plagosur sot ne mbremje nga një plumb qorr që ka ardhur si pasojë e të shtënave me armë nga fshati rebel, Lazarati.

Lazarati hap sezonin e punës

Gazeta Dita - 12.08.2013

Lazarati është në kulmin e sezonit të punës. Çdo ditë, qindra punëtorë udhëtojnë me furgonë drejt këtij fshati , për një punësim disaditor që u siguron një rrogë të majme.

Plantacionet e drogës, të papunët drejt Lazaratit (Video)

Tetova Sot - 12.08.2013

Në kohën kur kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.

Nis sezoni i “korrje-shirjeve” në Lazarat. News 24 filmon punëtorët me mëditje

Respublica - 12.08.2013

Një pagesë e lakmueshme prej 2500-3000 lekësh të reja në ditë, është joshja e çdo vere për punëtorët me mëditje që pajtohen në bastionin e drogës, Lazarat, për të punuar në pikun e mbledhjes së hashashit.

Kultivimi i drogës, qindra punëtorë “dynden” drejt Lazaratit

Durres Lajm - 12.08.2013

Në kohën kur kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.

Droga në Lazarat, ‘parajsë’ për të papunët / VIDEO

GazetaDitore - 12.08.2013

Në kohën kur kriza ekonomike ka krijuar numrin më të lartë të papunësisë së shënuar në vite, duket se punësimi nuk është luks për fshatin e njohur si bastioni i drogës, Lazarati.