TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lavrov: Ndryshimet kushtetuese u bënë me kërcënime dhe blerje të deputetëve

Telegrafi - 07.12.2018

“Me kërcënime dhe blerje të deputetëve, me ndërhyrje të drejtpërdrejtë të diplomatëve të huaj, u imponuan ndryshimet kushtetuese në Maqedoni”, thotë ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergei ...

Lavrov: NATO dhe BE duan t’na nxjerrin telashe në Ballkan

Ina - 07.12.2018

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov ka thënë se shtimi i prezencës së NATO’s dhe Bashkimit Evropian në Ballkan është një tendencë për ta destabilizuar rajonin.

Lavrov: Prishtina të themelojë Asociacionin e Komunave me shumicë serbe

SOT - 06.12.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergeri Lavrov, ka thënë se Rusia pret që Prishtina të përmbushë obligimet e marra në Bruksel. Gjithashtu ai ka thënë se Kosova duhet të përfundojë themelimin ...

Rusia kërkon themelimin e Asociacionit të komunave serbe

Lajmi.net - 06.12.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergeri Lavrov, ka thënë se Rusia pret që Prishtina të përmbushë marrëveshjet e nënshkruara në Bruksel. Lavrov në një takim të Këshillit Ministror të OSBE-së, ...

Lavrov: Prishtina të themelojë Asociacionin e Komunave me shumicë serbe

Gazeta Express - 06.12.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergeri Lavrov, ka thënë se Rusia pret që Prishtina të përmbushë obligimet e marra në ...

Lavrov: Ndryshimet kushtetuese u bënë me kërcënime dhe blerje të deputetëve

Botasot - 07.12.2018

“Me kërcënime dhe blerje të deputetëve, me ndërhyrje të drejtpërdrejtë të diplomatëve të huaj, u imponuan ndryshimet kushtetuese në Maqedoni”, thotë ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergei ...