TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“NATO mbështet transparencën e Turqisë mbi operacionin në Siri”

Zhurnal - 16.04.2018

“NATO mbështet transparencën e Turqisë mbi operacionin në Siri” Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se NATO përshëndet “transparencën” e Turqisë në operacionin e saj ...

Stoltenberg mesazh nga Turqia: Bombardimet në Siri e vetmja zgjedhje për Perëndimin

BalkanWeb - 16.04.2018

ANKARA – Rusia ka penguar vazhdimisht një hetim të pavarur të Kombeve të Bashkuara mbi armët kimike në Siri, duke mos i lënë anëtarëve të NATO-s “zgjedhje tjetër përveç se të veprojnë siç vepruan”, ...

Stoltenberg: Sulmet ajrore e zvogëlojnë mundësinë nga sulme të reja kimike në Siri

Idividi - 16.04.2018

Ankara, 16 prill 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg sot vlerësoi se sulmet ajrore në Siri, që të shtunën janë kryer nga SHBA-ja, Britanija e Madhe dhe Franca, e ...

Stoltenberg: “Tensionet në Egje nuk janë çështje e NATO-s”

Respublica - 16.04.2018

Sekretarini Përtgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Turqi ku siç shprehet ai do të synohet riafirmimi i marrëdhënieve dhe roli strategjik i Ankarasë.

“Turqia mbështet anëtarësimin e Maqedonisë dhe BeH-së në NATO”

Portalb - 16.04.2018

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se NATO përshëndet “transparencën” e Turqisë në operacionin e saj kundër-terrorist “Dega e Ullirit”, i cili zhvillohet në Afrin të ...

Stoltenberg: Bombardimet në Siri e vetmja zgjedhje për Perëndimin

Alsat - 16.04.2018

Rusia ka penguar vazhdimisht një hetim të pavarur të Kombeve të Bashkuara mbi armët kimike në Siri, duke mos i lënë anëtarëve të NATO-s “zgjedhje tjetër përveç se të veprojnë siç vepruan”, deklaroi ...

Stoltenberg thirrje aleatëve për më shumë mbështetje ndaj Turqisë

Portalb - 15.04.2018

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, duke vënë në dukje se NATO ka një prani serioze në Turqi për ta mbështetur atë, u ka bërë thirrje të gjithë aleatëve të ofrojnë më shumë ...

“Turqia mbështet anëtarësimin e Maqedonisë dhe BeH-së në NATO”

Flaka - 16.04.2018

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se NATO përshëndet “transparencën” e Turqisë në operacionin e saj kundër-terrorist “Dega e Ullirit”, i cili zhvillohet në Afrin të ...

Shefi i NATO-s: Bombardimet në Siri, e vetmja zgjedhje për Perëndimin

Tetova Sot - 16.04.2018

Rusia ka penguar vazhdimisht një hetim të pavarur të Kombeve të Bashkuara mbi armët kimike në Siri, duke mos i lënë anëtarëve të NATO-s “zgjedhje tjetër përveç se të veprojnë siç vepruan”.