TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama surprizon Bashën dhe Kryemadhin pak orë para protestës (FOTO)

SOT - 15.03.2019

Opozita do të zhvillojë nesër protestën para Kryeministrisë, ndërsa pak orë para tubimit është hequr skela mbrojtëse para selisë së qeverisë. Në çdo tubim është vendosur skela mbrojtëse për të ...

Ironi apo e vërtetë? Opozita zbulon "mjetet" që do përdoren në protestë

Albeu.com - 15.03.2019

Dita e nesërme pritet të jetë një nga protestat më të mëdha të opozitës së bashkuar. Ndërkohë në rrjet kanë nisur hamendësimet e para sesi do të reagojnë protestuesit nesër dhe masat që do të marrë ...

Pak para fillimit të protestës së opozitës, hiqet skela e hyrjes kryesore të kryeministrisë

RTSH - 15.03.2019

Vetëm pak orë para protestës së paralajmëruar të opozitës së bashkuar në Tiranë, autoritet kanë hequr skelën përpara derës kryesore të kryeministrisë.

Vokshi zbulon arsyet pse protesta e nesërme do jetë ndryshe nga ajo e 16 shkurtit

SOT - 15.03.2019

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e ftuar në studion e Ora News, tha se protesta e së shtunës do jetë më e madhe se ajo e 16 shkurtit të një muaji më parë.

FOTOT: Befason Edi Rama, heq skelën mbrojtëse para Kryeministrisë një ditë para protestës së PD-LSI

Gazeta Tema - 15.03.2019

Kryeministri Edi Rama ka befasuar me veprimin e fundit. Siç duket edhe nga fotot e bëra nga TemA mbrëmjen e sotme, ai ka vendosur të heqë skelën mbrojtëse para Kryeministrisë, një ditë para protestës ...

Protestë pa afat, policia i refuzon sërish lejen PD-së

BalkanWeb - 15.03.2019

Policia e Tiranës i ka refuzuar sërish kërkesën për të protestuar pa afat Partisë Demokratike. Ashtu si në 16 shkurt, PD kërkonte që leja për tubim që nistë në orën 11:00 por të ishte pa një afat ...

Protesta e 16 Marsit, ja çfarë i kërkoi PD-ja policisë

Mapo - 15.03.2019

Nesër opozita ka thirrur qytetarët në protestën e radhës para Kryeministrisë, e cila fillon në orën 11:00, por nuk dihet kur mbaron. Drejtuesit e PD-së kanë thënë nëpër deklarata se “do të vendosë ...

Kërkesa për 48 orë protestë refuzohet nga Policia e Shtetit

Albeu.com - 15.03.2019

Kërkesa e opozitës për një protestë 48 orëshe është refuzuar nga Policia e Shtetit. Protesta sipas planit do të nisë në orën 11 dhe nuk do të vazhdojë sic u kërkua, edhe të dielën.

Policia e Shtetit i refuzon lejen PD-së për protestën

LajmiFundit - 15.03.2019

Një ditë para protestës së opozitës, Policia e Shtetit ka refuzuar të japë lejen për zhvillimin e saj. Njoftohet se policia i ka refuzuar selisë blu lejen për protestën që pritet të mbahet nesër, po ...

Policia i refuzon lejen për protestë Partisë Demokratike, zbuloni çfarë do ndodhë

SOT - 15.03.2019

Policia e Tiranës ka refuzuar lejen për të protestuar nesër përpara kryeministrisë, Partisë Demokratike. Sipas selisë blu, leja është refuzuar me të njëjtat argumente si për protestën e 16 shkurti.

Rama pritet me protesta edhe në Kuçovë

LajmiFundit - 15.03.2019

Ram është pritur me protesta edhe në qytetin e Kuçovës, ku ka zbritur këtë pasdite për të inaguruar një shkollë si edhe rikonstruksionin e mjediseve të spitalit të qytetit.

LAJM I FUNDIT/ Refuzohet kërkesa 48 orëshe për protestës e nesërme, Policia: Të përfundojë më 16 shkurt, ja masat

Botasot - 15.03.2019

Policia e Tiranës ka refuzuar kërkesën për vazhdimin e protestës për 48 orë. Burime të “Panorama”, bëjnë të ditur se, protesta e cila pritet të fillojë nesër në orën 11, sipas policisë duhet të ...

