TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vazhdon eksodi te LSI, 5 këshilltarë në bashkinë e Lezhës i bashkohen PS

Zhurnal - 16.04.2018

Vazhdon eksodi te LSI, 5 këshilltarë në bashkinë e Lezhës i bashkohen PS Tiranë, 16 prill - Vazhdon eksodi tek LSI. Këtë herë pesë këshilltarë të Bashkisë Lezhë janë larguar nga forcat politike që ...

Cilësohej si pikë e fortë e LSI-së, por Monika Kryemadhi merr një goditje të fortë në këtë qytet

Almakos - 16.04.2018

Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon të përçahet që pas daljes nga koalicionit me PS-në dhe afrmin me Partinë Demokratike. Pasi shumë prej këshilltarëve të saj, në disa bashki të vendit kanë ...

Lezhë, tre këshilltarë bashkiakë braktisin LSI, i bashkohen PS

LajmiFundit - 16.04.2018

Pesë këshilltarë bashkiake në Lezhë, tre nga Lëvizja Socialiste për Integrim dhe dy të partive të tjera të vogla, kanë vendosur që të largohen nga forcat politike që përfaqësonin dhe ti bashkohen ...

Lezhë, pesë këshilltarë bashkiakë i bashkohen grupit të PS

ABC News - 16.04.2018

Largimet e këshilltarëve të LSI-së për t’u bashkuar me grupin e PS kanë vijuar edhe në Lezhë. Tre anëtarë të Këshillit Bashkiak Lezhë, që përfaqësonin LSI, një këshilltar i G99 dhe një i PAK i janë ...

Komisionet në Kuvend: PD nuk shkon, LSI po, ç’po ndodh mes Kryemadhit dhe Bashës?

Mapo - 16.04.2018

Mapo.al Të mërkurën e javës së kaluar, Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha qëndruan gjatë në një takim në selinë blu për të thënë, më pas për mediat, se ishte vendosur një aksion i përbashkët PD-LSI në ...

Nuk është më “lajm”, në LSI po ndodh çdo ditë…

Mapo - 16.04.2018

Deputeti i LSI-së, Luan Rama tha pak ditë më parë nga Skrapari se LSI-ja do të qëndronte fort në objektivat e saj politike duke paralajmëruar një riorganizim total të strukturave të kësaj force ...

Vijon “eksodi” nga LSI tek PS, i ikin edhe këshilltarët e Bashkisë në Lezhë (emrat)

Gazeta Tema - 16.04.2018

Largimit nga Partia Socialiste për Integrim për t’ju bashkuar PS sa vijnë edhe rriten dita ditës. Së fundi LSI i ka ikur tre këshilltarë të Këshillit Bashkiak të Lezhës.

Vazhdon eksodi te LSI, 5 këshilltarë në bashkinë e Lezhës i bashkohen PS

SOT - 16.04.2018

Vazhdon eksodi tek LSI. Këtë herë pesë këshilltarë të Bashkisë Lezhë janë larguar nga forcat politike që përfaqësoni dhe janë bashkuar me Partinë Socialiste.

Vala e largimeve, LSI shkërmoqet edhe në Lezhë, 3 këshilltarë i bashkohen PS

Java News - 16.04.2018

Largimit nga Partia Socialiste për Integrim për t’ju bashkuar PS sa vijnë edhe rriten dita ditës. Së fundi LSI i ka ikur tre këshilltarë të Këshillit Bashkiak të Lezhës.

LSI në alarm nga braktisja e militantëve, Kryemadhi reformim degëve për të ndalur shkrirjen e partisë

SOT - 15.04.2018

Reforma në administratë dhe largimi i këshilltarëve drejt Partisë Socialiste kanë vënë në alarm Lëvizjen Socialiste për Integrim. Për këtë arsye, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka urdhëruar të ...