TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Atentatori i Papa Gjon Palit lirohet pas 30 vjetësh burgim

VOA - 19.01.2010

Avokati i burrit që i bëri atentat Papa Gjon Palit në vitin 1981 thotë se klienti i tij u lirua sot nga burgu pasi kreu dënimin prej 30 vjetësh.

Sulmuesi i Papës do të shkruajë një libër

Fakti - 18.01.2010

Sulmuesi i Papës do të shkruajë një libër Mehmet Ali Agça, personi që u bë i njohur pasi qëlloi dhe plagosi Papa Gjon Palin II, ka njoftuar se po shqyrton mundësinë që të shkruajë një libër, si dhe ofertat për të xhiruar një film artistik ...

Ankara: Lirohet atentatori i Papa Gjon Palit II

Evropaelire - 18.01.2010

Shtetasi turk Mehmet Ali Agxha, tash 52 vjeç, i cili e plagosi Papa Gjon Palin e Dytë rreth 30 vjet më parë, sot u lirua nga burgu i sigurisë së lartë afër Ankarasë.

Ankara: Lirohet atentatori i Papa Gjon Palit II

Alsat - 18.01.2010

Shtetasi turk, Mehmet Ali Agxha, tash 52 vjeç, i cili e plagosi Papa Gjon Palin e Dytë rreth 30 vjet më parë, sot u lirua nga burgu i sigurisë së lartë afër Ankarasë.

Del nga burgu atentatori i Papa Gjon Palit te II-te

Albeu.com - 18.01.2010

Shtetasi turk, Mehmet Ali Agxha, tash 52 vjeç, i cili e plagosi Papa Gjon Palin e Dytë rreth 30 vjet më parë, sot u lirua nga burgu i sigurisë së lartë afër Ankarasë.

Mehmet Ali Agxha, i cili tentoi ta vrasë Papa Xhon Palin e Dytë, u lirua nga burgu

Idividi - 18.01.2010

Ankara, 18 janar (MIA) - Mehmet Ali Agxha, i cili në vitin 1981 tentoi ta vrasë Papa Xhon Palin e Dytë, u lirua sot nga burgu në Ankara, ku vuajti dënimin për vrasjen e gazetarit turk Abdi Ipekçi.

Holivudi i interesuar për rrëfimin e Mehmet Ali Agxhas

Idividi - 18.01.2010

Ankara, 18 janar (MIA) - Holivudi Mehmet Ali Agxhasë, i cili në vitin 1981 tentoi ta vrasë Papa Gjon Palin e Dytë, i ofroi kontratë në shumë prej tetë milionë dollarëve për rrëfimin e tij, konfirmoi avokati i tij, Jillmaz Aboshogllu.

Lirohet sulmuesi i Papës Gjon Pali II

SETimes - 18.01.2010

18/01/2010 ANKARA, Turqi -- Mehmet Ali Agca, që u përpoq të vrasë Papën Gjon Pali II më 1981, u lirua nga një burg turk të hënë (18 janar). Agca, 52, kaloi pothuajse 30 vjet në burgjet italianë dhe turq në lidhje me tentativën e tij për të ...

Ankara: Lirohet atentatori i Papa Gjon Palit II

Telegrafi - 18.01.2010

Shtetasi turk, Mehmet Ali Agca, tash 52 vjeç, i cili e plagosi Papa Gjon Palin e Dytë rreth 30 vjet më parë, të hënën u lirua nga burgu i sigurisë së lartë afër Ankarasë.

Atentatori i Papa Palit II , u lirua nga burgu

Koha.net - 18.01.2010

Ankara, 18 janar - Mehmet Ali Agxha, i cili në vitin 1981 tentoi ta vrasë Papa Xhon Palin e Dytë, u lirua sot nga burgu në Ankara, ku vuajti dënimin për vrasjen e gazetarit turk Abdi Ipekçi.

Agxha: Unë jam Mesia i dytë

Yll Press - 18.01.2010

Une jam Jezusi i perjetshem, trini nuk ekziston”. Kjo eshte deklarata e Ali Agca, personi qe sulmoi Papa Gjon Pavlin II ne 1981, qe sot eshte liruar nga burgu i Sincan, ne Turqi.

Ankara: Lirohet atentatori i Papa Gjon Palit II

Botasot - 18.01.2010

Shtetasi turk, Mehmet Ali Agxha, tash 52 vjeç, i cili e plagosi Papa Gjon Palin e Dytë rreth 30 vjet më parë, sot u lirua nga burgu i sigurisë së lartë afër Ankarasë.