Policia i refuzon lejen për protestë Partisë Demokratike

SOT - 15.03.2019

Policia e Tiranës ka refuzuar lejen për të protestuar nesër përpara kryeministrisë, Partisë Demokratike. Sipas burimeve nga selia blu, leja është refuzuar me të njëjtat argumente si për protestën e ...

Refuzohet kërkesa e opozitës: Nuk ka protestë 48-orëshe!

Java News - 15.03.2019

Vijon përplasja mes policisë dhe PD-së për lejet e protestave. Mësohet se edhe këtë herë, policia ka refuzuar kërkesën për leje 48 orëshe. Noa ka mësuar se për protestën e nesërme policia ka kërkuar ...

Nesër emigrantët i bashkohen protestës: Rama nuk na përfaqëson…

LajmiFundit - 15.03.2019

Kreu i degës së Partisë Demokratike në Londër, Naim Hasani deklaroi se protestës së opozitës ditën e nesërme do t’i bashkohet edhe një numër i konsiderueshëm emigrantësh.

Rama në Berat: S’kemi punë me opozitën, betejat me ata i kemi fituar

ABC News - 15.03.2019

Kryeministri Edi Rama është shprehur i pashqetësuar për këtë protestë të opozitës ditën e nesërme. Në takimin për “Bashkinë që duam” në Berat, kryetari i qeverisë ka deklaruar se betejën e kanë me ...

Që nga kamerat e sigurisë deri të makinat e ujit, njihuni me të gjitha masat ekstreme të policisë për protestën e ...

SOT - 15.03.2019

Policia e Shtetiti ka finalizuar planin e masave të sigurisë në kuadër të protestës së nesërme. 1600 forca policie do të angazhohen në këtë aktivitet të opozitës por jo vetëm.

Nga Londra në protestë, Hasani: Pse duhet të vijë në pushtet PD

BalkanWeb - 15.03.2019

TIRANE Në protestën e nesërme të opozitës do marrin pjesë edhe përfaqësues nga diaspora. Në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, ishte i ftuar kreu i PD-së në Londër, Naim Hasani i ...

Kamera, rrjeta teli, e graso nëpër shtylla, Rama është gati për protestën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.03.2019

Ditën e nesërme në orën 11:00 opozita ka thirru një protestë masive para Kryeministrisë. Nga ana tjetër garda duket se ka përgatitur terrenin për një protestë që mund të agravojë edhe në dhunë.

Agroturizmi, përgjigjja e duhur kundër varfërisë

Botasot - 15.03.2019

“Agroturizmi është përgjigjja e duhur kundër varfërisë”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama nga Berati, ndërsa garantoi të gjithë ata që duan të investojnë se “me politikat mbështetëse të qeverisë në ...

Protesta e opozitës nesër, Rama demonstron forcën nga Berati, shikoni si e sfidon Bashën (Foto)

SOT - 15.03.2019

Si çdo javë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama destinacionin e radhës në turin “Bashkia që duam” e ka zhvendosur në qytetin e Beratit. Siç mund ta shohim nga fotot ka rënë në sy numri i madh i ...

Nesër protesta: Kryeministria rrrethohet me rrjeta teli nën vëzhgim si "Big Brother"

Botasot - 15.03.2019

Opozita rikthehet të shtunën në orën 11:00 para kryeministrisë për të kërkuar largimin e qeverisë Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore. Pas një muaj protestash para kuvendit dhe në qytete ...

Rama tregon "muskujt" nga Berati, mbush sheshin me karrige (VIDEO)

Albeu.com - 15.03.2019

Ditën e sotme kryeminsitri, Edi Rama ka vizituar qytetin e Beratit ku po mban takim me qytetarët në turin e "Bashkisë që Duam". Siç duket ne videon e postuar në Facebook -un e Ramës, qindra qytetarë ...

Rama në Berat, qytetarët e presin me protesta (video)

Mapo - 15.03.2019

Kryeministrin Edi Rama e presin me protesta edhe në Berat. Disa qytetarë kanë dalë në rrugën kryesore të qytetit dhe kanë protestuar në momentin që Rama po shkonte drejt Beratit, ku po zhvillon një ...

Rama thumbon opozitën: Betejat me ta i kemi fituar çdo herë!

BalkanWeb - 15.03.2019

Kryeministri Edi Rama i pranishëm në Berat për ciklin kombëtar “Bashkia që Duam” thumboi opozitën e bashkuar, e cila pasi dogji mandatet, vijon organizimet për protesta duke kërkuar zgjedhje të ...

