TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lirohen nga detyra prefektët e Elbasanit dhe Shkodrës

Medial - 15.05.2019

Lirohen nga detyra dy prefektet e Shkodres dhe Elbasanit, Valdrin Pjetri dhe Gledian Llatja, Pjetri dhe Llatja u shkarkuan me vendim qeverie pasi do të kandidojnë në emer të Partisë Socialistë në ...

Prefektët e Shkodrës dhe Elbasanit lirohen nga detyra, kandidojnë për zgjedhjet vendore

Gazeta Express - 15.05.2019

Dy prefektët e Elbasanit dhe Shkodrës janë liruar nga detyra me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Gledian Llatja i Elbasanit dhe Valdrin Pjetri i Shkodrës nuk do të jenë më prefektët e qyteteve të ...

Kryeministri liron nga detyra dy prefektë, do kandidojnë për kryetar bashkie

Botasot - 15.05.2019

Dy prefektë, ai i Elbasanit Gledian Llatja dhe i Shkodrës Valdrin Pjetri janë liruar nga detyra, pasi do të kandidojnë për kryetarë bashkie. Lirimi nga detyra është marrë sot në mbledhjen e Këshillit ...

Kryeministri Rama liron nga detyra prefektin e Shkodrës dhe të Elbasanit (Dokumenti)

SOT - 15.05.2019

Prefekti i Shkodrës, Valdrin Pjetri dhe ai i Elbasanit, Gledian Llatja janë liruar nga detyra pasi të dy garojnë për kryetar Bashkie në qytetet përkatëse.

Kandidimi/ Lirohen nga detyra prefekti i Shkodrës dhe i Elbasanit

BalkanWeb - 15.05.2019

Janë liruar nga detyra me vendim të Këshillit të Ministrave prefekti i Elbasanit Gledian Llatja dhe prefekti i Shkodrës Valdrin Pjetri. Llatja u lirua nga detyra, pas kandidimit nga Rama për kryetar ...

Shkarkohen prefektët e Elbasanit dhe Shkodrës, kandidojnë më 30 Qershor

Java News - 15.05.2019

Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e sotme të shkaërkojë nga detyra prefektin e qarkut të Elbasanit, Gledian Llatja. Ky i fundit është kandidat i Partisë Socialiste në zgjedhjet lokale të 30 ...

PS e Elbasanit prezanton sot 51 kandidatët për këshilltarë

BalkanWeb - 15.05.2019

Ka ngjallur një interes të jashtëzakonshëm në opinionin publik lista e kandidatëve të PS për në këshillin bashkiak të bashkisë Elbasan. Edhe pse lista zyrtare është dorëzuar prej dy ditësh në KQZ, ...

Kandidon për Bashkinë e Elbasanit, lirohet nga detyra Prefekti

Mapo - 15.05.2019

Me vendim të Këshillit të Ministrave prefekti i Elbasanit Gledian Llatja dhe prefekti i Shkodrës Valdrin Pjetri janë liruar nga detyra. Llatja u lirua nga detyra, pas kandidimit nga Rama për kryetar ...

Shkarkohen prefekti i Shkodrës dhe Elbasanit, kandidojnë në zgjedhjet e 30 qershorit

Medial - 15.05.2019

TIRANË, 15 maj /MEDIAL/ Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e sotme të shkaërkojë nga detyra prefektin e qarkut të Elbasanit, Gledian Llatja. Ky i fundit është kandidat i Partisë Socialiste në ...

Partia Socialiste në Elbasan prezanton 51 kandidatët për këshilltarë

Albeu.com - 15.05.2019

Lista e kandidatëve të Partisë Socialiste për në këshillin bashkiak të bashkisë Elbasan ka ngjallur interes të madh në opinionin publik. Edhe pse lista zyrtare është dorëzuar prej dy ditësh në KQZ, ...

PS regjistron në KQZ kandidatët për zgjedhjet vendore (EMRAT)

Mapo - 13.05.2019

Në një kohë që opozita kishte nisur protestën-marshim në drejtim të 5 institucioneve të vendit, koalicioni i maxhorancës, “Aleanca për Shqipërinë Europiane”, i kryesuar nga Partia Socialiste ...

Taulant Balla në Elbasan, prezanton sot 51 kandidatët e PS për këshilltarë bashkiak (Lista e plotë)

SOT - 15.05.2019

Është bërë publike lista e kandidatëve të PS për këshillin bashkiak të Elbasanit. Prezantimi i saj është njoftuar se do të bëhet këtë të mërkurë pasdite nga vetë kreu i grupit parlamentar të PS ...