Kudo ku shkon Rama ka protesta

Botasot - 15.03.2019

Tashmë është bërë traditë që kudo ku shkon kryeministri Edi Rama Partia Demokratike organizohen protesta. Pasditen e sotme një grup simpatizantësh të Partisë Demokratike janë grumbulluar për të ...

Protesta e opozitës, Rama largohet nga Tirana, ja ku do jetë nesër

Mapo - 15.03.2019

Ashtu si në protestat e tjera të opozitës, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të largohet nga Tirana ditën e shtunë. Burime të Gazetës Mapo bëjnë me dije se nesër Rama do të jetë në Berat.

Protesta e opozitës, 1200 Policë do rrethojnë Kryeministrinë

Mapo - 15.03.2019

Protesta e opozitës ditën e shtunë, ka bërë që Policia e Shtetit të mobilizohet me të gjitha forcat e saj. Burime të Gazetës Mapo nga Uniformat Blu, bëjnë me dije se do të jenë rreth 1200 efektiv të ...

LIVE / Rama në Berat: Betejën e 30 qershorit nuk e kemi me opozitën që ka kthyer kurrizin

Java News - 15.03.2019

Në vazhdën e takimeve me të gjitha bashkitë e Shqipërisë, kryeministri Edi Rama ka ndaluar sot në qytetin e Beratit. Duke folur për zgjedhjet e qershorit, Rama tha se nuk mjafton vetëm të fitohet ...

Protesta e opozitës, mobilizohen 1200 forca policie

ABC News - 15.03.2019

Protesta e opozitës e njoftuar për t’u mbajtur të shtunën e 16 Marsit ka angazhuar rreth 1200 efektivë të policisë si edhe të Gardës së Republikës. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ato, RENEA do të ...

Policia përgatitet për skenarë dhune gjatë protestës së opozitës, masa të larta sigurie në Kryeministri, angazhohen ...

SOT - 15.03.2019

Policia e Shtetit është bërë gati për të përballuar dhunën që mund të shoqërojë protestën e opozitës në datën 16 mars. Edhe pse retorikat e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryetares së ...

Përballje, jo thjesht protestë

Respublica - 15.03.2019

Kryeministri do i përvidhet sërish protestës së opozitës. Deputetja Ermonela Felaj njofton se në datën 16 mars Edi Rama do të ketë në Berat në kuadër të turit “Bashkia që Duam”.

Rama shmang protestën e opozitës, zbulohet ku do të jetë kryeministri ditën e shtunë

SOT - 15.03.2019

Këtë të shtunë opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e radhës para kryeministrisë. Kryeministri Edi Rama ashtu sikurse herët e kaluara ka vendosur të largohet nga Tirana dhe të zhvillojë një ...

Protesta e 16 marsit, Berisha ka një mesazh të fortë për të gjithë qytetarët

Botasot - 15.03.2019

Teksa jemi në prag të protestës së opozitës së bashkuar, e cila është paralajmëruar për ditën e nesërme, duke filluar nga ora 11:00, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij një ...

Protesta e 16 marsit, Mesila Doda në “Open”: Pa zgjedhje rrezikohet konflikt civil

Top Channel - 14.03.2019

Një muaj pas protestës së dhunshme të 16 shkurtit, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, si dy forcat kryesore të opozitës shqiptare, kanë kërkuar një pjesëmarrje më masive për ...

Sekretari i PD-së zbulon sa do zgjasë protesta e 16 marsit: Presion kemi vetëm nga…

SOT - 14.03.2019

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka deklaruar se protesta e 16 marsit do të jetë e ngjashme me atë të 16 shkurtit. Në emisionin 'Opinion', ai deklaroi se protesta do të mbahet përpara ...

Protesta e 16 marsit/ Mesila Doda: Opozita shterroi mundësitë

Mapo - 14.03.2019

Pas protestës së 16 shkurtit e cila ishte e organizuar nga Opozita, ku pati dhe përplasje, PD dhe LSI si dy forcat kryesore të opozitës shqiptare, kanë kërkuar një pjesëmarrje më masive për protestën ...

Tabaku: Protesta e 16 marsit, forcë numrash pa fjalime

ABC News - 14.03.2019

Protesta e pritshme e 16 Marsit e opozitës, zgjedhjet vendore, raporti i DASH dhe zëvendësimi i mandateve janë diskutuar në studion e Mbrëmje në ABC News të Mirela Milorit me demokraten Jorida Tabaku.

A do të hyjë opozita në zgjedhjet lokale? Flet ish-deputetja e PD

SOT - 14.03.2019

Përsa i përket pjesëmarrjes së opozitës në zgjedhjet lokale, ish-deputetja e PD Jorida Tabaku tha se nuk ka asnjë vendim nga strukturat e PD për këtë çështje.

Protesta e opozitës, Bardhi: Nuk kemi skenar të parapërgatitur

Durres Lajm - 14.03.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka thënë se në protestën e opozitës ditën e shtunë nuk do të ketë një orar konkret se sa do të zgjasë.

Astiri 131 ditë në protestë, banorët: Mos na prishni shtëpitë

BalkanWeb - 14.03.2019

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Astirit, shtëpitë e të cilëve rrezikojnë shembjen nga projekti i “Unazës së Madhe”. Në ditën e 131 të protestës, banorët kërkojnë anulimin e projektit.

FOTO/ PD- LSI protestë poshtë zyrës, por ja ku do të jetë Rama të shtunën

Java News - 14.03.2019

Ditën e shtunë opozita do të zhvillojë protestën e dytë para Kryeministrisë dhe të pestën në total në muajin e fundit. PD dhe LSI-ja kanë paralajmëruar se kjo do të jetë protesta më e madhe që është ...

Besnik Mustafaj: Protesta e 16 Shkurtit e përmbushi objektivin. Ju tregoj se çfarë pritet të shtunën

SOT - 14.03.2019

Analisti Besnik Mustafaj u shpreh se protesta e 16 shkurtit e arriti qëllimin, që sipas tij ishte dorëzimi i mandateve. I pyetur më tej se cili është synimi i protestës së 16 Marsit, “Protesta e 16 ...

Dy ditë para protestës së opozitës, çfarë po ndodh tek Kryeministria? (Foto)

SOT - 14.03.2019

Dy ditë para protestës së paralajmëruar nga opozita e bashkuar më 16 mars, qeveria ka urdhëruar të ndërmerren të njëjta masa, si në tubimin e 16 shkurtit.

Dy ditë para protestës: Merren masat te hyrja e Kryeministrisë, ja si po përforcohet siguria

Gazeta Tema - 14.03.2019

Opozita ka njoftuar protestë masive më 16 Mars ku ka paralajmëruar rrëzimin e kryeministrit Edi Rama dhe nisjen e procesit për zgjedhje të reja. Dy ditë para tubimit, në hyrjen e Kryeministrisë është ...

Fotolajm: Opozita derë më derë për të ftuar shqiptarët në protestë

Botasot - 14.03.2019

Opozita nuk protestoi dje para Kuvendit, por u mjaftua vetëm me disa simbolika kundër mazhorancës, por dhe që ironizonin deputetët që kanë pranuar mandatet, ku nuk munguan shashkat dhe kapsollet, në ...

Pak orë para protestës, Rama heq skelën te Kryeministria

Java News - 15.03.2019

Kryeministri Edi Rama ka befasuar me veprimin e fundit. Siç duket edhe nga fotot e bëra nga TemA mbrëmjen e sotme, ai ka vendosur të heqë skelën mbrojtëse para Kryeministrisë, një ditë para protestës ...

Refuzohet kërkesa 48 orëshe për protestës e nesërme, Policia: Të përfundojë më 16 shkurt, ja masat

Tetova Sot - 15.03.2019

Policia e Tiranës ka refuzuar kërkesën për vazhdimin e protestës për 48 orë. Burime të “Panorama”, bëjnë të ditur se, protesta e cila pritet të fillojë nesër në orën 11, sipas policisë duhet të ...

Deutche Zeitung: Ballkani po “vlon” - a është kjo “Pranvera Ballkanike”

Botasot - 14.03.2019

Mbushja zemërim dhe frustrim të thellë po shtyn njerëzit të dalin në rrugë. Protestohet kundër “hajnave” dhe “gënjeshtarëve dhe nxisin” kryengritje”, shkruan “Deutche Zeitung”, përcjell “Danas” ...

Mijëra qytetarë nga diaspora vijnë në Tiranë për protestën e opozitës

Flaka - 15.03.2019

Protesta e opozitës të shtunën (nesër) para Kryeministrit pritet të ketë pjesëmarrje masive jo vetëm nga qytetarët në Tiranë dhe gjithë Shqipëria, por edhe nga diaspora.